Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok, és jó egészséget kívánok az egész családnak!:-)))
A beszámolóját várjuk!
Ágci
Ágci
 


Gratula a kis Hangához. Sok boldogságot az egész családnak. Babának és mamának jó egészséget és sok tejcit.
Szoombaton költözünk Szegedre!
Katamama
Névtelen
 


Kedves Lara!

Gratulálok Hangához, jó egészséget és nagyon sok boldogságot kívánok!
Katamama, várunk.
Jázminmama, hamarosan küldöm a fényképeket, csak egy kis gikszer történt közben: Kristoffal meglátogattuk a gyermekklinikát, de már jól vagyunk.
Mártianyu
mártianyu (m&aacut
 

 
 

Sziasztok!

Mártianyu! Nagyon várom a képeket! Mi történt Kristóffal? Jobban van már? Jázmin is beteg volt az elmúlt napokban, szerencsére már túl vagyunk rajta!

Ági!
Megkaptad a levelem? Írtam a napokban!

Nem tudjátok véletlenül, ha az ember el akar menni egy teljes laborvizsgálatra, de az SZTK-ban nem akar órákig várakozni, ezt hol teheti meg? Rémlik valahol a Petõfi Sándor sgt-n egy magán szakrendelõ hálózat, ahol mintha labor is lenne, csak épp nem találom a hirdetésüket. Tudtok segíteni?

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Jázminmama!
Próbáltam Neked küldeni egy e-mailt, de visszajott. Mi lehet a baj? El ez a deltavos cimed? (Azt csak mellekesen jegyzem meg, hogy persze a fenykepeket elfelejtettem csatolni, ugyhogy nem is baj, ha nem ment el).
Kristof elkapta a virust a noveretol es tolem, aztan laryngitis-es lett, vegul kruppos, ezert kellett a klinikara bemennunk. (Ha mar ott voltunk, ott is tartottak egy par napig...). Most mar teljesen jol van, csak azzal fenyegetnek, hogy ez visszatero problema lehet kb. iskolas korig.
Jazminnak mi baja volt?
Sajnos a Petofi sgt-i maganrendelorol nem tudok semmit, en is probaltam keresni a hirdetesuket, de nem talaltam.

Katamama! Udv Szegeden!

Agci! Te hogy vagy? Lassan Te is a "veget jarod" mar, nem?

Sziasztok!
Mártianyu
Mártianyu
mártianyu (m&aacut
 


Szia Mártianyu!

Torokgyulladása volt Jázminnak, lázas is volt két napig (40 fok felett volt a hõje). Állandóan langyos vízbe fürdettük és adtuk a kúpot. Õ ilyen lázasodós fajta. Mikor az elsõ védõoltását kapta, akkor is 40 fokra szaladt fel, én meg ugye rutintalan anyuka egy olyan pici babával, az sem tudtam mihez kapjak. Aztán a többi oltásnál az vált be, hogy rögtön a szuri után adtam a kúpot, így a láznak esélye sem volt. De sajnos ezt egy betegségnél nem lehet elõre kiszámítani.
A krupp az tulajdonképpen mi? Elég keveset tudok róla. Hogyan gyógyítják?

A déltávos cím már megszûnt, írok egy másikat: jazminmama@freemail.hu próbáld meg ezt, biztosan mûködni fog.

Most neked is elbüszkélkedem: útban van Jázmin kistesója!!!! Csináltam tesztet és pozitív lett! Ha minden jól meg, olyan 17-18 hónap korkülönbség lesz köztük. Annyira örülök neki Kép Kép Kép!!!

Szia!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Olvastalak ám, benneteket, csak egy kicsit el voltam maradva az itthoni munkával. Most is éppen takarítok, csakhát nem megy több órán keresztül, ezért gondoltam, bekukkantok.
Remélem minden gyerköc jobban van már...Nem is tudom ez az idö jót tesz-e vagy sem, a bacik mindenesetre gondolom élvezik, hogy nem ugrálnak a mínuszok. A lelkünknek azonban mindenképpen jó. Majd egy pár év múlva elmondhatom a babunknak, hogy mikor vártuk, milyen sokáig gyönyörü volt az idö.
Különben jól vagyunk. Csak a pocakom már kissé útbasn van:-))) Az alvással sem vagyok igazán kibékülve. Hát még szegény kedvesem... Olyan jól esne már este 10-kor lefeküdni, de akkor hajanali 3-tól fenn kukorékolok meg forgolodok össze-vissza. Így elhatároztam, fél éjfél elött le nem hajtom a fejem.
A napok különben gyorsan telenk, csak néha a kételkedés kis ördöge üti fel fejét bennem, képes leszek-e egy picibabával boldogulni.
A leendö apuka azonban megnyugtat, és mostanában sokszor beszél a babuhoz is, nagyon készülödik már.
Katamama, minden rendben ment a költözéssel?
Jázminmama, nem is említetted a jó hírt! Gratuláááálok!:-)))

Megyek porszívózni, mert sose lesz kész...
Sziasztok:
Ágci
Ágci
 


Kedves Jazminmama!

Gratulalok!!! Ez aztan a jo hir! A 17-18 honap szerintem nagyon jo lesz a babaknak, igazan osszenonek majd. Neked biztos kicsit nehez lesz az elejen, de aztan olyan jo latni, amikor mar egyutt jatszanak (vagy legalabbis probalkoznak). Es az is erdekes, hogy mennyire kulonbozo tud lenni ket gyerek...
Ez a laz is stresszes dolog lehet, szerencsere nalunk nem olyan lazasodosak a gyerekek, pl. az oltasokat szinte meg sem ereztek, talan neha volt hoemelkedesuk, de arra sem emlekszem, hogy kupot adtam-e. Azert nyaron Kristofnak is volt egyszer 40 fokos laza, termeszetesen pont rokonlatogatoban voltunk az orszag masik felen. Orakig nem tudtuk lenyomni se kuppal, se hutofurdovel, aztan hirtelen (kb. fel ora alatt!) lement 36.5-re. Nekem egyebkent is ez a tapasztalatom a lazzal: ameddig akarja, addig tart, csak kordaban tartani lehet, lenyomni nem. Aztan amikor "akarja", elmulik. De persze, lehet, hogy ez is csak a gyerekeim alkatan mulik.
A kruppról eddig meg en is csak olvastam, de ez nem sokat segitett a konkret eset (sajat gyermekem) felismereseben. Jelenlegi laikus informacioim kb. ennyibol allnak: a krupp az felsoleguti virusfertozesek szovodmenyekent alakul ki arra hajlamos gyerekeknel (kb. iskolaskorra kinovik). Ha jol ertettem az orvosokat, nem ugyanaz, mint a laryngitis (gégegyulladás), de osszefugg azzal. Ez a gegegyulladas az, amikor a hangszalak meg a kornyekuk is begyullad, bedagad, es ettol leszunk, mi felnottek is rekedtek. Az a baj, hogy kisgyerekeknel a legcso nagyon keskeny, es minimalis duzzanat is legzesi nehezsegeket meg fulladast okozhat. A krupp, az mar az a jellegzetes ugato kohogessel es sipolo legzessel jaro allapot, ami ezek miatt a legzesi nehezsegek miatt alakul ki. A klasszikus kruppos roham hirtelen erkezik, es altalaban ejszaka. Nekem pont az okozta a problemat, hogy Kristof egyaltalan nem volt tipikus eset: nekem csak az volt a gyanus, hogy szegenynek semmi hangja nem volt: ha sirni akart vagy mondani vmit, csak latszott, hogy erolkodik, es egy kicsi cincogas jott ki a torkan. Olyan igazi ugato kohogese nem is volt, inkabb siras kozben, ha levegot vett, akkor adott ki nagyon furcsa zorgo hangokat. Neha hivogattam a gyerekgyogyaszomat, hogy nem baj-e, ha a gyereknek nincs hangja, de nem tudtam elerni, igy nem forsziroztam. Szoval, a tobbi kruppos kisgyereket majdnem mindet fulladozva, meg kek vegtaggal stb. hoztak a klinikara, de nalunk ilyen (szerencsere!) nem volt. Csak hat ezert nem tudtam, mit csinaljak: ha az ember gyereke meg akar fulladni, vilagos, hogy mentot hiv, vagy maga rohan. De ha "csak" rekedt? Vegul kb. 24 ora elteltevel csak megnezte a gyerekgyogyasz Kristofot, adott neki egy injekciot, amitol a legzesenek javulni kellett volna, de nem tortent semmi. Akkor kuldott be minket a klinkara. Ott vegulis kapta tovabb az addigi gyogyszereit + naponta 4-szer felorat inhalalt vmi "csodaszerrel" (gyogyszerrel), ami annyira kikezdte az orrnyalkahartyajat, hogy allandoan alvadt ver logott az orrabol szegenynek. Es persze, ugyanugy jartunk, mint a lazzal: addig tartott a rekedtseg, ameddig "akart" = kb. 4-5 nap mulva kezdett oldodni. Hat a gyogymod ennyibol all. Illetve itt a Babaneten olvastam, hogy sulyosabb esetekben intenziv osztalyra is kerulhet a gyerek (gondolom, ha nem sikerul rendbehozni a legzeset).
Na, ezutan a reszletes beszamolo utan elkoszonok. Remelem, egyikotoknek sem lesz ra szuksege, hogy talalgassa, kruppos-e a gyerek vagy sem. Mindjart mennek a fotok is!
Sziasztok!
Mártianyu
mártianyu (m&aacut
 


Szijasztok!

Köszönjük a jókivánságokat!

Jázminmamának köszi a hiradástKép Most olvasom csak, hogy útban a kistesó??? Jaaaaaaaj, deszuper! Hogy öszinte legyek, már lexivesebben én is elöröl kezdenémKép Most irigyellek:-))))))

A szülés sztorit az Ami a szülés elött van topicban irtam.

Judó! Köszi, nekem is pont ez jutott eszembeKép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Kedves Lara!

Elolvastam a szülésedet, mégegyszer gratulálok, és minden jót kívánok nektek!
Felolvastam a férjemnek is, mondtam mostmár mehetünk szülni, mindennel tisztában vagyunk:-)

Mindenkinek kellemes hetet kívánok:
Ágci
Ágci
 


Sziasztok!

Szia Lara!
Elolvastam a szulesed tortenetet, es egeszen meghatodtam - megint kedvet kaptam egy harmadik gyerkochoz. (Csak a harmadik hasfelmetszeshez nem fulik annyira a fogam, de majd meglatjuk) Egyebkent gondoltam sokat ratok, mert pont azon a hosszu hetvegen jartunk be a gyermekklinikara a Kristoffal inhalalni, es mindig ott mentunk el a noi klinika mellett.
Ez a Hanga nagyon rendes lany, hogy igy hagyja aludni a szuleit! Es tenyleg ne ebresszetek, ha alszik! (En elkovettem ezt a hibat, mert aggodtam, hogy nem eszik eleget, de ez nagy butasag volt.)
Igazan kiegyensulyozott, boldog szuloknek tuntok, csak igy tovabb! Es ha van idod, meg energiad, varjuk a hireket rolatok!

Agci, Te hogy vagy? Meg semmi?
Pont most gondoltam ra, hogy milyen jo, hogy Jazminmama babat var, mert a vegen meg kismama nelkul maradnank, es az kar lenne: olyan jo ez a "varakozos" hangulat is, nem?

Sziasztok!
Martianyu
mártianyu (m&aacut
 


Szijasztok!

Ágci! örülök, hogy teccett a szüléssztorim:-) Te mikorra is vagy kiirva?

Mártianyu!
Azért nem mindig ilyen rendes a baba, mert ma hajnal 4-töl reggel 7-ig járkált vele az apukája, mert nem volt hajlandó aludni. Hát van ilyenKép
Napközben 3és fél óránként ébresztem, éjjel pedig 6 órát hagyom aludni egybe. Remélem nem kell ennél sürübben etetni, mert valaki óránként, két óránként etet...

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Kedves Lányok!

November 24-re vagyok kiírva, de jó lenne, ha elöbb jönne a babu:-)))
Most mozog szinte egész nap, tegnap még a boltban is rugdosta a pocakom, gondoltam is, milyen murisnak tünne, ha nem lett volna rajtam bö kabát...
Hajnalban annyira rugdosott, hogy aludni sem tudtam töle, pedig ilyeneket nem szokott csinálni! Talán érezte a hidegfrontot vagy már készülödik?
Eszeveszetten kuksizom a nyákdugót is, de még semmi! A hasam már lejjebb ment, és én úgy érzem, hogy napról-napra nagyobb. Lehetséges ez?
Már olyan jó lenne menni! Magamat ismerve, tudtam, hogy türelmetlen leszek az utolsó hetekben, de hogy ennyire!
Amúgy jól érzem magam, kicsit kellemetlen, fáradt a közérzetem, mint annak idején a mensi elötti napokban, meg ilyen volt a terhességem elején is. De, ha lefoglalom magam, nem tünik fel. Talán már ez is vmilyen jel?

Tudtok valahol kreatív barkács boltot Szegeden?

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok:
Ágci
Ágci
 


Bocsi elfelejtettem még vmit, Lara, mi lett a sorsa a hálapénznek? (Olvastam, hogy nem tudott bemenni a dokid.)
Ágci
Ágci
 


Szijasztok!

Gyorsan irok ide, mielött kihal ez a topic!
Ágci, holnap van 24.-e...nemtudom, mi lehet veled...lehet, hogy már megvan a baba?
Hát az utolsó napok már csak ilyen hosszúak, föleg, ha túlmegy az ember a kiiráson, mint énisKép
De remélem te szerencsésebb leszel!
Az tényleg lehet, hogy napról napra nagyobbnak látod a pocakod! Nekem most olyan furi, hogy eltüntKép Úgy sajnálom, úgy jobb volt:-))))
Az én kislányom, még a kitolási szak elött is vadul mozgott...csodálkoztam is, hogy ilyenkor azért már csendben szokás várakozni a világrajövetelre, de ö valamit nagyon csinált benn:-))
A hálapénzt megtartottuk magunknak és elköltöttük a kislányunkra :-)))))))

Szoritok, hogy minden simán menjen! Irj, ha lesz rá lehetöséged!

Mártianyu! Ittvagyok és irokKép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Szijasztok!

Gyorsan irok ide, mielött kihal ez a topic!
Ágci, holnap van 24.-e...nemtudom, mi lehet veled...lehet, hogy már megvan a baba?
Hát az utolsó napok már csak ilyen hosszúak, föleg, ha túlmegy az ember a kiiráson, mint énisKép
De remélem te szerencsésebb leszel!
Az tényleg lehet, hogy napról napra nagyobbnak látod a pocakod! Nekem most olyan furi, hogy eltüntKép Úgy sajnálom, úgy jobb volt:-))))
Az én kislányom, még a kitolási szak elött is vadul mozgott...csodálkoztam is, hogy ilyenkor azért már csendben szokás várakozni a világrajövetelre, de ö valamit nagyon csinált benn:-))
A hálapénzt megtartottuk magunknak és elköltöttük a kislányunkra :-)))))))

Szoritok, hogy minden simán menjen! Irj, ha lesz rá lehetöséged!

Mártianyu! Ittvagyok és irokKép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok lányok!

Még eddig nem írtam ebbe a topic-ba, csak olvasgattalak benneteket, de úgy érzem ideje, hogy én is "megszólaljak". Kép

Van köztetek valaki aki a II. Kórházban szült? Kiváncsi vagyok milyen ott az ellátás, a felszerelés, a nõvérek, hangulat, ...
Még csak ezután fogan majd meg a baba, de az orvosom a II. Kórházban dolgozik, én meg nem tudok semmit errõl a helyrõl.

Légyszi válaszoljatok, ha tudtok.

Köszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Szijasztok!

Edelweiss! Én ugyan a klinkán szültem, de még a terhesség alatt a szülésre felkészitö tanfolyam keretében ellátogattunk a II.Kórházba is. Megnéztük ott a szülöszobákat, gyerekágyas és csecsemöosztályt. Bár nekem ekkor a klinika jobban teccett, de a II.Kórház sem olyan veszélyes, bár a növérek milyenségéröl nem tudok irni.
Szerintem menj majd el szülésre felkészitö tanfolyamra és ott neked is lesz alkalmad személyesen megnézni a kórházat. Ha nem teccik, még mindig választhatod a klinikát.
Ha gondolod megadom a szülésre felk. tanf. vezetöjének nevét és a telefonszámot, ahol a tanfolyamra jelentkezni lehet. A tanfolyamot kb. 30hetes terhesen érdemes elkezdeni, de persze nyugodtan mehecc hamarabb is, hogy legyen idöd dönteni.

Ágci! Te most biztosan még a klinikán vagy. Ugye majd irsz, hogy milyen volt és hogy mik a tapasztalataid! Nagyon kiváncsi vagyok!!! És mégeccer nagyon gratulálok a babádhoz!

Jázminmama! veled mi van? annyira el vagy veszve, e-mailt sem irsz, meg a topicokba semKép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok Lányok!

Vmit bolondozik itt a gepem, nem tudom, hogy elment-e mar ez az uzenetem, ugyhogy elkuldom meg egyszer. Ha ketszer olvassatok, bocs.


Én is eléggé elvesztem, pedig most nem is beteg senki a csaladban. De az unnepi keszulodes eleg sokat kivesz belolem.
Agci! Gratulalok! Csak Laratol, kovetkeztetessel jottem ra, hogy megvan a babad! Mikor, hogyan, milyen?
Edelweiss! En a II. korhazban szultem, es ahogy egyszer mar fentebb is leirtam, en teljesen meg voltam elegedve veluk. A szulesznok szerintem nagyon rendesek voltak mindket alkalommal, bar meg kell hogy mondjam, a ket szulesem kozott (2 es fel ev) teljesen kicserelodott az egesz garda. Az orvosom is rendes volt, jott amikor kellett, aztan meg minden nap, megkerdezni, hogy vagyok (igy en nem is sporoltam le a halapenzt. Raadasul en mindketszer csaszaros voltam, ugyhogy meg is dolgozott erte.). Te kihez jarsz?
Nekem a csecsemosok voltak egyedul egy kicsit furcsak, bar koztuk is volt nagyon sok aranyos, es rajuk is igaz, hogy teljesen masok voltak ott a kisfiamnal, mint a lanyom szuletesenel (ez arra utal, hogy nagyon igenybe vevo munka semmi fizetesert). Szoval, az ember ott van a maga ujszulott babajaval, aki a vilagon a legszebb, termeszetesen, es ott van meg mellette 10-20-30 masik aranyos, altalabn egeszseges kis joszag, es en vhogy mosolygo apolonoket varnek mellejuk, ehelyett jelentos reszuk egykedvu (faradt). Meg tanitani sem sokat tanitanak az ujdonsult kismamaknak, en az elso gyerekemnel inkabb a masodszulo anyukaktol tanultam sokat, de ez allitolag a klinikan is igy van. Masreszt volt olyan kismama, aki szolt a csecsemosoknek, hogy o meg akarja tanulni, hogy kell pelenkazni, furdetni stb. a babat, es akkor segitettek neki. Tehat, lehet, hogy csak kerni kell, es maris keszsegesen segitenek.
Mindent osszegezve, szerintem teljesen jo a korhaz is, en ha szulnek egy harmadik gyereket, biztos azt is korhazban szulnem. (Gondolom, ezt mondjak azok is, akik a klinikan szultek.)
Lara! Ti hogy vagytok? Setalgattok mar? Es mi lett a szorcsogessel? (Mert a masik topicba sem olvasgattam bele azota)
Jazminmama! Tenyleg jol elvesztel! Mi van Veled/Veletek? Csak nincs vmi baj?
Sziasztok!
Martianyu
Mártianyu
 


Kedves Edelweiss
-meg persze a tobbiek is- en is a II.-es korhazban szultem a kislanyomat februarban, es nagyjabol meg voltam elegedve vele. Azert csak nagyjabol, mert voltak furcsasagok is. Pl. csak nappali rooming-in van, ejjel benn vannak a babak es ha jol emlekszem akkor ejjel fel ketto korul kihozzak oket szopizni.A szuloszobak gyonyoruek,egyszemelyesek,pasztellszinu falak,kepek, az agy mellett telefon es nincs benne mindenfele riaszto muszer, csak a ctg. A tusolok meg a wc nem egy eu szinvonal,de azert elmegy.(Bar en is csaszaros voltam, igy az elso 1-2 napot a kateterrel toltottem...)A szulesznok nagyon kedvesek ugyanez mar nem minden csecsemosnoverrol mondhato el,bar volt koztuk 1-2, aki kimondottan nagyon aranyos es segitokesz volt, a gyerekorvosok ugyszinten.Egyetertek Martianyuval, ha kerdezel, akkor biztosan segitenek.
En azert valasztottam a korhazat es nem a klinikat, mert a klinikan eleg nagy a szules kozben kukucskalo orvostanhallgato-forgalom,en pedig ezt mindenkeppen el akartam kerulni,na meg az orvosom is ott volt.
Hat, ennyi jutott eszembe, ha erdekel meg valami, csak kerdezz nyugodtan.

Szia,

HM
Vendég
 


Szijasztok!

Akit én fogtam ki a klinikán szülésznöt, az nagyon rendes volt. Annyi idös lehetett mint én, végig beszélgettünk, ill. a vége felé már csak a férjemmel beszélgettek, mert én már nem kaptam levegöt, igy nem tudtam belefolyni a témábaKép
A csecsemös növérek a klinkán mind nagyon kedvesek voltak, kivéve két tagot...Igazából szerintem mindenhol vannak szimpatikus és unszimpi növérek, nincs olyan hely, ahol mindenki hibátlan és kedves. A szoptatások alkalmával a csecsemös növérek körbejárták az anyukákat és mindenkitöl egyenként megkérdezték, hogy minden oké-e, megnézték, hogy jól van-e mellretéve a baba, rendesen szopik-e. Minden egyes szoptatáskor jöttek. Ez nagyon jó volt.

Mártianyu! Szörcsögés még néha megy, de már nem aggódom, tudom, hogy a szük orrjáratok miatt van.
Sétálni szoktunk, bár ma lusta voltam kimenni...Soxor esténként sétálunk, mikor a férjem hazaér. Nem a legszerencsésebb sötétben és hidegben sétálni, de legalább 3-an megyünkKép

Jázminmama hol vagy???

A Dómnál a vásár minden nap van? Este meddig vannak ott az árusok? Vagy egész éjjel ott vannak? Múltkor besétáltunk oda a férjemmel és a babával, és inni akartunk forralt bort. Aztán nem mertem a szoptatás miatt...szerintetek lehet inni egy picit?

Lara az alkoholistaKép
lara (lara)
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy megnyugtattatok a II. Kórházzal kapcsolatosan. Mi még csak próbálkozunk összehozni a kisbabát, de nyilván olyan orvoshoz kellene járnom, aki abban az intézményben dolgozik, ahol szülni fogok. Most a Szabó doktor úr az orvosom, és azt hiszem õ is marad, mert szimpatikus és meg is bízok benne. Ti mit tudtok róla, mint szakem
Igazából az is izgatta a fantáziámat, hogy mi van akkor, ha baj van. Akkor milyen az ellátás? Jó kezekben van a kis picur? Milyenek a szakemberek ... Mert ezt sajnos nem lehet elõre kiszámolni.
Én a Klinikán születtem, de nagyon nem örülnék, ha a páromon, az orvoson és a szükséges asszisztencián kívül mások is ott volnának körülöttem. Azt hiszem, ilyenkor az ember lánya nagyon kiszolgáltatott.

Még egyszer köszi az infóért. Kép

Edelweiss
edelweiss
 


Sziasztok!
Mindenkit üdvözlök, ahogy egy picit több eröm és idöm lesz, jelentkezem!Kép
Addig is minden jót:
Ágci
Ágci
 


Sziasztok!

Agci! Nagyon varom, hogy jelentkezz, ugy szeretnek mar kicsit tobbet hallani rolatok!

Lara, te alkoholista!
Szerintem, nyugodtan megihatsz egy pohar forralt bort. (Kis poharral). Gondolom, nem literszamra, es nem minden este fogod ezt muvelni, ugyhogy nem lehet komoly kovetkezmenye.
A Dom teren egyebkent ott van minden nap a vasar, azt hiszem dec. 23-ig. A forralt boros stand tovabb van nyitva, mint a tobbi. Ezt magatol a kiszolgalo holgytol hallottam a mult heten, amikor forralt bort vettunk. Tehat voltunk mar mi is egy parszor a teren, a gyerekeknek nagyon tetszik a jatszoter, de Marti a heten kipurcant (beteg), ugyhogy most itthon fozogetjuk a forralt bort. Kristof ugyan szopik meg, na de hat egy 15 honapos "pasinak" ennyit mar ki kell birni. En most mar akkor se keserednek el, ha nem szopna tovabb.

Visszaterve a korhaz temara, olvasva a tobbiek beszamoloit, nekem is eszembe jut egy-par dolog, amit elfelejtettem: pl. a korhazban ez a felemas rooming-in tenyleg furcsa: amikor a kislanyom szuletett, mindig sirtam, amikor elvittek ejszakara, es alig tudtam aludni, annyira vartam, hogy hozzak mar a hajnali szoptatasra. Napkozben viszont eleg jol tudtam potolni az alvast: akkor ott szuszogott mellettem a baba, es en is nyugodtan tudtam aludni. Kristofnal mar nem viselt meg ennyire a dolog: illetve azt mar irtam, mivel a lanyomat nem engedtek be a korhazba (ez szerintem roppant kegyetlen dolog), sokkal erosebb volt az a banat, hogy ot nem lathatom (napokig), mint hogy Kristofot egy par orara elviszik.
Kulonben, volt olyan (nem is egy), akinek tetszett az a megoldas, hogy akkor hozza csak ki a babajat, amikor akarja. Ok igy tudtak jobban pihenni.

Azt nem tudom, mi lenne, ha vmi baj tortenne a babaval, nekem kompetensnek tunnek az orvosok. Ugy tudom, hogy ha nagyon komoly baj van, akkor ugyis a gyermekklinikara viszik a babat, na de azert ne erre keszulj, Edelweiss!

Sziasztok!
Mártianyu
mártianyu (m&aacut
 


Sziasztok Szegediek,
Elég régen történt újabb hozzászóllás a szegedi fórumhoz. Márciusra vagyok kiírva. Én is szegedi kismamákkal szeretném felvenni a kapcsolatot. Nemrég költöztem le Pestrõl és nem ismerek szinte senkit. Ha van kedvetek írjatok. ceniko@hotmail.com
Elõre is köszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,
Megengeditek, hogy kérdezzek tõletek pár dolgot a babavárással kapcsolatban?
Én még nagyon kezdõ vagyok:-)
Nektek hányadik héttõl kezdett nõni a pocakotok?
Szerintetek van-e összefüggés az elsõ magzatmozgás idõpontja és a szülés idõpontja között?
Nekem idõnként (naponta kb 3-4 alkalommal) "begörcsöl" és megkeményedik a hasam. Olyankor leülök, vagy lefekszem, mert eléggé fáj, de nem tart tovább 1 percnél. Ez normális?
Szedem a Pregnavitot és magnéziumot, valamint minden másnap Magne B6-ot.
A válaszaitokat elõre is köszönöm és jó babázást, babavárást kívánok mindenkinek.
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Edelweiss, sajnos én nem ismerem a Szabó dokit...ha a klinikán szülnél még nem biztos, hogy lennének benn orvostanhallgatók. Nálam csak a doki és a szülésznö volt ott, gondolom a késö idöpont miatt, szóval éjjel kell szülniKépKép Nade, ha mégis nappalra esne a klinikán a szülés akkor is lehet mondani, hogy nem egyezel bele, hogy benn legyenek nézök.

Ágci! Nagyon várjuk a beszámolót!!

Mártianyu! Képzeld ittam egy kis forralt bort a Dómnál, kb. egy deci mennyiségben, és totál elkezdtem töle szédülni, úgyhogy a maradékot a férjemnek kellett meginnia:-))) Kicsit el vagyok szokva, mi lesz velem szilveszterkor???Kép
A játszótér rész tényleg nagyon tuti, mi is küldtük Hangát, hogy jáccon, de nem akart menni:-)))) csak feküdt a kocsijában:-)))))))
Rooming in: a klinikán is az volt a szokás, hogy éjszakára elvitték a babákat, hiába voltam babás szobában. Gondolom azért, hogy mindenki tudjon egy picit pihenni. De reggel fél6-kor már hozták is öket!

Enikö! Üdv Szegeden! Nekem kb. a 20.héttöl kezdett növekedni a pocakom, aztán az utolsó harmadban iszonyúan megnött.
Azt irják egyes könyvek, hogy az elsö megérzett magzatmozgás után 5 hónappal várható a szülés. Ezért is szokták mondani a védönök, hogy jegyezd meg, hogy mikor mozdult meg elöször. Most megnéztem, én az elsö mocorgást május 24.-én éreztem, és október 24.-én szültem. De szerintem ez csak véletlen egybeesés.
Az hogy idönként "begörcsöl" a pocakod, teljesen normális jelenség, ezek a Braxton Hicks kontrakciók vagyis az úgynevezett fájdalmatlan megkeményedések, én a 20.héttöl éreztem ezeket. Egyre többet fogod érezni, ahogy telnek a hetek. Ezek segitik a méh növekedését, és megfelelö keringést biztositanak a méh vérereiben. Kérdeztem még annak idején a dokimat, hogy hány keményedés normális egy nap alatt, azt mondta, ha óránként kétszer érzek ilyen összehúzódást, még az is oké.
Ha szecc magnéziumot, az segit a méh izomzatának ellazulni, kevesebb összehúzódás lesz, bár a 36.hét után nem szokták már javasolni a szedését.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Szia Lara és a többiek,
Elõször is, gratulálok a babádhoz -még nem volt alkalmam megtenni, mert új vagyok itt-! Másodszor köszi, hogy válaszoltál a kérdéseimre.

Olyan izgatott vagyok a baba miatt. Vajon mikor fogok szülni? és milyen lesz? és ki fogom bírni a fájdalmat? és milyen lesz a babám? és honnan fogom tudni, hogy ez már tényleg a vajudás vagy csak simán begörcsöl? Olyan kicsinek érzem magam ebben a nagy világban.
Ezekrõl a dolgokról nincs kivel beszélnem. A barátom már nincs velünk, mert "õ még túl fiatal ahhoz, hogy apa legyen":-)).....na mindegy..... A nõvérem még nem szült, anyukám meg már elfelejtette az õ szülését és várandósságát. Csak ti maradtatok nekem.

Szerintetek hol vásároljam be a babaholmit (kiságy, pelenkázó, ruhácskák...stb) ? Valójában még semmit sem vettünk meg. Anyukám babonás. De apu azt mondta, hogy meg kell venni elõre, mert én tudom milyet szeretnék, és ha már meg lesz a baba nem fogok tudni vásárolni menni. Igen ám csak én nem tudom milyet szeretnék. Pl babakocsit milyet vegyünk? Márciusra lesz meg a baba,olyan túl télieset nem kell venni. Azt sem tudom melyik a jó márka. Meg hogy hol lehet a Brendonon meg a Micimackón kívül még babaholmit kapni Szegeden? Egyáltalán hány funkciós babakocsi a jó a babakocsi? Én ehhez nem értek.

Ha valakinek javaslata, ötlete van azt szivesen veszem:-)
Elõre is kösz
Mindenkinek jó egészséget kívánok.

Enikõ (27+1)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Újra itt a gép elött, bár nem tudom mennyi idöm van a kisherceg ébredéséig, mert már a büvös három óra letelt, de az igazság az, hogy nincs kedvem felébreszteni szegényt, a klinikán is olyan rossz volt.
No, mindegy. Elkezdem, aztán majd folytatom legfeljebb. A kórház klinika kérdéshez, bár meglepödve tapasztaltam, és néha nem is nagyon hiányzott, de a klinikán bárki, bármikor, bárkit meglátogathatott, és még a pici gyerekek is bejöhettek a folyosóra.
Edelweiss,
Igazából szerintem, ha szimpatikus neked a kórház és az orvos, akkor szülj a kórházban. Állítólag szépen felújították a szülöszobát, és annyira elenyészö az az idö, amíg benn vagyunk. Az élményekröl nem is beszélve, abszolút nem az fog foglalkoztatni. Legalábbis én így voltam vele. mikor vajúdtam a klinikán voltak orvostanhallgatók, be is menntek a mellettünk lévö szobába, de nehogy azt hidd, hogy zavartak bárkit is. Szegény kismamának legkisebb gondja is nagyobb volt annál, hogy azt figyelje, hogy hogy figyelik, amint pl. bekötik az edát.
A terhespatológián kezdtem kórházi tartózkodásomat nov. 28-án, aztán hétvégére hazaengedett a doki. Összeszereltük a babakocsit, megnéztük a Fókuszban a szülésröl szóló adást, és ez úgy látszik nagyon tetszett a kismanónak. Hétfön reggel el kezdett szivárogni a magzatvíz, amit jeleztem a vizitelö orvosnak. Egy fél óra múlva mikor megvizsgált, nem találta nyugtalanítónak a helyzetet, így folytatódott a napom, mintha mi sem történt volna, éhgyomorral mentem EST-re, kedvenc vizsgálatomra.
Ágci
 


A végén, mivel a dokim csak késöbb jött be a klinikára, mondta a Sári doktor, hogy majd ö megvizsgál, nem gond-e. Nekem tök mindegy volt már, a magzatvíz meg csak nem akart visszafelé szivárogni. Felpattantam a vizsgálóasztalra, a dokit majdnem feldöntötte a sok víz. Kérdezi, hogy hát ez. Mondtam, én már szóltam reggel, de akkor még nem mondtak rá semmit. A ctg-s csajok mondták, hát akkor szülünk. Jött is a szülésznö, mondta itt a szekrény, menjek a holmimért, már pakolhatok is, aztán várjuk, hogy mi történik. A patológiáról két fiatal kis nõvér segített lecuccolni, nemsokára jött a doki, és déltöl vártuk, hogy jöjjön a kicsi babu. A ciki csak az volt, hogy a méhszájam fenn is ovlt, és teljesen zárt. Így aztán kaptam 1 órától folyamatosan az oxitocin infúziót, ami azért volt rossz, mert szinte alig mozoghattam. Így visszagondolva igen muris lehettem, ahogy elmentem wc-re (álványostul, természetesen a szülésznö engedélyével). Sokáig egész jól bírtam, a férjem végig ott volt mellettem, mikor már igen erös fájdalmaim voltak, mondta a doki, hgy ne mosolyogjak már annyit, mert nem hiszi el, amit a ctg mutat. Aztán már besötétedett, mikor a gáz már nem használt, és akkor epidurális érzéstelenítést kértem. Az igazság az, hogy eredetileg nem akartam, de mivel elhúzódott a szülés, úgy gondoltam, teljesen felesleges, hogy minden eröm elszálljon, addigra, mikor a legnagyobb szükség van rá. Még mindig az volt a gond, hogy alig tágultam, és fenn is volt az egész "berendezés". Már mindenki távozott a szülöszobáról, aki akkörül jött mint én, így aztán mikor eljött az idö, mindenki velem foglakozott. A doki azt tippelte, hogy 1-2 óra körül fog megszületni a kicsi (vizsgálatból ítélve), de ezt megcáfolva, pontban éjfélkor látta meg a napvilágot. Gábornak hívják, 3440 gr, 51 cm. nagyon aranyos és szép volt az elsö pillanatban is. Kicsit vákummal, gátmetszéssel, repedéssel rásegítettünk a születésére, hogy minél elöbb túl legyen rajta, mert leesett a szívhangja, és egyszer körbe volt tekeredve a köldökzsinór a nyakán, amit gyorsan lefejtettek, aztán a pocakomra rakták, és abban a pillanatban elfelejtettem minden fájdalmat! Aztán a kedvesem elvágta a kzs-t, és elvitték az örzöbe, apuka is ment vele. Az apgar értékei ettöl függetlenül jók lettek 8,10,10.
Ágci
 


Megkérdezték, hogy dec. 3 vagy 4 legyen a szül, dátuma, mert pontosan éjfélkor született. A 4 szimpatikusabb volt, így 0 óra 1 perc lett hivatalosan. Aztán megszületett a méhlepény sitty-sutty, a doki alig kezdett hozzá a gépeléshez, már hívták is vissza, hogy vizsgálja meg. Na, aztán ami után következett azt nem kívánom senkinek. Majdnem másfél óráig varrtak, ami nemcsak azért volt nagyon-nagyon rossz, mert fájdalmas volt, hanem mert már a karomban szerettem volna tartani a kisfiamat, és megpuszilni a kedvesemet. Ráadásul egy nyavalyás óra függött a falon és ott láttam, hogy mennyi idö telt el. Azt hittem onnan megyek reggelizni is, mikor még egy jó 45 perc után sem azt mondta a doki, hogy már mindjárt kész...
Végülis, negyed kettökor átmentünk az örzöbe, ott pihentünk két órát, ettem egy kis zödborsó fözeléket, amit a szülésznö hozott, megittam egy kancsó teát, aztán zuhany és mentünk a szobába. Másnap reggel kihozzták a kismanót, de nagy bánatomra már délelött elvitték sárgaság miatt, és egész héten benn is tartották. Péntekig még a popsiját sem láttam. Ez részben jó volt, mert nekem megnyugtató volt, hogy jó kezekben van, föleg úgy, hogy menni alig bírtam, kénytelen voltam állva enni, mert ülni nem tudtam, de egy kicsit rossz is volt, hiszen alig voltunk együtt. Már alig vártam, hogy hazajöjjünk.
aztán itthon elkezdödött a nagy kaland! Sajnos szopizni nem hajlandó, de azért nem hagyom békén. Éhezni azonban nem éhezik, márcsak gondolom én abból is, hogy hétfön a doki néninél 3,82 volt a súlya, ami igen jó gyarapodás a 3,4-hez képest, amivel hazaadták. Háát igen, a hazai koszt!
(közben megettettem, és azért küldtem több részletben, mert már jártam úgy, hogy bizonyos hosszúságút nem küldött el.)

Boldogok vagyunk nagyon, mert nemcsak szép és okos kisfiú, de egész nyugodt is, bár mi is elkövetünk mindent, hogy jól érezze magát.
Ez volt a történetünk, de van egy sejtésem, hogy az igazi izgalmak, még csak ezután következnek majd.
Sziasztok, minden jót:
Ágci
Ágci
 


Kedves Eniko,

az elobb irtam neked egy hosszu levelet a babakocsivasarlas buktatoirol, de elszallt,es nagyon merges lettem.Majd leirom ujra kesobb.
A Centrumtol ha elindulsz a lofara fele, akkor jobboldalt van egy uzlet babas cuccokkal, nemtom' mi a neve, de biztos megtalalod.Nincs tul nagy valasztek, de azert erdemes szetnezni.


Agci, neked igy ismeretlenul is gratulalok a babadhoz, meg a szulesedhez!


SZiasztok,

Hm
Vendég
 


Ágci!
Gratulálok a kis manóhoz!!! KépKépKép

Köszönöm a válaszaitokat. Úgy tûnik, akinek van tapasztalata a kórházzal kapcsolatban, az elégedett is vele. Annyi rémhírt hallottam régebben. Én a klinikán születtem. Mondjuk az is igaz, hogy elég bonyolult eset voltam és az anyukám körül ugrált a fél klinika.

Az orvosom nekem nagyon szimpatikus. Ki is tartok mellette.
Csak már ott tartanánk, hogy apuka ott szurkol. Kép

Edelweiss
edelweiss
 


Szijasztok!

Enikö! Ne izgulj a szülés miatt, az újságok egy kicsit túlmisztifikálják. A fájdalmat ki fogod birni, hiszen mindenki kibirja, legfeljebb kérj fájdalomcsillapitót, de anélkül is ki lehet birni. A vajúdást nem fogod összetéveszteni semmivel, mert az tényleg fájdalmas. Ha pedig magzatvizcsorgással indul a szülés mint Ágcinál és nálam is, az is egyértelmü. Szóval ettöl ne tarts, fel fogod ismerni, ezt nem lehet figyelmen kivül hagyniKép
Az hogy milyen lesz a szülésed, arra sajnos nem lehet elöre felkészülni, szoktak olyat mondani, hogy hasonlóra lehet készülni, mint ahogy te születtél. Nálam spec. bejött, mert anyu is gyorsan szült engem, de valakinél pont az ellenkezöje igaz.
Hogy milyen lesz a babád? Hát gyönyörü lesz, ezt viszont garantálhatomKép
A barátod tudja, hogy apa lesz és nincs veled? Hát nem irigyellek, nem is tudom, mi erre a legjobb szó...inkább nem irom le.
Szerintem jobb elöre megvenni a babacuccokat, mert ha mexületik a baba, tényleg nem lesz idöd vásárolgatni és járni az üzleteket. Pár hetes babával nem fox tudni vásárolni, pláne, hogy 2-3 óránként szoptatni kell, ki se tucc majd mozdulni otthonról, annak meg nincs értelme, hogy mások vegyék meg a cuccokat helyetted, lehet, hogy olyan dolgokat vennének, amik neked egyáltalán nem teccenek. Most van idöd erre és olyan jó terhesen válogatni a babaholmikat és ráképzelni, hogy milyen lesz majd benne a baba, ha megérkezikKép Te is nyugodtabb leszel, ha tudod, hogy mindene megvan a babucinak, nem?
Igazából szerintem nincs babakocsikból jó márka és rossz márka. Végig kell járni az üzleteket, hogy lásd, hogy milyen kocsikat lehet kapni, mennyibe kerülnek, igy lehet dönteni.
Babaholmit a Brendonban, Micimackóban, Faktum Möbelben(Madách utca), Cserepes sori piacon(itt is vannak pl.babakocsi és sok-sok nagyon jó babaruha), Ficánka bababoltban (Rókusi krt elején van), használt rucikat a Lengyel utcában(bár itt még nem voltam), Corában, Tescoban és a Tisza Lajos krt-on van a Baby Bell bababolt(a Centrum és a lófara között,szerintem Hannamama erre gondolt).

Ágci! Hát nagyon jó volt olvasni a szüléstörténeted, meg kell mondjam, hogy igen sokban hasonlit az enyémhez! Bár nekem a gátvarrás nem volt ilyen hosszú és fájdalmas, de a többi egyékbént stimmelt. Abban tényleg igazad van, hogy nem ér rá azzal foglalkozni az ember a gyerekágyas osztályon és a szülöszobán, hogy milyenek a körülmények, mert úgyis csak a babájával van elfoglalva mindenki.
A vajúdás alatt végig feküdnöd kellett? Mert nekem is végig ment az oxitocin és én végig sétáltam egészen a kitolási szakig, a férjem meg tologatta utána az infúziós állványt. Egyébként melyik szülöszobába kerültél? a modern ágyasba? Akkor végül kaptál EDA-t?
Ha ilyen szépen gyarapodik a baba, akkor hogyhogy nem hajlandó szopizni? vagy bealszik közbe? Az elején szoktak ilyet csinálni, pár hét múlva nem fog elaludni közben, legalábbis ritkábban.
Az izgalmak pedig tényleg csak ezután jönnek majd, bár már biztos tapasztaltátokKép pl.én most éppen ezt élem át, ugyanis Hanga folyamatosan üvölt 2 órája, fogalmam sincs mi a baja, és most itt a kezemben elaludt, de ha leteszem felébred és újra kezdi, úgyhogy most babát tartva kellett irnom..
Szoktad mérni, hogy mennyiket szopizik?
Amiket irtam a csecsemös növérekröl, azok bejöttek? Be tudtad azonositani öket?

Edelweiss! Mikor tesztelsz? Régóta próbálkoztok?

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!
Köszi a gratulációkat!
A vajúdás alatt vmikor délután szellõztettek, akkor kimentem wc-re, és sétálgattam egy ideig, de egy idö múlva olyan rosszul lettem, hogy visszamentem inkább lefeküdni. Az elején (délben) meg voltam ijedve, mert nem volt szabad apás szülöszoba, de mire a férjem odaért (1 körül), már felszabadult az egyik, így elfoglalhattuk azt. Tök jó volt az az ágy! Nem éreztem volna olyan kutyául magam, biztos jobban kihasználom a párnás - döntögetös funkcióit.
Végül kértem EDA-t, mert fájt is, és teljesen ki voltam idegileg, úgy remegtem mint miskolci kocsonyában a béka. Kérdeztem a szülésznötöl ez miért van, azt mondta, hogy el van fáradva a szervezetemet a sok fájástól, és ezért vannak ezek az izomkontrakciók. Addig húztam, amíg tudtam, de nem akartam, hogy a kitolásnál már semmi eröm ne legyen. Megmondom az öszintét: legközelebb nem várok ilyen sokáig, bár a szülésböl legkevésbé a fájdalmakra emlékezem már.
Sajnos a kicsi babu, már a klinikán sem akarta elfogadni a cicit, egy halom furfangot bevetettünk, de nem ment. Aztán csak úgy volt hajlandó, hogy egy NUK cumit húztunk a cicimre és ezt szopizta. Na már most, az elsö héten a kórházban ment is a dolog, amíg elég volt neki 30-50 gr egy etetésnél, de itthon már nem igazán. Mert ugye szegénykémnek, így kellett szívni a ciciböl is, és pluszban még a cumin keresztül is. Nagyon elfáradt, óránként éhes volt, én meg ugrottam, keddre meg úgy néztem ki, mint a 3 napos vízihulla. Na, akkor úgy döntöttem ne kínozzuk egymást, a párom is felnött cumisüveggel - szép nagy ember lett belöle, és azóta mosogathatok, és melegíthetek. Próbálkoztunk pohárral, kanállal, de az igazság az, hogy én nem bírtam elviselni szenvedni látni a kismanómat. Azóta tiszta nyugodt, picit hasfájós, de éjféltöl 5,6 órát átalszik, és lassan napközben is 3,5 - 4 órákat szundít jóízüen. A tejci ízlik neki, mert a sajátomat kapja (szerencsére abban nincs hiány, fejem rendszeresen), de sajnos így alakult. Most még megpróbáljuk a Szoptanítot, ma lesz a premier, hátha... Mérlegünk nincs, de a cumisüveg mércéjéröl kb. 100-at egy alkalommal, és naponta kb. 5-6x eszik.
A kórházban aranyosak és segítökészek voltak, nem volt hiba.

Hogy haladtok a karácsonyi készülödéssel? Mi sehogy! Bár én már a páromnak elöre megvettem az ajándékát, de a többit majd ö. Szerintetek elmehetünk vásárolni a kicsivel már? (mondjuk a Media Marktba) 16 napos, jól felöltöztetve, kocsiból ki, kocsiból be. Mégcsak szellöztettünk rá, és hétfön a védönéninél voltunk.

Mi lesz a karácsonyi menü? Várom az ötleteket!
Most elköszönök, sziasztok:
Ágci
Ágci
 


Sziasztok lányok,

Ágci: fogadd jókívánsagaimat és gratulációimat a babához és a szüléshez. Ügyes lány vagy! Gondtalan babázást és jó egészséget kívánok nektek! Na meg sok-sok tejcit! :-)

Hannamama: köszi, hogy segíteni próbáltál! Aranyos vagy.Én is sajnálom, hogy "elszállt" az írásod, de hát a technika még sem olyan tökéletes.

Lara: nagyon szépen köszönöm a biztatást, jót tett az önbizalmamnak:-), azt hiszem megfogadom a tanácsod!
Úgy döntöttem, hogy az ünnepek után, januárban elmegyek egy babaholmibevásásrló körútra. Köszi szépen a tippeket a bababoltokkal kapcsolatban. Azt a Baby Bell bababoltot még nem ismerem, azt hiszem azzal fogom kezdeni. A nagy bevásárlóközpontok kínálata nem igazán nyerete el a tetszésem ami a babaágyat,pelenkázót,babakocsit illeti. A ruhácskák nagyon cukik, de a "nagyobb holmik" nem igazán az én ízlésemnek lettek kitalálva. Meg azt is figyelembe szeretném venni, hogy jól bepasszoljon a szobába. Nálam az összes bútor bükk színû,a szõnyeg meg a függöny és az ágytakaró pedig zöld-és árnyalatai. Ha már megveszem egy rakás pénzért akkor legalább jól nézzen ki. Nemigaz? A gond csak az, hogy én még sehol nem láttam bükk színû babaágyat és pelenkázót! De nem adom fel a keresést:-)

Ami a baba apját illeti, igen tudja, hogy apa lesz, de nem akarta a gyereket. Meg mondom õszintén, vele nem voltam sokáig együtt, nem volt az a nagy szerelem. Elõtte 3 évig volt barátom akivel eljegyzésünk is volt. Pesten éltem akkor! 3 évig próbálkoztunk a babával de nem jött össze. Elváltak útjaink, majd Szegedre költöztem. Az idén tavasszal jöttünk össze a baba apjával a singbe, és kiderült, hogy egy suliba és egy évfolyamba jártunk. Jól megvoltunk egymással. Szerettem õt mint embert, de sose voltam bele szerelmes, és szerintem õ se! Én nem vagyok az a "hû de szerelmes" tipus. A földön állok két lábbal. Szóval néhány hát után összejött a baba (ami azelõtt évekig nem), és egyszerûen képtelen voltam elvetetni- mondjuk eszembe sem jutott elvetetni amíg a Jani meg nem említette! A lényeg, hogy azt mondta, neki nem kell gyerek. Én meg azt mondtam, nekem meg te nem kellesz, ha neked nem kell a babánk! Elbúcsúztunk , megölelt majd távozott. Úgyhogy azóta nem láttam. Na mondjuk nem is vagyok rá kíváncsi. A családom mindenben mellettem áll. Lelkileg, anyagilag segítenek. Nagyon várják már a kisunokát.(ez lesz az elsõ) Ráadásul az összes nagyszülõm meghalt már, -apu anyja az idén-, és ez a baba Isten ajándéka a nyagyszülõk utáni ûrt betöltendõ! Legalább is szerintünk.
Én jól érzem így magam, és majd idõvel biztosan találok egy apukát a babámnak. Egyébként is szeretnék neki kistestvért majd. Na egyelõre ezen az eggyen legyek túl! :-)

Hát ez van. Minden esetre köszi a biztatást.
Mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyt kívánok.
Vigyázzatok magatokra!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ágci!

Gratulálok meg egyszer, tenyleg jo volt olvasni a beszamolodat, es en is bele tudtam magam kepzelni a helyzetedbe, pedig eleg reg volt mar az is, amikor Kristof szuletett.
Szerintem se kell aggodni azon, hogy a kislegeny csak cumisuveget fogad el. En az elmult 4 ev alatt (amiota anyaskodom) arra a megfigyelesre jutottam, hogy ez az anyasag dolog nagyon normativ a mi tarsadalmunkban: marmint kimondott (es ki nem mondott) eloirasok vannak, hogy milyen egy JO ANYA, es ezzel igen nagy nyomast gyakorolnak a lelkiismeretunkre. Az ilyen eloirasok koze tartozik a szoptatas is. Minden cikk, amibe beleolvasunk, tele van felsorolasokkal, hogy milyen kart okozunk a gyereknek, ha nem szoptatunk. En az ismeretsegi koromben azt latom, hogy aki keves ideig szoptatott (netalan egyaltalan nem volt teje), mintha kicsit buntudatot erezne emiatt, nyilvan a fenti tartalmu ismeretterjeszto cikkek miatt (is). Es szerintem ez nagyon nem jo, teljesen felesleges. Egy kisgyereknek az a fontos, hogy szeretettel taplaljak, neveljek, akar ciciobol, akar cumisuvegbol, akar anyatejjel, akar tapszerrel, vagy ami eppen van, azzal. Az, hogy mindenki tud szoptatni (altalaban 90% feletti aranyok szerepelnek ezekben a cikkekben) biztos igaz elmeletileg, en ugy latom, hogy a gyakorlatban ez azert maskepp nez ki. Rengetegfele mama es rengetegfele baba van, fizikailag is, lelkileg is. Felnottkent sem ugyanazt szeretjuk, nem ugyanazokat az eteleket turi a szervezetunk. Tehat, ha no a baba, es jol van, akkor minden rendben. Ha neki cumisuveg kell, hat legyen cumisuveg.

Eniko!
Nagyon drukkolok Neked. az is eleg normabonto vallalkozas, hogy egyedul vallalsz babat, de nekem tetszik. Van nehany ilyen ismerosom, es en azt latom, hogy az ilyen anyukak (mint ahogy nyilvan Te is), nagyon jol meggondoltak, hogy mit vallalnak, es nagyon tudatosan, nagyon klasszul nevelik a gyerekeiket. A baba apukaja formalisan sem vallalja az apasagot (nev, gyermektartas)?
A babakocsival kapcsolatban megprobalok leirni egy par dolgot, aztan majd Hannamama biztos reszletesen is ir errol (megigerte...). Szoval, szerintem azert arra figyelj, hogy markatlan kocsit ne nagyon vegyel (ilyen pl. a Metroban kaphato 14ezer forintos). Mi annak idejen ilyen olcso ketfunkciost vettunk, es nagyon megjartuk, mert gyenge az egesz kocsi. A kisfiam 15 honapos, de a kocsit a szeteses veszelye fenyegeti. Pedig mar tobb muanyag alkatreszt kicserelt femre a ferjem, nehany eltort kereket Hauck kerekekkel helyettesitettunk stb. Lenyeg, hogy gyakorlatilag 2 gyereket nem birt ki a kocsi. Ha harmadik gyerek mellett dontunk, ujat kell majd vennunk. Ha ujrakezdenem, biztos, hogy nem sajnalnam a penzt egy dragabb, de tartosabb, stabilabb kocsira. Mivel, nem ilyenunk van, nem tudom, hogy melyik markaban lehet bizni. Egy ismerosom a Peg Perego-t dicserte, de hat az meregdraga.
Hogy hany funkcios, meg milyen extrakkal felszerelt babakocsira lesz szukseged, az a Te igenyeidtol es korulmenyeidtol fugg. Ha sokat kell majd emeletre fel-le cipelned a kocsit, vagy buszozni vele, akkor minel konnyebb es kisebb kocsira lesz szukseged. Ellenkezo esetben a "nagy batar" is jo. Ott magasabban van a baba, melegebb, kenyelmesebb tolni. Ja, "melegseg". Szerintem, attol meg, hogy marciusi lesz a baba, teliesitheto kocsira lesz szukseged. Ha maskor nem, jovo ilyenkor boven elfordul majd meg, hogy elalszik a friss levegon a kocsijaban, es akkor azert a melegre van szuksege.
Mas. Magzatmozgasok. Szerintem ezek csak kb. jelentenek utmutatot arra nezve, hogy mikor fog megszuletni a baba. Azt is mutatjak, hogy mennyire "erzekeny" az anyuka, esetleg mennyire varja a babat, es egyes konyvek szerint azt is, hogy mennyire vekony. Nekem mindaket baba nagyon koran mozgott (17. ill. 15. het), az egyik 4 es fel, a masik 5 es fel honapra ra szuletett. Az viszont igaz, hogy mindketto hamarabb, mint ahogy ki voltam irva.
Nekem volt egy kis gondom a kemenyedesekkel, de azt ugyis eszre fogod venni, ha nem normalisak: pl. nekem a 2. terhessegkor volt olyan, hogy orakon at kemeny volt a hasam. Kaptam ra gyogyszert, de nem hasznalt semmit. Igazabol nem tudott rajonni a doki, hogy mi lehetett az oka. Mivel ez a 13. hettol rendszeres volt, en vegigaggodtam a terhesseget, hogy ki ne nyiljon a mehszaj. Na most ezt olyan jol csinaltam, hogy a vegen sem sikerult kinyilnia (= csaszarmetszes). Szoval, komoly kovetkezmenye meg az ilyen, orakig tarto kemenyedeseknek sem volt az en esetemben.

Mindenkit megnyugtatok, hogy a karacsonyi keszulodessel mi sem allunk sehogy sem. Sot, a helyzet egyre rosszabb, mert ma egyedul vagyok a ket gyerekkel, es amig itt irkalok, ok szetszedik a lakast. Van mar itt nehany alsogatya mellettem, amit Kristof hozott az apja fiokjabol, ugyhogy ideje visszaternem hozzajuk. Mindenkinek Boldog Karacsonyt es meg boldogabb Ujevet kivanok!

Martianyu
mártianyu (m&aacut
 


Sziasztok lányok,
Mártianyu: Nagyon köszi az infokat és abiztatást! Rájöttem, hogy akkor szokott megkeményedni és fájni a pocakom, ha reggel elfelejtem bevenni a magnéziumot. Úgyhogy napi 2000mg magnét kell, hogy szedjek. Amúgy a közérzetem isteni.Nagyon boldog vagyok és kiegyensúlyozott. Készülünk a karácsonyra, olyan jó süti illat teríti be az egész lakást! A babulek egyre többet boxol, olyankor beszélek hozzá és simogatom, és meg szokott nyugodni.
Nagyon várom már, hogy láthassam a kicccsajt!
Mindenkinek boldog karácsonyt és sikerekben gazdag boldog békés új évet kívánok!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok kedves szegedi anyukák!

Olyan jól esett, hogy sokan hiányoltatok! Valóban csúnya voltam, hogy olyan rég nem írtam már, de voltak bonyodalmak ugye a második babánál, ráadásul most vizsgaidõszak is van, szigorlat szigorlat hátán, így estére mikor nekem a "hivatalos" Internet idõ van, már nem volt energiám felcsatlakozni!
Köszönöm az érdeklõdést, nagyon jól vagyunk, Jázmin lassan 11 hónapos, pocaklakó Kispöttöm pedig pontosan 13 hetes és 4 napos Kép. Az elején volt egy kis gond, mert ikreknek indultak a babák, sajnos az egyik menet közben meggondolta magát és elég sok vérzés kíséretében elment Kép Kép. Be is akartak fektetni a klinikára, de onnan saját felelõsségemre távoztam. Gyógyszert is kellett volna szednem, de a szoptatás miatt ugye nem lehetett. Szóval volt zûrzavar. A hányinger sajnos még mindig megvan, Jázminnal is sokáig elhúzódott. Képzeljétek Jázmin 2 héttel ezelõtt azt "mondta" a cicire, hogy FÚJ, azóta nem szopik, érdekes, hogy az ezt megelõzõ napon, rekordmennyiséget cicizett, vagy 10 alkalommal szopizott.
Voltunk 4D-s UH-n Kecskeméten, szuper volt, nagyon jól látszott a babuci, bár még csak 5 centi volt, képet küldtem mindenkinek akinek megvolt a címe. Ha valaki szeretne, annak küldök szívesen, csak címet kérek! Babóval rendben volt minden, nagyon alaposan megnézte a doki, annyi volt mindössze a gond, hogy nagyon mélyen fekszik a lepény, eltakarja a méhszájat, így hát igazából nem szabad emelnem semmit (ami ugye elég nehéz egy 11 hónapos baba mellett), és nagyon kell vigyázni, mert a lepényleválás és a vele fellépõ vérzés elég nagy gond lehet. A párom sokat segít, átvette például a fürdetést, a porszívózást meg hasonlókat.
Ezzel együtt nagyon jól vagyunk, s már a hasam is látszik. Jázminnal csak a hatodik hónaptól kezdtem el pocakosodni, most meg már mindjárt az elején Kép. Gondolom ez a megnyúlt izmoknak köszönhetõ.

Lara! Ági! Szilveszter elõtt még megy az emil Kép!!!!!!

Babakocsi téma: most én is gondban vagyok, mert nem tudom, ha megszületik a baba, hogyan fogok egyszerre kettõt szállítani. Van erre valami ötletetek? Láttam korkülönbséges babakocsit, de elég drága ahhoz, hogy esetleg kiderüljön egy hónap múlva, hogy felesleges. Tényleg egy gyerkõc meddig babakocsis? Mártianyu?

Klinika: én most tudtam meg a védõnõtõl, hogy lehet szülésznõt is választani. Van két-három olyan aki ezt vállalja, gondolom megfelelõ honoráriumért. Én néha azt gondolom, hogy érdemesebb szülésznõt fogadni inkább mint dokit, a szülésnél úgyis övék a munka oroszlánrésze.

Enikõ! Az elõbb olvastalak a Babapont-on, megörültem, hogy szegedi vagy, írtam is neked egy rövidke emilt, most meg látom, hogy itt is vagy! De jó Kép Kép! Írni akartam, hogy gyere ide a Babanetre a szegediek közé, de megelõztél Kép!

Most látom csak mennyit fecsegtem, be is fejezem, megyek etetni, fürdetni, altatni!

Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok! Remélem addig azért ír valaki, én is felnézek majd!
Megy valaki szilveszterezni valahova? Lara? Mártianyu? Többiek?

Sziasztok!
Orsi
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok Lányok!

Én is jelentkezem Hozzátok. Kezdetektõl olvasom a babanetet (akkor voltam 4 hónapos terhes a legkisebb ugrifülessel, amikor indult), de eddig fõleg az indexen voltam/vagyok.
Tímeának hívnak, és már 18 éve élek Szegeden. 3 gyerekem van: Dóri 13 és fél éves, Dani 11 és fél, Dalma 15 hónapos.
Örülök, hogy itt van szegedi topic, az indexen kevés "földi" van.
Orsi, én Szögi Andit javaslom szülésznõnek. Velem õ volt a 3.-nál, és minden szempontból tökéletes volt!
A méhszájban tapadó lepénnyel vigyázz nagyon, mert komoly baj lehet belõle. Nekem is ott volt a Dalmával ez elején, de kb. a 20. héttõl kezdett lecsúszni a méhszájról, és szülhettem császár nélkül. Azt mondta a dokim (klinika), hogy a korai idõszakban nem lehet tudni merre mozdul a tapadási pont: távolodhat a méhszájtól, de rá is csúszhat teljesen.
Jó szilveszterezést mindenkinek, nálunk szokás szerint gyerekes szilveszter lesz :-)))

Sziasztok!

Tímea
tilles
 
 


Sziasztok lányok,
A mélyen tapadó placentával kapcsolatban; Január 11-én megyek UH-ra, ha addigra nem "száll fel" a placenta valószínû császározni kell:-((( Nem örülnék neki, de kétségbe sem fogok esni az biztos.
Hát ez van. Minden jót kívánok nektek az újévben.
Üdv Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok Szegediek!
Kulon udv Jazminmamanak (aki ujra koztunk van) es Timeanak (aki uj koztunk)!

Jazminmama, sajnalom, hogy az ikerpar egyik tagjat elvesztetted, biztos szornyu lehetett. Nekem is jart igy egy baratnom, es jo hir a rosszban, hogy a masik babuska makkegeszsegesen megszuletett (mar tobb eve). Allitolag egyebkent sokkal tobb terhesseg indul ikerterhessegnek, mint amennyi ugyis marad. Na persze, ez neked biztos nem vigasz. Viszont a tobbieknek igazuk van: a melyen fekvo placenta az most aggasztobb, bar az is igaz, hogy a terhesseg elejen meg allitolag szinte "akarhol" lehet. Az enyem is szepen helyreallt a terhesseg harmadik harmadara. Allitolag ez is gyakori: ahogy no a meh (felfele?), huzodik vele felfele a placenta is.
En is szivesen latnek egy 3D-s kepet (meg sose lattam olyat), na es rolatok se kaptam meg fenykepet! (mlesz@sol.cc.u-szeged.hu)
Babakocsi ugyben sajnos azt tudom mondani, hogy jovo telen biztos szukseged lesz meg a nagyobbik gyerkocnek is babakocsira. Mi a Martit (nagyobbik) mar masfel eves koraban setaltattuk kocsi nelkul, DE: o elso gyerek volt es nem volt meg testvere (tudtunk utanaszaladni, ha "rosszfele" ment), nyar volt (bebugyolalva iszonyu esetlenek es az eleses is komolyabb kovetkezmenyekkel jar - sar) es mivel nem dolgoztam, soha nem siettem sehova (az ilyen koru gyerekek meg arra mennek, amerre ok akarnak). 2 eves korara viszont kenytelenek voltunk visszatenni ot a babakocsiba, mert megint tel lett, es sokkal korulmenyesebb egy setalastol faradt, saroscipos, vinnyogo gyereket a sarki boltbol bevasarloszatyorral a masik karodon hazacipelni (sebesseg 20perc/100meter), mint betenni a kocsiba, es tolni. Szerintem, kb. 2 - 2 es fel eves koruktol varhato el, hogy egyaltalan ne kocsizzanak mar, de nalatok bonyolitani fogja a helyzetet, hogy Jazmin latni fogja, hogy a baba kocsiban van, es szinte biztos, hogy o is arra vagyik majd, hogy kocsiban maradhasson. Meg hat, koztuk azert eleg kicsi korkulonbseg lesz, eleinte meg mindenkepp indokult lesz az utaztatas.
Te hogy viselted Jazmin "elvalasat"? Marmint, hogy nem akar szopizni. En most mar szant szandekkal valasztottam el Kristofot (15 honapos) dec. 23-an, es azonkivul, hogy kicsit elszontyolodtam (lehet, hogy nem szoptatok tobbet az eletben), 2 napig ugy nezett ki, hogy nemigen akar elapadni a tejem. Bar gondolom, ha terhes vagy, akkor ott hormonalisan maskepp nez ki a dolog.
Ami a szilveszterezest illeti, meg mindig fuggoben van a dolog. Gyerekvigyazonk mar van, de az a buli, amit a baratainkkal szerveztunk, nem jott ossze, es a masik lehetoseg meg nem az igazi.
Mindenesetre boldog Újévet és jó szórakozást mindenkinek!

Sziasztok!

MÁrtianyu
mártianyu (m&aacut
 


Szia Mártianyu!

Ha a kisfiad dec. 23-a körül volt 15 hónapos, akkor egyidõsek Dalmával... Õ 2000. szept. 23-án született. Sõt attól tartok egy "cégnél" vagyunk, legalábbis az email címedbõl arra következtetek... (Nekem is van/volt egy tilles@sol.cc.u-s címem.)
Nincs egy gyerekfelvigyázótok, aki Dió névre hallgat?

Tímea
tilles
 
 


Sziasztok!

Tímea! Köszi a szülésznõ nevét, legalább már egyet "ismerek". Ha van kedved írj még róla! Az elsõ szülésemnél egyszerre két szülésznõ is jelen volt, két fiatal lány, szerintem annyi idõsek lehettek mint én (most 25 vagyok), velük sem volt semmi baj, de épp kedvesek sem voltak, csak egyszerûen végezték a munkájukat. Te jártál már hozzá elõtte is, vagy csak véletlenül pont õt kaptad? Szülésznõt mikor kell választani? A császár árnyékában is érdemes?
Örülök, hogy írtad, hogy végül lecsúszott a lepény a méhszájról, én is ebben reménykedem. Ne nevess ki, de minden este elalvás elõtt próbálok a "lelkére" beszélni… Kép Kép KépNagyon szeretnék természetes úton szülni, nekem nagyon jó érzés volt (most tekintsünk el a fájdalomtól) az amikor végre kibújt Jázmin, érezni azt a nagy megkönnyebbülést, meg úgy egyáltalán szép volt az egész. A mûtõasztaltól meg azért tartok egy kicsit.

Enikõ! Szurkolok neked, hogy az a fránya lepény utat engedjen a babucid fejének! Mindenképpen írj, ha kiderült, mi a helyzet! Megkaptam a leveled, ma írok választ!

Mártianyu! Mennek a képek! Jázminról és rólam is! Az UH-kép tényleg nagyon jól sikerült, valóban mindene látszik. A 20 hét után is szeretnék majd elmenni ezért Kecskemétre, mert akkor még ennél is jobb felvételek készülnek!
Miért választottad el Kristófot? Nekem, hogy Jázmin választotta el magát, nem jött valami jól, mert elég sok tejem volt, úgyhogy egy hétig éjszaka mindig kinn ücsörögtem a fürdõben és fejtem. Most már jó a helyzet, mert bár tej még mindig van, de már nem feszül, nem telt a mellem egy jó ideje. Sajnálom, hogy már nem kér belõle Jázmin, mert én nagyon szerettem szoptatni. Na majd a következõ babát!

Sziasztok!
Orsi
Jázminmama (jázmin
 


Kedves Orsi!

Tök véletlenül kerültem az Andihoz. Nem jártam szülésfelkészítõre, gondolván a harmadik is csak kibújik úgy mint a tesói... Elõtte egy netes ismerõs ajánlotta nekem Varga Editet, pont õ volt bent, amikor hajnalban bementem szülni, de nekem nem volt annyira szimpatikus, meg látszott rajta, hogy nagyon fáradt, így hagytam elmenni. (Nem tudom miért, de nekem mindig sikerült tömegnyomort kifognom a szülõszobán, igaz mire én beértem, már a vége volt mindháromszor...)
Andival nagyon jól elbeszélgettünk, kedves volt, próbált segíteni, ahogy tudott, de nekem nem nagyon lehet, én begubózós fajta magányos harcos vagyok. Nagyon jól esett, amikor szombat lévén szó szerint kiharcolta, hogy a mûtõsök jöjjenek le azonnal kicserélni a gázos palackot, mert éppen kifogyott, nekem meg pont akkor kellett.
Az elsõ szülésemnél is nagyon kedves szülésznõ volt, de õ már nincs itt Szegeden.

A lepényrõl. Nekem a 14. héten derültki, hogy közel tapad a méhszájhoz (placenta praevia marginalis). Dokibácsi akkor 80% esélyt adott a császárnak. 2 hetente nézettultrahangon, de a 20. hétre elmászott a veszélyes zónából a tapadási pont. Nekem azt mondta dokibácsi, hogy a 14. héten még nem lehet elõre tudni, hogy merre fog mozdulni, ugyanazzal az erõvel rá is csúszhatott volna teljesen a méhszájra, mint ahogy elcsúszott onnan. Örültem nagyon, gondolhatod!
Nem hülyeség beszélni a babával, hogy segítsen, én is minden este beszéltem Dalma fejével, hogy csináljunk valamit :-))) Késõbb is hallgatott rám, mert a 30. héten még harántfekvéses volt, és rá 2 hétre befordult :-)))
Itt a babaneten olvashatsz a rendelõben a "Széli tapadású lepény" címû válaszban arról, hogy mi lehet a lepény "sorsa". Drukkolok neked!

Tímea
tilles
 
 


Sziasztok lányok,

Mindannyiótoknak sikeres, boldog, békés új esztendõt kívánok. A várandós kismamáknak kívánok még könnyû, gyors, problémamentes szülést és sok-sok tejcsit. A babáknak fájdalommentes gyönyörû születést. Az anyukáknak kellemes babázást és sok türelmet!

Vigyázzatok magatokra!
Enikõ (29. hét) :-)))

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Kedves Szegediek!

Sikerekben gazdag, nagyon boldog új évet kívánunk:

Ágci és Gabómanó
Ágci
 


Szisztok!

Én is csatlakozom az elõttem szólókhoz:
NAGYON SZÉP ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Legyetek nagyon boldogok, egészségesek a babócákkal együtt, és teljesüljön minden amit szeretnétek!

Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok lányok!

Elõször is mindenkinek nagyoon boldog új esztendõt kívánok, és sok-sok örömöt a picurkákban! Kép

Lara
Még nem tesztelek. Ha igaz néhány napon belül kell majd megjönnie. Bár az igazat megvallva, nagyon örülnék neki, elmaradna. Sajna még csak a próbálkozásnál tartunk, de egyre javulnak az esélyeink (remélem).

Remélem nemsokára egy kis pocaklakóval közétek fogok én is tartozni.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Remelem, mindenkinel kellemesen kezdodott az Ujev! Ma mindenesetre nagyon szep ido volt.

Timea!
Tenyleg van egy Dio nevu "sinterunk", illetve volt, mert Dio mar tavaly ota (ha jol sejtem pont a Te helyeden) teljes munkaidoben dolgozik, igy hozzank mar legfeljebb csak estenkent jon, de mostanaban meg mi nem nagyon tudunk eljarni estenkent.
Es tenyleg, Kristof es Dalma majdnem egyidosek: Kristof szeptember 21-en szuletett, de mi a korhazban voltunk, ugyhogy szerintem nem talalkoztunk (vajon mibol gondolom, hogy Te a klinikan szultel?...)
Hogy "birod" egyebkent a harom gyereket? Bar, gondolom, nalatok a nagy korkulonbseg enyhit a napi oruleten. (Vagy legalabbis ezt hiszi igy az ember messzirol...) Es a nagyok hogyan viszonyulnak a kicsihez? Azert kerdezgetek ennyit, mert en annyit filozok egy harmadik gyerkocrol, de nem igazan tudom eldonteni, hogy ha legyen, akkor most vagy nagyobb korkulonbseggel... (Bar a sanyaru valosag az, hogy ezt a dontest nem csak en, hanem bizonyos fokig a korulmenyeim is diktaljak majd: az egyetem nem egy kulonosebben bababarat kozeg)

Jazminmama!
Koszonom szepen a fenykepeket, igazan nagyon szepek vagytok! Es a 3D-s fenykep tenyleg szuper, en nem is gondoltam volna. Komolyan hozzajarultal ahhoz, hogy megint elovegyem ezt a 3. gyermek kerdest.
Kristofot egyebkent azert valasztottam el, mert mar "eleg volt". Ez most lehet, hogy igy furcsan hangzik, foleg Neked, mert Te nem sajat akaratodbol valasztottad el Jazmint. (En is igy voltam Martival, akit egy emlogyulladas miatt kellett elvalasztani). Most viszont mar nehany hete az volt az erzesem, hogy tejem alig van, Kristof mar csak elalvashoz hasznal (ketlabon jaro cumi), viszont ha le akartam venni mellrol, mind a TIZENHAT fogaval iszonytosan harapott. Nem olyan reflex-szeru, ugyetlen-veletlen raharapassal, mint csecsemokoraban, hanem ugy, mint aki foggal-korommel kapaszkodik belem. Szerintem az ember raerez, hogy mikor van az a pont, amikor vege. Nalunk ez most jött el, és úgy tûnik nem volt korai: az elso este, amikor szoptatas nelkul fektettem le Kristofot, a karomba vettem, hogy ringassam egy kicsit, es minden kereses nelkul egyszeruen a karomba feszkelte magat - lehetett erezni a kis testen, hogy pontosan ugyanolyan biztonsagban erzi magat, mint elozo este, amikor meg szopott, es ket perc mulva mar aludt is. Ehhez kepest volt (nekem) meglepo, hogy viszonylag lassan apad(t) el a tejem, de azert nekem nem kellett ejszakankent fejegetnem.

Lara, Ágci!
Hogy vagytok az Ujevben? Es a babuskak?

Edelweiss!
Drukkolok Neked!

Neked is Eniko (lepenyugyben)! Es mert most jon a "java".

Sziasztok!
Martianyu
mártianyu (m&aacut
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: