Új privát üzeneted érkezett!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogy áll az aláírásgyűjtés és mi a további terv a begyűjtött aláírásokkal?
vzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Ebben a jó időben állandóan kint lógunk, sok a teendő a kertben és persze bent is, és sose jutok a géphez, de minden rendben!

Dr. Tormáért ezer köszönet, mindjárt kérek is egy ip-t tőle! :lol:

Vzsuzsi,
ez a közmeghallgatás nagyon-nagyon jó ötlet! ha bármi infód van, h mikor lesz, avass be minket is! nagyon ügyes vagy! :lol:

És mi gyúrunk a kistesóra, úgyhogy ne is próbáljatok lebeszélni! :lol:

Tudjátok, h csütörtökön az Iharosban mindenféle jó kis programlehetőség lesz a gyerekekkel? Mi biztosan kinézünk, lehetne ott egy mini családi tali ... én viszem az aláíróívet is. :lol:

cuppantás
ficánka
 
 


Sziasztok!
látod Ficánka, tegnap ott voltunk, aláírni meg elfelejtettem :oops: :)
Rékus fél 4-ig aludt, utána meg beborult, ezért nem hívtalak!

Zsuzsi! Szuper a levél, tök jól megfogalmaztad!!! A játszótéren én is mondtam már anyukáknak, hgy valami lakossági fórumot kéne szervezni, ahol egyenesen fel lehet tenni a kérdéseket!
Ezt a levelet akkor most elküldöd?
És majd válaszolnak rá? Vagy ez hogy működik????
MIndenesetre én 100%-ig támogatlak, mondd, mit kell tennem! :)

Kép
Kép
agica123
 
 

 
 

sziasztok!

ma reggel bementünk apával Pestre, mert bankba kellett mennem intézkedni. Vince nagyon jól bírta az utazást, szerencsés vagyok, ezzel sohasem volt gond. nézelődik, beszélgetünk, újságot nézegetünk, persze a volánon már elaludt hazafelé, jól ringatott minket. :lol: de olyan jó volt hazaérni a csöndes, nyugis, madárcsicsergős kis városunkba, hogy azt el sem tudom mondani. pedig még csak pár hónapja költöztünk ki, de én már úúúúúúúúúúgy beleszoktam a jóba! :oops: nem baj, azért bemegyek még este is egy kicsit táncikálni, ma húzza a talpalávalót a kedvenc bandám a Fonóban.

Ágica,
ne haragudj, nem hallottam, amikor csörögtél délelőtt, még a buszon voltunk, és Vince haza akart jönni utána. most meg még alszik, és persze én is szunyókáltam vele kicsit. holnap jöttök az Iharosba? sikerült beszerezned a husikákat a bulira?

cupp
ficánka
 
 


Sziasztok!

Kicsit el voltunk utazva/havazva, de már megjöttünk :) Közben Ágicával is megismerkedtünk, pedig már ismertük egymást :)

Ficánka, jó majálisozást, egy tündér vagy, hogy viszed az ívet, mi most nem tudunk menni sajnos, pedig a családos körhintázásban benne lennék.. mármint én nem ülnék fel, mert annak rossz vége szokott lenni :)

Kinga, jó, hogy jöttél! :) Fú nálatok is zajlik az élet, munka, gyerekek, remélem a betegskedés tényleg csak múlt...Örülök, hogy nektek jók a tapasztalataitok ovi ügyben! De az iskola helyzet sem rózsás. Azt hallottam, hogy épül az új suli, de a régit bezárják. Ha nekem mondjuk egyetemista gyerekeim lennének, mint ahogy nincsenek, akkor lehet, hogy nem pörögnék aláírásgyűjtéssel, de tuti, hogy aláírnám , ha másoknak sok gondja lenne ezzel és támogatni tudnám a szöveget, úgyanúgy, mint ahogy aláírnám, ha a mozgássérülteknek lennének problémái vagy valaki nem tudna beállni a garázsába, vagy ha egy nagycsaládot nem támogatna az önkormányzat vagy mittom én.. Az is biztos, hogy legalább elolvasnám, mert ismerek olyat aki érintettség hiányában el sem olvas ilyen dolgokat, hát igen, az emberek el vannak foglalva (magukkal) :) Az is tuti, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy olvas-e/ír-e/esetleg gyűjt-e és én haragszom senkire, aki nem csatlakozik. Egy biztos: ha nem csinálunk semmit, nem is fog semmi történni :) Mi a rossz tapasztalat a Gabócával? Mesélj!

Zsuzsi, szuper, a fórum lett volna a következő akció! :) Mondjátok, hogy mikor lesz és én megyek és kérdezek. Egyébként nagyon jó a levél, úgy látom egyetértünk pár dologban. Az aláírásgyűjtés zajlik, pár embernél vannak ívek, meglátjuk. A szövege: Aláírásommal támogatom a biatorbágyi óvodai, bölcsődei és iskolai férőhely problémák megszüntetését és az óvodai férőhelyekkel kapcsolatos transzparens döntéshozatali és várólista rendszer bevezetését. Kérem hosszú távú cselekvési terv kidolgozását valamint, hogy az Önkormányzat választ szíveskedjen adni az alábbi kérdésekre: Milyen konkrét tervei vannak a nagyszámú új beköltöző bölcsődei, óvodai és iskolai férőhely gondjainak megoldására? Hány férőhelyes létesítményeket terveznek építeni, mikor és hol? Pontosan hány óvodai férőhely áll rendelkezésre és hány 2005, 2006 és 2007-ben született gyermek él Biatorbágyon? Milyen növekedésre számítanak a következő években? Milyen ideiglenes megoldásokra vannak elképzelések az átmeneti időre (konténer óvoda, alapítványi megoldások)? Kérem a választ a biatorbágyi Krónikában is közzétenni szíveskedjenek.

Juj, most szaladnom kell :) Puszi nektek!

Kép
siba
 
 


Halihó!
Siba: nagyon kedves meglepetés voltál ;) :)
Fic: sajnálom, hogy csak ilyen futólag tudtunk ma talizni...képzeld, mi fél 3-ig ott voltunk, aztán Bulcsút a kenguruba raktam, Rékus pedig elájult a babakocsiba, így toltam haza gyalog :) De legalább lement pár gramm :shock: hihi :D Aztán mikor felébredt, kicsit elvolt otthon, majd Apósomat és Húgomat rábeszélte, hogy menjenek vissza :D Nagyon tetszett neki :) Olyan jó volt látni, hogy így élvezi!

A gyereknapra tényleg összehozhatnánk, hogy többen talizunk, az ráadásul nem ennyire búcsús jellegű, annak szerintem kedvesebb a hangulata :)

Manóci!!! Mi van Veled?? Remélem, jól vagytok! Rég hallottunk Felőled!

Na megyek, mert eléggé elfáradtam ma :)
Jó éjt, és szép napokat MIndenkinek!
(Végre sokat lehetünk az Apákkal :):)
Puszaaa

Kép
Kép
agica123
 
 


Levél elment, jegyző és polg. mester (ill. asszisztenseik) megnyitották, kaptam visszajelzést róla. Elvileg 15 vagy 30 napon belül kell rá válaszolniuk, attól függően, hogy milyen súlyosságúnak ítélik meg. Szerintem símán le fognak rázni...

Viszont ment mindenkinek Biatorbágyi értesítő, abban van kérdőív, amit ki kellene minél többünknek tölteni és beírni a véleményünket. Ez alapján készítik majd el a település 5 éves stratégiáját!!!! Szóval mindenki töltse be és dobja be, máj. 30 a határidő!!!

Puszi, zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Sziasztok,
Zsuzsi,
de jó, hogy írod az önkormányzati értesítőt. Remélem, sokan olvassák és ki is töltik. Persze kicsit tartok tőle, hogy az emberek nagy része az összes szórólappal együtt azonnal a kukába iktatja.. Pedig ez legalább elvi lehetőséget adna a véleményalkotásra....
Kiváncsian várom majd a fejleményeket...

Civil kezdeményezés: nem vagyok igazán tájékozott, de az nem egyfajta civil szervezetek és magánemberek által megtámogatott dolog?

Sziasztok, B

Beusa
Kép
beusa
 
 


sziasztok!

háááááááát ez a majális felejtős volt, nekem nagyon gagyi és pénznyelős hangulatú, én másra számítottam, úgyhogy inkább menekülőre fogtuk.

ugrálóvár tényleg klassz volt, csakhogy ott is nézték az órát, h nehogy többet legyen bent a gyerek 5 percnél, pedig ketten ugráltak akkor, tehát nem volt túlterhelve a váracska. na mind1, én kicsit színvonalasabb, gyerekközpontúbb, minőségibb dologra vágytam. pénteken pátyon nagyon jól szórakoztunk a tavaszi fesztiválon, és csak azt nem értem, h ha ott olyan jól meg lehet csinálni, itt miért nem ...

kérdőívért beugrom a hivatalba. én nem kaptam a postaládába. Ti igen?

cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


sziasztok,

mi kaptunk kérdőívet, szép nagy betűkkel rá is írom: BÖLCSI, OVI, ISKOLA, BUSZ, SZELEKTÍV SZEMÉTGYŰJTŐ... tudjátok bácsik/nénik, itt családok élnek :) annyira gáz ami megy! de hát mint tudjuk, a fő jelszó: nem kötelező itt élni... aminél nagyobb kreténséget alig tudok elképzelni.

tényleg ilyen gáz volt a majális? én nem is értem, annyi jó fej ember él itt.. ki szervez pl egy ilyen majálist? és miért ilyen béna?

képzeljétek elmentem őrangyalkodni (önkéntes segítő) a születés hetére, zseniális rendezvény szerintem. kb. negyven helyen van az országban, állítólag itt is volt régebben. jövőre van valakinek kedve a biatorbágyi szervezésben részt venni?

jó éjt mindenkinek!
e.

Kép
siba
 
 


Halihó Lányok!

Jól el voltam havazva Rékus szülinapja miatt az utóbbi napokban, a játszótéren nem is tudom, mikor voltunk...:)

Holnap, ha ilyen szép idő lesz, jöttök??
Siba, Fic, hozzatok kérdőívet, és pirítsatok rám, hogy írjam már alá!!!!

A kérdőívet én is kitöltöttem, de még nem adtam le... :oops:

A majális szerintem nem volt olyan gáz...eléggé búcsús jellege volt ugyan, de Rékus nagyon élvezte, alig lehetett elrángatni :)

A gyereknap egyébként Fic tényleg jobb. Az a patakparton lesz, és nagyon gyerekközpontú (vajon miért :shock: :)
A tavalyi nagyon szuper volt :):)

Szóval, tali holnap a játszón?? :)
pusszantás

Kép
Kép
agica123
 
 


Ági,vagyunk csak most szarul vagyok.Kínlódok az allergiámmal, és fuldoklok :( Mennem is kell majd dokihoz!
Mi néha megyünk azért a játszóra, de sose látunk ott senkit :roll: mármint az ismerősök közül!Úgyhogy inkább ti tűntetek el :P

De nálad indolokt, RÉKUSNAK Nagyon Boldog SZÜLINAPOT kívánunk!!!!!

Kép
manóci
 
 


Siba,Mi nem kaptunk kérdőívet :roll: :(
Én is ezeket írnám mint te, csak egy kérdés: Szelektív szemétgyűjtővel mi a probléma??Szerintem vannak kihelyezve, elég!Legalábbis hozzán 2 is tök közel van :roll:
Mondjuk annyi probléma igen valóban van vele, hogy az emberek nem igazán tudják hogyan kell használni!Úgy néz mindíg ki körülötte, hogy undorító!De ez azért van, mert nem szelektíve használják, hanem nagy zsákokba leraknak azt is ami nem oda lenne való :twisted: A másik meg, ha már látom, hogy tele van, nem rakom le mellé a földre, hanem elviszem egy másikhoz, hátha oda belefér!
Szerintem sajna igényünk lehet, hogy lenne rá, de kultúránk az nagyon nincs még hozzá!Azért csak el vagyunk ebben is maradva a "rothadó kapitalizmustól"Érdekes ott valahogy évtizedek óta tudják az emberek kultúráltan gyűjteni a szemetet/pl. ausztria, németország stb./ :roll:
manóci
 
 


Tisztelt Asszonyom!

Biatorbágy Képviselő-testülete januárban tartott közmeghallgatást, melyet több héttel előtte meghirdetett. Közzétett költségvetési koncepciójával tájékoztatta a lakosságot arról is, hogy milyen fejlesztéseket kíván végrehajtani 2008-ban, illetve milyen további fejlesztéseket készít elő ebben az esztendőben.
Több alkalommal adtunk tájékoztatást, ezen kívül pedig szintén kikértük az érdekelt lakossági csoportok véleményét Biatorbágy közoktatásának fejlesztéséről. A korábbi anyagoknak az Önkormányzati Híradó és a Biatorbágyi Krónika korábbi lapszámaiban, az aktuális anyagoknak ugyanitt, és a Biatorbágyi Önkormányzat honlapján lehet utánanézni.
A Képviselő-testület 1990 óta megtöbbszörözte az óvodai férőhelyek számát; minden előírást és igényt kielégítően működteti óvodáit. Valamennyi olyan óvodáskorú gyermeket felvesszük óvodáinkba, akik felvételére jogszabályi kötelezettségünk van.

Az általános iskola és művészeti iskola ideálist megközelítő elhelyezését készítjük elő jelen időszakban, hogy kiválóan működő iskolánk fizikailag is megfelelő elhelyezést kapjon és a délutáni művészeti iskolai foglalkozásokra ne kelljen külön más oktatási helyekre utazni gyermeknek, szülőnek. Az új iskola építésével felszabaduló jelenlegi általános iskolai épületekben távlatban kistérségi alapítású és működtetésű középiskola alapítását tervezzük.

Mindezek a szándékok megtalálhatók a képviselő-testület ciklusprogramjában.
Amennyiben ennek részleteivel személyes találkozás formájában kívánnak megismerkedni, illetve ezzel kapcsolatban véleményeiket, javaslataikat el akarják mondani, erre a legközelebbi nyilvános lehetőség a következő polgármesteri beszámolóval egybekötött lakossági fórumon lesz, amelyet 2008. május 22-én, 18 órakor tartok a Városháza földszinti dísztermében (Házasságkötő terem), amelyre szeretettel és tisztelettel hívom.


Biatorbágy, 2008. május 9.
Tisztelettel:


Dr. Palovics Lajos
polgármester
vzsuzsi
 
 


Vélemény, szerintetetek eljönnének az emberek erre a fórumra felszólalni, ha kirakom a játszóterekre a levelet?

Légyszi legyetek diszkrétek, nem szeretném, ha kiderülne, hogy én vagyok a dolog mögött...
vzsuzsi
 
 


Lakossági fórum ÓVODAI ELLÁTÁS Biztosítása témakörben is
2008. MÁJUS 22. 18 h. (Városháza földszinti díszterme).

GYERE EL TE IS, HA ÉRINTETTNEK ÉRZED MAGAD VAGY ÉRDEKEL A TÉMA!!
Tisztelt Polgármester és Jegyző Urak!

Ezúton szeretnék közmeghallgatást és együtt gondolkodást kezdeményezni a gyermekeim jövőjét érintő óvodai és iskolai ellátás helyi megoldásának témakörében.
......
Szeretnék a többi helyi családdal együtt választ kapni többek között a következő kérdésekre:
-Tervezik-e további óvodai férőhelyek biztosítását a megnövekedett gyermekszámmal arányosan, vagy a családoknak maguknak kell gondoskodniuk a gyermekeik óvodai ellátásról a gyermekek 5 éves koráig ?
- Mi a hosszú távú elképzelése, stratégiája Biatorbágynak a megnövekedett gyermekek óvodai és iskolai ellátásáról?
- Mi, Biatorbágyi lakosok mit tehetünk annak érdekében, hogy gyermekeinket ne kelljen más településekre hordani óvodába, hogy ne szakadjanak ki a helyi közösségből már 3 , 4 éves korban?
........
Hiszem, hogy egy közmeghallgatás, tényszerű tájékozatatással egybekötve sokat segítene abban, hogy az önkormányzat és a lakosság véleményt cserélhessen. Úgy gondolom , hogy egy ilyen fórum lehetőséget teremthetne arra, hogy közösen találjunk megoldást a kialakult helyzetre.

Válasz:
Tisztelt Asszonyom!

Biatorbágy Képviselő-testülete januárban tartott közmeghallgatást, melyet több héttel előtte meghirdetett. Közzétett költségvetési koncepciójával tájékoztatta a lakosságot arról is, hogy milyen fejlesztéseket kíván végrehajtani 2008-ban, illetve milyen további fejlesztéseket készít elő ebben az esztendőben.
Több alkalommal adtunk tájékoztatást, ezen kívül pedig szintén kikértük az érdekelt lakossági csoportok véleményét Biatorbágy közoktatásának fejlesztéséről. A korábbi anyagoknak az Önkormányzati Híradó és a Biatorbágyi Krónika korábbi lapszámaiban, az aktuális anyagoknak ugyanitt, és a Biatorbágyi Önkormányzat honlapján lehet utánanézni.
A Képviselő-testület 1990 óta megtöbbszörözte az óvodai férőhelyek számát; minden előírást és igényt kielégítően működteti óvodáit. Valamennyi olyan óvodáskorú gyermeket felvesszük óvodáinkba, akik felvételére jogszabályi kötelezettségünk van.
Az általános iskola és művészeti iskola ideálist megközelítő elhelyezését készítjük elő jelen időszakban, hogy kiválóan működő iskolánk fizikailag is megfelelő elhelyezést kapjon és a délutáni művészeti iskolai foglalkozásokra ne kelljen külön más oktatási helyekre utazni gyermeknek, szülőnek. Az új iskola építésével felszabaduló jelenlegi általános iskolai épületekben távlatban kistérségi alapítású és működtetésű középiskola alapítását tervezzük.

Mindezek a szándékok megtalálhatók a képviselő-testület ciklusprogramjában.
Amennyiben ennek részleteivel személyes találkozás formájában kívánnak megismerkedni, illetve ezzel kapcsolatban véleményeiket, javaslataikat el akarják mondani, erre a legközelebbi nyilvános lehetőség a következő polgármesteri beszámolóval egybekötött lakossági fórumon lesz, amelyet 2008. május 22-én, 18 órakor tartok a Városháza földszinti dísztermében (Házasságkötő terem), amelyre szeretettel és tisztelettel hívom.
Biatorbágy, 2008. május 9. Tisztelettel:
Dr. Palovics Lajos
polgármester
vzsuzsi
 
 


Lehet terjeszteni, de ne lázítsatok, kultúráltan próbáljuk megoldani!!! Kérdésekkel készüljetek inkább, építő jeleggel!!!
vzsuzsi
 
 


Zsuzsi!
Szerintem elég lenne annyit kirakni a játszóterekre, hogy:
ekkor meg ekkor lakossági fórum lesz itt és itt és az egyik súlyponti kérdés az ÓVODAI ELHELYEZÉSEK, plussz a mondat amit írtál :)
Akkor diszkrét marad a dolog :)
szerintem....

Siba!
A születés hetével kapcsolatos dolog engem érdekel, szívesen részt vennék benne jövőre :) Egyeztessünk majd :)

Manó!!! Sziaaa :)
Ez a hét valóban kimaradt játszótér ügyben, de egyébként én olyan 12-13.30-ig általában ott szoktam lenni :)
Köszi a köszöntést és mielőbbi jobbulást!!!!! KITARTÁS!! Ja, és utólag boldog névnapot :):)

Fic! Most mondd meg, ott álltam a kaputok előtt és megint elfelejtettem, hogy be kéne menni aláírni :( Pedig Rékus hogy erősködött, hogy menjünk be :) Ő tudta, amit én nem :):)

Szép 7végét Mindenkinek!!
Pusszanat

Kép
Kép
agica123
 
 


Egyetértek Ágicával, sőt már beszéltem is zsuzsival, nagyon izgi, mi ott leszünk!

Ágica, köszi a jelentkezést, remélem sikerülni fog jövőre itt is szervezni SZületés Hetét.

Juj, most mennem kell! Sziasztok!

Kép
siba
 
 


Ági,köszi, már jobban vagyunk.És nagyon köszi a köszöntést is, igazán figyelmes vagy :)

Siba, Vrzsuzsi,nem válaszoltatok, hogy honnan is kellene kapni azta kérdőívet? :roll: Mert már asszem 2x írtam, hogy mi nem kaptunk.De végülis mindegy csak így egy aláírással tuti kevesebb lesz! :(
manóci
 
 


Manó!
A kérdőívet nekünk bedobták a postaládába, de azt hiszem a Faluházban meg az önk.-nál elérhető!!!
na, mi indulunk a központba :) pussz

Kép
Kép
agica123
 
 


Manóci, menj be a Gabócába és kérd, hogy aláírhasd. Köszi
vzsuzsi
 
 


Manóci, bocs, hogy nem válaszoltam eddig! Igen, a közvéleménykutatós kérdőívet bedobták a postaládába, de biztos, hogy lehet kérni az ügyfélszolgálaton.

Az aláírásgyüjtő ívet megtalálod a Gabócában és a Ringatón is, de szívesen találkozunk veled, hogy aláírhasd. Melyik játszóra szoktatok járni?

Kép
siba
 
 


Ok. köszi a válaszokat :) mostmár tudom akkor hol írhatom alá!De a postaládába nemtom miért nem jutott nekünk?! :twisted: Talán a kézbesítőnek nem volt kedve lejönni a mi utcánkba, és még ki tudja hányba?! :roll:
Játszóra össze-vissza járunk!Mikor melyikre szeretne menni Eszti :) Most legutóbb 2x is lent a patakpartin voltunk, nagyon bejött neki az a hosszú kötélen csúzsó akármi :)
manóci
 
 


Siba! Manó! Hiányollak Titeket a játszón!!! :)
Zsuzsi, Ti nem szoktatok jönni?
Olyan szuper idő volt ma is, gyertek jövő héten, mert nagyon árvák vagyunk Ficánkával :) hihihi :wink:
puszi Mindenkinek és szép 7végét

Kép
Kép
agica123
 
 


Köszi Ági, aranyos vagy :) Nekem most elég elfoglalt napjaim voltak a héten, mert holnap keresztelő :) :) Hannusnak!!!!
Úgyhogy gondolhatod, takizás a lakásban ezerrel, ablak pucolás, stb.stb. péntek vásárlás, ma meg egész nap főztem, sütöttem csináltam a finomságokat! :wink:
Nálunk lesz utána a "buli" úgyhogy kellett készülnöm rendesen.De minden kész, rendben, ott figyel a hűtőben :wink:
Jövő héten már nyugisabb leszek, megyünk valamelyik nap biztosan :)
Jó 7végét nektek is!
manóci
 
 


Sziasztok!
Manó! Hogy sikerült a keresztelő? Gratula Hannusnak :):)
Mi Balatonakaliban voltunk 7végén, Bence egyik barátja vett egy régi úttörőtábort és felújította (tanár a lelkem), és itt volt egy kis nyárköszöntő :) Egy egész ovira való gyerek volt, Rékus nagyon pörgött, olyan jó volt :) Igaz, egy percet sem aludtam, mert volt gyermektelenek is, akik reggelig buliztak... :lol:
De nem baj!
Holnap nem valószínű, de kedden tuti megyünk játszira, ha nem esik! Ki jön még?? :):)
Puszi és szép estét

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!
"Sajnos" rég látott barátok jelentkeztek be mára, ezért nem tudtam elmenni a fórumra :(
De lécciiiii írjon aki volt, szomjazom az infókat!!!
pusssz

Kép
Kép
agica123
 
 


A Polg . mester kifejtette, hogy a törvényi minimumnak igyekeznek megfelelni, azaz az 5 éveseket felveszik.

És különben is, akik kiköltöztek tudják fizetni a magas törlesztőket, azaz gazdagok, oldják meg a gondjaikat. Nem kívánnak férőhelyet bővíteni, pénzbe kerül és különben is , nem ő döntött így,hanem a képviselő testület és ő semmiről sem tehet.

És csak csináljuk a feszkót az Óvodai férőhely körül, mert igazából semmi gond. Nem érti miért izgulunk, hogy nem veszik fel a gyereket...

Valamint túlzóak az igényeink, 5 éves korig anyja mellett van a gyerek helye. A szülők meg kavarnak, mert egyszerre több helyre is beíratják a gyereket és bekavarnak így a rendszerbe...

Általános iskolába is az lenne szerinte a járható út, ha mindenki oda járna ahová beosztják és túlzott igény a szabad iskola és tanárválasztás...
És nem értik, hogy miért jelentkezünk ki a településről vagy éppen miért nem jelentkezünk egyáltalán be...

A Polgármesterünk abszolút nem nyitott a helyi problémákra és nagyívben leszarja a gondjainkat, hát ez töltént, néhányan diktafonra is vették, én csak tátottam a szám a meglepetéstől, ennél több együttérzést vártam..

Én innentől asszem ki is szálltam ebből, viszem a gyereket a városba oviba és egyszer csak költözünk, ahogy sokan mások is...
vzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Objektivitásom latba vetve. Kb. 50 ember volt a lakossági fórumon, ebből 20 fiatal szülő és 10 gyerek. A PM tartott egy 40 perces beszámolót a város ügyeiről, majd kértem, hogy a bölcsőde, óvoda és általános iskolai helyzetről beszéljen részletesen, mielőtt a gyerekek szétszedik a házat. (a lekenyerező ropi készlet nem érdekelte őket annyira, mint a csendes teremben eddig megtanult szókészletük bemutatója) Sajnos adatokat nem tudtunk meg. Nem tudni, hogy most hány 0-6 éves gyerek él itt és hány pocakos kismama van. Engem ez érdekelne a legjobban, ha valaki tudja, írja meg.

A megjelentek többsége támogatni látszott az ügyet, sokan elkérték az aláíró ívet is, volt egy fiatalember a Katalin hegyről, aki szintén Pátyra hordja a kislányát, mivel ide nem vették fel, ő nagyon fel volt háborodva. Sajnos nem tudtunk végig maradni, aki esetleg tudja, hogy később mi volt, örömmel vennénk, ha leírná.

Többen említették, hogy a 9-1000 férőhelyes iskola sem lesz elég, hiszen csak a lakóparkban kb. 1000 gyerek él (fog élni) és az önkormányzatnak kötelező az általános iskolába férőhelyeket biztosítani.PM: A régi iskolák bevonásával gondolják megoldani. 40 fős osztályok lehetnek.

Az is elhangzott, hogy jó a "zúgolódás" (valahogy így fogalmazott), mert ezzel őt támogatjuk, aki szeretné megoldani a helyzetet, de a képviselőtestület nem támogatja és hiányzik az önkormányzatti forrás a beruházási és fenntartási költségekre. Többen jeleztük, hogy alapítványi hozzájárulásokkal, társadalmi munkával segítenénk, de az 50-90 ezer forintos magánóvodát a 23 ezer forintos gyesből nagy művészet finanszírozni. Ez állítólag jogilag nem lehetséges. Ennek is utána lehetne menni. Itt hangozott el valami olyasmi, hogy tudták az új kiköltőzők, hogy mi vár rájuk, amikor bevállalták a több tízezer forintos törlesztőrészleteket. Aztán az, hogy Bpen üresek az óvodák, várják a gyerekeket. Többen jeleztük, hogy nem szeretnénk napi 2 órát utaztatni a gyerekeket, a szmogban tartani őket egész nap, lokálpatriótákat szeretnénk nevelni.

Egy anyuka kérdezte (azt hiszem Orsi), hogy esetleg konténer ovi szóba jöhet-e, de erre azt a választ kapta, hogy már körbejárták ezt a lehetőséget és az Ántsz nem engedélyezi. Az országban több konténer ovi működik, nyugat európában abszolút elfogadott, itt van egy cikk is erről http://www.nlcafe.hu/noklapja/20070829/ ... led_ovoda_

Probléma a PM szerint hogy sokan máshova jelentik be a gyerekeket, többen jelezték, hogy csak így van esély, hogy óvodába járhassanak.

Elhangzott, hogy a beruházókat kellett volna infrastruktúra kiépítésére kötelezni, de erre nem jött válasz. Állítólag voltak tervek. (semmi konkrétum)

Többször elhangzott, hogy a törvényi kötelezettségüknek eleget tesznek, az állam lehetetleníti el az önkormányzatokat.

Volt egy Úr, aki a Füzes újságnak jegyzetelt és diktafonra is vette a fórumot, talán ő több mindent feljegyzett.

Azzal egyetértek, hogy nem érzi át a PM 100%osan a problémát, de ő is részese annak, hogy Biatorbágy jó hely (a problémák ellenére, más településekhez viszonyítva).. Biztos, hogy nem a legjobb a gazdasági helyzet, de azért van a világon összefogás, ügyeskedés, párbeszéd és nyitottság, magyar kurázsi meg ilyenek, nem? Vagy túl naív vagyok?

Mi nagyon szeretünk itt élni, szeretnénk, ha a gyerekünk is kötődne, semmi kedvünk visszamenni a városba. 150 aláírás gyűlt össze kb. 3 hét alatt. Ez nem kevés. Csak azt nem tudom, hogyan tovább :) Na most jó sokat írtam. :) Sziasztok!

Kép
siba
 
 


Köszönjük az infokat.
Sajnos nem túl biztatóak.
taffy
 
 


Sziasztok Lányok!
Háááát, ez nem hangzik túl jól...
Én nem ismerem ezt a PM-et, de ha tényleg ilyeneket mondott, az nem szép tőle...az én pénzemet ugyan ne ossza már be!
Nem tudom, mit lehetene tenni....
Engem ez ugyan nem tántorít el a további gyerekszüléstől, de szomorka leszek, ha Rékust és aztán a többieket Budára kell majd behordani :(

Siba: az összegyűlt aláírásokat leadod? Vagy mi lesz velük? Alá lehet még írni egyébként??

Ki jön játszóra holnap??
Pussz és jóéjt :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Én is sajnálom a helyzetet, kb. erre a hozzáállásra számítottam. De nem hiszem, h az a megoldás, h feladjuk, és költözünk. Ahogyan az sem, h Budapestre vigyük a dedeket. Nem igaz egyébként, h ott üresek az ovik, csak azokban a kerületekben, ahol sok az iroda és kevés a lakóház, pl. 5. ker., és oda is csak akkor viheted, ha ott a munkahelyed. Mi a 9. ker-ből jöttünk ki, ott is nagyon sok a gyerek, és kevés a hely. Persze, h az a cél, h ha már itt lakunk, itt járjanak bölibe, oviba és amíg lehet iskolába is a gyerekek egy jó kis "falusi" intézménybe.

Siba,
még nem adtátok le az íveket?

cuppantás
ficánka
 
 


sziasztok csajok

igen leadtam az aláírásokat és elküldtem az infót a Krónikának is, hátha hírt adnak és reméljük, hogy a PM is ad érdemi választ és történik valami. aztán jön a nyári uborkaszezon, gondolom itt a fű sem nő... mondjuk kiváncsi vagyok, hogy mi lesz, amikor megjönnek a kiértesítések!

felállítottátok már a medencéket? :) :) itt a kányikula :)

Kép
siba
 
 


Siba,
majd sokan reklamálnak és fellebbeznek, dehát ha nincs hely, nem nagyon fognak tudni mit csinálni. és persze biztosan megnö az igény a családi napközik iránt is, persze ennyi gyerek oda sem fér be. én is kíváncsi vagyok, mi lesz a folytatás.

medencét ma felfújtam, Vince imádta, 11-ig ott csücsült benne, persze az árnyékba tettem. ugye hallottátok, h nagyon kell vigyázni a nappal a napokban (is), és még árnyékban sem szabad kint lenni 11 és 15 óra között? vigyázzatok!

mi délutánra tervezzük a Tavasz játszit Ágicáékkal, ha van kedvetek, gyertek. persze Madaras is lehet, amire több a szavazat :lol:

cuppantás
ficánka
 
 


Sziasztok,
Meg akartam osztani Veletek, hogy találtam egy nagyon klassz Apák napi (június 15) programot a Feneketlen tónál: www.mentsukmegaferfiakat.hu

Baba-mamaexpora jön valaki?
Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Beusa,
ez a rendezvény jól hangzik! megmutatom apának is, hiszen ezen a napon ö dönt, h mit is szeretne csinálni :lol:
ficánka
 
 


Beusa,
írj bővebben picit erről a zenei táborról légyszi! és az óvodaelőkészítés mit jelent? írtam privit!
ficánka
 
 


nagyon pangunk Lányok, mindenki nyaral? :lol:

remélem, mindenki jól van, és csak azért nem jön fórumozni, mert sokkal jobb dolga is akad a szép vagy akár az esős időben.

vigyázzatok magatokra, szép napokat!
cuppantás
ficánka
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Egy éve lakunk Biatorbágyon, egy 6 éves kisfiú és egy 4 hónapos kislány anyukája vagyok. Szomorúan olvastam a óvoda és iskola témakörben irt helyzetet. Ha valamiben tudok segiteni, szóljatok! Sajnos az aláirásról már lekéstem :(
eszterkaa
 
 


Szia Eszter! :)
Üdv köztünk! Amint látod, mostanában pangunk :) Én nem is tudom, mikor ültem utoljára itt a gép előtt :)
Gondolom, nyár végén majd megint fellendülünk :)
Pusszantok Mindenkit, néha majd benézek
Vigyázzatok Magatokra és szép nyarat!!!
:)

Kép
Kép
agica123
 
 


Biatorbágyi Krónikában van cikk, megjelentek a válaszok. Csak egy része nem igaz, pl. hogy két új csopot indítanak az új oviban, nincs is folyamatban ANTSZ vizsgálat, döntés született már az óvodai felvételről és kezdik kiküldeni. Szóval nagyot mondott megint a polg. mester. Ezeket a védőnőtől tudom. Akinek kistesója van azok közül azokat veszik fel , akik máj. 31-ig, ezév!!!, betöltik a 4. életévüket, szóval átlag 4 és fél 5 évesen kerülhetnek be a kistesósok az oviba továbbra is.
vzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Szeretnétek babátoknak egy igazán nélkülözhetelen kelléket?
Egy olyan takarót amit nem rúg le a sétánál, az autósülésben vagy alváskor?

Ami jó ha kéznél van vendégségben. Használható takarónak, hempergőzőnek vagy ágytakarónak.

Sőt! Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen milyen minta legyen rajt és még a babád neve is szerepel rajta?

Mi készítjük ezeket a névre szóló takarókat. Ölelni valóan puha, polár anyagból szimplán, duplán és egy különleges polár - pamut kétoldalú kombinációban.

Gyertek a www.gportal.hu/babatakaro oldalra és rendeljetek most 10% kedvezménnyel.

Üdvözlettel:Rempi
rempi
 
 


Sziasztok!

itt a nyár, jó meleg van...áááá.... hogy töltitek a nyarat? mostanában senkivel sem találkoztunk :)

Olvastátok "a" cikket? :) Hát nem is tudom... engem nem nyugtaott meg? szerintetek mi lehet a következő lépés? mit tehetnénk mi? ti adnátok a gyereketeket konténer oviba? http://www.nlcafe.hu/noklapja/20070829/ ... ed_ovoda_/
van-e itt biatorbágyon civil összefogás? ilyenek járnak az fejemben...

Kedves Rempi, a takaróitok nagyon durva koppintásai - a családunk által igen nagyra tartott - http://www.takoo.hu/ takaróknak. :) de hát végül is kapitalizmusban élünk... de akkor már egy kis kreativitás plíz :)

Eszterkaa, köszöntünk :) Gyere, írj sokat, hogy felpörögjön a fórum! :)


Puszi

Kép
siba
 
 


Szia Csajok! :)

MI építkezéssel töltjük a nyarat VÉGRE :):) A bontás 1 hete zajlik, én pedig szorgoskodom a konyhában, hogy legyen energiájuk a férfiembereknek :)
Egyébként ebben a hőségben amúgy sem mennénk játszótérre, inkább pancsi van az udvaron :)

Egyébként bárkit szívesen látunk közös pancsi-játszásra, írjatok privit, ha van kedvetek és megbeszéljük. :)

Pussz Mindenkinek!
Fic: remélem Vince meggyógyult! Boldog szülinapot neki!!!!

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok,

Cikket igen olvastam :( ez van durva!Én spec adnám szívesen konténer oviba is a gyerekem, barátnőmnek Diósdon oda jára kisfia, és tök jó.Ugyanolyan luxus van benne mint a sima kő épületes ovikban.Télen sem fáznaka gyerekek.De ott legalább fölvesznek mindenkit, és csak 20-an vannak egy csoportban :!:

Csak szólok, minket nem vettek fel ismét! :twisted: Megyek fellebbezni, aztán meglátjuk!
Kivagyok most kissé.
Miért mi maradunk le örökké, és hallom van olyan akinek júliusban lesz 3 éves a kisfia, otthon van egy fél évessel anyuka, és a kisfiút mégis fölvették :shock: :shock: Szerintetek ott mi lehet?Csak nem valami protekció?? :roll: áááá az biztos nem.................. :(
manóci
 
 


Ági, építkezésnek hajrá, hajrá :) Majd elsétálunk arrafele, lemeózzuk a bontást :wink:
Meg lehet valamikor titeket is :P már jó rég találkoztunk.
Játszótér???ÁÁÁÁ, gyilkos ilyenkor.szerintem nem szabadna kimenni :? Mi is szigorúan itthon pancsi, és az is ernyő alatt, meg 6 tonna naptej a gyerekekre :P
manóci
 
 


sziasztok!

Ágica,
építkezéshez én is drukkolok! Vince javulgat, fránya egy vírus ez, anyukám, sóginéni és én is krahácsoltunk. de most sokkalta jobb már. köszöntésért köszi, boldog volt nagyon a szülinapja, és a bulizásnak még nincs vége. most a hétvégi falunapokra készülünk ezerrel, Ti kijöttök? a fúvószenekarok találkozóján András is fog muzsikálni! :wink:

Manóci,
osztom a véleményed, játszótér halálos ilyenkor. esetleg a lenti madaras, de az is szigorúan 8-10 között. most nem megyünk sehová még, max. bótba, mert Vince még nem százas, így nem fertőzködünk. drukkolok Esztinek az ovihoz, hátha valaki mégsem megy, és lemondja a helyet. Ti hová jelentkeztetek? csendben merem csak mondani, h mi befértünk a Szt.Lászlóba, csütörtökön megyek szülöire. de ugye nem haragszol ránk? :shock: nektek hétvégi program? vagy jöttök csápolni a PMobilra és a Ghymesre? :lol:
ficánka
 
 


Eszter,
üdv közöttünk! mesélj magatokról? merrefelé laktok? kisfiad ovis?

Siba,
civil összefogás, azmiaz? :shock: én annyira naív vagyok! konténerovi nálam is abszolút bejön, persze hogy jó megoldás, semmi kivetnivalót nem találok benne. a helyzet szörnyűséges, és ez egy tuti megoldás! nem olvastam még a Krónikát, az ehavi számban van a cikk? be kell szereznem! nyarat egyenlőre itthon töltjük, élvezzük a kert gyönyöreit, és Ágicáékkal is bandáztunk sokat, csak most Vince lebetegedett, de ha felodjuk a karantént :lol: , szívesen látunk Titeket is, nem lakunk messze, igaz?
ficánka
 
 


Sziasztok,
Ficánka, gratula az ovihoz:-)

Megint küldök kis reklámot, nyáron a tábor jellegű programjainkat merem ajánlani számotokra:-)
Ovielőkészítő csoportba 2 és fél éves kortól várjuk a gyermekeket.

Kedden és csütörtökön 16.00 – 17.30Baba-mama játszóklub 0-másfél éves gyerekeknek és szüleiknek.Minden kedden és csütörtökön 16.00 – 17.30-igElső alkalom: Július 1.A Babusgatóban az anyukák szabadon játszhatnak gyermekeikkel, beszélgethetnek hasonló korú gyermekek szüleivel és minden alkalommal megismertetünk egy kicsiknek szóló mondókát is. Belépő: 500 Ft / páros (anyuka/apuka és gyermeke)Nyári helyszínünk egy fedett szabadtéri terasz sok-sok játékkal.Ha társaságra vágysz és szívesen cserélnél tapasztalatot más kisgyermekes szülővel…Ha már unod az otthoni bezártságot, de gyermekedet sem bíznád másra…Ha kell egy hely, ahol együtt babusgathatjuk gyermekeinket…
--------------------------------------------------------------------------------
Szeptember 18-án 9.00-12.30 között Gordon szülői tréning indul a Babukában. A tanfolyam egymást követő 8 csütörtökön zajlik. A tanfolyamon való részvétel ára: 44. 000 FtA csoportot vezeti: Ambró Judit A csoport alatt gyermekfelügyelet kérhető. Jelentkezés: 10 000 Ft-os előleg befizetésével szeptember 10-ig a Babuka elérhetőségein: www.babuka.hu vagy 06/30-99-41-526.

Zenei tábor 3-8 éveseknek Időpont: Július 14-18.
Zenei hagyományokkal, dalokkal, hangszerekkel való ismerkedés sok-sok játékkal. Ritmuskészségfejlesztés, finommotorika fejlesztés, zenei előkészítés. A foglalkozások 9.00-16.00-ig tartanak, reggel 8.00-tól fogadjuk a gyermekeket és kérjük a tábort 18.00-ig elhagyni.

Matek tábor 6-8 éveseknek Időpont: augusztus 11-15. Varázslatos kirándulás a számok bűvös birodalmába: rejtvények és csalafinta feladványok. Játékos képességfejlesztés a matematika alapelemeivel.Vezeti: Csépány Nikoletta tanítónő, általános és középiskolai tanár, egyetemi óraadó.

Kaland (outdoor) tábor 5-8 éveseknekJúnius 30-július 4.
Kirándulunk, tábort verünk, szabadtűzön főzünk, akadálypályázunk, ismerkedünk tücskökkel és bogarakkal. Csapatépítő és outdoor gyakorlatok, játékok épp úgy,ahogy ezt a nagyok szokták.

Német tábor 6-12 éveseknekIdőpont: Július 28-augusztus 1. Beszédkészség-fejlesztés, kommunikáció német nyelven sok-sok játék közben.A tanév során megszerzett tudás játékos, élményszerű gyakorlása.Nyelvtanulás „tanulás” nélkül. Ez hogyan lehetséges? Aki eljön, meglátja...

Részletesen: www.babuka.hu
sziasztok, Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: