Új privát üzeneted érkezett!

Babakocsi keresésekor szempontok:

- ha van autód, hordozó is kell (külön, vagy együtt)
- ha ikreknek kell, jó a testvérkocsi: az egyik ülés fektethetõ, a másik fölé beteszed a hordozót. Amikor kinövi a hordozót, már tud ülni az ülésben.)
- ha nem ikrek, akkor vegyél hordozót, ha van autód, és nem muszáj lefektethetõ legyen az ülése (l. fent) - Megjegyzem, ha nincs autód, akkor is jó hasznát lehet venni lakáson belül a hordozónak, pl. vendégségben, ahol nincs járóka.
- NE kicsi kerekû legyen (10 cm átmérõ), hanem legalább 20 cm.
- beférjen összecsukva a csomagtartóba
- ha ikerkocsi, egymás mögötti legyen (nem férsz be a többivel az ajtókon)
- legalább 3-pontos biztonsági öv
- elég tágas, hogy a 2,5 éves téli överallban és csizmában is beleférjen.
- nyugodtan lehet használt, mindenét ki lehet mosni
- legyen stabil. Tologasd és rángasd meg egy kicsit. Három évet (minimum) ki kell bírnia!

Segítettem valamit?
puszi, Kockás
kockás
 
 


Kockás!

Köszönöm a tanácsokat kocsi ügyben.Egy-két dologban meg is erõsítette az elképzelésemet.

üdv.
Szuszu
szuszu
 


Sziasztok, nem tudjátok hová költözött a TESCO-ból a fajátékokat árusitó bolt, vagy hol lehet még ilyen kinálattal szembesülni????
behavazott edusmamee
edusmamee
 

 
 

Edusmamee, mi ez a jelzõ???????!!!!!!!
Nem depressziózunk!
Olvasd el a "Hogyan ne legyünk tökéletes Anyák"-at Libby Purves-tõl!
puszi, Kockás
kockás
 
 


Edusmamee!

Véletlenül nem hozzátok vitt a férjem a múlt héten csecsemõmérleget? Miénk a Vital-med. Ismerõsnek tûntél, amikor mesélte a férjem, hogy a nagyobbik gyekõc fiú, meg hogy csak 20 hónapos.

Üdv, Séva
séva
 
 


Sziasztok,
idegenlégiós vagyok a szegedi topikból, szeretnék érdeklõdni, nem tudtok nekem ajánlani nekem jó homeopatiás gyerekorvost Nyíregyházán. Minden érdekel, légyszi írjatok. Lehet az email címemre is.
Elõre is köszönöm:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!

Dr. Bujdosó Erika (gyermekorvos)
Tel.: 42/475-404
20/9571-733

Üdv, Éva
séva
 
 


Sziasztok,
aranyosak vagytok, de nem depressziós vagyok, csak kissé strapás volt az elsõ 3 hónap, de lassacskán belerázódunk a dolgokba. Séva: Sajnos nem hozzánk hozott a férjed csecsemõmérleget.... Bár nem is nagyon van rá szûkségûnk. Gergõce szemmel láthatóan gyarapszik. 3hónapos és 6.8o kg. (3.58-al született) (ja és csak szopizik, mint a bátyuskája)Balázskám nem kényeztetett el a rohamos növekedésével, úgyhogy most roppant boldog vagyok.
Mi már voltunk a Bujdosó Erikánál, én is ajánlom, nagyon aranyos.
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok! Mit tudtok a vasárnapi gyereknapról? Lesz valahol valami, ahova érdemes kicipelni az aprónépet?
üdv. Kockás
kockás
 
 


Sziasztok!
Keresek egy nyiregyházi lányt.Erikának hívják és fodrász.többszöri beültetésre lett terhes,ikreket várt.2002 okt-nov-ben kellett szülnie.Együtt feküdtünk 2002 márciusában a Bp-i János kórházban.nagyon megkedveltem de valahogy elmaradt a cím csere.Nagyon kíváncsi vagyok rá,hogy sikerült-e megszülnie a babákat,hogy,hogy van?
Tudom kevés az infom,de bízom benne,hogy tudtok segíteni.
Üdvözlettel Evelin
evelinbp
 
 


Simsi,ha erre jársz...Cincóka vagyok és sajnos letöröltem a levelezöm,elküldenéd az uj cimed és legutóbbi leveled? Köszi!
Lányok,ha valamelyikötök el tudja személyesen érni öt,megtenné? A telszámát is elfelejtettem kimenteni,igy odaveszett:-(
Cincoka
 


Itt vagyok....

És a nyíregyháziak hová lettek? Nagyon kiürült a topic.
Hahóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!
simsi
 


Én itt vagyok egynek.
Rozi Baluval
táti
 


Helló Rozi!

Örülök, hogy legalább te itt vagy!
De azért még jó lenne, ha itt lennének a többiek is, régiek, újak, mindegy!

Addig is írj valamit magatokról!

Én már írtam korábban, a lányom 14 éves, a fiam 3. Bölcsibe jár. MOst éppen itt táncol az ölemben, és követeli, hogy kapcsoljam ki a számítógépet!

Ildi
simsi
 


Az előbb küldtem egy hozzászólást, de nem látom sehol. Ha mégis kettő lesz, akkor bocs!

MOst nem tudom, leírjam-e mégegyszer.

Na, mindegy.
Szia Rozi!
Örülök, hogy itt vagy.
Írj valamit magatokról!
Majd legközelebb én is írok, ígérem!

simsi
simsi
 


Jéééé! meglett az előző is!

Ezekszerint egészen jól elbeszélgetek én itt magamal :-)))
simsi
 


SZiasztok! Mazsola Muzsika néven mesés-mondókás-dalos foglalkozásokat szervezünk a VÁcszi M. műv. házban! Minden héten szerdán 9:00-től és 9:30-tól. Képzett óvodapedagógus segítségével, hangszerekkel babáitok veletek együtt kerül be társaságba és a zene csodálatos világába! Részletek : 70-559-83-89
kriszta13
 
 


Mazsola Musika néven szervezünk mesés-dalos-mondókás fogalkozásokat babáknak 6 hónapostól 3 éves korig. Heti egy alaklommal fél órában gyermekeitek a Ti biztos hátteretekkel kerülnek be közössége és a zene csodálatos violágába.
Érd: 70-559-83-89
kriszta13
 
 


Szia Simsi!
Magunkról röviden:2 fiam van.Dávid 9 éves,Balázs 11hónapos.Én tanító vagyok,jelenleg gyeden.Balukám épp beteg.(laringhitis).Melyik bölcsibe jártok?

Kriszta 13
Biztos jó lehet ez a muzsikás dolog.Ha meggyógyulunk felhívlak.
Rozi Balu
táti
 


Szia Táti!

Úgy látom, nálatok is nagy a korkülönbség a két gyerek között. Az én gyerekeim között 11 év van, bár nálunk lány a nagyobbik. Nektek bejött ez a korkülönbség?

Mi a Sarkantyú u.-i bölcsibe járunk. Nagyon jó bölcsi, szeretjük. De már lassan ovit kell keresgélni.

Ez a mazsola muzik vajon fizetős, vagy nem? Bár mi úgyse tudunk elmenni, már nem vagyok gyeses.
Kár, hogy nem hamarabb volt, szívesen elvittem volna a gyerkőcöt. Bábszínházban már voltunk, többször is, az nagyon tetszett neki. Olyan cuki volt, mikor kihívták a gyerekeket játszani, ő volt ott a legkisebb, csetlett-botlott, de azért ment.

Tavaly, meg azelőtt a tescoba jártunk a kismamaklubba. Az vajon működik még?

Kisfiam kijelentette, hogy születésnapján tüzijáték lesz. Nem tudom, honnan szedte, de szerintem elég lesz neki egy torta is.

Gyümölcsös túrótortát terveztem, de még nem tudom, nem-e lenne jobb valami figurás torta. Tavaly autó volt, nem bolti, én sütöttem. Nagy sikere volt. Az idén lehetne pl. busz, vagy repülő.
simsi
 


Sziasztok!
Zsuzsi vagyok, szintén nyíregyi. Van egy 17 hónapos kisfiam, jelenleg gyeden vagyok, amúgy tanító a végzettségem.
Rozi!
Nem te írtad véletlenül, hogy vannak fölös nestlé pontjaid? Ha igen, hagytam neked abban a topicban is üzenetet, hogy vevő lennék én is rájuk, persze, ha még nem adtad oda másnak. Ja, és nem te hagytál nekem üzenetet a Kórházak topicban még jan. elején? Válaszoltam rá, csak kicsit megkésve. Szóval, ha Te vagy az, akkor vicces, hogy így kerülgetjük egymást? ( vagy csak én téged)
Simsi!
Én még nem hallottam a Tescos kismamaklubról.
Miért nem vagytok regisztrálva? Sok dolgot meg lehetne tudni egymásról a profilból.
Várom válazsotokat, örülök, hogy rátok találtam! Kép)

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Simsi!
A Tescoban még működik a kismamaklub. Szerdánként 9-től- 12-ig. Mi még most is járunk, bát bendi már 2.5 éves. Tavaly télen jártál? Nem tudom ki lehetsz.

Zsuzsimanó!
Nézzetek el egyszer. Biztos tetszeni fog. A játszóházban van a NIKE bolttal szemben.

Sziasztok, Éva
séva
 
 


simsi,mi akadálya van egy figurás gyümölcsös turótortának? Ha piskótalapból kivágod,arra ráhalmozhatod a turókrémet.Most ajánlottak épp nekem receptet,de abban nyers tojás van,a turókrémben,igaz,a néni szerint azt csak a szine miatt szokták belekeverni,szóval nem muszáj tojással csinálni.Küldjem?
puposnünüke
 
 


Szia Simsi!
Nálunk a korkülönbság oka:Dávid 9 éve vesefejlődési rendellenességgel született,műtét,intenzív,35 nap kórház.Hát nem volt valami szívderítő! Akkor azt mondtam,hogynem szülök többé soha!
8 év után kezdtünk el vágyni egy babára,Így született Balukám 2003.03.09-én.
Nálatok is most lesz szülinap,hogy tortán töröd a fejed?
A muzsikás dolog bizti fizetős!
Zsuzsi!!
De-de én vagyok!:-)))
Sajna a pontjaimat már elpostáztam.
A "kerülgetés" oka:regisztráltam,vártam a visszajelzést,semmi.Próbáltam belépni,de visszadobott mindig,hogy az azonosító és a jelszó foglalt(persze, az enyém!!)De rajta vagyok!!
Rozi,
táti
 


Ok Rozi, így már érthető!Hol tanítottál?

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia!

A Jókai Mór Református Általános Iskolában,1-2.
osztályban(matematika+készségtárgyak).A Ref.templom mellett.
És Te?
Rozi
táti
 


Szia Rozi!
Az én barátnőm is már 3. éve ott tanít: Ecseginé Barbara.
Én vidékre, Nyíribronyba jártam ki, oda is fogok visszamenni szept-től. Vagy elsőt kapok és ott mindent kell tanítani, vagy 3. o-t, és ott csak matek, magyar, környezet, és mellette 5-6- ban magyart. Azt hiszem ez utóbbi verzió lenne a jobb. Bár imádom az elsősöket, de nem nagyon szeretem a készségtantárgyakat tanítani, főleg a testnevelést. Akkor minden gyerek elereszti fülét-farkát, én meg szaladgálhatok utánuk! Na meg rengeteg a veszélyhelyzet, résen kell lenni állandóan!
Amúgy a Jókaiban voltam zárótanítani 2002 októberében drámapedagógiából, jó kis iskolának tűnik. Oda is fogsz visszamenni, ha lejár a Gyed?
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Örülök, hogy beindultunk!
Nem is tudom, hirtelen, kinek válaszoljak.

S.Éva, mi jártunk tavaly télen, nekem rémlik, hogy ki vagy, Bendire emlékszem. Én egy szőke tüsihajú Bencével voltam, akkor kb. 2 éves volt.
Én meg szőke voltam még akkor.

Nünüke érdekelne a torta, én tudok megbízható tojást szerezni.
Persze, lehetne figurás is, talán csak annyiból nem gondolkodtam ezen, hogy én zselésre csinálom a tetejét, és ha nem hagyományos az alap, akkor lefolyik róla a zselé.
De azért jó lesz az hagyományosan is, vettem kis vonat gyertyatartót, nagyon aranyos

Táti,jövő héten lezs Bencus szülinapja.

Hogy miért nem vagyok regisztrálva? Nem tudom, egystzerűen csak nem foglalkoztam vele.

Sajnos, szomorú vagyok, de le fogom mondani az internetet, mert majdnem használhatatlan emiatt a hülye vírus miatt. Ez azt jelenti, hogy sokkal ritkábban fogok benézni ide, de ígérem, nem tűnök el teljesen. Pedig most olyan jól összejöttünk itt egy páran.
Nektek nincs gond a számítógéppel?
simsi
 


Na, mit szóltok hozzá?

Regisztrálva vagyok!

Táti!
Nagyon rossz lehetett nektek, mikor a nagyobbik fiadat szülted! Nem csodálom, hogy akkor nem akartál másikat. De azért jó, hogy mégis másképp alakult, ugye?

Én is csak egy gyereket terveztem sokáig, mert igazán jól elvoltunk, de egyszercsak rámjött a "kapuzárás", hogy nekem kell még egy kisbaba, és nagyon örülök, hogy bevállaltam.
A korkülönbséget is azért kérdeztem, mert eleinte tartottam attól, hogy sok lesz a két gyerek között a 11 év, de végül a gyakorlatban úgy látszik, hogy nincs probléma vele. És elég sok családot ismerek meg újabban, akiknél nem 11, de 12, 14 év is a különbség. Mintha divatba jött volna, de ez jó. És nem utolsósorban, az anyukának is könnyebb, egy kicsivel, és egy naggyal. Legalábbis nálunk így van.

KépKép
simsi
 
 


Felraktam egy képet a profilomba, Bencusról, és a tavalyi szülinapi tortánkról.
Akit érdekel, megnézheti. Sajnos, a kép kicsit nagyra sikerült, nem tudom, hogy lehetne kisebbre venni

KépKép
simsi
 
 


Simsi!
Gratulálok! A regisztrációhoz, és a képhez, na meg a gyerkőceidhez is!
Amúgy én is nagyobb korkülönbséget szeretnék majd a gyerekeim között. Szeretném kiélvezni, hogy Kristóf ilyen és ekkora.
Nálunk nincs baj a nettel, néha kicsit lassabb, ezt betudom annak, hogy nagyobb a forgalom...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu!
Írtam a másik Topikban neked!
Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!
OK, megtaláltam, egyébként minden nap mindkét helyre bekukkantok.
Várjuk a többieket is szeretettel a Kórházak Topicba( Nyíregyházi szülészet címen), hátha a többiek más véleményen vannak!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Helló!
ZSu!
Igen,ismerem Barbit,Párhuzamosan tanítottunk 1-2.-ban ,ua.tantárgyakat.Ma,amikor mentem a nagyobb gyerekemért a suliba, hallottam a hó hírt!:-)))
Ha beszélnél vele kérlek add át:sokszor puszilom,gratuláááálok,vigyázzon magukra!(Anita néven futok az iskolában, a Rozi családi ragadvány.)
Igen ,a Jókaiba fogok visszamenni tanítani,jövő szept.-ben.
Mit csinálsz a fiacskáddal szeptembertől?
Simsi!
Aranyosak a gyerekeid!!Gondolom nagy segítség a lányod!
Mit csináltok ilyen vacak időben!Én már nagyon várom a tavaszt!
Van tapasztalatotok krupp-ügyben?
Rozi
táti
 


Rozi!
Átadom Neki! Milyen kicsi a világ!!! Kép)
Szeptembertől Kristóf bölcsibe megy, már voltunk is látogatóban ott. Tetszett neki! A Honvéd utcaiba fog menni, nekünk ez van közel.
Simsi!
Milyen szép nagy fiad van!

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Kedves Anyukák és Babák!
Mazsola Muzsika néven, ritmus-ének-mese-mondóka foglalkozást szervezünk,6 hónapos kortól a Váczi M. Műv. HÁzban!
Hívj fel!
70-559-83-89
kriszta13
 
 


Sziazstok!
A nagylányom tényleg sokat seít, főleg abban tudok rá számítani, hogy néha vigyáz a kicsire, leviszi játszótérre, stb. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem olyan unalmas a játszótéren, de a gyerkőc annyira szereti. persze, most hideg van, nem járunk, de a múltkor elmentünk mellette, és Bencus megjegyezte, hogy :-oda akarok menni. (mármint a j.térre) Ettől sikerült eltéríteni, mert hogy hideg van, meg nincs ott egy gyerek se, de ha jön a jó idő, akkor kezdődik..
Én valahogy jobban szeretek pl. biciklizni. Ezt tavaly még szerette a fiam,ült a kisülésben, a lányom meg mellette tekert, és bohóckodtak. Nem tudom, az idén hogy lesz, majd meglátjuk, csak lenne már jó idő.

KépKép
simsi
 
 


Pnünüke!
Köszi a tortát, megkaptam. Ki fogom próbálni.

Nálunk a bölcsiben lesz farsang, holnapután. Dalmata lesz a gyermek, ez a jelmez adott volt. Érdekes, hogy a lányom 1. osztályban öltözött be dalmatának, és most a fiam 3 évesen. Vagy 7 cm-t hajtottam fel a nadrágból :-))

KépKép
simsi
 
 


Most már leveszem a képet a profilomból, ne virítson ott. Helyette felraktam a legújabb szülinapi képet, ide: http://kep.tar.hu/simsi/index.phtml?aid=27520159&pid=4531095&beginnum=12

Remélem, működik.

Van egy képem a dalmata jelmezről is.

KépKép
simsi
 
 


Itt a jelmez kép:
http://kep.tar.hu/simsi/index.phtml?aid=27540558&pid=4531085&beginnum=24

Egyébként nagyon tetszett a gyermeknek a bölcsis farsang. Igaz, először, reggel meglepődött, furcsa volt neki, hogy nem a megszokott bölcsis ruhákban vannak a gyerekek.(ő inkább nem is akar kiskutya lenni..) De aztán megszokta. Másnap is arra kért, hogy megint a kiskutyás ruhát vegyük fel.
Utána meg szülinap ünneplése a bölcsiben, nagy élmény volt neki, mesélte, hogy elfújta a gyertyákat. Másnap itthon is, megmutatta, hogy kell. Aranyos volt, nagyon.

És veletek mi van???

KépKép
simsi
 
 


Simsi!
Köszi, mi megvagyunk.Megnéztem a képeidet.Édes a kisfiad, és nagyon szép nagy lányod van!!Örülök, hogy benéztél a kórházas topicba,remélem ott is sokat találkozunk majd!A mi képeink:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1450
Többiek?

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Hűűű! Már azt hittem, elveszett ez a topik, egészen megijedtem!
Amúgy nem is rossz ötlet így rendszerezni városok szerint is.

Zsu! Megnéztem a képeket, neked rengeteg képed van!
Nagyon aranyos a kis Kristóf, igazán. És a családi képen is nagyon helyesek vagytok!
Élmény volt az albumodban nézelődni.

Készültök valahová nyáron?
Mi tegnap voltunk a Vakáció kiállításon, egészen feldobott, hoztam egy rakás prospektust, de még nem tudom, hova megyünk, ha megyünk egyáltalán. MIndenesetre hoztam szabolcs megyei programfüzetet, abban vannak 1-2 napos, hétvégi programok is, ha más nem ilyenekre biztosan kiruccanunk.

KépKép
simsi
 
 


Szia!
Mi is akartunk menni a kiállításra, de a Párom nem volt itthon, így ez kimaradt.
Köszi a dícséreteket!
A nyári programunkkal még nem tudom mi lesz, Kristófnak akarunk szobát építeni, meg tataroztatni. De van egy pesti utazási cégnél rokonunk, ő intéz majd nekünk nyaralást olcsóbban, ha minden igaz. Vízpartra akarnék menni, repcsivel. Még 2 éves kor alatt nem kell fizetni, úgyhogy ennyivel is olcsóbb lesz. Konkrétumokat még nem tudok...
A többiek eltűntek??
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Én úgy tudom, hogy a repülő nem egészen ingyenes, hanem 2 év alatt csak 10 %-ot kell fizetni. De lehet, hogy ez már változott azóta, úgyhogy ne vedd készpénznek. Vonatta ingyen utazik Bencus, egészen 6 éves korig, és én is kapok a két gyerek után 33 %-os kedvezményt. Sőt, Apa is kap, ha jön velünk. (Ő nem szeret utazni)
Nekünk úgy néz ki, Balaton lesz nyáron, még nem dőlt el, melyik része, az se, hogy mivel, vonat, autó?
Egy magán nyaralót bérelnénk, távolabb a strandtól, ez kibírhatóbb, mint a panziók, szállások. 99-ben is így voltunk, ott néztük a napfogyit.

A többiek nem tudom, hová lettek, azért örülnék, ha többen lennénk, de ha nem, akkor elvagyunk mi is itt kettecskén.

KépKép
simsi
 
 


Köszi az infókat, utánanézünk. A páromnak csak szeptember óta van jogosítványa, úgyhogy mi nem tudunk hosszabb útra menni. A vasúti kedvezményekre hogyan tettetek szert?
Hát persze, hogy jól elvagyunk mi ketten is!!Lehet, hogy Rozi azért nem ír, mert már csak regisztrálva lehet, és nem sikerült neki eddig...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


A vasúti kedvezmény az jár mindenkinek, aki kettő, vagy több saját gyerekkel utazik. Ez a családi kedvezmény. nem tudom, ismered-e a www.elvira.hu-t,(MÁV tudakozó) ott rajta vannak az árak is, meg a kedvezmények, csak be kell gépelned, hova akarsz utazni.

Rozi, találj ki másik nevet, és gyere!
Meg persze, más is, aki éppen csak olvas.

KépKép
simsi
 
 


Simsi!
Akkor Máv törölve, mert csak egy porontyom van!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a hétvégén lesz-e a Bujtosiban az autókiállítás, melyik nap, mikor van nyitva? Szeretnénk menni, de sehol sem találok róla híreket. Gondoltam hátha Ti jobban informáltak vagytok.Kép

Köszi előre is a segítségeteket!
Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Dodus!
márc 13-14, szombat vasárnap, 10-18 óráig.
Ha mentek, akkor jó szórakozást!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsimano, köszönöm szépen az információkat. Úgy néz ki, hogy megyünk.Kép

Üdv, Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: