Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kedves babát várók!

Mindenkinek sokszor gratulálok a babákhoz és közben nagyon irigykedem. Pedig nem is volt még olyan rég.... Beus
Bea
 


Sziasztok!
Gratulalok minden babat varonak! Mi a kovetkezo honapra tervezzuk a fogantatast, remelem sikerul.
Nagyon varom mar azt a pillanatot, hogy megtudjam hogy egy baba van a pocakomban.
Moni
Moni
 


Szia, Lányok!
Úgy tűnik, egyre többen vagyunk! Rajtunk aztán nem múlik a kormányprogram! :))

Most jöttünk haza a nőgyógyásztól, ő is megerősítette a hírt.

Edina, rákérdeztem az idő megállapítására és úgy van, hogy az utolsó menszesztől számítják, nem a plusz két héttől. Bocs, hogy az előbb félreimformáltalak!

A szoláriumot is megkérdeztem, szerinte nem nagy dózisban nem káros. Rákérdezne esetleg más is?

Mi az Istvánba tervezzük a nagy eseményt.

Minedenki üdvözlök! A még mindig euróriában lévő Kata
Kata
 

 
 

Na, mi van Lányok, mindenki ennyire ügybuzgó? Csak nem egész nap próbálkoztok? Jó lenne, ha így lenne, de sejtem, hogy vagy mindenki nyaral vagy mindenki elfoglalt.
Én azért itt vagyok, elég jól, bírom a munkát is, most elég sok van, még hétvégén is dolgozom. Álmosság, éhesség és valami nagy-nagy belső béke jellemzi az állapotomat.
Remélem, jelentkeztek!
Addig is szeretettel: Kata
Kata
 


Kedves Zsóka!

Én magam is rendkívül szorongós vagyok, gyakran volt halálfélelmem, mikor Ubikával voltam terhes. Nekem az segített, hogy kibeszéltem magamból. Amikor elmeséltem valakinek, hogy milyen "őrült" gondolataim vannak, attól az egész olyan valószerűtlen és elképzelhetetlen lett. Igy minnél többször beszéltem róla, annál jobban oldódott bennem a félelem.

Mindenkinek jó bébivárást, nagyon irigykedem, olyan szuper volt terhesnek lenni (persze anyukának is az).

Üdv: Garam
Garam
 


Kedves Lányok!
A kibeszélés jegyében (ami egyébként szerintem is működő módszer)valamint tanácsokra várva jelentkezem újra.
Hízom. Öthetes terhes vagyok és hihetetlen, de az elnúlt egy hónapban hat kg-ot híztam. Gyakran vagyok éhes és néha odaáig megy el a dolog, hogy ha nem ehetek, úgy érzem, elájulok. Főleg az utóbbi három napban volt nagyon durva az állapot, mert annyit dolgoztam, hogy minden egyes szünetben azt éreztem, azonnal ennem kell és nem volt időm végiggondolni, hogy mit is szeretnék, ettem, ami jött.
Az önbizalmam romokban hever, úgy érzem magam, hogy elmondani is nehéz...
Most arra gondoltam, megpróbálok a testkontroll szerint étkezni, délelőtt csak gyümölcsöt utána pedig a szétválasztás módszerével.
Ha vannak sorstársaim vagy tapasztalt hízók/fogyók, kérem segítsenek!
Kellemes hétvégét mindenkinek!
Kata
Kata
 


Kedves Garam!
Köszi a tanácsot, én is ezzel szoktam élni, egy a bökkenő: amikor jól kibeszélem magam, akkor egy darabig jó is, aztán az egész kezdődik elölről. És minél közelebb a szülés időpontja, annál rosszabb. Azzal szoktam magam nyugtatni, hogy mostanában azért nem halnak meg olyan sokan szülés közben, és klüönben is, pár milliónyian már túlélték... :))

Kedves Kata!
Bocsi a aszavkért, de eszedbe ne jusson koplalni és fogyókúrázni meg testkontrollozni meg ilyenek!! A hat kg tényleg sok, de szerintem másképp kellene ezt a problémát megoldani. Pl. tűzz ki magadnak étkezési időpontokat (pl. reggel 7, 10, du. 1, 4, 7 óra stb), és csak akkor egyél. Vagy sokszor egyél de keveset. Vagy egyél az étjkezésekkor rendesen (reggeli, ebéd, vacsora), és amikor rádtör az éhség, akkor aztán egyél kétpofára, de csak gyümölcsöt. (Én most ez utóbbit követem). Meg tudnék enni egy egész disznót minden étkezéskor, de megpróbálom magam leállítani, viszont elképesztő mennyiségű őszibarackot (nem olcsó...) megeszem egy nap. A pocakom tele van tőle, van benne vitamin is és tényleg nem hizlal (van benne ugyan cukor, denem hinném, hogy elhízom tőle...). Szóval mégegyszer: szerintem próbálj meg valami más módszert követni, mert terhesség alatt a szervezetnek energiára is szüksdége van, meg vitaminra, meg egyebekre...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Kata! Ha érdekel a véleményem, szerintem a hízásod attól van, hogy annyira akartad ezt a babát, hogy a tudatalattid, most táplálja rendesen! Kicsit próbáld meg magadban lelkiekben rendezni ezt a dolgot, gyere ki az eufóriából és legyél nagyon nyugodt! Ha enned kell, először gondold át, hogy mit (Jó egészségeset), aztán egyél! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Lányok, de, jó, hogy Ti vagytok!
Mindig azt írjátok, amire szükségem van, Timi is, Zsóka is, nagyon köszönöm!
Mindkettőtöknek teljesen igaza van!

Végiggondoltam, hogy mit tudnék másképp csinálni. Az utóbbi két évben teljesen leálltunk a fehér kenyér fogyasztásáról és most valamitől állandóan azt kívánom. Nem tudjátok a sok-sok szénhidráton kívül van-e benne valami, amit logikusan kívánhat a szervezetem és más, kevésbé egészségtelen/hízlaló ételekben is megtalálható?

Elkészült az első "fénykép" Bogyókáról, a veseköves dokibácsimtól kaptuk ajándékba! Nagyon jó érzés.
Egyébként ez a +6kg arra is jó, hogy kicsit észhez térített, visszahozott a földre, lehiggasztott.
Mégegyszer köszönök mindent!
Kata
Kata
 


sziasztok!


örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra
én is boldog kismama vagyok,most 18 hetes terhes
nem tudtok véletlen egy jó kismama boltot,ami nem
túl drága,de azért lehet kapni jó ruhákat?

előre is köszi Anikó
Anikó
 


Sziasztok,

Szerintem ilyen kismama bolt nincs.Bár nem tudom neked milyen a jó ruha.
Én 9 hetes terhes vagyok,de már most rosszul vagyok, a kantáros kismama nadrágtól és az itt-ott fodros kötényruháktól.
Én majd XL-s, derékban húzos nadrágokkal,és bo ingekkel,pulcsikkal szeretném ezt a problémát megoldani. Bár még így is kell majd pamut harisnyát hordanom,XXL-es méretben !
Kedves Kata! Szerintem ez a 6 kg sok,próbáld magad visszafogni én is azt teszem.
Egy héten kétszer járok tornázni+ nagyokat sétálok.És lemondtam a csokiról,cukorról,esti evésekrol.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre ez oldalra, kár hogy nem előbb. Most 30 hetes vagyok, ez az első babánk és már nagyon várjuk.
Sajnos előtte már volt egy vetélésem, úgyhogy most gyógyszert szedek és vigyáznom kell, de remélem ebben a 10 hétben már nem történeik semmi rossz.
Jól érzem magam, csak nem tudok aludni. Nagyon fájnak a lábaim (csípőből végig), de csak ha fekszem. Tudja valaki, hogy mitől lehet, vagy mit lehet ellene tenni? Jó lenne még szülés előtt kialudni magamat, utána úgysem nagyon lehet.
Ha valaki kb. ennyi idős terhes mint én, szívesen venném ha megírná mennyit hízott, én most a 10. kg-nál tartok, nem sok ez?

Mindenkinek jó babavárást!!!!
Üdv. Virág
Virág
 


Szia Virág,

Bár nincs sok tapasztalatom,de szerintem 10 kg nem sok.
Én az egész terhesség alatt szeretnék 10 kg-ot hízni,nem tudom,hogy fog sikerülni,de azért küzdök.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok, Lányok!
Hédi, hova jársz tornázni és milyen típusú tornára? Én kicsit félek ettől, ráadásul a nőgyógyászom is ráerősített az aggályomra, úgyhogy a sétákon kívül másra még nem merészkedtem. Tudod pl., hogy milyen gyakorlatokat lehet és milyet nem? Egyébként a 10kgh szerintem fantasztikus, reális.

Kismam-ruha ügyben én két dolgot tervezek: varratni fogok néhány holmit, mert akkor az olyan lesz, amilyet szeretnék, olyan színű, olyan anyagú, stb. Ami még szerintem járható út, az egyenlőre csak ötlet: a Kismama magazinban hirdetnek használt ruhákat is és házi gyátmányúakat is, mondjuk farmert szerintem ott is lehet venni.

Sziasztok: Kata
Kata
 


Sziasztok !

Nem bírtam tovább, ezért vettem egy terhességi tesztet, igaz, hogy még csak 1 hét múlva kell megjönnie. Sajnos negatív lett az eredmény. Azért még bizakodok, hátha tévedett a teszt.
Én nem tudom , miért nem megy ez nekünk, pedig próbálunk mindent megtenni ez " ügy " érdekében.

Kata , Hédi hogy vagytok ?

Kismama Ruhákat lehet venni a XIII: kerületben a Pannónia utcában. Elég jó minőségűek és fazonúak.
Na és persze elérhető áron. Illetve a Götz bababoltokban is lehet kapni. Ott is elfogadható árokon.
Kati
 


Szia Hedi!

Kösz, hogy megnyugtattál. Én a 16. hétig nem híztam semmit (sőt fogytam felet), aztán meg öszze-vissza, hol többet hol kevesebbet. Én is szerettem volna összesen 10-nél megállni, de ez már nem fog összejönn, hiszen még visszavan 10 hét. Azt olvastam, hogy ebben az időben már lelassul a súlygyarapodás, a 9. hónapban meg is szűnik. Hát nem tudom, majd meglátom hogy lesz. Remélem már két kilónál nem hízok többet, persze a lényeg hogy a baba egészséges legyen!

Kata!
Nekem sajnos az előző vetélés miatt ennél a terhességnél hónapokig feküdni kellet, így nem tornázhattam, de úgy tudom a terhességi torna nem árthat (kb. a harmadik hónaptól ajánlatos), a futás is jó, az úszást pedig mindenkinek ajánlom! De ha csak sétálgatásra telik (mint általában nálam is, főleg az előzmények miatt) akkor sem rontasz el semmit, lényeg hogy mozogjál minden nap egy fél órát a jó levegőn!!

Kati! Ne aggódj! Én is vettem terhességi tesztet - jó drágát, ami már három napos terhességet is kimutat - mikor azt hittem teherbe estem és persze negatív lett. Aztán volt meglepetés amikor mégsem betegedtem meg. Akkor vettem egy másikat - jó olcsót - ami kimutatta a terhességet. Úgyhogy még bizakodhatsz, de ha mégsem jönne össze ne aggódj, majd a következő hónapban! Csak nyugodtan!

Mindenkinek üdv! Virág
Virág
 


Szia, Lányok!
Kati, fel a fejjel, nyugodj meg, nekem is azt tanácsolták a többiek, és látod, sikerült! Írok magánba is, veled vagyok!!!

Én egyébként a súlyhisztimet leszámítva jól vagyok, talán már azzal kapcsolatban is kezdek lehiggadni...
Nem győzöm nézegetni Bogyóka "fotóját" és bizakodni ezerrel, hogy nem lesz semmi baj...

Virág, köszi, az ötleteket! Az úszáshoz van kedvem, attól nem is tartok annyira!

Pontosan hol vannak azok a kismama-boltok?

Mindenkit szeretettel üdvözlök: Kata
Kata
 


Sziasztok lányok!
Van egy tippem a kismama-ruhákkal kapcsolatban. Persze már aki szereti ezt a stílust, de azt hiszem, igazából minden kismamaruha ilyen. Az ún. indiai ruhákra és társaira gondolok, lehet kapni pl. batikolt anyagból készült nagyon jópofa kertészgatyót is, meg pwersze a hagyományos fazonú indiai ruhát. Ha vkit érdekel, egypár boltot tudok, és tényleg nagyon olcsók, 2-5000 Ft között vannak, és ami nem megvetendő, szülés után is lehet hordani.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok Lanyok !
Mindenikenek aki babat var nagyon gratulalaok !
Akinek pedig meg nem sikerult, fel a fejjel elobb
utobb menni fog !

A SOTE-i terhestorna videokazettajat en is tudom a
figyelmetekbe ajanlani, foleg az utolso honapokban
miutan ha jol tudom az elso 3 honapban nem ajanlatos
tornazni.
Szomomra meg a vajudo program is nagy segitsegemre
valt !

Katanak es mindazoknak akik a kilokkal szenvednek,
csak azt szeretnem mondani,hogy en 24 KG:-ot
hiztam a terhessegem alatt , pedig abszolult nem
ettem sokat es rosszul miutan vegetarianus is vagyok.
Az alakomra nagyon figyeltem mindig is, de ez valahogy
a terhesseg alatt nem sikerult.
Viszont most ( a baba 4.5 honapos ) mar csak
4 KG maradt rajtam amire nagyon buszke vagyok,
es amit majd a szoptatas befejezesefel es egy kis
dietaval biztos le fogok tudni adni .
Ugyhogy Kata ne izgulj, engem ugyan az orvosok
minden vizsgalatnal nagyon leszidtak, de az a fontos
hogy a baba egeszsegesen szuletett.
Az alakunkat meg majd alkalom adtan vissza nyerjuk .

A szolariumhoz csak annyit, hogy szerintem megeri
az iden nyaron feherebbnek lenni egy gyonyoru
kis csoppsegeert ! En is nagyon feher boru vagyok
es nyaron voltam terhes, raadsul 10 Kg.-al tobb is !
Majd jovore behozzatok !

Sziasztok Csilla
Csilla
 


Szia Virág!
Én most járok a tizedik hétben és egy korábbi vetélés miatt sajnos engem is ágyba parancsolt az orvosom. Nálad ez hogy volt? Volt esetleg valami probléma a hetek alatt vagy egyszerűen csak megelőzésképpen kellett feküdnöd? Te milyen tablettát kaptál?

Írígykedve olvasom a sok "jó étvágyú" írást, én az állandó hányinger miatt nemhogy híztam, hanem fogytam is. Tényleg, ilyen rosszulléttel nem küzd senki rajtam kívűl? Pedig annyira szeretem a finom ételeket, de most valahogy mindennek olyan furcsa íze lett. Mikor fog ez elmúlni?

Kata! Gratulálok a babához!!!

Sziasztok: Orsi
Orsi
 


Szia Orsi!
Megnyugtatásul: én most a második babámat várom, mindkettőnél iszonyatosan rosszul voltam az első 3 hónapban, báre nem hánytam soha. Viszont mindkétszer úgy volt, hogy mielőtt ettem, akkor is rosszul voltam (az éhségtől), miután ettem, akkor is rosszul voltam (a kajától). Először 22 kg-t híztam, aztán írd és mondd a szülés után a 6. héten (videó van róla) belefértem a szülés előtti gatyómba. Szerintem nem hájas voltam, hanem vizes. Most a 33. hétben kb. a 15. kg-nál tartok, de jobban meg vagyok ijedve, mint először, mert az egész túlsúly a combomon meg a fenekemen van. Hogy fogom én ezt leadni??
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok,

Én ezt az elso három hónapban való "nem" mozgást,elavult dolognak tartom.Én most 9 hetes terhes vagyok,heti kétszer járok tornázni,hétvégenként sokat sétálom.
Beszéltem sok sorstárssal,orvossal,védonovel,gyógytornásszal és mindegyik azt mondta,hogy a 7. hónapig nyugodtan lehet sportolni,mozogni.
Sot az orvosom nyüstöl is vele rendesen.
Én is nagyon félek az elhízástól,így 9 hetesen 52 kg vagyok,de sajnos fenekes és combos.
A novérem mindkét terhességénél 30 kg-ot híztam.Bár o nagyon sokat evett és a terhességre való hivatkozással sokat lustult.

Hédi
Hédi
 


Szia, Mindenki!
Nagyon jó olvasni a híreket és lelki erőt meríteni belőletek, köszi mindenkinek!

Úgy tűnik, az evési hisztimet lassan megtanulom kordában tartani, néhány napja egészen normálisan tudok ellenállni a fehér kenyérnek (amit egyébként a legjobban kívánok mindenféle egyéb péksütikkel együtt...) Sok gyümölcsöt eszem, kevés kenyeret, nuku édesség.

Csilla, Zsóka, nagyon köszönöm a bíztatást!!! Én is azt gondolom egyébként, amit Ti, főleg azért, mert sikeres fogyókúrázó vagyok. Tegnap a párom is meg egy kedves barátunk is vígasztaltak és mindketten arról győzködtek, hogy most a lehetőségekhez képest figyeljek oda az evésre és ne bánkódjak, a szülés után úgyis le tudok majd fogyni. Ja, egyébként ma reggelre három kg-val kevesebb voltam, érdekesen alakulnak a kg-im.
És azt is elhatároztam, hogy ezt a csodálatos időszakot nem fogom önmagam bántásával elrontani, viszont el sem engedem magam. Ti csak megerősítettetek az elhatározásomban.

Én a tornával kapcsolatban hallgatok az orvosomra, lehet, hogy elavult a felfogása, de nem merek kockáztatni. Különben nem is nagyon kívánom a megerőltető mozgást, úszni és sétálni igyekszem.

Hédi, azért ha van időd írd meg, hogy milyen tornára jársz, milyen gyakorlatokat csinálsz, mi az, amitől távol tartod magad!

Most kezdődnek az émelygős reggelek, eddig semmi komolyabb nem történt, de kell néhány óra ébredés után, amíg észhez térek...

Mindenkit szeretettel üdvözlök: Kata
Kata
 


Szia Orsi!

Az eslő babát kb.9-10 hetesen vesztettem el. Te tudod milyen, hát nem kívánom senkinek (máig megsiratom).
Gyógyszert az első pillanattól kellet szednem, az első négy hónapban Duphastont, azóta Turinált, ezt majdnem végig kell majd. Mellékhatásokat nem éreztem.
Amint megtudtam, hogy újra babát várok nagyon vigyáztam mindennel, kb. a 3. hónapig nem is volt semmi baj. Akkor elkezdtem görcsölni és nagyon fárasztott minden - még a sétálás is. Akkor táppénzre mentem és feküdtem, na meg szedtem napi háromszor a nospát. Ez az állapot kb. 2,5-3 hónapig tartott és szerencsére elmúlt, és újra dolgozom. Most is görcsöl néha a hasam, fáj a derekam, de a pihenés, nospa segít, és persze most is vigyázok, hogy ne emeljek nehezet stb. Hát ennyi. Remélem mostmár ebben a 10 hétben nem történeik semmi baj.
Orsi! Nagyon szorítok neked és a babának - és persze az összes többi kismamának is - remélem nem lesz semmi gond. Légy vidám, és ne is gondolj arra, hogy baj lehet. (Tudom ez nehéz.)
Tudod, hogy mi volt a gond az előző babánál? Te szedsz valamilyen gyógyszert?

A háborgó gyomrúaknak megnyugtatásképpen: kb. a 3. hónapig mindentől rosszul voltam, ha ettem azért, ha nem azrét. Éjjel 3-kor olyan éhes voltam mint a farkas, aztán meg jött a hányinger, de aztán egyik napról a másikra elmúlt! Fel a fejjel!

Boldog babavárást mindenkinek!
Virág
Virág
 


Sziasztok,

Virág! Nem akarom felbolygatni gyermeked elvesztését,de volt valami eloszele a vetélésednek ? Mint már írtam 9 hetes vagyok,és nagyon félek attól,hogy elveszítem a babát.Jövo héten megyünk nyaralni külföldre,és kicsit tartok attól,hogy kint történik valami rossz "velünk".

Kata! Izomerosíto tornára járok,minden gyakorlat simán megy, természetesen a hasizom gyakorlatokat kihagyom. Az igazat megmondva,én a terhességem elott is jártam tornázni,így lehet,hogy könnyebb.

Hédi
Hédi
 


Kedves Hédi!

Nem úgy történt, ahogy az a könyvekben meg van írva (erős görcsök, erős vérzés). Az alhasban csupán enyhe nyomást éreztem, szinte nem is nevezhető fájdalomnak, és barnás váladákozást,alvadt vérdarabokat, de az is nagyon kevés volt. De mivel nagyon izgultam még emiatt is kb. 2 nap után elmentem az orvoshoz, és sajnos kiderült, hogy a baba elhalt. Az orvosom azt mondta, hogy ez a "változat" is nagyon gyakori - sajnos - főleg az első terhességnél. A szervezetnek ez egy felkészülés az igazira. Hát engem nem nyugtatott meg, de mostmár túlvagyok rajta. A műtétes befejezés - altatás nélkül - nem fájt, csak nagyon rossz élmény.
De kérlek ne izgulj!!!! Csak vigyázz magadra. Ha bármi szokatlant észlelsz menj orvoshoz azonnal!
Külföldön én is voltam, igaz már túl az ötödik hónapon, és nem volt semmi gond.
A nyaralás alatt ne fáraszd ki magad, inkább csak pihenj, ne menj hosszú túrákra. És persze egyél rendesen, egészségesen, ez főleg az elején nagyon fontos. És ne aggódj folyton, nem lesz semmi baj, légy vidám, élvezd a nyaralás és a kis pocaklakót!

Írj, ha megjöttetek, hogy milyen volt!
Üdv! Virág

Ja! Azért kérd ki az orvos véleményét az utazásról, meg hogy mit csinálj, ill. ne csinálj!
Virág
 


Szia Virág,

Köszi a gyors választ.Az orvos azt mondta,hogy nyugodtan utazhatok,sot jót is tesz a tenger,a napfény.
Nem tervezek hosszú sétákat.Terveimben a lustálkodás,fürdés és olvasgatás szerepel.
Eddig problémamentes volt a terhességem - leszámítva az aluszékonyságot -,sokat pihenek,nem dohányoztam soha az életben,a szervezetem elég strapabíró,remélem nem lesz semmi gond.

Hédi
Hédi
 


Szia Kata !

Szerintem jol teszed ha nem tornazol inkabb ebben az
elso 3 honapban.
Az uszas + seta persze nagyon jo !
Egyebkent en nem voltam veszelyeztetett terhes,
viszont a mehszajam hatrafele volt hajolva
( ami a terhessegel egyutt rendbe jon !), igy
az orvos mondta hogy inkabb hadjak fel mindenfele
tornaval. A 4. honaptol meg meg konditerembe is
jartam ( persze orvosi felugyelettel).
Szerintem mindenki maga dontse el mi a fontosabb.
Szamomra a baba egeszsege fontosabb volt
( pedig nem is volt elhatarozva hogy jojjon !)
mint hogy tovabb sportoljak az elso 3 honapban is .

Latod a kilok meg csak mennek -jonnek .
Erdekes az elso honapokban en is nagyon kivantam
a kenyeret, utana jott a sajt + joghurt korszak !

Hedinek uzenem hogy jo nyaralast kivanok, de
vigyazz a tengerparton hogy ne legyel sokat
es foleg a legmelegebb napszakba a napon !
En Olaszorszagba elek, es voltunk mi is a tengerparton
amikor meg csak az elso 3 honapban jartam.
De valahogy nagyon furan ereztem magam
( persze lehet hogy csak en beszeltem be magamnak).
Viszont usszal sokat az jot tesz mindkettotoknek !

SZiasztok,
CSilla
Csilla
 


Sziasztok!
Csilla, köszi mindent, nagyon sokat segítesz a lelki békém helyreállításában, én totál lökött vagyok, mindig azt hiszem, hogy csak én vagyok olyan agyatlan, hogy ezt meg azt csinálom (pl. kenyérkívánás), mindig attól nyugszom meg, ha másról is kiderülnek hasonló dolgok. Egyébként milyen a kisbabád? Mesélj róla! Milyen Anyának lenni, hogy telnek a mindennapjaitok?

Hédi, az izomerősítőtorna a callanetics vagy valami ahhoz hasonló? Jó nyralást, vigyázz magatokra, várunk vissza!

Kata
Kata
 


Sziasztok!
Csilla, köszi mindent, nagyon sokat segítesz a lelki békém helyreállításában, én totál lökött vagyok, mindig azt hiszem, hogy csak én vagyok olyan agyatlan, hogy ezt meg azt csinálom (pl. kenyérkívánás), mindig attól nyugszom meg, ha másról is kiderülnek hasonló dolgok. Egyébként milyen a kisbabád? Mesélj róla! Milyen Anyának lenni, hogy telnek a mindennapjaitok?

Hédi, az izomerősítőtorna a callanetics vagy valami ahhoz hasonló? Jó nyaralást, vigyázz magatokra, várunk vissza!

Kata
Kata
 


Sziasztok.

A kismamaruhákkal kapcsolatban van egy tippem.
A nagy Burda szabásmintakatalógusban, amit, biztosan tudjátok, rövidáru vagy méterárú boltokban lehet megtalálni, sok klassz direkt kismamaruha szabásminta van. Igaz, hogy kb egy ezres körül van egy minta ára, na de egy jó ruhát
többféle anyagból is meg lehet varrni, ráadásul tényleg könnyű. Mármint a megvarrásuk.
A szoláriumról valamelyik kismamakönyvemben azt olvastam, hogy azért nem nagyon ajánlott terhesség alatt, mert a hő feleslegesen megterheli a terhes mama szívét, ami ugy már amúgy is több vért mozgat, mint egyébként.
Jó babavárást mindenkinek. Én a 22. hétben járok, és imádom, ahogy mocorog a kisbabám a hasamban!
Sziasztok
Viki
Viki
 


Szia Kata !

Az en kicsi babam ( Sophie ) gyonyoru !
A Tied is es Mindenkie aki varja ilyen lesz !
Kepzeld mi nem is terveztuk csak ugy "meglepett"
de most az ELETUNKE valt !
Most is itt ul a kis szekeben mellettem es nevetgel.
Imadom !

Ah ! Ne izgulj, nem vagy Te bolond, sot !
Persze hogy normalis ha v.mit jobban megkivansz
mint regen ! Kepzeld en tiszta "lazba" estem ha v.mi
nem volt otthon, pl.sajt es ugy rohantam a kozibe
mint egy almokfuto es meg az uton megettem !!
Persze az orvosok csak szidtak .
Az eggyik baratnomet meg meg is sirattak mert
szerintuk sokat hizott.
En is mindig meregettem magam, de hat a kg.-ok
csak szalltak felfele , foleg az elso idoben !
Viszont a 8. es 9. honapban csak 2-2 Kg.-ot
hiztam pedig az orvosok figyelmeztettek hogy
akkor fogok a legtobbet hizni.
Szerintem mindenkinek a szervezete mashogy
reagal a terhessegre.
Te mikor mesz legkozelebb dokihoz ?
Meg akarod tudni a kicsi nemet ?

Sziasztok sok sikert a tovabbi babavarasban !
Csilla
Csilla
 


Sziasztok lányok!
Hédi! Nyugodtan menj nyaralni (én mindkét terhességem első 3 hónapját külföldön töltöttem, orvosi ellenőrzés nélkül - ott estem teherbe - nem volt semmi baj. De azért - terhességtől függetlkenül - egyet tanácsolok: biztosítást mindenképp kössetek, mert netántán egy foghúzásért is csillagászati összeget elkérnek, a biztosítás pedig nem dárga. De ne legyen rá szükségetek inkább...

Szia Kata! Megnyugtatásul: Első terhességemnél, amikor 22 kg-t híyztam, iszonyatosan kívántam a vajas kenyweret paradicsommal, meg a szalonnát. Ettem is. Mégis lement a súlytöbblet. Én hiszek abban, hogy ha az ember megkíváv vmit (nemcsak terhesség idején!) az azért van, mert a szervezete így jeélzi, hogy szüksége van ilyen-olyan vitaminra, ásványi sóra, mikroelemekre, akármire. Persze ezzel nem azt mondom, hogy az ember nyakló nélkül egyen és hízzon 50 kg-t, de ha megkívánsz vmit, és az mondjuk hizlal, azért MÉRTÉKKEL nyugodtan egyél.
sziasztok
Zsóka
Zsóka
 


Szia Virág!
Az én esetem szinte teljesen azonos a tiéddel. Én sem éreztem a baba elvesztésekor semmi különöset, egyáltalán nem görcsölt a hasam, csak egy kis véres folyással indult ami aztán másnapra elég rendes vérzéssé gyarapodott. Ennek nálam is az orvosi beavatkozás vetett véget - de engem altattak. Nem tudta megmondani az orvos, hogy miért történhetett, csak annyit, hogy ez nagyon gyakori és időnként a természet szelektál, hogy ne jöjjenek rendellenességgel a világra a babák. Ami persze nem vigasz. Én is a mai napig igazi babaként gondolok rá, és életem legfájdalmasabb eseménye volt az elvesztése.
Most én is Duphastont szedek a magzatvédő vitaminnal és tegnap óta Magne-B6-ot ami a hányingert csökkenti és az esetleges méhösszehúzódásokat megakadályozza és persze fekszem szorgalmasan. Ez elég unalmas, de szeptembertől kezdődik a főiskola és legalább nem foghatom rá, hogy nincs időm tanulni.
A nospát miért szeded? A görcsök ellen? Nem is tudtam, hogy ezt is fel szokták írni. Neked 10 hetesen mekkora volt a babád? Mindig idegeskedek az ultrahangon, hogy nem túl pici-e.

Apropó lányok! Megéreztétek már, hogy kisfiú vagy kislány van a pocakban? Sok mama tudja ezt az ultrahangos bizonyíték nélkül is. Tényleg, szeretnétek majd megtudni előre a nemét? Én meglepetést szeretnék...

Sziasztok! Orsi
Orsi
 


Szia Orsi!
Egy szó arról, hogy megéreztük/megéreztem-e a baba nemét. Általában az anyukák érzik, szerintem. Én TUDTAM (szó szerint, 10000 %-ig biztos voltam benne), hogy fiam lesz, és lőn. Most is valamiféle bizonyossággal gondolok a baba nemére, de érdekes, hogy már nem olyan asbszolút tudással, mint annak idején. először nem kérdeztük meg, úgy gondoltuk, legyen meglepetés. NMost, a második babánál nem bírtam ki, és megkérsdeztem. Hát, az UH szerint az lesz, amit én sejtek... Perzse az UH is tévedhet (és téved is sokszor). Egy a lényeg: EGÉSZSÉGES legyen (a mamájával együtt, mert én nagyon félek a szüléstől, annak ellenére, hogy egyet már átéltem).
szia
Zsóka
Zsóka
 


Szia, Lányok!
Zsóka, éppen most fejtettem ki a páromnak, hogy legszívesebben a nagymamám vidéki házában ülnék, az ő asztalánál és fadeszkáról falatoznék szalonnát fehér kenyérrel paradicsommal és paprikával... Erre te pont ezt írod, nagyon vicces, örültem neki és büszkén mutattam Apának. Még jó, hogy nincs itthon szalonna és fehér kenyér... Ennek egyenlőre ellen tudok állni.

Csilla, persze, ahogy lehet, szeretnénk megtudni a babánk nemét, egyrészt, mert nagyon kíváncsiak vagyunk, másrészt, mert szeretnénk minél előbb a nevén szólítani. Ez elvileg hányadik héttől látható? Egyébként akkor sem leszünk elkenődve, ha nem látszik majd a döntő tényező, úgy majd meglepetés lesz. Majd holnap mesélek, mert a 90 éves tündéri nagynénik hortobágyi palacsintát csinál nekünk és azt mondta, ha bírom a fűszereket, tutira fiam lesz.:)

Minedenkinek kellemes hétvégét!
Kata
Kata
 


Szia Kata !

En emlekszem Aug.vegen mondtak hogy mar meg
tudnak mondani a baba nemčt csak čppen nem nyitotta
ki a lŕbacskŕit ( a kis szčgyenlos ).
En akkor voltam a 16.het korul.
A Te babad mikorra vŕrhato ?

Zsňka !
Tčnyleg fčlsz a mŕsodik szulčstol?
En az elso utan azt mondtam,hogy mŕr semmilyen
fŕjdalomtňl nem fčlek . Ez Neked nem igy volt ?
Persze lehet hogy az idovel en is fčlnek megint.

Sziasztok,
Csilla
l
Csilla
 


Sziasztok!
Régen szóltam hozzá, de azért olvaslak benneteket!
Kata, Hédi Edina és Orsi gratulálok !
És örömmel tudatom, én is közétek tartozom!!!
Kb 8 hetes terhes vagyok, orvosnál még nem voltam, a jövő héten készülök. Ott majd kiderül pontosan.
Ja, és én is felszedtem hirtelen 3 kg-ot, szerintem ez a szervezet felkészülése a terhesség kihordására.
Amit reggelire tudnék ajánlani, az a graham-kenyér. Nem kell sokat enni belőle, és mégis telíti a gyomrot, ráadásul a B vitamintartalma sem elhanyagolható.
Minden jót a kismamáknak!
Ildi
Ildikó
 


Szia Ildi!
Gratula! Légy üdvözlöve a babát várók egyre gyarapodó táborában!! :)))

Szia Csilla!
Azt hiszem, nem igazán a fájdalomtól félek (bár annak idején azt kívántam iknkább halnék meg csak lenne már vége). Az ismeretlentől, meg a mindenféle komplikációktól. Az első szülésem császárral végződött (a lurkó szívhangjai miatt), de volt ott aztán minden. Iszonyatos fájásaim voltak (annak ellenére, hogy a doki azt mondta, hogy mit akarok, ezek nem is igazi fájások, mert a CTG nem jelez swemmit. Erre is van egy sztorim, még a Kismama újságból. Na mindegy.) Szerintem a félelem miatt leálltak a fájások, a tágulás, viszont pont a félelem miatt iszonyatos görcsbe álltak az izmok, és ezt éreztem fájásoknak. Ott feküdtem az asztalon, és úgy remegett a testem, hogy le kellett fogni. Szegény párom azt se tudta, a kezemet fogja vagy a lábamat fogja le. Aztán a műtét előtt egy szó nélkül nyomták belém az altatót (előtte altattak már, de akkor legalább szóltak, hogy na akkor számoljon, vagy ilyesmi.) Most pedig szó szerint halálfélelmem lett, amikor éreztem, hogy vesztem el az öntudatomat. Aztán jöttek még újabb komplikációk a műtét után, (megrángatták a katétert, amitől egy hétig véreset pisiltem - bocs az indiszkrécióért), napi 5 (!) liter infúziót kaptam, a végán már könyörögtem, hogy inkább megiszom ennyi folyadékot, csak vegyék ki a tűt. Azóta is megvan a helye a csuklómon. Aztán, bennmaradt a varrat, a hatodik heti vizsgálatra úgy mentem vissza, hogy doktor úr, vmi drót kibújt a bőrömből. Perszwe nem hitte el, és amikor meglátta, egy kicsit csodálkozott, de addigra már úgy belenőtt a varrat, hogy nem bírta kirángatni, elvágta a bőr fölé kibújt részét.
Hát ezek után mit mondjak? Ráadásul a Sote I.-en szülök, amiről ugyan Dita (rég láttam itt közöttünk, hol lehet?) csupa jót írt, viszont hallani egyet s mást. És a fenének se hiányzik a kézzel tágítás meg az oxytocin, amit itt egyszerűen imádnak.
szóval: nagyon.-nagyon várom a picit, de szintén nagyon-nagyon szeretnék már túllenni rajta.
bocsi a keservekért
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!
Ildinek szeretettel gratulálok, jó, hogy te is közénk tartozol!!! Mikor mész dokihoz? Azonnal számolj be!

Na, tegnap nem lett semmi a palacsintából, mert olyan hányingerem volt egész nap, hogy rá sem bírtam nézni. Viszont helyette egyetlen dolgot kívántam: a szalonnát. Úgyhogy este fél hét felé a párommal nekivágtunk egy éjjel-nappali keresni és teljesült a vágyam. :)

Zsóka, nyugodtan keseregj, tudod, a kibeszélés jegyében itt mindent lehet, ha segít!!! Azért próbáld meg a pozitív álmodozást gyakorolni!!!

Én pl. folyamatosan attól rettegek, hogy valami rendellenességgel jön a világra kis Bogyóka. Erre van valami orvosság? Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?

Szeretettel: Kata
Kata
 


Kedves terheskek!
Gratulalok mindenkinek, magamra ismerek abban, amiket irtok en is repkedtem az euforiatol mindket terhessegem elejen. Es az is igaz, hogy bar a leanyom meg nincs othonapos, elkepeszto nosztalgiam van, es alig varom mar a kovetkezo babat!!!( Nagyon szeretek terhes lenni!)
Kedves Kata, a rendellenessegtol en is vagigrettegtem a ket terhessegemet, meg szerencse, hogy a parom biologus, es meg tudott sokmindenben nyugtatni. Szerencsere ma mar annyira fejlett az ultrahang, hogy ha valami baj van, elore jelzik. En dobbenten figyeltem a masodik babaval , hogy az orvos diktalta az asszisztensenek, hogy a baba arca rendben, gyomra rendben, szive negy kamras, hugyholyagja, veseje rendben. Az ultrahang meg a nyulszajat, gyomorszajszukuletet is ki tudja mutatni. Ami szamodra az ultrahangon csak fekete es feher vonalak tomege,(amit hihetetlen lekesedessel es meghatodottan lehet csak nezni, es orvendezni, ha felismered, hogy ez a feher vonal a gerince, ez a kis bogyocska a pici feje...)az az orvosnak rengeteget mond. Es kepzeld en meg raadasul Rh negativ voltam, en emiatt rettegtem a legtobbet.
De hidd el, egyfajta egeszseges aggodas hozzatartozik, legalabb a jovendobeli anyuka megtapasztalja, milyen lesz, ha a kis joveveny mar itt lesz, es egyfolytaban aggodni fog. Ha sir, akkor azert, ha nem sir, akkor azert.
Zsoka!
A masodik terhessegem vegen nekem is volt halafelelmem, mivel mar egyszer en is megtapasztaltam egy tizenotoras vajudast, aztan pedig azt, hogy szabalyosan omlik belolem a ver, rettegtem, hogy ott halok meg a picikemmel a karomban, de tenyleg, a fiam delutan fel negykor szuletett, este tizig felorankent csereltek alattam a lepedoket, mert annyira vereztem. Akkor jott be a dokim, es kipakolt belolem (kezzel...) ket agytalnyi alvadt vert. Ugy uvoltottem a fajdalomtol, hogy bejott a tobbi szuleszno a folyosorol. Szoval nagyon, de nagyon feltem. Es lass csodat, a lanyom negy ora alatt megszuletett, pedig negy kilo volt, es a szules utan a masodik oraban minden tovabbi nelkul felkeltem, mentem a mosdoba!'
Ez most azert irtam le, hogy te mar megtapasztaltad a legrosszabbat, gondolj arra, hogy ennel csak jobb lehet. Egyebkent nekem mar az is bizonyitja a lelkierodet hogy nemsokkal azutan a szornyu szules utan vallalod a masikat.
lehet, hogy a felelem miatt lesz megint rossz elmenyed, mert nem tudod elengedni magad! Egyebkent nekem nagy-nagy szerencsem volt, mert a dokibacsim nemcsak nogyogyasz, hanem pszichologus is, es nagyon odafigyel arra, hogy mi megy vegbe a szulo nokben.
Bocsi, ha hosszu voltam! Fel a fejjel, es kivanok neked sok-sok pozitiv gondolatot.
Udv
Eva
Eva
 


Szia Orsi!

Hát úgylátszik mi igazi "sorstársak" vagyunk. De most már fel a fejjel, hiszen itt az újabb reménység a pocakban.
A nospát a görcsök ellen szedem, eleinte folyamatosan kellett volna, de én akkor is csak akkor vettem be ha görcsölt a hasam, és most is. Néha vannak rosszabb napok, amikor valóban fáj, és megkeményedik a hasam, de ha pihenek és beveszem a gyógyszert akkor mindíg elmúlik. Általában minden rendben csak a meleget tűröm egyre nehezebben. Már a 20 fokban is melegem van.
Muszáj egyfolytában feküdnöd? Nekem amíg nem fájt a hasam nem kellett. Hova jársz fősulira?
Én is járok, Szombathelyre. Igaz, hogy levelezőn, de azért kíváncsian várom hogyan alakul ez a félév így babával együtt.
Ne aggódj, hogy pici a babád, akkor tutira szóltak volna, hogy nincs rendben valami. Én 6, 8, 13, 16 hetesen voltam ultrahangon, és most megyek a héten, ha minden igaz. A 8 hetesen, ha jól emlékszem 3 cm volt, a 13 hetesen pedig 6 cm az ülőmagasság.
Mi a párommal (mindíg jön velem uh-ra, meg dokihoz)nem akarjuk megkérdezni, hogy fiú lesz vagy lány, legyen meglepetés. Szerintem az első babánál még olyan mindegy. De szerintem lány lesz - meg sokak szerint. A férjem szerint fiú. Hát majd két hónap múlva megírom.
Vigyázz magadra!!

Ildi! Szívből gratulálok!

Zsóka!
Te az első előtt is így féltél? Érdekes, de én nem félek a szüléstől, lehet hogy majd csak ezután fogok? Fel vagyok rá készülve, hogy nagyon fog fájni, de a fájdalmat mindíg nagyon jól tűrtem. Persze egy szülésnél biztos minden más. Elterveztem, hogy amennyire csak tudok a kicsire fogok koncentrálni, hogy neki könyebb legyen, minél előbb megszülessen. Remélem nálad most minden a legnagyobb rendben lesz!Mikorra vagy kiírva?

Kata!
A rendellenességektől én is mindíg rettegek, pedig az ultrahangokon eddig nem mmondtak semmi rosszat. Csak hát szedem a gyógyszereket, és félek hogy mégis van valami rossz hatásuk is. De ez csak az utóbbi időben jött elő, most hogy már nincs olyan messze a szülés. Az elején azért drukkoltam, hogy megmaradjon a baba.
Azért ha tudsz ne izgulj feleslegesen, most már nagyon sok mindent ki tudnak szűrni. Biztosan gyönyörű és egészséges babátok lesz!!

Mindenkinek Üdv.!
Virág
Virág
 


Sziasztok !

Kézeljétek szombaton kellett volna megjönnie. ez nem történt meg. Remélem ez jó jel. Márcsak azért is , mert mindig pontosan szokott megjönni. Viszont a hasim olyan tompán , de fájdogál.
Szerintetek ?
Vettem egy tesztet, de a munkahelyemen kényelmetlen megcsinálni, majd otthon.

Sziasztok !
Kati
Kati
 


Szia Kati!

Ez tényleg nagyon jó jel, főleg, ha pontosan szokott jönni. Látod, én ugyanígy voltam, az első teszt nem mutatott semmit aztán mégsem jött meg. Most meg már 31 hetes a kis pocaklakó.
Nagyon szorítok Neked!!!!

Virág
Virág
 


Szia Virág !

Közben megcsináltam a tesztet, és megint negatív lett. Fölhívtam a nőgyógyászom aszisztensét és azt mondta, hogy ezek a tesztek , már nogyon pontosak.
Hát én most már nem tudom.
Azt mondta, lehet, hoggy a hormonjaimmal van valami. Egy picit rossz érzés.
Ha nem jön meg, akkor jövőhéten kell elmennem a dokihoz.
Te hány nap után próbáltad ki a tesztet ?

Köszi: Kati
Kati
 


Szia, Éva!

Mondd, ki az orvosod, aki ennyire jó és odafigyel? Jó volt olvasni a tapasztalatodat, hogy a nehéz első szülésed után a második könnyen ment! Nekem se volt könnyű az első, és így a másodiktól is félek, bár nálunk még nincs útban, csak a közeli jövőre van betervezve.

Zsóka!

Mi még csak most tervezzük a következő babát, de hasonló félelmeim vannak, mint neked - nagyon félek a szüléstől. Pedig nekem nem volt annyira nehéz, mint neked: "csak" 12 órát vajúdtam, de az élményeim nem túl pozitívak. Már szeretnék második bébit, de ez a félelem nagy visszafogó erő, és magamat ismerve arra is számítanom kell, hogy szüléskor pánikba esek, és úgy járok mint te, Zsóka, hogy a félelemtől fog igazán fájni, és attól nem tudok majd tágulni se.

Azért reméljük a legjobbakat!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Üdv kismamák??

Mit tesztek a makacs gyomorégéssel, ami este jön, és néha már az elalvást is gátolja?? Eddig semmi sem segített.
Egyébként én is olvastam arról hogy az erős félelem gátolja a tágulást, sokszor emiaatt is császároznak!!
Én az első babával semmitől sem féltem, bár életemben nem hallottam annyi rémtörténetet mint az alatt a 9 hónap alatt. Annyira biztos voltam benne hogy semmi baja, hogy a születés után sem az volt az első kérdésem hogy egészséges-e?? Egyetlen egy dologtól rettegtem, hogy kancsal lesz. (Nem lett az). Most viszont a második babánál aggódósabb lettem, állandóan azzal szekálom a dokit az ultrahangokon hogy minden méretét ellenőriztetem megfelelő-e. Rettegek attól hogy valami baja lesz, és attól is hogy elveszítem, mert abba belehalnék.

Zorkanya
Zorkanya
 


Krisztina!
Az a helyzet, hogy en mind a kettot Debrecenben szultem. De a dokim annyira rendes volt, hogy a masodiknal Tihanybol jartam hozza ( most itt lakunk). De megerte. Nagyon megbizom benne, minden egyes leletet reszletesen megmagyaraz, es tenyleg nagyon-nagyon odafigyel ram. El lehet kepzelni, hogy milyen jo orvos, ha vallaltuk a 400 km tavolsag minden faradalmat.
De sajna Debrecenben van.
Zorkanya!
Ajanlottak mar neked a pattogatott kukoricat??
Nekem is egett mindket terhessegnel a gyomrom, es a popcorn csodakat muvelt. Egyebkent azt mondjak, hogy ha eg a gyomrod, hosszu haju lesz a baba:0)))
Nalam ez mind a kettonel bejott...
Udv
Eva
Eva
 


Szia Kati!

Az első tesztet a "döntő alkalom" után 4-5 nappal. Ez negatív lett, pedig állítólag már 3 napos terhességet is kimutat és drága is volt. Pedig akkor már tutira terhes voltam, ugyanis az ultrahang szerint kb. 1 héttel korábban estem teherbe mint ahogy én azt gondoltam. A következőt 3-4 nappal azután csináltam, hogy nem jött meg. Ez lett pozitív, de az egy teljesen másféle teszt volt, a nevét sajnos nem tudom, de nagyon egyszerű, csak rá kell pisilni, vagy vizeletbe tenni pár másodpercig. Rózsaszín doboza van, rajta egy kisbaba és csak 4-500 ft volt. Ja, és ez 10 napos terhességet mutat ki legkorábban.
Mindkétszer ugyanazt a fajtát próbáltad? Esetleg próbálj ki egy másfélét, ha az is negatív, akkor sajnos eléggé valószínű, hogy még nem vagy terhes. De akkor se ess kétségbe!!! Tudom, hogy rossz érzés, de próbálj meg másra (is) gondolni. Csak nyugalom, nektek is sikerülni fog!!
Továbbra is nagyon szorítok!!!!
Szia!
Virág
Virág
 


Kedves Virág !

Sajnos megjött, hát nem tévedt a teszt.
De majd , ez után minden beleadunk.:)))

Köszönöm a bátorító szavakat !

Üdv.: Kati
Kati
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: