Új privát üzeneted érkezett!

Az én dokim se közölte, hogy ennyi vagy annyi a szülés, mint ahogyan a szülésznöm se. Annyit adtunk, amennyit gondoltunk. És mind a ketten kaptak személyes ajándékot is.

PIglet
Piglet
 


Sziasztok!
Elég rég jártam erre, de most visszamenoleg ...

Véleményem szerint, ha mi választjuk a dr-t igen is fizessünk, ha meg nem akar vagy nem tud valaki plusz fizetni az menjen az ügyeletre, ill. a rendelésen ahova beosztják.
Ez mind nem azt jelenti, hogy ott rosszabbul lesz ellátva, sot biztos vagyok benne, hogy ugyan olyan jó kezekbe kerülhet az ember.
De miért is választunk orvost...? ... mert valami többet akarunk (pl. egy mobil szám, amin éjjel nappal fel lehet hívni a dr-t az okos ill. ostoba kérdéseinkkel) vagy egy régebbi (rossz) élmény miatt egy kicsit közvetlenebb, bizalmibb kapcsolatot akarunk az orvosunkkal ...

Egyébként nagyon sok szakma és hivatás létezik, ahol adunk plusz pénzt, pedig a szolgáltatást megfizetjük és nyilvánvalóan fizetést is kapnak ...
ha étterembe mentek ott bizonyára adtok, pedig az étlapon fehéren-feketén szerepel az ár, a taxiról már nem is beszélek.

Katica! ha te választottad a dr-t, végül is ezt a pénzt is a "Picurkádra" költötted.

Gabi! Igen kulturált lehet - a te szavaiddal élve - balhézni. ... és itt most nem arról van szó, hogy fizetsz e a dr-nak vagy sem.

ui. egyébként felkért orvosom van és ennek ellenére nem mondott összeget.

sziasztok Mandy
Mandy
 


Mandy!

Nagyon sok olyan szakma van, ahol viszont nem adsz semmit. Es talán mégis életet mentenek. Vagy csak egyszerűen lehetőséget adnak egy jobb életre. Sot orvoskent sem mindenki kap.

Rendelésre nem osztanak be, ha nincs pénzed, akkor is azt szeretik, ha egy dokihoz jarsz.
És én csomo olyan esetet tudok, amikor a felkért doki cseszett bemenni a szülésre.

Pénzért hozzaallast lehet venni. Ez pedig foleg neked jo. De en azt az embert, aki csak a penzes betegeivel viselkedik emberkent, undoritonak tartom, es penzert sem mennek hozza.

Es akkor meg inkább menjen az ember Telkibe szulni, ott valoban uzlet a dolog. Amit a mai nodokik tobbsege csinal, az inkabb rablas. Pedig a szulesek jo resze rutinszules, megis a legjobban fizetett dokik az egesz orvostarsadalomban.
Melyikotok kapott maganrendelesen eddig szamlat? Erre komolyan kivancsi vagyok. Vagy melyikotok dokija adott szamlat az elore kialkudott arrol a szules utan? Egyaltalan melyikotok kezeben van olyan papir, ami arrol szol, hogy te a penzedert pontosan mit is varhatsz el a dokitol.
Mert rendben, fizetek egy jobb szolgaltatasert az rendben van. De itt tobbsegeben a joindulatert fizetsz. Kesobb nem tudsz lobogtatni semmit, hogy de en ennyit es ennyit fizettem ezert, de esetleg a gyerekemnek vagy nekem megis bajom lett, vagy esetleg nem ugy tortent valami, ahogyan megbeszeltuk.
A te szulesedert rengeteg ember dolgozik. Aki leveszi toled a vert, aki kiértékeli, a nővérek az osztályon, az altatóorvos a műtétnél, a műtősfiú, ..... más biztosan jobban tudja.
Szerintetek hány doki ad az általa kapott pénzből a többieknek is?
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Én a magánrendeléseken rendszeresen kapok számlát, pontosabban nyugtát. De mint tudjuk az is hivatalos, az APEH által elismert bizonylat.

Ja, és mindehhez van ám nevem is....

Kicsiandi
Kicsiandi
 


Bocs, a nevem tenyleg lemaradt.
Keke
Névtelen
 


Azt azert gyosan inkabb hozzateszem, mielott fejemet veszik a babanet kisse "maskepp" gondolkodo anyukai, nem azzal van bajom, amikor honoralod lehetosegeidhez kepest az orvosodnak (ki szazezerrel, ki tizzel, ki csak egy konyvvel), hogy foglalkozott veled, azaz meghalalod. Megcsak nem is a maganrendelessel, ha valaki ugy erzi az felel meg neki idoben, mert dolgozik, kornyezetben, mert kiutese van a korhaztol ... tegye. Itt egyfajta szolgaltatast fizetsz meg, de nem hiszem, hogy magat a biztonsagot.
De, hogy a dokik elore megmondjak az arat a szulesert, ....

Nekem pont az volt a tapasztalatom, a semmiert jobb ellatast kaptam, mint amikor fizettem. Es szinte soha nem kellett egy oranal tobbet toltenem a rendelesen, meg akkor sem, amikor mar CTG-ztek is. Sot, a dokim bejott, amikor ugyeletes sem volt.

En tudok olyan orvost, aki szetosztja a penzt. Talan mert tudja, a tobbiek legalabb annyira fontosak abban, hogy a kismama hogy erzi magat, mint o. Es nem allitottam, hogy egyikuk sem ad
szamlat, de velem elofordult mar.

Nem tudom kulturalt-e balhezni, en balheztam mar, ha arrol volt szo, hogy a gyerekemet semmibe akartak venni. Van amikor nem ersz semmit a penzeddel, viszont a hatarozott fellepes csodakat tud muvelni.

En kivanom Kicsiandi, Mandy es a tobbiek, soha ne kelljen megtapasztalnotok azt, milyen amikor a vilag osszes penze sem tud mar segiteni.

Keke
Névtelen
 


Szeretnék néhány szót hozzátenni ehhez a vitához és elnézést kérek, hogy ezt névtelenül teszem, de magam is az egészségügyben dolgozom.
Egy pár szempontot szeretnék felvetni, a mi mennyibe kerülhöz...
Gondoljatok bele: mennyibe kerül, ha elmész egy ügyvédhez, és tanácsot ad( nem az életed és a gyereked élete múlik rajta, és mégis a szakértelem miatt természetesnek veszed)
Mennyibe kerül egy babakocsi (adott esetben törtrészét fizeted az orvosodnak,holott az életben kétszer, háromszor....szülsz)
Mennyibe kerül a havi internet elõfizetésed...
Mennyibe kerül egy pár jobb cipõ....
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy milyen érzés az, amikor behivnak hajnali három órakkor egy szüléshez, és rögvest észnél kell lenned...amikor a szinházból moziból, buliból akárhonnan elhivnak..amikor a családoddal nem tudsz egy hétvégét eltölteni, megszervezni.
Az hogy választasz orvost, szülésznõt azzal a szakértelmet fiezeted meg, nyilván nem órabért adsz( bár egy hosszabb szülésnél még az sem lenne kevés:-((
A rutinszülésben sem azt kell megfizetni, hogy mit nem csinált a személyzet, hanem azt, hogy ha baj lenne akkor meg tudják tenni (mindezt persze meg kell tenni akkor is, ha nem fizetnek érte...
Csak tudjátok, sokszor rettenetesen nagyok az extra elvárások ami után az ember még egy köszönömöt sem kap.
Milyen papirt vársz el az orvostól? Amiben aláir egy szerzõdést arról, hogy igen, jóindulatú leszek?
Itt nem igen lehet pontosan leirni elõre a feladatokat...meg lehet elõre beszélni, hogy mik az elvárásaid és ha minden normálisan megy, hangsúlyozom normálisan(tehát nincs szövõdmény, semmi) akkor igyekszünk megfelelni ezeknek az elvárásoknak...
Névtelen
 


Sziasztok!

Keke! valóban sok szakma van, ahol nem ad senki, de itt és most nem errol van szó. Hidd el nem akarom "a fejedet". Én csak az olyan véleményekkel nem tudok azonosulni, amikor valaki felkér egy orvost és fel van azon háborodva, hogy a dr-t ugymond honorálni kell. (nem akarom magam ismételni, de hangsúlyozom, hogy a választott dr-om a magánrendelésen kivül soha nem kér és nem határoz meg plusz összeget).

Balhézással kapcsolatban ... Keke olvasd el (feltéve, ha van kedved) 2001 Augusztus 09 csütörtök - 21h 06: Gabi hozzászólását: -> nem a vélemény nyilvánitással és a határozottsággal van bajom, hanem inkább a hozzáállással, a stilussal, amikor még nincs is alapja, de majd keresünk!!!

Még egy gondolat az írásodhoz; sajnos tudom, hogy a világ összes pénze is kevés lehet, de megint csak magamat kell ismételnem "de itt és most nem errol van szó".

Kedves Névtelen!
Azt gondolom, ha elolvastad eddigi irásainkat, tudhatod, hogy mi az Én álláspontom, DE ...
véleményem szerint rossz példa az ügyvéd szaktanácsadása, a babakocsi és más használati cikkek vásárlása.
S aki az eü-ben dolgozik, az vállalta ezeket a "megprobáltatásokat".
Ne haragudj, hogy ez nyersnek tünik, de az éremnek két oldala van.

Kb. két évvel ezelott hetekig voltam kénytelen egy kórház vendége lenni. A végén (most szándékosan nem a dr-ról beszélek) voltak olyan növérek, akiknek adtam un. hálapénzt, de csak a távozásomkor és sajnos (szerencsére kevesen) voltak olyanok is, akik ezt elore elvárták volna.

Most ennyi, már igy is tul hosszu

Sziasztok Mandy

ui. Keke, szivböl remélem, nincs vmi rossz tapasztalatod
puszi Mandy
Mandy
 


Nevtelen!
"(mindezt persze meg kell tenni akkor is, ha nem fizetnek érte... "
Akkor egyetertunk, nem?
Keke
Névtelen
 


Nevtelen!
Bocs, de nem birom kihagyni. Szerintem jobban jartam volna, ha azt a penzt, amit az elso szulesemnel majd azota is a dokiknak adtam, egy ugyvedre koltottem volna.

Keke
Névtelen
 


Sziasztok!

Én azon gondolkodtam el, hogy a dokik vajon mennyire jegyzik meg, hogy a 9 hónap során kaptak-e és mennyit. Vagy egyáltalán az évi rendes nõgyógyi megjelenésen. Emlékezni fog õ egy év múlva arra, hogy tavaly adtam-e valamit? És amikor van neki úgy 40-50 kismamája (ez nem irreális, rákérdeztem, havi 5 szülés teljesen reális darabszám), akiket ugye havonta lát,vagy néha sûrûbben, akkor nyilvántartja, hogy az 50-bõl ki mennyit adott? (most tekintsünk el attól, aki közli, hogy ennyi stb) Vagy könyveli magának a dolgot? Vagy csak az extra nagy összegeket jegyzi meg, hú x sokat adott, na ez az az x, akkor most õhozzá többször benézek, amíg bent fekszik?
A szülésért elõre adott összeggel én sem értek egyet, hiszen a többi "borravalós" szakmában sem elõre adjuk, hanem akkor, ha elégedettek voltunk a teljesítményével. Ha viszont nem adok elõre, akkor õ pusztán a végén majd fizet alapon lesz alaposabb, jóindulatúbb?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves névtelen EÜ-s!

Bocsánat, de nem bírtam megálni, hogy ne szoljak hozzá!
Az orvosnak a babakocsi tört részét??? ha 2-3 szor szülök????? Csak egy kis számolás:
Bocsi az orvos szülésenként 35000Ft (vagy több, mert ez csak az én esetem) plusz a havi 3500ft) Ez durván 3 szülésre 105000tf (persze csak jó esetben, ha nem mennek az évek alatt feljebb az árak, hiszen nem egyszerre szülümk) + 3 szor a 3 terheség alatti 3500 Ft havonta!!!
namost a mi babakocsink (ami hiper szuper, legalábis nekem) csak 32200Ft volt!!!
Enyit erről.
Internet előfizetés?????
Miből veszed, hogy mindenkinek van??
Nekünk nincs, de a legjobb barátnőm is csak 10000Ft ot fizet -érte és korlátlan.
Jó cipő????????
ne haragudj de te egy cipőhöz hasonlítod a szülést?? mellesleg én jónak tartom a cipőm és 9 ezrft volt.
A bulijaidról meg csak annyit, hogy akinek ez a munkája az gondolom tisztában van vele, hogy ez ezzel jár! És egy picibaba nem fog az ő munkaideéhez igazodni.
vagy szerinted irjanak törvényt: Hölgyeim és uraim aki nem fizet dugi pénzt annak a gyereke csak munkaidőben jöhet ki!
Elnézést ha tul nyers lettem v olna!!
Még cskannyit, ha valaki drágáb dolgokat is vesz a gyerekének( pl.: babakocsi) miért baj az ha a legjobbat szeretné neki.
És ha már a legjobnál tartunk, odadja azt a 30-40 ezer Ft és erre csak a nyafogást kapjami : még a bult meg a mozit is othadjuk. Csak az a kérdés, hogy a gyermekért teszik, vagy a pénzért?
ha a babájlért akkor minek a pénz, és a nyafogás, ha meg a pénzért.... azthiszem inkább nem folyt.

De azért leszögezem: a dokim maximálisan Ok.
De remélem olyan növérekkel vagy kikel??? ( mert ugye nincs név??)nem találkozom mint Ön.
Elnézést ha megsértetem, bár lehet hogy nagyon személyesre sikerült; egyszerüen ez az érzelmi reakció jött ki belölem.
Bocsi mindenkinek a hosszúságért.
Nevemet válalva:PötömPanna
PötömPanna
 


Sziasztok!
Engedjetek meg néhány gondolatot a témához.
Először is mi a babakocsit, kiságyat, kismamaruhát és még sorolhatnám kaptuk/kapjuk és ezt egyáltalán nem bánom. A cipőimet és ruháimat megpróbálom akciós helyeken venni, pl. Duna Plaza-Hoppla cipőbolt, ahol 4000FT-ért vettem bakancsot, 2000-ért papucsot. Szóval nem hiszem, hogy nagy lábon élek, mégis csinos ruhákban járok és még jól is nézek ki. De kérdem én, tudtok esetleg olyan orvost, aki vállal akciós szülést, mondjuk féláron? Vagy csak úgy ajándékba adja?
Igaz, a plusz szolgáltatást meg kell fizetni. De mi a plusz? Az, hogy odafigyeljen rám és a babára a terhesség alatt vagy a szülésnél? Ezt meg kell venni? Nem a pénzt sajnálom, csak azt kérdezem, hogy ez igazságos-e? Ha a magam példáját nézem, tanárnő lévén, nekem is akadt egy pár plusz órácskám iskolán kívül is, dolgozatjavítás, felkészülés és még sorolhatnám, de nem ez a lényeg, hiszen tudtam, hogy mit vállalok és azt is, hogy nem leszek túlfizetve. De szeretem amit csinálok és még nem mondtam a gyerekeknek, hogy honorálják az én kis plusz óráimat. Pedig annyi fizetést sem kaptam, amennyit az én orvosom egy szüléssel megkap! Igaz, az ő felelőssége óriási,de nem túl nagy a difi?
Még mielőtt közölné valaki, hogy olyan helyre kell menni, amit meg tudsz fizetni...Én az első babát várom, tele félelmekkel és bizonytalansággal. Két lehetőségem volt. Vagy megyek mindig máshoz, tehát egy orvos sem fog ismerni, vagy megfizetem azt, hogy egy valaki figyeljen oda rám. Naná, hogy a második lehetőséget választottam és olyan orvos mellett döntöttem, akiről hallottam, hogy nagyon jó szakmailag. És persze ki is fogjuk fizetni, nem panaszkodhatom rá, tényleg rendes és érti amit csinál. Nem is őt akarom bántani, csak egy kérdés, ez így helyes? Ha nem tudsz jó orvost fizetni kockáztass vagy esetleg ne vállalj babát?
Üdv: Katica
Katica
 


Szia Mandy,

Vegre van idom valaszolni. A "balhezast" ne hisztinek, orjongesnek, netan kulturalatlan uvoltozesnek vedd. Nincs errol szo. Csupan nem vagyok hajlando lehajtott fovel mindent elviselni onmagukat isteneknek tarto doktor uraktol es holgyektol. Pusztan alanyi emberi jogaimat ervenyesitem. Kulonben egy eleg halk, udvarias ember vagyok, nem keresek a kakan is csomot. Sajnalom, hogy szavaimat rossz "hozzáállással, stilussal, amikor még nincs is alapja, de majd keresünk!!!" ideaval azonositottad.

Meg csak annyit szeretnek itt roviden megjegyezni, hogy az orvosok eletmentesre, a koz szolgalatara eskudnek fel. Talan ehhez kene ragaszkodniuk, nem pedig a dagado bankszamlakhoz.

Gabi
Névtelen
 


Szia Gabi!
Ne haragudj, de a soraidból tényleg ez volt olvasható! Ha félre értettelek fogadd el, hogy megkövetlek (!), de újra elolvasva soraidat a véleményemet továbbra is vállalom.

Szia Mandy
Mandy
 


Kedves Katica,

Az igaz, hogy te nem végzel egészségügyi életmentö mütéteket, de szerintem a te munkád is nagyon fontos!! Én személy szerint sokkal jobban fizetnék a tanároknak, hiszen a nagy nap részében ök vigyáznak a gyerekemre és az ö nevelésük egy ideig( mikor több idöt tölt az isiben, mint otthon ) mérvadóbb, mint az enyém. Nekem nagyon fontos lenne, hogy a tanárok ne frusztráltan, kedvetlenül végezzék a munkájukat. És ez ugyanugy a gyerekem hasznára válna, mint a szülészorvos választás.
Bocsánat, nem egészen a tárgyhoz tartozik:

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Kedves Bóbita!
Nagyon örülök a véleményednek, mert mostanában a tanári pálya nincs a "toppon". Ettől függetlenül én nem tartozom a kedvetlen kategóriába, amióta az eszemet tudom mindig is tanítani szerettem volna, ez az egyetlen, amihez tényleg értek.(RemélemKép)Épp azért hoztam fel a saját példámat, mert én akkor is lelkesen válogattam képecskéket, vittem a segédanyagot, ha tudtam is, hogy ezért aztán senki nem fizet. Hivatást választottam, nem aranylelőhelyet.KépEzerszer többet ér a kis gyerkőcök szeretete mint bármi más. De ezért tartom igazságtalannak, hogy én vásároljam meg az orvosom odafigyelését, lehet válogatni mint a zöldségpiacon, ennyiért ezt kapsz.
Katica
Katica
 


Kedves Katica!
Örülök, hogy találtam egy hasonló "őrült pedagógust", mint én. Nekem is mindenki azt mondta, hogy nem vagyok normális, hogy ennyi pénzért ilyen lelkes vagyok...
Azt hiszem az orvosok többsége is "lelkes", megéredmelnének hivatalosan is több pénzt, akkor nem kellene azon vitatkoznunk, hogy kinek mennyit ér a gyereke élete.
Üdv: Emese
Emese (emese)
 


Szia Emese!

Még szerencse, hogy van néhány hozzánk hasonló "õrült pedagógus".KépBár én már azt is megkaptam, hogy azért mentem tanárnak, mert ahhoz hülye voltam, hogy jogra menjek.Kép
Hát igen, ha az orvosok többet kapnának, talán nekünk nem kellenne ennyit pótolni.
Szia Katica
Katica
 


Sziasztok!

Végeztem egy kis számolást: Egy doki magánrendelésen min. 3000 Ft-ot elkér egy fogadásért. A hölgyek negyedóránként vannak berendelve, de van úgy hogy 2 ember kap negyed órára idõpontot. Na már most: ha ezzel a minimumnak látszó összeggel számolok, negyed óránként egy-két ember, és a doki mondjuk a 1 héten 2x rendel délután 1-9 ig, akkor: 3000x2x4x8 2 (árxnegyedóránként 2 ember x óra x nap x hét)
Ez egy héten durván 380.000 eFt tiszta jövedelem!!! és akkor még nem volt se szülés se egyéb mûtét ami után külön jövedelem jár bor1tékban.
Egy hónapban akkor egy nõgyógyásznak min. 7-800.000 Ft jövedelme van. ez nem rossz ugye?
És akkor No comment

Marcsa
Névtelen
 


!!!
Azt is ki kellene számolni, hogy egy orvos (és természetesen a családja) mennyi pénzt költ az egyetemi tanulmányokra, utána a továbbképzésekre és az orvosi konferenciák költségérol nem is beszélve (mert ugye elvárjuk az orvosunktól, hogy abszolut napra és "világ" kész legyen.
A magánrendelo fenntartása (rezsi, személyzet) (mert ugye vagyunk egy néhányan, akik nem akarunk a rendelointézetben órákat várakozni).

De, ha ennyire irigyek vagyunk utánuk lehet csinálni (tanulás, lemondás stb.).
Mandy
Mandy
 


Kedves Mandy!
1. Az egyetemi tanulmanyok ingyenesek.
2.az orvosi konferenciakra altalaban palyazatokbol fedezik a koltsegeket.
Mondok egy durva dolgot. Te mit szolnal ahhoz, hogyha en, mint ketdiplomas pedagogus( ezt csak azert irtam, hogy azt is vedd figyelembe, hogy felsofoku tanulmanyokra cirka nyolc evet forditottam...) azt mondanam egy szuloi ertekezleten, hogy szivesen leszek kedvesebb a gyerekhez, foglalkozom vele kulon is, korrepetalom, ha minden egyes alkalommal x ezer forintot befizetsz. Abban a pillanatban fel lenne mindenki haborodva, kozolnek velem, hogy nekunk ez a kotelessegunk, amiert nem jar kulon penz. Valaki irta, hogy az orvosnak is ugyanugy kell a boltban vasarolni: hat gondolj bele, mindenki masnak is. Es meg egy szegyenletes titok: jopar ev tanulas es tanitas utan 48 ezer forinttal mentem el gyesre... NO, ugye erre nem vagy irigy...
Abban igazad van; aki maganrendelesre jar, az fizessen is erte. DE! ha valaki KOZKORHAZBAN, allami felszereltseggel, stb., vegzi a vizsgalatokat, miert tartja utana a zsebet???????
Miert teljesen termeszetes dolog, hogy az orvosoknak penzt adunk??? Es ehhez egy rovidke tortenet: a fiam negyhetesen korhazba kerult. Egy kisfiuval volt egy szobaban, akinek mindenfele bajai voltak( harom honaposan). A kisfiu anyukaja egyszer megkerdezte az orvosnot, hogy nem kellene-e egy rontgenvizsgalatot csinalni a fian, mert nagyon furcsan veszi a levegot. A doktorno elkezdett kiabalni, hogy ez nem kivansagverseny, anyuka, majd en eldontom, hogy milyen vizsgalat kell. Ezek utan egy kis penz vandorolt a zsebebe, rogvest kiirta a rontgent, ahol is kiderult, hogy a kisfiunak csunya tudogyulladasa van... COMMENT????
Eva
 


Kedves Mandy!

Én sajnos a maszek rendelésen többet várok mint a normálon. Viszont a maszek rendelésen a párom is láthatja az ultrahangot, amirõl megjegyzem egy elég rossz gép,szerintem régi kórházi, leselejtezetten került ki.
A konferenciák legtöbbje alapítványi pénzbõl megy. Én is egyetemet végeztem, és semmivel sem érzem kevesebbnek magam az orvosoknál, mert lehet hogy õ emberekkel foglalkozik, de valahol én is, mert én a statikával foglalkozom. Ha rosszul van megtervezve egy épület statikailag szerinted hány ember életét veszélyeztetem?
Továbbképzésekre meg én is járok, mert a technika itt is fejlõdik.
És akkor most nem írom le mennyi a brutto havi fizetésem. (amit lát is persze az adó bácsi, nem úgy mint ..)

Marcsa
Névtelen
 


Kedves Mandy!

Csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz.
Vagyunk itt egypáran, akik ugyanúgy tanultunk, lemondtunk stb. és még az az esély se volt elõttünk, hogy majd ha végzünk, akkor aztán de csudajó életünk lesz. Talán elhivatottság kérdése a dolog? Mellesleg az én dokim a kórházban tart úgymond magánrendelést, tehát kórházi szerkenytyûvel, mégsem utasítja el azt a pénzt.
Ami a rendelõben való várakozást illeti, nem annyira nekem, mint inkább a munkaadónak jelentett problémát. Nem vették volna túl jó néven, ha egy negyedórás vizsgálat miatt ott ülök
egy fél napot. Tehát valahol ez is kényszer.
Még egy, nem csak az orvostól várják el, hogy abszolút napra és "világ" kész legyen.

Katica
Katica
 


Kedves Marcsi!

1, Azért így nem lehet számolni! Nézd át ujra, hogy mit irtál és biztosan észreveszed a hibát!

2, Nem lehet álltalánosítani sem mivel az én orvosom 1 héten csak 1- szer rendel 2-7 ig, azaz 5 órát és 1/2 óránként vagyunk bejelentve. A költség 3500 ft.
Azaz egy héten egy nap 35000 Ft, ezt beszorzod havi 4 héttel az csak 140 000 ft a te csillagászati összegethez képest.
de perszemindenhol minden változhat idő és pénz arányban is.
3, csak hogy leszögezzük, senknek nem kötelező a magánrendelés,ezt mindenki maga dönti el; hiszen ez egy plussz szolg.
ja és abből a 140000Ft bol ki kell fizetnie a rezsit, az asszisztensnőt-v. titkárnő (ami kb. 60000 Ft.eleve) Szoval az én dokimnak ebből nem sok marad.
Mégis figyelmes, meghalgat, a korházban (ha kell menem, sajna már volt rá példa) mivel ismer és az ő betege vagyok töbszőr rámnéz,ja ésmobilon már a szabia alatt is hívtam, meg éjszakais, de mindig készséges volt.
Ezt nem azért irom mert ellenségeskedni akarok, de azért vannak kivételek!
Pár nappalfeljebb egyébként olvashatod az én véleményemet is " Kedves EÜ-s " címen.


PötömPanna
PötömPanna
 


Azert eleg jo fizetes havi 20 orara 60000 egy aszzisztensnek. Felszorozva rendes napi 8 orara ugy kvazi 480000Ft, ha csak a harnmada marad a zsebeben, akkor sem rossz fizetes.

Keke
Névtelen
 


Kedves PötömPanna!

Igazad van hogy vannak kivetelek, amit en leirtam, az az en orvosomnal van.De tavaly voltam egy baratnom ajanlasara a Rokus korhazban egy masik dokinal. Rakszuresen. A korhazba kellett mennem (etse 7-re vagy 8-ra), elkerte a TB kartyamat, es ezek utan, hogy kb. 10 percet toltottem nala 5000 Ft-ot fizettem neki. Szamla nem volt, en asszisztenst sem lattam, de ettol meg lehetett.
Mindent a korhazi muszerekkel csinalt, es biztos hogy a rakszurest is TB alapon intezte el.
Itt is lehetne szamolni ... es szerintem ez az altalanos. sajnos.

Marcsa
Névtelen
 


Sziasztok!

Hmmm. Hát manapság nem annyira egyszerü szakmai konferenciákra utazni a dokiknak szponzorpénzből. Ugyanis beszüntették ezt, illetve kökemény adókat és járulékokat kell utána fizetni.
A rendelö bérlésének vannak rezsiköltségei, mint a rendelö felszerelésének is. Ugyanis nem CSAK úgy lesznek ott az eszközök pl. UH, szék, sterilizáló stb.
Anno egy régebbi orvosom elmesélte, akkor vett éppen UH-t, hogy ezt most 5 évig törleszti. ÉS egy UH gép nem 1-2 forint, hanem sokkal inkább milliós nagyságrendü.

És én nem sajnálni szeretném öket, de azért az éremnek két oldala van.
Ugyanez a doki mondta el pl. azt is, hogy neki kb. 40 éves koráig kell megalapoznia a betegkörét, az életét, utána már ez nem mehet így tovább. MErt éppenséggel belehalhat.
Mint ahogyan a dokim az EDA beadása közben annyit mondott: "Újabb sokk a koronáriámnak."

Azért azt is képzeljétek el, hogy ez a doki dolgozik a kórházban reggel 7-töl délután 3-4ig, utána elemyg a masezk rendelésre, átlagosan hetente kétszer, plusz még minimum heti 1 ügyelet, plusz az általa bevállalt éjszaka megérkezö szülö nök.
Hát én nem csinálnám semmi pénzért.

Könnyü szidni öket, mint ahogyan könnyü szidni egy pedagógust a nyári szünetért, meg a napi 2-3 órájáért is. Minden foglalkozásnak megvan a kellemes része, meg a pocsék is.

Piglet
Piglet
 


!!! Sziasztok !!!
Nyilván vagyunk jó néhányan diplomások, akik sok mindenrol lemondtunk...

Nem védeni akarom az orvosokat:
ad 1: ök is meg tudják magukat védeni, ha szükség van rá, ehhez nem kellek én
ad 2: nem minden orvos hozzá állása egyforma, aki ugymond nem felel meg az elvárásaimnak „le kell cserélni”
ad 3: ha nem derült volna ki az elözö irásombol, én elsösorban egy olyan szituáciorol alkottam véleményt, hogy én választok (felkérek) egy orvost, akihez rendszeresen járok

Egyszerüen csak arrol van szo, (mint már más hozzászolásomban is megirtam) hogy mindennek két oldala van és sokszor hajlamosak vagyunk csak a nekünk "tetszöt" vizsgálni.

Kiegésziteném az irásom azzal, hogy természetesen 1. magánrendeloben történo magánrendelésrol beszélek
tehát az ottani feltételekrol és felszereltségrol és nem minden magánrendelöben 'csak leselejtezett, vacak gépek' vannak
2. Eva! mint sokan tudjuk az egyetemi tanulmányok csak elméletileg ingyenesek. Nem is olyan rég (a felvételik idején) több média is foglalkozott a klb. egyetemi szakok "költségeivel". Ez az orvosi egyetemen kb. 1 millio Ft-ot ró a leendo orvosok családjaira az öt év alatt.
3. az orvosi konferenciákat (mint ahogy Piglet is leirta) már nem igazán szponzorálják. Ha egy orvos el akar rá jutni, sokszor igen is saját maga fizeti és egy két napos konferencia akár több százezer Ft-ba is belekerül. Magamat ismételve: a médiák ezzel a kérdéssel is nem olyan régen foglalkoztak

A pedagogusok valoban felháboritoan keveset keresnek, s többet érdemelnének, de itt és most nem erröl van szo. Egyébként, ha a gyermek magán- vagy alapitványi iskolába jár azt is meg kell fizetni.

A megkövezés és a különbözo találgatások elött azért elárulom, hogy nem az egészségügyben dolgozom és sajnos nem is vagyok milliomos, egyszerüen zavar az, hogy csak az egyik oldalt nézzük.

Sziasztok Mandy
Mandy
 


Kedves Piglet!

Teljesen egyetértek Évával és mindazokkal akik hasonlóan nyilvánultak meg!
Érzékeny pontomat érintetted, mint pedagógusnak: a nyári szünetet. Ez ugyanis nekünk KÖTELEZÕ szabadság, mint ahogyan a téli, tavaszi szünet is. Nem pedig szünidõ, mint ahogyan sokan hiszik. Magyarul akkor kell kivennünk. Én úgy szerettem volna elõ- vagy utószezonban menni üdülni, amikor olcsóbb, de nem lehet. Elõbbi az évvége, utóbbi a tanévkezdés miatt. A napi két-három óráról ne beszéljünk, hisz nekünk is van kötelezõ óraszámunk és ha ma kettõ van, holnap legalább hét lehet. És a dolgozatjavítás és a felkészülés... Hidd el, kitölti rendesen a napunkat! (Mint ahogyan az orvosnak is: lehet ma senki nem szül, lehet holnap zsinórban mindenki...)
Továbbképzésre pedig mindenkinek szüksége van, tanárok is járnak, sõt most már hétévente kötelezõ!
Mindemellett csak azt szeretném mondani, hogy szerintem az orvosoknak a mostani bérüknél magasabbat kellene adni -államilag-, de nem arra való hivatkozással, hogy mennyit tanultak, hanem mert ÉLETEKKEL foglalkoznak! És akkor jó lenne, ha ezt becsülettel tennék is... Ez persze utópia Kép

Hátha még megérem, hogy nem lesz az...Kép:

Juca
Juca (juca)
 


En is magam valasztom az orvosom mert kell. Szulni fogok, tehat ahhoz orvos kell. mehetek a rendelobe is de azt az orvosok nem dijazzak nagyon. persze van kivetel! De p. ha altatnak, annak az orvosnak nem ugyanakkora a felelossege? vagy ha szovetmintat vesznek hogy le kell-e vagni valamelyik vegtagot mert rakos a daganat, vagy joindulatu, milyen oriasi a felelosseg! JA es mennyit kell hozza tanulni! Es ki ad nekik boritekot?
En ezert tartom igazsagtalannak a nemely orvos boritekos dolgait.
Az eremnek tenyleg 2 oldala van de valahoyg ez az oldal fenyesebb.
Marcsa
Névtelen
 


Kedves Juca!

Félre ne érts, én nem mondtam egyetlen egy szóval, hogy a pedagógusoknak könnyű, hogy eleget keresnek, és azt sem, hogy az a fajta kritika, hogy nyári szünet, napi 2-3 óra jogos lenne. Sőt. Lehet, hoyg nem megfelelően sikerült érzékeltetnem, de pontosan ugyanannyira előítéletesnek tartom ezt is, mint az orvosokkal kapcsolatos dolgokat is. Egyikkel sem értek egyet. A láthatóbb különbség annyi, hogy az orvosok egy részének lehetősége van plusz pénzhez jutni. A tanároknál ez sokkal kevésbé igaz - minimálisan csak.


Piglet
Piglet
 


Valaki irta hogy egy orvosnak van 40-50 betege (mar amennyiben a terhesseg betegseg). Miert gondoljuk hogy a havi atlag terhesrendelesen emlekezni fog rank? Szvsz semmire nem emlekezhet hacsak az arcunkra nem, de ha valami erdemi infora van szuksege akkor elo kell vennie a terheskonyvet es a leleteket es abbol megmondani mi a teendo, ha van valami gond. Erre pedig szerintem az ugyeletes nogyogyi is eleg jo. En az Sztk-ba jartam, volt 3 orvos valtasban es sosem tudtam kihez kerulok de mindegy is volt. Mindharom ellatta a dolgat, megvizsgaltak, megneztek a leleteket es felirtak a kovetkezo havi vizsgalatokat. Szulni is az ugyeletes szulesznonel (muszakvaltas miatt kettonel) szultem, orvos csak ritkan jott be de nem is volt ra szukseg. Kedves volt es szakszeru.
sziasztok, idi
idike
 


Kedves Mandy!

Ne haragudj, de megint csak ellent kell mondjak.

1. Aki maganrendelobe akar jarni, az tegye batran es fizesse meg az azert jaro tarifat. De! Ne legyen az ember lanya ugymond rakenyszeritve erre mert a kozszolgaltatas csapnivalo. Kulonben pedig a "boritekokrol" beszelgettunk, csuszopenzrol, nem pedig egy extra szolgaltatas megvasarlasarol. (A kulonorakert fizetsz, de a kotelezo oktatasert nem. Igazam van?)

2.Nem tudom hany eves vagy, de kb. 10 evvel ezelott meg teljesen ingyenes volt a felsooktatas. A legtobb ma praktizalo orvos pedig meg anno az atkosban vegzett. (Ki tudja mit hoz a jovo! Lehet, hogy egy becsuletesebb, elhivatottabb generaciot)

3. Az orvoskonferenciakrol pedig annyit, hogy szamtalan orvos ismerosom kozul meg eggyel sem talalkoztam, aki rendszeresen jart volna tovabbkepzesre. Ha megis megtette, levonatta az adojabol. Az Internet s egyeb publikaciok az elsodleges tovabbkepzes forrasok.

Abban viszont egyetertek valamelyik elottem szoloval, hogy az egeszsegugyben dolgozoknak ugy altalaban tobbet kene keresniuk - de ez eppen ugy igaz a tanarokra, rendorokre, tuzoltokra, buszsoforokre... es meg sorolhatnam.

Gabi
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem hálapénz ügyben két dolog szól az adás mellett. Az egyik maga a hála, ha úgy fogom érezni szülés után, hogy nagyon kedvesek, rendesek, figyelmesek voltak velem, legyen az orvos, szülésznö, csecsemösnövér, bárki, aki többet nyújtott emberileg, mint a szigorúan szakmai oldalról vett kötelessége. A másik ok, ami miatt adni kell, az az, ha akarok valami extrát. Pl. én Dr. X.Y.-nál akarok szülni, és kész! Lehet, hogy Dr. X. Y. éppen akkor végzett egy fárasztó ügyelettel, és indulna haza. Az is lehet, hogy éppen a csomagokat bontogatja a karácsonyfa alatt a saját gyermekeivel (karácsonyra vagyok kiírva Kép), de én azt akarom, hogy az én gyermekemet ö segítse a világra. Ha elvárom, hogy a munkaidején és ügyeleti beosztásán túl is a rendelkezésemre álljon, akkor azt már honorálnom is kell. Az nem kötelessége, nem azért kapja a fizetését. Persze, a nögyógyászok olyan szakmát választottak, ahol nincs piros betüs ünnep, a babák éjjel nappal, hétköznap és ünnepnap egyformán megszülethetnek. De ha nem lennének az ilyen extra kívánságok, hogy én ennél, te meg annál szeretnénk szülni, akkor azért tervezhetö lenne az életük. Megnéznék hónap elején a beosztásukat, és azt mondanák, a francba, karácsony szent estéjén én vagyok az ügyeletes?!?! És a családi csomagbontást 25.-re idözítenék. Én biztos vagyok benne, hogy azokat a babákat is világra segítik, akiknek a mamája nem választ orvost. Ott az ügyeletes, és neki ez a kötelessége. Meg is fogja csinálni, szakmailag tökéletesen, bár lehet, hogy emberileg barátságtalanul. De azt nem vehetik bele senki munkaköri leírásába, hogy kedvesnek kell lennie.

Az egészségügy helyzete, a közalkalmazottak fizetése szerintem egészen más lapra tartozik, és bár tényleg tarthatatlan és tényleg kevés, de ehhez a kérdéshez nem sok köze van. Kár is belebonyolódni, mert túl messzire vezet, és végül politizálásba fog torkollni. Kép

Az is elöfordulhat (sajnos), hogy figyelmetlenséggel, nemtörödömséggel provokálják ki egyesek a "hála"pénzt azért, hogy egyáltalán a munkájukat ellássák, de én remélem, hogy ez csak néhány kirívó esetben van így. Naív vagyok?

BMárti
BMárti
 


Szia Márti,

Én is úgy érzem, hogy nem nagyon lehet összehasonlitani a különféle szakmákat és annak anyagi vonzatait, de itt a legtöbben azért adnak pénzt a nögyógyászoknak, mert hálásak. Miért vagyunk hálásak végülis? A lehetséges válaszok: mert kedves volt velem, mert partner volt a szülésnél, mert szakmailag profi számomra, és egy nagyon fontos dolog, hogy utána is ugyanúgy járhasson adott orvoshoz, kedves legyen vele, figyelmes a késöbbiekben is. Tehát valahol "megveszed" a jövödet is.

Mindezzel semmi bajom, kb. én is úgy gondolom, ahogy Te. Mégis, ha arra gondolok, hogy a dadusok, óvonök, tanitók és tanárok, akikre ugyanugy rábizom a gyermekemet, hogy vigyázzon rá, mutasson példát, tanitsa, stb. borzasztóan keveset keresnek, hálapénz nélkül. Pedig nap, mint nap hálás lehetnék, ha szépen, egészségesen fejlödik a gyerek. Mégsem adok neki hálapénzt. Söt különórák esetében is a munkaidejét fizetem meg és nem adok pluszban, mert mondjuk különösen kedves. Másik példa: védönök. Ha esetleg egy védönö nagyon jó tanácsokat ad szoptatás terén pl., ami egyértelmüen a baba javát szolgálja, ált. nem nagyon kap hálapénzt.
Igen ez politikai kérdés, mégis elgondolkodtató.

Naiv vagy. Az a baj, hogy csak a szóban rejlik a "hála". Igazából ez már "elvárt" és ez minden szakterületen praktizáló orvos jórészénél igy van. Ha az egyiknél müködik a másik nem fogja a lehetöséget elhalasztani és ez gerjeszti önmagát. Ha "csak úgy" kedves valaki és ráadásul szakmailag profi, nagyon sokan mennének hozzá, esetleg olyanok is, akik nem tudják "megfizetni a hálapénzt" és ezt nem nagyon rizikózzák meg ( tisztelet a kivételnek, mert biztosan vannak ilyenek! ).

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Sziasztok!
Én is mindig "számolgatom" mennyit kereshet az orvosom. Aztán belegondolok, hogy mennyit van talpon ezért a pénzért!
Politika, nem politika az "állam bácsinak" illene oket megfizetni.
Egy ismerosöm szerint az orvosin tolongás van a szülész szakirányba... Valahol megértem oket. Nekem egy szerencsém van: az orvosom (úgy érzem) hivatásának érzi amit csinál. Nem tárgyként, emberként kezel minket. Ilyenkor az ember szívesebben ad!
De ha összeadom mennyiben van benne egy baba születése (pláne ha elso és mindent venni kell), hát "aprópénz" az a 25 ezer anyasági...
Néha bosszankodva mondom, hogy vásároljon be belole az, aki kitalálta, hogy ez elég!!!!
Lillaanyu
Lillaanyu
 


Kedves Gabi!

Ha az általad ismert orvosok nem járnak továbbképzésre, akkor elég rossz társaságban forogsz, én váltanék a helyedben. Ez az adóból való levonás meg egyenesen hülyeség. Bár tök jó lenne, kimegy valaki mondjuk egy londoni kongresszusra, és akkor már nem is fizet adót, sőt, még állam bácsi ad neki pénzt, erre gondoltál? Gondolj bele a közalkalmazotti bértáblába!
Lányok, annyi olyan orvos van, aki nem kér hálapénzt, ha valaki nem akar fizetni, miért nem ezekhez megy? Nagyon egyszerű a képlet, ha nem akarsz 50 ezret adni egy zakóért akkor ne menj a Marks and Spencerbe, hanem keress egy olcsóbbat, esetleg turkálót!
ugyanez a helyzet az ovival, sulival, Vagy jó az állami, vagy beéred vele, mert nincs pénzed finanszírozni, vagy fizetsz!
Nem kötelező fizetni. Ne menj oda, és akkor problémád sincs.
Egyetlen más szakmában sem jellemző, hogy mindenki irgalmas szamamritánust játszana, miért pont a szerencsétlen orvosoktól várják el? merthogy ez a kötelessége? A pedagógusnak az a kötelessége, hogy neveljen szeretettel és türelemmel. Az ügyintéző kötelessége, hogy segítsen.A rendőrnek, meg hogy szolgáljon és védjen. A katonának meg hofy lövesse le magát a hazáért.
Szóval demagóg szöveget én is tudok mondani.

Sziasztok
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Madárka!

1. Azért az orvos választást ne hasonlítsuk össze a ruhavásárlással.
2. HOgy menjen oda az ember az orvoshoz, hogy elnézést maga mennyi pénzt vár a borítékba? Ugye semennyit sem? Mert ez a dolga!
3. Ha a tanár tanárod/védõnõd/postásod /ápolónõ sokkal kedvesebb mint amennyire elvárnád, adsz neki valamit? legfeljebb egy szál virágot vagy egy doboz desszertet és közben ömlengsz hogy mennyire kedves aranyos ember... akkor a dokval miért más helyzet? GB
GB
 


Haaat kedves Madarka!

Jol el vagy szallva! Szerintem a Babanet nem arrogans, pokhendi velemenyek helye. Most azert kicsit "kemenyebb" leszek, merthogy vedekezo allasba kenyszeritettel. (Elnezest mindenkitol)
Ad1. Tarsasag. Koszi jol erzem magam!
2. Tajekozatlansagodnal mar csak naivitasod nagyobb. Minden orvos szamara elerheto a BT - praktizalas nelkul. Nehany benefit: 25%-os autovasarlaso kedvezmeny, koltsegek leiratasa (pl. tovabbkepzes)
3. En az orvosoktol "csupan" azt varom el, hogy az embersegesebb taborba tartozzanak, s hamar eletmentesre es kozszolgalatra eskudtek fel, hat tegyek azt alazattal.
4. "Ha nincs penzed...." Fuj! Szegenyek! Azt sem erdemlik meg, hogy egy lapon emlitsuk oket a "Mark & Spencer" elittel. Jobb lenne, ha jo melyre elasnak magukat, s csak ujgazdagek maradekait zabalnak, s levetett rongyaikat hordanak. S kulonben is, minek nekik es a kolykeiknek jo orvosi ellatas, oruljenek, hogy egy levegot szivhatnak veletek, madarkakkal. Egyszoval szegyelljek magukat, hogy elnek! Bar azt hiszem neked kene egy kicsit szegyenkezned!!!!!!!
Gabi
Névtelen
 


Madárka!

Már megbocsáss, de engem speciel a ruha baromira nem érdekel, a gyerekem élete viszont annál inkább. Szerinted akkor akinek nem adatott meg, hogy százezreket keressen, az érje be azzal ami van, helyesebben aki van? Hogy lehet összehasonlítani egy turkálót egy nem megfelelõ orvosi szolgáltatással?! Úgy tûnik, Te távol állsz az anyagi gondoktól, azért tudod ilyen "frankón" lerendezni a témát.

Katica
Katica
 


Szia Gabi

Úgy látom egyetértünk. Nekem is "kinyílt a bicska a zsebemben."Kép

Katica
Katica
 


Ez az Gabi és GB! Le az ilyen Madárkákkal. Mindig is utáltam a sznobokat.

És egy egyszerû példa, hogy én is hangot adjak felháborodásomnak.
A párommal együtt a Mûszaki Egyetemen végeztünk. Mind nekünk mind szöleinknek elvárása volt, hogy a lehetõ legkorszerübb technológiákról, eljárásokról is tanuljunk. Ez hogy volt lehetséges? Úgy hogy az elõadó tanár is folyamatosan képezte magát, tudományos munkát végzett a laboratóriumokban.

Egy egyetemi professzor!! fizetése nem több bruttó 150-160 ezer Ft. (És ehhez minimum 2 nyelvizsga plussz 3-4 év alatt megszerezhetõ doktori cím, az összes tudományos fokozat egszerzése (docens, adjunktus ...) tehát minimum 55 év kell hozzá)És ha belegondolsz hogy ezek az emberek képzik a jövõ mérnökeit, akik hidakat építenek, vasútvonalakat terveznek az orvosoknak a jobbnál jobb készülékeket fejlesztik, hogy nekik már csak használni kelljen...

Mit szólnál ahhoz ha ez az adott professzor azt mondta volna, aki állami elõadásra jár az örüljön hogy egyáltalán valaki bemegy az elõadást megtartan, de ha azt szeretnéd hogy akár egy Bánki Donát vagy Jedlik Árnyos szintû tudós is válhassék belõle, gyere a magán oktatásomra, aminek óradíja több 10e Ft és vizsgák végén meg plussz xtízerer Ft borítékban a zsebbe.
Elsõként lennének meghurcolva ezek az emberek nem?

És végül nézzük a dokik munkarendjét:
fogorvosom: minden nap délelõtt dolgozik a Klinikákon 8.00-13.00 ez 5 óra utána ki tudja merre van.
Nõgyógyászom: heti 3 nap 2 órában a kerületi rendelõben és szintén heti 3x2 óra a kórházban. plussz ügyeleti napok, sokan vannak, havi 4 nap maximum.
szemdokim: minden nap 10-13 óráig szintén a klinikákon. ez napi 3 óra

Azt hiszem hosszú voltam, de felbosszantanak a hülyék.

Nóri
Nóri
 


AZ ORVOSI ESKÜ SZÖVEGE
"Én ................. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelõzésére, a betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok, titkaikat fel nem fedem. Egyenlõ figyelemmel és gondossággal gyógyítok minden embert. Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is tudomásul veszem. Az orvosi mûködésemmel kapcsolatos etikai követelményeket tiszteletben tartom. Arra törekszem, hogy az orvostudomány, valamint a Semmelweis Orvostudományi Egyetem jó hírnevét öregbítsem és megbecsülését elõmozdítsam."

[url=http://www.sote.hu/ginfo/e2.html" TARGET="_top]http://www.sote.hu/ginfo/e2.html[/url]
Iboly (iboly)
 


sziasztok!
A fenti eskühöz egy pár dolgot, ha megengeditek:
1. Ezt nem kell elmondani minden nap, minden betegnek. Két év és kitudja hány boríték (amit nem te adtál, hanem mások mutattak "követendő" példát) után meg direkt el is felejtik.
2. A szülészetnél pedig leginkább az a zavaró, hogy nem vagy beteg, csak egy páciens, aki fél, hogy a régen várt gyerekének, aki szintén nem beteg valami baja lesz.
3. HA VALAMI BAJ VAN, NINCS AZ AZ ORVOS, AKI ELŐSZÖR A BANKSZÁMLÁDAT NÉZI, EZ BIZTOS!!!!!!
4. Tudja valaki, hogy mit jelent az, hogy "képességeim korlátait is tudomásul veszem"??
Manka
Névtelen
 


Manka!

Válasz a 4. pontra: Tudomásul vegye, amikor már gyógyíthatlan egy beteg. Ott a képességei korlátja... (A jobb orvosoknak ott van, a kevésbé jóknak...)
Hami
 


Hami!

Akkor ez valamilyen felhívás az euthanáziára?!
Manka
Manka
 


Áruljátok már el, mitől van az a becsípődésetek, hogy csak az az orvos a jó, aki elvárja hogy fizess?
Nóri!

tök jó, amit elmondtál, de nem értem, hogy jön ide, és egy kicsit demagóg.
Mellesleg azért szeretik külföldön a magyar orvosokat, mert manuálisan is tudnak vizsgálni. mivel a az a klassz kifejlesztett technika nem áll rendelkezésre.
egy a rendelési idő, meg egy másik a munkaidő. Esetleg osztályon is kell dolgoznia valamit, nem? Sőt, talán még műtétes napjai is vannak! Egyébként a műegyetemes tanárok tudását és tisztességességét talán ne feszegessük. Persze, biztos ott is vannak kivételek.

Gabi!

Persze, biztos tájékozatlan vagyok, és főleg naiv, de ha tisztán játszol, egy Bt jövedelmének 10 százaléka ami megmarad, a többi elmegy jobbra-balra (adó, könyvelő stb), mindemellett bármi gond van, még a gatyáját is viszik. Persze, alapíthat kft-t is, és a három millióból másfelet akár apportban is vihet. Hát ez tényleg nagy lehetőség. Magyarország arról híres, hogy vállalkozásbarát, nem? Bárvégül is a kormány ezt hajtogatja... Ezek szerint van aki elhiszi
Szerencsés vagy, hogy csak azt várod el egy orvostól, hogy emberséges legyen. Tudod, biztos bennem van a hiba, de nekem az a lényeg, hogy hozzá tudjon szólni a problémámhoz. Tudod, én olyan orvossal operáltattam az anyámat, akinek ugyan pokróc a stílusa, de istenien operál. Nekem a körülöttem lévők egészsége fontosabb a bájvigyornál

Gb!

1. vedd, észre, hogy ilyen világban élsz, akár tetszik, akár nem!
2. Egy-egy kirívó esettől eltekintve még senkitől nem hallottam, hogy ne látták volna el, vagy pénzt kértek volna érte. Egy kórházban/klinikán max. 1-2 ilyen orvos lehet.
3. A tanárom se kedves legyen. Legyen következetes és tudjon tanítani. A bájvigyor tanárok rendszerint fű hülyék, és az állandó bájolgással leplezik a szakmabeli hiányosságokat. A tanárom legyen kimért és nyugodt.
A védőnőm se kedves legyen, hanem értelmes. Mellesleg azzal nyitottunk, hogy közölte az árfolyamot.
Nem fogadott el a nőgyógyászom semmit, de az ápolónőkre egy kisebb vagyont költöttem, hogy ne felejtsenek teljesen el, de ezután is pokróc volt a modoruk, és még buták is voltak.

Katica!

Keress egy orvost, akit nem a pénz mozgat, és ért a szakmájához (ezek szerint marha nagy mákom van, mert én egy csomó ilyet ismerek, és meglehetősen kevés azoknak a száma akik elvárják, hogy fizess). Mellesleg nem állok távol az anyagi gondoktól, de még a gyerkem születése előtt utánanéztem, hogy gond esetén hová szlsdjak, Én nem hiszek azokban az orvosokban, akik csak a boríték után tudnak gyógyítani. Mert aki tud és akar gyógyítani az szenvedélyből csinálja, és TOVÁBBKÉPZI magát.Nem megyek azért egy bizonyos orvoshoz mert marha divatos , és a szomszéd néni szerint kedves is. Ezekre különben is az jellemző (tisztelet a kivételnek), hogy fizetsz egy csomót, ezért ő nagyon kedves, még a kutyád iránt is érdeklődik, de a simulékony modora mögött egy üres fej lakozik.
Különben nyugodtan csukd be a bicskádat, csak azt vedd észre, hogy annyi jó orvos van, aki nem tartja a markát, miért nem ilyenhez mész? Miért kell docens, adjunktus, prof, ha ott a mezei osztályos orvos is, aki esetleg odafigyel rád (mert TÉNYLEG gyógyítani akar), és hát, lehet hogy szakmailag jobban a toppon van, mint a felettese.csak a hülye magyar mentalitás szerint az a jó, ami jó drága, mert ingyen biztos csak szart adnak! Aztán meg köpködnek, ha kiderül, hogy az mégsem olyan jó!
Tudok olyan orvost mondani, akinél az általa operáltak 90(!) százaléka meghalt, de boldogan ment hozzá az elhunyt családaja, mert : Hát ez olyan jó ember! Volt, hogy egy családból már 3-4 embert tett el láb alól, de még mindig istenítették, és tömték pénzzel!

Az általatok leírtakból arra a következtetésre jutottam, hogy ha valami baj van, Ti bementek valahová, és várjátok hogy az Úr elétek vezéreljen egy szentet. Ez nem így működik. Ugye ha festőt kőművest hívsz, esetleg fodrászt keresel, megnézed mennyiért és hogyan dolgozik. ha valaki drága, káromkodsz egyet, és tovább mész. Az orvossal, akire saját ill. családtagjaid életét bízod, miért nem teszitek ezt? Persze, vannak olyan helyzetek, amikor azzal kell beérned, aki van. De újraélesztés előtt ritkán várnak paraszolvenciát!
Ha az sznobság, hogy tartok azoktól az orvosoktól, akik nem képzik magukat, akkor sznob vagyok.
Ha az sznobság, hogy nem akarok több százezret orvosokra költeni, és ahhoz ragaszkodom aki tud is valamit, akkor sznob vagyok.
A leírtakból Nektek marha sok pénzetek van orvosra. Tudjátok nekem nincs. Vagy talán csak másra költöm.

Egyébként az én orvos ismerőseim (aki galád módon rendszeresen továbbképzik magukat), arra panaszkodnak, hgoy a borítékot mindenki adja, pedig ő sokkal inkább szeretné azt hallani, hogy KÖSZÖNÖM! Esetleg ha visszautasítja, akkor (szó szerint), hozzávágják mondjuk ilyen szöveggel: Mi az, magának büdös az én pénzem?
Áruljátok már el, ha akkora pénz van ebben az orvosi pályában, akkor miért van jelenleg hivatalosan bevallottan 70 százalékos pályaelhagyás? Mert poénos volt elcseszni 6 évet az egyetemen. ne jöjjön itt nekem senki azzal hogy ennek meg annak milyen autója, palotája van.
Azt is vegyétek észre, hogy egy csomóan csendben, feltűnés nélkül keccsölnek nem magánrendelőben, és nem a mellükett püfölve. Igaz ők egyre kevesebben vannak. Egyik szakmailag kiváló ismerősöm elvégezte a GDF-et, és elhagyta a pályát, mert 15-tel szorozták a nettóját. A másik itt sírt, hogy egy ezrese van, és két hét fizetésig. Hosszas rábeszélés után magánklinikára ment.Most megint azt mesélte valaki, hogy váltania kell, mert nem tudja a két gyereket eltartani.

Egyébként nagyon sok ember van, aki nem tud fizetni. Azt sem értem, miért hálapénzt emlegettek. Amiről Ti beszéltek, az max paraszolvencia. Tudjátok, mi a hálapénz? Elmondok egy történetet: eüben végeztem főiskolát, egyetemet. pályaelhagyó vagyok, galád anyagi okokból. Sírtam amikor egyértelművé vált a számomra, hogyha internetszámlát akarok fizetni(pl), akkor vagy a gusztustalan borítékosdi, vagy reménytelen. Imádtam a betegeket, rengeteget tanultam Tőlük (bár nem voltak profok a műegyetemen).Mindig dolgoztam suli mellett, mert nemcsak M&S-re nem volt pénzem, hanem kajára sem. Egyszer egy néni 40 percet kóválygott a fájós lábával a marha nagy épületben, hogy megtaláljon engem, és adjon egy narancsot, hogy higgyem el ő ezt nagyon nagy szeretettel adja , és nagyon szépen kér fogadjam el. Na lányok, ez a HÁLApénz.
Ja, a főorvos is egy narancsot kapott , és láttam a könybelábadt szemét!
Miről is beszélünk?
A SZNOB!!!!!
madárka (mad&aacut
 


Jaj Manka!

Én nem is gondoltam az eutanáziára! Mégegyszer átolvasva az eskü szövegét (és erösen OFF-olva a topikot): nyújtsa a legtöbbet a betegnek, amit csak tud, de fogadja el a megváltoztathatatlant, hisz ö sem isten és fogadja el, ha már valakin nem tud segíteni. Számomra ezt jelenti és szerintem köze sincs az eutanáziához, ami már egy másik topik lehetne...

Hami
hami
 


Kedves Hami!
Csak vicceltem! Mindenesetre fura egy ilyen kijelentés egy olyan fenkölt pillanatban, mint amilyen az eskütétel."képességeim korlátait is tudomásul veszem" megőrülök, tényleg....
JAJAJManka
Manka
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: