Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csilla, zseni voltál azzal a hordozós képpel! Elővettem, és beleraktam Elcsit. Na, azóta abban ül a dilis (este 6-7-ig) időszakában. És meg sem mukkan!!!! Kint sétálunk, és az én derekam se törik le egy óra múlva sem! Szóval szuper. :P
Gabcsi, nekem is megvan még a tesztem! :lol:
Én annak idején vettem melltartót, csupa pamutot, mert nekem terhesség előtt csak csipkések voltak, és rettenetesen nem bírtam a csipkét terhesség alatt! Nem tudom, mi a kismama melltartó, én sima melltartót vettem (2 számmal nagyobbat, mint előtte...).
Hát igen, rohadt drágák a babaruhák, én meg bepalizható vagyok... Én is voltam babaturiban, vettem ruhácskát, napozót, bodykat. Mi nászajándékba viszont egy csomó brendonos utalványt kaptunk, így származik onnan sok ruhánk. Nagyon szépek, de tényleg hamar kinőnek mindent a babák! Mindig figyelek, hogy melyiket adjam még rá, mert lehet, hogy holnapután már nem tudom ráadni...!
Ja, ilyen a fürdésünk:

Kép

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok,

Csilla, sikerült kitakarítani. Úgy kb. 8-9 hetes lehetek. De péntek után pontosan fogom tudni. :lol:

Elizának káprázatosak a szemei. Gondolom eleget gyönyörködtök benne.

Hugomék bejelentették, hogy jövö év szeptemberében esküvö. Már alig várom. Válogatni a gyönyörü ruhák között. :lol: :lol: :lol:
gabcsi76
 
 


Gabcsi,

a mi esküvőnket 5 hét alatt hoztuk össze. :lol: És nagyon jól sikerült! Elmentünk a paphoz, hogy kell-e a kedvesemnek valamit csinálni, ha nincs megkeresztelve. Elmondta az eljárást, majd 3 nap múlva pozitív lett a tesztem! (nem azért, mert a papnál jártunk!!!! :D ) Innentől kezdve az esküvőt turbóra kapcsoltuk. Ja, és apa mintha megérezte volna akkor, megkérdezte, hogy megjött-e már... mondtam, nem. Akkor vegyünk tesztet. Vettünk. és két csík lett rajta. (Abszolút nem lepődtem meg, nagyon vártam!) Még soha nem kérdezte meg, hogy megjött-e már... Hát, nemcsak az anyák érzik meg a terhességet.... :wink:
Megyek, mert Elcsi a szoba közepén mászik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 

 
 

Akkor nagyon belehajtottatok.... :lol: :lol: :lol:
Tervezett baba volt???

Nekem a lánykéréstöl még egy évet várnom kellett. :roll:
Szerettem volna májusi esküvöt, imádom azt a hónapot. A férjem májusban kérte meg a kezem, igy az már kivitelezhetetlen volt. Na, de megérte várni. :wink:
Már igy visszagondolva olyan mindegy lett volna melyik hónapot választjuk. De akkor ez annyira fontos volt a számomra. Érdekes, hogy hogy megváltozhat egy, másfél év alatt az ember értékrendje. :shock:

Azt zárójelben jegyzem meg, hogy mi február óta próbálkozunk "terhesnek lenni". Szóval nálunk elhúzódott egy kicsit a projekt. Néha el is keseredtem.... Azért is aggódom annyira most.
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Klauszka nagyon örülök, hogy bevált a hordozókendő :D . Micsoda szemek! Toncsinak szerintem barna lesz. Eddig kék volt, kb. 1 hónapja zöld, de már barna foltok is vannak benne :roll:
Nekem is meg van még a tesztem, mind a 3 :lol: ! Biztos ami biztos alapon!
Jó munkához idő kell, ugye Gabcsi! Hát a takarítás, haladtunk valamennyit :? .
Nekünk tavaly volt az esküvőnk, elterveztük, hogy legyen augusztusban, de hát az olyan soká van, legyen májusban, aztán lett áprilisban :lol: . Kicsit türelmetlen voltam 8) . Így ápr. 23-án volt, nekem ápr. 22-én van a névnapom, a férjemnek ápr. 24-én, így biztos nem felejtjük el :lol:
Hajrá Elcsi!
Toncsi is már mindkét oldalra fordul :D (vagyis a hátáról jobbra és balra is hasra fordul, vissza még nem). Most majd az következik.

Tegnap délután majdnem 4 órát aludt, éjszaka meg is volt az eredménye, kukorékolt vagy 2 óra hosszat. Remélem ma többet alszunk :roll: .

Jó éjt!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Ma jó kedvel ébredtem, és elhatároztam, hogy nem fogok szorongani és aggódni tovább. Ugyhogy e nagy elhatározás kedvére elhatároztam, hogy megcsinálom a vonalzómat.
Kép
gabcsi76
 
 


Hurráááááááááááááááááááá Gabcsi!
Most végre látjuk a kismanót, mint a Borsó meg a héja. :lol:
Mi úgy voltunk a babával, hogy ha jön, jön, nem védekeztünk. Aztán az elsőre összejött.... De mikor elmentünk a paphoz, még nem tudtuk mi a helyzet. Én mondjuk éreztem ott belül, de tiszta véletlenül jöttek így össze a dolgok. Csak az esküvőmön szédelegtem, és mikor kihozták a lakodalmas kaját........... :twisted:
Toncsi szédületes ezzel a forgással! Igen, a hasról vissza következik most. Aztán majd kombinálni is fogja!
Elcsi ma volt a 4 hós oltáson. EGYÁLTALÁN NEM SÍRT, CSAK NÉZETT RÁNK!!!! :shock:
Elájult a dokinénink is és a védőnők is, hogy nemcsak szép, de nagyon bátor csajszi!!!! :lol:
Ja, és 6120 grammok vagyunk! Ez nálunk nagy szó, mert Elcsi lassan hízós fajta. De most 11 nap alatt 39 dekát hízott, amit el sem tudok hinni, szerintem valamit rosszul csináltak a múltkor. De így most pont az egészséges súlyban van a baba, és ez tök jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Márk bezsebelte a dicséretet :D

A pocaktartó a derékról és a hátról veszi le a terhelést! Nagyon kellemes, nyáron voltam terhes, nyaralni is voltam vele és abszolút nem kívánkozott le rólam még a 35 fokban sem. Bár lehet, hogy azért mert nagyon pozitív hatással volt rám :roll:
Nekem is pamut szopis melltartóim voltak jobbára. Egy kis boltban vásároltam (nem a Brendonben, mert ott horror árak vannak) 3500 ft volt.

Gabi
Ez a beszéd!!!! :!: :!: :!: :D

Nekünk májusban volt az esküvőnk, nagyon szép napot sikrült kifognunk. 2004-ben. Bár apát nehéz volt rávenni normális lagzira, de szerencsére úgy melékezik vissza az egészre, hogy nem bánja abszolút :)
Viszont Márkra 3 évet vártunk. Igazából semmi baj nem volt, csak lehet nem akart "illegális" családba születni :wink: Hm, ki tudja :?:

Tyú, valakinke igen kék szemei vannak 8)

Ja, és a legfontosabb
Márk elindult :lol: Még többet megy kapaszkodva, de innen már nincs visszaút :wink:

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Most egy kicsit nem voltam, mert Elcsinek tegnapelőtt este nagyon fájt a pocija (vagy valami más, sajnos nem tudom, csak tippelek... :cry: ), és velem aludt. Aztán tegnap megkapta a 4 hós oltást, és éjjelre belázasodott. Szegénykém úgy sírt!!!! Pedig nem szokott éjjel felkelni, de ma éjjel 3/4 2-kor riadóztatott. Beadtam neki egy kúpot, rögtön kikakilta, de a láza lement tök hamar!!!!
Viszont hajnalban még mostam, úgyhogy én is úgy nézek ki, mint akit kimostak... 8)
Márk, nagyon büszkék vagyunk rád! Ja, itt a fontos kérdés Szilvi: milyen cipőt vettél neki? és mikor? És mennyit?????? :shock:

K.
Kép
klauszka
 
 


Klauszka

Még nyár elején vettem neki egy cipőt, azóta sincs több.
De nyáron mezitlábaztunk.
A cipő sarka betétes, zárt orra van, magas a szára, hogy tartsa a bokáját. Ezt használjuk az utcán. Ha mentek dokihoz a közeljövőben, kérdezzél rá, biztos szívesen elmond mindent. Engem is kérdés nélkül felhomályosított. :D
Otthon még mezitlábazik és amíg nem tanul meg rendesen menni addig nem is adok itthon cipőt rá. Aztán majd télen kap valami mamuszkát, mert nálunk nincs szőnyeg csak parketta.
Persze most télre majd kell valamit venni megint, csak még nem tudom pontosan milyent is. Körül kellene nézni.Valami kis bakancsszerűt akarok..... :roll:

Ti még azért messze vagytok ettől. Tél végén, tavasz elején lesz nálatok kb aktuális, ha jól számolom.

Én szuri után egy fél kúpot adtam rögtön a Márknak. Nem is volt sosem lázas. Bár lehet, hgoy a kúp nélkül sem lett volna. Mindegy, nekem a dokinéni javasolta, de csak felet.


Sziasztok
Szilvi

Ui: megyek vasalni :evil:

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok,

hogy van Eliza?

Kis bakkancs...hmmmm... szerintem nagyon cuki lesz benne Márk.

Én elég vacakul vagyok. Már megint köhögök a gyomorsav miatt. Ezzel lesz bajom az egész terhesség alatt.
Kép

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Eliza 25 perc totál sírás után végre alszik...
Nem tudom, mi jött most rá, de ha leteszem a kiságyba, elkezd sírni. Most is addig ügyeskedett, míg fejjel lefelé nem került az ágyban, és 3-szor kinézett rám könyörgően, hogy vegyem ki, de nem vettem... nem lehet. :cry:
aztán egyszer csak elkezdett visszamosolyogni, és hüppögve elaludt. szerintetek?
Szilvi, nekem az ortopédus azt mondta, hogy akkor menjünk vissza hozzá, ha a babó önállóan jár. akkor megbeszéljük, milyen cipőt vegyek. akkor ne vegyek semmit? a sógornőm a Siesta márkát javasolja, mert azok állítólag gyógycipők és nagyon jók (nagyon drágák is... :( ) Tudtok még bevált márkát mondani?
Én is csak egy fél kúpot adtam Elcsinek, de szerintem még ma délután is kakilt ki belőle. :D
voltam bőrgyógyásznál a hajhullás miatt, azt mondta, ez normális, ilyenkor a szülő nők szőrt váltanak, mint a kutyák vedléskor... :oops:
tehát nem hajhullásról van szó, hanem hajcseréről. Bírnám, ha valami göndör fürtök jönnének most... :D
Hja, Gabcsi, az élet nem mindig tejfel :lol:
szedsz valami magzatvédőt?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, egyszerűen meghalni nincs időm! :wink: Ha nem Marci után rohangászok, akkor megpróbálom összekapni a lakást; abban a kemény egy órában amíg ördögfióka alszik dolgoznom kell! :roll:

Klauszka!
Cipő: van egy márka ami ugyanolyan mint a Siesta, de feleannyi.A neve ASSO, ezt a cípőt a Siestától kivált tervezőcsapat alkotta meg; állítólag nagyon jó!Mi eleinte első lépés cípőt használtunk; magyar márka(Brummy); most már gyógycipő kell!
Cipőnél mindig arra figyelj hogy a sarka kérges legyen(kemény ami tartja a lábfejét!

Gabcsi!
Nagyon csini a vonalzód! :D :D :D

Szilvi!
Hatalmas gratula Márknak; lassan rohangálhatsz utána! :D :D :D

Én néha visszasírom azt az időt; amikor még kisebb volt Marcipán. :wink:
Most már itthon nem marad meg, folyton menne.Egy perdig nem tudok leülni a játszótéren; mert Marci tiszta Huddini!Egy pillanat alatt eloson bárhova; annyira édes. :D :D :D :D :D
Imádom!

Ildi


delfinke
 
 


Ildi,
az én kislányom még nem megy, mégis úgy érzem magam, mint te! Mi lesz később?????? Állandó rohanásban vagyok, mindig szelektálnom kell a munkák között. Szerencsére tudok gépírni! :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok,

Klauzszka, nagyon becsullek azért, hogy tartóztattad magad és nem vetted ki Elizát a kiságyból. Néha erosnek kell lenni a baba jovobeli érdekében.

Ildi, és mi lesz még, ha Marcinak a kérdezgetos idoszaka jon.

Kép
gabcsi76
 
 


Klauszka!

Én a házimunkát úgy oldom meg hogy csak ami nagyon fontos azt csinálom meg! :D NIncs 3fogásos ebéd; és nem mindig ragyog a lakás! :wink:

Gabcsi!
Marcinál most a mutogatós korszak van.Mindenre rámutat és el kell mondani mi az! :wink: :wink: De annyira édes ahogy mutat a pici ujjával, hogy meg kell zabálni őt!

Sajnos minket elért a hisztikorszak; hihetetlen miket művel! :roll: :roll: Tiszta dili volt ma is; 20percen keresztül vergődött a földön és üvöltött!Utána lenyugodott és hüppögve jött utánam. :wink:

Na mentem dolgomra!

Puszi:
Ildi

delfinke
 
 


Aha, szóval egy év múlva számítsak ilyen dühkitörésekre.
Hát igen, nálunk sincs 3 fogásos kaja... Néha még egy sem. :D
Én bármit képes vagyok enni, nem fontos, hogy főtt kaja legyen, a kedvesem meg néha későn ér haza, és már nem éhes. ilyenkor megspórolom a főzést.
A lakás??? hát mindig futok magam után. :P
Süt a nap. megyünk sétálni.
Hát Gabcsi, nagy lelkierő kellett hozzá. Ja, és hogy ne mondjam: 3/4 3-kor hajnalban megint megszólalt a légzésfigyelő, mert az én kislányom teljesen lemászott a kiságy másik végébe. De mivel anya pánikszerűen kikapta az ágyból, törvényszerűen felébredt, és követelte, ami jár neki. Puff neki, megint egy nemalvós éjszaka. :shock:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Sajna a napokba megint nem tudtuk bekapcsolni a gépet s csak most sikerült.. :( igy "lemaradtam" pár dologról hogy kivel mi történt?

Remélem mindenki jól van s acsemeték is.. :D jól vannak!

Minálunk minden rendben...Szabival sokat sétálunk, s játszunk rengeteget/ igy a házimunka kicsit háttérbe szorult /.

Szeretnénk kistesót..dehát még nem sikeredik :cry: remélem majd csak összejön...

Most mennem kell majd irok ...

Mindenkinek további szép napot,estét!

Sziasztok! Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, ki hogy van vele, én imádtam a foci vb-t. Kár, hogy vége lett. :(
Helguci is abban a cipőben jár Ildi, mint mi... Akkor mi nyugodtan meglátogathatnánk egymást, mi? :lol:
Gabcsi, mi van veled? Kicsit eltűntél. És Csilla, Eszter, Szilvi?????

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok,


kevés idöm volt írni. És öszintén szólva próbálom az internet függöséget lerövídíteni. :lol:
Nem sok sikerrel. Mivel én a tv-t is sokszor (naponta) a monitoron keresztül nézem, néha elkap egy kis számítógép iszony.

Klauszka, most lehet, hogy butaságot kérdezek. De mi ez a légzésfigyelö? Gondolom mi lehet, de azért rákérdezek.
gabcsi76
 
 


Sziasztok,

Gabcsi, a légzésfigyelő egy lap, amit a baba matraca alá kell tenni, és figyeli a legkisebb mozgást is (magyarán a légzést, amikor alszik a baba). A bölcsőhalál megelőzésére szolgál. ha a baba 15 mp-ig nem vesz levegőt, vagy a légzésszáma 8 alá csökken / perc, akkor iszonyat hangon elkezd szirénázni, hogy vagy te, vagy ő felébredjetek, és mindenképp vegyen a baba levegőt, vagyis mozogjon. nem hagyja abba addig a sípolást, amíg te ki nem kapcsolod a riasztást.
Hát ezért ijedtem én meg... De mivel nem az egész matracot fedi be az érzékelő, előfordul, hogy a baba lemászik róla, és nem érzékeli őt, így besípol. Praktikus dolog, engem majdnem megevett a frász, amikor olyan helyen aludtunk, ahová nem vittük. Állandóan figyeltem éjszaka, hogy vesz-e levegőt. Bár ha nem lenne ilyen kütyünk, akkor ez a problémám nem lett volna... :?
Megjöttünk a vásárlásból! Eliza szopizott egyet a butik próbafülkéjében, majd mentünk a cipőboltba. A parkban újra inni kért, és csak 4-en jártak arra.... :oops:
Nagyon jó volt vele sétálni és vásárolgatni!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is. :lol:

Gabcsi
A bakancsot nem a saját kút fejemből szedtem. :oops: Azaz igazság, hogy van egy nagyon jó két gyermekes ismerősöm. Az ő véleményét sokszor meghallgatom :idea: és van jó néhány tanácsa amit megfogadok.Mint pl. a MÁrk téli bakancsa. Ezen kívül betegségeknél pl. a homeós dolgokkal kapcsolatban is már kérdeztem. Szval, jó ha van az embernek egy tapasztaltabb ismerőse.
Nekünk pl. nem volt légzésfigyelőnk, de azért jól aludtam éjszaka. De pl. amíg lehetett addig az oldalán altattam, aztán persze egy idő után már úgy aludt ahog akart, és az melyik másik póz lehetett volna mint a hoson alvás.

Klauszka
nem tudom, de ha Márk nagyon odavan én kiveszem a kiságyból és ha a kezemben megnyugodott akkor rakom csak vissza. Aztán ha újra kezdi, akkor megint kiveszem aztán megnyugszik stb. Nekem a védőnő tanácsolta és ezzel a módszerrel azt tanulta meg, hogy ott vagyok ha kell, de a saját ágyában kell elaludnia. De lehet , hogy Ti ezen már túl vagyok, és csak valami proglémája volt Elzának?
A tanulócipő egyébként jó ötlet. Ha előbb hallok róla, akkor biztos én is olyant szerzek be.


Ildi
nekünk már most tök akaratos ez a kis legény. Iszonyat mit bír ordítani, ha valami nem úgy történki ahogy ő azt elgondolta. :roll: Tök vörös a feje, megfeszíti magát és csak ordít (krokodil könnycseppekkel :lol: ). Ha épp úgy alakul akkor képes még a földön is elfeküdni, hiába próbálom meg ültetni.
Úgyhogy Klauszka ne örüljél, lehet, hogy előbb találkozol a hisztivel :lol:


Sajnos Márkot újra elkapta valami nyavaja és most már engem is :evil:

A lakás náunk is fut, de az vesse ránk az első követ, aki poronty/ok mellett rendezetten tudja mindig tartani a kéglit :lol:

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Jó estét!
Szilvi, általában én is többször kiveszem meg beteszem, ha annyira sír, de már ismerem a sírásának a különböző fajtáit. Amikor lázas volt, hallottam, hogy másként sír, mint mikor egyszerűen csak hisztis. Akkor egyből kivettem és magam mellett altattam.
Mi baja van Márknak?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Most jutottam csak a gép közelébe..megint gond volt vele. :evil: Mi jól vagyunk..bár Szabi egy kicsit most megfázott ugyhogy szivjuk az orrát szegénykémnek s kapja a különféle cseppeket,gyógyszereket.

Most vettünk neki nagyobb kis cipőt /20-asat /bár még nem megy de már meg-meg áll néha egyedül is!

Gabcsi..jó lett a vonalzód!


Sziasztok mindenkinek jó hétvégét! :D Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok,

tegnap meg volt az elsö ultrahangunk. Azt hittem nem fogunk semmit látni, de ahhoz képest,,,,,,, egy iszonyatosan kis izgága, hiperaktív pocaklakóm van. :lol: :lol:

Egy másodpercre nem állt le a lábainak és kezeinek mozgatásával.
Valami csoda volt.

Viszont a sok infótól délutánra annyira elfáradtam, hogy végig aludtam a napot. Meg a ma délelöttöt is. :cry:

Itt van a pocilakóm: Kép


Kép
gabcsi76
 
 


Gabcsi,

ez szuper!!!!!!!!!!! Olyan édes! Tök jó érzés, igaz? :lol:
És mit mondott a szaktanácsadó?

Helguci, vigyázz Szabira, nehogy a fülecskéjére menjen! Az én keresztfiamat nemrég műtötték a fülecskéjével, tele volt gennyel.... :(
Most már jól van, és az étvágya hatalmasat javult. Meg a hallása is.
Állandóan náthás volt szegénykém, de végre vége!!! :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok,

alig van idöm írni. :lol: :lol:
Mostanra már mindenkinek elújságoltuk. Csak hát ez mind idöbe és fáradságba kerül. :oops:
Ma azt hittem el alszom a székben anyósoméknál. Annyit alszom!!! Hihetetlen. Ha 8 órakkor felkelek már 11 kor képes vagyok megint aludni.

A tanácsadónö ellátott egy nagy halom infóval. Mit szabad és mit nem enni. Meg minden fajta hasznos olvasni valót kaptam. :lol: :lol:
Neki kellesz látni. De ez a hétvége arra volt szánva, hogy a nagy újságot elmondjuk mindenkinek. Jól ki is merültem töle. :(

Helguci, vigyázz Szabolcsra.

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!


Gabcsi
Most már hivatalosan is gratula a kis pocaklakóhoz :!: :!: :!:
Nem csoda, hogy efáradtál, pihenj ameddig csak van rá lehetőséged. Nagyobb pocakkal már nehezebb lesz :wink: , de persze annak is meg van a maga csodája!

Klauszka
Úgy tűnik valami megfázáshoz hasonló dolog :shock: , de sztem ezt inkább elkapta, mert nekünk is sikeresen tovább adta :? Tehát konkrétan nem tudom, a doki sem mondta. Hétfőn du. leviszem hozzá. Sajnos ebben az egy hónapban többet volt már dokinál, mint az eddigi életében. Szval nagyon ragaszkodik ez a fránya nátha a kis Márkhoz :cry:
Nálunk is megy az orrszívás a lándzsásutifű és homeos bogyesz is.
Szegény kicsi keresztfiad!


Helguci
Szabinak jobbulást kívánunk! Ezeknek a hülye baciknak nagyon kedvez az időjárás. Nagyon sok gyerek beteg most. Akarva akaratlanul át is adják egymásnak, akárhogy is vigyázol. :?

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!


Köszönöm a jobbulásos"kivánságokat!remélem Szabika hamar kiheveri a náthát.Nincs láza s nem is köhög "csak" folyik az orra.Adom neki a Calcimuskot.orrcseppet, s kenegetem a kis nóziját baby orrbalzsammal esténként hogy kapjon levegőt s napersze szivom az orrát. :?

Gabcsi..

Gratulálok a pocaklakóhoz! :D milyen öröm ugye a kis picuri még igy képen is..hát még majd ha megszületik s először veszed majd a kezedbe..az milyen jó,nagyszerü érzés lesz! :D én Szabikával mikor terhes voltam annyira nem voltam álmos ..érdekes..inkább mindig ribizli lekvárt kivántam..de azt folyton enni tudtam volna!

Klauszka..

Szegény kis keresztfiad..elég rossz lehetett neki..de ahogy irtad tul van rajta s hál istennek már nincs semmi baja..örülök ennek.


Most kezdtem illetve majd fogok kisfiamnak pár ruhát venni ..nagyobbat..mert megint kinőtt egy-két ruhácskáját! :lol: Aztán pl.-ul kis sapkát is kellene vennem mert még a nyárit hordja ..van egy téli sapkája /ugy kaptuk ajándékba /de az még



meleg ilyenkor.Tényleg igen hamar kinövik a gyerekek,babák a ruháikat. :) s főleg szerintem a cipőjüket..

Kéthét múlva kapja Szabi a 18 hónapos oltást.Szegényke megint sirni fog majd egy sort.. :cry: Hm..adok majd egy kis szörpöt s megnyugszik..hi..hi..hi

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Helga, Szilvi a fiúk már semmit nem szopiznak? Csak mert Elcsi - mikor megfázott - a kedvesem nem engedett semmit beadni, kivéve a Salvus vizet - azt fújhattam a nózijába, de semi gyógyszert nem adhattam neki. Viszont 2 nap alatt kigyógyult, míg mi - beleértve engem és a férjem is - 1 hétig benne voltunk. :roll:
Fantasztikus az anyatej összetétele!
Gabcsi, én is álmos voltam állandóan, meg persze hányós. Nálam a virsli volt a nyerő (és az egyetlen...).

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok már én is, csak mostanában nem voltam túl jó passzban. Nem akartam rontani a hangulatot :( .
Voltunk Pesten Toncsival kontrollon, azt mondta a doktornő, hogy szívzöreje van :shock: . Kell vinni szívultrahangra és EKG-ra is. De miért most, ált. akinek van rögtön születés után veszik észre. Neki meg csak most :cry: . Igaz, nekem is van szívzörejem, talán örökölhető?
Nem hízik ez a gyerkőc! 3 hét alatt 70 g-ot hízott (ez még 1 hétre is kevés lenne!). De ha nem kér, nem tudom beletömni! Elfordítja a fejét, kiveri a kezemből az üveget. Nagyon harcias :? . Kap tejcsit, tápszert, gyümölcsöt, most kezdtük a zöldséget. Bár a krumpli magában nem nyerte meg a tetszését, érthető :? .
Anyát meg most műtötték, rosszindulatú daganatot találtak a mellében.
Szóval egyelőre ennyit rólunk!

Gabcsi, olyan jó pocakosnak lenni! Én is, én is!

Betegeknek gyógypuszi, jó éjt!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok,

lenne egy kérdésem: ti csináltattatok annak idején 3D-s vagy 4D-s echot.
Mi a véleményetek róla?
Mennyibe kerül egy ilyen mozi? :lol:

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!


Szabi már régen nem szopizik illetve nem kap anyatejet.9hónapig volt tejem..azt is ugy kellett fejnem mert a kisfiacskám nem tudott ciciből szopizni/ egy honapig benn volt a korházban /csak cumisüvegböl itta a tejet / arra is csak igen nehezen állt rá /.Majd tápszert kapott s kb.1-másfél hónapja adunk neki tehéntejet ..persze cumisüvegből kapja ../ próbálkozom a pohárból való ivásra de még nem igazán megy Szabinak /.A tejet csak reggel s este issza utána /a tej mellé /még kap egy kis kenyeret vagy kalácsot,felvágottat,sajtot..stb. amit mi is eszünk.

Csilla..

Ne szomorkodj! biztos nem lesz semmi gond ..s csak megoldodnak a "gondok,problémák"

Gabcsi..

Én annak idején csináltattam 4D-S képet"kb.másfél éve. akkor volt 8000ft. ami állt egy 20perces felvételből--a kazettát nekünk kellett vinni--s kaptunk egy kis szines képet is a babuciról.A kép jó volt s érdekes is előszőrre. :D

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Gabcsi: én csináltattam, 12000-be került, de megérte a mozizás!!!! Kaptam dvd és cd-t is, és nyomtattam magamnak képet. El is raktam. Szegény Elcsó, 1/2 órát macerálta az orvos, mert mindig az arcocskája elé tette vagy a kezét, vagy a lábát! :D
És tökre olyan volt megszületéskor, mint a képen!!!! Gyönyörű.
a 28-32. hét között érdemes csináltatni, én a 32.-en voltam.
Mindjárt 10 hetes vagy!

Csilla!
Küldünk neked sok sok szerencsét és egészséget! Indul a fényposta. :lol:
Mit lehet a szívzörejjel csinálni?
Elcsi 1.5 hét alatt 40gr-ot hízott a múltkor... képzelheted, hogy éreztem magam. Aztán utána 11 nap alatt 390-et!!!!!! Nem is értettem....
Ne aggódj, gyönyörű egészséges kislányod van, nem lesz semmi baj! Anyukád is jobban lesz, te vigyázz magadra, mert Toncsi érzi, ha aggódik az anya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Klauszka, köszi megkaptam :) .
Toncsi most a héten már 40 g-ot hízott, megőrülök! Holnap megyünk a gyermekorvoshoz, kíváncsi vagyok, mit szól hozzá?

Anyát holnap engedik ki a kórházból, nálunk lesz egy pár napig, bízunk benne, hogy most már minden rendben lesz :roll: !

Gabcsi én is csináltattam4D-t, nekem is 8000 Ft-ba került idén februárban. Toncsi is folyton a szája elé tette a kezét, meg nem is nagyon mocorgott, hiába zaklattuk, bezzeg a hazafelé úton majd kiugrott a hasamból :lol: .

Helga, Szabi akkor sem szopizott, amikor már haza kerültetek? Toncsival 24 napig voltunk kórházban, ott kb. 3x próbáltuk mellre tenni, ahol 1x sikerült 5 ml-t szopiznia. De aztán én mondtam, hogy ne erőltessük, mert nagyon elfárad benne, és akkor már üvegből sem lesz ereje enni és nem hízik és annál később kerülünk haza. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy akár lehet, hogy nem is fog tudni szopizni. Aztán, amint hazaérkeztünk kb. 3 perc múlva szopizott! Aztán több kevesebb sikerrel a mai napig. Szerencsénk volt!

Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Hahó Mindenki!

Akinek nagyobb gyermeke van egy kérdés: Elcsinek mostanában 3-4 kakis pelusa is van. Eddig naponta csak egy volt, de most megsűrűsödött. Egy kicsit hígabb is, mint máskor, és van úgy, hogy zöldes beütése van. Ezt a fogacska okozhatja? Bár nem látok nála semmi ilyesmit... :roll:
Csilla, anyukádnak Toncsi a legjobb gyógyír.. :wink:
Látod, Toncsi (is) behozza azt a súlygyarapodást! Egyébként a hossznövekedés is gyarapodásnak számít!!!!
Holnapra szorítunk!!!!!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

A régi szép idők az első pár hónapban, mikor Toncsinak minden egyes (!) pelusában volt kaki :D . Most meg jó esetben 5 nap után már van!

Eléggé szörnyülködött a doki, mikor meglátta, hogy 1 hónap alatt 210 g-ot hízott (úgy, hogy tegnapról mára 100 g-ot!). Azt mondta, hogy minél előbb kezdjünk enni tartalmas kaját (rántásos főzelék, hús). Írt fel másik tápszert is, hátha. Ma is evett már szilvát (a kaki projekt miatt :? ), meg almás krumplit, bejött neki :) . Eddig le se sz..rta :oops: a hőmérőzést, ma már igen :lol: .
A szívzörejre azt mondta a doki, ne aggódjak :? . Hát majd az EKG és UH után!

Elég álmos vagyok, jó éjt mindenkinek!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Szabi otthon sem tudott még vagy már ciciből szopizni.A kórházban pedig egyszerüen megsem volt neki még az ugynevezett "szoporeflex" nem alakult ki nála..nem is forditotta a kis fejét a "bimbo" felé..pedig a nővérkék is rendesek voltak segitette nindenben,mindenhogyan...Igaz,hogy a születéstől számitva kb.az ötödik-hatodik nap vehettem elöször kézbe a picurkát s akkor is szegénykémen csomó cső volt s eleve szondán kapta a táplálékot" :(
Otthon meg már én nem erőltettem..mert mire belejött volna,beletanultunk volna / én is / már következett a következő etetés..igy kb.fél óro-40perc alatt megvolt az etetés s leis fejtem a tejet s volt még egy jó órám,másfél órám pihengetni...

Szabinak is eleinte gyakran volt kakija...de idővel ritkultak.S minden gyereknél is másképpen adódhat,másképp lehet..


Jó éjszakát sziasztok! Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok,

nálam nincs újság. Szenvedek a rosszulléttel. Ráadásul már pihenni is utálok.... :roll:

Szóval: nagyon terhes vagyok :wink:

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Klauszka
Márk kb kilenc hónaposan hagyta el a szopizást. Saját maga döntött így. Nem bántam, mert nem volt olyan egyszerű... :o
Na mindegy.

Csilla
ha a doki mondja,akkor ne aggódj, főleg ne előre.
Sztem ne használd túl gyakran a hőmérőt kaki céljából, nehogy hozzászokjon a kis Toncsi. Inkább nézz körül a gyógyszertárban és szélcsövet vegyél.De ha a pici nem érzi magát rosszul, nem nyűgös, jó a közérzete, akkor ne is eröltesd a kaksit. Mi sem vagyunk egyformák. Más a belső ritmusunk és ez a picikre is vonatkozik.
Ez vonatkozik a hízás ütemére is. Ha kislányod jól érzi magát, nem fogy, élénk, érdeklődő, akkor ezen sem szabad idegeskedni. Nálunk pont a fordítotja volt. Rettentő ütemben hízott, de mára már egy tök normális átlagos 13 hónapos (pont ma :lol: ) fiatalember.
Anyukád hogy van?


Helguci
én emlékszem, már volt róla a topik elején szó. Most is csak annyit mondhatok, nem semmi amit véghezvittél a szopizás terén :!: Őszinte elismerés!!!!!


Gabcsi
kitartás! Nemsokára belépsz a második trimeszterbe és azt sem tudod, mire fordítsad a többletenergiádat :wink:


Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Gabcsi,
részvétem, én is átéltem... ne egyél almát és töltött káposztát. :lol: Van egy buláta nevezetű valami, állítólag lehet boltokban kapni (bioban biztos), nekem annak idején a védőnő ezt ajánlotta. Reggel ne siess az ágyból való felegyenesedéssel, inkább lassabban állj fel (kivéve, ha rohanni kell a WC-re... :twisted: ) Aztán még próbálkozhatsz a tejjel, nekem az a végén segített, és szedhetsz B6 vitamint (semmit nem használt, de ez az egy van, amit szedhet a kismama hányingerre...) Illetve van egy homeopátiás szer, az a neve, hogy Cocculine, a kedvesem - amikor anno vitorlázni voltunk - tengeribetegség ellen szedte, és tök jó volt! Állítólag terhességre is jó, de ezt már csak azután tudtam meg, hogy elmúlt a hányingeres korszakom... Pedig végig itthon volt a fiókban. :o
Csilla, a szélcső az ismerősöméknek használt, ők mondjuk hasfájásra használták!!!!
De lányok, Eliza már majdnem 5 hónapos, és az egy kicsit furcsa, hogy napi 3-4 kaki is van, nem????? Most tapasztaltam benne egy kis zöldet... Lehet ez a tegnap - általam - elfogyasztott karfioltól?
Rettenetesen meg vagyok fázva, tegnap használtam egy orrcseppet, hogy végre kapjak levegőt, majd utána elolvastam a tájékoztatót. Az volt benne, hogy szoptatósok ne alkalmazzák. Puff neki. :o Lehet, hogy ettől?????? :?:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok

Szilvi..

Köszi az elismerést..hát bizony nem volt könnyü de az is elmult.A férjem sokat segitett,volt mikor igy ő is megtudta etetni Szabit cumisüvegből s addig én tudtam pihenni.Remélem majd a kistesónál nem igy alakul... :? na persze először még foganjon meg az a babuci"..hát mi próbálkozunk...próbálkozunk...majd csaklesz valami.. :shock:


Gabcsi..

Nekem nem volt semmi gondom a terhességem során..igy nem tudok mit mondani..talán csak annyit,hogy pihenj sokat,sétálj ajó levegőn,s egyél sok gyümölcsöt.illetve a B6 vitamin jó hányás csillapitásra s reggel szerintem egyél pár sós kekszet...

Klauszka..

Jóbbulást!Igyál jó meleg ,mézes hársfa teát nekem az vált be mikor náthás voltam illetve azt mondják,hogy a kamilla teával való gőzölés is jó lehet...

Sziasztok jó éjt! Helga

Kép
helguci
 
 


Gabcsi

nem akarlak elkesetíteni, de nekem nem jött be semmi praktika, jó tanács. Aminke ki kellett jönnie az ki is jött.Még éjszaka is kellett mennem :evil:
Erre az időszakra is nagyon illik, hogy az idő mindent megold :wink:

Helguci
akkor most lehet szurkolni? :wink:


Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Klauszka

nekem a terhesség alatt, lehetett használni orrcseppet, megkérdeztem a dokit.Kérdezz rá a gyerekorvostól, hátha tanácsol valamit
Jobbulást :!:


Sajnos ez a sz@r nátha nem akar elmúlni Márknál, már három hete.. Félő, ha valamit nem teszünk ellene, valami komolyabb baja lesz, mert már az orrváladék is kezd elszineződni és az bacit jelent, így azt mondta a doki, hogy nem szívesen, de antibiotikumot kell felírnia. :cry: Egy hét múlva vissza kell vinnem.Hurrá :!: :!:


Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi..


Ne izgulj..csak nem lesz komolyabb baja fiacskádnak.Legfeljebb kap egy kis antibiotikumot az biztos helyre hozza majd. :o Szabi is még náthás tiszta"takony"állandóan szivom az orrát..persze ha engedi...ő is elég sokáig szokott náthás lenni..kb. ugy 2-3 hét mig iogazán meggyógyul.

Hát igen ..köszi most szorithattok :D szerintem ha a sors is ugy hozza isten is ugy akarja jövöre jönne a kistesó.Lehe ,hogy hamar vállalom a második babát de hát mire várjak?jövőre már35 leszek fiatalabb nem leszek már /hi..hi./s ugye ki tudja milyen anyagi helyzetünk lesz..ez sem egy utolsó szempont sajnos az anyagiak. s jobb ha még fiatalok,fiatalosak a szülök a gyereknek még most benne vagyok a babázásba,a babával való teendőkbe..tehát még emlékszem mikor mit kell csinálni ..még nem estem ki belőle.. :wink:

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Helga,
megy a drukk nektek!!!! :lol:
Szegény Márk, átérzem a helyzetét!!! Utálom ezt a megfázást. Kaptam homeopátiás szereket, valamit javítottak a helyzeten, de még mindig náthás vagyok. Még szerencse, hogy nem kell az orromat szívni. :lol:
Jaj, voltunk babaúszáson! Elcsinek rózsaszínű úszónadrágot vettem, villogott a segge a társaságban! :lol: Ettől függetlenül végigordította az egészet. :?
Mindegy, legközelebb nem alvásidőben viszem.

K.
Kép
klauszka
 
 


Ez a babauszás engem is nagyon érdekel. Együtt úsztál Elizával?
Vagy, hogy kell ezt elképzelni.

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!


Köszi a drukkot! :D most én kaptam el /én is /a náthát folyik
az orrom..tiszta takony lettem.. :( iszom a jó kis hársfa teát mézzel.

Szabit is melegebben öltöztettem fel ma a sétánk során.. s vettem neki kis harisnyanadrágót..olyan jó pofa volt..kis lepkékkel diszitett sötétebb szinü.Még nem adtam rá..csak hát olyan helyes volt a kirakatba ,hogy nem tudtam otthagyni pedig nem volt olcsó :cry: 1100ft.lassan kis kabátot adhatok rá ...reggel hüvösebb volt az idő...most melegebb pulcsit kap a badyaira ha kimegyünk.

Helyes lehetett kis Elza a nadrágba.. :D kislányokat olyan édin lehet öltöztetni...s én ugy vettem észre,hogy legalább is itt nálunk több a választék kislány ruhákba mint fiuba...

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!
Gabcsi, igen, egy medencében vannak babák és mamák, de igazából a szülők csak gyalogolnak, és a babákat tartják a kezükben. Ennyi.
ja, eszembe jutott, a terhesség végén vettem a hányingeremre Rennie-t, és tök jó volt! tényleg 6 perc alatt hatott!!! teljesen természetes összetevőkből áll, ezért a kismamák is szedhetik. és még háztartási kekszet ropogtattam (1/2 kilót :lol: ), az is bevált. viszont a rennie nem hízlal annyira. :lol:
Helga, igen, itt is kislány ruhákból nagyobb a választék, sőt én Elcsire nem voltam rest kék színű ruhát is adni, mivel nagyon jól állt neki, és a fülbevalója és a szeme is kék. így egyáltalán nem volt fiús, sőt... :D
megyek köhögni.

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Csak egy picit jöttem, mert épp nagytakarítunk! Férjem odalent, én meg itt fönn a szobákban. Most is éppen a billentyűzetet tisztítom :lol: .

Toncsinak kibújt az első fogacskájának a hegye. Szegény reggel 5 óta sírdogál, már véres az ínye :cry: . Úgy sajnálom!

Tegnap 4 kakis pelust cseréltem le róla :shock: . Mintha átesett volna a ló másik oldalára :roll: .

A hízás kérdésével még mindig hadilábon állunk. Remélem csak a foga miatt stagnál, bár most már kezd egy kicsit idegesíteni. 5 nap alatt semmi :shock: .

Szerintem is sokkal jobban lehet a lányokat öltöztetni, annyira cukorpofa ruhácskák vannak!

A terhesség végén én is Rennie-t vettem be a kórházban, én a gyomorégésre. Gondolhatjátok, alapból is égett a gyomrom, hát még mikor meg volt emelve az ágy vége :? .

No most már megyek, mert lebukom.

Pusszancs
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: