Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok, kis segítséget szeretnék kérni... PCOS vagyok..rengeteg orvosnál jártam, de senki nem kezelt igazából. Egy éve párommal elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. Próbálkoztunk, de semmi sokáig semmi...majd most szeptember 24 -én elmentem dokihoz, és azt mondta lát érni egy petesejtet, kb 4 nap múlva próbálkozzunk! Próbálkoztunk... :-) Most hétfőn október 12-én csináltam egy tesztet és pozitív lett!! Még egyet csináltam, az is pozitív lett..szóval valaki van odabent    :-)) Nem tudom viszont hány hetes lehetek...ha szeptember 24 én érő petesejtet látott a doktor, akkor még nem lehettem terhes, ugye? Tehát akkor 2-3 hetes?? Előre is köszi a válaszokat!  :-) Mindenkinek sok egészséget és boldogságot!!
vivien1985
 
 


Nemethlaura: annyira örülök nektek!!! :)
Neked is további boldog babavárást!
És természetesen mindenkinek itt a fórumon  :-). 
   Lilypie Pregnancy tickers
kisbogika
 
 


Vivien, szerintem:
ha szeptember 28-án kellett próbálkozni, akkor vegyük úgy, hogy az volt az ovud napja,
eszerint 4 hetes + 4 napos vagy (kezdőnapként a szeptember 28 mínusz 14 napot vettem figyelembe, azaz úgy mintha szeptember 14-én lett volna az utolsó menstruációd első napja, és eszerint a baba a 14. napon azaz 28-án fogant).
Kissé bonyolult lett ez a leírás
kisbogika
 
 

 
 

laura, dejó, dejó!!!!  úgy aggódtam, hogy valami gond van, azért tűntél el... most akkor már relax, pihi és béke, növelni tovább babócát!!

vivien1985, akkor ha jól értem, szabályos ciklusod nem volt a PCO miatt, ezért így mensi időponthoz nem tudsz viszonyítani? Ha a baba szept. 28. körül fogant, akkor maga a sejtcsomócska most kb. 2,5 hetes lehet :) A terhesség számolt kora viszont + 2 hét (normális körülmények között ugye az utolsó mensi első napjától számítódik, amit kb. 2 héttel követ a peteérés és a fogamzás), tehát most a doktorok számítási módszere szerint 4,5 hetes terhes lehetsz (nagyjából velem egyidős)  De ezen szerintem ne törpölj, az első UH-n a doki majd tutira belövi a bébi korát :)
zsuci
 
 


Itt egy sokatmondó táblázat, hogy mi alapján lövik be a baba (terhesség) korát :)
(korai terhességnél a második táblázat)
http://www.babaszoba.hu/terhessegi-ultrahang

kisbogika
 
 


@kicsicsillag469: én ezt találtam, ebből én azt olvasom ki, hogy a csednél akkor a táppénz megkezdésekor használt számítást vetik össze a szerződés szerinti összeggel és a kedvezőbbet veszik... remélem jól értem... Oep honlapjáról szedtem



"Ha az igénylőnek a táppénzre és a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában azért nincs legalább 180 naptári napi tényleges jövedelme, mert legkevesebb 180 napig táppénzben, baleseti táppénzben, csecsemőgondozási díjban/terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült a táppénz és a gyermekgondozási díj naptári napi alapját az utolsóként megállapított ellátás alapjának figyelembevételével kell megállapítani. Ezt az összeget össze kell hasonlítani a szerződés szerinti jövedelemmel, és amelyik a kedvezőbb azt kell folyósítani."


 

zsely
Budapest
 
 


Köszönöm Lányok olyan aranyosak vagytok!! :-)
Igen, talált, rendszeres ciklusom egyáltalán nem volt, az utolsó mensim juliban volt...
Végülis én úgy számoltam, hogy ha 24-én még peteérést észlelt a doki, terhes még biztosan nem lehettem, mert terhesség alatt nincs ovuláció... tehát nagyjából ahogy írtátok!
De jó... most eléggé görcsöl a hasam pár napja és mindig megijedek megvan e még... remélem ezek a görcsök elmúlnak! :-)
Szép napot Nektek!
vivien1985
 
 


igen és is ezt olvastam. de nem egyértelmű h táppénz alatt kevesebbet kapok? tehát akkor a fizetésemet veszik figyelembe? tökre nem értem az egészet

Lilypie Pregnancy tickers
kicsicsillag469
 
 


A fizetésed x, a táppénz x/2 lesz (50% tudtommal veszélyeztetett terhességnél). A csecsemőgondozási díjat (volt tgyás) és a gyermekgondozási díj (gyed) összegét majd úgy állapítják meg, hogy megnézik a táppénzre menetelkori x-et és összehasonlítják a szerződésedben lévő összeggel, és azt kapod, amelyik a több.
kisbogika
 
 


tényleg tökre értetlen vagyok. 50%? azt hittem 60%...tehát ha a fizetésem 100.000 ft, kapok kb 5 hónap táppénzre havi 50.000 ft-ot? és akkor a tgyásnál a 100.000-et veszik alapul? hiszen ha a táppénz a fizetés 50%-a akkor a fizetésem a több. tényleg nem akarok ennyire sik hülyének látszani, bocsánat

Lilypie Pregnancy tickers
kicsicsillag469
 
 


ezt találtam:

Veszélyeztetett terhesség esetén a kismamának táppénzként a munkabére 60 százaléka jár.a veszélyeztetettség megállapításának első napjától számfejtik rá a táppénzt, ráadásul mivel ez a táppénz nem tartozik egészségbiztosítási járulékköteles jövedelmek közé, így a későbbiekben adható ellátások számítása során ezt a tételt nem kell figyelembe venni.

Lilypie Pregnancy tickers
kicsicsillag469
 
 


Sziasztok!
Laura, Devilstimi, Szcso és mindenki, aki látta már ultrahangon a babót: nagyon nagy gratula!!! Én tegnap voltam ultrahangon kétszer is és egyelőre nem megnyugatók az eredmények. Tegnap mensi szerint 6 hét 3 napos, ovuláció szerint (számításaim alapján szept. 18) 5 hét 6 napos voltam. a Petezsák 11 mm, hétfőn még csak 7 volt, tehát nőtt, ez jó hír. Embriót, szívműködést még mindig nem láttak. 2-kor voltunk a dokimnál (Köszi Szcso, jól emlékeztél :) aki azt írta, hogy emriókezdemény sejthető, aztán délután agyaltunk a férjemmel és úgy döntöttünk, hátha egy jó gépnél már nem csak sejthető lenne, úgyhogy bejelentkeztünk egy sürgősségi ultrahnagra a Magzati Diagnosztikai Központba, állítólag ott nagyon jó gépek vannak. Este 19-40-re mentünk, mondtam a dokinak - akinél egyszer voltam genetikai tanácsadásom - Ő most a Czeizel utódja, na össze se lehet hasonlítani a két embert, a Czeizel emberileg is óriási volt, májusban a kórházban két transzfúzió között elemezte e párom vérvételének eredményét és adott telefonos tanácsot... Szóval mondtam a dokinak, hogy találjon már egy 1-2 mm-es embriót, de nem sikerült, azt mondta, nincs ott semmi. Kérdeztem, hogy akkor hogyhogy azt írta az orvosom, hogy emriókezdemény sejthető? Erre a doki: biztosan meg akarta nyugtatni Kegyedet. Hát köszi, neked nem sikerült... Már sajnálom ezt a 2. ultrahangot, teljesen felesleges volt... Mondta, hogy vagy nagyon az elején vagyunk vminek vagy a végén és igen, tankönyv szerint ilyenkor már illene embriót látni. Szóval most eléggé el vagyok kenődve... Abban mindkét doki egyetértett, hogy a hcg nézegetésnek azért nincs értelme, mert lehet, hogy mázlim lenne, mint Laurának, és 2-3 nap alatt nagyot változnának az eredmények, de azt mondták, hogy ilyenkor lehetséges kisebb mértékű emelkedés mellett is egészséges terhesség is és fordítva is: a kis növekedést produkálhatja a magzatboholy, miközben nincs élő terhesség. A dokim nincs jövő héten, október 26-án hétfőn tudok menni hozzá. Most agyalok, hogy jövő héten megnézessem-e magam még vhol vagy bírjam ki ezt a 10 napot. Tüneteim nagyon enyhék, de eddig sem voltak erősek. Szóval ez van, sajnálom, hogy nem jobb híreket tudtam veletek megosztani... A hangulatom hullámzó, van hogy azt érzem, hogy minden okés lesz, de van, amikor nagyon magam alatt vagyok. Másfél év alatt a 3. próbálkozás...
wester2004
 
 


Sziasztok!


Nálunk ma egész nap szakad az eső, vérnyomásom a béka segge alatt… nem vagyok valami jól…


Meló: Én, ha minden jól megy, most kezdek el dolgozni ismerősnél, és ha bírom, akkor május 1.-ig tervezek maradni.


Kicsicsillag: Húú nem irigyellek, azért nem lehet egyszerű az egészségügyben várandósan… de azért ugye nem valami fertőző részen vagy?


Minimanostar: Igen, nagyon klassz lenne a 16.06.06 Mennek hétfőre a drukkok +++++++ Nyugi, minden terhesség más és lehet, hogy most Kishugit vársz és azért mások a tünetek!


Zsuci: Igen mi is erre a dátumra gyúrunk. Lehet nálatok meg Kisöcsi lesz, azért más minden, mint az előzőekben


Devilstimi: Juhééé, örülök nagyon, hogy minden rendben volt!


Nemethlaura: Nektek is nagyon örülök, most már minden rendben lesz!


Vivien1985: Üdv köztünk, és gratula a várva várt babóhoz!


Wester: Nagyon sajnálom, amin tegnap keresztülmentetek… Én biztosan nem tudnék 26.-ig várni, úgyhogy szerintem menjetek el egy másik orvoshoz jövő héten… Szorítok, hogy végül minden rendben legyen!!! +++++

Porcukker: Mizuu???

szcso
 
 


Sajnos fertozo osztalyon vagyok.tbcés mindenfele légúti fertozestol daganaton át minden.ezért is agyalok h mikor mondjam el menjek e táppénzre,mikor.sok esélyt nem latok h csak miattam atraknak egy másik munkakörbe.de előbb legyek túl az orvoson h minden okes. Ma megjött a hanyingerem, néha ehsegerzettel kombinálva.fáradság megvan,mellfajdalom megvan.mensi fajas megvan. Hétvége van.az élet szép.

Lilypie Pregnancy tickers
kicsicsillag469
 
 


wester: nagyon sajnálom, de fő a hit és a remény :) minden rendben lesz :) probáljatok felkeresni más dokit, egy probát megér :) szorítok nagyon neked :)

kicsicsillag: hát a doki után én a helyedben minden féle képpen rátalpalnák az ügyre , hogy át helyeznek e más osztályra, és ha nem , szerintem nem éri meg a kockázatot hogy valami bajotok legyen, ne adj isten valamit elkapj. Annyit nem ér az egész. A legfontosabb hogy biztonságos környezetben legyetek, sajna ha kell akkor akár otthon :) 

szcso ill. lányok: nem lehet ezt a topikot zárni akár most, viszont úgy, hogy ha valaki szeretne jönni akkor tudjon jelentkezni hozzánk, viszont mégiscsak kicsit privátabb lenne az egész :) már csak ahogy figyelem, alig van nyitott topik, mind jelentkezős :) de ahogy gondoljátok :)

különben hogy vagytok? mindenkivel minden rendben? tünetek?

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


Sztem zárhatjuk Péntek van.én boldog vagyok.  remélem mindenkinek összejön az egészséges baba! Drukk mindenkinek!

Lilypie Pregnancy tickers
kicsicsillag469
 
 


Azt hiszem én tudom bezárni és nagyon támogatom az ötletet!!!! Szóval, ha mindenkinek jó, akkot intézkedek. :lol:
szcso
 
 


Én benne vagyok:) És remélem végig maradok:)))!!!
wester2004
 
 


Topik zárás mehet részemről is!

Nálunk egyébként eddig minden rendben, láttam a fél centis csöpséget, hallgattam a szívverését... 

Én még ilyenekben nem gondolkoztam, hogy meddig dolgozzak... De egyébként ti mikor közlitek a főnökséggel?

Jó hétvégét és pihizést Nektek!
zsely
Budapest
 
 


Sziasztok,

@szcso a PCO m
agitth
Budapest XIV. kerület
 
 


@zsely:
Nagynagy gratula!!!! Gondolom sziklák gördültek le a szivedről:) Egyébként is lehet aggódni, de egy elvesztett baba után még jobban... Most minden rendben lesz!!!
wester2004
 
 


Bocsi, nem tudok kommentet szerkeszteni..
Szoval a pco miatt vagyok veszelyeztett, a pajzsmirigyem sem oke, ugyh en tappenzen vagyok sajnos. A munkamban azrrt van stressz, sok utazas ugyh jobb igy :)

@vivien1985 en is PCO-S, udv a klubban, nalatok is nagyon jonni akart:) en a betegseg miatt kaptam Utrogestant 3×1, Femibiont szedek, aztan vas es folsav, magneb6, es rutascorbin. Es persze a Merckformin. Te szedsz gyogyszert? Ha igen nehogy abbahagyd :)

Csutortokon ultrahangon 4mm CRL-em volt, elo embrio :)

Puszi mindenkinek
agitth
Budapest XIV. kerület
 
 


Bocsi, nem tudok kommentet szerkeszteni..
Szoval a pco miatt vagyok veszelyeztett, a pajzsmirigyem sem oke, ugyh en tappenzen vagyok sajnos. A munkamban azrrt van stressz, sok utazas ugyh jobb igy :)

@vivien1985 en is PCO-S, udv a klubban, nalatok is nagyon jonni akart:) en a betegseg miatt kaptam Utrogestant 3×1, Femibiont szedek, aztan vas es folsav, magneb6, es rutascorbin. Es persze a Merckformin. Te szedsz gyogyszert? Ha igen nehogy abbahagyd :)

Csutortokon ultrahangon 4mm CRL-em volt, elo embrio :)

Puszi mindenkinek
agitth
Budapest XIV. kerület
 
 


Agitth... igen ugy tunik ragaszkodik hozzank a kisbabo.. mar nagyon vartuk. Gondolom ismered a hullamokat teszt egy csik siras.. :( na de vegre itt vannak! :) en elevit plust szedek.. azt mondjak ket harom hetes korig ( utana nem) normalis ha mensi szeru gorcsok vannak... remelem nem vagyok tobb harom hetesnel igy... ha szept 24 en erni latott petesejtet a doki akkor ott meg nem lehettem allapotos igaz? Vagy van mar meglevo terhesseg alatt peteeres? Oktober 26 an megyek dokihoz addig pedig csak remelem minden okes odabent... :) minden jot Nektek is Lanyok boldogsagos babavarast es hetveget mindenkinek! :) :)
vivien1985
 
 


Gratulálok mindenkinek, aki már láthatta a babáját! 
Már én is nagyon várom a bizonyosságot 
Jó hétvégét mindenkinek! 
kisbogika
 
 


Kisbogika hany hetes vagy? Mikor mesz dokihoz? ;)
vivien1985
 
 


Ma vagyok 5 hét 5 napos. 28-án megyek a magándokihoz, de mivel már nagyon szeretnék megbizonyosodni arról, hogy van baba, és jó helyen van, ezért 20-ára bejelentkeztem az sztk-ba is 
Nem bírok tovább várni, kell a bizonyosság 
kisbogika
 
 


Jajj kis turelmetlen de.teljesen aterzem! :) :) :) en 26 an mennek de sztk ba van idopontom 19re.... vacilalok elmenjek e. Aggasztanak a hasi gorcsok... bar lehet mar tulaggodom. Nagy drukk Neked keddre! ;) ;)
vivien1985
 
 


Több ismerősöm van, akik majdnem belehaltak a terhességbe, mert nem mentek el korán, vagy nem is tudták, hogy várandósok (méhen kívüli). Ha lehet, ezt mielőbb kizárnám 
kisbogika
 
 


Ebben igazad van.... az nagyon veszelyes dolog. Nem tudom en elmenjek e hetfon sztk ba. Nalunk az nem tul jo... viszont ha max 3-4hetes akkor szerintem varhat 26-ig. Szerinted?
vivien1985
 
 


Ebben igazad van.... az nagyon veszelyes dolog. Nem tudom en elmenjek e hetfon sztk ba. Nalunk az nem tul jo... viszont ha max 3-4hetes akkor szerintem varhat 26-ig. Szerinted?
vivien1985
 
 


Hát jó kérdés :) 19-én ha jól emlékszem 5 hetes és 0 napos leszel. Annyit elvileg már meg tudnának állapítani, hogy van-e a méh-ben petezsák. 
Én igazából azért megyek el, mert mióta tudom, hogy mehetek 20-án, sokkal nyugodtabb vagyok. Ez gondolom a babának is jobb (mármint ha anya nem idegeli szét magát). 
kisbogika
 
 


Én amikor időpontot kértem kérdeztem mikor érdemes.mondták 6-7.ik héten.sztem az 5.ik korai még,ezt sokaktol hallottam már.ha rossz helyen can,akkor nem lennének erre utaló tünetek?jaj ne paraztassuk egymást.

Lilypie Pregnancy tickers
kicsicsillag469
 
 


Eszemben sem volt paráztatni bárkit is :) Mindegyik baba jó helyen van :D
Én hétfőn töltöm a hatodik hetet, tehát kedden már a hetedik hétben leszek :D
kisbogika
 
 


kisbogika
 
 


Sziasztok!

topic zárás: tőlem mehet.

szcso,most elgondolkodtam,mit szeretnék inkább, egy kisöcsit vagy egy ikerpárt...? 

wester, kicsit most összezavarodtam... számításaid szerint a ciklus 4. vagy 5.napján volt ovu...? (azt írtad, mensi szerint 6 hét 3 nap, ovu szerint 5 hét 6 napnál tarthatsz) Nem lehet mégiscsak egy késő(bb)i, esetleg extra pé? Az simán indokolná, hogy miért nem látható még embrió... A petezsák pedig nő, tehát minden rendben, fel a fejjel (és ne merészelj minket itthagyni, akkor tényleg én leszek a legöregebb)

vivien, lazíts :) Elmehetsz 19-én is UH-ra, csak nem sok értelme, egy 4 + pár napos terhességnél  :) de ha téged ez megnyugtat, akkor hajrá :)

 



zsuci
 
 


Igazabol ez csak tipp hogy 3-4 hetes. Csak abbol szamolom hogy a doki szerint ha szept 28an peteresem volt akkor valszeg nem lehettem meg akkor babas...ha jol gondolom... jol gondolom?? Akkor viszont varok 26ig a dokival...
vivien1985
 
 


Igazabol ez csak tipp hogy 3-4 hetes. Csak abbol szamolom hogy a doki szerint ha szept 28an peteresem volt akkor valszeg nem lehettem meg akkor babas...ha jol gondolom... jol gondolom?? Akkor viszont varok 26ig a dokival...
vivien1985
 
 


Sziasztok!

Zsuci, az utolsó mensesem 1. napja aug 31. hétfő. A ciklusaim 28 naposak. Furcsa, már általában tényleg élidőben van peteérésem, néztem is most is teszttel, még vettem másikat is, mert azt hittem rossz a teszt, hogy még mindig nem mutatja az ovulációt. Már arra gondoltam, hogy ebben a ciklusban kimarad a peteérésem, előfordulhat, 41 éves vagyok. Szerdán még teszteltem egyet, az már kétcsíkos lett, de világosabban, csütörtökön már nem is teszetltem,  és ami furcsa volt, hogy pénteken, szept 18-án volt egy icipici vérzésem, csak egy kis folt a WC papíron, szóval nagy valószínűség szerint az a peteérést jelezhette és szombaton fel is ugrott a hőm. Mivel már párszor előfordult, hogy a mensi előtt barnáztam, ezért elmentem vérvételre, nézzék meg a progeszteronszintet, nem túl alacsony-e. Na, akkor 80 volt, ami határérték feletti. 23-án voltam is dokinál, vegye le az éves rákszűrést. Jó szokásomat, hogy havonata egy vagyont elverjek drága terhességi tesztekre, azt nem adtam fel, teszteltem csütörtökön, pénteken, szombaton, az még negatív volt vasárnap, szeptember 27-én volt először poitív a teszt, szerdán, szept. 30-án pénteken, október 2-án és utána hétfőn voltam vérvételen: 106, 264, 864-es szépen emelkedő értékeket kaptam. Szóval, ha jól matekozom, akkor biztos nem középidőben fogant, hanem jó pár nappal később valószínű szeptember 18-án. Később két okból sem foganhatott: a "tudományos" magyarázat: 8 napnál fiatalabb terhességet még a legszuperebb teszt sem mutat ki, ha jól tudom, a kevésbé tudományos, hogy nem voltunk "úgy" együtt apukával. Szóval csütörtökön, amikor dokinál voltunk, mensi szerint 6 hét 3 napos voltam, de az én számításaim szerint, amit az ovulációra alapozok 5 hét 5 vagy 6 napos. Én is kérdeztem a dokitól, hogyha elfogadjuk azt, hogy szept 18-19-nél később nem történthetett a fogantatás, tehát 5 hét 5-6 naposnál nem lehet fiatalabb a terhesség, előfordulhat-e akkor is, hogy még nem látszik az embrió. Na erre nem kaptam megnyugtató választ, csak azt, hogy a tankönyv szerint, meg átlagok... Szóval nem tudom, hogy nem merik megmondani, hogy engedjem el, már nincs esély és még 10 napig reménykedjek a csodában, de igazán már felesleges...
Viviennek és mindenkinek, aki azon gondolkoduk, hogy mikor menjen dokihoz: ha meg akarsz nyugodni, hogy jó helyen van, nem méhen kívüli, akkor az 5. hét elején érdemes menni, amikor még tényleg nem várunk szívhangot, de a ptezsákot már jól lehet látni Ez viszont azt jelenti, hogy utána még egy kör a dokinál, szerintem valamikor a 7 betöltött héten érdemes, mert addigra egyérteműen kell lennie szívhangnak (hacsak nincs nagyonnagy csúszás a peteérésben). Én sem akarok senkit paráztatni, de én ismerek olyan csajt, aki boldogan ment minden tünet nélkül az első vizsgálatra, se vérzés, se görcs, s mikor a doki nagyon nézegette és nem találta és megkérdezte, hogy csak nem vetéltem el, akkor azt mondta a doki, hogy bárcsak elvetélt volna... Merthogy méhen kívüli volt a terhesség...  Mivel időben ment, időben észrevették ezért laporoszkópiás műtéttel megúszta. Ez a hatodik héten volt, a lány már abban bízott, hogy lesz szívhang is... De persze nyugi, senkinek nem lesz méhen kívül a babája!!!
Nálam egyébként kicsit mintha fokozódnának a tünetek, eddig csak a mellbimbóm volt érzékeny, ost fáj az egész mellem. Remélem ez normális....
wester2004
 
 


Engem neot beparaztattatok ezzel a méhen kívüli terhesseggel.én holnap töltöm be a 7. Hetet.keddenmrgyek dokihoz.nem is akartam korábban menni,mert mi van ha elmegy korán,vagy ha csak petezsak van más nincs.és hallottam olyat h elment a korai vizsgálatról.nekem szept.18-an volt ovum a teszt szerint.és aug.31-en volt az ucccso mensim.de én már nagyon parazok h mit fognak találni...

Lilypie Pregnancy tickers
kicsicsillag469
 
 


Nem szabad parazni az nem tesz jot a Babanak ;) mindenkinel minden rendben lesz es kesz!! :) :) :) fel a fejjel senki ne parazzon :) en is hallottam mar hogy a kprai vizsgalat nem tul jo en varok ugy dontottem es addig is rabizom magam az erzeseimre....hogy leszakad a derekam :) es a melleim.. plusz a tesztre amibol mar harmat csinaltam. A mehen kivuli pedig en ugy tudom nem gyakori dolog! Ugyhogy nyugi Lanyok! ;) ;)
vivien1985
 
 


lanyok nyugi, senkinek sincs mehen  kívüli terhessége. Nagyon ritka, ne stresszeljtek rajta!

a baba marad ha maradnia kell, ha meg nincs itt az ideje akkor igy kell lennie., ezt egy ponton tul nem tudjuk befolyásolni, a legtobb amit  tehetünk hogy vigyazunk magunkra es nem aggódunk!

ha ezt elfogadjunk sokkal  nyugodtabb babavárás ele nézünk !

ne paraztassuk egymast!
agitth
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!



Én is szeretnnék hozzátok csatlakozni. Ez a 3. terhességem, már van 1 majdnem 4 éves lányom. Nem tarozom a probléma mentes terhesek közé sajnos.

@wester2004: Ne add fel 5 hét 5 naposan nálam is csak a petezsákot látták a kórházban, rá két napra a szívműködés is látszott...


Ivett

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
mikivett
Ausztria
 
 


Igy van :) :) :)
vivien1985
 
 


Kicsicsillag nyugi, méhen kívüli terhesség nagyobb terhességi korban okoz bajt, amikor már nagyobb a baba!!! A korai ultrahang akkor szükséges, ha volt már rossz előzmény, vetélés, méhen kívüli. Ne aggódj és sajnálom, ha megjesztettelek!
wester2004
 
 


köszönöm szépen az érdeklődést szcso és zsuci; jó híreket osztok meg most veletek: csütörtökön voltunk az első ultrahangunkon és a picinek már láttuk a szívdobogását is : ) a bébike 6,8 mm-es volt aznap. nagyon boldogok vagyunk! : ) a család is, barátok is nagyon örülnek. június 8. a bébi érkezésének várható ideje.
kegyetlen hányingerrel küzdök éjjel-nappal. szóval mindenkinek kitartást kívánok, akik hasonló cipőben járnak!

és nagyon gratulálok mindenkinek, akik már megpillantották a kis pocaklakóikat! : )
akik pedig még nem; hamarosan nálatok is előtűnik a babó és minden rendben lesz!! én a 7. hét elején voltam ultrahangon. és jó is hogy így történt, mert így már bébit és szívverést is láttunk és megnyugodtam egy kicsit. de parákat azért mindig tud gyártani magának az ember, szóval most már abban kell bíznom, h maradni szeretne velünk a kis csöppség.

én is sokáig tervezek dolgozni, na persze nem azért, mert szeretem a munkám, hanem mert pénzben nagyon nem mindegy. én is közszférában dolgozom .. de azért májustól már nem szívesen mennék be. kell idő a felkészüléshez, meg akkor már szerintem a munkára úgysem tudnék koncentrálni. ja és én december elején tervezem bejelenteni a főnökségnek, amikor már betöltöttük a 12 hetet. előtte semmiképp!

Lilypie Pregnancy tickers
porcukker
 
 


Sziasztok.Vigyor Csatlakozni szeretnék hozzátok. Az én történetem röviden: utolsó mensi 8.26. Ciklusok rendszeresek. Mikor két hetet késett (eddigi életemben csak 2x késett érettségi előtt és egy másik alkalommal, gondolom felfázás vagy valami ilyesmi) szóval mikor már 2 hetet késett a mensi csináltam tesztett 2x negatív, vagy szellemcsík néha mintha láttam volna valmit. Aztán a héten már 3.hete késik, újból csináltam tesztet és 2x pozitív lett  Teljesen össze zavarodtam. Most akkor mi van???  Közben tünetek meg vannak: gyakori vizelés, hányinger, gyomorégés, a melleim nagyon fájnak, fáradékonyság, fáj a derekam a hasam is néha. Hétfőn megyek dokihoz. Szorítsatok, hogy minden OK legyen. Első baba.  Már nagyon várjuk  remélem jönni akar. (A párom még nem tudja, bár tervezett baba)

Kép
lora9
Szlovákia
 
 


Szívből gratulálok  mindenkinek és veletek örül˜ök. Amúgy már egy pár napja olvasgatom az írásaitokat. Jó tudni, hogy másban is vannak félelmek és kétségek. Mindenkinek kívom, hogy minden okés legyen és nagyon jó egészséget és boldog babavárást kívánok.

Kép
lora9
Szlovákia
 
 


bocsi: kívom helyett kívánom akart lenni 

Kép
lora9
Szlovákia
 
 


Porcukker gratulálok neked is:) olyan megnyugtató tudni, hogy mekkora és, hogy dobog a szíve !!
én eddig azt hittem, hogy a szerencsések közé tartozom, mert még reggel se voltam annyira rosszul.. viszont ma... hát ha ez ilyen lesz sokáig, akkor nem fogom szeretni. EGÉSZ NAP olyan szarul vagyok, ha egy kicsit akarnám, simán kidobnám a taccsot bármikor. Ma pl meg kellett állni a kocsival, ki kellett szállnom a levegőre... azt hittem estére jobb lesz, de talán még rosszabb...  szétrobban a fejem de már arra is gondoltam, hogy beteg vagyok és mem a baba... franc se tudja (bár sose vagyok beteg..)

persze visszatért a mellfájdalom és 35percenként megyek pisilni... de azt is lehet, hogy pszichés: tudom, hogy ott lubickol bent a dobogó szívével (van kis képem is róla, olyan cuki, naponta megnézem 5x) és egyből beképzelem magamnak, hogy szarul vagyok... áá most is mindjár hányok, nem biiiiirooom 


többiek ti hogy vagytok? reggel/egész nap?? tünetek??


 


ja és gratulálok minden új kismaminak is babónak :)))


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: