Új privát üzeneted érkezett!

Borka

Akkor mègsem vágunk egyidős terhesek.
2 hèttel előttem vagy.
Egyèbkènt èn 20 èvesen szültem. Mi sem terveztük a babát, de mondjuk akkor már 3 ève együtt voltunk. Párom aki már a fèrjem 5 èvvel idősebb nálam. Ő már nagyon vágyott egy babára ( talán nem is vèletlenül lettem terhes.... :) )
Èn is főiskolára jártam. Egy ideig èn is ki voltam bukva. Hozzáteszem, anyukám is örült a babának, fèrjem is, így azèrt könnyebb volt belevágni. De fèltem az biztos. Viszont èletem legjobb döntèse volt, hogy megtartották. A lányom már 9 èves ès ha ránèzek el nem tudom kèpzelni az èletem nèlküle. Aztán látod hogy belejöttem. 29 èves vagyok ès a 3. Baba jön. :) Az eleje nehèz, az első pár hónap. De simán bele lehet jönni.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Ti gondolkodtatok már az őssejt levetetèsről? Fogjátok kèrni?
Èn most inkább az igen felè hajlok, de semmit nem tudom róla.
Eddig egyszer sem vetettük le. Az első babánál nem lett volna rá pènzünk, akkor vettünk házat, felújítás, plusz babacuccok.
A másodiknál szimplán hülyèk voltunk. Úgy gondoltuk, ha az elsőnèl nem volt a másodiknál se legyen. Akkor mèg nem tudtam,hogy ha ne adj Isten szükség lenne rá a teső őssejtje nagy valószínűséggel felhasználható. Ennek tudatában most elgondolkodtunk rajta. De mèg tanácstalan vagyok.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


@benirenata:


Szia.
Az őssejt levételt mi is beszéltük a férjemmel, de most mi is úgy állunk illetve fogunk állni anyagilag, hogy nem tudnánk finanszírozni. Egyébként jó dolognak tartom, mert sose lehet tudni mi jön az életben, mikor lehet rá szükség. Azért manapság sokkal többmindennek vagyunk kitéve (betegség, balesetek), és a gyerekeink is, mint régen. 

@borka: ha első baba nem biztos,, hogy a babát érzed.... én is 16 hét 4.napos vagyok, és csak a beleimet érzem a legkülönféléb módon és helyen.  
Kálcium pezsitablettát hetente 1-2 alkalommal önkényesen megiszok. Nem hinném, hogy ez ártana. Elvileg a terhesvitaminok tartalmaznak kalciumot...a Gravidában van, és ha odafigyelsz, hogy elég kalciumot vigyél be az étkezésekkel, akkor elvileg nem kell.
 


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 

 
 

@benirenata:


Te hogyan szerkesztetted be a vonalzót? Még sose csináltam, de szeretnék egyet készíteni 
Tudnál tippet/segítséget adni ebben?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok :) Jó uj anyukákat látni.Kicsit megint elvoltam tünve.Ma vagyok 14 hezes és egy hét mulva megyek a dokihoz.Jó hogy valaki már érzi a picit,mert engem kikészit ez a tudatlanság :( A hasam nől ( nekem első baba,de ismerősök mondták h ez már nem csak puffadás,mondom hájoo legyen :lol: ),az étvágyam jobb de gyomorsavam van,a mellem ugy viszket h mondtam apának mellém lehet ülni szépen és birizgálni :lol: :lol: ,meg itt olvasom h szurkál a hasatok..hát nekem is...néha akkorákat h ki sem tudok egyenesedni.Szóval a tüneteket leszámitva juni 5.ên láttam a picit és ez nagyon hosszú idő :( Mindenki kérdezgeti ,,hogy van a baba??hogy van a baba??,,mondom tudomiséén??? Szóval nagyon várom már h elteljen ez az egy hét :)
kriszta1990
 
 


@benirenata:



Én 27 éves vagyok, októberben leszek 28. Első babánkat várjuk a férjemmel. Pénteken töltöm a 16. Hetet :)
Jelenleg Budapesten élünk, de ha sikerül a lakásvásárlás, akkor visszaköltözünk Borsodba! 
Úgy látom te is borsodi vagy! 
Engem hívtak is az őssejtlevétellel kapcsolatban, de még nem beszéltünk róla komolyabban.

A vonalzó engem is érdekelne! :D

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Kicsititi
tudtommal most nekem sincs vonalzóm, de mindjárt csinálok. Érdemes gépről csinálni, telefonról körülményes.
Közben leírom neked, hogy hogyan kell:
- Én a picibaba.hu oldalon szoktam csinálni (vannak persze más babaás oldalak is ahonnan le lehet tölteni). Szóval ott ha megnyitod az oldalt, akkor van egy olyan fül, hogy "Vonalzók" Erre rákattintasz , rámész arra, hogy " új vonalzó" itt ki kell választanod, hogy szülinapos vagy várandós vonalzót szeretnél. Gondolom, te várandósat. Így azt kiválasztod. Ekkor megjelennek a vonalzó típusok, minták, ezek közül választassz egyet, majd be kell írnod a szülés várható idejét. Aztán kiválasztod, ez figurát, hogy melyik mutassa a vonalzón,hogy éppen hol tartassz. Majd rámész a "Rendben" gonmbra. Ekkor elkészült a vonalzód. Fogsz látni egy olyan sort, hogy HTML ezt bemásolod itt a babaneten a profilod aláírás részébe. Mondom hogy kell:
Itt oldalt rákattintassz a nevedre, fent van egy olyan fül, hogy "felhasználói vezérlőpult" Erre rámész, kijön a profil oldalad. Legörgetsz az aljára, és ott lesz,hogy aláírás. Ide kell bemásolnod az előbb említett. HTML kódot. Elmented és elvileg kész.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Na valami nem stimmel. Megcsináltam a vonalzót de nem mutatja nekem. Pedig tuti, hogy így kell csinálni. Leellenőrzöm még egyszer, ha megvan a bibi szólok. De most el kell mennem itthonról, de ma mindenképp rájövök,hogy kell megcsinálni. Ezer éve nem csináltam ilyet. 9 éve csatlakoztam a babanethez, akkor még így kellett csinálni.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


@benirenata:

én látom a tiéd


picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@benirenata:


Köszönöm. megpróbálom! 
Pedig mutat nálad 3 vonalzót is. Martináét, Leventéét, és a mostani kis szivecskés 13hetes 6 napos vonalzót. Mondjuk én gépről pötyögök, és nézem az oldalt.


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


juhúúú sikerült
Legalábbis én ezt látom 

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok
jól néznek ki a vonalzók, waoooo
Az őssejttel kapcsolatban én sokat olvastam, ajánlom, h olvassatok fórumokon utána Ti is.Én nem szeretnék senkit befolyásolni, én úgy döntöttem, h nem.

Judit0702:én is pénteken töltöm a 16. hetet, elvileg(utolsó menzesz március 10.).De a kórházban vasárnap úgy írták be,h 16+0.A születési dátum miatt szerintem, ami december 10.

Igen a terhesvitaminokban van kalcium, de azért én néha bedobok egyet.
Nektek is sokat nőtt a melletek, illetve a mellbimbótok?Nekem a mellbimbóim legalább 3-szor akkorák, mint voltak(kis aranyosak VOLTAK).
sandra84
 
 


@sandra84: Nekem a születési dátum, december 15! De a legutóbbi mérés alapján 3 nappal előrébb vagyunk,az utolsó mensi nekem is március 10! A mellemet én csak kicsit látom nagyobbnak! :D

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Látom mostmár én is a vonalzókat. Beállítási gond volt. Nem volt bepipálva az, hogy aláírások megjelenítése.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Judit. Igen. Borsodi vagyok. Egész pontosan Szerencsi. Amúgy nem gondolkodtatok rajta, hogy be kellene zárni a topicot. Meghagynánk a lehetőséget a jelentkezésre másoknak is, csak épp nem lenne mindenki számára látható amit írunk. Biztos van/ lesz olyan téma amit szívesebben beszélnék meg zártban.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


De jól pörög ez a topic.

A helyzet az, hogy én ma délután megyek uh-ra. Épp ma vagyok 15 hetes. Azt mondta a szonográfus, hogy ma megmondja fiú-e vagy lány. Eddig lánygyanús volt. Hát kiderül. Én inkább csak azért aggódok, hogy egészséges legyen. Remélem egy izgő mozgó kisbabát fogunk látni. Bejöhetnek a tesók is és a férjem is ott lesz. Szóval az egész család. Izgulok.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Nekem mobil verzióban nem mutatja a vonalzókat, csak rendes verziónál látom...

@Borka: Azt hiszem, mi napra pontosan egy időben járunk :)

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


Sziasztok.

Bezárhatjuk a topicot, ha olyan téma vetődne fel.
A cicik csak kicsit nőttek. Hasonlóképp a bimbókat, sőt nem is sötétedett be, mint ahogy olvasni itt-ott. És most már nem is feszülnek, csak néha bizseregnek a bimbók. Fura érzés sokszor.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


caroline:
3 gyerek után még fölpörgetnek ilyenek? tesómnak is 3 van, az utolsónál meghagyták meglepetésnek a nemét, hogy azért valamire izguljanak.

csillag: igen, a vonalzód szerint igen. akkor majd a tiédet nézem, hogy tudjam hol tartok :)

mellek: hát, én nem álltam rosszul benne alapból, most már muszáj volt vastagpántos (szopis)ronda melltartót vennem. ami természetesen minden alól kilóg, nehogy csinosan tudjak öltözködni, már ami maradt a karcsú alkatomból. ma úgy döntöttem felveszek egy szép nyakbakötős felsőt, alá a már nevetséges fürdőrucimat és állatira húzza a nyakam, fáj a gerincem. kinézetre olyan mint volt, viszont a súlya és mérete eléggé megszivat.

őssejt: a váratlan helyzetünk próbára teszi az anyagi lehetőségeinket. én is gondoltam rá, most mi is lakásfelújítás,-vásárlás és eladás előtt állunk, minden pénzre szükség lesz. Talán ha lesz tesó.. Ezért nem is néztem nagyon utána, de én is kíváncsi vagyok véleményekre.
borka
 
 


Sziasztok! :)

Én holnapra jelentkeztem be 4D-re! Nem bírtam ki, féltem, hogy a nőgyógyász a saját kis gépén nem fogja látni a lényeget :D Szóval remélem a kis Picurka és beterpeszt majd és nem csak háttal agonizál majd nekünk :D
Holnap leszünk 16+0, és tegnap este szerintem Őt érezhettem, és már ma is! A hasam egy hét alatt számomra látványosan nőtt is! Elképesztő ez az egész komolyan :) Megzabálom! 07.17-én megyünk 2. UH-ra, kíváncsi vagyok akkor majd mit mondanak, mert a 4D-stől túl sokat nem várok, nem tudom, hogy ott méregetnek-e, vagy mondanak valami okosat is a Piciről... Vagy igen?
A melleimet hagyjuk is... 1 hónap alatt 1 számot nőttek, pedig szerintem amúgy is megfelelő méretűek voltak, most lassan D-re hajlok... A viszketés nálam is ezerrel van, és hiába kenem mindenféle drága kenceficével, csak az ekcéma krémem segít. Anno 13 évesen ekcémás voltam ott is, lehet kiújult? :(
Mivel sajnos elég nagy hátsóval és combszerkezettel rendelkezek, iszonyat nehezen találok magamra nadrágot... Pest megyében tudnátok valami jó baba-mama üzletet? Végül is sokat hordok ruhákat, de sajnos mellben rengeteget "kihíztam", szóval 15-ből maradt kb 5, amit rámjön... Csodálatos.
Nővéremnek mindkét gyereknél levetették az őssejtet. Anyagilag nem gond, így inkább ezt választották, bár szerintem senki nem nézett utána, hogy ez mire is jó. Elfér.

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok
Szerintem is bezárhatjuk a topikot ,sok témát meg sem mer az ember említeni, ami intimebb, így, h mindenki olvashatja.

Caroline: írd majd meg, h mit láttátok ultrahangon, ki lakik a pocakban.
Én jövő hét kedden megyek, remélem már látszani fog, h ki érkezik hozzánk.

borka:te is híztál már?Én is nagyon sokat, pedig nem eszem többet, mint terhesség előtt
sandra84
 
 


A hazai szülészetekről Adatbázis!

http://www.nlcafe.hu/csalad/20170628/sz ... zes-babak/

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 





így néz ki a mi kis 15 hetes lány pocaklakónk. Ficánkolt, ugrált, rugdosott. Olyan aranyos. Mindene rendben volt és fejtől a fenekéig épp 10 cm. Korának nagyon is megfelelő méretekkel rendelkezik. És már 3 cm a kis kobakja. :)

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@mse6:


a 4D uh-on nekünk 20 percig nézték a babát anno. 15 hetesen voltam 3. gyermekemmel, és már ott látták, hogy kislány lesz. Lemértek minden fontos méretét. Dvd-re mentették a mozgását, és több fotót is készítettek róla. Bár  még nem volt elég kis húsos a pofija, mert 15 hetesen még nem igazán rakódnak zsírpárnák sehova nekik. :) De így is nagy élmény volt.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:


Nagyon szép kislány, gratulálok! Gondolom, tesói is olvadoztak!
twinner
Budapest
 
 


@caroline4:


Nagyon Cuki! :) A neve megvan már? :)

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


lehet butaságot kérdezek, de a vonalzó mikor vált az aktuális napra? Magától vagy nekünk kell beállítani?

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


sandra: 
igen sajnos. én a combomra és faromra vagyok hízékony. télen futottam hogy eltűnjön, szépen alakult is, de most már ennek nyoma sincs. olyan fogós lány lettem. máshova nem. csak has és mell ami sokat változott. nekem a tesóm azt mondta normális. az elején annyira nem kívántam semmit, hogy minden olyat összeettem, amit amúgy nem szoktam (meki, 7days, ilyesmik) és aludtam. a mozgás kimaradt, a cukor meg jött.

caroline: mit szóltak a tesók? örülnek neki? gondolom értik a szitut már megszokták :)
borka
 
 


@caroline4:
Remelem nekem is megmondjak akkor ezeket :)
Bar a 12 hetes genetikain meg azt mondta a no, hogy 12 cm... Akkor most mi van, hogy 15 hetesen 10 cm a normal? Behalok ezen :D

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


A tesók nagyon várják a picit. Örülnek neki, hogy lesz még egy tesójuk. A nagyobb aggódott picit, hogy hogy fogunk elférni a lakásban, de most hogy nagyobba költözünk már megnyugodott, hogy lesz saját birodalma. :) 

A legkisebb várja a legjobban. Tegnap azt mondta az uh után: De jó! lesz egy új barátom! :) olyan édes volt. 

A nevén már gondolkodtunk, mert mikor legutóbb szültem két lány név volt ami tetszett de csak egyet használtam fel a kislányomnál, így megmaradt a másik kedvenc az Olívia. Így most felhasználjuk :) de még keresgélek mellé egy második nevet is. Valami "a" betűre végződő név kéne, ami nem nagyon hosszú. Hogy a gyerek le bírja írni első osztályban :)

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:
Uh, az Olivia nekem is nagyon tetszik, de az Emma megjobban. 13 eve tudom, hogy ha lanyom lesz, akkor biz' Emma nevet kapja!
Nekem noverem kisfia (3 eves), mikor megtudta, hogy keresztanya terhes...
- Uh, kislany!
No meg a masik:
- Ketto baba van?
- Nem, csak egy...
- Az nem jo! Nem fogok tudni vele jatszani, mert Tamara (5 eves noverke) elfogja venni! Ketto kell! Keresztapa elrontotta!
Megzabalom a kis dinkat :D

Uh, 2 ora mulva mar mozizunk!!! :D

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@mse6:


Jajj, de jó Neked 
Jó szórakozást, jövő héten már Mi is megyünk
sandra84
 
 


Csajok! Fiam lesz! :D :D :D
Olyan kukaca van, hogy tutira kisfiú :D

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@mse6: Gratulálok! :D Eddig lánynak gondolták? A neve megvan már?

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:
Nem, de kivetel nelkul mindenki azt mondogatta nekem, hogy tuti lanyom lesz. Amugy fiut szerettunk volna nagyon, es bejott :D
Kiss Albert :)
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0074537937

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok

Judit
A vonalzót ha már ide belinkelted megy magától. Nem kell állítani rajta semmit.

Már
Gratulálok :) Hát igen, a fiúk nem.tutikolják milyük van. Mi a fiammal 2- szer vagy 3- szőr mentünk 4 D- re mert sose mutatta az arcát. Mindig eltakarta a kezèvel. Bezzeg a lábát állandóan szètdobta, szóval a fügyiről több kèpünk van mint az arcáról. :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Az Olívia ès az Emma nekem is nagyon tetszik. Viszont az Emmát már barátnőm lestoppolta magának ( ő is terhes) az Olívia meg nem illik a vezetèknevünkhöz.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


A Ferjemen most lattam ugy igazan eloszod, hogy bakker gyereke lesz, es bakker fiu! Buszken mondogatta utana, hogy 'ekkora f*sza van!' es kozben a karkaval imitalta... Idiota... :D :D :D
Bezzeg ha lany lett volna, akkor szerintem marad a kimert, nyugost stilusnal... :D
Amugy kellett kb 10-15 perc mire megmutatta szembetunoen, mert O is hason fekudt az elejen. De hogy mennyit mozog! Jo, ettem egy Sport szeletet meg ittam egy kicsi Cappy almat elotte, es a no is mondta, hogy a vizsgalat elott setalgassak, ne annyira uljek, mert a vegen elalszik a Pici :D az biztis, hogy nem aludt, tombolt a pocakomban :D

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@benirenata:


Köszi! Miután feltettem a kérdést, már át is váltott :D

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@mse6:


Ohhh Gratulálok.Akkor nagy a boldogság, mert Ti fiút is akartatok.
Albert, a kis Einstein .
sandra84
 
 


@caroline4:


Caroline hatalmas Gratula Neked is.
Az Olivia szép név nagyon
sandra84
 
 


Szeretném már biztosan tudni én is a nemét  Eddig a saját orvosom és a genetikus is lányt tippelt, én meglepődtem mindkét esetben, az én megérzéseim fiút súgtak.
Voltam ma védőnőnél, már hallgattunk szívhangot! Olyan jó volt ismét hallani! :) 144 :)
Valakinek esetleg javasoltak szemészeti vizsgálatot?

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:


Nekem van szemüvegem, de csak 0.75, viszont nagyon sokat romlott a szemem az elmúlt2-3 hónapban.
Olvastam, h szülés után javul, ezért terhesség alatt nem érdemes megnézetni, majd esetleg utána.

sandra84
 
 


@sandra84:


Azt mondta, hogy azért kell megnézetni, mert az erek állapotát vizsgálják. Ugyanis, a hüvelyi szülés nagyon megterheli és lehet, hogy a császárt javasolják. Erről már korábban is hallottam, de csak magas dioptriánál.
Azt se tudta, hogy szemüveges vagyok, mert nem hordom. Viszont az egyik szemem enyhén kancsal (a legtöbben észre se veszik) és e miatt vetette fel.


picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:


Uhhh, én a császártól jobban félek, a tű amúgy sem a barátom, de az a gerincbe érzéstelenítés, na az a rémálmom....
Ha így van, akkor lehet, h jobb, ha ránéz a szemedre egy szemész.Biztos, ami biztos.
Te mikor mész UH-ra?Olyan izgi, én jövő hét kedden.
Ti már vásárolgatitok a Babának?
sandra84
 
 


Nekem az a dura, hogy engem belgyogyaszatra kuldott el, es mindenki nez ram hulyen mikor ezt mondom. Fogalmam sincs miert, semmilyen betegsegem nincs, es csaladban sincs ilyesmi. Persze meg nem volt idom, energiam es kedvem elmenni... A fogaszatra legalabb mar bejelentkeztem :D
Nekem annyira meg vasarolnom sem kell majd sokat talan, mert unokaocsivel egyidoben szuletik a pici, rengeteg ruhat es egyeb cuccot megoroklok noveremtol :) Viszont tuti nezelodni fogok mindenhol, hatha latok valami cuki fiusat :D
Albert miatt sokan hulyenek neznek, de Ferjemnek ez volt az egyetlen kerese, a dedipapaja miatt, akit nagyon szeretett. Nekem sem tetszett, de mar hozzaszoktam, szoval legyen igy... Es ugy sem ismerek egy Albertet sem :D

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@sandra84:


Majd megnézetem ősszel! A fogorvossal még mindig adós vagyok, nekem az is egy rémálom.
Én majd pont 2 hét múlva megyek a saját orvosomhoz, 4 hét múlva pedig lesz a II. genetikai. Majd utána tervezek 4D-re menni. 
Én még nem vettem semmit a babának! Egyelőre csak a neten nézelődtünk, meg mentegettünk le ruhákról képeket. A férjem már venne valamit, ha tudná a nemet biztosra.:D.Szerintem csak október környékén kezdek vásárolgatni. Viszont, az otthoni magzati szivhanghallgatón gondolkodok. 
És te vettél valamit? :D 


picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:


Én még csak mesekönyvet vettem.Mert az nem nemhez kötött.
Mi már elindultunk vásárolni, gondoltam veszek ilyen semleges színű cuccokat, de így nem lehet vásárolni.Hiába semleges színűek nekem a minta,vagy valami motívum miatt egyik lányosabb, másik pasisabb...
De én kedden megyek dokihoz, remélem már megtudjuk, h ki a lakónk, és akkor én megkérdem a vásárolgatást.
Én nem vagyok babonás
sandra84
 
 


Bocsánat, megkezdem a vásárolgatást
Az Albert névvel szerintem semmi baj nincsen, főleg, h a Párodnak ez fontos.Meg legalább az oviban, suliban nem  lesz még 48 Albert rajta kívül.
sandra84
 
 


Sziasztok.

Kicsit eltűntem :oops: :-)

Belgyógyászaton, ekg-n voltam ma, előtte meg minden ügyesbajos dolgot intéztem.
Úgy tudom azért kell belgyógyász, és főleg ekg, mert hatalmas terhelés a keringésre a szülés akár a természetes akár a császár. Ugyanúgy a szemre is hatással van, főleg a természetes. Érdemes csukott szemmel szülni, főleg a kitolási szakaszban....
Nektek a háziorvos mit mondott? A kiskönyvben lévő egyik oldal a házidokim szerint egyben beutaló, és ő nem ad beutalót... Most akkor menjek a kiskönyvvel majd vérvételre amikor cukortehelés és teljes vérkép kell a 23.hét körül? Elfogadják mint beutaló? Kissé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.
Na majd 13.-án megyek védőnőhöz és rákérdezek. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra.:-)

Még nem vásárolgatok. Egyszer azért mert költözünk hamarosan, másrészről pedig remélem kapunk rucikat. Igaz a unokaöcsém májusi, de a nővére novemberi és ami unisex azt átveszem ha tényleg fiú. Ha lány akkor nem lesz gond. Szerintem én is ősszel nézek egy-két darabot. Nem sokat, ki tudja milyen méretekkel jön világra (én 184cm, férjem 190cm magas....)
Elkezdtem viszont gyermekdalokat hallgatni, nem csak Halász Jutkát, hanem mindenfélét. Le is töltöttem egy párat, ja és mondókákat amit gyerekek mondanak, azokat töltögettem, vágtam, szerkesztettem. Van egy pár mesém is amit neves színészek mesélnek el. Van pár jó dal, mondóka, mese az www.egyszervolt.hu oldalon is.
A babakocsikat néztük a neten. Azt is majd ősszel megvesszük. Még egyenlőre nincs típus kinézve, annyira sok a választék...

Az Albert név aranyos, és garantáltan nem fordul meg tíz másik gyerek ha a játszótéren elkiáltod magad. :-D

Huszonvalahanyadik héten szeretnénk mi is babamozizni egyet 3 vagy 4D-ben. Ti hova mentek, mentetek ami ár-érték arányban rendben van?

Valamelyik nap azt álmodtam, hogy már a kezemmel érzem ahogy úszkál a pocakomban. Arra ébredtem, hogy háton fekszem és a kezem a pocakomon. Biztos nagyon vágyom rá már, hogy érezzem. :lol:

Nah, ez jó hosszú lett... :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: