Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na, nekem ma megvolt az első igazi hányásom, minden vitamin kijött, de azért örültem is neki! Kértem időpontot is, jövőhét hétfőn megyek dokihoz. Kiváncsi vagyok nagyon, mit mond Én akkora olyan 6 hetesnek számolom már, de majd ő megmondja.
Nicky, Berill szeretném hallani a beszámolótokat a mai Uh-ról és holnap a tied is Payne.

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


Sziasztok! Először is nagy gratula az itt lévő Kismamiknak!  Én 27 éves vagyok és az első babómat várom. Augusztus 6-án teszteltem először, amikor is hiába tervezgettük már a babát, nagyon meglepődtem. Ezért még kb. 5 teszttel megerősítettem magam, hogy igen, ez tényleg babát jelent.  Igazi házassági évfordulós ajándék volt, mivel most augusztus elején volt az első házassági évfordulónk.  Én múlt héten kedden voltam másodszorra dokinál, ahol már látszott a kicsi szívverése. Utána elmentem a védőnőhöz is. Tüneteim... Vannak. Kb. a 6. hétig elég sokat fájt az alhasam, kicsit meg is voltam ijedve, de a dokim megnyugtatott, hogy nincs ezzel semmi probléma. Cici fájdalom az szinte folyamatos, a hányinger pedig érdekes. Van, hogy 1-2 napig semmi problémám nincs, de utána bepótol mindent. Napokig folyamatosan hányingerem tud lenni. Viszont ezért megéri szenvedni!!!  Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, ahol hozzám hasonló kismamákkal tudok beszélgetni.  
bettinka
 
 


Huppsz! Bocsika mindenkitől a nagy betűméret miatt! 
bettinka
 
 

 
 

Bettinka, üdv itt! :) Házassági évfordulós ajándék! Kell ennél jobb?! :) Gratula! Nekünk majdnem nászutas babó lett, de mivel hosszabb lett bőven a ciklusom így kicsitt később fogant! ;)
Zsuzsmi, akkor már lehet, hogy szívverést is láttok majd! Jajdejó! :)
Remélem holnap én is látom majd, legutóbb nem néztük, legalábbis nekem nem mutatta a doki.
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok! Na túl vagyok rajta annyira jo volt látni a kiscsösséget :) láttam a kis szivecskéjét ahogy ver szoval minden rendben vele jövő héten bekell mennem a kórházba uhra es kapok majd kepet a kicsirol jujj alig várom :) meg megkaptam vervetelekre a beutalot meg menni kell védőnőhöz szóval indul az élet és dolgozz is mellette. De mostmar hogy lattam ugy erzem konnyebben viselem a rosszulétet is meg a hányást is. Payne várjuk a beszámolódat majd én is 7 hetes terhes vagyok azt mondta a doki. Bettinka üdv itt akkor az szèp ajándék ! :) Jajj én olyan boldog vagyok minden rendben van :) nekem ennél több nem kell. :)
nicky2214
Pannonhalma
 
 


Sziasztok csajok!


Bocs, nem voltam itthon pár napig, de látom jól belehúztatok J


Üdv az újaknak és gratula :)))


Berill , szerintem egyidősek vagyunk nagyjából, nekem a kalkulátor szerint 6 hetes 5 napos, a doki szerint 6 hetes 3 napos vagyok (úgyhogy most inkább innen számolom tovább). Hétfőn voltam először uh-n, a 6+0 héten és már dobogott a kis szíve Ártatlan mondta is a doki, hogy hűha, meg hogy ahhoz képest, hogy még csak 3 mm milyen szépen teljesít. Egyemismeg :) Nagyon örültünk neki :)


nicky de jó hogy már te is láttad a szívét :) Mennyi idősnek mért a doki? Amúgy nagyon igazad van, Én is mindig olyan gyönyörűnek láttam ezt az egészet kívülről, és megdöbbentő mennyi para és aggodalom gyűlik köré. Mert persze egy csoda és várjuk, és örülünk, de közben szörnyű félelem is társul és ez a kettősség engem kicsinál. Alig várom hogy a 12. héten túl legyünk, de tudom, hogy akkor meg a következő para a genetikai, aztán meg hogy mozog e, ha épp nem miért nem.. aztán, hogy nehogy előbb akarjon jönni… stb stb.. stb.. Azt hiszem erre mondják, hogy ez az ami sosem ér véget .. De szeretném elérni azt az állapotot amikor már merek neki igazán örülni és elhinni, hogy van és marad is :)


Szerettem volna tőletek kérdezni, hogy ki mennyi magnéziumot szed, már aki szed? Nekem azt mondta a dokim, hogy ha görcsölés van, nyugodtan dobjak be 1-2 magne b6-ot és hogy abból 1500 mg simán mehet egy nap.. Namost a magneb6-ra az van írva, hogy napi 5-6 –ot is be lehet venni belőle.. ez pont 1500 mg. Nade nem baromi sok az? :) Az egy komplett levél egy nap :D :O egy hét alatt kivégzek egy csomagot :)


Antifor de cuki vagy, 12 hét.. hát nekem a te 8 heted is egy áhított dolog ám így a 6. hét közepén :D


A cicim amúgy nekem is nőtt, a bimbi körül érzékeny picit, de mintha nem lenne annyira érzékeny mint ez előtt. Azért még nőhet a csöcsi, én nem bánom  ;) Poci néha bejelez, de semmi komoly. Eddig mákom van a hányingerrel, mert hogy nincs. Kicsi undorféle van, rágondolok fűszeres kajákra, amiket imádok és bráááááá nem kell. Tegnap egész nap pirítóst kívántam paradicsommal és teavajjal. semmi mást. Megfőztem és megkértem a páromat, hogy szedjen magának, mert nem kívánok beleszagolni se látni :D Ő cigizik és annak a szagától is egyre jobban kivagyok. Mindenesetre remélem nálam ebben megáll a dolog és nem lesznek itt rókák :)


Bettinka Ne aggódj és 12 teztet csináltam, minden egyes nap, amíg olyan erős, sőt erősebb nem lett, mint a kontroll csík. addig nem álltam meg :D Kicsit beteges, de kellett a lelkemnek na :)


Payne várom a beszámolót az UH-ról :) Meg persze a többiektől is :)


Zárnám mai kisregényem sorait :)puszi mindenkinek. Ígérem nem leszek mindig ilyen terjengős, de hát így jár aki nem néz felétek napokig :P

hunnybunny
 
 


Sziasztok!
Hunnybunny, bizony pár nap alatt sok minden történik! :)
19mm-es a babó, szívverése is jó, amit most láttam előszőr. Megnyugtató volt, nagyon. Kicsordult a könnyem is amikor kijöttem a kórházból. Szerencsére férjem is elkísért, nagyon jó volt, hogy ott volt. Nagyot nőtt, 7 nap alatt 10mm-t! Kedden végre megyek a nőgyógyászhoz is és ha megkapom a beutalóimat mehetek a többi dolgot is intézni, védőnőt meglátogatni. Fogalmam sincs viszont, h pontosan mennyi idős! :D Múlt szerda este 9mm volt az alapján elvileg 6+5, ma 19mm ez pedig 8+2-re utal. Kiegyezek egy nagyjából 8 héttel :)
A hányingerem teljesen eltűnt szerencsére! Az nekem is megvolt, hogy fűszeres, szószos fött kaját inkább elkerültem :P
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Csajok, egy kérdés! Ti magándokihoz jártok?
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Erika vagyok, és hétfőn derült ki, hogy kisbabát várok. Ma vagyok 7 hetes + 5 napos. (érdekes, hogy napra lebontva is tudják... ???) Ő lesz a második babám, már van egy 7 éves nagylányom. Nagyon régóta, kb. másfél éve terveztük a babát, de az utóbbi fél évben már lemondtunk róla. És most kopogtatott. 
Egyáltalán nem számítottam rá, mert még augusztusban is volt havi vérzésem. Igaz, nem annyira intenzíven, de annak tudtam be, hogy beteg vagyok. (a terhesség jeleit nem vettem észre, azt hittem, valami vírusos betegségem van, ezért kivizsgálásokra jártam.... elég ciki... )
És amikor véletlenül mondtam a páromnak, hogy vegyünk már egy tesztet, nem lehet tudni, akkor egyből kijött a két csík. Kemény pillanatok voltak! 

Még elég rosszul vagyok, ez az émelygés kikészít... 
Október 20-án megyek 12 hetes vizsgálatra az Istenhegyi klinikára. 35 éves vagyok, és nem bízom az sztk-ra, mint annak idején a lányomnál. Most valahogy sokkal parásabb vagyok...

Örülök, hogy itt lehetek, és olvashatom majd a ti írásaitokat is.

Üdv, 
Erika


ercsok
2700 Cegléd
 
 


Sziasztok!Üdv itt Erika! Jó olvasni,hogy mindenkivel minden rendben van.Én tegnap voltam a védőnőnél kontrollon,mivel amikor a múlt héten voltam genny és fehérje volt a vizeletemben. Eléggé meg voltam ijedve,mivel mondta,ha nem javul, további vizsgálatok szükségesek. Szerencsére tegnap minden negatív lett :-) Payne,én magán dokihoz járok.Már évek óta ő az orvosom. :-) Jövő héten kell majd felhívjam, hogy mikor mehetek hozzá.Már alig várom!Szép napot Mindenkinek!
bettinka
 
 


Hunnybunny,nekem a dokim 3-szor 2 magnéziumot javasolt.
bettinka
 
 


Bettinka, Erika gratulálok! :)

Payne: Én nem magánhoz...mégpedig azért, m ugyanahoz tudok járni államiba, mint akihez magánba. A másik pedig, h az itteni szülészeten már évek óta nem lehet fogadott orvosnál szülni, aki épp bent van ügyeletbe annál szülsz. Őszintén szólva, engem nem is zavar ez, az a lényeg, h minden rendben menjen terhesség és szülés alatt is, aki meg ott van úgyis teszi a dolgát :D. A lányomnál szerencsém volt, pont egy nagyon aranyos orvos és szülésznő volt ügyeletben, egy rossz szavam nem lehet. 

Hunnybunny: Én a DM sajátmárkás kismama vitaminját szedem, ebbe van folsav, vas, magnézium ...stb., végülis minden ami kell. Mivel terhesség előtt minden nap sportoltam eddig is szedtem magnéziumot, amit még akartam pluszba a kismama vitamin mellett tovább szedni, de a védőnőm szerint felesleges. 

Ti, hogy álltok a sporttal? Mozogtok valamit? Én július közepe óta hanyagoltam a sportot, a meleg miatt főleg, meg nem tudtam eldönteni a baba miatt se, menjek v ne menjek... De tegnap és ma is elmentem már futni, kb. 4 km-t. Nagyon jól esett, amíg igy marad biztos folytatom.

Kép
Kép
esztis
 
 


Gratulálok az újaknak! :)

Payne: Én magándokihoz járok. Csak mióta a babát várjuk. Engem megnyugtat, és a dokimat nagyon dícsérik, viszont megfizethető áron dolgozik.

Hunnybunny: Én is magzatvédő vitamint szedek (HippNatal, nagyon szeretem). Viszont időnként nekem is feszülget a hasam. Lehet magnéziumot is kellene szednem. Meg idónként megiszok egy calcium pezsgőtablettát, a fogaim alapból nem túl szuperek.

Esztis: Pont a pozitív tesztelés előtt beszéltük meg a párommal, h el fogunk járni úszni, mert a babatervezésével leszoktunk a dohányzásról, aminek köszönhetően felcsúszott néhány kiló. Most a 12. hétig halasztjuk, bár állítólag az úszás nem ártalmas, de tuti, ami tuti.



Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Sziasztok csajok! Üdv az újaknak és gratula nekik :)

Hunnybunny: Amikor mért 7 hetes voltam már most hétvégén betöltöttem a 8at elsehiszem :) hogy már most 8 hét+2 napos vagyok.

De örülök én is hogy mindenkinél minden rendben van :) Erika veled vagyok én annyira nem émelygek én inkább mindentől a wc-re szaladok :) de hát ha meg nem akkor az a bajom hogy vmi nincs rendben vagy mi de amikor jön meg megnyugszok hogy rendben van itt minden :) magam se tudom pontosan mia jobb de már elviselem ezt is boldogan :) csak legyen egészséges a picurka :).

Payne én se magánhoz járok de rendes a doki így is, nincs vele bajom.

Na most ennyit jövő héten többet írok :) puszi mindnekinek és jó hétvégét még erre az egy napra pihenjetek sokat és gond nélkül élvezzétek a babavárást :)
nicky2214
Pannonhalma
 
 


Antifor: Én úgy tudom az úszást kifejezetten ajánlják. :)

Nicky: Én már aludni is alig tudok, egész éjjel wc-re futkosok, nagyon rossz, és ez már csak rosszabb lesz. De ez legyen a legnagyobb bajunk. :D

Kép
Kép
esztis
 
 


Sziasztok!
Ma megint a dokinál kezdtem a napot! Megvannak a beutalók, a vérvételen túl vagyok, egy hét múlva megyek az eredményért. Csütörtökön reggel pedig védőnő. Haladnak szépen a dolgok, de azt azért nem gondoltam, hogy ennyi mászkálás lesz. Jövőhéten fogászat. 
Tüneteim továbbra sincsenek nagyon, szerencsére. :) 
Veletek miújság?
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Payne, de jó neked, hogy már itt tartasz :) 
Én még csak ma vagyok 7+1 napos, de már ennek is nagyon örülök. HOlnap utazunk Corfura, szóval egy hétig nem leszek. 
Tegnap nálam is megvolt a védőnő meg a háziorvosnál az EKG, és ma voltam laboron is. 
Mire visszajövök, még pár nap és megyek dokihoz, aznap leszek 9 hetes :) Remélem látok már kezecskét lábacskát és babaszerű dolgokat :D Kíváncsi vagyok mekkora, a múlt heti 6 hetes ultrahangon 3mm volt, de tudom, hogy nagyon gyorsan nőnek. 
Eddig örültem, hogy nincs hányingerem. Most sincs, de viszont émelygés féleség az van. Vagy inkább kajaundor. Inkább délután, este köszön be, semmi nem esik jól és mindentől undorodom. Szar érzés. Remélem Görögben jobb lesz a helyzet a friss tengeri levegő fog segíteni :)
Addig is cuki gömbölyödést mindenkinek :)

Jaaa azt akartam még kérdezni, hogy nektek látszik e már a pocakotok? mert nekem már most 7 hetesen nagyon nagy a hasam, egyből levágni, hogy terhes vagyok, már nincs elég bő cuccom amit fel tudok rántani a melóhelyen, hogy ne vegyék észre.  Tény, hogy sovány eddig sem voltam, de életemben ekkora hasam még nem volt :D Mondjuk örülök neki és végre nem kell behúzni sem. Nem mintha tudnám, kőkemény :)

puszii mindenkinek
hunnybunny
 
 


Hunnybunny, jó pihenést! Biztos tetszeni fog a törpének is a nyaralás! :)
Én semmit nem látok a pocimon még! :) De már várom milyen lesz ha elkezd nőni! :)
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Tényleg, vásárolgatással hogy álltok? Vetettek már vmit a picinek? Vagy mikortól tervezitek?
Annyira vásárolgatnék már! Legalább egy-két apróságot! :)
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

40 éves vagyok, ez a 3. terhességem, de az első gyerekem lesz. Mire megszületik, majdnem 41 leszek. Április közepére várom, 9+4 hkm vagyok, túl két hüvelyi UH-n. Legközelebb okt. 29-én megyek a nőgyógyászomhoz, előtte a 12. héten meg az első trimeszteri vizsgálatra-szűrésre egy központba. Jelenleg minden rendben.
Még nem vettem semmit neki, de sok körülöttem a kisgyerekes, biztos lesz, amit kapok, pár dolgot tervezek csak, pl. az ágyhoz illeszthető babaágyat:


menthe
 
 


Gratulálok Menthe, és boldog babavárást! :)

Holnap leszünk 10 hetesek. Döbbenet, h milyen gyorsan megy az idő! Lassan a negyedén túlleszünk.
A hasam már kezd növekedni. Mivel amúgy sem vagyok szálkás, így abból veszem egyértelműen észre, h nem tudom behúzni a hasam, és kezdenek szorítani a nadrágjaim. De a cicim... az úgy megnőtt.... mi lesz a végén?

Még nem vettem semmit, de kaptam ezt-azt, bár még nem vettem át. Nem vagyok babonás, de még nem éreztem késztetést.

A hányigerem kezd enyhülni kicsit, inkább az van, h ha nem eszek, akkor leszek szarul, szóval nagyon be kell tartanom a sokszor keveset elvet. A fáradtság is kezd múlni, de azért jó esik, ha délután szundizhatok. :) Ami most eléggé kínoz az a gyomorsav. Próbálgatok házi praktikákat, a gyömbér nem rossz. Nektek van erre tuti tippetek? Mert elég rossz...

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Szia! 

Mi meg holnapután .
Gyomorsav nem kínoz, így nem tudom, talán keksz.
Mivel én sem vagyok vékonka (finoman fogalmazva), rajtam sem látszik.
A nadrág néha szorít, de inkább mert fel vagyok folyton fújódva.
A férjem szerint fiú lesz, én meg eddig semmit nem gondoltam, de ma reggel úgy ébredtem, hogy lány.
Meglátjuk. 

menthe
 
 


Sziasztok!

Hunnybunny neke még nem igazán látszik a pocakom. De majd fog inkább azt érzem még mindig hogy fel vagyok puffadva.

Payne még nem vásárolgatok ezzel még várni szeretnék legalább addig amíg megtudom mi lesz hogy olyanokat vegyek ami illik hozzá :) .

Menthe üdvözöllek köztünk.

Antifor Gyomorsavra nem tudok mit mondani az nincs most még a hányásom is csillapodot remélem lassan vége is ennek a korszaknak :)

Puszi mindenkinek és kellemes estét :)
nicky2214
Pannonhalma
 
 


Sziasztok!Én ma voltam vizsgálaton.Szerencsére minden rendben van. :-) Antifor a mai vizsgálat alapján én is holnap leszek 10 hetes. ;-) 30-án kell menjek legközelebb vizsgálatra.Akkor megcsinálják a vérvételeket (genetikait is).Nekem szerencsére a hányingerem kezd elmúlni.Helyette 2 napja úgy fel vagyok fújódva, mint aki mindjárt megy szülni...Annyira kellemetlen.Főleg úgy,hogy a munkahelyemen még senki nem tudja.A 12. hetet ezzel mindenképp meg szeretném várni.Ti hogy vagytok ezzel?Munkahelyen tudják már?Szép estét Mindenkinek!Puszi
bettinka
 
 


Sziasztok lànyok!Örulok az újaknak!
kb 1 hete nem voltam, de a munka mellett az èmelygèssel ès az àlomkorral küzdök. :)
gyomorsavra jó reggelenkent meginni egy kupica citromlevet. Nekem 100% bevalik.
a pocakom nekem is latszik,pedig ma vagyok 9 hetes.de emlekszem,h a lànyomnàl is latszott.dugdostam,h ne vegyek eszre a melohelyen,ahogy most is. Csak a fonokom tudja,és orul nagyon. Ma megyek a nyaraloba, mert ott vannak a terhes ruhaim,muszaj valogatnom,mert nem ferek a gatyamba.  
Èn mozogni nem igazan tudok,olyan èrzèkeny a hasam es a cicim. Èjszaka meg joves-menes van a mosdóba,pisilek allandoan.
ez most egy nagyon faraszto idoszak, varom a veget,mert amugy eleg porgos vagyok.remelem par nap es megint aktiv leszek. Ami meg zavar,az a szexualis eletem. Hianyzik..... 
Es persze a paromnak is. Folyamatosan errol àlmodunk mind a ketten àlmunkban. Es persze reggel röhögünk,mert hasznalhatatlan vagyok. Jaj,ès az illatok.....huuuu, a paromnak mar mondtam,h ne merje magat beparfumozni. Magyarul mindennel bajom van,igy orulnek,ha tul lennenk ezen. 
Mindenkinek jo pihenest a hetvegere,lassan itt a hetfo...sajna... 
Üdv,Erika


ercsok
2700 Cegléd
 
 


@ercsok:


Köszi a citromleves tippet! Olvastam már, de eddig nem próbáltam. Akkor majd most! ;)

A hancúrozástól el lettetek tiltva, vagy csak nincs rá kapacitásod? Igaz, ami igaz, nálunk is ritkábbak... 

Hála Istennek a hányingerből és az álomkórból lassan kezdek kimászni. De a szagok...! A párom szerint nekem már minden büdös! :D

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


@antifor:


Mindenkèppen próbàld ki a citromlevet,nagyon jó! 
Nem vagyunk eltiltva semmitől, a közèrzetem áll az utunkba, es az âlomkor....no meg az illatok.... Kèsz vagyok ettől....  Most Irakban van,így "kicsit" könnyebb àtvèszelni ezt az ingerlèkeny időszakot. Remèlem,mire hazaèr újra a règi leszek!  
Màr az elobb is szerettem volna kèrdezni,h az orvosomnak nem kellett volna már elkûldenie Laborba,v mittudom èn. Ma vagyok 9 hetes, és oktober 5-re mondta,h menjek.de akkor mar 11 hetes leszek'es meg semmi nem tortent. Nem gâz ez? Mëg vèdőnőnèl sem voltam.... 

ercsok
2700 Cegléd
 
 


@ercsok:



Ez ehet a protokoll. Augusztus végén voltam először dokinál, akkor 6-7 hetes voltam. Azt mondta akkor nekem az orvosom, h menjek vissza 4 hét múlva, és akkor küld el védőnőhöz, és vérvizsgálatra. Még kiskönyvem sincs. Jövő héten megyek, már nagyon várom. De akkor ezek szerint ennek ez a menete.

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


@antifor:


Akkor jó, már nem emlékszem, hogy mi volt 8 évvel ezelőtt. És ami szipi-szupi, hogy beleférek az összes terhes cuccomba, amit 8 éve hordtam. És nagyon megkímélt állapotban is vannak. Ettől tegnap olyan jó kedvem lett, hogy nem is éreztem túl sok émelygést!  
Én október 5-én megyek orvoshoz, és akkor szerintem elküld mindenféle vizsgálatra, de ha nem, rákérdezek. A védőnőt fel kell hívnom, ezt kiadta utasításba a doki, de még nem vitt rá a lélek....munka, gyerek, émelygés, házimunka, kész vagyok! 
Talán ma...
Mindenkinek szép napot! Gömbölyödjetek csak! Én már azt teszem, és  nagyon ciki, mert még csak 9 hetes vagyok! 

Sziasztok!

Erika

ercsok
2700 Cegléd
 
 


@antifor:


Akkor jó, már nem emlékszem, hogy mi volt 8 évvel ezelőtt. És ami szipi-szupi, hogy beleférek az összes terhes cuccomba, amit 8 éve hordtam. És nagyon megkímélt állapotban is vannak. Ettől tegnap olyan jó kedvem lett, hogy nem is éreztem túl sok émelygést!  
Én október 5-én megyek orvoshoz, és akkor szerintem elküld mindenféle vizsgálatra, de ha nem, rákérdezek. A védőnőt fel kell hívnom, ezt kiadta utasításba a doki, de még nem vitt rá a lélek....munka, gyerek, émelygés, házimunka, kész vagyok! 
Talán ma...
Mindenkinek szép napot! Gömbölyödjetek csak! Én már azt teszem, és  nagyon ciki, mert még csak 9 hetes vagyok! 

Sziasztok!

Erika

ercsok
2700 Cegléd
 
 


Sziasztok!

Ezt már le szerettem volna írni nektek, hogy émelygésre nekem nagyon jó, hogy napi 4-5 almát elrágcsálok, itthon répát, karalábét. És ez elég jól enyhíti ezt a fránya érzést. És még nem is hízlal. :-)
No megyek fürdetni a lánykámat, jó pihenést mindenkinek!
Remélem, mindenki jól van! 
Üdv, 
Erika

ercsok
2700 Cegléd
 
 


Sziasztok!

Én 8 hetesen megkaptam a beutalókat és még akkor megvolt a vérvétel is. A héten pedig a védőnői látogatás is, és a kiskönyv is megvan már. UH-ra legközelebb a 12hetesre megyek okt 12-én. Itt már hamarabb adták a beutalókat, mire minden végigjár az ember az sem egyszerű. Háziorvosnál pl még mindig nem voltam. Nem jutok el odáig egyszerűen...
Viszont ma mentem a vérvétel eredményekért, és ki is derült h pajszmirigy alulműködésem van. :( A reggeli nőgyógyász után már a dél pestit is megjártam, vérvétel, 2 hét múlva pajzsmirigy UH, és 5 hét múlva kontroll. El is szomorodtam ettől kicsit. Persze gyógyszerrel be lehet állítani, de azért rossz, h magától nem jó az érték. :(

További szép napot Nektek!
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Milyen lelkiállapotban várjátok a 12. heti vizsgálatot? Én eléggé parázok tőle. Mármint az eredménytől.
Bár belegondoltam, hogy valószínűleg a fogantatás pillanatától aggódik az ember a haláláig...

menthe
 
 


Sziasztok! Megvolt a 12. heti UH, amin mar 13+1 hetesnek latta a doki, szal mar a 14. heten is tul vagyok:)Vettem egy magzati szivhang hallgatot, 3 napja keresem a szivhangot de semmi...igaz a papiron az van, h 20. hettol. Lehet, h hulyeseg volt, m akkor mar mozog,abbol meg tudom h jol van. Antifor, ugyanez a bajom nekem is. Ha nem eszem, szarul vagyok, szinte allandoan ennem kell vmit:( Ercsok, miota terhes vagyok, ugy rendesen 1x voltunk egyutt a parommal...kedvem lenne magahoz a dologhoz csak a folyamathoz lusta vagyok:D

Kép
Kép
esztis
 
 


Sziasztok! Megvolt a 12. heti UH, amin mar 13+1 hetesnek latta a doki, szal mar a 14. heten is tul vagyok:)Vettem egy magzati szivhang hallgatot, 3 napja keresem a szivhangot de semmi...igaz a papiron az van, h 20. hettol. Lehet, h hulyeseg volt, m akkor mar mozog,abbol meg tudom h jol van. Antifor, ugyanez a bajom nekem is. Ha nem eszem, szarul vagyok, szinte allandoan ennem kell vmit:( Ercsok, miota terhes vagyok, ugy rendesen 1x voltunk egyutt a parommal...kedvem lenne magahoz a dologhoz csak a folyamathoz lusta vagyok:D

Kép
Kép
esztis
 
 


Bocsi, nem tudom miert kuldi el 2x... Kaptam kepet is a 12.heti UH-rol, majd geprol feltoltom, telefonrol nem engedi.

Kép
Kép
esztis
 
 


Sziasztok!

Én már azt hittem, hogy jobban vagyok, de ma annyira elfáradtam a munkahelyemen, hogy most egyáltalán nem érzem jól magam. Kicsit el is vagyok kenődve, hogy ilyen gatya vagyok!  :-(
Azon gondolkoztam, hogy lehetséges, hogy nem fogom bírni decemberig? Pedig azt tervezem, hogy ezt az évet végig fogom dolgozni, de már januártól pihenek és készülök.
Ti meddig dolgoztok? Vagy már otthon vagytok?
A szexre gondolni sem tudok, szegény párom, most eléggé sajnálom, de kitartó! 
Nekem még eléggé odébb van a genetikai UH...október 20. Akkor leszek 13 hetes és pár napos....az asszisztens csaj kiszámolta....bár akkor nem értem, hogy miért 12. heti UH-nak hívják...  :-)

Vigyázzatok magatokra!
Üdv, 
Erika


ercsok
2700 Cegléd
 
 


Ercsok: En mar tp-en vagyok,szept.1-tol. En egy drogeriaba dolgoztam, de mar elegge beleuntam, meg a lanyom is most kezdte a sulit, szoval jobb itthon, plane, h felujitasba is kezdtunk. Sztem egyik vizsgalatnak sem kell napra pontosnak lenni, egy ilyen volt, az AFP, de mar megszunt, azt se tudom mit neztek azon anno. :oops:

Kép
Kép
esztis
 
 


Sziasztok, most kicsit fölment a vérnyomásom, mert miután megírtam a szöveget es a küldés-re kattintottam, minden elszállt.
Na, még egyszer.
Szóval: hogy álltok a tünetekkel? Eddig sem voltak nekem durvák (mellfeszülés, puffadás, néha hirtelen szédülés, kora esti álmosodás és járkálás a vécére éjjel), de 1-2 napja elmúltak. Tegnap éjfélig fönt voltam, és éjjel csak egyszer mentem ki. Aggódom.
A 12.heti UH-ra október 5-13. között kell mennem, ami nekem is fura volt, mert 3-án töltöm a 12.hetet. Na, de most addig izgulhatok. Igaz, alapból is frászolok attól a vizsgálattól.
És még egy: védőnőhöz vagy háziorvoshoz menjek előbb?

menthe
 
 


Esztis, gratulálok a 12.heti UH eredményedhez, jó, hogy túl vagy rajta! 

menthe
 
 


Sziasztok! Megjöttem a nyaralásból. Hálisten a baba jól viselte a repülőt és a nyaralást is. 
Én már kevésbé, napokig nem tudtam enni, minden kaját eltoltam, rosszul voltam tőlük, aztán a nyasralás utolsó 2 napján már ettem mint akisangyal. 
Úgy nézek ki sokszor mint egy 5 hónapos terhes, nagyon felfújódok néha kőkemény a hasam. Éjjelente pisilés é s farkaséhség tör rám, nem tudok pisi után visszaludni evés nélkül, annyira éhes vagyok. Nektek van ilyen? 

Hétfőn leszek 9 hetes és akkor megyünk a 2. UH-ra, izgulok miatta már nagyon, hogy minden oké e. 
Most érzem kicist a pocakomat, cici kicsit érzékeny még, de nem nagyon, de az émelygést napok óta nem éreztem. Sírni viszont minden szaron sírok :) És ideges is vagyok, illetve nagyon zavarnak bizonyos szagok, olyan vagyok mint egy vadászkutya. Szegény páromat néha kicsinálom, néha mintha nem lennék önmagam, hanem egy morgós öregasszony akinek semmi sem jó. Nem bánnám ,ha ezen az időszakon túl lennénk. 

Engem a doki a 6. hetes uh után küldött vérvételre és védőnőhöz is. Leletek jók, egyedül a d vitamin hiány van amire gondolom hétfőn majd felír valamit. Remélem mindne oké lesz, félelem, izgalom, várakozás kavarog bennem. 
Menthe szerintem ne aggódj, nagyon sok helyen olvastam és sokaktól hallottam, hogy  ilyekor már enyhülnek a tünetek, sokan semmit nem éreznek a 12 hét körül-után. 
A 12 hetes uh-tól én is nagyon be vagyok szarva, de egyelőre még a jövő hetitől félek, bár a 12-nél tartanánk már :)

Puszi mindenkinek :)
hunnybunny
 
 


Sziasztok! Jó hosszú időre eltüntem, de megvolt az oka :-) Időközben férjhez mentem. :-)
A babómmal minden rendben van. 10 hetesek vagyunk.Csütörtökön voltam dokinál, már én is láttam a szívhangot, a kis kezecskéket, lábacskákat. 3.15 cm. Két hét múlva megyek genetikai vizsgálata. Áprilisig már minden időpontot megkaptam :-)
Hunnybunny! A barnázásom kB 2 hétig tartott, aztán mintha nem is lett volna. Azóta kicsit nyugodtabb vagyok. Hát én se vagyok vékony, van rajtam felesleg, de már nekem is elkezdett nőni a pocim. Először azt hittem csak hallucinálok, de nem.
Sok helyen olvastam, hogy a 11. Hét körül enyhülnek a tünetek. Hát nálam nem. Egyre erősebb hányingerem van, szerencsére hányni nem hányok. A cickóim néha úgy fájnak,hogy sírni tudnék. Párom már megjegyezte, hogy nőttek is ;-) Ezeket a kis kellemetlenségeket leszámítva minden rendben. Remélem a genetikai is jó lesz. Már alig várom, hogy érezzem hogy mozog . :-)
melcsi83
Németország
 
 


Sziasztok!
Melcsi, gratula! :-D
Nem unatkoztatok ti sem akkor ezen a nyáron! :-D
Várom már nagyon azt a 12hetes UH-ot! Ilyenkor persze vánszorog az idő.
Esztis, most irigyellek picit h már túl vagy rajta! ;-) Szívem szerint hetente mennék Uh-ra, annyira jó nézni! :-D
Ti mentek majd 3 v 4D-s UH-ra? Ha igen mikorra tervezitek?
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Menthe, én okt 12én megyek majd a 12hetesre. 12+4 naposan. Sztem védőnő, mert akkor megkapod a kiskönyvet, amit a háziorvosnak is ki kell töltsön.
Hunnybunny, dejó holnap már uh! Írj majd milyen volt!

További szép napot, mindenkinek!
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Hát nem az biztos ;-) Hetente? Én legszívesebben minden nap mennék uh-ra :-) Én 12-én genetikaira megyek 12+5 naposan ;-) 15-én pedig uh-ra. Olyan hosszúnak tűnik ez a két hét. Már alig várom én is! :-)
melcsi83
Németország
 
 


Sziasztok!


Gratulálok a babákhoz!


Mi április 20-ra várjuk a babánkat, most vagyok a 10. hét végén. Éppen ma foglaltam genetikai UH-ra időpontot, október 14-én, pontosan a 13. hét első napján megyünk, amit már nagyon izgatottan várunk. :)


Mivel első baba, ezért nekem a terhességgel kapcsolatban minden új. Az ismerősök, a könyvek és cikkek alapján kicsit tartottam Tőle, hogy fogom viselni, de lekopogom eddig abszolúte jól. A mellem feszülése eddig az egyetlen "tünet" amit észrevettem. Nekem se rosszullét, se hányinger, semmi nincs, nem is volt. :) Fáradékonyság is csak néha. :)


Szép napot Mindenkinek!


Lilypie First Birthday tickers
madibaba
 
 


Sziasztok! :)

Melcsi, gratula :) 

Én is láttam a picurt hétfőn, aznap volt 9 hetes és látszott a kis keze lába, 2.23 cm volt, cuki :)
Már megvan a kombináltra az iődpontom, október 22-én megyek, hú de várom. 
Kezdek nyugodtabb lenni, 3 hét és 12 hetesek vagyunk, pár hete még örökkévalóságnak tűnt, aztán viszonylag hamar elment :)

Én csak egyszer hánytam, ritkán émelygek kicsit. Inkább az a tünet ,hogy nem kívánok kajákat, fintorgok, undorodok, néha akkor is ha megeszem, utána rossz a gyomrom. Csak tök semleges kajákat kívánok, semmi ami fűszeres vagy zsíros. 

Madibaba, gratula :) Milyen szerencsés vagy, hogy nincsenek komolyabb tüneteid, ez tök jó :)
Anyukám mesélte, hogy mikor vleem volt várandós, semmi baja nem volt, viszont mikor öcsémmel, émelygett kicsit :) Szóval vannak szerencsések. Én is annak tartom magam, mert igazán rosszul hálisten nem voltam és úgy érzem, hogy hétről hétre jobb az egész, szóval remélem durvább már nem is lesz :)

Puszi mindenkinek :)

hunnybunny
 
 


Sziasztok!

Jól "betelítettem" a naptáramat, hétfőn első védőnői látogatás (12+2 leszek), kedden háziorvos. Aztán 12-én genetikai UH és kombinált teszt (13+2), majd 14-én fogászat.

Utoljára a 8. héten láttam a babát, így biztos nagy (és remélem, jó) élmény lesz újra látni.

Tavaly gondok voltak a terhességemmel (16. héten ment el), akkor hetente minimum egyszer kórházba kellett menni, fura, hogy most ritkábban. De nem rossz .

Volt egy pár napig tartó hasmenésem (valami járvány van), de már oké minden. Kevesebb vagyok, mint terhesség előtt, de nem baj, mert 88 kg-ról kezdtem. Egyébként sem híztam 0,5 kg-nál többet.

Nálatok mizujs?

menthe
 
 


Sziasztok!
menthe ez nálam is így volt. Pont 2 hete voltam először a védőnőnél, akkor megkaptam a kiskönyvemet, még aznap mentem a háziorvoshoz, a múlt héten pedig voltam vérvételen, vizeletvizsgálatot csináltak, EKG-t, majd még egy vizelet (rossz lett a baktérium, fertőzésre gyanakodtak, de szerencsére szennyezett volta a minta). Szóval én egész múlt héten minden nap voltam a szakrendelésen. Kitartás!!
Hasmenésem nekem is van, mióta szedem a terhesvitamint, vagyis inkább csak lazább, nem kell sokszor menni, meg ilyenek. A védőnő azt mondta, hogy örüljek neki, mert nagyon sok kismama épp az ellenkezőjével küszködik. A babára szerencsére nincs negatív hatással. Hízni még én sem híztam, mondjuk még nagyon a pocakom sem nő... Nektek látszódik már a pocak?
Kíváncsi vagyok kinek milyen lesz a genetikai UH!! Majd írjatok milyen élmény volt!
Mi legközelebb jövő hét kedden megyünk nőgyógyászhoz, 4 hete voltam utoljára... szóval izgalmas lesz látni a babát!


Lilypie First Birthday tickers
madibaba
 
 


Sziasztok

Április 22.-ére vagyok ki irva,ma vagyok 11+2 napos,majd oktober 12.-én megyek a 12 hetes U.H.-ra,akkor leszek,13+3 napos. Első babánk.

Elég rosszul viselem,eddig háromszor hánytam,sokat szédülök,már tul vagyok az álom koron is, sovány alkat vagyok,de már kicsit látszodik rajtam....

Mikor leg elsőnek voltam dokinál akkor voltam 7+
3 napos,hallotam a kicsi szív hangját,most is azon parázok,h legyen minden oké :)
katusmatus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: