Új privát üzeneted érkezett!

Kiváncsi

"Nehogy azt mondd, hogy nem látod ki a soraim közül a jó szándékot!"

Na akkor idéznék a soraidból:

"A lányokkal meg ne törődj, belebolondoznak minden topikba, de már mennek is, ugye??"

"tudom, mit írtok komolyan, naaaa... Arról van szó, hogy itt most épp elkezdődne egy érdekesebb beszélgetés, és nem szeretném, ha idétlenkedés - bocsi, Kukacz, te írtad! - okán ellaposodna"

"Honnan tudjam, hogy tökéletes a házasságod? Mert azt mondod?"

"mindig másról beszéltek Kukacz-cal, mint ami a téma."

Akkor leírom mit olvasok ki soraidból:
Belerondítunk minden topikba. Hazudunk, amikor azt mondjuk komolyan gondoltuk amit írtunk, de mindegy is, mert idétlen, nem a témához tartozik és amúgy sem érdekes a hozzászólásunk.
Kihagytam valamit?
Ja igen, attól, hogy mondok valamit, még nem biztos, hogy igaz.

Ne haragudj, hogy nem a jószándékot olvastam ki a soraidból. Kép

És tényleg, mi is a téma????

Kriszta
Nyanya
 


Kiváncsi
Azért nem utállak ám, csak ebben a topikban szüneteltetem a társalgásunkat Kép
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
visszavonom! Mégiscsak jó(?)(korszellemnek megfelelő) újságíró lesz belőled! Így kiforgatni valamit, már maga művészet!
Kár. Na mindegy.
Én se utállak, csak nem értelek. Hogy ez neked miért jó?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 

 
 

Zsuzsa,
hogy klónok, ahhoz nem fér kétség! Kép
Remélem, a tiéd szakállas, hogy meg tudjuk majd őket különböztetni! Kép
Nálunk az a felállás, hogy falusi gyerek, két lánytestvérrel, így ő egyedüli fiúként, tudod... Meg a másik, hogy apukája se éppen sztahanovista típus, így otthon is megszokta, hogy a nő viseli a mindennapi terheket, végez mindenfajta munkát válogatás nélkül. Egyébként meg kicsi kora óta falja a könyveket, jó tanuló volt mindig, ezért is a nagy büszkeség meg elégedettség otthon. Aztán nagyon meglepődött, amikor én nem voltam olyan nagyon büszke rá és elégedett, mert nálunk tök normális, ha valaki olvas (na akkor az öcsém még kicsi volt Kép), nem különlegesség.
Azért én az említett heves temperamentumommal már elértem azt, hogy esténként segít elsimítani az irtózatos kupi nyomait Kép, amit a drága csemeték hagynak maguk után...Szerintem te nagyon türelmes vagy!
Egyébként megnéztem a képtáradat, nagyon örültem, hogy rólad is látok képet! Helyesek a srácok! Mostmár lépéselőnyben vagyok, én megismerlek téged az utcán! Kép
A férjedet is szerintem! Kép
Kíváncsi

Müzli, tényleg, hol vagy???
kíváncsi
 
 


Müzli???Gyere!!!

Zsuzsi! Sajnalom, hogy ez van az Uraddal, de ha ugy veszed észre, hogy van/volt haladas az elmult 15-18 évben, talan nincs minden veszve...Kép Szép lassan alakulgat az Embered!!!Kép Néha beszélj Vele erröl. Nagyon kedvesen, mint fentebb irtam. Hatha 1x majd összeramol magatol, és be tudja egyedül kapcsolni a TV-t...Kép

Nyanya!!!KépKépKépKépKép

Kivancsi! En sem érzem ugy, hogy mindent elhülyéskedünk Nyanyussal. Ha elolvasod a fentebb irt üzeneteim (Nyanya üzeneteit isKép), vannak benne komoly dolgok is, söt, irunk 1-1 jotanacsot is, mar, ami szerintünk jo... Hogy viccesen szolunk nem tul vicces dolgokrol: az az ironia, Kedves!!! Van, természetesen olyan dolog, amivel nem lehet hülyéskedni, de nem értem, mi zavart EBBEN a beszélgetésben velünk kapcsolatban??? A rossz hangulatot, meg a vitakat utalom én is, mindenhol!!!Kép Es ITT mi nem vitatkozni akartunk...
Attol, hogy vki sértödös (Nyanya, na, meg énKép), még lehet jo a hazassaga!!! Ha van pali, aki kibirja az ilyen nöszemélyeket, mint mi...Kép Bevallom, rosszul esett éppen Töled, hogy ilyeneket irtal!!!Kép Komolyan!!!Kép Kérdezted kb 2 hete, miért tüntem el honapokra???Kép Nos, a névtelen-undok beszolasok miatt, meg az ehhez hasonlo vitak miatt. Mert kikapcsolodni jarok/jarnék IDE!!!De mindez OFF.
Vendég
 


Na jó. Akkor még utoljára az offról.
Valakitől olvastam itt a babaneten (mert nem én vagyok itt a legbölcsebb Kép), hogy amikor elolvas egy hozzászólást, ami nem tetszik neki, megpróbálja még egyszer átolvasni, más hozzáállással, mert egy-két rövid mondatot úgy értelmezni, hogy közben nem láthatja a másik arcát, mozdulatait, nem mindig lehet. Könnyű félreérteni. És másodjára már nem is érzi esetleg bántónak vagy sértőnek.
Talán megpróbálhatnátok...! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kivancsi! Többx elolvastam...Kép Mar az elöbb...Kép
Vendég
 


Sokgyerekes! Ne vedd el a többiek kedvét, ha lehet!
Lina
Lina
 


Lina, lécci ne használd a regisztrált nevemet, mert bár ritkán írok, ne keverjenek minket össze! Köszi!Kép
lina
 
 


Ez nekem is eszembe jutott és én is elolvastam, még az elején.
Nyanya
 


Kukacz
utolsó OFF
Névtelenek engen nem tudnak megsérteni, mivel nem is léteznek. Megsérteni csak az tud, akinek számít a véleménye Kép
KRiszta
Nyanya
 


Kukacz és Nyanya,
ismeritek ezt a képet?
Kép
Hogy poharat látni a képen, vagy két arcélt, csak a megfigyelőn múlik...
Kívánom nektek, hogy a jövőben mindennek a szebbik oldalát lássátok!Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Nagyon jó Kép
Én azt látom, hogy egy nagy üvegböl öntik át a tejet egy kis üvegbe Kép
Kriszta
Nyanya
 


Aha, tényleg! Ezt még nem is láttam bele! Kép
kíváncsi
 
 


Látod milyen sokféleképpen lehet látni a dolgokat Kép
Nyanya
 


Bocs, Lanyok, nem tudtam korabban irni, az elmult két este egyszerüen kidöltem. Közben azért gondolkodtam a hozzaszolasokon is.
A téma azért komoly, bar jo ha tudunk viccelni is vele.
Örült nagy itt a forgalom, korabban kellett volna reagalnom...
Kivancsi! Sok igazsag van abban, amit a pasikrol irtal. Marmint, hogy vagynak a szakmai sikerekre és az elismerésre. Meg, hogy valaki felnézzen rajuk... akar egy odaado titkarnö. De mégsem tudom ezt indokként elfogadni. Nekem is fontos a karrierem, szeretem, ha jol mennek a dolgaim, ha elismernek. De a munka és csalad nem egy kategoria az nalam. Ezért aztan, igazan még nem is konfrontalodott a "két életem". Valahogy minden helyzet megoldodott, nem kerültem még valasztas elé. Munka ES csalad. Nekem megy együtt a kettö, de ha nem menne egy percig sem gondolkodnék, feladnam a szakmam. De nincs eröm a parom szenvedélyét is bekalkulalni. Vannak bizonyos elvarasaim vele szemben, pusztan mert a férjem és ö a gyerekeim apja. Es nem érdekel, hogy mennyiben mas egy férfi agytekervénye, objektiv szabalyok ra is vonatkoznak. A minimumot köteles megtenni a csaladjaért. Amikor elkezdtük a közös életünket, hasonlo elveket vallottunk csaladrol, gyereknevelésröl. Aztan helyzetek sora, ugy hozta, hogy többször valasztas elé került és egyre tavolabb jutott az elvektol és tölünk is. Ez olyan mint egy megcsalatas. Nem arrol van szo, hogy ne csinalja azt, amit szeret. NAlunk az fel sem merül, hogy anyagi szempontok miatt egy uj munkahelyet valasszon. Pedig megtehetné. De épp ellenkezöleg, most mondott fel egy kevés elfoglaltsaggal jaro,am viszonylag jol fizetö allast.A felszabadulo idöt pedig...a szenvedélyére forditja. Logikus, nem?
En mar reg nem azt varom, hogy minden szabadidejét velünk töltse. Bar, sokszor irigykedve nézem néhany barati csalad életét, ahol apuka rohan haza munka utan. Annal is inkabb, mert magam is ilyen csaladban nöttem fel. A minimumot varom, vagyis este erjen haza ugy, hogy a gyerekei még ébren vannak. Régen még felhivogattam napközben... mostanra leszoktam rola. Akkor se jön haza, ha éppen lazas vagyok, vagy egyéb nyavaja gyötör. Hat, belefaradtam. Es mindehhez képzeljetek egy széplelkü, érzékeny, mindenkivel kedves, szimpatikus fickot. Szoktam neki mondani, hogy ö az egesz vilaghoz jo, csak épp hozzank nem.
A gyerekek imadjak, de mar ritkan kérdezik esténként, hogy mikor jön a papa. Megszoktak, hogy nincs biztos valasz. Egy halom ellentmondas ez a pasas. Ma pl., hurra, itthon volt. Elmentünk a bio-piacra, kibirta, mig valogatok. Am délutan felhivta a titkarnöje és egy joizüt targyaltak a hivatalos dolgaikrol. (Maskor vasarnap du. 4-kor telefonalt ugyanez a tündérke) Szerintem ez nem normalis, szerinte az.
Ami a férfi-nöi szerepeket illet: én sem szeretek munkasokkal targyalni, furni, faragni a lakasban, am mégis rakényszerülök. De nem azért, mert a parom nem alkalmas ra (elvileg még szeret is ilyesmivel foglalkozni), hanem mert nem szan idöt erre. Vagyis a szerepek a helyükön vannak, csak a megvalosulas körül akadnak problémak...

Erdekes, hogy a parom ugy éli meg ezt az egészet, hogy épp "ad hoc" jelleggel sok munkaja van. Nem veszi észre, hogy ez az allapot ugy 2 éve allandosult! A multkor megkerdezte, hogy az elmult 3 napért duzzogok-e (akkor talan nem is latta ébren a gyerekeket). Ezen tényleg mar csak röhögni tudtam kinomban...

Kivancsi, ha nem indiszkrét a kérdés: ti elvaltatok és utana ujra összejöttetek? Eszembe jutott, hogy talan nem tetszett egyeseknek, hogy bölcsnek titulaltalak. Csak azt akartam ezzel mondani, hogy többször olvastalak és altalaban egyetértek a véleményeddel Ettöl még sok bölcs leany jarhat erre!

Nyanya, köszi a tortatippet, mi 4 nappal korabban ünnepelünk!

Bocsi, hosszu voltam, maskor gyakrabban és rôvidebben irok.
Müzli
Müzli
 


Sziasztok!

Egész megörültem, hogy nem csak az én férjem áll "furcsán" a családjához.
Nem panaszkodhatok, jól keres, de fél nyolctól este 7-8ig nem látom. Így a kisebbik 16 hónapos lányát csak elvétve látja. Hetente 2x angol, kétszer focizik, az egyik szombat de. Ezen kívül rendszeresen jár a vasas focimeccsekre, ez szombat vagy vasárnap du. van. Hétvége előtt kész szervezés van, hogy mikor hova megy, hányra kell ebéd, stb. Plusz évente legalább 2x megy Rómába, szintén focimeccsre. Ezt az elején élveztem, mert ennek köszönhetően hatszor jártam Rómában (meccsre csak háromszor ültem be, az egy életre elég volt). Ha valami családi ünnep van, képzelhetitek micsoda szervezés előzi meg, mindenki hozzá igazodik.
Lányok, azt hittem, hogy miután 13 év szünet után szültem a másodikat, valami meg fog változni benne, többet lesz velünk. (rengeteget könyörgött, hogy szüljek) Semmi sem változott, sőt.. Lehet, hogy azért mert ez is "csak" lány lett?? Szerintem ebben a korban már nem is tud egy ember megváltozni. Mindenesetre én megkövetelem tőle a normális szinvonalú életet, a többi pénzével azt csinál amit akar, nem szólok bele, milyen autót vesz, vagy megint hova utazik.
Azért a veszekedések rendszeresek, mert úgy csinálok, mintha nem bírnám elviselni ezt a helyzetet, pedig magamba már beletörődtem. De ne érezze magát olyan jól. Amit rendszeresen ismétlek neki: Ötven éves korodban fogod megbánni, hogy nem is ismered a gyerekeidet, de akkor már késő lesz! És én el fogom nekik mondani hogy mivel töltötte apukájuk a hétvégeket.


Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok! Kivancsi! En kelyhet lattam. Télleg jo!!!Kép Amugy mi nem akartunk rosszat, segiteni akartunk!!! Mint ahogy mi is kérünk segitséget itt-ott!!! Ha néha viccelödünk, az inkabb ironia, soxxxor meg önironia.
Vendég
 


Müzli
Ez rosszabb mint egy megcsalás. Kérdezd meg töle miért nem szeret veletek lenni. Csak azt ne mondja, hogy nincs ideje, mert mindenkinek arra van ideje, amire idöt szán. Neki úgy látszik minden más fontosabb. Miért?????

"Akkor se jön haza, ha éppen lazas vagyok, vagy egyéb nyavaja gyötör. Hat, belefaradtam. Es mindehhez képzeljetek egy széplelkü, érzékeny, mindenkivel kedves, szimpatikus fickot."
Én most tényleg megpróbáltam elképzelni, de nem sikerült.

Próbáld meg egy darabig minden nap felírni, hogy pontosan hánytól hányig van otthon. Mondjuk egy hét vagy egy hónap után ha megmutatod neki, lehet, hogy Ö is megdöbben.
Drukkolok neked, remélem sikerül minél elöbb jobb belátásra bírnod, mert a gyerekek nagyon hamar felnönek.

Kriszta

ui.:
"nem tetszett egyeseknek, hogy bölcsnek titulaltalak" dehogy nem, ezt észre sem vettem, az én megjegyzésem ettöl független volt. Nehogy már lelkiismeretfurdalásod legyen miatta Kép
Nyanya
 


Conti!

Az elöbb megnéztem a profilodat, édes a kislanyod!
Azert jo volt felvetnem ezt a férj-témat, mert latom végre, hogy nem csak az én parom ilyen lökött. Az "50 éves" példabeszédet én is elsütöm idönként... A legrosszabb, hogy tudom, hogy igazam van. Be fogja latni, hogy, amit most veszit sokkal értékesebb, mint a hülye +munkaja.
Egyébkent, most ugy gondolom, hogy valamivel jobban toleralnam, ha idönként focizna, sportolna ö is. Ha ezért lenne tavol, tudnam, hogy értünk is teszi. Nekünk is az a jo, ha a papa egészséges és vigyaz magara. De neki erre nem jut ideje. Sajat magat is pusztitja!

Conti, furcsat kérdezek:
Szeretném tudni, hogy szerinted, mennyi az a havi jövedelem, ami mar jo keresetnek tekinthetö. Mondjuk mennyi a minimum, amitöl felfelé mar jonak szamit. Mi erröl is szoktunk néha vitatkozni. Szerintem a férjem ugy 10 évvel el van maradva a bérek tekintetében. Barati köreinkben ez tabu-téma, de itt talan elmegy, igy névtelenül. Tehat, Conti, nem az érdekel, hogy mennyit keres a férjed, hanem, hogy Te, aki azt mondod, hogy anyagilag rendben vagytok, milyen összegtöl definialod ezt az allapotot.
Szia!
Müzli
Müzli
 


Nyanya!
Képzeld, ugy fél éve minden estét, amit nem töltött itthon (ugy értem nem ért haza emberi idöben, hogy érdemben együtt lehessen a Gyerekekkel), nagy fekete X-szel jelöltem meg a naptarban. Gondoltam, ha ho vegen szembesül az erdeménnyel, mar nem mondhatja, hogy éppen aznap, kivételesen milyen dolga akadt, ami késleltette. Hat, feketéllett az oldal, amikor eluntam az eredménytelennek bizonyult jatékomat...
Azt hiszem az én emberem mar reménytelen eset. Komolyan felajanlottam neki, hogy forduljon szakemberhez. A munkamaniara is van gyogymod (meg a mobilmaniara is, el ne felejtsem,hogy az is van neki Kép). Elzarkozott.
Szia!
M.
Müzli
 


Müzli
Erröl-arról / Mennyiböl lehet megélni?
már egy ideje áll a topik, de érdemes feléleszteni
Kriszta
Nyanya
 


Müzli
Hát nem egyszerü eset a férjed az már biztos. Mit gondolsz, ha egyszer arra menne haza, hogy senki nincs otthon, észrevenné? Vagy csak akkor tünne fel, mikor a vacsorát keresi?
Ez tényleg nem jó, hogy csak aludni jár haza Kép
Sajnálom, hogy nem tudok használható ötletet adni, azért szurkolok neked
Kriszta
Nyanya
 


Müzli!Kép Igaza van Nyanyanak, ez rosszabb, mint a megcsalas. (De biztos, hogy AZ nincs a hattérben??? Cuki kis titkarmaca, aki hivogatja???) Borzaszto, hogy ennyire elhanyagol Benneteket, még a feleségét csak-csak elhanyagolja az ember, de ha gyerekek is vannak???KépKépKép Valami nagyon nem stimmel Nalatok... Fentebb irtam, beszélj KOMOLYAN Vele... Mar biztosan megtetted 100x... Beszéltél mar erröl valakivel, aki öt jol ismeri??? Ha igen, az mit mond? Ha gondolod, irj mail-t, vagy regisztralj és én irok Neked. Van még 1-2 ötletem...

Zsuzsi, Kivancsi, Conti, bocs, ha Valakit kihagytam! Szerencsére Nalatok nem ennyire reménytelen a helyzet, és természetesen senki nem tökéletes...Kép Még az én férjem sem.Kép Pld ö se csinalt itthon semmit, 28 éves koraig a szüleivel élt, mamaja mindent megcsinalt helyette. NOS, hogy fözök-mosok-vasalok az OK. De néha elkel a segitsége ebben-abban. Pld. Kölyök bölcsibe vitele, bevasarlas, cipöpucolas, vackai-dossziéi elpakolasa, taknyos zsepijei összeszedése, szemétlevitel, stb... Ilyenkor nem sohajtozva megcsinalok mindent helyette, ahogy imadott anyosom annak idején, hanem szolok Neki, mit szeretnék, mit csinaljon. Ez NALUNK bevalt!!! Nem mindig csinalja meg azonnal, de sokszor!!!Kép Es nem mindig örömmel, de utana ö is örül, hogy részt vett a hazimunkaban!!! (A konyhaba nem engedem!!!KépKépKép) Probaltatok mar Almodozo, Széplélek Férjecskéiteknek igy elöadni, mit szeretnétek??? Egyenesen, nem viragnyelven???Kép
Pusza.
Vendég
 


Kriszta!
Az elöbb elfelejtettem reagalni valamire. Hogy ti. nehéz elképzelni egy ilyen "egyébként" szimpatikus, rendes pasit. Pedig biztosithatlak, hogy a vilag szamara ö az. Mert, mondd meg nekem, kinek fontos az, hogy a parom több idöt töltsön velünk? A fönökének? Majd bolond lenne, hisz örül, hogy talalt valakit, aki jelképes összegért ellat egy munkat! A baratainak (akik egyébként a kollégai, a többieket lassacskan elvesziti)? Miért, sokkal szorakoztatobb együtt lenni vele! A titkarnöjének? Ugyan, a fönök jo fej, együtt ebédel vele (velük), figyelmes, munka utan akar haza is szallitja, ha rossz kedve van elviszi kavézni, hogy megtudja mi a duzzogas oka. A szüleinek? Ök maig nem tudjak megemészteni, hogy a fiuk elköltözött otthonrol...ehhez képest mindegy hol van.
Szoval senki nem aszerint itéli meg, hogy hogy banik a csaladjaval! Masnak ez nem fontos! Mindenhol szeretik! ö meg nem dicsekszik, hogy van életének egy szeletkéje, ahol nem müködik "tökéletesen". A külvilag szamara boldog nagycsalad vagyunk, talan csak a környéken lakoknak tünik fel, hogy többnyire egyedül latnak a gyerekekkel. De, gondolom, azt hiszik, azert dolgozik szegény, hogy eltartson bennünket...
Ha tudnatok, hany atbeszelgetett éjszakan vagyunk tul! Mind hiaba volt, mar sajnalom, miért nem aludtam inkabb...
Patt helyzet, azt mondja, nem akar valtoztatni, mert neki ez a munka az elete része lett. En meg mit tegyek 3 gyerekkel? Becsapott, ez tény, de nem tudok visszavagni.

Lehet, hogy feltünne neki, hogy üres lakasba jön haza. CSak éppen örülne, mert rögtön folytathatna a hivatalban félbehagyott munkat. A valosag viszont az, hogy mi nem tudunk ugy hazamenni, hogy ne üres lakas fogadjon.
Nem tulzok am, minden tuti igaz, amit irok. Ahogy az is, amit a multkor mondott nekem, hogy ti.sajnalja, hogy nem érzem mennyire szeret.
Pedig tényleg nem érzem.
Hu, most atolvasva, nagyon dramainak tünik minden. Az is,de a valosaghoz az is hozzatartozik, hogy vannak normalis napjaink( inkabb oraink) is, mert a Gyerekek Kép Kép Kép mindig adnak okot egy kis vidamsagra.
Müzli
Müzli
 


Kép 1 kis vigasz...

Tarts ki, Müzli! Te szüleid-barataid mit mondanak?
Ha ugy adodna, van hova menned???
Vendég
 


Kukacz! A te férjed is szétdobálja a papírzsepiket? Én ettől megőrülök! Amúgy nem egyszer mondtam már neki konkrét dolgokat, hogy mit szeretnék, ha megcsinálna, ált. az a válasz, hogy na, azt nem, jó az így. Bár tény, hogy nehezen vágok bele egy tisztázó beszélgetésbe, mert eleve reménytelennek tartom. Bár nálunk nem oylan rossz a helyzet, mint Müzli, nálatok. Ő legalább játszik a gyerekekkel, és legalább itthon van. Igaz leginkább olvas, tv-zik, vagy netezik, de végszükség esetén itthon van. mOndom is neki, hogy jobb apa, mint férj. Ő velem nem törődik, engem vesz semmibe.

Müzli! NAgyon együttérzek veled, bár okos tanácsot én sem tudok adni. Ő mit vár el tőled? Pl. meleg étel stb.? Próbáld zsarolni, hogy ok. de csak akkor, ha ő is megteszi, hogy pl. heti egyszer hazajön időben. Hátha kis lépésenként könnyebb lenne neki. mI a munkája egyébként? Írtad hoyg történész, tanár. A szakmában dolgozik?
Kitartás, bár tudom milyen nehéz.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Müzli,
azt hiszem, tökéletesen értem, amit mondasz. És azt hiszem, ugyanígy átéltem én is. Gyere gyakrabban közénk, jobb lesz! Kép
Na, ez komoly, olyan, mint a régi viccben, ismered? Amikor bepisilés miatt pszichológushoz fordul a beteg. Kap valami jó kis nyugtatót, majd amikor visszamegy kontrollra, kérdezi az orvos: Nos, bepisilünk még? - Bepisilünk, bepisilünk, no de kit érdekel??? Kép
Nekem negyon sokat segített és segít most is, a hogy idejárkálok, és mindenféle búmat-bajomat megbeszélem másokkal, amiket jobb esetben a férjemmel kellene... De ha nem megy, hát nem megy! Ezen többé nem bánkódöom, mert nem marad bennem a keserűség, kimondom, valamit mondtok rá, azt tovább gondolom, szóval így...Kép És tudod mit? Azóta esküszöm, ő is jobban figyel bizonyos dolgokra. (Na közel se mindenre, nehogy azt hidd, itt a megváltás!Kép) Például jobban részt vesz a rendrakásban, (muszáj is neki, mert amióta veletek netezek, sokkal kevesebb idő jut elrakodni, bizony gyakrabban van rendetlenség, de nem érdekel, mint ahogy őt se érdekli, ha nem klappol minden Kép) talán kevesebb zokszó nélkül viszi ki a gyerekeket, ha végre hazaért, és ilyenek.
Szerintem abban gondolkodni, hogy elmenj, három gyerekkel, nem biztos, hogy okos dolog. Magam is sokszor meghányom-vetem magammal ezt a dolgot, van, hogy öttel is felszedelődzködnék, de ha tovább gondolkodsz, úgyis rájössz, hogy nincs hová menekülj. A gyerekek mindörökké összekötnek. Kell nekik az apjuk, aki nem marad ám mindig ilyen! Ebben bízni kell, hinni kell! És majd később erőd is lesz hozzá, ha már a kicsi kicsit nagyobb lesz, hogy több időt fordíts magadra, hogy töltődj, hogy elmenj, hogy élményeket gyűjts, s ezek hatására ő is másként nézzen rád.
Írtad, hogy téged is érdekel a munkád, a karriered, de te tudsz választani, ha kell, a család javára. Na ja. Azért vagy te nő, ő meg férfi. Kép Ez ősi dolog. Tudod, a tűzhely őrzése, meg a vadászat...Belénk van kódolva. Valakinek helyt kell állni a gyerekek mellett. Lázadni, bosszankodni lehet, időnként kell is, de ha leeresztettük a gőzt, akkor fogjuk a pelenkát és a mesekönyvet, visszük az orvoshoz és iskolába, meghallgatjuk a lelki bánatát, feledve a miénket, és felállunk a géptől, mert elszabadult a pokol...Kép
Nem olyan rossz pasi a te férjed, szerintem! Csak most nehéz vele. Tudom. Tedd könnyebbé magadnak az életed! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Ja, Müzli, csak azt akartam még, hogy szerintem a naptáros ötleted nagyon jó! Hidd el, kell nekik a szemléltető ábra, és egyszer csak leesik a tantusz! Kép
Kíváncsi
Asszem majd én is rajzolok kereszteket meg szívecskéket, vagy mit, maj meglássuk Kép
kíváncsi
 
 


kÍváncsi! Te tényleg olyan bölcs vagy! NYilván megküzdöttél érte, de van eredménye!Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa,
dehogy vagyok én bölcs! Aki bölcs, az hallgat, mert akkor nem derülnek ki a gyengeségei...Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Kíváncsi! Úgy látszik nem csak a gyerekeink vesznek egymástól leckéket.Kép

Az én drágám néha főz is hétvégén/nagyon jól mert vendéglátót végzett/, sőt rendet rakni is segít ha már nagyon szépen kérem. De reggel 7-kor elmegy dolgozni és este nyolc előtt ritkán ér haza. Akkor leül a számítógép elé és éjfélig netezik vagy tv-t néz vagy újságot olvas. A gyerekeket én fürdetem, én vacsiztatom és én fektetem. Amikor hazaér az egész napos munkából szinte mindig ideges és mindenért morog. A lányok pedig nagyon várják, hogy foglalkozzon velük. De sokszor elintézi annyival, hogy hagyjatok már békén. Pedig imádja őket csak fáradt. Hétvégén általában lefekszik ebéd után aludni. Tegnap nem hagyták a csajszik, mert itt van a nagylánya is nálunk. Bár ez nem szokta zavarni a siestában. Viszont, ha szabin van vagy ünnepek vannak, ő a minta apa. Próbálok segíteni, hogy könnyebb legyen és legalább hétvégén ne dolgozzon. Ezért az egész heti elszámolását én csinálom a számítógépen. Ő pedig morog, hogy miért akkor csinálom amikor a lányok ébren vannak? Kori még alszik napközben, de Mindy nem. Maradna az éjszaka. Na de én éjjel nem vagyok hajlandó azzal foglalkozni. Inkább veletek csevegek.Kép

Müzli! Azért biztos nem reménytelen. Próbálj meg neki szülinapra vagy karira vagy csak úgy közös programot szervezni kettesben veled. /A gyerekeket tudjátok kire hagyni?/ Mozi, színház stb. Hátha rájön , hogy a "hobbiján" kivül más is jó és fontos lehet neki.
linato
 
 


Sziasztok!

Müzli, ne gondold, ha sportolna azzal az egészségét szolgálná. Ne tudd meg mennyi sérülést összeszed a férjem, állandóan ütött-kopott a lába, a legdurvább az volt amikor elrepedt a bokája, na akkor hat hétig "meg volt halva". Na meg a sáros, dzsuvás, büdös mezek. Előfordult hogy az egész csapat szennyesét hazahozta. Azt a bűzt! Erről rögtön leszoktattam, azért mosónőbe nem megyek át.
Pénz: Jelen pillanatban 200e. amit lead. Ebben benne van a ház rezsije, 4 életbiztosítás (3 a férjemé) az autóm biztosítása (a sajátját külön fizeti) plusz a kaja. Ha valami nagyobb kiadás van, mint ruha, cipő, különóra a nagylánynak akkor azokat külön fizeti. Pontosan nem is tudom mennyit keres, de marad nekiKép
Ez a naptáras módszer nekem is tetszik ki fogom próbálni, én azt csináltam eddig, hogy a hűtő oldalára kiraktam egy két hetes beosztást, hogy mikor hova megy(sokat jár vidékre), hol focizik (más színű mez kell) lesz-e családi ünnep stb. Jól tele van mindig. Ezentúl lesz fekete x is.
A biopiacról jutott eszembe a hónapokkal ezelőtti utolsó vásárlásunk a Tescóban. Az első sorban egy akkorát sóhajtott! Még a felénél sem járunk, már mondja, hogy mikor megyünk ki. Tudom, hogy a férfiak többsége ilyen, de akkor mégis hogy vegyünk közösen valami ajándékot, stb. Erről is lemondtam, egyedül vásárolok.
A telefonról ne is beszéljünk, mert igencsak felmegy a pumpám. Attól lenne a legnehezebb elszakadnia a vasas után.
Ne haragudjatok általában nem szoktam ilyen negatív lenni, csak ha a férjemről van szó.
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


"Ne haragudjatok általában nem szoktam ilyen negatív lenni, csak ha a férjemről van szó." Conti, ezen felvihogtam! De ugye nem bántódsz meg? Csak olyan jellemző! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Mindig megállapítom, hogy volt valami az ősközösségbenKép sok nő együtt, volt idő beszélni (hmm.), valaki mindig a szemét tartotta a gyerekeken, a férfiak vadásztak, sok vizet nem zavartak, néha hazajöttek, bámulták a tüzet, azután csináltak még néhány ősbébit, a barlangot könnyű volt takarítani, kaja adódott...suinte nosztalgikus hangulatba kerültemKép
Ja, és sokkal hamarabb meghaltak, mint megunhatták egymástKép
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Ja, hát én már korábban is írtam valahol, hogy fenn tudnék tartani egy férjszapuló topicot. Szomorú, de a férjemről inkább a bosszúság jut az eszembe, mint mondjuk az öröm.
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Zsuzsa,Kép
kíváncsi
 
 


Müzli

Az alapján, amit leírtál a férjednek nincsenek barátai, csak ismerösei. Ami érthetö is, merthogy hosszútávon nem lehet rá számítani. Szerintem tipikusan az az ember akit mindenki kihasznál, de ha majd neki lesz szüksége segítségre rájön, hogy sehol senki. Na nem bemutatni akarom, nyilván Te jobban ismered, csak én így látatlanban így érzem. Tudom, hogy 100x beszéltél már vele, de valahogy mégsem volt hatásos. Szerintem se okos dolog 3 gyerekkel elmenni, de valami megoldásnak mégiscsak lennie kell. Próbáld meg másfelöl megközelíteni, mint eddig.

"A titkarnöjének? Ugyan, a fönök jo fej, együtt ebédel vele (velük), figyelmes, munka utan akar haza is szallitja, ha rossz kedve van elviszi kavézni, hogy megtudja mi a duzzogas oka."
Hmmm, csak éppen az nem érdekli, hogy a felesége miért duzzog Kép

"A szüleinek? Ök maig nem tudjak megemészteni, hogy a fiuk elköltözött otthonrol...ehhez képest mindegy hol van. "
Nem lehet, hogy lekopírozta az otthon látott családképet? Egy normális szülö igenis odafigyel, hogy a gyereke ne hanyagolja el a családját. (ami mellesleg az Ö családja is, ugyhogy érdeke, hogy béke és megértés legyen)

Engem különben érdekel, hogy a barátaim hogy viszonyulnak a családjukhoz. Ha azt látom, hogy a család sem számíthat rájuk, akkor én mit várhatok, hisz csak utánuk következhetek a sorban. Persze, ha csak érdekkapcsolat (fönök, kollega stb.) az egész más, ott mimdenki a saját érdekét nézi.

A zsarolás szerintem nem valami jó ötlet, de a meleg étel stb. megvonás igen. Nem kell zsarolni, egyszerüen megmondod, hogy annyi dolgod volt gyerekek, takarítás stb., hogy erre már nem jutott idö. Próbáld meg ehhez a szituhoz alakítani az életed. Ne tegyél alá szándékosan (úgy értem, amiröl látszik, hogy szándékosKép), csak egyszerüen csináld azt ami neked jó. Aztán ha reklamál, hát lehet mondani, hogy egyedül 3 gyerek mellett nem volt idöd kivasalni a kedvenc ingét, meg kimosni a kedvenc pulóverét. Ha látod, hogy épp a sötétkék pulóvere koszos, akkor épp világos mosást tegyél be. Ha elöbb hazajönne és vigyázna a gyerekekre, akkor több idöd lenne és a vasalnivalóba beleférne az Ö cucca is, mert ugye a gyerekekre muszáj, mosni, vasalni. Te tudod, hogy mi a fontos neki, azt egyszerüen hagyd ki a napi teendökböl. Csak ügyesen, hogy nehogy gonoszkodásnak tünjön, hihetö legyen, hogy tényleg nem futotta az idödböl. Végül is Te NÖ vagy ennyi praktika belefér Kép ha már a szép szó nem használ.

Egyszer valahol azt olvastam, hogy mindenkinek a saját fegyverével kell visszavágni. Pl. egy notórius késö soha nem fogja megérteni, hogy ez a másiknak milyen rossz, mindaddig amíg nem tapasztalja a saját börén, vagyis Öt egyszer-kétszer meg kell váratni.
Vagyis a férjednek azért nincs ideje rád, mert a munka lefoglalja, neked meg azért nincs idöd a számára fontos dolgokat elvégezni, mert a gyerekek lefoglalnak.


Zsuzsa
Tetszett az Ösember Kép

Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Te Nyanya, hogy nekünk mekkora szerencsénk van!!! Kép Nem, mintha nem becsültem volna meg mostanaig a férjem, de mostantol még jobban... Annak ellenére, hogy szeretném néha kirugni itthonrol...Kép Most is sétalgat a Fiaval körbe-körbe a lakasban!!!Olyan cukik. De mondjuk azt is elvarja, hogy én se menjek sehova... Nem is nagyon megyek, csak nagy néha festeni (porcelan), vagy uszni, amikor a Picur bölcsiben van. Az uram uis utal uszni!!!KépKépKép

Zsuzsi! Jobb konkrétan ravilagitani valamire, amit szeretnél, tudod, talalgatni nehéz! Lehet, hogy a férjed nem is veszi észre, hogy mast IS varnal Töle, mint, amennyit ad... Annak örülök, hogy a gyerekekkel törödik!!!Kép Ez a zsepis dolog is genetikailag kodolt lehet a ffiaknal...

Kivancsi! Nekem is sokat segit, hogy VAGYTOK. Köszi!!! Akkor is, ha néha eltünök... Tényleg, Malackarol nem tudtok???

Müzli, a zsarolas nekem se tetszik. Elmérgesitheti a helyzetet...Kép Még jobban...Kép A naptaros dolog? Magadnak okozol vele fajdalmat, hiszen-mint irtad-öt nem érdekli. Mast kell kitalalni...

Az ösember nem minden esetben jön be...Kép De, mint tudjuk, a KIVETELEK...stbstbstb...
Vendég
 


Kukacz
Hát igen, én is rádöbbentem, hogy milyen szerencsém van. Eddig ez természetes volt (annak is kéne lennie), de most már látom, hogy mi vagyunk a kivételek. Most éppen tisztábateszi a gyereket, mert csupa kaki Kép
Na azért egy-két zokni a fotel alatt nálunk is elöfordul Kép
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya!KépAz semmi.Kép
Vendég
 


Nyanya! Meg kell tartani az ilyen férjetKép, anya jelenlétében kakitlanít! Erre az én férjem csak akkor képes, ha nem vagyok otthon!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa
Ez még semmi, de többször fürdeti, mint én Kép
Tényleg minta apa, na és mintaférj Kép
Kriszta
Nyanya
 


Hajajj, Lanyok, kezdem azt hinni, hogy nagyon egyszerü eset a miénk. Vagy különös érzéketek van az emberi lélekhez. Mert
1. az én paromat valoban szinte mindenki kihasznalja, csak ö nem nagyon veszi észre, ill. ritkan, utolag.
2. lassan tényleg nincsenek baratai; csak ö hiszi, hogy az uj munkahelyi szerzeményei igazan azok. Ha igy lenne, ahogy mondjatok, hazaküldenék öt néha a csaladjahoz, vagy szakmailag is a helyes utra terelnék. (Igen, még a szakmajaban dolgozik, csak a mellékallasa térinti el folyamatosan erröl az utrol.)Az igazi baratok lassan eltünnek a képböl, hisz abszolut nincs ideje apolni ezeket a kapcsolatokat. (Az idö hianya pedig nem mentség. Felnött ember szabad akarata szerint rendelkezik az idejével. Arra nem jut, amit kevésbé tart fontosnak. Ezt azért megérzik a baratok is.
3. Igen, tényleg a rossz csaladi modellt masolja, akarata ellenére is.

Egy dolog nem stimmel: a kaja-megvonas nem érdekelné. Este mar nem szokott meleget enni, (erre ott a munkahelyi menza), a hütöben mindig talal valami vacsorara valot. A mosas-vasalas szintén masképp müködik. Bevallom, elöfordult mar, hogy mérgemben nem vasaltam ki az ingeit... de, amikor meglatom, ahogy elöveszi az allvanyt és ott bénazik indulas elött, hat megesik rajta a szivem és kiveszem a kezéböl. A fene se varja töle, hogy vasaljon. Nem ezzel van a gond és nem is oldana meg semmit, ha mostantol éjszaka rendbe tenné a holmijat. (A vasalas-probléma megoldasat a kevertszalas anyagban latom Kép ..., mar kezdem lecserélni az ingeit. Eddig még nem panaszkodott.)

Hétvégén kiruccantam a szüleimmel vasarolni. Az Anyukam azt mondta mar latni sem birja a ruhaimat, igy Karacsonyra felruhazott egy kicsit. Es tényleg, egy uj kabat és egy naci csodakra képes. (Ma mar ezekben pompaztam.)Lényeg, hogy amig tavol voltam (ugy 2 orat), apa gyerekezett. No csak ugy modjaval: a nagyot magunkkal vittük, a kicsi ataludta a tavollétemet, a középsö viszont a nap abszolut gyöztese lett! Hazaérkezésemkor a nappaliban hasaltak a földön, tul egy komoly Lego-épitkezésen. Robogtak a vonatok és teljes volt az összhang köztük. Nem gyöztem latvanyosan elérzékenyülni ettöl az egyébként tényleg idilli képtöl. Ezek vidam orak. Gyüjtögetem öket. Csak kitartson, amikor holnap este tombolok magamban, hogy miért nem képes mar hazajönni...!

Hogy mit szolnak mindehhez a szüleim, barataim? Hat, sajnos mostanra naluk is betelt a pohar. Nem lettek a férjem ellenségei, csak kerülik öt, mert nem tudnak ök sem hatni ra, de a helyzetet elfogadhatatlanul igazsagtalannak tartjak. Azert a 3 gyerekemmel kivaltok némi együttérzést, bar ez rajtam nem segit...

A legnagyobb baj az, hogy a férjem soha nem kezdeményezi a beszélgetést. Mostansag eltavolodtunk egymastol, nehany hete mar én sem forszirozom a dolgot. En ettöl szenvedek, de belém bujt a kisördög: ha neki nem hianyzom, én sem mutatom ki a banatom. Ha nem beszélünk (ugy komolyan), nem vitatkozunk. Ugy latszik neki ez megfelel. En meg jatszom a büszke nöt. Ha értelmét latnam, talan ujra probalkoznék, de sorozatok kudarcok utan, ugy dötöttem értelmesebb dolgokra forditom az energiam, mint atsirt éjszakakra. De azért bant, hogy ez neki igy megfelel. Meggyözödésem, hogy masokkal lelkizik helyettem. Alighanem szivhezszoloan elöadja az ö verziojat gondosan kivalasztott célközönségének, akik minden hülyeségében megerösitik. Bizalmasai, uj baratai 26-28 éves gyerektelen (ferjezett vagy hajadon-de ez mindegy is), leanyok. Hogy ARRA nem gondolok-e? Dehogynem (ilyen közegben?), de tagadja és én hiszek neki. Vagyis azt gondolom, nem volna oka titkolni, nem sokat rontana a helyzeten...Szoval, ez egyelöre nem téma. Nem valaki miatt tavolodott el a csaladjatol, hanem valami miatt.

Uj kérdés, a fentiekhez kapscolodva. Ti mennyire vagytok toleransak a férjek barataival kapcsolatban? Uj baratokat (nönemüekre gondolok) tudtok toleralni? En ugyanis nehezen hiszem ezt a nöi barat mesét, meg valahol azt gondolom, hogy ehhez a kérdéshez egy csalados embernek mar csalados minöségében kellene hozzaallnia. A parom szerint normalis, hogy neki uj baratnöi (havernöi, ha ugy tetszik) vannak. En meg azt gondolom, hogy egy hazasparnak legyenek közös barataik. Most szigoruan az uj (nönemü) szerzeményekre gondolok. Természetesen nem egy régi cimborat akarok kilöni a képböl. Irtozom a féltékenység gondolatatol is, de hülye azért nem vagyok Kép ! Mostansag viszont megprobaljak elhitetni velem, hogy ez normalis. Normalis?

Ki is kérdezte, hogy van-e hova mennem? (Bocs, megnézhetném...) Szoval, tulajdonképpen nincs. A szüleimre nem terhelném ra -még jobban- a hétköznapjaimat. Még jo, hogy igy van, mert különben az elmult honapokban mar tuti összepakoltam volna.
Kivancsi!
Tényleg jo terapia ez itt lenni köztetek! Személyesen senki nem ismer senkit? A nyari babanetes talalkozon ott voltatok?
Conti! Köszi a szamszerü adatokat!
Férjem szapulasa helyett egy abszolut pozitiv-tulajdonsaga lesz a mai végszavam: baromi nagyvonalu tud lenni. Ertsétek mindezt "kicsiben", tehat nem kaptam még nercet, autot, draga ékszert Kép , de a kicsinyesség tenyleg tavol all töle. Sosem morog, ha veszek magamnak vagy a gyerekeknek valamit. Lehet, hogy ezzel a szabadsagat gondolja megvasarolni, de nehezen (még nehezebben) viselnék egy anyagias férjet.
Sziasztok!
Müzli

Ui: Milyen jo, hogy ma ilyen rövid és frappans voltam Kép !
Müzli
 


Müzli!!!Kép Nincs veszve minden, ez a vonatos dolog szuper!!! Nagyon örülök!!!KépHogy mennyire vagyok tolerans a nöbaratokkal??? Nincsenek. Ha lennének, a franc tudja, én 1 kicsit a körmükre néznék...A ffi-nö baratsagban 27 éves koromig hittem, amikor aztan a legjobbnak hitt baratom szerelmet vallott... (25évig volt a legjobb baratom)!!!Kép Most is vannak himnemü barataim, de vigyazok. Azért létezhet a ffi-nö baratsag...Azt pedig nem hiszem, hogy azért nagyvonalu a férjed, mert a szabadsagat akarja igy megvasarolni. Valaki vagy nagyvonalu, jo szivü, vagy nem. Ez szerintem egy nagyon jo tulajdonsag, ha nem esünk tulzasokba (nercbunda, stb...)KépKépKép Te, még mindig nem tudom, mit csinal tulajdonképpen az Urad. Ha leirtad fentebb pontosan, bocs. Megismételnéd, hadd ne keressem!!!Kép
Zsuzsi, Nyanya! Az én férjem is tisztaba teszi a fiat,sokszor akkor is, ha itt vagyok, viszont van 1 gond: rossz az orra!!! Igy nem mindig érzi, mikor kell...Kép De én szooolok:Kép
Fürdetni mindig 2en fürdetjük, vagy én ülök be a nagy kadba a Picurral, vagy az Apja. Jokat jatszunk!!!
Pusza MINDENKINEK!!!
Vendég
 


Müzli,
érdemes volt várni rád!Kép Nézegettem a beszélgetést, szólsz-e már hozzá, és már majdnem lefeküdtem aludni, de nem tudok úgyse, hiszen a gyerekkel még mindig matekoznom kell, az ember meg most jött haza úgy negyed órája, és rögtön síkítozni kezdett, hogy állítsam be neki a videót...hja kérem, más családokban a nő a szőke, nálunk pedig...(mindketten amúgyKép).
Szóval azért volt érdemes várnom rád, mert máris jobb a hangulatod, és ez jóóó!
Rákérdeztem a férjemnél az esetetekre. Mégis hogy látja ő, aki a másik oldal, és aki nagyon hasonló. Hozzáteszem, hogy épp most jutottunk túl egy többhetes márnemisbeszélünkegymással időszakon, nem is az elsőn. Nagyon megértőnek mutatkozott mindkettőtökkel (mindkettőnkkel? Kép) szemben. Kifejtette, hogy a férjed szakmájában nagyon sziszifuszi munka a szakmai előrelépés, nagyon sokat kell tenni érte, és sajnos választani kell: szakmai sikerek vagy családi békesség. (Itt kérdem meg, mert erről nem esett szó: ez a mellékállás a szakmájába vág?) Mindamellett téged (engem) is nagyon megért, nem lehet könnyű egyedül csinálni mindent, meg a gyerekeknek is kell az apa, etc. etc... Szóval szépen elbeszélgettünk erről, de végülis én meg magamban arra gondoltam, hogy voltaképpen legjobb, ha mindenki megpróbálja a lehetőségekhez mérten jól csinálni a dolgát, mert csak akkor lehet elégedett. Te (én) is csak akkor lehetünk nyugodtak, ha a gyerekeinknek megteremtjük a házi békességet, nagyjából kiegyensúlyozott anyával és nagyvonalúan elismert és úgy ahogy van elfogadott apával. Hiába várna ránk ilyen-olyan szakmai siker, nem lehetnénk nyugodtak akkor, ha ezalatt a gyerekek hiányt szenvednének bennünk, ha idegenek nevelgetnék őket, vagy egyedül keményednének az életre. Az, hogy apjuk kimarad a gyerekek legszebb perceiből? Legyen az ő baja! Ismerje fel ő, hogy ez visszahozhatatlan, nem lehetsz helyette okos! Mi viszont épp itt kapunk elégtételt és viszonzást a küzdelmes hétköznapokért, hogy nekünk mosolyog, nekünk fordul meg, nekünk áll fel (ha már apának csak ritkán, hűű, de gonosz vagyok Kép), nekünk gagyog, nekünk meséli el, hogy mi történt, mi halljuk az aranyköpéseit. Hátha kedvet kap attól az apjuk is erre az otthoni békére, ha látja, hogy nélküle is megy. Kép
Amúgy jelentem, Zsuzsa, te is figyelj, még egy tagot találtam a klónklubba! Kép Szinte ugyanígy történnek a dolgok nálunk is, mint Müzliéknél, Anyu szokott ruhát venni nekem, bár én jobban szeretnék magamnak, viszont nem veszek, este eszik, amit talál, inget se kell neki naponta vasalni, igaz, neki azért, mert mintegy ezer inge van, így mindig talál valamit a szekrény mélyén, nem kezdeményezi a beszélgetést, a közeledést... Józanabb pillanataimban átlátom a dolgot, és rájövök, hogy ha már így van, akkor a kezemben a kulcs, nekem kell a kapcsolatot (is) karban tartanom, mert ha rá várok, nem lesz az egészből semmi. Na persze, amikor én is úgy elkeseredek, mint Müzli, hajaj, de el tudok, akkor pont így néz ki nálunk is a helyzet...
Az, hogy már ilyen kedélyesen el tudok beszélgetni erről a témáról, sok-sok évbe telt. És sok-sok panaszkodásba. Mindenkinek. Szerintem már látni se akartak sokan, elég unalmas lehettem. De közben kaptam egy csomó viszontvallomást, amelyek építettek engem, meg erősítettek. Egy alkalommal pl. egy kívülről egészen kellemesnek látszó kapcsolatban élő háromgyerekes anyával beszélgettem erről, aki azt mondta: ne várd a férjedtől, hogy segítsen rajtad! Ne várd senkitől, nem képesek rá! Olvass sokat, építsd magad, csak az segíthet. És elmondta, hogy ők hogyan is élnek valójában, és leesett az állam. Távolról sem olyan idillien, mint gondoltam.
Egyébként a férjem még azt mondta, és én is így látom, illetve így remélem, hogy azért ez a nagy lelkesedés a különmunka iránt csökkenni fog idővel, a legérdekesebb munkára is ráun az ember, vagy legalábbis alábbhagy a fokozott érdeklődése.
Viszont: jót mosolyogtam, hogy a kicsi végigaludta az apa-pesztrát. Képzeljétek, az enyémek, ha apára voltak bízva, míg kicsik voltak, órákon át képesek voltak aludni, akár fél napot is, és még éhesek se voltak! Kizárólag nekem ébredtek fel, hurrá, itt a mama, lehet mozgósítani! A kis dögök...Kép!
Barátok. A férjemnek nincs igazi barátja. Munkakapcsolatok vannak, amolyan barátnak nevezett ismerősök is, de ezek mind olyan "illedelmes" kapcsolatok. Azt írtad, hogy szerinted a családi gondjait a férjed a haverokkal beszéli meg - hát nem vagyok biztos, hogy egyáltalán valakivel megbeszéli. A férfiak csak akkor szeretik az ilyesmit kiteregetni, ha ezzel a dumával el akarnak csábítani egy nőt, egyébként szigorúan belügynek tekintik, és a sikertelenségük bizonyítékának, ha beszélnek az otthoni feszültségekről. De persze lehet, hogy a te férjed ebben egészen más.
A barátnőkről feltett kérdésedet viszont nem értem pontosan: most akkor van egy egészen külön kör, amelyikbe nők is tartoznak, és akikkel közösen sose találkoztok? Mert ha igen, azt azért nem tartom jónak. Valahogy el kellene érned, hogy a munkamegbeszélések egy része inkább otthon, nálatok történjen, lássák azok az emberek, hogy a férjednek van egy családja is. Ez fontos.
Müzli, amúgy mi nem ismerjük egymást személyesen. Voltam ugyan a nyári találkozón, de akikkel ott megismerkedtem, azok nem járnak ebbe a topikba. De te gyere!!!
Sziasztok!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Müzli
Nagy az idöeltolodás felétek, nálunk még nincs Karácsony Kép

"Hogy ARRA nem gondolok-e? Dehogynem (ilyen közegben?), de tagadja és én hiszek neki."
Szerintem már az gond, ha felmerül a gondolat, mert ez a bizalmatlanság jele.

"Ti mennyire vagytok toleransak a férjek barataival kapcsolatban? Uj baratokat (nönemüekre gondolok) tudtok toleralni?"
Hogy egy barát nönemü vagy himnemü szerintem mindegy, minkettönknek vannak ellenkezö nemü barátai ismerösei. Persze többnyire mindketten ismerjük egymás ismeröseit és nagy részük közös barát vagy mára már azzá vált.

"En meg azt gondolom, hogy egy hazasparnak legyenek közös barataik."
Ez teljesen természetes.


Nem lehet, hogy nem vagy elég határozott. Én úgy látom mindig te nyeled le a békát. Egy kicsit próbálj felékerekedni és letörni azt a fenenagy önbizalmát. Bocs, ha durva voltam, de így gondolom.

Kriszta
Nyanya
 


Kiváncsi
had reagáljak néhány mondatodra (komolyan Kép)

"Az, hogy apjuk kimarad a gyerekek legszebb perceiből? Legyen az ő baja!"
szerintem ez nem csak az Ö baja, hanem a gyerekeké is, akik jóformán apa nélkül nönek fel.

"ne várd a férjedtől, hogy segítsen rajtad!"
Miért??? Én pl. társat választottam és nem egy pénzkeresö embert, akire cserében fözök, mosok, takarítok és nevelem a gyerekeit.

"A férfiak csak akkor szeretik az ilyesmit kiteregetni, ha ezzel a dumával el akarnak csábítani egy nőt, egyébként szigorúan belügynek tekintik, és a sikertelenségük bizonyítékának, ha beszélnek az otthoni feszültségekről."
Na ez tényleg nagyon jellemzö a férfiakra
Nyanya
 


Nyanya,
szerintem a segíts magadon, Isten is megsegít mondás nem véletlenül született meg. Az első és legfontosabb, hogy magadban teremts békét. Az első lépést mindig te tedd meg. (Ha tudod Kép)
Az első kitételben igazad van. Mégsem lehetsz más helyett okos. Hiába tudod te, ha a másik nem érti. Ha a gyereknek hiányzik az apja, harcoljon ő is, harcolja ki magának az apját! Ebben persze lehet őt segíteni Kép.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sose voltam egy lázadó típus, de most állandóan lázadok - magamban.Kép Nem tudom elfogadni a tehetetlenségét, a lustaságát, és a mellékelt megjegyzéseit. pedig tudom, hogy nekem kell eljutnom az elfogadásig, a megbékélésig. El is határoztam sokszor, de mindig munkál a kisördög, és morgok magamban...
Tegnap is, dolgoztam du. Ő hozta haza a törpöket, majd fürdés nélkül jó hamar elaltatta őket (Kíváncsi! Az enyémek, ha nem is órákat, de hamarabb elalszanak neki), majd jól érezte magát egyedül a könyveivel meg a nettel mega tv-vel. Jövök haza 9-kor, még a vacsora tányérját sem szedte le, semmit meg nem mozdított. És még este akar hümmhümm (hogy kukacz szavával éljek), és csodálkozik, hogy én nem. (de ez egy másik topik témáját súrolja)
NA, most megint jól kidühöngtem magam.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: