Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni az áprilisi babákhoz :) Számítások szerint április 12-re várjuk a Picurt, de ha vár még két napot, legalább az apjával együtt ünnepehetik majd a szülinapjukat 
Jövő héten megyek 12. heti UHra (ami már a 13 heti lesz, de még belefér), remélehetőleg nem lesz semmi gond és talán azt is megtudjuk, mit rejt a lába között.
Eddig szerencsére jól viseltem a várandóságot, különösebb rosszulléteim nem voltak, csak az állandó másnaposság érzete a gyomromban. Szerencsére a héten már ez is enyhült, és talán nem is puffadok annyira.
Védőnőhöz is csak jövő héten megyek, a doki azt mondta, ráérek még ... én meg nem ellenkezek 

Lilypie First Birthday tickers
makka81
 
 


Sziasztok!
Makka, üdv itt! :-)
Már csak egy hét a 12 hetes UH-ig! Nagyon várom már! Izgulok is, h minden rendben legyen! Jó lesz újra látni! :-) Lassan a háziorvoshoz is el kéne menjek, ez vhogy kevésbé érdekes.
Nálatok mi újság?

További szép napot! :-D
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Makka, nálunk is hasonló a helyzet :-) Ha vár még 4 napot a csöppség, akkor apával egy napon ünnepelheti a szülinapját. Apa részéről nagy a drukk, hogy így legyen :-D
Payne, nekem is még egy hét van a következő uh-ig. Igaz nekem jövőhéten 2 is lesz a genetikai vizsgálat miatt.
Ééés, hogy itthon apa is hallhassa a kicsi szívdobogását, vettem egy szívhang hallgató kis kütyüt :$ Már alig várjuk, hogy ideérjen a postával.
További szép napot mindenkinek :*
melcsi83
Németország
 
 

 
 

Sziasztok!
Üdv az újaknak! :)
Múlt héten pénteken töltöttük a 12. hetet. Megkönnyebbülés volt. Lelkileg is, hogy vége a rettegett első trimeszternek, de azért is, mert kezdenek múlni a kellemetlen tünetek (hányinger, gyomorsav, étel és szagundor).
Jövő héten megyünk a 12 hetes UH-ra. Múlt héten voltam a védőnőnél, aki ma már látogatást is tett nálunk. Tulajdonképpen aranyos, csak meglepett, h máris jönni akar. De nem volt gáz, nem nézett körül, beszélgettünk kicsit, elmondta kb ugyan azokat, amiket már a találkozáskor is. És ami tök jól esett, h azzal kezdte, h kedvesen mosolyogva megkérdezte, h hogy vagyok. :)
Ami még nem tiszta nekem, h a vérvizsgálatra ki fog elküldeni. A nőgyógyászom a védőnőt mondta, a védőnő a nőgyógyászt. Megpróbálom a háziorvosomat.

Makka, Melcsi! Nálunk a babát 15.-re ígérték, apa április 19.-én született, én április 10.-én. Csodás kis Kos banda leszünk! :) valamiért az az érzésem, h átcsúszunk 20.-a utánra. Majd meglátjuk...

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Én is áprilisi vagyok (23), a baba meg 16. korul érkezik.
a pulzusotok milyen? Tegnap 102 volt a vedononel, aztán hummogott.
ma lesz haziorvos. En szombaton töltöttem a 12.hetet.
Hogy vagytok ugy általában?

menthe
 
 


Szia!
Egyenlőre nincs gond, két hete voltam háziorvosnál (11 hetesen), de mivel még nem volt kiskönyvem, így beíri nem tudott, de ha már ott voltam, megcsinált pár alap vizsgálatot (pulzus, EKG, vérnyomás), szerencsére nem volt semmi gond.
Holnap megyek kombináltra a nődokihoz, izgulok kicsit :) aztán másnap első védőnői látogatás és majd újra vissza a háziorvoshoz.
Mivel kicsit magas volt a TSH értékem az első vérvételnél, a doki elküldött endokrinológushoz, és azt javasolta egy újabb vérvétel eredményét követően, hogy bár a TSH és T4 értékeim is határértéken belül vannak, terhesen pont hogy ettől eltérőbbnek kellene lenniük. Így szedek pótlólagosan kis dózisban pajzsmirigyhormont egy hete, elvileg a terhesség végéig kell majd. Aztán 6 hét múlva kontrol vérvétel :)

Lilypie First Birthday tickers
makka81
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltüntem, elég sok a melóm, és este 8 órakor már olyan fáradt vagyok, hogy ülve el tudnék aludni. 
A rosszullétem megszünt, de az álomkór még itt "simogatja" a buksimat. 

Üdv az újaknak!
Én azt számoltam, hogy április 21-re jön a baba,mikor az apjának van a szülinapja, szóval beállhatok én is a sorba! 
Nekem ebben az évben még "muszáj" dolgoznom, de irigykedem azokra, akik már otthon vannak és pihennek...már néha úgy érzem, hogy nem bírom... no, majd meglátjuk! Ha a kis apróság úgy dönt, hogy vége, akkor azonnal leteszem a lantot!

Honnan lehet rendelni ilyen szívhang cuccot?Mennyibe kerül?

A pocakméretem olyan, mintha 4-5 hónapos terhes lennék. Komolyan mondom, hogy szinte kivétel nélkül mindenki visszakérdez, hogy hány hetes vagyok? Háááát, igen...  
Tegnap voltam nőgyógyásznál és 11+4 napos vagyok. Október 20-án megyek kombináltra, akkor már 13+5 napos leszek...
A nőgyógyászom nem a legjobb, nem mutatja a babát amikor ultrahangoz, és nem is ad fényképet....lehet, hogy cserélnem kell....   kicsit mérges is vagyok rá, hogy ilyen béna...  
Pedig már igazán látnám ezt a kis csöppséget!
A védőnőhöz holnap megyek, és akkor ki is állítja a terhes könyvemet, mert azt is már kéri tőlem mindenki.
Nagyon fura, hogy nem küldenek vérvételre, ekg-ra.....na de holnap megkérdezem a védőnőt!

Mindenkinek szép gömgölyödést, kitartást, és jó uh eredményeket!  :-)

Üdv, 
Erika





ercsok
2700 Cegléd
 
 


Üdv az újaknak! Nagyon vicces, mert én is áprilisi vagyok (ápr. 1.), bár nem szeretnék ekkor szülni, mert 20.-ra vagyok kiírva, de a nővérem aznapra várja a 3. kislányát, úgyhogy mégis lesz szülinapi baba nálunk is. :)


Én magán nőgyógyászhoz járok, így a háziorvos adott beutalót vérvételre, vizelet vizsgálatra és EKG-ra. De lehet máshol máshogyan van.

Ma reggel nagyon izgultam, mert 8:15-re mentem a nőgyógyászhoz. Mivel 4 hete (egy örökkévalóság!!!) nem láttam a picit, a 8. heti uh óta, ezért nagyon izgultam, hogy rendben legyen. Vert a kicsi szíve, látszódik a keze, lába, szíve, a füle, szája, szeme..... félelmetes, hogy még csak épp 11 hetes és már mindene megvan!! Bevallom úgy negyed óráig ha ránéztem az UH képre, akkor elsírtam magam... (apának muszáj volt kérnem, ő nem tudott velem jönni a vizsgálatra)

Mindenkinek kitartás!! Várom az élménybeszámolókat és főleg a genetikai uh-k eredményeit!


Lilypie First Birthday tickers
madibaba
 
 


Ercsok, Angelsound a neve a szívhang hallgatónak. Beütöttem a googleba és a Brendon.hu- t adta ki 8900 Ft. Én mondjuk Németországban vagyok és használtan vettem, kB 2000 Ft-ért. Ma meg is jött a kis csomag, holnap veszünk bele elemet és hallgatózunk ;-) Majd megírom, hogy milyen. :-)
Hát nem tudom ti, hogy vagytok a tünetekkel. Holnap töltjük be a 12. hetet, de a hányingerem nem nagyon akar eltünni, sőt a fejem is elkezdett fájni. Bár az lehet az időjárás miatt. Eddig itthon voltam, de jövőhéten megyek vissza dolgozni :-( Hát érdekes lesz, mert álló munkám van. De majd meglátjuk.
Ki hogy van?
Szép estét mindenkinek!
melcsi83
Németország
 
 


Sziasztok,


A májusi topikból írok, arra gondoltunk, hogy vegyülhetnénk, mert hááát ugye nem lehet tudni, hogy ki mikor fog szülni pontosan, egy-két- három hét eltolódás simán lehet bármerre ;) Meg jó lenne együtt pocakosodni, tapasztalatokat cserélni :) Nem sértődünk meg, ha nemet mondtok. Én amíg nem volt májusi csapat, addig Titeket olvastalak és már majdnem írtam, de akkor jött létre a májusi. Én holnap töltöm be a 10. hetet, az utolsó ultrahang alapján úgy tűnt, hogy korábban fogant és egy hétte nagyobb a babám :) Szép napot!

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Én, mint újonc, támogatom :)

Lilypie First Birthday tickers
makka81
 
 


Sziasztok!

Én is benne vagyok. Jó olvasgatni, hogy kinél mi, hogy történik! :)
Holnap töltöm be a 12. hetet, hétfő UH!! Alig bírom kivárni!!!
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

ÁÁÁÁ, mindent kitörölt ez a szerencsétlen gép! 
Szóval: ÜDV A MÁJUSI anyukáknak! 

Melcsi, köszönöm, lehet, hogy vennem kell egyet, hogy én is tudjak bármikor hallgatózni!   és egészen addig fogom használni, míg férjhez nem megy....ha egyáltalán lány lesz. Lehet használni falon keresztül is???  

Ma voltam védőnőnél, és képzeljétek el, hogy 6 kilót fogytam az első 3 hónap alatt. Mondjuk többen megjegyezték már, hogy mennyit fogytam, de amikor meglátták a hasam, akkor mondták, hogy te babát vársz?
Szóval a lábam, kezem, arcomon látni, a pocakom meg akkora, mintha holnap mennék szülni.  

Eléggé megszenvedtem ezt a három hónapot! A májusi anyukákat nem irigylem, ha úgy szenvednek, mint ahogy én szenvedtem.... SOK KITARTÁST KÍVÁNOK, HAMAROSAN VÉGE LESZ!!! 
Én már jól vagyok! 

Megy valaki az Istenhegyi klinikára kombinált tesztre?
Ha igen, akkor szerintetek lehet vinni apukát  és nagylányt? Mert annyira kiváncsiak már!!!!  
A család nő tagjai kislányt, ffi tagjai fiút szeretnének! 
DE MI NYERÜNK, VALAHOGY ÉRZEM!!!!     ha nem, akkor tévedtünk.... 

Mindenki jól van?
Most megyek palacsintát enni, mert annyira vékonka vagyok...  

Üdv, 
Erika

ercsok
2700 Cegléd
 
 


Sziasztok,én,pénteken töltöm a 12. hetet,és végre hétfőn U.H. :) 

Végre,már van étvágyam is,a rosszul léteim is csökkentek... de minden nap fej fájással küszködök,de nem veszek be semmit,elmulik.....:)
katusmatus
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk 12. heti UH-n (13+1 naposan), és nagyon cuki volt a Picur :) Láthatóan megvan mindene szerencsére, szépen fejlődik a doki szerint. Nem mutatta meg magát egyértelműen, hogy mi akar lenni, most lányra tippelt a doki, 3 hete még inkább fiúra :) De elvileg 4 hét múlva megyek megint, akkor már talán tényleg nem lesz ilyen szégyellős a pici :)
A kombinált vérteszt eredménye is meglesz elvileg pár nap múlva, remélem az sem mutat semmi rosszat. Holnap első látogatás a védőnőnél, végre nekem is lesz kiskönyvem 

Lilypie First Birthday tickers
makka81
 
 


Sziasztok, hogyan csinàljuk a fúziót? :) jó olvasni, hogy minden baba rendben van. Ercsok, köszi a kedves fogadtatàst :) Én ma megyek védőnőhöz, két hét múlva pedig az Istenhegyire kombinàlt tesztre, aztàn genetikàra. Valaki írta itt a szívhangvizsgàlót, én is meglestem, csak 16-18 hetes kortól ajànljàk, nehogy

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Bocsi, a mobilnet àtka ;)gondolom azért nem koràbban,hogy nehogy fràszt kapjunk, ha nem halljuk a szívhangot ilyen koràn :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Bocsi, a mobilnet àtka ;)gondolom azért nem koràbban,hogy nehogy fràszt kapjunk, ha nem halljuk a szívhangot ilyen koràn :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Ercsok, én viszem apàt a klinikàra. Gyereket is biztos lehet, csak ez részletes vizsgàlat, lehet, hogy egy 3d-n kevésbé unatkoznak a gyerekek ;) De szerintem biztos bemehetnek, ha gondolod, csörr oda és kérdezz rà.

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Én, mint a fórum legrégebbi, jelenleg is jelen lévő tagja :D szívesen látnám a májusiakat is. 


Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Sziasztok! Biztosan lehet vinni férjet, barátot, családtagot, gyereke(ke)t is a genetikai vizsgálatra. Az istenhegyin van gyereksarok is. Én a Deák térre fogok menni, a telefonban külön mondta a nő, amikor az időpontot kértem, hogy nyugodtan vigyem apukát is, meg akit szeretnék, mert nagyon látványos és izgalmas a vizsgálat.
Olvastam többen vagytok fejfájósok, most ahogy beléptem szerdán a 12. hétbe nekem is sokat fáj a fejem, előtte meg sosem. De még mindig ez az egyetlen tünet. Tegnap voltam tornázni, amit úgy éreztem nem volt megterhelő, aztán ahogy hazaértem aludtam 1 órát és utána is álmos voltam, este is jó mélyen aludtam. :)
Ercsok 6 kg-t fogytál? Mondott valamit a védőnő vagy az orvos? Nekem -1 kg, de lehet a mérlegem rossz...


Lilypie First Birthday tickers
madibaba
 
 


Nektek a 12. heti UH hüvelyi vagy hasi volt? Én hétfőn megyek, épp ma töltöttem a 13. hetet. 

menthe
 
 


Nálunk, hüvelyi,is meg hasi is van a 12. héten,hétfőn megyek én is....:)
katusmatus
 
 


Jó reggelt! Gyertek àt a màjusiba, szeretettel vàrnak Titeket!!! Jó lesz a nagy csapat :) Esetleg egy kis bemutatkozót írhattok magatokról ( bàr én mindenkit ismerek innen :) ) Addig is szép napot, vàrunk nagyon!

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!  :-)
Ugyan  nem tudok mindig aktív lenni, az írásokat illetően, de látom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. 

Madibaba, igen, 6 kilót fogytam, de szerintem, ha most mérlegre állnék, akkor megint 1 kiló minusz, mert állandóan húzgálom a nadrágjaimat, amikbe eddig éppen belefértem. (kismama nadrágok, persze)
Senki nem mondott semmit, meg sem lepődött a védőnő, bár gondolom, ez elég gyakori, ha valaki szenved az elején. Van olyan ismerősöm, aki az egész terhesség alatt 3 kilót tudott felszedni az eredeti súlyához képest. Szóval nem nagy ügy egy kívülállónak, no de nekem, aki szenved, annak elég rossz. 
Egyébként én elég jó evő vagyok, nem éheztetem magam, mindig eszek rendesen.....vagyis nem olyan rendesen, mert csak kicsiket tudok enni. És evés után úgy érzem, hogy "háborog"  a gyomrom, és akkor ledőlök egy kicsit. 

 Köszönöm lányok a tippet, ma felhívom a Klinikát, és megkérdezem, bár bármi is a válasz, én viszem őket, még akkor is, ha csak egy percre láthatják a picurt. Muszáj a lányomnak "szemmel" fogható bizonyíték, mert így tudom őt felkészíteni a kistestvérre.  Szerintetek megtudjuk már a nemét? 

Vezetés: ti vezettek? Már vannak övterelő kütyük, és gondoltam, beszerzek egyet, mert elég biztonságosnak tűnik. Nektek van már ilyen?
A szívhangos kütyű szerintem tök jó dolog, ráveszem magam, hogy eljussak a budaörsi Brendonba, mert ott meg lehet kapni mind a két cuccot.     Pedig megfogadtam, hogy most nem fogom magam agyonra vásárolni,de olyan jóóóóóó...  

Pocak: veletek is előfordul, hogy ha hirtelen megfordultok az ágyban, akkor alul, az alhasatokba belenyílal a fájdalom? Olyan rossz érzés, mindig azt gondolom ilyenkor, hogy ez a babának is fájhat.....  persze nem, csak nekem... 

Fejfájásra nagyon jó, ha jó sok vizet isztok, már egyből felkelés után. A gyógyszernek én sem vagyok a híve, de ha menthetetlenül fáj,akkor kérjetek tanácsot a védőnénitől.

Jaaa, és a védőnéni: voltam nála a múlt héten ugye, csak azt felejtettem el mondani, hogy olyan fura volt, hogy többesszámban beszélt. Pl. Ugye most már nem iszunk fúrt kútból vizet? 
Mondom neki: Ki nem iszik? Én? Dehogy iszom, honnan veszi ezt? 
És kb. ezt még eljátszottuk kétszer....    Amikor kijöttem tőle, akkor szakadtam a röhögéstől... 
Miért nem tudja egyszerűen megkérdezni, hogy vezetékes vizünk van, vagy nem?  

Legyen mindenkinek szép napja, hete, gömbölyödjetek, már csak egy hét, és én is ott leszek a genetikai UH-n. 13+x naposan....  (ezeket a napokat sem értem, hogy honnan tudják az orvosok így megtippelni....persze, a baba méretéből, no de hát akkor is tévedhet az ember...  )

Üdv, 
Ercsók



ercsok
2700 Cegléd
 
 


Sziasztok lányok!

Végre megvolt a 12 hetes UH!!!!  Igaz, a méretek alapján most épp 13+1 naposnak tippelik. 
Ercsók, nekem minden vizsgálaton változik a kora  Csak a méretekből tudunk találgatni, mert a ciklus kb 50 nap volt, de hát ezt nem tudni ugye pontosan!  
Bejöhetett apa is, úgyhogy végre látta ő is a picit!   Minden rendben van, szépen fejlődik! 
Egy újabb megkönnyebbülés. Holnap reggel megyek a lelettel a nőgyógyászhoz.
Menthe, itt hüvelyi UH volt csak.
Aki ma volt még UH-n várjuk a híreket! 
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma de. voltam, minden rendben, mindene megvan és a méretek tökéletesek. Iszonyú idegesen mentem be, és még utána is időbe telt lenyugodni (az előzények miatt), de kezdek örülni.

13+1 a méretek alapján, 65 mm és 68 gramm. Annyit mozgott, alig bírták követni. Ivott is éppen .

A szonográfus merész tippje, hogy fiú (férjem arra hajlott, én lányt éreztem), de persze jobban majd a 16. hét körül látszik. 

Hasi UH volt, és a Rózsakert Medical Centerben. Kaptunk DVD-t, több mint félórás.

Utoljára 8 hetesen láttam, szóval sokat nőtt. 

Férjem végig bent volt.

Kívánom, hogy mindenkinek ilyen szép eredményei legyenek!

menthe
 
 


Ercsok, igen, én vezetők, "hasterelő"  övem nincs.

Ma a pulzusom is csak 78 volt, pedig a védőnőnél 102, a nőgyógyásznál 98 volt legutóbb.

A gügyögés: mikor a nőgyógyász asszisztense megtudta, hogy kismama vagyok, ő is lejjebb adta a szintet: "a kabátkáját oda tegye le". "A székikére?" - kérdeztem volna szívem szerint, de nem tettem.
A mai asszisztens: "egy babóca van a pocakban?"

Elnézést mindenkitől, de ez nálam így hangzana: "egy babát vár?" Lehet, hogy én vagyok túl rideg. 

Én nagyon jól vagyok, este talán korábban álmosodom és hirtelen, néha leesik a vérnyomásom, de még engem is felháborít a jól-létem.

Pár napja van furaság, néha a hasam baloldalon mintha nyomná valami belülről. Ennyi.

Payne: gratulálok! Mi akkor nagyon egyidősek vagyunk!




menthe
 
 


Ercsok, igen, én vezetek, "hasterelő"  övem nincs.

Ma a pulzusom is csak 78 volt, pedig a védőnőnél 102, a nőgyógyásznál 98 volt legutóbb.

A gügyögés: mikor a nőgyógyász asszisztense megtudta, hogy kismama vagyok, ő is lejjebb adta a szintet: "a kabátkáját oda tegye le". "A székikére?" - kérdeztem volna szívem szerint, de nem tettem.
A mai asszisztens: "egy babóca van a pocakban?"

Elnézést mindenkitől, de ez nálam így hangzana: "egy babát vár?" Lehet, hogy én vagyok túl rideg. 

Én nagyon jól vagyok, este talán korábban álmosodom és hirtelen, néha leesik a vérnyomásom, de még engem is felháborít a jól-létem.

Pár napja van furaság, néha a hasam baloldalon mintha nyomná valami belülről. Ennyi.

Payne: gratulálok! Mi akkor nagyon egyidősek vagyunk!




menthe
 
 


Nem tudom, a 68 grammot honnan vettem :D

menthe
 
 


Menthe! Ezeken az asszisztensi beszólásokon vigyorognom kellett! :-D Ha nem a buszon ülök épp, lehet hangosan felnevetek! :-D Nekem tetszik! :-D Igen, nagyon egyidőben vagyunk! ;-) 68mm a törpe! :-)
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Menthe! Ezeken az asszisztensi beszólásokon vigyorognom kellett! :-D Ha nem a buszon ülök épp, lehet hangosan felnevetek! :-D Nekem tetszik! :-D Igen, nagyon egyidőben vagyunk! ;-) 68mm a törpe! :-)
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Menthe! Ezeken az asszisztensi beszólásokon vigyorognom kellett! :-D Ha nem a buszon ülök épp, lehet hangosan felnevetek! :-D Nekem tetszik! :-D Igen, nagyon egyidőben vagyunk! ;-) 68mm a törpe! :-)
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Menthe! Ezeken az asszisztensi beszólásokon vigyorognom kellett! :-D Ha nem a buszon ülök épp, lehet hangosan felnevetek! :-D Nekem tetszik! :-D Igen, nagyon egyidőben vagyunk! ;-) 68mm a törpe! :-)
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok! :) 12+ 3 napos vagyok,62 mm a csöpségünk :)
katusmatus
 
 


Sziasztok! Mi ma voltunk genetikai vizsgálaton. A nyaki redőt sajna nem tudták megnézni, mert nem akart úgy fordulni, hogy a kis feje jó szögben legyen. 2 hét múlva megyünk újra. Ezen kívül minden rendben van. 12+5 naposak vagyunk és 64,5 cm. :-) A 12. heti Uh-ra csütörtökön megyünk. Ma párom is bent volt velem. Jókat mosolygott magába. Nagyon izgága volt a picur. Nem nagyon tetszett neki, hogy nyomkodják a hasam.
Szép estét mindenkinek!
melcsi83
Németország
 
 


Halihó! Ma voltunk a 12 hetes UH-on. 6,1 cm. Alaposan meg lettünk nézve, és elvileg minden rendben van. :D
Az utolsó menstruáció első napja szerint most 13+4 naposak vagyunk, de a vizsgálat alapján 12+3. Bár Anyukám szerint én is kicsi baba voltam, szóval én tartom magam az eredetihez. Meg többen írtátok, h a kor kb. vizsgálatonként változik.
Bent voltunk nagyjából húsz percig. Annyira jó volt nézni, olyan szép. Máris hiányzik! :D A mienk sem örült igazán a zaklatásnak. Meglepett, h kis nyomásra milyen érzékenyen reagált, illetve köhögnöm is kellett, h megforduljon. Elég sokmindent érzékelnek már odabent.
Szuper nap volt! :)

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Esztis, Szandika, Hunnybunny, Zsuzsmi, Nicky, Berill, Bettinka!

Rég hallottunk felőletek. Minden rendben veletek?

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


@katusmatus:


Ezen a képen nagyon lazának tűnik a picúrod: innen nézve olyan mintha a jobb karját a feje alá tette volna párnának, a bal kezével meg like-olna. :D Nagyon édes!

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Antifor, ne aggódj, nekem is mindig mãs kort mernek, altalaban kicsit kisebbet. Nekem is köhögnöm kellett, hogy megforduljon.
Remelem, azokkal is minden rendben, akik régebben írtak.

menthe
 
 


@antifor:


Még meg vagyunk mi is, csak időközben átigazoltam a májusi csoportba, mert akkorra vagyok ugye kiírva. Minden rendben eddig. Múlt héten voltunk uh.-on. Már látszott a baby és hallottam a kis szíve dobogását is. Tegnap voltunk 10 hetesek. Folyamatosan olvaslak titeket, tehát képben vagyok és olyan jó már hogy sokan túl vagytok a 12. héten, örülök nektek! :)

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


Sziasztok!

Katusmatus tök cuki a babád! Már csak 6-ot kell aludnom, és én is látni fogom!  
Addig is felteszek ide nektek egy képet a nagylányomról és rólam. Ez a névnapunkon készült, akkor már nagyon rosszul voltam, de nem tudtam még, hogy mi a bajom. 
Elég égő.... no mindegy!

Örülök a jó UH eredményeknek, csak így tovább!!!

Szép napot mindenkinek!
Ercsok




ercsok
2700 Cegléd
 
 


Sziasztok csajok :) 


Bocsánat, rég nem jártam erre, de örömmel olvasom, hogy már kb mindenki túl van a 12 heti uh-n, és a babák is szépen fejlődnek, szuper :)

Mi jövő csütörtökön megyünk és én már lélegzetvisszafojtva várom és számolom a  napokat. Képzeljétek, azt hiszem ma éreztem a babát :) 
Ti éreztétek már? 

Puszi mindenkinek, ja és természetesen jó ötlet a májusi csapattal való kapcsolódás :)

hunnybunny
 
 


Sziasztok! Régóta nem jártam erre a sok munka miatt. Örülök, hogy mindenki rendben van. Túl vagyunk mi is a 12 hetes ultrahangon, amit Nekünk a 13. héten csináltak. Szerencsére minden eredményünk rendben van. :)Akkor voltam vérvételen is. Mi kértük az integrált tesztet, úgy hogy 2 hét múlva kell mennem a vérvétel második felét megcsináltatni. Közérzetileg szuperül vagyok. A védőnő elmondta, hogy a második trimeszterre az energikusság lesz a jellemző. Na ez nálam teljesen így van. Reggel csak úgy kiugrok az ágyból.  Elkezdtem kismama jógázni. Van valaki, aki szintén jógázik? Sok pozitív dolgot hallottam ezzel kapcsolatban. Szép napot! Puszi mindekinek! 
bettinka
 
 


Sziasztok! Nagyon jó olvasni a rengeteg beszámolót az UH eredményekről!!
Mi tegnap voltunk kombinált teszten, a 13+0 héten. Alaposan megnézték a Kicsit, ami nálunk hasi volt. Olvastam, hogy ezt az orvos dönti el, hogy hason vagy hüvelyen keresztül végzi a vizsgálatot. A Babánk pontosan 6 cm, így 12+4 -nek számolta a doki. A nyaki redőjét kb. 8-szor lemérte, mindannyiszor pontosan 3 mm-re, ami éppen határérték. Orrcsont tökéletesen látszódik, már múlt héten a nőgyógyászomnál is határozottan láttam az UH-n. Délután megkaptuk a vérvétel eredményét, ami Down-ra 1:404-re lett, negatív (köztes kockázati érték) -nek számít. Pont így van a papíron. Tegnap nem éltem meg a terhességem kedvenc délutánját. Alig vártuk a 13. hét eljövetelét, mert eddig a szűk családon (és rajtatok) kívül nem jelentettük be a Baba érkezését, babonából, ráadásul a kombinált teszt is pont erre a napra esett, tehát duplán vártuk, hogy egy picit fellélegezzünk és örömmel újságoljuk el mindenkinek a jó hírt. Sajnos nem nyugtatott meg minket a vizsgálat, nyilván nem arról van szó, hogy baj van, csupán a kockázati számra kisebbet vártunk (nővéremnél 1:12000 lett). A nőgyógyászommal egyeztetve holnap megyek Nifty teszt-re (remélem senkinek nem lesz erre az információra szüksége :) arról nem is beszélve, hogy baromi drága... ), ami 7-9 napon belül 99,5%-os bizonyossággal megmondja minden rendben van a Babával. Mivel a kromoszómáit nézik, így külön plusz, hogy Babóci neme is kiderül. :)
bettinka a mozgás mindig jó és kifejezetten a kismamáknak is ajánlják, hogy a kondíciónkat megőrizzük. Én gerinctornára járok, ami a tartó izmokat erősíti. Kolléganőm a 7. hónap végén jár és ő imádja a kismamajógát. Főleg, ha ilyen jól érzed magad! :)
Egyébként mi még nem vettünk semmit a babánknak. Erre ma voltam patikában, ahol megvettem a következő adag terhesvitamint és van hozzá ajándék rágóka. Nagyon aranyos. És van már egy repi ajándék cumink is. Haladunk!
Jó babavárást mindenkinek! Lassan a csoport összes tagja belép a 2. trimeszterbe. :) Aki még csak megy a 12. heti UH-ra azoknak jó eredményt kívánok!!


Lilypie First Birthday tickers
madibaba
 
 


Sziasztok, nekem 1:71 lett a Down, bizonyára a korom miatt, de összeségében alacsony kockázata soroltak a kromoszóma rendellenesség szempontjából. Nyaki redő 2,1 lett.
Ma este sokat nyilallt és szurkalt a hasam. Az nem gond, ugye? 
Madibaba, írj majd, hogy mi van.

menthe
 
 


Madibaba!Még mi se vettünk semmit a babócinak, de nekünk is van már egy vitaminos rágókánk. :)
bettinka
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam a nőgyógyászomnál uh-n. Hát nem nyugtatott meg. Megérkezett a hétfői genetikai véreredményem, ami alapján el akart küldeni magzatvíz vizsgálatra. Az értéket nem tudom, mert hirtelen azt se tudtam mit mondjak, de mivel hétfőn a nyaki redőt nem tudták megmérni (erről ő csak most tőlem értesült) azt mondta, hogy akkor azt megvárjuk és majd a vizsgáló orvos megmondja mi a helyzet, kell-e további vizsgálat. Hát mondhatom nem dobta fel a tegnapi napomat. Azóta is kattog az agyam és csak 28-án megyek megint :-( Addig meg idegeskedhetek. Hosszú lesz ez a másfél hét.
Remélem minden rendben lesz.
Örülök, hogy mindenki jól van! Jó olvasni benneteket :-)
Hát nekem a hányingerem még mindig megvan. Sőt most kezd előjönni a szédülés. Ma egész nap olyan volt a fejem, mintha másnapos lennék. Kicsit alacsony is a vérnyomásom.
Szép estét mindenkinek!! :*
melcsi83
Németország
 
 


Ercsok, jut eszembe, azért az elég fura, hogy nem mutatja neked a babát a doki. Ilyenről még nem is hallottam. Mióta jársz hozzá? Engem ez nagyon zavarna, ráadásul eléggé alap, hogy mutatják. Bocs, most nem keresgélek vissza, de magánorvos?

menthe
 
 


Mas jellegű kérdés: valaki megmondja, hogy mi oka a csoportok bezárásának? Nem ertem, mert bármikor járhat erre valaki, akit érint a téma. Mit árthat egy később érkező? Mit gondoltok erről?
(Itt még nem láttam felmerülni, de pl. a júniusiak közül mar többen sürgetik a zárást, es sok máshoz sem lehet mar csatlakozni. Pedig pl.aki júniusra varja, az csak mostanában tudhatta meg. Nekem fura.)

menthe
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: