Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!
Kati, örülök az előbbi üzenetednek és biztos vagyok benne, ha így állsz hozzá, sikerülni fog. Nagyon drukkolok neked és sok erőt a pozitív gondolkodáshoz!!!

Zorkanya, nekem is nagyon égett a gyomrom az utóbbi két napban. Én szedem az Elevit nevű magzatvédő vitamint, amire mellékhatásként ez rá van írva és azt ajánlják, hogy szedjem este reggel helyett. Így is tettem, ma nem ég a gyomrom, remélem ez már így is marad.

Úgy örülök, ennyien diskurálunk itt! Mindenkinek szép napot!
kata
Kata
 


Kedves Kati!

Nagyon sajnálom! Ne légy szomorú!!! Talán a következő hónapban sikerül!
Régóta próbálkoztok?

Üdv.: Virág
Virág
 


Kata!

Én Maternát szedek. Szerinted az Elevit jobb? Mennyibe kerül?

Köszi! Virág
Virág
 

 
 

Virág, gőzöm nincs, melyik a jobb, mi a családtervezési szolgálatnál voltunk, ott ajánlották ezt az Elevitet. Azt hiszem, 1200 Ft és olyan 3-4 hétre elég. Egyébként szerintem igazából nincs szükség ilyen vitaminokra -kivéve a folsavat- , de baj se lehet belőle, úgy tűnik. Valahol itt a babaneten folyt már erről diskurzus, ha van időd, keresd meg valamelyik topicban!
Üdv.: Kata
Kata
 


Sziasztok,

Kedves Kati!Ne szomorkodj,gondolj arra,legközelebb biztos sikerülni fog.Hidd el,még jobban meg is fogod becsülni a babát !

Én nem szedek semmi magzatvédo vitamint,csak multivitamint.Szerintetek az elég ?

Hédi
Hédi
 


Annyit tudok, hogy ebben a magzatvédő vitaminban (Elevit) van folsav, ami megakadályozza néhány születési rendellenesség kialakulását (pl. nyitott gerinc)
Nem tudom, a sima multivitaminban van-e?
Üdv.: Kata
Kata
 


Sziasztok !

Kčpzeljčtek itt Olaszorszagba a leendo kismamŕk a folsav-on kivul (es azt is csak egypŕran) semmit nem szednek , ezert nčztek
rŕm mint hulyčre mikor mutogattam a Maternŕt.
De ehhez kčpest Itt is ugyanannyi egeszseges lurkň szuletik mint otthon.
(Ezt csak nyugtatŕskčnt ha valaki semmit sem szed)
Sziasztok, Csilla
ui. En gyomorčgčsre egy ugynevezett Effervescen-tčt ittam ami kb. olyan mint a szňdabikarbňna csak jobb izu. De azt mŕr biztos kibrňbŕltŕtok.
Csilla
 


Szia Virág!
Én Szegeden tanulok a Tanárképzőn pedagógiát és gyógypedagógiát, levelezőre járok én is, úgyhogy szerintem símán menni fog ez a baba mellett is.
A jövő héten én is megyek a férjemmel az ultrahangra és nagyon kíváncsi vagyok mennyit nőtt már a pocakomban a baba. Olyan jó volt mikor először voltam ultrahangon és meghalgathattam a szívdobogását is, egyszerre olyan valóságos lett, hogy tényleg ott rejlik bennem az a kis pöttömke. Gondolom az is nagyon jó lehet amikor először megmozdul a baba. Te mikor érezted először?

Szia! Orsi
Orsi
 


Üdv mindenkinek.

A pattogatott kukoricát egyébként is imádom, a lányommal is égett a gyomrom végig, na és lett is vagy 5 cm-es haja születéskor, ami mára (16hó) már legalább 15 cm. Kukorica: ez sem javított a helyzeten.
Vitamin: Nálunk a védőnők nem ajánlják a Maternát, mert az anya is hízik tőle, meg a baba is nagyon megdurran, és ez a szülésnél nem jó, itt az Elevitet ajánlják.
Terhesteszt: a második babánál a 3 napos teszt nekem is negatív lett, és pár átsírt nap után mivel csak nem jött meg megcsináltam egy 10 napossal (Corax) és az már kimutatta. Valószínűleg ez a 3 nap még túl korai időpont.
Fel a fejjel Kati, a teherbeeséshez idő kell (nekem 3, ill.4 hónap). Ne aggódj, összejön majd meglátod, ha sokat görcsölsz miatta az sem jó- még gátolhatja is a teherbeesést.
Mindenki: Nagyon sok szó esik az AFP-ről, de senki nem írja meg az értéet pontosan. Én ma hoztam el a leletem, és teljesen bepánikoltam, de a dokit csak csütörtökön tudom elérni, mert a lányomnál 28 volt, most meg35,9 kérlek nyugtassatok meg, mert egyik szakkönyvben sem találtam meg a normálisnak minősített értékhatárokat.

Zorkanya
Zorkanya
 


Tiszta rohej, ami ekorul az AFP korul folyik ebben az orszagban, miert nem tudnak egy egyseges ertekrendszert megallapitani. Nekem ugyanis a szuresem Debrecenben volt, az eredmeny ide kuldtek Tihanyba, es alig tudtak megallapitani, hogy most ez jo eredmeny, vagy sem, mert Debrecenben mas rendszerrel dolgoznak. Egyebkent, ha az ultrahangon mindent rendben talaltak, akkor szerintem nincs aggodnivalo. Az AFP mutathat ki abnormalis erteket, es meg szulethet teljesen egeszseges baba. szerintem ne aggodj, inkabb bongeszd vegig az AFP-s oldalakat.
Udv Eva
Eva
 


Kedves Zorkanya!

Én Neurosan-t vettem be gyomorégésre, és többnyire hatott is. Nem tudom, ismered-e, ez egy természetes ásványi anyagokat tartalmazó por, amit más gyomorproblémákra is ajánlanak. Ha jól emlékszem egy teáskanállal kell tenni egy deci vízbe, felkeverni és felhörpinteni, ha ég a gyomrod. Az íze ugyan borzalmas (mint a mész vagy a homok), de nekem használt. Gyógynövény boltokban lehet kapni, és nem is túl drága. Próbáld ki!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Zorkanya!
Szeretnélek megnyugtatni, bár nem vagyok szakértő, hiszen egy gyermekem van. Nálam az AFP 21-es értékű volt, az orvosom azt mondta, hogy ez nagyon jó. Egy barátnőm tavaly szült, és az AFP után kétségbeesve hívott, hogy magas az érték, ismételni kell, mit tudok erről. Én rögtön hívtam az orvosomat, aki elmagyarázta, hogy igazán a 100 feletti értéknél kell izgulni, az jelezhet valamilyen rendellenességet, de 50 felett általában megismétlik a vizsgálatot. Ezek szerint, ha jók az információim, semmi okod az aggodalomra! Hívd fel az orvosodat, biztosan ő is megnyugtat!!!
Már én is nagyon vágyom rá, hogy a kisfiamnak testvére legyen.
Minden jót nektek!!!
Judó
Judó
 


Szia Orsi!

Az ultrahangot nézni tényleg fantsztikus. Az én picurkám kb. a 16. héten mozdult meg, pedig azt olvasom mindenhol, hogy aki először terhes az csak kb. a 20. héten érzi a magzatmozgást. Hát én már akkor éreztem, először csak picikét de most már néha azt gondolom, hogy ki akarja rúgni a ház oldalát. Persze nagyon jó érzés.
Mikorra vagy kiírva? Jól érzed magad?

Minden jót! Virág
Virág
 


Mindenki!

Pánik felsőfokon, a dokit elértem, szerinte magas az érték, 28 körülinek kellene lennie, úgyhogy újra beutal vérvételre, ám ezúttal már a Schöpf Mereibe, életemben nem jártam még ott, ott csináltatja meg a genetikai ultrahangot is, pedig azt a Honvéd kórházban csinált(j)ák (itt szülök), mi ez az egész???? Nagyon el vagyok keseredve, és nagyon, nagyon megijedtem, és csak sírok egész nap úgy félek.. Ha ez is magas akkor jön az amniocentézis?? És ha az sem jó akkor vetetés felajánlása?? Dehát az AFP így is egy hét, valahol azt olvastam hogy az amnio eredményére 4 hetet kell várni. Az öt hét. ímegőrülök, nem nyugtat az sem hogy másoknak egészséges lett a babája, mert nem tudom az enyém az e.
Zorkanya
Zorkanya
 


Drága Zorkanya!!!!
Hát, nem is tudom mit írjak, nagyon együttérzek veled!!! A múltkor a barátnőmmel is lezajlott egy hasonló rémtörténet, ő azt csinálta, hogy elment egy másik dokihoz is és ott teljesen normális eredményt kapott. Tudtál kérdezni az orvosodtól? És mi van azzal, amit Judó írt, hogy 100-ig nem gáz????
Próbálj megnyugodni és lehiggadni, ne gondolj rögtön a legrosszabbra!!! A kicsinek is az a jobb, ha most kicsit ellazulsz. Bocs, hogy ilyen hülyeségeket írok, de nagyon szertnék segíteni neked abban, hogy megnyugodj!!!!
Gondolok rád és sok erőt kívánok!!!
Szeretettel: Kata
Kata
 


Na megint itt vagyok, bővebbet csak holnap, akkor megyek a dokihoz, tegnap este Zorkát is el kellett vinni az orvoshoz, el kell menni vérvételre, megnagyobbodott nyirokcsomók vannak az ágyékában, hát ez most kicsit sok, kicsit erős, én meg nehezen viselem.
Zorkanya
Zorkanya
 


Kedves Zorkanya!

Próbálj megnyugodni, nekem a lányomnál az AFP értéke 44.4 U/ml volt és senki nem mondta, hogy magas és tényleg szépen egészségesen megszületett.
Egyébként most emiatt előszedtem a leletet, ami ugyan lassan két éves, de ezen az szerepel, hogy a normál határ 15 és 60 között van. Úgyhogy nyugi!
Remélem Zorkával sem lesz baj!
Ancsa2
 


Sziasztok Lányok!

Hát letelt a két hét szabi, úgy hogy megint olvaslak Benneteket. Mindenkinek, aki babát vár, nagyon sok szeretettel gratulálok! Olyan jó olvasni Titeket! Már én is úgy szeretnék közétek tartozni, de mi csak november körül tervezzük az éles próbálkozást. Tudjátok, építkezünk, meg hát a munkahely... Szóval jól át kell gondolni. Tényleg, mi újság a munkahelyeken? Hogy fogadták a hírt?
Arra is kiváncsi lennék, hogy mit szóltak az apukák a kis jövevényekhez? Errol nem írtatok még.
És eldöntöttétek már, hogy milyen nevet adtok az új kis családtagnak?
Mi már akkor megbeszéltük férjemmel, amikor csak egy hónapja ismertük egymást. Pedig akkor még azt sem volt biztos, hogy együtt fogjuk eltölteni életünk hátralévo részét.

Kedves Kati!
Szerintem nyugodj meg, biztosan össze fog jönni. Bár az igazság az, hogy ettol én is félek egy kicsit! Már mint, hogy amikor már akarjuk, nem fog összejönni. De annyi jó tanácsot adtak már Katáék! Biztosan jó, ha lazítasz és nem folyton arra gondolsz, hogy mindenáron most kell megfoganni a picinek. Vagy nem így van? De nagyon drukkolok Nektek!

Még egyszer gratula a kismamáknak és továbbra is olvasni fogom ezen oldalakat.

Üdv: Móni
T.I.Móni
 


Kedves Zorkanya!
nehez ilyenkor barmit is irni, melletted vagyunk, es szerintem a tobbi kismama neveben is irhatom, egyemberkent szoritunk neked!!
Fel a fejjel:
Eva
Eva
 


Szia, Mindenki!!!
Zorkanya, remélem, hamarosan előkerülsz és beszámolsz, sokat gondoltam Rád, izgatottan várom a híreket.

Nehéz ilyenkor bármi másról írni...

Szia, Móni, jó, hogy megjöttél, milyen volt a nyaralás? Persze, nálunk is megvannak már a nevek, mémi kompromisszum árán: a párom választotta a fiút (Kornél) én pedig a lányt (Kinga).
Ő egyébként nagyon boldog, ettől én is, még jobban. Esténként beszélni szoktunk Bogyóhoz, néha énekelünk is neki, nagy szerelemben, szeretettel várjuk. Másoknál mik a hírek ezzel kapcsolatban?
A munkahelyemen is minden oké, ezt majd máskor kifejtem.
Tudja-e valaki, hogy melyik a legnagyobb házasságkötő terem Budapesten?

Várom a híreket!!! Kata
Kata
 


Szia Virág!
Az én kisbabám ha minden igaz február 15-én fog megszületni, úgyhogy rengeteg idő van addig. Biztos végig fogom izgulni az egészet...
Orsi
Orsi
 


Itt vagyunk!!

Szóval köszönönünk minden izgulós, kedves, bátorító levelet, azért olyan megható hogy vadidegenek is tudnak segíteni az emberen. Örök hála érte. Voltunk a dokinál beutalt a Schöpfbe, de egyáltalán nem aggódott, azt mondta, hogy ne aggódjak, de ennél az értéknél már a biztonság kedvéért újra megcsináljuk az AFP-t. Kérdezgettem a rossz dolgokról is, de erről nem volt hajlandó beszélni. Na felhívtam a Schöpf M-t időpontegyeztetés miatt, és az AFP laboratóriumban vagy miben ki volt akadva a nő, hogy miért mondta a doki azt hogy magas, szerinte ez nagyon jó eredmény. (Na így igazodjunk el). Megbeszéltünk egy időpontot, valami fejeshez, de azt mondta, hogy majd vele beszéljem meg hogy mi legyen. (Jövő hét csüt). Na kicsit nyugodtabb a lelkiállapot, de most meg már csak bosszant hogy ide-oda passzolgatnak, és akkor találjam ki mi van. Mindenesetre végső megnyugvást a genetikai UH ad, ott láthatjuk majd a kis manóvárit.

Szóval mégegyszer örök hála a lelki elsősegélyért:

Puszika: a most már nyugodtabb Zorkanya, és Zork aki most olyan büdös kakit eresztett a pellusba, hogy még az 5 gyerek mellett megedzett Timinek is felfordulna a gyomra tőle.
Zorkanya
 


Nem tudom, en maradtam-e el valamivel, vagy rosszul emlekszem: az AFP-t nem pontosan a 16-heten kell merni? Mert ha igen akkor mi ertelme van az ujboli vizsgalanak?????
szegeny Zorkanya, teged most alalposan osszeszurkalnak!!! De azert nagyon orulok, hogy kicsit nyugodtabb vagy, csak igy tovabb1
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok, örülök, hogy jobban vagy Zorkanya, genyák ezek a dokik, hogy így el merik cseszerinteni az ember kedvét, rémísztgetik agyba-főbe szegény tudatlan betegeiket... Na, a lényeg, hogy most nyugodtabb vagy kicsit!!!

Tegnap nagyon hánya-veti voltam, mert nem volt túl sok időm. Szóval mi még nem házasodtunk össze, de főleg családi nyomásra erre most hamarosan sor kerül. Tulajdonképpen nekünk sincs semmi kifogásunk a házasság intézménye ellen, csak kicsit eltaktikáztuk magunkat és most sem anyagilag sem fontosságilag nem ez az első számú kérdés. Ennek ellenére októberben vagy novemberben szeretnénk hivatalosan is összekötni életünket. Arra gondoltunk, hogy valami szép, de egyszerű esküvőt tartunk és ennek a helyét keressük, valahol itt Budapesten. Mivel elég sok vendégre számítunk (100-150 fő), valami olyan házasságkötő termet keresünk, ahol nem úgy zajlana az esküvő, hogy a meghívottak fele nem fér be, nem tud leülni, stb. Van valami ötletetek vagy teljesen irreális, amit szeretnénk?
Bocs, ez abszolút nem ide illő téma, ha gondoljátok, elhúzok vele máshova, csak annyi mindenben segítettetek már, hátha ez is sikerül.

Egyébként jól vagyok, a hízásom megállt, abból a rémes 6 kg-ból már csak kettő van meg.

Szia, mindenkinek:
Kata
Kata
 


Szia Orsi!

A február közepe még tényleg messze van, de hidd el addig még rengeteg szép dolog fog történni veled. Érezheted, láthatod, ahogy nő, fejlődik a baba a pocakban. Majd találgathatjátok este az ágyban, hogy most ez itt a feje vagy a popsija, a lába vagy a keze. Legalábbis az enyém mindíg akkor a legélénkebb mikor aludnék. Ha fürdök attól is nagyon fel tud dobódni, meg ha beszélgetünk neki. Ha pedig odarakjuk a kezünket a pocakomra egyből belesimul. Szóval már most csuda édes.
Ja! És ne izgulj, minden a legnagyobb rendben lesz, lassan túlvagy a kritikus időszakon. Vigyázz magadra, pihenj sokat, és írd meg ha voltál ultrahangon, hogy milyen volt!!
Szia!
Virág

UI. Kedves Kismamák! Ti hogy bírjátok ezt a nagy meleget??? Mert én nehezen!!
Virág
 


Sziasztok!

Kedves Zorkanya! Én is gyorsan előkerestem az AFP-met (tavalyi), 40,5 és az én dokim azt mondta, hogy ilyen szép AFP-t még sosem látott. Bár, ő inkább valami 1 egészről beszélt, ami MOM és nekem 0,99 volt. SZóval én nem értem az egészet, de akkor a tiédnek is jónak kell lenni!!! Örülök, hogy már nyugodtabb vagy. Az egészben a legborzasztóbb, hogy általában nem mondanak semmit a dokik (még akkor sem, ha kellene), néha meg, (a fene tudja mi vezérli ilyenkor őket), olyankor is ijesztgetik az embert, amikor nem kéne. Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok!

A saját kettő AFP-mből arra emlékszem, hogy két különböző egységben adták meg a dolgot, és nem lehetett összehasonlítani (maga a számérték tán az ikrekre volt kisebb, holott ugye velük nagyobbnak kellett volna lenni) Túl nagy a mizéria. Állítólag nagyon függ a kortól, ugyanakkor minden doki az utolsó mensesz-ből számol, pedig nem biztos, hogy a fogantatás az pont 2 héttel azután volt! És ez mindjárt plusz minusz majdnem két hét!
Egy jó UH szerintem sokkal többet ér, és azt úgyis csinálnak ezidőtájt.
Ne hagyjátok magatokat feleslegesen idegesíteni, amíg valami nem bizonyítottan bibis, addig bízzatok benne, hogy nem lesz semmi baj! Higyjetek magatokban, szerencsére az egészséges babákból van sokkal több!
Sziasztok: Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Krisztina!
Olvastam, hogy nagyon félsz a második szüléstől és ezért nem mersz még belevágni a következő babába. Én most várom a másodikat (december 02-re)99. árprilisba szültem az elsőt amitől nagyon féltem, hisz sok rémtörténetet hallottam a szülésről. Viszont az orvosom amikor megkezdődtek a fájások felajánlotta az epiduláris érzéstelenítést, így a hosszú vajúdást "kellemessé" tette. Mondhatni semmi fájdalmam nem volt, olvastam, telefonáltam, beszélgettem a párommal és csak vártam, hogy mikor érzem majd a tolófájásokat. Ha ezt az érzéstelenítőt nem kaptam volna meg akkor nagyon nehéz szülésem lett volna és lehet, hogy soha többet nem mertem volna szülni. Szerintem érdeklődj olyan orvosnál aki alkalmazza ezt a fajta érzéstelenítést, mert így valóban fájdalommentes az a hosszú vajjúdás és sokkal több erőd marad a szüléshez.
Bár a nőgyógyászát az ember nehezen cseréli le főleg ha meg van vele elégedve, de valamit valamiért. És hidd el, így már nem kell félni a fájdalomtól.
Üdv.Renáta
Renáta
 


Sziasztok lányok!
Visszatértem egyhetes nyaralásomból, azért nem írtam eddig. Mindenkinek köszi a bátorítást - bár attól tartok, annyira pesszimista vagyok, hogy ezek rám csak ideig-óráig hatnak. A dolgot az is nehezíti, hogyí a férjem a múlt héten elutazott három hónapra (munkjából kifolyólag, és sajna nem lehetett elhalasztani), és nem lesz itt a szüléskor sem. Sokszor utazik, szóval van mnár tapasztalatom, és tudom, hogy az első két hét meg az utolsó hónap a legrosszabb. Ma már bőgtem is, hogy itt vagyok egyedül (persze itt a kétéves fiam, akit imádok, édes-aranyos, majd megeszem, de hát ő nem pótolja az aput...), sehol senki (pont nem tudtam elérni egy barátnőmet sem), és megint rádöbbentem arra, hogy amikor az ember bajban van, igazából csak saját magára számíthat. Hiába a segítő kéz, a bátorító szó, az ember a nehéz pillanatokban mindig egyedül van. Bocsi, de nagyon magam alatt vagyok.

Szóval köszi mégegyszer a bátorításokat. Valamelyikőtök kérdezte, hogy mikorra vagyok kiírva: szept. 10. 35 hetes leszek szerdán, szóval közeleg a nagy nap... Várom már a kcisi lurkót nagyon.
Lányok, az AFP miatt ne izguljon senki!! Az első terhességemnél egy kicsit alacsonynak találta a laboros, de azt is mondta, hogy szerinte elszámolták a baba korát és ezért az alacsony érték. A genetikai uh-on a doki azt mondta, hogy az AFP csak a kismamák riogatására van kitalálva, hisz amit afp-vel ki lehet mutatni, azt ki lehet uh-gal is. És ezt a véleményt már sokaktól hallottam.

Zorkanya! Olvasd el a Kismamariogató nyitó levelét (most már bevallom, én követtem el), és ne aggódj!! Bár azt hiszem, már megnyugodtál. Nekem kiderült, hogy (amennyire most tudni lehet) minden rendben, de sose felejtem el azt a két hetet... És sose bocsátom meg a genetikusnak... Na mindegy. Bízom abban, hogy a kicsi egészséges, no és velem is minden rendben lesz. Fel akarom még nevelni a gyerkőceimet...
bocsi a pesszimizmusért, de tényleg kivagyok
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Zorkanya! csak nyugalom! Valaki felvetette, hogy a 16. héten kell az AFP, ami igaz is, de lehet viszonyítani hozzá a későbbit! Azt hiszem, nő az AFP a későbbiekben, de erre nem merném letenni a nagy esküt!
Kata! Egy kismama akkor tesz a legtöbbet a babájáért, ha nem idegeskedik! Nyugi! Próbálj relaxálni, vagy valami hasonló technikát! És gondolj arra, hogy milyen szép, egészséges babád van!
Zsóka! Lélekben Veled vagyok én is, és azt hiszem, még sokan erről a topicról! Nyugalom, lányok nagy-nagy nyugalom! :))) Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Szia, Renáta!

Gondolkodom az epidurálon, de igazából attól is félek egy kicsit, mert annak is van némi kockázata. Viszont ha találnék olyan dokit, aki hajlandó mind természetes szüléssel, mind epidurállal levezetni a szülést az én aktuális kívánságomhoz meg a helyzethez igazodva, és a MÁV kórházban lenne szülész (és nem próbálná ő kinyomni a hasamból a babát, és nem tágítana mesterségesen, és jó pszichológiai érzékkel bírna tekintve hogy én igen hamar pánikba esek), akkor lehet, hogy lecserélném a mostani orvosomat. De eddig még nem találtam ilyen dokit. Ha tudsz ilyet, légyszi írd meg! (Hmm...Van ilyen egyáltalán?)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!
Úgy látszik, most mindenki ilyen nehéz időszakban van... Szombaton és vasárnap én is teljesen kétségbe estem, néhány csepp vér jelent meg a bugyimon, inkább ilyen barnás trutyi. Mindenki ezerrel nyugtatgat, olvastam, hogy ez gyakori és nem feltétlenül jelent rosszat. Egyébként semmi rosszat nem érzek, jó a közérzetem, nem fáj semmim csak a mellem, gondolom, ennek nem sok köze lehet a dologhoz. Ennek ellenére néha nagyon elszomorodom. Most megyek 11-re a dokihoz, szorítsatok, hogy ne legyen semmi baj.
Lányok, itt és most fogadjuk meg, hogy ha mindenki túl lesz a mélypontján és gyönyörű, egészséges gyermekeink már itt lesznek közöttünk, csapunk egy nagy-nagy bulit!!! Mit szóltok?
Minden szomorkodónak derűs napot!!!!
Szeretettel: Kata
Kata
 


Nyugi, Kata, nem lesz semmi baj, de azert szoritok neked!!!!!
Tajekoztass, ha tudsz valamit!!!
A buli jo otlet,(azok is resztvehetnek, akiknek mar itt vannak a gyonyoru es egeszsegeb babai??):0)))))))
MInden jot, nyugi!!!
Eva
Eva
 


Szia, Kata!

Nekem is volt ilyen egyszer talán a második hónap környékén. Bőgtem, mint a zárporeső, férjem alig győzött nyugtatgatni (pedig nekem is csak egy pár csöpp volt, és nem is teljesen piros). Soron kívül azonnal orvoshoz rohantam, aki hüvelyi ultrahangot csinált, és kiderült, hogy semmi baj. Állítólag a soros menzesz időpontban szokott előfordulni ilyen, amikor még "nem állt át teljesen" a szervezeted a terhességre. Egyébként semmi rosszat nem jelent. Később, az 5. hónap tájékán széli tapadású lepényt jelenthet, ez volt az egyik barátnőmnek, de ez se vészes, csak kímélned kell magad. Ahogy nő a méhben a magzat, úgy elkerül a méhszáj környékétől a lepény. Remélem a dokid megnyugtat, már biztosan nála vagy. Szóval ne izgulj, mindannyian drukkolunk neked!

Puszi: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok, na hát minden jó előjel és biztatás ellenére sajnos nagyon szomorú dolog történt, kiderült, hogy már egy hete elhalt a baba... Nagyon szomorú vagyok, gondolom, megértitek, ha most nem írok sokat. Annál is inkább, mert most ötre vissza kell mennem és holnap lesz a missing abortion. (Így hívják az ilyen jellegű műtétet)Szorítsatok, hogy mindenféle szempontból túléljem, remélem, hamar észhez térek és majd akkor jelentkezem. Köszönöm, hogy velem vagytok, majd gondolok rátok!
Kata
Kata
 


Kata!
Nem sikerult meg magamhoz terni a rossz hir utan, azota csak rad gondolok, hiszen mindannyian itt a babaneten nagyon orultunk a babadnak. Terj vissza minel hamarabb, erosodj meg lelkiekben es testiekben, es nagyon-nagyon vigyazz magadra!
Istenkem, mit lehet meg ilyenkor irni?
ha mar erzel eleg lekierot, jelentkezz!!
Eva
Eva
 


Kedves Krisztina!
Tudok ilyen orvost, akinél én szültem, csak azt hiszem nagyon messze lakunk egymástól. dr. Felek CSanád és Orosházán szüleszt. Írod, "és nem próbálná Ő kinyomni a babát és mesterségesen tágítani" veled ez történt? És egyáltalán miért van olyan, hogy kinyomják belőled a babát? Erről nem sokat tudok, de arra gondolok, hogy ilyet abba az esetbe csinálnak ha sokáig nem akar kijönni a baba? Erről csak annyit, hogy míg másoktól azt hallottam, hogy amikor elkezdtek szülni akkor 2-3 nyomás és kint volt a baba. Nos velem ez úgy történt, hogy amikor elkeztünk szülni nem 2-3 nyomás múlva bújt elő a kislányom hanem 20 perc múlva ami legalább 20-25 nyomásból állt. Nos ilyenkor szokták kinyomni a gyereket az anyuka hasából? Mert ilyen az orvosomnak szerintem eszébe se jutott, hanem türelmesen végigvárta hogy még nem tudtam kinyomni se másodjára se harmadjára.
És mi az, hogy mesterségesen tágítanak?
Üdv. Renáta
Renáta
 


Szia Kata!
Igaza van Évának, ilyenkor nemigen lehet irni-mondani semmit. Vigyázz nagyon magadra, sokan gondolunk Rád!!
Zsóka
Zsóka
 


Szia Kata!
Szomorúan olvastam ma reggel, ami történt. Én ugyan még nem voltam ilyen helyzetben, de abszolút Veled vagyok! És igaza van Zsókának és Évának is, nagyon nehéz ilyen helyzetben bármit is mondani, írni. De ne add fel! Egyébként az orvos mondott valamit, hogy miért következhetett ez be? Egy kicsit én is félek a hasonló dolgoktól, bár még nem várok babát. Ha már megnyugodtál, mindenképp jelentkezz!
Móni
T.I.Móni
 


Sziasztok !

Visszatértem a nyaralásból.Nagyon sajnálom Kata ami Veled történt, Őszintén.

Egyébként mindenki más rendben van ?

Megfogadtam a tanácsotokat, és jót is tett ez a pár nap pihenés.

Szisztok : Kati
kati
 


Kedves Kata !

Tobb napig nem tudtam olvasni a babanet-et,
de nagyon nagyon sajnalom ami tortent !
Remelem hamar "felčpulsz" lelkileg čs
ujra belevŕgsz ebbe a gyonyoru kalandba.
Egyčbkent čn olvastam egy konyvben,
( tudom hogy ez most nem fog megvigasztalni ),
hogy egy vetčlčs utŕn hamar teherbe lehet esni.
Mindenesetre ne szomorkodj čn is Veled vagyok
lčlekben ( legalabbis !)
Csilla
Csilla
 


Sziasztok, itt vagyok, most nagyon jól. A nagy bajban minden a lehető legjobban alakult. Az Istvánban voltam és teljesen meglepődtem, mert mindenki, a takarítónőtől kezdve a vizitelő orvosokig szuper rendes, kedves, együttérző és emberséges volt. Nem csak velem, hanem a többi beteggel is. A dokim tündéri volt, bajban már többször bizonyított, nagyon hálás vagyok neki azért, amilyen emberségesen bánt velem most is.
Fizikailag teljesen jól vagyok, a lelkem néha még háborog kicsit, olyankor nagyon elszontyolodom, de érzem, hogy minden rendben lesz és semmi olyasmi nem történt, ami ne lett volna benne a pakliban amúgy is.
Sokat gondoltam rátok, köszönöm kedves szavaitokat, együttérzéseteket. Mindkettő rámfért és nagyon jól esett!!! Most megyek, kicsit még kába vagyok.
Remélem, a többiek jól vannak!!!
Még egy fontos dolog: amióta elindítottam ezt a topicot, nagyon sok minden történt velem és nagyon jó így megosztani veletek örömöt-bánatot, olvasni a híreket felőletek, lassan megismerni benneteket. Szóval, csak azt akartam írni (most kicsit patetikius hangulatban), hogy nagyon jó, hogy mi itt segítgetünk egymásnak. Nem?
Ti hogy vagytok?
Szeretettel és köszönettel:
Kata
Kata
 


Kedves Kata, igazán ne keseredj el!
Most a barátnőm jut eszembe, aki többször is elvetélt, azt hitte, hogy már sosem fog szülni. Ma pedig két gyönyörű kisfiú anyukája. Csak idő...idő...idő...!

Én pedig eljutottam végre a dokihoz, március 6-ra jelezte a baba érkezését. (Szerintem lesz abból február is.) Ha lesz. Higgyétek el, sokszor annyira szorongok, hogy történik valami rossz. Egész vasárnap fájt a hasam. Tompán, de határozottan fájt. Szerencsére azóta elmúlt, de a félelem megmaradt. Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel?
ildi
Ildikó
 


Sziasztok!
Én most fedeztem fel ezt az oldalt, és nagyon tetszik.Most kezdtem a 18.hetemet, és január elejére vagyok kiirva.Mindenkinek nagyon szoritok, aki most várja a babáját,és remélem,hogy Kata is minél előbb bejelenti majd az új jövevényt. Renáta a mesterséges tágitás tudtommal az, hogy az orvos ujjal feszegetve tágitja a méhszájat.
Mindenkinek jó egészséget és sok örömet kivánok. Sziasztok
Magdi
Gallainé Magdi
 


Sziasztok,
egy saját élmény - ami remélem segíyt azoknak, akik a terhesség első pár hetében görcsölnek.
Első terhességemnél a második hónapban végig voltak a mensturációs görcsökhöz hasonló fájdalmaim, (mellesleg elég erősen fáj olyankor a pocakom, de ekkor csak enyhe görcsöket éreztem). Hál'Istennek semmi vérzés, erős görcs ilyesmi nem volt. Az egyik ismerősöm, aki mellesleg kórházban főnővér, megkélrdezett egy kolléganőjét a szülészeten, aki szerint ilyenkor a méh tágul, vagy hozzászokik a terhességhez (vagy vmi ilyesmi). Hát nem vagyok benne biztos, hogy ez így is van, de végül is, lehet, hogy igaz. Ne izguljatok lányok!! (Tudom, könnyű mondani!)
sziasztok
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Mindenki!
Nekem már van egy gyönyörű 5 hónapos fiam. Más témáknál szoktam felbukkanni, de most kivételesen ide is ellátogattam. Gratulálok minden leendő anyukának, minden próbálkozónak kitartást kívánok!!!!!!
Most olvastam végig az összes hozzászólást és kezdek veletek ismerkedni, bár sokmindenki ismerős a többi topic-ból, mindenesetre lenne egy-két megjegyzésem, kérdésem:
Kedves Kata!
Tudom, hogy ez nem vigasztal, de talán gondolj arra, hogy jobb nem született esetleg beteg babád. Az orvosok szerint a természet szelektál és én ezzel egyetértek.
Kedves Ildikó!
Nekem is gyakran fájt a hasam az elején, a dokim egyébként azt mondta ez a méhtartó izmok feszülésétől ill. növekedésétől van.
Kedves Zorkanya!
Gyomorégés ellen próbáltad a meleg tejet lefekvés előtt vagy néhány szem diót??? Egyébként én megfigyeltem, hogy többnyire mikor "égtem" és később már nem ettem olyat ami ártott.
Kedves Éva!
Ha nem vagyok indiszkrét te kinél szültél Debrecenben? A klinikán vagy a kórházban? Én is érdekelt vagyok ezen a tájon...

Sziasztok, majd jelentkezem.
Betti
 


Kedves Betti!
en Dr. Szeverenyi Peternel szultem a Klinikan(csak ajanlani tudom...)A klninika is nagyon jo, mint mar irtam 400 km tavolsagbol dontottem ugy, hogy itt szulok, miutan tapasztaltam, hogy mi a helyzet Veszpremben (NO COMMENT...)
Ha valamilyen kerdesed van, szivesen valaszolok ra, ha tudok!
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Kata!

Borzasztóan sajnálom ami veled történt. Nem tudom mennyire vigasztal, hogy 1992-ben velem is megesett (gondolom sokadmagunkkal egyetemben). Annyira elkenődtem, azt gondoltam, hogy nem vagyok képes kihordani egy babát sem. Nagyon féltem a terhességtől és láss csodát, igen "könnyedén" és jól viseltem. 8 hónapon át dolgoztam és egyedül az autóutak viseltek meg. És ráadásul a szülés is kellemes élmény volt, amit álmodni sem mertem! Igy hát fel a fejjel! Valaki itt a babaneten irta, hogy a méhnek is szüksége van felkészülési időre. Talán az első próbálkozással válik még érettebbé....

A hasam nekem is sokat fájdogált a terhesség alatt. Az elején inkább szúrásokat éreztem, később meg inkább olyan görcsszerűen. Az emberre a frászt hozza! Bea
Bea
 


Kedves Kata!
Most kukkantottam először erre az oldalra. Én is mint annyi mindenki csak bíztatni tudlak. Pont tegnap volt 3 éve, hogy az akkor 6 hetes terhességemmel elkezdtem vérezni. Akkor teljesen kiborultam, mert elötte 4 hónapja vetéltem el. Az a borzasztó érzés, akkor átjárt, hogy mi van, ha soha nem tudok egy gyereket sem kihordani. Szerencsére kiderült, hogy csak a méhem hirtelen elkezdett nőni és csak a hajszálerek repedtek meg, azért volt egy kis vérzés. Utána már nem volt semmi probléma. A kis poronty most itt firkál mellettem, majd 2 és fél éves. Amikor elötte elvetéltem, úgy éreztem, hogy soha többet nem akarok teherbe esni, mert nekem megszakad a szívem, de szerencsére a párom kizökkentett ebből a depressziós állapotomból. Én akkoriban nagyon nehezen tudtam túltenni magam a történeken. 2 hónapig minden álldott nap rám tört a sírhatnék, már azt hittem, hogy a létező összes könnyem elsírtam, és még mindig sírtam. Aztán sikerült túltenni magam rajta és elkezdtem magam testileg, lelkileg felkészíteni a következő terhességre. 4 hónap után neki láttunk és egyből terhes lettem.
Úgy hogy kitartás!!! Üdv. Timea
Timea
 


Szia, Kata, és sziasztok, lányok!

Kata, együttérzek veled!

LÁnyok! Én nemrég hagytam abba a fogamzásgátlót, és most, az ovuláció idején elkezdett sajogni a hasam, olyan kellemetlenül, hogy a házasélet eszembe se jutott már napok óta, viszont a frász tört ki, hogy mi lehet velem. A doki azt mondta, hogy biztos az ovuláció miatt van (eddig még sose tapasztaltam ilyet). Ti tapasztaltatok már az ovuláció ideje alatt hasi fájdalmat, teltségérzetet, enyhe szúrásokat a petefészek környékén és az alhasban? Ha valaki hallott már ilyenről, szépen kérem, írjon, hogy megnyugodhassak!

Előre is köszönöm!

Szia, Renáta!

Hát, tényleg messze lakunk egymástól! Az én dokim nem tágított engem, és nem nyomkodta a hasam, de rengeteg ilyet hallottam másoktól! (Pl. Debrecenben az egyik barátnőmet a dokija kézzel tágította, csak hogy gyorsabban meglegyen a szülés, és hazamehessen.) A saját dokimmal csak az epidurál-ellenessége meg a borsos árai a bajom!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: