Új privát üzeneted érkezett!

Szija lányok!

Ágci! Jelentem bejött a szopis tanács, Hanga már bele is kezdet ismét a gyarapodásbaKép

Bubu! Én azt vettem észre, hogy a pesti bababoltokban totál olyan árak vannak mint itt Szegeden, gondolom áruházlánc lévén mindenhol ugyanolyan árakkal dolgoznak. Gondolok most itt a Brendonra és a Megatoysra.

Enikö! Én a helyedben nem vennék ajándéktárgyat a dokinak, mert mivan, ha nem teccik neki? Szerintem add oda neki a pénzt, egyékbént is, lehet, hogy van már neki 8 börtáskája...
Én mivel a fogadott dokim nem jött be, igy nem adtam neki pénzt, de én 20-25ezret adtam volna neki boritékban. Többet nem érdemes, mert ugysem fogja megjegyezni, hogy pont töled mennyit kapott.

Ildi! Én október 30.-án jöttem haza, úgyhogy biztos láttalak:-))))De egyébként tényleg tömeg volt abban az idöben..A szopikat eddig én is kiegészitettem a napközben lefejt tejjel, de most a többiek tanácsára inkább sürübben mellre teszem a babát, és tényleg több lett a tejem, már nem adok neki pótlást, és úgy vettem észre, hogy Hanga elkezdett gyarapodniKép

Nóra! A dokidnál mennyibe kerül egy vizsgálat?
Én láttam az általa készitett UH felvételeket, szuperek!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Már az új lakásból írok, végre bekötötték az internetet, a párom pedig tegnap este összerakta a gépet.
Jól vagyunk, Gabó, mintha mi sem történt volna, "vészelte" át a költözködést. Sokat mosolyog, fõleg reggelente, és már tudatosan is. Nagyon szereti, ha cirógatom a kis tokáját, nagyon édi!Kép Most éppen a nagy ágyon szunyál, imád ott lenni! Szinte semmi panaszunk nem lehet rá, "elromlani" nem szokott. Hasfájása is egyre ritkábban van. Hétfõn megkapta az oltást, délután, mikor bedagadt a lába volt nyuszítés, aztán magam mellé fektettem simogattam, borogattam folyamatosan, fogtam a lábát, amikor fel akarta húzni, sok puszit kapott, meg tejcit, mikor kért, és láss csodát este már vígan fickándozott a vízben! Estére adtam neki kúpot (meg másnap este is), aztán másnap már semmi sem emlékeztetett a rossz élményekre. Szóval jól vagyunk és élvezzük egymás társaságát.

Enikõ,
én 15000,- adtam a dokimnak, a többit a kicsire költöttük, szerintem is inkább boríték. Ha írok a profilodban az emil címedre megkapod? Akkor írnék 1-2 dolgot ezzel meg a klinikával kapcsolatban.

Babaúszással kapcsolatban, én már nagyon várom, szerintem Gabó nagyon fogja élvezni.
Anita, ha volna egy kis idõd, leírhatnád, hogy mire figyeljünk, eü-i dolgok, mit adtatok rá, hogy zajlott...stb. A profilomban megtalálod a címem. Elõre is köszi!
Ágci és 2 hónapos 5 napos Gabó

Kép
Ágci
 
 


Lara!

Köszi az infót! Csúszik az utazás úgyhogy még mindig aktuális a dolog. Ha tudsz esetleg olyan boltot a nagyokon kívül, ahova érdemes betérni sokat segítenél. Köszi!

Bubu
bubu
 
 

 
 

Szia Lara! A kérdésedre vélaszolva a dokimnál 5.000ft egy vizit de ebben benne van az ultrahang is aminek az a nagy elõnye hogy úgy csinálja,hogy még egy "hülye" is megérti és élvezni tudja.

Ha valakinek van valami élménye a kórházi szülésrõl aaaaaaaz kérem jelezze ha lehet gyorsan mert eléggé finisben vagyunk!

Nóra
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!
Nóra,
én a klinikán szültem, sajnos nem tudok neked semmit mondani, ám volt ott olyan anyuka, aki ott szeretett volna, de mivel veszélyeztetett terhes lett kerül be a patológiára. Rossz annyira tehát nem lehet. Ami frisset tudok mondani, hogy nincs benn mellszívó (a klinikán van nagyon profi), ezért én úgy gondolom, persze magamból kiindulva, hogy érdemes bevinni. Én sem gondoltam volna, hogy úgy fogok kinézni a 3. napon mint Pamela Anderson!Kép Mondhatnám: életet mentett, hisz olyan kemény volt a cicim, hogy még a tapasztalt védõnõ is alig tudott egy picit is kézzel fejni belõle. Szóval mindenképpen hasznos! Ha még nem vettél, elektromos Medelát ajánlok. Nagyon jó!!! Én annyit hagy írjak még, hogy csak magadra gondolj! Úgy fogd fel az ott tartózkodást, hogy õk vannak érted és nem te értük!!! Ez nagyon fontos, minden helyzetben ez legyen a fejedben! És ez csak egy átmeneti állapot! Állítólag szépen felújították a szülõszobát, kényelmes a kórház. Háát nem tudom segítettem-e vmit?! Nem voltatok szülõszoba látogatáson? Lehet, hogy még beleférne. A Vasas Szent P. rendelõben keresd meg a védõnõket, õk biztos tudnak segíteni ebben. Benkovics Irén nagyon kedves. De holnap megyek a dokimhoz, õ ott az asszisztens, ha gondolod megérdeklõdhetem, mikor lehetne bemenni. Nagyon hasznos, legalább nem lesz ismeretlen! Mi is voltunk annak idején a klinikán.
Bubu,
a Corában biztos tudod, baba hetek vannak. Ott vettünk egy kertészgatyót a fiamnak. Szombaton ugyanezt láttuk a Micimackóban majdnem ugyanazon az áron. Szóval nem sok különbség van az egyes boltok között.
A Tisza L. krt-n a Centrumtól nem messze is van egy bababolt. A Madách utcában (14.) is van, ott vettünk szekrényt, de sok minden más is van, kocsi, járóka, ágynemû, játék, ruha stb. Van még a Csongrádi krt-n a Ficánka bababolt, ott az ágyat vettük, jó áron vannak a babakocsik, Kenguru Gold ruhák vannak, de azok szerintem annyiért mint máshol.
Én személy szerint a Brendonban nagyon szeretek vásárolni, kedvesek és sokféle árujuk van. Tavalyról is maradt még cuccuk, épp most vettünk egy úszónadrágot hétvégén. pl. Gabónak jó melege van, itt lehet vékony kocsikabátokat kapni, míg máshol még ugye igencsak a téliesített holmikat árulják.
Bocsi a hosszúságért!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!
Köszönöm a gyors választ én is az Incikéhez járok nagyon kedves és rendes egyszerûen imádni való. Természetesen voltunk szülõszoba látogatáson de gondoltam "több szem többet lát" alapon érdeklõdöm. Amúgy az infód nem helyes van mellszívó a kórházban is. Nekem elektromos aventem van remélem ez is ok.

Nóra
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!

Olyan régen nem jártam már erre, örülök, hogy sok új szegedi bukkant fel.
A babaúszás engem is érdekelne! Anita! Te tudsz bõvebbet? Pl:
- az én leánykám már 1 éves, nem öregedett Kép ki a babúsziból? Tudom a víz alatti dolog már nem menne neki, de szívesen játszanék vele olyan nagy és tiszta vízben
- mehetünk úgy is, hogy a férjem is jön?
- ilyenkor van valamilyen pelus a gyerkõcökön, valami spec. úszópelus-féle?
- mennyibe kerül?
Azért is mennék szívesen, mert látom többen érdeklõdtök a dolog iránt, szívesen találkoznék veletek élõben is! Enikõt holnap megismerem, ha minden igaz, a klinikán randizunk 9-kor Kép Kép.
Akinek emilben nem újságoltam el a nagy hírt, annak most elmondom: KISFIÚ lakik a pocimban Kép Kép! El se hiszem! A névválasztással sincs már gond (bár príma lánynevet tudtam Kép ), Tamás lesz a papája után. Szerintem neki se ártana egy kis lubickolás, bár õ még rajtam keresztül élvezhetné csak Kép.
Ági! Lara! Írtam! Várom az emileket!
Mártianyu! Te sem írtál mostanság! Alakul az adatbázis? Gyerkõcök jól vannak? Harmadik nincs még útban Kép Kép?

Sziasztok!
Orsi
jázminmama
 
 


Ágci!

Nagyon köszi a részleteket.

Bubu
bubu
 
 


Szija lányok!

Bubu! Pl. térj be a Ficánkába, ami a Rókusi krt.elején a Matáv épület melletti 10emeletes aljában van. Illetve a Madách uccában levö Faktum Möbelbe.

Nóra! Köszi, a barátnöm is a kórházban fog szülni a te dokidnál, csak nem tudta megmondani, hogy mennyibe kerül egy rendelés, mert töle nem fogad el pénzt. Az UH-i tényleg jók, föleg, hogy alámondja, hogy éppen mi látható a képernyön.
Hanyadik héten tartassz?

Orsi! A múlt 7en beszéltem egy ismerösünkkel, akik jártak babaúszásra, ö mesélte, hogy annyira felemelték a diját, hogy már senki nem jár a csoportból, csak 1 pár. Állitólag 8-10-ig van és pontosan nem emléxem, de úgy egy alkalom 2000Ft-ra jött ki a felnött jegyekkel együtt.

Enikö! Te hol tartassz? Hanyadik hét? Minden rendben?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Szia lányok!
Igen Lara minden rendben csak nem voltam netközelben. Ma vagyok 35+1 Kép hetes. Március 17 elvileg.... de szerintem nem marad bent addig Kép

Köszi a válaszokat a fenti kérdésemre. Elgondolkodtam és azt hiszem igazatok van az ajándékkal kapcsolatban. Maradok a borítékos megoldásnál.

Ágci
Ha írsz a profilomban megadott emilcímre, akkor meg fogom kapni a levelet. Elõre is kösz! Minden infot szívesen fogadok a klinikáról, szülésrõl, élményekrõl...stb Kép
Most mennem kell!
Pusz
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Orsi!
A babaúszás most nem tudom hogy mennyibe kerül, amikor mi jártunk 700 Ft volt ( egy évvel ezelõtt kezdtünk "elmaradozni" az úszásokról, nyáron meg már a Sportusziba jártunk le "rendesen", nem babaúszásra). Ebben az összegben benne volt az egész család (ha ketten mentek, akkor ketten, ha 5-en akkor 5-en). Voltak olyanok is, akik hozták a babát úszni, és természetesen jöttek a nagyobb testvérek is. Tehát nem személyre szólt a belépõ, hanem egy családra. Ha valóban annyira megemelték a belépõ összegét, hogy 2000 Ft körül van, akkor én azt tanácsolom, hogy babaúszás után (amikor mi jártunk 10-ig tartott) menjetek le a "nagylánnyal", hiszen ekkor még tiszta a víz. Játszadozni tudtok a vízben, ha babaúszásra kezdenétek járni 1 évesen, nem hiszem hogy sok mindent tudnának kezdeni veletek. Az a lényeg, hogy megszerettessétek a kicsivel a vizet, ehhez pedig fölösleges 2000 Ft-ot fizetni alkalmanként (ha valóban ennyi, de szerintem érdemes lenne megérdeklõdni).
Ja, és nem kell semmilyen "speciális" felszerelés, csak egy kis pamutbugyi, vagy egy fürdõbugyi.

Nóra!
Én a kórházban szültem 1999-ben. A szülõszobák már akkor is fel voltak újítva. A szülésznõk kedvesek voltak, a csecsemõsök is. Egy dolgot hiányoltam, a szoptatásra nem helyeztek kellõ hangsúlyt. Pláne azokkal kellet volna kicsit többet foglalkozni, akik elsõ gyerekesek voltak, mint én is. Odahozták a kisfiamat szoptatni, aztán kész. Teljesen magunkra hagytak. Hiába olvastam össze mindenfélét, ezt nem lehet könyvbõl megtanulni. Eleinte Benedek csak a mellbimbómat kapta be, és fél óra szopás után már nagyon fájt. Aztán természetesen odahívtam a védõnõt, és megmutatta, hogy hogy kell helyesen mellre tenni a babát. Ennyi ami negatívum, amúgy szerintem barátságos, családias hangulatú a kórház.

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Orsi!
A babaúszás most nem tudom hogy mennyibe kerül, amikor mi jártunk 700 Ft volt ( egy évvel ezelõtt kezdtünk "elmaradozni" az úszásokról, nyáron meg már a Sportusziba jártunk le "rendesen", nem babaúszásra). Ebben az összegben benne volt az egész család (ha ketten mentek, akkor ketten, ha 5-en akkor 5-en). Voltak olyanok is, akik hozták a babát úszni, és természetesen jöttek a nagyobb testvérek is. Tehát nem személyre szólt a belépõ, hanem egy családra. Ha valóban annyira megemelték a belépõ összegét, hogy 2000 Ft körül van, akkor én azt tanácsolom, hogy babaúszás után (amikor mi jártunk 10-ig tartott) menjetek le a "nagylánnyal", hiszen ekkor még tiszta a víz. Játszadozni tudtok a vízben, ha babaúszásra kezdenétek járni 1 évesen, nem hiszem hogy sok mindent tudnának kezdeni veletek. Az a lényeg, hogy megszerettessétek a kicsivel a vizet, ehhez pedig fölösleges 2000 Ft-ot fizetni alkalmanként (ha valóban ennyi, de szerintem érdemes lenne megérdeklõdni).
Ja, és nem kell semmilyen "speciális" felszerelés, csak egy kis pamutbugyi, vagy egy fürdõbugyi.

Nóra!
Én a kórházban szültem 1999-ben. A szülõszobák már akkor is fel voltak újítva. A szülésznõk kedvesek voltak, a csecsemõsök is. Egy dolgot hiányoltam, a szoptatásra nem helyeztek kellõ hangsúlyt. Pláne azokkal kellet volna kicsit többet foglalkozni, akik elsõ gyerekesek voltak, mint én is. Odahozták a kisfiamat szoptatni, aztán kész. Teljesen magunkra hagytak. Hiába olvastam össze mindenfélét, ezt nem lehet könyvbõl megtanulni. Eleinte Benedek csak a mellbimbómat kapta be, és fél óra szopás után már nagyon fájt. Aztán természetesen odahívtam a védõnõt, és megmutatta, hogy hogy kell helyesen mellre tenni a babát. Ennyi ami negatívum, amúgy szerintem barátságos, családias hangulatú a kórház.

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Már megint kétszer ment át a levelem. Inkább kétszer mint egyszer se!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
No, babaúszásról:
Molnár Anna fogja tartani (6 éve csinálja), febr. 23. vagy márc. 2. lesz az elsõ alkalom. Jövõ héten tud bõvebbet mondani. Árakról is, bár kicsit megrémültem, mikor mondta, hogy õ eddig Bp-en csinálta, és ott 3000,-t kért heti egy alkalomért. Ezt szeretné tartani, de mondta, hogy még kalkulál.
Szo: 9-kor, vas: 8.30-tól lesznek a foglalkozások. 3 hónapos kortól.

Orsi,
10 hónapos kortól szo: 9.45-tõl, vas: 9.15-tõl mehettek.

Orvosi igazolás szükséges a házi orvostól, lehetõleg a szülõnek is.
Jövõ héten kell felhívni, akkor lehet feliratkozni és tud mondani részleteket.
Molnár Anna tel. 30/415-27-16
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Lányok!


Lara!

Én most tartok a 39.héten tehát eléggé a végén de az én pici lányom nem akar kibújni,nem igazán tudom mire várhat de õ tudja.
Szerencsés az ismerõsöd hogy nem kell fizetnie mert azért annak ellenére,hogy az Ugó jó doki elég drága de hát a minõséget meg kell fizetni ugye!
Ha valami közelebbi infó van a dokival kapcsolatban azt megköszönném!
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk babaúszáson! Nagyon élvezte Gabó! KépOlyan édi volt! Több mint félórát voltunk benn a vízben!
Utána az öltözõben felöltöztettem, aztán evett, és már durmolt is! Ezt kár lenne kihagyni.
Nem ahhoz a nõhöz mentünk, akit korábban írtam, hanem Debreceniné Kati (JATÉ-n tanít) tartja. 24 hónapos korig lehet jönni, 1000,- egy alkalom.
Jó volt a víz, mindketten a párommal belementünk, és felváltava "úsztattuk" Cumimanót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Mi is a Debreczeniné Tóth Katihoz jártunk babaúszásra. Nagyon örülök neki, hogy õ (is) tart babaúszást, és harmad annyiért mint a másik (Molnár Anna). A párommal azt beszéltük, hogy a 3000 Ft azért irreálisan sok lenne egy alkalomért. Ha egy hónapban minden hétvégén elviszed a babát az 12000 Ft. (Majdnem annyi mint a GYES összege!)
Az biztos hogy mi is fogunk járni a 2. babával is, de az még odébb van, hiszen augusztus végén fog csak megszületni.
Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Szijasztok!

Enikö, akkor már nincs is olyan sok hátra!

Nóra! Ne is mondd, Hanga a kiirt idöpont után 8 nappal bújt ki. Közelebbi infót nem tudok a dokidról, hiszen én nem hozzá jártam, de eddig csak jókat hallottam róla. Orosházán dolgozik hivatalosan, de a szegedi betegeinek a II.Kórházban levezeti a szüléseit.

Ágci! És sokan voltatok az úszáson? Reggel hánytól lehet menni és meddig?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Szia lányok,
Hétfõn voltunk Ctg-én. Minden okés a babóval. A dokinéni szerint "felvette a baba a szülõpózt". Teljesen befeküdt a helyére. Eddig minden felé éreztem Bogyó rugdolódását, mocorgását mostmár csak és kizárólag lent a hólyagom környékén /alul a hasamnál/, meg fönt a gyomromnál érzem. Kép

Jövõ héten lesz az utolsó ultrahang és akkor fogok beszélni az aneszteziológussal is. A dokinéni szerint, jó elõre lebeszélni a lehetõségeket. Sose lehet tudni alapon. Mondjuk én inkább az altatás híve vagyok mint az Eda-é, de állítólag a klinikán az Eda van elõtérben. Sajna. Mert én még a gondolattól is rosszul vagyok, hogy nekem tût szúrnak a gerincembe. Egyelõre. Inkább altassanak el vagy megszülöm hüvelyi úton. Tudom, hogy az élmény miszerint ébren és magadnál vagy a baba világrajövetelekor, pótolhatatlan és leírhatatlan, de engem akkor is inkább altassanak el.....
Szóval hétfõn délután lesz egy beszélgetés az anesztessel aki elmondja egyik-másik eljárás elõnyeit, hátrányait, veszélyeit...stb és majd ezután eldöntöm, hogy ha szükség lesz rá melyiket választom.

Szerintetek ha a baba felveszi a születési "pózt", akkor mennyi lehet még hátra a szülésig? Nem sok ugye? Vagy ez egyénenként/babánként változik?

Olyan izgatott vagyok....Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Puszi mindenkinek
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Enikö! Fantasztikus ez a várakozás igy a vége felé, bár tudom, hogy nagyon hosszúnak tünik.
Ha beilleszkedik a baba, már tényleg nem sok lehet hátra, de egyébként is a terhesség vége felé szokott beilleszekdni, úgyhogy márcsak azért sincs sok hátraKépKépKép
A CTG olyan jó, ugye? Én mindig úgy élveztem. Föleg, mikor elkezd közben csuklani, vagy rugdossa az érzékelöfejet:-)))
Az EDA nem veszélyes egyáltalán, csak gerinc KÖZELI érzéstelenités. Én azzal akartam szülni, de nem adtakKép Pedig mikor már 1 percenként jöttek a fájások, én mondtam, hogy mostmár aztán hivják az aneszteziológust, mert tovább nem birom:-))
De igy utólag, ki lehet birni minden érzéstelenités nélkül is.
Nagyon drukkolok, irj, ha van valami újabb fejlemény!
Ja és kislányod vagy kisfiad lesz, tudod már? Nevek?

Mi jól vagyunk, Hanga ismét belekezdett a gyarapodásba, vasárnap lesz 4 hónapos...pedig tegnap született...hjaaaaj, az összes ruháját kinötte. Most kezdünk megint újabb kollekciót vásárolgatni.

Szijasztok, LAra
lara
 
 


Sziasztok!
Lara: kicsilány lesz, állítólag, de fel vagyok készülve fiú névvel is. Sõt! Fiú név az tuti, de a lányban még nem döntöttem. Zsolt lesz ha mégis kukija lesz Kép Kép és ami a lányneveket illeti a Dóra, Sára és a Boróka között vacillálok. Fogalmam sincs, hogy vagyok-e elég bátor ahhoz, hogy Borókának nevezzem el. Pedig úgy tetszik Kép Kép Képcsak túl különleges névKép
Hát így állunk. Vigyázzatok magatokra!
Sziasztok
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ, itt vagy Szegeden most már végig?
Az EDA tényleg jó, nekem úgy szúrtak meg, hogy semmit sem éreztem, még akkor sem mikor kiszedték. Egy doktornõ csinálta, és tényleg nem éreztem semmit. Mármint, hogy lóg a hátamból meg ilyesmi. És az olyan csodálatos mikor megpillantod elõször!Kép El ne szalaszd!!!

Én a Borókára szavazok, de a Dóra és a Sára is jó.

Anita,
igen a havi összeg rettentett meg minket is!

Többiek Szegedrõl jól vagytok???

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Enikõ! Szerintem a Boróka név nagyon nagyon szép! Mind szép amiket felsoroltál, de a Boróka azért vezeti a listát! Szerintem különleges név, de nem TÚL, már ha érted, hogy mondom:-) Nekem nagyon teccik, nagyon szép név!
Az UH alapján tudod, hogy kislány lesz?

2 napja vettem Hangának egy rugit, ma feladtam rá, és éppen hogy ráment...
Pedig az üzletben olyan nagynak tünt és a számozása szerint is neki való és tessék. Hát igy jártunkKép

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok lányok,
Igen az UH-on eddig 3x is megerõsítették már, hogy kislány lesz. Pedig ha hiszitek ha nem, jó pár alkalommal álmodtam azt, hogy fiam lesz Kép
Igazából fiút szeretnék, de hát ha lány lesz az sem baj. Sõt! Kép Kép Kép
Akkor a Borókára szavaztok? Nekem is az a kedvencem, de kicsit félek ilyen különleges nevet adni neki. Vagy ne féljek? Kép Mondjátok, hogy ne.........Kép Kép Kép
Vasárnap megyek vissza Szegedre (anyukámmal) és akkor már tuti ott is maradok. Apukám szerint kb 2 hét lehet hátra! Olyan édes volt, ránézett a hasamra, rátette a kezét és mondta, hogy itt már nincs sok hátra gyerekekKép......
Egyelõre ennyi!
Mindenkinek üdv!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ, mindent bele! Biztos nincs már sok hátra.
Én is a Borókára szavazok. Nagyon szép név. Szóval ne félj különleges nevet adni a kicsi lányodnak.
Ja, és szerintem ha nem muszáj, ne aludd át azt a gyönyörû pillanatot, amikor megpillantod a kisbabádat.

Lara, nagyon gratulálok, hogy sikerült ismét gyarapodásra bírnod Hangát. Nekem Lilivel nem nagyon ment a dolog, így már eszik mást is anyatejcsin kívül. Mekkora a mérete Hangának?

Sziasztok!
Ildi
ildianyu
 
 


Szia lányok,
Muszály leírnom valamit, úgy felháborodtam. A legjobb barátnõm felhívott csörefonon, dumáltunk kicsit, majd megkérdezte, hogy döntöttem-e ami a baba nevét illeti. Mondtam, hogy igen Boróka lesz. Erre közölte, hogy ilyen idétlen nevet õ bizony nem adna a gyerekének. És gondoljak arra is amikor már nagyobb lesz a gyerekem, és mindenki õt fogja majd piszkálni! Csak azt nem tudom, miért piszkálnák? Olyan szép név nem?
Ja!!! És rámcsapta a telefont amikor válaszul azt mondtam neki, hogy én legalább nem külföldi nevet adok a gyerekemnek mint õ.
Ez lehet hogy egy kicsit kemény volt, de szerintem bennünk Magyarokban kell, hogy legyen annyi tartás, hogy nem hódolunk be a külföldi, idegen neveknek, hanem kitartunk és ragaszkodunk ahhoz a sok gyönyörû Magyar eredetû/hangzású névhez. Nincs igazam? Egyébként pedig szerintem csodálatosan szép név a Boróka, vagy nekem izlésficamom van?

A másik amit meg szeretnék osztani veletek (ha szabad), hogy ma délután óta folyamatosan szivárog a tejcsi/elõtej a cicimbõl.Már hónapok óta szivárog, de ma óta különösen sok és már vagy 6 pólót cseréltem. Ez már a vég? Vagy csak gyakorol? Kép Kép Kép

Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ engem nagyon fölbosszantott a barátnõd reakciója. Szerintem is nagyon szép név a Boróka, és én is úgy vagyok vele, hogy magyar ember próbáljon olyan nevet adni a gyerekének, aminek magyar hangzása van (nem kell feltétlen magyar eredetûnek lennie). Rosszul vagyok ha ilyeneket látok leírva: Dzsenifer, Szebasztián stb.
Az a rossz, hogy te is bizonytalan voltál a névvel kapcsolatban, ezért a legrosszabbkor jött ez a kritika a barátnõdtõl.
Én is szereztem hasonló tapasztalatokat amikor terhes voltam a kisfiammal. Mindenki mást javasolt (3-4 név között vacilláltunk), és teljesen elbizonytalanítottak.(Végül a Benedek név mellett döntöttünk, persze erre is egyesek húzták a szájukat.) Ebbõl kiindulva megfogadtam, hogy senkinek sem mondom el, hogy milyen nevek merülnek fel nálunk a második baba nevét illetõen.(1-2 kivétel biztos lesz, akinek elmondom) Majd mi a párommal eldöntjük szép lassan, hogy milyen nevet fogunk adni. Van még 6 hónapunk, ráérünk. Majd ha megszületik a baba megtudják a nevét, utána meg már nem érdekel hogy mit szólnak, hiszen addigra már megbarátkozunk a névvel.
Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Szijasztok!

Ildianyu! Hanga most 4 hónapos, 6050g és kb.64cm.
Lili mekkora?
Tegnap almát ettem és muszály volt adni Hangának is, mert kinézte a kezemböl...magához vette az egész almát és nyalogattaKép Ha meg elvettem töle, akkor meg sirtKép

Enikö! Boróka, Boróka, Boróka! Szerintem a barántöd irigykedett, hogy nem neki jutott eszébe ez a szép név. Tényleg van elég sok hülye külföldi név, pl:Dzsenifer, Szamanta, Doroti:-)))))))))
Mi is jártunk úgy mint Anita, nekünk is volt egy pár névvariációnk, és mindig akadt olyan ember akinek valamelyik nem teccett és belekötött. Aztán rájöttem, hogy olyan nevet úgy sem fogunk találni, ami mindenkinek teccik. Igy tényleg jobb nem beavatni másokat.
Nekem egész terhesség alatt nem volt elötejem, kivéve egy napot. Akkor én is cseréltem pár pólót, de se elötte se utána nem fordult elö többször..

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Szombat megvolt a 2. uszi. Nagyon jó volt! És most már elég sokan is voltak!
Úgy vettem észre beindult a másik is, de mi maradunk ennél a kedves nõnél.

Enikõ,
persze, hogy emlékszem még rád, csak azért nem írtam, mert láttam, hogy itt vagy Szegeden, gondoltam nem tudod elolvasni a levelet. Remélem jól vagy, és most már készülõdik igazán a kis hölgy!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Lara,
Lili nagyon kicsi még Hangához képest. Õ holnap lesz 4 hónapos, de még csak 4700 gramm, legalábbis az én mérlegem szerint. A dokinéninél többet szoktak mérni, de majd hétfõn megyünk. Szóval Hanga már igazi nagylány. Igaz Lili eleve kicsi súllyal született, 2450 gr volt.
Nem semmi, hogy kinézte Hanga az almát a kezedbõl. Lili a zúzapörkölttel volt így, de azt azért nem adtam neki. Bár õ már eszik almát, répát, sütõtököt.

Enikõ,
mindent bele és ne hagyd magad lebeszélni errõl a gyönyörû névrõl.

Alig várom már, hogy Lili ne köhécseljen és mehessünk babaúszásra. Egyébként én jártam az egyetemen tesiórára Debreczeninéhez, és tényleg nagyon kedves volt.

Sziasztok!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Nem tudna ajánlani vki egy jó fogorvost? Lehet sztk is, vagy ha nem drága magán rendelés is. Ha lehetne inkább nõdoki.
Remélem mindenki jól van, mi azt hiszem.
Sziasztok
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Ildianyu! Végülis Lili akkor már majdnem megduplázta a súlyát! Mikortól acc neki gyümiket és fözeléket?

Ágci! Megadom a fogorvosnö számát, akihez én járok, mondjuk túlzás, hogy járok, mert csak 2-szer voltam még szerencsére, de már nekem is mennem kéne, csak félekKép
Szóval, Újszegeden a madártelepen van a lakása és ott is rendel: Karsai Eleonóra 438-301 a száma.
Most nem tudom, hogy milyenek az árai, de nem állitom, hogy ez a legolcsóbb Szegeden. Egyébként jól dolgozik, a rendelöje is nagyon szép!

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Lara, én már 3 hónapos kora óta adok neki gyümölcsöt is, és fõzeléket is. 2.5 hónapos korában abbahagyta a gyarapodást, de annyira, hogy szinte semmit nem hízott. Próbáltam persze mindent, de annyira sajnáltam szegénykét, hogy nem hízik, hogy adtam neki. Azóta minden nap kap valamit.

Enikõ,
mi van Veled? Egyben vagy még Kép ?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Szijasztok!

Enikö nekem már gyanús...lehet, hogy már babázik? Juuuuj, olyan izgi!

Ildianyu! De azért még szopizik Lili? A doktornö nem irt fel tápszert? vagy nem akartál neki adni tápszert, hanem helyette gyümiket?
És mióta gyümiket acc neki, ismét elkezdett gyarapodni?
Tegnap adtam Hangának egy pici almát szopi után kóstolónak...megette, de este olyan nehezen aludt el, úgy csinált, mintha fájna a hasa. Pedig a gyümit dél körül adtam neki, szerintem annak már estére meg kellett, hogy emésztödjön. Vagy lehet,hogy az almától nehezebben tud kakilni?
Te nem tapasztaltál ilyet, mikor elkezdted adni Lilinek a gyümiket?
Tegnap volt itt a védönönk, mondta, hogy fél éves korig nem szabad adni a babának déli gyümölcsöket, az allergia elkerülése végett. TE hallottál már erröl?

Ágci! Tegnap este jutott eszembe, hogy megadtam a fogorvos nevét és számát, de a cimét nem:-))
Szóval Fö fasor 212.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Lara, köszi! Hát tegnap este már nem sikerült a gép elé ülnöm. Kitalálod ki ült ott???

Közben újabb info babaúszásról: vasárnap is van, a Molnár Anna féle, és az is 1000,-ba kerül. Ezt csak azért írtam le, mert hátha vmelyikõtöknek az a jobb. Mi holnap valszeg nem tudunk menni, meg egy kicsit nátikás az orra Gabónak, úgy hogy most lehet hogy kihagyjuk. Csak az a baj, hogy egy hét múlv hazamegyünk Dunaújvárosba (ez még nem baj, már nagyon várom), és két hétvégét is kénytelenek leszünk kihagyni.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Lara!
Persze, szopik Lili, csak délben kap fõzeléket, du. meg gyümit.
Felírt tápszert is a dokinéni, de én úgy gondoltam, és õ is azt mondta, hogy inkább gyümit adjak, és ha az sem elég a szopival együtt, akkor tápszert is. De azt nem adok, csak nagyon ritkán. És mióta gyümit eszik, tényleg elkezdett gyarapodni, elõször 20 dekát egy héten, aztán 15-ket.
És az almától tényleg nehezebben kakilnak, ugyanúgy, mint a sárgarépától. Viszont jó az õszibarack és a sütõtök. Amikor elkezdtem adni a gyümiket, eltartott kb. 2 hétig, amíg hozzászokott teljesen az emésztése. De most már minden ok.
Nekem is mondták, hogy ne adjak még banánt, bár egyszer adtam, és tényleg nagyon fájt tõle a hasa.

Ágci!
Jobbulást Gabónak!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Anita! Kicsit megkésve – még mindig a szakdolgozatom írom -, de köszönöm szépen az információkat a babusziról! Végül aztán a második megoldás tetszett a legjobban (Debreceniné), bár még nem voltunk. Mindenesetre 1000 Ft a 3000 képest igazán jó ár. Igaz Jázmin lányom már 1 éves, de ha úgy nézzük egy picurit is viszek az úszásra, bár õ még jelenleg a pocakomban van Kép . Ezért akartam mindenképp a "tiszta vizes" idõben menni, nehogy én is összeszedjek valamit.
A fürdõbugyit azért már beszereztük, nem is volt drága (900 Ft), és nagyon vagány kis fürdõruhákat árulnak. Volt ilyen kicsiben kétrészes is Kép.

Lara! Tényleg vigyázz a gyümikkel, van amelyik nagyon pocakfogó. Nálunk a banán volt ilyen, az almával nem volt gond. Én csak 6 hónapos korától adtam neki, a kivit, ilyesmit most kezdjük csak próbálgatni. Kapott a múltkor egy kanállal és tiszta pöttyes lett a szája szegénynek Kép, úgyhogy a kivit egyenlõre pihentetjük. Viszont a sütõtököt az én lányom is szerette, máig meg eszik belõle egy dobozzal. Sajnos én nem bírom a szagát és az ízét, ezért nem én sütöm neki, hanem a HIPP dobozosat kapja. Szerintem az a legjobb.

Mártianyu! Hova bújtál? Hol tart az adatbázis? Gyerkõcök?

Enikõrõl hírek (az elõbb beszéltünk telefonon): már egy ideje Szegeden van, a 39. héten jár, tegnap volt dokinál, ahol mondták, hogy zárt a méhszáj de már kicsit felpuhult. Voltak jóslófájások is és a dereka is eléggé fáj. A babó neve: Borókai Boglárka Lilla lesz Kép! Ez most furcsának tûnhet az elõzõ hozzászólások után, de azért van, mert Enikõ nem akarja, hogy (mivel nincs férj) megkülönböztetések érjék, hogy az anyukája nevét viseli (Czibere). A Boróka pedig azért nem jött be végül keresztnévként, mert ahol õk laknak, van ugyanilyen hangzású férfinév, ezért ez zavaró lett volna. De mivel a Boróka tök jó név, ezért átvándorolt a vezetéknévbe. Hû! Lehet, hogy ez kicsit zavaros volt, de azért remélem értitek. Ha megindul a szülés, rögtön értesít én meg tudatom veletek!

Nálunk is van új hír: Jázmin egyedül jár! Egyik napról a másikra indult el és rögtön hatalmas távokat tett meg. Már teljesen abbahagyta a négykézlábazást. Tegnap kinn az udvaron is "nagylányoskodott", hogy õ majd egyedül a hepehupás betonon... jól el is esett szegény, lehorzsolódott az orra Kép. Pocaklakóm már 24 hetes és egy kis izgõ-mozgó, 2 hét múlva megyek UH-ra, a lepényt ellenõrzik.

Sziasztok! Mindenkinek szép napot!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Hogy állsz a szakdolgozattal? Mikorra kell leadnod? Milyen szakon fogsz végezni?
Most olvasom hogy 24 hetes terhes vagy (én valamiért azt hittem elõrébb jársz már). Ezek szerint csak 2 hónappal fogsz korábban szülni mint én (most a 16. hétnél tartok).
Kinél fogsz szülni? Klinikán vagy a kórházban? Én most kicsit elbizonytalanodtam, mert már két anyuka mondta azt, hogyha választhatok inkább a kórházban szüljek. Az orvosom Sári Tamás, és dolgozik a klinikán is és a kórházban is (de azt mondják egyre többet van a klinikán). Amikor Benedeket szültem, még csak a kórházban vezetett szüléseket. Jó lenne pozitív véleményeket is hallani a klinikáról, szülésznõkrõl, csecsemõsökrõl... (Azért jót is hallottam a klinikáról, például Ágitól.)
Jázmin mennyi idõs ? A tesója kisfiú lesz? (úgy rémlik mintha ezt egyszer már írtad volna, és azt is hogy hogy fogjátok hívni)
Hogy viseled a terhességet? Voltak rosszulléteid? Gondolom te is sokat emelgeted Jázmint (orvosi "utasítás" ellenére).

Lara!
Ilyen pici babánál tényleg oda kell figyelni hogy milyen gyümit adsz. A nyers alma Beninél okozott hascsikarást, pedig õ elmúlt 6 hónapos mikor elõször kapott. Viszont ha megpároltam és egy kis fõtt krumplival összetörtem nem volt semmi "panasz".
Nálunk a banán és a sütõtök volt nagy kedvenc, de déli gyümit nem ajánlanak 6 hónapos kor elõtt (de már hallottam olyat is, hogy 1 éves kor elõtt nem ajánlatos adni).

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Szijasztok!

Ágci! Biztos jó lesz majd otthon, de majd siess vissza, mi itt várunkKép

Ildianyu! Adtam tegnap elött sárgarépát Hangának, és úgy vettem észre, hogy nehezen tud kakilni. Aztán tegnap adtam öszibarackot. Hát ez megoldotta a problémát pillanatok alattKép
De most megint azon vagyok, hogy inkább nem adok semmit az anyatejen kivül. Tegnap este elhatároztam, hogy megpróbálom inkább csak szoptatni, ráérünk még a gyümikre, ha pedig nem megy a kizárólagos szoptatás, akkor jöhetnek a gyümik.

Orsi! Mi még nem vettünk fürdörucit, ha jól emléxem Ágci irta, hogy talán a Brendonban árulnak ilyeneket?
Az egyik védönö azt javasolta, hogy a kiwit magozza ki az anyuka, úgy adja a babának:-))) Ez kb. olyan, mint egy hangyabolyból kiszedni minden második hangyát:-)))))))))
Gratula Jázminnak, nagyon ügyi! Biztos nagyon aranyos lehet, ahogy próbálkozik, én is úgy várom már, hogy Hanga is hasonlókat mutasson be, bár arra még elég sokat kell várnunk. Pocaklakó kisfiad miatt továbbra is irigyellek, föleg a sok mocorgásért:-)))

Szóval Enikö még egyben, de kezdhetünk izgulni! Nagyon várom már a jó hireket! Nagyon 5letes a névválasztása, a Borókai nagyon szép családnévnek is, szép neve lesz a kicsi lánynak.

Anita! nekem valahogy el sem jutott eddig a tudatomig, hogy te is kismama vagy most. És már elkezdett mozogni a baba? AFP volt? Jaaj, de jó nektek! A Klinikával kapcsolatban én meg szeretnélek nyugtatni, nagyon jó volt ott szülni, én a következöt is oda tervezem. Nekem nagyon pozitiv élményeim vannak minden téren.
Egyébként megkérdeztem a dokinéninket, ö is azt mondta, hogy déligyümölccsel akár egy éves korig is várhatok.
Ha akarod leirom neked e-mailbe, hogy milyen a klinika.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, nem csak én "szenvedek" szakdolgozattal, ez igazán megnyugtató!
Anita! Én is csak pozitív dolgokat tudok mondani a klinikáról, szerintem is nagyon jó volt ott szülni.
Lara! Igazad van teljesen, ameddig csak tudsz szoptatni, és elég a tejcsi, ne adj semmi gyümit, az a biztos. Nagyon irigyellek, hogyha meg tudod csinálni.
Enikõnek nagyon szorítunk!
Orsi! Nagy-nagy gratula Jázminnak!
Mi még csak a fordulásoknál járunk. Remélem, el tudunk menni hétvégén babaúszásra, bár Lili egyre jobban köhög, már kanalas orvosságot is kapott. Reméltem, hogy ez nem fog elkövetkezni, de sajnos mégis.
Sziasztok!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok, kedves mamatársak!

Sajnálom, hogy csak most találtam rá erre a topicra. Végig is olvastam az összes hozzászólást a kezdetektõl... Elõször is gratulálok a babáitokhoz!
Szeged környékén élek, de csak négy éve. Amúgy Gyõr-Moson-Sopron megyei vagyok, képzelhetitek, mennyire elveszettnek érzem magam néha... A kisfiam, Marci 2001 július 27-én született Szegeden, a klinikán. Az orvosom Sári Tamás, örülök, hogy a neve többször is pozitív szövegkörnyezetben jelent meg itt a fórumban.
Azt hiszem, má csak erre a "beköszönésre" futja tõlem, nagyon késõ van már, és Marcipánka lassan ébred és enni kér (hét hónapos múlt, de még mindig szopizik éjszaka, és nincs szívem leszoktatni errõl...)

Üdv mindenkinek!

fanita (tldképpen f nélkül, de úgy látom, Anitánk már van!)
fanita
 


Sziasztok!

Örülök neki,hogy kellemes tapasztalataitok vannak a klinikáról. Most már kezdek megnyugodni.

Lara!
Én is azt mondom, ha lehet próbáljatok ráállni a kizárólagos szopizásra. Hanga még annyi gyümit ehet az életében, ezen a néhány hónapon nem múlik semmi.
Mozogni mozog a baba (a 12 hetes uh-on én magam is meglepõdtem hogy mennyire kalimpált a kis kezeivel lábaival), de én még nem érzem. Benedeknél kb. 16 hetesen keztem érezni elõször hogy mozog a baba. Már nagyon várom, hogy megint érezzem, szerintem már csak napok kérdése.
Nagyon örülnék neki ha küldenél egy e-mailt a klinikáról.


(F)anita!
Hogy kerültél Szegedre? Milyen sûrûn szoktatok hazamenni? Sikerült már megszoknod Szegeden, ill. Szeged környékén?

Én is a Sári Tamáshoz járok, és megvagyok vele elégedve. Te a kórházban szültél? Mennyi pénzt adtál neki a szüléskor? Én úgy gondoltam, hogy 20 ezret fogunk adni neki.

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Irigykedve olvasom a babaúszás-élményeiteket! Mi is gondolkodtunk rajta, de mivel Makón élünk + a férjem sokszor hétvégén is dolgozik meg éjszakázik, és ráadásul nekem nincs jogsim (béna vagyok, tudom), ezért nem igazán tudjuk összehozni.
Mostanában különben is kaotikusak a napjaink, illetve inkább az éjszakáink, mivel Marci szinte óránként ébred és csak sír, sír... A fogacskákra tippelünk, elvégre hét és fél hónapos, és az ínyecskéje is duzzadt, fehéres színû. És ezek a panaszkodások nem olyanok, mint a korábbi "anyuzni akarok!" akciók... Az utóbbi éjszakákon már magam mellé vettem, bár ennek a megoldásnak egyáltalán nem vagyok híve. De még így is nehezen nyugszik meg. Viszont napközben - érdekes módon - kutya baja.

Anita!
Amikor én elkezdem Sárihoz járni, még csak a kórházban praktizált. Az egyik rokonom nála szült, és nagyon dicsérte õt is, a kórházat is. Kb. félidõben voltam, amikor kiderült, hogy valószínûleg klinika lesz. Elõször elkeseredtem, mert sokan gyárként, meg futószalagként emlegették, de utólag kiderült, ez nem így van. Ráadásul a gyermekklinikának köszönhetõen az újszülöttek is sokkal nagyobb biztonságban vannak.
A dokinak mi is 20 ezret adtunk, bár én a vizsgálatok alkalmával is mindig adtam neki kettõt... Nagyon helyes volt, mert a finisben (a 8. hónap vége felé) szólt, hogy egyezzünk meg abban, hogy a hátralévõ idõszakra már rendezve van a dolog, hiszen ezután úgyis gyakrabban kell járni a CTG miatt. Hogy negatívumot is mondjak, azért az szerintem látszik, hogy kicsit túlterhelt, iszonyatosan sok páciense van. De ettõl függetlenül jó fej, és az asszisztensek is a terhesdiagnosztikán, nagyon aranyosak, imádtam oda járni.

No, mára ennyit, szép (és szélcsendes) hétvégét mindenkinek!

Anita
fanita
 


Sziasztok!

Anita! Csatlakozom Larához, nekem is elkerülte a figyelmem, hogy babát vársz. De jó Kép Kép !! Én a Klinikán fogok szülni most is, de másik dokinál. Korábban Mészáros Gyula volt az orvosom, de most váltottam és egy kedves fiatal csajszihoz járok (Enikõ ajánlotta), 30 éves. Vele jobban megtalálom a hangot, valószínû a kis korkülönbség miatt (én 25 vagyok). Jobban is ráér, mint az elõzõ orvosom és gondoskodóbb is. Most még azon gondolkodom, hogy szülésznõt is kellene fogadni, mert õ van úgyis többet veled, ráadásul te és én is rizikós idõben, nyáron fogunk szülni. Így legalább a kettõ közül valamelyik biztos bent lesz, ha a másik nyaral. Szerintem teljesen jó a Klinika, én meg voltam vele elégedve. A csecsemõsökkel is minden rendben volt, segítettek sokat. Bár nekem nincs összehasonlítási alapom, mert a Kórházat egyáltalán nem ismerem.
Jázmin most 1 éves, és igen, kisöccse fog születni Kép Kép . Voltunk 3D-s UH-n ott kaptunk képet a fütyijérõl is Kép Kép Kép.
Most már nagyon jó a terhesség, az elején a hányinger miatt elég húzós volt (fõleg mikor Jázminon cseréltem a pelust Kép ), de én akkor szinte a víz szagától is hánytam Kép. Aztán valahogy az AFP környékén egyszer csak elmúlt, így volt akkor is mikor Jázmint vártam. Volt némi gond is az elején, mert iker babákat vártam, csak sajnos az egyik meggondolta magát és elment Kép . Volt nagy-nagy vérzés, szerencsére a másik baba megúszta. Aztán meg kiderült, hogy mélyen fekvõ a lepény, eltakarta teljesen a méhszájat, be is akartak fektetni, de nem hagytam magam Kép . Azóta már jobb a helyzet, sokat húzódott felfelé a lepény, 22.-én megyek UH-ra, hogy megnézzék újra. Szedek egy rakás magnéziumot, és este Seduxent, és persze szigorúan tilos emelgetnem, szinte csak feküdnöm szabadna, de persze ezt egy 12 hónapos babó mellett nem lehet. Azért vigyázok nagyon.
A szakdolival jelentem kész vagyok, bekötettem, leadtam Kép Kép Kép. A JGYTF-re járok pedagógiára, de a dolgozatot informatikából írtam.
Nem tudsz képet küldeni a családodról? Kíváncsi vagyok rátok! Ha igen itt a címem: jazminmama@freemail.hu

Ildianyu! Te hova jársz suliba? Mibõl írod a szakdolgozatot? Képeket tõled is várok, ha vannak!

Fanita! Makón laktok? Én szegedi vagyok, de 3 éve Deszkre költöztünk (15 km Szegedtõl). Jázmin is szopizott minden éjjel kétszer is egészen 11 hónapos koráig, aztán egyik napról a másikra teljesen abbahagyta. Valószínû az új baba miatt megváltozott tej volt az oka. De már alig várom, hogy újra szoptassak. Hogy néz ki az a Sári Tamás? Olyan ismerõs a neve! Biztos láttam már a Klinikán, csak nem ugrik be az arca.
Te is küldj képet!

Én is 20 ezer Ft-ra gondoltam „hálapénz” gyanánt a dokinak. Szerintetek, ha az ember fogad szülésznõt, neki mennyit illik adni?

Norcsi! Megvan már a baba?

Enikõ Boglárkája még nem bújt ki, hétfõn megy a dokihoz és akkor eldöntik mikor feküdjön be és mikor indítják be esetleg a szülést.

Mártianyu! Mindig hiányollak, merre vagy?

Lara! Ági! Ígérem, írok e-mailt nemsokára!

Sziasztok!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Mi van Veletek? Nagy a csend...

Ágci!
Megkérhetnélek, hogy írd le, hogy végülis mi szükséges a babaúszáshoz? Mármint hogy kell-e valamilyen pelus vagy hogy van ez? És kell orvosi igazolás? És az 1000 Ft-ért bemehetünk mi is? Csak azért kérdezem, mert Lili végre meggyógyult, így úgy tervezem, hogy jövõ héten megyünk úszniKép! Kíváncsi vagyok, mit fog szólni Lili!

Lara!
Hanga azóta is csak szopikázik? Lili múlt héten már 4880 gr és 58 cm volt!

Orsi!
Én a JATE-ra jártam, most informatikából írom a szakdolim, bár lehet, hogy csak novemberben adom le, de jövõ nyárig még németbõl is meg kell írnom. Hát, nem fogok unatkozni! Úgy irigyellek, hogy Te már kész vagy.
Küldök képet is hamarosan.

Enikõnek nagyon drukkolunk, nemsokára már biztos kint lesz Boglárka!

Norcsival vajon mi van?
És a többiek?

Sziasztok!

Ildianyu
ildianyu
 
 


SZija lányok!

Mi is voltunk babaúszáson! Annyira jó volt, mi iszonyúan élveztük, de szerintem Hanga is. Egy teljes órát úsztattuk a vizben:-)))))) Alig várom már a köv. szombatot, hogy újra mehessünk!
Ágci ti is jöttök?

Ildianyu! Mostmár nem csak szopizik Hanga, hanem adok neki gyümit is. Az almát körtével nagyon szereti. De ennek ellenére minden étkezés alkalmával szopizik és csak utána adok neki eccer-kéccer gyümit. De mostmár bártabb vagyok, hiszen nem olyan picike, mivel ezen a héten lesz 5 hónapos.
A babaúszáshoz nem kell orvosi igazolás, bár mi is kértünk a dokitól, de az úszáson nem kérték.
Vegyél Lilinek egy úszó nadrágot (Brendonban 1000Ft körük van), vigyetek neki 2 törölközöt, mert amikor kihozod a vizböl az egyikben megtörlöd, a másikkal pedig betakarod, mert elég sokat kell gyalogolni a medence és az öltözö között.
1000Ft a belépö, ezért te a férjed + Lili bemehettek.
8-10-ig van minden szombaton. A viz 32fokos, nagyon tiszta, folyamatosan cserélödik.
Most szombaton nagyon sokan voltak, alig fértünk el az öltözöbe (az öltözö nagyon igénytelen sajnos, erre készülj fel).

Anita! Elküldtem a mélt (bár kicsit késve)!

Enikö már tuti babázik! Orsi! Nem tucc róla valamit?

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Gratula a szakdoli leadásához. Én két év múlva leszek ugyanebben a helyzetben mint te.
Nem tudtam hogy ilyen macerásan indult a terhességed, de az a szerencse, hogy most már jól vagy. Egyébként hanyadik héten ment el a másik baba? A terhesség kezdete óta az új orvosodhoz jársz?
Képeket fogok küldeni, csak az a baj, hogy itthonról nem tudok, de megoldom valahogy!

Lara!
Eltudod küldeni mégegyszer az e-mailt? Nem kaptam meg, nem tudom mi történt.

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Elnézést a nagy hallgatásért, eltünésért, de hirtelen nagyon sok dolgom lett. Még mindig építkezünk (sõt, most hogy itt a tavasz, egyre inkább...), nekem is a disszertációmat kellene írnom, közben néha pénzkeresés céljából fordítgatok, a gyerekek is itt vannak, most meg az adópapírok...
Az adatbázissal elég jól haladtam még anno januárban, de addig nem akartam feltenni semmit, amig hasznalhato mennyiségû információt nem tudok összegyûjtügetni. Aztán egy idõ után a többi teendõm elnyomta a szerkesztgetést (akárcsak a babanetezést...), de most talán lesz egy kis idõm erre is megint.
Orommel lattam, hogy mennyire kibovult a csevegok kore. Kicsit sajnalom, hogy amikor az enyemek ilyen kicsik voltak, akkor meg nem volt (ennyire aktiv) a babnet. Lehet, hogy megis kellene egy harmadik...
Es egy kicsit lelkiismeretfurdalasom is van, mert lattam, hogy Nora februar elejen keresett vkit, aki Ugocsainal szult, es pont akkor nem "voltam itt". De azota, gondolom, mar Neked is elso kezbol vannak tapasztalataid. En teljesen meg voltam elegedve vele. Es Te? Most jut eszembe, nem is lattam itt "hireket" arrol, hogy megszuletett-e a babuci.
Gyerkocok egyebkent jol vannak, masfel eves Kristof meg mindig "nema", de majd csak megszolal. Biztos, csak a cserfes novere utan olyan furcsa.

Sziasztok!
Mártianyu
mártianyu
 
 


Sziasztok!

Lara! Köszi az infokat a babaúszásról. Már alig várom. Tudom, hogy hülyét kérdezek, de az úszónacit csak úgy rá kell adni, vagy pelus is kell alá?
Már csak attól félek, hogy ha én belemegyek a medencébe, akkor senki más nem fér el rajtam kívülKép!

Ildianyu
ildianyu
 


SZijasztok!

Anita! Elküldtem mégeccer, remélem most átmegy. A profilodban levö cimre küldtem.

Szijasztok, Lara
lara
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: