Új privát üzeneted érkezett!

Helló mindenki!
Nagyon boldog vagyok, hogy megnyithatom ezt a topikot :) Várok ide mindenkit, akinél mostanában lett vagy lesz két csíkos az a bizonyos teszt :)

Én a két ünnep közt teszteltem pozitívat, itt az 5.baba érkezik, és nagyon remélem, hogy a 4 kisfiú után végre egy kislánynak adhatok életet :) Menzi szerint szeptember 2. a céldátumom, de mivel dec.13-án fogant a kis jövevény, ezért csúcszik 3 napot, tehát szept. 5.lesz valószínű. Orvosnál még nem voltam, 22-én tervezek menni hozzá, holnap kérek is időpontot. Az lesz a 7-8.hét, teljesen időben vagyok :)

Szóval várok mindenkit nagy szeretettel!
Üdv: Zsuzska :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Zsuzska!

Én valójában az augusztusi babások közé tartozom, de nem hagyhattam ki, hogy gratuláljak neked! 5. Baba! Drukkolok, hogy kislány legyen! Bár van olyan ismerősöm, akinél négy lány után jött az ötödik lány. Gondolom, Te is ismersz ilyen sztorikat. Azért olyat is tudok, ahol három fiú után a "negyedik" egy ikerpár lett, ahol az egyik kislány! Úgyhogy van remény! :-D négy fiúval nem lehet egyszerű!

Mi a negyediket várjuk augusztus végére!

Boldog babavárást!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok! Örömmel csatlakozom hozzátok. Én, ha minden rendben megy, szeptember elejére várom a picit. Első baba, úgyhogy nagyon nagy az izgalom.
Örülök, hogy tapasztaltabb anyukákkal tudunk itt néhány szót váltani, mert aki nincs/nem volt még benne, teljesen idegen ez az egész orvoshoz járás, meg mindenféle intézkedés, amit úgy vettem észre, hogy jobb híján mindenkinek magának kell kitalálnia, hogy mikor, mit, hova...
Már voltam orvosnál, aki megnézte a kicsit, 6 hetesnek mondta. Viszont sajnos szülést nem vállal (ami csak most derült ki, pedig korábbi rákszűrés során úgy emlékszem azt mondta, hogy vállal, mindegy), úgyhogy keresnem kellett egy másik dokit, akihez 13-án megyek :)

Remélem csatlakoznak még hozzánk.
gadar
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is csatlakoznék. Kb a 6. héten járok, második kisbabánk lesz. Elvileg szeptember közepére várjuk, gyakorlatilag passz. Az első végül sürgősségi császárral született alig több, mint egy éve, így most nem tudom, mire számítsak szülés terén.
Gadar: én sajnos az orvososdiban nem tudok sok segítséget nyújtani, Angliában élünk, itt teljesen más az egész. Majd 5 hét múlva, kb a 10-11. héten jutok el uh-ra is, csak azért, mert pont hazautazunk, amúgy itt a 12.hétig még az sincs, és orvos csak akkor lát, ha gondod van. Ha egyszerű, gond nélküli a terhesség, akkor csak a szülésznővel van randi, első gyerek esetén max 10-szer, többedik gyerekkel kevesebbszer. 12. és 20. héten uh, 12.héten vérvétel (semmi cukorterhelés), illetve még 2 vérvétel a vége felé, amit a szülésznő helyben megcsinál. Ennyi. Kórházba csak akkor kell menni, ha már 5 percesek a fájások, különben hazaküldenek, és komplikáció-mentes szülés esetén 12-24 óra múlva mehetsz is haza. Ahogy hallom/olvasom, otthon fogadott doki esetén alaposan ki kell nyitni a pénztárcát, és még így is érhetnek meglepetések. Zsuzska: megérkeztem. :D Remélem itt is maradok végig, és minden a lehető legnagyobb rendben zajlik majd. Hogy érzed magad? Még mindig nincs hányás? (Gadar: Mi Zsuzskával már egy másik fórumról "ismerjük egymást") Nálam már a hét eleji émelygés is totál eltűnt, de asszem fel vagyok készülve a legrosszabbra, hiszen még nagyon az elején vagyok. Azért titokban reménykedem, hogy ismét megúszom...
Ti mondtátok már valakinek az örömhírt? Én még nem. Egyelőre nem is akarom, most olyan jó egy kicsit megtartani ezt a titkot magamnak.

További kellemes babavárást mindenkinek!

Kép
orsiborsi23
 
 


Mi még nem mondtuk meg senkinek, a munkahelyemen tervezem majd, hogy a holnapi vizsgálat után el kellene mondani, azért ott a vezető jobb ha tud róla, főleg majd a vizsgálatok miatt, úgyis neki kell szólni, ha az ember kimarad.

A családnak is még néhány hetet várunk míg elmondjuk, kicsit babonások vagyunk :), de én már egyre nehezebben tudom magamban tartani...

Ti szedtek valamilyen vitamint vagy kifejezetten terhesvitamint?
gadar
 
 


Szia gadar :-)
Èn.is nehezen tartom magamban,de nem mondjuk senkinek,sok a rosszindulatú ember :-(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!
Remélem befogadtok, én egy erdélyi kismama vagyok, hatodik hetes, ha minden igaz. :)
Elméletileg szeptember közepére érkezik az első kisbabánk. 

A nagyon közeliek tudják már, még próbálom 7pecsétes titokként kezelni, de hogy lehet ezt kibírni???
Egyébként nem vagyok ilyen téren babonás, meg a rosszindulat sem érdekel már, ugyanis kisvárosunk értelmiségi rétege szerint már 2012 februárja óta terhes vagyok... (mint az elefánt...)
és "biztos forrásokból" tudják. De a türelmi időt azért mégis megvárnám a kürtöléssel.

Orvosnál még nem voltam, itt elég nehéz a helyzet ilyen téren, 2-3 hét múlva mennék először, de még tanácstalan vagyok, hogy merre is induljak. Ha pedig nem osztottam volna meg a nagy hírt a legközelebbi barátnőkkel (akik majd elmondják az anyjuknak és azok a szomszédasszonyoknak), akkor tanácsot sem tudnék kérni senkitől.

Folsavat kezdtem szedni csak, amikor színre lépett a második csík, igaz, valamikor november elején elkezdtem szedni egy doboz Femibiont, de 3 hét után abbahagytam, ugyanis 5 kiló jött fel. Azóta haragban vagyunk a mérleggel.

Tünetem semmi, kivéve, hogy kétszer ülő helyzetben elaludtam vendégségben. :)) Ennek ellenére nem érzem magam fáradékonyabbnak, ez csak úgy jött.

manó


manoeken
 
 


Szisztok!

Múlt hét elején voltam az új dokimnál, aki nagyon aranyos volt, a szülést is vállalta, úh remélhetőleg nála maradok végig.

Én Elevit Pluszt szedek és mellé folsavat, a doki azt javasolta, hogy femibiont szedjek a 12. hétig, de mivel van még néhány szem az előbbiekből, azt azért "elfogyasztom" előbb. :)

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de védőnőhöz is kellene mennem, két hete folyamatosan hívogatom, de mellé van téve a vezetékes egyetlen telefonszám...
Heti egyszer, 1,5 órát van terhes tanácsadás, természetesen délelőtt, munkaidőben... Ahova ugye be sem tudok jelentkezni...
Így picit nehéz a dolgunk, nem? A nőgyógyász megoldja, a háziorvos megoldja, mobilon elérhetőek, bezzeg a védőnő... És még csak választani sem lehet.

Örülök Manó, hogy csatlakoztál hozzánk, én most kb. a 8. héten járok, de még mindig nem mondtuk el. Kicsit kiélvezzük még, hogy nem kell hallgatni az okosságokat... :)

Veletek mi a helyzet?

Üdv. mindenkinek!

gadar
 
 


Én már nagyon kinlódok a szagoktól, a kajáktól, már a látványától is :( sajnos vagy szerencsére nem mindig hányok, mondjuk iszom a csodalötyimet, attól nem is kéne. MA majdnem a penny market kellős közepén lettem rosszul. Gondoltam valaki csak felszed majd :) De még idejében kiértem a levegőre. Ezt az első pár hetet igazán kihagynám.

Jövőhéten megyek dokihoz, akkor már majdnem 9 hetes lesz a picim, nagyon kiváncsi vagyok már rá

Én a Hipp Natalt iszom, főleg a hányás ellen.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok! :) Szeretnék csatlakozni hozzátok! Pár napja tudtam meg, hogy babát várok, pontosabban pénteken egy nagyon erős pozitív teszt bizonyította ezt! Férjemmel terveztük és nagyon boldogok voltunk, mikor megláttuk a két csíkot! Első babánk lesz! :) Viszont mivel ennyire az elején vagyunk (kb. 5. hét) nagyon félek, rengeteg kérdés, félelem (...) fogalmazóik meg a fejemben folyamatosan, de egyben hihetetlenül boldog is vagyok! :) Számításaim szerint szeptember végére leszek kiírva!


Gratulálok mindenkinek! :) 



hutundi
 
 


Köszi Gadar, Zsuzska! :) és mindenki más!


Nekem még mindig semmi tünet... :)
Január elején nekifogtam keményen sportolni és diétázni, a mérleges sztori után, nem tudva, hogy babó van a pocakban. Insanity edzésterv, kihagytam a kenyeret és a cukrot az étrendemből (ezeket amúgy is kihagyhattam volna).
Csodálkoztam, hogy nem bírom az edzéseket, de gondoltam, úgyis hamarosan lesz 2-3 nap szünet, mert megjön és olyankor szenvedek, mint egy kutya. Aztán rájöttem, hogy a melleim pár napja szakadnak le, de még mindig sehol semmi.
Bepördültem a patikába, majdnem rutinszerűen adták kezembe a tesztet, mintha egy halvány szánalom is megjelent a csaj arcán...
Úgy döntöttem, másnap reggel.... hát nem bírtam ki. :)

Azóta nem sportolok, de mozgok eleget. A diéta maradt, ugyanis tényleg csak a kenyeret hagytam ki és a cukrot. Ettől (vagy mástól is?) 2 hét alatt 4 kiló ment le. Mást mindent eszek, elhagytam továbbá a kólát és küzdök a cigivel. (napi 1 szál, napi 1 csomag helyett és ez sem fog sokáig menni. :) )

dokit még nem választottam, elég nehéz, ugyanis el kell mennem a városból... de már csökkent a létszámuk 2-re. :)

Hutundi, Isten hozott! :)

Szép estét mindenkinek!
manoeken
 
 


@manoeken:


Szia Manoeken! :)


Ha jól olvastam, te is első babádat várod és egy héttel vagy előrébb nálam! Mikor mész dokihoz? Én már szörnyen izgulok és alig várom, hogy biztosra tudjam, hogy minden rendben és tényleg babánk lesz. 


Én is dohányoztam, szilveszter után csökkentettem napi 3 szálra, de a pozitív teszt óta egy szálat sem szívtam el :)


Kitartás!


hutundi
 
 


Igen, első baba! :D

Holnap töltöm a 6 hetet. Azt hallottam, (saját tapasztalat hiányában) hogy 7-8 hét előtt nem érdemes dokihoz menni, mert azon kívül, hogy megállapítja, amit a tesztből már amúgy is tudsz, csak annyit fog mondani, hogy "találkozunk 2 hét múlva".

Abban már biztos vagyok, hogy másik városba megyek orvoshoz, csak még 2 város között, illetve 2 doki között variálok. Nem könnyítem meg a dolgom, hogy 50 kilóméterre kocsikázok majd minden vizsgálatra, de az itteni orvosokról annyi a rémtörténet, hogy inkább kihagyom. Ráadásul ha elmegyek itthoról, még úgyis olcsóbb lesz, mintha itthon mennék.

A héten eldöntöm és pénteken bejelentkezek. Gondolom, majd kb. két hétre előre jegyeznek, szóval pont időben leszek. Amúgy én is "elég" türelmetlen vagyok. :) (konkrétan szétvet a kíváncsiság)

Kicsit tartok ettől az első harmadtól... de nem lehet semmi probléma, érzem. :)

Manó

manoeken
 
 


Igen, én is tudom, hogy nem érdemes még dokihoz menni, de úgy szeretném tudni, hogy tényleg minden rendben van!! Én is félek picit, de abszolut pozitív vagyok és én is érzem, hogy minden rendben van az én pontocskámmal és erős, egészséges, szépen fejlődő kismanó!!! :)
Mi már elmondtuk szüleimnek és a legjobb barátnőmnek, de nagyon nehéz magunkban tartani, férjem is teljesen kivan, hogy nem mondhatja még senkinek! Hát az első vizsgálatig jó lenne nem elmondani mindenkinek! :)

hutundi
 
 


Üdv az újaknak :)

Gyarapszik a csapat, de jó :)

Még én sem voltam dokinál, majd 29-én megyek, ami már majd a 9.hét lesz. Én is várom már nagyon, addig meg szenvedek az alváshiányban és a hányástól :(

Ti hogy vagytok? Mit éreztek!?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Zsuzska88
De jó, akkor te már a szivecskéjét is hallani fogod :) Én nem bírok várni a 9. hétig :/
Szegényke, nem irigyellek a tünetek miatt... Nekem még nem sok tünetem van, ami a legrosszabb, az a rettentő mellfájdalom, mozogni is alig bírok tőle, meg néha picit émelygek, főleg néhány szagtól :D
Ó, annyira csodálatos időszak ez, én felhőtlenül boldog vagyok!!! :)

hutundi
 
 


Én azt érzem, hogy nincs kedvem semmi munkához. Ez most emiatt hálátlan időszak, mert rengeteg a munkám, de ... elmúlik. :))

Az én férjem is idegbeteg, hogy nem mondhatja el, mondtam neki, ő tudja, hogy ki az a barát, akiben megbízik. Nekem muszály megosztani néhány barátnővel, már a dokiválasztás miatt is. Meg egyébként sem bírnám ki. :) Amiatt is dögnehéz, mert anyukám, akivel az égvilágon mindent mindig megbeszéltem, már nincs köztünk. Azt hiszem, most hiányzik a legjobban. :(

Feszeng az alhasam egész nap. Nem fáj, csak néha megfeszül. Gondolom, készülődik helyet csinálni. ;)
manoeken
 
 


újra én...
az jutott ma eszembe, hogy évek óta megállapították nálam, hogy nyirokér szűkületem van (limfödéma). ennek tükrében valószínű veszélyeztetett terhességnek nézek elébe... :( főleg, hogy egész nyarat végig kell vinnem.
(ettől még szétrepedek az örömtől! :) )
van esetleg köztünk valaki, akinek volt már hasonló problémája?

Manó
manoeken
 
 


Sziasztok. Üdvözlök mindenkit.Én épp az imént ismételtem meg a tesztet ami 2 nappal ezelőtt elég halvànyka volt még de mostanra teljesen meggyőző lett. :) . Magamról annyit hogy a 2 babàmat vàrom, van egy 4 éves kislànyom! Dokit hérfőn fogom hívni az időpont miatt és ahhoz megyek akinél a kislànyomat is szültem. Vele maximàlisan elégedett vagyok. Tünet a mellfeszülésen kívül még nincsen. Eszternél az első timeszterben végig hànyingerem volt szinte egész nap. Érdekes, hogy most is màr úgy vàrom a hànyingert!!! :lol:
bettee
 
 


Sziasztok,

zsuzska és orsi már ismerős egy másik fórumról, a többieknek is üdv :)

Én is a második babámat várom, van már egy 4,5 éves nagylányom. Én már többszöri orvoslátogatáson vagyok túl, de az esetem kicsit speciális, van egy anyagcsere betegségem, ami miatt hetente ellenőriznek egy adott hormonszintet a véremben. Emellett tartom a belgyógyász által előírt diétát is. Az első trimeszter a lányommal is rázósabb volt, de ha most is "csak" ennyit kell átvészelnünk, akkor állok elébe :)

Mindenkinek problémamentes várandósságot kívánok, örülök, hogy egyre többen gyűlünk itt :)





“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Sziasztok 21 éves vagyok és sikerült az ötödik hónapba teherbe esnem,5 hetes lehetek,azt szeretném kérdezni hogy hogy vizsgálják ki a terhességet a kórházban a nőgyógyászaton?
andy22
Tunyogmatolcs
 
 


Szia andy22. Hüvelyi ultrahangot csinálnak majd úgy készülj és valószínű még csak petezsák fog látszódni 5 hetesen. Én is szeretnék mielőbb eljutni az orvosomhoz, bár olyan sokan járnak hozzá, hogy 2 héten belül csak sürgős esetben lehet bejutni hozzá.

bettee
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit, a "régieket" és az újakat is! :)
Örülök, hogy bővülünk :)

A héten lépek majd a 9. hétbe, most voltam először vérvételen, amit hamarosan meg kell ismételnem, mert a beutalómról a fele lemaradt... Mielőtt a háziorvoshoz mentek beutalóért és nincs a toppon, érdemes előtte a védőnőt felkeresni, ő elmondja, hogy mire kell szűretni...
Kell hepatitisz szűrés és vércsoportvizsgálat is, mint utólag a laborban kiderült. Mindegy, mivel van cicánk én a toxoplazmozis vizsgálatot is meg szeretném csináltatni, arra pedig úgyis külön beutaló kell. Ezeket mind megcsinálják tb keretében, nem kell külön magánútra menni.

Jövő héten az eredményekkel megyek majd a nőgyógyászhoz, és ismét megsasoljuk a picikét, nem-e rosszalkodik odabent :)

Még mindig annyira hihetetlen ez az egész... Azon kívül, hogy néha fájdogál a hasam, meg reggelente nagy levegőket kell vennem, semmi egyéb tünetem nincs (leszámítva a szagokat, meg a mellfeszülést), bent munkában hajlamos vagyok simán megfeledkezni róla.

Ti hogy vagytok ezzel?
gadar
 
 


Én 5 perce beszéltem a nőgyógyász asszisztensével iratkozas miatt...
Tudom, hogy igaza volt, de úgy leteremtett, hogy nem teszem ki az ablakba. Ugyanis 4 éve voltam utoljára nőgyógyásznál. Sőt, fel sem írt, majd holnap kell újra telefonalnom. Istenem, mi vár rám???
Igaza van, de remélem nem lesz probléma és minél hamarabb túl leszek az első vizsgálaton, jó hirekkel.

Na most igazán betojtam. :roll:
manoeken
 
 


Sziasztok. Hogy vagytok ? Én mostanàban rendszerint felébredek hajnal 1 kor és émelygekom ( ezt vàrtam tudom) na de éjszaka ??? és reggelre meg elmúlik.
bettee
 
 


Február 10-én megyek orvoshoz. :) nagyon nagyon várom már. Tünetem még mindig semmi. :)
néha megebredek éjszaka és nem tudok visszaaludni, olyan mintha 20 órát aludtam volna már. Szóval pihenek eleget.
Ti is jartatok már így?

Manó
manoeken
 
 


Február 10-én megyek orvoshoz. :) nagyon nagyon várom már. Tünetem még mindig semmi. :)
néha megebredek éjszaka és nem tudok visszaaludni, olyan mintha 20 órát aludtam volna már. Szóval pihenek eleget.
Ti is jartatok már így?

Manó
manoeken
 
 


Én ma megyek a dokimhoz, kiváncsi vagyok már nagyon. Én meg bármennyit alszok, nem elég.
Elég sokat hányok még mindig, meg enni sem tudok, már 4 kg lement :( Nem baj, mert van miből leadjak, csak hát na.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok. Szeretnék hozzátok csatlakozni. Először is nagyon  gartulálok mindenkinek, nagyon vigyázzatok magatokra és a picire :)
Rólam annyit, hogy január elején tudtam meg, hogy terhes vagyok. Tervezett baba volt, de nem gondoltam, hogy már a 3. hónapban összejön. Nagyon boldogok vagyunk a párommal. :)
Első baba lesz, így nagyon nagy az izgalom. Orvosnál már voltam, akkor voltam 6 hetes, és már volt szívhang. :)
A munkában egyre rosszabbul érzem magam, ruhaüzletben dolgozom, de nagyon sok a pakolni való, maga a folymatos állás sem kellemes, de hajolgatás, nyújtózkódás, létráról fel-le mászkálás mind mind nagyon rossz.
Agyalok rajta, hogy csak február végéig dolgoznék, bár bűntudatom lenne, hogy ilyen hamar "feladom" a munkát, és sokkal kevesebb pénz...ugyhogy kicsit dilemmázok....
Én Gravidát szedek már 3 hónapja, illetve, most magne b6-ot, ami segít kicsit rosszullétekben. Bár szerencsére hányás nincs, de rosszullét az van, bár nekem inkább délután és estelefé mint reggel. Szagokra nagyon érzékeny vagyok. 9.-én megyek magánorvoshoz, nagyon várom, újra a lássam a picimet, és hogy továbbra is minden rendben.
Bocsi, hogy ilyen hosszúre sikeredett. :)
Boldog rosszúllét mentes babavárást mindenkinek :)
Melánia

Kép
dmelania
 
 


Sziasztok!


Zsuzska, majd írd meg mi újság! :)


Mano, gondolom már nagyon izgatott vagy! 


Üdv köztünk Melánia! Neked is nagyon-nagy gratulaaa! :)


 


Én ma kértem online időpontot az sztk-ba, nagyon remélem, hogy kapok jövő hétre időpontot! :)


Egyébként lenne egy kérdésem. Albérletben lakom a 16. kerületben,  de bejelentkezni egyenlőre nem tudok, (hagyatéki problémák miatt). Ettől függetlenül szerintetek fognak fogadni az itteni nőgyógyászaton? Nagyon nem szeretnék az otthonihoz menni, az egy hentes orvos... Van valaki hasonló helyzetben?


Hála Istennek, velem minden oké, néha van egy pici hányingerem, meg néha nagyon fáradékony vagyok... Egyébként olyan hihetetlen ez az egész, még szinte fel sem fogom, nekünk az első hónap volt és rá két hétre, máris pozitív volt a teszt! Én annyira boldog vagyok, hogy azt szavakba sem tudom önteni.

Holnap lépek a 7. hétbe, remélem már fugjuk látni a kicsi szivét, ha hallani nem is, de látni remélem, hogy fogjuk, mert én már nem tudok várni, 1-2 hetet. :) 
Tudni akarom biztosra, hogy minden rendben vele, velünk! :)


Vigyázzatok magatokra kismamik! Mindenki írja meg, ha van valami fejlemény!


Sziasztok :)


hutundi
 
 


Igen, nagyon izgatott vagyok! Kicsit ideges is. Türelmetlen. De nem csak emiatt, hanem általában.
Most rohanok haza zabálni :))

puszi,

Manó
manoeken
 
 


Én most kaptam időpontot jövőhét csütörtökre! :) Már nagyon várom és persze rettenetesen izgulok is! Ráadásul ismeretlen orvoshoz, jaaaj... :/


hutundi
 
 


Sziasztok!

Én is jönnék közétek, a másik szeptemberi topik már zárt. :(


34 éves vagyok, van már két gyermekem. A nagylány júniusban lesz 11, a pici fiú 5-én volt 2. :)

Január 12-én, majd 13-án teszteltem pozitívat, orvoshoz majd február 19-én megyek, tehát még 3 hét múlva.
Elég ramatyul vagyok, egész nap aludnék, nagyon fáradtnak érzem magam, folyamatosan ég a gyomrom, émelygek. 

Végigolvasom, hogy ki mit írt :)

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni, de először is gratulálok mindenkinek és jó egészséget kívánok ! :)

Én hétfőn megyek orvoshoz előszőr,  6 hetes múltam tegnap..  :) Izgulok és félek is kicsit, 28 éves múltam nekem az első baba de "sajnos" már a 3. terhesség...
Az első elhalt 14 hetesen :(:( , a második elvetélt, és ez a harmadik amit nagyon szeretnék már ha rendben lenne!! :)


Aludnék egésznap, és sajnos a hasgörcs is iszonyatos .."hála a hátrahajló méhemnek" :P

Mindenkinek szép estét!
szofi86
 
 


Sziasztok!

Kezd beindulni a csapat. Üdv mindenkinek, "régieknek" és újaknak is!
Melánia már nagyon vártam, hogy csatlakozz! ;)
Gadar: nekem is kétszer kell menni vérvételre, nekem azt mondták azért, mert így sokkal pontosabb eredményt kapnak. Úgyhogy mehetek a jövő pénteken és a 12.héten is.
Manó: hogy állsz a cigivel? Nem akarok papolni neked, biztosan teljesen tisztában vagy a kockázatokkal. A nőgyógyász miatt ne aggódj, az a dolga hogy letoljon, ha nem mész szűrővizsgálatokra, és meg is van a hatása. Biztos minden rendben lesz, és a bébit is megsasolhatod. Írj majd!
Hutundi: elhiszem, hogy izgatott vagy. Én feb.11-én megyek dokihoz, akkor leszünk otthon (Angliában élünk), igaz a múlt héten volt egy uh-m itt egy kis bonyodalom miatt, de olyan jó volt látni, hogy ott van és dobog a szive! Alig várom én is a következő vizsgálatot!
Bettee: múlik az éjszakai rosszullét? Nem irigyellek... nekem csak pisilhetnék van, de az háromszor is, plusz még a 15 hónaposom is ébreszt, ha megéhezik.
Bettinyo: téged is nagyon vártalak már! ;) hogy érzed magad?
Anya: gratulálok a gyerekekhez! Mit szól a nagylány az újabb kistesóhoz? Legalább lesz segítséged.:) én 11 évesen bármit megadtam volna egy kistesóért (nagytesóm van, 10 évvel idősebb :D).
Szofi: sajnálom, amin eddig átmentetek. Most már biztos minden rendben lesz.
Zsuzska: még mindig annyira rosszul vagy? Úgy sajnállak.
Ki dolgozik? Nekem muszáj minimum a 29.hétig, itt így jár"gyes". Még nálunk is csak a főnökeim tudják, és egy barátnőm, de most valahogy nem is vágyom rá, hogy kikürtöljem. Olyan jó egy kicsit titkolózni! Bár jövő hétvégén találkozunk a családdal, nekik akkor elmondjuk, akkor leszek kb 9-10 hetes. Eddig tök jól vagyok, állandóan éhes vagyok és pisilnem kell.:) úgy sajnálok mindenkit, aki szenved! Kitartást csajok, nemsoká itt a második trimeszter!
Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
orsiborsi23
 
 


Sziasztok.
szofi: elhiszem mennyire izgulsz, még akkor is izgul az ember ha nem élt át ilyesmit, mint te. sajnálom, hogy akkor úgy alakult, de próbálj meg ne idegeskedni, a pozitív gondolatok majd bevonzák a pozitív dolgokat :)
szurkolok nagyon, hogy rendben legyél .

Orsi: igen, már ideje volt jönnöm, a másik topicot, már annyira nem tudom követni, meg hozzászólni sem tudok sokszor. Sajnállak, hogy olyan sokáig kell dolgoznod, én már most nem bírom :( dehát a babó az első :)
Ma voltam védőnőnél, aki ügyesebben megállapította, hogy mennyi idős lehetek. Azt mondat 8 hetes vagyok :)
9.-én magándoki végre, úgy várom, hogy lássam már a babámat :)

Kellemes hétvégét nektek, én dolgzom sajna 
:*

Kép
dmelania
 
 


Sziasztok!Nagyon orulok,hogy ratalaltam erre a forumra!Eddig csak olvasgattam forumokat,de most regisztraltam is.Szerintem nagyon fontos,hogy "hasonlo cipoben jarokkal" tudjunk beszelgetni,annak pedig kulon orulok,hogy sok a tobbgyermekes anyuka itt! :-)
En most kezdem a 7.hetet,dec.20-an volt az utolso mensesem,s mivel rovidek a ciklusaim,jan.14-en mar pozitivat teszteltem!:-) Nagyon boldogok vagyunk a ferjemmel,masfel evet vartunk erre a Kisbabara,aki az elso lesz nekunk!:-)Nehez idoszakon vagyunk tul,s hatalmas boldogsag,hogy vegul termeszetesen megfogant!:-) En most vagyok a hanyingeres,hanyos idoszakban,na meg a szagundor,semmit se kivanok.
Vitamint elevit plust,magnerotot,folsavat szedek.Vannak itt Budapeszrol!?Budarol!?
bubibaba83
 
 


Szia Budibaba83, üdv köztünk! Gratula a pozitív teszthez! :) Én Budapestről vagyok, de (már) nem Budáról. Mi pénteken léptünk a 7. Hétbe :)

Egyébként valaki ismeri a 16.kerületi sztk-t? Hogy milyen az ellátás, hogy viselkednek az emberrel, esetleg konkrétan van valakinek tapasztalata a nőgyógyászatról?

Ma egy picit bepánikoltam, mert lett egy kis, nagyon halvány barnás folyásom, nagyon megijedtem, és a sírás is kitőrt rendesen... Tudom, hogy pozitívan kell hozzáállni, meg alapvetően így is szoktam, de hát ki ne ijedne meg? Volt már valakinek ilyen? Mit jelenthet? Ugye nincsen baj a kicsikémmel? :/
Olvasni mindent, valahol azt írják, hoggy normális és sokaknak vaan, valahol azt olvasni, hogy az baj... Csütörtökön megyek dokihoz, na most már tényleg baromira izgulok....

hutundi
 
 


@bubibaba83:


Gratulálok nagyon neked is :)
Én most töltöttem a 8.hetet. Nagyon várom a következő vizsgálaotot. Én Budaörsről vagyok. Te pesten merre laksz? Hol szeretnél majd szülni?

Kép
dmelania
 
 


Szia hutundi!En is gratulalok es minden jot kivanok! :-)
Nyugodj meg,pozitiv hozzaallas nagyon fontos!En most par napja elhataroztam,nem aggodok,hiszen a termeszet tudja a dolgat,az aggodassal pedig artunk!Nekem is volt eddig haromszor,igaz,beteten nem latszott,csak papiron,es azt mondta a dokim,normalis,hormonalis valtozas!
En voltam mar a heten 0.uh.on,de nekem fizikailag csak 4 hetesre saccolta a doki,igy mondta,szivhangra ket het mulva erdemes csak menni!Mindenesetre szikholyag,petezsak van,es mehen kivul,ez a lenyeg!
Melanie!En a 12.ker.ben-Buda,Hegyvidek-lakom,es most ugy nez ki a SOTEn fogok szulni,azert irom igy,mert a heten csereltem orvost!
bubibaba83
 
 


De hulye vagyok! :-)NEM mehen kivul,ezt akartam irni!:-)
bubibaba83
 
 


Hutundi: az elsővel a 12.héten volt egy napig barnás folyásom, semmi baja nem lett. Most pedig másfél hétig (!), azóta voltam uh-n, minden rendben volt, legközelebb jövő héten szerdán megyek, azért izgulok. Engem is nyugtatgattak, hogy ez természetes, de hallgass a testedre. Amint valami furcsát érzel, hívd az orvost. Szedj magneB6-ot, és pihenj, amennyit tudsz. ;)

Kép
orsiborsi23
 
 


Köszönöm csajok!
Hál'Istennek nem érzek semmi furcsát, csak megijesztett ez dolog...
Tudom, hogy minden rendben lesz. Sokat pihenek, mert hát amúgy is gyenge vagyok nagyon,meg egèsz nap hànyingerem van és semmit nem kívànok..
Úgy várom már, hogy làssam őt!!! ♥♡♥♡

hutundi
 
 


En is nagyon hanyingeres vagyok! :-(
Szoktatok Czeizelt hallgatni!?Ő azt mondta,orulni kell a hanyingernek,mert akik abban kuzdenek,egeszsegesebb babajuk lesz,es ritkabban vetelnek el!
En tegnap hanytam is parszor,hat ez ezzel jar!
Magneb6ra nekem dokim azt mondta,gyenge,magnerotot szedjem!Persze mind mast mondd!Mindenkepp hivd fel a sajatodat!Nekem még az ejszakak erdekesek...felebredek,s ugy ki vagyok szaradva es emelygwk,h orakig forgolodok
bubibaba83
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újonnan érkezőknek :)

orsiborso: nagylány nem tudja még. Igazából egy barátnőmnek mondtam el, akiben megbízom, hogy nem mondja el senkinek, a párom a legjobb barátjának, és anyós tudja még. Egy ideig még nem is szeretnénk senki tudomására hozni.
Én csak 19-én megyek majd orvoshoz, ha ott mindent rendben talál a doki, akkor beleélem magam :)
De még olyan sokára van! :( 

Aztán meglátjuk, hogy mit mond. :) Akinek van már több gyerkőce, valami infó, hogy terhesen meddig lehet szoptatni???? Mert a két évesem annyira cicifüggő, hogy sehogy nem tudom lekoptatni magamról :) Éjszaka is 4x legalább kel, a két év alatt még nem volt egy átaludt éjszakánk :)

Vidékről van valaki, vagy mindenki a főváros környékéről van? :)

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék közétek! Szombaton lett pozitív a terhességi tesztem. Ezen a napon még dolgoztam, de be is jelentettem a dolgot és a hétre szabit kértem a főnökömtől, mivel itt az influenza járvány és bent is sokan betegek, ráadásul néha emelgetni, pakolászni is kell, nem mertem kockáztatni, hogy ott maradjak.
Holnap megyek még csak a nőgyógyászhoz. Ez lesz az első baba, így felmerül bennem egy csomó kérdés. Remélem tudtok majd itt segíteni nekem. :)

Először is, amint a nőgyógyász megállapítja, hogy tényleg terhes vagyok és hogy hány hetes stb, gondolom adni fog valami igazolást róla amivel a háziorvoshoz kell mennem, hogy kiírjon táppénzre igaz? Vagy ez hogy működik, és ilyenkor mennyi fizetést kapok táppénz alatt míg meg nem születik a baba?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
volgye19
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznom. Kalkulátor szerint okt. 4, de szerintem hamarabb fog jönni.

Van egy 4,5 éves kisfiam, Ő 38+2-re született és egy 2,5 éves kislányom, Ő 38+4-re született. Ebből is gondolom, hogy itt a helyem.


Én előre bocsánatot kérek, de para mami vagyok. A 12. hetet nagyon várom. Okt. 26-án volt egy missed ab műtétem, s most nagyon félek. Nagyon várom, hogy legyen hányingerem, akkor nem volt. Egyébként 11+3-nál derült ki a baj. 
Egyenlőre csak émelygek.
Mivel az előző várandósság problémás volt, ezért múlt héten kedden a halvány pozitív teszttel az utrogestán is társam lett napi 3x. Én az elkövetkező két hétben anya napokkal tarkítva dolgozom, egy tovább képzés miatt. Azt követően pedig itthon leszek végig, mint veszélyeztett terhes a kórtörténetem miatt.
A munkahelyen nem tervezek semmit sem elmondani, sajnos az őszön a kollégák a diákokat is beavatták, így nagyon kellemetlen volt visszamenni a történtek után.

Aki tud róla, a férjem, nagyon boldog és izgul is. A legjobb barátnőm és az egyik kolléganőm, aki szintén babát szeretne, s egy cipőben járunk.

Az elkövetkező néhány hétben a hivatkozás, hogy beteg vagyok Én, a gyerek stb. Ez most hihető is lesz. A 12. uh-n ha minden rendben lesz, utána fogom elmondani  a szituációt.

Orvoshoz jövő héten kedden megyek, akkor leszek 6+2.
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is szívesen csatlakoznék hozzátok. Már van egy 3 éves kislányom.

Szintén a parás terhesek közé tartozom, mert a lányommal első terhességi heteket (14ig) átvérezgettem... A muunkahelyemen már tudják, mert kímélni akartam magam, de sajnos így is lett vérezgetésem megint a hetedik héttől:( Valamit olvastam erről a hétről, hogy vízválasztó vérzés szempontjából, de sajnos nem volt kifejtve.

Most a veszélyeztett terhesség gondolata foglalkoztat megint. Egyrészről dolgoznék még, másrészről nem szeretnék kockáztatni...

Jövő héten megyek dokihoz, addig csak remélem, hogy a picur rendben fejlődik odabent.

Mindenkinek szép napot és örömteli babavrást kívánok!!!

Ivett

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
mikivett
Ausztria
 
 


Sziasztok,

én is az utros kismamák táborát gyarapítom, az első terhességemnél sem volt ez másképp, igaz akkor nagyobb adagban kellett használnom, mint most.

manocska: sajnálom a missed ab-ot, de reménykedni kell, hogy minden rendben lesz hármaskával :) Októberben volt valami előjele annak, hogy baj van?  Vérezgetés, pocakszurka-éles fájdalom vagy pusztán annyi, hogy elmúltak a terhességi tünetek?

mikivett: vérzés elmúlt már?




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Sziasztok!

A vízválasztó 7. héten elkezdtem barnázni, kaptam utrot, s fekvést javasoltak. 11+3-on begörcsöltem, barnázás volt, majd másnap estére beindult a folyamat, s így aznap éjjel műtöttek.
Előjel, hogy egyáltalán nem voltam rosszul, nem produkáltam a tipikus terhes tüneteket.

Amit később vettünk észre: a mellem lelapult, az elején (most is) vérbőbb. Illetve a haspuffadásom is elmúlt.
manocska20100801
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: