Új privát üzeneted érkezett!

Szia Pocor!

Igen, nekem is elsõ és az Uzsokiban szeretnék szülni, habár meg sok minden változhat, nagyon az elején vagyok és csak ismeretlenül probálkozom mindennelKépMost kismamatornára szeretnék eljárni, nehogy eltunyuljakKép Te jársz valahova?
Te merre szeretnél szülni?
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Szisz!

Én is pont a kismamatornát hajtomKép Kaptam is egy címet, az Uzsokiban van minden héten hétfõn 5-tõl. Csombó Emília a kontakt. Tel: 467 3700. Holnap hívom én is.
Sajnos én nem biztos hogy "beférek" majd, elõnyt élveznek az Uzsokis kismamák, én meg a János Kórházban fogok szülni.
Azért megpróbálkozom. Majd megírom hogy sikerült.
Most Callanetics-re járok Budára, kétszer egy héten. Sok gyakorlat nagyon jó, de van amit ki kell hagynom a pocakom miatt...
Pocor
Pocor
 


Hali!

Elsétáltam a Gyöngyi által említett babaturkálóba (Tesconál).
Nagyon jó. A ruhák szépen vasaltak és minden méret megtalálható (gyerek is), sõt láttam kismama nadrágot is. Szóval tudom ajánlani (mi is vettünk 3 rugit).

Milla
milla
 
 

 
 

Sziasztok . Üdvözlet mindenkinek.
Én is örülök, hogy újra felélesztettétek a topicot. Annak idején Gyöngyivel terveztük, hogy találkozunk, de nem jött össze.
Mi a Mirtusz utcában lakunk, a Vezér út és a Nagy L. király között van, közel az Örshöz.
Két gyermekem van. Judit aki elsõ osztályos és Ancsa aki most 25-én lesz egy éves.
Igyekszem szorgalmasabban látogatni a topicot mint korábban.

Mi jártunk 3-4 hónapig a Cserepesházba tornázni és Ancsával együtt nagyon szerettük, addig érdemes járni, amig a csemeték nem nagyon másznak illetve mennek ,mert ettõl kezdve nehéz tornázni is és vigyázni rájuk. DE nagyon kellemes volt mig jártunk. Próbáljátok ki!

Várom hireiteket.
Sztike
sztike
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam terhesgondozoban az orson. Lehet hogy nektek is hasznos info lehet:
ha nem volt meg minden gyerekkori himlod, illetve kicsit is aggodsz a toxo fertozes miatt, lehet csinaltatni ugynevezett trouch vizsgalatot, ami ezeket es meg a hepatitist szuri. Nagyon segitokeszek es tulajnonkeppen mindenkinek aki szeretne elvegzik. Nekem se baranyhimlom se rubeolam nem volt (legalabbis Anya azt mondja klasszikus lefolyasu biztosan nemKép

Pocor
Megnezted a terhestornat? Varom am a beszamolodatKépA callanetics-et hogy birod? Engem mar az is faraszt, ha felmegyek egy lepcson Kép(habar en nem sportoltam elotte sem rendszeresen)
Sztike
Te merre szultel?
Udv
Szisz
szisz
 
 


Szisz!
MA megyek terhestornára, majd beszámolok. A callacot jól bírom, kihagyon ami nem kismamáknak való, így nem fárasztó.
Amúgy én sem vagyok valami nagy sportoló...
Nekem egyébként ez az elsõ babám, tehát zéró szülési tapasztalattal bírokKép
Üdv,
Pocor
Pocor
 


Sziasztok!

Február 28-tól én is zuglói anyuka lettem! A hangsúly az anyukán van, zuglóinak már több éve zuglói vagyok. Kép Még csak 4 hetes a kisfiam, de lassan bele fogunk kapcsolódni a bébi programokba: babakocsi tologatás, babamasszázs, stb.

Nagy Lajos-Thököly-Mexikói-Erzsébet királyné területen keresek kismamatársakat (erre fogunk zömében sétálgatni)!

Az uzsokis tornán Csombó Szilviának hívják a védõnõt aki tartja. Majdnem végig jártam hozzá a terhességem alatt a 12. héttõl a 8. hónapig. Nagyon kedves, aranyos nõ, teljesen ingyen, hivatástudatból tartja a foglalkozásokat, azt hiszem elég ritka ez ma az egészségügyben!

Õ egyébként tart babatornát is 3 hónapos kortól. Errõl van valakinek személyes tapasztalata?

Üdv.
Judó

Á. J.
judo
 
 


SZiasztok!

Ma egy éves Ancsa-Pancsa lányom és nagyon aranyos, csak irtó kényelmes és lustácska.

Szisz!
Az elsõ gyermekem a Vas utcai Balassa kórházban született, azóta megszûnt. Ancsa pedig a Schöpf Mérei Kórházban.

Judó!
A teljes neved esetleg Judit? azért kérdezem mert a lányom is az és az óvodában kezdték Judó- Mudónak becézni.

Gyöngyi! Enikõ hogy van? Még mindig olyan eleven,vagy még inkább az?

Itt a tavasz! Mindnyájatoknak jó sétákat kivánok.

Sztike
sztike
 
 


Sziasztok!
Van olyan anyuka köztetek, akinek csemetéje az Egressy út 1/D(?) alatti oviba jár? Nekem többféle telefon után olybá tûnt, hogy nem egyszerû odakerülni, kíváncsi vagyok, nektek mi módon sikerült. Elõre is megköszönöm az esetleges hozzászólásokat.
Seymour
Lady Seymour
 


Sziasztok Lányok!

Jó régen nem jártam erre de örülök hogy a topic nem halt meg teljesen. Én a Róna-Thököly sarkon lakom és mostanában kezdjük úgy igazán felfedezni a kislányommal (1,5 éves, Emese) a környéket és a játszókat. Ha valaki errefelé szokott sétálni, játszóterezni (Újvidék tér, Róna-Thököly sarkon a házak mögött lévõ játszótér) és van kedve dumcsizni az szóljon és nagyon nyitott vagyok Kép Amúgy háromkerekû babakocsival sétálunk ami eléggé ritka errefelé.
Sziasztok!
mkriszti
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy feléledt ez a topic! Én is most lettem anyuka: Lõrinc fiam március 19-én született. Lassan mi is kimegyünk a levegõre.

A Rákos-patak Fogarasi keresztezõdéshez közel lakunk, erre is van egy tök jó játszótér. Na és persze a patakpart.

Beu
beu
 
 


Hát nincs itt nagy nyüzsgés! Kép Kép Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Jár erre valaki?

Én is Zuglói kismama vagyok, most töltjük a 28. hetet Zsebimmel.
Ami érdekelne, hogy aki jár (Pocor?) Uzsokis terhestornára, az meséljen róla lécci! Én is mennék, csak nem tudom külsõsként mehetek-e, merthogy Margitos vagyok.

Ja, Zuglón belül Telepes-Öv u. sarok.

Mazsi
kismazsi
 
 


Mazsi!

Elvileg bárki mehet az uzsokis tornára, ha nincsenek túl sokan, akkor külsõsök is mehetnek. Szerintem még nem fordult elõ, hogy bárkit is elküldtek. Egyébként hétfõn 5-tõl van a faházban. A környezet nem túl igényes, dea védõnõ aki tartja nagyon szimpatikus, aranyos.
Üdv Judo

Á. J.
judo
 
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne a kismama torna, ez olyan "pároddal szülésfelkészítõ" gyakorlatok, vagy sima kismamáknak szóló torna?
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Nincs túl nagy élet itt. Sajna!
Én is zuglói anyuka vagyok, bár igaz, kicsit nagyobbacska gyerekekkel.
Áron most elsõ osztályos. Ahogy így visszaolvasom, látom, hogy itt van Sztike is. Szóval, az õ Judit lányával jár egy osztályba az én kisfiam. Virág öt éves, õ még természetesen oviba jár. Mi a Pillangó parki lakótelepen lakunk.

Sziasztok Banett

Kép
banett
 
 


Sziasztok!

Bár régen nem írt senki, én azért megpróbálok!
17+2 napos zuglói kismami vagyok. A Bonyhádi úton lakom, a vezérről nyílik, a fogarasitól nem messze és persze a patak is közel.
Érdeklődnék, hogy van-e valaki aki most jár, vagy nem régen járt kismama tornára az uzsokiba?
Sajnos nekem még odébb van amíg játszótérre mehetek, de akkor majd szívesen találkoznék veletek!
sarah
 
 


Szia Sarah!
Az Uzsokiban nem jártam, de én is a Bonyhádin lakom. Kép

Beu
beu
 
 


Tényleg! Hol, merre? Mekkora a babád?Mesélj!
sarah
 
 


Sziasztok,
Szeretném megkérdezni, hogy hallottatok e valamit az Örs V. tér (Kőbányai oldal) közelében lévő un. gyerekhotelról . Az egyik bölcsihez tartozik, fizetős, annyi időre viszed be a gyerkocöt amennyire akarod. Egyenlőre ennyit tudok, de örülnék ,ha valaki bővebb infot tudna adni. Tudom a gyerekhotel tel.számát, infot onnan is lehet kapni, de az Anyukák véleménye is érdekele.
Köszönöm
Szilvi
szilvii
 
 


Szilvi!

Megírnád nekem a telefonszámát és a címét? Köszönöm!
Véleményeket én is nagyra értékelnék, meg ha valaki még ismer ilyet a XIV. ker.-ben vagy a közelében. Márminthogy magánbölcsit vagy bébihotelt...
Köszönettel
Ilda
ilda
 
 


Ilda,
A gyerekhotel tel száma: 26-16-042.

Szilvi
szilvii
 
 


Sziasztok! Jó lenne, ha feléledne ez a topik! Ugye nem csak mi lakunk Zuglóban? Kép Klára
klara
 
 


Nem, enis zugloi vagyokKép
Habar nagyon a szelen (Francia ut), ha esetleg van aki a kozelben lakik, szivesen felvennem vele a kapcsolatotKép
szisz
szisz
 


Szia Szisz! Mi a Szugló utcában lakunk, de a Patakon kívüli részen. Neked még pocaklakód van, vagy már kibújt? Üdv, K.
klara
 
 


Halihó! Tényleg eléggé halódik ezt a topic...
Szisz! Mi a Bácskai utcában lakunk, ez nincs túl messze a Francia úttól, persze attól függ melyik részén laktok.

Judo
Judo
 


Halihó! Tényleg eléggé halódik ezt a topic...
Szisz! Mi a Bácskai utcában lakunk, ez nincs túl messze a Francia úttól, persze attól függ melyik részén laktok.

Judo
Judo
 


Sziasztok!

Nekem egy tündéri 11 hetes kislányom van.
A Francia u. Kerepesi felöli végén lakunk. Általában a Pillangó parkba járunk sétálni, vagy beülünk a kocsiba és megyünk a Ligetbe vagy a Gellérthegyre. Sajnos nem baba szempontjából nem a legjobb környék, de a lakást nagyon szeretjük. Ti merre jártok sétálni?
Szisz
szisz
 


Sziasztok! Mi főleg csak az oviig meg vissza szoktunk sétálni a kishugival, illetve szép időben játszózunk. Judo, azt hiszem, a mi babáink hasonló korúak! Ti jártok valahová babaklubba vagy ilyesmire?
Elolvastam a topik régebbi részét, akkor még sokan írogattak, de azóta biztos taliztak személyesen. Jó lenne, ha azért feléledne ez a beszélgetés is! Sziasztok! Kép Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Szisz, a Pillangó park tőlünk gyalogosan elég messze van Kép.
Klára: Nekem egy Zsolti nevű 8 és fél hónapos kisfiam van. Nem járunk babaklubba egyelőre, de ha valaki tud valami ilyesmit a környéken, akkor szívesen csatlakozunk. Egyszer ősz elején kipróbáltuk a baba-mama tornát a cserepesházban, de ahhoz már nagy a gyerek: egyrészt emelgetni se könnyű, elég nekem itthon, másrészt elmászik.

Üdv

Judo

Á. J.
judo
 
 


Sziasztok! Judo, az én kisebbikem 9 hónapos és kislány, Janka a neve. Az Adria sétányon van egy baba-mama klub, ha picit nagyobbak lesznek, megnézhetnénk, ha jól emlékszem, szerda de. van bábozás, énekelgetés, ha érdekel, megkérdezem a részleteket. Mi oda járunk oviba, az Adriára. Babatornára is szerettem volna menni, aztán hasonló okokból végül mégsem tettem, de zenebölcsibe szívesen mennék. Hát sziasztok, írjatok. Klára
klara
 
 


Sziasztok, Mi a Benkő utcában lakunk (közel az Adriához), a kislányom Zsófi 28 hónapos.
Klára, úgy vettem ki az írásaidból, hogy a Lengyel utcai oviba jár a nagyobbik csemete. Szívesen felvenném veled a kapcsolatot (emilen keresztül is), kérdeznék néhány dolgot az ovival kapcsolatban (ha nem érzed tolakodásnak.)
Szilvi
szilvii
 
 


OK Szilvi, írj bátran, szívesen válaszolok! Nagyon szeretjük az ovinkat Kép
Szisz, Te szoktál kérdezni a szopis topikban? Utánajártál a gyulladásnak?
Sziasztok, K.
klara
 
 


Sziasztok!

Klára, a baba-mama klub tényleg érdekes lehet a későbbiekben. A zenebölcsi is jól hangzik: mit takar? Van ilyesmi errefelé, vagy ez is az Adria sétányon lévő baba-mama klub programjai közé tartozik?

Judo

Á. J.
judo
 
 


Sziasztok!

Végre, hogy beindult itt az élet. Nekem egy majdnem nyolc hónapos fiam van. Baba-mama tornán mi is voltunk, de már mászunk. Lőinc elől, én utána.Kép Ezért abbahagytuk. Viszont járunk úszni, a Pólus hotelbe, az sincs vészesen messze. Az Adrián a baba-mama klubot én is felderítettem, lehet tornázni, vannak gépek, vigyáznak a babákra. Erre készülök, de még nem vettem rá magam. Zenebölcsi van valahol a környéken?

Nagyobb babáknak tudom ajánlani (bár nem tapasztalatból) a Gödöllői utcában a játszóházat. Januártól indul, szerdánként, Waldorf módszerrel kb. kétórás foglalkozás. Az Örsnél a Gépmadár utcai bölcsiben működik a babahotel, bár erről már volt szó. Játszóházról nem tudok a kerületben, bár jó lenne. Állítólag a X és a XIII. kerületben is van. Nekünk viszont van patakpartunk és ligetünk Kép Babasétáltatásban én is benne vagyok, mi a patak és a Mogyoródi sarokhoz közel lakunk.

Beu
beu
 
 


Sziasztok! Beu, mi nem is lakunk egymástól olyan messze! Tegnapelőtt megnéztem közelebbről is a tornázós klubot, már csak el kéne kezdeniKép Mehetnénk együtt is, hátha úgy könnyebb!
Zenebölcsi mintha a Herminán lenne, de lehet, hogy rosszul emléxem. Zeneovi van a Cserepesben, de arról lemaradtunk, a nagy túljeletnkezés miatt.
A Waldorfos játszóházba vajon mikortól lehet menni? Egyébként ebben az adriás babamamaklubban
van bábozás, furulyázás, meg kézműveskedés is.
Kép Klára
klara
 
 


Sziasztok,
a X. kerületi játszóházról tudok némi infot adni, mi már kb. 1 éve oda járunk.Zsófi nagyon szereti, tök jó játékok vannak. Hetente 1x-2x megyünk délelőttönként, 80 ft/óra, ebéd (kérhető) 143ft. Van sóbarlangjuk is, ami nagyon jó asztmára, meghűlésre. Próbáljátok ki.
A XIII. kerületben lévő játszóházban még nem voltunk, mert rengetegen járnak. Bejelentkeztünk, de csak előjegyzésbe tudtak felvenni. És drágább mint a X.kerületi játszóház.
A Gödöllői utcai játszóház tel számát meg tudja valaki adni? Köszönöm
Szilvi
szilvii
 
 


Sziasztok! Szilvi, ovis korúak is mehetnek ebba játszóházba? Mert a kisfiam kruppos, és szívesen sóbarlangoznék vele olykor. Hol is van ez?
Puszi mindenkinek, Klára
klara
 
 


Klára,
Kedden és csütörtökön délután is van játszóház, multkor délután voltunk és voltak ott ovis gyerekek is.
A bölcsi tel száma (a játszóházat Szent László téri bölcsöde üzemelteti):26-10-163 Edelényinét kérd, vagy mond, hogy a játszóbölcsibe szeretnél bejelentkezni.

Ha sikerül bejelentkezni, megírod, hogy mikor mentek?
Szilvi
szilvii
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
A Gödöllői u. 136-ban a Rákos-patak partján van a játszóház. Tel.: 221-29-29
Sokan szoktak lenni a játszóházban? Picik is vannak. Lőrinc fiam nyolc hónapos, azért vinném, hogy a mozgásigényét legyen hol kielégíteni. De attól is félek, hogy elkap betegségeket. Szóval nem tudom.

Klára! Waldorfos januártól indul. A fenti számon tájékoztatnak. Elvileg kétéves kortól lehet menni. Gyakorlatilag megbeszléés kérdése, legalábbis ezt mondták.
Tornázás együtt lehet, hogy könyebb, csak jaj-jaj, de utálok. De megpróbálom rábeszélni magam, a fölös kilóim rettenetes sok száma miatt.Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok!
Szilvi, persze, írok, ha megyünk játszóházazni-sóbarlangozni, de ha Te írnál, hogy mégy, akkor is szívesen csatlakoznék. Délután hánykor lehet menni? És 9 hónapos is mehet?
Az oviról mit szeretnél tudni? Csak nem ide jönnétek jövőre? Én három ovit néztem meg közelebbről, a Lengyel utcait, a Hétszínvirágot meg a Rózsavölgyi térit, nekünk a Lengyel jött be. Kép Ma a Benkő utca felől sétáltunk haza az oviból gondoltam rátok. Kép
Beu, menjünk együtt tornázni! Én egyedül sose fogom rászánni magam, és hátha a gyerekek is örülnének a hasonló korú társaságnak.
A játszóházban biztos nagyobb az esély a megbetegedésre, de a hosszú téli napokat igen nehéz otthon kibírni, hiszen se játszóra, se sétálni nem nagyon lehet menni. Nálunk egyébként érdekes ez a kimozdulás dolog, mert a fiam legszívesebben állandóan ment volna (menne), a lánykám meg otthonülős típus, babkocsizni sem szeret. De a társaságot ő is igényli.
Kép Klára
klara
 
 


Sziasztok,
Beu,köszönjük a játszóház számát. Jövő héten érdeklődök, megírom mit tudtam meg.
Klára, telefonon érdeklődd meg, hogy viheted e a picit, de szerintem miért ne. Kedden, csütörtökön 3-6ig van játszóház. A "sóbarlang"ot inkább egy kis szobának nevezném, nincs valami meleg bent, érdemes melegen felöltözni.

A Benkő utca vége felé lakunk (Fűrész utcai vége) nagy társasházban.

Ha nem leszünk betegek, és nem esik, jövő héten elmegyünk.
Szilvi
szilvii
 
 


Sziasztok! Lányok, nem tudtok véletlenül egy normális fodrászt Alsórákoson? Aki tényleg le tudja vágni a hajat egyenesre (befelé álljon a vége), és nem túl drága? Köszi.
Szilvi, mi közben megint megbetegedtünk, de valamikor már megyünk! Puszi, K.
klara
 
 


Klári,
sajnos mi is betegek vagyunk. Majd egyszer összehozunk egy közös játszót.
A kicsiddel nem szoktál a Bosnyákra sétálni-vásárolni? Mi sokat járunk oda, lehet, hogy már láttuk is egymást.

Szilvi
szilvii
 
 


Szilvi, hát ilyen betegesek ezek a téli idők, pláne ovisoknál. Bosnyákon előfordulunk, de főleg szombaton megyek, az őstermelői vásárra. Bár lehet, hogy pl ma épp kimegyünk. Megint az utcátok végénél sétáltunk haza, abban a nagy narancsos vagy rózsaszínes árnyalatú társasházban laktok? Kár, hogy az a kis játszó ott a Fűrész utcában totál lepukkant. Te sem tudsz fodrászt? Puszi, K.
klara
 
 


sziasztok! gondoltam felélesztem ezt a topicot, hátha...
mi a tihamér u.-ban lakunk, közel az örshöz.kisfiam 20 hónapos és most tervezzük a kistesót.mindenkinek ajánlom a cserepesben a táncházat, minden vasárnap 11-től 12-ig.kicsik és nagyobbak is jöhetnek.ősztől keresnék bölcsit örülnék ha vki leírná a tapasztalatait.tihany téri és a mályva téri érdekelne főleg.sziasztok
nyetus
 


Szia Nyetus! Én itt vagyok, de sajna, nem ismerem a kérdéses bölcsiket. Az ovistársaink kistesóit a Jerney utcaibajáratják, azt hiszem.
Képzeld, majdnem mi is a Tihamér utcába költöztünk, sajnálom is, hogy nem!
Táncház nem 10-kor kezdődik a Cserepesben? Vmikor megyünk, mindig tervezzük!
Puszi, Klára
klara
 
 


klára!
igazad van 10-kor kezdődik a program, előbb kézműves foglalkozás utána táncház.mi 11-re mentünk de kisfiamat nem igazán érdekelte a tánci csak a kézművességből megmaradt filcek és ceruzák.itthon persze mindig táncol!kőbányán is szokott lenni táncház a KÖSZI-ben,szerintem az jobb mint a cserepes.tényleg kár,hogy nem ide költöztetek!sajna a házban csak mi vagyunk gyerekesek.egyébként kisfiam 20 hónapos és Dininek hívják(DÉNES).pusza,nyetus
nyet
 


Szia Nyetus!
Mi abba az új házba költöztünk volna, amelyik 2003. augusztus körül épült az utcában. Ismered?
Táncházba okvetlenül megyünk vmikor. A kőbányai miért jobb? A zenekar jobb?
Játszóra jártok? (Jó időben.)
Nekem egy majdnem 4 éves fiam meg egy 1 éves lánykám van.
Puszi, Klára
klara
 
 


szia klára!
ez hihetetlen!mi abban a házban lakunk.végül hova költöztetek?most nem megyünk táncházban mert nem leszünk itthon de megírom ha megyünk.a kőbányai naggyobb teremben van jobban tudnak a picik is rohangálni.bár dini a múltkor félt mert túl sokan voltak és beszorult a kör közepére.
a vezér úti játszón voltunk párszor.ti merre felé jártok?kisfiad már ovis?mi is szeretnénk hamarosan egy kitesót,jó lenne egy kislány nekünk is.bár alapjáratban mindenki azt mondja én tipikus fiús anyuka vagyok.azért jó lehet egy lányka is!!puszi,nyetus
nyet
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: