Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Márti az Omlósi Gyuláékkal beszéltek a Tesómék ,azt hiszem ez a szakállasok klubja,és igen mikor kiér akkor kell odaadni az ajándékot és megbeszélni hogy nagyjából mit mondjon.

Rozika én is drukkolok hogy minden simán menjen,de szerintem nem lesz gond!!!!

Kép
kicsi77
 
 


Robcsi :)

Köszi a választ!
Én kisbéri vagyok,és igazándiból nem szeretnék Komáromban szülni, de hát az élet útjai sajnos kiszámíthatatlanok. Fogadott dokit sem szeretnék...
Nem szeretnék fájdalomcsillapítást se, de azért kiváncsi voltam erre is.

Még egyszer köszi a választ :D

Minden jót Nektek :!:
Vendég
 


Ja, és ki a dokid, ha nem titok?
Vendég
 

 
 

Haga írok privit, a többieket már nem fárasztom vele. :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Kicsi, te mint a beiglik nagy mestere tudnál küldeni nekem receptet? Ha kérhetem úgy írd le, mintha egy 3 évesnek mondanád el hogyan kell készíteni jó? Köszi :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Márti!Nagyon szívesen leírom hogy melyik receptet szoktam megcsinálni,már egy párat kipróbáltam ez vált be.

Beigli

Másfél kg liszt
22 dkg zsír
22 dkg margarin
8 dkg cukor
6 dkg élesztő
kb 2 deci tej
1 lapos kávés kanál só
A lisztet a zsirral és a margainnal elmorzsoljuk.Az élesztőt felfuttatjuk a cukros tejben.Hozzáöntjük a liszthez bele a sót és összegyúrjuk annyi tejet öntünk közben hozzá hogy lágy tésztát kapjunk.Kb fél órát kel meleg helyen.10 felé osztjuk.Egy rúdba kb.15-20 dkg töltelék megy.A mákot és a diót is kevés cukorral összekeverem és egy kicsi tejjel( hogy krémes legyen)megfőzöm.
Ha feltekertem őket kétszer megkenem tojás sárgájával és mehet a sütőbe míg aranybarna nem lesz.Sütés közben mindíg megszoktam szúrni fogpiszkálóval hogy biztos jó a közepe is.
Ha szétreped nem baj az attól van hogy sok a töltelék benne de úgy finom szerintem.
Elég nagy adag ez így de elfelezel mindent és már csak 5 rúd lesz belőle.

Mi van veled Rozika?mostanában olyan ritkán írsz.Jó most tudom hogy tanítasz.Remélem minden ok.??

Már nagyon várjuk a Mikulást!!
Tegnap elmentünk Győrbe vásárolgatni szép lassan már a végére érünk az ajándékoknak.

Sziasztok!

Kép
kicsi77
 
 


Sziaztok!
Ne haragudjatok, mostanában nagyon nem volt kedvem írni, sőt időm se akadt!
Kicsi!
Én is leírom a bejglidet, hátha lez erőm sütni, ha nem, akkor abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy még él a nagyim, aki tök jól süt, és megcsinálja nekem! :? :lol:
Ne is emlegessétek a tanítást........! :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :x :x :x
Leutaztam, felkészültem, vittem szemléltető anygot, de a tanárnő egy akkora köcsök volt, már úgy voltam a negyedik órán, hogy kimegyek és kész! Szabályosan fogta a fejét, lesült róla az undor, a végén a jellemzésnél meg mindent mondot, csak pozitívat nem! Pl. azt mondta, minek szólítok fel olyan gyereket, aki nem jelentkezik, és miért nem csak azt, aki majd kiesik a padból! - Hát bammmmeg azért, hogy mozgassak minden gyereket, azt is, aki csak ülne az órán! Mert hogy így hülye helyzetbe hozom magam - mondja ő - ha a felszólított nem jót válaszol! Hááááááááááááát... ha egy tanár ettől hülye helyzetben érzi magát, akkor már rég rossz szerintem! Nem segített, óra elött 5 percel adott fóliát, amit egyáltalán nem terveztem bele az órába, ki is hagytam, de madárhangokat nem adott, amit kértem! Azt mondta, használjam a könyv ábráit az óán sokat, mert jók, olvastasam fel az ábrák szövegét, meg a könyv szövegét, és azt magyarázzam el agyereknek! Én nem így csináltam, én mesélem, rajzoltam, táblázatot, személyigazolványt gyátottunk a gyerekekkel, akik tök élvezték! Csak ez a HP nem!
:x :x :x :x :x
Mikor azt kérdezte, honnan vettem én azt, hogy rajzoljak a gyerekekkel, és rajzoltassak, akkor elszakadt a cérna, közöltem vele, hogy elvoltam órátfigyelni TAtán egy ált.isk.-ban, és amúgy após (Aki a Ko-i nevelési tanácsadó igazgatója, és a gimnáziumban tanít), anyós (aki gyógypedes tanár), Párom (aki 8 éve tanít), mindd meleg szívvel ajánlották!
Tök berágtam rá! Az értékelésénél meghallgattam 10 pontból álló fikázását, aztán közöltem vele, ha több mojndanivalója nincs, én mennék, mert két gyerek vár otthon, és bizony haza is kell érni, és mindjárt indul a vonatom!
Otthagytam mint kutya a szarát, gondolom neheztelt, de nem bírtam tovább, hogy valaki csak szapul és tanár létére, pozitívat nem tud mondani a hallgatójáról! Szerintem megjegyzett, de nem érdekel! Elhatároztam, a novemberi vizsgatanításom után közlöm vele, hogy ahhoz képest, hogy gyakorló iskolában tanít, nagyon szarul csinálja, és hogy soha az életben egyetlen tanácsát nem fogom megfogadni, hallgatok inkább azokra, akiknek a munkájának az eredményét nap mint nap látom! CSak ezzel a beolvasással meg kell várnom vizsgatanításomat, nem akarok kétszer vizsgázni, egy ku...va miatt!
Tudom, hogy szerettek a diákjaim, és tudom, hogy jól tanítok, nem fog beleugatni, akkor sem, ha megteheti! :twisted:

Befejezem, mert felhúztam magamat!

KArácsony: haladok a vásárlással, de temérdek píz kellene hozzá, és Ákinak még mindíg nem tom mit vegyek! Kicsi Szili mit kap?

Mikulás nálunk is megjött, volt sok csoki, és el is maradt a rendes reggeli, de nem baj!

Ákom itt vergődik, megint nem tom folytatni az írást!
Márti a ti laptopotok mit tud?

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Rozika, sajnálom, hogy ilyen köcsögökkel hoz össze az élet :( Csak tudod mi a hatalmas baj ebben? Az hogy te felnőtt fejjel is kiakadsz a dolgain, ahogy leírtad tényleg sz@r tanár lehet, de a gyerekek x évig még az ő semmit sem érő tanítási elvei szerint "tanulnak", holott a te módszereddel felkeltenéd/felkeltetted az érdeklődésüket. Szerintem ennek az ökörnek az nem tetszett, hogy valószínűleg sokkal aktívabbak voltak a lurkók, mint nála valaha is. Én nem akarlak megbántani, de rengeteg ilyen tanár van. Nekem is van egy szomszédasszonyom, aki amikor elkezdett tanítani 2 nap után azt mondta, hogy hülye, ökör minden gyerek. Na, ezek után valahogy nem kerestem a társaságát, pedig akkor még nekem se volt 1 se.

Kicsi, nagyon szépen köszi a receptet, remélem lesz időm és energim elkészíteni. (anyós pajti minden évben megígéri, hogy csinál nekünk is, csak aztán valahogy mi mégis kimaradunk a szórásból)

Ma elkészült az adventi koszorúnk. Utoljára általánosban csináltunk. Majd lefényképezem.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Rozika!
Szerintem se foglalkozz ilyen béna emberekkel!!Csinálj mindent úgy ahogy te jónak látod.Biztos hogy csak irigységből mondott el minden rossznak.

nagyon szívesen a receptet!!!

Képzeljétek tegnap két mikulásunk is volt.Az esti a lebeszélt aztán délután meglepett az egyik ismerősünk is végigjárta a barátai gyerekeit,igy mi is beleestünk.
Szili nagyon örült az ajándékoknak legjobban az tetszett neki amit tölünk kapott a barkácskészletnek.Kezetfogott a mibával ő így hívja a mikulást,megkínálta csokival meg a krampuszokat is.Kicsit megvolt szeppenve de nagyon bátor volt amit a mibá megis jegyzett hogy ilyen kicsik félni szoktak tőle ő meg milyen bátor.

Rozika! Szilinek felállítható barkácsasztalt vettem aminek a tegnapi után remélem örül,aztán az Apja hozott neki egy kombájnt meg nadrágot vettem neki.A többiekkel vetettem hintalovat ,építőkockát,ágyneműt,Anyu távirányítós versenyautót vett,fa vonat sín szettet.

Ma elkellett vinnem Szilit a dokihoz ,már egész héten viszket a szeme az orra állandóan vakarózik.Kaptunk allergiára gyógyszert,nekiállhatok végigmosni a plüssöket ami nem kevés.Most lett feltéve a faliszőnyeg amit most leszerelhetünk tisztítóba vinni.Remélem nem lesz ebből komolyabb allergia!!

Sziasztok!!

Ja és kész vannak a karácsonyi kéek nagyon jók lettek!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így bíztattok, sajnos Mártinak igaza van, ilyen tanárok veszik körül a gyerekeket, és sajna a mieinket is majd! :twisted: De nem kesergek tovább!

MIBÁ?????????????? Nagyon eredeti! :D :D :D :P :P :P

Ma sütöttem mézeskalács díszeket, holnap díszítem, és viszem a szokásos ovis vásárra, holnap nekiugrok a mézeskalácsháznak is, remélem idén is összejön! :? :oops:

Kicsi!
Attól tartok Szili allergiás, viszont a rossz hírem, hogy ez nem gyógyítható, így ha rám hallgatsz ( és porallergiája van), akkor sűrűn kimosol mindent. A felmosást nem mondom, az úgyis megvan mindenkinél! ÉS van atkák ellen szer a gazdaboltban, nem jut eszembe a neve, azt tehetnél a mosás során a vízhez, az kiöli őket! MEgvan: AKTARA! Már zöld könyv nélkül is kapható, tudom hülyén hangzik kicsit, de párom, és én is allergiásak vagyunk a porra, így én ezzel átmostam egyszer mindent és sokáig jó volt!

Tegnap volt eg beugró vizsgám, nem tom sikerült-e, de az már biztos, hogy 21-én megyek emberanatómiából!
mOst meg megyek gyereket pecázni a vízből!
Puszi nektek
Minden jót kíván egydögéshullaésnagyonfáradtrozika. :cry:

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Még valamit elfeledtem, lehet megyek kedden Ko.-ba, nem talizunk hárman?

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Rozika!
Sajnos én kedden dolgozok délelött is és délután is,. :cry: :cry:

Kép
kicsi77
 
 


Jaj, csak most olvastam, de apa itthon van és megyünk még a maradék karácsonyi ajándékokat levadászni :(

Sajnálom, de majd legközelebb.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Nem baj lányok, így is eltelt a délelött, elvoltam én is vásárolni, sógórnőméknél, anyósnál, és leadtam a cipősdoboz akciós ajándékokat a gyűjtőhelyre! Szóval nem unatkoztam! :D
Itthon gyorsan megfőztem, aztán nekiestem a mézeskalács-házikónak, idén is sütök egyet az oviba! Tök jól sikerült, és idén Csabusom segített díszíteni, nagyon édes volt! Ákom is akart velünk leni, de a forró karamell miatt inkáb nem engedtem őt közel, így is parázam, nehogy Csabi belenyúljon! De kész a házikó,holnap viszük az oviba, meg egy torta már ott van, meg szörpi, mert holnap megünneplik Csabezs szülinapját!
El sem hiszem, hogy 5 éves már!
Most viszont lépek!
Puszi nektek!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Rozika, Csabinak nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Kép
Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Köszönjük Márti!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


sziasztok!

Rozika!Mi is BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK CSABINAK!!!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!!

Képzeljétek el annyira haladunk a szobatisztaság felé,tök örülök!! :lol: :lol: Napok óta mindíg este 1-2 órára levettem Sziliről a pelust persze állandóan akkor szólt mikor már csurgott a pisi.Két napja napközben nincs alatta egész nap,csak alvásnál.olyan ügyesen szól mostmár időben hogy pisi és már rohan is a bilihez.Persze tegnap is egyszer annyira játszottunk hogy már akkor szólt mikor csupa pisi volt a nadrág,de nem baj az a lényeg hogy látom már nem sok idő kell és a pelenkát is kihúzhatjuk.Mostmár csak a cumisüvegről kell leszoktatni ami nehéz lesz meglátásom szerint,bár a cumiról is ezt gondoltam aztán arról is tök gyorsan leszokott.

Jövöhéten nekiállok szerdától sütni,pénteken szülinap!!!Hétfőtöl fodrászkodnom is kell egy csomót hamar elfog telni a hét aztán már karácsony.Nálunk most itthon már 23.-án jön a Jézuska,mert szenteste kinnt leszünk Csémen és nem akarom hogy minden ajándékot ott egyszerre kapjon meg.Olyan aranyos ma telefonált a Jézuskának és elmondta neki hogy anya porszívot kérne és hozzon nekem .Elmondta hogy ő mit kér sorolom:hintagyigyi,tator(trakror) ,kombo(kombájn) eke,porszi(porszivót).

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Kicsi! Nagyon ügyes Szili, és neked is gratula a kitartásodhoz!
Énnekem tele van a fejem a vizsgáimmal, félek tőlük nagyon, és ideges is vagok, ami rányomja a hangulatomra bélyegét! MA már nem ment Csabi oviba, itthon vagyok mind a kettővel, próbáltam felvidítani őket, így csináltunk egy Betlehemes kis istállót, beöltöztettük a bábukat királyoknak, betettük a műanyag barmokat, juhokat, befújtuk műhóval, és tök jól néz ki. Elvoltak varázsolva tőle, főleg Csabi!
De mostmár fáradok én is! Most alszanak, nekem meg van egy tucat dolgom! Holnap gyerekek mamánál, én bevásárolok, aztán anyukámhoz megyünk szombaton, jön a vsaárnap, amikor vendégségbe hívtak, és aztán már itt is a Szent nap! Nálunk is hamar elmegy az idő! Gondoltam rá,bepofátlankodom Kicsihez meírra, de asszem nem lesz rá időm!
MEgyek, mindenkinek nagyon szép készülődést!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Kicsi, Szilárdkának nagyon boldog 2. szülinapot kívánunk!

Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Egyúttal nagyon kellemes ünnepeket is szeretnék kívánni nektek ezzel:

Kép

a gyerkőcöknek pedig ezzel:

Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Én sajnos nem tudok olyan szép lapokat betenni, mint Márti, de ennek ellenére boldog szülinapot Szilinek, és boldogságos, nagyon szép, áldott ünnepet kívánok nektek!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Rozika, Ákinak nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!!

Köszönjük a köszöntéseket!!!

Rozika!BOLDOG SZÜLINAPOT ÁKINAK!!!!

BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ha lesz egy kis levegővétel majd jövök és mesélek!!

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!!

Na most van egy kicsi időm igy röviden mesélek mi volt az ünnepekben,bár még ma voltak vendégeink és este megint megyünk.Nálunk mindíg egy hétig tart a karácsony.
Szili nagyon élvezi az ünnepet tetszik neki a karácsonyfa mondja hogy szép fenyő.Annyi mindent kapott hogy azt sem tudja mivel játszon kicsit tolja a kombájn egy kicsit tolja a tatit kicsit építőzik kicsit szerel nem tud betelni velük.Teteszik neki a fa vasut ,kapzunk két garnitúrával is igy jó nagy vasuti pályát lehet csinálni egyik felén ő tolja a vonatot aztán a másik felén meg nekem kell ülni és nekem tolni.
Megsütöttem elötte a 20 rúd beiglit és már csak mindegyikből fél rúd van.Megcsinálta valamelyikőtök??
Múlthéten szombaton disznót vágtunk kettőt baromi hideg volt és csak ketten voltunk a Mamámmal nők így nagyon elfáradtunk,még vasárnap délelöttre is maradt munka,aztán ott Csémen lefektettem a Szilit közben mi hazarohantunk feldíszíteni a fát és délután jött a Jézuska.Nagyon vártuk a mostani karácsonyt de szép is volt.Egy csalódásom volt Anyós odakészítette a borítékot még csak egy kicsi meglepetésen sem törte magát,fája sem volt.Szilinek is vett egy bakancsot amire igazán nem is volt szükségünk meg kapott ő is egy borítékot.Elég mérges voltam rá legalább neki vett volna a boríték helyett egy autót vagy traktort hogy örüljön egy kicsit a pénnzt nem tudja hogy mit csináljon vele.
Jó sokat írtam bocsi.
Sziasztok!!

Ha van időtök írjatok nektek hogy sikerültek az ünnepek.

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Kicsi! Örülök, hogy jól sikerült minden nálatok, látom Szili is el van árasztva mindennel! már tavaly megfogadtuk, hogy nem veszünk sok feleslegeset, de sajnos nem tudtuk megállni! Utólag nekünk is olyan érzésünk van Attilával, hogy túl sokat kaptak a gyerekek, és nem igazá tudják mivel játszanak, nem igazán örülnek pillanatnyilag semminek, mert mindíg csak kapkodnak egyiktől a másikig, de a megbecsülés szerintem hiányzik! jövőre remélem erősebb lesz az elhatározásunk, és nem kapnak csak fejenként egy-egy játékot+ könyvet! Idén fejenként 8-8 játék jött össze nekik mindenhonnan, plusz könyvek, dvd! Asszem ez már tök felesleges! Az a rossz, hogy karácsony elött egy héttel van a szülinapjuk, akkor is kapnak, így 2 hét alatt annyi játék jön össze, ami már tényleg sok!
Most megfogadom, jövőre nem lesz ilyen! És ha már novemberben azon spekulálok, hogy ez kéne meg az kéne, akkor lőjetek le légyszi!
Régen csak könyvet, csak labdát, vagy valami jelképeset kaptak, mégis megbecsülték, és örültek neki e kölykök! NE haragudjatok, hogy kicsit rontom a hangulatot, de szerintem annyira elfajultunk már!
Be is fejezem!

SZóval nálunk 23-án este jöttek az "angyalok" és díszítették, hozták a fát. 24-én ünnepi hangulat, készülődés,főzés, séta, jó kis ebéd, alvás, majd mivel még nem jütt "Jézuska" séta a szomszédbácsihoz, aki egyedül van, szép karácsonyt kívánni neki! Mire hazaértünk jött a "Jézuska"! Bontogatás, nagy öröm volt! Estig játszottak. 25-én anyuméknál, 26-án anyóséknál voltunk! Mindenhol jól bekajáltam!
Jó volt, bár tényleg nem tudom, hogy szoktassam le a család felnőtt tagjait a nagy ajándékokról. Mi pl.: multifunkciós nyomtatót kaptunk! Nem azt mondom, tök jó, hogy van, de a karácsony lényege kezd eltünni ezek a nagy ajándékok mellett!
Megint kezdem a borús hangulatot, úgyhogy befejezem!

Azóta játszunk mindennel, nagy siker a nínós rendőrautó és tűzoltó, meg a pici Thomas vonatok!
Én meg készülök a vizsgákra!

Kicsi!
Anyósod viselkedése tényleg nem normális! Ilyen bosszantana engem is!
A beiglit nem sütöttem meg, mert nem én sütöttem, hanam a mamám, én tanultam agyba-főbe. erre most tényleg nem volt időm! De jövőre kipróbálom :wink: :oops:

Most is megyek magolni!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!!

Nem tudom mikor kerülök gép elé így most szeretnék mindenkinek
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNNI!!!!!!

Képzeljétek el Szili olyan ügyes hogy már csak éjszakára kell pelenka .Már a délutáni alvásnál sem pisil be felébred ha kell neki.

Mentek Szilveszterezni??Nekünk most lenne aki vigyázzon a gyerköcre de párom szokás szerint megint nem akar menni sehová.

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Bocsi, karácsonyról azt hiszem majd csak a jövő héten tudok élménybeszámolót tartani, de előtte szeretnék nektek boldog új évet kívánni!

Ezt Georgtól :wink:

Kép

Ezt meg tőlem

Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!!

Nagyon eltüntetek lányok?????????? :cry: :cry: :cry:
Kinek hogy telt a szilveszter?
Nekünk elég lájtos volt Szili már fél 10-kor aludt,mi fél egykor feküdtünk le.Át jöttek a sógoromék fél 11 -kor egy kicsit ,megvártuk az éjfélt és utánna lefeküdtünk.Még pezsgözés sem volt igaz nem is szeretjük.
A szobatisztasággal szépen haladunk már csak éjszakára van pelus.Remélhetőleg az sem sokáig tegnap 10-kor este felkelt hogy anya pisi,de utánna már nem és reggel pisis volt a pelus.
Ad valamelyikötök a gyerekeknak béres cseppet.Mit gondoltok róla?
Szombat óta adom a Szilinek hátha így nem kap el majd semmit.

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem jövök, de egyszerűen nem megy erre is időt szakítani! Szerda-csüt-ön 3-ból vizsgázok, tiszta zizi vagyok, és éjt nappallá téve nyomom a fejembe a tudományt!
Majd írok később oké? Szirítsatok!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kicsi! Én is szoktam adni a köcöknek bérest, bár mostanában elhagytam, de jó!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

Megértelek Rozika szorítok!!!!!!!!!!!!!

Azért ha van ídőtök írjatok!

Kép
kicsi77
 
 


Mint mindíg, mot is rohanok!
Csak el szeretném újságolni, hogy kaptam 3 ötöst, és egy tantárgyam ami megfelelt-nem megfelelt minősítésű lehet megfelelt lett. Szóval siker!
de még mindíg van kettő vizsgám!
Majd jövök, talán este!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


sziasztok!

Rozika!Gratulálok a vizsgáidhoz,csak így tovább!!!! :lol: :lol:

Képzeljétek most már három éjszakánk is eltelt pelus nélkül és egyszer sem pisilt be a Szili.Nagyon boldog vagyok hogy ilyen ügyes!!!
Az első két éjszaka felkeltettem éjfél körül pisilni hogy ne legyen gond,aztán most éjjel már nem keltettem fel úgy aludt mint a bunda és így sem pisilt be.

Pénteken bevittük az oviba a mikulásokat meg a szaloncukrot,hogy összák szét a gyerekek között mert annyi volt itthon úgysem fogyna el kidobni meg sajnáltam.Az én kisfiam haza sem akart jönni,már a dadus elküldött hogy menjek és intézzem el a városban ha van doolgom.Elmentem feladni a leveleket a postán aztán mentem érte de még akkor is könyörögni kellett neki hogy induljunk haza.Remélem ha rendesen kell majd járni oviba akkor sem lesz gond.
Azt mondta a dadus hogy máskor is vigyem be ha van valami dolgom,had szokja a gyerköc.

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Kicsi!

Annnnnyira irigyellek!
Valamit nagyon jól csinálsz, hogy nálad minden ilyen flottul megy! Nincs cumi, leszokott a pelusról (Áki még pisilni is a pelusba pisil :cry: ), és még az ovit is imádja! Összeteheted a két kezed, hogy ilyen szuper kislegény Szili! És biztos a te kezed is benne van, hogy ilyen ügyes!
Ilyenkor kicsit elgondolkodom, hogy többet kéne foglalkozni Ákival! :cry:
Na mindegy!
köszi a gartulációt!
igyekszem befejezni ezt a félévet is, az a 5 ötös és a megfelelt nagyon nagy öketet adott, bár szigorlatozni lehet nem megyek el, csak jövő félévben, nagyon nincs kedvem annyit güzülni és tanulni!
Ákom olyan szépen beszél, bár azért vannak még kódok, de többnyire megértetti magát!
Képzeljétek el, Tasi mostanság mindíg beteszi hozzánk az ágyba, mondván, ő így kevésbé ébred fel rá, és jobban elalszik, mint mikor a kiságyhoz kelek fel éjszaka! Én meg nem szeretem ha mellettünk van, mert mindíg mocorog, piszkál és rugdos, így én nem alszok jót, meg aztán minek elrontani őt, mikor ő hál Istennek nem olyan mint a Csabi, hogy 4 évig egy ágyban velünk aludt,Áki hozzászokott a kiságyhoz, amit a párom most pár hét alatt szépen le is rombol! Most mit csináljak!
Megyek! Legyetek jók!
Márti a te picid és nagyod már mit csinál? Ügyesednek?

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Rozika!Az egy ágyban alvásnak én sem vagyok híve,ha pedig már megszokta hogy külön alszik kár elrontani most,szerintem.Nálunk Szilit 9 hónaposan külön szobáb tettem,most ugyan kettönk között alszik el de amikor a tv-t lekapcsoljuk viszem a helyére.Kiságyunk nekünk sincs kb 3 hónapja,a régi franciaágyunk van neki befordítva a fal felé így elég nagy helye van mocorogni,amikor esetleg hajnalban megébred kiabál hogy anya jöjjé akkor fogom a takaróm és a kispárnám és odamegyek mellé aludni,így mindenkinek jó.
Szili is beszél egész nap érthetően.Most már tanítom neki a rövidebb mondókákat,szépen elmondja hogy PAPA MAMA GYEREKIK SZEJETIK PEJECET SÓSAT JOPOGOSAT.Aztán tudja még hogy EJMENT VADÁSZNI JEJÖTTE HAZAVITTE MEGSÜTÖTTE MEGETTE KERE GOMBOCSKA az itt szaladt a nyulacska már mindíg elmarad.

Márti merre vagy????????? :cry: :cry:

Sziasztok!!!!!!!!!

Kép
kicsi77
 
 


Szia Márti!
Neharagudj de most néztem hogy nem rég volt a Réka szülinapja.Utólag BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Remélem benneteket elkerült at infulenza!
Sajnos én elkaptam két napig lázas voltam ráment a forgómra és a derekamra,és borzasztó taknyos vagyok már négy napja alig alszom állandóan elvan dugulva az orrom és ettől nem bírok aludni hiába használom az orrsprét.
Sajnos ma reggel már Szilinek is hőemelkedése volt pedig bíztam benne hogy ő már nem kapja el tőlem.

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Megvagyok :)

Kicsi, köszi a köszöntést!

Még a karácsonnyal is tartozom :( Szóval nálunk évek óta pénzosztás van. Ez egyrészt jó, másrészt baromi rossz, mert ugye manapság már ha az embernek szüksége van valamire nem várja ki az ünnepeket, hanem megveszi, ezért marha nehéz kitalálni, hogy még a szülők részéről is olyan ajándék legyen ami még nincs, vagy egyáltalán kitalálni, hogy mi legyen. Másrészt anyám abban a szindrómában szenved, mint amit Rozika is írt, hogy ad pénzt + még azért ő is vesz még vagy 5 játékot plusszban. Na, a "drága" anyós meg a másik véglet, pl. Rékát meg se köszöntötte a szülinapjára, mert most volt karácsony :( ÚÚÚÚÚÚÚÚÚtálom!!!!
Ja, Rékának a mi behatásunkra vett egy Thomasos szettet (8000-ért akart amúgy venni neki valami traktort :evil: ami tudom, hogy fél óra múlva a játékoszsákban landol), de Adriennek nem tudott venni még egy k.rva csörgőt se :( Ne haragudjatok, de ezt annyira rühellem. Amikor még csak jártunk a férjemmel nem hallottam soha mást, mint hogy ő mindkettőt ugyanúgy szereti, és mindegyiknek ugyanannyit ad, stb, stb... Én nem is azt mondom, hogy Adriennek is vennie kellett volna valami drágaságot, de legalább egy jelképes valamit, ha már az egyik kap ugye :roll:
Mikulásra se vett semmit, mikor mentünk és kérdezte Réka, hogy itt volt-e a Mikulás elkezdett hablatyolni, hogy ő nem volt boltba stb. Hja, többet jár a Tescoba, mint én, szinte minden nap itt van.
Na, hagyjuk :(

Mi szerencsére (lekopogom) nem vagyunk betegek, megelőzésképpen osciloizét vettem, heti egyszer kap mindenki egy kis fiolával, remélem beválik. Réka imádja ezeket a homeós golyókat :)

Adrienn még csak anyatejcin él, egyedül ücsörög van hogy 10 percig is, 7 kg. Imádnivaló a kiccsaj :) Állandóan rötyög és dumál és nyálbubukat fúj. Réka is nagyon szereti azzal nincs baj, de néha annyira hisztis, hogy hihetetlen mód le tudja meríteni az elemeim.

Apjukra nagyon büszke vagyok, nagyon jól elvannak a kicsivel. Rékával is nagyon apás lett. Aminek egyrészt örülök, másrészt meg ááááááááááááá, hát igen :oops: féltékeny vagyok :oops: :roll:
Szóval Rékával nem foglalkozott ennyit amikor ő pici volt, mindig azt mondta nem tud még vele mit kezdeni, de most meg tud :lol: És ennek nagyon örülök.

És mivel nincs elég bajom a 2 gyerekkel + apjukkal a múlt héten 1 használtruha nagykerből hoztam egy csomó ruhát. Gyerek, felnőtt, overáll, kabát. Elég jók, a teszveszre akarom majd feltenni őket. Meg csináltam egy oldalt is ahová már feltettem egy keveset, de elég lassan megy. Pláne, hogy ilyen jó idő van és nincs is kedvem a lakásban lenni.

Mostanában a csajok elalszanak 1/2 9 - 3/4 9-ig, mire reggelizünk meg egyebek már dél is van. Egyszerre nagyon ritkán alszanak, úgyhogy foglalt az egész napom.

Kicsi, jobbulást, remélem hamar átesel rajta és nem fertőzöd meg Szilikét! Nagyon ügyes, hogy így elvolt az oviban.

Rozika, neked gratula a vizsgákhoz! Le a kalappal előtted!

Most bepótoltam magam azt hiszem :)

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Helyreigazítások:
szóval anyós drága a 2 gyerekét szereti ugyanúgy
a tescoba jár mindennap, hozzánk nem jön (hála Istennek)

asszem ennyi :lol:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, hogy így eltűnök, de nagyon sűrűek a napok!
Vagyis nem úgy sűrű, hogy sok program van, inkább csak egy, tanulni, de az éppen elég nekem!
Már annyira kikészültem, hogy feladtam mindent!
3 tantárgyas szigorlatom lesz, be kell tudnom sorolni minden állatot az egysejtűektől a férgeken át az elefántig, latinul-magyarul, és mellé a szervezettani sajátosságokat, állattant és élettant is tudni!
Kész káosz van a fejemben, úgy érzem, hiába tanulok, új adatokat már nem tudok befogadni, ettől aztán marha ideges leszek!
Szeretném elhalasztani egy félévet ezt a nyomorult vizsgát, de akkor meg az államvizsga előtt kell majd vele szarakodni!
Annyira irigylem azokat , akik "csak" a gyerekükkel vannak otthon, nem kell ilyen hülyeségeket tanulniuk! Pontosítok, nem hülyeség, érdekes, de nem tudja befogadni tartó,hosszú távú megjegyzésre a fejem! Nem vagyok én zoológus, hogy tudjam, melyik k...va bogárnak, hányadik íz a lában szőrös, vagy hogy a kalmár és a tintahal hogy néz ki, mit eszik, hol él, és akkor még azokról a "kedves, aranyos, drága" kis madarakról nem is beszéltem! Feltudjátok ti fogni mennyi énekesmadár, verébalkatú van? Tudni kell melyiknek mennyire fejlett az alsó gégefője, mert bizony abban vannak a a hangadó szerveik, és attól függ mennyire szépen énekel! A kinézetükről nem is beszélek! Állítom a könyv által emlegetett állatok 96%-át soha nem is láttam még!

Ne haragudjatok, azért ültem ide, hogy kikapcsolódjak, eree rátok zúdítottam a nyomoromat!

Gartulálok porontyaitokhoz, nagyon ügyik! Márti! Ha ez vígasztal, bizony én is néha kiakadok a nyávogás és hiszti miatt! Egyszerűen nem tudom elviselni, ha nyávog a Csabi, és nem fogom fel , miért nem jegyzi meg, ha ő nyávog, én kiakadok, és kiabálás lesz a vége!
Na mindegy!
Egyébként Csabus még jár íjászkodni apjával, és állítólag szépen fejlődik!
Megyek lányok! Majd jövök még!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek...feladtam!
Úgy döntöttem, holnap még megcsinálok egy vizsgát, de a szigorlatot elhalasztom!
Nem bírom már sem idegileg, sen lelkileg!

Képzelétek, elszámoltam magam pelusügyben, és nem volt! Ákit így anélkül altattam tegnap délben, és nem pisilt be!
Lehet minden nap ez kéne, + felkelés után wc, és akkor haladnánk előre a dologban!
Most viszont zúzok, mert sír a fél család! Influenza van nálatok?

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Rozika megértelek mindenben és nyugodtan panaszkodj csak azért vagyunk hogy meghallgassunk.!!
A bilizéssel meg kitartás kicsi idő és több odafigyelés meglessz az eredménye.Szerencsére már túl vagyok az infulenzán és eddig szerencse Szili nem kapta el bár picit folyik az orra,de ha ennyivel megusszuk már jó!

Márti! Ezt tényleg nem értem hogyan lehet különbséget tenni két gyerek között.Mindíg úgy szoktam csinálni a keresztgyerekeimmel hogy mindegyik azonos áron kapjon ajándékot.Most karácsonykor is a keresztlányom bicót kapott(15 000ft) a kersztfiam kepott egy egos széldzsekit meg egy polót (az is 15 000ft volt)Véletlenül se kapjon kevesebbet egyik a másiknál.

Képzeljétek majdnem minden nap tanulunk valami mondókát van olyan amit kétszer elmondtam már fujja pedig annyira nem is jó leírom ő hogyan mondja: Én most elmegyek, jó gyejeket kejesek ,egyet szójok ,kettöt szójok, hájomja meg játalálok.

szép napot!!Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Kicsi! Nagyon ügyesek vagytok! Melletted úgy szégyenlem magamat! De mostmár ráállok én is a babázásra!
Tűrhetetlen, hogy csak rájuk nincs időm!


megyek, mert megébredt Áki

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek tegnap végre elvitt a férjem a Titanik kiállításra.
Nagyon tetszett bár pézrablás az megy.Kettőnknek a belépőjegy 7800ft.Szilit beengedték ingyen .Ruhatár kötelező ami kabátonként 200ft,így mi 400ft fizettünk.Parkolás óránként 200ft,mivel odaértünk fél 12-re és sorban álltunk egyszer a jegyért fél órát aztán nem volt jegy csak 2 órai bemenetre ,aztán kettőkor beálltunk a sorba és fél 3-kor jutottunk be végre a kiállításra ami durván egy órát tartott mire mindent végignéztél és elolvastál,így a parkolásért is fizettünk 1000ft.
Aztán még vettünk egy emlék könyvet 900ft-ért,és nyomtunk két forintból 200forintért titanikos emlékérmet.Így összesen került a kiruccanásunk 10 302 forintba,és kultúrálodjon az ember jó mi!!??

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

KÉPZELJÉTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ákosra már egy hete nem adok pelust a délutáni alváshoz és tegnap elött nem engedte, hogy adjak akkor sem, mikor felébredt! Árgus szemekkel figyeltem, mikor fog bepisilni, mondtam neki folyton, nem pisiljen be, szóljon, és akkor hozom a pisilős poharat (Egy műanyag pohár kifejezetten pisilés céljára, mert az a lakás minden helyiségébe magammal tudom vinni könnyen, nem telik el sok idő, míg lenntről felérünk a klotyóba :oops: ); (Csabinál bevált!). Szóval: mondogatom neki, erre ő egyszer csak felugrik játszás közben, és elkiáltja magát. PISI_PISI_PISI! Rohanok a pohárral, és képzeljétek, időben odaértem, visszatartotta, és a pohárba engedte el! OLYAN ÉDES, DRÁGA, ÜGYES VOL! És büszke volt magára nagyon!
Másnap szintén ez volt, vagy még tán aznap, hogy ő szólt, csak én nem találtam hírtelen a poharat, és mira kijöttem a fürdőből, rohantam a WC-be, hogy megnézzem ott van-e, addigra ő már nem tudta tartani! DE SZÓLLLL!
Olyan büszke vagyok rá!
MOst a mamánál alszik, mondtam neki, nem adjon rá, remélem úgy is lesz!
Szurkoljatok!
Puszi
szép napot!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok lányok?
Nem ír senki?
Képzeljétek, Ákos azóta is szól, hogy pisilnie kell! Haladunk a szobatisztaság felé!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Rozika!Gratulálok Ákihoz! :) :) Nagyon ügyesek vagytok ti is!!!
Nekünk most már kb egy hónapja nincs pelus egyáltalán.Nagyon ritkán vannak balesetek de ez szinte semmi.Előfordul hogy annyira alszik éjjel hogy nem veszi észre hogy pisi lesz és olyankor azt hisz hogy valamitől vizes lett és kiabál hogy anya vizes lett Tuti.Ha elmegyünk valahová akkor előtte pisil és tök jól vissza tudja tartani a dolgot ,amíg újra wc közelbe érünk.
most már egy csomo mondókát tud mondani nagyon édes!!
A héten már biztos nem írok pénteken elmegyünk három napra Sárvárra pancsizni egy kicsit.Majd hétfőn jelentkezem.
Márti mi van veletek nagyon elkerülsz bennünket!!
:cry: :cry:

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!!

Látom nem maradtam le semmiről,nem kell sok üzit visszaolvasnom.Azért itt vagytok?? :cry: :cry:
Vasárnap megjöttünk Sárvárról.Szili nagyon élvezte a fürdést,annira aranyosan eljátszott ,és olyan édes volt ahogy próbált barátkozni a többi gyerekkel.Megjegyzem ahogy elnéztem őket a vízben megállapítottam hogy minden gyerek olyan irigy egyedül Szili volt aki odaadta a játékokat a többieknek.Azért ez jó érzés volt nekem .A játszóházban is elvolt csináltak neki álarcot ő meg telerajzolta.Bese mondjam ott is mivel játszott a traktorokkal.
Belevittem a nagyvizbe is nem sirt élvezte hogy úsztatom körbe körbe,pedig nem volt rajta úszógumi és karúszó sem.

Ma délelött voltunk az oviban ,őt bennt hagytam a csoportban amíg én elmentem a főnökasszonnyal beszélni.Április beíratás októbertől szoktatás és januártól már járhat rendesen.
Rozika te voltál már érdeklődni?Áki mikortól megy?
Hogy álltok a szobatisztasággal?

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: