Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mindenkinek!

Kedves Társalkodók!Igazi drágakövek vagytok életem láncán. :oops: :) Kimondhatatlanul jól esnek bíztató szavaitok.Új erőt merítettem Belőletek.Minden idegszálammal azon vagyok,hogy ismét harmóniában élhessünk párommal és picúrkámmal.
Ma is csodás napunk volt:talán már meg is találtuk a helyes utat.
Jótanácsotokat követve beszélgetünk,beszélgetrünk,beszélgetünk (ezzel nekem sosem volt gondom.... :lol: )
Most nem is tudok többet írni,mert könnyekig meghatottatok.
Igyekszem mielőbb visszatérni.
:D
Ölelünk,puszilunk benneteket!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!

Sajnos még mindig nem vagyok jól, így azt hiszem, nem tudunk menni Hozzátok, Zsu.

Krisszi, sajnálom a történteket, azt meg pláne, hogy mindig a férjedet találom az MSN túloldalán. :(
Sztem a keddi (hétfői) foglalkozást is kihagyjuk, Zita jól van, csak én nem. :(
Hát hallod, Ti aztán nem unatkoztok, jó sok programotok van, de ez tök jó sztem!
Holnap lehet, hogy mi is kilátogatunk arra a csokinapra! :D

Lányok bocs, hogy nem tudok mindenre reagálni, de szita az agyam. :(
Vendég
 


Szervusztok!

Nagyon jól esik, hogy mindenki olyan megértő. Pedig azt hittem kapok majd néhány megjegyzést az önzésről, meg az anyai köteleségekről, stb. Olyan jó, hogy itt nem kell "festenem" magam és bevallhatom ha éppen hullámvölgyet élek meg az anyasággal kapcsolatban. Imádom a kölkeimet, de néha nagyon fárasztó és idegőrlő, hogy nem tudok olyan anyjuk lenni, amilyen szeretnék. Szóval köszönöm, hogy itt őszintén kiírhatom magamból, amit gondolok. Sokat segít.

Bea!

Bízom benne, hogy összejön nektek is egy kis pihenés/feltöltődés kettesben a pároddal. Hiszek benne, hogy szükség van a szerelem ápolására is. Nem csak apa és anya vagyunk, hanem férj és feleség is. Ez egy másik viszony és ebben is kell közös élményeket szerezni.

Babinti!

Lehet, hogy neked is érdemes lenne elgondolkodni egy kis édes kettesen. Én azt tapasztaltam a fiúk értékelik, ha látványosan előrébb soroljuk őket a gyermekeinknél. Na meg a következő gyermekáldásban is segíthet egy kis zavartalan nyugalom :-).


Zsu!

Nagyon készülünk hozzád kedden, de nem ártana a cím. Ugye megírod?

Jó éjt!

Piros
piros
 
 

 
 

Szia Kriszi!

Én sok sok erőt, és kitartást küldök neked. A harcainkat meg kell vívni, nem bújhatunk el előlük, ránk találnak.
Nem hinném, hogy akkora nagy lenne a baj, hiszen Te nagyon erős vagy, és mindig pozitív, így biztos, hogy egy kis elmélyülés után meg fogod tudni oldani a gondokat, pároddal közösen!

A gyerekek meg, ahogy írtad, mindent tudnak, észrevesznek, nyílt szivecskéjük issza az érzelmeket, és tudják mi folyik körülöttük.

A zenekuckós lány nem egy sértődős fajta, amúgy Évinek hívják.
Egyébként tényleg elég lelkes előadó, és régebben az nem nagyon volt szimpatikus, hogy mivel nem volt még gyereke, túl határozott elképzelései voltak a dolgokról, és nem tudta, hogy a gyerekek nem úgy működnek, ahogy elvárjuk tőlük. Pl. a gyerekek sokszor játszani akartak a hangszerekkel, de ő csak bizonyos ideig engedte nekik, aztán el kellett venni tőlük, amit néha zokon vettek. Semmi rugalmasság nem volt benne. Azt hittük, hogyha megszületik a baba, majd másképp áll a dolgokhoz, ezek szerint nem :)
De majd ő is beletanul az anyaságba, ahogy mi is.

Zsu!
Én sem tudom merre laktok. Ha minden jól megy Pirossal megyünk (ugye? )

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Igen, én így számolok. Még alkudozom a családdal, hogy bevállaják-e a nagylányt, mert neki 16.15-kor ér véget a szolfézs és akkor elég röviden lehetünk csak a buliban, mert 6-kor indulnunk kell haza a vacsihoz. Ha viszont csak a kicsi jönnek, akkor már 3 körül indulhatunk. Van akkor már otthon valaki nálatok, Zsu?


Maminti!
SOS! Jól olvastam, hogy ma van valami csokinap? Tudsz róla bővebbet? Ha még ma olvasol, írd meg, mert az időjárás keresztülhúzta a kirándulós terveinket. Köszi.

Üdv,

Piros
[/img]
piros
 
 


Sziasztok!
Hát lányok nekem nincs szerencsém!Tegnap vagyis szombaton elmentünk ugye a Camponába a Tropicariumba az Erik ovis csoportjával különbusz stb.........,tök jó volt minden, a tásaság jól el szórakoztunk.Oda értünk Pestre várunk hogy bejussunk,Erik egyre rosszabbul nézett ki.bementünk 1/2óra sem telt Erik tiszta láz lett ugyhogy mentünk ki gyogyszertár lázcsillapító!Haza felé a buszon elkezdett köhögni!Ugy hogy elég rendessen beteg lett! :cry:
Na megyek is mert már sír,hogy mennyek mellé!
Ne hari hogy most másra nem reagálok,majd ha jobban leszünk végif olvasom az elmaradásom!!!!!!!!!!!
Addig is mindenkinek szép napot jó egészséget kívánok!
puszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!
vea
 
 


Sziasztok Lányok!

Délután megérkeztünk és mondanom sem kell,mindenhol jó,de legjobb otthon!(bocs tesi,de te is tudod :wink: )
Képeket majd töltök fel este,ha lesz időm.
Olvasgattalak csak titeket és kedden mi is mennénk a talira!!Zsu!Elférünk még? :)
Lollika az unokanővére(3 és fél éves) mellett egyre jobban megtanult dumálni,be nem áll a szája,imádnivaló!Legújabb 2 szava a labda és a sajt. :) Imádta a kis unokatesóját,2 hónapos Danit,egyfolytában puszilgatni akarta,de úgy,hogy a pocakján támaszkodott Daninak.De a kissrác ezt is jól viselte.

Vea!
Eriknek jobbulást kívánok,gyógyuljon meg gyorsan!
Maminti!
Olvastam a kálváriádat és csak kitartást tudok kívánni nektek!Vigyázz magatokra!
Tünde!
Neked is jobbulást,remélem Zita nem kapja el!
Bea!
Köszi a mosópor infókat!Ki fogom próbálni valamelyiket!
Majd még jövök!
Puszi mindenkinek!

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Sziasztok!

Sikeresen eltüntettem az irásomat. :( Akkor most megpróbálom újra. :)

Jucus
Én is nagyon szeretek hazaérkezni anyukámtól vagy bárhonnan, de 2 hét múlva újra mehetnékem van. :)

Zsu
Egy címet én is kaphatnék?

Márti
Jobbulást nektek!!

Vea
Csak sima megfázása van Eriknek vagy mást is összeszedett?

Piros
Jó újra rólatok hallani!!

Tündi
Kuráld magad, nehogy Zita elkapja.

Maminti
Kitartást, türelmet, és sok szeretet kivánok neked. Egy Pilinszky vers jutott eszembe a történetedről. A címe: Azt hiszem Ismered?
Látom van programotok bőven! Múlt hét kedden mi voltunk a gyermekek házában, de sajna se ti, se Tündéék nem voltak. Szerintem mi a jövő héten is kedden megyünk. Tudnátok akkor jönni?

Mögöttünk mozgalmas éjszakák vannak. Zselyke a tegnapi estét kivéve, legalább 4-szer 5-ször fennt volt. Kicsit náthás is volt, meg szrintem a fogával is kinlódik. Nagyon nehezen jönnek a fogai. :( Most meg nagyon piros lett a feneke, ilyennek még nem is láttam, pedig gyakran cseréltem a pelust, de nem igazán javult neki. :(
Az ágyról felrakok képet. Nagyon tetszik neki, néha napközben is felmászik rá és közli, hogy csücs.

Szép éjszakát nektek!!

Csók: Orsi
Kép Kép

Kép
sorsoly
 
 


Kedves mindenki!

A cím: Dunaszeg, Kodály Zoltán út 19.
Dunaszeg a negyedik falu a szigetközi úton. A falu vége fele, jobb oldalon található egy temető. Az előtt kell jobbra befordulni, majd az első út megint jobbra, majd balra. Jobb oldalon sárga ház, a házszám nincs kint. Azt hiszem a 4.ház. Biztonság kedvéért a telefonszámom: 30/ 402-7042
Juci! gyagya! Persze, hogy elfértek!

Várunk mindenkit!!

Puszi

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu, én merem bevállalni a talit, még mindig köhögök és rekedt vagyok. :(
Jó bulizást Nektek holnapra!

Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Zsu, a talira mi is szívesen elmennénk, de sajnos még nem merem gyerekek közé vinni a z ikreket. Igaz, hogy már csütörtökön mehetünk bölcsibe, de a keddet még korainak érzem. Elsősorban azért, mert nem szeretnék fertőzést vinni az egészséges picuroknak!
Jó szórakozást kívánok mindenkinek!!!
Tegyetek majd fel képet!

ÜDV:

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom velünk mi lesz. Lili mintha náthás lenne, de nem határozottan, mert nem folyik az orra, csak kicsit dáthás hangon beszél, és éjjel horkol. Úgyhogy mi sem megyünk inkább, nehogy mégis valami gond legyen.

Lenne egy kérdésem.
Akinek valamilyen állata, mondjuk macskája van otthon.

A szomszédban van egy cica, és Lili imádja. Túlságosan is. Állandóan megfogja, már beszökik a lakásba is.
A másik szomszédom, Ancsa azt mondta, hogy bolhás a macska, mert az ő lánya is megfogta, és van rajta 3 (szerinte) bolhacsípés. Érdekes módon Lili szinte egész délelőttöket fogja a macskát, és akié a macska, ott is 4 gyerek van, mindegyik fogdossa, és még egyiket sem csípte meg. A csípések akár szúnyogcsípések is lehetnek, mert Ancsa külön mondta is, hogy csak ott van, ahol nem volt a gyereken ruha.
Most nem tudom mit csináljak, szóltam a szomszédnak, azt mondta vesz bolhanyakörvet. CSak hogy addig ne engedjem megfogni a macskát, ugye?

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

A bolhacsípésre sem reagálnak egyformán a gyerekek. Ill. van olyan akit szeretnek és olyan is akit nem.
Én tavaly nyáron jártam így a kutyabolhával.
Egy tanyán nyaraltunk Lajosmizsén, ahol volt egy pár hetes kutyakölyök. Egész héten keresztül cipelte a 3 kicsi. Azonban csak az egyiküket lepték el a bolhák. De őt nagyon!!
Hasonlít a szúnyogcsípésre és ezért az elején én is arra gyanakodtam, mivel őt a szúnyogok is nagyon szeretik. Aztán itthon kiderült, hogy még sem az. Az egész testét le kellett mosnom tetüt írtó szerrel, mivel a bolha szabad szemmel nem látható. Hát nem semmi volt...
Egy tapasztalattal több... Az idén már nem engedtem cipelni a kutyát. :)
ráhel
 
 


Hűha csajok!

Ez aztán a nem semmi! Tünde, Bogi, Márti, Eszti, sajnálom hogy nem találkozhatunk! Mindenkinek gyors felépülést kívánunk, és remélem mihamarabb látjuk egymást!

Többieket pedig szeretettel várjuk!

pusz!!!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu
Sajnos én is lemondom a talit. :( Nálunk én vagyok a hunyó. Este elkezdett fájni a torkom, most meg az orrom is folyik. Pedig már útvonaltervet is készítettem. :)

Legközelebb lehet, hogy két talit kell szervezni, egyet a betegeknek egyet az egészségeseknek.

Jó szórakozást!!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!
Zsu!Sajna még mi sem tudunk menni a talira mivel Erik is még a betegség közepén van!Rettenetessen köhög és folyik az orra.De sajna már én is érzem magamon hogy nem vagyok az igazi :( !Ugy hogy tényleg sajnálom hogy megint nem tudunk talizni!
Orsi!Nem tudom mi van Erikkel mert a dokinő azt mondta hogy a torka nem piros,a tüdeje szép.Visszon nagyon köhög,és az orra is folyik bár ma már inkább sürű a "váladék".
Jucus!Neked is köszi a jó kivánságokat!!!!!!!Remélem ti jól vagytok!!!!!!Amúgy a "mindenhol jó de legjobb otthon"című írásodhoz én is csatlakozom nekem egy szeretetre méltó igen aranyos anyósom van aki Siófokon lakik elég sűrűn megyünk hozzá a csillagokat lehozná értünk de ha 2napnál többet vagyunk ott már én is kivánkozok haza.Pedig mondom nagyon rendes mindent megtesz értünk stb................!
Na ennyi voltam egyenlőre!!!!!!!!!!!!!Mindenkinek szép napot kívánok!!!!!!!!!A betegeknek meg mielöbbi gyogyulást!!!!!!!!!!!!
Sziasztok
vea
 
 


Sziasztok!

Ráhel
Akkor viszont jobb, ha szólok a szomszédasszonynak, hogy ő is mossa le valamivel a lányát.
És én honnan tudhatom meg, hogy a lányomra rátelepedtek-e vagy sem? Gondolom csípésnyomnak mindenképp kéne lenni rajta, hiszen a bolha a vérrel táplálkozik, de én nem láttam rajt egyet sem. Teljesen makulátlan a bőre.

Zsu!
Úgy tűnik nem lesztek túl sokan a talin. :( Pedig mi amúgy nem vagyunk rosszul vagy ilyesmi, csak Lili szipog. Nem akarok kockáztatni, nehogy valakit meg jobban elkapja a dolog.

Lányok!
Hallottatok már egy új immunerősítő szerről? Ez teljesen magyar fejlesztésű szer. Flavonoidokból áll a szer alapja. Az egyik ismerősöm árulja, és van gyerek és felnőtt. A gyereket szoptatás abbahagyásával már lehet adni, de mondjuk oviba vagy bölcsibe járás előtt ajánlák legjobban.
Én tervezem, hogy veszek, magunknak is.

Tudom, hogy most akár hülyének is nézhettek, hiszen én nem hiszek az efféle dolgokban, de apósomnak, amikor még kicsit jobban volt, és tudott nyelni, vettük azt a Flavin7 nevű cseppet, és tényleg jobban lett tőle.

Ti hallottatok már erről a magyar termékről? Csak az érdekelne, hogy másnak is van-e hasonló tapasztalata, vagy adtok-e immunerősítőt a gyereknek.
A szomszédasszonyom Béres cseppet ad a lányának, és a patikában is ajánlották, de ahhoz képest, elég gyakran beteg a kislány. Ez az ismerősöm meg azt mondta, hogy betegség nélkül megúszták eddig az újra közösségbe járást.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Lányok!
Zsu!
Sajnos mi sem mehetünk hozzátok, mert Annának köthártygyulladása van és bölcsibe sem mehet. Igy a mama vigyáz rá a héten. Jövő héten már mehetünk.
A többi babának és mamának is gyógyulást kívánok.
A többieknek jó bulizást. Nagyon sajnálom hogy nem tudunk menni pedig a kicsi is nagyon rákészült. Remélem majd legközelebb nem lesz ilyen gond.

Bogi!
Érdekes témát vetettél fel a bolhacsipéssel kapcsolatban a kicsinyemen is vannak csipések (kutyánk van, meg a szomszédé is nálunk van) de eddig én is a szunyog csipésekre gondoltam. De most át kell értékelnem az eddigieket, mint lehetőséget.
A másik téma is érdekes az immunerősítésről.
Anna 17 hónapos koráig szopott, és most augusztusban kezdte meg a bölcsit. Eddig a náthán kívül illetve most másodszor van kötőhártyagyulladása még nem volt beteg. A megfázásra és a kötöhártyára a doki néni azt mondta, hogy természetes a nyirkos időben és a gyerek környezetben.
Amióta nem szoptatom, őszi időtől a gyerekeknek való C vitamint és D vitamint adom neki.
A férjemnek meg nekem, pedig a bérescseppeket. Én már évek óta nem voltam beteg, férjemnek is csak megfázásai voltak a vesekövén kívül.
Nos mi igy probáljuk az egészségünket óvni, esetleg ti is megpróbálhatjátok, bár tudom hogy mindenki máshogy reagál a különböző szerekre.

Bocs most csak ennyit tudok írni.
Szép napot mindenkinek.
Ági
nicsi1
 
 


na halihó!

Kedveseim!

Mi lenne ha egy huszáros vágással átraknánk ezt a talt a jövő hétre? Nem keddre, valami más napra, esetleg szerdára? Hátha addigra többen meggyógyulnának! És hogy azok se orroljanak meg rám, akik viszont jönnének, hát csak gyertek, elférünk.....

Eddig Bea, Piros és Jucus nem miondta le. Spanci, rólad nem tudok, hogy tervezted-e?

Gondoljátok meg, vagy át, aki nem olvassa az úgyis jön, ugye. De akkor én mindenesetre most átrakom ezt a bulit jövő hétre, ok?

Írjatok, reagáljatok, javasoljatok bármit! Puszi!

Pedig még sütit is sütöttem.....

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu!Nekünk bármikor jó,bár már mi is készültünk a mai napra,de ha a többieknek úgy jó,megyünk a jövő héten!
Puszi
Estefelé még megpróbálok jönni,de inkább nem mondok semmit. :D

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Sziasztok!

Hát jó, akkor mi is magunk esszük meg a fincsi kefíres-meggyes sütit. Majd a jövő héten újra megpróbáljuk.

A beteg babócáknak és mamócáknak jobbulást!

Cseppekből/vitaminokból sztem mindegy mit adsz, de egy kis rásegítés a rendszeres zöldség- és gyümölcsevésre sosem árt. Mi aloe verás termékeket szedünk, de elginkább azért azt, mert a családban van forgalmazója és így segítünk neki (is) kicsit. Ennyita meggyőződésről :-).

Piros
piros
 
 


Sziasztok!

Zsu

Kedves tőled, hogy a jövő héten is talizhatunk nálad. Remélem addigra rendbejövök, mert már most is nagyon rákészültünk. Azért volt valaki?

Sajna nem hallottam a flavinról semmit. A bérescseppet a párom szedte egy ideig, de azt mondta, hogy szerinte jobban kijött tőle az allergiája. Most gondolkoztam én is azon, hogy valamit szedni kéne a családban mindenkinek, mert estére a kedves és Zsezse is elkezdett szürcsögni. Mondjuk ez még jobb, mert tavasszal szabályosan körbeadogattuk.
Piros
Az aloe verás termék nektek bevállt?

Szép éjszakát!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Na, most már jó helyre írok :D
Üdv az újaknak, sajnos nem nagyon tudtam visszaolvasni, de olvasom sokan betegek mint mi :( Úgy látszik ez a buta idő mindenkinek betesz...

A jövő heti találka talán már nekünk is jó lenne, szuper lenne már találkozni Veletek!!!

Egy kis segítséget is szeretnék kérni, ha valaki tud eladó járókát akkor szóljon legyen kedves. Már nagyon kellene Aninak, a neten eddig jókat nem találtam. Szeretném ha gurulós lenne és ha több pozícióba lehetne állítani. Nagyon köszi előre is mindenkinek!!!!

Puszi mindenkinek, gáz így a netezés, kenguruban nem bírja sokáig a csajszi. Már alig várom hogy legyen otthon netünk!

Kép
Kép
esther1000
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Mi pontosan a Forever Living products termékeket használjuk, a vitamin neve Forever KIDS. Minden fontosabb vitamin megtalálható benne és csak természetes színezékeket, alapanyagokat használ (mondja a felirat persze), de ami a gyermekek szempontjából a legvonzóbb, hogy állatformájú rágható tabletták és jóízűek. Nem tudnám kijelenteni, hogy ettől kevésbé betegek, vagy csak én nem szívom már annyira mellre, ha kicsit szipognak. Mindenesetre megnyutató a tudat, hogy tettem valamit az egészségükért.

Eszti!

Nekünk csak hagyományos faléces, négyzetalapú járókánk volt, így nem tudok segíteni. Bizikben is nézted?

Maminti! Hiányollak!

P.
piros
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon régen nem írtam ide.:-)
Nem is tudom emlékeztek-e még. Van egy 22 hónapos kislányom, Ajna, aki tüneményes, édes, okos cserfike, és most várom a második babám, vele 26 hetes terhes vagyok, januárra várható. Az első kislányom villámtempoban született, normál úton, pedig hozzám képest nagy volt. Most úgy néz ki kisfiú lakik a pocakomban, még nagyobb buksival, mint AJna volt. Anno nem sokat tudtam a császáros gyakorlatról a kórházban, most szeretnék erre az eshetőségre is felkészülni, jobb félni, mint megijedni alapon. Tudna esetleg valamelyikőtök válaszolni a kérdéseimre?
1. Ott lehet az apuka is?
2. Kb. mennyi idő a műtét?
3. A babát megmutatják, adhatok neki legalább egy puszit?
4. Apuka vele mehet méreckedni, stb. a kiemelése után? Vele lehet végig?
5. Miután összevarrták az embert megkaphatja a babát? Egyáltalán mikor kaphatja meg?
6. Elviszik valamennyi időre?
7. Mennyi idő után kerülhet át az ember rooming-inbe?
8. Mennyire segítőkészek a csecsemősök (felkelni stb.)?
9. Milyen a regenerálódás? KÉpes az ember ellátni egy babát haso sebbel?
10. Ilyenkor is jó a Tena bugyi (nem bántja a varratokat)?

Azért is kérdezem, mert pár napja voltunk 4D-n, és faros volt a babám, bár tudom még simán megfordulhat, most mintha fordítva is lenne.

Constanze
constanze
 
 


Szia mindenkinek!

Orsi!

Nem volt buli, abszolut. A kis muffinjaimat Erzsi javaslatára lefagyasztottam, mert bármennyire szeretem, ennyit nem tudok megenni! Nagyon jó Zsezse ágya, de engem a frász kerülgetne hogy Krisz szabadon közlekedne rajta! Mondjuk ő még felfele amúgy sem tud mászni, bár nagyon próbálkozik. Zsezsének eszébe sem jut, hogy ott próbálkozzon a lemászással, ahol nincs kijárat?

Bogi!
Bolhaügyben nem tudok hozzászólni, magam is elgondolkodtam, hogy vajon felismerném e a csípését!

Ráhel!
Utólag is gratulálok a Kisalföldben megjelent interjú miatt! Ezek szerint egyre jobban elismerik a tevékenységeteket, ugye?

Immunerősítés céljából én sokszor próbálok friss gyümölcsöt adni Krisznek, de néha elkerülhetetlen az üveges. Nem mintha az rossz lenne, de azért a frissben mégiscsak több a vitamin. Plusz elhatároztam hogy adok minden nap Krisznek egy kis pohár 100 %-os minden mentes narancslevet, de ez eddig elmaradt. És előszerettel készítek sütőtököt, amiben szintén sok a c vitamin. Mondjuk kisfiam még annyira nem rajong érte, mint én, de azért eszegeti. Utoljára a gyógyszertárban nekem is csepp formában javasolták a c vitamint. Mi magunk a férjemmel semmit nem szedünk, de nem is vagyunk gyakran betegek.

Bea!
Régen írtál!!

Erzsi! Te is!

Most ennyi, még vár az udvar rendberakása, némi téliesítés.
Puszi, jobbulást mindenkinek!


Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Lányok. Megjött ez a FlavonMax lekvár.
Nagyon finom.
Összetevők:
fekete ribizli, meggy, fekete szeder, cékla, fekete áfonya, fruktóz; homoktövisvelő

Vitaminok: C-vitamin (aszkorbinsav), niacin (B3 vitamin), pantoténsav (B5 vitamin), Piridoxin
(B6 vitamin), Riboflavin (B2 vitamin), Tiamin (B1 vitamin), folsav, biotinm (H-vitamin), Cianokobalamin (B 12 vitamin), homoktövis gyümölcshús-, mag-, és héj örlemény, almapektin.
Tartósítószert nem tartalmaz!

A kutatások szerint a flavonoidok elsődleges tulajdonságai a következők:

antioxidáns hatás és szabadgyök-befogás

immunmoduláns és gyulladáscsökkentő hatás

asztmaellenes és antiallergén hatás

más enzimek aktivitásának módosítása, általában gátlása

antibakteriális hatás

ösztrogénaktivitás

véredényrendszer működését, állapotát befolyásoló hatás

A flavonoidok egyébként antioxidáns hatású tisztán növényi hatóanyagok.

Jónak tűnik a dolog, bár Lili nem volt hajlandó megkóstolni, mert azt hitte gyógyszer. Katica mikor megette, jött kétszer repetázni :)


Bogi!
A másikban válaszoltam a kérdéseidre.
Most olvasom, hogy a második kisfiú lesz. Hát igen, akinek mázlija van, egyensúlyt teremt a nemek között :)

Puszi: A másik Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Zsu!

Köszi a gratulációt, nagyon kedves vagy!

Hát, hogy elismerik az sajnos enyhén túlzás...!
De azért igyekszünk, és pipilépéseket haladunk előre.

Bea
ráhel
 
 


Bogi!

Köszi a válaszokat.:-)
Igen, nagyon úgy tűnik kisfiú lesz a második, elég nehéz is megszokni, a férjem is meg én is nagyon kislányra készültünk most is.:-) Rendesen meg is lepődtünk, és képtelenek vagyunk neki nevet találni.

Bogi

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Szia Mindenkinek!

Szia Constanze!Gratulálok gyermekeidhez!Párommal mi is mostanában jutottunk el oda,egy csaknem sorsfordító válságból kilábalva,hogy Marcinknak kistestvért szeretnénk.már rajta vagyunk az ügyön... :oops: :wink: :D No,Bogi megelőzött,pedig szívesen válaszoltam volna a kérdéseidre.Én is császármetszéssel hoztam világra picúrkám,mert nem tágultam (pedig ami létezik bevetettek,mert már a 42. hétben jártunk).nagyon izgultam,talán féltem is attól,hogy nem természetesen fogok szülni,mintha előre megéreztem volna.Ugyanakkor,az utolsó pillanatig természetes szülésre törekedett az orvosom,csk a kitolás szakaszát nem élhettem át.Ám annyira boldog voltam,hogy végre megölelhetem Marcim,hogy egyátalán nem érdekelt az események ilyetén alakulása.Amúgy az én műtétem valamivel tovább tartott,mint fél óra.Ébren voltam végig.Párom egy üvegfalon kívülről figyelte az eseményeket.De úgy hallottam,hogy ha programozott császára van valakinek,az apa bemehet simogatni a kismama homlokát. :) Picúrkámat csak a mérések és Apgar-test elvégzése után hozták oda hozzám,de párom még magzatmázasan megfoghatta,megölelhette.A vizsgálatok alatt végig Marcival maradhatott.Miután én is megpuszilgattam kisfiam,levittek egy kis pihire Négy órás pihi kötelező),de egy szemfüles csecsemős nővér utánam hozta pintyőkém,ahol azonnal megszopiztattam.Marcim összesen talán 4-5 órát volt egy másik helyiségben.A műtét után hat órával fel kellett kelni,hogy gyorsabban gyógyuljak,de bevallom,egy kicsit hamarabb elkezdtem sétálgatni (persze támogatással),hogy végre együtt lehessek békésen szuszogó Babintimmel.Állítom,hogy mégha időnként nehézkesen mozogtam is,könnyedén elláttam picúrkám.Ha mégis úgy alakult volna,hogy nehézségbe ütközöm,egy nővér készségesen a császározottak rendelkezésére állt műszakonként.
Miért gondolkozol a császármetszésen?Azt olvastam,hogy ha időben elkezdünk beszélgetni picúrkánkkal,és a testünket lelkileg felkészítjük a természetes szülésre,nem fog előfordulni "komplikáció".Kívánom,hogy hátralévő várandósságod legyen zavartalan,szülésed problémamentes!És sikeres névválasztást! :) Kedvesem unokatestvére hétfőn szült. Ők is hosszasan tépelődtek a baba nevén.Végül Patrik lett.nagyon szép kisfiú.48 cm,3220g.Rendkívül nyugodt természet,kis alvós-szuszogós.Ő egy percig sem gondolt császárra,bár nem is foglalkozott annyira a várandósság varázslatával.Fogadott orvosa, sem szülésznője nem volt.Két és fél óra alatt eljutott az első erős fájásoktól a baba megöleléséig.Neki inkább a szoptatás okoz szomorúságot.Nemigen sikerül neki.Fáj a cicije,és befeléforduló a bimbója.Azért igyekszik.Gyakorlatias lélek.Neki is van már egy kisgyermeke.Egy tíz éves kislány.Ők nagyon fiúra készültek.Nagyon szépek együtt. :wink:
Majd tegyél fel képeket.

Bogi! Én épp mostanában kezdtem el gondolkozni azon,hogy milyen immunerősítő étrendkiegészítővel óvhatnám meg picúrkám a téli vbetegségektől.Rengeteg gyümölcsöt,zöldséget fogyasztunk.Tünde javaslatára bevezettem a c-vitamin csepeket,és őszi-téli időszakban d-vitamin pótlást is kap.Most erősen gondolkozunk egy halolajkészítményen,de amíg szoptatok,csak gondolkozunk.Még szopizatatom,s szedek magzatvédővitamint (Elevitről áttértünk Garvidára,mert az a magyar viszonyokhoz igazítva tartalmazza a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat),ami ugye babumra is jótékonyan hat.Megvitatom párommal,amit Te javasoltál.Biztos jó ez a FlavoMax lekvár.A csörgő-börgő klubban aloe-vera termékeket ajánlottak.Azt,amit Pirosék használnak,és egy másik gyártóét.Kissé megkavarodtam.Étrendkiegészítő ide,vagy oda,Marcimat nagyon megviselte a 15. hós oltás.Zsu babataliját is azért kellett visszamondanom az utolsó pillanatban,mert picúrkámon kanyarós foltok jelentek meg (amik néhány óra alatt el is múltak),majd felszökött a láza.Már harmadik napja 39 fok körüli a láza.Hűtő fürdő,lázcsillapító szirup,Germicid kúp és sok összebújás azért segít,de nagyon aggódom.És ha belegondolok,hogy ha talán időben elkezdem felkészíteni a szervezetét az igénybevételre,nem történik ez meg.Túlaggódó vagyok,de talán minden anya ilyen hasonló helyzetben.Azért az a lekvár,amiről írtál megoldást jelenthet.
Marcuson is időnként megjelennek bolhacsípésre emlékeztető foltok,de rázókeverékkel kezelve hamar elmúlnak.A kutyáinkat bolhanyakörvezzük,és rendszeresen meg vannak fürdetve bolhaírtó samponnal,így csak arra tudok gondolni,hogy vagy a játszótérről hozzuk haza a kis élősködőket,vagy a párom a munkahelyéről.Talán nem is lehet elkerülni.Helyes tisztálkodás,bizonyos fokú megelőzés,és az esetleges csípések kezelése.Nincs más megoldás.
Igen,Éva az,akivel picit összekülönböztem.Hiába lett babás,még mindig úgy tűnik,hogy nehezen érzi meg,mi érdekli a gyerekeket.Bár nagyon kedvesen énekel.Talán idővel lazább,rugalmasabb lesz.

Piros!Édes vagy,hogy hiányoltál. :) Felvetettem páromnak javaslatodat,hogy kettesben menjünk el pihenni valahova.Megbeszéltük,hogy amíg szoptatok,legfeljebb néhány órára szökünk el otthonról,de talán kezdetnek az is jó.Most moziba készülünk,majd vacsorázni (romantikusan...).Lassan,de biztosan szilárdabbá válik kapcsolatunk,mint azelőtt.Semmi nem véletlen,talán kellett,hogy egy kicsit ekveszítsük a fejünket.Most nyitottabbak vagyunk egymás iránt,megértőbbek.Mindketten teljes szívvel vágyunk családunk kibővítésére,amellett bűntudat nélküli édes kettesre.
A babatalira készített meggyes sütidet szívesen megdézsmáltam volna.én muffint sütöttem: csokis mazsolást.Még szerencse,hogy nem mehettünk a talira,mert szégyenszemre alig tudtam volna néhány darabot vinni,ugyanis a család majd befalta mind egy szálig. :lol:
A csokinap gyengécske volt.Egy bonbon 100.-ftba került,pedig nem különlegességeket kínáltak.Pénztárcanyitogató program volt.Egy kísérlet.Talán jövőre jobban sikerül megszervezniük.Nagy volt a tömeg és a hőség a műv.házban,de a Móra parkban remek időtöltés volt belegázolni az avarba,és gallyakat,leveleket szedni.

Szia Eszti!Jó,hogy bekukkantottál.A Toma bababoltban,és Brendonban is szoktak akciók lenni.Annakidején mi is úgy vettük Marcus hempijét.Nem került 20E ft-ba,pedig egyes bababizományikban a használtakért többet kértek.Persze az is igaz,hogy a hempink nagyon egyszerű.Kivehető ugyan három rács,de a fekvőfelület nem állítható.Mi még nem akarjuk eladni,mert ugye épp most áhítozunk egy kistestvér után (és a hugikáim leendő gyermekeinek is szüksége lehet rá... :wink: ),de talán valamelyik baba-mama klubban akad olyan anyuka,akinek már nem kell.Ha így van,priviben jelzem.
Bár mostanában egy kicsit kevesebb programra járunk el.az időjárás és Marcusom betegsége miatt.Nemrég írtam le Beának,hogy hova szoktunk eljárni.Sokmindent felsoroltam.Mindenkinek csak ajánlani tudom az egyes programokat.

Azért azt hozzá kell tennem,hogy ha egyszerre olvasva soknak is tűnik,egy hónapra,és délelőttre délutánra elosztva pont annyi kötött programot jelent,ami biztosítja picúrkám számára a gyerekközösséget a bölcsi helyett.Tudom,hogy nagyon sok előnye van a bölcsinek,és sokszor nem is lehet elkerülni a bölcsibe iratást,de én idegenkedek tőle.A védőnőnkkel beszélgettem erről.Van egy olyan felfogás,miszerint ha nem csak a négy fal között töltjük a napjainkat,és biztosítani tudjuk gyermekünk számára az egészséges fejlődéshez szükséges,optimális feltételeket,esetleg irányított játékokkal napi rendszerességgel foglalkoztatjuk,még a z óvoda első éve is kihagyható,helyesebben lassított beszoktatással "választható el" a megszokott napirendtől,a családtól.Főleg akkor,ha a kisebb testvérrel otthon marad az anyuka.Érdekes,igaz?Ahány család,annyi felfogás.Lehet,hogy mi ezt utóbbit követjük majd.

Zsu!Nagyon várjuk a jövő heti talit!!!! :D :D :D Ezúttal szemfülesen eldugom a torkoskodók elől a muffinokat.

Orsi!Nagyon tetszik a picúrod kiságya.Ilyesmire gondoltunk mi is.De Marcusnak még korai lenne.Már az megviseli,ha az ágyneműjét lecserélem.Ráadásul még mindig szopizva alszik el,vagy a rácsok mögött,símogatva.Ha nem lennének rácsok,talán hajnalig küzdenék vele,mert annyira élvezi a járkálást,hogy most,lázasan is naphosszat rója a kilómétereket. :D

Vea!Remélem,jobban van már kisfiad!Úgy érzem,idén már nem lesz triciklis idő.Azért egy-egy délután még összefuthatunk.Merre laktok,merre szoktatok játszóterezni?

Lollibaba!Köszönöm bíztató szavaid.Jószerivel mi még nem is beszélgettünk.Remélem,Ti is ott lesztek jövő héten Zsuéknál!Nagyon édes kislánykád!Szorítok,hogy minél kevesebb nehézséggel kelljen megküzdened.Engem is kíváncsivá tett az,amit az életedről írtál.majd személyesen,ha úgy gondolod megoszthatnánk egymással történetünket.

Tünde!A héten mindent kihagytunk.Nem mentünk a Gyermekek házába,se Mesekuckóba.Talán jövő héten.Addigra megszugerálom magunkat,hogy gyógyuljunk meg,és Ti is.Sajna msnen nagyon ritkán vagyok elérhető.Nincs sok időm (babinti miatt) a géphez ülni,és (ahogy korábban említettem) a hugaimmal együtt használjuk az itthoni netet,nagy a sorbanállás.Azért biztos vagyok abban,hogy Papintimmel is jókat beszélgethetnél.

Hideyoshi,Nicsi!Külön puszi Nektek,és picúrkáitoknak! :D

Hajni!Hogy áll a kistesó project? :wink: :D

Szép estét Mindenkinek!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!

Már többször el kezdtem írni Nektek,de sohse tudtam befejezni :)
Remélem most sikerül.

Először is minden betegnek jobbulást kívánok,remélem hamar túljut mindenki rajta.

Képzeljétek Marcell elindult az önálló élet felé,pár napja megtette első lépéseit és azóta napról napra nagyobb távot tesz meg egyedül. Nagyon boldog új tudományával,jól ki is fárad tőle,többször alszik 2-2 órát napközben. El kezdett dumálni is érthető szavakat:anya,apu,kaka,baba,vau,ham. Nagyon édes,aktív kis manócska lett. 1 perc nyugtom nincs tőle ha fent van, nem tudok tőle jóformán semmit csinálni. Már beletörődtem,hogy ilyenkor vele kell foglalkozni,marad minden az alvásidejére.

Kyrával el kezdtük a korcsolyaoktatást. Nagyon élvezte,le sem akart jönni a jégről. Hihetetlen ügyességgel megy a jégen is,ami engem annyira nem lepett meg,mert görkorival is nagyon ügyes,de az oktató nagyon elcsodálkozott,hogy ilyen kicsi lány ennyire ügyes.
Most korcsolyát akarok venni neki,mert csak kölcsön kaptunk egyet. Nem akarok újat venni,mert olyan hamar kinövi. Járom a használtcikkeseket,remélem találok neki megfelelőt.

Eszti!
Erről jut eszembe,hogy nagyon sok használt dolog van a Liezen M. úti üzletben,szerintem kukkants be oda járóka ügyben.
Vettem ott Marcellnek egy járássegítőt nagyon jó áron és jó állapotban.

Kriszi!
Nagyon örülök,hogy újra a régi a kedved!
Örömmel olvastam hozzászólásodat. Bár nekem sajna nem írtál semmit :(

Contanse!
Üdv. közöttünk. Én sajnos nem ismerlek,de ami késik nem múlik.
Gratulálok pocaklakódhoz.
Azért remélem a kisfiúnak is örültök?!
Majd meglátod mennyire lehet imádni egy fiút is. Alapban én is inkább lánypárti vagyok, de a 2 fiamat is úgyanúgy szeretem,akkor is ha őket is lánynak vártam. Marcellnek sokáig nem volt neve,mi is nehezen döntöttünk. Szülés előtt 3 héttel lett meg a végleges név.



Most sajna mennem kell,megyek ma dolgozni :( , készülődnünk kell.
Holnap is egész nap dolgozom :( ,a hétévégén nagyon nem szeretek dolgozni.

Puszi Nektek!

Bea

Pár kép,nehogy elfelejtsetek bennünket. :wink:


Kép Kép Kép Kép
beátab
 
 


Sziasztok!
Nekem is van egy kis időm Erik alszik még!Azért nem is írtam eddig mert tiszta nyügi volt a betegség miatt!Nem lehetett tőle semmit csinálni mert mindig ott kellett vele lenni,de ez mondjuk nem gond!Eléggé elkapott minket ez a fránya nátha,köhögés!Voltunk szerdán dokinál hát szörcsög a tüdeje mindkét oldalon meg a torka is piros lett. :( De olyan szinten köhögött hogy hány is közben.Nagyon rossz volt :( De én ugy vettem észre hogy már egy fokkal jobban vagyunk,mondjuk 3 fajta gyogyszert szedünk!Ja ugy hogy az ovis kirándulásról lemaradtunk a püspökerdőbe mentek tegnap az ovisok!Én is megvettem már Erik vitaminját,mi Vitacolánt iszunk!Tavaly bevált!
Bea!Neked jó munkát kívánok,és kitartást a hétvégére!
Üdv. Constanze!Mi még nem ismerjük egymást!Gratulálok a kicsifiadhoz!Nekem 2lányom van gondolhatod amikor meg tudtam hogy fiam lesz hogy örültem neki!Annyira jó hogy ő van nekünk!Nagyon mások mint a lányok,ő valahogy sokkal anyássabb sokszor percekig puszilgat ölelget meg mondja hogy szeretlek anya!Olyankor komolyan könnybe lábad a szemem!Szóval egy fiút is nagyon lehet szeretni,remélem azért örülsz neki!!!!!!!!!!Bár miért ne örülnél(hülye kérdés volt)!Na egyszóval gratula!!!!!!!!!!!!
Kriszi!
Örülök hogy minden sinen van az életedben!És kicsifiadnak joddulást!!!!!!!!!!!!!!!Visszaolvastam!A Lajta úton lakunk a Kinabolt feletti 10em-ben a 10-en,a Kovács M suli játszijához szoktunk menni!Remélem tényleg összefutunk egyszer!!!!!!!!!!!
Na most megyek!
Mindenkinek szép napot,és jobbulást kívánok minden beteg mamának és babának!
Sziasztok
vea
 
 


Sziasztok!

Vea, Babinti!
Persze, hogy örülök a kisfiúnak is, csak furcsa érzés, olyan lányos anyának képzeltem magam.:-) A férjem is lányos apának.:-) Én még szeretnék még egyet, ő már kevésbé, fél az anyagiaktól, meg nekem minden terhességem annyira problémás, még egy gyerek mellett is nehéz megoldani, hogy ne legyen bajom, 2 mellett, akiket hurcolni kell kül. intézményekbe még nehezebb lenne. Ettől is fél. Na mindegy, talán meg tudom később győzni.:-)

Babinti!
Á én nagyon természetesen szeretnék szülni, a lányom is villámgyorsan született normál úton. Csak szeretném előre tudni, hoyg mi a helyzet a császárnál, egyelőre faros a babám, bár tudom, hogy még bőven van ideje beforulni.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk, Constanze!

Ez a valós neved? Kislányodnak is különleges neve van!! Megkérdezhetem, hogyan becézitek ?

Nekem most egy lánynév tetszik nagyon: Emili

Maminti!
Sajnálom hogy a pöttyökkel együtt nem tűnt el a láz is kicsi fiadnál! Remélem hamarosan kiheveri a betegséget!

Vea!
Hasonló jókat kívánok Eriknek is, a kirándulásra még biztosan lesz alkalmatok, fel a fejjel!!

Erika!
Jól vagytok? Jó lenne hallani a kis Milánról! Biztosan szépen fejlődik!!

Bea!
Ismételten mondom: képek szuperek! Gratulálok !!

Nálunk továbbra is foghelyzet van, most a felső rágók jönnek, úgyhogy ismét nem alszunk. Ezt leszámítva Krisz jókedvű, eleven, és bármikor kész a rosszalkodásra. Mostmár nemcsak nemet int a fejével, hanem bólogat is, hogy igen, de ez a ritkább. Még nem sok érthető szót mond, bár azt hogy anya sikeresen megtanulta. Ámbár nem mindig nekem mondja, inkább saját maga szórakoztatására.
:) De sebaj, ettől is nagyon boldog vagyok!!

Na, most megyek tovább főzni!

Puszi
[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1
161337638.26.jpg[/img]

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu: sajnálom a talit, de jövő héten annál jobb lesz. :lol:

Constance:
üdv itt. és gratula a fiucskához.

Bea:
képek nagyon jók, gratula a nagylegénynek. :wink:

Babinti:
örülök, hogy megoldódtak a dolgok.
Tesóhoz pedig drukkok.
Nekünk nem sikerült. Ill. sikerült, csak spontán elvetéltem. :cry:
Most új hónap új remény.

Puszik
Vendég
 


Ó, valamiért nem sikerül képet raknom. pedig oda csatoltam! Megpróbálom mégegyszer: Kép

Na, így már jobb!! :lol: Sziasztok!

És Hajni!! Nagyon sajnálom a történteket, fel a fejjel!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!
Hát utolért minket is a betegség,bár lekopogom,Lollinál "csak"
köhögés van,nekem a torkom is fáj és folyik az orrom,de ez sem túl vészes.1-2 nap és rendbe jövünk.

Constanze!
Gratulálok a 2. babóhoz!Kislányom farosan született simán,bár nyugaton és most már itthon is ha fiú és faros,az egyből császár indikáció.Reméljük befordul a kislegény és ő is gyorsan megszületik majd,ha itt lesz az ideje.

Maminti!
Én is várm már a találkozást és majd jól kibeszéljük magunkat,meg a pasikat.

Vea!
Gyógyuljon meg ám Erik a talira!És kitartás!

Zsu!
Krisz tüneményes a képen!!!

Bea!
Nem semmi Marci,hogy már most megy!Bár mondjuk Lolli is 10 hónaposan kezdte és azóta nálunk sincsen megállás.Kyra édes lehet korcsolyázáskor!majd ha lesznek fényképek,feltétlenül látni akarom a próbálkozásokat a jégen!

puszi nektek

_________________
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 529.27.jpg[/img]

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Kép

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Constance!

A 6-ból, kettőt én is farosan szültem. A fiú és faros csak akkor indikáció, ha első szülés.

Egyébként a baba még a szülés előtt is befordulhat.
Van még időd és vannak klf. praktikák amivel elő lehet segíteni a befordulást.
Ilyen a hintaszékben való hintázás naponta többször, az un. térd-könyök helyzet. A talajon úgy helyezkedsz el, hogy az alkarodra támaszkodsz és térdelsz. Ez kényelmetlen a pocaklakónak. Naponta 3x 10-15 perc.
Vagy: hanyatt fekszel és a medencédet alátámasztod két-három párnával. Ezt is annyiszor mint az előzőt.

Bea
ráhel
 
 


Sziasztok!

Bea!
Gratulálunk Marcellnek. Nagyon ügyes.
Edina még csak azon örül, hogy elkezdett mászni Levente :)

Zsu!
Constanze-ot Boglárkának hívják :) Alá is szokta írni a hozzászólásait.
Ő a druszám!
Édes Krisz ezen a képen :) Jó, hogy sikerült feltenni.
Különben érdekes, mert az arca kis pufók, de sokat nyúlt és egyáltalán nem ducika. Katica is különben kb. így csinálta. Eleinte kis pufóknak tűnt, de már nem az.

Lányok!
Képzeljétek!
Lili tegnap este lefekvéskor azt mondja nekem:

- Anya én olyan boldog vagyok.
Kérdezem miért?
- Mert nagyon szeretlek.

Annnnnnnnyyyyyiiiirrraaa édes volt.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a gratulációt.

Bogi!
Olvastam a másik topikban,hogy zenekuckót szervezel. Szóljál ám ha van már konkrétum,mi is szívesen mennénk.
Édes Lili beszólása. Olyan jól tud esni az embernek.

Hajni!
Sajnálom,hogy nem sikerült ebben a hónapban a bébi, remélem hamarosan jó hírrel jössz. Addig is gyakoroljatok szorgalmasan :wink: ,az sem olyan rossz :oops:

Jucus!
Nagyon szép Lolli a képen!!
Jobbulást mindkettőtöknek. Ez az ősz sajnos kedvez minden betegségnek.
Marcell sem gyógyult még meg sajna,sőt úgy veszem észre,hogy többet köhög és folyik az orra. Kedden megyünk is a doki nénihez.
Kyráról csinálok majd képeket a koropályán,csak ahhoz az kell,hogy Marcellt ne kelljen vinnem magammal,mert vele nem könnyű. Sajnos kedden megint együtt kell mennünk,mert anyukám elutazott,a férjem meg későn ér haza. De szombaton remélem már én is jégre tudok menni Kyrával,talán fótozni is sikerül.

Zsu!
Krisz édes a fotón. A fogzáshoz kitartást kívánok. Nálunk sem jobb a helyzet,a 4.fogacska nem akar kibújni,nagyon duzzadt neki és fájlalja is,ha valami keményet a szájába vesz. Marcell új szavakat mond:adj és de. És hisztizik ha valamit nem kap meg :)
Ő is akaratoskodik már.

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Azt hittem ide írtam a Zenekuckóról, hiszen itt van a több már babás :)
Mindegy, siettem.

Szóval igen, szerveződik a dolog, és nem hagyok ki senkit! Remélem összejön, és jó lesz.

Képzeljétek apa nagyon beteg. Lázas, rázza a hideg, fáj a torka, fájnak az izületei. Nagyon remélem, hogy nem influenza, és hogy a lányok nem fogják elkapni. Így is eléggé taknyosak már egy ideje.

Lili sajnos nem eszi ezt az immunerősítő bigyót sem, mert azt hiszi gyógyszer. Katica mindig repetázni akarna belőle.

Na megyek, mert hajnalodik :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így rátok török, de szeretném a segítségeteket kérni.
11 hónapos a kislányom és most tanul járni. Már a bútorokba kapaszkodva járkál és mikor kezénél fogva vezetjük, akkor a jobb lába nem előre néz, hanem csámpásan a másik lába fele. Szeretném elvinni ortopéd szakorvoshoz, de nem ismerek senkit. Tudnátok nekem ajánlani valakit? Inkább magánrendelésre vinném.
Előre is köszönöm.

Szilvi+Eszter
szilvi26
 
 


Szia Szilvi!

Szerintem még korai lenne felkeresned szakorvost,ez még nem hinném,hogy valódi csámpásság. A kislányom mikor járni tanult,a bal lábát feltünően kifelé rakta. Én is meg voltam ijedve,mutattam is a gyerekorvosunknak,de az volt a véleménye,hogy nem lesz semmi gond,ha nem szűnik meg a rossz lábtartás addigra mire stabilan megtanul járni,ráérünk akkor elvinni őt ortopédiára. És valóban pár hónap múlva rendesen rakta már a lábacskáit. Mutatsd meg a gyerekorvosotoknak, ő biztos el tudja dönteni,hogy indokolt-e az ortopédia.
Kisfiam 10 hónapos és most kezd járni,ő szabályosan rakja a lábait,szerencsére.
Remélem Nálatok sem lesz semmi probléma.

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Constance
Üdv köztünk! Gratulálok a kislegényhez! Az Ajna milyen eredetű név?
Szilvi
Üdv neked is. Én sajna nem ismerek ortopéd orvost.
Bea
Marcell nagyon ügyes! Rohangálhatsz utána. :) Kyrát irigylem a kori miatt. Mikor fiatal voltam én is sokat korizgattam, bár mi inkább a fiúk miatt jártunk. De gondolom ez még Kyránál korai lenne.
Hajni
Sajnálom! De van még időtök.
Maminti
Jó, hogy újra a régi vagy!! Zselyke is szeret jönni menni, de valami miatt nagyon megszerette az ágyat, igy szivesen fekszik le esténként.
Zsu
Zselyke még nem mászott le a leesésgátlónál. Legalábbis nem tudok róla. :D Mindenhonan nagyon ügyesen mászik le, meg persze fel is, igy ettől nem féltem.
Piros
Azt hiszem az aloe verat fogjuk mi is választani. Akit kérdeztem, szinte mindenki azt választotta.

Betegeknek jobbulást!!

Pénteken voltam Zséda koncerten. Elég jó volt, bár nem hiszem, hogy nagy rajongója leszek. :)

Decemberben lesz Halász Judit koncert. Érdekel valakit?

Szép estét!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Szia Mindenkinek!

Drága Beátab!Bocsi,hogy kifelejtettelek előző hozzászólásomból.Irulok-pirulok. :oops: Még mindig kihagy az agyam időnként. :wink: :lol:
Marcusom egyre jobban van.Ma már nem volt láza,de most a bőrével van gond megint.A popója úgy kipirosodott,mintha sose kentem volna be pelenkakiütés ellen.Szinte már a húsa is kint van.pedig nem váltottunk popsikrémet.És olykor vérző hólyagok is megjelentek pici popóján.Amikor hozzáérek,nagyon sír,de tegnap éjjel óta bevetettem a Neogranormon és a Baneocin,valamint a Sudocrem krémeket,felváltva.A vörösség visszahúzódott,de ugyanolyan élénk,és hólyagos.kamillával is lemostam.Ezen kívül az arcocskáján és a homlokán vannak lázrózsára emlékeztető foltok.A kedélye nagyon jó,rendkívül élénk,de étvágya továbbra se igen van.Szopizni azért gyakran akar,de most csak aprókat kortyol.mintha mindig szomjas lenne.Ha holnap se lesz jobb a helyzet,akármit mondott is a gyerekorvosunk,visszamegyünk hozá.Amúgy azt vettem észre,hogy a C-vitamin cseppek már most jótékony hatást gyakoroltak picúrkám immunkrendszerére (gyorsabban lement a láza tegnap).Csak ajánlani tudom mindeninek.
Gratulálok Marcusod első lépéseihez.Annyira szívmelengetőmég hallani/olvasni is a nagy eseményről.Egy kicsit újra átélem Babintim első lépéseikor érzett örömet,büszkeséget.És nagyon édes lehet,ahogy csacsog.marcus is álló nap mondja.Néha,persze torzan,leutánozza amit tőlünk hall.Például tegnap úgy jött haza Gáborom a munkából,hogy nagyon szipogott,majd felsóhajtott,hogy "beteg vagyok".Esküszöm,Marci még a hangsúlyt is utánozta,nemcsak a magánhangzókat.mintha ő is azt mondta volna,hogy "beteg vagyok".Jót nevettünk.Neki is kedvence a nem,de,mama,baba,nono,vauvau,s úlyabban a dödödö,miaú,búúúú.Anyut még nem mond,de az aphúúú-val ismét próbálkozik.Inkább még mindig fél szavakat,a szavak első szótagját mondogatja.Nagyon cserfes.Sokmindent megért,és megértet velünk.ha sétálni menne,hozza a cipőit,amikbe nagy igyekezettel próbál belebújni,persze még sikertelenül.Marcid már eszik önállóan?Én picúrom még mindig csak engem etet,vagy túrkálja az ételt kanállal.A kezébe adott ételdarabokat nagyon szépen elmajszolja,legyen az kifli,vagy alma.Mostanában,amikor egész nap nem fogad el semmit,tápszert adok neki.3-as számozásút.Szépen kiissza pohárból.Mert pohárból inni már nagyon szépen tud,ha nem heveskedik.Megfogja a poharat két kézzel és szépen megemelve,megdöntve kortyolgat.Olyankor annyira nagyfiús...
Szuperek a fotók!Jó sokat fényképeztek,mint mi.Várom nagyon a korcsolyás képeket.Honnan jött az ötlet,hogy korizni vidd lánykád?Sikerült már cipőt vennetek hozzá?Mikor vitted először?Sokminden eszembe jutott,amikor mozgásos programokon törtem a fejem,de ez valahogy fel se derengett bennem.Pedig én is szeretek korizni.

Vea!Jobbulást kisfiadnak!Remélem,nem tüdőgyulladás kínozza.Pihenjetek sokat együtt.Kitartást!Amúgy gyakran járunk felétek sétálni.Babintim játszócipőit a kínaiban vettük.Jó,strapabíró kis vászoncipők.

Constanze!Ráhel jó ötleteket adott,ahhoz,hogy farfekvésből átforduljon.Marcusom is sokáig riogatott farfekvéssel.Én a hintaszékezést,és az alhas fölötti zeneszót vetettem be.Valamintlehet,hogy hülyeség,de a hallgatott zene ritmusára zseblámpáztam jóval a köldököm alatt,és mindig fel volt támasztva a lábam,a csípőm is.

Most ennyire volt időm.Holnap a többieknek is írok.Már kijegyzeteltem. ;)

Szép álmokat!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!

Először is elnézést, hoyg nem válaszolok mindenkinek személyreszabottan, de mostanában állandóan sietnem kell.

Ami eszembe jutott:

Szilvi!
Az én nagyobbik lányomnak is volt helytelen lábtartása. Az ortopédus ajánlata az volt, hogy adjuk rá fordítva a cipőjét. Kb. fél évig hordta így és nagyon szépen rendbejött a lába.

Bea és többiek!

Az Újbaráti fórumon olvastam Bogi tollából, hogy kezd körvonalazódni a Zenekuckó. A tervek szerint szerdánként 17.15 és 18.15 között lenne. Írjátok fel a naptárakba!

Maminti!

Csak így tovább, ezek az írások hiányoztak.

Orsi!

Remélem nektek is bejön a vitamin. Lekopogom, de eddig még egy napot sem hagytunk ki az idén, pedig új az ovis környezet Sárának és Dávid is bölcsis.

Zsu!

Nem tudom, hogy lesz-e végül buli ma, de mi biztosan nem megyünk, mert Svédországból várunk látogatót. Ha lesz, mindenkinek jó mulatást.

Piros
piros
 
 


Sziasztok!

Kriszi!
Nekem akkor voltak Lilin ilyen vérző hólyagok, mikor anyósom a tiltásom ellenére adott Lilinek kifacsart narancsot. Mondtam neki, hogy érzékeny rá a popsija, és kicsípi neki, akkoris adott.
Nekem egyik superkrém sem jött be. Egy hétig kenten neogranormonnal, semmi. Aztán a Sudocream, attól még csúnyább lett. Végül a sima orvos által felírt krémmel jó vastagon kentem be, és két nap alatt gyönyörű lett neki.
Azóta ha Katicának a fogzás miatt ilyen lesz a popója, már csak ezzel próbálkozom, hogy ugyanazzal a krémmel, csak jó vastagon kenem be, és estére már sokszor vissza is húzódik neki minden.

Piros!
Holnap beszélem meg a részleteket a Zenekuckóról, hogy hol lesz, stb.
Remélem tényleg összejön.

Talira mi sem tudunk menni, nincs autó, meg még nem vagyunk 100%-osak.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Mindenkinek!

Bogi!Hova szervezitek a Zenekuckót,és kivel?Milyen jellegű kuckó lesz?Mondókás,közös játékos,hangszerismertetős,élő-,és gépi zenehallgató vagy "csak"zenehallgatós foglalkozásokat terveztek?Éva is ott lesz (a gitáros kismama)?Nagyon izgatott lettem.A másik topicból Fnórával is fontolgatjuk egy zenebölcsi létrehozását.Egyelőre a Városi Kt. Galériáját ostromlom,engedélyezzék oda a programot.Mintának a Gyermekek Háza beli Csörgő-börgő klubot tekintem,de vannak önálló ötleteim is.Kicsit irigykedem Rád,mert példaértékűen a tettek embere vagy.
Jobbulást a betegnek!Amúgy mindig nagyon várom,hogy leírd,miket mondott kislányod:annyira édes beszólásai vannak.
Fotókat is jószívvel fogadnék.

Piros!Érthető,hogy elfoglaltságaid miatt kevésszer tudsz hozzászólni.Én is most kezdem megérezni,milyen az,amikor Babintim egész nap igényli a játékos jelenlétem.Sokminden érdekli,és mindent meg akar osztani velem.Ő még pörög,amikor én már darabokban heverek a földön.Az elmúlt napokban is,amikor lázas beteg volt,hancúrozott volna egész nap.Kicsit lassabb volt a drágám,de éppoly lelkes.

Lollibaba!Nagyon szép kislánykád.Olyan fekete szeme van,mint Marcimnak.ifejező,ragyogó,huncut.Biztos éppen annyira cserfes,és okos,mint amilyen szép.Mesélj róla,kérlek.Mik a kedvencei (étel,játék,ruha,ilyesmik...)?

Hajni!Együttérzésem spontán vetélés miatt.Ne csüggedj!Fel a fejjel!Most tutira sikerülni fog.Biztos,így készült fel a szervezeted egy egészséges baba fogadására.Tudtukon kívül nagyon "megfontolt" a szervezetünk.
Kívánom,hogy mielőbb hírül adhasd,hogy ismét babát vársz.

Zsu!Mikor lesz a babatali?Végül mégsem szervezel pótdumcsizást?Ha mégsem jó nektek ez a hét,megértem.Marcus még köhög,és fentebb leírtam,mi kínunk van ezen kívül.Lassan áll talpra.Tündével beszélgettem.Hasonlóan gondolkozom vele:azt tartja,hogy az anyák lelki terhei kivetülnek a babákra,s ők,mert rendkívül érzékenyek ezekre a rezdülésekre,megbetegszenek.Marcus biztos azért gyógyul lassan,mert épphogy túl vagyunk a családi gondokon.Persze ez a fránya 15hós oltás is ludas a dologban.Krisz megkapta már az aktuális szurit?
Bár ma reggelre a lázrózsás foltok eltűntek Marcusról,és a popókája is szebb,kis fokhagymagerezd,még hosszasan tépelődöm azon,hogy gyermekközösségbe elvigyem-e.
Majd valamikor bepótoljuk a babatalit.Magam is fontolgatom,hogy meginvitálom a Társalkodókat magunkhoz,de félek,hiába nagy a lakás,nem férnénk el kényelmesen,és a háziállatokat se tudom,hova tenném arra az időre (a nagymamáról nem is szólva... :wink: :lol: ).
Kriszed továbbra is a szívem csücske:morzsolgatnivalóan édes.Kitartást a fogzáshoz.Marcim is épp a 12. fogacskával küszködik-lehet,hogy amiatt viselte meg az oltás-,bár már áttörte az ínyét.Valószínüleg attól is étvágytalan.Kriszed jól eszik?
Constanze kislányának tényleg gyönyörű neve van.Te milyen lányneveket kedvelsz?Nekünk-bár azt hiszem,már korábban írtam-nagyon tetszenek az Éda (nem Édua),Emma,Anna,Panna,Hanna nevek.Majd elválik,hogy a kistesó megkaphatja-e valamelyiket.

Tünde!Gondolom feltűnt,hogy ma nem mentünk a Gyermekek Házába.Marcim 3/4 10-ig szunyókált tegnap 9 óta (egy szopi félálommal együttvéve,ami ma hat körül volt esedékes :D ).Úgy döntöttem,nem ébresztem fel.Hadd aludjon.Még nem egészséges teljesen.Mesélj,milyen volt?Mit csináltatok?Jövő héten lesz?

Puszi Mindannyiótoknak!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Szia csajok!

Később reagálok mindenkire, de most a lényeg:

Nem tudom megtartani sajna a bulit. Most Krisz beteg, a változatosság kedvéért. Pár napja nagyon megy a hasa, és a dokinéni nem tudta biztosan kizárni, hogy nem vírus okozza-e?

A fogzás is gyanús, ez is okozhatja ugye, de hát nem 100 %.
Most szigorú diétán van kisfiam, nagyon sajnálom. 1-2 napig biztosan ehhez kell tartanunk magunkat.

Mégegyszer nagyon sajnálom, de nem akarnám, hogy esetleg itt fertőződjön meg valamelyik kis törpe.

Mindenkinek jobbulást, sok puszi!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: