Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!
Csatlakozhatom hozzátok?
Anikóval már felvettem a kapcsolatot, a gportálon keresztül. Szia Anikó! Remélem majd írsz! Kép
Rólunk dióhéjban: két kislányom van, Netti most márciusban töltötte be az 5. életévét, Tünde pedig 6 hónapos lesz 23-án.
Ha sikerül töltök fel képet is.
Szia Zsófi! Mi nem is lakunk tőletek olyan messze, a Petőfi "panelrengetegben", és a kisebbik lányom majdnem egyidős Lillával. Ha lenne kedved találkozhatnánk is majd ha jön a jó idő pl. a játszin. Olyan aranyosak ezek a lurkók egymás társaságában is. Kép
Szia Ildikó! Hol árulsz a piacon és miket? Elég sűrűn megfordulok ott, de inkább csak zöldséget és gyümit szoktam venni.
Most röviden ennyi, remélem jelentkezik valaki!
Sziasztok, Anita
aníta
 
 


Szia Anita!

Örülök, hogy itt vagy. Igaz a topik egy kicsit lassan halad, de néha benéznek a lányok! Írok majd holnap vagy pénteken csak most sok volt a munka és a postázás is körülményes.
Holnap megyünk Gerivel a 3 éves oltásra. Kicsit aggódom, de remélem nem lesz gond. Geri mostmár fél a tűtől, mert januárban a kórházban nagyon sokat szúrták. De okos kiskölyök, biztos megérti majd.
Boldog Születésnapot Nettinek!
Kép

Jól vagytok? Mi szerencsére jól és Geri imád bölcsibe járni. Múlt pénteken elkezdett este sírni, hogy bölcsibe akar menni. Nehezen tudtam megnyugattni, hogy most senki sincs a bölcsibe, de ha újra mennek a gyerekek őt is viszem majd. Ez nagyon jó, mert tavaly kifejezetten utálta a bölcsit és hisztizett reggelente.
Ma voltunk a városban az ünnepségen és nagyon aranyos volt Geri. Vigyázáálásban hallagata abeszédet és a himnuszt, közben kezében volt a zászló. Kép Látni kellett volna.

Most megyek, mert altatás következik vagyis meseolvasás.

Majd írok!
Puszi! Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anikó!
Másodszor is nekirugaszkodom, az előző elszállt.
Túl vagytok a védőoltáson?
Örülök, hogy Geri megszerette a bölcsit Kép
Mi most mind a négyen kicsit betegek vagyunk, Tünde a legkevésbé.
Képet is szerettem volna feltölteni, de akkor szállt el a levelem.
Írok majd bővebben, de már túl fáradt vagyok.
Szia, Anita
aníta
 
 

 
 

Sziasztok!

Örülök hogy uj taggal bővültünk,szia Anita.A hugomat is Tündének hívják.
Nekem 3 gyekőcöm van a legidősebb,14 éves Bence,11 éves Fanni,a legkisebb Bálint ,juniusban lesz 3 éves.

A piacon gyerekruhát árulok.lehet hogy már találkoztunk.Mi a Nyugati kertvárosban lakunk.

Anikó!

Mi is nagyon szeretünk bölcsibe járni, most a Mackótestvért nézzüd ,mert Bálintnak minden nap 2x meg kell nézni.Nagyon szereti,eddig a pata-csatát néztük de apával nem bírtuk már idegekkel,ugyhogy eldugtuk a lemezt.

Most már nem kell a pelenka a bölcsibe sem,eddig ott raktak neki.Nagyon hisztis korszakunk van,sokszor már azt nézem hogy a földön fog fetrengeni.Már beigértem hogy a csapalá teszem,de eddig még nem vitt rá a lélek.sokszor teljesen kikészít .Ráadásul Fanni is nagyon kamaszodik,minden nap valamin össze szolalkozunk.
Bence most nyugiba van,de meddig????
Nem volt semmi baj Gerivel az oltás után?

Most megyek .
Sziasztok
IldikóKép
befaba
 
 


Szia Ildikó!

Jó, hogy hallani felőletek! Tettek Bálintra pelust a bölcsiben? Miért? Gerire nem tesznek, mondjuk nem is pisil be. Éjszaka is egyre többször száraz a pelus, így remélem nyárára teljesen szobatiszta lesz. Úgy vettem most a pelust, hogy ez az utolsó csomag.
Geri most nyugiban van. Nagyon aranyos szófogadó és fegyelmezett. Persze mint minden gyerek, néha ő is hisztizik. De ez velejárója egy ekkora gyereknek.
Csütörtökön kapta meg az oltást és nagyon ügyes volt. Akkor sírt csak, amikor szúrták, utána már nem. Egyből ölbe kaptam és megnyugodott. Mondta egyből, hogy fáj! Most kezd egy icipicit pirosodni, de fogtam és nem meleg. Most is fájlalja, de ez biztos nem egy két nap. Érzékeny lehet a helye. Amúgy nem is lázasodott be szerencsére csak egy kicsit nyűgösebb volt ma. A bölcsiben is megjegyezték, de ráfogtuk az oltásra.
Geri most a Ludas Matyi korszakát éli, bár eléggé lekorlátoztuk a meenézést. Egész nap menne a dvd ha lehetne. Sokszor most sem nézi, inkább hallgatja és játszik a másik szobában.
Vettem neki gyöngyöket. Nagy műanyag gyöngyöket. Imádja. Ma több, mint egy órát fűzögette. Minden ilyesmi annyira leköti és ez nagyon jó.
Hétfőn megyünk Csabára a humán fejlesztési központba. z lesz az első kontroll vizsgálatunk. Remélem minden jó lesz. Hisz én úgy veszem észre, hogy abeszéd noha le van maradva, minden másban nagyon jól fejlődött és nem hiszem, hogy kevesebbet tudna,mint akorabeli gyerekek. Ma is mondókát mondott. Beszél ő ha akar.

Most megyek!
Anita, hétvégé írok, remélem akkor lesz is egy kis időm.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anikó!

Szerintem sincs baj Gerivel, a leirtak alapján.Olyan mintha bálintról olvasnék,csak az én kisfiam nem tudna 1 órán keresztül gyöngyöt füzni.Iszonyatos nagy a mozgás igénye,a hugom szokta mondani nekihogy "villám Bálint".
Tegnap teljesen lefárasztott,a két nagy eggyüt nem volt olyan aktív mint ez a gyerek egyedül.Nálunk akkor van nyugi ha a mese megy,vagy alszik.Szerintem az a baja hogy már nagyon vágyik ki a szabadba.ha jövünk haza a bölcsiből alig bírom becsalogatni.
A bölcsibe azért raktak neki pelust, mert féltek hogy bebisil,de itthon már 2 hónapja nincs pelenkánk.Én ebben az évben nem vettem már pelust.
Nemsokára mi is kapjuk a védőoltást.
Most kelt föl az én gyerekem ,a szobából is ugy jön ki mint egy tank.
Én már sokszor azt hiszen hogy egy kicsit hiperaktív,vagy nem?

na megyek mert kezdődik a nap.

Sziasaztok
ildikó
befaba
 
 


Sziasztok!
Szerintem sincs semmi baj Gerivel, hisz amiket leírsz, az nagyon szuper! Nagyon ügyes, és a képeken is látszik, hogy kis értelmes! Sokszor annyira szeretnénk, hogy minden tökéletes legyen a gyerekünknél, sőt sokkal okosabb legyen és mindenben jól teljesítsen. Pedig nem biztos, hogy pl. az iskolában jól tanuló, kitűnő gyerekeknek lesz a legboldogabb az életük, sőt! Az a lényeg, hogy boldog és kiegyensúlyozott életük legyen és ehhez nem kell majd feltétlenül minden téren jól teljesíteniük.
De azért mégis jó, hogy elvitted Gerit szakemberhez, én is ezt tettem volna, hogy azért mégiscsak a lehető legjobban alakuljanak a dolgok, és persze hogy Te is megnyugodjál.
Én is viszem majd Nettit logopédushoz, mert szeretném, hogy ne legyen majd később gondja, és az sem mindegy nekem sem, hogy ki foglalkozik vele. A legjobbat akarom Kép, mert a legjobbat érdemli!

Mi is nagyon vágyunk már ki a szabadba.
Ildikó! NAgyon aranyos lehet Bálint mikor úgy jön ki a szobából mint egy kis tank. Olyan jót derültem ezen. Az én nagyobbik kislányom mostanában kiscsikóként közlekedik a lakásban, rohangál egyik helyiségből a másikba, nagyon nagy már a mozgáshiánya.

Hol árulod pontosan a gyerekruhákat? Körül tudnád valahogy írni?

Vége a napnak, megyek aludni, Tünde még hajnalban kelteni szokott.

Sziasztok, Anita
aníta
 
 


Sziasztok!

Anita,én is pont úgy gondolom hogy nem mindíg a legtökéletesebb gyerek a legboldogabb.Nekem mikor a nagyfiam kicsi volt görcsösen ragaszkodtam a tökéletes dolgokhoz,ha nem úgy sikerült a gyereknek a rajza az ovodában,ha az ovónéni valamiért elmarasztalta .Mostmár megtanultam hogy nem lehet mindenki tökéletes,én sem vagyok az,hát hogy várom el agyerekemtől?!

A tank kijövetelt úgy értsd,hogy a lépcső döng a lejövetelétől.Sorházi lakásba lakunk gondolhatod!!!
Ha duzzog ugyanígy megy fel.Aztán mikor megnyugszik jön le Kép:D
A piacon az átjáróval szemben.Ahol a tökmagot árulják.
Megyek mert főzni fogok.Bálinttól ha megkérdezzük hogy mit főzzek az mindig húslevest.Hát az lesz...
Próbálok képet fölrakni de át lett álítva a fényképezőgépünk és nem engedi feltenni,kicsinyítéshez meg nincs programunk.

Sziasztok
Ildikó
Kép
befaba
 
 


Sziasztok!
Igen, én is ilyen görcsösen ragaszkodom a tökéletességhez, hogy ügyes, okos, jól nevelt legyen de azért talpraesett is és még sorolhatnám Kép
Persze nagyon imádom őket, és úgy jók ahogy vannak.

Képzeljétek Tünde este 9-től reggel 5-ig aludt!!! Ez nálunk eddig nem fordult elő, nagyobbik is kb. 9 hónapos korában aludta át először az éjszakát.

Megyek, mert most nyűgös egy kicsit.

Sziasztok, Anita
aníta
 
 


Sziasztok!

Alig van időm írni, de szánok rá, utána megyek főzni.
Sajnos Geri keze még mindig pirosas az oltásnál és azóta is nyűgös. No meg fájlalja is. Csütörtökön vissza kell mennem a gyerekorvoshoz, mert az oltásnál vizeletet is kellett volna vinni és nem vittünk. Bepótolom és rá is kérdezek, hogy ez természetes, hogy napokig piros a helye az oltásnak és fájlalja? Ezt már az új oltási rend alapján kapta és másfajta az oltóanyag is.
Tegnap is vendégségben voltunk. Alig bírtunk Gerivel, rohangált, nem fogadott szót és le is vert egy cserepes virágot. Nem volt baj belőle, mert 2 gyerek van abban a házban is és heti 1 alkalommal biztos leborul a cserép, mégis olyan hülyén éreztem magam. Ki is takarítottam gyors. Kép
Ma is olyan szeleburdi. Vendégségbe megyünk délután, de nem kockáztatom meg vele, inkább elviszem anyuékhoz. Rég volt ilyen kis "dilis".
Az is biztos, hogy ő is unja már magát idebent, vágyik ki a kertbe. De ha minden igaz, már nem lesz fagy és jön a jobb idő.

Bálint biztos nem hiperaktív, mert az egy születés alatt fellépő oxigénhiány miatt kialakult " betegség". A hiperaktív gyermekek nem esznek vagy keveset, nem bírnak megülni egyhelyben, nem alszanak...stb... Ezt akkor tudtam meg, amikor Gerit vittem először dokihoz, hogy gond van vele.
Bálint inkább csak az a kis örökmozgó kisfiú. Örülj neki, hogy nem a számítógép előtt ül. Én tavasszal vinném sportolni. Futni...az nagyon jó. Gerit is visszük a köröspartra, ha nem lesz sár és futunk. Lefárasztja és kiadja magából a gőzt. Vagy nyáron vigyétek úszni. Szóval valami olyan sportot kellene kitatlálni, ami megmozgatja. Foci?

Tünde nagyon jó kislány! Tartsa is meg jó szokását! KépHa jön a jóidő, átmehetünk és valamelyik játszótéren összeengedhetjük a gyerekeket. Biztos jól ellennének,mert Geri nagyon szereti a nála idősebb gyerekeket. A barátnőm pedig a Wlassics ( biztos nem jól írom ) sétányon lakik, majdnem a mögötettek levő tömbben. 25 szám alatt. Nagyné Hegedűs Hajni, nem ismered véletlen? Van egy 3 éves kisfia, Levike. Hozzájuk szoktunk menni nagy ritkán.

Most mennem kell. Úgy írnék még, de az óra mutatója írtó gyors. Vagy csak nekem tűnik úgy? Kép

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


sziasztok!

A foci az nagyon jó ,már mondta Bálint hogy ő is focis lesz mint Bence.De ha egész nap zavarnám se fáradnak le.Bence is ilyen volt kiskorában,most már egy kicsitt lenyugodott.Habár multkor nem volt edzése és már nem tudott mit kezdeni magával.Most az iskola váltás után nem akar már focizni,a kézilabda érdekli.
Képzeljétek már egy másfél éve jár egy lánnyal,nagyon kitartó az én kisfiam,és most derült ki hogy ugyenabban az évben,hónapban születtek egy nap külömbséggel.Találkoztam az anyukával és meg ismertem,egy szobába feküdtünk.Ehez mit szoltok?
Ma apa kint volt Bálinttal,mint a kismalac úgynézet ki mikor bejöttek,de nem baj.Nagyon élvezte, motorozott meg a kutyával játszott.

Megyünk anyuékhoz mennem kell.
Sziasztok IldikóKépKép
befaba
 
 


Sziasztok!

Végre itthon vagyunk. Elég sűrű volt ez a ét, de talán a jövőhéten egy kicsit lazíthatok.
Izgulok, holnap megyün a humán fejlesztési központba. Nagyon kíváncsi vagyok, mit fog mondani a doki. Remélem ő is észreveszi a változást Gergőn. Az egyik barátnőm kisfiam is hasonló, mint Geri. Későn kezdett el beszélni. Õk is jönnek. Pont egy időpontot kaptunk. Kíváncsi vagyok, hogy most 2 gyereket vizsgálnak egyszerre?
Ez a kis csimóta sem nyugszik. Kép papírt és ceruzát kért az előbb. Hihetetlen, hogy mennyi időt tud a rajzolással, gyurmázással és gyöngyfűzéssel tölteni. Kép Imád minden olyan dolgot, amivel alkothat valamit. Szerencsére nagyon kreatív. De ezt biztos tőlem örökölte. Kép
Hamarosan elkezdjük készíteni a húsvéti díszeket. Ültetünk majd valami kis zöldet is cserépbe. Alig várom. Én is élvezem ( a locsolást már kevésbé ).

Ildikó!
Biztos nehéz és fárasztó egy ilyen kis örökmozgó anyukájának lenni, de ne bánd, hogy ilyen kis eleven. Kép Geri tavaly volt ilyen. Biztos emlékszel, hogy panaszkodtam. Majd alábhagy, ha jön a jóidő és sokat lehet az udvaron.
Holnapra már 16 fokot mond, bár esőt is jósolnak a jövőhétre. De ez már a tavasz kezdete és ha így halad a felmelegedés, akkor valóban már nem sok idő és itt az igazán jó idő.

Most megyek fürödni, mert holnap biztos fárasztó lesz a délelőtt. Legalábbis idegileg. Kép
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Ildikó! Bence tényleg nagyon kitartó, és nagyon korán érnek ezek a mai gyerekek, igaz? Korábban mint annak idején mi. De az gondolom ma is ritkaság számba megy, hogy ilyen hosszú ideig tartson egy kiskamasz kapcsolat. Nem semmi Kép
ÉS az is milyen nagy véletlen, hogy annak idején együtt voltatok a szülészeten! Mit szólt ehhez Bence és a barátnője?

Anikó! Remélem sok-sok dícséretet kaptatok, és nincs gond.
A barátnődet nem ismerem, pedig lehet hogy már találkoztunk. Ha jön a jó idő, tényleg találkozhatnánk. Kép

A csoda (az éjszaka átalvása) csak egy napig tartott, de remélem megismétlődik majd.

Sziasztok, Anita
aníta
 
 


sziasztok!

Anita!
Csak nevetnek rajta,mondtam nekik hogy lehet hogy eggymás mellett feküdtek a csecsemő szobában.Jó mi?
Én is nagyon büszke vagyok a kisfiamra,mert sokszor hívják a haverjai de ő kimenti magát "foglalt vagyok" jelszóval.Nagyon aranyosak.
A találkozásnak én is nagyon örülnék,Anikóval már találkoztam,jó lenne ujra.
ma Bálintot ahogy hazahoztam a bölcsiből nem akart bejönni,apával a kutyának kenelt csinálnak.A télen teljesen szét turta az udvart.Muszáj bezárni,mert füvesíteni akarunk.Én a szívem szerint nem tartanék kutyát,de a gyerekek nagyon szeretik,ha én távolítanám el biztos nagyon beletaposnék a lelkükbe így tűrök.

Ma kint voltam a piacon,de csak a napsütés volt belőle jó.Nagyon szép az idő.
Anikó!
Mi ujság a dokinál?Egyszer ha van kedvetek nálunk süthetnénk szalonnát,ha jön a jóidő ,Bálint már kérdezte hogy mikor sütünk.Nagyon szereti a zsíros kenyeret.
Megyek mert Fanninak derelyét ígértem.FELELÕTLENÜL ,!nem sok kedvem van.

Sziasztok ,Ildikó
Kép
Jó ez a kép,milyen igaz.nem?
befaba
 
 


Sziasztok!

A jó időnek köszönhetően ma szinte nem is voltunk bent a lakásba.Bálint nem fáradt el eléggé mert még mindíg nem akar aludni menni.Azt hittem hogy jó lefárad,de nem.

Nálatok mi ujság régen nem írtatok!
Ma sütöttünk szalonnát a hugomék voltak itt,ez volt az évad nyitó.A gyerekek nagyon élvezik.

Megyek mert próbálkozok az elaltatással.
puszi,Ildikó
Kép
befaba
 
 


Sziasztok!
Jó nektek, hogy kertesben laktok, mi is nagyon vágyunk rá. Biztos több munkával is jár, de megéri, igaz? A szalonnasütés is jó lehetett.
Remélem nemsokára (1-2-3 év múlva), mi is elköltözhetünk. A szocpolt is jó lenne felvenni.

Mi Tündével egész nap bent voltunk, én vagyok most beteg. Férjem a nagyobbikkal elment egy jó nagyot sétálni délután. A kiscsajszi úgy elfáradt, hogy már javában durmol.

Anikó! Remélem jól vagytok, régen írtál.

Sziasztok, Anita
aníta
 
 


Szia Anita

Jobbulást kívánok neked.

Nagyon jó a kertes ház csak mindíg van mit csinálni,a férjemmel mindig valamin törjük a fejünket.Most a terasz egy részét szeretnénk beépíteni ,de nagyon sok pénz kell hozzá úgyhogy az idén nem biztos hogy lesz belőle valami.
Ma apa egész nap ásott,mert a kutyánk kitaposta az összes füvet,ujra kell vetni az egészet.

Megyek aludni.
Szia,Ildikó
befaba
 
 


Kép

Kép

Sikerült lekicsinyítenem a képeket.
Ja bocsi ,sziasztok.A nagy sikerre való tekintettel nem köszöntem.
befaba
 
 


Sziasztok!

Én Farkas Bogi vagyok Győrből és a győri topicból.

Hamarosan beíndítom új vállalkozásomat. Pelenkafutár és csomagküldő céget alapítok.

Ha érdekel benneteket, akkor a www.pelenkacsomagkuldo.tar.hu oldalon megnézhetitek a pelenkákat.

Ha mint munkalehetőség érdekel benneteket, akkor keresek pl. területi képviselőket is.
Jutalékos rendszerben (nem ügynöki, nem mlm munka) működne.
A munka a következő lenne:
Küldök szórólapokat annak aki foglalkozna vele, és mondjuk a terhesgondozóban, vagy forgalmasabb helyeken kiteszitek a szórólapot, amin a Ti adataitok lenne.
Aztán csak várni kellene a megrendeléseket, amit aztán Nekem adnátok le. A pelenkát én küldöm a megrendelőnek, Ti pedig jutalékot kapnátok a pelenka darabja után.
Õszintén megmondom, hogy nem egy nagy összeget lehet vele keresni, eleinte havonta csak pár ezer Ft-ot, de ebbe nem kell pénzt befektetni. Vagy esetleg a jutalékot vissza tudjátok forgatni a pelenkákba, így egy idő után akár a saját pelenkáitokat ingyen kapnátok.

Üdvözlettel: Farkas Boglárka, Győr

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltüntem, bevallom nem is szégyenlem most magam, mert jó hírt hoztam. Kép
Hétfőtől dolgozni fogok és ezen a héten ezt intéztem. Kép
Délelőttönként kell mennem, ez pont jó is, mert Geriért fél 12-re mennem kell. Annyira boldog vagyok. Pont, amikor olyan kilátástalanná vált az, hogy délelőttre munkát találjak...de puff, ez így adódott egyik pillanatról a másikra.
Biztos nehéz lesz belerázódni, de nem baj. Kicsit összeszedem magam legalább, mert kezdtek begyepesedni itthon.
Veszek pár ruhát magamnak, mert a melegítő és farmer teszi ki a ruhakollekciómat. Kép
Nagyon furcsa lesz újra munkába állni, de nagyon örülök is neki. Kép
Bocsi, hogy itt áradozom, de ma már ez olyan nagy kincs. Főleg egy kicsigyermekes anyukának.

Puszi mindenkinek. Megyek ebédet csinálni.
Ma csirkehusival töltött szezámmagos batyut csinálok. Kép
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anikó,nagyon örülök hogy találtál munkát.Én is keresek ,de nagyon nehéz találni.Januárban nekem is úgy nézet ki hogy a kórházba mgyek dolgozni,már megvolt az egészségi könyvem,és utolsó nap telefonáltak hogy mégsem kell mennem.Nagyon rossz volt,mert készültem már apával megbeszéltük hogy hogy osszuk be az időnket.
Most megint keresek,mert a piac nagyon vacak,muszáj valamit keresni.
Mit fogsz csinálni?Mi lesz a munkád?Ha nem titkos.....
Irj milyen a munka.
Sziasztok,Ildikó
befaba
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! Elég nyűgös mostanában a kicsi, talán jön a foga. Mostanában pedig igyekszem utolérni magam a háztartásban, sok a tennivaló, pedig az ablakokat még meg sem pucoltam. Ez az újbóli rossz idő pedig a kedvemre van rossz hatással.
Írok majd bővebben, most a kazán-szerelőt várom, mert elromlott.
Ha jön a jó idő elmegyünk a kicsivel a piacra és megkeresünk Ildikó, kellene pár jó ruha a nagyobbiknak. Ugye nemcsak szerdán és szombaton vagy kint, mert nagy tömegben nem szívesen megyek.
Anita
aníta
 
 


Szia Anita!

Nekem is nagyon vacak a kedvem,ettől az időtől.Front érzékeny vagyok szinte minden időre,ma majdnem megfagytam a piacon.Már azt beszéltük hogy vissza vesszük a téli cuccokat.
Én minden nap kint vagyok,csak akkor nem megyek ha nagyon esik az eső.
Most foglaltam le nyárra egy szállást,ez egy kicsit feldob.Sikerült egy nagyon szép helyet találnom a szállás lapon.
Megyek mert Bálint nagyon türelmetlen igértem neki hogy keresünk lovakat az interneten.
Már ő is gépezni akar,biztos látja a nagyoktól.Most reklám van egy kicsit nyugi van.
Sziasztok,Ildikó
befaba
 
 


Sziasztok!
Ildikó! Voltunk pénteken a piacon, délután, de már nem voltál kint. Majd legközelebb. Nem tudtam délelőtt menni, mert mindig akadt más elintézni való. Délután pedig hármasban sétáltunk el. Most egy kicsit pihenünk, Tüncsi alszik, Netti nem. Õ nem az a hétalvó tipus, így én sem alszom. Még sok a teendő Hétfőig, tojást sem festettünk még, a sonka főzés is hátra van, meg a süti készítés, úgyhogy várnak a feladatok.

Anikó! Milyen a munka? Be tudod osztani így az idődet. Emlékszem mikor én munkába álltam, kellett egy kis átállás, míg megszoktam, és be tudjam osztani az időmet.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!!

Én nem tudok beszúrni szép képeket. Ti honnan töltitek le?

Sziasztok, Anita
aníta
 
 


Sziasztok!

Sajnálon hogy nem voltam kint a piacon,de a nagymamám a kórházba van és a hugommal felváltva megyünk hozzá.Pénteken én voltam a soros,aztán rohantam Bálitért a bölcsibe.Már 3 hete van mama a kórházba azóta semmire sem marad időm.A húsvétot nem szoktuk ünnepelni mindíg elmegyünk valahova,az idén csak a hugomékhoz megyünk.
Még a nagytakarítást sem tudtam megcsinálni,habár nagyon nem is akartam belekezdeni,mert festeni fogunk.Nem sok kedvem van hozzá,de Bálint minden falat össze mázolt.

Holnap Bence barátnője és a szülei jönnek hozzánk ebédre,nem gondoltam hogy ilyen hamar nász jelölteket kell majd megvendégelnem!!!!!!!!!!!!!
A képeket meg innen lehet leszedni:
www.gifplaatjes.nl
ha rámész a keresőbe a" képekre " találsz egy csomó oldalt.
Kép
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok !
befaba
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így eltüntem.
Bele kell rázódni ebbe a helyzetbe. A munka nagyon jó, nagyon szeretem. Furcsa így irodai munka után, de szerintem jobb, mert emberek közt vagyok. Csak ugye meg kel tanulni mit mikor és hogyan osszam be az időmet. Bele kell rázódni.
Nem vagyok minden nap, de ha itthon vagyok , akkor itthon dolgozgatok.
Kicsit meg vagyunk fázva, de remélem kilábalunk belőle. Geri most megy bele.
Amúgy jól vagyunk, Geri imád bölcsibe menni.
Most készülök a holnapi napra, mert biztos jönnek vendégek. Takarítok, mert sütni most nem fogok.
Lesz szendvics, mert ez a kelendőbb inkább, és vettem dobozos sütiket, rágcsálni valót. Illetve töltött tojás mindig van. Rendszerint rajtam maradt minden évben a sok süti és miegymás, most ezt szeretném elkerülni.
Vettem még egy nagy kalács koszorút. Annyira megtetszett, hogy nem tudtam a boltban hagyni. Kép

H alesz egy kicsit több időm, akkor jelentkezem.

Addig is kívánok mindenkinek nagyon kellemes húsvéti ünnepeket!
Kép

Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Ildikó! Valószínű jövő héten megint megyek hozzád, az egyik póló kicsi lett, a másik nagyon jól áll a nagylánynak és nagyon tetszik is neki. Még majd akarok nyári ruhát nézni neki, ill. vmi fejfedő is kellene. Az szokott lenni nálad? Gondolok itt fejpántra, ami védi a fülét, nyári sapkára.
Tegnap nagytakarításban voltam, de jól esett és végre tiszták a függönyök. Még van mit csinálni, de ma csak főzök és bevásárolok. Holnap egy ugyanolyan korú babát várok vendégségbe, mint Tünde. Kíváncsi vagyok mit fognak szólni egymáshoz. Együtt voltunk a szülészeten a babás szobában. Megyek is főzni, mert aztán lemegyünk.
Sziasztok, Anita
aníta
 
 


Sziasztok!

Jövöhéten ,minden nap leszek a piacon.Hogy sikerült a baba találkozó?Remélem nem voltam nagyon "sok " multkor a piacon?

Most böndésztem egy kicsit a neten és találtam nagyon aranyos grifeket.Teszek fel belőle egy párat.Aztán megyek mert vettem egy csomó virágot a kertbe és el akarom ültetni őket,ha apa meg nem csinálta.Õ nagyon szeret kertészkedni,én kevésbé.
Kép
Kép
Kép

Remélem tetszenek,Most megyek mert látom hogy apa hozzákezdet a kertészkedéshez.
Anikó hol vagy?
Sziasztok,Ildikó
befaba
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy el elmaradozok, csak szinte sosem jutok gép elé.
Nem csak amiatt, hogy dolgozom, hanem hogy itt a jóidő és a kertben vagyunk, illetve most Geri beteg és nem jár bölcsibe.

Nevetséges az egész... Geri kedd reggelre befulladt egy kicsit. Vagyis zilálva vette a levegőt. Köhögött is, így gondoltam még most gyor el is viszem a dokihoz, nehogy az legyen, mint januárban, hogy kruppos lett. Sajnos a mi dokink szabadságon volt, így egy másik helyettesítette. A doki nem írt fel semmilyen antibiotikumot, mondván nem beteg ez a gyermek. Én adtam neki a rinathiolt és a befúvót, amit még januárban kaptunk. Nem lett jobban. Csütörtök reggelre majdnem 40 fokos láza lett, sírt és félrebeszélt. Nem volt ereje. Úgy vittük a kezünkben a dokihoz. Akkor szerencsére már a mi dokinénink rendelt. Csodálkozott is, hogy nem kaptunk semmilyen antibiotikumot, hisz Geri megy bele a tüdőgyulladásba. Nagyon mérges voltam a másik dokira, hogy ilyen pancser. Ha akkor írt volna fel normális gyógyszert, nem jutunk ide, ahol most vagyunk.
Már sokkal jobban van Gergő, nem is lázas, csak még csúnyán köhög. Azóta sem fulladt be szerencsére, de azért bennem van, hogy bármikor.. Kép
Szóval így vagyunk mi. De tegnap is kint voltunk akertben és ma is megyünk sétálni egy kicsit.

Jó, hogy újra kint lehet lenni a kertben. Most virágzott a cseresznyefa és a meggyfa is. Telestele voltak virággal. Gyönyörű volt. Kép Rendbetettük a kertet is, de most csinálunk egy kis veteményest, mert kedvet kaptam hozzá. Csak egy kis paradicsom, pparika, borsó, retek és sok fűszernövényem lesz. levendula, kakukkfű, bacsalikom..stb... Imádom az illatukat. Kép És odacsalogatják a lepkéket. Majd büdöskét is akarok elszórni, mert igénytelen virág viszont szines és kiöli maga közül a gazt. Kép

A munkahelyem nagyon jó. Kép Tegnap gondoltam bemegyek egy kicsit, úgy 11-ig, mert anyák napjára készülünk. 1-kor néztem fel az órára. Anniyra eltelik az idő és minden percét élvezem. Ennél jobb helyet nem is találhattam volna. A tulajdonos aki hasonló korú 2 gyermekes anyuka, nagyon aranyos és azt hiszem jól meg is értjük egymást. Furcsa volt ugyan az irodai munka után egy bolt, de jobban tetszik, mint egy szobában ülni és a papírok közt molyolni.

Most megyek, mert lassan indulunk sétálni, én meg közben beugrok szavazni!
Puszi mindenkinek!
Anita írj egy kicsit magatokról, mi újság veletek!

Anikó
Ezeket én fotóztam. Kép
KépKép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anikó!
Gyogyulást Gerinek.Tényleg nagyon pancser a doki ha nem látta a kezdődő tüdőgyuszit.Mi is nagyon sokat vagyunk a kertbe,most is Bálint kint van apával.Takarítják az autót,mert el akarjuk adni.Jövőhéten viszem be a kereskedésbe vagy ha sikerül egy uj autóba beszámolni.Nagyon szeretnék új autót,de sok a havi részlet,de majd meglátjuk.

Nálunk is tele vannak /voltak a fák virággal,minden fekete felhőnél izgulunk hogy csak jég ne jöjjön.


Sok puszi,jó munkát.Tegnap éppen Békésen voltam gondoltam rátok.
Ildikó
Kép
Gerinek egy gyógyi kép.
befaba
 
 


Sziasztok!

Jöttem szólni, hogy ma voltunk a dokinál és Geri tüdeje nagyon szépen kitisztult. Szerdától mehet bölcsibe. Kép
Ma már nagyon eleven volt, jókedvű. Alig várta, hogy bemennjünk a doktornénihez. Kép

Amiért még feljöttem:..
Ildikó! Tudom, hogy neked van tupper edényed.
Most nagy kedvezmények vannak, mert az akciós dolgokat akciós ár alatt tudnám hozni. bagyis az egyik barátnőm tupperezik és tőle tudnám elhozni.

Ami nagyon szuper árban van, az a fagyasztószett. Hópelyhely mintája van
Tartalma: 1db 1200ml-s
2db 800ml-s
2db 400ftml-s
Ára: 3800ft

Lélegző kincstár( nagy, krumpli tárolására is alkalmas ) 4500ft

KOnyhai mindenttudó: 4500ft

A többi dologból pedig, ami nem akciós, de a katalógusban benne van, azokból -15% jön le.
Szerintem az akciósok nagyon jó árban vannak, de a többi is ezzel a -15% kedvezménnyel.
Még postaköltség rájön ugyan, de az fejenként 100-150ft.

Ha valami érdekel esetleg, írd meg.
Anita, ha te is szereted a tuppert és ha kérsz valamit, írd meg nyugodtan. Én ugyan nem tupperezem, de így szoktam segíteni a barátnőmnek.

Most megyek, mert nagyon elfáradtam. Ablakokat pucoltam, függönyt mostam és még akertben is voltunk, + mostam is. Kép

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Még lemaradt, hogy a szilikonformák is akciósak.

hercegnő( egyszerő kerek forma ) : 8990ft helyett 5900ft
király ( kenyérforma ) 7600ft helyett 4800ft
muffin ( 7db-os ) 6600ft helyett 4000ft
Kuglóf forma: 3000ft

A lélegző kincstár pedig nem 4500ft, hanem 3800ft.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anikó!

Köszi hogy szoltál ,de nem tudok venni mert belevágtunk a kocsi vásárlásba.Muszály egy kis megzorításokat csinálni.Úgyhogy nem költhetek.Én nagyon szeretem a tupper edényeket.
Apa szokott jégkrémrt csinálni,a gyerekek nagyon szeretik.
Ma voltunk megnézni a szuzukinál az autókat nagyon jó árban vannak,és olyan segítőkészek.Valamelyik nap a skodánál voltunk ott nem nagyon akartak megérteni engem,csak azt akarták rámtukmálni ami elfekvő.Pedig kilettem okosítva.
A sógorom autószerelő és mondta hogy mit csináljak.

Örülök hogy Geri jobban van,Bálint kezd egy kicsit náthás lenni.Tegnap egész nap pancsolt,locsolt apával.remélem nem lesz nagyobb baj.
pusz nektek,Ildikó
befaba
 
 


Sziasztok!
Sajnos nálunk mindkét csajszi beteg, de nem komoly, egy kis megfázás. Mondjuk éppen elég ahhoz, hogy az éjszakáink rosszabbak. Tünde orra sokszor eldugult, amiért sokszor ébredt. A piacra sem tudom mikor megyek ki, de igyekezni fogok.
Anikó! Örülök, hogy meggyógyultatok! A kertészkedés nagyon jó lehet, én is szívesen csinálnám, és Netti is imád kint szöszmötölni. Remélem hamarosan(1-2-3 év) múlva mi is költözünk.

A tupperek közül gyerekeknek való dolgok érdekelnének, pl. uzsis készlet, fedeles pohárral. és "gyúródeszka" nyújtófával. Ha megírod az árát. eldöntöm kell-e. Jó lenne képen is látni.

Tünde nyűgös, Anett is itthon van, így most be kell fejeznem, majd írok bővebben a babatalálkáról is. Nagyon cukik voltak.

Sziasztok, Anita
aníta
 
 


Sziasztok!

Ildi! Remélem Bálint nem lesz betegebb, mert az ember szíve szakad meg, ha a gyermekének valami baja van. Kép
Mikor Gerinek nagyon magas láza volt, ott ültem az ágya mellett a földön, simogattam és csak néztem. Szörnyű volt neki is, mert szegénynek még sosem volt ilyen magas láza. Sőt..láza sem nagyon volt még.
Autó! Nekünkvan egy másfél éves Suzuki ignis-ünk. Én imádom, mert hatalmas, jól elférünk benne. De a mostani utak olyan rosszak, hogy Gabi gondolkodik egy terepjárón. Persze ennek az autónak most írtó jó a törlesztőrészlete és nem szívesen cserélnénk le. De lehet 2-3 év múlva rászánjuk magunkat.


Anita!
Épp elég, ha az orruk folyik, mert éjjel ugye nehezen kapnak levegőt. Kép ha megfogadtok egy tanácsot!
Amikor baja van a gyereknek akkor 1-2 napig adjatok nekik 1000ml c-vitamint! Ezer ml!!!! Nem lesz sok. Mi napi több ezer c-vitamint eszünk meg, ha érezzük valami gond van. Másnap már érezzüka hatását, 2 nap múlva meg már nem is vagyunk betegek. Én most 3 hétg kínlódtam a náthával, aztán a c-vitamin bomba 2 nap alatt helyrehozott.
Tüninek cseppekben add vízzel vagy amit megiszik, Anett pedig eheti rágótablettában is. Ahogy jobban elfogadja.

Mindjárt írom az árakat és megpróbálok képeket is feltenni.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anita!

Az uzsidoboz szett: 2070ft ( katalógusban 2590ft )
Kép
Nekem a zöld van csk, de szeretük nagyon.

Poharak. A tupper már nem forgalmazza a fél literes csavaros tetős uzsipoharat.
Ilyenek vannak, amik gyerekeknek is nagyon jók:

Kép
Ezek kis füles poharak, melyekhez tető is tartozik.
1700ft ( katalógusban 2100ft )

Kép
Szívószálas poharak.Van teteje, amin van egy akkora lyuk, amibe a szívószálját be lehet dugni.
2400ft ( katalógusban 2990ft )

Anikó Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a Suzukinál megkötni a szerződést.Lesz egy gyönyörű piros igniszünk.Már alig várom 2 hét mire megjön.

Gyógyulást a gyerekeknek Anita.
Szóltak a bölcsibe hogy ha reggel is be lesz rekedve Bálint vigyem a dokihoz,de nincs láza és csak nagyon kicsit folyik az óra.Köhögni meg egyáltalán nem köhög.Nem tudom mit csináljak,adtam neki káciumot attól a nagyoknak lemult a rekedség.

Anikó nagyon jól néznek ki az edények.Egy uzsidobozra én is befizetnék,majd meglátom hogy mennyit kell befizetni még a kocsiba.

Sima c vitamin tabletta is jó?
Puszi,Ildikó
Kép
Ezt a képet Fanni csinálta ,Bálint akkorákat grimaszolt.
befaba
 
 


Kép
Kép
Itt van még két grimaszoló kép nagy bohóc ez a gyerek.Állandóan nevetni kel rajta.Nem tudom hohy mi lenne velünk nélküle.A nagyok már alig vannak ithon,csak kaja kell akkor jönnek hazafőleg Fanni.Bence meg a gép előtt ül ,vagy Zsófizik.
Bocs hogy ilyennekel zavarok.
befaba
 
 


Sziasztok!
Aranyos Bence, az én nagylányom is ilyen kis kópé, de imádom, hogy ilyen!!!

Anikó!
köszönöm a tanácsot, szívesen fogadom! :o)
Én most kezdem komolyabban venni ezt a vitaminszedés dolgot. Eddig is szedtünk, főleg télen multivitamint és Netti Béres C-t. Most hogy beteg, két 50 mg-os C vitamint, és a Multi-Tabs-ot szedjük (ebben is van 60 mg C is.)
Én most kezdtem el szedni napi 2*500 mg C vitamint és a Pregnavitet.

De Netti is valóban lehet több C-t is szedhetne, és én is. Mailbe küldtem Neked egy linket, olvastad? És a könyvről is hallottál, esetleg olvastad? Nekem csak most került a kezembe, de nagyon nagy hatással volt rám.

Ildikónak írom le itt is:
Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség
a doki linkje: www.freechoice.hu

Itt vitaminkészítmények is vannak, most gondolkozom, hogy rendelni is fogok, de hosszú távon elég sokba kerül, pedig biztosan nagyon jó lenne.

Köszönöm a tupperképeket is!!!
Az uzsis szett legkisebbjébe mi fér bele? Egyébként tetszik, ha megyünk sétálni is hasznos, mind a kettőnek tudnék valamit pakolni. A poharakon is gondolkozom. A szívószálasban a lyuk elzárható? Vagy táskában kiömlik?

Még egy kicsit gondolkozom rajta, nem baj?

Puszi Mindenkinek
Anita
aníta
 
 


Anikó!
Még két kérdés lemaradt:
Hány dl-esek a poharak? És darabja kerül 1.700 ill. 2.400 Ft-ba, vagy párban adják?

Puszi, Anita
aníta
 
 


Szia Anita!

A poharak párba vannak tehát 2db kerül ennyibe. Majd ma este megkérdezem barátnőmet, hogy mekkorák valójában és a szívószálasnak zárható e a lyuka. Kép

A dobozok méretei:

kicsiKép egy zsemle vagy gyümölcs fér bele.
10x8,4x5,2

közepes:
13x10x5

nagy:
22,5x12,1x6,8
Ebbe én elég sok cuccot szoktam beletuszkolni. Kép Illetve pont jó bele a hűtőhőz járó tojástartó. Így én eleinte tojáshordásra használtam amikor a piacon vettem a tojást.

Vitamiról... Az nagyon nem jó, ha folyamatosan adsz vitamint, mert a szervezet olyan csodálatos, hogyha megkapja ilyen formában, akkor lelustul és a kajákból már nem vonja ki őket. És ha abbahagyjátok a vitaminok szedését, a szervezet már nem hajlandó a kajából előállítani őket vagy idő kell neki.
Én inkább csak a c-vitamint ajánlom, de azt is csak akkor, ha pl közösségbe kerül vagy náthás, beteg a gyerek. Utóbbi esetben pedig 1-2 napig 1000 ml ajánlott.
100ml nem sokat ér. Kép
Remélem azért a lányok jobban vannak és az áéjszakákat is jobban átaludják!

Ildi! Nem semmi kiskölyök lehet Bálint. Majd ha lesz egyszer időnk, akkor megbeszéljük a szalonnasütést! .)

Most megyek, mert barátnőm hazajött Angliából és ma látogat meg minekt, mert hétvégén már utazik is haza.

Puszi nektek és kellemes napot! Kép
Anikó
Kép
Ez a kép tegnap előtt készült. Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anita!

Közben megnéztem neked a szívószálas poharakat.
Ezt írják róla a katalógusban:

Lég és cseppmentesen záródó teteje megvédi az italt a portól,rovaroktól.

Alkalmasak a mindennapi használatra.
Szénsavas és meleg italokat is fogyaszthatunk belőle de akkor ne zárjuk le a tetővel.

Kirándulásnál,utazásnál,kempigezésnél is jól használhatók.

Vizsont írtam barátnőmnek, este jelentkezik.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anita!

A szívószálas poharak teteje olyan, hogy teljesen lezár egy szilikonnal. Oda be tudod dugni a szívószálat és ha kiveszed, cseppmentesen lezár.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anita!
Megnéztem a bögrék nem 2dl-sek, hanem nagyobban. Bemásolom, ami a tupper honlapján írnak róla:

- A lég- és cseppmentesen záródó tetõk segítségével megóvhatjuk italunkat a portól és a rovaroktól. Az el nem fogyasztott italt lezárhatjuk, hûtõbe tehetjük. Az italos poharakat csak állított helyzetben szállítsuk!

- Különleges formatervezése miatt a gyerekek is kedvelik ezeket a termékeket. Gyerekzsúron nagyon jól mutat a sok színes Pohár.

Az Új Hullám Bögrék, 350 ml, az Új Hullám Poharak 330 ml ûrtartalmúak:

Jó éjt
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Még meg sem kérdeztelek benneteket, hogy május 1-én Csabán lesz valahol valami?
Békésen biztos megyünk a ligetbe, de lehet átnéznénk Csabára is.
Vasárnap pedig Békésen szintén a ligetben lesz buli és a megszokott republic koncert. Erre biztos nem jövünk már fel, de délelőtt csavrogni fogunk.

Anita!
Hogy vagytok? Lányok javulnak?

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Már megint én vagyok. Szombaton adom le barátnőmnek a rendelést. ha valamit szeretnétek kérni, akkor ide megírhatjátok. Majd csak május 2. felében kell fizetni,mert 15-én kapja meg barátnőm a termékeket és még utána egy hét, mire én megkapom.

Jó éjt!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anikó!

Nem tudtam hamarabb írni. Ha még nem késő, akkor az uzsidoboz-szettet kérném szépen. Ha megérkezik, és ha akkortájt itt jártok Bcsabán, szívesen látunk Titeket. A játszin is találkozhatunk, itt van előttünk. A kocsivezetéssel én sajnos hadilábon állok.

Szia, Anita
aníta
 
 


Szia Anita!

Szóltam a csajszinak, hogy tegye még hozzá a rendeléshez, így majd május 2. felében meg is fog jönni.
Majd átvisszük.
Most megyek is,mert Geri nem aludt még ( vendégeink voltak ) és most kezd nyűglődni.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Bocsi de nem tudtam hamarabb szólni hogy nem kell semmi tuppert.Egész hétem mamához szaladgálok a kórházba,közbe a kocsit intéztem.Most is csak most jutottam gép közelbe.Napközbe a gyerekek ülnek előtte.

Gergő jól megnőt,"akkora mint apa".Bálint minden nap valami csibészséget talál ki,sokszor elég neki egy perc és már valami rosszban sántikál.Délután aludt 3 órát,ami nagyon ritka,de olyan jó volt mert addig én is tudtam egy kicsit pihizni.
Megyek lefeküdni mert holnap anyuék disznót vágnak,korán kell kelnem.
Puszi,ildikó
Olyan jó griffeket találtam,teszek fel egy párat.
Kép
Kép
Kép
befaba
 
 


Ildikó!

Köszi, hogy szóltál, semi gond, hogy nem tudtál hamarabb.
Mi van mamáddal? KOmoly baja van? Jobbulást!

Amikor mi vettük a kocsit, pont nem volt középszürke metálban, így nekünk 1 hónapot kellett várni, míg legyártják. Alig bírtuk kivárni. Kép Mint a gyerekek, úgy számoltuk a napokat. Nekünk ez az első kocsink, tehát nagy előrelépést jelentett. Kép Azóta is rendesen ki van használva. Kép

Ezeket a gifeket hol találtad? Olyanokat keresek, hogy munkagépek, buszok, vonatok..stb.. Gerinek csináltam egy mappát és abba tettem bele párat.Tökéletesen kezeli a gépet, pedig mes sem tanítottuk rá. Vagyis látta, hogy mi mit csinálunk és megtanulta. Tudja hogy kell dokumentumot megnyitni, majd ott megtalálja a gifeket. Rákkattint arra a képre, amit meg szeretne nézni, majd kinagyítja. Ha másikat akar nézni, akkor piros X-re kattint és jöhet a következő gép.
Ennek ellenére ritkán engedjük gép elé, de azért egy nap egy negyed óra engedélyezve van. Vannak napok, amikor nem is jut eszébe, olyankor nem is emlékeztetjük rá. Kép
Most szerencsére elmentek sétálni, így gyors bekavarom a túrógombócot és kiporszívozok + mosok is. Jó idő van, de holnaptól esőt mond. Pedig menni akarunk csvarogni a városba.
Megyek is.
Puszi mindenkinek!
Anikó

Íme a kedvenc hátitáskával: Kép
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: