Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Nemrégen költöztem a városba, jelenleg első babámat várom.
Szeretnék itteni kismamákkal ismerkedni...
Ha van kedved beszélgetni, mesélni, vagy csak kiönteni a lelked valakinek, gyere.....:)
tancsu
 
 


Naponta nézem a topicot.
Remélem valaki csatlakozik majd hozzám, nem csak nézelődők lesznek...:)

Tancsu és buckalakó...:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


SZia!

Merre laksz Edelényben? Én sokáig ott laktam, egyszer 4 évig, még általánosba jártam, utána 1999-től 2005-ig szintén, amikor egyetemre jártam. Kiket ismersz? Nekem fél Edelény a rokonom:)
Gratulálok Gergő babádhoz!
Nekem a kisfiam 2 éves lesz 14-n és Gyöngyös mellett lakok jelenleg.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 

 
 

Szia Hettie

Mire kaptam választ a kérdésemre,már el is költöztem Edelényből....:)
A párom odavalósi és az anyósnál laktunk egy ideig,viszont már Miskolcon lakunk,itt vettünk lakást.
Igy nekünk is vannak ott rokonok szép számmal, a Hegedüs és a Sebő családok tartoznak a rokoni körbe.

Utólag is boldog szülinapot a kisfiadnak!!!!!!

Hogy kerültél Gyöngyös mellé???

Mostantól majd benézegetek és várom a válaszod....

Szép napot...

Szióka

Tancsu

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szia Tancsu!

Gratulálok a kisfiadhoz.
Most nem ismerős ez a családnév. Nekem a Galkó, Lippai, Erdei család a rokon, meg még más is, de most ennyi jut eszembe :oops:
Mindig Gyöngyösön laktam, csak 10-14 éves koromig laktunk ott, utána meg 19-25 éves koromig vagyis akkor az utolsó évben már nem csak a lakás volt meg. A Mátyás királyon laktam.
Miskolcot én is nagyon szeretem, jo idők voltak, míg oda jártam az egyetemre.
Gyöngyös mellé meg úgy kerültem hogy nem volt 30 milliónk házat venni gy-n. Itt meg jóval olcsóbb és csak 9km-re van Gyöngyös.
Hogy vagytok, hogy van a kisfiad, könnyű szülés volt? Írj magatokról.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

20 évig éltem Edelényben, aztán az élet elsodort először Pestre, most meg már Maglódra.
Csatlakozhatok?
Én a Kenderföldi úton laktam, a kép alapján ismerős lehetek. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szia Susytunder!

Persze csatlakozhatsz :)
Ismered valamelyik családot, amiket leírtam?
Írj magatokról valamit! Hogy kerültetek Pestre?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Szia Susytunder

Sajna nekem nem vagy ismerős,mivel én a férjem által kerültem Edelénybe,de majd megmutatom neki a képet,hátha neki ismerős leszel,hiszen Ő ott született...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Hettie

A családnevekről is a páromat fogom megkérdezni....:)

A Hegedüs név talán a szeszfőzdéről lehet ismeretes ....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Az anyósomék az Ady Endrén laknak, az apósomnak pedig a Mátyáson van egy lakása,azt a részt ismerem...

A Kenderföldi út merre van...???

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok

Sajna tegnap nem tudtam már irni,igy ma folytatom..:D

Nekem elég nehéz szülésem volt,a baba elakadt a szülőcsatornában,igy a mütőben végeztem.
Mindenki mondta hogy nagy lesz,de még a dokim is meglepődött,ugyanis 4900 gramm és 60 centi lett a mérlegelés vége... :lol:

Persze előtte megpróbáltuk sima szüléssel,de már könyörögtem a dokinak,hogy altassanak el,hiszen több mint 1 órája voltak tolófájásaim,látszott a baba feje,de semmi...
Szegénykémet meg is viselte a dolog,nagyon eldeformálódott a fejecskéje,de szerencsére mára már helyrejött...:)
Hérfőn volt 7 hetes és 6400 gramm!!!!!!

Teszek fel mostani képet,ez a hétvégén készült...:D

Nektek milyen volt a szülés?
Terveztek második babát???


Sziasztok..

Puszi.. Kép Kép Kép

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Tancsu

AZ én szülésem elég gyors volt. Éjszaka elment a magzatvíz, lezuhanyoztam, még bepakoltam pár dolgot, utána elindultunk Pestre, vagyis pontosabban Budára. (én a Szt. Imrében szültem).
Épp hogy odaértünk, mert már 4 ujjnyira kinyílt a méhszáj, igy már rögtön mentünk a szülőszobába, és 2, 5 óra alatt meg is lett. :) Nagyon szép szombat reggel volt.:) 3200gr és 54 cm-el született, teljesen természetes úton, mindenféle érzéstelenítő, és hál istennek gátmetszés nélkül.
Nem semmi majdnem 5 kilós volt a babád :shock: Nem is csoda hogy ennyit kellett érte kínlódni, de biztos te is ugy gondolod hogy megérte :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

Hoztam egy kis videót a fiamról...:)

http://video.google.com/videoplay?docid ... 5816781155

Szép napot mindenkinek!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Tancsu
Láttam a videót, nagyon aranyos a kisfiad, nemrég még manó is ilyen kicsi volt, de úgy repül az idő...
Másodikat még nem szeretnék, majd kb ha 6-7 éves lesz manó, amugy akkorra szerettem volna mikor 4 lesz, de közbejöttek dolgok, ami miatt most egyáltalán nem lenne jo egy tesó. És ti? gondolom még nem most terveztek:)
Szombaton voltunk Edelényben, meg Miskolcon. A nagyszüleim, dédszüleim vannak eltemetve. Vagyis Miskolcon csak ettünk:)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

De örülök ennek a topicnak! :)
Nem vettem észre, hogy írtatok és itt jól lemaradtam.

Ismerős a Hegedűs név. Anya keresztfia is Hegedűs, a Rajkon laktak, de már nem. A volt osztálytársamat vette feleségül, nem akarom kiírni a nevét.
A Kenderföldi út nagyon közel van a Mátyáshoz, abba torkollik bele. A Bányászklub mond valamit?

Az én szülésem sem volt túl gyors.
Febr. 14 este fél 12- kor elfolyt a magzatvíz. Nagyon szerettem volna, ha Valentin napkor születik. Hívtam a szülésznőt, aki történetesen a volt szomszédom volt Edelényben, milyen kicsi a világ. :D Bementünk a kórházba, a volt MÁV- ba szültem, ma már ÁEK. Egész éjjelsemmi fájás, 1 ujjnyira voltam nyitva. Aztán reggel kaptam pxyt, de arra sem történt semmi. Délben azt mondt a doki, hogy nincs mese meg kell császározzon, mert ababa visszafelé húzódik valamiért, nem ékelődött be a feje. De annyi szülés volt aznap, hogy este 18 előtt kerültem valamivel a műtőbe, így Február 15- én 18 óra 13 perckor született meg a kisfiunk, 3670 grammal és 55 cm- rel.
Szeretnénk másik babát, de a császár miatt kivárjuk az ideális 18 hónapot, de lehet picivel előtte már próbálkozunk.

A video nagyon aranyos, iszonyú gyorsan elrepül az idő, csak pislogok, mert majdnem 9 hónaposok vagyunk. :shock:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Bocsi a helyesírási hibákért. Oxy akart lenni. :oops:

Ja és hogy kerültem Pestre? A munkanélküliség elsodort. Előbb Fehérvárra az IBM- be, majd Pestre, aztán a férjem kapcsán kerültem Maglódra, ő idevalósi.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Mi újság veletek?

Mi nemrég jöttünk haza a teaházból, nagyon jo kis hely hasonló, mint Miskolcon a zöld sárkány. Nagyon szeretem az ilyen helyeket, még mano is jol elvolt, volt ott egy 3 éves kisfiu is, jol eljátszottak :)
Ti szoktatok valamerre járni a manokkal?

Susytunder

Én először a Vizsolyi úton laktam, aztán meg a Mátyáson :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie
Nekünk a Vörösoroszlán a kedvenc teaházunk, de mág lassan 9 hónapja nem voltunk. Szerintem még kritóf kicsi ehez.
Mi kirándulni jártunk, amíg az idő engedte, lehet lasan ellátigatunk egy játszóházba. :)

Nem tudom melyik a Vizsolyi út, merre esik az? :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


A Borsodi utból nyilik, egy zsákutca,a végében akkoriban ott volt a fatelep, meg arra volt a vonat is.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Így már rémlik, a dédnagyszüleim laktak Borsodon akkoriban sokat jártam arra.

Kép
Kép
susytunder
 
 


ŰSziasztok

Látom jártatok erre....

Én lebetegedtem kicsit,torokgyuszim van...:(
Ma jöttünk haza Edelényből,3 napot voltunk az anyósnál.

Most megyek is pihizni,holnap irok...

Jóéjt...:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Tancsu
Javulást neked!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok

Annyira belementünk a pü-be,hogy ide meg senki nem ir...:D

Sajna még mindig betegeskedem kicsit és ezt a gyerek is megsinyli...:(
Harcolok a tejért,mert a láztól nagy a folyadékveszteségem és apad a tejem....de kitartok és nem adom fel!!!....:)

Holnap lenne 2 hós oltásunk,de halasztódik 1 héttel,mert nem akarok igy a babák közé menni a tanácsadóba.

Gergőnek 2 napja béreltem egy elektromos hintát,azt hiszem nagyon bejött neki...
Már megfőzök úgy 2 féle kajcsit,hogy közben nem kell hozzá rohangálnom....és mindezt havi 3 ezerért.... :lol: :wink: 8)

Nektek hogy telnek a napok?
Bár már nagyobb gyerekkel biztos könnyebb...:)

Puszi

Tancsu

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Kép Kép Kép Kép

Pár kép a hétvégéről,aztán már mentem is tovább...

Szép napot...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


tancsu
Tejserkentésre vannak különböző szerek. Én szedtem homeopátiás tejserkentőt, bevált. Aztán vannak a teák, és egy gyógynövényből álló csodaszer, a More Milk kapszula. Attól annyi teje van az embernek, hogy csak győzze enni a baba. Csak az ára nagyon húzós.
Nagyon aranyos a kisfiad a képeken, igazi kis vasgyúró.

Nekünk is volt hintánk csak már kinőtük. Nagyon szerettük, mi mostmár más játékokat gyűjtünk be.
Nálunk jól telnek a napok, Kristóf már mászik, próbál felállni, de az még nem nagyon akar sikerülni. :) Van 4 fogunk, és szerintem hamarosan több is lesz.
Teszek fel én is képet, az én kis manócimról.
Kép

Kép
Kép
susytunder
 
 


Nagyon édes Kristóf!!!!

Már alig várom hogy Gergő is nagyobb legyen,bár tudom.kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond.... :wink:
Mostanában elég rosszak az esték,rengeteget sir és semmivel nem lehet megnyugtatni....:(
Éjszaka is párszor felsir álmában.....
Most persze vigyorogva aludt el a kiságyba,csak az tünt fel hogy túl nagy lett a csend.... :lol:

Ugyanolyan majmunk van,mint nektek!!!!!
A kiságy rácsára van tépőzárazva a karja és Gergő annak szokott gagyarászni,meg állandóan a farkát fogja....imádja!!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Hettie

Teszel majd fel Te is képet manóról????

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Kristóf is imádja a majmot, Miskolcon vettük neki. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Én tennék, de nem tudom hogy kell lekicsinyíteni, nem értek hozzá.
De van egy oldal ahol az összes kép fent van:

www.drakenborg.extra.hu

Aranyosak a babáitok!

Minden kornak megvan a maga nehézsége. Míg kicsi az a baj hogy sokszor szopik, nem lehet elmenni sehová, de viszont még nem rohangál és tesz tönkre a dolgokat, most meg pont fordított a helyzet, jobban el lehet menni vagy otthagyni valakire, de viszont már ugye rohangál, hisztizik...

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Nagyon aranyos Artúr...:)
Ádám baba kicsoda???

Szép voltál az esküvőn.... :lol:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Ezek tegnap esti képek:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szép napot!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Ádám az Arti unokatesója.

Köszi :)

Gergőnek boldog névnapot!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek kristóf pontosan 9 hósan felállt. Azóta erősen gyakorol, büszke vagyok rá nagyon.

Édesek, aranyosak, szépek a babák. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Gratulálok a kisfiadnak! Nekem manó pont tavaly szenteste kezdett el járni :D

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie
Milyen megható lehetett. :)
Nekünk idén komoly gondot okoz a fa állítás, szerintem ezerrel rástartol majd a kis lurkónk. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok....

Gratula Kristófnak!!!!!

Nekem Gergő életében először átfordult!!!
Persze sztem csak véletlen volt,de én annyira örültem neki és legaláb annyira meg is lepődtem...:D

A fával mi csak azért vagyunk gondban,mert új lakás és nem tudjuk hogy hol lenne a legjobb helye...:)

Köszönjük a névnapi köszöntőt...:)

Lassan lehet szánkózni ha igy haladunk...:):):)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Itt már nagy a hó :lol: De szép is :D
Tegnap a Kékesen voltunk szánkózni, (itt van nem messze)manó a hógolyózást nagyon élvezte :) A szánkón félt mikor lecsúsztam vele.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Jó reggelt!!!

Itt is szakad a hó...:D

Gergő megkönnyebbült,3 rossz éjszaka és a tegnapi sirdogálós nap után éjjel elkezdett esni a hó, a fiam aludt este 10-től reggel fél7-ig,közben hajnali 2-kor evett és teli vigyorral az arcán ébredt....:)

Ő már érezte hogy változni fog az idő.... :wink: :wink: :wink:

A szánkózás mistt irigyellek,sztem nekünk majd jövőre lesz igazi kaland a hó.... :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok!

Már rég írtam, remélem jól van mindenki.
Már 6 fogunk van, szerintem pár nap és a hetedik is kint lesz. Nincs megállás, napról napra újabb dolgokat produkál kristóf.

Nálatok mi újság lányok?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Nálunk most kezdték el csinálni a központi fűtést, ugyhogy kosz, széjjelség van. nem lesz holnaptól se melegviz se fűtés, ugyhogy majd apához megyünk szerintem addigra. Csütörtök vagy péntekre készen lesz.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie,
Ismerős, nálunk hóba fagyba múlthéten ajtót és ablakokat cseréltek. nem semmi volt.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok...

Gratula Kristóf újjabb fogacskájához!!!!!

Hettie:remélem már megoldodott a melegviz és a fütés probléma...:D

Nálunk már eljött a hangos kacajok ideje.... :lol: :lol: :lol:
Imádnivaló olyankor...:D
Éjszaka sokat fent van,hajnalban van egyí 2 órás időszak,amikor alig akar aludni... :roll:

A tejem nagyon beindult,szoptatás mellett ,napi fél litert fagyasztok,már nincs hely a fagyóban lassan....:P

Ma megyek ANTSZ-be vérvételre,ha megvannak az eredmények,akkor adom le a tejet...
Jelentkezett egy kismama,2 hetes babája van és nincs elég teje....jövőhéttől jön hozzám pótlásért...:D

Majd irjátok már le,hogy mikor milyen új dolgokat produkálnak a kicsik,nagyon érdekelne...
Pl:mi köti le őket,mire hogy reagálnak,stb....)

Szép napot...

Tancsu

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Tancsu
De jó, hogy enyi tejcsid van. Minden korty aranyat ér.

Kristóf ilyen idősen nagyon szerette a hintát, és a játszószőnyeget. A babák imádják a színes dolgokat. A hinta mozgott magától, mert elemes, és hozzá zenélt, így Kristóf jókat aludt benne. A játszószőnyegről pedig lelógott mindenféle, és hosszú ideig nézegette. Ami még neki tetszett, az a szobája falán a dekorcsík. Az ágyon fekve nézegette. Azt is szerette mikor neki dőltem a falnak, felhúztam a térdem, oda fektettem, és közben mondókáztam, énekeltem neki.
3 hónapos kortól jöhet az átfordulás, szóval nem lesz nálatok sokáig nyugi. :lol:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Köszike a gyors választ...:D

Küldök pár képet,aztán irány az ágy...:D

Kép

Barátok Közt...:)

Kép

Mosoly...:)

Kép

Adidas sapiban...:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog babázós új évet kivánok

Puszi...

Tancsu,Gergő és Roland.... :wink: Kép
Kép
Kép

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Hol vagytok?

BUÉK!

Hogy teltek az ünnepek?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

Kicsit elmaradoztam az utóbbi időben... :oops:

Mi jól vagyunk,Gergő már 8 kiló!!!!
Eszik rendesen,na jó néha rendetlenül is,és már a tejet is hordják tőlem...:)

Alvással hadilábon vagyunk,éjjel nem akar,hisztis,fáj az inye,stb...
Most homis kúpot kap,kiváncsi vagyok lesz e hatása...:)

Na mennem is kell,mert felkelt....

Folyt.köv később....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok...

Látom más sem nagyon látogat ide...:(

Tegnap sajnos kórházban voltunk Gergővel,át kellett mosni a könnycsatornáját...
Nem is tudom ki sirt jobban...Ő a mütőben,vagy én az ajtó előtt....
Öltöztetés közben már javában vigyorogva magyarázott,de nekem még folyt a könnyem akkor is... :oops:

Már ismerjük az almát,a barackot,ezek izlenek is....
Ismerjük a répát....hát azzal néha hadilábon állunk... :wink:

Nektek hogy telnek a napjaitok???

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok!

Én is jó régen jártam erre.

Tancsu
Ha nem haragszol meg, miért jártok már hozzátápinál, ha ennyi sok tejed van? Szerintem ráérnél még vele, de ez az én véleményem. :)

Amúgy mi jól vagyunk. Lassan 1 évesek leszünk. 8 fogunk van, már állunk, és kapaszkodva közlekedünk. Hajajj... nincs megállás. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Én is csak 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, kis almával. Szerintem is ráérne még a hozzátápi.

A mi napjaink ugy telnek, hogy reggel későn kel, este meg nem akart aludni, igy most rászoktunk arra hogy nappal ne aludjon , igy megy az este 8-kor alvás.
Sokat megyünk, mert nemigen szeretek itthon lenni, ma is megyünk a kis barátjához, a multkor nagyon összebarátkoztak. Szintén a babanetről ismertem meg őket.
Munkát is keresek, de eddig semmi....
Inkább belekezdek a doktoriba, akkor ujra Miskolcra fogok járni:)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: