Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eleni! Lehet, hogy ismerjük egymást...Kép Én is hasonlóan vagyok, mint Te. Még ugyan szedem a fogamzásgátlót, majd júniustól próbálkozunk, de előre félek, mert a gyógyszermentes időszakokban soha nem volt 2 egyforma ciklusom. Általában 30-40 naposak voltak, és sohasem tudtam, mi van. Hogy csak csúszik, vagy nem is jön meg. Furcsa ez a természet, bár mi magunk avatkozunk bele, nagyon sok mindennel. Kép
Éedekes amit a csecsemősökről írtál. Annyira hangoztatják a higiéniát... Amikor a picurkánk az intenzíven inkubátorban volt, sima kézmosás után bemehettünk hozzá, apukája is, és símogathattuk. Amikor átkerült a korára (nem volt koraszülött, csak oda rakták át még egy hétre), akkor meg apukát már nem engedték be, nekem agyon kellett magam fertőtleníteni, még a mellem is, és a ruhámat le kellett cserélni kórházi ruhára. Ki érti ezt? Amikor még nagyon beteg volt a kicsi, akkor nem kellett, utána meg igen. Bezzeg a nővérkék amikor vizsgálatra viszik, a liftben boldog-boldogtalannak megmutatják a liftben...Kép
Nem is húzom fel magam inkább.

Mit szólnátok, ha megjön a jó idő, az igazi tavasz, nem találkozhatnánk? Kinek mi a véleménye erről?

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Visszatértem.

Utolsó kérdésemmel senkit nem akartam elriasztani, utólag gondolkodtam, hogy ezen a fórumon talán pont az ismeretlenség a fontos. Ha valaki nehezményezi a kérdést, bocs! Kép Akkor tegyetek úgy, mintha nem is lenne ott.

Köszi: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Nagyon termékenyek voltatok!Alig győztem olvasni.
Hírtelen az sem tudom,hogy mire reagáljak.

Először is Verának!Nagyon sajnálom,hogy nem sikerült.Azért fel a fejjel!!!Bízzunk benne,hogy hamarosan elfelejtheted ezt az egészet.
Drukkolok,hogy jók legyenek az eredmények.

A Hetényi higiéniájáról inkább nem mondok semmit.Nagyon kiakadtam azon,amit írtatok ezzel kapcsolatban.
Ehhez még csak annyit,hogy egyszer a párommal a sürgőn voltunk.Fájdalomcsillapítót adtak neki,és adtak hozzá egy pohár vizet,hogy azzal vegye be.Erre a párom rákérdezett,hogy:"Tiszta a pohár?".Mire a válasz:"Én nem innék belőle!"Erről ennyit!Gondolhatjátok,hogy a párom,hogy jött ki a vizsgálóból?Én meg rohantam a másik épületbe,valami higiénikus innivalóért.
Felháborító ez egy kórházban!Elég elszomorító,ha egy egészségügyi intézményben így állnak a témához.Akkor mit várjuk máshol?

Eleni!Igen.Nekem is van már gyerekem.Kislányom május végén lesz 2 éves.Imádnivaló kiscsaj!!!Én is Dr. Balogh Artúrnál szültem.Nagyon bízok benn,hogy a következőt is tudja vállalni.Ez sok mindenen múlik.Legfőképp a babán,hogy mikor akar beköltözni az életünkbe.
Én is nagyon irigyeltelek az első szülésedért.Ez az,amiről mi csak álmodhatunk.Sajnos!!!!


Beatrix!Nekem tetszett a találkás ötleted!Nem hiszem,hogy bárkit elijesztettél volna vele.Vagy mégis?
Sikerült délután megúszni a sárfürdőt?
Tényleg?Mi van az ovival,lovardával,játszócsoporttal?

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 

 
 

Beatrix !
Nem tudom, a többieknek mi a véleménye, de szerintem nagyon jó az ötlet !
Most mennem kell fürdetni ! Köszi a gyors választ ! Jó éjszakát mindenkinek !!!
Eleni
oxay
 
 


Eleni!Ez szép volt!Percre pontosan egyszerre.Ha összebeszélünk se ment volna.

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Nem volt ma senkinek ideje jönni?
Először is mindenkinek köszönöm az együttérzést. Ma már jobban érzem magam Kép

Beatrix: a tavalyi évben én is jócskán növeltem a tesztgyártók bevételét. Eldöntöttem, hogy most már csak min. 10 napos mensikimaradás után merészelek a pohárba pisilni (a vizeletsugaras tesztek nekem nem jöttek be). Egyébként a Doki is azt javasolta, hogy ennyit érdemes kivárni.
Március 8-án telefonálok a Dokinak. V.szeg még azon a héten el is megyek hozzá megbeszélni a folytatást.
A találkozó ellen nincs kifogásom. Annyira hasonló a helyzetünk, hogy szerintem nem érdemes az anonimitásba burkolózni. Természetesen így ország-világ előtt nem mindenről beszél az ember. (Csak a ciklusáról, a nemi életéről, stb. - csupa intim dologról Kép) Kép
Érdemes lenne megvárni a jó időt, és akkor a gyerekek is jöhetnének. Így gondoltad,nem?

Eleni: igazad van. Igazságtalanság a sorstól, hogy ugyanazokat a tüneteket rendeli a jó és a rossz események elé is (kinek minek számít). Nem volt ám mindig normális a ciklusom. Az utóbbi 4 ciklusomra lehet azt mondani, hogy normálisan zaljott le.
Le is kopogom gyorsan (kopp-kopp-kopp) Kép
Itt a fa is hozzá KépViszont azt, hogy valójában mi zajlott le a szervezetemben nem lehet ugye tudni. Vagyis ez utóbbi ciklusban majd igen. Együttérzek a nem rendes ciklusúakkal. Számomra nagyon idegőrlő volt (bár csak 10 hónapig tartott a nagy kavarodás - feltételezhetően egy ciszta eredményeképp).
Kitartás Neked! Kívánom, hogy minél hamarabb újra átélhetsd a pocakosodást!
Kép

Örülök, hogy a Doki végre rászánta magát a műtétre. Az utóbbi időben, már nagyon látszott rajta, hogy szenved.

Györgyi: már nagyon várom az eredményeket. Én is legszívesebben a jövőből szemlélném az eseményeket.

A Hetényi higiéniájával kapcsolatban vannak tapasztalataim nekem is. De inkább hagyjuk. Csak felidegesíteném magam, mint Eleni.

Tudnátok ajánlani nekem egy jó bőrgyógyászt Szolnokon?

További szép napot, vagy inkább jó éjszakát!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok !

Rettentő álmos vagyok, úgyhogy csak nagyon röviden. A gyerkőcök most aludtak el, nekem meg még van néhány teendőm.

Györgyi, tényleg jól "összebeszéltünk" a tegnap esti üzenettel. Ennél jobban nem is lehetett volna időzíteni.

Vera, örülök, hogy nem keseregsz. Néhány nap után én is mindig beletörődök, és várom az újabb lehetőséget. Mindig nagy lelkesedéssel. Bár tudod, állítólag akkor szokott a leginkább sikerülni ez a teherbeeséses dolog, ha az ember nem koncentrál annyira intenzíven rá. Hiába történt ez velem is így, azaz akkor sikerült, mikor eszembe sem jutott, azért én nem bírok leszokni erről a hőmérőzésről és egyéb megfigyelésekről. Lehet, hogy egyszer ki kellene próbálni, hogy nem gondolok rá. De hogy ne gondoljak arra, amire folyton gondolok ????!Na jó, tényleg fáradt vagyok.

Várom a jó időt, gondolom , Ti is. Szerintem is a gyerekekkel kellene összehozni a találkozót. Nagyjából hasonló korúak, így van ? Egy 2 éves 11 hónapos kisfiú, egy 2 éves 7 hónapos kislány és egy 1 éves 10 hónapos kislány. Ugye jól számoltam ? Biztosan jól eljátszogatnának.

Vera, annyira drukkolok Neked, és tényleg hiszem azt, hogy minden rendben lesz. Valahogy meg kellene próbálni lazítani, nem görcsösen akarni ( ezt magamnak mondom), sokat pihenni, és bízni abban, hogy a legjobbkor fog bekövetkezni, amit annyira szeretnénk. Így legyen.

Jaj, megyek aludni. Sziasztok ! Szép álmokat !
Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Tegnap este már én is csak berogytam az ágyba!

Vera! Igen, én is a jó idő beköszönte után gondoltam a találkát. És igen, jöhetnek a gyerkőcök is, ha mindenki úgy akarja! Kép
Kitartás, hamarosan meglesz az eredmény, és okosabbak lesztek!
Nekem is a "pohár-csepegtetés" tesztek váltak be!
Jó bőrgyógyász (mindkettőt "próbáltam" már):
Dr Bakos Noémi: Szo, Pozsonyi 2. fsz. 13. 06/20-9819-476 rend. idő: hétfő és szerda: 16-18 óra
Dr Szabó András: Szo, Baross 22. 0620/9743-738 és 56/375-685 (rend. időben) rend. idő: hétfő 15-18 és péntek 9-10
Mindkét orvoshoz be kell jelentkezni időpontra. Én mindkettővel nagyon elégedett voltam, kedvesek nagyon.

Eleni! Igazad van, nem kell annyira akarni, csak azt mondaná meg valaki, hogy kell azt csinálni?! Mikor az ember annyira, de annyira vágyik rá! Kép
Már előre sejtem, hogy mi is így leszünk, de próbálok optimistán gondolkodni is, hátha most más lesz. Végülis a szervezetem is változhatott (vagy nem Kép), a szülés után. De majd meglátjuk, erről nyáron tudok majd "számot adni".

Swenson! Merre jársz? Mizújs Veletek?

Györgyi! A sárfürdő folyamatos, de remélem most már tényleg jön a tavasz. Igaz, a ma reggeli hóesés nem erre utalt. Az oviban még nem voltam, pénteken, vagy jövő héten mehetek. Utána elgondolkodok a játszócsoporton. Bár most már a szomszédokkal is tervezgetjük a gyerekek összejöveteleit, csak tudod, mindig beteg valamelyik törpe. Így nem könnyű, de talán erre is megoldás lesz a TAVASZ.

Most megyek, a gyerkőcnek krónikus anya-hiánya van: "De anya, hagyd már azt a számítógépet, nem látod, hogy egyedül kell játszanom?! Boldog vagyok, ha segítesz!" Kép

Legyen szép napotok!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix!Nagyon tetszett a kisfiad játékra csalogatása.Nagyon irigyellek.Az én lányom egyenlőre tartja magát a némasági fogadalmához.Hangutánzókon kívül 6-8 szót használ.Jó lenne,ha már közlékenyebb lenne.Mindent megért,és megértet,de már nagyon várom,hogy beszéljen.Anyuék mondják,hogy ne aggódjak,mert én is két évesen voltam hajlandó megszólalni.Mondjuk nem is aggódok,inkább csak türelmetlen vagyok.A kisfiad mikor kezdett el beszélni?

Egyetértek én is azzal,hogy a gyerkőcökkel kellene összehozni a találkát.Kérdés az,hogy hol?Ezen gondolkoztatok már?Jó,még van időnk...

Eleni!A Te lányaid mikor kezdtek el beszélni?

Vera!A bőrgyógyásszal kapcsolatban:Dr.Szabó Andrást én is ismerem,még kezdő korából.Akkor nagyon meg voltam vele elégedve.Azóta szerencsére nem volt rá szükségem,de jókat hallok róla.Mást nem ismerek.


Mindenkinek szép álmokat!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Eleni: nagyon megértem a helyzeted. De itt ki nem? A hőmérőzést én is decemberben hagytam abba. Elég volt!!! Nem fogom állandóan azon enni magam, hogy jajj most miért ennyi, meg miért annyi. Különben sem tudtam mindig ugyanakkor mérni. Így meg nem volt értelme. Sok sikert az elhatározáshoz.
"De hogy ne gondoljak arra, amire folyton gondolok ????" Ez bizony nagy igazság. Kép
Tegnap este úgy érzetem, hogy elég volt. Nem akarom csinálni ezt a kínlódást. Viszont akkor mit csináljak, hogy gyermekem legyen?? És még az elején járunk a dolgnak. 15 hónap... Most jön a java. Kép Tudom, hogy nem reménytelen a helyzet, hiszen a Férjem is rendben van, de nem bírom a várakozást, a bizonytalanságot. A legjobban ez tud felőrölni. Inkább szembesülök a biztos rosszal, mint állandó várakozásban éljek.

Beatrix: ahogy elnézem az időjárást, lesz április is, mire találkozhatunk. Mit szólnátok a Tisza-parti sétányhoz? Ott van játszótér, padok is. Feltételezve, hogy az árvíz nem akar éppen akkor jönni.
Köszönöm a bőrgyógyászati időpontokat. Még nem döntöttem.
Aranyos a kisfiad. Nagyon kis manipulátorok tudnak lenni, ha el akarják érni a céljukat. Vannak tapasztalataim. A kicsi húgom 11 éves. 15 éves voltam, amikor született. Nem semmi kiscsaj. Képes volt 4 embert ő irányítani, amikor még kisebb volt. Bár manapság is előfordul az ilyesmi.

Györgyi: Neked is köszönöm a bőrgyógyász-véleményezést. Ne aggódj, előbb utóbb úgyis megszólal a lányod. Kép Lesz idő, amikor visszasírod még, hogy nem hallatta a hangját. Pl. amikor több órán keresztül mondja a magáét, megállás nélkül, és neked figyelned kell, különben lesz nemulass Kép

Szép napot mindenkinek! Kép

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Eleni: nagyon megértem a helyzeted. De itt ki nem? A hőmérőzést én is decemberben hagytam abba. Elég volt!!! Nem fogom állandóan azon enni magam, hogy jajj most miért ennyi, meg miért annyi. Különben sem tudtam mindig ugyanakkor mérni. Így meg nem volt értelme. Sok sikert az elhatározáshoz.
"De hogy ne gondoljak arra, amire folyton gondolok ????" Ez bizony nagy igazság. Kép
Tegnap este úgy érzetem, hogy elég volt. Nem akarom csinálni ezt a kínlódást. Viszont akkor mit csináljak, hogy gyermekem legyen?? És még az elején járunk a dolgnak. 15 hónap... Most jön a java. Kép Tudom, hogy nem reménytelen a helyzet, hiszen a Férjem is rendben van, de nem bírom a várakozást, a bizonytalanságot. A legjobban ez tud felőrölni. Inkább szembesülök a biztos rosszal, mint állandó várakozásban éljek.

Beatrix: ahogy elnézem az időjárást, lesz április is, mire találkozhatunk. Mit szólnátok a Tisza-parti sétányhoz? Ott van játszótér, padok is. Feltételezve, hogy az árvíz nem akar éppen akkor jönni.
Köszönöm a bőrgyógyászati időpontokat. Még nem döntöttem.
Aranyos a kisfiad. Nagyon kis manipulátorok tudnak lenni, ha el akarják érni a céljukat. Vannak tapasztalataim. A kicsi húgom 11 éves. 15 éves voltam, amikor született. Nem semmi kiscsaj. Képes volt 4 embert ő irányítani, amikor még kisebb volt. Bár manapság is előfordul az ilyesmi.

Györgyi: Neked is köszönöm a bőrgyógyász-véleményezést. Ne aggódj, előbb utóbb úgyis megszólal a lányod. Kép Lesz idő, amikor visszasírod még, hogy nem hallatta a hangját. Pl. amikor több órán keresztül mondja a magáét, megállás nélkül, és neked figyelned kell, különben lesz nemulass Kép

Szép napot mindenkinek! Kép

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Ugye milyen kis ügyes voltam???? Kép Kép
vera77
 
 


Sziasztok!

Vera!Nagyon ügyes voltál!!!
Abban nagyon igazad van,hogy egyszer tuti visszasírom a "némaságot",de hidd el ez sem jó."Nyüszít",hümmög,morog,addig még meg nem értem mit akar.Ilyenkor mondom,hogy inkább be sem állna a szája.Az is jobb lenne,mert egyből tudnám,hogy mit akar.
Egyébként fel vagyok készülve a folyamatos beszédre.Így is jár a szája,csak nem értem.Tegnap az egész busz rajtunk szórakozott.Dalolászott,visongatott egész úton.Nagyon jó kedve volt.Csak én égtem egy kicsit....

Én is próbáltam a hőmérőzést.Engem is csak felidegesített.2-3 hónapot csináltam,majd eldöntöttem,hogy ez nem való nekem és abbahagytam.Következő hónapban sikerült.

A sétány jó ötlet.Már csak a jó idő kell,és egy tuti időpont.

Írjatok sokat!

Minden jót a nap hátralevő részében!


Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok !

Ez a mai hideg idő...!!!Mikor lesz már tavasz ?!Jó lenne már órákra kimenni, nem úgy, hogy attól félek, mikor fázik meg a gyerek! Na de ami késik, nem múlik, így van ? Ez remélem minden jóra érvényes !
Vera, Györgyi, örülök, hogy megértitek a hőmérőző - idegbajt. Néha már a sarokba tudnám hajítani, de azért minden reggel kíváncsiskodom, hogy mégis mi a helyzet. Nem mintha ez valaha is segített volna, mert tulajdonképpen így is mindig utólag értesülök róla, hogy na, tegnap kellett volna..., de éppen nem történt semmi. Vagy ami még rosszabb, hogy hiába történik valami, két hét múlva beköszönt az, amit nem várok. Erről ennyit. Ezek szerint nem csak én örlöm magam ezekkel a dolgokkal.

Györgyi, tényleg ne szomorkodj a kis szótlan kislányod miatt, majd megjön a "beszélőkéje", ne félj ! Az enyémek nagyon korán kezdték, egy évesek sem voltak, másfél - kétévesen már verseket mondtak, de EZ NEM JELENT SEMMIT. Ismerek olyan gyerekeket, akik szintén nem nagyon beszéltek ilyen korban, de aztán úgy belejöttek, hogy jóval beszédesebbek lettek a többinél. Hirtelen, nagyon gyorsan meglódul majd, el sem fogod hinni.

A Tisza partot én is ideálisnak tartom, ott van játszótér is, most éppen "működnek" a hinták is...addig , amíg újra tönkre nem teszik őket. Olyan elkeserítő, hogy milyen állapotban vannak a játszótereink. Én annyit bosszankodom miatta.

Most mennem kell, mert a kis kamaszlánykámmal kellene még tanulni, a kicsi pedig még kukorékol.

Vera, ne keseredj el, biztosan sikerülni fog !!!! Úgy megértem a csalódottságodat, de még van időd, (biztosan jóval fiatalabb vagy, mint én...)ne add fel, és meglátod, pont a legjobbkor fog jönni. Persze ezt könnyű mondani, de én tényleg megtapasztaltam. Sokszor gondolkodom azon, hogy miért sikerül egyeseknek azonnal, holott annyira nem is akarják, másoknak meg egyáltalán nem olyan egyszerűen és gyorsan ? Nem tudom. Sokszor irigyelem is a könnyen teherbe esőket. Ugyanakkor érzem azt is, hogy talán ők nem élhették meg azt a csodát, hogy milyen az, amikor az ember már annyira hihetetlenül, annyira erősen vágyik valamire, és akkor egyszercsak megkapja. És ettől még ezerszer jobban tudja értékelni, amire vágyott és VÁRT. Kicsit zavarosan fogalmaztam, de gondolom, érted. Nagyon sietek, ezért ilyen "zagyva", amit írok.

Jó éjszakát, altatnom kell. Magamat már nem nagyon, mert leragad a szemem. Jók legyetek mindannyian ! Üdv.

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de engem elkapott a tavaszi fáradság, pedig hol van még a tavasz! Kép Olyan kimerültnek érzem magam, pedig igyekszem legalább 7 órákat aludni éjszaka, de most úgy érzem, még ez is kevés. Elkezdem szedni az Activalt, hátha egy kis vitaminnal fel tudom pörgetni magam.

A Tisza-part nekem is tetszik, csak lenne már jó idő. Kb. 2-3 hete lementünk a kisfiammal a Tisza-partra, éppen ott úszkáltak a kacsák, olyan boldog volt, hogy látta őket. Vettünk kürtös kalácsot (ott árulta egy férfi), és abból is akart adni a kacsáknak, csak akkor még jég volt a folyó partján, nem lehetett közel menni hozzájuk. Erre mit mondott: "Istenem, mi lesz a kacsákkal, ha nem tudok nekik enni adni?! Szegények, szejintem nagyon éhesek!" Majdnem sírva fakadt Kép, de megnyugtattuk, hogy biztos ettek már aznap, ha nagyon éhesek volnának, nem tudnának úszni és repülni. És végszóra elrepült pár kacsa, így megnyugodott: "Tényleg vacsojáztak máj!" Kép

Györgyi! Szerintem ne aggódj, az unokatesóm kisfia majd' 3 éves volt, mire elkezdett beszélni, addig csak hangutánzás, max: anya, apa, mama, papa. Neki is mindent megértett az anyukája, talán ezért nem "igyekezett" dumálni. Az én fiam is hamar kezdett beszélni, most már nagyon választékosan beszél, de pl. verset nem igazán akar tanulni. Ami tetszik Neki, azt mondja (Csip csip csóka; Ez elment vadászni...), de újat nem akar tanulni, viszont a hallott és Neki tetsző szófordulatokat örömmel alkalmazza, néha kacagásra ösztönözve bennünket. A Te kislányod is hamarosan elkezdi majd, és biztos be sem áll majd a szája, élvezni fogja a beszéd "hatalmát".

Eleni, Vera! Én sohasem hőmérőztem, igaz, nem is javasolták, de biztos "belehülyülnék" az állandó odafigyelésbe, számolgatásba. Elég volt nekem a 2 naponkénti tesztelés a ciklus végén. Ráadásul az én ciklusaim is rendetlenek, így nem is számolok gyors sikerrel. Persze szívem mélyén reménykedem! Kép

Fel a fejjel, mindannyian szorítunk Nektek (is)! KépKépKép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix!A tavaszi fáradtság engem is elkapott tegnap.Sajnos még ma is tart.Biztos ez a szörnyű idő teszi.
Nem mondható,hogy nagy az alvásigényed.Vagy az enyém nagy?Én alapban alszok 8 órát,és most nagyon kevésnek tűnt ez is.

Beatrix és Eleni!Köszönöm a biztató szavakat.Igazából nem szomorkodok e miatt,de egy kicsit zavar.Tudom,hogy nem lehet semmi gond,csak "lustaságról" van szó.Így kényelmesebb.De,ha ráérez majd az ízére...
Már én is gondolkodtam rajta,hogy nem értem meg,hogy mit akar,de nem bírtam ki.Majd talán később.Még várok.Én sem voltam beszédesebb az Ő korában,hova sürgetem!?

Mit szóltok hozzá,hogy elköltöztették a topikunkat?Kicsit megzavart az elején,de már megszoktam.

Na,megyek.Egy kicsit kimegyünk levegőzni. Séta,Apa elé.Most legalább nem esik a hó.Remélem nem is fog.

Minden jót,mindenkinek!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Györgyi! A topic-költöztetés engem is megzavart kissé, de már oké. Hogyhogy nem esik a hó?! Itt egész délután esett, még akkor is, amikor kb 15 percre kisütött a napocska. Most szép nagy pelyhekben hull. Kép
Az alvásigényem eddig még ekkora sem volt, azért furcsa nekem, hogy ennyit "kell" aludnom. Pedig a gyerkőc még csecsemőkorában sem akadályozta az éjszakai alvásunkat. Ha fel is kelt, szopott, vagy ivott, aztán aludt tovább.

Ma voltam méhszáj fagyasztáson, kicsit féltem (voltam már egyszer, akkor sem fájt, csak ici-picit kellemetlen volt), pedig nem kellett volna, de olyan gyagya tudok lenni minden orvosi vizit előtt. Kép (Lehet, hogy ez a feszültség is közrejátszott abban, hogy olyan kimerültnek éreztem magam.) A doki nagyon rendes volt, amíg várakozni kellett, mert egy másik orvos volt bent a rendelőben (a kórházban), addig leült kint a váróban és beszélgettünk. Egyből elmúlt a szorongásom. Szerintem ezért is jó, hogy van lehetőségünk orvost választani, az embernek egy jó szó is fontos. Kép

Amíg én a kórházban voltam, Apát és fiát elküldtem a Plázába a játékboltba. Persze örömmel vállalták ezt az áldozatot! Kép Vettek daruskocsit, és kb. a 15. dínót. Így a gyereknek volt ma egy jó napja. Kép

Most lesz pár nyugis napunk, a férjem csütörtökig (kényszer)szabin van, ugyanis kicsit megtört a kocsink és visszük a szervízbe, addig nem tud dolgozni. Ha holnap jobb idő lenne vagy vasárnap, lehet, hogy kimegyünk a Szandai rétre, a szolnoki csatát játszák újra. Gondolom lesznek huszárok, pacik és ágyúk. Tavaly a március 15-i lovas felvonulás is nagyon tetszett a kisfiamnak. Mi már majd' szétfagytunk, de nem lehetett hazajönni. Szerintem idén is így lesz, ha nem is a hétvégén, hát majd a következőn, a városi ünnepségen.

Na, látom már, szómenésem van. Most ennyi, jó pihenést Mindenkinek!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok !

Érdekes, napok óta én sem bírok magammal, állandóan aludni akarok. Kicsit nosztalgiáztam is, mert eszembe jutott, hogy akkor voltam ilyen aluszékony, mikor kisbaba volt a hasamban. De most nincs, úgyhogy biztosan az idő. Hát most is mi van ?! Március ?! Állandóan esik a hó, bezzeg eddig nem nagyon erőlködött. Igaz, úgyis elolvad ez is. Egyre jobban várom a tavaszt.

Vera, hová tűntél ? ( Csak nem eltévedtél a módosított topicunk miatt ? Én is megijedtem egy pillanatra, és azt hittem, hogy meg sem talállak Benneteket többet. Már kezdtem keseregni. Remélem Vera is hamar előkerül !!!)

Most ennyi, irtózatosan leragad a szemem, pedig még csak 19 óra múlt. Jó éjszakát !!!
Ja ! Láttátok a Szülőszobát ? Azt hiszem, lesz még egy rész, aztán nincs több. Úgy sajnálom, ez volt az egész héten az egyetlen műsor, amit mindig vártam. ( Nem tudom,Ti hogy vagytok vele, de én állandóan bőgök rajta. Onnantól, hogy az Anyukának kezdenek kemények lenni a fájásai, kezd elhomályosulni a szemem...)

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!


Beatrix!Itt tényleg elállt egy kicsit a havazás.Elindultunk sétálni.Erre alig tettünk pár lépést,ismét rákezdett.Szerencsére nagyon közel dolgozik a férjem (gyalog 5 perc),így nem sokáig mentünk a havazásban.A kislányomat csak annyira zavarta a hó,mint máskor.Időnként meg kellett állni lesöpörni a kabátjáról.
Mire vissza indultunk,már egy szem hó sem esett.Pedig csak pár percet voltunk ott.
Legalább levegőzött egy kicsit.Nagyon élvezte.

A szolnoki csatán mi is gondolkodunk,de csak gyerkőc nélkül.Nem merem kivinni.Nem tudom,hogy reagálna a zajra.Majd jövőre.Inkább a március 15-i lovas felvonulásra.Azt biztosan élvezné.

Eleni!Nem is tudtam,hogy most volt az utolsó Szülőszoba.Akkor azért volt kiírva a végén,hogy május és november között szülő kismamák jelentkezését várják.Ezek szerint lesz folytatás.
Tényleg!Ti vállalkoznátok rá?

Reméljük,hogy Vera is előkerül!

Jó éjszakát!Szép álmokat!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Látszik,hogy fáradt vagyok!Nem ez volt az utolsó Szülőszoba,hanem most lesz az utolsó.Akkor is kár,hogy vége!

Na!Megyek is aludni!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak kódorogtam Kép
Olvastam mindig, mi történik Veletek, de nem volt időm írni. Vagy a Férjem foglalta le a gépet, vagy már álmos voltam. Úgy tűnik nálam is előjött a tavaszi fáradtság. Pedig el szokott kerülni, v.szeg az életmódom miatt. Úgy tűnik, sok volt most nekem ez a tél. Már egy hónapja állandóan csak aludnék. A topikunkat könnyen megtaláltam.
Egyébként semmi különös nincs velem. Várom a jövő heti hormoneredményeket. Majd akkor biztos több mesélnivalóm lesz.

Köszönöm a biztatást, nagyon aranyosak vagytok. Mindenkinek kívánok legalább annyi erőt és kitartást, mint nekem van. De inkább többet!

Szolnoki csata: még nem láttam én sem. Csak a városi ünnepségre szoktunk menni. Ez az idén elmarad, mert a Férjem aznap utazik. Két hétig nem látom Kép Így hogy lesz babánk??? Kép

Beatrix: hogy érzed már magad? Meddig tart a gyógyulás a beavatkozás után?
Jó napja volt a kisfiadnak. Megkérdezhetem, hogy mi a neve? Lehet, hogy már írtad, akkor bocsi. Tyúkész vagyok néha.
A teszteléseket én sem úsztam meg. Tanultam az esetből. Eszembe nem jutna még egyszer. Bármennyire nehéz lesz, kivárom a 10 napot. Legalábbis remélem, hogy kibírom majd addig. Elhatározni könnyű...

Eleni: hagyd a csudába a hőmérőzést. Csak idegesíted magad vele. Ha rendszesen próbálkoztok Kép, akkor olyan mindegy mit mutat a hőmérő.
Amikor elkezdett nem sikerülni - értitek, mire gondolok - kicsit elkeseredtem, mert úgy éreztem, elveszti a varázsát ez az egész. A világ legtermészetesebb dolga, nálunk pedig orvosi ügy lett belőle. A mai napig nem tettem túl magam ezen. Viszont előtérbe került az, amit Te is mondasz, Eleni, hogy "amikor az ember már annyira hihetetlenül, annyira erősen vágyik valamire, és akkor egyszercsak megkapja. És ettől még ezerszer jobban tudja értékelni, amire vágyott és VÁRT." Ezt én is így tudnám csak megfogalmazni.

Györgyi: csak vígasztalni akartalak. Persze, hogy az lenne a jó, ha már beszélne NikikeKép Aranyos lehetett megint a hóban.

Meséljetek még babás/gyerekes történeteket! Imádom ezeket.

Szülőszoba-ról: sajnálom én is, hogy vége lesz. Bár eléggé fenntartással néztem.
Én jelentkeznék, de már nem férnék bele. Nem tudom, a Férjem mit szólna hozzá. Igaz, ha jobban belegondolok, majd úgy kiforgatnák ez egész történetünket, hogy nem az jönne ki belőle, ami. Még a végén belőlem is hülyét csinálna Kandász A. Inkább nem jelentkeznék...Kép

Most Chopin-t hallgatok. Nem is tudtam, hogy ennyire tetszik nekem. Zongora szonáták... Nem vagyok ám sajnos nagyon jártas a komolyzenében, viszont nagyon szeretem hallgatni. Most kezdtünk el letöltögetni mindenfélét. Hmmmmm.... ez nagyon jóóóóóó Kép

Megyek ma délután babázni Kép A barátnőm kisfia 1,5 éves. Hetek óta nem láttam. Nagyon sokat fejlődött azóta. Már alig várom, hogy meggyömöszöljem.

Azt hiszem bepótoltam a lemaradást. Biztos kihagytam valamit, ezért nem haragudjatok. MEgyek főzni.

Szép napot! Most még süt a nap
Kép

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Ez már a második nekifutásom, vendégek jöttek és titokzatos módon eltűnt a levelem, még küldés előtt. Persze senki nem tudja, ki lépett ki ! Kép

Képzeljétek! Átmentünk ma Jászberénybe az állatkertbe, a gyerkőcnek volt egy csodás napja. Kép Olyan szép idő volt, hogy úgy gondoltuk, vétek volna itthon maradni. Pláne, hogy még milyen rossz idők jönnek holnaptól (állítólag) Kép. Így ha holnap nem tudunk kimenni a csatára, akkor is volt egy kis program a hétvégén.

Györgyi! Megértem, hogy nem akarod kitenni a kislányodat a csata zajainak, az én fiam is érzékenyen reagált tavaly az ágyúdörgésre, igaz akkor csak elvétve volt (a lovasfelvonuláson 15-én). Most pedig lesz ágyúdörgés, fegyverropogás bőven...

Én biztos nem vállalnám a szülőszobás "szereplést", annyira intim dolog nálam a szülés, hogy nem bírnám elviselni a nyilvánosság tudatát. És Verának is igaza van, ki tudja, mi lenne belőle a végére.

Vera! Köszi, jól vagyok, a gyógyulás teljes ideje kb. 3 hónap, de fokozottan vigyázni (fizikai megterhelés, házasélet mellőzése Kép) "csak" 3-4 hétig kell, egy ciklust kell megvárni. Aztán kontroll, és meglátjuk. Amúgy ez egy tényleg fájdalommentes beavatkozás, a gyógyulási idő is csak kímélést igényel. Aztán hajrá Kép, jöhet a baba! Ha Isten, vagy a Sors is úgy akarja.
Ja! A kisfiamat Csabinak hívják, Ő a Kiscsabi (amikor együtt vannak és szeretném megkülönböztetni Őket), Apukája a Nagycsabi. Én pedig vagyok a Trixianya. Persze a fiam olvasatában. Néha csak Trixi, néha Trixianya, néha Anyuci, esténként fürdés után pedig ő a borzalmas király, én pedig a hercegnő vagyok. Hogy miért, nem tudom, de nem is baj. Kép

Én sem vagyok jártas a komolyzenében, de időnként nekem is jólesik. Megmagyarázhatatlan, de szinte a lelkem is beleborzong (jó értelemben), amikor hallgatom. Sulis koromban kórusban énekeltem kb. 7 évig, és valami csodálatosak voltak a kórus-versenyek.

Mára ennyi, elfáradtam, de most kellemes a fáradság, szerintem a NAPOCSKA feltöltött energiával.

Álmodjatok szépeket!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Próbálok egy képet feltenni!
beatrix28
 
 


Nem sikerült! Kép Majd máskor, ha lesz kedvem kisérletezgetni.

Pusssssssz: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok !

Most itt mérgelődök, mert írtam egy nagy litániát, és a gép nem küldte el, ráadásul elszállt az egész ! Mostmár nem tudom még egyszer leírni,mert sietnem kell fürdetni, altatni stb. Csak nagyon röviden. Olyan jó olvasni, hogy szeretitek a komolyzenét !!!! Zongorista és orgonista vagyok, a férjem hegedűs, a lányaim pedig hivatásos MUZSIKUSOK...annyit zenélnek itthon, hogy néha már sajnáljuk a szomszédokat. Még a Kicsi is húzza-nyúzza a hegedűjét, kalimpál a zongorán, énekel..ni próbál, és állandóan megy a zene. Hol élőben, hol CD-n. Érdekes, éppen Chopint hallgattam a napokban. Valahogy olyan nagyon rámtört, hogy éppen az ő zenéjét hallgassam. Hát...tényleg nagyon gyönyörű, hátborzongatóan szép. megnyugtató, felkavaró, csodálatos. Jó, hogy ezt is megértitek.

Vera, nagyon várom én is a leleteidet. Feltétlen számolj be mindenről ! Nagyon kíváncsi vagyok, és szívesen összehasonlítanám az enyémmel. És az is érdekel, hogy a Doktor bácsi mit szólt, mit javasolt.

Be kell fejeznem. Aludjatok jól, álmodjatok nagyon nagyon szépeket !
Sok puszi :
Eleni
oxay
 
 


Kép

"Odaát is esik? Ideát is..."

Kép

Tavaszt akarok! Napsütést!
Kép
vera77
 
 


Sziasztok!

Nem szeretem már ezt az időjárást. Pedig imádom a hóesést, sétát a friss hóban, de nem ilyenkor!!!

Beatrix: Kitartás a megtartóztatáshoz Kép
Milyen volt a szolnoki csata? Hogy tetszett Kiscsabinak?
A húgom szerint "nagyon sz... volt". Miért? - kérdezem - mire számítottál? Arra, hogy legalább lesz művér, meg ilyesmi... No comment. Ez a mai tizenéves korosztály.
Jászberénybe régebben mi is jártunk. Mostanában rámjött, hogy sajnálom az állatokat. A magunk kedvéért inkább kihagyom. Majd gyerkőccel újra program lesz. A Férjem Bp-et tervbe vette idén tavaszra. Talán már pocaklakóként jöhet ő is (nem a Férjem, a baba Kép - bár egy része a Férjemből is van... ááá, hagyjuk inkább, mert belekavarodok).

Eleni: nálunk valahogy természetes a zenehallgatás, a zene szeretete. Komolyzenei gyűjteményünket mostanában kezdtük el gyarapítani. Eddig igen-igen szegényes volt. Könnyűzenében is eléggé válogatósak vagyunk. A mai, modern - zenének nem is nevezhető valamik ki vannak tiltva. A Férjem egyébként jobban érti, és ismeri a komolyzenét, mint én. Ő is énelekelt kórusban sokáig. Kedvence a Négy évszak. Teljesen meg van veszve érte. Nálunk is zeneszerető, -művelő lesz a gyerek, az biztos, hiszen már az anyaméhben ezt fogja hallgatni. Később - ha tehetségét találjuk - szeretnénk, ha játszana v.milyen hangszeren. Majd megkeresünk Titeket Kép Kép
Megkérdezhetem a gyerekeid nevét? Olyan rossz, hogy csak kislányom/kisfiamként vannak emlegetve. Ha gondolod, találj ki nekik is nick-nevet Kép

Györgyi: hogy bírja Nikike az újbóli hóesést? Nagyon elege van már belőle?
Nagyon eltűntél. Csak nincs valami baj?

A mai nap fő híre, hogy elkészültek a homroneredményeim. Részleteket még nem tudok. A Doki csütörtökön vár. Csak annyit mondott, hogy majd megbeszéljük. Változtatni már úgysem lehet rajta. Még három napig kell türelemmel lennünk.

További szép napot Mindenkinek!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

A csata tényleg nem volt nagy szám. A Corához, a kordon mögé már nem fértünk, nem is akartuk a gyereket a nagy tömegbe vinni. Így csak nagyon messziről nézhettük, pedig mi a másik oldalról önfeláldozóan begyalogoltunk a sárba (cipőnként +5 kg!Kép), ám a rendezők elzavartak bennünket onnan, jelszóval arra fognak majd lőni. Csak azt nem értem, hogy akkor a többi katona, rendező nem volt veszélyben?! Mert ők is ott álltak. A csata kezdete ráadásul csúszott, Csabika meg is unta a várakozást. Egy kis lovas rohamot megnéztünk, aztán mentünk a piacra virágot venni.
Kamerával azért felvettük (a csodás zoom technika Kép), legalább itthon láttuk, ahogy a csapatok a helyükre rendeződnek, még csata előtt.

Vera! Azért szorítok, hogy a laboreredmények jók legyenek. Majd beszámolsz róla, ugye? Biztos nehéz kivárni a csütörtököt, de kitartás! Igazad van, megváltozni már úgysem fog addig az eredmény.

Nálunk azért nem ennyire jellemző a komolyzene hallgatása, a férjem nem is igazán szereti, Kiscsabi pedig mindenevő. Mondjuk a tam-tam zenét nem szereti, de jöhet dallamos, komoly, cigány, mulatós, magyarnóta, csak szóljon. Kap mindenből, aztán majd kiválogatja, hogy mi tetszik neki. Szerintem befolyásolni úgyis csak egy ideig hagyja magát. Vagy addig se! Kép

Tegnap történt egy kicsi baleset Csabikával, anyuéknál. Már este felé (biztos fáradt is volt már) szaladgált a lakásban és elesett, térddel rá a küszöbre. Kép Olyat szólt a térde, mintha széthasadt volna a porc, vagy a csont. De szerencsére csak kicsi seb, pici vér. Viszont annál nagyobb kétségbeesés. Ült a bilin, sírva pisilt, és nézte a lábát. Egyszer csak a fejéhez kapott és ezt mondta: "Éhéhén máháháj soooha töhöbbé nem fohogok meggyóhógyulni!" Enni való volt, a lelkem mosolygott, de persze sajnáltam is, csak tudtam, hogy nincs olyan nagy baj. Viszont a kis lelkét felkavarta a dolog, mert éjjel ott kellett Vele aludni. De reggel azt mondta, már semmi baj, meg is gyógyult.

Én is szoktam mérgelődni az elszállt litániák miatt, másodjára meg már nem olyan hévvel írok, így persze rövidebb is lesz.

Várom én is a TAVASZT, szeretnék már kertészkedni, füvesíteni, virágot ültetni, stb.

Legyetek jók, ha tudtok! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!


Én is tavaszt akarok!!!

A beszámolóitok alapján nem sajnálom,hogy kihagytuk a csatát.Mi is inkább a virág vásárlás mellett döntöttünk.Utána meg el is vittük az illetékeseknek.

A komolyzenéhez a mi hozzáállásunk is felemás.Én is szívesen hallgatom,de a férjem nem igazán díjazza.Nikike meg mindenevő.Csak jó ritmusos legyen.Most a kedvence a Való Világ zenéje.(Sajnos!)Táncol és közben nagyokat nevet.Nagyon élvezi.Mindig megvárjuk,és utána megyünk fürdeni.

A szülőszobás szereplést én sem vállalnám.Főképp az intimitása miatt.Szeretem a műsort,de azt hiszem,ha engem vennének elvenné a dolog varázsát.Jobban mondva a szülés utáni ismerkedését.Nem lehetnénk csak mi hárman.Maradjon meg az az élmény nekünk.Mondjuk ez is a intimitás része.

Beatrix!Jót mosolyogtam,mert az én férjem is Csaba,és a kis "trónörökös" is az lett volna/lesz (-ha lesz!!!)Hú!Ez a mondat érdekes lett.Gondolom azért érted.
Milyen állapotban van a berényi állatkert?Érdemes átmenni?
Hogy van a Csabika a baleset után?

Vera!Nincs semmi baj,csak nem volt időm,és erőm írni.
Én is várom az eredményeidet.Nagyon szorítok én is,hogy kedvezőek legyenek.Ilyenkor nagyon lassan telnek a napok,ugye?
Nikike most csak bentről nézte a havazást.Neki nagyon tetszik a dolog.Én is szeretem a havat,de nem MÁRCIUSBAN!!!Most már a napsütésnek lenne itt az ideje.

Jó éjszakát mindenkinek!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Akkor megegyezhetünk abban, hogy a szolnoki csata 2004-es reprodukciója nem felejthetetlen élmény. Bár Eleni véleménye még nem hangzott el.

Eleni, elfelejtettem írni korábban, hogy természetesen beszámolok mindenről, ami a Dokinál lesz, majd a hormoneredményeimet is közzéteszem, így összehasonlíthatod a magadéval. Jó lesz így?

Györgyi, örülök, hogy jól vagy. Kezdtem aggódni. Eddig nem kérdeztem, de most már nem bírom tovább. Ugye nem jött még meg, és ezért nem írsz erről? Nálad is, ha jól emlékszem a múlt hét volt a kérdéses. Mondj valamit, mert komolyan izgulok. Jó lenne már egy kismami a topikra Kép Nehogy rám várjatok (mint első várandósra) Kép Tessék szépen beelőzni, ha tudtok Kép
Ja! Swent elfejtettem. Mi lehet vele? Swen, ha olvasod, jelentkezz! Kíváncsiak vagyunk mi újság Veletek.

Beatrix, Györgyi, éljenek a Kiscsabik és a Nagycsabik Kép Mit mondjak, kicsi a világ.
Beatrix, hogy van Csabi lába. Remélem, nem lett komolyabb baj belőle. Még most is vele kell aludni?

Szép napot! Írjatok!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődéseteket, Csabika lába gyógyul. Ha nem bántja, nem is fáj neki. Bal lábán véraláfutás, jobb lábán seb+véraláfutás, ami természetesen fáj, ha nyomogatja, de időnként megnézi, fáj-e még. Kép A lelki sebe már begyógyult, egyedül aludt éjszaka, reggelig fel se ébredt. Kép

Voltam ma mindkét szandai oviban személyesen. Mindkettőre igaz, hogy csak szeptembertől tudják felvenni a gyerkőcöt. Igazából a Munkácsy ovi tetszett jobban, ott tevékenység központtú a nevelés. A művészeti se rossz, ott a néphagyományok köré csoportosulnak a tevékenységek. Van pl szüret, készítenek mustot, sütnek pogácsát, mézeskalácsot... A lényeg, a művészetiben vegyes korú csoportok vannak, a tevékenységiben pedig korcsoport szerint. Nekem az utóbbi szimpatikusabb.

Eleni! Neked van már ovis tapasztalatod. Segítenél nekem? Szerinted melyik a jobb? Ha azonos, vagy ha különböző korúak vannak egy csoportban?

Az ovik légköre közül is a tevékenységi fogott meg jobban, ahhoz húzok.
Ja! A felvételi eljárás nem a gyerekkről szól, neki nem kell megjelenni, nem kell "produkálni".
Májusig kell eldönteni, hogy mi melyiket szeretnénk, aztán a bizottság dönti el, hogy lehet-e. Meg kell jelölni egy ún. második ovit is. Értesítenek majd, hogy melyikbe vették fel.
Nem egyszerű, de ez van.

Györgyi! Értem ám! Kép

A Jászberényi állakert látszólag felújítás alatt van (egy része), van olyan kifutó, amit már egy éve is "építettek" (ki van írva táblára), de semmit sem változott az 1 év alatt. Kép
Az állatok viszont "jó bőrben" vannak, egészségesek, látszólag jól érzik magukat. Kép Az itt-ott látszó felújítástól elvonatkoztatva, nekem tetszik, hogy nagy a tisztaság, olyan rendezett az egész, hogy közel vannak az állatok, hogy vannak háziállatok is.
Próbáltam képet feltenni az állatkerti kirándulásról, de nem tudom, hogy kell lekicsinyíteni. Kép Majd Csabit megkérem, segítsen.

Most ennyit, legyetek jók!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Vera!Mi azon vagyunk,hogy legyen "friss" kismama a topikban,de ember tervez...
Egyenlőre még várjuk az eredményt.Ma vagyok a 31. napnál.
Nagyon jól esik,hogy izgulsz értünk.Az az igazság,hogy a hétvégén nem írtam,tegnap meg elfelejtettem.Annyira kapkodtam,hogy kimaradt.
Az eredményben azonban nem nagyon bízok.Elég kusza a ciklusom az elmúlt pár hónapban,és minden nap megvagyok róla győződve,hogy ma biztosan megjön.Remélem nem lesz igazam.Pár nap múlva kiderül,hogy mi van.
Úgyhogy drukkoljatok,mert most nagyon ránk fér!!!!!

Beatrix!Az oviról már én is érdeklődtem,hogy melyik csoport a jobb,a vegyes,vagy a korcsoportos.Az egyik óvónő ismerősöm a vegyes mellett tette el a voksát.(Náluk is az van!)Szerinte nagyon jó a kicsiknek,mert az első időben nagyon sokat tanul a nagyoktól.A nagyok sokat segítenek neki,pl. öltözni.(Mondjuk ez az óvónőknek is nagy előny.)A nagyoknak is jó,mert türelmesebbek,toleránsabbak lesznek.
Nekem csak egy gondom van vele.Hogy lehet megvalósítani egy vegyes csoportban az iskolai előkészítést?Hogy legyen a gyereknek türelme huzamosabb ideig egyhelyben ülni,figyelni...Megnyugtattak,hogy ez is,megy.Mondjuk kicsit nehezen tudom elképzelni,de az Ő szakmájuk.Én egy előnyét látom.Nikike 4 évig lesz ovis.Nem kell visszatartani egyik csoportban sem.Minden évben mennek el gyerekek az iskolába,és egyszer rákerül a sor.
Még én sem döntöttem el,hogy melyik legyen,de van még időnk bőven.Addig gyűjtöm az infókat én is.

Mára ennyi!

Szép álmokat!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Jó éjszakát !
Én már félig-meddig alszom, de azért írok néhány sort, mielőtt az ágyban folytatnám.(mármint az alvást)
Megpróbálok gyorsan válaszolni a kérdésekre.
Vera, örülök, hogy végre vannak eredmények, és nagyom kíváncsi vagyok, hogy alakulnak a dolgok. Kedves Tőled, hogy megosztod velem az adatokat.Nekem azt mondta a mi szeretett Doktor bácsink, hogy az a legegyszerűbb, ha csak a progeszteronnal van a gond, mert azt könnyen lehet orvosolni. Hát, nekem azzal sem volt, de gyanús a dolog, mert éppen egy olyan ciklust sikerült megfigyelnünk, ahol minden rendben volt. Tíz esetben egyszer, ha van ilyen, hogy 30-35 napos a dolog, és ez pont ilyen volt. Ez az én formám. Gondolom, a nagy igyekezettől vigyázállásban várták a hormonjaim, hogy megmérettessenek. Így most szinte hipochondernek is tűnhetek, pedig én tudom, hogy szinte soha nem működöm normálisan. Na mindegy.

A szolnoki csata rekonstrukciót nem láttuk, így nincs vélemény. Éppen Debrecenben voltunk a Szüleimnél. Most azért érdekes lett volna, mert a nagyobbik lányom ( nyilván nem a Kicsi) pont az 1848-49es Szabadságharcról tanul , és a töri a legkedvesebb tantárgya. Ja, Angélának hívják. A kisebbiket pedig Krisztinának. (Ezek nem nick-nevek)

Beatrix, az óvodáról nem igazán tudok egyértelmű dolgot írni. Angi vegyes csoportba járt. Jó volt azért, mert ott akkor csak 10-12 gyerek volt. Aranyosak voltak, ahogy segítettek a kicsiknek, ahogy dédelgették őket, ahogy a kicsik tanultak a nagyoktól..stb. De az óvónéni fájlalta, hogy nem tudott annyit foglalkozni velük, amennyit szeretett volna, mert a kicsikkel más fajta feladatokat kellett megoldani, így a foglalkozásokat időben úgyszólván meg kellett felezni. Ez különösen akkor volt gond, mikor a nagyok már iskola előtt álltak, és igényelték volna a komolyabb, "iskolásabb" feladatokat, de a kis három éveseket sem lehetett elhanyagolni. Egyébként is egy végtelenül kedves, aranyos, lelkiismeretes óvónéniről van szó, és soha nem vette félvállról a kicsikkel való törődést. De ő is azt mondta mindig, hogy van jó oldala és rossz oldala a vegyes csoportnak. ( Én úgy érzem, ő talán szívesebben vette volna, ha eygszerre egykorúakkal kellett volna foglalkoznia.)

Nagyon együttérzek a kis Csabikával. Hányszor kell az embernek ilyet átélni, ha kisgyermeke van ?! Az én Krisztikém pl. következetesen úgy esik, hogy a szemét üti meg. Ez szörnyen hangzik,de így van. Állandóan rohangál, én meg próbálnám fékezni, de lehetetlen. Rendszeresen az ajtónak esik, mert a küszöb valahogy mindig útban van. Általában napokig előadja mindenkinek, hogy hogy esett el, de olyan is volt, hogy nem akart még engem sem tájékoztatni. Mostanában rászokott arra, hogy nem szereti, ha valami jópofa dolgát elmesélem valakinek. Szabályosan megsértődik, és sír, hogy " Anya, miért árultad el, ez titok volt ?!!!!" Úgyhogy ha valami aranyos dolgot csinál vagy mond, azt csak úgy mesélhetem el másnak ( még a tesójának és az apukájának is), ha ő nem tud róla. Fura kis szerzet. Ő azt mondja magáról mindig, hogy "szégyellős ", ami azt jelenti, hogy sok idő kell, míg feloldódik. De ha ezen túl van, akkor aztán le nem lehet állítani. Fecseg, huncutkodik, be nem áll a szája, mindenkit irányítani akar, ő a "főnök", a nagy "vagány"...stb. Ma azt mondja nekem mosogatás közben, hogy " Anya, ugye milyen nagy vagány vagyok, hogy ennyit segítek neked ?"
Jaj, annyit mesélhetnék még, de ha tovább folytatom, holnap sem fekszem le.

Mostmár tényleg megyek. Györgyi, tényleg mi van Veled ???? De izgulok...milyen jó lenne...

Mindenkinek minden jót ! Sziasztok !
Eleni
oxay
 
 


Györgyi, nem olvastam az előttem lévő üzenetedet, de úgy látom, hasonlóan gondolkozunk az ovis -dologról.
A másik témával kapcsolatban pedig remélem, hogy nem fogsz csalódni!!!
Jó éjszakát !
Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Györgyi! Most csak pár sor, nehogy elfelejtsem. Ha 2005. szeptember előtt akarod oviba adni a kislányodat, akkor idén kell beadni a jelentkezési lapot (ápr. végéig). Nekem erről tavaly nem szólt senki (mindenki azt mondja, hogy a védőnőnek kellett volna szólnia), így maradtunk le az oviról. Ez csak egy apró tanács volt, bár ha van óvónéni ismerősöd, ezt már biztos tudtad.
Köszi az infot, érdemes megfontolni, amit írtál.

Most ennyi, rohanok, de majd jövök még. (Csak amilyen lyukas az agyam, estére elfelejtettem volna a fentieket. Kép)

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Györgyi: drukk-drukk-drukk..... Kép
Kép
Majd ez az angyalka vigyáz rád Kép Ne légy pesszimista. Már az is jót jelenthet, hogy úgy érzed mindjárt meg fog jönni. Ez is lehet tünet! Kitartás!!! Azt hiszem Eleni írta a múltkor, hogy az a legszörnyűbb az egészben, hogy ugyanazok a tünetek mensi és baba esetén is. Győzzük kibírni Kép Nikikénél mit éreztél? Milyen tüneteid voltak?

Beatrix: küldök két nagy cuppanóst a bibis térdecskékre KépKép

Eleni, írj majd még ilyeneket a lányaidról Kép
A progeszteronról annyit, hogy a múltkori hormoneredményemnél ez az egy nem stimmelt. Ahelyett, hogy felment volna a ciklus második felében, szépen leesett. De az a vérvétel mondjuk éppen ciszta után volt, ezért is kellett új. Azóta már kb. helyreállt a ciklusom. Ennek sem örülnék igazán, de ha már van valami gond, akkor ez legyen.

Jajj, lányok! Már most annyira izgulok. Miért nincs már holnap. Ráadásul csak estefele tudok menni. Arra az egyre lesz jó az egész napos várakozás, hogy nem tudok úgysem enni. Nem árt egy kis koplalás. Jobban izgulok, mint érettségi előtt (na jó, annyira nem, de már bennem van a frász). Megöl a kíváncsiság... nem ragozom tovább, értitek mi bajom van... Olyan jól esett most kinyávogni magam, világgá kürtölni... Kép

Ovi ügyben nem igazán vagyok járatos. Amennyi ismeretem van róla, inkább a vegyes csoportra szavaznék. Bár úgysem rajtam áll v. bukik a dolog Kép Nem lehet menetközben váltani?

Szép napot Mindenkinek!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Beatrix!Köszi az infót,de nem adom be csak szeptemberben.Mivel május végén tölti a 3 évet,így nem látom értelmét.Járna egy hónapot,és egy hónap szünet.Kezdhetném újra a beszoktatást.Mivel nem szándékozok munkába állni,így megtehetem.
Azért köszi.Nem tudom,felétek,hogy van,de én már jó ideje színét sem láttam a védőnőnek.Azt hiszem a 15 hónapos oltás előtt volt utoljára.Annak már több mint fél éve.Nem mintha hiányozna!Nem sok mindent tudna már mondani ebben a korban.Inkább csak ilyen infókat,mint az ovis.

Vera!Köszönöm a biztatást és a drukkot.Pár napon belül úgy is kiderül.
Nem nagyon emlékszem,hogy ilyen korai időszakban valamit is éreztem volna Nikikénél.Azt hiszem mikor egy hét után mentem a Dokihoz,már a mellfeszülés jelen volt,de más nem.Ez most is van,de amint már beszéltük,ez is lehet mindkét esetben.A fáradtság másnál is jelen van,így ez sem jelent semmit.Marad a várakozás.

Nekünk nyugodtan "kinyávoghatod" magadat!Megértünk.Ezért is jó ez a topik.Olyanokat megbeszélünk,amit közvetlen ismerőssel nem nagyon akarunk.Ez tipikusan:"nem mondhatom el senkinek,elmondom hát mindenkinek".

Nagyon várom a beszámolódat.Szorítok!

Eleni!Valóban nagyon hasonlókat írtunk az oviról.Nektek is itt van a választás ideje.Krisztinánál melyik mellett döntesz?Vegyes vagy sima?Mikor is tölti a hármat?

Minden jót!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Györgyi! Igazad van, én sem bánom már, hogy csak szeptembertől megy oviba, kicsit többet lehetünk még együtt. Kép Már gondoltam arra is, hogy amikor már ovis lesz, én meg itthon leszek, milyen üres lesz a ház Csabi nélkül. Persze lesz dolgom, meg majd tanulni is kell, meg remélem sikerül majd teherbe is esni a második babócával, de biztos hiányozni fog. Kép Még a végén lehet, hogy nekem kell a "szoktatás"?! Kép
A védőnő, a régi, amikor még a Széchenyin laktunk, Csabika 1 éves korától fogva nem jött. Tavaly júliusban költöztünk, azóta az új sem jött, azt se tudom ki az. Nem mintha nagy szükségem volna rájuk, de azért mégiscsak ez a dolguk. Vagy nem?! Most jön a 3 éves oltás ideje és senki nem szól, senki nem értesít. Persze tudjuk magunktól is, de ... Nekem sokszor lett volna szükségem tanácsra, olyankor telefonáktam (a réginek), de akkor sem jött ki soha, csak ígérgette. Kép Hát ez van!

Én is nagyon szorítok ám!!! Hátha Te leszel az első, mi meg szép sorban követünk majd! Csak mutass jó példát! Kép

Vera! Köszi a pusszancsokat, nagyon aranyos vagy! Kép Váltani nem nagyon lehet, örülhetek, ha az egyikbe felveszik, utána már nem nagyon lehet ugrálni, max ha bevinném a városba. De ha azt nézem (optimistán), hogy lesz majd kistesó, nem is volna praktikus körzeten kívüli ovit választani, mert minden nap kétszer "szaladgálni" be Szolnokra, nem lenne leányálom. Még van szűk 2 hónapunk dönteni, majd próbálok tapasztalt anyukákkal beszélgetni. De az is lehet, hogy ha jön a jó idő, inkább elviszem Csabikát mindkét oviba, amikor a gyerekek kint vannak az udvaron, és lehet, hogy az Ő érzéseire fogunk hagyatkozni. Lehet, hogy ez lenne a legjobb megoldás, majd beszélek az óvónénikkel.

Nagyon izgulok már, hogy mit mond holnap Neked a doki. Kitartás, azért egy kicsit egyél, nehogy beájulj estére! Kép Várom én is a beszámolót!

Ja! És igen, "nyávogj" nyugodtan! Kép Fogunk itt még mi is nyafogni, nem vagyunk egyszerű esetek, de annál nagyobb lesz az örömünk, ahogy szépen sorban pocakosodunk majd! Kép

Eleni! Igen, a gyerekek mellett a sok örömhöz társul az örökös aggodalom is. Én nagyon aggódós típus vagyok, de nemcsak a gyerekért, hanem bárkiért, aki fontos nekem. Nem a legjobb dolog, de ilyen vagyok. Csabika régen mindig úgy esett, hogy a száját harapta szét, persze ömlött (szó szerint) a vér, sírt a fájdalomtól, az ijedségtől, de mindig olyan gyorsan, szépen meggyógyult. Kép
Tetszik, amit a vegyes csoportról írtál, nagyon elgondolkodtató a dolog.

Csabi is olyan, mint Nikike, ha feloldódik, be nem áll a szája, mindenkit levesz a lábáról. Leginkább a felnőttekkel viselkedik így, főleg azokkal, akik nem "támadják le". Aki ki akarja "kényszeríteni" belőle a dumát, annak meg se szólal. De ha egyszer elkezdi... Nagycsabi szokta mondani, hogy meg van áldva velünk, két nagydumással. Kép

Képzeljétek! Reggel, mikor először kimentem a házból a levegőre, olyan érzésem volt, hogy JÖN A TAVASZ. Valahogy olyan illata volt a levegőnek, pedig a nap nem is sütött. Hétvégén már állítólag 8-10 fok is lehet Kép, csak sajna, eshet az eső is Kép, akkor pedig nem sok napsütés várható.

Most befejezem, mert leragad a szemem, meg időközben a Szülőszobát is néztem. Erről majd holnap.

Szép álmokat!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Györgyi, továbbra is megy a drukk. MEddig szeretnél várni a teszteléssel? Bár, tudom, hogy Te sem fogod elkapkodni Kép

Beatrix, biztos vagyok benne, hogy ovi ügyben jó döntés születik. Szerintem egyik óvoda sem lehet sokkal rosszabb a másiknál. Nem is rossz ötlet, hogy Csabi döntse majd el. Az ő megérzései sem elhanyagolandók. Igazad van abban, hogy nem a városba akarod hordani. Két gyerekkel nagyon nyűgös doolog, főleg, ha nincs autód, amivel bármikor kimozdulhatsz.

Eleni, visszatérve a a "szégyenlős" témára: én még emlékszem erre. Anyukám is mindenkinek mesélte a sztorijaimat, de én ezt nem szerettemm, mert úgy éreztem nem úgy mondta el, ahogy az szerintem történt. Utólag persze beláttam, hogy minden más egy gyerek szemszögéből, és megint más a szülő szemszögéből. Biztos megtudom majd, milyen az, amikor muszáj beszélned a gyerekedről Kép, mert annyira büszke (stb.) vagy rá. Nem tudtok megyegyezni, hogy mit "mondhat el" anya, és mit nem? Vagy ehhez még nem elég nagy? Így talán nem kellene titokban mesélned.
Most, hogy így mindenkiről tudjuk, hogy áll ciklusilag... Veled mi újság? Mikor kell drukkolni?

Köszönöm az engedélyt a nyávogásra. Most már akár macskazenét is játszhatnék, annyira izgulok. Vagyis most néhány órája nem, de ez a látszólagos nyugalom megbosszulja magát nemsokára. Ki is használom, és megyek diós tésztát enni. Tényleg szédülős vagyok, ha nem eszek. Biztos, ami biztos, vettem még egy Kinder Tejszeletet (ez itt a reklám helye Kép), amit elindulás előtt megeszek. Teljesen úgy készülök, mintha.... nem is tudom hirtelen milyen hasonlatot tudnék mondani... Szóval ítélethirdetés-jellegű érzés van bennem (bár ilyet még nem éreztem Kép). Úgy érzem, hogy ez az eredmény, most sokban befolyásolja a jövőnket. Na, jó, nem esek túlzásokba. Kép

Szerintetek mindig törvényszerű, hogy legyen baba esetén mellfeszülés? Ezt csak azért kérdezem, mert amikor úgy volt, hogy terhes vagyok, akkor kérdezte a Doki, hogy érzek-e ilyet. Mondtam, hogy nem. Erre ő azt mondta, hogy nem baj, nem feltételenül kell, hogy érezzem még az elején. Lehet, hogy csak több hét múlva jut el oda a szervezet, hogy feszüljön a mell? Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek Kép

Este igyekszem beszámolni. Legkésőbb reggel...

Szép napot Mindenkinek Kép!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Oh, majdnem elfelejtettem a Szülőszobáról véleményt mondani.

A Boros Juditnál történt szülés, az valami csúcs KépKép Minden ment a maga útján. A lány tisztában volt vele, mi, miért, mikor, és ezt ő tudatosan irányította (már amennyire lehet).
Valami ilyesmit tudnék én is elképzelni. Ne mondjátok, hogy túlzott igényeim vannak a Hetényivel kapcsolatban Kép
vera77
 
 


Vera, nagyon várom a beszámolódat, de most elolvastam az előző üzenetedet, és rögtön reagálni akarok. Nekem is egyfolytában azon jár az eszem, hogy mennyire szuper volt a Boros Juditos szülés. Akartam is említeni, de "megelőztél". Nagyon nagyon szimpatikus a Doktornő. Olyan valaki, akin látszik, hogy tökéletesen együttérez a szülő nővel. Nem utolsó szempont az sem, hogy ő maga is szült gyermekeket. Este még írok, de most nem megy, mert Krisztike itt ül az ölemben, és állandóan belenyomogat. Kicsit hagyom, hadd legyen sikerélménye. hrjopé-éékrttéáélik ( Titi ül az anya ölében, és akar valami játékot keresni. Ezt írta, tolmácsolom.)
Puszi. Eleni
oxay
 
 


Szia Beatrix!
Mi is a Széchenyin lakunk, ha minden jól megy akkor a nyáron költözünk ki Szandára. A kisebbik fiunk ősszel lesz nagycsoportos, fogalmam sincs hogy mi legyen. Visszahordjuk egy évig a város másik végébe, vagy irassuk át. Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Imádja a jelenlegi oviját és a barátait, viszont ha átiratnánk akkor a nagycsoportos ovis társaival menne iskolába. A 10 éves fiunk a Fiumeibe jár, már beszélgettünk vele, hogy célszerűbb lenne neki is átmennie a Szandai suliba. Elmondtuk neki, hogy miben lenne neki könnyebb, de a választást rábízzuk, mert nem könnyen hagyná ott a barátait.
Emellett egyenlőre én is tanulok, májusban vizsgázok társadalombiztosítási ügyintézőként. Szóval nem könnyű ilyen döntéseket meghozni.
Merre laktatok a Széchenyin? Mi a Czakón lakunk. Várjuk mi is a tavaszt, olyan hosszú volt ez a tél.
Erika
erika
 
 


Sziasztok!

Erika! Mi a Hilden laktunk, tavaly júliusban költöztünk ki.
Nektek sem egyszerű a döntés az ovival kapcsolatban, hiszen a nagycsoportnál, vagy a sulinál, mindenképpen új közösségbe kerül a kisfiad. Ha úgy döntötök, hogy ide járjon oviba, azért szóljatok be a szandai óvodába, hogy létszámba kalkulálják bele a Ti fiatokat is.
A szomszédaink mind úgy költöztek ki, hogy ők is a gyerekekre bízták a suli választást. És érdekes, minden gyerek maradt a régi iskolájánál. Inkább kelnek a gyerkőcök egy órával korábban, és érnek haza később, de a barátaikat nem adnák! Mondjuk érthető is. Kép Én a tovább alvásra szavaznék! Kép Persze a magam esetében.
Szeptembertől én is tanulni fogok, kíváncsi vagyok, hogy fogok újra belerázódni. Nyártól pedig indul a baba-projekt, szóval eseménydús lesz az elkövetkező időszak. De látom, Nálatok is.
Jöhetne már a tavasz! Tényleg! Be tudjátok már vinni a téglát az építkezéshez? Nálunk változatlanul minden csupa sár, de a zúzott köves út, még (meddig?Kép) bírja.

Vera! Mizujs? Már nagyon izgatott vagyok, de ígérem, ha kell reggelig még kibírom, vagy addig, amíg nem írsz. Mintha volna más választás KépKép!
Amikor Csabival terhes lettem, nekem nem volt mellfeszülés, sőt semmi terhességre utaló tünetem nem volt. Se hányinger, se görcs, se rosszullét (persze mindezért roppant hálás voltam, elhittem ezek nélkül is Kép). Bárcsak a második is olyan lenne majd!
Azért a drukk továbbra is megy!!!

Eleni! Látom, Krisztike is "szereti", ha írsz a gépbe Kép. Csabi sem hagyja, inkább ő püfölné. Sőt! Apukája itt, a gépnél is szokott neki betenni DVD mesefilmeket, és amikor én ideülök, pont akkor akar mesefilmet nézni. Ma sikerült leszerelnem a gyereket, mondtam, hogy elromlott az olvasó, nem tud mesét nézni. Erre hozta a szerszámait: "Apa nincs itthon, akkoj nekem kell megszejelnem. Ugye?" Kép Így inkább én is hanyagoltam a gépet, hogy ne érezze magát becsapva (pedig bizony becsaptam).

Szülőszoba: tényleg, még nézni is jó volt a Boros drnő "által vezetett" szülést. Az anyuka nagyon klasszul kezében tartotta a dolgokat, ilyenkor úgy gondolom, hogy nagyon sok múlik a szülő nő elhatározásán is, legalábbis a látvány ezt sugallja. Közben pedig tudjuk Kép, hogy a körülmények sajnos sokszor meghatározzák ezt a csodát, és nem éppen a pozitív dolgokra gondolok. Én is csak bizakodni tudok, hogy a második máshogy lesz, hogy nem csak az orvosomra számíthatok majd, hanem egyéb eü dolgozókra is... Kár, hogy vége most a sorozatnak! (Vagy van még?) Jó volt nézni, nekem erőt adott, megerősített. Majd sokszor felidézem magamban!

Most ennyi, Csabika még fent van, lassan álomba szenderítem.

Szép álmokat!

Beatrix

Ui: Swenson! Merre vagy (azt tudom, hogy jól vsgy Kép)? Jöhetnél Te is, kíváncsiak vagyunk, hogy mi újság Veletek!
beatrix28
 
 


Sziasztok Mindannyian !

Mindig van valami, ami miatt izgulnunk kell. Most pl. egyfolytában a Vera sorait várom. Jó lenne már tudni, mi volt ma a Dokinál !!!! A másik, ami szintén olyan izgalmas, az a "Györgyi esete". Csak teljenek már gyorsan a napok, anélkül, hogy bármi kellemetlenség történjen...na tudjátok, mire gondolok. Szóval ne történjen Györgyivel semmi, csak legfeljebb még egy kis mellfeszülés,nagyon nagyon enyhe hányinger, semmi mens., és a többi...De jó lenne !!!! Mostanában annyi ismerősöm lett terhes, de értük valahogy nem izgultam, mert náluk minden olyan természetesen jött. Semmi cikluzavar, semmi várakozás, azonnali siker. De most ! Itt mindenkiért lehet szorítani ! És annál nagyobb az öröm ! ( ...nem vagyunk egyszerű esetek, de annál nagyobb lesz az örömünk, ahogy szépen sorban pocakosodunk majd ! " Ez a mondat annyira tetszett, sokszor elolvastam.( Na, a pocakosodás az egyfolytában jelen van...csak hát nem azért, amiért szeretném.)

Az oviról: Nagyon nehéz jó döntést hozni, mert igazán úgyis csak közben derül ki minden. Angi először olyan oviba járt, ahonnan egy hónap után közösen menekültünk el. Annyira korlátolt és kemény volt a rendszer, hogy azt nem lehetett bírni. ( A gyerek nem mehetett pisilni, csak amikor a többiek, nem tornázhatott, csak ha piros tornameze volt - amit akkoriban SEHOL nem lehetett kapni - , ezért szegénykém csak ült a padon, és nézte, hogy a többiek hogyan tornáznak..stb) Aztán a másik ovi viszont olyan jó volt, hogy onnan meg alig bírtam hazavinni.
Nem tudom, mikor lesz Krisztike ovis. Augusztusban tölti a hármat, de még itthon lesz velem. Néhány órában már mennem kell dolgozni, de a délelőttök mindig szabadok lesznek, így inkább maradok a kicsivel. Annyira elmondhatatlanul szeretek vele lenni, hogy szinte büntetésnek érzem, ha el kellene vinnem oviba. Persze előbb utóbb úgyis kell, mert fontos a gyerekközösség, de most még nem. Boldog vagyok, hogy meg tudom oldani úgy, hogy velem maradhat.

Beatrix, én is szörnyen aggódós vagyok. Szerintem már betegesen, mindenkiért , aki fontos nekem. Aggódásomban néha már őrültségekre is képes vagyok, és olyankor érzem, hogy ez már nem normális, de nem bírok rajta változtatni. Eszembe jutott, hogy Krisztike is mindig ráharap a szájára, mikor esik, és tényleg neki is legtöbbször nagyon vérzik. De annak idején Angival még fejbevarráson is voltunk, sőt szájsebészeten is... Hogy mire képesek a gyerekek, pusztán csak amiatt, hogy elevenek!

Vera, igazad van, amit a gyerek titkolózásáról írtál. Én is gondoltam rá, hogy nem jó ez így, hogy a "háta mögött" mesélek róla. De ez is változik nála, mert ma pl. semmi gondja nem volt azzal, ha beszámoltunk Apának és Anginak az eseményekről.

A mellfeszülés nekem soha nem volt jellegzetes tünet, sőt, alig éreztem. ( Mens. előtt sokkal kifejezettebb.) Ciklusilag nem tudom, hol tartok, mert 40-50 naposak szoktak lenni, és most még csak a felénél tartok. Szerintem még nem történt semmi. Biztos, hogy nem.

Viszont most én is nyávogok egy kicsit...annyira jó, hogy ezt is szabad. Éppen ma van egy éve, hogy megtörtént a vetélésem befejezése, azaz a méhtisztítás. Nem éppen szép emlék. 10 hetesen vette észre a Doki, hogy már nincs ott a kisbaba, ahol előtte egy héttel még volt. Elhalt. Felszívódott. Elveszítettem.

Na, hogy legyen valami pozitív is : Jövő héten már melegebb lesz..igaz csapadékosan...de azért haladunk szépen a TAVASZ felé.

Aludjatok jól !
Eleni
oxay
 
 


Vera, hogy aludjak így el, hogy nem tudok Rólad semmit ?!?!
Eleni
oxay
 
 


Vera!Ne tedd ez velünk!Itt ülünk és várjuk a legfrissebb híreket.
Úgy látom ki kell bírnom holnap estig.Csak akkor jutok géphez.

Györgyi
györgyi27
 
 


Vera!

Szólítalak én is, ahogy Csabika mondaná:

" Lécci, lécci, lécci...!!!" Kép

Eleni! Azt hiszem, mi, itt, nagyon értjük egymást! Ami miatt értjük, az nem jó, de hogy értjük, az NAGYON JÓ! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Bocsi,de úgy volt,hogy nem tudok írni,de csak vissza lépte.Inkább később fekszek!Nem tudom,hogy,de az előbb átugrottam egy-két hozzászólást.Most elolvastam és föltétlen írnom kellett.

Szóval!Nagyon-nagyon jól esik,hogy így izgultok értem.Egyenlőre nincs semmi változás,és ennek most nagyon örülök.A hétvégén csak teszthez nyúlok,hiszen letelik a bűvös egy hét.Természetesen az eredmény közzéteszem.
Én is nagyon örülnék neki,ha elindíthatnám a sort és mindenki jönne utánam...

Vera miatt én is nagyon izgulok.Nagyon szorítok neki,hogy minden rendben legyen.

A tegnapi szülőszobát sajnos még nem láttam,de felvettem.Ma nem volt időm megnézni,de a hétvégén biztosan sikerül.Nagyon kíváncsi vagyok,mert ma másoktól is hallottam,hogy nagyon szép volt.

Eleni!Szörnyű lehetett az egy évvel ezelőtti dolog.Nagyon félek én is tőle.Olyan sokat hallok mostanában,és Nikike is ránk ijesztett kétszer.
Úgy örülnék neki,ha Te is kapnál legalább még egy esélyt az élettől.


Most tényleg megyek aludni,mert lassan ráborulok a gépre.

Jó éjszakát!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Hahó! Jut eszembe! Mi lehet K-val? Ha jól gondolom, közeleg az idő Nála (vagy már babázik?). Érte is izgulhatunk egy kicsit!

Györgyi! Nagyon szorítunk Nektek, de jó lenne.... Kép

Eleni! Sajnálom... Kép

Én is megyek aludni, hosszú volt ez a nap (is).

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Ismét volt élet. Kép Csak úgy záporoztak a hozzászólások. Nem hiába, csak zajlanak az események. Annyira jó volt olvasni a soraitokat. Kép Köszönöm, hogy így izgultok értem. Persze, ha belegondolok, én is ugyanígy vagyok ezzel. Kép

Láttam, jó sokáig fent voltatok este. Én pedig viszonzásul korán keltem, és így mire Ti benéztek, már láthatjátok is az eredményeket.
Ennyi kis bevezető után, talán a lényegre is térnék.
Úgy van, ahogy sejtettem. Valamennyit javultam, de nem az igazi. A progeszteronom, végre valahára, nem lefele, hanem felfelé ment, bár a peteéréshez ez még egy kicsit kevés. Nem 100%, de nagyon valószínű, hogy nem volt ebben a ciklusban peteérés. V.szeg a barnázás is ennek a következménye (a 20-23. napokon).
Látod, Eleni, nálam nem vágták vigyázba magukat a hormonjaim, pedig nagyon drukkoltam nekik.
És akkor hogyan lesz tovább?
Köv. ciklus 2. napjától Clostylbegit (napi 1 szem 5 napon át), és kb. a 10. naptól folyamatos (naponta, kétnaponta) peteérés-tüszőrepedés figyelés UH-n. Kicsit macerás lesz, mert a Doki nincs bent minden nap a kórházban, de azt mondta, hogy ha egy mód van rá, akkor bejön, mert szeretné ő megcsinálni. Ha nem sikerül megoldani, akkor megbeszéli v.ki mással.
Szóval figyelgetünk, és meglátjuk, hogyan reagál a stimulálásra a szervezetem. Ha úgy néz ki, hogy jól, akkor v.szeg lesz egy kis progi-pótlás. Cél: nemcsak a terhesség létrejötte, hanem annak elérése, hogy eljussunk odáig, Uh-n látható legyen szívhang, és ez meg is maradjon.
A progi-pótlást én mindenképp szeretném. Már írtam arról, mennyire félek attól, hogy emiatt nem marad meg a terhesség.
És látjátok milyen kis boszi vagyok? Sajnos meg van az esély arra, hogy, ha sikerül is a megtermékenyülés, elkezdődik a beágyazódás, mégsem marad meg a terhesség. Bár a Doki szerint, ha ilyen állapotomban spontán produkálok terhességet, sokkal nagyobb rá az esély, hogy elvetélek, mint így, figyelemmel kísérve. Most már legalább biztos vagyok abban, mi várható, nem rágom a kefét azon, hogy vajon lehet-e ez, vagy nem lehet-e (na, jól leírtam, de remélem, értitek mit akarok kinyögni).
Szóval ez megy majd 2-3 cikluson keresztül. Persze ideális esetben rögtön első próbálkozásra sikerül Kép Ha nem jól alakulnak a dolgok, akkor újabb hormonokat nézünk, és v.szeg megcsináljuk a petevezeték-átjárhatósági vizsgálatot. Eddig nem szeretnék eljutni. A Férjem szerint már most meg kellene csinálni, mert, ha gond van, akkor ne kínlódjunk feleslegesen. Alig bírtam megnyugtatni, hogy az a vizsgálat már beavatkozásnak számít, és nincs okunk feltételezni, hogy ez a probléma fennáll (nem voltam felfázva, nem voltam gyulladásban, tehát semmi olyan, aminek eredményeképp elzáródhattak volna a petevezetékek). Vázoltam Neki, hogy kb. milyen ez az eljárás. Ennek hatására Ő is lenyugodott, beletörődött abba, hogy jobb lesz ezzel várni. De azért jó érzés, hogy Ő is ennyire sürgetné az eseményeket. Most nagyon örül, hogy végre történik valami. Kép
Húúú, annyit írtam már, és még nincs vége.
Ha később is rosszak lennének a hormonjaim, akkor egy kicsit még a Doki is tud rajtam segíteni. De, ha nem megy akkor, nem erőltetjük. Tekintettel arra, hogy közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz, még fél évig "kísérletezgetünk". Utána meddőségi központ.
Összeségében nem olyan rossz. Ahhoz képest, hogy már több, mint 1 éve hiába próbálkozunk. Most legalább látjuk majd, hogy van-e egyáltalán peteérés. Ha nincs, akkor nem is kell feleslegesen reménykedni.

Elküldöm ezt a hozzászólást, nehogy elvesszen. Majd mindjárt folytatom...

U.i.: Nem olvastam vissza, mit írtam, ha zagyva, akkor szóljatok, és magyarázok Kép
vera77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: