Új privát üzeneted érkezett!

Hefe! Orsi nem szökött el, de a mai napig probálom nem vinni magammal mert ö aztán nem ül nyugton amig sorra kerülünk v nem áll szépen amig sorban állunk, neki is szaladgálnia kell ugy gondolja. Hiába beszélem meg vele elöre hogy most viselkedjen, igérek érte jutalmat v büntit semmit sem ér mire oda jutunk. Ilyen, már elfogadtam, csak sokszor égek emiatt, na. Probálom nem vinni magammal.

Kicsi! én elmentettem Enikö akit ajánlott ez volt az (gyüjtöm a mesteremberek elérhetöségeit, na :lol: )
http://www.komlos-butor.atw.hu/

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen: Köszönöm!!!!!!!! :lol:

Hefe: Nem tudom mit csinálnék! Majd úgy 3 és fél év múlva, talán lenne tippem.... :shock:

Kép
kicsi80
 
 


Editeknek sok boldog névnapot! :D
20140113113746
 
 

 
 

Enikő! Boldog névnapot! :):)
Az Editeknek is sok boldogságot! :):)

Bea! Jobbulást a családnak!

Csajok! Nem rendel valaki az Aranyfazék kifőzdétől ebédet? Augusztusban lemondtuk, most rendelnénk újra, de sikeresen kidobtam az uccsó menüs papírt, így nincs meg a kihordó srác telefonszáma. :roll: Valaki nem tudja véletlenül? Előre is köszi!

Szilcsi! Örülök, hogy ilyen jól megy a beszoktatás! :):) Nem akarok károgni :oops: , de sokszor csak akkor jön a sírás, mikor elszáll az újdonság varázsa, rájön hogy anya minden nap elmegy, és neki mindig ott kell maradnia... Nálunk ez az időszak a kezdeti lelkesedés után a bölcsiben eltartott majd 2 hónapig... :cry: Remélem nektek tényleg könnyebb lesz! :):)
A tejcsi miatt sosem aggódtam, mindig rengeteg volt (még a terhesség alatt sem apadt el), Matykó meg hízik, mint egy kismalac... :)

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Enikőnek és Editeknek boldog névnapot!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea!
Mi is taknyosak vagyunk már egy hete!
Én is! :roll:

Hefe, Karmen!
Nálunk Márk nyugton marad, viszont Szandi ilyen lesz sajna. :cry:
Sósseggű tyúk! :shock:

Szilde!
Boldog névnapot! :lol:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


ATZita: Nincs valami hír a pilateses csajról?

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Edit! Isten éltessen névnapod alkalmából! :lol:

Ma nagyon ügyes volt Lali a bölcsiben. 10-kor el is küldtek, egy órára. Éppen csak legörbült a szája széle, mikor integettem neki, de mire visszanéztem az ablakból, már el is szaladt játszani. :D Egyszer elesett, vérzett a térde, akkor volt kis pityergés, de nem volt nagy sírás. Amikor visszamentem, egy szál pitypanggal várt. :lol: Nem tudom, mióta őrizgette, tiszta hervadt-fonnyadt volt, de könnyes lett a szemem. :oops: Ebédnél volt egy kis hiszti, mert nem akart megülni a fenekén, folyton elmászkált volna játszani, de azért evett pár falatot a főzelékből és a májból is (azt mondták, ez nagyon jó, hogy 5-6 kanállal evett az első ebédnél). :D
Voltunk a fősulin is, találkoztunk a dékán úrral, megálltunk vele beszélgetni, pont a kávéautomata mellett, na Lali tűrte egy ideig, hogy beszélgetünk, aztán odatartotta a dékán úr elé a kis tenyerét és közölte vele, hogy péz. :lol: :oops: Gondolta, hátha kap pénzt a kedves bácsitól, amit aztán bedughat az automatába. :oops: :lol: :lol: 8)

Zsuzsi, én is ettől félek, hogy majd idővel lesz nagyon nehéz, most még itthon is a bölcsit emlegeti, a játszótéren tegnap majdnem sírt, mert ott nincs vonat... :roll: :D Na majd kiderül. :D

Én remélem, még egy ideig elkerüljük a taknyosságot, adom a Béres cseppet meg a Cebiont neki, nem kéne pont most hiányozni... :roll: Betegeknek gyógyulást!

Kép
szilcsi
 
 


klzsuzsi: én ezt a számot találtam a neten: 06203236177

szilcsi: hajrá a bölcsihez! Mikor kezdesz dolgozni?

hefe: én se viszem magammal Marcsit, mindig volt valami gebasz, ha elvittem. Apa egy időben hordta, mászott meg borigatott, amikor felbátorodott, Apa meg hagyta, hátha akkor hamarabb sorrakerülnek. :wink:

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Üdv.

Hefe, nekem nem. De az apjánál tuti elcsászkálna... És szerencsére a kézfogással sincs semmi gondunk, ha szólok neki, szépen megfogja az én mancsaimat.

Klzsuzsi, hát Petinél szinte az volt túlsúlyban, hogy otthon már elkezdte a nyekergést...

Szilde, boldog névnapot!

Enikő, téged is Isten éltessen! (Bocsi, ha másodjára, de kicsit szita a buksim.)

Szilcsi, az automata nálunk is sláger...mikor Petivel az év elején voltunk a gyerekklinikán, Peti még egy apukát is képes volt levámolni. :D Az apuka pedig nagyon aranyos volt, mondtam neki, hogy elszaladok a pénztárcámért, de nem fogadta el az ital árát.

Norus, úgy látszik ez a "pasipolitika": az én férjem még képes lenne hergelni is a gyereket, hogy hamarabb sorra kerüljenek...no comment.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!

ENIKŐ, EDIT!

SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET!!!!


Ábel 10 nap ovizás után lett náthás. Sima orrfolyással még visszük, törölgetik nekik, itthon meg orrcsepp, orrszívás . "Természetesen" Konsti is náthás, így non-stop megy a porszívó......

Csajok!
Ti mennyit fizettek az oviban az étkezésért????? Befizettem Ábelnek, 22 nap, napi 396ft...majd 9ezerFT és alig eszik, itthon is ebédel. Állítólag ezt még 30%-kal emelik.......nagyon durva, főeg, h GYES-en vagyok.....

Farmerre vasalható "foltmatricát" hol lehet kapni????????

Hefe!
Én még nem voltam Ábival kettesben ügyintézni. A műlt héten Konstival kettesben bebuszoztunk, de nem volt gond, Ő még nem szalad el. :lol:
Örülök, h tetszik az odu!
nekünk új fejlesztőink lettek az oviban. Két nő, elsőre nem szimpik, de egy hónap időt adok nekik. Annyit mondtak, h ne tegyek meg ssemmit, amit Ábel elmutogat, várjam meg, amíg legalább próbál mondani valami szófélét.....

Szilcsi!
Örülök, h simán veszi az akadályokat Lali, csak így tovább!!

KL.Zsuzsi!
Dénesnek gratula!! :lol: :wink:

Matyi nagyon édes lehet, ahogy közlekedik!!! Konsti is így tett, de Ő a "fejeléskor" annyira megijedt , h zokogott...
Tartsa meg a jó szokásást a kicsi fiad, maradjon ilyen anyakímélő!!!

(Konstinak is 4 foga van és így egy évesen pontosan 9 kg.... :)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Köszi mindenkinek a köszöntéseket!
Kedvesek vagytok!! :D

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Üdv.

Zsuzsu, javulást Ábelnek és Konstinak. Nálunk az óviebéd 347,5 Ft egy napra (tízórai, ebéd, uzsonna), tehát októberre 7645 Ft-ot kell fizessek majd a jövő héten. Peti reggel kap ennivalót, aztán még eszik délután is, de ő mindig is jó evő volt!
Fejlesztők: hát nem is tudom, ezzel mi is próbálkoztunk anno, aztán csak hiszti és mérgelődés lett a vége, a gyerek részéről meg az azért sem fogok megszólalni volt a módi.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Jobbulást minden kis és nagy betegnek! Nálunk Apa panaszkodik torokfájásra, végtaggyengeségre! :roll:

Editeknek boldog névnapot kívánok! :lol:

Köszi a hsz-okat elszaladgálás ügyben. Nem is az zavar, hogy mit szólnak mások, vagy, hogy égek, hanem inkább a veszély része, hogy kiszaladt a múltkor is a cipőboltból, elment messzire a bankban, stb. Csak egyszer szalad ki egy autó elé... Tavasszal láttam egy anyukát pici gyerekkel, sírva kereste a nagyobbat. Rettenetes volt még látni is... Azt is láttam, ahogy megtalálta.

Zsuzsu: Ovi menza ára elképesztő!!! Azért a kajáért ennyit kérni!!! :shock: Bár gondolom sokat javult az ellátás minősége az elmúlt években! :lol: Már csak ezért sem járatnám Dorót oviba, ha nem akarná és várná ennyire nagyon!

Exi: Én örülök az ODÚ-s fejlesztésnek, a múlt tavasszal még Doró is jóval passzívabb volt, de most vérprofik a fejlesztőink, 45 perc egy szempillantás alatt eltelik, csak játszanak, semmi más, nekem is jó, mert olyan ötleteket adnak az otthoni játékra, ami eszembe se jutott volna soha. Mindemellett elmondták, hogy a későbbiekben is mire és hogyan, mikor kell figyelni (diszlexia, diszgráfia, pöszeség ami a megkésett beszédfejlődéssel összefügghet) és hogyan tudom javítani, kihez kell fordulni és mikor. Nekem ez nagyon fontos.

Jó éjt!
e.

KépKépKépKép
hefe
 
 


Sziasztok!!

Tegnap este írtam egy litániát, de lefagyott apácska gépe és már nem volt erőm újraírni.
Köszönöm szépen a névnapi köszöntést, édesek vagytok :)
Annyi virágot kaptam, mint még soha. Tele van az összes vázám virággal :D Sőt kértem kölcsön is vázát, mert nem fért már :lol:

Az Odú csak jó lehet, akárki a fejlesztő pedagógus. Ott mindenki vérprofi, akárcsak nálunk a gyp oviban/iskolában!
Sajna vannak szülők akik szintén odavalók lennének, mert korlátoltak és önzőek és hülyék a keddi szülőin eléggé kiakadtam, de ez hosszú.... minden esetre nem irigylem az iskola igazgatónőjét és a pedagógusokat, mert a sérült gyerek hozzátartozóval sokkal több gond van, mint a gyerekkel...... :shock: :roll: Amikor utánaolvas a kedves szülő a jogszabályoknak és számonkéri azt a pedagógustól, holott, nem az ott dolgozók tehetnek arról, hogy pl nincs hely az összes autista gyereknek a kimondott autista csoportban, meg egyéb apróságok...... :roll:

Most van egy anyukánk, akinek a gyereke autista, mentálisan retardált és még mozgássérült is. Kitalálta, hogy mivel az ő gyereke nem tud rendesen járni, DE mozgássérült kocsiba be ne merjék tenni, ezért inkább az egész csoport maradjon bent a teremben egész nap, ne menjenek se játszótérre, se piacra, se villamosozni, se a vadasparkba de sehova, mert az ő gyereke nem igényli az ilyen jellegű élményeket! Igenám, de az enyém pl igen, meg a másik 9 gyerek is. Hogy a fenébe jön ahhoz, hogy megfossza az élményt az én gyerekemtől meg a többitől???
Az óvónénink nem fogja karban cipelni az ő lányát -és igaza van-(tavaly azt tette, rá is ment a dereka :( ) De az óvónéni felajánlotta, hogy oké, akkor a kicsilány maradjon bent a teremben a dajkával amíg a többiek elmennek játszózni, vagy vadasparkba...stb. Naaa neeeem, nehogymár az ő lánya, egyedül ott maradjon. Oké akkor addig a másik csoportba átmegy. Erre anyuka, az autista csoportba???? (amiért eddig hisztizett!!!!), de hisz ott van ÁKoska aki mindig folytogatja az ő lányát!!!! :shock: :shock: Hát wazze ilyen nincs!!!!!!! Anyuka is el kéne gondolkodjon egy komoly kezelésen. Ha valaki tudja milyen sérült nevelni az én vagyok, tudom milyen bazi angy lelki teher ez. Én is kikészülök néha, de nem keresek a kákán is csomót, mert szegény pedagógusoknak is van épp elég bajuk, létszámhiány, eszközhiány, túlterheltség...stb erre jön egy idióta szülő (egyszem gyereke van persze és baszottul ráér!!!) és nyomja a balhét nekik, meg lovagol a jogszabályokon (amik meg vannak ugyan pöpecül írva, csak mivel ez itt Magyarország, nincs meg a megfelelő háttér mögötte!!!), írja állandóan a kérvényeket az igazgatónő felé.... beszarás, komolyan! :evil:
Anyuka fel van háborodva, hogy az óvónénink nem kimondottan autista gyerekekre van specializálva, jelzem van jópár diplomája a gyp szakirányon belül, és olyan életútja, hogy én csak lesek, a végzettségével egyetemen is taníthatna, ezzel szemben ő, félpénzért és valódi elhivatottságból, az ilyen hülye idióták gyerekeit fejlesztgeti, mint az övé..... :evil:

Szal most ezen pörgök, ha összefutok vele reggel megmondom a véleményem. nemhogy örülne, hogy egyáltalán van lehetősége, valahol (és jó helyen) fejleszteni a gyerekét, fél napra másnak üvölt (mert autista), nemhogy összerakná a két kezét, neeeeem, neki még extra elvárásai vannak! :evil: :evil:

Folttakaró kis képeket a Rókusi körúti 4 emeletes alatt a rövidárú boltban lehet kapni (kisteleki-Szatymazi utca közötti részen van)

Mennem kell,bocsika jóéjt.....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hefe, Enikő, nem megkérdőjelezni akartam az ODÚ-t, ugye nekünk is javasolta anno Sztriha prof, de Peti behozta a lemaradást (sőt!), csak azt mondtam, hogy nálunk a "nem értem" politika mindig hisztihez vezetett... És mégis rájött az én kisördögöm, hogy lehet beszélni is, és most már el is mondja, amit akar. Lehet, hogy kétévesen nem beszélt mondatokban, de mostmár kis locsifecsi fiam van.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Bea!
Irtam sms-t, nem kaptad meg? :wink:
Az Olga a Szazszorszépben tart pilatest! :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Nem akartam lelombozni a társaságot, nem azért írtam este a hsz, csak kicsit kivoltam.... (vagyok) most épp az aktuális mélypont, majd elmúlik és lesz jobb! :D bocsika mindenkitől, csak nem tudtam kivel megbeszélni....és kellett volna....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: nem csodálom a haragodat, az ilyesmin annyira ki tudok akadni én is :evil:

Zsuzsu: mi is annyit fizettünk, mint Exdeus, 7645 Ft/22 nap. Marcsi nem eszi meg az adagját rendszeresen.

:?: Nem ismertek valakit, akik most kezdenek Helen Doron angol tanfolyamra járni? Van egy 3000 Ft kedvezményre jogosító kuponom (és jégvirág-Beának is van egy :wink: ), elpasszolnánk...

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Halihó!

Enikő, tudsz ám sztorikat. :shock: Hogy milyen emberek vannak! :roll: Elhiszem, hogy baromi nehéz, nem is baj szerintem, hogy néha kiborulsz, ki kell adni a feszültséget, utána talán picit könnyebb. :wink: Beolvastál a nőnek reggel?

Bölcsi: mi most 11 napra fizettünk 3800valamennyit, nekünk is Exiékhez hasonló az ár, 348 Ft/nap. Ebből ugye a reggeli elveszik, mert egyelőre 9-re járunk, itthon reggelizünk, az ebéd alig a falig csúszik, az uzsit viszont minden nap megette itthon Lali. Na jó, tegnap az ebédet is, szinte mindent megevett. :D Nagyon büszke vagyok rá, nagyon ügyes, ma volt egy kicsi pityergés, már csak ebéd után mentem érte, keresett délelőtt, de g.néni megvigasztalta, puszival és öleléssel búcsúzott tőle Lali. :D Jövő héttől keményebb lesz, kedden már ott kéne aludnia. :roll: Az lesz még nehéz menet. De itthon is sokat emlegeti a bölcsit. :D
Én meg egyelőre örülök a kis délelőtti kevés szabadidőmnek, igyekszem kihasználni, lótok-futok, ügyezek, de most már majd magamra is szánok végre pici időt, alig várom (fodrász, manikűr, ruhavásárlás...) :lol: 8)
Őszintén szólva óriási megkönnyebbülés, hogy viszonylag könnyen vette (vettük) ezt a bölcsidolgot, gond nélkül átalussza az éjszakákat, jól elfárad, imád a többiekkel lenni, igaz, most picit anyásabb, bújósabb, de nem esik nehezemre többet ölelgetni-puszilgatni. :D Már lelkifurim sincs, amiért korán beadtam, mert látom, jót tesz neki és nekem is, sokkal türelmesebb vagyok vele és jobban igyekszem kihasználni a vele töltött időt.
Van a csoportjában egy kisfiú, na az kemény dió, az egész hetet gyakorlatilag végigüvöltötte, sírta, hisztizte, kisajátítja magának a g.nénit, üvölt, ha nem fogja a kezét, üvölt, ha másik gyerekkel van dolga, üvölt, ha más is megfogja a kezét, üvölt, ha mást etet, komolyan én már tuti kiugrottam volna az ablakon. :roll: Sajnálom szegény kisfiút, de azért ez már szerintem nem csak a beszokási nehézség nála, hanem egyszerűen el van kapatva nagyon, tényleg borzasztó. :( Hja ilyeneket csinál, ül g.néni ölében, végre csöndben, egyszercsak teli torokból elkezd üvölteni, hogy ő gumicukrot kér. :shock: És hisztizik és ordít. :shock: Az a szerencsénk, hogy Lali nem igényel extra figyelmet, mert nem is tudna vele foglalkozni a g.néni a hisztis kisfiú miatt.
Na lelövöm magam és ébresztem a kisfickómat, 3 órája húzza. :lol:

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
Szeretnék valamit kérdezni, de légyszi ne érts félre!!!! :wink:
Miért nem vártad meg, hogy Lali betöltse a 2 évet? Mármint a bölcsivel.
Lehet, hogy már irtad, de elfelejtettem.
Várnak vissza a munkahelyedre?
Vagy elég volt otthon?
Légyszi tényleg ne értsd félre, nem gunyosan kérdezem, csak már nem emlékszem mit irtál. :wink:
Málnus már 2 lesz mire mennek, ugye?

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Szilcsi!
Örülök,hogy jól vettétek az akadályt,remélem jövő héten sem lesz semmi nagyobb gond!Lehet,hogy az üvöltős kisfiúval keveset foglalkoztak otthon,nem ?És azért sír ennyit??Persze nem tudom!

Zita!Málna kedden lesz 2 éves és okt. vége felé kezdjük a beszoktatást,remélem minden nagyon gond nélkül,hú nagyon félek,de próbálom nem kimutatni,de most már úgy érzem, nem kellett volna beíratni, inkább maradtam volna vele itthon :cry: :cry: :cry:
De remélem jó lesz,Ő is kis társasági lény, ha megszereti a gondozó nénit, remélem minden rendben lesz!

Mi készülünk a holnapi szülinapi bulira,majd teszek képeket! :D
20140113113746
 
 


Enikő: Megértem a felháborodásod! Igazad van. Érdekes szülők vannak! :roll:

Exi: Gondoltam, hogy nem lefikázni akarod az ODÚ-t. :lol: Nem is azért írtam. Nekem senki nem mondta még, hogy ne értsem meg, amit mutogat (Doró inkább hümmög, ha nagyon mondani akarja, de nem tudja), vagy csak akkor teljesítsem, ha mondja is, csak a "sokat tudó" rokonok. Az ODÚ-ban nem csinálnak mást, mint játszanak a gyerekkel, ill. játszunk, mert én is aktívan részt veszek benne. Úgy érzem a kapcsolatunkat is pozitívan befolyásolja (pláne így kistesósan), és megnyugtató, hogy tudom, merre tovább, ha netalán a későbbiekben baj lenne, de persze nem lesz! Tudom! :lol:

Szép hétvégét mindenkinek!

KépKépKépKép
hefe
 
 


Anett: Málnának nagyon boldog 2. születésnapot kívánok! Ne aggódj a beszoktatás miatt, semmi gond nem lesz (majd emlékeztessetek erre 2 hónap múlva :D )! És jó kezekben lesz, nyugi, minden bölcsis sokat fejlődik, tanul, önállósodik a kispajtások között!

KépKépKépKép
hefe
 
 


Zita! Én bevallom és vállalom őszintén bárki előtt, nekem sok volt már itthon. A korábbi életemhez képest 1000 fokos fordulat volt sajnos már a terhesség is, a 12. héttől ágynyugalom bevérzés miatt, a 24. héttől pedig a fejünk felett lebegett a koraszülés, rengeteg nyugtatót szedtem, sokat voltam kórházban, vagy itthon feküdtem egész nap tökegyedül begyógyszerezve. Rémálom volt. Segítségem sajnos nincs, párom állandóan dolgozik, sajnos az ő munkája nem az a reggel 8-kor bemegy és délután 4-kor hazajön típusú meló. Nem bírtam már egyedül, na. Nekem nincs nagyszülő, aki néha elviszi a gyereket, amíg bevásárolok vagy fodrászhoz megyek vagy főzök vagy bármi. Nincs keresztszülő, sajnos velük melléfogtunk. Én nem tudok elmenni tornázni vagy venni magamnak egy cipőt, csak hosszas szervezés után. Nem járok fodrászhoz, sehova, mert nincs kire hagynom a gyereket. Mindig mindent vele kell megoldanom, hogy viszem magammal. Vágytam vissza emberek között lenni, kicsit visszakapni önmagam - mindemellett az életem értelme a kisfiam.
Amúgy meg ha azt láttam volna, hogy nagyon nem bírja, és mindig csak sír és nem tud beszokni, maradtunk volna még itthon jövő májusig vagy őszig.
A melóm megvár, nagyon türelmesek, ez abszolút az én döntésem volt, hogy visszamegyek.
De már nem bántam meg, látom, hogy Lalinak is tetszik és mondom, sokkal türelmesebb vagyok vele. Azt hiszem, jobb a gyereknek is, ha pár órát nélkülem van, és utána egy friss, kiegyensúlyozott, jókedvű anyát kap vissza, nem pedig egy türelmetlen, kedvetlen banyát, aki egész nap csak kiabál vele.
Én képtelen lennék csak azért itthon maradni még egy évet és szenvedni, mert ez a társadalmi elvárás vagy az általános bevett szokás. Ha mindkettőnknek jó így, akkor nálunk úgy tűnik, ez a jó megoldás.
(és most lehet köpködni, akkor is vállalom)

Anett! Ahogy közeleg az idő, egyre jobban fogsz félni, én bölcsi előtt egy nappal tűzokádó házisárkány voltam. 8) Aztán majd elmúlik és megkönnyebbülsz. :wink:

Kép
szilcsi
 
 


szilcsi: egyetértek. Csodálattal adózom a 3-4-többgyerekeseknek, és irígy is vagyok :oops: az energiájukra, türelmükre stb, de nem vagyunk egyformák: van, aki jól bírja az otthon töltött éveket, sőt, kifejezetten jól érzi magát otthon, és van, aki kevésbé. Én is utóbbi csoportba tartozom. :oops: És ha csak egy órát is nélkülük vagyok, és mással foglalkozom, utána türelmesebb vagyok velük sokkal.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Szilcsi!
Nem hiszem,hogy bárki köpködne rád,én megértelek. én dettó ezért döntöttem a bölcsi mellett,(meg a pénz miatt,a gyes nagyon karcsú,hogy csak itthon üljek).És nekem még segítségem is volt tudod, nagyszülők meg keresztanya ,barátnők ha kellett suliba mennem vagy ügyet intézni vagy bármi! De én is úgy gondolom, jobb lesz, ha kicsit dolgozom,ő bölcsiben és utána friss anyukát kap ( amennyire friss leszek meló meg suli után :D ) És havonta fodrászhoz fogok járni :D és tornázni hetente 1 x és kész!
20140113113746
 
 


Hefe! Nagyon köszönjük,aranyos vagy,kedden tölti a 2. évet, én pont suliban leszek (egész héten,már nagyon várom)! De köszönjük előre is! :D
20140113113746
 
 


Kicsi80 írtam privit!!! :wink:

Most ennyi, ma osztálytalálkozóm lesz, rohanok, főzök, takarítok, éjjel semmit sem aludtam, úgyhogy szépséges leszek ma este :lol: :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, jaj, de jó az osztálytali... Nekünk három hét múlva lesz...én szervezem...

Hefe, azért írtam, amit, mert ugye Zsuzsu azt írta, hogy neki azt javasolták, hogy ne értse meg Ábel mutogatását.
Egyébként biztosan nem lesz gond, én mindig azt mondom, hogy ahhoz képest, hogy Peti 2 éves és 7 hós koráig csak enni, inni, apa, anya, bátyó, mama, tata szavakat mondta, onnantól úgy tett, mintha már születésekor mondatokban beszélt volna! És olyanokat mond, hogy csak lesek. :lol:

Szilcsi, én is megértelek, pedig aztán nekem van segítségem úton-útfélen. De tény, hogy sokkal jobb volt úgy hazajönni, hogy Peti is új élményekkel volt gazdagabb, nyugisabb volt, és én sem voltam mellette idegbeteg. (Mert mikor elkezdtem dolgozni, és tesóm vigyázott itthon rá, akkor Peti itthon még izgőbb-mozgóbb lett, mikor én hazaértem, na és azt nehezen viseltem kissé. A bölcsi ezen változtatott.)
Szóval tényleg senki nem fog rosszat gondolni rólad.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilcsi!
Teljesen egyetértek veled :lol:
Én is gondolkodtam, hogy most vagy jövő szeptembertől íratom be Zsoltit, de a jövő szeptember maradt...Mivel én suliban dolgozom így jobb ha nem év közbe esek be dolgozni!Mert ugye mi januárban leszünk 2 évesek.
Viszont én is ugyanezt érzem mint te, nincs segítség és ez így nagyon nehéz. Ráadásul igyekszem programokat csinálni, hogy ne legyen mindig csak ugyanaz a játszó, de nem nagyon jutunk messzebb. Jön majd a kaka idő és fogalmam sincs mit csinálok vele otthon a lakás 2 perc alatt a feje tetején áll. Sajnos taknyosak is vagyunk 3-om napja így jobb is, hogy nem találkozott Lalival, de mindenképpen összehozzuk a két fiút :lol:

Anikó
Kép
zsivicz
 
 


Sziasztok!
Megtartottuk tegnap Málna szülinapját (előre),íme a képek. Sok lesz,bocsánat,180 képből válogattam!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
20140113113746
 
 


Sziasztok!
Szilcsi!
Eszemben sincs ezért Rád köpködni. :wink:
Márk is volr bölcsis 2 éves és kb 3 hónapós korától.
Szandi is lesz szerintem jövő szeptembertől.
Mondjuk én nagy részt az anyagiak miatt adom/adtam be őket, bár mindkettő szereti a társaságot is, igy Márknál nem volt ezzel se gond.
De az is biztos, hogy Márk addig szinte sose volt beteg, utánna pedig minden hónapban. :roll:
Ezt tudom, hogy kikerülni nem lehet, mert ha nem itt, akkor majd az oviban ugyis beteg lesz, de ha tehetném én még egy évig megovnám a betegségektől. :wink:
De sajna az anyagiak miatt nem tehetem. :roll:
Szóval nem itéllek el ezért, inkább csodálkoztam, hogy nem vártad meg, hogy Lali 2 legyen.
De ha igy jó mindkettőtőknek, akkor minden jó, ha a vége jó!!!! :lol: :lol:

Bea!
Mi van veletek? Irtam már több sms-t is.

Anett!
Süsüs torta? Nem semmi buli volt!!!!! :lol:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Sziasztok!

Zita: Kösziköszi, 1 sms-t megkaptam, nem voltunk itthon hétvégén, azért nem jelentkeztem. Amúgy minden ok, majd felhívom a Százszorszépet Pilates ügyben! Köszi!
Ja, közben eszembe jutott a másik sms-ed, amire a válaszom: Igen, szoktunk. Miért? :)

Szilcsi: Maximálisan megértelek és ugyanazt tudnám én is leírni amit Nórus írt.
Ma mizu volt a bölcsiben?
Levi is megy bölcsibe jövő szeptembertől, én is dolgoznék már nagyon, már több mint 4,5 éve itthon vagyok. Rettentő sok(kkk)! Tudom, utána meg vissza fogom sírni a "nyugis", "munkamentes" napokat....

Anett: Cuki csaj ez a Málna! Klassz volt a tortája is! Mennyi ajándék!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea: Pilates torna engem is érdekelne, ha lesz infód lökjed lécci ide is :) köszi

Anett: Nagyon jó buli lehetett, ez a torta télleg állatjó :) Hány szeletes volt? Olyan bazi nagynak tűnik :) Hol csináltattátok?
Isten éltesse Málnust /holnapra/

Kicsi80: Apánk most számolja konyhátokat, nemsokára lövöm a privit :wink:

Zsivicz, Ilcsi: Nekem is van ám egy hasonló korú fiam mint a tieitek, őt is össze lehetne ereszteni Lalival meg Zsoltival :lol: :wink:

Pusza

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, én mondtam neked, szóltam is a múltkor, hogy gyertek el, de nektek nem jó ez a késő délutáni időpont, mi meg csak akkor vagyunk lent, ugye délelőtt bölcsi van, utána itthon alvás (egyelőre), és csak 4-5 óra felé megyünk le. Nem tudom, hogy tudnánk összehozni egy találkát. :( De ha van ötlet, jöhet! :wink:

Anett, tényleg nagyon tuti a torta, hol rendeted, mennyiért, milyen ízű, hány szeletes??? Minden érdekel! :D Lali imádja Süsüt, még az is lehet, neki is ilyen lesz, vagy Thomasos, vagy autós. :wink:

Bea, szóval azért minden nap olvasod a bölcsis sztorijaimat, mi? :wink: :lol:

Zita, hát igen, az anyagiak. :( Januártól én is csak a GYES-t kapnám, és hát az tényleg nagyon kevés, mondjuk meglennénk úgy is valahogy, de nagy kiesés lenne az eddigiekhez képest. :roll: Betegségek: szerintem tökmindegy ebből a szempontból, hogy másfél avagy két és fél évesen adod be, ugyanúgy el fog kapni mindent sajnos. :roll:

Mai napunk: hát csajok, jön a feketeleves. :( Reggel elhúzott, vissza se nézett Lali, rohant játszani, de zömmel egész délelőtt ült a g.nénivel és nem játszott, csak szomorkodott. Hál istennek ő nem az a hisztizős fajta, és el lehetett terelni a figyelmét ideig-óráig, de nem volt ma jó napja szegénykémnek. Ebédelni evett egész jól, egyedül, le is feküdt utána a kis ágyába, de nem aludt el, aztán fél óra után elkezdett pityeregni, akkor kihozták és jöttünk is haza. Itthon is balhézott, nem akart aludni sehogy, végül egy óra küzdelem után elaludt. Már tegnap is nyűgös volt nagyon, remélem, nem bujkál benne semmi nyavalya. :roll: :(

Kép
szilcsi
 
 


Hja, a múltkor örültem, milyen gyorsan ment a GYES ügyintézés, na megkaptam a böjtöt érte. :twisted:
Pénteken kaptam egy levelet a MÁKtól, hogy felfüggesztik a GYES kérelmemet, mert Fuzik Zoárd nevű ekkor és ekkor született gyermekem adatai hiányosak. :twisted: :roll: Ma bementem, kiderült, összefogták a papírjainkat valaki máséval. Most meg kell várni a 30 nap átfutási időt, és vagy kapok pénzt, vagy nem, de ha október 7-ig nem jön határozat a MÁKtól, akkor vissza kell mennem reklamálni.
Azért jó, nem? :twisted: Vag ylesz pénzem, vagy nem lesz... :twisted: :roll:

Kép
szilcsi
 
 


Bea!
Azért kérdeztem mert tetszene a Cactus Clone kardigán, és Norussal van már egy üzleti akciónk(kendő), és apánk már üzletelt párszor Norussal. :wink: Nem messze Noruséktól tanit.
:wink: Szóval, ezért kérdeztem. :lol:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita: Sej, ha az a kardigán mesélni tudna.....többen pályáztatok rá, Nórusé lett. :)
Hol tanít apátok?!?!?!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


ATZita: a kardigán tényleg nagyon jó, viszont sokkal nagyobb, mint 80, Dórira jó lesz ősszel, van esély a tavaszra is, inkább 86-92-es. De ha kinövi, és még mindig kéred, akkor a tiétek! :wink: Akkor a kendősapit leveszem a tv-ről, majd szólj, ha jöttök érte.

Enikő: írtam múltkor egy mailt emeletes ágy-ügyben, megkaptad? :roll: Már nem jártok Újszegedre tornázni? És Anna tart -e még angolórákat Boginak?

szilcsi: ne keseredj el, biztosan belejön majd Lali, megszokja a rendszert, az bíztató szerintem, hogy az elején nem sírt!

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Megvan a baj oka, holnap megyünk orvoshoz, csupa takony Lali, a szemei katasztrofálisak, piros-dagadtak, be van rekedve, és a torka is fáj. :cry: Szegényt úgy sajnálom, olyan elesett ilyenkor. Viszont jó az étvágya és nagyon sokat iszik, ez jó jel nálunk, nincs nagy baj, csak megfázott szerintem.

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
Nagyon sajnálom,hogy Lali megbetegedett,mi a múlt héten voltunk nagyon náthásak,Málnának még most is szívjuk az orrát!
A torta (Süsü) a Mátyás téri cukiból volt,a marcipán rajta isteni finom,a torta nekem kevésbé,málna ízű főzött krémmel volt készítve. Tavaly a Kati cukiból volt, és jövőre is onnan lesz ez tuti.Ára 7000ft volt és nem tudom hány szeletes,de a feje meg a fél törzse még most is itt áll a hűtőben,pedig 14en voltunk rá és mindenkinek csomagoltam is! :shock: De hogy nagyon klasszul nézett ki az tuti és málna extázisba volt tőle,meg mindenkinek nagyon tetszett. De bármilyen töltelékkel lehet kérni!És a pillangó az orrán :D csúcs!
20140113113746
 
 


Sziasztok!

Anett: Tényleg szupi a torta!!! :lol: És nem is volt drága! Lehetett más figurával is kérni, vagy csak Süsü? (Doró nem nagyon ismeri) Málna nagylány cuki! Még egyszer nagyon boldog szülinapot Neki! Hogy tetszett neki a buli? És az ajándékok? Doró anno nem nagyon értékelte az ajándékokat, egyet kiválasztott, a többit később fedezte fel, ami lehangolta az ajándékozókat. :cry:

Bea, Nóra: Nem tetszett Nektek a Helen Doron nyelvtanfolyam mégsem? Bea annyi jót mesélt nekem róla. Nem vált be? (Csak, hogy megválnátok a kuponoktól) Nekem is van Dm-es kuponom, gondoltam, ha Doró már jobban beszél magyarul :D , én mi is rástartolunk... Mi a tapasztalatotok? Jókat dumáltunk a múltkor az ODÚ-ban, mi? :lol: :lol: :lol:
Bea: Mi az a pilates? (tudom, h valami torna, de melyik?)

Szilcsi: Sajnálom, hogy Lali ilyen hamar beteg lett! Jobbulást Neki!

KépKépKépKép
hefe
 
 


Unokahugomék évek óta Helen Doronoznak (ill most mentek át onnan inkább maszek tanárhoz) hát én azt gondolom pénz kidobás, tul drága és ettöl nem tanul meg angolul a gyerek, de messze nem! Orsit akarta anyu befizetni 2 éve nem engedtem mert mondtam én aztán késöbb utána nem pénzelek ilyen marhaságot. Jo sok éneket, szót tudnak de társalogni már nem tudnának, messze nagyon kevés a szókincsük, de akinek van erre felesleges pénze annak megéri mert legalább szokja a gyerek füle az angol akcentust is.

Anett! Nagyon szuper a torta, és szerintem sem volt drága! Hatalmasat csináltak!

Na utána jártam a gyógycipőnek, mivel a mi a héten megyünk kontrollra. Bementem a Zászló u-ba és kérdeztem ha lesz receptem a gyereknek mennyibe kerülne, mert én rémhireket hallottam 10e ft-ról. Mondják idén aug. 16 után valóban emelkedett, náluk 7e ft, de lehet másutt akkor tényleg 10e. Horror ár!! :( Remélem egyiknek sem kell már gyógycipő és akkor elég lesz a Deichmann. Amugy a téli gyógyszandija még mindkettönek jo, szoval ha most kellene is másik ennyiért nem csináltatok, akkor megvárjuk amig kinövik és majd akkor, hiába járna már most, ennyi kidobni valóm nincs erre ha nem szükséges:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen!
Gyógycipő nem semmi! Hát de azt képzeljétek el, a miénk még mindig nincs kész! :twisted: Július 26-án lett megrendelve és azóta semmi! Múlt héten felhívtam őket, hogy mi van már,mert hogy kicsi lesz az tuti,hát még nem jött meg,majd szólnak. A héten még várok, és ha semmi,bemegyek,de hogy vmi úton módon visszakérem a receptet vagy nem tudom,mit lehet tenni ilyenkor? Normálisak ezek???Rohadt mérges vagyok! :twisted: :twisted:
20140113113746
 
 


Sziasztok!

Anett: Isten éltesse Málnát!

Eszti: Csak új beíratkozók használhatják fel a kupont :(
Amúgy meg kiköltözött az angol Újszegedre, történt egy tulajdonosváltás, új tanárnőt is kapnak, és elég érdekes lett az egész :( Úgyhogy még az is lehet hogy októbertől már mi sem járunk.
Azt tudod, hogy van játékos matektanulás is, az is olyan mint a HD angol. Szegeden még nincs, de Kecskeméten már van :lol:
Nóráékkal voltunk múlt héten is az Odús játszóházban, de ma nem megyünk, Levi folyton szökne ki :) Meg még szép idő van, jobb kint.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Norus: De megkaptam azt mondta, nem tudja mire vagytok kíváncsiak, de nálunk is ilyen megoldást csinált, gyertek el nézzétek meg és majd kérdezel, válaszol :D
Már nem járok tornára január óta, baromi drága volt, nemcsak maga a bérlet hanem az állandó kijárás, és elment vele az egész délelőttöm :(
Tegnap este futottam, meg itthon hasizmoztam, de úgy elmennék valahová mozogni, heti 1x megengedhetem magamnak :D , apácska bevállalja a törpöket és a pilates jóóóó :D
Angolra se járunk, nekem elég macera megszervezni a 4 gyereket úgy egyáltalán, szal különórák egyelőre csak amit a suliba kap Marci, Boginak meg semmi, elég az iskola úgy önmagában. Majd horvátra szeretném járatni Bogit januártól, Marci meg ugye szlovákra jár. Vius logopédushoz, és kész egyelőre másra nincs kapacitásom :( Úszni is jó lenne vinni őket de a 2 kicsit hova rakom??? Az legalább 3 óra/alkalom, és már Marci és Bogi külön helyre kéne menjen (Marci szué mert már haladó, Bogi sportuszi mert kezdő). A páromnak van sok munkája, most jön a szauna szezon, én nem akarom azzal is terhelni hogy addig vigyázzon a 2 kicsire amíg a nagyokat úszni viszem. Jó lenne ha az iskola vinné őket, én befizetem csak vigyék ők......

ILcsi: Lalinak jobbulást! majd összehozzuk a talit, de még szétcsúszva!

Tegnap voltunk a Hattyasi oviba,de sajna nincs hely, ott lenne még lehetőség a Viusnak, de hát későn érdeklődtünk. De tavasszal újra próbáljuk, hátha kevésbé értelmi sérültek között jobban fejlődne. Gyakice a mostani csoportba nincs aki beszélne :shock: A Hattyasi oviba van 4 csoport, 3 normál és egy sérült, de ott főleg mozgássérültek vannak, tehát az értelmi képességeik jók (van halmozott is, de csak 1-2). A 3 normál csoportba pedig integrálnak SNI-s gyerekeket! Hiába foglalkoznak vele a mostani oviban a pedagógusok jól, és télleg jól, ha a gyerekek zöme nem szól kettőt se, vagy üvölt egész nap :shock: Meg a hülye szülők........ :( A Hattyasiban meg együtt vannak a sérültek az egészségesekkel nincsenek elszeparálva. Épp agyaltam hogy ha Viusnak lenne szülinapi bulija, nem tudnék kit meghívni, aki pl egyedül tudna enni, követné a rövid utasításokat vagy ilyenek..... :( :cry:
Kezdek szétcsúszni ettől a helyzettől :( :cry:

Karesz szerint azért ordít a Vius egyre többet, mert ezt látja bent az autistáktól (és télleg lehet benne valami).... Azért ő egyébként nincs olyan rossz állapotban, mint a többiek... :roll:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, ez azért borzasztó, hogy ennyire nem tudod megfelelő helyre vinni Violát, pedig Szeged nem kis város és mégsincs megfelelő intézmény az ilyen gyerekeknek vagy tömve van... :( Karesznak igaza lehet, Vius ezt látja egész nap, hát nem egy rózsás helyzet, sajnálom. :(

Anett, ennyiért nem volt drága a torta, bár nekünk hatalmas lenne egy ekkora méret, csak kidobnám nagy részét, na majd nézünk valahol kisebbet, az tuti, én nem állok neki sütögetni. :roll: Tortát nem is tudok sütni. :oops: Meg hát karácsony-újév után 2 nappal elég lesz vendégséget csinálni torta nélkül is. Mi volt az ünnepi menü?
Isten éltesse Málnát 2. szülinapja alkalmából!!! :lol:
Jók a képek nagyon, olyan nagylányos már a kislányod. :wink:
Gyógycipő: :twisted: fogyasztóvédelem!!! Én tuti hozzájuk mennék, elég pofátlanság, amit művelnek. :evil:

Képzeljétek, Lalinak semmi de semmi baja nincs. :shock: Picit folyik az orra, de ennyi. A bölcsiben volt, akinek sokkal jobban folyt az orra, de azért nem vittem ma, délután megnézi a doktornő biztos ami biztos.
Lehet, annyira behergelte magát, hogy ott kellett (volna) aludnia a bölcsiben, hogy ilyen tüneteket produkált? :shock:

Hja a MÁKos botrány tovább gyűrűzik. :twisted: Reggel ordítva hívtak a bérosztályról, hogy nem mondtam le a GYEDet, és így nem tudnak GYESt számolni, mert meg fognak büntetni. De hát mondom, én kérdeztem a MÁKban, külön le kell-e mondanom írásban a GYEDről, azt mondták, nem kell. Telefon a melóba, tényleg le kell mondani írásban, csak azt nem tudják, hova kell leadnom a kérelmet, a bérosztályon, a melóhelyen vagy a MÁKnál. :roll: :twisted:

Kép
szilcsi
 
 


Anett!
Málnát Isten éltesse sokáig! :wink:

Bea!
Kardigán! :lol:
Apánk a Szinergiában tanit másodállásban logisztikát, szállitmányozást. Ez egy Felnőttoktatással foglalkozó iskola, a Nagykörúton.

Norus!
Szerintem holnap ugrik el apa, de majd hivlak, köszi. :wink:

Képzeljétek Szatymazon is indul megint Pilates oktober 6-tól, ugy hogy én is fogok menni. :wink:
Az angolról meg annyit, hogy a második félévtől az oviba is lehet menni angolra, egy héten egyszer lesz, egy hónap 1300 ft.
Márk csoporttársának az anyukája tartja, aki angoltanár.
Azt mondta hogy alap szokincset tanulnak játékos formában, bemutatkozás, szinek, stb.
Szerintem majd kipróbáljuk. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Szilcsi!
miért kell lemondani a GYED-ről?ez tuti? ha nem mondasz le tovább kapod? :lol:
érdekes én nem kapom, de nekem se mondta senki h. le kell mondani, igaz én még a GYES papírokat se intéztem el, de GYED-et már nem kapok.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: