Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Móni!
Így ismeretlenül is nagy-nagy gratula nektek,és kívánok nyugodt napokat.

Bocsánat,hogy rákérdeztem a zsákra,de sajnos sokmindenről lemaradtam az utóbbi időben.Majd odafigyelek:)

üdv
Csilla
Vendég
 


Nóri!

Igen, már terhesség előtt is problémáim voltak a migrénnel..mióta terhes vagyok most jött elő először. Nem szedek rá minden nap gyógyszert, gondolom az elég káros lenne a babára. Csak akkor veszem be, ha már elviselhetetlenül fáj a fejem, vagy lezsibbadtam.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Nóra!
Semmi baj.
Mindössze azért írtam ezt így Csillának, mert tudom róla, hogy a 3 gyerek mellett nem tudott visszaolvasni, és nem tudta, hogy megegyeztünk erről.
Én sem kötekedésnek szántam, vagy nem sértődöttségből írtam, egy tényt közöltem.
Kérlek Ti is kezeljétek így a dolgot.

Tünde!
Hála Istennek már oké minden. Kicsit húzós volt, de ha jól számolom 4 és fél nap alatt lezajlott.
Jó álmod lehetett. Ámen, így legyen a valóságban is, bár azért jó lenne, ha valaki odaérne a végére :)
Tényleg! Ez a kismamaságod milyen így összességében? Tudom, hogy Zitával nem voltál valami jól, és valahogy nem is maradt meg szuper emlékként a terhesség. Most hogy állsz ezzel?
Azért vagyok rá kíváncsi, mert van egy barinőm, aki a világért nem akar második babát. Bár mostanában már eszébe jutott, de csak abban az esetben, ha más kihordja és megszüli helyette. :)
Nekem ugyan mindegyik terhességem szuper volt a maga módján a nehézségek ellenére is, de másnak lehet, hogy az egyik pokol, a másik mennyország.

Csilla!
Semmi gond, nem tudhattad. Hívtalak délelőtt, de a lányokkal voltál elfoglalva.
Ha gondolod hívj fel: 456-005. Úgy értem amikor van egy szusszanásnyi perced.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Sziasztok!

Örülök, hogy jól sikerült a tali. Én teljesen feledékeny vagyok. Zselykét felöltöztettem, összepakoltam mindent, amikor is lázasan elkezdtem keresni a pénztálcámat. De hiába, mert az a kedvesnél volt a hátizsákban. :( Igy tali, teaivás, vásárfia vásárlás lefújva. Helyette sétáltunk egy ismerősömmel egy hatalmasat a tavaszban. :)

Livi
Sajnálom, hogy cukros lettél. Én is az voltam, sajna inzulinoztam is magam. A diétába bele lehet jönni, és elég kedvesek a diabetológián. :) Vettem anno szakácskönyvet a diétához, ami kicsit több mint egy sima szakácskönyv, benne van mindennek a kalóriája, ha gondolod szivesen odaadom. Finom sütik vannak benne. :D

Dea
Privi ment.

Nóri
Elkérhetném én is a zeneovit?

Szép napot!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Lesz még tali!!!! :wink: :)
A zeneovit át tudom küldeni skypon,ha megkeresel:stargate1977. :D --ezek vagyunk mi :D
Melyik érdekel???A téli ünnepes,vagy a sima gyermekdalos?

Tünde!
Milyen volt a Mikulásünnepség?
Zita nem húzkodta meg a szakállát? :D :wink:

Babnacs!
Sajnálom,hogy ilyen problémákkal kűzködsz. :(
talán ha csitul ez a melegfront,te is jobban leszel! :wink:

Pusssz
Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Sziasztok!

Tali tök jó volt, bár az elején tényleg volt némi bizonytalanság, de azért beindult. Naná, hogy megint 1/2 5 lett, mire hazaértem. :D
Szilával és Eszterrel még dumcsiztunk ebéd után és kb. 2 körül "széledtünk szét", aztán én még meglátogattam a húgomat és apa már morgósan kérdezte telefonon, hogy mikor találok haza, mert kéne neki a kocsi.... Így aztán anyukámhoz meg a kersztgyerekekhez nem jutottam el. Majd holnap. De így is eléggé elfáradtam. Most megyek is és elnyúlok.

Móni!
Gratulálok a pici lányhoz! Remélem, jól vagytok és a roszz élmények gyorsan megfakulnak. Sok boldogságot, jó egészséget, tejcit literszám! :D

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget a cukorral kapcsolatban!

Bogi!

Elolvastam a Lilivel való terhességedet. Azt hiszem a táblázatokat ki is nyomtatom (ha sikerül). Ez nagy segítség, köszönöm. A mamámmal is beszéltem telefonon, sajnos neki is diétáznia kell, mondta, hogy van többféle szakácskönyve. Elhozom azokat is, talán így a hátralévő 16 hétben változatosan is tudok főzni. Hát apa meg kénytelen lesz megenni. Rossz lesz a karácsonyi időszak, amikor megkezdődik a vendégjárás és nekem senki nem fog külön főzni. :( Majd kislábasban viszem az ebédem. :) Meg az a sok süti! De majd azt is sütök olyat, amit ehetek.

Tünde!

Ha megtalálod a recepteket, neked is megköszönöm, minden jótanácsot szívesen fogadok!

Kép
Kép
v.lívi
 
 


Most kellett kiosztanom kicsi fiamat.
Délben már evett levest meg pár falat pörköltet nokedlival (jaj ilyet sem nagyon ehetek?). Most szólt hogy éhes, melegítsek neki. Megevett 2 falatot és azt mondta jól lakott. Úgy látom most a betegség miatt ő van diétán. :wink: :shock:
Közben kivettem a hóna alól a lázmérőt. Megint 38,2. : cry:
Így nem csodálom hogy nem evett.

Megyek is, elbúcsúzom. Mindenkinek jó éjt! Csak apa lenne már itthon!!! :cry:

Lívi

Kép
Kép
v.lívi
 
 


Szia Mindenkinek!

No,végre befejeződött a gépünk újratelepítése.Ismét csatlakozhatok.Papintim olyan ügyes... :) Hiába a tűzfal,a folyamatos vírusírtás,amitől eleve lassabb ez a genyó gép,mégis összeomlott valami vírustól a gépünk. :evil: Szerencsére a fényképek nem vesztek el...

Móni!Gratulálunk a kis győzteshez!Küldünk egy óriási,csalódás oszlató mosolyt!Remélem,mielőbb megerősödsz,és Vikid mellett gyakran sikerül majd leírnod élményeidet.
Én is kíváncsi vagyok a szüléstörténetedre,és mindarra,ami elszomorított.Fel a fejjel,otthon csodás lesz az összes megpróbáltatással együtt is.
Ím a mosoly:
Kép

Jányok!Remek volt a tali.Bár,engem is feszélyezett kicsit az a sok kis,fejünk felett elsuhanó angyalka.Pedig úgy érzem,mintha be se állt volna a szám...
El se hiszitek,Marcus úgy felpörgött a társaságotoktól,hogy délután négyig nem tudtam elaltatni.Hazafelé végig hangicsált,kuncogott magában és annyit csacsogott,mintha elmesélte volna mit hallott tőlünk.Itthon táncolt és forgott,de úgy,hogy elszédült.No,ma nem kellett beleudvarolni az első falatot:annyira megéhezett a nagy izgalomtól és zsizsegéstől,hogy zokszó nélkül lenyomott egy üveggel a Tündétől ma kapott brokkolis csodaeledelből.
Mi is elég sokára értünk haza,mert a Baross úton meg kellett állnunk vagy negyed órára a szélharangos bódéná,mert Babintimet lenyűgözte a kavargó látvány és a csengő-bongó csilingelés.A szél mintha a kedvében akart volna jáni:amikor közelebb értünk a bódéhoz,erősebben kapott bele a lígő-lógó szélharangokba,kicsalva belőlük dallamaik legjavát.Nekem is jólesett hallgatni.Nóra,ilyesmikre utaltam,amikor arról beszéltem,hogy "már réáérek apróságokra odafigyelni" a várandósság és a babázás mellett.Azt hiszem,megtanultam szeretni,becsülni,ami az enyém... :)

Lívi!Nagyon sajnálom,hogy rossz lett a cukoreredményed.kitartás!A diéta nem is olyan szörnyű.Kis odafigyeléssel,és az összes étkezés betartásával sikerül átvészelni.Nagy valószínűséggel nem lesz gond a szülés után.Nagyon ritka,hogy valaki cukros maradjon.Nekem sincs semmi gondom,pedig jelentős súlyfeleslegtől kéne megszabadulnom.
Anyira gyagya vagyok:a minap hosszabb sétára mentünk Marcussal,miközben összetalálkoztunk gy ismerős anyukával-összetévesztettem Veled.Nagyon rossz az arcmemóriám;megkérdeztem tőle,hogy szerdán talákozunk-e.Értetlenül bámult rám.Ekkor esett le,hogy tévedtem.Nagy zavaromat legyűrve beszélgettem vele egyet,s közben jól megnéztem az arcát.Hasonlít Rád... :oops: :wink: :lol:

Míg el nem felejtem,találtam a Rossmannban egy kismamáknak és szoptatós anyáknak kifejlesztett termékcsaládot.Kipróbáltam (készülök a kistesóra... :D ),nagyon jó.Tusfürdő,testápoló,olaj,mellápoló,lábápoló.Az olaj kiváló terhességi csíkok ellen.Nekem nagyon rossz a bőrőm,és már most látom,hogy javított az állapotán.Mandulaolajat tartalmaz,amit gyógyszertárban külön is lehet kérni.Használjátok,a természet jótéteménye.És a mellápoló!:feszesebbé tette az amúgy bokáig érő busman melleim... :lol:
Ja,vettem zöld árpa tablettát.A www.nepgyogyaszat.hu honlapon részletes infókat találhattok róla.(Lívi,Szila olvassátok el!)1380ft.A Szigethy attila úti gyógynövényszaküzletben kapható.Esetleg a bio spirulinát is nézzétek meg.Hajni,azt hallottam,az is felkészít a babavárásra.hajrá!

Most mennem kell.
Szép estét!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!

Lányok:
szupi volt a tali. :)
Remélem legközelebb már én sem lógok ki a sorból. :oops: :lol: :lol:

Ponger:
köszi a cd-t és a dvd-t:)

Most rohanok.

Puszik
Vendég
 


Sziasztok!

Én is nagyon jól éreztem magam a talin! Örülök, hogy megismerkedhettem Veletek!

Móni! Gratulálok a babához! Kívánok sok örömöt!

Orsi! A telefonszámom a régi, csak néha fura dolgokat művel! Holnap mindenképpen felhívlak!

Szép álmokat mindenkinek!

Dea

Kép
Kép
deus
 
 


SZiasztok!

örülök, hogy jól sikerült a talákozó és nagyon szívesen elmentem volna, de tegnap éjjel szerintem rosszabbul lett a kisfiam mint eddig, én is aludtam vagy 1,5 órát. SZörnyű volt!!! :cry:
Borzasztó sokat köhögött, már lavórt tettem elé, majdnem hányt is, el volt dugulva az orra levegőt se kapott, no meg olyan éjfél körül megint felment a láza 39,6-ra, de már nem volt szívem hűtőfürdőt csinálni neki, így hidegvízbe áztatta a lábát és közben mesét olvastam neki, igaz majdnem ledőltem az ágyról, de így belement a dologba... :shock: :lol:
Ma délelőtt pont 10-től rendelt a dokinénik, így esélyem se volt elmenni a talira, szerencsére soronkívűl behívtak minket. Sajnos semmit nem javult az állapota így elkezdtünk egy antibiotikum kúrát... néha muszáj, pedig se mi se a dokinőnk nem híve, gyorsan fel is írta mellé a Normafloret, meg vettem Actimelt is neki a boltban.
Na ennyi a betegségből, már nem akarok többet írni róla, csak jó dolgokról. :wink:

Hajni!
Majd meséld el, hogy tetszett a Marcellnek a Maszkabál! Köszi az üres dolgokat mert nálunk az mindig hiánycikk. :D
Írok majd emailt!

Lívi!
Sajnálom, hogy ti is beálltatok a lázas kisbetegek sorába... szörnyű ilyen elesettnek látni az amúgy vidám gyerekeket.
A cukorod meg annyira azért nem magas, szerintem könnyedén meg fogod tudni oldani a dolgot, gondolj bele gyönyörű kismama leszel 39-40 hetesen is. :wink:

babinti!
Én is pont a zöldárpa tablettát írtam tegnap a Hajninak! akkor mégiscsak van benne valami!!!!
Olyan furcsa nekem a nevek amiket használtok, néha nem tudom ki-kicsoda... :lol: :oops: (babinti, papinti, maminti)

babancs!
Tegnap nekem is szörnyen fájt a fejem!!! terhesség esetén sokszor többet fáj a fejem az időjárás miatt, márelőre sejtettem ezt és féltem tőle, hiszen néha bírom, de ha nem, beveszek én is egy fél algopyrint, de olyan nem szívesen. :(
Tud valaki valami gyors természetes fejfájás csillapítót?? Ráhel??
ponger
 
 


Szia Tünde!

Nekem is Avent mellszívóm van,én sem tudtam használni,de lehet hogy csak nem jöttem rá a titok nyitjára!

Ha valakit érdekel,eladó.

Sziasztok

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Ponger!

Nagyon jó a kismama-jóga dvd! Ma is tiszta migrénesen ébredtem, nyakam beállva..aztán gondoltam egyet, kipróbáltam a jógát. Hát nem mondom, hogy olyan hajlékony lennék, mint a néni a dvd-n.. :lol: de tény, hogy használt. Még egyszer is köszönöm Neked és Nórinak is!

Beni jobban van már?

Lívi!

Bálint hogy van?

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Ez tényleg szép álom volt, de teljesülhet még.:-)
Igen, Ajna már sok mindent megért, és elfogad, de a legjobb az, hogy el is tud mondani sok mindent.
A fogas dolgot meg jól elkiabáltam, iszonyatosan pocsék éjszakánk volt, szerencsére apukámék beugrottak délután, megnézte Ajnát, de semmi különös. Ha kinyitja a száját ömlik a nyála, és tök nátha, alig kap levegőt. Éjjel 3-ig bírtuk, felváltva rohangáltunk hozzá, egyszer még hajszárítóval az ágyát is szárítgattam, mert tiszta csatakos volt a nyáltól. Akkor már nem bírtuk, és most először az ágyunkban kötött ki. Mi nem nagyon aludtunk, de ő azért lassan elszunyókált, bár sokszor ébredt sírva. 6 körül Laci visszavitte az ágyába. Hát kíváncsi leszek most mi lesz, ha nem jön helyre addig, akkor lefújom a vasárnapi szülinapot.

Nekem Avent mellszívóm van, és tökéletesen működött! Nagyon jó, mindig áldom, aki kitalálta. Először én sem tudtam rájönni, valahogy nem sikerült vákuumot csinálni. De aztán valahogy mégis sikerült. A lényeg, hogy a kis csillagocska jól legyen berakva, mert ha az fordítva van, akkor máris nem működik.

Boglárka

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok,

zebrás lettem :) mostantól gyakrabban fogok idetévedni.

Igy is mindig olvastalak benneteket, ezután mivel abszolut lesz közös témánk jönni fogok én is kérdéseimmel.

Kicsit aggódok amiatt, hogy kicsi lesz a korkülönbség, mivel Kevin 14-én lesz 15 hónapos. Meg félek is, hiszen emlékszem első terhességem is végigaggódtam, most meg már azt is tudom milyen szülni, ugyhogy már attól is tartok. Nem akarom senki kedvét elvenni, csak az első bébinél az ember azt sem tudja mi a szülés ezért nincs mitől tartania. Igy értettem. :)

Móni,
gratulálok a kisbabádhoz!:) Te lettél az első. (nem mintha verseny lenne)

Sajnálom, hogy ennyi kisbaba beteg!

Kedden voltunk Gyermekek Házában délelött, és egyszercsak megjelent a Mikulás, Kevinem meg elkezdett üvölteni, alig birtam megvigasztalni, pedig csak a Miki gyorsan szaloncukrot osztogatott aztán ott sem volt, de nagyon kedves volt. Előre félek a holnapi céges Miki-ünnepségtől. Majd meglátjuk.


Üdv,
Zsu
spanci
 
 


Sziasztok4

Spanci!
Gratula a zebramintához! :wink:
a Mikulást pedig nagyon sokáig én sem csíptem,főleg amikor az ölébe kellett ülnöm :? ..aztán rájöttem,hogy megéri a macerát,hiszen a jutalom egy naaaaaaagy adag csok volt! :D

A védőnő nekem is Avent mellszívót ajánlott,úgy hogy megnyugodtam,hogy Constanze elégedett vele :D

Óriási takarítási lázban égek,reggel óta pakolok a lakásban :roll: ...egyszerűen nem bírom abbahagyni. :? ........nem arról volt szó.hogy csak szülés előtt jön ránk ez a dili?????????? :shock:

Lívi!!!
Mit mondott a doki??

Ponger!
Jobb volt az éjszakátok,mint az előző?

Pussssz
Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Nóri,

köszi!:)

Légyszives küldd át nekem is a Zeneovi - Téli ünnepet, nem tudom letölteni a DC-ről. Mondjuk nekem Skypom nincs. Szerinted?

Zsu.
spanci
 
 


hello csajok!

végre itthon.
képzeljétek kórházban voltam, egy hetet. ma jöhettem haza.

most vissza kell olvasnom amit irtatok.
na és persze két találkáról lemaradtam.

most már én sem fogok dolgozni menni, mert nem mehetek.

remélem mindenki jól van.
most már én is.

üdv. angéla.

Kép
Kép
angel77
 
 


SZiasztok!

Angéla!
Miért voltál kórházban??? már hiányoltalak mi lehet veled?! tényleg nagyon eltűntél... minden ok? ugye nincs baj?

Nóri!
Talán kicsit jobb, mertmár nincs láza, de köhögő rohamai voltak így éjjel hányt is egyet a rengeteg végeláthatatlan köhögéstől. AZtán hajnali 1/2 4-től, miután félóráig simogattam a hátát hasát, hogy próbáljon megnyugodni és nem köhögni, elaludt!! és reggel 8-ig aludt. :shock: végre kicsit kipihente magát, ma délben sétáltunk is egyet, de étvágya továbbra sincs.

Szilvi!
De jó, úgy örülök, hogy használni tudod ilyen jól a jógát, és, hogy a migrénednél is segíteni tud!!! :wink: :wink: Én talán jövő héten eljutok odáig, hogy magammal törődjek kicsit és jógázzak.

spanci!
Gratulálok a kistesóhoz! Üdv közöttünk!

constanze!
Szegény teljesen megtudlak érteni és beleélni a helyzetetekbe magam. Mi se szoktuk magunk közé venni a Benedeket, de most annyira sokszor futkoztam hozzá, hogy a 3-as nyomorgás miatt inkább kicseréltem az apával, de tegnap már a helyén aludt, viszont határtalan boldog volt, hogy mellettem aludt és láttam megnyugodott tőle.

Jaj képzeljétek egyik barátnőm ma hajnalban megszült (Panna és 3.25 kg 47 cm) !! holnap vagy holnap után megyek be hozzá a kórházba!! úgy irigylem! :D olyan jó lesz kis újszülöttet látni. :lol:

Szerintem is szuper az Aventes mellszívó!! bár én a csuklóm miatt vettem egy Medela elektromosat.
ponger
 
 


Lívi!

Ti hogy vagytok????
ponger
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki kezdünk kikeveredni a náthából.Már épp ideje,ez a három hét engem is megviselt,hát még a gyerekeket.
Mindenkinek jobbulást aki hasonlókkal küszködik.

Nagy elhatározást vállaltam be már megint,mégpedig azt,hogy lefogyok.Három év alatt született három kis tündérkém,de most már,úgy érzem,eljött az ideje,hogy visszanyerjem a régi formámat.
Ez nem lesz egyszerű,ugyanis 55kg-ról sikerült elérnem a 81-et.
Ne is dérdezzétek,ez hogy sikerült,egyszerűen,ettem.
Három éve vagy terhes voltam vagy szoptattam folyamatosan,ezért nem tudtam fogyózni.
Úgyhogy belevágok ennek a 25 kilónak a ledolgozásába,és azért írtam ezt most le,hogy motiváljon.Ha már nektek elmondtam,csak nem leszek olyan gyenge,hogy ne tudjam végigcsinálni.

Tünde!
Kérdésedre válaszolva,nincs sok időm a pihenésre,de nem is baj.
Egy dolog biztos,az elkövetkező húsz évben nem fogok unatkozni:)
Erről a három kis csaj gondoskodik majd:)

üdv
Csilla
Vendég
 


szia ponger!

hát képzeld.
mult hét szerda meg csüt. este jol bekeményedett a hasam.
meg csüt. reggel folyásom volt.
pénteken felhivtam a terhesgondozót. és mondták hogy menjek a kórházba.
bementem a kórházba. megvizsgáltak és irták a beutalót a patológiára. kérdeztem miért? a válasz: fenyegető vetélés.
hát elég rosszul lettem.
kaptam 8 órás infuziót.
ráadásul még sosem voltam kórházban.
aztán egy hétig kaptam gyógyszereket: görcsoldót, meg antibiotikumot, magnéziumot, gyulladáscsökkentőt, gomba elleni gyógyszert, szóval napi 18 tabletta. és fekvés, punnyadás egész nap punnyadás.

hétfőn elvittek uh.ra és kiderült a bébi neme: fiú. :D
párom lányt szeretett volna.

most már minden ok. de dolgozni már nem mehetek. pihennem kell.

szerintem az volt a probléma, hogy nekem nem mondta a dokinéni, hogy szedjek magnéziumot. és nem szedtem eddig.

egyébként jól éreztem magam, volt sok kismama, nagy pocival.
és jól kipihenhettem magam.

reggel, délben, este meg szívhang hallgatás, hogy tudjuk a bébi jól van.

hát röviden ennyi.

Kép
Kép
angel77
 
 


Angel!

Hát ez nem semmi, ami veled történt. De a lényeg, hogy jól vagy és a baba is. :D Gratulálok a kisfiúhoz!

A magnéziumot valóban érdemes szedni, puhítja a méhet.

Amúgy ez a keményedés dolog..nemtom mikortól aktuális, mármint mikortól "értelmezhető"? Nekem akkor szokott keményebb lenni a hasam, ha túlzásba viszem a fizikai munkát, vagy a gyaloglást..de nemtom mikortól/hányadik héttől veszélyes. .

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy a kis betegek állapota valamelyest javul.
Boglárka, Neked külön kitartás! Én fizikai fájdalmat érzek, amikor éjjel át kell menni Zitához, ezért mi már pár hónapja áthozzuk közénk, ha éjjel bulihuligánt játszik. Így legalább alszunk mind a hárman.
Drukk, hogy hamar kibújjanak azok a fogak!
Remélem összejön a vasárnapi szülinap, Ajna már biztos várja!
Neki hoz a kistesó ajándékot, ha hazamentek a kórházból?
Köszi az aventes infot, majd megszemlélem azt a csillagocskát.

Zsu
! Gratulálok a kistesóhoz, rosszullétmentes pocakosodást kívánok! Hányadik hétben tartasz?
Hidd el, nem lesz annyi időd aggódni, mint Kevinnel volt. :)
Sokan voltak kedden a csörgőn? Én nem mertem megkockáztatni, nekem a hétfő létszámilag jobban bejön. Sajnos jövő héten se tudunk menni, mert védőnőhöz kell mennem.
Audis Mikire mentek? Mi tegnap voltunk.
Zitának nagyon tetszett, jó sok gyerek volt, énekeltek, Zita is "énekelt" meg tapsolt, amikor kellett. Én elég hamar meguntam,:oops: de Zitának nagyon bejött.
Készülj, hogy olyan 1,5 óra eltelik, mire megérkezik a Mikulás.
Kaptunk sapit is:
(a 2. képen a pocakomat simogatja :))

Kép Kép

Csilla, sok erőt kívánok a fogyihoz, gondolom a 3 lányka mellett megvan a napi mozgásod. :D

Angi, akkor már minden ok?

Bogi!
A mostani terhességem ugye eleve nehezített Zita miatt, így a vége felé kicsit jobban élvezem, bár a melegfrontok kicsinálnak, és sajnos kevesebbet tudok pihenni, mint szeretném. De annyira nem gáz, mint amennyire féltem tőle.
Én is kíváncsi vaygok, milyen lesz Ákos, én bízom benne, hogy Ő is az apja nyugalmát örökli, és nem az én heves vérmérsékletemet. Persze ahogy telnek az évek, ez a két dolog egálba is kerülhet. :D (milyen jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne, nem? ) Érdekes, hogy írod, hogy az első 6 hónap volt Neked a legkönnyebb, én meg pont az elejétől tartok, hogy mi a franc lesz velem, miután apa visszament dolgozni. Na mindegy, első körben a "túlélésre" játszom, aztán csak lesz valahogy.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Még nem volt időm visszaolvasni, 4-re megyünk a Krekóhoz majd ha megjöttünk pótolom! :oops: :wink:

Bálintnak ebéd után megint 38,6 volt a láza, anyuéknál van míg távol vagyunk.

Ahogy lapoztam, láttam van egy új kismamink. Spanci gratulálok a "zebrásodáshoz". Üdv. közöttünk!! :D

Még jövök! Puszi Lívi

Kép
Kép
v.lívi
 
 


Sziasztok!

1 hetem van a szülésig, a győri kórházban fogok szülni, tudnátok segíteni, mennyit szokás mostanában adni a dokinak normál szülésért?

2 hónapja költöztünk Győrbe, érdekelne az is, hogy milyen tevékenységekre lehet menni szülés után: baba-mama klub, baba-mama torna, babamasszázs, stb…

Köszi előre is.
fabiné
 
 


No megjöttem, ismét sziasztok!

Üdv. Fabiné!

Hogy mennyit szokás adni a szülésért? Egy ismerősöm nemrég szült, ők 50.000,- Ft-ot adtak. Ez szerintem nagyon sok. Én nem fogok ennyit adni. Úgy 20.000-30.000,- között gondoltam, lehet hogy ennek az átlaga lesz. De ugye ez sok mindentől függ. Pl. a saját orvosomnál sikerül-e szülnöm. Lehet éppen szabin, akkor átad valakinek, na hát egy számomra idegen orvosnak biztosan nem adok ennyit, de gondolom ilyen esetben ezt el sem várják. :shock:

Kriszti!

Lehet, hogy apukám rosszalkodott és van egy féltestvérem? Egyébként nem te vagy az első aki összetévesztett egy másik lánnyal (lány? :P ez jó!). Meg kéne keresnem a hasonmásomat. :lol:

Ponger/Bea!

Olyan szépen írtad, hogy "gyönyörű kismama" leszek a terhességem végén, hogy még a végén el is hiszem. :wink: De én úgy látom, a kismamák mind szépek.
Köszönöm a tippet a Normaflore-val kapcsolatban. Én is elkezdtem adni a Bálintnak, ma is evett már pár falatot. Úgy látom a mostani betegség nálunk is elég makacs, már ami a lázat illeti. Ő is sokat köhög éjjel, még nem nagyon akar a váladék felszakadni, az orra mindig el van dugulva. :cry: Remélem Beni már jobban van!

Kép
Kép
v.lívi
 
 


most már minden ok.

itthon tudok aludni a saját ágyikóban. :D
meg tudok nagyvécézni :D
meg finomakat enni :D bár az étvágyam sajnos nem túl nagy. két kilót fogytam. ugyhogy a terhességem alatt mégcsak 4 kilót szedtem fel, jelen állapotomban. de majd igyekszem, itthon csak jobb kaják vannak, mint a kórházban. :D

beírom a táblázatba aki még nem szerepel, aztán küldöm, holnap.
aki el akarja küldeni az adatait, nyugodtan küldje priviben, aztán frissitek.

üdv. mindenkinek. jobbulást a beteg gyerkőcöknek.

angéla.

Kép
Kép
angel77
 
 


Angéla!

Tényleg nem híztál sokat! Gratulálok a kis fütyishez! :)
Azt viszont sajnálom, hogy be kellett feküdnöd. Azt hogy értetted, hogy "folyásod" volt. Nem magzatvíz ugye? Egyébként nekem is bővebb a váladék mostanában. Remélem ez nem nagy gond. Ma voltam dokinál, de szerencsére minden ok.

Most először hallgatunk szívhangot is. :) A dokim a kiskönyvembe beírta, hogy 160 CH. Ezt kell majd betartanom. Holnap mennem kell a kórházba a patológiára, meg kell keresnem a főnővért, hogy megbeszéljük a részleteket. :(

Puszi Lívi

Kép
Kép
v.lívi
 
 


Hogy a szülésért mennyit illik adni? Lívi, nem kevés ez? :lol:
Én úgy tudtam, az "árfolyam" attól függően, hogy mióta van a pályán a doki, 60e-t illik a kezdőknek adni, 80-at a már jó orvosnak, 100 és 120 között a prof.-nak. A szülésznőnek meg 30e körül szoktak. Bár lehet, hogy én rossz tájékoztatást kaptam. :D
Mondjuk én sztk-ba járok a dokimhoz - még nem fizettem neki semmit - ezért is gondoltam neki a szülésért nagyobb összeget adni.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Szia Fabiné!

Hú, jó kis kérdést sikerült feltenned :)
Sok minden befolyásolja ezt, de van azért átlag is.
Ha saját orvosnál szülsz, akkor pénztárcától függően a havidíj 3-10 szeresét szokták adni. Érthető, hogy a szűk pénztárcával rendelkezők adnak mondjuk 15 körül (ha van egyáltalán annyi), aki jobb módú, az ad 50-et pl, ahogy Lívi írta.

Ha nincs fogadott orvosod, és annál szülsz aki éppen ügyel, akkor nem is mindig szoktak adni. De nekik szerintem max. 30 ezer körül szoktak. Nem is hiszem, hogy ők elvárják. (Ugyanezek az orvosok persze privát páciensektől kimondva vagy nem kimondva azért elvárják, de ügyeleti, szolgálati időben nem nagyon jellemző.)

A győri babás tevékenységekről a többiek többet tudnak. :)

Tünde!
Nagyon tuti Zita Mikulás :)
Akikkel eddig beszéltem két gyerekesek, mindegyik azt mondta, hogy addig volt könnyű nekik is, amíg a pici csak evett meg aludt, meg bekakált. Olyan 2-3 hónapos koruktól, amikor már nyílik a kis szemük a világra, már kicsit több foglalkozást igényelnek, de még az is kibírható, mert még mindig sokat alszanak.
Aztán amikor megfordulnak, kúsznak, másznak, onnan lesz nehezebb dolgod.
Ha jól emlékszem Zitát nem nagyon szorítottad járóka keretei közé, de lehet, hogy majd a csöppséget rákényszerülsz, hogy pár hónapra betedd, mert 1. biztonságosabb, 2. Neked is kicsit nagyobb szabadságot ad majd, ha ő ellessz a járókában.
Nálam Katica 7 hónaposan kezdett mászni, előtte egy hónappal már a szőnyegen volt, kb. 3-6 hónapos koráig volt elő a járóka, és abban töltött naponta pár órát. Mikor Lili betöltötte a 2 évet, akkor volt még kicsit nehezebb, mert a kis egója kezdett erősödni, és voltak féltékenységi jelenetek, de szerencsére Katica akkor már nagyobb volt, nem kellett annyira félteni, meg amúgy is stramm csajszi.

Szóval szerintem majd megtapasztalod, hogy Neked is az első időszak lesz könnyebb. Szerintem Zita is jól fogja venni az akadályt, mert még kicsi. Lilinek pl. tök természetes volt, hogy ott van Katica, már első pillanattól kezdve.

Én is egyedül voltam, ráadásul itt volt a munka, a megnövekedett költségek miatt még tanítani is kezdtem alvás időben (akkor még nem pelenkáztam). Egyáltalán nem volt vészes.

Persze nem mondom, hogy ez mindenkinél egyformán alakul, de olyan túl nagy különbségek sincsenek, és azért mertem így leírni, mert megegyezik a korkülönbség nálunk. Majd, ha megszületett a fiatal úr :).

Ja, meg azt akartam írni én is, amit Te írtál Zsunak a terhességről. Nem lesz majd min aggódnod, és rágódnod, ha megszületik a baba, mert akkor minden megy magától, Zitával kicsit többet kell foglalkoznod, és így egyensúly lesz :)

Zsu!
Szabad már gratulálni?
Hányadik hét?
És igaza van Tündének. Én Katicánál sokáig fel sem fogtam, hogy várandós vagyok, ugyanúgy emelgettem Lilit.

Angéla!
Vigyázz magadra.
Ilyenkor szokott az lenni, hogy az ember túlhordja a babát :)
Nálam is ez volt, barátnőmnél is, csak ő a 9-ből 6 hónapot feküdt, hogy mindjárt megszül, aztán 1 hetet túlhordta. :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Lívi:
sajnálom a cukrot. :oops:


Tünde:
édes Zita a képen.


Angéla:
gratula a fiúhoz. :wink:
Sajnálom a kórházat, de a lényeg, hogy jól vagy. Pihenj sokat.

Fabiné:
A dokiknak:
a magánrendelés 8-10x-t szokták adni.
Szülésznőnek 15-30 ezer között.

Na még jövök...
Vendég
 


Babancs, huhh, nem semmi micsoda tarifákat írtál. Na, én ennyit tuti nem fizetek. Így is azzal szoktam "poénkodni", hogy az anyasági támogatást azért adják, hogy ki tudjuk fizetni a babát a kórházban... Pedig ez nem is vicces. :(

Fabiné! Üdv. Ha jól tudom, egy védőnő tartott itt babamasszázst, de ő nemrég szült. Baba-mama klubok vannak, erről a védőnőd tud tájékoztatni, ált. Ők szervezik.
Torna is biztos van, de erről nekem nincs infom.

Bálintnak, Beninek lázmentes éjszakát kívánok!!!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok,

köszi a gratulációkat!

Csodálkozom, hogy birtok aludni hárman együtt! Nekünk párszor volt csak ilyen alkalom
amikor már tényleg fáradt voltam, vagy éppen korán kelt Kevin, akkor magunk mellé cipeltem,
de abból már alvás nekünk nem nagyon jutott, hiszen ez a gyerek ahogy alszik.... a feje a
térdünknél, a lába a hasamat rugdalta.

Nekem mellszivóba a hagyományos ötezer forintos Chicco volt/van, nekem bevált, bár eléggé
kézimunka az biztos. Lehet következőnél kipróbálnék egy elektromosat. A kórházas mellszivó
az nekem baromira bejött, olyan erősen rácuppant, eleinte kicsit fájt, aztán hozzáedződtem. :)

Csilla,
nagyon szurkolok neked fogyókurába! Bár ennyi csöppség mellett le a kalappal ha jut rá időd.
Én éppen szeptemberben határoztam el, hogy visszanyerjem versenysúlyom (55 kg lenne), most 64),
elkezdtem spinningre járni, nagyon élveztem, aztán újra terhes lettem, most meg nagyon hiányzik.
Nagyon szépek a csajaid!!!!

Angel,
vigyázz magadra, pihenj sokat!

Tünde,
köszi:) kb. 6-7 hetes a bébi mégcsak, nagyon kicsi volt az uh-n.
Kedden tényleg többen voltak, mint hétfőn, teljesen más arcok voltak.
Hétfőn nem birtam magam összeszedni, ez az egész napos hányinger borzasztó. Nem
is emlékszem Kevinnel ennyire erőteljes volt-e. Vagy talán akkor még dolgoztam,
nem igazán értem rá a hányingeremmel foglalkozni, nem tudom.
Ha a hütőt kinyitom, hánynom kell, már egy hete nem főztem, lassan kidob az uram :):)
Audis mikire nem megyünk az idén, úgy gondolom az én cégesem nem annyira tömeges mint
az audiba lenne, meg Kevin mint kedden kiderült ugyis sirni fog.
Az tök jó, hogy Zita nem ijedt meg tőle. És amúgy Zita hogy viszonyul, hogy a pocakodban
van a tesó? Érti szerinted? És cipelted Zitát? Nekem muszáj Kevinemet cipelnem, azért
annyira még nem tud menni hosszútávon.

Livi,
jobbulást Bálintodnak! :)

Üdv, Fabiné,
sztem ugyis te fogod eldönteni mennyit adsz a dokidnak, persze azért kell egy irány.
Én 40-et adtam dokinak szülésznőnek 15-öt. Dokinak kiderült sztem kevés volt, mert ál-
talában a szülés utáni kontrollon nem szokott pénzt kérni, de tőlem kért, ebből gondo-
lom, hogy kevés volt.

Bogi,
de aztán tudnál mesélni, a kis korkülönbséges gyerekek problémáiról/örömeiről!
Majdcsak lesz vhogy, anyám mindig ezt mondja, de ő is tudja, hogy neki is milyen
nehéz volt annak idején, csak próbál vigasztalni. Azért nagyon szurkolok, hogy
másodszorra kislányom legyen, mert azért harmadik gyereket nem szeretnék bevállalni.

Babancs,
tényleg horror árakat irtál, de elhiszem hogy ilyen is van. De én sem vagyok hajlandó
ennyit fizetni, főleg mióta van ez az orvos-választásos mizéria, jobban belegondolok
adtam a dokinak, közbe meg ő ugyanugy elkérte a fizetését. Azért undoritó :(
Persze biztonságot a saját doki, hiszen most is ugyanazt választottam, de olyan
jó lenne ha akkor nem vizsgálna meg tényleg senki más. Nekem rossz élményem van arról,
hogy amikor bementünk szülni, az éppen ügyeletest az álmából keltették fel, szinte
csukott szemmel vizsgált, a szája még össze volt ragadva a nyáltól... nem részletezem
mert begurulok.


Bocsi, hogy ilyen sokat irtam, igazából szófosó vagyok ha belejövök, és azt hiszem
Kevinem is ilyen lesz, mert annyit mondja a magáét egész nap.

Jó éjt,
Zsu.
spanci
 
 


Sziasztok!

Huh, most látom, másfél év alatt mennyit változtak a tarifák.

Én anno a szülésznőtől kérdeztem meg ezt a dolgot, meg a védőnőtől, és mindegyik ugyanezt mondta (3-10 szeres).

Babancs!
Azért a gatyádat ne fizesd rá a szülésre. Először legyen meg a baba minden fakszni nélkül, győződj meg róla, hogy azért a 60 ezerért a kezdő szülész orvos az elejétől a végéig fogja a kezed, és csak a 6 hetes felülvizsgálaton add neki oda a pénzt, vagy a kórházi utolsó napodon. A 120-ért a prof. pedig ha lehet, még a homlokodat is törölgesse. :)
Valószínűleg kicsit félre tájékoztattak. Persze ez nem is olyan biztos. Ki tudja tényleg a 17 hónap alatt mennyit változtak a tarifák?

Nagyot változott a világ. 14 és fél éve született a húgom Somogyi főorvosnál. Ő végig bent volt anyámnál, és szó szerint vizes ruhával törölgette a homlokát, és mindezért a végén nem kapott szinte semmit. Egy kis ajándékcsomagot vittek be anyuék.
(29, majdnem 30 éve én is nála születtem :) )


Zsu!
A honlapomon írtam egy ilyen részt, hogy egyik kicsi, másik pici. Olvasd el. A linket már beraktam.
Persze nem egészen teljes, mert meg tudtam volna tölteni vele egy egész honlapot, ha elkezdeném mesélni, de Tündének is írtam már róla :)
Szerintem egyáltalán nem gáz, ha elfogadod, hogy a nap legalább 27-28 órából áll majd fél év után, ha elég türelmes vagy ahhoz, hogy két gyerekkel elindulj valahová (akár csak sétálni is, bár ez nyáron nem probléma!).
Szerintem mire oda juttok (Tünde ez Neked is szól), addigra olyan rutint szereztek a két gyerekkel, hogy ihaj.
Én egyetlen sarkallatos pontot látok ebben, amire nagyon kell figyelni.
Mivel a figyelem két gyerek közt oszlik meg, elkerülhetetlenek a balesetek. Na ezek kivédésére kell nagyon odafigyelni. Ezt én pl. nehezen szoktam és tanultam meg, így van már pár olyan sebünk, amit kivédhettünk volna, ha jobban odafigyelek-ünk.
Barátnőm, akinél ici-picit nagyobb a korkülönbség mint nálunk, szintén hasonlókról számolt be.
Persze nem törvényszerű, hogy mint nálunk Katica szaltózzon a pelenkázóról, vagy beszakadt Lili feje, mert én hülyén játszottam vele, de olyan előfordulhat, hogy a nagyobbik éppen esik, és Te nem tudsz utánakapni, mert a pici a kezedben van, és mégsem dobhatod el, és tehetetlenül nézed a hogy a nagyobbik elesik egy ott felejtett játékban. Ilyen apróságokra gobdoltam, de nagyon fájdalmas és bosszantó apróságok tudnak lenni.

Na nem riogatlak tovább :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


SZiasztok!

Végre JÓL VAN a Benedek, se láz, se köhögés, csak mély és nyugodt alvás volt ma éjjel!!! :D :D Ma reggelizett is és a kedve is újra a régi.

SZia Zsu, Fabiné és Spanci!
Üdvözöllek titeket. :wink:

Huh jó kis témába fogtatok!!!
AMúgy nekem is inkább a Bogi és Tünde álláspontjához van közelebb a véleményem, Babancs SZilvi tarifái (még ha igazak is) tőlem távol állnak... vagy a pénztárcámtól :D ? de inkább az elveimtől, én ennyit biztos nem fogok fizetni. Anno 25-öt adtunk a császár után.
Ja és az meg felháborító, hogy spanci tőled a doki a varratszedésnél kért pénzt...számomra ez nagyon durva!!!!

Sőt nekem olyat is mondtak, hogy van olyan doki aki az NST papír értékelésért kér pénzt?!!! Vagy az amnioszkópiáért??

Most hogy a fenébe van ez??? mi már nem is kismamák csak nagypocakú kétlábonjáró bukszák vagyunk????? :?
ponger
 
 


Sziasztok!

SOS!
Nem találom azt a bejegyzést, amit az akupunktúrás dokiról írt azt hiszem Ráhel!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Angéla!

Sajnálom ami történt, szerencsére nem lett nagyobb baj, gondolom, hogy megijedhettél.
Most aztán eldőlt, hogy dolgozzál még vagy sem!
Hallom a tesóm hívott reggel, tegnap meséltem neki mi történt veled!
GRATULÁLOK A KIS FÜTYISHÖZ!!!! :lol:

Bogi!
Én egyszer voltam amúgy egy doktornőnél akupunktúrán, kint révfaluba, valahol a rakparthoz közel eső kisutcában, de már nem emlékszem a nevére a hölgynek. Max ha kell utána tudok járni. Ismered esetleg?
ponger
 
 


SZia fabiné!

Teljesen igaza van a lányoknak, hogy baba-mama klubbokat a védőnők szoktak szervezni, itt nálunk a mi városrészünkben (Lívi, Nóri tudtátok ugye?) egész jó kis baba-mama klub alakult ki. :lol:

Baba-mama torna meg a városban a művházakban szoktak lenni, például a Bartók Béla Művházban van Baba-Mama jóga. Kedden és csütörtökön 10-11-ig.

A babamasszázst szerintem nem biztos, hogy tud a védőnő, de nekem van egy barátnőm akinek van egy 1 éves kislánya ő profi masszőr, megkérdezzem ismer-e olyan masszőrt aki vállal baba-masszázst? olyat aki kimegy házhoz és megtanít az alapokra, hiszen fontos a meleg szoba és a nyugalom alatta, az meg főleg otthon érhető el. De van egykönyvem amit a barátnőmtől kaptam, abban részletesen le van írva minden, ha gondolod kölcsönadom! Áprilisig nekem még van időm...

Ja és nagyon jó kis program, többen is járnak a fórumról a Gyermekek Házába http://www.gyhgyor.hu a CSÖRGŐ-BÖRGŐ Baba-mama Klubba, amire tuti én is viszem majd a gyerkőcöt!! :lol:
De erről a többiek tudnak bővebben írni neked.
ponger
 
 


1 kérdés: Cukorterheléses vizsgálatra hány hetesen kell menni?

Lívi!
Bálint hogy van? Lázas még vagy javulgat ő is? remélem igen...
Nőgyógyásznál mi volt???? minden ok?

Tünde!
Nagyon édes a Zita abban a sapiban!!!! :D :D :D :D
ponger
 
 


Sziasztok! :)

Végre van netem!!!! Jujj de hiányzott már! Gondoltam, hogy írtok sokat, én meg itt lemaradok!!!

Lívi!
Igaz, ma már túl vagy a dietetikuson. Én is egy kedves "kislánnyal" értekeztem a kórházban, aki elmondta, hogy mit miért és kaptam tőle CH táblázatot. Remélem, hogy nem fektetnek be téged sem beállítani a cukros diétádat! Én is 160 CH-n vagyok és nagyon hamar bele lehet jönni. Végül is az a legjobb, ha azt jegyzed meg, hogy mit szabad enni. Sokmindent szabad, mértékkel. Még az a finom pöri is belefér - pláne mert a pörkölt maga nem sok CH-t tartalmaz. A húsban semmi, zsír-olajban semmi, hagymában minimális, s csak a nokedlit kell számolni! :) Kalóriadiétára én sem vagyok fogva - s azt azért már nem bírnám ki együtt! Úgyhogy meghízom én a magamét, de cukorértékeim mindig jók! (Szerintem Te is szembesülsz azzal, hogy sokan összekeverik-összevonják a kalória hatását a szénhidráttal. Simán a szénhidrát csökkentett bevitelétől nem lehet fogyni..) És gratulálok, hogy kis tökös lesz! :) (Mi is kislányt vártunk először, de már a papa is nagyon boldog, hogy kisfiú.. A lényeg, hogy egészséges legyen!)

Angéla!
Nem irigyellek! Át tudom érezni, hogy mi játszhatott le benned, ahogy közölték, hogy mi lehet. De nagyon jól tetted, hogy befeküdtél és pihentettek! Én végig, a 36.hétig szedtem a magnéziumot és tényleg segít az alhasi görcsökre. Most, hogy már nem szedhetem - érzem is a hiányát..

Tegnap voltam dokinál. Megvizsgált, de már sokkal érzékenyebb volt minden. C2110-em van. Zárva van még a méhszájam, de már jól felpuhulva. A doki szerint a hasamból ítélve (41 cm) és ahogy megtapizta a fiam, nagy baba lesz! - és az asszisztens nők is mondták, hogy ez a fiú nem marad bent végig... Az orvos azért azt mondta, hogy ha kihúzom az időt, akkor azért ő mégis befektet a vége előtt 2-3 nappal, hogy figyeljük a pici szívhangját a cukrosságom miatt. NST-re 19-én kell mennem.
Estére viszont megijedtem, mert enyhe alvadt véres folyásom lett (ami még tart). Hívtam gyorsan a dokimat. S megnyugtatott, hogy valószínű azért, mert megvizsgált és már olyan puha a méhszáj, hogy könnyen bevérzik.. , de ha rendesen mocorog a fiam és nem görcsölök, akkor nincs baj. Szerencsére ilyen nincs. Igaz, olyan érzésem van, mint aki mensizik, görcsök nélkül... Úhogy most picikét elkezdtem izgulni, hogy hopsz, lehet bármikor szülhetünk...

Eszter!
Hol vagy? Tegnap voltál NST-n! Lécci mesélj!! Remélem minden rendben van!

Csajok!
Köszi a talit! Én jól éreztem magam! A kezdeti feszültség szerintem feloldódott! Örülök, hogy láthattalak benneteket! :))) És köszi az ebéddumcsit is Andi és Eszter! :) Tegnap beszélgettem a terhesgondozóban egy kismamával, aki utánam 2 nappal van kiírva. Neki is csak 2 teljes vérképes vérvétele volt. Ez most nekem tényleg csak ellenanyagszűrés és vércsoport vizsgálat volt. Megvan az eredmény, még mindig ugyanaz a vércsoportom! :) Tudom, nem ezért csinálják, de azért megnyugtató, hogy ugyanaz az ember lehetek!

Babinti! Remélem, hogy jól írtam fel a számod! Tegnap hívni próbáltalak, de sajnos sikertelenül... :(

Most pedig összekapom magam és "elrohanok" a postára és boltba! :D -A magam 2 km/h sebességével!

Pusszi! :)

Szila

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


SZia SZILA!

Juj nem csodálom, hogy megijedtél! Bizony most már nincs sok hátra!!! Vigyázz magatokra!!! Drukkolunk neked!

Én úgy sajnálom, hogy nem tudtam élőben is találkozni veled! :cry: pedig szívesen megismertelek volna!
ponger
 
 


Sziasztok,

egész tegnap délután nem tudtam a babanet.hut behozni, néha van ilyen.

Szila, akkor lehet, hogy leelőzöl? Mindenesetre nagy az esélye, hogy együtt legyünk kórházban. Mi a helyzet a vérzéssel? Elég nyugodtan írsz róla, én nagyon megijedtem volna, tuti berohanok a kórházba. Mocorog Sebi jól? Nst-n nem fogunk találkozni, mert nekem 13-án és 18-án vannak a következők. Bárcsak ne kellenének!

Én már úgy várom a jövő heti uh-t, hogy megmondják, hány gr-nál tartunk. A férjem ugyanis, lehet, már írtam, jócskán 4kg fölött volt, én meg alig alatta, 33. hétig szedtem az Elevitet is, szóval nagyra számítok, de az én hasam csak 36 volt a 37. héten, és eddig átlagosnak mondták.

Az nst-n fél órát feküdtem a bal oldalamon pucér hassal egy kitárt ajtó előtt, bárki megcsodálhatott, utána másfél órát vártam dokira, szegény folyamatosan műtött, de 10-es lett, az a lényeg. Ugyanakkor nagyon nehezen indult be a mocorgás, a néni mondta, mozgassam a hasam, semmi, aztán bemutatta azt a -talán Tünde- által sokkolónak nevezett vmit, és ki is próbálta a kezemen, amitől jól beijedtünk és szép görbét produkáltunk.

Mindezalatt olyan sok mindent láttam és olyan rossz érzés fogott el...

Fabiné, én is úgy tudom, hogy 50e körül mozognak a tarifák, de egyes orvosok , akik előre megmondják, mennyit kérnek, szóval van köztük olyan, akinél sima70, csaszi100. Mégis van egy csomó betegük.

Az említetteken kívül van még Győrben a Gekko is, nem csak játszóház, hanem képességfejlesztő és felmérő is, de annak szerintem horror ára van, egy éves a "tanfolyam".

Ha két hónapja jöttetek Győrbe, akkor bizti itt jársz már gondozásra. Van dokid? Mikorra vagy kiírva?

Ha valaki esetleg rendelni akar karácsonyi ajándékot a fakopáncstól, megszereztem a telefonszámukat, merthogy az emailjük nem működött. A Lloydban néztem, hogy sok árujuk onnan származik.

Ponger, én 24 hetesen voltam, az eredmény 2 nap volt.

Kapcsolódó téma: van Győrben babaúszás? Mennénk/majd/.

Mindenkinek kitartást, aki ezt a meleget-és melegfrontot - nem bírja.
Ja, majdnem elfelejtettem, Tünde, hogy a bodzatea íze annyira, de annyira finom, hogy abbahagyni sem bírom, ha nem lesz hatása, az íze miatt akkor is inni fogom.

Eszter
kornéliusz
 
 


Még annyit, hogy vajon akik az nst-t csinálják, azok szülésznők?
Mert aki ott volt, nem tudom hogy hívják, de rendkívül kedves volt és kérdés nélkül is mindent magyarázott. Remélem, szülésznő volt és a többi is ilyen, mert így tényleg felesleges felkérni.

Lányok, akik a közeljövőben szültök/ Fabiné, Szila, Andi, Angéla, Tünde/, mindenkinek elérhető közelségben lesz a férje a szülés körüli időszakban? Tudtok javasolni vmit, ha a főnöke pl Kaposvárra akarja küldeni, tudván a helyzetről? Mert Pestbe már belenyugodtam.
kornéliusz
 
 


SZia Eszter!

Az az ajtó volt nyitva amelyik az UH várakozó felé néz? vagy a másik amelyik a patológia folyosólyára? mert azt úgy vettem észre mindig nyitva van, és a függönyt húzzák csak el, hogy ne nézegessen be mindenki.

Én szeretnék majd egy körkérdést feltenni, akik annál a dokinál vannak ahol én, ti mennyit fogtok adni? priviben is jó. :wink:
(Lívi, Tünde, Kornélisz)

Akkor én már csak január 3-4 körül megyek a cukorra, mert 29-án leszek 24 hetes.
Nóri te végül voltál már? valamikor most kell neked is menned.

Igen a Gekkoról olvastam én is és voltunk is egyszer, az az amelyik kint van Szigetbe? vagy keverem? annak mintha más lett volna a neve... most komolyan nem tudom, kezdek hülyülni :oops:

A férjem vitte el nem olyan rég a Benedeket én sajnos nem tudtam elmenni, azt mondta nagyon szép, de igazából elég hülyén néztek rá, mi a fenét keres ott a Benedek hiszen semmi mozgás problémája. Én mondjuk tornászni szerettem volna elvinni valahová, mert konkrét ovis tornánk nincs a saját óvodánkban. Annak idején ezért akartam az Erzsébet ligetibe vinni, de az meg olyan macera olyan messze hurcolni, főleg kistesó mellett, amikor csak én vezetek a párom nem. :(
ponger
 
 


na rájöttem!!!!!!!! :roll: :D
igen mi nem a gekkoban voltunk, hanem a Gézengúz Alapítványnál.
http://www.gezenguz.hu

De a gekkó tuti jó lehet!!! annak idején csak pesten volt, és biztos nem olcsó, de nagyon színvonalas.
ponger
 
 


Kornéliusz!

Ott találtam ezt is, mármint a gézengúzon:

Családi szombat a Cseppek Házában!

Úszócsoportok indulnak októbertõl csecsemõknek és kisgyermekeknek
5 éves korig szombatonként.


9.00-10.00 Csecsemõ kezdõcsoport (5 hónapos kortól)
10.00-11.00 Csecsemõ haladócsoport (9 hónapos kortól)
11.00-12.00 Szülõs úszás elõkészítõ (3-4 éves kortól)

Költségei: Családi jegy* 3.750 Ft
Családi bérlet 15.000 Ft

* 2 felnõtt és 1 gyermek foglalkoztatását foglalja magában, ha több gyermekkel jönnének, gyermekenként további 1000 Ft

Jelentkezni lehet: Takács Linda
26/546-327
70/219-4320
ponger
 
 


Szila!

Hű, akkor lehet már nincs is olyan messze a szülés..ha helyzet van, lécci mindenképp sms-ezzél, ha tudsz! :lol:
Nem lehet, hogy a nyákdugó megy el szép lassacskán? Bár valószínű hülyeséget kérdezek, de a vérzésnek biztos van valami oka.
De jó orvosunk van, úgyhogy szerintem nem kell aggódnod! :wink:

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, de nem emlékszem mindenre, bocs, ha vkit kihagyok a reagálásból.

Eszter
, igen, én úgy tudom, hogy akik a terhespatológián dolgoznak és csinálják az NST-t, Ők is szülésznők.
Én nagyon remélem, hogy az én (majdnem)férjem nem lesz úton a kritikus időszakban, mert nálunk akkor az lehet Ausztria, Németo., Franciao., Olaszo., Spnyolo. Azt hiszem, máshol nincs beszállítója.
De Zitával mivel tudták, hogy mi a helyzet, az utolsó hetekben már nem ment, úgy intézte.
Örülök, hogy ízlik a bodzatea! Mondjuk azért nekem így is kicsit dagadt a kezem, de ha nem iszom, akkor reggelre sokkal rosszabb a helyzet.

Ponger
, örülök, hogy Beni jobban van!

Gekko: a másikból Lollibaba jár oda, Jucus azt mondta, hogy jó.
Tényleg horror, 160E Ft/év, ha jól emlékszem, és ezt biza le kell perkálni. Én nem adnék ennyit érte így, hogy Zita egészéges, ettől függetlenül persze biztos hasznos.

www.gekkonet.hu

Zsu
! Igen, cipelem még mindig Zitát, de ez nem gond, mert Te is már cipeled Kevint egy ideje, hozzá van szokva a szervezeted. Nekem azt mondta a doki, hogy próbáljam meg nem hasból emelni, és arra vigyázzak, hogy ne rúgjon hasba. Azért már könnyebb, hogy megy a lábán, de pl a másodikra fel szoktam cipelni.
Mondogatjuk Neki, hogy kistesó így-úgy-amúgy, nem tudom, mennyit ért belőle. Az biztos, hogy érzi, hogy én változok, mert amióta terhes vagyok, azóta vannak gondok periodikusan az alvással. Persze ebbe belejátszik a fogzás is.

rólunk: ma megint tök sz@r napom volt. :( Elmentünk a Kardirex-be szemészetre, mert vmelyik nap ráléptem a szemüvegemre, és eltört, és amúgy is éreztem, hogy romlott a szemem. Sajnos nem is tévedtem, 1/2 dioptriát romlott mind a kettő, így már -3 és -3,5-nél járok. :(:( Mindezt 5000Ft-ért tudtam meg. Tudom, nem muszáj oda menni, de az SZTK-ban meg több hetes előjegyzés van, sajna nem tudtam várni, szemüveg/k.lencse nélkül fél ember vagyok.
Audis feleségek, azt tudtátok, hogy a Kardirexben lévő szemüvegesnél az audis hozzátartozóknak is jár 25% kedvezmény?

Aztán elmentünk bevásárolni, jó sokan voltak, pedig még javában délelőtt volt. Na, ott aztán minden bajom volt, húzott a hasam, fájtak a forgóim... nem nekem valómár az ácsorgás.
Itthon Zita előadta a szokásos ebédnél történő hisztijét, nem evett semmit. Előtte még kilopott a kosárból egy nagy üveges babakaját, amit kiejtett a kezéből és összetört.
Délután megint megpróbálkoztunk az ebéd elfogyasztásával, ez lett az eredmény:
(nem az én művem, én csak megörökítettem)
Kép Kép

Végül kapott tápszert, gondolom a fognövesztés miatt nem akar enni, csak ne csinálna hozzá ekkora balhét...
Az előbb csináltam neki mandulatejet, és ebből banánturmixot . Tök fini lett, persze Ő köszönte, nem kéri cumisüvegből, fintorgott nagyokat. De amikor én ettem bögréből kanállal, akkor jött kunyizni, és így ízlett... ki érti ezt... :D:D:D

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: