Új privát üzeneted érkezett!

Szia Dóra!

Nem tudom mi van a többiekkel, jó nagy a pangás. Biztos a szép idő miatt.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Hahó!
Megvagyunk mi is!
Vasárnap Tokajban voltunk a szüreti napokon!Fantasztikus volt,végig Balázs után rohangáltam.Nagyon bejött neki a tömeg,meg persze a zeneKép
Megoldódni látszik a kukacproblémánkKépMa este fürcsi után vissza tudtam húzni nekiKépKépNagyon happy vagyok!Holnap megyek is a védőnőhöz,amúgy is meg akarom mérni már a kicsi szivemet!
Többiek hogy vagytok??
Petra bírod még???
Szép álmokat mindenkinekKép
Ági
csagi
 
 


ÁÁÁÁÁ,tényleg Petra BOLDOG NÉVNAPOT utólag!!!!!!!
csagi
 
 

 
 

Szia Ági!

Biztosan jó volt Tokajban, szép időt fogtatok ki!
Örülök, hogy megoldódott a kukacproblémátok, ettől én is tartok egy kicsit, bár még egy kicsit odébb van.
Én jól bírom, köszi, és a névnapi köszöntést is!
Már csak 11 nap!

Jó éjszakát és szép álmokat mindenkinek!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!!!!!
Még egyben?????Kép
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Igen, még egyben. Ma voltam NST-n és UH-n. Minden rendben, 3400g Bence, csak egy kicsit kevés a magzatvíz, ezért hétfőn megint menni kell.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Mindjart megüt a guta!
Képzeljétek a védőnőm egész nyáron szabin volt, most állt vissza dolgozni.Kb május óta nem láttam, mindig vki más volt helyette, erre ma egy fél órára elmentem itthonról, és mire hazajöttem itt várt egy papír, hogy keresett személyesen.Nekem nem adta meg a telefonszámát sem, de neki megvan az enyém(mobil +vonalas is), és nem szól ide előtte h. jönni fog.Jó mi?
Így le vagyok tudva, hisz ő itt volt, a dolog ki van pipálva!
Holnap amúgy kellene menni hozzá, mert se magzatmozgásszámlálós papírom, se ellenanyagszűrős vérvételi lapom sincs, pedig a jövő héten vérvétel!
Ennyit erről . Kíváncsi vagyok vissza fog e jönni.Most már mindig itthon kéne ülnöm,és őt várni??Legalább szólna h.melyik nap akar jönni!
Amúgy minden rendben mindenkivel? Élvezitek ezt a gyönyörű időt?
Sziasztok

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Petra! Örülök, hogy jól vagytok és ne aggódj a kevés víz miatt. Ez így a vége felé már nem gáz.

Dóri! Ne is reménykedj, ogy be fog jelentkezni a védőnő. Sem most, sem később. Nem szokás. Ha meglesz Petike, akkor is csak úgy fog menni.

Ági! egyetértek veled, hogy ezek a kirándulások jók-jók, de nekünk uolyanok, mint otthon. uúgy szaladsz a kicsi után, uúgy egész nap talpalsz. Most kitalálta a férjem társasága, hogy menjünk Egerbe egy pár napra. Tkp. örülnöm kellene neki, de mégsem tudok. Nekik jó, ott még senkinél nincs baba és így bele sem tudják magukat képzelni a mi helyzetünkbe. Hát, lehet jobb lenne, ha egyedül menne a férjem. Majd meglátjuk. Úgyis csak hulla lennék, még talán jobban, mint itthon. Mert ott figyelni kell: ne zavard a szomszédot a sírással, senkit ne zavarj kaja közben, vigyázz a medencében, stb...

Képzeljétek! Voltam mamográfián, életemben először, mert nagyon fájt a mellem. Ahhoz képest, hogy dec-re lett volna időpont(röhej), anyukámnak sikerült kisírnia egyet a múlt hétre, csütörtökre. Nincs semmi baj. Persze azóta is majd leszakad, főleg a bal.
Élvezzük a jó időt, egész nap kint lennénk, ha családiban laknánk.
Ja, és alakult egy baba-mama klub itt, a Vasutas műv.házban. Majd ugye eljöttök, ha már mindeki lebabázott?! Ági, lesz kedvetek néha bejönni?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Balázs és apája elment a szokásos heti vizitre TokajbaKép
Nyíregyen voltunk ma,pelust akartam venni a tescoban,de nem volt se ott,se az intersparba.(libero bugyi pelus)Venni kellett egy új csőröst is mert a régit leamortizáltaKép
Hazafelé bementünk a best-martba,vettünk Balunak egy farmert meg apának nadrágot.
Valaki járt már ott?Elég olcsó hely és nagyon rendesek a kiszolgálók!!!
Jó babaholmik is vannak!!!
Meg a Skálában is van egy-két jó babaruha(kicsiknek való)!
Petra!
Mostmár tényleg nincs sok hátra!Jó hogy minden ok!!!Jó nagy fiúcska leszKép
Dora!
Hozzánk egyetlen egyszer volt a védőnő,amikor Balkó megszületett!!
Az idő szupi!!Tisztára nyár vanKép
Csilla!
Hát igen,mi anyukák ilyenkor jobban lefáradunk mint otthon.Mi pl. jövő hét végén megyünk Ukrajnába,vásárolni meg apcinak van valami ismerőse ők fognak minket körbevezetni és náluk alszunk.Én még nem találkoztam velük,de állítólag nagyon rendesek.Egy egész emelet a miénk lesz nálukKép
Balázsnak akarom megnézni az autósülést meg ruhák...
Húúú,ma kinéztem neki egy Adidas melegítőt!7500ft voltKép
Reménykedek hogy ukránba olcsóbb lesz.
Hát igen ez az időpontos dolog elég gáz!!!Gondolj bele hogy ha valakinek nagy baja van és azon a 3 hónapon múlna az élete!KépEz a magyar egészségügy sajnosKép
Tök jó ez a baba-mama klub!!Voltatok már?Bárcsak itt is lenne ilyen,mindegy majd Pesten!Ha eljutunk oda valahaKép
Na megyek mert sokat írtam!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok,

Lányok nektek bébikorban melyik pelus jött be? Vagy próbáljam végig mindet? A Fixies(amit a kórházban is adtak) és a 14 emeletes alatt, amit a csaj nagyon dícsért nekünk egyértelműen nem jött be, eddig talán a Huggies a legjobb, a Dm-es sem rossz. Amugy létezik olyan pelenka, amiből létezik külön fiú ill. lány? Kisfiam két szopi között annyit termel, h. nehéz a pelenka a sok pisitől, amugy lehet jók ezek a pelenkák csak velünk van 'baj'?
Másik nagy kérdés: mivel fürdettetek csecsemőkorban ill. sampont használtatok külön? Ez a vízen úszkáló fürdetőkrém nekem nem meggyőző, a boltokban kaphatók közül melyik jó?
ELőre is köszi a választ.
Holnap leszünk két hetesek és edig nem merészekdtünk ki az utcára, holnapra tervezzük .... hááááát kíváncsi vagyok mi lesz. Ma háromnegyed órát töltöttünk az erkélyen és utána manócskánk 5 órát szundizott, éjszaka előfordult már 7 óra non-stop alvás is, de ez a nappali feltünő volt.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Tünde!
Próbáltad már úgy a fürdetőkrémet, hogy egy pohárkában kevés meleg vízzel elkevered csomómentesre, és úgy rakod a fürdővízhez?
Egyébként Kristófnak nagyon érzékeny bőre van, volt olyan babafürdető meg testápoló, amelyiktől hólyagosra kiütött... Kép
Mi mindenfajta pelust használtunk már, de a dm-es bejött és árban sem rossz!
Ági!
A dm-be is van bugyipelus (babylove a saját márkájuk) és az a baráti társaságunkban is bejött mindenkinek...
Jaaa, és nekünk sajnos kukacproblémánk van Kép mennünk kell az urológiára, de nem tudom, mikorra lesz beütemezve...
Mi is vásároltunk már a best-martban, és nekünk is bejött... (Tokaji út, közel a kg-hoz)
Csilla!
Igen, jól emlékeztél, Kristóf a Honvéd utcára jár bölcsibe. Ugyanazok a kajaárak vannak, mint máshol, ami plusz költség, az havi 3.000 Ft, amiből fejlesztik a játékokat stb...
Petra!
Én is lemaradtam anévnapi köszöntésről, most bepótolom : boldog névnapot kívánok!!
Egyben vagy még???
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Dóra!
Nálam sem jelentkezett be a védőnő, amikor volt, de ne sajnáld, hogy nem voltál otthon, semmiről nem maradtál le szerintem.

Csilla!
Nekem is azt mondták, hogy nem gáz a kevés magzatvíz, de azért hétfőn újra megnézik. Ha vészesen kevés, akkor megindítják a szülést. De ezen még ráérek izgulni.
Én még elmennék a helyetekben egy utolsó kiruccanásra, a hétvégén még biztos nagyon szép idő lesz. Azt mondjuk te tudod, hogy mennyivel nehezebb gyerekkel.
Örülök, hogy minden rendben veled, de akkor mitől fájhat a melled?
Mit csináltok a baba-mama klubban?

Ági!
Én is hallottam, hogy érdemes ukrajnában vásárolni, sajnos nem jutottam el, és már nem is igen fogok jó darabig. Majd mesélj!

Tünde!
A gyógyszertári fürdetőkrémről én azt hallottam, hogy a kád aljára kell kenni és a vízsugártól felhabosodik Természetesen még nem próbáltam, lehet, hogy úgy jobb, ahogy Zsuzsi írta, mind a kettőt hallottam már.. Ha mégsem jön be, kérdezd meg a gyógyszertárban, hogy melyik nem okozhat allergiát, azt hallottam, a Sanosan-nak van ilyen popsitörlője, de a többi termékét illetően még nem tájékozódtam. Hú már két hetes Zalán! Biztos jót tesz neki a friss levegő, ma is milyen szép idő volt. Én sövényt nyírtam, nem bírtam bent ülni. Ti családi házban laktok?

Zsuzsi!
Köszi neked is köszöntést! Még mindig egyben vagyunk, és minden a legnagyobb rendben.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Tünde!
Szerencsére Balázs nem volt allergiás semmire!
Én az első hónapban a nivea baby olajos babafürdetőjét használtam,mert nagyon hámlott a bőre.Meg még kenni kellett napraforgóolajjal is.
Utánna johnson-t használtunk(a mai napig azt használunk vagy gabit)
Pelenkát mi pamperst használtunk mindíg.Nekem nagyon bejön!Egyszer vettem huggiest de nem tetszett.Most úgy veszem hogy egy 74(?)-es pampers+egy libero up&go(kb 25db.),ez így elég egy hónapra.
Van egy ismerősöm akinek a fiánakegyik pelenka sem jó,mert annyit iszik hogy mindegyikből kifolyik a pisi éjszaka.Pont tegnap panaszkodott nekem megint!Szóval van ilyen látod!!!
Zsuzsi!
Holnap meg is nézem akkor a dm-ben mert megyünk a piacra!
Nem jön valaki arrafelé?Kép
Vettünk ma egy cd lejátszót az autóba(mert ugyebár kilopták mikor apuci összetörte a kocsit),csak még hangszóró kellene(de minek???Kép)
Petra!
Nem sövényt nyírni!!PIHENNI!!!!
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Ismerős ez a cd lejátszó téma, nekünk is elloptak egyet, most van egy másik de mp3-as kellene, ja meg egy mélynyomó a kocsiba, csak a Bence kedvéért:-))
Jó, pihenek. Amúgy tényleg elfáradtam egy kicsit, most majd le szakad a derekam és a kezem fáj a metszőollótól.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra! Tünde! Dóri!
Fürdető:Mi napraforgó olajat használtunk+gyógyszertári krémet együtt. Én elégedett volatm vele. Úgy 8 hónapos korától kezdtem el a Gabi fürdetőt, de előtte még mindig bekennem napraforgó olajjal. A Johnsont én nem szeretem és így Flórán sem próbálgattam.
Pelus: Pampers vagy dm-s. Mindkettőt használjuk, mikor melyikre futja, mert ugye a dm-s lényegesen olcsóbb. Ja, meg van egy pelusbolt Oroson, ott szuper bugyis pelusok vannak 38 ft-ért. És nem enged ki semmit.
Popsitörlő: Abból is a babylove-ot használjuk.

Ági!
Mi az a best-mart?
Még sosem voltunk Ukrajnában vásárolni, de mindneki dicséri. Barátnők ezerrel járnak ki Nike cuccokért. De állítólag egyedül nem érdemes menni, csak olyannal, aki már járt és van ismerőse a vámnál. Egyébként nem szólnak rátok a vámosok? Vagy adtok nekik pénzt?

Zsuzsi!
Szóval akkor az a bölcsi uaz árban, mint a többi csak + 3e?
És én teljesen hülye vagyok a témában: mi az a kukacprobléma (nem lehet hátrahúzni a bőrt, mert talán ez szokott lenni)?

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
A rendőrigazolvány sok mindenre jóKépKép
De ha kell adunk is,állítólag 200ft-okat kell.Még így is megéri!
Törlőkendőt mi vagy pamperst vagy johnsont használunk.Mást még nem próbáltam.
A Best-mart ott van a piactól visszább.Jó hely,ugyan azok a dolgok vannak szinte mint a piacon.
Igen a kukacprobléma azt jelenti hogy nem lehet visszahúzni a bőrt.De egyébként ez általában 2-3 éves korra magától meg kell hogy oldódjon!
Na,a pelenkát meg elfelejtettem megnézni.Bár csak a piacon voltunk.Vettem Balázsnak egy ágynemű garnitúrát(párna+paplan) 1400ft volt.Egy másik helyen ahol csak gyerekcuccokat árulnak ott 3000 ft volt ugyanaz!A pofánk leszakadt!!!
Este megyünk megint nyíregyre mert a pláza parkolóban lesz valami rendezvény!nem jön valaki?
Ági
csagi
 
 


Hali!
Csilla!
Jól gondoltad, uannyi mint máshol + 3 E
Ági!
Sajnos a mi kukacproblémánk nem oldódott 3 éves korra... menni kell az urológiára, megmetszik neki... el sem tudom képzelni, hogy fog ez rá hatni... fél éven belül meg kell ejtenünk a dolgot...
húúúúú, hát akkor az a ricsaj hallatszik el eddig? milyen buli van a plázánál???

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Remélme nektek jobb éjszakátok volt mint nekeünk.Teljesen meg vagyok gyötörve, alig aludtam. vagy elrontottam a gyomrom, vagy összekapartam vmi vírust.Hajnal 3-ig kínzott valami8fájt agyomrom,hányinger stb), mire végre sikerült kitaccsolnom(bocs)és megoldódni látszott a dolog.Most mar jobban vagyok, de eléggé legyengültem, meg a hasi görcseim helyei is fájnak még.Petike viszont jól van, rúg-vág, ennek örülök.
Most megyünk anyukámékhoz, ma ott alszunk falun.majd az ő főztje kigyógyít! :-) Kép

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok,

Mindenkinek köszönöm a vélaszt. A fürdetőkrémet olvasztgatjuk már fürdés előtt jóval, de még igy is úszkál a vízen. Valahogy a jó babaillat hiányzik nekem, mert ugye annak semmi illata nincs. Pelenka látom, szinte mindenkinek más jön be, lassan jobban rá merem húzni a ragacsot picurka kis derekára, szerintem ezért jön ki kevesebb pisi, ha egyáltalán kijön v.mi.
Nem tudjátok popsikrémet kiirja a dokinéni ha elfogy? Árban a receptnek van jelentősége?
2 napja leesett a köldökcsonkunk, ugyhogy a pelenkázási mizéria ezzel is egyszerűbb.
Sajnos tegnap óta van mérlegünk. Ha rajtam múlik biztso nem lett volna sosem ... de lett, mert mindenki elkezdte mondani, h. mérni kell a gyereket. Erre tessék bejött amitől tartottam, ugye mivel mi elég nagynak születtünk, többet is kell ennünk (legalábbis a tankönyvek szerint) erre persze a mérleg azt mutatja, h. kevesebbet szopik picur, pedig van sok tele pisis-kasis pelusunk ill. manócska továbbra is nyugis jó baba, ami szerintem arra utal, h. ő elégedett a tejtermeléssel. Erre elkezdtem ezeket a tejelválasztást serkentő teákat még jobban magamba döngetni, h. legyen több tejcsi, aminek az az eredménye, h. éjszaka is alig értem ki a slozira, mert állandóan pisilnem kellett. Ti mit tettetek, ha egyáltalán volt ilyen, h. mérleg v. a baba jelezte, h. kevesebb a tej az előírtnál? Rohantatok tápszerért a gyógyszertárba?

Petra,
Örülök, h. sikerült beszélni a szülésznővel és szimpatikus is. Tuti jó kezekben leszel, kíváncsi vagyok majd neked milyen tapasztalataid lesznek a kórházról stb. A jelszó: ne várj sokat és akkor nem érhet csalódás. Lassan neked is itt az idő. Kívánom, h. olyan boldogan menjél szülni, mint én, mert akkor egy szép elémény lesz.
Kérdezted mit vettünk meg feleslegesen, ami nekem biztosan az az Avent ISis mellszívó + via tárolópaharak, babaolló (abszolút nem vág semmit), a kiskádba a baba testére kialakított kádbetét, egy halom 50-es és 56-os ruha rugi és body. A nem éppen olcsó Prince Oliver 56-os body eleve bekerült a szekrény aljára, pedig 54 cm-rel születtünk. No comment. Ruhát tényleg szülés után lenne érdemes venni, de ki birja ki a 9 hónapot a babaruháknak csak a nézegetésével.
Bocsi, h. itt válaszoltam, de egyszerűbb volt.
Szép napot mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!
Tünde!
Meg is válaszoltad magadnak a kérdésed mérleg ügyben!
Ha nyugodt,kiegyensúlyozott baba,megvannak a napi pisis pelusok akkor nincs semi baj!Hagyd azt a mérleget a csudába,elég egy héten egyszer megmérni!
Nálunk amúgy 3 napig volt mérleg,de csak este mértem meg vele.
A teát én több mint fél éves koráig ittam!Meg is lett az eredménye szerencséreKépÁrtani te sem ártassz vele ha iszod!!!
Hál'istennek nekünk nem volt olyan probléma hogy kevés volt a tejcsi!Ilyen esetben azt szokták tanácsolni hogy gyakrabban szoptass,mert akkor több tejcsi termelődik.De ahogy írod neked van sok,tehát ha éhes a baba van mit ennieKépMert ha éhes úgyis enni fog!!!!!
Popsikenőcs:
természetesen ha elfogy felírja az orvos!!Írasd fel nyugodtan,mert ha recept nélkül veszed több mint 500 ft,recepttel pedig 100 ft sincs!!!!!
Zsuzsi!
Valami sörünnep van a parkolóban,ma asszem l.l.junior koncert lesz amire akkor sem mennék el ha muszáj lenneKép
Ja,amúgy mégsem voltunk tegnap!
Dora!
Velem is volt egy hasonló,kb. félidős lehettem.Csak én egy csomag mogyorós chips-től lettem rosszul.Orvost hívtak hozzám,az meg még mentőt is hívott,de addig jobban lettem.Azóta is ezzel szivat a családomKép
Petra!
Na mizújs?Mi van a szülésznővel?Beszéltetek?
Na megyek takarítani!
Ági
csagi
 
 


Képzeljétek!
Tegnap volt először, hogy egész napra elmentem (Eger, elég messze van+órák) és anyukámmal meg apával volt Angyalka. Egész jól bírta, nem sírt utánam, csak aludni nem aludt egy szemet sem. Úgyhogy tegnap este már le kellett tenni fél nyolckor, mert totál ki volt purcanva. Azért örülök, hogy ilyen jól ment, mert halálra aggódtam magam miatta, de így a következő konzultációk alkalmával már nem leszek ideggörcs.

Tünde!
Nem számít a mérleg, csk a baba közérzete.
Én sajnos az elejét elbénáztam és volt vagy 2 hét, míg "éheztettem", de aztán rájöttünk, hogy "csak" azért sír, mert még éhes. Az volt a baj, hogy 2 perc szopi után elaludt, de fél óra múlva újból éhes volt. Na, mire rájöttem, addig eltelt két hét és mi azt hittük, hogy a hasfájás miatt sír. De utána már semmi gáz nem volt. Én csak a súlya miatt méregettem, a kaját csak az elején.
Miért nem volt jó az Avent Isis melleszívó? (Én nem használtam, mert nekem problémáim voltak és csak a kézi fejés vált be, de a többieknek bejött.)
A teát igyadd, én is ittam (Milupa) és 8 és fél hónapos korában magától hagyta abba, a tejcsim pedig el kellett apasztani, annyi volt.

Dóri!Petra!
Minden oké? Dóri, túl vagy a rosszulléteken?

Kép
nycsilla
 
 


Szaisztok!

Igen már jól vagyok, hamar átment rajtam a dolog. Egy éj+ a szombat, de tegnap már kutya bajom nem volt. Lehet h. csak gyomorrontás volt, de kissé beparáztam, hogy meg is szülök, mert a hasam eléggé fájt, na +keményedett is.(egy kevés metaxa segített)
Most tökéletesen érzem magam, és nagyon élvezem. Szerdán megyünk az 1. tanfolyamra, kíváncsi vagyok milyen lesz. A múlt héten beszéltünk a szülésznővel is, tök szimpi volt és ez nekem megnyugtató.elég gyorsan telnek a hetek, észre sem vesszük és már Petike jelentkezni fog!Lassan kezdek izgulni is, de már nagyon várjuk h. végre hármasban legyünk!!
Petra! Hogy állsz? Jól bírod még?
Szép napot nektek!!

Kép
dora1980
 
 


Felettébb gyanús nekem Petra eltűnéseKép
Csak nem.....?KépKépKép

Balázsnak tegnap kibújt a 10. fogacskája!Azt hittem akkor minden a régi lesz,de nem.Este 10-kor aludt el,reggel pedig már 7-kor fennt volt.Viszont délután 1 órától 5-ig aludt.Ez rekord a javából!
Eyébként ma 17 hónapoKép
Nekem meg szombaton lesz a szülinapomKép
Na,jó hogy eszembe jutott hogy nincs biztosítás a kocsin(úgy persze nem engedtek volna ki minket a határon).Apa el is ment gyorsan megkötni.Majd egy 20-as.A végén nem lesz mit elkölteni kintKép
Na megyek mert asszem hazaértek(voltak a banyánál,na jó anyósomnál).
Jó estét mindenkinekKép
Ági
csagi
 
 


Hello!

Petra tutira megszült! Hurrá!! Kép

Dóri!
Nekem nem jött be semmiféle konyak haskeményedésre és a doki is lebeszélt róla. Állítólag már kutatások bizonyítják, hogy több a káros hatása, mint az előnye. Persze kismértékben tuti nem árthat. Nem akartalak megint megijeszteni.
Az első órán nem igen fogtok újat hallani, inkább a 2. és a 3. lesz érdekes, mert ott mutogatnak és nem lesz annyira ijesztő ez az egész. Bár te amúgy sem vagy egy beszari típus (persze én, majd szívinkfartust kaptam a műtőtől, de aztán ott, egyenesben, már nem érdekelt, csak hogy meglegyen Angyalka).

Ági!
Isten éltessen mindekettőtöket sokáig, sok boldogságot, de mindenekelőtt jó egészséget kívánok!! (Flórának meg jövő kedden lesz az első szülinapja.)
Nem úgy volt, hogy a hétvégén mentek vásárolni?

Ja! Vasárnap lesz a 2. bababörze a Bujtosiban. 300 huf a belépő. Jöttök?
Kép

Kép
nycsilla
 
 


Szia Csilla!
De jó ez a kép te jó ég!!!!!!
Köszi előre a köszöntést,de csak most hétvégén lesz a szülinapom(15.én) és most szombaton megyünk!
Hallottam én is a bababörzét,de pont nem leszünk már itthon!Pedig erre várok mióta!?
Petra biztos megszültKépKépAnnyira kíváncsi vagyok már,remélem minden ok. velük és jól vannak!!!KépKép
Szép napot mindenkinek!!
Ági
csagi
 
 


A képen Flóra van, meg az apja. Meg az én kezem is Kép .

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Egy picit eltűntem, de rengeteg dolgom akadt! Tanulás, orvoshoz szaladgálás...

Még igazán nem tudtam visszolvasni! Isten éltessen minden ünnepeltet!

Én is nagyon kíváncsi vagyok Petráráékra!Kép Olyan izgiKép

Mi jól vagyunk, a kislegény egyre aktívabb, sokat focizik odabent!Kép

Majd jelentkezem még, de sajnos még mindig tanulnom kell! Petráról várom a híreket!

ÉLvezzétek ki ezt a jó időt, már ha lehet hinni az előrejelzéseknek, már csak 1-2 napKép

Szép napot minden maminak és bébinek!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Ja, és Csilla: nagyon édes Flóra! Én is úgy várom már a manónkatKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!
Hú, Petra vajon tényleg szül(t)??!
Jó lenne hallani róla valamit.
Csilla! Nagyon cuki a víz alatti fotó. A tanfolyamtól én sem várok sok újat, de azért el kell menni.(a papír miatt) A konyakról meg csak annyit, hogy a tehességem óta ez a második alkalom, hogy ráfanyalodtam, amúgy a 25 év alatt senki nem tudott belémtukmálni egy korty alkoholt sem.Erre is csak Petike képes! Én elhittem h. segít, lehet h. ezért volt hatásos!
Ez a magzatmozgásszámlálás elég nagy baromság.Én mindig vagy elfelejtemm számolni, vagy azt h. éppen hol tartok.Ha mindig itthon ülnék egyszerűbb lenne, de kinek jut eszébe rohangálás közben h. feljegyezze h. most rúgott a baba.Egyébként nekem annyira aktív, hogy képes reggel 9-10 között teljesíteni a tízet.Éjjel sem pihen!Esténként kezét- lábát megmutogatja hasfalon keresztül. Ez tök érdekes, bár kissé bizzarr is!
Ha vki tud Petráról vmit feltétlenül jelezzen!!
Megyek megszárítom a hajam, mert végre eljutottam odáig h. megmossam!
Sziasztok!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok,

Tegnap megvolt az első nyügis napunk. Elég furcsa volt, mert eddig Picurkánk szinte csak evett meg aludt én meg nyugodtan tettem-vettem egész nap, mondjuk ez sem jó, mert érzem, h. többet kellene pihenni.
Lányok, ti mennyire tudtátok betartani a gyermekágyi 6(?) hetet?
Amúgy rájöttem nem is biztos, h. a pelenkákkal van a baj, mert végre rájöttem, h. mire kell odafigyelni (fodrok, gumis részek kifelé nézzenek) és akkor bent fog maradni az anyag.
Ha valaki ráér összefogalalná nekem, h. kinek hány éves/hós a babája ill. ki babaváró megköszönném, mert sajnos visszaolvasásra nincs időm.

Dóra, ha jól veszem észre te még babaváró vagy? Pocakkeményedésre kell innod? Nekem kellett, de csak mikor már a 3. doki mondta akkor hittem el, h. komolyan mondják az alkoholizálást, nekem egy kis vodka őszibaracklével bejött. Mikorra várod a babát?
Arról mit tudtok, ha volt kint doktornő egyszer, /ez mondjuk 1 héttel hazaérkezésünk után volt/, a 2 hónapos oltásig kell még látnia a gyereket, mert nem igazán értettem, h. mit akart azzal, h. tanácsadásra ha akarok jelentkezzek be .... de az jött le ebből mintha nem is lenne fontos? Vagy mégis?
Petra szerintem is megszült, nagyon kíváncsi vagyok milyen élményekkel tér haza, de elsősorban remélem, h. a babával és vele is minden ok.
Szép napot mindenkinek.

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!
Nekem 17 hónapos nagyfiam van(Balázs).Én 19 vagyok(vagyis csak leszek szombatonKép).Rakamazon lakunk.
Balázs kb.2 hónapos koráig volt olyan hogy evett-aludt.De utánna sem volt vele sok gond,mert elvolt mindenhol mellettem ha tele volt a bendőjeKép
Mire érted hogy betartani a 6 hetet?
Az elején mi még anyukáméknál laktunk,így nem kellett semmivel törődnöm csak a babával.Ha ő aludt akkor én is!Így hamar felépültem testileg,lelkileg.
Két vagy három hónapig minden héten vittem tanácsadásra,ahol megmértük és a doki megvizsgálta.Nálunk ez úgy megy hogy minden szerdán jön a gyerekorvos a védőnőhöz.
Utánna átvittük Tokajba a mostani dokijához.Hozzá csak popsikenőcsért járunk szerencsére.Mérkőzni most is a védőnőhöz megyünk.
Szóval a lényeg hogy nem muszáj hordani minden héten,de gondolom a te lelkednek is megnyugtatóbb ha mindíg látja az orvos.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Petraaaaaa!!!!! Hol vagy?????

Ági!
Szerintem Tünde a házaséletet tiltó 6 hétre gondolt... Kép Így van?? (amíg nem kapok megerősítést, nem tálalom ki a családi életünket Kép)

Tünde!
Nekünk egy 3 éves kisfiúnk van és ha minden igaz, akkor januártól kezdjük a próbálgatást a következő gyerkőcre. Csak az a baj, hogy annyi kételyem van, hogy még nem vagyok biztos benne, hogy itt az idő... pedig minden szempontból elérkezettnek tűnik...

Csilla!
Nagyon klassza víz alatti fotó!! nem is gondoltam, hogy ilyen aktívak a ManócskákKép

Többiek???

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Miket írtok ti itt?
fruzsi1
 
 


Sziasztok!

Október 7-én 20:25 kor megszületett Pintér Bence!!!
3744 grammal és 54 cm-el született. Ma jöttünk haza a kórházból, minden rendben van mind a kettőnkkel, már 3 órája alszik a kis drága. Majd holnap jelentkezem kicsit bővebben, csak most még nem valami kényelmes ülni.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Én ápolónő vagyok, és elég sokmindenhez lenne hozzászólásom.
fruzsi1
 
 


Gratulálok Petra!
fruzsi1
 
 


Petra!!!!!!!!!!!!!
GRATULÁLUNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKép
Jó nagy babóca lett!Írjál majd ha lesz egy kis időd,meg persze erőd!!!
Mégegyszer gratulálunk!!
Fruzsi!
Üdv. köztünk!Hogy-hogy miket írunk?Mire gondolsz?
Ági
csagi
 
 


Szia Csagi!
Ápolónő vagyok, és elég sokmindent megcáfolok.
Remélem nem közösítettek ki.
Előre is köszönöm.
Fruzsi
fruzsi1
 
 


Szia Fruzsi!
Dehogy közösítünk ki!Itt az nem szokás!
Kíváncsian várom mit cáfolsz meg!De ténylegKép
Ági
csagi
 
 


Ptera!!
GRATULÁLOK!!!!!!!!
De jó már neked! Kíánok számotokra sok örömet, és nyugodt napokat, +még nyugodtabb éjszakákat!
Ha lesz erőd és időd légyszi mindent írj le, mert nagyon kíváncsi vagyok!(Elejétől-végéig a nagy napnak)

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a gratulációkat, hamarosan írok bővebben a nagy napról.

Fruzsi!
Üdv közöttünk! Hol dolgozol ápolónőként? Természetesen nem közösítünk ki, írj bátran nekünk.

Tettem fel fényképet Bencéről !!!!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok,

Petra, gratulálok a kis Vasgyurikához, gyönyörű baba, nagyon kíváncsi vagyok te hogy élted meg a szülést, a kórházat... és mennyire vagytok már összehangolódva a picivel. Pihenj sokat, de szerintem ezt most legalább egy hétig ugyis akár akarod , akár nem be fogod tartani, mert a rooming-in-ben nem alvásról szólnak az éjszakák? Vagy tévedek?
Lányok, hogy nektek min jár az eszetek? Visszaolvastam, tényleg nem voltam elég egyértelmű. Én a 6 hét pihenésre gondoltam, mert nekem tegnap kezdtek el többen is erről papolni, h. mi minden bajom lesz később, ha nem tartom be, de képtelen vagyok nem észrevenni a mosatlant a mosogatóban, a halom vasalnivalót ...

Csagi, nagyon fiatal vagy, én sokkal nehezebben adtam gyerekvállalásra a fejem, de nem vagyunk egyformák :-). Engem minidg azzal rémisztgetett a környezetm, h. milyen idős anyuka leszek a bölcsiben, oviban, suliban ... de nem zavar, inkább abban nem vagyok biztos, h. várunk a köv. babával 5-6 évet, amit eredetileg terveztem, mert akkor őt már jóval 35 felett szülném és látom mennyire paráztatják a 35-öt betöltött anyukákat. A mi gyerekorvosunk egy szóval sem említette a hetenkénti vizitet. Lehet felhívom, bár, ha nincs baj a védőnővel is meg tudom beszélni a kérdéses dolgokat.

Zsuzsimanó, csak hajrá a másik babával! Nagyon szép a kisfiad, biztos örülne egy kistesónak.

KépKép
tuzal
 
 


Petra!
Gyönyörű szép ez a nagyfiú!!!Kép
Tünde!
Az biztos hogy korán jött a gólya hozzánk,de nem bánom egyáltalán!Sőt!
Csak az a baj hogy így nagy lesz a korkülönbség majd a kistesó és közte.Mert most pár évig biztos nem lesz baby!Na,nem baj majd a 2. és a 3. közöttKépKép
Most megyek aludni,mert a napunk megint totál káosz volt!
Jó pihenést mindenkinekKép
Ági
csagi
 
 


Petra! Én is nagyon gratulálok ehhez a csodaszép nagyfiúhoz!Kép Sok erőt, és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek! Ha lesz erőd, és időd, gyere, nagyon várunk! Kíváncsi vagyok mindenre!Kép

Tünde! Nekünk mensi szerint febr.25 -re várható a kisfiúnk születése, de UH szerint inkább orientálódjunk febr.11 -re! (Igaz, ez nem számottevő különbség...)

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!
Petra!
Nagyon gyönyörű babátok van!! Gratulálok én is, sok tejcsit, meg miegymást!!!Kép
Írj hamar, én is kíváncsi vagyok!!

Fruzsi!
Szerintem itt mindenki barátságos, meghallgatjuk egymás véleményét, kiközösítés nincs Kép
(de szerintem kezdésnek írhattál volna inkább mondjuk valamiféle bemutatkozást....)

_Anita_!
Nálunk is több variáció volt arra, hogy mikor születik Kristóf... Kép

Zs

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Én is tettem be új képet a profilombaKép

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsi!
Ez a Kristóf már kész férfiKépKép
(de jó a torta!!)
Ági
csagi
 
 


Hello mindenkinek!

Petra!
Én is szívből gratulálok Bencéhez. Olyan aranyos kisfiú azon a képen. És egy csomó emléket eszembe juttatott, mikor Angyalka ilyen manó volt. Megkaptad a képeslapot?
Várjuk a beszámolód a szülésről, bár tudom, hogy ez az időszak teljesen hullává teszi az embert.

Tünde!
6 hét?! Tényleg jó lenne, ha betartható lenne, mert akkor tudnák regenerálódni testileg-lelkileg egyaránt. Nekem nem jött össze, mert a kórház utáni időszakban nem volt segítségem. Milyen jó volt Áginak, meg biztosan Petrának is, hogy ott van az édesanyjuk, ráadásul egy lakásban velük!!
Nem raksz fel képet a te babádról?

Ági!
Aláírtátok végül az adásvételit a házatokról? Egyébként a férjed azt nem bája, hogy ilyen messze lesz a családjától (anyjától)?

Zsuzsi!
Tetszik a kép! Most nekem is azzal jött anyukám, hogy tüzijátékos tortája legyen az első szülinapján, de nem tudom, hogy ilyen aprónak van e már értelme egy ilyen tortát venni.
Mennyivel hamarabb szoktattad be Kristófot munka előtt?

Kép
nycsilla
 
 


Szia Csilla!
Az adásvételi már kész két hete!Ma voltak a bankban úgy néz ki 2/3 hét és jön a lóvéKépKép
Gyakran fogunk hazajönni mert nekem még ott a suli,de hosszúpihenőkön is itthon leszünk úgyisKép
Na mennem kell teregetni,meg főzőcskézni.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok,

Most jöttem haza a bababörzéről???????????
Ami ugyebár nem is ma volt! Nem baj, de legalább jót sétáltunk,csak holnap meg várjuk a nagyszülőket, ugyhogy nem biztos, h. ki tudunk menni. Készül menni v.ki?
CSilla, kérésed számomra parancs és tettem fel képet Zalánról, de egyelőre egyet, nem mertem többet, egyáltalán lehet? Amugy sose hittem volna, h. lesz még az életemben olyan szitució, h. ennyire szükségem legyen a segítségre, ahhoz képest, h. ugy indult nekem nem kell segítség, 5 nap után fájó szívvel engedtem haza anyukámat, aki Debrecenben lakik és csak arra a pár órára jöttek át, amig hazahozzuk a kicsit és mondtam utána mehetnek haza, hááááát nem igy lett ... és azóta is nagyon jót tesz, ha ránk néz 1-2 napra. Nem ugy megy a háztartás vezetése stb. pár hetes baba mellett, mint előtte. Na de ezt ki tudta előre? Mert én nem.
Amugy Zalán egyre többet van ébren, ez kb. 2 napja van így, kíváncsi vagyok, h. ez már marad is igy, viszont éjszaka még eddig mindig aludt, csak ezt a szokását meg ne változtassa.
Jó hétvégét mindenkinek.

KépKép
tuzal
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: