Új privát üzeneted érkezett!

Kispuszedli!
Gratulálok a kislánykához! :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Lányok,
Tegnap félsiker volt pocaklakó ügyben.
Picur csuklott a pociban, férjem azt érezte :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Köszönöm nyuszmusz! :) Ne aggódj, pár nap és apuka is érezni fogja a babut :) egyél édeset és akkor felélénkül :)
kispuszedli
 
 

 
 

Mikor hogy :lol:

A puncsfagyira meg sem moccant
Ha hidegfront van akkor meg főleg ehetek ihatok bármit lapít a kis drága :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Hol is tartasz te most, nyuszmusz?
kispuszedli
 
 


A 21. Hét közepén, vasárnap a fordulónapom.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Akkor egyidősek vagyunk! :) Mire vagy kiírva?
kispuszedli
 
 


Szeptember 9 :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én szeptember 11 :)
kispuszedli
 
 


Akkor közel vagyunk egymáshoz :-)
Vagy ki tudja egyszerre szülünk?
nyuszmusz82
Eger
 
 


Hát simán lehet :) te hogy voltál az elején? Voltak rosszullétek? Nekem semmi... Nem volt semmi rossz tunetem.
És a többi kismama hová valósi? :)
kispuszedli
 
 


Én egri vagyok :-) 18 hét 6 napos, kislány tippel. Az elején rengeteg rosszulléttel, kórházban is feküdtem... De érte bármit, amikor mozog eufórikus állapotba kerülök, imádom a várandósságot
knegm
 
 


Szintén Egri :-)

Nekem az elején volt émelygés, aluszékonyság, szagundor...
A 12.hét után egyre jobban lettem.

Nekünk ha jól látták kisfiunk lesz :-)
Igen csodálatos érzés amikor mocorog a csöppségünk odabent :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Bocsi a gépen persze látod hogy Eger :lol:
De én általában a telóról pötyögök :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Annacska merre vagy?
nyuszmusz82
Eger
 
 


És imádom ahogy gömbölyödik a pocakom :-D
Férjem meglepett másfél kg eperrel :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nagyon sok epret ettem én is, nagyon finom a Lidl melletti bódénál nálunk
Én tegnap megvettem az idei első görögdinnyét a "zöldségesemnél" és mennyei édes ropogós volt bár 650-es kg áron, de a férjem vett rá. Könnyű dolga van, ilyenkor elsüti, hogy akkor ne magam miatt, hanem a babáért, neki is milyen sok jó van benne... Ves persze azonnal megveszem bármiről is legyen szó
knegm
 
 


Knegm!
Persze :-D
Én is várom a sok finom gyümölcsöt :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


@nyuszmusz82:
Annàcska merre nem volt otthon. Szó szoros értelmében katonasàgban éreztem magam. Minden nap 5 órakor kelés, ha akartam ha nem, anyósom már ott volt, és akkor, gyerünk haladjunk, nem baj ha nincs kész a hajad...menjünk, haladjunk... Szó szerint sokszor arra nem volt időm, h reggel elmenjek wc-re.
Orvoshoz se jutottam el, nemhogy bárkivel találkozni az enyeimmek közül. Minden nap 5 től este 8 ig menőke. Kislányom kikészült, hisztizett, arcon harapott, cipeltette magát, elkapatták két hét alatt. Tényleg olyan volt mint a katonaság. Kb második nap kitalálta az anyós meg a baratnoje, aki anyakönyv vezető h kedden hazasodjunk össze a párommal...na h elojegyeztet meg ilyenek. Párom olyan zavarba volt, h fél napig rám se nézett, aztán az délután mentünk fürdeni vhova, és este megbeszéltük ezt a házasság dolgot...persze egyikonk se akart azért hazasodni h 10.e sporoljunk, pedig anyós izgult...meg mondta h ott az öltönye a paromnak stb stb, aztán elmagyarázta neki a párom h nem úgy van az... XD életemben nem voltam olyan cikis helyzetben, mert én rögtön tiltakoztam. Ja a vihart láttam én is, de Kalon a faluba nem esett. Tegnap 2 kor keltem éjjel a szokásos 5 helyett, futottunk a reptérre, hisztis 2 evessel... Oh je...
Haza értünk én kb 2 óra múlva elaludtam most keltem. Ennyi. Netem se volt otthon, se halozatom...
annacska15
 
 


Annacska
Jézusom, nagyon kemény lehetett...
Ötkor kelni??
Nem csoda ha elfáradtatok ha egész nap mentetek.
Sajnálom hogy nem úgy alakult ahogy elterveztétek.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Azért anyós a dokit megérthette volna hogy az fontos...
nyuszmusz82
Eger
 
 


7.5 kg hiztam már, olyan ideges lettem...ebből 4 kilót az utóbbi két hétben. Az összes fotón úgy nézek ki mint egy hizott disznó. Alig jött rám a nadragom amibe haza mentem... Szorít a melltartó is... Csoda h nem lettem zebracsikos. Nekem a baba otthon 3 napig megse mozdult 29 fokba. Kislányom arca barnàra pirult. A pelus alatt sebesre pattogott ki a bőr, anyós azt mondta h a medencében kidörzsölte, aztán rá jöttem h a pelenka volt a ludas amit otthon vettünk. Lara pelenka, azt mondták h olyan mint a pampers, de köze sincs hozzá... Egylapon nem említeném.
annacska15
 
 


Ha hiszed ha nem, így volt, már olyan fáradt voltam tegnap h inkább lefeküdtem aludni 1 kor délután és 5 kor keltem fel, úgy mint a mosott szar. Aztán 8 tól 6:30 ig aludtam.
annacska15
 
 


Annacska15, azért ez kemény sztori.. remélem túl tudtad tenni rajta magad és mostmár jobban vagy(tok). Én zalai vagyok, úgy látom egyedüliként :) én a kivivel voltam úgy hogy zsákszámra tudtam volna enni, csak már sajnos nincsenek olyan finom kivik. Aztán jött a banán és most szerintem én is áttérek az eperre. Én eddig kb 3 kg-ot híztam :)
kispuszedli
 
 


Nem lett volna gond ezekkel a menőkékkel, ha nem kellett volna 5 kor kelni. Amúgy jól éreztem magam. Kivéve mikor fájt a hasam meg a fejem, feldagadt a lábam estére... Stb... De a kutya nem törődött azzal h esetleg pihenni kéne nekem....
annacska15
 
 


Egyszer ettem gyümölcsöt a 2 hét alatt, de mindenféle hizlaló dolgot ettem.
Június 2.-án kell mennem terheléses cukor tesztre nekem is. 7:30 ra, úgy várom már... :/ 2.5 óra lesz kb...
annacska15
 
 


Annacska
Most már nyugodj meg pihenj...

Én eddig egy kgt híztam pedig nem vonok meg magamtól semmit sem.

Mindenkinek kitartást a meleg miatt lányok.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nyugodt vagyok :D
annacska15
 
 


En ma voltam a 20. Hetes genetikai ultrahangon. Minden érték tokeletes. Így ma teljesen megnyugodtam már. Holnaptól kell szedjek kalciumot.
En az elejen fogytam 3 kgt. Most epp annyi vagyok amennyivel kezdtem.
A picur a doki szerint 35 dkgos.
Én multhét szerdán éreztem először hogy rugdos. Aztán rá 2 napra párom is. Azota minden este érzem a mozgását. Csodálatos érzés.
baabzsak
 
 


Baabzsak!
Csupa jó hír! :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok! Én eddig 4,5 kg híztam, most vagyok a 20. hétben, az orvos szerint tökéletes. kb 3 hete voltam egy vizsgálaton ami igazából ez a genetikai, csak az orvos azt mondta, hogy szeretne 2x ránézni elővigyázatosságból, úgyhogy jövő héten is megyek. A furi az, higy 3 hete azt mondta az orvos, h kb 200 g, a héten meg az én orvosom azt mondta, h kb 500 g a baba..az azért durva lenne. Gondolomnem lehet ezt úgy megsaccolni vagy nem tudom. Azt olvastam, hogy szinte mindig tévednek ezek a gépek.
mibri
 
 


Mibri!
Persze kb tudják megmondani a baba súlyát, de 300g eltérés kicsit sok nem?
Nem idegesíteni akarlak vele ne értsd félre csak ennyire hogy nézhetik el?
Szerintem is inkább 200g körül lehet a babád.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok
Èn nagyon szenvedek ebbe a melegbe, soha nem bírtam, de most extrán nehéz. A baba se nagyon mozgolódik, csak 1x-2x egy nap. De gondolom ez is a melegtől lehet. Szerintetek?
cherrybomb
 
 


Biztos h a meleg. Enyém se mozgott 3 napig... Mig otthon voltunk. Amióta vissza jöttünk jó sokat mozog. :-)
annacska15
 
 


Örülök, hogy jó eredmények születtek a vizsgálat során :-)
Én összesen 8 kg-ot fogytam, 16 hetesen plusz 1 kg volt rajtam, azóta eltelt 3 hét, biztos szedtem fel mert az étvágyam sokkal jobb. :-)

Alig várom már a szerdát, hogy újra lássuk és mi is megint és megint megnyugodjunk
Én is nehezen bírom a meleget, nagyon nem lesz egyszerű nagy pocival a kánikulában...
knegm
 
 


Nyuszmusz, nekem is furi. Az biztos, hogy a 3 hét alatt felszedett, na de 300 g-ot?! Anyukák akiknek meséltem azt mondták, hogy náluk a végén saccolták meg a súlyt, de egyiknél sem találták el. Volt ahol szinte 1 kg-t tévedtek
mibri
 
 


Lányok szintén...
Én eddig fázós voltam, de nagyon melegem van.
A hormonok is rátesznek egy lapáttal.

Tegnap voltam védőnőnél, minden rendben, a súlyom ugyanannyi mint terhesség elején, pedig eszek mindent ami jólesik.
A szívhang csodálatos volt :-D


Olyan soká van a 18.uh után a 32.uh :-(
Mondtam én is a férjemnek hogy menjünk el közben vmikor, nem fogom addig kibírni.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Szerencse en magándokihoz járok így 4 hetente láthatom. De nekem még az is sok. :-) bár így hogy már érzem hogy mozog kicsit könnyebb. Nem tudom mi lesz velünk a nagy melegbe. Én is nagyon fázós voltam. De a napokban már klimaval alszok el.
Én sokat nem tudok enni. Vagy nem kívánok semmit vagy ha eszem es olyat ami nagyon ízlik manoka szépen vissuafele küldi hogy tul sokat ettem. Így nem tudom, hogy fogok hízni.
baabzsak
 
 


Valakinek mondta az orvosa hogy szedjen kalciumot? Es ha igen mennyit?
baabzsak
 
 


Baabzsak!
Én a védőnővel beszéltem, nekem részben az alkergiám miatt ajánlotta a Calcium Sandozt.
Részben a fogak, csontok állapota miatt ahogy picur is nő odabent.
Én délelőttönként iszok egy felet.

Délután neg ha szükség a magnéziumot.

A magnéziumotés a kalciumot nem szabad egyszerre bevenni!
nyuszmusz82
Eger
 
 


Allergiám miatt javítok
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nekem 3x1 magneb6 írt a doki meg 1000mg kalciumot

A magneb6 ot már a kezdetektől szedem. A kalciumot meg most mondta a csontosodas miatt merthogy ilyenkor teljesen leszivja a mi a pici a mi szervezetünkből.

Azert kerdeztem mert a gyogyszertarban közöltek hogy nekik csak 500 mg os kalciumuk van :-D
baabzsak
 
 


Baabzsak!

Ok!
Ha a doki így mondta...
Szedsz külön terhesvitamint is?
Mert abban is van minden tudod...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Femibiont. Azt a 12.hettol mondta. Nem igazán eszem mindenfelet es muszaj. Sose voltam zoldseg gyumolcs evő.
baabzsak
 
 


Sziasztok!

@baabzsak
: Nekem nem mondta a dokim, hogy szedjek kalciumot, de napi 500 mg-ot iszok pezsgőtablettában + Femibion 2-t szedek + vasat (ezt viszont mondta)


@cherrybomb: Hasonlóan én sem bírom most a meleget....pedig fázós vagyok. Éjszakánként van, hogy alig tudok aludni, mert olyan melegem van.  A kis tökösöm most nekem nagyon sokat mocorog. Pláne alvás előtt vagy reggel ébredéskor,  és még napközben is jelentkezik párszor. De gondolom ez változó. Mi sem vagyunk egyformák és mikor milyen kedvünk van. Biztosan csak pihizik a Kicsikétek. Ne aggódj! 



@nyuszmusz82: Örülök, hogy Férjed is érezte a Baba mozgását. :) Nálunk is érzi már, sokszor olyanokat bök. :D Szuper, hogy minden rendben volt a védőnőnél is. És ügyes vagy, hogy ugyanannyi a súlyod. Én most kezdek visszatérni a kiinduló súlyomhoz (mármint a hányás előttihez), úgyhogy alig várom, hogy hízzak jópárat. 



@kispuszedli
: Gratulálok a Kiscsajhoz! Akkor még egy nunissal több van a csoportban! :D 


@knegm: Mi is szerdán megyünk ultrahangra, alig várom, hogy lássam! :) Magánban elmegyünk majd azért közbe-közbe 4D babamozira. Ott sokkal jobb látni és DVD-m is lesz róla. :)


@mibri: Szerintem is inkább 200-300 g a babád. Biztosan az orvos nem mondta jól. Most néztem meg a papíromat és 19+6 hetesen 315 g volt a mi babánk. 


@annacska15: Nem semmi amin átmentél.....még olvasni is elég volt, nemhogy átélni várandósan. Sajnálom a "rossz élményeket", pláne meg azt, hogy nem tudtál elmenni az orvosodhoz. Nem is értem miért nem értette meg anyósod az orvos fontosságát. :( 
Mi a héten megyünk cukorterhelésre, már alig várom. :D Biztos, hogy viszek egy citromot is. :)


 








 




napsugar22
 
 


@nyuszmusz82: Egyszerűen meg kell értened, hogy a Kisfiatok nem szereti a puncs fagyit!!!  A múltkorában sem moccant meg rá, ugye? 

napsugar22
 
 


Napsugár!
Nem nem :lol:

A citromfagyira inkább ;-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én ma pihentem és jobban szedtem a magnéziumot.
Elég járkálósra sikeredett a hétvége, éreztem is...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Puncs fagyi... hmm most hogy emlited maris megkívántam azt hiszem hazafelé megejtek egy cukrászdát. :-)
baabzsak
 
 


Baabzsak!
Jól teszed, egészségetekre!
nyuszmusz82
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: