Új privát üzeneted érkezett!

Halika,

Onokás Gyuri igéretet tett a chaten hogy gyönne egy tanákára!!!:-)))
Nos, mivel neki a kedd/csüt jó, meg úgy tûnik Ilonnak is, nekem meg tök mindegy akkor egy ilyen napra kék béjjelszervezni a randit!
Kérdés az hogy mikor, és hol?
A múltkor a Móriczon voltunk a Marcellóba. Ez hogy teccik? (Önös érdek nekem budaörsinek...:-))Bár ha Edó kocsival jönne, és hazahozna Börsre (:-)))persze agi oldalát vállalom, akkor végül is nekem máshol is jó lenne!
22-e nem jó!! Chippendale showra megyünk a lyányokkal!!! Huhuhúúúú! (Azért ez elsõbbséget élvez sajna még veletek szemben is.)
No, akkor összegezve: Onokás Gyuri, Edó, Ilon, Za a kemény mag. Még vki??
Tschok mindnekinek!!!
ZA
ZA
 


Jaj de jo neked, a csippendel izgi lehet, majd irjal :-)

idi
idike
 


Szerintem várjunk még egy kicsit, tartalmasabb talit lehet összehozni, ha már van valami fejlemény, akkor talán többen rámozdulnak, mint ebben a holtszezonban.

Apropó!
A Szent Imre kórház honlapján szerepel valahol, hogy közeli tervük egy Születésház létrehozása. Mit szóltok hozzá?
Fülöp doktor, olvas még bennünket?
Lehet errõl tudni valamit?

Edóka
(illúziók nélkülKép)
Edóka
 

 
 

Kedves Alice!

Azért kellene menekülnöm a Szent Imrébõl, mert a topicban elolvashatod nekem milyen volt ott szülni, szemben a többszáz fantasztikussal, és mily furcsa az élet, Miának is hasonlóan volt borzalmas, azzal a különbséggel, hogy én nem otthon szülni készültem.

És azért nincs hova, mert rájöttem, hogy mindenki (értsd kórház és azok orvosai, bábái) "hazudik", abban az értelemben, hogy mindent megígérnek, aztán ha nem esik ki belõled a gyerek x óra alatt, akkor minden úgy lesz ahogy õk akarják. Velem ez történt, annak ellenére hogy ennek az ellenkezõje volt megbeszélve és "lefizetve". Sajnos nincsenek illúzióim, mint ahogy az elsõ szülésemnél sajnos még voltak. Mert akkor nem ért volna ekkora csalódás. Ezt a topicot azért olvasom, mert ebben látom per pillanat a megoldás reménysugarát, viszont nagyon érdekel, hogy Mia ezek után hol és kinél tudta nagy nehezen elérni azt, amit fentebb leírt, hiszen nekem nem fanatikus életcélom a széllel szemben.... csakazértis otthonszülni, pusztán nem látok reálisan más megoldást. Megjegyzem, hogy Mia 2. szülése sokkal gyorsabb volt mint az elsõ, így egy kicsit könnyebb dolga volt, ráadásul már tudta hogy mi az a hasbakönyöklés, kézzel tágítás és az egyéb hasonló finomságok, tehát tudta mit akar elkerülni. Ezt nincs olyan, aki elsõre tudja, én sem tudtam, mivel NEM mondják el, hogy VALÓJÁBAN mit fognak csinálni, csak az IKEA szobájukat mutogatják nagy büszkén.

És ezek után jött a csecsemõosztály, a férjtõl való szétválasztottság, a legnagyobb lelki történéseim közepette a másoknak/környezetnek való megfelelés kényszere tök magányosan pont amikor nonstop támogatásra szorultam volna, a reggel negyed hatkor elefántként berontó nõvér a lázmérõjével, ami nekem betette a kaput, és ha nem muszáj, nem szeretném mindezt még egyszer átélni.

Tehát én a Szent Imre Születésházában sem hiszek, mert szerintem az irányítást egy egészségügyi intézmény SOHA nem fogja a szülõ nõ kezébe adni, de ne legyen nekem igazam.

A találkozó egy késõbbi idõpontban engem is érdekel, mert szeretném személyesen megismerni a kemény magot.

Emesemama
emesemama
 
 


Emesemama!
Igazad van. Egyetlen egészségügyi intézmény (ha így fogalmazunk) sem fogja soha a szülõ nõ kezébe adni az irányítást. Ez ugyanis (az irányítás) alapvetõ szakmai kérdés. Azért van az egészségügy kitalálva (mondhatnám apriori), hogy az egészségügyi ellátásra szorulók problémáját megoldja. Azaz
1. van probléma,
2. amit a szakmbernek kell megoldani.
Más kérdés az, hogy a döntési folyamatokba mennyire kell és lehet bevonni az ellátásra szorulót. Nyilván, hogy minél súlyosabb állapotban van valaki, annál kevésbé van erre lehetõség. (de valamennyi mindíg van!)
A szülõ nõ egészen más kategoria, mert a terhesség és szülés egy fiziologiásnak tekinthetõ, potenciális veszélyeket rejtõ, "más"állapot. Itt lehet az ellátásra szorulót (szándékosan nem írok beteget, pácienst) leginkább bevonni a döntési folyamatokba, de ez nem jelenti az irányítás átadását, mert erre az egészségügyi személyzetet hosszú évek alatt képzik ki, ez a szakma. Ami maximálisan elérhetõ az a korrekt partneri viszony, melynek során a szakember (orvos, bába) a megszerzett szaktudás birtokában felvilágosít, elmagyaráz, a legszorosabban bevonja a döntésbe (persze akit lehet!), de az irányítást nem adhatja ki a kezébõl!
Gondolkozz úgy is, hogy közel sem minden terhesség szövõdménymentes! És ott? Úgy, hogy a végével is egyetértek: "ne legyen igazad" Nincs is (természetesen szerintem).
Egyébként azt hiszem Te sem gondoltad ezt ilyen szélsõségesen, mint ahogy én kipoentíroztam, úgy gondolom, hogy a "bevonás a döntéshozatalba", amit Te is helyesnek tartasz (?)

Találkozókról:
1. Semmilyen kemény magnak nem érzem magam.
2. Személyesen (és írásban is) bárkivel szívesen beszélgetek, aki ezt igényli és akivel kapcsolatban nekem is van ilyen igényem.
dr.Csákány
 


Emesemama!
Szerintem e-mailben Mia leírja, amire kíváncsi vagy. Én már kíváncsiskodtam nálaKép

Edóka
Edóka
 


Edóka,

köszi az infót, megpróbálom

Emesemama
emesemama
 
 


KépSziasztok!

Rájöttem arra, hogy egy kórházba sem szeretnék bevonulni szülni, viszont az otthonszüléstõl félek. Lehet hogy magától a szüléstõl félek? Elképzelhetõ! Annyi rosszat hallottam mindenrõl és mindenkirõl (internet átka), hogy senkiben nem bizom. Emesemama Sz. Imrés fizetõs szüléséhez, csak annyit, hogy majdnem elmentem egy dokihoz borsos árért, (azért pénzért, mert nem abban a kerületben lakom és a többi és a többi) de olyan orvost nem szivesen választok akinek a pénzem számit és nem az hogy mi hogy vagyunk. Ha meg a szülõszobában leszek akkor meg teljesen mindegy mennyit fizettem, mert nem leszek abban az állapotban, hogy tiltakozzamKép

Csákány doktor úr!

Minden idáig végzett vizsgálat negativ, és minden a legnagyobb rendben. Vérnyomás, egyebek tökéletes. 23 éves vagyok némi túlsúllyal. Ön szerint mennyi esély (tudom igy látatlanban nehéz) a "természetes, mûvi beavatkozás nélküli szülésre???

Igen rájöttem mitõl is félek! Attól, ha a tervezett otthonszülés korházban végzõdik és ott az orvosok úgy kezelnének mint egy rongyot!

Ki hogy döntött, mit érzett, mikor eldöntötte otthon hozza világra gyermekét??? (elnézést, ha volt már szó ilyenekrõl, de nagyon hosszú az archiv) Geréb Ágnes bábán kivül vállal e valaki más is otthonszülést? Mikor kell felvenni bábával a kapcsolatot?

Most nagyon lehangoltam magam, annyira tanácstalan vagyok... A párom ráadásul mellettem áll bárhogy döntök is, de... nem tudok.

sziasztok
sasha
(többnyire, "költõi" kérdések hangzottak el és ki kellett ezt irnom, remélem nem haragszotok)

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Azt hiszem a pánik beszél belõled, mert nem tudod eldönteni miben, kiben bízz.
Geréb Ágnes orvos. Éppugy mint neki, másnak sem megengedett (egyelõre) tervezett otthoszülést vezetni, mert jogilag (a rendezetlen viszonyok miatt) nem megengedett.
Orvost (intézetet) bárhol, bárkit választhatsz, de természetesen ez nem kötelezõ, egyetlen kórház sem fog elküldeni, ha oda mész szülni.
Nyilván nem vállalkozom arra, hogy egyedileg - távolból - megítéljem a kockázatot, erre szoktam egyébként azt mondani, hogy nem a szülés, hanem a terhesgondozás szinvonalán áll vagy bukik egy magzat-anya-szülés sorsa. Azaz a szülésnél csak egy fontosabb dolog van: a színvonalas terhesgondozás.
Túsúly hajlamosító tényezõ: nagy gyerek szülésére, terhességi cukorbetegségre, magas vérnyomásra (az utolsó héten is kinõhet!), szülés alatt fájásgyengeségre ....., de mindez nem "kötelezõ".
Egyébként a saját(ságos) véleményem szerint a szülés nem akkor természetes, ha nem történik beavatkozás, hannem attól, hogy a legkevesebb és csak szüókséges beavatkozások történnek az egészséges újszülött/anya érdekében.
dr.Csákány
 


Köszönöm szépenKép

Köszönöm a felvilágositást és a "jogi" információt. Valószínû ez is egy olyan ok amiért a kórházat választanám/tom. Szerencsére ismét fellobbant a remény a "Gyengéd szülés" új topikban elhangzottak miattKép Valószinü felkeresem azt az orvost. Mégegyszer köszönöm Csákány doktor úr, hogy ilyen gyorsan reagált és elmondta amire kiváncsi voltamKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha,

Bátran keresd fel, már tegnap is szerettem volna hozzászólni, de nem volt idõm.
Ha emilben megkeresel, megadom a telefonszámom, és többet is tudok mesélni, ami megnyugtatna.
Én aztán tudom mit érzel, mert ugyanilyen helyzetben voltam.

Mia
mia
 
 


Köszönöm szépen Mia!

Már megkaptam mástól mailbenKép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Ugy latom, hogy itt a beszelgetes abbamaradt.
De talan erdemes lenne folytatni, mondjuk itt
www.eum.hu/Fórum/Vitafóru ... lés – vitafórum
Névtelen
 


Mért vagy névtelen? És mért folytassuk máshol?
Van valami újság?

Edóka
Edóka
 


Kedves Edoka, nem mindegy hogy hivtak aki beirta a linket? Vedd ugy hogy egy poszter volt a metroban ami felhivta a figyelmedet valamire. Nem akart a beiro magabol semmit sem adni, nem fontos a neve. Es talan azert gondolta hogy folytassuk ott, mert
1) itt regota nem tortenik semmi (hasonlo volt az indexes topic sorsa is, az most feleledt, uj szereplokkel reszben)
2) ezt a forumot az eu miniszteriumbol senki sem olvassa meg hobbibol sem. Azt pedig talan igen.

Kedves beiro nevtelen, nekem meg az eum.hu sem jon be :-(((

Angolul tudoknak pedig itt egy angol oldal
[url=http://www.thebabyregistry.co.uk/" TARGET="_top]http://www.thebabyregistry.co.uk/[/url] aztan a your labour-re kell kattintani es onnan a homebirth-re. Kozvetlenebbul nem tudom belinkelni.

idike
idike
 


Sziasztok!
Nekem tegnap sikerült elérni, bár elsõre nekem se.
Szorgosan végigolvastam, kezdetnek biztató!
De... ettõl az egyedi ÁNTSZ engedélytõl borsódzik a hátam!
Illetve attól, hogy a tervezetalkotók szemlátomást abból indulnak ki, hogy az otthonszülés = házhoz visszük a szülõágyat, az infúziót meg a többit. Brrr!!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ezt ismeritek?

Otthonszülés, diplomamunka
[url=http://www.szules.hu/az_otthonszulesrol_diploma/diploma.htm" TARGET="_top]http://www.szules.hu/az_otthonszulesrol_diploma/diploma.htm[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


"Before you make any decisions about where you want your baby to be born, read as much as you can about all the options."

Nekem ez tetszett legjobban az angol oldalról.
Saját fordításomban:
Mielõtt bármit is eldöntenél arról, hogy hol akarod, hogy megszülessen a babád, olvass amennyit csak tudsz az összes lehetõségrõl.

Ezt szerettem volna üzenni pl. sashának is, csak nem tudtam ilyen tárgyilagosan megfogalmazni.
A gondok ugyanis ott kezdõdnek (nálam is ott kezdõdtek), amikor nem attól kérdezel, akitõl kellene... Mindegy, ne érts félre, majd utána megtudod, hogyan értettem.
De ha már itt vagyok: elkeserít, amit a "gyengéd születés" topikban olvastam. Az a "szuper", csendes, stb. születés annyira volt gyengéd, mint késõbb kiderült, hogy csak na...
Lehet, hogy nem is kell túl sokat tudni az elsõ elõtt. De lehet, hogy szólni kell.
Nem kívánok vitatkozni senkivel, már tanultam ebbõl a topikból annyit, hogy tudjam: semmit nem ér, amit itt olvasnak az emberek, ha nem ismernek valakit "élõben", akinek "hisznek".

Kép
Ilon
Ilon
 


Ilon!
Vagy én öregszem, vagy mindketten, mert minden szavaddal egyetértek. (rossz lehet neked ezért)
De, nem csak a szülésrõl kell olvasni, és nem csak olvasni kell. Az életünk attól lehet (nem biztos, hogy lesz) sikeres, ha minél jobban megismerjük a környezõ világot, boldogok pedig akkor lehetünk (nem biztos, hogy leszünk), ha úgy tudjuk alakítani, ahogy nekünk a legjobb.
Marx: (nem pontos idézet) A szabadság nem más mint alkotó alkalmazkodás a felismert szükségszerûséghez.
dr.Csákány
 


Szia Ilon,
ez a csendes/gyenged szules a scientologusok talalmanya. Ott voltak dec. 8.-an a Szuletesnap nevu PECSA rendezvenyen es nagyon keszsegesen osztogattak a szorolapjaikat. Elmondtak, hogy terveznek egy olyan szuleteskorhazat, ahol majd az o modszerukkel lehet szulni, aminek az a lenyege, hogy a noknek NEM SZABAD!!!! semmilyen hangot adnia. En meghallgattam oket es a szorolapot is elolvastam es ahogyan te is, nagyon szomoru lettem tole.
Szamomra az a legfelhaboritobb, hogy Leboyer-t hasznaljak fel a maguk propagandajara, aki ha ezt tudna, tuti beperelne oket es meg is nyerne, mert semmi sem all tavolabb Leboyer-tol mint a noknek MEGTILTANI valamit. Masfelol az is szemetseg, hogy nyiltan nem mondjak, meg hogy scientologusok, egyik szorolapjukon sincsen ez rajta. Bar igaz, hogy amikor rakerdeztem, akkor nem tagadtak, na meg a lolab is kilogott.
GEA
Névtelen
 


IlonKép

Olvasgatok én mindenfélét és attól tartok hogy néha túl sokat isKép Ez a gyengéd szülés engem "sajnos" csak addig érdekelt mig ki nem derült, hogy a hangtalanságot bizony EDA-val érték el. Momentán foggalmam sincs hogy fogom birni a szülést és ha szükségét érzem, hogy orditsak egy hatalmasat, bizony nem fogom szégyelniKép
A sok "informálódásnak" meg az lett a vége, hogy a t***m tele lett és csak még jobban nem tudok dönteni. Tudjátok van az eszem és van a szivem és mind a kettõ mást mond!

Lett volna alkalmam egy "nyílt esten" részt venni, de rajtam kivülálló okok miatt nem tudtam elmenni. Feküdnöm kellett, mert a méhszáj megrövidült a sok keményedéstõl. Ezektõl azóta sikerült "megszabadulnom" magnézium szedésével és szerencsére nem rövidült tovább annak ellenére sem hogy lassan 3 hete csak éjszaka fekszem huzamosabb ideigKép

GEA!

Nem tudod véletlen mikor lesz legközelebb "nyilt est"? Nagyon szivesen meghallgatnám "élõben" is a dolgokat, hiszen vesziteni semmit sem veszithetek és már feküdnöm sem kell, csak nem megeröltetni magamKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha,
MOST, azaz penteken 17 h. En is megyek. Remelem, talalkozunk!
GEA
Névtelen
 


GEA!

Köszönöm! Remélem én is hogy találkozunkKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

A végére el fogod tudni dönteni, mi lesz az, ami mindhármatoknak(!) a legjobb.

Kép
Ilon
Ilon
 


OFF
Kedves Csákány M. György!

a) én öregszem, ez biztos. - Kép
b) nekem nem rossz, hogy egyetértünk, szerintem alapvetõ dolgokban már a legelején is egyetértetünk, kár, hogy ez csak "most esett le"...
c) nem akarnék itt moralizálni, de azt hiszem teljesen vonatkoztatási rendszerben értelmezem a sikerességet, boldogságot...
d) Marxnak igaza lehet - különösen, ha a szülésre vonatkoztatom... (szabadság/kötelezõ rutin)

Kép
Ilon
ON
Ilon
 


Lehet még az Érdi születésházban szülni??? Vagy ez a lehetõség megszûnt? Van valami helyette?
kismama
 
 


Kismama!

Érden már csak tanfolyamok, továbbképzések vannak. Máj környékén Ági házába mentek a felkészitõ tanfolyamosok, szülni gondolom otthon lehetett akkor. Van már vmi új helyük? Akkor bõszen kerestek vmi megoldást..
ZA
 


Sziasztok!
Figyelmetekbe ajánlom Az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium honlapjának (www.eum.hu ) Fórum rovatában a Vitafórumot, azon belül pedig az Otthonszülés témát.
Gabi
szerk
 


Miért nincsen már szüléselökészítö tanfolyam és szülés Érden a születésházban?
Liana
 


Mert Erdrol elkoltozott a Szuleteshaz. Jelenleg Budan vannak a felkeszito tanfolyamok. Most penteken kezdodik a kovetkezo.
Remenyeink szerint hamarosan ismet lesz haz. Ezen dolgozunk.
Névtelen
 


Ezt nem értem. Nem volt jó Érden? Legalább amíg felépül az új ház?
Liana
 


Egyreszt nem volt jo, mert tul puccos volt az ahhoz, amit mi csinaltunk es lehetett volna eppen jobb helyen is. De a fo ok az, hogy az akie az a haz, ugy dontott, hogy mas celra kivanja hasznositani. Es mivel ez a haz nem az alapitvanye, nem Agie, nem az enyem Kép, igy hat mennunk kellett.
De az uj haz nem lesz hivalkodo, hanem gyonyoru es otthonos es mindez remelhetoleg hamar. Es addig is van megoldas.
Névtelen
 


Aki eddig Érden szült volna, de most várandós, az mehet valahová?
Liana
 


"Aki eddig Érden szült volna, de most várandós, az mehet valahová?"
Igen.
Névtelen
 


Ez mind nagyon-nagyon titokzatosan hangzik. Kénytelen leszek máshonnan információkat szerezni.
Liana
 


Titok pedig nincsen benne, www.szules.hu Kép
idike
 


Igen, én is így gondoltam.
Liana
 


Liana,
nincsen benne semmi titok, csak ilyen altalanosan nem tudom neked megmondani, hogy te eppen melyik rendelkezesre allo helyen tudnal szulni. Ehhez tudnom kellene, hogy mikor szulnel, hogy honnan jonnel es meg egy csomo mindent. Csak konkret kerdesre tudok konkret valaszt adni.
Vagy gyere el a kovetkezo infoester (dec. 6.) es kerdezd meg szemelyesen.
Névtelen
 


NévtelenKép!
Ez sajnos nem olyan egyszerü, mert messzebbröl jönnék, de majd mozgolódom az ügyben. Nem egyszerü jelenleg megszervezni egy utazast Budapestre, de nem fogom annyiban hagyni. Kép
Liana
Liana
 


Liana,
remelem, sikerul. Ha addig is van konkret kerdesed, szivesen valaszolok es a szules.hu-n kivul ajanlom neked ezt az oldalt is
[url=http://www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm" TARGET="_top]http://www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm[/url]
Névtelen
 


Tisztelt dr.Csákány M.György!
Mi Telkiben szültünk, maximálisan elégedett vagyok vele, közben látom, hallom ismerõseink "élményeit" a közellátásból.
Úgy gondolom, hogy az öntudatosabb anyákban kezd valami motoszkálni, illetve kialakult egy olyan réteg, akinek elvárásai, igényei vannak, de - még ha meg is tudná fizetni - nem találja a megfelelõ intézményt, illetve nincs olyan áron annyi férõhely, amennyire szélesebb körben szükség lenne.
Az idõnként szélsõségesen rossz kórházi ellátásra vagy körülményre válasz a szintén szélsõség: az otthonszülés.
Van ebben az elképzelésemben valami, vagy teljesen rossz nyomon járok?
"Névtelen Apuka"
Névtelen
 


Hová lett a fõoldalról az cikk, ami az USA-beli otthonszülésekre hivatkozva kétszer akkora halálozási arányról írt, mint a kórházi szülések eseténél? Éppen meg akartam nézni a hivatkozott statisztikákat.

Azért azt jegyezzük meg, hogy USA-ban mekkora is a császármetszések aránya? (Ami a perinatális adatoknál nyilván javítja az adatokat, de összességében jóval nagyobb szövõdményi kockázattal jár nemde?)

Ilon
Kép
Ilon
 


Sziasztok,
nagyon OFF leszek, bocsánatot kérek. Ha egyetértetek vele, légyszi, menjetek fel a www.szavazz.hu-ra /Petíciók/Aktív petíciók/Erõszak és szexmentes fõmûsoridõt. Regisztrálni kell hozzá, de kérlek, ne sajnáljátok rá az idõt, jóóóóóóó? Adjunk egy szavazatot a saját gyerekeinkért.
Köszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Ilon!
rég "láttalak".
A cikket megtalálod az amerikai nõorvos társaság honlapján (acog.com) egy linkkel (release). A cikk nem az USA-ról szól, hanem New York államról.
Amit a császármetszés és perinatális halálozás összefüggéseirõl vallunk, és Te is kérdezed, azt a legujabb un. "evidence based medicine" kutatások nem teljesen igazolták. A császármetszés szövõdményei bizony magasak, de ezt nehéz elválasztani attól, hogy császármetszést már valamely szövõdmény miatt csinálunk!
Van azonban egy fontos adat, amit akkor veszünk elõ, mikor a császármetszéssel szeretnék szülni topikban vitakozunk: A kérésre végzett császármetszések anyai halálozása 3x a spontán szülésekhez képest!
dr.Csákány
 


Üdv mindenki,

Látom elhalt a topik.
Csákány doki, nem tudom a mélcimed, az uram kitörölte anno, ezért ide irok.
A köv. kérdéseim lennének.
Anno adtál nekem statisztikát a szülésekrõl. Ezek- vagyis az Oszni adatbázisa mennyire fedi le a KSH által közölt szülészeti adatokat?
Kovács József orvosetikai megközelitése minõségi szakirodalom-e a témában, és elengedhetetlen-e egy az otthonszüléssel foglalkozó szakdolgozatban való ismertetése?
Minõségi szak"irodalmárnak" számitanak-e a szakmában Iffy L, Martini J,Egyed A szakiró szaklapokban- a témában irott cikkei? (Egyáltalán mirõl is irtak õk?)

Puszka: Zorkanya
ZA
 


Most láttam meg a cimed az egyik hozzászólásbnan-késõ bánat- a fenti kérdéseimre várom a választ mégis.
Megint ZA
ZA
 


off
Zork anya te is eltüntél. Kép
nem jösz egy kicsit dumcsizni az elsõ napokon túlba?

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


ZA!
Kovács J-t nem ismerem, a többit igen - személyesen is - kompetens szakemberek.
Az OSZNI adatbázisa és a KSH között aza a különbség, hogy az OSZNI szakmai, a KSH statisztikai adatokat gyûjt. Természetesen van átfedés.
Dr. Csákány
 


Olyannyira kompetens, hogy egy otthonszüléses szakdolgozatban feltétlenül idéznem kell(ett volna) õket?
ZA
ZA
 


ZA!
nem ebben kompetensek, ált. a szakmánkban.
csmgy
Névtelen
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: