Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi

Mibõl tudtad elõre, hogy nem lesz kockázat mentes a terhességed? Érdekelne, mert már mi is gondolkozunk azon, hogy bõvíteni kellene a családot. És igyekszem okulni az itteni topicokból.

Carolyn
Névtelen
 


Kriszti!

Felháborítónak tartom, azt hogy azt gondolod gyógyszereket szedek!!! Ez nem igaz! Olvasdd el figyelmesebben amit írtam, azt az elõzõ hozzászólásodra írtam. Olvasdd el az elõzményeket is alaposan! Részemrõl a vita itt le van zárva! Azt sem értem, hogy miért kezdted el taglalni, ki hányszor vetélt el élete folyamán. Én mindezt tudom, hogy sokszor van ilyen, sokakkal. Ez nem azt jelenti, hogy mindig így kell lennie, és azt sem hogy csak "úgy" túl kell lépni rajta mint egy megfázáson! Azzal én sem értek egyet, ha valaki gyógyszerekkel tömi magát.
Ha alaposabban elolvastad vona a topic elõzményeit, akkor tudhatnád, hogy alig 1,5 hónapja, hogy elveszítettem a gyermekem. Ezért, mivel felelõs anya szeretnék lenni, még nem lehet újabb babám!!! Elöször olvass és gondolkozz, utána írj ilyesmit, amivel nem vagy pontosan tiszában!
Téma lezárva, ez a hely nem a vitatkozásra való!

Gitta
gitta
 
 


GittaKép
Sajnálom, hogy idáig jutottak a vélemények... Szerintem Kriszti azért írta le részletesen, hogy az ismeretségi körében kikkel mi történt, mert szeretett volna "vígasztalni", hogy tudd, sokakkal megesik ez...sajnosKép És az is megeshet, hogy félre értette a korábbi soraidat...
Nem sikerült megvígasztalnia de azért kérlek ne haragudjatok meg egymásraKép

Puszi: Doris
doris
 
 

 
 

Sziasztok, mindenki,

szerintem is a világon a legszörnyübb dolog a saját gyermek elvesztése, de egy néhány hetes magzatot még nem kéne "gyermek"-nek tekinteni. Ha jobban belegondolunk, csak a mi fantáziánk szüleménye, hogy a kis lény a mi gyönyörü babánk. Én is elképzeltem a terhességem alatt, milyen szépen fejlödik, gondolatban állandóan vele voltam, mikor problémák jelentkeztek, biztosítottam öt, hogy nagyon várjuk, stb.stb. De mikor kiderült, hogy fejlödése során sajnos hamar elhalt Kép és felszívódott, már nem tudtam a pár sejtet a mi drága gyermekünknek tekinteni. Nagyon nehéz lehet a vetélést feldolgozni, ha az ember látja többször is uh-n, hogy jól van (nekem ez nem adatott meg, utólag jobb volt így). Remélem, sikerülni fog Nektek is elfogadni a visszafordíthatatlant és a jövöre összpontosítani.

Még furcsább érzés volt, mikor a naptárba írtam be a mensimet múlt héten, az egészböl csak annyi látszott ott, hogy 1x nem jött meg.

Mndenkinek mielöbbi babásodást, problémamentes terhességet és kellemes nyarat, Kép
Noemi
Noemi
 


Gitta,
nyugi, szerintem se akart rosszat senki! Ne haragudj meg.

Csak most olvastam a mai hozzászólásodat, miután megírtam az enyémet.
Noémi
 


Jaj Gitta én nem Neked irtam, hanem Nina-nak.
Kriszti
Névtelen
 


Szia Carolyn,
onnan tudtam, mert a páromnak sajnos egy éve volt egy mûtétje, ami után gyógyszeresen is kezelték. Nem is volt tervezett a terhesség, mert ugy tudtuk, hogy egy jo ideig még nem lehet kisbabánk, ezért nem is védekeztünk. A jó a rosszban, hogy ezek szerint visszatért a megtermékenyítõ-képessége és mostmár tervezetten készülhetünk a terhességre és a kisbabára.
Szilvi
Névtelen
 


Gitta, en veled teljesen egyetértek, tényleg Ninának irtam, azert hogy jobban erezze magat.
Kriszti
Névtelen
 


Szia Szilvi,

sajnálom ,hogy így alakultak a dolgaitok.Kívánok sok sikert a további babákhoz. És hogy a második babád is olyan jól sikerüljön mint az elsõ (mint írtad van egy 4 éves kislányod). Akkor jó az esély rá, hogy olyan egészséges legyen a második baba is mint az elsõ. Bár biztos ami biztos alapon, általában egy év várakozási idõt szoktak javasolni felelõséggel az orvosok, spontán vetélés után.

Carolyn
Névtelen
 


Carolyn
Szerintem 1 év rengeteg idö, régen mondtak csak ezt az orvosok, ma mar ilyet nem mond egyik sem.
Nekem azt mondta a mostani dokim, hogy nem kell varni. Eleg elismert orvos a Baross utcai klinikan, ôk sem vártak a feleségével, nem is jött meg neki, egyböl terhes lett utána, es teljesen egeszseges a gyereke.
A vetelesemkor a letezo összes dokit megkerdeztem errôl a korhazban egyértelmuen az volt a valasz, hogy amelyik eleterös az megmarad, amelyik nem az nem, fuggetlenul akkol, hogy mikor volt vetelese a kismamának elotte.
1 évet szerintem felesleges váratni valakit aki gyereket akar.
Kriszi
Névtelen
 


Sziasztok!
Szerintem is sok az egy év, nekünk 2-3 hónapot mondtak, és utána be is költözött a baba.
Juci
juci
 
 


Csatlakozom,
nekem is két doki mondta, hogy lehet próbálkozni mihelyst a terhes-hormon szintje normalizálódott (4 hét se telt bele).
Noémi
Noémi
 


Helló!

Nekem is ide kellene írnom, de oly sok a tpoic!

Sziasztok lányok!

Tavaly volt magzatelhalásom, missed ab.7 héten.
Azt szeretném tõletek megkérdezni, hogy olyan volt-e nektek a terhesség, hogy csak egyszer van vérzés, amikor elhal a pici, és addig nincs?
Részletesen fejtsétek ki!

Nálam tényleg így volt:
Egy terhesgondozáson voltam, de a második már nem jött össze. A 7-8. héten vérzés kíséretében megtörtént a szörnyû dolog, de elõtte nem volt semmilyen panaszom, igaz hányingerem sem volt egyáltalán.

Köszi!
Nikie
nikie
 
 


Szia Nikie!

Sajnálom, hogy te is közénk tartozol! Bárcsak soha nem kellene senkinek megismernie ezt az érzést, amit a még meg sem született gyermekünk elvesztése okoz!
A kérdésedre többféle válasz létezik. Ha elolvasod a többi írást, akkor nagyjából választ kapsz rá. Van, akinél több hétig tartó pecsételgetõ vérzés elõzi meg a vetélést, van akinél az elsõ vérzés kíséretében elmegy a baba. Ez mindig egyéni. Van olyan is, aki hónapokon keresztül vérezgetett, de mégis egészséges kisbabája születtett.
Mielöbbi babásodást kívánok! Kép

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


NikieKép
Sajnálom ami történt...hidd el sikerül majd egészséges babát szülnödKép Nekem egyáltalán nem volt vérzésem... Kontroll UH-ra mentem be és kiderült, hogy már nem él a baba... Másnap befejezték a terhességemet...

Puszi: Doris
doris
 
 


Köszi a válaszokat!

Nikie
nikie
 
 


LÁnyok!

Amit javaslok mindenkinek, az, az, hogy 1 vetélés esetén
is irány a hormonvizsgálat!!!!
Bármennyi százalékot mondanak is, erre vonatkozóan, tudjátok, hogy a pár százalékba is lehet esni. Most mi is a néhány százalékban vagyunk benne, ugye. Mivel a terhességek 80%-a megmarad, marad 20.
A lényeg: Az esetleges következõ vetélés megakadályozása céljából célszerû a vizsgálatok sora.
Egy-két hónapot veszítve csak, de utána már nyugodtan lehet belevágni a következõbe vagy kezeléssel vagy anélkül! Mindegy is, úgyis babásak leszünk, ahogy írtátok Ti is!

Nikie

Nikie
nikie
 
 


Sziasztok!

Nekem is volt egy vetélésem.A 10.héten kezdtem el vérezni és a fekvés ellenére másnap reggelre elment a baba.Az ultrahang már semmit sem mutatott ki a méhemben. Nagyon szomoruak voltunk,de nem akartam görcsösen teherbeesni újra.Igaz,hogy 3 év telt el azóta,de ma már van egy aranyos 5 hónapos kisfiam.Én nem kaptam semmilyen kezelést. Ja és nem vagyok már túl fiatal sem.(32 év)
Mindenkinek kitartást és erõt kívánok!

Nikie!

Fel a fejjel!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Alacsony hormonszint eseten milyen gyogyszert kell szedni, mennyi ideig es mennyit?
Koszi, hogy segitesz.
Névtelen
 


Te most kitõl kérsz segítséget, névtelen?
Egyébként orvos írja fel, miután megtörtént a hormonvizsgálat. Ha vizsgálatok nélkül akarja a kezelést, el ne fogadd! Mindenkinek joga van megcsináltatni a saját hormonjainak ellenõrzését, ha kéri. Fordulj olyan orvoshoz, aki ezt meg is teszi!

Nikie
nikie
 
 


Koszi a jo tanacsot Nikie.
En attol kertem segitseget aki tud nekem segiteni.
Az orvosomat akartam ellenorizni, mert nem volt biztos benne, hogy jo gyogyszert irt fel nekem. Ezek utan meg mar en se vagyok benne biztos, hogy jo gyogyszer szedek.
Sargatesthormon hianyom van.
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem is az elsõ terhességem missed ab-vel végzõdött a 10. héten.Nem kaptam rá semmilyen választ az akkori orvosomtól, hogy mi okozhatta.Az eset után orvost válltottam és õ elkezdett kezelni, de meglett az eredménye, mert jelenleg 30 hetes terhes vagyok, bár az új terhességre másfél évet vártunk. Az elsõ 18 héten Dufhaston(azt hiszem nem jól írtam)tablettát kellett szednem, ami a sárgatesthormon termelõdését segítette, de ezt már kellett szednem a terhességem elõtt is , csak más dózisban.
Úgyhogy mindenkinek kitartást és sok sikert kívánok.
anette
anette
 
 


Carolyn
Valamikor január végén írtam ide, közvetlenül a spontán vetélélésem után. Az orvosom nekem is azt mondta, hogy ó ne siessem el, kezdjek el fogamzásgátlót szedni stb. Ezzel nem igazán értettem egyet, ezer helyen utánanéztem, Erazmuszt is megkérdeztem, és õ is azt tanácsolta, hogy bõven elég egy ciklust várni. Így is történt, kivártuk az egy ciklust, és a következõben már pozitív lett a teszt. Most vagyok a 17. héten (természetesen orvost váltottam), és tényleg semmi gondom nem volt. Sõt, már láttam is a szundikáló csöppséget UH-n.
Tus
Tus
 


Szia Carolyn!


Most olvastam, amit egy hónapja írtál nekem, mert közben vizsgaidõszak volt és felszívódtam tanulni.
Köszi a biztatást, reménykedem benne, hogy a közeljövõben egészséges kisbabánk fog születni. Az elsõ terhességemmel minden rendben volt, eszembe se jutott, hogy ilyen is elõfordulhat, majdnem végig dolgoztam mellette, a 41. héten született a kislányom.
Egy évet szerintem is felesleges várni, a spontán vetélés egyébként sem olyan horderejû, mint a mûszeres, hamarabb regenerálódik a szervezet, nekem most volt a 2. 28 napos szabályos mensesem. Még egy ciklust szeretnék kivárni a biztonság és saját magam megnyugtatása kedvéért aztán teljes gõzzel elõre. Örömmel olvasom, hogy van akik még ennyit se várnak és minden rendben van odabenn. Sok sikert mindenkinek és egészséges magzatokat!
Szilvi
Névtelen
 


Kedves lányok,
Minden jel magzat-elhalásra mutat nálam is. 7.hetet kezdem, de nincs szivhang, a hcg hormon szintem pedig a verben minden meresnel csokken, és már több mint egy hete vérzek, hiába kapok hormonpótlást. Penteken meg egy hcg szint meres és ultrahang, aztán valoszinuleg muszeres befejezes. Tudnátok nekem abban segiteni, hogy a muszeres befejezes valojaban mit is takar, mit csinalnak ekkor, mennyi ideig tart. Altalaban koveti a muszeres befejezest meg valami kontroll vizsgalat es mikor. Nagyon felek ettol az ujabb lelki tehertol.
Koszonet,
m.
Névtelen
 


Szia M!

Õszinte részvétem! Átérzem, hogy mit érezhetsz most! Sajnos én is átéltem nem olyan régen ugyanezt! Kép
A mûszeres befejezésen azt értik, hogy méhkaparással eltávolítják ami még megmaradt a babából. Elötte tágítás végeznek. Azt nem tudom, hogy a tágítás fáj-e, nálam nem volt, mert én már teljesen ki voltam nyílva, amikor a mûtõbe bevittek! A kaparás után kb. olyan érzés, mint egy rosszabb menzi görcsökkel. Nem kell félni tõle! Mondom én, aki úgy remegett a mûtõasztalon, mint a kocsonya. Kép Az egészet altatás alatt csinálják, úgyhogy nem is fogsz emlékezni semmire, még a kezdés elött elaltatnak!!! Az ágyban ébredsz fel legközelebb! kb. 30 perc az egész.
Bocs, ha túl részletes voltam, nem akarlak vele megrémíteni, de talán én is nyugodtab lettem volna, ha tudom, hogy mire számíthatok elötte.
A kontroll vizsgálat kb 2-3 héttel késöbb van, ha addig nem adódik semmi.
A menzinek utána kb 5-7 héten belül kell megjönnie.
Bízom benne, ha lejár a várakozási idõ, te is mielöbb újra babát fogsz várni! Kép
Sírd ki magad nyugodtan, ne fojtsd el! Ha panaszkodni, sírni akarsz, akkor írj nyugodtan, sokkal jobb lesz utána!
Nehéz elfogadni a tényt, de rosszabb, ha nem is beszélsz róla!
Fontos! A vércsoportodat nézesd meg! Ha RH negatív vagy, akkor kell kapnod egy szurit!!!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Szia M!
Elõször is,KépKépKép.
Sajnos nekem is van tapasztalatom ezügyben. A tágítás általában kétféle módszerrel történik. Ha még nem szültél, akkir valószinûleg lamináriával, ez egy olyan rúd, ami folyadék hatására megduzzad, és ezzel fejti ki a hatását. Állítólag nem túl kellemes.Kép
Engem altatásban tágítottak, Hegar-rúddal, de én már szültem korábban. A többit nem részletezem, Gitta leírta a lényeget.
Kívánom, hogy mielõbb rendbejöjj, (fõleg lelkileg, mert testileg gyorsabban regenerálódunk...) és beköltözzön egy pocaklakó.
Szia
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kedves MKép
Sajnos én is átestem ezen... Zulu helyesen írta. Én még nem szültem ezért a mûtét elött néhány órával kaptam egy tágítót amely tul. képp menzi jellegû görcsöket okozott. Ne félj tõle, egyáltalán nem elviselhetetlenKép Lelkileg sokkal nehezebb... A mûtét maga nem több mint 10-15 perc. Én a mûtét elött kaptam egy kis nyugtató tablettát, hogy ne legyek annyira ideges. Éhgyomorra kell menni és lehetõség szerint el kell kerülni a sírást, mert ha sírva alszik el az ember, akkor nagyon rossz a mûtét utáni ébredés...
Mûtét után egy-két héttel kontorllvizsgálatra kell visszamenni, ill. addigra már elkészül a szövettani vizsgálat isKép
Sok sikert és kitartás... Legközelebb Neked is sikerülni fogKép Szívbõl kívánom, hogy így legyenKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!
Nekem már 3 éve volt egy sikertelen terhességem, a 8.héten a uh már nem láttott élõ magzatot, mûszeres befejezés lett a vége. Kép Kép /Elõtte volt egy kis barnás vérezgetésem./ Engem akkor nem tágítottak ,pedig nem szültem elötte, /a doki szerint a vérezgetéstõl már kínyilt a méhszáj azért/.
Most a 7. hetemen tartok, már a múlt héten volt barnás vérezgetésem, amire a doki pihenést, Duphastent írt fel, viszont most erõsödött, darabosodott, színt váltott a vérzés /bocsánat a részletezésért/. Úgyhogy most már tényleg tudom, hogy mi lett a vége a terhességemnek újra.
Kép Kép Kép , Holnap megyek orvoshoz.
Azért izgulok nagyon, mert nagyon félek egy újabb mûszeres befejzéstõl. 3 éve azért kellett, mert a doki szerint csak barnásan vérezgettem, de nem tiszultam ki, meg a terhességi tüneteim is megvoltak. Most viszont ez a bõvebb vérzés, bár nem jár hatalmas görcsökkel, jelentheti, hogy talán ha már újra ilyen dráma történt Kép, legalább újabb mûszeres beavatkozásra ne legyen szükség??!!./most a terhességi tüneteim is elmúltak./ Vagy szerintek az igazi spontán vetélés nagy görcsökkel, hatlamas vézéssel jár, és nekem így újra mûszeres befejezés lesz a sorsom??!! Kép
Niki
Niki
 


Bocsánat, látom fentebb van Nikie, én nem Õ vagyok, úgyhogy elnézést.
Nikolett
Niki
 


Niki!

Ez szörnyûKép, nagyon sajnálom, hogy másodszor is. Nekem is két egymást követõ terhességem végzõdött vetéléssel, az egyiknél megúsztam a mûtétet, a másodiknál már nem.Kép Azt hiszem, a 7. hét környéke határeset, az UH alapján dönti majd el a doki, hogy mi legyen. Remélem megúszod mûtét nélkül, és szívbõl kívánom, hogy soha többet ne kelljen átélned ezt a szörnyûséget.
szia
Juci
juci
 
 


Niki
Nagyon sajnálom ami történt... Nem tudom, hogy szükséges lesz-e a mûszeres befejezés, de drukkolok, hogy ne kerüljön rá jor. Ha módod lesz írni kérlek jelentkezzKép Minden jót kívánok.

Puszi: Doris
doris
 
 


Nikolett!
Nagyon sajnálom! Kép Reméljük a legjobbakat! A szívem szakad meg a gondolatra, hogy másodszor is! Kép Pihend ki magad, jobbulást kívánok mind testileg, mind lelkileg!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a soraitokat!
Voltam délelõtt orvosnál, megnézett ultrahangon és azt mondata utána, hogy reméli rendben lezajlik spontán!! a vetélés. Viszont ha még a jövõ héten is véreznék menjek akkor vissza mindenképp. Hát, csak azt, hogy elmúljon a vérzés és ne kelljen mûszeresen befejezni. Kép Kép Kép.
Azon viszont nagyon csodálkozam, hogy felírt fogamzásgátlót, Triodena a neve, mert szerinte ez segít hormonálisan rendbe tenni, ma kell beszednem az elsõt. Szerintetek ez tényleg kell?? Nem elég a természetre bízni? Bevallom nagyon félek nekiállni ilyen hormonális gyógyszer szedésének. Egy havit írt csak fel különben.
Találkoztatok már ilyennel, hogy ezt írják fel vetélés után, /hát vagyis alatt, mert nálam éppen zajlik Kép/???
Akinek spontán vetélése volt,meg tudná nekem mondani, hogy mennyi ideig tart a vérzés általában?
Sziasztok:Nikolett
Niki
 


Juci neked a spontán vetélés hogyan zajlott le? Mennyi ideig véreztél, kellet valami gyógyszert szedned utána, alatta? Mennyi idõ múlva lehetett újra próbálkozni? Vissza kellett menned, hogy megnézék valahogy, hogy tényleg rendesen kitisztult-e a szervezeted? Vagy ha a vérzés abbamarad, akkor azt jelenti, hogy lezajlott a vetélés? Olyan buta vagyok, ötezer kérdésem volt a dokinál is, de mind itthon jutott eszembe, ott annyira ideges voltam már, hogy majdnem rosszul lettem.
Aztán most két vetélés után tudnak tenni valamit, hogy harmadszorra ne forduljon elõ, valamilyen viszgákatokkal???? Errõl tudtok valamit? Semmit sem mondott a doki errõl...
Nikolett
Niki
 


Hali!

Niki, nagyon sajnálomKép ami veled történt/történik. Nekem két vetélésem volt, az egyik a 13., a másik a 8. héten. Mindkettõt mûszeresen fejezték be. A második esetben, közben, orvost váltottam. Ez az orvos teljes hormonális kivizsgálást csinált és megnézte azt is, van e vmi olyan fertõzésem, ami miatt mentek el a babók. Sárgatesthormont nem termeltem elégségesen, ezért nem maradtak meg.Kép
Viszont ezen nem volt nehéz segíteni: serophent szedtem a ciklus 3.-7.napján, és a terhesség létrejötte után kaptam sárgatesthormont (progeszteron) is a 13. hétig. Most van egy 13 hónapos kisfiam.

ha nem voltam érthetõ, kérdezz nyugodtan!
Pusszantalak!
Zsófi
Csucsuka
 


Most a neten nézelõdök és idegeskedem, már nem is tudom, hogy mi jobb a spontán vagy a mûvi út.
Pont itt a Babaneten ezt olvastam:
"Ha méhen belül volt a terhesség, és elvetélt, akkor általában azért javasoljuk a curettage elvégzését, hogy ne maradjon vissza a méhen belül terhességi szövet, mert ez fertõzések, összenövések, késõbbi szövõdmények forrása lehet."
Meg máshol is olvastam, hogy a javasolják a múvi megszakítást pontás vetélés után is!!!
Most akkor lehet, hogy épp ebbõl lesz legközelebb a gond, hogy spontán zajlik le a vetélés???? :-O
Kép
Nikolett
Niki
 


Csucsuka gratulálok, a kisfiadhoz, olyan jó olvasni, hogy két vetélés után végre ott lehet veled a picurod...
Niki
 


Szia Niki!
Nekem az elsõ lement 5 nap alatt, elég erõs vérzéssel. Utána csinált a doki egy UH-t, azon minden oké volt, nem kellett mûtét. A 2. missed ab. volt, tehát akkor nem volt kérdéses, hogy lesz. Szerintem próbáld ki a cickafarkfû és a palástfû teákat, min. napi egy litert, segítik a méh regenerálódását, tisztulását. Én a mûtét után ittam, és nagyon rövid idõ alatt helyreállt a ciklusom. A vizsgálatokkal kapcsolatban: ne hagyd magad lerázni a "természetes szelekció" dumával, ragaszkodj egy hormonvizsgálathoz. Az ilyen korai vetélések hátterében gyakran sárgatestelégtelenség áll, ami nagyon könnyen kezelhetõ. Szerintem ne szedj fogamzásgátlót, tudom, hogy sok doki ezt ír rutinszerüen, de ettõl csak látszólag rendezõdik a ciklus, ha abbahagyod, összezavarodhat a szervezeted. Nekem Bromocriptint írtak, ez nem hormon, hanem egy olyan szer, ami az agyalapi mirigy hormontermelésére hat, egyensúlyi helyzetet alakít ki, megkönnyíti a teherbeesést. Magánszorgalomból szedtem Mastodynon cseppeket is, ez gyakorlatilag ugyanaz mint a Bromo, csak homeopátiás változatban.
Én a vetélés után szinte csak arra koncentráltam, hogy optimális állapotba hozzam magam a következõ baba elõtt, ezzel az idõ is könnyebben telt, meg nyugodtabb is lettem, hogy minden tõlem telhetõ dolgot megtettem.
És megérteKép, mert a két vetélés után most itt kapálózik bennem egy baba, aki remélem egészségesen megszületik novemberben.
Puszi és drukkolok, hogy hamarosan Te is túllegyél a nehezén.
Juci
juci
 
 


Juci gratulálok a babócádhoz a pocakban. Kép
A Cickafarkfû és palástfû tea külön-külön kapható vagy van teakeverékben? Hogyan kell elkészítnei, milyen adagba, mármint mennyi kell egy literbe?
Hát, remélem nekem is lezajlik rendben , szépen spontán, bár nekem a barnázódás múlt hét kedden kezdõdött, majd szombat-vasránap lett ez az erõsebb vérzés. Remélem tényleg elmúlik és azért nem lesz belõle mûvi megszakítás.Kép
Ez kicsit megvígasztal, hogy írod, hogy sok doki rutinszerüen felírja vetéléskor a fogamzásgátlót, viszont az nem, hogy te is úgy látod, hogy nagyon megzavarhajtja a szervezetet. Ja, azért vígasztal, mert sajnos mire írtál én már be is kaptam az elsõ szem gyógyszert.Kép
A hormonvizsgáltra mikor kerítettél sort, mikor mondjuk lezajlik már plusz egy normál ciklusom akkor menjek a dokihoz vissza, kivizsgálást kérni??
Niki
Niki
 


Niki,
a teákat külön kell inni, gyógynövényboltokban szokott lenni. Én az elején nagyon sokat ittam, amennyi belém fért, késõbb már csak napi 3 bögrével. Cickafarkból filterest használtam, a palástfûbõl egy teáskanálnyit egy bögrébe. 5 percig állni hagyod, aztán leszûröd, és lehet ízesíteni. A cickafarkból kevesebbet ittam, napi egyet, a másik kettõ palástfû volt.
A hormonokat szerintem csak akkor tudod megnézetni, ha abbahagytad a fogigátlót. Akkor még hagyj rá egy hónapot, hogy beálljon vhogy a szervezeted, és utána a 3. ciklusban csináltass egy hormont. Meg szerintem abban a hónapban figyeld a hõdet is, mert az is jelezheti, ha gond van a sárgatestmûködéssel. Ha nem éri el a 37 fokot(popsiban v. hüvelyben mérve) a ciklus 2. felében, valószínûleg nincs rendben.
Szerintem a kivizsgálást minnél elõbb beszéld meg a dokiddal, mert pl. egy hormonvizsgálatot a ciklus meghatározott napjain kell elvégezni, idõt nyersz, ha ezt már elõre megbeszélitek, ad beutalót, stb.
Juci
juci
 
 


Tegnap beszereztem a Civkafarfû teát, hát utána azt olvastam, hogy nem ajánlott fogamnzásgátlót szedõknek a fogyasztása.Kép Palástfûvet meg egyszerüen sehol nem kaptam még...

Szoktam hõmet mérni, a ciklus második felére mindig eléri a 37 fokot, de egy kis pár hónapos pihenõ után, jön a dokilátogatás, amit megtehetek mindet megteszek a következõ terhsségem sikerének érdekében, mégha a doki nem is mondta a kivizsgálást. Kép
Egy kicsit néha abba rossz belegondolni, hogy már két gyermekem lehetne, ha minden rendben...

Remélem nem lesz gond ez már a 6.napom ezzel a bõvebb vérzéssel, most már lassan abba kellene maradnia, ugye? Nem tudjátok mennyi lehet még a természetes?

Niki
Niki
 


NikiKép
Én 10 napig véreztem...nem tudom, hogy természetes-e de szerintem most mindenképp elnyúlik majd a vérzésed. Ezek szerint szövetmintát sem vettek ugye? Ne idegeskedj, biztos minden rendben lesz. DrukkolokKép Hormonvizsgálasot mindenképp eszközölj majd ki néhány ciklus múlva.

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris, miért, kellett volna szövetminta vétel? :-o Nekem nem volt...
Még mindig vérzek, eldöntöttem, hogy mivel hétfõn lesz a 10.nap, ha addig nem áll el akkor visszamegyek. Kép
Niki
 


Kedves Lányok,
Sajnálom, hogy az utóbbi napokban ennyi hozzászólás született itt. Kb. 2 hete Névtelen-ül, M aláírással írtam ide. Köszönöm, hogy válaszoltatok. Azóta a nehezén talán túl vagyok. Reméltem eddig legalábbis. Tegnap levelet kaptam a kórházból, mely szerint a szövettani eredményeim alapján, további vizsgálatok elvégzésére van szükség. Mit jelenthez ez, milyen vizsgálatokat? 6 hetes terhesség után vetéltem el, nagyrészt spontán, de mégis mûszeresen befejezték még, azóta teljesen jól vagyok, nem érzek semmit. Mit találhatnak a szövetmintában??? Tudom, hogy csak találgatni tudunk, de mégis annyira jó lenne többet tudni. Nem hiszem, hogy méhen kívüli volt, mivel az ultrahang képen a doki látta a petezsákot, ki is nyomtatta nekünk az 5.-6. hét környékén. Mit találhatnak??? Mégsem vagyok túl rajta??? :-(((
Köszönöm mindenkinek,
M.
Névtelen
 


NikiKép
Én nem mondtam, hogy "kellett" szövetminta vétel, csak rákérdeztem, hogy e-szerint nem volt... Nálam készült ilyen szövetminta vétel melynek eredménye alapján kiderült, hogy mérgezést kaptam a babától. Viszont nálam mûszeres befejezés volt nem spontán vetélés... Ha úgy érzed mindenképp fordulj orvoshoz hétfõnKép
M.Kép
Nálam mûszeresen fejezték be a terhességet mivel spontán nem távozott... A mûszeres befejezés alkalmával szövetmintát vettek aminek rossz lett az eredménye mert mérgezést mutatott. Tüneteim nem voltak. Ezért ismételt mûtét következett amelynek szerencsére már jó lett a szövettani eredménye. Sajnos többet nem tudok írni... Reméljük nem lesz szükség mégegy mûtétre, de ha mégis, hidd el az lesz a legjobb, hisz ha valami probléma van odabent, akkor az komoly gondokat okozhat... Nagyond rukkolok, hogy rendben legyen mindenKép
Írjatok majd, hogy mi volt a korházbanKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Köszönöm Doris!
Hát nagyon nem szeretnék még egy mûtétet. Azt nem!!!! A jovõ héten majd többet tudok. De valami ezek szerint nem stimmel.
Köszönöm,
M.
Névtelen
 


Kedves M.Kép
Remélem nem ijesztettelek meg...hidd el nem állt szándékombanKép Drukkolok, hogy csak egy kenetet vegyenek...Kép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves M, remélem nem lesz gond, amint megtudsz valamit írd ám meg. Nagyon izgulok minden "sorstársamért".

Nálam most úgy néz ki, hogy remélem, így a ma 10. napon tartó spontán vérzésem, már 2 napja nagyon kis pötyögõ múllófélben lévõ. Remélem most már vége lesz, és mégsem kell mûvileg is beavatkozni.

Niki
Niki
 


Sziasztok lányok, Doris, Niki,
Nagyon köszönöm a segítségeteket, és hogy érdeklõdtök irántam. Szerencsére most azt merem mondani, hogy vége a tortúrának. A gond csak az volt, hogy mivel a mûszeres befejezés szövettanában nem volt már petezsák, ezért felmerült a méhen kívüli gyanúja a dokikban, de ezt egy vérvétellel megcáfoltuk, mivel a hcg-m csak 2,9 volt.
Lányok, tényleg nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, az információkat tõletek.
Remélem legközelebb már nem ebben a topikban találkozunk :-)))
M
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: