Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon sok igazsag van abban, amit írtok! Errõl a hálapénzesdi dolognak volt valahol egy másik topc-ja, fogalmam sincs, merre.
Abban egyszer írtam, hogy a színfalak mögül ismertem - hallottam nõgyógyászokat együtt bulizni, haverkodni, egy társaságba járni. Tehát nem docensek meg profok!!! A fiatalok.
A betegek imádják õket, a babanet oldalain cserélgetik a rendelési idejüket, a kismamák egymásnak adják a kilincset. Emberség, odafigyelés, szakmai profizmus.... És ezek az emberek ezeken a baráti összejövetelen egymásnak adják a tippeket, hogy hogyan kell finoman és elegánsan lepasszolni azokat a betegeket, akik az õ megítélésük szerint keveset szolválnak!!
Munkaidõben, kórházi cuccokat használva.

Az extrák megfizetésével egyetértek. A baj ott kezdõdik, ha elváratik, nem hálából adatik.

De az tény, hogy a nõgyógyászok csillagászati összegeket keresnek. Tudom, mert a rokonom volt.
Meséljek még? Jobb ha nem.
Maminti
 


Meg nem is illik.
M.
Maminti
 


Madárka!

Sajnálom ha nem értetted, miért is írtam az általam végzett egyetemrõl.Próbáltam érzékeltetni, hogy másokis rengeteget tanulnak és képezik tovább magukat és az állam által éppúgy nincsenek megfizetve mint az orvosok. Azért a professzort emeltem ki, mert õ áll a legfelsõ szinten a többieknek csak kevesebb jut. És nekik nincs lehetõségük eltenni a borítékot, ha kikerülnek az "életbe" akkor sem, meg ha maradnak akkor sem. és az õ tudásuk legalább akkora mint az orvosé, csak más a területen.
És az õ felelõsségük is akkora (bizonyos területeken) mint az orvosoké.

Amúgy meg1rhatnád hogy dolgoznak azok az orvosok akik nem várják el a borítékot. Ja, és hogy kik azok!
Meg annak a védõnõnek a nevét is és körzetét, aki árfolyammal indított. Mert ilyet viszont még SOHA nem hallottam.

Nóri
nóri
 

 
 

Sziasztok!

Nem értem ezt az egész vitát!
Én saját orvoshoz járok, és azért mentem a magánrendelésre, mert gyûlölöm az SZTK légkörét! És mivel mindenképpen azt szeretném, hogy õ legyen ott a szülésemnél, fizetni is fogok neki!
A szüleim anno megengedhették volna maguknak a választott dokit, de nem fért össze az elveikkel a boríték, tehát nem fizettek, és anyukám az ügyeletesnél szült, és tökéletesen ellátták!

cory
cory
 


Nem is kell értened!
Névtelen
 


Madarka!

Latom jol kiosztottal minket, tudatlanokat!

Eloszor is a nekem cimzett paragrafusodra valaszolnek: Nem kormanypropagandakban hiszek, hanem a realitasban. A kozvetlen kornyezetemben, csaladomban levo orvosok nagymellenyu dumajaban es sajat tapasztalataimban.
Az emberseg es szakertelem nem egymast kizaro okok, hanem az orvosi HIVATASBAN alapvetoen fontos parameterek. Mindketto, egyutt.

A 70%-os palyaelhagyasrol. Namarmost akkor a maradek 30% az elhivatott vagy az elhagyo 70%?

Madarka! Most komolyan. Letezik ma Magyarorszagon a koz rendelkezesere allo olyan ingyenes referencia szolgalat, ami pontos leirast tudna adni az osszes praktizalo orvos kvalifikaciojarol, szakmai eredmenyeirol peldakkal? Igy talan a laikus tomegek is tiszta kepet kaphatnanak arrol az altalad oly nagyra tartott orvostarsadalomrol. (Itt azert most megjegyeznem, hogy tenyleg vannak becsuletes, jo orvosok is - kisebbsegben)

Gabi
Névtelen
 


Cory!
Nem értem mit nem értesz. Az egesz ügy azon bukott ki hogy valaki meg az elejen szamolgatott hogy azet nem kell sajnalni szegeny dokikat mert joval az atlag felett keresnek nem hivatalosan!
Es persze hogy mindenki megvalaszthatja a dokijat, de sajnos a mai vilagban mar automatikus a boritek. (Egyebkent nagyon sokszor hallani hogy az orvos bar hozza jartal e nem ment be a szulesre. Mert en csak itt a topicokon tobb ilyen hozzaszolast olvastam.)

Amugy meg a rendelovel is vannak gondok tobbek kozt hogy en 8-17.00 ig dolgozom (ez a hivatalos m.idom), es az orvosom egyik nap rendel 11-13 oraig, maskor 13-15 oraig de egy napon sem mondjuk 18-20 oraig. Ugyanezt elmondhatom a az osszes tobbi orvosomrol is. Tudom akkor most rossz orvost valaszottam ugye?

Hogyan jarjak tehat a rendelobe?( amit en egyaltalan nem ruhellek, sot gyakran hamarabb sorra kerulok mint a maszek rendeloben) A munkahelyem nem toleralna, hogy most fogaszati kezelesre jarok, most nogyogy. kezelesre, most ide most oda. vagy lehet hogy munkahelyet is kellene valtanom?
De ez mashol sem lenne jobb.

És meg par dolog. Az egyik munkatarsam egy nodoki fia. Ok a budai elit negyedben laknak, a srac egy nagyhangu nagykepu srac, akinek Vector oraja van, apucitol kapta szulinapjara.
Mar van lakasa es termeszetesen uj kocsija (VW tipusu)A szuleim ugyanugy egyetemet vegeztek, es felelossegteljes mmunkat vegeznek, csak nem a boritekos kozegeben. De nekunk nekunk nincs meg lakasunk(gyerekekenek) autonk. Es felre ne ertsd, nem irigykedem rajuk mert nem hiszem hogy vektororas hulyegyerek boldogabb lenne mint en, mert nekem nem ez a szint csak nem tudom sajnalni szegeny dokikat akiket barmikor el hivni otthonrol. (valaki ezzel ervelt korabban, hogy ezt kell megfizetni)
Amugy a batyam pl. jogasz pontosabban ugyesz(katonai). Es o is tart ugyeletet, havonta masfelhavonat 1 hetet. Ez nala is azt jelenti hogy barmikor barhonnan kihivhatjak (ez mar sokszor meg is tortent) egy buntenyhez. Es o sohasem!!! teheti meg hogy nem megy ki, ha eppnincs kedve vagy nem er ra. Es ott nem a jol megpakolt boritek varja, hanem egy bunozo, es nem 1/2 ora alatt vegez hanem 2-3 ora alatt (kihallgatas .. es tarsai vegett) Es ez eppugy lehet szenteste is ...

Gabi, Nóri Katica veletek értek egyet
Ildi
 


"A WHO véleménye szerint a komplikációmentesnek ígérkező szülések esetében jobb, ha nem orvos, hanem szakképzett bába van jelen, ugyanis a betegek gyógyítására felesküdött, és ezt a feladatukat kiválóan végző szakemberek gyakorlatilag minden szülésnél elvégeznek valamilyen elkerülhető beavatkozást. (A “komplikációmentesnek ígérkező szülés” fogalmát pontos kritériumok alapján, szűrővizsgálatokra alapozva határozzák meg.) Minden olyan beavatkozás, amely a szülés természetes élettani ütemét felborítja, további beavatkozások szükségességét valószínűsíti. Például a rutinszerűen végzett burokrepesztés vagy a tágulást gyorsító oxytocin injekció adagolása a magzat gyorsabb, nem saját ütemének megfelelő mozgását eredményezi, ami szükségessé teheti az otthon szinte minden esetben elkerülhető gátmetszést, az ennek következtében kialakuló vérzés pedig a méhlepény megszülését sürgetheti, s ehhez újabb injekcióra van szükség. Mindez persze nem tragédia, csupán fölöslegesen kellemetlen eljárások sorozata, amelyek mindegyike komplikációk lehetőségét rejti magában. "

"hiszen Magyarországon a gátmetszések gyakorisága 90, Angliában 40 Hollandiában 10 százalék körüli."

"az anyák és az újszülöttek védelmét hangoztató, de inkább az orvosok saját presztízsét, saját kényelmét szolgáló módszereken változtatni kell."

Kende Anna

pszichológus

Népszabadság, 2001. aug. 29.


A teljes verzio megtalalhato a szules.hu weboldalon. Regota gondolom hogy a szuleseknel azert kell az orvos (plane a valasztott) hogy lehessen neki fizetni. En reggel 7-re ertem a korhazba, ahol a szuleszno gondoskodott rolam vegig, orvos eloszor del utan erkezett es a kitolasnal jott be de akkor is azt csinalta amit a szuleszno mondott neki. Szvsz nem kellene egy sok evig tanult orvosnak a draga idejet ott pocsekolnia ahol semmi dolga nincs normal esetben (bar mint lattuk fentebb csinal maganak feladatot, hiszen az oaltala ejtett gatmetszest ossze is kell varrni). Menjen gyogyitani. A szulesen nincs mit gyogyitani, anyuka es kisbabaja elvegzik a munkat beavatkozas nelkul jobban mint beavatkozassal.

A mennyit keres egy nogyogyaszhoz meg annyit tennek hozza hogy szvsz kb annyit keres mint kulfoldon (nyugaton) csak ott ezt fizeteskent megkapja. Itt meg boritekban. Pedig most sem fizetek kevesebb TB-t (kb ugyanannyit keresek mint kint) mint akkor. Akkor itt miert "nem jar" egy teljeserteku ellatas TB alapon? Ott soha senki nem kert mellekest. Ha fizetni akartam mehettem maganorvoshoz de ott max. a varakozasi ido volt kevesebb vagy az UH gep ujabb. A gyerek is kint szuletett, a 6 hetes kontrollra elvittuk hogy megmutassuk a doktornonek es megkoszonjuk neki meg a szulesznoknek hogy "kedvesek" voltak velunk. A doktorno valasza az volt hogy o koszoni a bizalmunkat (marmint a korhazba vetettet mert ot elotte nem ismertuk). Ha meg gyerekem lesz az otthon fog szuletni, vagy ha nyomos orvosi indoka van akkor korhazban de nem orvost fogok valasztani hanem korhazat. Az orvos szerepe a szulesnel elhanyagolhato volt, nekem sokkal fontosabb hogy a "tobbi" kellemes legyen. De tenyleg csak ha nyomos indoka van megyek korhazba.

Ildi, vannak olyan szakmak ahol sajnos Szenteste is dolgozni kell. Biztonsagi orok, rendorok, tuzoltok, vilagitotorony-orok, (orvosok), mozdonyvezetok es biztosan sokan masok. Nezel TV-t Szilveszterkor? Ok sem buliznak. Ezek az emberek tudjak amikor ezt valasztjak hogy ez vele jar. Tuti nem ezert valasztjak de amiert valasztjak az erosebb indok mint ez a kellemetlenseg. A nogyogyi baratom miota dolgozik soha nem volt szabad Karacsonykor ES Szilveszterkor egyutt. De ahogy en sosem tudok elmenni delelott uszodaba a fiammal mert dolgozom, ok is tudjak mar elore hogy nem lesz Karacsonyuk (vagy nem mindig).

Annak a nogyogyinak akinek van 40-50 maganbetege az statisztikailag egy szules hetente. Ez az ember soha nem mehet el nyaralni? Akkor mire keresi a penzt? A swatch ugyanugy mutatja az idot mint a vector (ami nem egy statusszimbolum amugy :-), ha mar statusz oraban akkor Rolex). Ha max a Balcsira mehet mert onnan hazaer meg a szuleshez akkor szvsz en elmennek orvoslatogatonak, az nem ennyire penzes talan de tuti kellemesebb.

sziasztok, idi
idike
 


SZia Ildi!
Én azert irtam ezt a szentestes dolgot, mert korabbi levelben valaki arra hivatkozott hogy lehet hogy pont szenteste kell a dokinak bemenni a betegehez, mig a tobbiek vidaman csomagokat bontogatnak. Es igazad van, termeszetesen sokan vannak meg ugyeletben.
A doki mindig tudja elore hogy ha bemegy milyen boritekra szamithat (50 e ft krul mozog most a lista, ahogy hallgatom a lanyokat). Ami azert nem rossz oraber ugye?
Amugy nem arra gondoltam hogy ha nyaralni megy nem megy be, mert a dokinak ezt elore kell kozolni a betegevel ha szules idotartama ekkora meg akkora esik o szabin van. Ez igy tisztesseges. Es menjen is nyaralni.2-3 hetre is akár.
de tenyleg jo par topicban lehet olvasni, hogy a dokit nem lehetett elerni, nem nem ment be stb. es nem a nyaralas miatt. Vagy nem mondta meg a kismamának hogy nem lesz, hisz addig is hozza jart. En az ilyen esetekre gonoltam.

(A vector oras gyereknek meg az a véleménye, hogy én azert nem ertekelem, mert meg nem volt a kezemen soha es nem erintet meg a szele, mert nem tudom milyen erzes amikor egy 150e Ft-os orat vagy gyurut hord az ember. :-)
Persze nem lehet vele vitatkozni, hogy en nem attol erzem jol magam ha meex pullover van rajtam es 20eFt-os ciponel kezdodik az elet.
O egy elkenyeztett gyerek, aki valoszinu soha nem dolgozott a penzetr igazan, hisz a nogyogyi apuka mindent finanszirozott.:-) )

Ildi
Ildi
 


Meg egy gondolat az ugyeletes orvos kerdeshez. A hugom babat var es szerintem van egy jo orvosa aki egy remes korhazban dolgozik sajnos. Az infokat innen szedtem a babanetrol a korhazrol, jot szinte senki nem irt, ha igen akkor az orvosarol (tobbek kozt errol az orvosrol is).

Ha en csak ugy bemegyek szulni egy korhazba ahol nincsen fogadott orvosom, vagy nem jon be mert nyaral es nem adott at masnak, akkor ugye ott az ugyeletes. Aki valakinek a fogadott orvosa valszeg, akire a betegei eskusznek. Engem nem fog ellatni rendesen? Csak azert mert azelott nem tomtem penzzel? Hat ez genyosag lenne nagyon (bocs). Minden korhazi orvos ugyel neha es akkor sem lesz Dr. Jeckyl-bol (asszem rosszul irtam, bocs) Mr. Hyde. Ha ellat mert penzeltem akkor el fog latni akkor is ha sosem latott es forditva. Ettol kezdve pedig csak szerencse hogy a "fogadott" orvosom rendes lesz-e velem (es a beeso, ismeretlen pacienseivel).

Nekem vectorom meg nem volt (a swatchot is elvesztem allandoan) de 150e forintos brillgyurum igen, ketto is. Az elsot egy veszekedes alatt kidobtam a kocsi ablakan es le is mondtam az eskuvot. Aztan kesobb megis hozzamentem en marha (azota valunk halisten es a mostani Parom max egy CD-t vett nekem de semmiert el nem cserelnem), a masodik gyurut (szinten a ferjemtol kaptam) elloptak a penztarcambol egy hettel azutan hogy levettem a jegygyurummel egyutt. De kulonosebb filinget nem jelentettek hidd el. Vett o nekem 80e forintos kosztumot is (ha tudom mibe kerul nem engedem neki) de ha en akartam venni egy 3e forintos szoknyat akkor azt ne mert... ne szorjam a penzt. Vannak ilyen nagylelkuek. A vectorost nem irigylem. En 14 eves koromtol dolgoztam nyarankent (pedig nem szorultam ra), hogy SAJAT penzem legyen amibe senki nem szol bele. Lehet hogy a vectorosnak megszabjak hogyan koltheti el Apuci penzet. Ez mindenkeppen egyfajta fuggoseg. Persze van aki sosem akar felnotte valni.

idi
idike
 


Szia Madárka!

Hol vannak azok az orvosok, akikről beszélsz? Nekem sajnos nincsen egészségügyis ismeretségi köröm, akik vannak, azok viszont azt mondták, hogy jól gondold meg, hogy ki lesz az orvosod. A legjobb barátnőm pl. két különböző kórházban szülte a babáit, természetesen két másik orvosnál, csak az volt a különbség, hogy az egyik szinte "szétszabdalta" gátmetszés címén, a másik meg nem. Az ő ajánlatára mentem az utóbbihoz, aki ugyan elkéri a pénzt, de jó orvos. Pedig ő sem docens tudtommal, még csak nem is a legfelkapottabb. Mellesleg nekem nem az a jó orvos, aki bájolog velem, erre semmi szükségem és ő sem olyan, de szakmailag legyen jó és figyeljen arra, amire kell. Az orvosválogatást meg mégis hogy kellenne csinálni? Menjek oda hozzájuk és kérdezzem meg, hogy ugyan doktor úr maga elhivatott a szakmája iránt pénz nélkül is? Én ilyenről még tényleg nem hallottam. A hazai körülmények között, amikor már a mandulaműtétért is pénz jár, én még csak összegbeli különbségről hallottam. Tényleg örömmel venném, ha mondanál olyan helyet, ahol nem így van. És tudod nagyon is hálás vagyok annak az orvosnak, aki odafigyel rám és szívből meg is köszönöm. Ettől függetlenül ő ugyanúgy fogja várni a borítékot. A "borítékhozzávágásról" jut eszembe, nem lehet, hogy a beteg egyszerűen csak szégyeli, hogy nem fogad el tőle a doki pénzt? Szerintem annyira beivódott a köztudatba a "hálapénz", hogy természetessé vált mindkét oldalról. A betegnek sem könnyű eldönteni, hogy az orvos csak kéreti magát vagy őszintén nem fogadja el. De most ne érts félre, ezzel nem azt mondtam, hogy nincs ilyen orvos, csak nehéz eldönteni, hogy ki ilyen és ki nem.
Egyáltalán nincs sok pénzem orvosra, de az első babával tapasztalatlanul, inkább választottam a fizetős megoldást, mert úgyis eleget aggódik az ember, hogy minden rendben legyen,így mégiscsak megnyugtató tudat, hogy az orvosom tiszteli bennem a jövendő anyukát, készséges és együttműködő.

Szia Idi, az orvosok általában megmondják, hogy mikor lesznek szabadságon és ha a szülés akkora esik, akkor el sem vállalnak.Az meg, hogy az ügyeletes doki ellát-e rendesen vagy sem, eléggé zsákbamacska szerintem.

Katica
Katica
 


Kedves Mindenki! A DOLGOK MÁSIK OLDALA:
Szeretnék tisztázni egy dolgot:minden orvosnak van munkaköre, munkaideje (amelyet mint közalkalmazott, olyan jól megfizetnek) és egyéb kötelmei. Ha valaki arra kéri, hogy ezen felül bármikor álljon az ő rendelkezésére (éjjel, hétvégén, ünnepekkor, stb), akkor igenis elvárható, hogy ellenszolgáltatást adjon. Természetesen nem kötelező orvost választani. Ha az ügyeletes orvos vezeti a szülést, akkor neki nem "jár" semmi, de ha otthonról jön be éjjel, saját költségén, vállalja a felelősséget, akkor igen. Én még olyan szakmáról nem hallottam, ahol ingyen elvárják a felelősségteljes pluszmunkát, melyre felkérnek!
Az összeget illetően, amik itt repkednek...Néha jó lenne ha egy töredékét látnánk.! Hányszor halljuk, hogy:Doktor úr ugye bent lesz majd vasárnap reggel (holnap éjfélkor, ma este 11-kor, stb.), amikor nyilvánvalóan arra megy ki a dolog, hogy a páciensnek esze ágában sincs az általa megkért külön szolgáltatást megfizetni! El tudják képzelni, hogy milyen bosszantó, amikor valaki a terhessége elején megkér, hogy kilenc hónapon keresztül gondozzuk, álljunk rendelkezésére (a sokszor leglehetetlenebb időpontban történő mobilhívásokkal), menjünk be és vezessük le a szülését bármikor, majd egy kedves "akkor majd találkozunk a kontrollnál" felkiáltással búcsúzik, és soha többé nem látjuk? Erről miért nem írnak??? Vagy ez Önöknek tényleg ismeretlen?
Tudom, hogy sok hasonló képzettségű diplomás rosszabbul keres, mint a szülészek. Tudom, hogy sok alacsonyabb képzettségű és nyugodtabban alvó ember sokkal jobban. Nézzék meg, hogy kik építik a "kacsalábon forgó" villákat és kik járnak drága, nagy autókkal! Általában nem orvosok, ugye?

Egy mondatban summázva:Úgy gondolom, hogy az ekkora felelősséggel járó, ilyen szaktudást igénylő - felkérésen alapuló - többletmunkát nem lehet ingyen elvárni senkitől!

Egy húsz éve praktizáló szülész-nőgyógyász.
Névtelen
 


Sziasztok!

Hát ha ezt nem is ismertem, vagy tudtam ennyire mint az elöttem szóló praktizáló doktor írta, de a sejtéseim azért hasonlóak voltak HOgy nekik sem fenékig tejfel.
Kicsit ebbe is gondoljatok bele, a másik oldalba...
Örülök, hogy végre egy közülük való is leírta az ezzel kapcsolatos gondolatait.
Úgyhogy én maradok a választott orvosnál, mert nekem megéri. És bár mindkét alkalommal a munkaidejében sikerült szülnöm, és szerencsémre soha nem kellett zavarnom a mobilszámán, de a tudat, hogy ott van és számíthatok rá, mindennél fontosabb volt.

Piglet
Piglet
 


Kedves mindenki, és kedves ismeretlen nõgyógyász!

Azt hiszem, már többen egyetértettünk abban, hogy itt nem azzal van gond, ha a "beteg" magánrednelésre jár, illetve felkéri az adott orvost, hogy éjjel-karácsonykor-a gyermeke születésnapján is jöjjön be, és vezesse le a szülést, ezért pedig - jogosan, talán - ellenszolgáltatás jár.
Itt a legtöbbünknek az a problémája, hogy sajnos nem egy és nem kettõ olyan szülész-nõgyógyász van, aki kórházban, rendelõben, a saját munkaidejében, kórházi eszközöket használva pénzt KÉR a vizsgálatért, az ellátásért. Amikor az ovoshoz az anyuka odamegy és az orvos közli vele, hogy "negyvenezer forint". (Mert hát ugye hiába, az orvos sem kel fel éjnek évedján koszos kis tízezer forintért????)

A kifejezésbe, hogy hálapénz, ne kössön bele senki, mindenki tudja, mit értünk alatta. Nem HÁLApénzt, hanem afféle kötelezõen adandó összeget, amit az ember, még ha szûkös anyagi körlümények között is él, elõkapar, mert hogy
1. hogy fog vele bánni az orvos, ha nem ad neki pénzt, milyen lesz a szülésnél
2. még vissza kell mennie kontrollra, hogy fog ránézni az orvos
3. az adott kórházbe vissza szeretne járni
4. HOGY NÉZ AZ KI, HOGY NEM ADOK (ezt is hallottam már)

Szóval igenis fogajduk el, hogy a hálapénz az egy kialakult szokás, iszonyú nehéz lesz róla leszoktatni az embereket - és az orvosokat. (Nemcsak a szülészeket).
Megértem a másik oldalt is, és a névtelen nõgyógyásznak is igaza van. De azért ha nagyon mélyen belemegyünk a dolgokba, talán vannak (kellene lenniük legalábbis) olyan nõgyógyászoknak is, akik nem a boríték reményében mennek be éjjel a kórházba szülést levezetni, és nem a boríték reményében van bekapcsolva a mobiljuk...

Az elsõ gyerkõcömmel magánrendelésre jártam, a dokinak végig fizettem, megállapodtunk, hogy bejön, õ vezeti le a szülést, ehhez képest be sem jött. (lehet, hogy elõre kellett volna pénzt adnom neki??) Mellesleg az ügyeletes orvosok nagyon lelkismeretesen elláttak, pénz nélkül.
A második gyerekemmel ugyanahhoz a dokihoz jártam, klinikára, közben nem adtam egy fillért sem, úgy voltam vele, majd a végén. Végül is adtam neki, de õszintén szólva nem kellett volna.

Úgy tervezem, a harmadikkal nem adok egy fillért sem senkinek, és az ügyeletesnél szülök.
Nem vagyunk gazdagok, még sajna attól tartok, a középréteg sem - tõlem ne várja el senki fia, hogy a 18000 forintos gyesembõl adjak csúszópénzt. Mert a hálapénz igenis csúszópénz.

Na, most kidühöngtem magam. De remélem, megbocsátjátok a topiknyitónak...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!


Egyetértek veled abban, hogy az az orvos, aki a hivatalos munkaidejében, kórházi müszerekkel végzett vizsgálatokért elvár bármit is, söt mi több kér, az nálam is az elvtelenség netovábbja.

De Te ezt is írtad:
"De azért ha nagyon mélyen belemegyünk a dolgokba, talán vannak (kellene lenniük legalábbis) olyan nõgyógyászoknak is, akik nem a boríték reményében mennek be éjjel a kórházba szülést levezetni, és nem a boríték reményében van bekapcsolva a mobiljuk... "

Csak akkor nem értem, hogy miért kellene olyanoknak, akik a szabadidejükbe bemennek csak úgy megtenni ezt, és nem a "boríték" reményében. Pontosan ezt írta le a névtelen nögyógyász. Hogy van a munkaidõ és az egy dolog, azért kapja a fizetését. A szabadidejében hobbiból menjen be??? Hagyja ott a családját?

Piglet
Piglet
 


Sziasztok,
Nem tudom, ki írta, hogy õ az ügyeletesnél (vagy a dokija helyettesénél?) szült, pénzt nem adott neki, az mégis mindennap (amikor nem dolgozott egyébként, akkor is, tehát a szabadidejében) bementm, megnézni, hogy van. Erre gondoltam konkrétan.

Egyébként igazad van, igaza van a névtelen nõgyógyásznak is. De azért jó lenne hinni, hogy van (lenne) lyan orvos, aki hivatástudatból megy be, amikor hívják.

De azért azt továbbra sem tartom etikusnak, hogy az orvos megmondja: 40000 forint (azt már nem teszi hozzá: ez alatt nem megyek be). Ennyi pénzért (ha megnézem, negyvwen-, vagy húszezer forintoas órabér!) én is elmennék otthonról karácsonykor meg éjszaka...
Tudod Piglet, én azon háborodok fel igazán, amikor megmondják elõre az összeget. És ha neked nincs annyi pénzed? Menj az ügyeleteshez, nyilván. De van, aki szeretne végig egy adott orvoshoz járni, õt maga mellett tudni majd, benne bízik, de esetleg nincs rá ennyi pénze.

Mellesleg itt van a babanet egyik nõgyógyásza (a Rendeõben. Az egyik válasdzában (nekem szóló, személyes válaszban) megírta, hogy a szülészeti prakszissal felhagyott, mert nem tudta vállalni a 24 órás készenlétet, és inkább a családját válaszotta (nem pedig a pénzt). Szerintem tiszteletet érdemel, hogy így döntött.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Hallottam olyan orvosról, aki (évekkel ezlőtt) megkapta a 20 ezer Ft-ot a betegétől, belenézett a borítékba, és közölte: Köszönöm, már ebédeltem!
No comment!
Névtelen
 


Ismerős a történet kedves Névtelen. Melyik kórházban dolgozik a doki? Lehet, hogy ugyanarról beszélünk!

M.s.
M.s.
 


Zsóka!

HÁt az előző dokim olyan volt, hogy közölte mennyi. Nem is maradtam nála. Azért ez nekem is nagyon sok.

Mindenesetre egy orvos miért menne be hivatástudatból? Mármint kihez megy be??
Mert ha megfogadod, akkor kvázi szerzödést kötsz vele. TE elvársz töle valami pluszt, ő ennek megfelelöen cselekszik, azaz bemegy még szabadidejében is.
Cask úgy l'art pour l'art nem rohangál be senki sem a munkahelyére:-)))

Az elözö sztoriról csak annyit, hogy én hallottamegy olyat is, hoyg a doki visszaadta, hoyg mit képzel a beteg, erra az anyuka irány a föörvos, meg a kórházigazgató, a dokinak meg mennie kellett. Most éppen máshol praktizál....
Na ez az igazi no comment!!!

Piglet
Piglet
 


Kedves Mindenki!
Ahol én dolgozom (és ott is ahol korábban dolgoztam) nem "divat", vagy nem illik konkrét összeget kérni egy szülésért. Én magam sem tettem meg sosem (pedig sokszor kérdezték, hogy "na de mégis..."). Ha azonban belegondolunk, ez általában olyan mint bármi más különmunkára való felkérés. A kőműves sem mondja, hogy "hát amennyit gondol", vagy hogy "ugyan semmit" amikor megkérem, hogy vakoljon nálam. Egyébként sokszor megyünk be ingyen, helyesebben saját költségen kolléganőkhöz, eü. dolgozókhoz, vagy azokhoz akiktől egyéb ok miatt nem fogadunk el pénzt.
Kedves Zsóka! Ha valakinek csak x összegért éri meg a szülést elvállalni, az szerintem teljesen az ő joga. Ha ez Önnek túl magas, akkor nyugodtan kereshet mást, vagy szülhet az ügyeletes orvosnál (lehet, hogy jobban jár). Egy kissé sarkított példával:ha Ön Picasso képet szeretne venni, de drága, akkor vegyen olcsóbbat, de ne háborogjon azon, hogy ő csak ennyiért adja (adta) - nem?
"az ismeretlen nőgyógyász"
Névtelen
 


Ismeretlen nõgyógyász!

Ugyan Zsókának címezte az írását, de hadd reagáljak én is.
Ha én Picasso képet szeretnék venni, akkor megnézem az árlistát és döntök: kell vagy sem. Nem zsákbamacska. De azt még egy kórház kapujára sem láttam kiírva, hogy itt az orvosok kizárólag a paraszolvencia reményében vállalnak szülést és aki ugyanahhoz az orvoshoz jár 9 hónapon keresztül, ne is próbáljon tömött boríték nélkül szülni!
Ha én a magam elhatározásából fizetek az orvosnak és õ elfogadja, az a kettõnk magánügye. De ne várja el! A magánrendelõben vagy magánkórházban szabott árak vannak, mint a Picasso képnél. Ha odamegyek, tudom, mire számítsak. Ez így tisztességes.

Az ön írásainak felháborodott hangneme egy olyan ember képét vetíti elém, aki nem egy szép hivatást választott, hanem egy jó zsíros állás reményében lett az, ami. Kár.

Üdvözlettel
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sokat gondolkodtam, hogy hozzaszoljak-e vagy sem, de az ismeretlen nogyogyasz irasa utan nem tudom magamban tartani a velemenyemet.
Nekem hatalmas szerencsem volt. Az orvos, akinel szultem mind emberileg, mind szakmailag( mar amennyire en ertek hozza) kivalo. Soha egyszer sem esett szo kozottunk penzrol. Az elso szulesnel irto csorok voltunk, ( a parom PhD. osztondijas, en pedagogus...)es tenyleg nagyon keves penzt adtunk az orvosnak, aki vegigasszisztalta az egynapos szulesemet, (megjegyezem, eleinte nem is akartunk adni neki penzt, de annyira rendes volt, hogy amit adtunk, tenyleg HALApenz volt). A masodik gyereknel mar nem abban a varosban laktunk, de en visszamentem hozza szulni. Tudta, hogy nem varhat tolunk sok penzt, de soha egy percig nem ereztette velem. Masodik szules utan ugy kellett a paromnak ratukmalnia a boritekot. Es nem mi voltunk az egyetelenek, akik igy jartak vele: a csaladbol meg masok is szultek nala, ok pl. nem adtak semmit( csak egy jelkepes targyi ajandekot)es harom gyereket szultek nala, anelkul, hogy barmi hatrany erte volna oket.
Amit ki akarok ebbol hamozni, az az, hogy akadnak meg "emberi" orvosok is, akiknel nem a boritek az elso. Nekem az a felhaborito, hogy annyira teremeszetesnek veszik az orvosok a kulonpenzt, hogy ha nem adsz, akkor nem is vagy emberi leny. Azt hiszem, mar elmondtam, hogy ha tanarkent valakitol penzt kernek a kulonmunkaert, amivel a gyermeke okositasa jar, orszagos botrany lenne belole. Kedves Nogyogyasz, miert termeszetes az egyik, es miert nem a masik????? Nagyon kivancsi vagyok az atlagorvos lelkivilagara, hogyan alakul ki bennuk ez a fajta latasmod, hogy " ha azt akarod, hogy tisztessegesen banjak veled, fizess!!!!" Furcsa modon, nekem nem jutott eszembe, amikor felanalfabeta szakkozepiskolasokat keszitettem fel erettsegire magyarbol a szabadidomben, hogy ez kulonszolgaltatas, ezert penz jar.
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Nagyon eldurvult itt a hangnem az utóbbi idöben, ezért inkább nem írtam mostanában. A magam részéröl fenntartom az (augusztus 21.-én) itt megfogalmazott véleményemet, ami meglehetösen hasonlít az "Ismeretlen Nögyógyász"-éra. Nem akarok igazán belemenni a vitába, nem hiszem, hogy meg tudnánk gyözni egymást, és ez talán nem is célja ennek a topiknak. Én így gondolom, mások másként gondolják, így színes a világ.
Ami miatt mégis billentyüzetet ragadtam, az két mostanában felmerült kérdés. Az egyik az, amikor megmondja a nögyógyász, hogy mennyiért vállalja el, amire megkértem. Nevezetesen azt, hogy amikor én szülni kezdek, akkor ö rohanni fog, bármikor is jöjjön el ez a pillanat. Én nem bánnám, ha tudnám elöre a "tarifát". Nem lenne olyan kínos pillanat, amikor átadom a borítékot. Nem lenne se az a kellemetlen érzésem, hogy megbántom az összeg kicsi voltával (Csak ennyire értékeltem a munkáját?!?!), vagy éppen indokolatlanul sokat adtam, ezzel magammal babrálva ki.
Eva! Azt hiszem, te valami nagyon kirívó példával találkozhattál, hogy ilyen ellenségesen állsz a témához. Lehet, hogy én naív vagyok, de szentül hiszem, hogy ha nem akartam volna orvost választani, és nem fizetnék senkinek egy fillért se, akkor is megtenne értem és a kisbabámért mindent az éppen ügyeletes orvos. Nem érzem jó példának a tanítással kapcsolatosat, mert bizony ám, hogy ott is pontosan ez van. Igen, (többé-kevésbé) ingyenesen járnak a gyerekek iskolába. Ott az alaptanterv szerint tanítják öket az "ügyeletes" tanárok. Vagyis azok, akik éppen abban az iskolában az órarend beosztása alapján ahhoz az osztályhoz kerülnek. Ez olyan, mint a kórházban az ügyeletes orvos. Nem mondhatom azt, hogy ne a Marika néni legyen a matektanára, hanem a Kati néni, mert nekem ö szimpatikusabb! Ha én pl. külön angolra akarom járatni a gyerekemet, vagy éppen nem abba az iskolába, nem ahhoz a tanárhoz, stb., akkor azért már fizetni kell.
Egyébként minden tiszteletem és elismerésem a tiéd, ha a szabadidödben ingyen különórázol a "félanalfabéta szakközépiskolás"-okkal, de hidd el, a te pályádon se ez az általános. Szerintem nem is várhatja el töled senki. Én biztosan nem jönnék be ingyen dolgozni a szabadidömben, persze én nem vagyok közalkalmazott, az én munkám nem "pálya" és nem "hivatás", csak munka, így, prózaian. A vállalati szférában dolgozva elég jól keresek, de szemközt röhögném a fönököm, ha azt mondaná, vasárnap jöjjek be hivatástudatból egy kis túlórára.

BMárti
BMárti
 


Sziasztok,

A "hálapénz" miatt kell ugy néz ki nekem is orvost váltanom, pedig én rossz anyagi körülményeink miatt (párom tanul, én mint a köz alkalmazottja) az Sztk-ba jártam. Megegyeztünk kedvesemmel, ha már 6 honapja ugyanahhoz a dokihoz járok, majd a kuporgatottbol neki is juttatunk, és nála szülök. A dokim sajnos elébe ment a dolognak, a legutobbi rendelésen bejelentette, neki 50000 Ft!! a tiszteletdija, mert ugye egy szülés nagy dolog, és öneki se karácsonya se nyara (én spec. nem ilyenkor szülnék).

Kedves Nögyogyász hozzászolo, és kedves "azorvosnakfizetnikellhamegkéredvalamire" nézetet vallok szerintetek ez tisztességes? Még csak meg sem kértem!!

Bocs, ha tul hosszu voltam és a kesergésért, csak az a baj, hogy én fogom magam szégyelni, (szégyelhetem is) amikor jövö héten bejelentem neki, hogy mivel mi ilyen kevés pénzzel gazdálkodunk, még kölcsönt se kapunk, majd szülök másnál.

Mindenkinek jo babázást:
kisbibe
kisbibe (kisbibe)
 


Kedves Marti!
Nem tudom, mi valototta ki beloled azt a velemenyt, hogy en ellensegesen allok a temahoz. en arrol irtam, hogy vannak olyan nogyogyaszok is, akiknel nem az az elso mondat a terhes anyaval folytatott beszelgetesben, hogy ennyi meg ennyi a tarifaja. en hihetetlenul becsulom azt az orvost, akinel szultem, hiszen, mint mondtam penzrol sosem volt koztunk szo, de barmikor rendelkezesemre allt, ha kellett hetvegen, es az elso szulesnel ejszaka jott vissza, mert volt egy kis komplikacio. Arrol irtam, hogy ilyenek is vannak. Azt mar regebben irtam, hogy nekem nem azzal van bajom, hogy penzt adunk az orvosnak, hiszen rohejes a fizetesuk, mint minden kozalkalmazottnak, hanem az, hogy sok esetrol tudok, amikor allami intezmenyben, allami felszerelessel elvegzett vizsgalatok utan kernek ugynevezett vizitdijat, ami elore megszabott. Ha valaki maganrendelesre jar, akkor fizessen, en is jartam, fizettem.
A masik temahoz: igen koptattam az igedrendszeremet az ingyen korrepetalasokkal, es nem en voltam az egyetlen. Azert csinaltam, mert vegiggondoltam, hogy ha en ezt a gyereket kenytelen vagyok erettsegin megbuktatni, talan egy egesz csalad eletet teszem tonkre, nem konnyu ma egy gyereket tanittatni, stb... Nem vagyok szent, nem dalolva csinaltam, de csinaltam. Es nezz hulyenek: a barataimnak es ismeroseimnek, ingyen adom az angolorakat.
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Egyszer még régen, a Babanet ösidöiben leírtam a kálváriámat az orvosokkal kapcsolatban.

Szóval, anno, még 97-ben volt egy nagyon durva fertözésem, aminek, hólyag, vesevezeték és majdnem vesegyulladás lett a vége... A Jánosba vitt fel apám egy napi eszméletlenség és 40 fokos láz után, miután olyan vöröset pisiltem, mint egy testes francia vörösbor. Csak sajna, nem annyira átlátszót...Kép BOCS! Szóval, ott egy nagyon neves, azóta már sajnos meghalt urulógus professzor vett kezelésbe, akit apám már évek óta ismert, fiatal kora óta nála kezeltette a veseproblémáit. Nos, ez a kedves ember szimpla ránézésre megállapította, hogy bizony nekem gombám van és ez a felszálló fertözés következménye... Semmi tünetem nem volt, ami gombára utalt volna, de mivel ö az orvos, irány a nögyógyászat. A nagymamám és a nagynénéim dokijához vittek, egy bizonyos Dr. Újvári Elemérhez. Ö levett egy hüvelykenetet, de más vizsgálatot nem csináltak. Se vérvétel, se vizeletvizsgálat. A kenet eredménye szerint egy gramm gombám nem volt. Ennek ellenére az urológus erre kezdett el kezelni, hiába lobogtattam neki a papírt, más vizsgálatra pedig nem vette a fáradtságot. A nögyógyász erre csak annyit mondott, hogy használjam csak a felírt gombaelleni készítményeket, ártani nem ártanak.
Nos, 5 hónapon keresztül jártam hozzájuk, 5 hónapon keresztül gennyeset pisiltem, fájt minden alkalommal, a végére pedig a Canestenekre allergiás lettem. Amikor emiatt elmentem a dokihoz, mert egy dudort éreztem magamban, röpke 5 másodperc alatt megvizsgált, majd közölte, hogy ö nem érez semmit, de ha úgy gondolom, hogy allergiás vagyok rá és ez okozza a tüneteket, ne használjam egy hétig és menjek vissza...Na, ekkor telt be a pohár... Hazamentem és közöltem a családdal, hogy a Jánosba betegként többet be nem teszem a lábam. A nagymamám erre megkérdezte, hogy adtam-e a dokiknak pénzt. Én meg néztem rá, és azt kérdeztem, hogy miért, kellett volna? Nyújtotta egy is a kezét? Én a járóbeteg rendelésre jártam, nem a magánrendelésükre! És akkor határoztam el, hogy magándokihoz megyek a nögyógyászati problémáimmal. Azóta is inkább magánrendelésre járok, így is szültem, elöre tudtam a "tarifát", de legalább nem volt kínos szitu, biztonságban éreztem magam minden alkalommal, és ö még a szülésemen is ott volt. És nemcsak a szülésnél volt rendes, hanem késöbb is, amikor 10 hónapos gyerekkel megjelentem nála, hogy asszem apad a tejem, szó nélkül, kedvesen foglalkozott velem, megnézte mi a gond, és megnyugtatott, hogy minden rendben. És megdicsért, hogy még szoptatok. Szülés után is nagyon rendes volt, minden reggel ott volt az ágyamnál, és úgy nézett, úgy csodálta a gyerekemet, akit ö segített a világra, mintha sosem látott volna még csecsemöt.
A barátnömet és anyukámat is hozzá vittem, amikor baj volt, és mindegyiköjükkel teljesen korrekt volt, mind szakmailag, mind emberileg.
Ugyanakkor, a kórházban, ahol szültem, szintén volt egy lány, aki ugyanúgy járt, mint kisbibe. SZTK-ra járt, és ott az egyik doki kiszúrta magának és közölte, hogy 40 000 Ft lesz a szülése. Pedig a lány nem is kérte meg, ö csak bejárt az SZTK-ba. Emellett hulla bunkó volt, egy szemét, állandóan riogatta a lányt, a végén pedig csak megcsászározta, mondván, hogy túlhordta a gyereket, pedig a többi doki és az UH-sok szerint teljesen idöben volt még.

Szerintem a vita felesleges.
Doki válogatja. Biztos van olyan, aki pénz nélkül is rendes az emberrel (amúgy az én magándokim sem fogadja el tölem mindig a pénzt, amikor megyek hozzá, mert azt mondja, hogy többet ér neki, az hogy megbízok benne, és hogy azt látja, hogy mosolyogva lépek ki a rendelöje ajtaján), és biztos van olyan, akinek egész vagyont fizethetsz, akkor is csak egy darab sz.rként kezel.
Szerintem csak annyit tehetünk, hogy az olyan dokikat, akikkel nem vagyunk megelégedve, akár szakmai, akár emberi szempontból, otthagyjuk és keresünk egy nekünk megfelelöt. És mivel vannak elegen, biztos mindenki megtalálja a maga tökéletes orvosát.

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

kisbibe! Az ilyen esetek tényleg felháborítóak! Az összeg nagysága is, és a mód is, ahogyan közölte a doki. Azért legalább bizonyos tól-ig határoknak kellene lennie, még akkor is, ha tényleg felkérted, attól függöen, hogy mikor szültél (munkaidöben, vagy pl. karácsony szent estéjén), mennyi ideig tartott, mennyi volt a komplikáció, és föleg(!) mennyire voltál elégedett! Kép Az ilyen esetek után persze érthetö, ha a "hálapénz" szó hallatán kinyílik az ember zsebében a bicska!

Éva! Azzal én is teljesen egyetértek, hogy állami intézményben, állami felszereléssel elvégzett vizsgálatok után nem jár semmiféle vizitdíj az orvosnak. Az ellenséges hozzáállásodat a "Nagyon kivancsi vagyok az atlagorvos lelkivilagara, hogyan alakul ki bennuk ez a fajta latasmod, hogy "ha azt akarod, hogy tisztessegesen banjak veled, fizess!!!!" " hangulatú fogalmazásodra értettem. Igaz, hogy a hozzászólásod elején egy nagyon rendes orvosról írtál, de utána ezzel a mondattal az összes többit (az "átlag"-ot) elég negatívan minösítetted...
A másik (kicsit off-topik) témában félreértettél, ha azt hiszed, hülyének nézlek. Hangsúlyoztam, tisztelem, becsülöm a hozzáállásod, ami (szerintem) sajnos nem általános. Egyébként a barátaim számítógépét én is ingyen tartom rendben, csak a munkahelyemen nem szoktam ingyen dolgozni, de azt is írtam, hogy ez nem hívatás, ez csak meló, ezen nem múlik senkinek az élete, jövöje, stb.

Dia! Próféta szóljon belöled, és találjuk meg tényleg mindannyian a nekünk jó orvost... Én sajnos attól tartok, hogy ez nem ilyen egyszerü. Én vidékröl költöztem Budapestre 1,5 évvel ezelött, hiába ismerem innen 150 km.-re az orvosokat, most itt kellett választanom. Igyekeztem tájékozódni, védönö, babanet, barátok, ismerösök, budapesti rokonok, szóval mindenki véleményét kikértem, akiét csak tudtam. Ezek után megkerestem azt az orvost, akiröl a legtöbb jót hallottam, és a második alkalommal már sírógörcsöt kaptam, mikor kijöttem a rendeléséröl, olyan goromba pokróc volt velem. Kép
Szóval kíváncsi lennék, hogy hogyan találja meg az ember lánya a neki megfelelö orvost... Kép

BMárti
BMárti
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is BMártihoz. Én is vidéken születtem, s állíthatom, tényleg nem könnyű megfelelő orvost találni. Én is voltam már egy pár helyen, de nem csöngethetek be minden nőgyógyász ajtaján, hogy kipróbáljam, főleg, ha a terhességi időszakot kivéve minden rendben van velem. Aztán találsz egy orvost, aki vállal (mert nagyon sok orvos nem vállal új beteget), nem veszi le a fejed, felírja az esetleges gyógyszert az már jó!? S míg csak a rendszeres ellenőrzésre jársz, a tarifa még kibírható, de már amikor a szülésről van szó ...... De ezt már átrágtuk, nem?
Manka2
Manka2
 


Sziasztok!
Olvasgatomezt az oldalt, de még mindig nem lettem okosabb, hogy mit csináljak a saját dokimmal? Jön a harmadik baba (nála, császárral), Eddig kb 6 hetente hívott a magánrendelőjébe. Azt hiszem nem drágán. Volt egy csomó ilyen-olyan vizsgálat, TB alapon. Na eddig rendben is van. Most a kórházba kell bemennem amikor CTG van. Ott nincs mód fizetni, meg elfelejtem, mindig utólag jut eszembe, annyira nem kerül rá alkalom.
És itt a kérdés: megkérdezzem mennyire tart igényt, talán már ez is sértő? Adjak csak úgy amennyit tudunk és akarunk? Dunsztom sincs. Az első kettőnél úgy emlékszem adtunk, de mennyit? Csak arra emlékszem, hogy olyan kellemetlen volt.
Különben nagyon rendes, bármikor hívhatom, ha kínom van. Hiába ismerem 15 éve, de ez nem derült ki.
H valakinek van valami áthidaló ötlete...
Köszi Gabi
Névtelen
 


Szia Gabi!
Én a következőt tenném.
Gabi: Doktor úr, ön annyira készségesen kezelt az elmúlt időben. Segítsen most is, kérem mondja meg mennyi pénzel tartozom a gondozásért és a szülés/műtét levezetéséért?
Doki 1: Ugyan semmivel, ez a kötelességem! Kép
Ebben az esetben a márkás konyaktól kezdve bármennyit adhatsz amennyit bírsz. Én 20 000-t adtam. 2 évvel ezelőtt. Vettem egy könyvet, ráraktam a borítékot és becsomagoltam Kép Így mindenki elött át lehetett adni.
Doki 2: x ezer Ft.
Na, akkor ez is megoldódott. Kép

Ilyenfajta segítségre gondoltál? Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia Gabi!

Anno, amikor már nem a magánrendelöjében találkoztunk a dokimmal, mert CTG volt és pár szót váltottunk, nem fogadott el pénzt. Azt mondta, hogy a kórház az kórház, itt ez a kötelessége, a pénz a magánrendelöben igénybe vett szolgáltatásokért jár. Na, meg persze a szülésért, amit ugye a magánrendelöben nem lehet lebonyolítani.
De egyetértek Malackával. A legtisztább az, hogy -még ha esetleg kínos is-, kérdezd meg!!!

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Köszönöm a segítségeket, valóban azok voltak. Kedden megyek úgy is CTG-re. Ügyesen megkérdezem.
Majd beszámolok.
Üdv
Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Sziasztok,
ezt az indexen találtam:


...

Egy ismerõs kissrác kezét kellett nemrég mûteni, s mikor a szülõk a dokihoz járultak a borítékkal az ORVOS (aki egyébként tökéletes munkát végzett!) azt mondta, hogy nem fogad(-hat) el pénzt, mert õ egy olyan, az Orvosi Kamarán belül szervezõdött csoport tagja, akik ezt így látják etikusnak. A szülõk szája tátva maradt és a nagy meglepetésben elfelejtették felírnia csoport nevét, így persze elfelejtették.
Szeretném megkérdezni, hogy tud-e róluk valaki többet?
Nem vagyok vészesen smucig alak, de szívesebben kerülnék ilyen orvosok keze közé, mint olyanhoz, aki a zsebemben nézelõdik.
Karcsi
A doki pénzt nem fogadott el, a két hét alatt annyit engedett meg összesen, hogy a gyerek apja meghívja egy automatás kávéra, és a végén eltette a rajzot, amit a srác bal kézzel csinált neki.
...


Hallott valaki errõl az orvoscsoportról? A tagok névsorát esetleg meg lehet tudni valahol?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok! Erre kíváncsi lennék én is, valahogy a mai idökben kicsit meseszerûnek hangzik,de ha valóban van ilyen, akkor talán nem is olyan rossz ez a világ amiben élünk? Kép
norcsi (norcsi)
 


Szia Zsóka!

Sajna én nem,de ez fantasztikussan hangzik.Hát még létezik ilyen a mai pénz éhes világban?
Tényleg jó lenni megtudni.

Szia Kati
Kati
 


Sziasztok !

Azt hiszem több topicban is felmerült már a hálapénz kérdése, mintha én is irtam volna már valahol erröl. Nyilván nem véletlen, hogy a legtöbb indulatot kavaró témák egyike. A lényeget szerintem mindenki elismeri, az orvostársadalom, gyárilag nincs megfizetve, és itt kezdödnek a problémák. Meg talán az elözö rendszerben, amikor fizetni kellett kéz alatt, ha banánt szerettél volna venni, ha választani szerettél volna, hogy fehér vagy szürke ladát, trabit akarsz, 5 év várakozás után, ha valami jobb gyógyszert szerettél volna feliratni, stb. stb. És nagyon sok mulik rajtunk, vevökön, betegeken, mi rontjuk el öket, az egymáson való tullicitálással, amit persze egyesek vérszemet kapnak. Milyen jól is eshet Mári néninek,ha elmondhatja a szomszédasszonynak,,, hogy én annak az aranyos doktor urnak, nem sajnáltam ám a pénzt, annyit foglalkozott szegény papával, minden nap benézett hozzá, utolsó napján is…És legközelebb ha a szomszédasszony kerül hasonló helyzetbe, már elöre nyomni fogja a boritékot, hogy az ö apjukja se kerüljön rosszabb kézbe. Lehet, hogy rossz a példám. Akkor bocs.
Szüleim mindketten az egészégügyböl, klinikáról mentek nyugdijba, igy elég sok témát hazahoztak, tehát van némi elképzelésem a dolgokról. Nem könnyü a helyzete egyik oldalnak sem. És alapvetö társadalmi problémákról indul minden. Ha elfogadjuk, - mi mást tehetnénk,- hogy vannak szegény és vannak gazdag emberek, akkor el kell fogadnunk hogy van, aki tud fizetni az ellátásért, van aki nem, még a saját tb-jét is az állam, az önkormányzat fizeti, mert munkanélküli, hajléktalan, stb. Viszont itt van a – remélhetöleg – többség, aki kemény pénzeket fizet a tb.nek, hogy ezért ellátást kapjon. Még ha csak alapellátást is…Tény, hogy megjelentek nálunk az extra igényeket kielégitö magánkórházak, ahol dellázni kell, de keményen. Váljék egészségére annak, aki meg tudja fizetni…A gond azt hiszem azokkal a Nagy Fehérekkel van, akik összetévesztik a betegeket, vagy állapotos nöket a fejöstehénnel. Én megvallom, ledöbbentem, mikor ilyeneket olvastam itt a Babaneten, hogy 6-8 ezer forintokat is kifizetnek egyesek egy 15 perces havi tanácsadásért, ellenörzésért…Még ha magánrendelésen, hát istenem, akinek ez a jó, hát fizessen, ha tud és nem lenne jobb helye annak a pénznek. Aki ennyit kifizet 15 percért, annak ugy is kell. És most elnézést, ha ezzel megbántottam valakit, de nem hiszem, hogy 2-3-4-szer extrább szolgáltatást kap, mint aki 1-2 ezer forintot hagy a magánrendelöben, mert vidéken azért ilyen tarifák is vannak….De mindez oké, semmi baj a magánrendelésekkel, tiszta sor, a legtisztább, mikor a váróban ki van függesztve az árlista. Söt még az is, hogy az illetö doki mikor elérhetö a klinikán, kórházban állam által fizetett munkaidöben. Szerintem ez abszolút fair. De a szülés ??? Elvárt pénzért ? Tb finanszirozott ágyon, gyógyszerekkel, eszközökkel, munkaidöben ???NANEEE… Ha az ember felkér valakit a szülés kisérésére – szándékosan nem irtam levezetést, mert szerintem mi nök szülünk, és vannak, akik ezalatt körülvesznek minket, és figyelemmel kisérik azt a folyamatot, ami bennünk zajlik- szóval ha felkérek valakit, de a tb által finanszirozott idöben megyek tanácsadásra, kivárom a sort, ha van, ( én igy tettem, és nem vártam többet fél óránál egyszer sem, pedig kivártam a soromat ) akkor a havi látogatások alatt NEM TARTOZOM az orvosnak egy árva fityinggel sem. Amikor elérkezik a szülés ideje, még mindig nem biztos, hogy ott lesz a szülésnél, még a legjobb szándékkal sem, mert lehet hogy a kiirás elött szülök három héttel és éppen a Kanári szigeteken csücsül, vagy siel az Alpokban, de még akár el is törhette a végtagját, tehát elöre mit fizessen az ember. Majd amikor eljött a szülés ideje, akkor és azalatt megmutatkozik, hogy mekkora hálával tartozik az ember. És ez viszont annyi mindentöl függ…Hogy a csudában lehet elöre megállapodni, hogy ez a szülés mondjuk 40 ezer lesz. Hiszen lehet, hogy a baba kipottyan secperc alatt, be sem ér a fogadott orvos, lehet, hogy 20 órát vajudik az ember, és lehet hogy császározni kell. Lehet, hogy metszeni sem kell, és orvosi jelenlét mellett, de a szülésznö aktiv részvételével szépen kibujik a baba, de lehet, hogy stoppolni kell fél órán át, netán valami sulyos komplikáció keletkezik, amiböl szépen kihozza az orvos anyát és babáját is. Tehát a hálapénznek valóban a hála mértékét kellene kifejeznie, és nem azt, hogy én xy orvos, ekkora és ekkora hálát várok el, amiért a rémdrága idömet rápazarolom valakire. Persze kétoldalu ez a dolog, mert ha én elvárom, hogy bejöjjön az orvosom a szülésemhez munkaidön kívûl, akár karácsonykor, akkor az természetes, hogy fizetek. De majd a szülés alatt eldöl, hogy kb. mennyit. Nyilván más az alapfelállás, ha szenteste rohannak be hozzám és más, ha csak az ügyeleti szobából. De ha felkérek valakit, és ö becsülettel helytáll, akkor nem probálok egy üveg pezsgövel hálálkodni. Ja és föleg nem, ha 3 kiló arany lóg rajtam, és Merci A-val járok tanácsadásra…Aki félre tud tenni pénzt választott orvosra, az fogadjon, akinek ez gond az ne fogadjon. DE.Ez az orvosválasztásra vonatkozhat csak! Nem kaphat rosszabb ellátást aki nem fogad orvost !!!Az alapellátást ugyanugy kapja meg. Akinek meg extra igénye van, hát menjen a Telkibe, és fizessen háromszázezer forintot. Aki a harmadik gyerekét várja mondjuk a szégyenteljes pedagógus fizetésével viszont ne kerüljön hátrányba a tb által finanszirozott kórházban, ha nem tud fizetni fogadott orvost.Vagy elvi okokból nem is akar, mert fizetésének havonta jó nagy részét befizeti a tbnek.
Sziasztok. Cseri
cseri
 


Sziasztok!

Kedves Cseri gartulálok! Végigolvastam a topicot és a te véleményed az amellyel teljes mértékben, minden szempontból egyetértek. Csak az a gond, hogy sok kórházban mindez nem érvényesül. Tapasztalat, hogy a legtöbbet fizetõ/tejelõ/ beteg kapja messze a legjobb szolgáltatást /külön szoba, tv, telefon, személyzet megkülönböztetõ figyelme/, még azokra akik nem tudnak fizetni, mert sokgyermekesek, kevés a fizetésük pl: tanárok, óvónõk és ugyancsak tisztességes TB-t fizetnek!! tizedannyi figyelmet sem kapnak és zsúfolódjanak csak 6-8-an egy szobában, hiába áll üresen az 1-2 ágyas több komforttal felszerelt szoba. Persze senki nem meri szóvá tenni, mert akkor megalázó, szemét bánásmódban lesz része, ha kisbabája van, akkor még jobban ki tudnak tolni vele. Sajnos a napjainkra eljutottunk oda, hogy kénytelenek vagyunk szülés elõtt orvost választani, fizetni neki /TB ide vagy oda/, mivel a biztonságunkat akarjuk kifizetni, és mert annyira féltjük születendõ gyermekünket. Az is igaz, hogy maguk a betegek, ebben a topikban a kismamák viszik egyre feljebb az árakat, mivel az orvos azt gondolja, hogyha három kismama kifizetett nekem X. forintot, akkor a többi harminc is ki fogja fizetni, legfeljebb majd valakitõl kölcsönkér, elvégre biztonságban akarja tudni a gyermekét. Szomorú, de jelenleg semmi kilátás arra, hogy ez a rendszer megváltozik.

Szia Cseri, üdvözlök mindenkit!

Cino
Névtelen
 


Sziasztok!

Azt hiszem, hogy abban a legtöbben egyetértünk, hogy a nõgyógyász pluszmunkát végez, amikor munkaidején kívül bemegy a kórházba egy szülést levezetni. Szerintem nem lehet elvárni, hogy ezt ingyen tegye. Végül is nekik is megvan a hivatalos munkaidejük a kórházakban, gondolom ez minimum heti 40 óra. A többletmunkát pedig illik megfizetni.

DE! Miért kell olyan csillagászati összegekben gondolkodni? Hol van még egy olyan szakma, ahol jó esetben 3-4 óra többletmunkával min. 30 000 Ft-ot lehet keresni? De sokan már 50-70 000-et is adnak egy szülésért. Pedig az esetek nagy részében még 4 órát sem tölt az orvos a szülõ nõvel. Ha nekem ilyen órabérem lenne!! :-)))))

Szóval semmi kifogásom a hálapénz ellen, de szívem szerint max. 10 000-et adnék egy szülésért, de inkább kevesebbet. (Persze amikor az én kisfiam született, mi is beálltunk a sorba, és ennek többszörösét adtuk a nõgyógyásznak, pedig nem is voltam teljes mértékben megelégedve vele.)

Brigigi
Brigigi
 


Kedves Cseri (és a vele egyetértõk)!

Igen, igazad van, ha az orvosok annyit keresnének, mint egyes jövedelmezõbb szakterületen dolgozó értelmiségiek, akkor a probléma nem is létezne, mert a hálapénz nálunk is megalázó, társadalmilag degradált dolog lenne, mint pl. Svájcban.
Abban is igazad van, hogy van aki tud fizetni az orvosnak, és van aki nem, így az ellátás sem biztos, hogy egyforma lesz, ez pedig nem fair dolog.
De tévedés ne essék! Az a bizonyos 40.000 Ft körüli összeg nem a szülés ára. Tényleg a Tb finanszirozott ágyon, gyógyszerekkel, eszközökkel, munkaidöben zajlik, ha mindezt teljesen mi fizetnénk mögéírhatnánk még egy nullát. Ez a 40.000 Ft annak az ára, hogy egy általad elõre kiválasztott orvos, akiben megbízol emberileg és szakmailag is, és akit megismersz a kilenc hónap alatt vállalja azt, hogy te éjjel nappal felhívhatod õt a mobiltelefonján a problémáddal, a vizsgálatoknál idõpontot kapsz és nem kell sokat várnod, illetve bármikor is indul a szülésed (a TB által finanszírozott munkaidõn kívül, akár éjjel vagy hétvégén is) bemegy hozzád. Ezért ezt én nem is hálapénznek hívnám, hiszen ez egy plusz szolgáltatás ára, amit a TB nem finanszíroz.
Én úgy döntöttem nekem ezért megéri fizetni, tehát fizettem.

Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Nóri,
TeÍrtad:"másokis rengeteget tanulnak és képezik tovább magukat és az állam által éppúgy nincsenek megfizetve mint az orvosok."
Hogyne. És ha nem érem be azzal, ami adott, akkor fizetek ugyanúgy. LASSAN AZ ÉLET MINDEN TERÜLETÉN FIZETEK. Félre ne érts, nem azért mert nem tudom hová tenni a pénzem, hanem mert csak így kapom meg amit akarok. Fizetek az építésznek, mert ugyan nem kell csinálnia semmit, de írja már oda a nevét, mert csak akkor engedélyezik. Fizetek az oktatásért, ha nem akarom, hogy egy rakás rosszindulatú kiégett banya tanítsa a gyerekemet (azért vannak ám nagyon jó tanárok is, csak már máshol). Miért pont ez a téma a társadalom gumicicája? ja persze, mert az egészségügyhöz mert a politikához mindenki ért....
"Amúgy meg1rhatnád hogy dolgoznak azok az orvosok akik nem várják el a borítékot. Ja, és hogy kik azok! "
Milyen szakorvost mondjak? Gyakorlatok címén marha sok kórházban dolgoztam, és intézményenként egy-kettõ olyan orvos van, aki elõre deklarálja a hálapénzt. A többi anélkül is ellát. Próbáltad már?
Védõnõ adatait magánban nagyon szívesen, és több barátnõm kapta meg az ezresperalkalom szöveget, tehát nem egyedülálló a dolog.

Gabi!
Most lehet, hogy maglepõdsz, deaz a réteg hagyja el a pályát, aki anyagilag megengedheti magának, hogy 6-10 évet lehúzzon a budin...

Egyébként kórházakba éjszakai ügyeletbe rengeteg olyan telefon érkezik, hogy melyik orvost tudnák ajánlani. Tök ingyen. Telefonköltségért. Mert még a tanulatlan nem demagóg egyszerû ember is tudja, hogy az ismeri legjobban az orvosokat, aki vele dolgozik. Mellesleg én a múltkor a portást kérdeztem meg. Nagyon korrekt ellátást kaptam ingyért. Azt viszont, hogy ki nem tartja a markát, bárkitõl megkérdezheted. ja, és ha SZTK-ba jársz terhesgondozásra, és ügyeletesnél szülsz, az se kerül egy büdös kanyiba sem. És lehet, hogy jobb, mint ha fizetsz.
Katica, válasz följebb.


Mindenesetr rájöttem, hogy nem kell annyira tisztelni a beteget. Amióta ezt a topikot olvastam, kicsit leszálltam a földre:
1. ha valaki kéri, hogy ajánljak egy orvost, és utána megkérdezi, hogy mennyibe kerül, régen mondtam, hogy ugyanmár, nem kell fizetni, ez hülyeség, a betegek becsípõdése. Most lököm az altalam átlagosnak tartott összegeket.
2. Egy ismerõsöm mindig sírdogált, hogy milyen tök ciki, hogy mindenki megkérdezi, hogy mennyivel tartozom, és õ ott gyõzködi a beteget, hogy semmivel. Mondtam neki egy tippet: mondja azt, hogy amennyivel gondolja. Azóta jól él a csaj, autót is vett!
Üdv
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Kedves Ildi!
Mintha egyszer Te írtad volna, hogy a császárnál a mûtétet végzõ team-nek csemegekosarat adtál. Ha még emlékszel, lécci írd meg, kb. milyen értékben / mit tartalmaz egy ilyen kosár, és hogy / kin keresztül tudtad eljuttatni az orvosoknak! Egyébként én a Sote I-en eddig még nem tapasztaltam, hogy a kismamák egymást licitálnák túl a szülésért fizetett hálapénz ügyében. Én 25 ezret gondoltam az orvosnak, meg egy ilyen kosár-izét a többieknek. A szülésznõnek fogalmam nincs, mit kell adni.
Köszi: Viráganya
Viráganya
 


SZiasztok!

Viráganya, igen én voltam. Az összeget megkérdem majd a páromtól, 95-ben volt... de szép nagy kosár volt. Mivel csaszi után emelgetni nem volt illdomos, behívtam a dokit a kórterembe (párom odahozta elõtte) és vele cipeltettem ki és el a teamnek. A klinikán egyébként a standard a fentebb írt: nem tartozik semmivel, de ha kapunk megköszönjük, amennyit gondol jellegû szöveg dívik. Szerintem az elképzelésed reális!

Cseri: egy félelem jutott eszembe a verziódról, miszerint annak függvényében fizetni, hogy mi mindent tett a doki: nem nõ ettõl a más topikon igen vitatott beavatkozások aránya (pl. gátmetszés)? MOndván, ha csinál valamit a doki, akkor járjon neki pénz? Így is vitatják, hogy egy normál szülésen van-e dolga. Akkor normál szülésen nem jár neki semmi?

Ildi
PIldi (pildi)
 


Azt gondolom,hogy a szülésnek nem a pénzrõl kéne szólni, ha az elsõ alkalmakkor egybõl ez lesz a téma azt tanácsolom,keress másik szülészt.A szülések kb.80 %-nál nincs szükség orvosra! A szülésznõ van ott Veletek.Válasszatok szülésznõt inkább,vagy ha megengedheted magadnak mindkettõt,de szülésznõ fontosabb.
Öreg doki
öregdoki
 


Hölgyeim!
2 gyermekét egyedül nevelõ nögyógyász(nõ) vagyok. Nincs, sose volt tarifám. De gondolják bele magukat a következõ helyzetbe.
Gyermekeim 3 és 6 évesek voltak. Szenteste. Nem én voltam az ügyeletes. A szülõszobára kora délután bejött egy másodszor szülõ nõ, ritka fájásokkal. Gyerekeimet átvittem a szomszédba, hogy a karácsonyfát fel tudjam díszíteni. Óránként telefon: hogy áll a szülõnõ. Változás nincs. Karácsonyfa kész, gyerekeket hazahozom a szomszédasszonnyal együtt, hogy utána be tudjak menni a kórházba, a szülõnõhöz. Csngetek az "angyalka" nevében: jöhetnek be a gyerekek. Ebben a pillanatban szól a telefon: Tûnõfélben van a méhszáj, azonnal tessék jönni! (Nem elõbb egy fél órával, vagy nem késõbb egy fél órával, hanem abban a pillanatban, amikor a gyerekek beléptek a szobába!) Soha nem felejtem el, hogy nem láttam a gyerekeim szemét, arcát, hogy milyen öröm van a karácsonyfa és az ajándékok láttán bennük!
Két évvel késõbb. Karácsony elsõ napján reggel két szülõnõm jelentkezett a szülõszobán kezdõdõ szülõ fájásokkal. Kocsiba vágtam magam, hogy a két gyereket elvigyem a 30 kilométerre lakó testvéremhez, mivel hosszú vajúdás igérkezett, és nem akartam, hogy a kicsik egyedül legyenek. Fél úton lerobbant az öreg autóm. Stoppal mentünk vissza. A kislányomnak megmondtam, hogy a hûtõben van hurka, azt kell megsütni, hogy legyen mit enniük. Éjfélkor értem haza.
Más. A kisebbik gyakran befulladt éjszaka 3 éves koráig. Ilyenkor kinyitottam az ablakot, oda ültettem. A kicsi 2 és fél éves volt, a nagyobbik 5 és fél. Január. Éjfélkor hívtak be a szülõszobára. 2 óra körül szól a telefon (még kézi kapcsolású telefon volt a városban) és a lányom keresett: "Édesanya gyere haza, a tesóm befulladt, én felöltöztettem, kinyitottam az ablakot és oda ültettem, de gyere haza!" Rohanás haza, a kis drágám valóban megtett
mindent, csak a sapkát felejtette el ráadni az öcsikéjére... Telefonálni meg úgy tudott, hogy a központos tudta, hová kapcsolja a lakásomról befutó hívást...
Más. Soha nem mehettem el velük kirándulnio, és szabadságra se nagyon, mert nem akartam becsapni egyetlen szülõnõt se azzal, hogy nem találnak meg. De egy szülés a kiírás elõtt 4 héttõl a terminuus után 2 hétig egyfolytában várható! Nem olyan, mint a nyomozó tiszt ügyelete, aki azért csak akkor kénytelen kimenni, ha õ az ügyeletes, és bizonyára elviheti a gyerekeit nyaralni, nem kell azért otthon ülnie, mert várja valamelyik bûntény bekövetkeztét!

Ezeket azért írtam le, hogy érezzék kedves hölgyeim: a szülésznek a nap 24 órájûában és az év 365 napjában készenlétben kell lennie az Önök kedvéért, és ez azért más, mint az ügyelet, vagy a munkaidõben végzett tanítás! És a hivatástudat elsõbb rendû, mint a család. És ezt a család megsínyli. De ha nem csináljuk, azt is megsínyli a család. Mert a hivatalos fizetés olyan alacsony, hogy abból nem lehet eltartani a családot. Én nem tudok a gyerekeimnek lakást venni, és csak csodálkozom rajta, hogy ma Budapesten olyan rengeteg lakást építenek, és olyan árakon: ugyan ki tudja azt megvenni? De biztosan vannak akik meg tudják venni mert másképp nem építenének annyi eladó lakást! Én nem, és a gyerekeim se tudják megvenni maguknak!...
Szóval igenis, ha valaki ilyen külön szolgáltatást akar, hogy ragaszkodik egy meghatározoptt orvos szabad idejében elvégzett munkához, attól ne sajnálja a pénzt. Ki dolgozik ma ingyen hivatástudatból Magyarországon?
De ha valakinek nincs pénze, azt ellátja az ügyeletes orvos ugyanolyan tudása legjavával, mint a fizetõ beteget a szabadidejében. Azt hiszem, az orvosok legtöbbje így tesz!

Egy névtelen nõgyógyásznõ
Névtelen
 


Kedves névtelen nôgyógyásznô!

Igazán tisztelem, hogy nô létére ilyen hivatást választott. Az írása nekem kicsit azt sugallja, hogy Ön legtöbbször a hivatását választja a családja rovására, anyagi okok miatt. De ugyanígy nem mondana le a gyerekeivel töltött idôrôl, ha tudná, hogy az a nô, aki várja a kórházba, és rengeteg bizalma Önben van, esetleg hasonló, netán nagyobb anyagi gondokkal küzd?
Az én véleményem az, hogy aki magánrendelésre jár, az fizessen. De azt gondolom, hogy a magánrendelés csak annyiban különbözhetne az Sztk-tól, hogy nincs várakozási idô, természetesebb, szebb környezet, kényelem, felszereltség, de az orvosnak ugyanúgy szakmai tudásának legjavát kellene nyújtania mindenhol, ahol beteget lát el, vagy kismamát, akár pénzt kap érte, akár nem.
Én most vagyok elôször kismama, kórház alapján választottam orvost. (Én nem szeretném, ha minden vizsgálat alkalmával más orvos vizsgálna meg.) Fizetek neki a vizsgálatokért, pedig a kórházban fogad, de máshol nem is tudna. A szülésnél szeretném, ha ô is ott lenne, de azért elsôsorban kórház alapján választottam, mert ha esetleg mégsem tudna jelen lenni, nem esnék kétségbe, mert tudnám, hogy a többi orvos szakmai tudása is nagy.
Én tényleg hálapénzt szeretnék adni, tehát annak, aki tényleg segít, odafigyel rám. És nagyon szeretném, hogy ô is úgy érezze, hogy a köszönetemet fejezem ki vele, és akkor legyen neki mindegy, hogy az esetleg 5000, vagy 50000. Hiszen nemcsak az orvosoknak vannak anyagi gondjaik, hanem nekem is lehet (fôleg, hogy nem csak ezzel az egy összeggel szaporodik a kiadásunk, hisz a gyereknek nem csak megszületnie kell.
Az ingyen munkáról pedig az a véleményem, hogy ha a fônököm azt mondja, hogy csináljam meg ezt meg ezt, és látom, hogy ez nem fér be a munkaidômbe, akkor túlórázom. (És ezt az idôt én is a családomtól veszem el.) Ha kapok érte külön pénzt, hálás vagyok (de nem ezért csináltam), ha csak megköszönik, akkor is örülök, hogy értékelik. Nem kötelezô olyan szakmát, munkát választani, ahol gyakori a túlmunka, de ha mégis ezt választom, akkor ne várjak el bizonyos plusszokat. Ha fizetnek érte, örüljek, hogy így is ki tudják fejezni a hálájukat, de ne ez ösztönözzön, vagy ne legyen ez kitétel. (Mert aki elôre elmondja, mennyit vár, az feltételt szab. Míg ha éppen ô az ügyeletes, akkor ingyen is megcsinálja.)
De én ezt most csinálom elôször (mármint a várandósságot) és lehet, tévedek.

Rita
margaréta (margar&
 


Kedves névtelen szülésznõ..

2 gyermeket szültem ugyanannál a választott orvosnál. Minden vizsgálatkor adtunk neki 2-3 ezer forintot, akkor is ha ctg-re mentem be, a végén már heti 2x, amit nem õ csinált, csak megnézte a papirt és kész. Nem sajnáltam a pénzt. Elsõ szülésem után csak a 6 hetes kontrollon tudtam neki odaadni a 30000 ft-ot. Második szülésem elõtt 1 héttel közölte hogy 50000-et kell majd adnom neki. Nem az összegen háborodtam fel, csak a tényen, hogy zavar nélkül közölte velem. Szülés után rögtön odaadtuk neki a pénzt. Hát utána nem nagyon látogatott meg sûrûn. És õ aztán nem olyan egzisztenciális problémákkal küzdött mint Ön. Nem sajnáltam tõle a pénzt, benne volt a pakliban, de jobban örültem volna, ha én határozhattam volna meg a hálám nagyságrendét. Mellesleg ez a pénz több volt, mint az akkori egy havi gyedem, és emlékszem akkor senkinek nem tudtunk ajándékot venni, csaka lányomnak karácsonyra-mert jelentõs érvágás volt a szüléssel kapcsolatos kiadás. (decemberben szültem). Az elõttem lévõvel egyetértek abban, hogy Ön ugyanúgy tudta hogy mivel jár ez a szakma, mikor emellett döntött. Gondolom Ön sem csak a szülõ nõ kedvéért hajlandó a szabadidejét feláldozni, hanem a várható pénzbevétel miatt. Ettõl függetlenül megértem Önt,de gondoljon bele, hogy nagyon sok édesanya- aki szintén egyedül neveli 2 gyermekét- ugyanúgy feláldozza a munkája oltárán a családi együttléteket, de TÖREDÉKÉÉrt annak, amit gondolom Ön egy hónapban megkeres.
Névtelen
 


Kedves Szuleszno!

Olvasva a levelet igazat is adtam Onnek meg nem is.
szabadsag:
Az en orvosom pl. mar elore megmondta, hogy nyaron ekkor meg ekkor szabadsagon lesz, ill. novemberben 2 hetre megy el. Ha mindezek mellett ugy dontottem, hogy vallalom a kockazatot, hogy o esetleg nem lesz ott, mondta hogy az sem baj, mert egy orvos kollegajara bizza azokat a holgyeket akiknel nem tud ott lenni. Tehat nem az ugyelet, hanem egy olyan orvos, akivel mindent megkonzultalt az orvosom.
Ez szerintem igy nagyon korrekt.

Maganrendeles:
igen fizessen aki odajar, bar elvarnam, ha mondjuk 5-re vagyok beirva, akkor max. 5 ora 5 perckor hivjanak be. ezt meg eddig egy maszekrendelesen nem tapasztaltam. orakat kellett varnom. ez foleg nyaron volt kellemetlen, elindultam tisztan, aztan a varakozas soran (nem volt legkondi) ugy ereztem magam-izzadas miatt-, mintha hetek ota nem furodtem volna. eleg kellemetlen erzes.
es ezek utan ugyanugy ki kell fiztni a teljes osszeget, pedig a szolgalatatas ....

Unnepek:
hat igen. Egy rendeles kb.4000-5000 Ft-ba kerul alkalmankent, szamla nelkul. ez nagyon sok penzt jelent a 9 honap alatt. Ezert elvarhatja az ember ha szules van jojjon az orvosa, ha mar egyszer elvallalta.

Lakas: en gyeden vagyok. A ferjem egyetemi tanar, de mint a tanarok tobbsegenek, minden evben megbizasi szerzodest adnak. Magyarul: hitelkeptelenek vagyunk. A ferjem fizetese br.80 000 Ft. a gyed meg ... Es mindketten egyetmen vegeztunk, a ferjem plussz 4 evet tanult hogy letehesse a doktorijat.
kerdes: mi mibol veszunk lakast a lanyunknak? mi nem kaunk havonta tobb tizezer forintot adomentesen.


Osszegzes:
Nem konnyu az orvosoknak, es elismerem szakmajuk fontossagat, de ugy erzem a nogyogyaszok azert jobb ha nem panaszkodnak.

Tomka
Tomka
 


Sziasztok!

Nem akartam beleszólni, de úgy érzem muszáj!

Úgy gondolom, hogy ebbe a témába nem szabad belekeverni, hogy mi hogyan állunk a fizetésünkkel, mert mi egészen más helyzetben vagyunk, mint az orvosok!
De: mi az, hogy a magánrendelésen kifizetett összegért elvárhatjuk, hogy... Azért az összegért a vizsgálatot várhatjuk el maximálisan és pont, mert az annak az ára! Az, hogy a szülésért mennyit fizetek, az meg a szülés "ára". Én jobban örültem volna, ha a dokim megmondja az árat, de nem tette, mert mikor errõl beszéltünk, akkor már a 36. héten voltam, és azt mondta, hogy most már nem lenne etikus mondania egy összeget, amit esetleg nem tudok vállalni. Szerintem, ha elõre tudod, még a terhességed alatt, akkor az teljesen korrekt, mert akkor még mindig válthatsz! Ja, és én kapok számlát.

Nem értelek titeket! Mindenki fix árat mond. Pl. a fodrász, fogorvos (Sztk-ban is). Attól függetlenül, hogy milyen munkát végez. És akkor is kifizeted, ha nem figyelt rád, rossz lett a végeredmény stb. Miért ez lenne más?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Mert ez azért kihatással lehet nem csak a Te életedre, de a gyerekedére is. A hajam legfeljebb újra megnõ és más frizurát csináltatok. Egyébként nem csak a nõgyógyászok kapnak pluszt. Minden mûtõ orvosnak célszerû adni, ha egy kis figyelmességet vársz. Kép

Masa
Masa
 


Sziasztok!
Teljesen egyetértek Coryval!

Kedves Masa!
Az ember -szerencsés esetben- nem olyan sokszor kerül orvosi kézbe, mint például fodrászhoz...
Én minden alkalommal "fizettem" eddig, ha bármivel orvoshoz kerültem, valóban hálám jeléül.Utólag...így nem annak volt tudható be a bánásmód.

Eszter
geszter
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: