Új privát üzeneted érkezett!

Pálma!
Gratulálok! Kép Sok boldogságot!!! Kép

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Hol lehet regisztrálni magam ezen a társalgón???
Névtelen
 


Még egy kérdés:Hogyan tudom megkülönböztetni a vetélést a menstruációtól?Elvileg 4-5 hetes terhes lennék,és a hétvégén volt egy napig erõs (de görcs nélküli),további két napig enyhe vérzésem.Nagyon aggódom...

JK
Névtelen
 

 
 

Szia JK

nem vagyok nagy szakértõ a témában, de azt tudom tanácsolni, hogy keresd fel a nõgyógyászod. Majd õ megvizsgál és megmondja mi lehetett ez. Feltehetõen csinálni fognak ultrahangot. Remélem nincs baj. Lehet, hogy csak egy menziféle volt. Elõfordult már olyan, hogy valaki terhes volt, mégis menstruált akár többször a terhessége elején.
Minden jót.

Nati
nati
 
 


Nk.
Szia, bal oldalt a segédletek között találod a regisztrációt.

Nati Kép Nk Kép

Szerintem egy kicsit fogalmi zavarban vagytok:

1. A mensi a méhnyálkahártya felsõ 2/3-ának leválását jelenti vérzés formájában.
2. A terhesség során tapasztalt vérzés a hormonok valamelyikének leesését jelenti, és fenyegetõ vetélés jele!
UH-val pontosan meghatározható, hogy él-e a baba, ha igenKép akkor pihenni kell, ha amúgy hormonálisan rendben van a terhes.

Tehát a 2 nem azonos, azaz terhesség alatt nem mensi van, hanem csak vérzés.
Remélem jól tudom, javítsatok ki, ha nem!

Nikie
nikie
 
 


Akkor hogyan vérezhet valaki hónapokon át,pontosan úgy,mintha menstruálna,miközben valójában terhes,és semmi gond a babával? (több ilyen esetrõl is tudok)
Félre ne érts,nem kötöszködöm...

JK
Névtelen
 


JK,

nemrég találtam a Magzatvédõ Társaság irását a neten.
Ide másolok belõle egy részt.

Üdv
Nati


Nikie, azt hiszem igazad van. Nem menzi, hanem vérzés, csak pont a menzi idõszakában.


Vérzek a terhesség alatt - túléli-e a gyermekem?
A terhes nõk mintegy 20%-a vérzik terhessége során. Az ilyen nõknek több, mint a fele meg tudja szülni gyermekét. Az olyan nõk, akiknél a hasi ultrahang kimutatja a magzat szívverését, de véreznek, 90%-ban meg tudják gyermeküket szülni. Vetéléstõl inkább erõs, élénk piros vérzés esetén kell félni, nem pecsételõ sötétbarna vérzésnél. De sok olyan nõ is megszülte már gyermekét, aki erõsen vérzett. Ha azonban a vérzést görcsök és hasi fájdalmak is követik, akkor nagy esély van a vetélésre. Az ilyen tünetek a ritkán elõforduló méhen kívüli terhességet is jelezhetik. A méhen kívüli terhességet azonban láz, gyengeség, a vérzés elõttinél sokkal erõsebb émelygés és egyre nagyobb hasi fájdalmak is jelzik.
A méhlepénybõl leszakadó darabok is idézhetnek elõ vérzést. Ez a méhlepény helyezkedésétõl van, ha azonban a méhlepény megerõsödik és letapad, elmúlhat az ún. fenyegetõ vetélés idõszaka.
Ha bármi szürkés vagy rózsaszínes anyag jelenik meg, az nagyon rossz jel, mert az általában az embrió szövetébõl vagy a méhlepénybõl van. Szintén rossz jel, ha a vérzés három napnál tovább tart.
A beágyazódás ideje körüli vérzés nagyon gyakori.
Akkor sem kell aggódni, ha a menstruáció idõpontja körül jelentkezik a vérzés. Akár még a harmadik menstruáció idején is lehet ilyenfajta vérzés.
nati
 
 


JK Kép
Bocsi, NK-t írtam elõbb.

Én is hallottam olyanról, hogy sokáig, szinte végig vérzett a terhes, és a végén szült. Hát ez csupán csak nagy szerencse, hogy nem történt semmi baj, de rendellenes a vérzés, az biztos. A hormonok miatt van, de a lepény is produkálhatja. A 2.3. harmadban a mélyebben vagy elõl tapadó lepényre is utalhat a vérzés, ha jól tudom.
Mindenestre, ahogy írtam sûrû UH vizsgálat, és ágynyugalom kell, mert bármi bekövetkezhet…sajna Kép

Bemásolok neked a témáról:

"Ha a terhesség 14 hetesnél fiatalabb többnyire abban az idõpontban jelentkezik a vérzés, amikor menstruáció egyébként esedékes lenne. Oka, hogy a méhlepény termelte hormon nem elegendõ a méhnyálkahártya enyhe leválásának a megakadályozására. Általában nem veszélyezteti a terhességet, de helyes, ha orvost hív és lefekszik.
Kezelés: Ha orvosa is így látja, valószínûleg azt fogja tanácsolni, hogy a vérzés megszûntéig maradjon ágyban, esetleg hormonkészítményeket is rendel injekció vagy tabletta formájában.
A terhesség elsõ 12 hetében, különösen akkor, ha a fájdalmat vérzés elõzte meg, méhen kívüli terhesség lehetõségére is gondolni kell.

Ha több mint 28 hetes a terhes, akkor a szülés elõtti vérzés részleges placenta- (lepény-) leválás következménye lehet (ez különösen elõl fekvõ méhlepény esetén fordul elõ), de származhat megrepedt hüvelyi vénából vagy méhszáj-rendellenességbõl is. Néha vérrel festõdõ nyák megjelenése hívja fel a figyelmet a közelgõ szülésre.
Kezelés: Valószínû, hogy kórházba kell kerülnie, ahol alapos vizsgálatokra, többek között ultrahangvizsgálatra (jobbra) is lehetõség van. Kezelésre - ágynyugalmon kívül - gyakran nincs is szükség, de ha a vérzés nagymértékû vagy elhúzódó, szülésindítás vagy császármetszés is indokolt lehet."

Szóval szerintem, bármikor is van vérzés a terhesség során, irány a doki, és UH-zon meg még aznap, sajnos bármi lehet bármikor, de nem feltétlenülKép

Nikie
nikie
 
 


Köszi Nati a helpet, jól kiveséztük együtt Kép
Nikie
nikie
 
 


Köszi a hozzászólásokat,este megyek az orvosomhoz...
Már most gombóc van a torkomban...
JK
Névtelen
 


Kedves JKKép
Nem szabad mindjárt a legrosszabbra gondolnod... Próbálj megnyugodni. Reméljük a legjobbakatKép
Drukkolok és légyszi írd majd meg, hogy mi volt az orvosnálKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Aranyosak vagytok,hogy aggódtok értem!
Most értem haza az orvostól.Nem vagyok terhes.Ami történt,azt még vetélésnek sem nevezte.Azt mondta,hormonális zûrzavar van a szervezetemben,ez akadájozta meg a beágyazódást,de ez az eset gyakorlatilag kizárt,hogy mégegyszer megismétlõdjön.Nagyon rendi volt.
A zûrzavart a szoptatás után visszamaradt prolaktin okozza.Ugyanis egy mindjárt 1 éves (szept.19.) csodálatos kisfiú boldog édesanyja vagyok,aki májusban választotta el magát,azóta a ciklusom sem állt még be.Most 21 napig Mikrofollint (10 nap) illetve Norcolutot (11 nap) kell szednem,és az ezt követõ ciklusban már próbálkozhatunk is újra.Végülis Gergõvel az elsõ alkalommal teherbe estem,mint ahogy most is amint abbahagytuk a védekezést,úgyhogy remélhetõleg ezúttal sem kell sokáig várni,mert mielõbb szeretnémk kistestvért.Az orvosom szerint 1% esély sincs rá,hogy a mostani eset megismétlõdjön...
Igyekszem nagyon optimistának lenni!Az elmúlt hétvége óta 5 kg-ot fogytam az idegességtõl,de most új erõt adott az orvosom hozzáállása és kedvessége.A kisfiam angyali mosolyáról nem is beszélve!!!
Ahogy olvasgatom a korábbi írásokat,úgy érzem nem is lehet igazán okom az elkeseredésre.Eszembe jut,hogy már ez az egy kicsi emberke is annyi csodát ad az embernek,amennyi egy életen át boldoggá teszi,még ha több nem is adatik...persze reméljük,adatik!!!És ezt kívánom mindannyiótoknak!!!

JK
Névtelen
 


Kedves JKKép
Örülök, hogy minden "rendben" vanKép Nekem is kellett egyszer gyógyszeresen segíteni a menzimet és pont úgy ahogy Neked írta fel az orvosod. Nekem a gyógyszerek beszedése utáni egy-két héten belül megjött és azóta normális a menzimKép
Sok sikert kívánok Nektek és MindannyiunknakKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves doris
Köszönöm a bíztató szavakat,olyan jó dolog,ha az ember a problémáiban sorstársakkal is meg tudja osztani a gondjait...
Tudna valaki segíteni abban,hogy egész pontosan hogyan mûködik ez a "hõmérõzõs módszer" és,hogy tapasztalatotok szerint mennyire jön be,ha az ember lánya e módszer segítségével próbál teherbe esni?Szóval:
Mikor kell mérni?
Melyik testrészen,mennyi ideig,milyen hõmérõvel?
A peteérés napján milyen eltérés mutatkozik a hõn?
Aznap "kell" együtt lenni a foganáshoz?
Akinek van ezügyben tapasztalata,azt megköszönném,ha megosztaná velem/velünk.
Elõre is köszi!!!
Pusz: JK
Névtelen
 


Kedves JKKép
Én már másfél éve folyamatosan hõmérõzöm ezért nagyon szívesen leírom a lényeget: Hõmérõzni hagyományos (higanyos) hõmérõvel kell. Legjobb erre a célre a vékonyabb fajta de a "dundi" is megteszi. Fontos, hogy minden reggel közvetlenül az ébredés után kell mérni a hõmérsékletet. Ez azt jelenti, hogy sem enni, sem inni, sem felkelni, sem pisilni...stb. nem szabad és minden reggel azonos idõpontban kell mérni a hõmérsékletet. (Hétvégén és szabadság alatt is...) A hõmérsékletet hüvelyben vagy popsiban kell mérni kb. 5 percig és min. 5-6 óra alvás szükségeltetik a mérés elött. Ezeket az értékeket szépen vezetni kell egy grafikonban amely vonalát könnyen követheted. A ciklus normál esetben úgy néz ki, hogy az elsõ felében ingadozó a hómérséklet, (többnyire 37 fok alatti) majd pé.(peteérés) elött lezuhan a hõmérséklet. Onnan tudod biztosan, hogy az adott ciklusban volt-e peteérésed, hogy a hõmérsékleted ez után hirtelen megemelkedig 37. fokra vagy fölé. A ciklus második felében 37. fok fölöttinek kell lenni a hõmérsékletnek amely közvetlenül a menzi elött vagy a menzi napján leesik néhány tizeddel. Ha nem esik le a pé.-t követõ 15-16. napon sem akkor lehet reménykedni.Kép

Ha kérdésed van írd meg nyugodtan. Azt még tudnod kell, hogy a külsõ tényezõk nagyban befolyásolják a mért értékeket. Pl. egy elhúzódó esti buli, alkohol, zaklatott éjjszaka, nem alvás...stb. befolyásolja a hõmérsékletet. Sok sikertKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Köszi doris!
Az együttlétet arra a napra érdemes ütemezni,mikor felugrik a hõ,vagy már a "zuhanó tendencia" is termékeny idõszak?
Másfél év sok idõ...azóta volt már sikered?Remélem nem bántalak meg a kérdéssel,nem akarok tapintatlan lenni!
Pusz JK
Névtelen
 


JKKép
Nem bántasz meg a kérdéseddelKép Sajnos nem volt még sikerem, de ez nem a rosszúl idõzített együttléteknek köszönhetõ, hanem az elzáródott petevezetõmnek ill. az endometriosiseimnek. Ha minden igaz hamarosan meglesz a laparoszkópiám és után tudjuk majd a folytatástKép
A zuhanó tendenciát már ki kell használni, hisz egy zuhanás után nem tudhatjuk, hogy mikor lesz meg az emelkedés. Fontos még tudnotok, hogy kétnaponként érdemes akciózni mert a spermáknak két nap szükségeltetik az újratermelõdéshezKép Két napig maximálisan életképesek és várják a petécskétKép Az "akciózás" után 5-6 órát célszerû fekve maradniKép

Puszi: Doris

ui: Egyébként a ..."ma megint megjött"... topikból sok hasznos infot kaphatsz a témárólKép
doris
 
 


Köszönöm,és sok sikert neked/nektek!
JK
Névtelen
 


Köszi, viszontKép

Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Véletlenül nagyon jókor akadtam erre a topicra! A tanácsotokat szeretném kérni!
2 éves házasok vagyunk és már a házasságkötés elõtt 3 hónappal abbahagytam a fogamzásgátló szedését. A fogamzás valószínûleg a nászéjszakán történt :-) mert a következõ mensesem késett. Mivel pecsételõ vérzésem azért volt, vártam (volna) türelemmel, de a húgom nyaggatására megcsináltam a tesztet. Nagy meglepetésemre pozitív lett! Nagy örömmel mentem a dokihoz, de az hüvelyi ultrahang után azt mondta, hogy nem lát semmit, valószínû, hogy már el is vetéltem. Két nap múlva nagyon erõs görcsök után meg is találtam egy szövetdarabot. A doki mondta, hogy ez gyakran elõfordul, a terhességek 50%-a vetéléssel végzõdik, gyakran nem is tudunk róla, mert még a mensessel távozik. (???) Én ebben meg is nyugodtam, de a következõ vetélésem dec. 23-án este történt, 1 héttel azután hogy a húgom bejelentette a családnak, hogy terhes (náluk már a második baba lesz) és pár nappal azután, hogy a sógornõm is bejelentette, hogy babár vár. Lelkileg ez így együtt nem volt valami felemelõ. Karácsony és lévén dokihoz nem tudtam menni, meg még utánna két hétig nem, más családi okok miatt. De az elsõhöz hasonló szövetdarabot akkor is ugyanúgy megtaláltam.
Aztán a köv. 1 év során nem volt ilyen élményem, de volt 1-szer olyan, hogy a mensesem során apró szövetdarabokat találtam, de ez nem olyan volt mint az elõzõ kettõ és a mensesem sem késett és mellfeszülés sem volt. Aztán novemberben azt hittem terhes vagyok, mert 10 napot késett a mensesem, de a teszt negatív lett. De azért elkeztük a dokival egy genetikai kivizsgálást. Minden eredmény jó lett. De közben én utána olvasgattam a témának és arra jutottam, hogy a sárgatest elégtelenség negyon beleillene a képbe. Ám a dokim azt mondta, hogy az nem lehet, mert az hormonzavar én meg teherbe tudok esni, így nem lehetek hormonzavaros. Én nem értettem egyet, de õ nem volt hajlandó kiírni a vizsgálatot, azt javasolta, hogy 3 hónapig vitaminozzunk a párommal (ezt már korábban is csináltuk a decemberi vetélésem elõtt) védekezzünk és utána próbálkozzunk újra. Ez nekem nem tetszett, nem védekeztünk, mert mi nem érünk rá 3 hónapig csak várakozni, nem láttuk értelmét. Ez volt március végén és április közepén újra terhes lettem.
Még az egyértelmû jelek elõtt tudtam, éreztem, hogy most terhes leszek, de nagyon féltem magam beleélni. Amikor már 10 napot késett, minden reggel úgy ébredtem, hogy talán ma mégis meg fog jönni, de tesztet nem mertem csinálni. Aztán elkezdõdött a tompa alhasi fájdalom, és anyák napja reggelén a férjem sírva talált a fürdõszobában, kezemben egy újabb szövetdarabbal. Hétfõn orvoshoz mentem, de ezúttal másikhoz. Nagyon rendes volt és magától találta ki, hogy ez sárgatest elégtelenség is lehet, én nem is mondtam neki semmit errõl! Pár nap múlva kiderült, hogy sajnos ezúttal mûtéti befejezésre van szükség, mert nem tisztult ki a méhem magától, pedig korábban erre nem volt példa. A bevitt és a mûtét alatt kivett szövetdarabokban azonban nem találtak embrióra utaló nyomot. Viszont a kettõ között távozott még el több kisebb szövetdarab, amiket nem vittem be. Aztán május végén megjött az elsõ mensesem és utána júniusban, augusztusban és ma, szept. 9-én csináltak vértesztet a sárgatesthormon szintjének vizsgálatára. Eddig két alaklommal alacsony volt az érték, elsõ alkalommal még a normális tartomány alsó határát sem érte el. Ha a mai is rossz lesz (délben kell érte mennem) akkor gyógyszeres kezelés várható.
Csakhogy, nem vagyok benne biztos, hogy a "kismûtét" után visszaállt a hormonháztartásom és nem ezért rosszak-e az értékek. Vagy hogy biztosan mindig jó napon sikerült-e a vérvételt megcsinálni, mert az én mensesem mindig nagyon gyenge, barnás pecsételéssel kezdõdik, és nagyon ritkán látok erõs, élénk vörös vért. Ezért negyon nehéz meghatároznom, hogy melyik volt a menses elsõ napja, ezt a vérvételt meg a 20. napon kellene csinálni.
Ha azt mondja a doki, bele merjek vágni egy gyógyszeres hormonkezelésbe? Van valaki aki hallott már hasonló helyzetrõl?
Válaszotokat elõre is nagyon köszönöm!
Leone

KépKép
leone
 
 


Bocsánat, hogy az elõzõ üzim olyan hosszúra sikerült, de nagyon tartok egy elhamarkodott hormonkezeléstõl és szerettem volna mindent pontosan leírni, hogy tisztább képet kaphassatok.
Üdv.
Leone

KépKép
leone
 
 


Szia Leone!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen sokszor elvetéltél. Szerintem ezek után nem veszítesz semmit, ha kezelteted magad. Nekem eddig egy vetélésem volt. Nálam is nagy esélye van a sárgatest elégtelenségnek, annak ellenére, hogy a peteérésem rendben van. Pár nap múlva megyek megint vérvételre, remélem megint alacsony lesz a progeszteronom. Azt mondta a dokim, hogy ha alacsony Norcolutot kell majd szednem, ami sárgatest hormon. Én szeretném minnél elõbb elkezdeni, hogy több esély legyen a babára. Nálad mit mondott a doki, mit kell szedned és meddig? Egyébként nálam is van pecsételés menses elõtt, mert szerintem onnantól kell számolni a ciklus elejét, amikor már élénk piros vér jön. Nálad ez nincs? Vagy csak rosszul értettem?

Szia

Laura
Névtelen
 


LeoneKép
Sajnálom ami veled történt és arra bíztatlak, hogy ha a vérvételed eredménye is ezt támasztja alá, akkor mindenképp kezdjétek el a hormonkezelést, mert máshogyan nem tudod megtámogatni a szervezetedetKépOlvasgass bele a "...ma megint megjött..." topikba mert ott nagyon sokan kapnak valamilyen hormonpótlást.

Sok sikert: Doris
doris
 
 


Laura!
Köszönöm az együttérzést, még az a "jó" a rosszabn, hogy mindegyik terhesség csak a 4-6 hét körül volt, mert ha több hónaposan történt volna még nehezebb lenne.
Én Duphaston-t kaptam és Clostilbegyt-et.
Igen, nagyon ritkán van élénk piros vér és az utóbbi vetélés óta nem is láttam még ilyet. Inkább olyan rozsdavörös, és nem is nagyon folyékony, van amikor kifejezetten alvadt. Csak a pecsételõ kezdete után néhány nappal felerõsödik, de még mindig olyan jellege van mint a pecsételõnek. Ha a felerõsödéstõl számítom a mensesem akkor csak 2-3 napig tart! (Ezt jól kielemeztem :-) )
Pedig most a Clostilbegyt szedését a menses 2. napján kell megkezdenem, úgyhogy jó lenne eldöntenem, hogy az vajon mikor van!
Mit gondolsz?

Szia, Leone

KépKép
leone
 
 


Szia Doris!

Köszönöm az ötletet, a "...ma megint megjött..." topicban sok hasznos dolgot találtam. Nagyon sokan szedik az a gyógyszerkombinációt amit én is kaptam, lehet, hogy én is beállok a csapatba.

Leone

KépKép
leone
 
 


Szia Leone!

Ilyen velem még nem fordult elõ, mert mindig eléggé erõs és élénk színû a mensim. Így tényleg nehéz lehet meghatározni, esetleg kérdezd meg a dokid, hogy ilyenkor mikortól kell számolnod. Azt nem tudom, hogy miért kapsz Clostilbegytet, ha jól tudom az a peteérést serkenti, az meg rendben van nálad nem? Persze a doki jobban tudja, lehet, hogy így elõbb leszel megint terhes, a Duphaston meg akkor jól jön, ha a progiszinted alacsony. Így nagyobb az esélye annak, hogy jól megtapad és nem lökõdik ki.
Mit mondott az orvosod meddig kell szedned ezeket a gyógyszereket?

Szia
Laura
Névtelen
 


Szia Laura!

Megkérdeztem a dokim, makacsul csak azt hajtogatta, hogy az elsõ élénk piros vértõl kell számolni a mensit. Szerintem õ sem tudja. :-)
De hogy olvasgattam a "...ma megint megjött..." topicot kitaláltam, hogy aznap lesz az elsõ nap, amikor leesik a hõmérsékletem. Nem tudom ez mennyire állja meg a helyét, de pillanatnyilag nem tudok jobbat.
Egyenlõre 2 hónapra való bogyót kaptam, ha nem használ menjek vissza, aztán majd gondolom kitalál nekem más okosságot.

Kösz a kedves szavakat, meg hogy foglalkozol velem! :-)
Leone

KépKép
leone
 
 


Szia Leone!

Én is szoktam a "megint megjött" topicot olvasgatni. Már nem tudom, hogy abban volt-e vagy valahol máshol olvastam, hogy a progeszteron hiánynál elõbb leesik a hõ, mint ahogy megjönne. Ez gondolom a pecsételéssel is összefügghet. Na nem azért mondom, hogy elkeserítselek, lehet, hogy mégis beválik. Úgy látom már kezdünk eltérni a topic eredeti témájától, de talán aki még olvassa nem haragszik meg érte.

Örülök, ha segítségedre lehetek, bár én is fõleg a babaneten olvasottakból tanulok.

Szia
Laura
Névtelen
 


Laura,
igen, ezzel a témával át kéne menni a "...ma megint megjött..." topicba.
Át is megyek, ott megtalálsz. :-)

Üdv, Leone

KépKép
leone
 
 


LauraKépLeoneKép
Gyertek át hozzánk a ..."ma megint megjött"...-be, mert ott sok kérdésetekre választ kaphattok. A menzi elsõ napja nem feltétlenül a leesés napjával esik egyben. Sokan vannak, akiknek 2-3 nappal a hõesés után jön csak meg a menzije. Ez nagyon egyediKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Nati Kép
bocs, most jöttem csak be ... kérlek, próbálj lazitani, azzal segitesz magadon a legtöbbet. Ha úgyis rendszeresen látogatod az orvost, ö fogja tudni, mihez kezdjetek. De addig is LAZITÁS!!!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Szia Kangi, Kép

köszi a biztatást. Sajna most sem lettem terhes. Kép 35 napra megjött az eddigi 30 helyett. Olvastam, hogy a cickafark és a palástfû beállítja a menzeszt. Csak azt nem tudom, hogyan kell õket elkészíteni és mennyit kell belõle inni. Tudna valaki segíteni?

Dokihoz nem járok rendszeresen, mert a legutóbbi menzim után azzal a kérdéssel fogadott, hogy "Maga még mindig nem terhes?". Akkor menjek vissza, ha már pozitív a tesztem. Mondtam volna neki, hogy bárcsak az lennék, de hát sajna nem rajtam múlik. Azt hiszem muszáj lesz dokit váltanom. Már sikerült is rokon révén egy új orvost szerezni, aki minden vizsgálatot elvégez, amit csak akarok. Ez is valami!De sajna mivel vizsgáztat még egy ideig, nem tudta megmondani, mikor tud fogadni. Hát ez van. Várok.

Ti hogy vagytok?
Puszi
Nati
nati
 
 


NatiKép
A palástfû+cickafark teát egyenlõ arányban kell keverned és ennek forrázatát iszogatni. Kb. napi 2-3 csészével fogyaszthatodKép Néhány perc állás után célszerû kortyolgatniKép Egyébként érdemes lenne hormonszintet is nézetned ha eddig még nem nézte az orvosod. És ha elégedetlen vagy a dokiddal, akkor mindenképp keress másikat.Kép

Puszi: Doris
ui: Ha van kedved gyere át hozzánk a ..."ma megint megjött"... topikba, mert ott sok sorstársra akadhatsz (sajnos) és szívesen segítünk egymásnakKép
doris
 
 


Doris Kép

Köszi a segítséget. Kép

Át fogok menni majd a másik topicba. Amúgy szoktam azt is olvasni, sok jó tippet kaptam már onnan, csak egy kicsit elkeserít, hogy ennyien vagyunk. Megpróbálok lazítani, ahogy Kangi javasolta, ezért lehet, hogy pár napig szüneteltetem a netet, hogy ne mindig ezen járjon az agyam. El kell foglalnom magam valami mással.
Az új dokira meg várnom kell. Egyébként is türelmetlen típus vagyok, így nagyon nehéz a várakozás.

Majd még beszélgetünk.
Még egyszer köszi a segítséget. Már sok helyen kerestem a tea elkészítési módját, de nem jártam sikerrel. Ma este ki is fogom próbálni.

Puszi
Nati
nati
 
 


NatiKép
Nagyon szívesen és ha segítségre lesz szükséged írj csak bátranKép Olvasd el még Hurki hozzászólásást "...ma megint megjött"...-ben, mert ott pont most írta le részletesen az elkészítés és fogyasztás helyes módjátKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!
A spontán vetélésem óta most jött meg már másodszorra a mensim, de érdekes módon mindössze két napig tart. Vagyis elsõ és második napon meg van rendensen és most is, hogy most van a 3.napom alig van már.
Elkezdtem nézegetni a neten erre egybõl azt írják, hogyha ilyen kevés napig van, akkor vetélés után egybõl a méh egy részének összezáródására kell gondolni, onnan nem tud a vér kiürülni, ezért tart kevés napig. Ez pedig meddõséget, vagy újabb vetélést, illetve méhenkívüli terhességet jelent majd, ha így van. Kép
Most ezen nagyon nekiáltam izgulni. Vagy lehet, hogy most valamiért vékonyabb lenne a nyálkahártya és ezért jön kevesebb vér? Hallottatok, vagy valakivel már megesett ilyen?
Niki
Niki
 


Szia Niki,
Két hónapja engem is itt vigasztaltak a lányok...
Na, szóval, nekem az elsõ hónapban nagyon sok vérzésem volt, de kb. normál ideig tartott, másodszorra pedig visszaállt az eddigi mennyiség, hosszúság. Tudom, hogy ezzel nem tudtam neked segíteni. Szerintem nem feltétlenül gond, ha a 3. napon már alig van. Látott doki a vetélésed után pár hét, hónap múlva?? Nekem 6 héttel utána kellett kontrollra mennem, és ezt biztos ki nem hagynám, olyan jól megnyugtattak, biztattak. Ha még nem voltál dokinál azóta, szerintem menj most el, és ott kérdezz még rá.
Sziasztok,
M.
Névtelen
 


Niki,

szerintem is orvoshoz kell menned. Az internetes infók miatt ne pánikolj be, ha kivizsgálnak, kezelnek, minden rendben lesz. Lehet, hogy ha valakinél nem kezelik azt a dolgot, elhanyagolják, akkor okoz meddöséget. Nem is biztos, hogy nálad is ez lenne. Nagyon-nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!! Nekem különben vetéléskor és utána az 1. mensi kb. 5 napos volt, de jóval intenzívebb, mint elötte. Erre én is felfigyeltem, mert terhesség elött kb. 6-7 nap lehetett. De rendben vagyok, voltam orvosnál azóta többször.

Írd meg, jobban vagy-e, mi volt a dokinál, stb.

Szia,
Pálma
pálma
 
 


NikiKép
Mi újság van? Voltál azóta orvosnál? Nem szabad mindjárt a legrosszabbra gondolni! Lehet, hogy túl vékonyka a nyálkahártyád és így nincs "minek" leválnia. Próbálj megnyugodni és keresd fel az orvosodatKép

Minden jót kívánokKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves Mindenki !
Ha van köztetek valaki, akinek volt konizációs mûtétje és utána ki tudta hordani a terhességét, kérlek írjon, hogy sikerült. Nekem sajnos 15. héten kinyílt a méhszájam és elfolyt a magzatvíz. Kiváncsi lennék, hogy milyen lehetõségek vannak egy következõ babánál. Valószínû, hogy végig feküdni kell ? A méhszáj összevarrás elkerülhetetlen ? Mit hallottatok ? Moncso
moncso
 
 


MoncsoKép
Sajnálom ami történt... Egy ismerõsömmel megesett ez és összevarrták a méhszájat majd az egész terhességét egy emelt ágyon (a láb felöli részen megemelték két téglával az ágy lábát) feküdte végig a korházban. A szülés kiírt idõpontja elött néhány nappal hazaengedték és egészséges gyermeket szültKép Sajnos ennél többet nem tudok írni...

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves Moncso!

Nekem az elõzõ terhességemnél volt méhszájzáró mûtét, útólag is nagyon örültem neki, mert ha nincs benn a madzag, kijön a fiatalúr a 32. héten. Akkor 3 hétig voltam bennt a kórházban, szigorú fekvés, infúzió, gyógyszer... A szobatársnõm is úgyanúgy volt bennt, õ szegény 2 hónapot. Neki is két babája ment el elõtte, de a 18. és a 16. héten...
szerintem csak az orvosodtól függ a mûtét, van aki szereti, van aki nem... Én nagyon féltem tõle (hisz az is megindíthatja a vetélést), szerencsére teljesen feleslegesen.
Most már a második babómat várom, és szerencsére betonkemény a méhszájam, így nagy valószínûséggel megúszom a mûtétetKép

Ha van kérdésed, nyugodtan írj magánban!
Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


8 napig pozitiv a teszt.
Kriszti
Névtelen
 


Sziasztok
Tavaly február 22.-én ment el a 8 hetes babám. Nagyon szomorú voltam, akkor írtam is ide ebbe a topicba. Szinte rögtön utána terhes lettem, és most jan 9.-én született meg a kislányom. Az elsõ 3 hónapban végig pecsételõ vérzésem volt, utrogestant és Magne B6-ot kaptam rá, ugy latszik segítettek.
Kriszti
Névtelen
 


Szia Kriszti!

Nagyon-nagyon sok szeretettel gratulalok a kislanyodhoz!!!
Nekem januar 4-en volt egy muteti beavatkozasom, ugyanis a baba szivhangjat akkor mar nem lehetett hallani. 10 es fel hetes volt a babam.
Igaz, hogy mar majdnem egy honap telt el e szomoru esett utan, de azert meg mindig nagyon hianyzik a kicsi...
A mutet utan en 10 napig verezgettem, majd ez elmult. Aztan nehany napra ra ismet verezgetni kezdtem, de csak ket napig. Remelem, hogy nincs semmilyen fertozesem, voltam mar ellenorzesen, s ugy tunt, hogy minden rendben van.
Most varom a mensit, de szerintem ez kesni fog.
Nekunk eleg nehezen jott ossze ez a baba, s egy kicsit felek, hogy a masodik kismanonk is sokaig varatni fog magara. Nekunk is harom honapot kell varnunk, meg mielott probalkozhatnank. Persze meg kell vallanom, hogy most meg nem is vagyok azon a ponton, hogy kepes lennek lelkileg erre az egeszre.
Az elso babatok Nektek konnyen osszejott?

Meg egyszer gratulalok a babatokhoz!
Sok boldogsagot kivanok!

Eszti
Névtelen
 


Kedves Eszti!

Nagyon sajnálom, ami Veled történt. Képes vagy teherbe esni és ez bíztató jel, reménykedj, pihenj és hidd el, sikerülni fog.
Volt valami jele annak, hogy elment a babád? elkezdtél vérezgetni, vagy valami ilyesmi? Görcsök?

Szia, fel a fejjel!

Fekete
Névtelen
 


Kedves Fekete!

Koszi a biztato sorokat! Kép

Nem, semmi jele nem volt annak, hogy a baba meghalt volna. A masodik UH-ra mentunk egy penteki napon a ferjemmel, de akkor mar nem volt szivdobogas. Sosem fogom elfelejteni, amikor az orvos kozolte, hogy nincs szivhang. Nem is akartam elhinni neki.
Nem vereztem, s nem is voltak gorcseim. Sot! A reggeli rosszulletek nagyon erosek voltak. Egesz nap hanytam. A doki azt javasolta, hogy ne varjunk addig amig a testem 'felfogja' hogy mi is tortent, s a veteles magatol megindulna. Igy a kov. nap volt a mutet. S meg akkor reggel is rosszul voltam...
Pedig azt mondjak, hogyha az ember lanya rosszul van, az az jelenti, hogy a baba egeszseges.

Megallapitottak, hogy kromoszoma-rendellenesseg lepett fel, azert nem fejlodott rendesen a baba...

Neked is volt vetelesed? S Te hogyan elted meg?

Meg egyszer koszi soraidat!

Udv: Eszti
Névtelen
 


Kedves Eszti
nekunk az elso baba rogton az elso honapban megfogant, ahogy probalkoztunk. 2001 karacsonyan dontottuk el, hogy egyen es januarban mer meg is fogant, de sajnos februarban 8 hetesen elhalt. Nekem nem tudtak megmondani, hogy miert, bar nagyon szerettem volna tudni, mert nagyon-nagyon letört a dolog. Hogyan tudtak megallapitani a kromoszoma rendellenesseget? Nekem nem csinaltak semmilyen vizsgalatot. En se vereztem, csak az UH-n derult ki hogy nincs szivhang. Utana a dokim azt mondta varjunk fel evet. Nem vartunk, csak egyszer jott meg es utana egybol terhes lettem, de lehet az is hogy meg elotte, ugyanis megjott az elejen tobbszor is csak gyengen. Ez viszont megzavarta az orvosmat, mert azt hitte hogy ez is elment, es amikor a maganrendelojeben megnezett UH-n azt mondta hogy es is elhalt, es adott is beutalot muszeres befejezesre masnapra. Azt is mondta hogy szerinte mehenkivuli! Azt irta a beutalora, hogy "osszesett petezsak". A korhazban pedig megneztek, hogy mehen kivuli-e, mert akkor mashogy kell csinalni a mutetet, es kiderult hogy nincs is elhalva.
Ezek utan elmentem mas orvoshoz. Nagyon aranyos lett a kislany, gyonyoru egeszseges...pedig nem vartunk 3 honapot...

Kriszti
Névtelen
 


Kedves Kriszti!

Alig tudom elhinni, hogy a dokid igy felrenezte az Uh-t, s majdnem elvettek a kislanyodat!!!!

A mutet elott en megkertem a dokimat, hogy nezze meg a babat meg egyszer, mert tenyleg nem akartam elhinni, hogy nem dobog a szive. Igy meg egyszer lattam ot, de sajnos tenyleg nem lehetett mit tenni.
A mutet utan a babat (a maradvanyokat) elvittek a laboratoriumba, s ott vizsgaltak meg. Kb. ket hetre ra jottek meg az eredmenyek, s akkor kozoltek, hogy ket helyen harom kromoszoma kapcsolodott ossze a ketto helyet. S ez ellen sajnos seemit sem lehet tenni, egyszeruen a termeszet igy hozta.
Viszont az biztato, hogy a dokino azt is mondta, hogy ez nagyon ritkan fordul elo meg egyszer ugyanannal a parnal. Szoval en remenykedem.

Koszi, hogy irtal. A torteneted nagyon biztat engem!

Eszti
Névtelen
 


Szia Eszti
sajnos igy tortent, a dokim elegge felrenezte a dolgot. Pedig mondtam neki, hogy nem vagyok rosszul, nem faj semmim, csak annyi hogy verzek, de most van itt a mensim ideje. Mondtam neki azt is hogy nem szeretnek meg ilzen gyorsan meg egy kuretet, inkabb varok, hatah kijon magatol, de azt mondta attol fertozest kaphatok, es az veszelyes. Ugyhogy inkabb elmentem masnap a beutaloval a korhazba. A reggeli viziten mondta a dokim a tobbi diknak hogy engem is meg kell nezni UH-val megint, mert nem tudja hogy mehen kivuli-e. Az osszes doki eljott az UH-ra, en nem is mertem eloszor ranezni a monitorra, mert nem akartam meglatni az "összeesett petezsák"-ot. Amikor viszont az ultrahangos doki mondta, hogy ennek nincs semmi baja, méhen belüli, és a vérzés ellenére semmilyen leválásra utaló jelet nem lát, már ránéztem a monitorra és lattam amint pulzál valami. Tény hogy fennt volt teljesen a sarokban, ezert hihette azt a masik doki hogy mehen kivuli. Meg harom napig bennt tarottak megfigyelesen, es neztek hogy novekszik-e rendesen a baba, de szemmel lathatoan is nott, meg en is lattam meresek nelkul is.
Meg bennt akartak tartani, de sajat felelosegemre eljottem es elmentem egy masik dokihoz, masik korhazba is., akivel viszont nagyon meg voltam elegedve. Az a furcsa, hogy az a dokim aki igy felrenezte a dolgot, eleg johiru, meg itt a babaneten is sokat irnak rola csak jokat, eleg sokan szulnek nala.

De ugy tunik, nem is olyan ritka a felrenezes. A Baross utcaban szultem, es az egyik szobatarsnom meselte, hogy eloszor o sem odajart terhesgondozoban, es a masik dokija neki is azt mondta az elso rutin UH utan, hogy sajnos daganatta fejlodott a baba, van ilyen is, de azonnal kuret kell. Ez a lany viszont nagyon vallasos, es ezert hazament es imadkozott, de abortuszra semmikeppen nem ment. Elkezdett noni a hasa rendesen ahogy kell a terhesseg alatt, es egy ido utan elment masik dokihoz aki azt mondta, hogy lat egy szep egeszsegesen fejlodo magzatot, mellette viszont van egy kis ciszta, ami nem baj, mert a beagyazodasnal elofordulhat ilyen zavar, de a ciszta ilyenkor egyre inkabb visszahuzodik. Igy is lett! Januarban szultunk mind a ketten.

A Baross utcai viszont nagyon jo klinika, nagyon szep a kornyezet is és nagyon kedvesek az orvosok es a szulesznok is. Nagyon orulok, hogy masodszorra mar jo dokit es klinikat talaltam. Mindenre odafigyeltek a terhesseg es szules alatt is. egyszer a 4. honap vegen elegge elkezdtem verezni, amitol nagyon megijedtem, ezert bementem a Barossba, ahol nagyon gyorsan megvizsgaltak, es mondtak, hogy nincs semmi gond, csak a mehlepeny also szele eleri a mehszajat ezert verzik, de nemsokara elmegy onnan es akkor nem fog verezni...igy is lett. Nagyon alaposak voltak ugy erzem, es szules alatt is. De Neked is jo orvosod lehet, mert nem szoktak megcsinalni a kromoszoma vizsgalatot csak ha sok baba elmegy...

Van e-mail cimed?

Kriszti
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: