Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Évi!
De jó, hogy jöttél.Szuper a montázskép!!! Csak Te és a Fiad! Nagyon tetszik. Szépen kerekedik a pocid, és a kis Szasza is jól látszik a képeken.
Nyugodj meg rossz után a jó következik mindig, Ti már a rosszon túl vagytok, ezután csak szép dolgok történnek Veletek. SOk kismami sajnos nagyon rossz dolgokon kell hogy átmenjen terhesség alatt (haláleset a családban, válás, balesetek...) és szerencsére a babával minden oké a traunák után is. Ők a pociban biztonságban , jó helyen vannak. Nem lesz baj Szabikával sem, makkegészséges kis fickó lesz belőle. :wink:
Ja értem... az állatkert most tényleg az állatkertet jelentette. :lol: :lol: :lol: :lol:

Alíz!
Megköttetett az adás-vétel? Lehet gratulálni? Ugye nem jött közbe semmi?

Olgi!
Lányodról mostanában a Riszálom ugyis, ugyis.... jut eszembe. Nagyon sajnálom ilyenkor, hogy idekisfilmeket nem lehet tölteni, megnézném akció közben szívesen. :lol:
Most a barlangos esküvőn vagytok, biztos jól is érzitek magatokat.
Na meg házassági évfordulót is ünnepeltek egyben.
Gratulálok, sok-sok együtt eltöltött vidám évet kívánok Nektek, erőben, egészségben!!!

Zsebi!
Maradtatok végül? Vagy mégis elmentetek túrázni?
Itt , anyuéknál nincs fergetegesen jó idő, de azért kimerészkedünk az udvarra is. De a levegő le van hűlve, nem beszélve a medencénk vizéről. :roll: :roll: :roll:

Zsuzska!
Ti most névadóztok, biztos nagy buli van utána!!!
Majd gyere az élménybeszámolóval és a képekkel, hagy lássuk a lánykádat a szép rucijában és a kis fodros zoknijában.Biztos zabálnivaló.
Régről adós maradtam Neked képekkel, családunkban a hullámos haj genetikai kódoltságáról. :lol: :lol: :lol:
Mindjárt hozom őket.

Puszi és további kellemes hétvégét Mindenkinek!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép Dorkám a fürtjeivel
Kép Ez én volnék kicsi lányként hullámos hajjal
Kép Szintén én
Kép Anyukám a fürtjeivel

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok Lányok!

Neharagudjatok, most csak magunkról írok, mert összeesek a fáradtságtól...

Nagyon jól sikerült a névadó, az időjárást leszámítva. Így nem is tudtam Pannikára ráadni a szép kis nyáriruháját, mert ugye ujjatlan, meg nagyon vékony, na meg zoknival kéne, nm akartam, hogy megfázzon. Pedig csodaszép az a kisruci, na de majd felveszi csak úgy! :lol: Szép volt a kis szertartás, én persze pityeregtem, de azért a fogadalomtételnél a férjem hangja is elcsuklott... :) Pannika jól viselte, figyelte nagyon a szavaló lányt meg az anyakönyvvezetőt, néha Ő is belebeszélt a szövegbe! :lol: Na, és történt egy jó poén! Alá kellett írni a könyvet, mondta az anyakönyvvezető, hogy mindenki Pannikával a kezében írja alá. Először én, aztán mikor adtam át a férjem, Pannika pukizott egy jó nagyot! :lol: :oops: Mi persze nevettünk, meg az anyakönyvvezető is. :lol: Aztán hazafele a kocsiban elaludt, pedig 5 perc az út, de délelőtt csak fél órát aludt és fent volt fél 6 óta (amúgy a névadó fél 1-kor kezdődött). Aludt 2 órát, és utána tök jókedvű volt! Nagyon jól tűrte, hogy kézről kézre járt, 10-en voltunk felnőttek, és persze mindeki Őt puszilgatta, ölelgette, de egy hangja nem volt. Utána pedig tök sokat beszélt, tisztára olyan volt, mintha elmesélné, hogy mi történt ma Vele! :D

Szóval nagyon jól sikerült minden, úgy örülök neki!

Mutatok képeket!

Kép még a névadó előtt a Városházán

Kép így figyelte az anyakönyvvezetőt

Kép koccintás

Kép elfáradt :)

Kép keresztapával (öcsém)

Kép keresztanyával (hugom)

Kép itthoni buli :)

Kép
zsuzska81
 
 

 
 

Ja, és még valami, tényleg bocsi, hogy önzőzök... :oops:

Beneveztem Pannikát a haon-os szépségversenyre! Ha van kedvetek, és 2 percetek rá, itt lehet szavazni! Köszönöm, aki megteszi! :wink: :D

http://apps.haon.hu/szavazas/Gyermekszepsegverseny---pöttöm-lanyok/welcome/460&page=1

Kép
zsuzska81
 
 


Ha bemásoljátok, működik!

Kép
zsuzska81
 
 


Hello Zsuzsi!
Gondoltam ám ma Rátok. Örülök, hogy minden jól sikerült. De drága a lányod, hát ő is hangot adott legalább a tetszésének. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P
Csodaszép a képeken a Kishölgy, büszkék lehettek rá. :wink:
Na nem baj, majd megnézzük máskor a kis nyári rucijában. :wink:
Szavaztam a csajodra a haon-on, de ezt iwiw üzifalra is kiirtam. Ja, egyébként a szavazós képe is csúcs a lányodnak.
Pihizzetek , fárasztó napotok volt ma.


Jaj, képzeljtek, Bencém hatalmasat esett ma a biciklijével. Épp úgy mint aki gyorsan teker és hirtelen behúzza az első féket, a bicikli hátsó kereke az égbe emelkedik az első meg letapad. Na most fékezés nélkül történt vele mindez, valahova előre beakadt a lába. Drágámnak volt annyi lélekjelenléte, hogy védje a kis arcát, igy a könyökeire esett. Egyik teljesen le lett horzsolva, kicsit vérzett is neki, meg az oldalát ütötte meg, ami szerintem szépen be fog neki kékülni.
Láttam az egész esését, szörnyű volt átélni, nagy volt az ijedség, de szerencsére megúsztuk horzsolásokkal. Persze ő is megijedt és sírt is jó ideig. De elolvastam gyorsan neki 9 mesét egymás után és megnyugodott. Ezzel jól el tudtam terelni a figyelmét magáról.
Egyből Balázska "bukásai" jutnak az eszembe, szegényke ő is gyakran lesérül. Hát a fiúkkal már csak ez történik. :roll: :twisted:

Pusz-pusz!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi!
Jajj szegény Bence, nagyon sajnálom, hogy baleset érte!!!Mielőbbi gyógyulást a sebeinek!9 mese azért tényleg gyógyír! :wink:
Nagyon jók a kislánykori képeid!!Anyukáéd annyira édes azon a békebeli beállítűsú képeken, én nagyon szeretem az ilyen régi képeket, beállításokat!Olyan szépek. 8)
Kisfilmet lehet feltölteni, csak előbb fel kell tenni egy videófeltöltős oldalra(PL. youtube.com, vagy videaplayer.hu)

Éva!
Aszta, szép nagy már Szabika lak 8) És az a tappancs!Én még most sem tudok betelni Emiliével :oops: :lol: Mindig csak puszilgatom neki(talán csak addig amig büdi nem lesz :lol: )

Zsu!
Szépek vagytok a képeken, édes Pannika ahogy bealudt a hordozóban!:)Majd megnézem a szavazást is. :wink:
Én azt hittem a névadó a keresztelő másik neve, de ezek szerint ugyanaz, csak "állami" keretek közt? :roll:

Szombaton apa céges partyján voltunk.
Buli nagyon jó volt, az idő meg sz@r. :twisted: 10 felé értünk ki, kaptunk reggelit(hurka, kolbász, friss tepertő,körözött).Jól be is kajáltunk, de közben meg átfagytunk, nagyon hideg lett, így hazamentünk átöltözni.De addigra már dél volt, így Emilit töltőre raktuk másfél órára. 8) Felkelt, ebédelt egy keveset, amjd irány vissza.Addigra ott is elkészült a flekken ebéd, mi is megkajáltunk.Emili kb 10 falatot evett egész nap a kinti kajából :? Du. volt fánk is, abból én 8at megettem :oops: :lol: , Emili kb 5-6 falatot.
Viszont egész nap rohangált, legjobban a légvár tetszett neki, ugrált benne(már amennyire tud ugrálni, de felállt rajta, és rugózott :D ).Volt 2 hatalmas szőnyeg is, azokon mindenféle bababútorok, fajátékok, fejlesztők, elképesztő mennyiségben(egy játékszervező cég volt fogadva, ők hoztak mindent), nagyobbaknak gyerekeolimpia volt szervezve.Szóval nagyon jól éreztük magunkat.Én meg csacsogtam anyukákkal. 8)
Ma reggel babauszi volt, majd jött kersztanyám, itt volt egész nap.

És akkor "néhány" kép:
Kép nagyon komolyarc :) Kép kisruhában Kép anya hajpántjával Kép kisházban Kép DJ Emili :) Kép torzomborzka :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


írtam egy hosszút, hát nem kitöröltem??? :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Szóval...

Szép jó reggelt mindenkinek!!!

Megvagyok, ismertek még??? :oops:
Nagyon mozgalmas időkön vagyunk túl, a felújítás készen van ( ablakokon kívül én csináltam meg egyedül a járólapozást, vágáson kívül, a festést, takarítást, mert Zoli dolgozott egész héten, mondta, hogy majd ő, de később. Nem bírtam várni, besokalltam, megoldottam inkább.) Nagyon jó lett, majd rakok képeket.

Szombatok meg Aggteleki cseppkőbarlangban voltunk esküvőn, ami nagyon szép volt, ilyenben még nem volt részem. Egy volt a gond, hogy 1 percre nem ültem ott le élvezni, mert a kenguruban ücsörgő lánykámra rájött a sírhatnékom és végig görbült a szája, lehet a sötét miatt, vagy a zene miatt, de végig táncoltam vele a terem végében :roll: Mire lagziba értünk, kipurcantam. Apuci tanú volt, nem segíthetett.

Aztán ettünk ittunk, 3ig buliztunk , A kisasszony végig aludt az utazóágyban a hotel szobájában, 20 percenként mentünk nézni :wink: ( egyben volt a lagzi a szállással.)

Az ajándékom nagyon teccett a párocskámnak, meg is könnyezett egy kicsit, bár próbálta takargatni :) Én is megkaptam az ajándékomat, amit én választottam magamnak ( egy FISKARS kés készlet, ami nem mindennapi vásárlás, és régóta vágytam rá, öröm vele szakácskodni). Meg élő virág helyett ( mert ugye elutaztunk aznap) kaptam egy üveg(szerű) rózsát, ami amúgy lámpa, változtatja a színét, nagyon szép a sötétben. Gyönyörű, és nem hervad el :lol:



Hát ezek történtek velünk, most mennék vasalni, mert már tornyosodik ... Jövő héten meg jön anyuciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol: :lol:

Andi: sajnálom Bencust, sajnos megesnek ilyen rossz dolgok is :( Puszit neki!!!

Zsu: gratulálok a Pannika névadójához!!! Volna egy kérdésem: azt hittem ez a keresztelő :roll: De látom, hogy mégsem... Mivel különbözik?


Kriszti: Nekem is a patikus mondta, hogy szedhetem állandóan, de a védőnőm meg 1 hetet írta elő szünetnek. Betartom, bevált. A teát ihatod bármennyit, nem kell szünet.
Még alkoholmentes sör is segít :wink:


Minden babóka gyönyörű, a képek elbűvölűek!!!!!!!!!!!! majd rakok fel én is, csak el kell kérni a friss házasoktól :wink:



Az internetünk lehet hogy pici időre szünetelni fog, mert Zoli mától új munkahelyén van, a mostani internet meg megszűnik. Ha nem jövök, akkor ezért :roll:


( nem tudok most reagálni mindenkinek, örülök, hogy mindenki jól van!)

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Zsu: szavaztam 8)

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!
Én is megérkeztem, mégis elutaztunk a hétvégére. Szerencsére, mert nagyon jó volt. Pénteken 3 körül indultunk, útközben megálltunk Cserépfalun a barlanglakásokat megnézni, akkor már éppen nem esett az eső. 6 körül érkeztünk meg Bükkzsércre. Kipakoltunk, és el is kezdtünk főzni, mert már mindenki éhes volt. Paprikás krumplit főztünk bográcsban, mert az hamar kész van. Közben még kicsit csöpögött az eső, de fedett terasz alatt voltunk.
Szombatra nagyon jó idő lett, olyan igazi kirándulóidő. Nem meleg, de az eső nem esett, sőt, néha a nap is kisütött. Úgyhogy elindultunk a gyalogtúrára, igaz, esőkabátokkal fölszerelkezve. Fölmentünk az Odor-várhoz, ami olyan 5 km volt a szállásunktól. Itt szoktunk barlangászni, úgyhogy főleg a párom jól ismeri ezt a helyet. Van fönt a hegyen egy nagyon jó kis esőbeálló főzőhellyel, úgyhogy vittünk föl szalonnát, kenyeret, és sütöttünk fönt szalonnát. Közben a gyerekek járkálgattak, felfedezték a környéket. Megnéztük a vár maradványait is (csak néhány szikla), meg van egy ősember barlang is, ahova a gyerekek be is másztak (igazából egy elég kis lyuk). 4 körül értünk vissza a szállásra, jól elfáradtunk, és jóllaktunk a szalonnasütéstől, úgyhogy még nem kezdtünk hozzá az esti főzéshez. A gyerekek labdáztak, még két szomszédgyerek is előkerült :) Igazából nem nagyon voltunk éhesek, de azért este csak megfőztük a paprikáscsirkét, aminek nagy részét aztán hazahoztuk. :)
Tegnap délelőtt még a Hor völgyben túráztunk, aztán Egerben ebédeltünk. Akkor már elkezdett esni az eső, úgyhogy éppen kibírta, amíg ki kellett! :D

Andi! Sajnálom Bencust, de jó, hogy viszonylag kis sérüléssel megúszta! Nagyon jó a képsorozat a család női tagjairól!
Köszi az ötletet a babakocsival kapcsolatban, csak sajnos a Plazaban az autósbolt már bezárt :(

Zsu! Szép lehetett a névadó! Az anyakönyvvezető nekünk ismerősünk, ő fogja tartani az esküvőnket! :)

Olik! Klassz lehetett az esküvő és a lagzi!

Ja, voltam pénteken egy varrónőnél, akit az anyagos boltban ajánlottak, és 12 ezerért varrja meg a ruhát!! :D

zsebi_baba
 
 


És néhány kép: Kép A csrépfalui kilátóban
Kép Ritka alkalom, mikor így szeretik egymást :)
Kép Túra az erdőben
Kép Szalonnasütés napszemüvegben :)
Kép A kis barlangban

zsebi_baba
 
 


Kép fő a paprikáscsirke Kép Én a Suba-lyuk ősemberbarlang előtt
Kép A kőfejtőben

zsebi_baba
 
 


Sziasztok, ma olvastam au Indexen egy nagyon jópofa cikket a játszótéri anyatípusokról, megpróbálom bemásolni ide:

"Zord tekintetem és önhibámon kívüli fitymáló szájtartásom az oka, hogy hozzám soha jönnek oda a szintén GYES-es anyukák barátkozni a játszótéren. (Pedig csak éppen leszokom a cigiről és kívánom, vagy éppen visszaszokom rá, és bűntudatom van, na mindegy.)

Így viszont 3 év játszótéri unatkozás, egyik lábról a másikra való álldogálás, homoksütik álkóstolgatása, „oda ne mássz fel”-ezés közben alkalmam volt megfigyelni a játszótéri mamatársadalmat. Egy kis áttekintés kezdőknek, így szezon előtt.

Bioanya

Gyolcsruha, saru. Festetlen haja mindig frissen mosott. Csupa mosoly, derűsen hajol le a kisdedekhez, kicsit énekelve beszél, NAGYON türelmes. A gyereke szájába biokekszet dug, rizstejet önt, természetesen vegetáriusak. Ha a csemetéje bántja más fiát, nem szól rá, némán nézi két méterről, mert azt tanulta a reformovi előkészítőn, hogy nem szabad beavatkozni a konfliktusba. (Na ilyenkor jön a Tigrisanya, haha!) Csak hasonszőrűvel áll szóba. 4-5 évig szoptatja. (A gyerekét, nem a hasonszőrűt.) Meglepően sok az Eszter nevű köztük!

Nasimama
A terhesség és a szoptatás alatt felszedett kilókat még nem sikerült leadnia. Lomhán közlekedik kicsijével, hatalmas feneke még nagyobbnak tűnik, ahogy rátámaszkodik a babakocsi tolójára. Hazafelé menet a cukrászdában bevág egy jól megérdemelt háromgombócos Csokólia kelyhet a barátnőjével.

Az ’A’ típus mindig szarbaharapott arcot vág, haragban van a világgal, szotyizik, rágózik vagy cigizik, egyszóval orálisan fixált és szemetel. A ’B’ típus –egyik kedvencem- nem szemetel, viszont könnyen barátkozik, vidám természetű, nevetése kigurul a játszótérről.

Verőleány

Jól összeszokott társasága van, akivel minden nap a itt találkoznak, kitárgyalják a dógokat. Túl fiatalon került ebbe a mama-dologba, egyelőre még csak kín neki az egész, a gyereke voltaképpen zavarja, habár már szalad. Fogalma nincs, merre jár a baba a téren, esetleg a visítására felfigyel, vagy amikor előkerül saras szájjal, bepisilve. Ekkor üvölt vele, elveri – jó esetben - a fenekét, „Már megint mit csináltál???” - ordítja, aláz. Mi lehet otthon… Tudom, hogy nehéz neki, de akkor is… Egyszer – nem, nem csak egyszer - vele kéne megcsinálni.

Paramama

Oly nett ő is és babája is! Általában kislánya van, akit halványszín ruhácskákba öltöztetve hoz le a játszóra. Udvarias nő, szintén pasztell árnyalatokban nemezik egész délelőtt: „Nem, most nem sarazunk, ne ülj le légy szíves, zárd el a csapot, ne kérj a kislánytól kekszet, ne piszkold össze a kezed, látod milyen lett a dzsekid?” Szeme aggódva ugrál tereptárgyról tereptárgyra, te jó ég, itt minden orvul arra vár, hogy bepiszkolják az ő gyerekét! Nem osztja azon nézetemet, hogy egy gyerek koszosan a legédesebb és hogy nyáron kötelező sarazni. Sokszor a Paramama egyenlő a nagymamával, és a szülő mit sem sejt anyukája laza terrorjáról. A gyerek annyira vágyakozik a sarazó-visongók közé, hogy majd kiesik a saját szemén.

Tigrisanya

Harc az élete a játszótéren is. Bármikor képes más gyerekére rászólni. (Nem tom’ mér’ de ciki rászólni arra a gyerekre, aki bántja a többit! Miért?) Egyébként is általános rendfenntartó, utálja az agressziót, rendet vág, nem ügy neki. Csukja a játszótér kapuját más után is, hogy ki ne szaladjon egy pici. Jaj annak aki a fiát bántja: egyetlen, három méteres ugrással terem síró kölyke mellett, villámlik a szeme, a kis pitbullok ledermednek, eljött az igazság pillanata. (Kedvencem.)

Autszájder

Morc tekintettel megfigyel. Kommunikációban a szigorú minimumot hozza: köszön esetleg, vagy kölcsönkér egy lapátot, de nem elegyedik szóba. Játszik a gyerekével, de sokszor azt érzi, nem éli túl ezt a délelőttöt, annyira fáradt. (De mitől?) SOHA nem beszél ebben az idióta többes szám első személyben a gyerekéről, mint más anyák: nem „bizony, már tudunk beszélni”, és nem „tegnap kicsit lázasak voltunk, de már jól vagyunk”- ozik! (Fal híján a mászóka hűvös vasát kaparja tőle.) Habár imádja a gyerekét, teraszon ücsörgős-újságolvasós-kávézásról ábrándozik, és tudja, erre évekig esélye nincs. Vagy letette a cigit, vagy éppen le akarja tenni.

Kiváncsi lennék a véleményetekre a témában; amíg otthon voltam a két gyerekkel(elsővel 1 évet , másodikkal 2 évet), még lakótelepen laktunk, tehát a játszótér napi program volt, és tényleg nagyon érdekes volt megfigyelni az ottani anyukákat, sztem is külön kategóriát alkotnak(alkotunk).
Pave
pave
 
 


Sziasztok!

Jelentkezem!
Szakdoli: értelmi fogyatékos fiatalok rajzelemzése. Van még időm vele, elvileg majd jövőre kell kész legyen, de ebben elég lassan haladok vele.

A hétvégén kirándulni voltunk, fenn voltunk a Zemplénben. Nagyon jó volt. Kivéve az időjárást, de az nem okozott problémát. Nem volt az a gatyarohasztó hőség, egy nap sem volt 20 fok fölött, pénteken egész nap esett. Nem sok meleg ruhát vittünk, abból kiindulva, h. azelőtt itthon milyen meleg volt, hát éppen nem fagytunk meg, még túrázni is voltunk. Egyetlen egy óriási nagy baj volt: vasárnap haza kellett jönni. Amúgy pomopásan telt.

Ma reggel már fejfájásra ébredtem :(

Most ennyi voltam, majd reagálok mindenre, meg hozok képeket is egyszer valamikor :D
Vendég
 


Sziasztok!

Olgi!
Nagyon ügyes vagy, hogy egyedl csináltad a terazst!! :shock: Nem semmi!
Te is szép ajándékokat kaptál ám!
Na nemsokára itt lesz anyukád, de jó is az! :wink:

Pave!
Jó ez a cikk, találó. :wink: Tényleg megfigyelhetőek ilyesmi típusok, erre már énis rájöttem. :D

Zsebi!
Nagyon jó volt a kirándulásotok!Jók a képek is!Pocid is szépen gömbölyödik már! :wink:
12 ezer az barátibb ár!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kép

De jó... hétvége után mindenki hozza a kis képeit, tök jó nézegetni.

Bea!
Hozd Te is, ki ne lógj a sorból. :lol:
Fejfájásodra sokat nem tudok tanácsolni, pihizz amennyit csak tudsz, hátha elmúlik minél előbb.


Panka!
Gyönyörű Emilid, drága minden képen. Nekem a kis kócos képe a legnyerőbb, cukipofa rajta. :lol: :lol:
Akkor jó kis játékokkal ismerkedett a lányod hétvégén, nem csoda hogy élvezte. Látod, a légvár tetszik neki. Dorka is csetlik-botlik benne, mindig elesik, főleg ha nagyok jobban ugrálnak körülötte, de azért hősiesen feltápászkodik és folytatja az ugrálást, nem adja fel. :wink:

Zsebi baba!
Jól tettétek, hogy túráztatok , kár lett volna itthon maradnotok. Tök jó helyeken voltatok, jókat ettetek, jól éreztétek magatokat. Szépek a Te képeid is, nagyon jó a lányoddal a kilátós képetek, és ahol a hintaágyon a gyerkőceid nagyon szeretik egymást. De persze mind jóóó.
Tényleg barátibb ár a 12 ezer, mint a 40. Remélem tényleg úgy varrják meg amilyenre álmodtad.
Sajnálom, hogy a Plázás autósbolt megszűnt és így elakadt a varrónő telefonszámának megszerzése. Még keresem azért hátha itthon megtalálom, de a telefonomban sajnos tutira nincs , ott mát néztem. :roll: :roll: :roll:

Olgi!
Örülök, hogy jól sikerült a lagzi, csakhát akkor hamar elfáradtál, ha a szertartás alatt Tündike kesergett kicsit. :(
De ha átaludta az éjszakát akkor bulizhatattok apával Ti is kettecskén.
Nagyon ügyes vagy hogy megcsináltad egyedül a felújításotok nagy részét, hát nem semmi, az már biztos. Nagyon ügyes nőci vagy Te, de tényleg. :wink: Egy polihisztor. :lol:
Szuper kis ajándékot kaptál férjedtől!!!
Nem csodálom, hogy a Te ajándékodon meghatódott. Olyan szépet adtál neki.
Most hol dolgozik a férjed? Irtad váltott.
Anyukád lassan Veletek lesz, hurrrrrrrrrrrrrrrrrá!!!!!!

Alízka!
Gratula mehet adás-vétel terén????
Képzeld!Megvettem azt a strandtáskát amit együtt néztünk,mikor a vásárcsarnokban jártunk a Hangyaboly után. De már utolsó darab volt, így nem 1500 hanem 990.- volt az ára. Úgy örültem neki, mint majom a farkának. :lol: :lol: :lol: :lol:
Most pénteki Vigkend-majoros kirándulás át lett téve július 4.-re. :roll: :roll:

Anita!
Merre vagy????????????????????????????? :shock: :shock: :shock:

Kriszti!
És Te???

Pave!
Ez jóóóóó.
Igen megfigyelhetőek a játszin ezek a tipusok. De én mégsem tudnám magam egyikbe sem besorolni. :lol: Van mikor fittebb vagyok akkor szerintem barátkozóbb is vagyok, de hullafáradtan csak a gyerekemre koncentrálok. :oops: Anyatigris sem vagyok, de nyilván ha egy nagyobb gyerek kötekszik akkor nem biztos hogy szó nélkül hagyom... szóval helyzettől napszaktól, hangulatomtól függ épp milyen vagyok.
:P :P

Évi, Pintyus!
Ti se tünjetek el, ha egy mód van rá!

Bencém könyöke napról napra javul, szerencsére. És a torkát sem fájlalja már, bár én még mindig pirosnak látom.
Tök jó, hogy ő is itthon van, jó velük lenni, élvezem.

Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Edina!
Nem volt szándékos, hogy kihagytalak, de persze Téged is hiányollak. Ha letudod a fránya vizsgákat várunk vissza.
Addig is kitartás!!!!!! És sikeres vizsgaidőszakot Neked!!!
Anyukád meddig van kórházan, és mi a betegsége? Remélem semmi "komolyabb" és már azóta újra otthon is van . :wink:
Autóvásárlással hogy álltok ill. haladtok??????
Kis Kamillád virgonckodik odabent gyakran? 4D-re mikor mentek, vagy már megvolt? Ha igen, tudod ám hogy várjuk a képeidet!!!
Meg persze hozhatsz bármiről!!!!
Felújítást mikor is kezditek??? Nem lesz unalmas a nyaratok , az biztos . :P :P :P :P :wink:
Pusssz!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


A következő felhívást kaptam annak a Krisztikének az anyukájától akinek a kupakokat gyűjtjük. Ha tudnátok továbbitani, vagy bárhova kiragasztani, nagyon hálás lenne érte és előre is köszönik:

" Sürgős segítségre van szükségünk: 1400 ember 1000 Ft-ot utalna Szabó Krisztina Hajnalka OTP 11 77 33 22-00 63 18 73 számlájára, mert július 5-én kell mennünk Ukrajnába a köv. kezelésre, és még ennyi hiányzik hozzá! Hálás köszönetem!
http://www.krisztikeweboldala.gportal.hu
http://www.indavideo.hu/video/A_segitsegeteket_kerem!
http://www.indavideo.hu/video/Krisztinaert!

Köszönöm,hogy segít: Gyuris Erzsébet anyuka 06-70/77 12 407."

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!
Hol van mindenki? Pedig ma nem is volt olyan jó idő. Most is éppen nagy fekete felhők gyülekeznek fölöttünk.
Ma a párom elment Bogival barlangászni. Egy barátja most csinálja a kutatásvezetői tanfolyamot, és neki segítettek barlangot térképezni. Boginak ez volt az első ilyen komoly barlangi munkája. Nagyon élvezte, most hívtak, hogy már elindultak hazafelé. Én is szívesen mentem volna, de hát most nem lehet. De már Bogira jó az én barlangászoverálom! A párom szerint legalább nem vész kárba :? De kérem! Engem nem kell még leírni!!!! :D

Gergőnek ma volt az évzárója, kiváló lett a bizonyítvány! Mekkora hülyeség ez a szöveges értékelés! Senki nem tudja, mit jelent pontosan, a tanároknak meg egy csomó plussz munka :( Fényképezni sajnos nem tudtam, mert a páromék elvitték a jó fényképezőt. Van itthon egy másik, ami hol jó, hol nem (ezért vettünk újat), és most természetesen a hol nem volt :(

zsebi_baba
 
 


Szia Zsebi!
Többiek sehol, ezért is "csak" Neked írok. :P Többiek nagyon sztrájkolnak ma. :roll:
Gergő fiadnak hatalmas gratula a szép tanulmányi eredményéért, nagyon kis ügyes!!!!
Boginak meg gratula az első nagyobb barlangi munkájához!!!
Kérem szépen , nem vagy Te leírva, csak most kicsit "ki vagy vonva a forgalomból" egy időre, mármint ami a barlangászást illeti. :wink: :wink: :wink: :wink:
Szerencsére az én Bencém nem vesztette el a biciklizhetnékjét a nagy esése után. Tegnap kapott egy új, nagyon bringát,tegnap is, ma is tekert vele jó sokat.
Dorkám meg ritka alkalmak egyike, de hagyta hogy gumikat tegyek a hajába. Hozok képeket is.
Szép estét!!!

Kép Elbambulva
Kép Bringásom

Kép
Kép
bendor
 
 


Zsebi baba!
Nem a tanulmányi eredményéért, hanem a tanulmányi eredményéhez gratulálok a fiadnak!!! :oops: :oops:
És Bencém nem nagyon, hanem nagyobb bringát kapott. :lol: :lol:
Mintha a mondataim nem akarnának ma összejönni (normálisan). :? :shock: :D :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Köszi a gratulációkat! Bogi óriási élménybeszámolót tartott, majd teszek képet is. Már alszik, jól elfáradt.
Jó, hogy Bence nem vesztette el a biciklis kedvét! A lányod meg gyönyörű!! :)

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Nincs túl nagy pörgés mostanában. Pedig most még az idő sem kedvez a kinti tevékenységeknek. Hozok pár képet végre, csak még kicsinyíteni kell, amit én nagyon unok :oops: . De mindjárt.
Vendég
 


Képek
1. Műköröm (ami már nincs)
Kép

2. Kerek-kő
Kép

3. Kilátás
Kép

4-6. Regéci várban
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok !!!

Látom, továbbra is szunyál a topic, nagyon nyarat éreztek. Pedig az időjárás valóban nem a legjobb (volt eddig, de talán majd ezután...)

Voltam ma bölcsis szülői értekezleten, szivecske lesz a lányom jele. :wink: :P Ugyanazok lesznek a gondozónénijei akik Bencémnek is voltak, és ahhoz fog beszokni akihez Bence. Pénteken megyünk nyílt napra Dorkával. Biztos jól el fog játszani, már voltunk bent régebben és nagyon élvezte.

Zsebi baba!
Okés, várjuk a képeket a kis barlangászodról!!!!!
Nem csodálom, hogy kimerült a nagy akcióban, de ügyes és bátor csajod van. :wink:
Sápynál voltál már , igaz? Milyennek találtad? Szimpi volt Neked is???

Bea!
Na azért Te sem irsz gyakran, de örülök, hogy azért néha itt vagy köztünk.
Tök jók a képek, valóban egész jó idő volt , olyan pont jó túraidő, nem? Legalábbis a képek ezt sugallják. :wink:
Nagyon szép a műkörmöd a képen, de miért nincs már meg? Letört? Meguntad? Nem szeretted? :shock: :shock: :shock:
Nekem még soha nem volt, nem is tudnám elképzelni magamnak. Azt hittem tied is sokkal hosszabb, de ez pont csinos szerintem. Ez műkörömben nekem az "ideális". :lol: :lol: Nagyobb körömmel dolgozgatni... brrrrrrrrrrrr..... :roll: :roll: :roll: Persze van akinek biztos megy ez is, vagy nem dolgozik. :lol: :lol: :lol:

Anita!
Irtam sms-t Neked, de semmi reakció rá. Merre vagy??????????? :shock:

Többiek????????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Puszi!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok,

Andi, bocs, hogy nem irtam vissza, és köszi, hogy igy aggódsz, de nyugi nincs semmi baj, legalábbis semmi olyan ami miatt aggódnod kéne. Kicsit el vagyok havazva, elég sűrű volt az elmúlt pár hét. Sok időbe tellett, mire minden a helyére került és azóta minden hétvégén volt vmi program. Két hete fősulis barátnőim voltak itt egy hosszú hétvégét, 2 gyerkőccel, utána meg Csabáról barátok, szintén fősuliról, ami félig munka - barlang - megbeszélés volt, félig meg kikapcsolódás. Persze nekünk nem annyira, mert sütöttem-főztem előtte, meg takaritottam, ahogy az ilyenkor lenni szokott. Ma meg mi megyünk Csabára, kirándulni, ezért örülök is, hogy mostmár nem nagyon mondanak esőt, meg melegebb is lesz. Hétközben meg tesómmal voltam amennyit csak lehetett - öcsém - uis nincs túl jól, és ráfért egy kis testvéri segitség. De erről nem nagyon akarok itt irni, talán majd személyesen. Ezen kivül próbáljuk beszerezni a még hiányzó dolgokat a bébinek, akinek mellesleg még mindig nincs neve :-((( De a beszerzéssel jól haladunk, igazából már alig van vmi ami hiányzik. Jövő csütörtökön megyek UH-ra, remélem akkor már azt mondja Hajni, vagy aki ott lesz, hogy megfordult az én kicsi lányom, hogy legalább a szülés simán mehessen. Mert legutóbb még a kis fenekén csücsült. Pár napja sajnos elég rosszul alszom, mert akárhogy fekszem - hanyatt, vagy oldalt - nyomja vmimet és fáj, és nem kapok levegőt. Igy elég hulla és rosszkedvű vagyok :-(((
Közben persze minden nap eszembe juttok és néha olvasok is, amikor van időm, csak sokszor kedvem sem volt irni, most is csak panaszkodom . . . igértem egy talit is még júniusra, remélem még nincs túl késő:
Mit szolnátok a jövő hét vagy azután hét keddhez?Ki mikor érne rá?A tali ugyanúgy 10-kor kezdődne mint Andinál, bár nem igérem, hogy olyan terült terülj asztalkát tudok majd varázsolni, mint Andi, de igyekszem majd.

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem és most sem vagyok vmi felemelő hangulatban, de hamarosan elmúlik, hisz már süt a nap, és a kislányommal is megbeszélem, hogy hagyjon picit pihenni éjszaka . . .

Pintyus, Éva hogy vagytok?

Zsebi: nagyon szép lányod van!És nagyon tetszenek a ruhák, amit neki vettetek az esküvőre, meg amit varratni fogsz is.

Andi: sajnálom Bencét, de azért jó, hogy nem esett nagyobb baja.

Aliz: lakással hogy álltok?Elment a kicsi is?Igy mikor fogtok költözni?

Olgi: hihetetlen egy nő vagy ezzel a felújitással. Anyud már itt van vagy jövő héten jön?És meddig marad?

Zsuzska: örülök, hogy jól sikerült a névadója Pannikának, és ő is élvezte.

bocs, ha vmkit kihagytam, nem szándékos, de épp hogy csak átfutottam azt a sok mindent amit irtatok, és nem minden maradt meg

puszi
és szép napot mindenkinek

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Ez a hét egy kicsit zsufolt volt.
Hétfőn voltam bőrgyógyásznál megnézetni az anyajegyeim.Szerencsére nem talált semmit
de ajánlotta hogy azokat vetessem le amik nem a bőrömmel vannak egy vonalba.
Kedden egy másik mellszűrésen voltam ahole egy zsírcsomót találtak a bal hónaljamba.Ezzel sincs bajom de erre is azt mondták idővel vetessem ki.Jó mi két helynél is egyből vágóhídra küldenek :lol: .
Szerdán Tg-n voltam.Na itt nem mondtak semmit csak megmértek vért vettek és mosolyogtak.Megdicsértek mert nem hízok.Pedig nem figyelek arra hogy mit mennyit és mikor eszem!
Voltam Hajninál ultrahangon és végre láttam az arcát Szaszának!
Majd probálok képet felvarázsolni!Ja és jelentem megfordultunk!!!Jupppppiiiiiii!Én ennek annyira örülök! :lol:
Reméltem hogy a nagyon durva mocorgásai :? az elmunt hétvégén ezt eredményezik!Komolyan mondom olyan mutatványokat csinált a pocakban :shock: hogy a Tvben nem is tudjuk mi ment mert a hasamat néztük.A lényeg hogy start pozicióban vagyunk :lol: :lol: :lol: !

Anita
De jó hogy jelentkeztél!!!!!Együtt érzek veled mert mint ahogy irtam mi is farosak voltunk és én is halálra izgultam magam :oops: .
Az alvás nekem sem megy tulzottan mert mindig ugy érzem tele van a gyomrom és mindját ki jön minden.Már szinte ülve alszok mert ugy nem annyira irritál a manó!
Kitartás neked és probálj pihenni és beszélgess a lánykáddal hogy forduljon meg.Nekünk sikerült!

Andi
Szegény Bence!Jó nagyot zúgott :oops: de annak örülök hogy a kedve nem ment el a cangázástól.Dorka jele szivecske ez aranyos illik hozzá.Ő mit szolt hozzá?Az is szuper hogy u.a. az ovónő.Ja és szerintem is jól el fog "bandázni" a beszokatáson Dorka.

Zsebi
Gergőnek gratulálok az eredményéhez!Ügyes nagy fiad van!Bogi lányod nem csak gyönyörű hanem igazán bátor csaj.Izgatottan várom a képeit.
Ja és örülök hogy sikerült egy olcsobb varónőt találni.Szorítok hogy tudja gyönyörűen megvarni.

Bea
Tök jó képeket hoztál!
A körmöddel mi van?Lenőtt?Nekem nagyon tetszik a te kezeden :lol: !Magamon nem igazán tudom elképzelni.

Alíz!Pintyus!Edina!
Mizu veletek?

Én sem vagyok túl aktív tudom de azért hiányollak Titeket!

Puszi
Évi

Kép
awe
 
 


Sziasztok!!!!!

Na végre...... lassan előkerültök !!!! :lol:

Anita!
Ne hülyéskedj már, ha ennyire leterhelt vagy ne szervezz talit, majd csak mikor nyugisabb lesz körülöttebb minden. Vagy gondolod ez már ilyen lesz lánykád születéséig????? :lol: :lol: :lol:
Azért örülök, hogy nincs gond, mert már tényleg kezdtem aggódni, olyan sokáig nem jelentkeztél.
Beszerzéssel szuperül haladtok, gondolom minden időben meg is lesz. Na de a név??????????????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mire szülőszobára kerülsz csak eldöntitek. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ha mindenképp szervezel talit sajna nekem a jövő kedd semmiképp sem jó. Ezt az időpontot kaptam a munkahelyről, hogy a visszaállásommal kapcsolatban intézzem a papirjaimat, ugyhogy tutira nem tudok menni. Utána hét elvileg jó. :wink:

Évi!
Vágóhíd, áááááá.... :roll: :roll: :roll: Dokik már csak ilyenek. :twisted: De örülök, hogy semmi komolyabb, sem a csomóval, sem az anyajegyekkel.
Édes nagyfiadnak meg gratula a sikeres produkciójához!!!! Ügyes és szófogadó gyerek (már most is) hogy szépen befordult startpozícióba. :wink: :wink: :wink: Na és hogy végre megmutatta a pofikáját is Nektek!!! Várjuk mi is, biztos gyönyörű.
Dorka még nem igazán fogta az adást, hogy mit fog az jelenteni, hogy a bölcsis jele a szív. De lesz rá lehetősége, azt hiszem. :lol: :lol:

Ja képzeljétek, új kis "mondókát" hajt manapság. Persze anyumtól hallotta :roll: :roll: és csak ismétli. Apu sokat dadanetezik, én sokszor ránézek a babanetre még anyuéknál is. Így anyu ezt mondta :
Anya babanet
Papa dadanet
Kettő együtt gyagyanet. :oops: :oops:

Dorka fordításában ugyanez:
Anya babane...
Papa dadane...
tettő e.. gyagyane... :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(közben persze látszik, hogy nagyon koncentrál, hogy ne rontsa el :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi, sztem nem gond a tali, ha nincsenek túl nagy elvásáraitok:-)
Szóval akkor még mindig várom a többiek véleményét, hogy jövő hét - akkor szerda- vagy azután hét kedd?Kinek melyik jó, jobb?

Felhívtam azt a szülésznőt, akit Panka ajánlott, a Juditot. Tegnap voltunk bent nála, nagyon kedves, szimpatikus volt, végigvezetett bennünket az egész osztályon, elmondott mindent, úgyhogy teljesen megnyugodtam. Feketéhez nem mentem uis vissza 28 hetesen, még mindig nem tudta mikor lesz szabin és amúgy sem győzött meg, ezért választottunk inkább szülésznőt. De sztem jól döntöttünk. Azt mondta ha bármikor kérdésem van hivhatom nyugodtan és ha beindul a szülés akkor jön be azonnal és ott lesz végig. Panka köszi a számát:-)

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem, de rémes napokon vagyunk túl... :( Pannika még eddigi egész életében tizadannyit nem sírt, mint hétfőtől szerdáig.... Először azt hittem, fáj vmije, de mivel kizárólag akkor sírt (de akkor szinte egyfolytában), ha itthon voltunk, és kettesben, így nem tudom, mi lehetett.... Bármit csináltam, semmi nem volt jó. Mondtam is a férjemnek, hogy biztos megunt engem, azért csinálja ezt... :cry: Tegnap délután már sírva hívtam fel a férjemet, hogy siessen haza! De mára hálistennek visszakaptam a jókislányomat, most nagyon jól ekvan egyedül is, nevetgél, stb. Hétfőn kibújt az első foga! :D Egészen jól viselte. Mondjuk fura volt, hogy pépezés közben sírt, de megette az egészet. Utolag viszont sejtem, hogy akkor repedhetett meg az ínye, mert utána már éreztem a fogát! :D Kedden voltunk dokinéninél! 2 hét alatt 41 dkg-ot hízott, csak kellett Neki ez a pép! Így most 6610 g és 66 cm! :D Forog állandóan, csak visszaforgatni még nekem kell! :lol: Hason pedig emelgeti a kis fenekét, meg próbálna heledni, de az még nem nagyon megy. Így ennek az aza eredménye, hogy az orrával szántja a talajt! Vicces látvány!!! :lol: :lol: :lol:

A hétvégén vettünk etetőszéket, mutatok képet!

Kép én székem!!!! :lol: (kár, hogy homályos)

Kép minden rendben, megvan a kezem is!!!! (ezt mindig le kell ellenőrizni! :lol: )

Elküldöm, aztán igyekszem reagálni!

Kép
zsuzska81
 
 


Anita! Tali: nekünk jó a jövő szerda is és az azutáni kedd is! Örülök, hogy szimpatikus a szülésznő! Hanyattfekvés nem csodálom, hogy kényelmetlen! Én kb félidő után már néhány percnél többet nem bírtam hanyatt feküdni, fájt a derekam, meg Pannika nyomott vmit. Drukkolok, hogy a kislányod felvegye a startpozíciót! Na, meg hogy sikerüljön megegyeznetek a nevet illetően!

Andi! Jaj, szegény Bence ezzel a nagy eséssel... :( Azért jó, hogy nem ment el akedve! Dorka milyen nagylány! Neki is szülői értekezlet.... SZivecske jel szerintem is illik Hozzá! :D Augusztus elején kezditek a beszokatást?

Évi! Szuper hír, hogy Szabika befordult! Anyajegyeket átérzem! Nekem is sok van, sok kiálló. Egyszer egy le is szakadt félig az államon, mert belekaptam, és le kellett venni, még gimis voltam. De olyan csúnyám varrta össze a bőrgyógyász, hogy esküszöm a császármetszésen hege ezerszer szebbre van csinálva, pedig azt nem látja mindenki! :evil:

Zsebi! Ügyes kisfiad van ezzel a kitűnő bizonyítvánnyal, a lányod pedig bátor leányzó! De jó, hogy sikerült olcsóbb varrónőt találnod! AZért ngyon nem mindegy! :roll:

Olgi! De jó, hogy ilyen jól sikerült a lagzi, jót mulattatok az évfordulótok alkalmából (is)! :wink: Tündike pedig egy kis angyal, hogy ilyen jól viselkedett! Na, és Te meg szuperanyuka vagy! Felújítás 2 baba mellett! Le a kalappal, de komolyan! :wink: :D

Bea! Szép helyeken jártatok! :wink: Tényleg nem volt valami jó idő a hétvégén, de túrázáshoz talán pont jó is volt!

Köszönöm, hogy szavaztatok Pannikára, Lányok! :D Andi! Neked pedig külön köszönöm, hogy kitetted az iwiw üzenőfaladra, egy angyal vagy! :D

Bocsánat, ha valakit kihagytam, nem szándékos volt, de emlékezetből reagáltam... :oops:

Kép
zsuzska81
 
 


Na, ha már így belelendültem, azt még elmesélem, hogy Pannika már 3-szor kapott kóstolni krumplit, de nagyon nem ízlik Neki... :roll: Kedden sírásba torkollott az evés, már ha ezt annak lehet nevezni, úgyhogy a tegnapi napot kihagytuk, és ma répát kap krumplival, na kiváncsi leszek, mit szól hozzá! :lol: AMúgy a krumpli (nem) evés után mentünk szopizni, és ahogy veszem le a melltartómat, kacagott, hogy végre jó kaját kap! :lol: :lol: :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Anita!
Nekük is jövő szerda és utána kedd is jó (előreláthatólag).
Még most fogtam föl, hogy Zsuzsi is irta: hanyatt fekvés nem tanácsos már félidőtől, babád nyomhat egy ideget és el is ájulhatsz, és a baba vérkeringésének sem tesz jót (úgy tudom). De kérdezd meg a védőnődet, ő biztos el tudja magyarázni pontosan miért nem szabad. Én mindenesetre oldalamon aludtam .

Zsu!
Aug. 11.-én kezdjük a bölcsiben a szokatást és augusztus végétől megyek vissza dolgozni. Érdekes lesz az első hét, az aug. 26.-ai kezdetű, akkor már viszem Bencét is oviba, Dorkát bölcsibe, én megyek dolgozni, férjem meg azon a héten Kínában lesz. Pályázat kapcsán mehetnek , és megy ő is egy hétre. Örülök, hogy tud menni, de az én hetem két gyerekkel érdekes lesz. De nem gond, megoldjuk.
Szegény Pannika, még csak ott tartottam az olvasásban hogy sírt 3 napig mikor kettesben voltatok, egyből a fogára gondoltam. Aztán irtad hogy kibújt neki. Ehhez meg óriási gratula. Gondolom csak Neked akart panaszkodni szegényke, azért csak Neked sírt. Persze egy anyának sírni látni a gyerekét nem a legfelemelőbb látvány, és főleg ha vigasztalhatatlan. :roll:
Etetőszékben nagyon feszít a nagylány, gondolom élvezi az új helyzetet. Tündéri ahogy számolja a kis ujjait, zabálnivaló.
:lol: :lol:
Krumpli én Dorkámnak sem tartozott a kedvencei közé, elég nehezen szokta meg.
Bencémnek bármit adtam ette, de most a krumplit alig eszi, paradicsomlevest, borsólevest meg sem kóstolja, pedig ezeket imádta pici korában. Biztos megunta. :P
Nem akarom elkiabálni, de jól halad Pannika a szépségversenyben, csak így tovább!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:


Puszi!

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Hát a Te első heted tényleg nem lesz egy sétagalopp, de a férjednek nagyon jó lesz! Ez tényleg nem mindennapi lehetőség! :D Akkor csak 2 hét a bölcsis beszokatás? Én azt hittem, több.

Gyanítom, a krumpli azért nem tetszik, mert sós. Anyatej is édeskés, meg ugye a gyümölcs is, amiket nagyon szeret SInlac-kal. Illetve eddig almát meg barackot evett már.

Tetszik az etetőszék, mert ülhet! :D A kezét meg naponta kismilliószor tanulmányozza, megvan-e még, meg csodálja! Szoktam is Neki mondani, mikor elméylülten nézi, hogy milyen szép kis keze van! :D :D És néhány napja a lábát is felfedezte. Szopogatja a lábujjait, főleg ha pucéron van, de a zokni sem akadály, pláne, hogy rájött, hogy a zoknit felülről semmi nem tartja, így azt le lehet húzni...néha sikerül is! :roll: :D

Kép
zsuzska81
 
 


Zsu!
Bölcsibe szokatás gyerektől függő. Van akinek elég egy hét is, van akinek 2 is kevés. Meglátjuk Dorka hogy fogja venni az akadályt, de mondtam hogy nagyon barátkozó típus, így gondozónő szerint biztos hogy 2 hét bőven elég. Sőt.... szerintük az már sok is. Na az oviban nem lesz ilyen lacafaca, ott ha volt bölcsis előtte a gyerek, ha nem 2 nap és kész. Bölcsi barátságosabb ebből a szempontból és nem bántam meg hogy Bencét is beadtam. Persze jó lett volna vele lennem 3 éves koráig, de az ő kis fejlődése szempontjából is azt vettük észre, jót tett hogy közösségben van és szocializálódik.
Itthon nyilván akkor evett ébredt aludt mikor neki jó volt, így van ez Dorkánál is, de majd ott lesz egy napi rutin amit meg fog szokni, és remélhetőleg majd itthon is kamatoztatja. :P
Naná, hogy az anyatej a tuti Pannikának, azt szokta meg, de meg fog barátkozni minden új ízzel, csak idő kérdése. :wink:
Zoknilehúzás édes lehet, az nálunk is menő volt, és még most is az. :roll: (Jelenleg Dorkám egy szál pellusra vetkőzött . Közölte, hogy melege van. :lol: :lol: )

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Értem, akkor gyerekfüggő a beszokatás. Nem is tudom, miért gondoltam, hogy az hosszú hetekig tart??? :roll: Ez igaz, hogy biztosan nem árt az, ha valami kis rendszert megszoknak a gyerekek, meg a közösség is fontos. Elvileg Pannikával én is 2 éves koráig leszek itthon (bár ha most belegondolok, hogy lesz olyan, hogy nem egész nap együtt vagyunk, a szívem szakad meg....de hát nagyon kicsi Ő még, van még időnk!), de titkon még bizakodom abban, hogy változnak a jogszabályok, vagy vannak esetleg - törvényes - kiskapuk, és akkor ksitesó lesz, és nem megyek vissza dolgozni! :D A nagy vágyam ez lenne, a férjemé is, aztán reméljük sikerül vmi megoldást találni, hogy anyagilag is meglegyünk, és akkor belevágunk! Na, és akkor nyilván Pannika majd csak oviba menne. De hát ez még nagyon távoli jövő. Csak az én agyamban motoszkál állandóan, de inkább nem is szoktam senkinek mondani. Majd ha jó híreket olvasok, akkor szólok csak a férjemnek! :D

Dorkának melege van? Most is szauna van Nálatok? Vagy csak Ő érzi úgy? Tudom, hogy Dorka is nagy zoknilehúzó! :lol: A februári talin a Pannikáét is levette! :lol: :lol: :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Zsu!

Hát ja , a lányom nemcsak a saját zokniját huzza le, máson sem állja. :lol: :lol: :lol:
Nem fázunk a lakásban,. Most "csak" 27.2 fok van, igaz még a héten ez az első nap, hogy besüt a napocska a nappali ablakán. Lesz itt jobb idő is. :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze ne is gondolj arra, mi lesz 2 év múlva, messze van még, élvezd a Pannikával töltött idődet.Ezek az évek hamar elrepülnek és ismételhetetlenek. Kistesó projektet meg hátha segítik még addig a változtatások. :wink:
Majd ha ráadod a kis Pannikára a fodros zoknit a szép ünnepi ruhácskával hozz képeket!!! Várjuk. Héten már jó időt mondanak, hátha.... :wink: :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Hello,

Még épp itthon vagyunk, de most látom csak a naptárban, hogy a jövő szerda nekem nagyon nem jó talinak, csüt-pénteken meg orvoshoz megyek, igy:
JÚLIUS 1-JÉN SOK SZERETETTEL VÁRUNK MINDENKIT NÁLUNK!!!!!!!!

Ez jövő hét utáni hét kedd, remélem mindenki el tud jönni.

Cimet elküldöm majd priviben, csak lszi jelezzetek vissza kinek jó az időpont.
Most elutazunk, remélem már nem lesz eső, vasárnap jövünk csak.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


ANITA! Nekünk JÓ a júl 1-e tali időpontnak! Előre is köszönjük a meghívást! :D

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatalkozni,ha lehet? :lol:
Évek óta babanetes vagyok,de a bambaságomban nem láttam ezt a topikot! :roll:

Magamról!
Hosszú várakozás után megszületett 2008.02.11én a kislányom
Antónia ,Laura.Nagyon szép szülésem volt :lol:

Nagyon jók a képek,én két topikban is lakom :lol:

Zsuzska!
Nagyon szép az etetőszéked :wink: Mi is most vettünk.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Anita!
Köszi a meghívást, élünk vele, jó az időpont, de ezt már írtam. :P
Jó utat Nektek, érezzétek jól Magatokat!!!!

Reni!
Üdv köztünk. Igen, látom nem új felhasználó vagy, de jó, hogy idetaláltál. :lol: :lol:
Gyönyörű a lánykád, gratulálok !!!!
Gyere és mesél Magatokról bővebben, szívesen olvasunk mindent. Hol szültél? Hol dolgozol egyébként? Kicsidről is mesélj nekünk. Hozz ha tudsz képeket is. (bocsi, de én mindig mindenkinek ezt írom :lol: :lol: :lol: )
Ha fent vagy iwiwen és megadod a nevedet (priviben) ott is megkuksizunk, be is jelöllek. :lol: :lol:

Van egy táblázatunk abban a "fontosabb" adataink szerepelnek, mindjárt fel is teszem ide. Ha Te is megadod ezeket Magatokról beírlak. Ez alapján már tájékozódhatsz kinek van babája, ki kismami stb...

pusz

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Jó reggelt!

Reni! Üdv köztünk! :D Mesélj még Magatokról! És képeket is szívesen nézegetünk ám! :wink: Milyen etetőszéket vettetek?

Na, úgy tűnik, kezd visszatérni a jó idő végre! pannika alszik, ha felkelt megyünk vásárolni, aztán takarítok, vasalok.... :( A szokásos...

Pintyus, Alíz, Panka, Edina, Kriszti, Olgi merre jártok? Rég voltatok....

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Láttam ma iwiw üzenőfalra jó korán irtál, hamar ébredtetek. :wink:
Mi megjártuk a bölcsit, jött Bence is, de ő már semmire és senkire nem emlékezett.
Dorka nagyon feltalálta magát, udvaron voltak a gyerekek, Dorka is kipróbálgatott minden játékot. Úgy vettem észre nem is foglalkozott vele, ott vagyok e vagy sem. Bár biztos fel sem merült benne, hogy ott is hagyhatom.
10 óra körül kaptak a gyerekek egy pohár teát, ekkor leültek az árnyékba egy fapadra. Dorka jó bölcsishez illően csatlakozott, teázott ő is. :lol: :lol: :lol:
Most csak fél óra volt elvileg mikor ott lehettünk (9.30-10.00), de így is negyed 10-től negyed 11-ig voltunk, és még akkor sem akart eljönni. Reggel felkelt már be volt sózva hogy: me baba, bö (menjünk babákhoz a bölcsibe). :P :P :P :P
Gondozónő szerint ha beszokott, később abszolut nem lesz vele gond, látják mennyire talpraesett és barátkozó csajszika. Úgy legyen. Meg örülnék ha a beszokatás is kevés sírással járna mind a Dorka, mind pedig az én részemről. :oops: :oops: :oops:
Lélekben már próbálok gyúrni rá. :P :P :lol: :lol: :oops:

Tegnap este irtam sms-t Alíznak, hogy mi van már vele. De minden oké csak mindig közbejött valami és ezért nem írt. De ígérte, hogy ma itt is jelentkezni fog. Várunk Alíz!!!!
És Mindenkit!!!
Edina , Kriszti nagyon rég írtatok.
Pintyuska Te sem viszed túlzásba mostanság az írást! :P :P

Kellemes, szép hétvégét Mindenkinek!!!! Reméljük az időjárás is kedvezni fog minden kinti tevékenységnek.
(mi is mennénk anyuékhoz grillezni és medencézni :wink: )

Pusziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Kép
Kép
bendor
 
 


Ja még annyit:
Nem magyarázkodni akarok, nemcsak az én gyerekem ilyen, de általában kiesik nekik a bölcsis időszak, később nem emlékeznek rá. Gondozónők is mondták, meg olvastam is róla. Persze biztos vannak e téren is kivételes gyerekek. :wink: :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 



Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Végre van NET!!!!!!!!!!!!!

Zsu: gratulálok a fogacskához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Nagyon szép kis etetőszéke van Pannikának!!!!!!!! Sok-sok fincsi dolgot eszik majd benne :wink:

Anita: a háton fekvésről én is tudom, hogy nem jó, óvatosan ezzel :!:
A talin nem biztos, hogy ott leszek, mert pont szerdán jönne Anyukám és várni fogom, aztán meg minden egyes percemet igyexem vele tölteni :roll: Ha mégis csütörtökön jön, akkor ott leszek a babákkal :D

Zsebi: szép helyen voltatok, szépek a gyerekeid, te is nagyon fitt kismami vagy :wink:

Bea: a műköröm, nekem hasonló volt az esküvőmön, aztán 1 hétig bírtam, leszedtem :lol:

Ma voltunk a rehabon, hétfőtől masszíroztatjuk 1 hónapig, mert nagyon ügyes Tüncsike, mindent csinálja, csak a jobb oldalának az izomzatát jobban szereti használni.

Még jövök, puszika

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok Csajok!

Ez igaz, hogy nem jelentkeztem…sajnos nem is tudtam. :? :cry: Képzeljétek el (Andi! Aznap hétfőn mikor irtam neked msn-en, de csak később válaszoltál már nem voltam gép előtt a következők miatt) ….azt akartam kérdezni Anditól, mivel ő volt elvileg akkor a legelérhetőbb, hogy mi van akkor ha ilyen alhasi menses féle fájdalmakat érzek akkorra már igen erősen?! Na tanácstalanságomban páromnak mondtam el, teljesen kétségbe voltunk esve és a védőnő telefonon azt mondta azonnal menjek el az ügyeletre (én ekkor végig Miskolcon voltam vizsgák után és előtt is)…mivel párom debiben volt, anyám kórházban (idegei miatt), öcsémmel ketten voltunk otthon. Mondom jó, akkor bemegyek…de öcsém ilyen állapotban nem engedett vezetni, igy ő vitt be…aztán bementem a vizsgálatra, mondtam az orvosnak milyen fájdalmaim vannak, meg addigra már a hasam is kő kemény volt….mondta h nincs nyilva a méhszájam, de fennáll a veszélye. Kérdezte, h miken mentem keresztül, mi okozhatja…na mondom ha én azt most felsorolnám…de ugye a vizsgaidőszak is, a hajnali fekvések és a korán kelések, rohanás, idegeskedés, izgalom…picur is megérzi a hasamban. Szóval azt mondta az orvos, h a mi érdekünkben jobb lenne ha befeküdnék pár napra. Rámjött a sírógörcs…nem hittem el h megint ide kellett kerülnöm. Kaptam megint infúziot magnézium volt benne többnyire, és nyugtató..ugyh hamar el is aludtam. Azért hozzá kell tennem, h a miskolci kórházban hihetetlen milyen kutya módra bánnak az emberrel!!! Pl egy 3 másodperces visit alatt megkérdezi h nincs-e panaszom, szinte meg sem várja a választ és továbbmegy. Rengetegen voltak bent a „kisebbség” közöl, akiket már nem is nevezhetnék igy, és egy kaptafa alá vesznek velük. Egész 4 nap feküdni kellett, ugyh nem nagyon látott orvos. Nővérek minden reggel szívhangot néztek, ami szerencsére rendben volt, ugyanis a korházban nem nagyon akart mozogni. Aztán 4. nap végre csináltak egy uh-ot, amin elvileg minden rendben volt, mondjuk nem sok mindent lehetett látni belőle. És mikor megtudták, hogy debiben fogok szülni, még ellenségesebbek voltak velem…hogy akkor minek jöttem ide?? Ugyh meg van a véleményem róluk, és h mennyire örülök, h ide járok dokikhoz, csak most tudatosult bennem igazán.
Szóval igy el kell halasztanom a vizsgáimat is, igy már nem igen lesz ebben a félévben belőlük semmi :x igaz nem igy terveztem, de közbeszólt a természet.
Hétfőn megyünk Feketéhez, mert elvileg szabin volt a héten, aztán kedden terhesgondozásra, meg ujra terheléses cukor vizsgálatra valamikor….
Na meg jövő7en akartuk elkezdeni a szoba festést is…abbol én most kimaradok, ugyh a páromra és a festőre marad minden.
Ezért is nem jelentkeztem idáig….volt történés.
Egyébként már nőtt a pocim szemmel láthatólag és hiztam is 1-2 kg-ot mikor hogy, mondjuk ez nem tetszik annyira, próbálom majd korrigálni.
Megvettük már a babakocsit is :wink: (igaz használtan , de nagyon jó állapotban ismerősöktől) kaptunk hozzá baby hordozót is. Kis apróságokat szoktam azért venni Kamillának, ilyen használati tárgyakat, ruhákat ugyanis nem merek. Pl. vettem ilyen nyuszis rózsaszin magasságmérőt, kapucnis törülközőt, baldahint (gyönyörű királylányos rózsaszin), :wink: meg anya megvarrja majd a babaszoba sötétítő függönyt, ugyanolyan lesz a kiságyban is a huzat, de még nem vettük azt meg.

Húúú..ne haragudjatok, de teljesen lefáradtam még az irásban is, nincs erőm már mindenkinek irni. Igérem pótolom, csak legyen rendbe minden és akkor megnyugszom.
Ezért nem is mondanék a talira sem semmit, de ha addigra minden rendben lesz velünk, akkor jo a jul.1. nekem is.

Kellemes hétvégét kivánok mindenkinek!!! Itt a jó idő lehet kimozdulni!!!
Pusssz



Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Edina drága!
Jajj, jóég miken kellett keresztül menned, nagyon sajnálom. :(
De remélem babókával tényleg minden okés, és Te is próbálj csak a Picire koncentrálni mostmár.Nem elég hogy megijedtél, vacakul voltál még az eü. ellátás is silány, ez őrület.
(Rokonunk szintén Miskolcon feküdt bent a kórházban és neki még a papucsába is belehányt egy kisebbségi. Ekkor mondta hogy neki ebből elég, itt nem gyógyulni fog hanem még betegebb lesz az ember.)
Felháborító valóban ami az eü.-ben megy. Hidd el Db-ben sem fenékig tejföl minden, klinikai dolgozók vagyunk férjemmel, hallunk ezt-azt ami kiveri a biztosítékot nálunk. :twisted: :twisted:
Na de nézz mostmár pozitívan a Kamilla és a saját érdekedben is, persze mondani mindig könnyebb, Neked kellett átmenned amiken átmentél. Sajnálom azt is, hogy az msn-en későn reagáltam, mikor már ott sem voltál, de tettem-vettem és rá sem néztem, ugyhogy ezer bocsi, hogy nem segithettem. De én is csak azt tudtam volna tanácsolni, hogy menj be a legközelebbi kórházba minél hamarabb.
Bármi van nyugodtan csörögj rám a mobilomon, a számomat tudod. Amiben tudok szívesen segítek. :wink:
Ne bánkódj a vizsgáid miatt, legfontosabb hogy most Ti jól legyetek. Hidd el a festés is meglesz Nélküled , amiatt se aggódj.
Szép babaszobát tervezel, a leírtak alapján egy királylány-szoba lesz. :wink: :wink: :P

Olgi!
Hurrá, van netetek, tudsz nekünk írni. :lol:
A talit Anita nem szerdára hanem július 1.-re keddi napra tette végül. Akkor sem tudtok jönni, ill. menni ?????? :shock: :shock: :shock:
Tüncsi baba izomzatának biztos jót fog tenni a masszázs, meglátod segíteni fog. Belerázódik lassan hogy mindkét oldalát egyformán használja majd, csak idő kell neki. :wink:
Nem is csodálom, hogy anyukádat már nagyon várod, hisz nem láthatod gyakran. Ő dolgozik? Nem akar a közeletekbe költözni, vagy esetleg nncs rá lehetősége, nem tud? Nem akarok beledumálni a dolgaitokba , csak kérdezem. :oops: :oops:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Szeretnétek babátoknak egy igazán nélkülözhetelen kelléket?
Egy olyan takarót amit nem rúg le a sétánál, az autósülésben vagy alváskor?

Ami jó ha kéznél van vendégségben. Használható takarónak, hempergőzőnek vagy ágytakarónak.

Sőt! Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen milyen minta legyen rajt és még a babád neve is szerepel rajta?

Mi készítjük ezeket a névre szóló takarókat. Ölelni valóan puha, polár anyagból szimplán, duplán és egy különleges polár - pamut kétoldalú kombinációban.

Gyertek a www.gportal.hu/babatakaro oldalra és rendeljetek most 10% kedvezménnyel.

Üdvözlettel:Rempi
rempi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: