Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Ballag már az esztendő, vissza vissza nézve,
nyomában az öccse jő, vígan fütyörészve.
Beéri az öreget, s válláról a terhet
legényesen leveszi, pedig még csak gyermek.
Lépegetnek szótlanul, s mikor éjfél eljő
férfiasan kezet fog múlttal a jövendő.
Boldog új Esztendőt!
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok én is, és gyógyulást mindenkinek, aki náthás. Remélem a gyerekek jobban vannak már.
Én pár napja kezdtem, és csak lassan javul. Semmi gyógyszer, semmi szopogatós, csak a TantumVerde, tea, C-vitamin, fokhagyma, és hagymatea...

Ugyan én még nem jártam a Kippkoppba, gyerek híján, de unokatesóm is szeretni, szokta oda vinni a kisfiát. A ringató tetszik, azt majd lehet kipróbáljuk. Mikortól lehet vinni a gyerekeket?
vargabori82
Csomád
 
 


Napfogyatkozás lesz:
"Január 4-én a délelőtti órákban - a megfigyelés helyétől függően - 76-78%-os részleges napfogyatkozás látható." http://hirek.csillagaszat.hu/aktualis_egi_esemenyek/20110102-napfogyatkozas.html

Bori: aszem 3 hónapos kortól láttam ott babákat. Akkor érdemes egy takarót vinni és arra fektetni a babát és úgy énekelni neki. És akkor nem a földön lépked a baba ritmusra, hanem az öledben viszed. Amúgy még mi is úgy visszük az 1 év körüli piciket is:)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!

Üdv Bori köztünk!

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek, mostantól nekünk is beindul a szokásos forgatókönyv...

Twist! Dorka tényleg nagyot nőtt! Milyen szép kislány ő is! Na most jön az a korszak vagy 1 évig, hogy le se veheted róla a szemed. Fárasztó, de sztem a legimádnivalóbb korszak ez!

Ildi! Édesek a gyerkőid!

Anna! A te lánykáid is szépek nagyon! Kicsit szita az agyam. Emma ovis napjai hogy alakulnak?

Réka imádta a nagy családi nyüzsiket, sok gyerekkel, persze az ajándékokat is. A Karácsonyfa tavaly volt nagy szám neki, most már az ajándék jobban érdekelte. Édes kis manó, mostanság arany gyermek, csak az esti elalvások mennek nehezen.
Holnap bölcsi 2 hét után, kíváncsi vagyok, hogy viseli majd.

Ő is kicsit náthás, de igazán semmi komoly, mert még szippantani se kell az orrát napközben csak alvás előtt szoktuk, mert hajlamos akkor köhögni (amúgy szárazan), és néha az sajna hányásig fajul (mint pl tegnap :cry: ). Torkát néztem, picit piros, de dokihoz nem viszem, úgyse tud jobbat mondani, csak benyel vmi vírust még nekem a váróban.

Én megvagyok, Karácsony előtt azért eléggé kész voltam a hajtástól, de most már lenyugodtam (habár lesz még egy kis munkám), de elmúlt a hárpiaságom, és pihizek is napközben ha tudok. Pocaklakóm durván kalimpál odabent, szerintem sokkal többet mint RÉka anno. És a pocakom is óriási szerintem. Legalábbis ahooz képest, mint RÉkával volt. Szerintem most majdnem akkora, mint amikor RÉkával szülni mentem. Persze lehet, hogy csak megszépülnek az emlékek... Savamat is nyomja vissza sokszor a picur (neve még nincs), marad a Rennie.
Cukorterhelés, vérkép, kontroll Wassermann minden rendben, úgyhogy nyugodtan kezdtem az Új Évet.

Mennem kellene lassan RÉkának ovit kutatni. Légyszi segítsetek (már akinek van tapasztalata), hol milyen a helyzet, pozitív negatív tapasztalatok, minden érdekel, ki hova jár, mennyire elégedett, stb...

Na apa befejezte a laptop gyötrését, odaülök mellé....

Üdv mindenkinek! Panna

panna1
 
 


Sziasztok!

Panna: Örülök,hogy jól vagytok! Mi se nagyon tudunk kimászni ebből a köhögős fenéből,a fütésszezon szerintem közrejátszik erősen.

Esztó: Ti hazsnáltatok borostyánláncot anno,ugye?Hatása?

Fanninak 1.5 évesen volt 15 foga mindezt egy hang nélkül.

Gabó viszont az örlőfogakkal kezdte,a hegye már áttörte egy ici-pici részen,azaz az egyik hegye a négyből,és mindezt két fognál is plussz amivel született hegy...Nappal elvan vele,chaomillát kap,de ha az segit,vennék neki nyakláncot.
Vendég
 


Sziasztok Lánykák! :)

B.U.É.K. ezennel is mindenkinek!!!

Nem tudtam korábban gyünni, mert nagy volt a nyüzsgás nálunk, majd 29én Balcsira utaztunk nagyszülőkhöz, majd mi onnan 31én átmentünk Badacsonytördemicre baráti társasággal szilveszterezni (2.ig) Andor pedig maradt addig a nagyszülőknél.
Jó volt kicsit gyerekmentesen (persze Balnka intenzíven jelezte folyton,hogy ő azért felünk van :D nagyon sokat kalimpált-gondolom bugizott ezerrel a zenebonára), de azért már a végén nagyon hiányoltuk a kis zsiványunkat :)

Rossz olvasni,hogy ilyen sokat náthával küszködtök. Gyors gyógyulást mindenkinek, ennél rosszabb pedig ne legyen.

Ildi,
Mi is használtunk Andornál borostyánláncot, vagy 1.5 éves koráig. Nekünk nem volt különösebb gond a fogzással. Hogy ettől-e? Nem tudom.... én 4 hósan tettem rá és 5 hósan jött ki az első 2 foga. Persze volt,hogy nyűgösebb volt, de az alvást nem zavarta be.
Én 1.5évesen azért vettem le, mert az egyik szomszéd csajszi beparáztatott, hogy a barátnője a Heim Pálban dolgozik, és sok babát visznek be fulladással,hogy megtekeredik rajtuk a lánc,2 láncszem valahogy összeakad és azt nem tudják a babák ugye ficergéssel kitekerni. AHhh, rossz belegondolni.... Szóval én ekkor levettem. De most fő az agyam,hogy mit tegyek majd Blankánál.

Panna,
Örülök, hogy minden rendben nálad! Én is úgy érzem,hogy Blanka sokkal többet mocorog, meg,hogy nagyobb és kerekebb is a pocim, mint Andorral volt. Andorral szerintem csúcsosabb volt.

Én, pontosabban mi, tegnap voltuk ismét vérvételen az ellenanyag pozitivitása miatt. Most Szabolcsomtól is vettek, szerintem azért,hogy megállapítsák ez által a baba vércsoportját. De tuti az apjáét örökölte ő is. Kíváncsi vagyok lesz-e még anti-D a véremben, vagy kiürült, vagy ez most termelődik?.... Jó lenne, ha nem kéne ezzel bajlódni már.

Én az utóbbi napokban többször keményedtem, amolyan fura érzettel társulva...a frász jött rám néha, hogy nehogy....
Hát remélem minden rendben lesz és időben fogok szülni :)

Üdv. az újaknak, akit még nem köszöntöttem! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabo!
Jó, hogy minden okés nálad is! Keményedéssel meg nincs gond, ha nem fáj, nem görcsöl, de ezt úgyis tudod te is. Csak elkezdte az edzést a méhed. :) Azért Andor emelgetésével vigyázz, meg ha tudsz pihizz te is, akkor nem lehet gond! Ellenanyagról fogalmam sincs, de remélem rendben lesz az eredményetek!

Gyerekmentes szilveszter jó lehetett, nekünk most másképp alakult, családdal voltunk egy másik családnál. Réka éjjel f12-ig játszott ezerrel az ottani 4 éves kislánnyal, aztán kidőlt...Még jövőre biztos hasonló szilveszterünk lesz, na de utána majd belehúzok!

Ildi! Nem semmi Gabó a fogzás tekintetében! Ötletem nekem sincs, Rékánál is viszonlyag problémamentesen, gyorsan jöttek a fogacskák, ha nyüglődött, dentinoxoztam éjszakára. De mindig csak a kibújás előtti éjjel volt nyöszörgősebb...

Apa kitalálta, hogy ma ő viszi bölcsibe RÉkát (csütörtöktől nincs itthon), hát nem biztos hogy jó ötlet volt. Bömbizett rendesen, meg szorította apa nyakát, és közbe nekem kiabált. :cry: Délután sietek érte, remélem azért jól elvan napközben Évi nénivel...

panna1
 
 


Sziasztok,

Utólag már nem kívánok boldog karácsonyt :) viszont boldog új évet igen!

Csak egy pillanatra ugrottam be, mert tanulnom kell, szombaton vizsga és Álmi épp alszik, úgyhogy ki kell használnom a nyugodt pillanatokat.

Ildi, Álmoson kb 3 hónapos kora óta van a borostyán nyaklánc. (igaz majdnem 11 hónapos volt mire kijött az első foga :lol: ) Szóval én nem tudom milyen lenne nélküle, csak azt tudom, hogy a fogzás gyakorlatilag egyáltalán nem viseli meg. Néha picit nyügösebb de ezen kívül és a nyálfolyáson kívül semmi nincs. Úgyhogy én ajánlani tudom csak. De tényleg nem tudom milyen lenne nélküle :) éjjel nappal rajta van, nem is érdekli, sose piszkálja. persze azért mindíg figyelem hogy minden rendben van e a lánccal. mi még nem vettük le, mert eddig semmi gond nem volt.

Üdv az újaknak! gyarapszunk gyarapszunk :)

Twist (bocs, nekem már így maradsz :) ) örülök, hogy visszatértél. Dorka hatalmasat nőtt! nagyon szép!
Ringatóra már lemennék egyszer én is.

Pocakosok kitartás.

Bocsánat,most csak ennyi...
Igyekszem majd jönni de most muszáj tanulnom :( úúúúgy utálom...

szép napot mindenkinek.

Kép Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!
Esztó, Álmos is a dobozban szeret ülni? Dorka is:))

Nagyon szépen a kisgyerekek és a babák is mind!

Ildi: hú, 4 hónaposan már jönnek a fogai és ráadásul az örlők, na szegénykém. Legalább túllesz a nehezén már és a metszőfogak meg sem fogják viselni:)

Gabolino: Más is mondta, hogy a második babával hamarabb nőtt a pocakja és nagyobb is lett. És hamarabb érezte a mocorgást is. Klassz lehet:)

Panna: én is ilyen szilveszterre vágyom, másik kisgyerekes családdal, hogy a kiscsajom is velünk legyen és jól érezze magát. Nekem ez a fajta szilveszter tecc:) (aztán jövőre ki tudja....) Mi most hármasban voltunk, mert beteg Dorka. Pedig majdnem sikerült egy kisgyerekes családdal bulizni, de nem akartuk megfertőzni a kisfiúkat.

Puszi mindenkinek, rohanok főzni...
Vendég
 


Sziasztok LÁnykák! :)

Esztó,
Nagyon szépséges Álmi legényke! Hajrá tanulás!!!

Mi megjártuk ma a várost az ellenanyag eredményért és sajna még mindig pozitív,szóval 1 hónap múlva ismét mehetek. Plusz extra uh-ozás szükségeltetik, amit holnap meg is ejt a dokinőm. Nyugtatott,hogy valszeg nem talál majd semmi bajt, de hát ilyenkor ezt kell tenni. Úgy legyen. Nagyon remélem,hogy ez az egész csak amiatt a hülye biopszia és az anti-D szuri miatt van és nem lesz semmi gond. Amúgy nem vagyok e miatt ideges, nem lehet baj szerintem!
Jaaah, és megkérdeztem,hogy azt mondják már meg (most kifogtam egy kedves nőt, aki nem csak a kezembe nyomta a leletet és mielőtt észhez tértem volna elrphant, hanem tudtam vele beszélni is), hogy Szabolcsomnak miért is kellett jönni vérvételre. A válasz: HOGY MEGÁLLAPíTSÁK A VÉRCSOPORTJÁT!!!!!Váááááááááá!!!! Közölte is a nő, hogy igazából ezt meg is mondhatta volna, nem is érti miért kellett jönnie, plusz ugye ő rendszeres véradó,szóval van is kiskönyve róla....ahhhh....no comment. Ezért vett ki igazából egy szabi napot, mert ugye elég messze van nekünk a vérellátó,szóval így nem akart akkorát késni. No mindegy.

Hétvégére jön 2 haver, lesz pizza sütés, de szerencsére nem én fogom készíteni (hanem a Lacika haver ajánlotta fel,hogy ő majd csinál, hogy nekem ne kelljen őket körbeugrálnom! Tök rendes!! :) )
Szóval honap majd itthon hagyon a kisfiúcskát a 3 nagyfiúcskára :D Lehet "fiúpartizni", míg én elintézem az uh-ot.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!
Megtudtam, hogy aki 4000 ft felett vásárol a DM-ben, az most jan. 31-ig 100 pontot kap. Kedvezményfüzetet lehet 50 pontért, vagy 150 pontért kiváltani és akkor 25%-kal vagy 50%-kal olcsóbban lehet venni valamit (pl. pelenkát). Bizti tudjátok, csak a +100 pont volt a meglepetés ma:)
Vendég
 


Sziasztok!

Gab: Wáááá...
Kitartás,kitartás,mást már erre nem is tudok irni!
Lacika havert utána küld át ide is sütni pizzát :)
Emlékszem Ő az a helyes,segítőkész fiatalember a csapatból!:)

Dorkaanyu: Köszi az infót, én pl.nem tudtam!
Vendég
 


Sziasztok!
Hétfőn lesz Dorkám 1 éves nagylány, de már hétvégén elkezdtük ünnepelni, tegnap is és ma is buli van és jövő hétvégén is:) Dorkának tetszett a torta, de főleg a marcipán kutya rajta, egyből megismertve, hogy az egy va-va és enni is kezdte:) És hálából egy csomót lépkedett egyedül, már végigmegy a szobán, ha tele van a keze játékokkal és nem tud kapaszkodni:)
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Dorkának Nagyon Boldog Első Születésnapot!
Édes a kép!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is kívánunk Dorka babának NAGYON BOLDOGSÁGOS ELSŐ SZÜLINAPOT!!! :)

Csudi édes, szép a képen Dorka!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!
én is nagyon-nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánok a nagyjány Dorka babának.

remélem mindenki jól van, és a nátha, megfázás alábbhagyott.

Mi most Berci gyerek szobájának a festésével vagyunk elfoglalva, holnapra kész, úgyhogy jöhet a nagytakarítás. Közben az öröklött ruhák mosása, vasalása is megy szépen.
És babona ide vagy oda, már nemcsak öröklött dolgaink vannak, hanem vásároltunk is ezt-azt a gyereknek. Nagyon rákattantam a vaterára, és onnan vadászok dolgokat.
Ti hogy álltatok ehhez a babonakérdéshez? Anyuék is és apósom is babonás, úgyhogy csóválták is a fejüket, amikor mondtam nekik, hogy van már játszószõnyeg, meg szopipárna, meg pár vagány fiús naci, törölközõ, kiságy, stb amiket megvettünk...
Február 26-ra vagyok kiírva, a dokim meg pont aznaptól van szabin :?

Egyenlõre a doki és a védõnõ is azt mondták, hogy minden rendben van, szerencsére, és január 28-án már CTG-re megyek, alig várom :)

Gabo: hogy sikerül a pizza? csudára irigyellek, a terhességi cukorbetegség miatt én ezekrõl csak álmodozni merek, egyenlõre...

Ezt a kis képet hogy lehet csinálni az aljára, ami nektek is van, hogy a gyerek hány éves, vagy hogy mennyi idõ van hátra a szülésig?

Margitban szült valaki esetleg?
üdv mindenkinek
Borka[/url][/quote]
vargabori82
Csomád
 
 


Bora!
Kattints arra a vonalzóra amelyik tetszik és kiadja az oldalt ahol az adataid megadásával kész is a vonalzó!

Babona: Elsőnél 3 hós pocakkorig volt aztán elkezdtük elmondani és megvenni mindent, tesónál meg 3 hetes pocakkorban kikotyogta a Nagy mindenkinek akivel épp találkozott :D
Vevés meg első perctől,szintén teszvesz,vatera ,babaszoba és angol turik na meg amit a Nagy kinőtt :)

Mi megvagyunk,a Nagy még hobbi szinten köhög ha fut vagy ilyesmi, a Kicsi növeszti a fogát, a náthás fenéből meg homeós bogyókkal másztunk ki 3 nap alatt,miután meguntam adni neki a nem ható gyógyszereket.

Apa jövőhéten 4 napot lesz németben,úgyhogy most kezdem szervezni a babás-gyerekes talikat,h ne uncsizzunk :)

Fanni ott alszik anyósnál szombaton,csak mert rég aludt ott :)

Többiek? Jól vagytok?

Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Először is:
Dorka nagyon nagyon boldog szülinapot :)
hogy rohan az idő...nemrég még pocakos képet tettél fel, most meg már egy éves Dorka :)
Mérnökasszonyról tudsz vmit? hogy vannak?
Jövőhéten mentek ringatóra? ha kész lesz végre a kocsink, szeretnék lemenni Álmival.

Ildi,
Fanni és Gabó nagyon édesek, már akartam írni. Egyre jobban hasonlítanak nem? vagy csak nekem tűnik úgy? Fanni kész nő már :)
Veszel végül borostyánláncot? azért nem semmi Gabó a fognövesztésben :shock:

Borka,
én nem vagyok babonás :) és úgy kell hozzáállni a dolgokhoz, hogy nem lesz semmi gond, úgyhogy hajrá hajrá készülődés!

Gabi,
Hogy vagytok? Pizza milyen lett?
Eü...no comment...végül a Blanka név mellett maradtok?

Anna, Veletek mizu? minden OK a csajokkal?

Panna, Rékának magán ovit vagy államit keresel? és veresen vagy kertesen?
Nálatok minden oK? pocaklakó?

Képzeljétek sikerült a vizsgám...3-as, két pont kellett volna a 4eshez...nekem aki mindíg is utáltam a matekot és az agyam tiltakozik ha csak magára a szóra gondolok, hogy matematika,szóval sikerült puskák nélkül megszereznem gazd.matekból a 3ast...még mindíg nem hiszem el :lol: már csak két vizsga és júniusban államvizsga, juhé :)

Többiek?

megyek, főzök vmit amíg Álmos szunyál.

Szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó:Igen,hasonlitanak nagyon :)
GRATULA a vizsgához!!!

Gabó (vagy bárki) : Tudtok olyan képszerkesztő progit ami gyengébbeknek is hazsnálható... és egyszerre sok képet lehet vele kicsinyiteni?

Irfanokkal már próbálkoztam, nekem nem engedelmeskednek :D

Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!
köszönöm a biztatást a babonával kapcsolatban, segített.
Ismét folytatom a lázas készülődést Berci fogadására, és a kórházi csomag is egészen jól áll.
Azt mondták, lassan azért illik összerakni. Tesóm 1 éve szült, neki már karácsonykor minden össze volt készítve, úgyhogy én egy kicsit lemaradtam.
Veresen ma kiváltom a Felicitas csomagot is:)

Esztó: gratula a vizsgához :D

Fannigabi: csodálatosan a gyerkőcök, gratula hozzá

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Sziasztok!

Ildi: a kicsinyitésre nekem a legtutibb a paint program, ami minden gépen van a kellékek között. Intézőből, vagy saját gépből megnyitod a fotót szerkesztéssel, akkor magától is ebben adja ki a gép. És ott kép fül alatt nyújtás/döntés sort nyomod meg és beállítod mondjuk 50 % szélesség és 50% magasságra, így fele akkora lesz a kép.
Én a nagy 10 mp-es képeket 20%-ra szoktam venni, hogy egyáltalán élvezhető legyen, mert hatalmasak:)

Mérnökasszony Esztikéjének nagyon Boldog 1. szülinapot kívánok utólag is!:) Remélem, azért olvas még minket. :wink:
Kép

Bori: Nálunk is volt egy kis babonás hangulat, de aztán mégis a készülődési láz győzött. Kb. 3 hónappal szülés előtt készülődni kezdtünk, gyerekszoba, vatera, teszvesz dolgok stb. Sőt a veresi piacon is szoktak gyerekholmikat árulni, játszószőnyeget ott vettünk jó áron. Van rajta homokos tengerparti rész, csicsergős madár rész, sípolós korong és szép nagy. És tuti! Ívek is vannak hozzá és felakaszthatós játékok is, csörgős labda stb.
Itt a fórumon is árult valaki babaholmikat, tőle vettem babakocsit, etetőszéket és gyerekülést és mind tuti, nagyon beváltak!:)
Vendég
 


Sziasztok!!!
Na totál kivagyok, bő egy hete írtam egy nagy regényt nektek, amit most sehol se találok. És már nem is emlékszek, hogy miket írtam :evil:
Aztán elkezdtem írni most, és Réka egy laza mozdulattal eltüntette az 5 perces termésemet....


Dorka babának és Eszti babának utólag is nagyon boldog szülinapot! Remélem jól sikerültek a szülinapi partik!

Ildi! GYerekeid tüneményesek továbbra is! Milyen nagy már Gabó!

Esztó! Édes Álmi fotója, olyan jó kis babás még a pofikája, gondolom kapja a puszikat ezerrel!
Gratu a vizsgához! Ügyes vagy!
Rékának első körben állami ovit nézünk, érdekel persze a kertesi ovi is, meg a veresiek. A kertesiről hhallottam már jót is rosszat is, veresen a ligetek szimpi lenne, de élőben még egyiket se néztük, meg nem is beszéltem a vezetőkkel. Kérdés, hogy Veresre egyáltalán van-e esélyünk bekerülni vhogy...

Bori! Félre a babonával, legalábbis én így állok hozzá. Mi mindent beszereztünk a szülésig, és hát ha azt nézem, hogy az első hetekben se időm, se kedvem nem volt kimozdulni, akkor nem is tudom, hogy oldottam volna meg. APára bízni meg a dolgot... Hát nálunk nagy felelőtlenség lenne, mert kb mindenből az első útjáb akadót vette volna meg, és még így is a fele cucc lemaradt volna. Szóval jobb ez így. Most is igyekszek minden hiányzó dolgot beszerezni még a kistesó érkezése előtt.
Margitban én szültem 2,5 éve, és majd 2,5 hónap múlva remélhetőleg mgint fogok... :lol: Ezek szerint te is ott fogsz? Ki a dokid? Szívesen írok infót ha szükséges.
Holnap épp megyek vizsgálatra (30. heti UH, meg doki)... Szerintem jó kórház, nekem nincs semmi negatív élményem szerencsére...
Kórházi csomagnak lassan tényleg itt az ideje! Remélhetőleg még pár hét azért van, de sose lehet tudni, és ne akkor kelljen kapkodni...

Mi rendben, Réka benáthásodott, de már ki is mászott belőle szerencsére. Bölcsi is oké, nincs már reggeli sírás szerencsére, csak volt 2 nap, hogy nem aludt délután :shock:

Na mennem kell, mert lánykám már egy ideje nyaggat, de még bekukkantok...

Szombaton indulunk az 1 hetes síelésre (persze én már csak a bobot fogom húzgálni, benne RÉkával), és még jó sok dolgom van addig...

panna1
 
 


Sziasztok!

Hú ezer éve nem jártam erre. Utólag is boldog új évet mindenkinek. VAgy ilyenkor már nem illik? :oops:
Köszönjük a szülinapos jókívánságokat és üdv az újaknak.
Eszti csodaügyes,11 hónapos és 1 napos volt, amikor elindult. Mostmár tud sietni is :) És folyamatosan magyaráz. Persze legtöbbször nem értem. De ami egyértelmű, az a cici. Mikor ezt mondja,még a pólóm nyakát is rángatja hozzá. :D Egyébként eszik már mindent, de persze a hurkára is mindig jól jön egy kis szopi :lol:
De már szeretném elválasztani, mert egyrészt nagyon szeretnénk már kistesót, másrészt irgalmatlanul tud harapni :twisted: Nincs valakinek ötlete a kíméletes elválasztásra?

Kipp-kopp játszóház: mi szoktunk járni, egy éves korig ingyenes volt. Kisebbekkel hétköznap jobb menni,akkor is főleg délelőtt, amikor szinte senki sincs,mert máskor nagyon kell figyelni, nehogy a vaduló nagyobbak fellökjék vagy valami. Eszti nagyon szereti az ugrálóvárat meg a csúszdát is.

Ringató: Esztó voltatok végül a héten? Mi szoktunk járni,de most sajnos nem tudtunk menni, mert lebetegedtem, még ma is ki kellett hagynunk a babamamát :cry:

Végül pár kép Esztiről:
Kép
Kép
Kép

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni ha megengeditek. Ligetekben lakunk férjemmel és a két és fél hónapos Máté fiammal.

Sajna csak ezt az oldalt tudtam visszaolvasni és rögtön lenne egy kérdésem. Tud nekem valaki több infót adni nekem ezekről a ringatókról? Három hónaposan érdemes belekezdeni? Ja és tudtok valahol babamama tornát? Kicsit unatkozom néha. :lol:

Mindeninek szép napot.

Kép
Kép
haynii
 
 


Szia Haynii!

Üdv köztünk!

Ringató: Eszti 3 hónapos volt, mikor mi elkezdtünk járni. ELeinte nagyon lefárasztotta, a végére nagyon nyűgös volt. De szerintem azért neki is jót tett, hogy kimozdultunk, nekem pedig már nagy szükségem volt rá. Más is jár ilyen picivel, hoznak neki egy plédet, vagy van aki a karjában tartja. Úgy biztonságban van az Eszti-szerű vadorzóktól :oops:
Szerintem egyébként a hallását is fejleszti, nagyon hamar elkezdett tapsolni, és már táncizik is. És itthon is sokszor hozza oda a nádsípot, hogy játszak neki. Nálunk a höcögtetős játékok aokáig nem voltak népszerűek, de 1-2 hete azt is nagyon megszerette.
Baba-mama torna: van a Splash fitnesszben, vagy van baba-mama jóga az innovációs centrumban, azt az egyik védőnő tartja. Mi azt próbáltuk egyszer, de Eszti nem tolerálta, nem az a hagyom magam típus :D

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Mérnökasszony,
köszi az infót. Rajta vagyok, nagyon szeretnék már kimozdulni. :D

Kép
Kép
haynii
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicsiket :)

Mérnökasszony: Esztó már mekkkora! Nagyon Boldog Első Szülinapot Neki!

Hayni: Hello! :)

Mi megvagyunk, Fanninak épp középfülgyulája van, Gabónak jön a foga és megőrül mikor enni lát minket,simán kiveszi a poharat,stb a kezünkből és igen megsértődik,ha nem maradhat nála,igy tegnap megszántuk és kapott egy fél ,hámozott almát nyámmogni :D Aaaazt az örömöt,le sem lehet irni :D

Fanninál kicsit jobban túlkomplikáltam az első kaját :D :D :D

8 kiló 70 centi a fiatalúr,azaz 2 hete ennyit mért a védőnő :)

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!
De jó, hogy tudok végre írni ide, eddig szusszanásnyi időm sem volt.
Mérnökasszony: nagyon jók az Eszti képek, végre látjuk az apuciját is. Eszti tiszta apukája, most látszik csak igazán a fotón. Szülinapi tortája nagyon szépen sikerült!:) Drukk a kistesóhoz+++

Ildi: Gyönyörűek a lurkók! Nem semmik Gáborka méretei:) Szép magas pasi lesz.

Panna, de jó, hogy jól vagytok és sok sikert a síeléshez, bobozáshoz! Hova mentek, Magyarországra, vagy külföldre?
Már 30 hetes vagy, nem semmi, mindjárt babázol újra:)

Gabolino babucijával mi újság?
Vendég
 


Sziasztok Lánykák!

Csjúúúú, de rég voltam. Azt sem tudom mit írtam mér, mit olvastam, mit akartam.... :S :D

Mérnökasszony,
Csudi szép Eszti! Nagyon nagy lány már ő is.

Ildi,
Hát ezek a tesóóóók! Tüneményesek! Nagyon szép gyerkőcök!!!

Mi most épp Pécsett. Utolsó elutazás volt, bár még akartam volna menni a balatoni nagyszülőkhöz, de valahogy az ideutazásnál rámjött a félsz, hogy mi-van-ha?...szóval nem merek már Balcsira menni sajna. Persze az is lehet túlhordom, ki tudja, de akkor is.

Fejlemények: Még mindig volt a legutóbbi (jan. elején vett) véremben ellenanyag, szóval holnap megyek ismét vérvételre. E miatt sűrűbb uh-ozás is szükségeltetik. Mikor meglett az eredmény,akkor rögtön be is hívott a dokinőm, jan.8án még egy plusz uh-ra. Ekkora olyannyira fejvégben feküdt a lányka, hogy kérdezte is a dokinő,hogy nem nyomja-é brutál a hólyagomat, mert teljesen rajta van a feje. Nekem nem volt vészes. Ekkor 1400g körül volt a becsült súly.
(megjegyzem utána picit felfáztam, szóval kaptam antibiotikumost 1x-i Monural port,amit este megittam és nem volt utána bajon- ez is megvolt)
Majd nátha.
Most köhécselek.
És a legújabb:
pénteken voltam vizsgálaton: Blanka FAROSAN fekszik! :( kész vagyok, bár már jobban. Még befordulhat persze, de mindent megjárok most úgy látom ez alatt a várandósság alatt. Most gyakorlatozgatom,hogy megforduljon esetleg, az esetleges kívülről hason keresztüli beforgatásába szerintem nem mennék bele. Ha nem fordul meg,akkor nincs mit tenni, meg kell tapasztalnom a császáros szülést is. De ezzel most nem foglalkozom, arra koncentrálok, hogy be fog fordulni. Drukkoljatok!
Amúgy zárt vagyok, de rövidült a méhnyak, ami a dokinő szerint nem jelent semmit, még túl is hordhatom így.

Most volt pár nehezebb napom. Van amikor nagyon nehezen bírom, jobban fulladok, gyorsabba pulzus...stb. Ma jobb. Szerintem front függő eléggé-azt vettem észre.

Andorom tünemény. Szépen beszél. SOKAT :D Emlegeti a kistesót is többször. Szerintem rendben lesznek :) Elkezdtem intézni neki az ovit, ami elfileg elég reménytelen. Keresem az alternatívákat.
Beszereztünk azt hiszem most a hétvégével mindent,amit akartam, szóval jövő héten nekiállok ruhákat mosni, pakkot összekészíteni, nomeg megcsinálni végre a falfestést. Az alapot már megrajzoltam ceruzával, csak nem volt pont alap festékem:fehér,fekete, szóval ezeket most vettem. Szerintem gyorsan meg tudom majd csinálni, csak legyek jó erőben, mint ma :)

Szép délutánt mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Jah, azt nem is mondtam, hogy a pénteki uh-on (vagyis 3 hét elteltével) most 2370g volt a becsült súlya!!! Több,mint 1 héttel látszott idősebbnek a naptári koránál. Szóval most csokit azt kikerülöm, mert az utóbbi időben eléggé rájártam :D :S
Mondjuk Andorom is 3820g-mal született, a dokinő szerint, ha így gyarapodik Blanka, akkor ő is akkora lesz.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gab:Jajj,akkor nem nagyon unatkozol Te ahogy látom :( Sajnálom,h ennyi mindenféle van, de BE FOG FORDULNI, van még rá egy csomó ideje!!!
Rövidüléssel ne foglalkozz, nekem mindkettővel 25. héttől nagyon megrüvidült és nyilt volt a méhszáj és mindketten kiirt időben 4 kilóval születtek,úgyhogy ez tényleg nem jelent semmit.

Frontok nagyon parák,Magne B6-ot szedsz?Az jó tud lenni.

Szerintem nem a csokitól húzott bele a nővésbe a Csajszi hanem mert ilyenkor kezdenek babaformájúak lenni,husisodni.

Sok puszi Nektek,gondolunk Rátok,majd 47 nap múlva várom ám az smst ;)


Mi megvagyunk,én felfáztam ,ma kaptam semicillint,Gabó nől,Fanni oviban,anyós minősíthetetlen ,nagyjából ezt tudom összefoglalni mostanában :D
Vendég
 


sziasztok!

Újra itthon! Mindenki megúszta a síelést sérülés nélkül. Én persze nem síeltem, elég minden nap a fél órás séta (RÉkát bobon húzva) a felvonóig, majd kb egy óra múlva vissza, emelkedős úton. NNa szóval énis elég terhes vaok már. Elfáradtam rendesen. De utána mindig szundiztam a Törpivel. Este persze társasági élet 1-f2-ig. Szóval nem lettem kipihentebb, de kikapcsolódásnak jó volt.
És hát képzeljétek, RÉki is síelt ey picit. Kis lankás pályán, apa irányba rakta, édesen megfogta a kis térdét, és lecsúszott hozzám. Kis ügyike! Mindezt kb 3-4-szer. Kezdetnek sztem elég is.

Gabó! Rmélem minden okés lesz nálatok! SZépen hízik akkor Blanka a pociban! Az édességgel amúgy tényleg job vigyázni, bár nem csak azon múlik sztem a dolog. Meg hát igazán nem is a teljes súly a lényeg, hanem a fejkörfogat szerintem....
Remélem, hogy még befordul a lányka. Tényleg tök furcsa, hogy még sikerült kikecmeregnie onnan. T éreztél vmi nagyobb fordulás félét, vagy hogy méshol rugdos újabban?
Esetleg zseblámpázás? Egy próbűt megér, nem? :wink:
Ovi ügyben nálatok reménytelen a helyzet? Én most kezdem majd hajtani az itteni lehetőségeket...


Ildi! Szépek a gyerekeid még mindig! Utolsó kép nagyon tuti!
Akkor Gabót se kell majd félteni hogy éhenhal! GOndolom élvezi az új ízeket! Kapott már mást almán kívül is?
Oviról neked nincs tapasztalatod?

Mérnökasszony! Eszti baba mennyi sokat változott! Igazi nagylány már ő is! És tényleg nagyon az apjára hasonlít!
Kistesóhoz hajrá! Elvileg ha teherbe esel, megváltozik a tej íze, és magától abbahagyja a szopit Eszti. AMúgy meg ha eldöntöd hogy vége, szépen építsd le a szopit először a napközbenieket szüntesd meg teljesen, és, vagy a reggeli vagy az estit hagyd utoljára. Esetleg ha elfogadja a cumisüveget, kaphat korának megfelelő tápit, vagy babaitalt.
Nálunk nagyon egyszerű volt a helyzet, mert már egyébként is csak 1x, este szopizott RÉka (és ahhoz is pótolni kellett), amikor elmentünk a tengerpartra.... Általában nem sikerült lezuhiznom az esti fektetés-szoptatás előtt, és azt hiszem az enyhán sós beütés nem nagyon ízlett RÉkának, így magától hagyta abba. De ő akkor már SInlacot s kapott egy ideje mellé. szóval nem volt nagy a törés...


Velünk minden oké, bő 1,5 hete voltam dokinál (akkor kezdtem a 30. hetet), be volt fordulva a babó, (persze ez még semmire sem garancia), és szerencsére zárt volt még a méhszáj, de egy kis rövidülés már volt. 1,5kilósra saccolták, őt is kb 1 héttel idősebbre számolta a gép.
Magnéziumot szedem, hízásom eléggé megtorpant, de nem is nekem kell gyarapodnom, hanem a kisasszonynak odabent...
Amúgy RÉkával is így voltam a végén.

Réka kicsit náthás, még a síelésen szedte össze, hazaúton a köhögéstől 3x hányt, de már rutinosan viszünk neki hányós tálat, amit ügyesen használt is.... Csak kicsit diétás napja volt az utazáskor. Most már jobban van, bár még szippantgatni kell a nózit. HOlnap még nem is viszem bölcsizni, amúgy is vissza kell állnia a délutáni alvással, mert elég későre csúszott mindig, úgyhogy kicsit próbálom napról napra előrehozni.
Szombaton értünk haza, vasárnap még lerohantunk Szegedre, apósomnak szülinap, meg unokatesónak.... Ma reggel jöttünk vissza. Itthon van mit csinálnom, kipakolás, egy hegyni szennyes, és megint neki kéne állnom a halogatott melónak is.
Cuccok-kellékek beszerzésével nagyjából megvagyok, unokatesóméktól még most szombaton kapjuk vissza a pici ruhákat, akkor még majd látom, kell-e vmi.
Réka új bútora 2 hét múlva érkezik, már nagyon kíváncsi vagyok...

úgyhogy zajlik nálunk is az élet rendesen, nem unatkozok. GOndolom az elkövetkezendő 2-3 évben nem is nagyon fogok....

HIrtelen ennyi sok lett..... Bocsi érte.

Ovis infókat továbbra is várom, ha van valakinek akár hallomásból, vagy tapasztalatból...

Pusz: Panna

panna1
 
 


Kismamiknak kitartást! Pont a szép tavaszi időben lesznek majd meg a babák, mert a tévéhíradó szerint jön most a tavasz:) Alig várom!
Képzeljétek, Dorka már egyedül eszik és kisasztalnál, kisszéken ülve. Etetőszéket el is pakolhatom most már. Tök jóó:)
Szépen kanalazgat, persze megy mindenhova az arcán, de egyre kevesebb a mellépakolás. És úgy szalad, hogy konkrétan én nem is érem utol. Nagyon cuki és mindig többet és többet tud (mint persze minden baba, csak mindenkinek a sajátja érdekes nagyon, hiszen őt látom minden nap):))
Pénteken farsangra megyünk, nagyon jó lesz, Dorcit beöltöztetjük. :-)

Egy kérdés: Van más játszóház is a Kipp-koppon kívül, ahol nincs nagy tömeg és nyugisabb?
Vendég
 


Twist!

Édes lehet Dorka,és ezek szerint kis ügyes is. Játszóház Gödöllőn van még a Tesco mellett a főútról látni (fitness is van ott), nem tudom a nevét. Mi ugyan ott még nem voltunk, úgyhogy nem tudom, hogy mennyire felkapott...

panna1
 
 


Panna: köszi szépen.) Majd megnézzük :wink:
Mi ma voltunk oltáson, most először nem sírt sokáig. Sőt, mire a dokszi beírta a könyvébe az oltást, már kacagott és dumált ezerrel:)

Neked kislányod, vagy kisfiad lesz?
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket! Tényleg hihetetlen mennyire szalad az idő!

Twist: NAgyon ügyes Dorka! Eszter még nagyon messze van az önálló evéstől. Néha kanalazgat, de akkor sokat kell utána takarítanom :shock:
Játszóház: van a CBA mellett egy másik is, a Ramazuri. ott voltatok már?


Múlt héten Eszti is kapott szurit, de előtte még kifúrta a fülét a doktor néni. Gyönyörű fülbevalós nagylány lett :lol: Szerintem az, hogy lefogtuk jobban megviselte, mint a szúrás. A szurit pedig utána már észre se vette. És ár nagyon megy a formabedobózás neki, annyira ügyes. Persze nem mindig a jó helyen próbálkozik, de legtöbbször elég kitartó és végül csak sikerül eltalálni a megfelelő lyukat :lol:

Kismamák hogy bírjátok? Nektek is nagyon rohan az idő, nem?


Piri

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Teszek fel fotót az evésről. Ma farsang volt, azért van arcfestés az arcán:)
Kép

A Ramazuriban még nem voltunk, de a honlapján nem láttam fotókat a játszóház részről, árakat sem, ezért meg sem mertem próbálni. De azért majd megnézzük.
Nagyon szeretnék már játszóházba menni, csak az tart vissza, hogy legutóbb is torokgyuszit kapott ott Dorka (a játékokat mindig a szájába veszi) és 1 hónapig volt beteg. Az nem hiányzik.

Mérnökasszony: de jó, örülök, hogy szép kis fülbevalója lett a nagylánynak:) És hogy ilyen ügyes volt a szurin:) Édes lehet, már rég láttuk!
Vendég
 


Ramazuriban én egy éve érdeklődtem, és azt hiszem a játszóház megszűnt, gyakorlatilag bölcsiként működik. De egy telefont azért megér!

Twist! Dorka ilyen türelmes volt amíg festették az arcát? Ügyes csajszi!
ELőkét nem használtok zsebeset? Nekünk az ilyen sima nem jött be, mert amit RÉka mellépakolt, az mind az ölében kötött ki. Bababolban kapható (meg Tescoban is ) nagyobb méretű, lemosható, zsebes..... Csak egy ötlet,bocsi...

Második gyerkő is csajszika lesz nálunk. Legalábbis eddig mindig azt mondták.

Mérnökasszony! Gratu a fülbevalóhoz Esztinek! Nálunk apa hallani se akar róla. Fromabedobó RÉkánál is nagy kedvenc volt :D
Szombaton du. 5 körül nem voltatok véletlenül a Gombai cukrászdában? Mintha Esztit láttam volna, csak rohantam, mert mentünk NYíregyre és csak a tortáért ugrottam be...

panna1
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Twist,
Nagyon szupi kis képet hoztál! :) Nagyon édes Dorka! Ügyi!!!

Mérnökasszony,
Gratula Esztinek a fülbevalóhoz! Hozzál majd képeket.

Rólunk:
Én megfestettem a kisleány szobát. Egész szép lett :) Meg tegnap összeraktam a cuccokat. Még 1-2 darab vár most száradásra (köntös meg ilyesmi), ami még a csomagba kell.
Pár napja meg hajtom a homeós bogyókat (cimicifuga, caulophyllyum), mert eléggé hiánycikkek. De végül ma sikerült beszereznem.

Nem tudom Blankám visszafordult-é...remélem. Néha úgy érzem, hogy talán ismét lent lehet a feje, mert jobban lent érzem ha csuklik -ezt akkor éreztem így, mikor fejvégű volt. farosan fentebb éreztem a csuklás mozgását. De hát a fene tudja. Majd 22én kell mennem ismét dokinőhöz, akkor majd kiderül változott-e.

Az ellenanyag vizsgálatom eredménye ma jött meg, és nem nagyon tudom, hogy mi van. Ugyanis egy ponton azt írja,hogy az ellenanyag szűrés eredménye negatív, de ugyanakkor meg jelzi, hogy van anti-D antitest és, hogy csak spéci vérrel transzfundálhatnak- ha kéne. Szóval nem értem. De olyan most nem volt feltüntetve,hogy kellene ismét kontroll. Lehet az azért, mert az már a szülés időpntja lenne szinte? Nem tudom.
Nem hívtam még a dokinőmet, lehet majd csak a vizsgálatra viszem az eredményt, hisz szerintem előbb úgysem kell semmihez.

Teszek pár képet (még karácsonyi :D )
Kép Kép Kép Kép
A kis makimajom középen :D

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabo! Gyönyörű a nagyfiad! Kitartás a véghajrához!

Ma beugrottam bababörzére, a KÖves utcába (reggel a bölcsiben láttam a szórólapot), vettem a Picurkának levegőztető overallt, meg néhány vastagabb kardigánt, nacit. Réka nyár közepén született semmi vastag cucca nem volt. Most már ez is kipipálva... Még egy Tesco-s vékony takarót akarok aztán sztem semmi nem kell más neki.
Hétvégén érkezik RÉka bútora, én utána mosok, pakolok csak a kis Pocakmanónak, addig dobozban a cucca. El se férne...

Na megyek lánykámért,mert ma a bölcsi se volt neki elég, átment szomszédolni....

panna1
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Panna: Köszi az infókat!!:) Gondoltam, hogy a Ramazuri nem játszóház már, mert nagyon eltűnt ez az infó a honlapjukról. Zsebes előke megvan:) Tényleg szépen felgyűlik benne pl. a kenyérmorzsa és az ital is, kevesebb megy a ruhára.
Bababörze jó lehetett! Nekünk most mindenből 86-os méretet kellett venni, így nagy bevásárlásban voltunk. A 80-asoknak annyi, hiába vettünk egy csomó mindent, csomagolhattuk be a ládába, nem jók már. És most új szandi kell ismét, 20-as méret és csizmácska sem ártana. Néztem a Triangolóban lévő kínai cipőboltban, mert ott jó áron vannak, de husi lábra nem volt jó egyik sem, végigpróbáltuk a boltot. Van jó és nem drága cipőbolt valahol?

Gabolino, gyönyörűek a fotók, jó nézni a kis családot:)
Ellenanyaghoz nem értek, majd a dokszi.
Vendég
 


Gab: Gyönyörűséges Andor ! Ti is nagyon szépek vagytok,mint mindig! Visszaforduláshoz drukk!!!

Dorkaanyu:Neten nem akarsz cipőt venni,nézni?
Több hely is van,pl.:


http://gyerekcipo.com/

Fanninak is magas a lábfeje, a Superfitek mindig jók és a Supy cipők is, de pl.az angol cipőkből több szélességben vannak (Gabó most Clarksokat hord,nagyon jók).
Vendég
 


Sziasztok Lánykák!

Köszönjük szépen a szép bókokat, dícséreteket! :)

Hoztam ismét pár képet. Ezennel a királylyány szobáról.
Íme a lányka szoba festésem (bár el akartam húzni az ágyat a fotózáshoz, de após megelőzött-ő csinálta a képeket-szóval most ilyen van, kicsit belelóg a forgóka, de azért látszik)
Kép Kép Kép

Persze frankón elrontottam már az elején. Ugyanis annyira belelendültem,hogy rózsaszín ég legyen (hogy lányos legyen picit, nem baj szerintem ha nem valós), hogy véletlenül a kép kontúrját is rózsaszínre csináltam,holott azt vaniliás-sárgásra terveztem Kijavítani már túl macerás lett volna-mire rájöttem.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok Lányok!
ezer éve nem jártam erre, ugyan volt mentségem is, pár napig kórházban tartottak, mert az egyik laborleletem nem volt valami fényes, szerencsére mostmár minden rendben, és az utolsó 2 hetet itthon, nyugodtan tudom eltölteni. Azaz max. 2öt, mert az UH-s doki és az én dokim is azt mondta, lehet, hogy jövő héten már babázhatunk:) a kisfiam állítólag 3600 gramm, ha tényleg ekkora, akkor én sem szeretném még 26-ig növeszteni odabent, inkább idekint:) Csak tudnám hova nőtt ez a gyerek, most 6 kg súlygyarapodásnál tartok, és ugye ezek szerint ebből a gyerek elég sok:) Pedig én 3100-el születtem, a férjem pedig 3400-el. Hol marad ilyenkor a genetika???????????????????????????????? Na, azért bízok abban, hogy ezt a súlybecslést nem szabad nagyon komolyan venni:)

Panna: A dokid tényleg szimpi, volt szerencsém vele is többször találkozni, aki viszont totál megnyerte a szimpátiámat az a Pálffy doki, aki a Margitos UH-s részleg főorvosa is. Amikor kiengedtek megkérdezte, minek megyek én haza, úgyis jövök vissza hamar, hiszen a kölök nagyon kitöltött már:) igaz is. Keményedik is, fájdogál is, szóval készülünk már:)

Gabolinó: Állati a szoba festés, én is lefotózóm majd, hogy a barátnőm mit alkotott a szobába, egy egész VUK jelenetet, van vadászkutya, meg a békák, varjú, VUK, Karak, süni.... Szóval állati:) Remélem megfordul a Picur. Az enyém a 20 hét óta lógatja irányban a fejét...

Dorkaanyu: a kislányod nagyon ügyes, és önálló. Gratulálok nektek:) remélem így halad tovább:) milyen cipőt szeretnél? én most rendeltem unokahúgomnak dr puttósat a vaterán, és jóval olcsóbb volt még postaköltséggel is, mint a boltokban...

Náthások gyógyuljatok... Nekem 1 hónapja nem bír az orrdugulásom helyre jönni...

Nálunk gyerekszoba és kórházi csomag is kész... Majd csak az újszülött receptsort kell kiváltani:)

Legyetek jók:)

Kép
vargabori82
Csomád
 
 


Gabolino, hú, nagyon szép a kislány szoba!

Bori, örülök, hogy hazaengedtek a kórházból. Hogy vagy, hogy bírod? Gratula a betöltött 38. héthez, most már bármikor kibújhat a kiskrapek!
Szeretnék szandált a kislányomnak, ami 3 csattos, vagy felül tépőzáras+2 csattos. És főleg fontos, hogy a talpa csúszásgátlós legyen, mert állandóan elcsúszik a rossz minőségűben. Nem jó a hasított bőr sem, nem tudom tiszítatni.
Mi az az újszülött receptsor?
Lehet, hogy nagyobbra becsültél a picúr súlyát. Nekem is Dorkát 4 kg-ra becsülték és 3400 g lett.
Majd mesélj, várjuk a fiatalurat nagyon!

Dorkám tüszös mandulagyulladást kapott, ne tudjátok meg!...
Elég sokáig magas láza volt, nagyon meg voltam ijedve. De most már jól van, újra a régi hál Istennek! Ilyen betegséget sose kapjon egyikőtök kisgyereke sem, senkinek sem kívánom, nagyon ijesztő ugyanis.
Vendég
 


Gab:Nagyon szép lett a csajszoba!!!

Kép
Vendég
 


Gabo! Szép lett Banka szobája! A festésen meg nem látszik, hoyg nem sándékosan csináltad iylenre a kontúrt! Ügyes vagy!

Dorkaanyu! Első szandink puhatalpú volt, Pediped-es. RÉka nagyon szerette, de így utólag lehet, hogy inkább haygományos szandi kellett volna. Mondjuk télen sokat volt bent csúszásgátló zokniban, lehet az se tett jót neki, mert kicsit befelé dől a talpa most, vagyis olyan, mintha bokasüllyedése lennne.
Aztán nyár elején Dr. Punto-kat hordott, 4-5000 körül van az ára. HOgy hol tudod megpróbálni az jó kérdés, de én is neten rendeltem, nem votl gond a magasságával. Most fél éve én már csak Salus-t veszek neki szandiban, mert az suppinált (kifelé döntött sarok) és ez jól korrigál. Ez 6-7 ezer között van, és itt Kertesen egy csajtól szereztem be (nála lehet próbálni is). Nekem is mennem kell megint hozzá, mert elég rendesen kinőtte RÉkus.
Szóval ha lehet, sztem ne kínai cipőt vegyél, hanem ami tényleg jól tartja a bokát, nehogy később gond legyen. Ja, és pár ortopéd-boltos mondta, hogy ne legyen harántemelő a cipőben, mert nem tesz jót. Mondjuk a Punto-k ilyenek. :cry:

Bori! Megy a drukk továbbra is! Privi ment!

panna1
 
 


GYors helyzetjelentés rólunk:
Csütörtökön voltam dokinál, méhszáj zárt, de továbbra is rövidült, Mg emelt adag és reméljük nem lesz gáz.

Szombat hajnalban és reggel hánytam egy rendeset, délelőtt jártányi erőm se volt, pedig úgyvolt, hogy megyek férjemmel Győrbe, Réka bútoráért. Ehelyett itthon lábadozás.
Ő elhozta, délutánra kicsit muszáj vol összeszedni magam: bútrotakarítás,pakolászés... férjem, apum bútort hordott, szerelt, fúrt faragott, este 7-re kész is lettünk. Másnap bepakolászás nekem, meg hát 4-5 emberre főzni, reggeliztetni, ebédeltetni, vacsiztatni. (Apum itt van egy melósával csütörtök óta, burkolják a pincében a helyiségeket) Szombaton még tesóm is itt aludt. Ja, és vasárnap 2x2 órát a szomszéd 2gyerek is itt ugrándozott.
SZóval estére kivoltam rendesen, vasárnap óta köhögök durván, ma megyek a dokihoz, azért hallgassa meg a tüdőmet....

Tegnap Rékával műszeres allergia-vizsgálaton voltunk, kiscsajszim az alábbiakra allergiás: tojás-sárgája, sajt, búzaliszt, poratka. És az MMR oltást ki kellene vezetni homeopátiásan, mert még zavarja a szervezetét.... Ezektől vannak valszeg a kiütései, ekcémája. TÉrünk át családilag a rozslisztre,.grahamlisztre.... Próbálom majd minimalizálni az allergéneket. Azt hiszem kakaós csigát is meg kell majd próbálnom más lesztből, mert lesz amúgy nemulass....

Na most megyek, még szalad a ház, és dolgoznpm is kellene...

panna1
 
 


Csajok még két kérdés:
Holnapra játszóházazást ígértem RÉkának. Esetleg délelőtt csatlakozik-e vki a Kipp-koppba úgy f11 körül?

Van-e olyan zenélő-forgó a babaágyra, aminek felső részét oldalra tudom hajtani. Sztem baromira útban tud lenni, amikor a gyerkőt az ágyba rakom....Szóval tudtok-e ilyet?

panna1
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: