Új privát üzeneted érkezett!

A b6 vitamin rajtam nem segít sajnos, a többit próbálgatom, hátha.. :) Köszi az ötleteket! 


 

netty001
 
 


Sziasztok. Nagy örömömre csatlakozom hozzátok.  4+5 hetes vagyok, azaz augusztus 7- re vagyok ki írva.  Egy picit aggódom, így emiatt nagyon örülök nektek.  
Szerettünk volna babát a párommal, de mivel cigi le szokással próbálkoztam.... Valamint barátnőm nő gyógyássza azt közölte vele, h 7-9 év tabi szedés után 1 év kell, h tisztuljon a szervezet, így már nem nagyon reménykedtem h még ebben az évben sikerül. De össze jött 4 hónap útán, első igazi próbálkozásra. Így nem szabad fel adni!  Ami lehet h pont nálam be vált, az h 2 és fél héten keresztül nem engedtem magamhoz a párom, mivel valahol ezt olvastam. És beváááállllt;)

Nekem 2 hetesen ugy feszültek a melleim, h azt hittem szét robbanak. (azóta is) Gondoltam csinálok, terhességi tesztet menzesz előtt 1 héttel, negatív. Így vártam h egy hét múlva meg jön. Picit görcsöltem, ahogy szoktam is. De mégsem jött meg. Így csináltam még egyet, és nagy örömömre pozítiv lett. De 3 napig görcsöltem. Persze végig olvastam mindent, de amikor 4 ik napot, majdnem végig görcsöltem, és amikor már második éjszaka fel riadok, mert ugy meg fájdul.... Úgy döntöttem most akarok orvost. Ki derült, h HátraHajló méhem van. És mivel a szalagok rövidek, és meg kell nyúlniuk.... Nos emiatt vannak görcseim. Sokkoló volt amikor közöl a doki, h nem szabad nehezet emelni, h nincs szex, fürdés, futás, ugrálás, stb.....
HátraHajló méh miatt most nem aggódom, rá érek, ha kell. Inkább h sokszor olyan erős görcsöm van, h ugy félek, h ugye nem a baba.....

Jelezte a doki, h nagyon jót jelent, h ha a terhességi jelek jelentkeznek. Pl.: 3 napja erős a hányinger, a párom meg ujjong az örömétől. Nesze neked az együtt érzés :D :D  
kitira
 
 


Jaj bocsi a nagy betűért 
kitira
 
 

 
 

Most készül a jég, beszàmolok :)
zorbi
 
 


Üdv az újaknak! :-) És kitartást a rosszul lévőknek!!!
Más: Barki tudja, hogy lehrtne zárt csoportta varázsolni a topicot? Én indítottam a témát, azt hittem majd megtehetem ezt később, de nem... Olvastam, hogy admint lezarhatja, de hogy keritek én olyat??? Valaki? :lol
szono
 
 


Ez engem is érdekel :)
Jelentem a jég a finom, de nem űzte el a hányingerem :(
zorbi
 
 


Sziasztok! Szeretnék hozzátok csatlakozni, igaz májusra vagyok kiirva, de segitségre lenne szükségem!
kismama5
 
 


@kismama5:
Szia! Szívesen segítünk, ha tudunk.
zorbi
 
 


@zorbi:
Szia!
Hogy vagy azóta? Minden rendben?
Nekem szerencsére csak pecsételésem van ritkán.. Az is inkább csak rózsaszín. 10+4 vagyok ma. :lol: nagyon várom 15-ét akkor megyünk a 12-hetesre.
andreacsilla
Sárvár
 
 


@kismama5:
Szia!

Üdvözlünk.
Mond csak segítünk ha tudunk.
andreacsilla
Sárvár
 
 


@andreacsilla:


köszi, nagyon nagyon unom a fekvést és a pihenést, pláne, hogy folyamatosan hányingerem van, de szerencsére minden oké  nem volt azóta semmi pecsétélelés. Hétfőig kell pihennem aztán visszaáll minden, mozogni is szeretnék. Ti sportoltok? Jövő héten megyek védőnőhöz. Ti voltatok már?
zorbi
 
 


Nekem fekvést nem írtak... Bár nagyon nem is tudnék mert a kis ficánkánk 4-ik baba lesz. Jövök megyek egész nap, dolgozom+itthon. Sport egyenlőre a 6 éves fiam az életemben. Elég sokat futok ugrálok vele. Igen voltam meg van a kis könyvem is... 73kg kezdem a terhességet 9+1 voltam akkor.
andreacsilla
Sárvár
 
 


@zorbi:
Jah azt el felejtettem citromos víz hányingere, extrém esetben szódabikarbóna KK kanál egy dl vízbe és húzóra.
andreacsilla
Sárvár
 
 


Sziasztok! Még nem jött meg, ma kellet volna, megcsináltam a tesztet, de azon csak 1 csík volt. :( Letörtem, mint a bili füle... 

lindus91
 
 


@andreacsilla:


tyuha negyedik baba lesz? gratulálok :) akkor igazán tapasztalt vagy köztünk :) nekem azt mondta a odki, hog ypihenjek, ne zötykölődjek...igyekszem betartani.
a szódabikarbónát kipróbálom, köszi :) én 56-al alig tudok enni, fogytam.

@lindus91 ne törj le, mióta próbálkoztok?
zorbi
 
 


@zorbi:
Koszonom. Az első 2 héten én sem ettem szinte semmit. Meg főztem de a tányérig nem jutottam. :-D
Azóta is csak azt tudom enni amit meg kívánok.
Nekem mindig segít a szódabikarbóna gyomor égésre is nagyon jó...
Nektek első baba ? Mennyi idős vagy most?
andreacsilla
Sárvár
 
 


@andreacsilla:


kirpóbálom a szódabikarbónát, mert baormi szar már igy.
szerdán leszek 8 hetes, és 35 éves :) Igen első baba, olyan izgalmas :)
zorbi
 
 


Még csak egy hónapja... aza a gond h nagyon beleléltem magam, kávét sem ittam, folsavat is vettem, sokat agyaltam rajta. Fájogat a hasam már hetek óta. 



@kitira
Nekem is hátrahajló méhem van. Mint ahogy írtam nem jött meg, a teszten egy sép csík, a másik olan haloány, h csak annyit láttam, h hol lenne a helye. Fájogat a hsasm hete óta felfázásra gyanakodtam, vagy a babára. Így hogy írtad, hogy te is hogy görcsöltél most kaptam egy kis reményt. :)

lindus91
 
 


Köszi! Az lenne a kérdésem, hogy van e közetetek olyan kismama, akinek a 18.héten a genetikai ultrahangon azt mondták hogy valószínű, hogy rekeszsérve van a babának és a gyomor a mellüregbe van!?
kismama5
 
 


@lindus91:
Ha van egy nagyonnagyon halvany csík akkor nagyon is reménykedj! :lol: Minden csík, csík! Nekem is olyan volt aznap amikor meg kellett volna jönnie, aztan érzékenyebb teszttel két nap múlva már nem volt kérdés! ;-)
szono
 
 


@kismama5:
Itt fiatalabb terhessegek vannak még, sokunk a 12. hétnél se tart. De talán akinek nem az első babája, tud valamit mondani erre!
szono
 
 


@zorbi:
Valahol olvastam még a borsmenta illóolajat, hányinger ellen! Hátha... :-)
szono
 
 


Juj, de jóó. Jó, hogy van ez a fórum. :) Közönöm a válaszokat mindenkinek. Remélem hamarosan csatlakozhatok kimamaként hozzátok. :)
lindus91
 
 


Jah, értem...
kismama5
 
 


@kismama5:


Én 18 hetes vagyok pont ma, én szerdán voltam dokinál, amikor megcsinálta a második trimeszteri szűrést, hálistennek minden rendben volt, úgyhogy a saját helyzetemből nem tudok tanácsot adni, viszont itt babaneten láttam egy topikot,pont a napokban ami ilyesmi problémával foglalkozik és ott ajánlottak két orvost is. Szerintem keress rá, ott érdemben jobban tudnak talán segíteni. De röviden ahogy ott olvastam nincs semmi veszve, egy napos korában meg tudják műteni a picit és teljes életet élhet.
lhekszi
 
 


Köszi, az orvosom is azt mondta, csak ugye azon mulik hogy nem e nyomja el a tüdőt. Kedden kell mennem Debrecenbe még ott is megnézik és elmondják a lehetőségeket, de nagyon izgulok és ez a bizonytalanság nagyon rossz.
kismama5
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Június közepére várjuk a 2. babánkat, már van egy örökmozgó 2 éves kisfiúnk. :)
Jövő héten megyek genetikai ultrahangra és kicsit azért izgulok, hogy minden rendben legyen.

Kép
mano86
Budapest
 
 


zorbi sajnàlom hogy rajtad a jég nem segìtett.

mano 86 gratulàlok a babàhoz!
most is fiùt szeretnètek?
biztosan minden rendben lesz ne aggòdj! :)

èn is elkaptam valami nyavajàt szòval visszatèrt a hànyàs fejfàjàssal hasfàjàssal együtt. pàrom is veteg ugyanezek a tünetek nàla is...
mindenki vigyàzzon magàra! :)
pukkancs
Milánó
 
 


@szono:


jajj, de aranyos vagy köszönöm :) megpróbáltam a szódabikarbónát...egy korty után a mosogatóban landolt, boooorzaaalmaaaaaaaaas.....remélem már csak egy hónap és vége a hányingernek :) 
@lindus91 a halvany vonal is vonal :) de csak, ha egy hónapja próbálkoztok, akkor hajrá előre, az kevés idő még.
zorbi
 
 


@szono:
Ami csík az csík ha halvány akkor is... Csak valószínűleg még kevés a hormon szint. :-D De csinálj még egyet, érzékenyebbet...
De oszd meg velünk is az eredményt, drukkolok.
andreacsilla
Sárvár
 
 


@kismama5:
Sajnos erről semmit nem tudok mondani én sem... Esetleg a neten nézz szét, ott talan van valami.
andreacsilla
Sárvár
 
 


@zorbi:
Sajnálom hogy nem sikerült... Én már meg szoktam az ízét, gyomorra mindig ezt iszom.
@manó 86 gratulálok
andreacsilla
Sárvár
 
 


Köszönöm szépen, én is gratulálok minden kismamának! :)

@pukkancs:
Most kislányt szeretnénk nagyon, kíváncsiak vagyunk milyen lenne az élet egy kislánnyal is. :) de persze a lényeg hogy minden rendben legyen!

@zorbi:
A salvus vizet próbáltad? Az egy sós gyógyvíz, amit nagyon be szoktam hűteni és fele-fele arányban szoktam higítani vízzel amikor sok volt a gyomorsavam. Nem tudom hogy az émelygésre hogyan hat, de hátha segít. Illetve én is azt hallottam hogy nagyon nagyon hideg víz segít megnyugtatni a gyomrot. 7 hetes terhes voltam amikor kisfiam a családi napköziből hazahozta a hányós vírust, hát valami borzalom volt, én másnap alig éltem. De a nagyon jeges víz tényleg megnyugtatta a gyomromat.

Kép
mano86
Budapest
 
 


@mano86:


nekugrok még a salvus viznek, de azóta minden italomat jéggel iszom és talán picit enyhül :)

Lenne egy kérdésem: egy hete azt mondta az ügyeleten a dokinő, hogy pihenés, stb, semmi házasélet...egy hét után szerintetek már lehet vagy várjunk még vele? Köszi
zorbi
 
 


@kismama5
Azt tanácsolnám, hogy mindenképpen kérj időpontot prof. Hajdú Júliához (Bp.) v. Dr. Tankó Andráshoz (Kecskemét) UH vizsgálatra. Már ilyen pici magzati korban nagyon pontosan tudnak diagnosztizálni eltéréseket a szervfejlődésben, ők a legjobb szakemberek a magzati fejlődési rendellenességek területén.
maritta
 
 


Nálam eddig nem volt probléma, úgy értem, hogy nem volt vérzés, mégis azt javasolták, hogy várjunk a házas élettel a 12.hétig...
addienn
 
 


@maritta:


Köszönöm! Holnapra van időpontom Debrecenbe,de még utána is szeretnénk meghallgatni más orvos véleményét. Bízom benne hogy csak valamit elnéztek.
kismama5
 
 


@kismama5

Kívánom a legjobbakat és hogy tényleg azt igazolják, hogy minden rendben van és lesz. Ha van lehetőséged érdemes megnézetni mással is, hogy minél pontosabb információd legyen.
Nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi komoly baja a picikének!!!!
maritta
 
 


@maritta:


Köszi!Szerdára is pont most kértem időpontot egy nagyon jó miskolci szonográfushoz. Köszi!!! Rámfér!
kismama5
 
 


Mano86 persze a lènyeg hogy egészséeges legyen , de szíve mélyén mindenkinek van egy vágya. Remélem összejött a kislány. És tapasztalhattok ùjjabbakat.

Kismama5 kîvănom a legjobbakat, reméljük tényleg csak elnézték. Minden rendben lesz.
pukkancs
Milánó
 
 


@pukkancs:


Köszi a bíztatást! Egyre izgatottabb vagyok....
kismama5
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok? Júniusra várjuk a babót, ez a 14. hetünk.
pampano
 
 


@zorbi:
Akinek vérzése volt annak nem tanácsos 12 hétig semmi. Mi sem voltunk együtt azóta. Mivel vérbőséget okoz odalent így nem tanácsos...
andreacsilla
Sárvár
 
 


@andreacsilla:


ohh, köszi :(
zorbi
 
 


Sziasztok! Még most sem jött meg és reggel hányingerrel keltem. Reménykedünk. olvasom itt a hasznos infókat émlygésre. :) Szerdán reggel csinálok még egy tesztet. 


Mindenkinek jobbalást, aki rosszabul van!

lindus91
 
 


@andreacsilla:


nekem nem vérzésem volt, hanem minimális barnás dolog. akkor is szerinted?
zorbi
 
 


@lindus91:


Ha volt a teszteden egy halvány 2.csík akkor az pozitívnak számit. Terhességi tesztnél a halvány csík is csík. :)

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


@zorbi:
Én nem tenném és nem is tanácsos.

Nekem sajnos megint jelentkezett a vérzés. Nagyon aggódom. Nem szeretném ezt a babát is elveszíteni mint az ikreket... :cry:
andreacsilla
Sárvár
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, miután eleve pecsételéssel
kezdtem a 4. héten, múlt héten azt mondta az orvos, hogy csak egy szabálytalan petezsákot lát, így valószínűleg ez missed ab. lesz. Ma elmentem a másik (magán)orvosomhoz, és ehhez képest van egy 4mm-es embrio szivmukodessel :) még képet is kaptam róla, de alig hiszem el :) pár órája láttam az uh-n ficánkolni, de már most aggódom, hogy vajon rendben van-e... :D hosszú lesz így még ez a 7-8 hónap :D

Lilypie Pregnancy tickers
mrsbig
 
 


Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni, mi júliusra várjuk a babánkat most vagyunk a 8.heten. Eleg régóta várjuk őt es meg nem is nagyon merem elhinni, hogy itt növekszik bennem a kicsikenk. Csütörtökön voltam a 2.uh-n es mar látható a kis szíve dobogasa. Sajnos én nagyon rosszul viselem egyelőre a terhességet, de bízom benne, hogy mar nem tart sokaig. Mindenkinek jó egészséget es boldog baba varast kívánok! ☺️
rely
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: