Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Sajnos előjött a pollenallergiám, és nagyon rosszul vagyok. Aludni alig tudok, nem kapok szinte levegőt.Kép
A dokim eddig azt mondta, hogy ezt el kell viselni. De már kezd elviselhetetlen lenni.Kép((
Akinek volt hasonló panasza, kapott valami gyógyszert? Tudtok valamit, amivel segíthetnék magamon anélkül, hogy a picinek ártanék?
_vixen_
 
 


Szia!
Az orrod dugult el, azért nem kapsz levegőt, vagy asztmás vagy és fulladsz?
A "dokid" alatt kit értesz: az allergológusod vagy a szülészed?
Szvsz. mindenképpen lehet kezelni az allergiát a terhessgé alatt is. AMit magadtól kipróbálhatsz: pl. sós víz spré nátha, orrdugulás ellen.
Egyéb gyógyszereket pedig a fül-orr gégész állítsa be, ha szükséges, ha pedig asztmás vagy akkor meg a tüdőgyógyász!
Jobbulást!
(A nőgyógyász nem illetékes ebben.)
csicser
 
 


Szia Vixen!
De örülök neked! Én is hasonló problémával küzdök!
Reggeltől estig hapcizok és fújom az orromat! Engem is nagyon érdekelne, hogy van-e valami olyan ami recept nélkül kapható és kismamák is használhatják!
Multkor vettem egy Stérimar orrsprayt, mert olvastam valahol, hogy ez egy kicsit enyhíti a tüneteket, átmossa az orrjáratot, kitisztítja a polleneket, hát nekem nem használ, ráadásul elég drága!
Engem ami nagyon zavar a hapcizás, ez az örökös hasprés ami ezzel jár, szegény babucit összenyomom!
Gondoltam már a sópipára is, de mi van ha az sem használ, ahhoz az elég drága!
Különben van egy olyan topic ami az allergiáról szól, azt hiszem a tippek, ötltek-ben, ha jól emlékszem! Én elolvasgattam, de szinte mindegyik kismama gyógyszerről ír, amit én nem szívesen szednék! És mivel konkrétan nem tudom, hogy mire vagyok allergiás, mert nem voltam allergiológusnál soha így nem is merek semmit feliratni!
Ha neked sikerült valami megoldást találni akkor légyszi oszd meg velem! Köszi!

Üdv, Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 

 
 

Sziasztok!
Én kb. 6. éve szenvedek az allergiától. Egész nap tüsszögök és folyik az orrom. a gyógyszerek is ideig óráig használnak. Nálam sajnos januártól januárig fennáll ez az állapot. Most hallottam a fényterápiáról amit kismamáknál is alkalmazhatnak. Állítólag egy pár kezelés után már jelentős javulás várható. emellett az egyik gyógyászati boltban 4600 Ft-ért láttam sópipát, ami 5 évre elegendő hatóanyagot tartalmaz. Most tervezem hogy mindkettőt kipróbálom, mert lassan a saját és a családom agyára megyek az állandó orrfújással, és emellett rettenetesen fáj és ég az orrom is.
Erika
erika
 
 


Sziasztok!
Tegnap elzavartak allergológushoz. Végülis ugyanazokra avgyok allergiás, amire 5 évvel ezelőtt. Kaptam szemcseppet, meg orrsprayt. A spraynek kell 3-4 nap, amíg rendesen hat, úgyhgoy még nem nyilatkozom.
Nekem az orrom dugul be annyira, hogy nem kapok levegőt.Kép A férjemnek lassan az a furcsa, ha normálisan lélegzem éjjel.Kép((
Ez az egész a 7végén kezdődött. Ez a város tele van hársfával, és most kezd virágozni.Kép Ez tavaly is megviselt. Pedig a fákra csak 2 +-om van.Kép((( A fűre meg 4, de ha a hárs elvirágzik, utána tavaly nem volt gondom. Majd most kiderül.
Allergológus szerint gyógyszert nem ír fel, a fényterápiára azt mondta, hogy nem olcsó, és kell belőle rövid időn belül 5-6 kezelés. Itt nálunk egy kezelés 4000 Ft. Az allergológus szerint a kezeltek 90 %-ának használ csak a fényterápia.
Ha az orrspray nem jön be, akkor marad a fényterápia. A férjem már ma oda akarna zavarni, ha tuti lenne, hogy használ.
_vixen_
 
 


Sziasztok,

nekem is hasonló problémám van és nem az orvos, hanem a patikus segített: steril sóoldatod (infúzió) csepegtetni az orrba (ha jobban ki akarod mosni spriccelni) - gyógyszertárban kapható és nem drága - fecskendőt kell hozzá venni, mert másképp nem tudjátok kiszedni + forralt sós vizes inhaláció (minden este) + héjában főtt krumpli gőzének inhalációja - elég bizarrul hangzik, de segít (nagyon rendi volt a gyógyszerész, nem akart rábeszélni mindenféle drága kütyükre, szerinte nagyanyáink módszerei néha hatásosabbak mint a drága cucc)
Remélem tudtam segíteni

Anita

Anita és Kyra
Kép
anita24
 
 


Én még sajnos nam vagyok pocakos de inkább ezt használom

Anita és Kyra
Kép
anita24
 
 


Kisebb öröm az ürömben.Kép Némi nátha is van most. De hoyg hol fázhattam meg.... Mindegy. Nátha kezelhető, és ha az allergiám csak olyan lesz, mint múlt héten, akkor simán elviselem.Kép)))))
_vixen_
 
 


Aldecin inhalátort használtam a terhesség alatt allergiára, mert a dokim szerint az állandó magas hisztaminszint miatti rossz közérzet és tünetek többet ártanak a babának, mint egy lokális befúvó. Valamint kalcium pezsgőtabletta, ami csökkenti a nyálkahártya ödémáját és úgyis megnövekedik a szükséglet a terhesség alatt.
tigris
 
 


Üdv!
Ajánlanám az egyszerű inhalálót,Nózit, melyet könnyű beszerezni a gyógyszertárból recept nélkül és olcsó is.
Nekem teljesen eldugult az orrom.Talán allergiás vagyok :-) mindenesetre ez hatékony volt.
epi26
 
 


Lanyok!

En ugyan nem vagyok ilyen tusszogos allergias, de tudnam ajanlani az aloe veras termekeket, amik nagyon jok erre, pollentablettat.

Ha kell segitseg irjatok!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Dodo,
a pollentabletta annak, aki tényleg erősen allergiás komplett hülyeség. Engem is egyszer rábeszéltek, hogy kezdjem napi fél tablettával. Csak negyeddel kezdtem, és baromi rosszul lettem, befulladtam. Egy hét múlva tettem egy újabb kíséreltet, hasonló eredménnyel, aztán 99 pollentablettát elajándékoztam.
Vixen,
az antihisztaminok sikeressége sem magasabb, mint 90%. (Én eddig 4 különböző gyógyszer kipróbálásán vagyok túl.)
Egyébként egy darabig kínlódtam, majd mind a két terhességem alatt szedtem orvosságot, illetve inhalátort használtam, és egyik gyerekemnek sem lett semmi baja (kopp-kopp).
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Pollentablettát aki féllel kezdeni tanácsolta neked, az nagyon nincs tisztában vele. MErthogy negyeddel kell kezdeni. Én egyébként olyat ismerek, akinek totál bejött, semmilyen más flp terméket nem vett, csak a pollentablettát, és teljes nyári szemcseppezést kihagyhatta, ami előtt volt neki.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Neken ennél nagyobb problémám van.
Asztmás vagyok, azaz allergikus asztmában szenvedek, ami azt jelenti amire allergiás vagyok arra be is fulladok. Elég kemény gyógyszereket szedek, bár most 2 hónapig nem szedtem semmit, mert a nógyogyim azt mondta nem szedhetek terhesség elött se közben se utána steroidot se antihisztamint. Tablettát pláne nem mert az átjut a véren a magzathoz és károsithatja. a tüdőgondózó pedi azt állitja nincs más, és ezeket ugyanugy felirják kismamaáknak és nincs semmi problémájuk. Akkor most kinek higgyek? Az a röhej a tablettától ha csak azt szedem (Telfast)tök jól vagyok egész évben no problem. De ha nem szedhetem hogy fogom elviselni az asztmát? Nekem ez tavasszal nagyon rosz nyárra javul, majd ősz, tél nagyon durva. És szeretnénk babát, de nem szeretnénk a már kibujik és rögtön nehézlégzéssel visszük haza. Egyenlőre nem vagyok terhes mert más problémám is van, de ha majd összejön, mi lesz?
Tud vki vmit ajánlani, gyógyszer, immunerősitők, aloe verás termékek stb. Leginkább immunrendszer erősitést kéne, mert igy hogy a szervezetem állandóan az allergiával küzd, más betegségeknek már nem tud ellenállni, igy az immunrendszerem a 0 alatt van.
Köszi előre is.
Kati
goofy
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy buta kérdés, de az allergia nincs káros hatással a magzatra? Meg az a sok tüsszögés, orrfújás.Mármint maga a tény, hogy a szervezet legyengül stb?? Én a 12. hétben vagyok, és soha életemben nem voltam allergiás, de most terhesség alatt köjött. ti hallottatok már ilyenről? És remélhetem, hogy ez elmúlik szülés után? Amúgy én a tengervizes steril cseppeken kívül nem merek mást használni...

Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


Goofy,

Ventolinon nem bírod ki?
Zsuzsó
zsuzso
 
 


A Claritine szedhető terhesség alatt is.
thira
 
 


Goofy,

A kezeletlen asztma többet árt, mint a gyógyszerrel kezelt. Nem a nőgyógyász dönti el, hogy mit szedjél terhesség esetén. A tüdőgondozónak mond el, hogy babát tervezel, és ő állít át más gyógyszerre, ha kell. De ezt már sok fórumon, sokan leírták. (Többek közt itt is a rendelőben a dokik.)
Én pl. allergiára orrsprét és gyógyszert használok. Az orrsprét kb. 6 hónapig a gyógyszert jóval rövidebb ideig. Mondtam, hogy babát szeretnék és így a gyógyszert fel sem írták, maradt a helyileg ható orrspré, ami nélkül viszont folyamatosan tüsszögnék és nem kapnék levegőt az orromon.

Pildi,
Különben lehet, hogy pollentabletta nélkül is elmúlt volna. Én 10 éve lettem allergiás. Akkor kaptam szemcseppet, gyógyszert és két orrsprét, és ennek ellenére azért tüsszögtem és viszketett a szemem. Aztán pár év múlva nem kellett a szemcsepp, az egyik orrsprét is elhagytam és nem gondoltam volna, hogy mostanra a csúcsszezonban is elég lesz, ha csak az orromba fújkálok.


Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Goofy:
tökéletesen egyetértek Majcsival!!!
A nőgyógyász nem tudja megítélni a Te asztmádat, ezzel szemben a tüdőgyógyász tud olyan gyógyszert adni, ami terhesség alatt szedhető, ez a szakmája!!!
Szóval tüdőgyógyásszal beszéld meg, állítsátok be azt a gyógyszert amit ajánl, NE HAGYD ABBA a szedést, és ha stabil vagy akkor jöjjön a baba....
terhesség alatt is kell a gyógyszereket szedni/alkalmazni.
A szteroidot a szülészek is adják, sokkal nagyobb dózisban, tüdőérlelőnek.
A salbutamol/terbutalin/ventolin típusúakat (rohamoldó) TABLETTÁBAN nagy dózisban szedik a koraszüléssel fenyegetett kismamik...
Jó hír :az allergiák/asztma egy része babásan kifejezetten javul (gyógyszerek dózisa csökkenthető!) !
Igaz van amelyik romlik, sőőőt.....
én már láttam nagyon súlyosan befulladt kismamát , asztmával, el tudom képzelni, a babának mennyi oxigén jutott ha a mama sem jutott eléghez Kép
csicser
 
 


Goofy!

En tudok segiteni az immunerositesben, ami mindenkeppen jot tesz neked, es ha erdekelnek az aloe veras termekek, es szeretned oket kiprobalni, akkor irj egy mailt nekem.

Nekem nagyon sokmindenre bevaltak, pont asztmam nincs, de azon kivul volt sok mas egyeb (fejfajas, ekcema, aranyer, es teljesen eltuntek, erosodott az immunrendszerem, es igy le tudtam gyozni ezeket a kellemetlen dolgokat). Szerintem ez menni fog neked az allergiara is.

dodo32@freemail.hu

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat.
A ventolint felirták, de még nem használtam.
Turbohallert és oxis turbohallert szedtem,claritint majd telfastot. Aztán kb 2 hónapja nem szedtem semmit, úgy elvoltam, nem voltak tüneteim sem. A beroduált néha használtam, az vész esetén ha befulladok.
Most megint előjöttek, éjszakai prüsszögés, nem alvás, orrfolyás, stb. Elkezdtem szedni a claritint.Most hogy három hónapig ugy sem probálkozhatunk, miért ne szedném, eddig azért nem szedtem, mert azt mondták nem lehet.
Igazatok van és olvastam már én is, hogy a kezeletlen asztma nem jo terhesseg alatt, de a tüdőgondózóm egy annyira lökött öreg banya, hogy nem akart mást felirni nekem és nem érdekelte v. megsem hallotta, hogy mit zagyválok neki a gyerektervezésről. Azóta leválltották, csak még a munkám miatt nem tudtam elmenni az új dokihoz.
Ha esetleg vki még küzködik az asztmával vegye fel velem a kapcsolatot.
E-mail cimem: goofykati@freemail.hu
Telszámom: 0620/31-48-343
goofy
 
 


Majcsi!

Tök jó! Nekem a nagyfiam (11év) allergiás, kb 6 éves volt, mikor kimutatták, utána évről évre rosszabb lett. Tavaly nyár óta alternativ módszerekkel próbálkozom, mert valahogy engem nem vonzott a pulmonológus szövege: ha szerencsém van kinövi. Ha meg nem, akkor mindig erősebb gyógyszer. Már 9 évesen valami szteroidos orrbavalót irt fel neki, amit kiváltás után ki is selejteztem. Ez nem lehet megoldás tartósan, 70 évre, gyerekkorban kezdve. Ennél sokkal összetettebb dolog az allergia. Pl a lelki okok, fiam szuperül hozza, hogy amúgy valahogy el van, de ha dolgozni kéne, behisztizi magát, majd akár kruppba avagy asztmatikusba át tud menni belőle. Aztán meg ha leül olvasni, vagy számitógépezni, még az orra se folyik!Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Tud valaki olyan sprayt vagy bogyót amik szedhet kismama?? (3 hónapos terhes vagyok) Most jött ki az allergiám életemben előszörKép

Valaki próálta már azt a maszkot, ami csak megszűri a pollent??

üdv,
Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


Szia Csibe!

Ha hiszel abban, hogy a homeopátia nem árt a babának, akkor a luffeel tabletta nekem bejött. Én is azt szedem most szopi alatt. Tavaly a terhesség alatt szerencsére nem volt nagy bajom. Így elég volt az orrspray (nekem flixonase van, de van még rhinocort pl, mindenkinek más jön be)
Az orrspray, szemcsepp, elvileg szabad, merthogy azok helyileg ható nem nagyon felszívódó dolgok.

Ja és ami még nagyon ajánlott: KÁLCIUM!!! Sandoz-ból akár napi 3 is, bár azért óvatosan, mert vesekőre hajlamosaknál a 3 sok lehet, inkább 2. De szerintem terhersség mellett mehet a 3.

Panni
uran
 
 


Csibe26: Én megvettem de minek, már ellnézést de szart sem ér. nagy a fejemre, a nyilás egyáltalán nem az orrnál van. Végképp nem kapsz levegőt, szerintem nem jó.
Goofy

Kálciumot én is szedem, az jobb mint a pollen szürő. Probáljátok ki ha nagyon taknyosak vagytok a zöldteát mentakivonattal, kidugul az orr, megszünika fejfájás, torokfájás, és még az immunrendszert is erősiti, ha naponta megiszol belőle két csészével.
goofy
 
 


Szia Goofy ill. Csibe!

Azért egy kismam esetében a zöldtával kicsit óvatos lennék. Van benn ui. koffein, nem i skevés, ami nem bizti, hogy hiányzik a pocaklakónak.

De egyébként van anti pollen tes, vagy valami ilyesmi. DM-ben kapható. Kínai keverék. Ha már valamit inni akar az ember. Nekem azt gondolom segített, de amiko rittam, akkor annyi mindennnel próbálkoztam, mivel a befulladás határán álltam, hogy nem bizti, hogy ez segített.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!Kép
Kaptam egy orrsprayt, Rhinospray ami elég jól bevált, ill. egy költségesebb megoldás ugyan, de kimentünk Ausztirába a hegyekbe 4 napra, és tök jól elmúl az allergiám, sőt azóta vissza sem jött annyira mint előtte..

Szóval tök jó!

Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


Szia Csibe!

Javult ahelyzet allergia ügyileg, már én sem használok semmit, pedig nem votlam sehol.
Ha a rhinocort az a rhinospray, akkor azzal óvatosan, az orr nyálkahártya túlérzékenységét, vérzékenységét okozhatja. Ha nem, akkor tárgytalan.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Olyan kismamák vagy babaprogjet előtt állókkal akik asztmatikus allergiában szenvednek, kérlek titeket vegyétek fel velem a kapcsolatot.

Tapasztalat csere érdekében, gyógyszerek szedése terhesség alatt, előtt, ki hogyan élte vagy éli át ezt az időszekot és ki hogyan szült ezzel a betegséggel.

Nagyon érdekelne ki mit mond.

És ha vkinek nincs ötlete mit szedjen terheség alatt, azaz nem akarja magát gyógyszerekkel tömni és elege van az orvosokból, bátran irjon nekem, ha más alternativ gyógymod érdekli.

Csak allergiában szenvedők is irjanak.

Köszönöm: Kati
goofy
 
 


Szia!

Szerintem ez a fórum épp erről szól. Írd le a tapasztalataid te is, és mi is leírtuk ill. leírjuk a mieinket.

Szívesen halljuk az ötleteket. Vagya kérdéseket.

Panni
uran
 
 


sziasztok,
én 9 hetes terhes vagyok és allergiás asztmám van. Pont ilyen topicot kerestem, bár be kell h. valljam még nem olvastalak végig benneteket. Láttam h. Kati pont ilyen kismamákat keres. A helyzet az, hogy nemsokára fogok menni tüdődokihoz, Ő majd gondolom bővebb infót fog adni. én most elvileg két turbohallert használok, az egyik szteroidos (Pulmicort), na ezzel igazából teljesen leálltam. A masik a Bricanyl, amit elvileg rohamra kelle szedni. A nőgyógyászom azt mondta próbáljam meg nem használni, különösen most ez első trimeszterben, de elvileg nem káros (állítólag szülésnél, műtétkor is használják). Persze ha muszáj, akkor szívhatok. így most próbálom magam visszafogni, éa csak végső esetben használni. Eddig jól elvioltam, a terhességem alatt (amióta tudom ) két-háromszor szedtem. egyébknet nem is írtam, állatszőrre (azokban lévő atkákra) vagyok allergiás. Sajna!!! Pedig nagy kutyabarát lennék, de így csak "messziről" lehetek!

Egyébként eddig jól vagyok, bár nem indult könnyen a terhességem (de nincs köze az asztmámhoz! )de most minden ok!
na visszaolvasalk titeket...
Üdv,
Timi
(9+1)
splendida
 
 


Szia Timi!

Én magam nem vagyok asztmás (még, sajna az utóbbi években egyre gyanúsabb a dolog, mert allergiás vagyok , és néha fulladok egy kicsit, de nem votl eddig még nagyon vészes), van egy gyermekem (17 hónapos) és egy úgy tűnik terhességem, azaz még nem igazolt semmi, de nagyon-nagyon gyanús!!! Kép
Na a lényeg, hogy a férjem és a sógornőm is asztmásak és ezért valamicskét tudok a dolgokról. Lényeg, amit mondanak. Sokkal többet árt a gyereknek az oxigén hiány tartósan, mint a gyógyszeer. Tehát ne fulladozz, hanem inkább használd a gyógyszert. De gondolom valami ilyesmit mondtak már az orvosok is. Remélem legalábbis.

Egyébként normális lenne, ha javulna az asztmád a terhesség alatt. Legalábbis illene neki, bár vannak ellentétes példák is.

Remélem segítettem kicsit

Panni
uran
 
 


Szia Panni,
igen köszi, kicsit megnyugtattál. Egyébként érdekes dolgot vettem észre, amióta tudom hogy terhes vgyok, sokkal jobban tudom kontrollálni magam. Úgy értem régebben, ha kicsit is fulladtam, mindjárt használtam a szert. Most viszont, tudom hogy van a gyógyszerem, nem vagyok letiltva róla, de húzom amíg nem vészes, és így tényleg csak igen ritkán szívtam. De ilyenkor nem kell azt gondolni hogy fulladoztam..Persze nemkem is ezt mondta a doki, hogy nem szabad fulladoznom. És egyébként sem hiszem hogy annyira ártalmas lenne ha a tüdőmbe megy közvetlenül a gyógyszer. Azért kerülöm a kutyikat macskákat, nem akarok feleslegesen szedni semmit. Én is olvastam, hogy javulhat a helyzet a terhesség alatt (de azt is olvastam hogy rosszabbodhat isKép ) de én azt tapasztaltam eddig hogy jobb a helyzet kicsit (lekopogva).

nemsokára megyek tüdődokihoz, na majd kioktat Ő is. De azért köszi mégegyszer!!
Remélem beigazolódik a sejtésedKép !!!!!
Ciao
Timi
(9+2)
splendida
 
 


Szia Timi!

Ha megkérhetlek, akkor írd majd meg mit mondott a tüdődoki. Megkérdezhetem hova jársz orvoshoz?
Egyébként a gyanúnk igazolódott. Jön a kistesó. Kép

Ezek szerint kb 1 hónappal utánatok. Kép Mikorra vagy kiírva, mert az én kisfiam júni 11-én született. És ha jól számolom kb te is addigra várod a kicist. Ebben az esetben még egy jó hír, ha esetleg pollen allergiád is van, hogy nekem a szülés nyarán semmi bajom nem volt. Max kalciumot kellett szednem, az meg szoptatás mellett úgy sem árt. Kép

Pusz
Panni
uran
 
 


Szia Panni,
Fuu, gratulálok a tesókáhozKép !!!! De jó!
Én jún. 15re vagyok kiirva, de eddig ahányszor mentem dokihoz uh-ra, mindig azt mondta a méret alapján-1 hét. (amit a nevem alá írtam, az a mensi alapján számított) Szóval fogalmam sincs hogy most akkor 9+2 vagyok vagy 8 körüli? Kép Egyébként tudom majdnem tuti biztosra mikor fogant a pici. Másfél héttel a menstr. után..
Ajánlom neked is akkor a Magzatok kor szerint/2005. nyári babák topicot!! Ott már vagyunk jó páran!!

egyébként eddig Budaörsre jártam (Kép kétszer voltam) egy doktornőnél (Szűcs Zsuzsa)aki most Törökbálinton dolgozik. Bocsi, nem tudok még pontosabbat mondani, h. ez pontosan milyen tüdőgondozó.. Megvan a beutalóm (a háziorvosom irányított még anno hozzá) és vmikor a jövő hét vagy azután héten fogom felkeresni. Persze, megírom mi volt. Elvileg félévente kell nekem papírt beszerezni (és ilynkor egy egyszerű légzésfunkció vizsgálat van) és akkor kapom meg 90%os támogatással a gyógyszereket. Egyébként pollen allergiám eddig nem volt, de nem kell félteni van egy rakás más bajom..Kép Na csak nyavajgok.

hali,
Timi
splendida
 
 


Szia Timi!

A baba kora. Hát amit nekem annak ideén mondott a doki az az volt, hogy a legkorábbi UH-nak lehet a legjobban hinni, merthogy az elején még nem okoznak nagy különbséget a genetikai különbségek.

A másik, hogy ha rendszeres volt a havi törlesztésed, és 28 napos a ciklusod, akkor az pontos dátumot ad a baba érkezésére. Nekem nem votl az az első baba előtt, és ezért hőmérőztam és én az alapján számoltam ki mikorra jön a baba. Pontos volt. Most a szülés óta rendszeresen jön meg, de 31-32 naponként, így most megint korrigálok majd, ha a dokim nem tenné meg. Képígy nekem a júli 22 a tervezett időpont, és reménykedek hogy megleszünk addig kb így egyben, ui a nagyobbik gyermekem még szopik. Ami azért nem ad életbiztosítást a kicsinek. De azt mondta a ngyógyi hogy nem kell, hogy gond legyen ebből, de azért több figyelmet fogok igényelni. Kép


Na ennyi, belenézek mindjárt abba a topicba. Köszi

Panni
uran
 
 


Szia Panni,

Hát én tök zöldfülű vagyok ezen a téren, bevallom őszintén. A menstruációm rendben volt mindig, néha már órára pontosan meg tudtam mondani mikor érkezik Kép (28 nap mindig). Szóval én soha nem hőmérőztem vagy ilyesmi, egyszerűen szerencsét próbaltunk, és tessék elsőreKép sikerült teherbe esnem. Persze nem akarok semmit elkiabálni, még parázok rendesen (ja, veszélyeztettként indultam, mert volt egy kis vérzés az elején, de már minden okKép.
szóval ha nekem tök pontos volt a menstruációm, 28 napos ciklusokkal, akkor az utolsó mensiből számított idő a pontos?

gyere át a másik topicba is szerintem, ott aztán van forgalom, izgalom!!!

Szia,
Timi
splendida
 
 


Szia!

Ha ennyire percre pontos mensid volt, akkor a kiszámított idő az igazi. Az UH egy mérés, és egy mérésben mindig van, lehet hiba. Ha megirod az utso mensid napját akkor megirom, hogy a korong szerint mikorra kellett volna kiirni a babát. Bár gondolom a doki is így számolta ki. Tehát akkor az számít igazán. Az UH csak azt mutatja, hogy az átlagoostól kicsit nagybb, kisebb babaád lesz. De ezt ne értsd félre. Gondold el, hogy a lány és fiú babák születési méretei mennyire különböznek, és ők az Uh-k átlagaiban egy kalap alatt vannak. stb. Tehát ne az UH-nak higyj!

Másik. Átnéztem a másik topicba, de nekem az már túl nagy forgalom, ui fenn vagyok egy listán is, és az nekem elég a babás témákból. Néha így is túl sokat ülök a gép előtt. Meg tudod nekem már a 2. baba. Akkor az ember már egy kicsit másképp fogja fel a dolgokat. Kevesebbet foglalkozik magával a terhességével,... Legalábbis nálam így van. Az elsőnél én is állandóan a baba újságokat, oldalakat böngésztem. Ma már nem vágyom rá. Ezeket a topicokat amiket nézek inkább olyan szándékkal nézem, hátha tudok valakienk segíteni az összegyújtött infoimmal, vagy hátha megtalálok valami újdonságot még. Elég tapasztalt vagyok sajna a köv témákban: AFP, terhesség és cukorbetegség és terhesség és magas vérnyomás.

Na puszi
Panni
uran
 
 


Szia Panni,

Ok, az utolso mensim szeptember 8. Ez alapján junius 15 a szulesi időpontom, de nézd meg te is ha van kedved. köszi szepen. nagyon profinak tunszKép) Dehát ez termeszetes második babával, gondolom. Bár néhányan a másik topicban nem így mutatnak Kép Biztos csak sima volt az első terhességük.
Ok, akkor miattam folyítathatjuk itt a trécselést!! Teljesen igazad van, én is már tök kivagyok magamtól hogy folyton olvasgatom a topicokat, és nem a dolgommal foglalkozom!! Bár én is azért kezdtem, mert problémám volt, mint mondtam. Teljesen meg voltam rémülve, a dokim is beijesztett (vetélés), feküdtem két hetet, aztán az utolsó uh alapján rendben van minden. Igaz a mérethez mindig hozzátett -1hétnek felel meg, de nyugtató érveket hoztál fel Kép. Szóval itthon vagyok betegállományban, de azért csinálnom kellene a dolgaimat (számitógépen tudnám) de mondanom sem kell mivel foglalkozom, mit olvasgatok egész nap Kép.
Remélem a nem túl kellemes tapasztalataid ellnére minden ok a babáddal, és a leendő miatt se aggódj, mostmár nagyon edzett vagy!! Nekem nagyon jól esnek a tanácsok, és ha gondolod akkor itt ezt folytathatjuk. A másik topik tényleg nagyon forgalmas. Az elején én is lelkesebben irogattam oda, most már inkább csak ha van vmi.
Te hol fogsz szülni egyébként?
Na minden jót, jön a férjem, lerobbant a géprölKép

Puszi,
Timi
splendida
 
 


Szia!

A juni 15 stimmel. Én juni 11-én szültem (10-ra volt kiírva, meg is indult aznap)a "nagy" fiamat tavaly. Szerencsére nem volt vészes egyik bajom sem az előző terhességnél. A cukorgond, ha egyáltalán volt, akkor sem vol komoly annyira, mert diétával karbantartható volt. A vérnyomásom szerintem sosem volt magas, legalábbis itthon soha, a dokinál mindig. Az AFP is vaklárma volt, mivel a mensimhez számolták, nem a számított korhoz, és ez a kettő nem volt azonos. Tehát sok vaklárma, sok idegesseg, de egy egészséges, okos, szép gyermek, könnyű szülés, mindez a Péterfyben, ahova most is menni fogok.
Te hol fogsz szülni? Merre laksz?
Ja azota lefogytam 25 kg-t, és így nagyobb eséllyel indulok egy problémamentes terhességhez.

Ja a -1 héthez még egy dolog. A fogamzás lehetséges ideje kb 1 hét. Na most lehet, hogy te épp a végén estél teherbe. Ezért az egy hét minusz, vagy kislányotok lesz, vagy ti vagytok alacsonyak, .... Akármi lehet, nem hiszem, hogy baj lenne. Ha mindig megvan az egy hét minusz, akkor normális. Ha viszont mindig fölötte volt az átlagnak, aztán alá kerül, az gondot jelenthet, de ez inkább a terhesség vége felé okozhat gondot.

Nagyon jó olvasgatást kívánok. Most 9 hónapod (már csak 7) van arra, hogy ezt a témát vesézgesd, aztán el fog múlni. ha van kérdésed, bátran tedd fel, szívesen segítek, ha tudok.

Pusszantás.
Panni
uran
 
 


Jó reggelt,
Én a XII. kerületben lakom, a MOM parkhoz elég közel (ha ismered a terepet, nem tudom) és a János kórházban fogok szülni. Furcsa, másik topicban sem tolonganak a Jánososok, túl sokat meghát én sem tudok róla. azt tudom, láttam hogy a szülészetet felújították pár évvel ezelőtt..
Hát a méretekkel eddig mindig az volt amit irtál, konstans volt a -1 hét. Én elég alacsony vagyok (162 cm) sajna a súlyommal nem vagyok kiegyezve Kép kb. 10-15 kg felesleg már most is van rajtam, kinézetre hogy is mondja, nem durva, inkább úgy szokták mondani "jó húsban vagyok" Kép. A szülést/teherbe esést úgy terveztem volna mint az esküvőnket. Akkor lefogytam előtte 15 kg körül, ami a három év alatt szépen visszakúszott. Szóval azt hittem na majd most is ezt csinálom, de aztán úgy tűnik, beköszöntött az áldás, és rajtamvan a felesleg is Kép. Dokim azt mondta ne izgasson (de lehet h. majd a védőnéni fog leszidni, nem tudom, jövő héten megyek hozzá először) szóval most én ne fogyózzak az a lényeg! eddig háal a jó egnek még nem híztam többet, de tudom hogy ez elkerülhetetlen. Azért ha nem lesz bajom, szerintem tornázgatmék itthon a második trimeszterben.. Neked hogy sikerült ennyit fogynod?
Na, férjem dolgozni akar a gépén, mehetek..Kép
Te merre laksz egyébként?

szép napot,
Timi
splendida
 
 


Szia!

Előszöris nem törvényszerű a hízás. Amennyiben valakinek van feleslege, akkor az a jónak nevezett megoldás, hogy nem hízni. Ezáltal mellesleg fogysz 10 kg-t, amit secc perc alatt a szülés alatt le is adsz. Kép Én sem híztam. Sajna rajtam jóal több felesleg volt és még van is, de hát így alakult. Egyébként Misit mi is így terveztük, hoyg majd lefogyok, aztán jöhet a baba, aztán nem így lett. Ezért lettek valszeg a kisebb problémák a végére.

A fogyókúrám lényege, hogy nem eszem krumplit, rizst, tésztát egyáltalán szinte, vagy max néha egy-egy falatot, ill a kenyeret is megszorítottam. Tehát tulképpen egy szénhidrát diéta. Tehát ahúshoz nem hagyományos köret van, hanem zöldségek. Már teljesen hozzászoktam ehhez az étkezéshez, nem is hiányzik a krumplki. Most hogy jön a tesó kicsit több szénhidrátot eszem, tehát kicsit kiegyensúlyozottabban eszem. Nem édesítőszerezek, merthogy azért nem biztos, hogy jó az a kicsinek. Túl mű!
Ezen kívül persze kicsit odafigyelek a mennyiségre is.

A terhesség alatt a célom megtartani a súlyom a végéig. Remélem sikerül.

Mikor, hány hetesen volt az első UH-d? Egyébként Misi végig 1 héttel idősebb volt kb.

Na pusszantás
Panni
uran
 
 


Szia Panni,
Az első uh-m asszem 10.15-en volt. (utso menses 09.08), de akkor csak gyorsan beronhantam a korhazba és a dokim lecsekkolta megvan-e a terhesség, mert jelentkezett ez a barnázgatás. Akkor láttuk előszőr hoyg megvan a petezsák (már nem emlékszem mekkora, mert itt nem kaptam papírt). Aztán mivel nem múlt a barnázgatás, a rá köv. hétfőn (10.18) is bementem. Akkor hat hetesnek írt, és a petezsák 8mm volt. Aztán utána hetente mentem uh-ra (mert a barnázás miatt veszélyeztett lettem) a köv 10. 25-én 15 mm petezsák, CRL 5mm, szívhang nem volt. Itt írta a doki hogy CRL alapján -1 hét. Az utolsó 11.04-én volt, jól mozgó embrió, szívhanggal CRL 11mm (itt is -1 hétnek megf.). Onnéttól nem vagyopk veszélyeztett, nem kell feküdnöm, de itthon vagyok betegállományban. Doki nagyon lelkes volt, azt mondta, jelen pillanatban normális lett a terhességem. Aztán mikor olvasgattam a többiek adatait, akkor kezdtem kicsit beijedni, hogy nem túl kicsi az én babám?? De hasonlókat is olvastam azért. hála a jó égnek a barnázgatás elmúlt, de azért baromira vigyázok magamra..

Egyébként azért rajtam is van felesleg ám rendesen! Jó volna ha nem híznék, de azt hittem ahogy kifejlődik a baba mindenképpen felugrik minimum egy tízes, ami aztán szüléssel el is megy.. Szóval legjobb esetben stagnálok, aztán majd szülés után fogyizok.. Te nem tornázgattál? Én régebben igen, persze evés mellett nem fogytam tőle, inkább csak jól éreztem magam, de most nagyon hiányzik. Mivel veszélyeztett voltam, nem lehetett, de most nem tudomk mi van. Max. itthon vmi kazira kellene, de lehet h. csak a második trimeszterben. Én már alig várom! Nyugtass meg, úgye az sokkal nyugisabb időszak?? Szeretnék visszamenni dolgozni, mert hiányzik naygon, itthon lehetek még utána csomót.. nem vészes a munkahelyem, tök rendesek. Persze tud irtó büdös lenni (egy kémiai kut. intézet), de akkor hazajövök.
egyébként fogyókúrára visszartérve: hát ez jól hangzik, hallottam is róla, de én vhogy nem tudom kihagyni az életemből ezeket.. Persze egy időre talán, de végleg? Én esküvőn előtt számolgattam a kalóriákat, és tornáztam majdnem minden nap. Este meg nem ettem. Elég hamar (3 hónap) lement 12 kg, de ahogy nem fogyóztam mindjárt visszahjött.. .
Most én is próbálom ezt a súlyt tartani, ha lehet. Egyébként te szülés után kezdtél bele ebbe a nagy fogyiba? azért 25 kg nem semmi, nagyon ügyes vagy!
na puszi,
Timi (te jó ég, nemsokára 10 hetes vagyok!!!)
splendida
 
 


Szia Timi!

A fogyókúrás titka a következő. Ne úgy állj hozzá, hogy most fogyókúrázom, hanem úgy, hogy mától másképp étkezem. Azaz ne valami időlegesen betartható módszert találj ki, aztán állj vissz a régi étkezési szokásaidra, mert az nem működik. UI. az amennyit szoktál enni, az ehhez a testsúlyodhaoz illő kaja mennyiség. Tehát ha ennyit eszel, akkor ennyi a súlyod. Ha nem tudod megtenni, hogy kevesebbet egyél, akkor egyél mást. Tehát én ezt meg is hagyom, hogy levés szénhidrát, bár a múlt hét nagyon gáz volt. De most már összekapom magam.
A tornával vigyázz. Csak amit szoktál azt végezd. Nekem a 16. héttől volt a végéig nagyon jó a terhességem, addig hányigeres voltam, és én a rosszabbik fajta, aki egész nap émelyeg és néha este hány. Elég rossz volt. Most is elkezdődött már.
Én nem a szülés után, hanem Misi 1 éves szülinapja után lkezdtem neki. Ui. szopik még mindig, és szopi mellett az a hír járta, járja egyes vélemények szerint, hogy a tej nem lesz elég egészséges, ha az anya fogyózik. Ezért én biztos ami sicher inkáébb nem fogyóztam. Aztán amikor egy éves lett Misi úgy gondoltam, hogy mivel már mindenfélét eszik, ezért nem érdekes annyira, hogy elég-e a tej, jó minőségű-e stb. Ezért akko rkezdtem. Aztán alkottam ezt a 25 kilós fogyást úgy kb4-5 hónap alatt. Azóta semmi nem ment le se fel. És ez nem rossz. Ja meg vettem egy lépcsőző gépet,,azon sem álltam már rég. Hiányzik.

Ja egy kérdés. Nem akarnád magánban folyatatni, mert ez már nem igazán topic téma, és még a véégn megharagudnak ránk, visoznt szívsen folytatnám a levelezést.

Panni
uran
 
 


Szia Panni,
Épp most jöttem védőnénitől (első alkalom) és hát megoldotta a torna kérdést: tilos!! Majd ha a dokim azt mondja minden ok a babucival, nem vagyok veszélyeztett (én azt hittem most sem vagyok az Kép ) szóval utána talán, de most nyugi.
Jól csináltad a fogyit, ez a felfogás tök jó. az eszemmel ám én is tudom mit kellene csinalni Kép) csakhét az akaraterő.. Nem vagyok én még egy konyhatündér, eddig nemigen volt időm főzni (csak hétvégéken) és hát sokkal egyszerűbb (na meg mennyivel finomabb!) anyukám/anyósom főztjét enni Kép. tudom-tudom ezek üres kifogások, de a fogyókúrához azért nagy energia kell, az eddigi munkám emllett nemigen tudtam megcsinálni. Mindegy, most nem is a fogyira kell összpontosítanom
(azt majd a bébi születése utánra kellene időzíteni) hanem a tudatos és nagyon egészséges táplálkozásra! Sok gyümölcsöt eszem, ez ok. De most is hazajöttem védőnénitől farkaséhesen, és bele is őrültem volna ha nem csinálok magamnak tojásos nokedlit, amit útközben kitaláltam Kép. Szóval ez vmi kívánósságféle lehetett..
Jajj, végigolvastam ám a leveled, és ok, mehet magánban, én örülnék neki! Így senki nem mer ideszólni, pedig elvileg ez egy allergia topic Kép!!
Szóval akkor ide írj legközelebb (persze ha van kedved, én várom!): t-imre@chemres.hu

Na pussz,
Timi
splendida
 
 


Timi ha jársz erre irjál majd.
Neharagudj de azt kell mondanom vegyészmérnökként kb u.u vagy mint én az asztmával, én szintén kutya macska stb, és a foglalkozásom állatkozmetikus. De a vegyész sem jó az asztmára. Ugye nem dolgozol állapotosan? Javult már vmi?
Goofy
goofy
 
 


Szia Goffy,
Ritkan nezek mar be ide, de eszrevettem h. irt utanam vki..
Igen, vegyeszkent nem konnyu, de en mar dontottem (nem most, kb negy eve) es abbahagytam a preparativ munkat (kotyvasztast a budos laborban), es muszeres analitikara valtottam. Terhesen meg a dokim letiltott most nagyjabol mindenrol, mert azert ha akarom itt is erintkeznek veszelyes oldoszerekkel. Vigyazok magamra, foleg szamitogepes melot csinalok mostansag. De nalad durva a helyzet: allattkozmetikus vagy??? Es allergias a kutya/macskara??? te jo eg, en ha egyszer megsimizem videken a kutyankat (ritkan megyek haza) akkor mar elo is a gyogyszer mert befullladok.. Te hogy birod? Talan nalad nem olyan veszes, mint nalam. hanyadik hetben vagy? Dolgozol?
egyebkent a terhessegem ota szerintem sokat javult a helyzet. DE! El is kerulom messzirol az allergen dolgokat (az allatokat nagyivben). A munkahelyemen neha csinalnak igen budoset mellettunk levo laborokban, volt h. parszor befulladtam tole, de a szerencse hogy terhesseg alatt hasznalhatom a gyogyszerem (Bricanyl). Te mit hsznalsz?
Na jo sok kerdest feltettem,

Szia,
Timi
(22 hetes vagyok pont maKép)
splendida
 
 


Szia Timi. ja kutyakozmetikus vagyok, macskát már rég nem csinálok az nálam a legdurvább...messziről megérzem a macskaszagot.
A kutya 1*-os, a cica 5*-os. A kutyákra valószinüleg immunis lettem már. Amit behoznak a szörükkel, mint pl.: a por, pollen azokra szoktam allergiás lenni és befulladni. A párás helyek, pl: a fürdetek és bepárásodik a helyiség rögtön befulladok.
Hála istennek több mint fél éve nem szedek semmit és különösebben nincs problémám, de elkell mennem dokihoz, mert jön a tavasz és nem biztos hogy azt már tünetmentesen fogom viselni.
Eddig sem volt teljesen tünetmentes,de nem az volt hogy 1 héten 3* fulladtam be.

Még nem vagyok terhes, 1 éve probálkozunk.

Gyógyszereim: Beroduál-vész esetén
Turbohaller, Oxys Turbohaller, Claritin tabl., ezt mind használnom kéne.

Gratulálok neked, könnyen összejött a baba?!

Olyan jó lenne ha tartanánk a kapcsolatot, eddig még nem találtam olyan problémást, mint én vagyok, bocsi hogy igy irom. Én sem vagyok fent itt állandóan, főlleg ezért kérem hogy akár telen vagy élőben találkozhassunk és megbeszéljük ezeket a problémákat.

Várom válaszod!
szia, Goofy
goofy
 
 


Sziasztok!

Itt a tavasz, és nekem sajnos már most elkezdődött a tüsszögés, meg az orrfújás. Ennél csak sokkal rosszabb lesz később, úgyhogy gondoltam megkérdezem, hátha tudtok "megelőző" gyógymódokat ajánlani. Tavaly pl. xyzal-t szedtem, és mintha nem is szedtem volna, sípolt a tüdőm, állandóan tele volt az orrom, és lázam is lett egy idő után. Most 13 hetes terhesen kicsit aggódom, hogy mi lesz, mert hát ugye gyógyszert nem szabad szedni, az allergológus az sztk-ban azt mondta, ne is fáradjak bemenni hozzá mégegyszer, mert még prick tesztre sem szabad mennem, nemhogy gyógyszert feliratnom.
A nőgyógyászomat megkérdeztem, hogy szedhetek-e kalcium-magnézium tabit (300-100 mg), de ő meg arra figyelmeztetett, hogy a kalciumtól könnyen begörcsölhet az ember, és bajt is okozhat.
Van valakinek esetleg ezzel kapcsolatos tapasztalata?

Köszi előre is a hozzászólásokat! :)
kalevivka
kalevivka
 
 


Sziasztok!
A házipatika.hu-n van lehetőség szakorvosoktól tanácsot kérni online. Találtam egy nagyon kedves doktornőt, aki egy napon belül válaszolt is a kérdéseimre. Bemásolom a levelezést, hátha tudok valakinek ezzel is segíteni az allergia tünetek lekűzdésében:

Tisztelt doktornő!
15. hetes terhes vagyok. Már 6 éve szenvedek erős szénanáthában (szinte mindenféle pollenre allergiás vagyok, márciustól október végéig). A nőgyógyászom nem igen tudott tanáccsal szolgálni ezen a téren, ezért önhöz fordulok segítségért. Azzal tisztában vagyok, hogy a tablettás gyógyszerezés ellenjavalt terhesség alatt. Azonban sok helyen olvastam, hogy a következő, helyi tünetkezelő gyógyszerek esetleg terhesség alatt is alkalmazhatóak lennének:
Taleum orrspray, opticrom szemcsepp, rhinocort aqua orrspray, luffeel tabletta/orrspray, allergodil orrspray, illetve rhinospray plus.
Ön melyik szert javasolná leginkább, ami nem károsítja a magzatot? (Sajnos a nőgyógyászom ezen a téren nem igazán megbízható, így nem tudom a kezelőorvostól ezeket megkérdezni.)

Tavaly nagyon erős tüneteim voltak (állandó orrdugulás/folyás, sípoló/hörgő légzés, magas vérnyomás, hőemelkedés), amire xyzalt szedtem, de az sem ért már semmit. Nagyon aggódom, hogy idén is ilyen intenzitású lesz az allergiám lefolyása, és félek, hogy az oxigén hiány árt majd a babának.

Válaszát előre is köszönöm!


Kedves Asszonyom! Az Ön által felsorolt készítmények mindegyike biztonsággal adható terhesség idején is. Folyamatos kezelésre a Rhinocort Aqua (64ug) vagy Nasonex orrsprayt tudom javasolni, mert ezek a gyulladáscsökkentő készítmények. Emellett ha van tünete, adható pluszban az Alelrgodil orrspray naponta 2x 1-1 puff. Opticrom vagy Zaditen szemcsepp szintén biztonsággal adható.
Amennyiben viszont már sípoló légzése is van, az asztmára jellemző. Akkor viszont mindenképpen érdemes speciális szakemberhez fordulni: a Pulmonológiai Klinikán van kifejezetten terhes asztmásoknak rendelés.
kalevivka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: