Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Remélem nem csak én vagyok itt a babaneten Battáról!
Ha van kedvetek nyugodtan cseveghetünk itt ügyes-bajos dolgainkról.
Lehet hogy látásból már ismerjük is egymást,elvégre Batta nem egy olyan nagy város!

Ritax
Névtelen
 


Szia Ritax !

Igaz én nem Battán élek, hanem Érden, de nem nagy a távolság. Neked mennyi idõs(ek) a gyerkõc(ök)d ?

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

A kisfiam 2002 május 30-án született.Barnabásnak hívják és egy tündéri kiskölyök.
Neked hány lurkód van ?

szia
ritax
ritax
 
 

 
 

Szia Ritax !

Nekem három gyerkõcöm van, Patrik 10 éves lesz júliusban, Nikike 8 éves lesz augusztusban, Krisztike pedig 3 éves.

Batta melyik részén éltek ?

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

Fantasztikus lehet a három gyereked.Gondolom nem unatkozol
melletük egy percet sem.
Ha 3 éves a legkissebb akkor ez azt jelenti,hogy nemsokára dolgozni mész,vagy fõállásu anyuka vagy?
Érden merre felé laktok?Igaz hogy Érden utazunk keresztül,ha megyünk valahová de én csak a fontosabb
részeket ismerem.
Mi Battán a lakótelepen lakunk.A mûvelõdési ház közelében a központban.Jó itt lakni,mert minden itt van pár percre,az ismerõsök a barátnõk is itt vannak.

Hol szülted a gyerekeket?
Mindegyik gyerkõcöt ugyanabban a kórházban egy dokinál vagy váltottál idõközben?
Hallottál már a Teremi dokiról?Érden is van magánrendelése.


szia
Ritax
ritax
 
 


Szia Ritax !

Hát igen, három gyerkõc mellett nem lehet unatkozni.
Mi a fõpostától nem messze élünk, igaz most míg építkezünk addig csak. Különben Parkvárosban laktunk és ott is épitkezünk.

Igen, ismerem a Teremi dokit, jártam már nála néhányszor.

Én a Szent Imre kórházba szültem mindhármat, igaz mindig más orvosnál, ennek külön története van.

Most röviden ennyit, már késõ van, ha gondolod e-mailen is folytathatjuk.

címem : kisssz@freemail.hu

Szióka

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok Lányok!

Annyira örülök, hogy megtaláltalak Titeket. Én Battán lakom a lakótelepen, Kodály 10, van egy kislányom, 18 hónapos, Hédinek hívják, és most várom a kisfiunkat, aki júniusban fog megszületni.
Nemrég költöztünk ide, és senkit nem ismerek, ezért is tök jó, hogy létrehoztátok ezt az oldalt.
Eddig a Kútvölgyibe jártam, de nem vagyok megelégedve a kórházzal, szeretnék váltani, habár már lehet, hogy késõ. Szilvy tudsz valakit ajánlani a Szent Imrébõl?
Köszönöm és ígérem még fogok írni!
Ritax, Te hol laksz?
dodo
 
 


Szia Dodo!

Én nem Battán élek, hanem Érden, de végülis nem nagy távolság.
Nem tudom, hogy még kik vannak a Szent Imrébe, utoljára 99-ben szültem. De a Bálint dokik nekem nagyon szimpatikusak, igaz a többi is szimpatikus nekem,szerintem ott mindenki nagyon kedves. Velem minden orvos kedves volt. A nõvérek, csecsemõsök is kedvesek. Én nagyon elégedett voltam mindig . Nem kell ahhoz a telkibe menni, hogy megkapd azt a kedvességet, amit ott pénzért megvesznek.

Meg most már a Szent Imre szülészete új helyre költözött, ahol állítólag minden szép , új. Úgyhogy még a környezet is jó.

Én bátran ajánlom Neked a Szent Imrét !

Ha még valami érdekel, akkor kérdezz bátran, akár itt, akár emilben is.

Szióka

Szilvy
Szilvy
 


Szia Dodo!

Örülök hogy idetaláltál.
Én egyébként itt lakom a szomszédban az Eötvös utcában.
Ha van kedved és szeretnél más anyukákkalis megismerkedni gyere szerdánként a bababklubba.

Én a MÁV kórházban szültem tavaly májusban,megy voltam elégedve mindennel.Ha érdekel írok bõvebben.

Szia

Ritax
Ritax
 


Sziasztok!

A Babaklub érdekelne, hogy pontosan mikor és hol van. Kell valamit vinni?

Azt hiszem maradok mostmár a Kútvölgyi Kórházban, mert már nincs kedvem váltani, hiszen a 27.héten vagyok. Ma megkérdeztem a védõnõt is, hogy oda egyáltalán bevisz-e a mentõ, ha hirtelen rámjön a szülés, és hála igen.
Nagyon félek attól, hogy nem lesz itt a párom, amikor megindul a szülés, és akkor mit csinálok, egyedül, mert nekem senki sincs itt a környéken ismerõs, akire bízni tudnám Hédit. Fõleg, hogy még pici 18 hónapos. A párom meg sokszor vidéken van.
Na mindegy, nagyon köszönöm a segítséget.

Remélem majd hamarosan találkozom Veletek. Üdvözlöm a gyerekeiteket!
dodo
dodo
 
 


Szia Dodo!

A babaklub szerdán 15.30-kor kezdõdik és 6-ig tart.
A többség 16.30 körül jön.Változó hogy hányan jönnek.
Nem kell vinni semmit,vannak játékok.
A müv.ház 4-es termében van.
Azt hiszem hogy most szerdára hivtak egy vendéget aki a Gyes
Gyeddel kapcsolatos kérdésekre fog válaszolni.
Ha érdekel gyere le.

A szülészdokimat én is késõn választottam,mivel idejártam az Sztk-ba.Kb.én is a 25-27 hétben voltam ,de engem szokszó nélkül elvállalt a Mávos doki.Ráadásul nálunk még más elõzmény is volt.

Neked ki a védõnõd?
Hol laktatok elõtte?

Szia
Ritax
ritax
 
 


Szia Ritax!

Hát amint látod csak most olvastam el a leveled, mily lusta vagyok! Mindenesetre nagyon köszönöm! Lehet, hogy a héten lemegyek a baba klubba, fõleg, ha ilyen szeles lesz az idõ. Én korábban, Budaörsön laktam, a párom pedig Érden, és miután összeházasodtunk, költöztünk el Tatabányára. Nem, mintha ez lett volna álmaink városa, fõleg, hogy ott sem ismertünk senkit, és nap mint nap jártunk fel Diósdra dolgozni, de ugye ott a legolcsóbbak a lakások. Egy két szobás lakást 4 emeletes házban, jó helyen vettünk 3,8 millió Forintért és ez azért nem volt mindegy. Hála Istennek, most visszatudtunk költözni, és ennek én nagyon örülök.
Barnabás hogy van? Fel tud már állni? Az én lányom olyan lusta volt, hogy 11 hónaposan állt fel, és 14 hónaposan indult el, de még ez is normális. Bezzeg beszélni azt már tud! Na jó, csak szavakat, de bõven elég arra, hogy visszakotyogjon.
A védõnõnk a Ficsorné Ági. Nektek? Itt mindig úgy van, hogy elõre be kell jelentkezni? A dokim tök hülyén nézett, hogy ma nem tudtam neki megmondani a súlyomat, mert csak jövõ hétre van idõpontom a védõnõhöz. Ez számomra kissé érthetetlen. Na mindegy.
És ki a dokitok? Nekünk a Máté Edit, eredetileg a Kárász dr-nõ volt, de õ múlt év végén sokat volt beteg, pont amikor kellett volna nekünk, így átkerültünk a Máté Edithez, aztán pedig már nem mentünk vissza, pedig nem volt vele sem semmi gond, csak így egyszerûbb volt.
Nagyon örülök, hogy írtál, minden jót!
Szoktatok járni játszóra? Mikor? Melyikre? Lehet, hogy minden nap találkozunk, sõt beszélünk is egymással? Ez annyira fura!
Na pá!
dodo
dodo
 
 


Szia Dodo!

Látom te is most léptél föl este,pár percel elõttem.
A héten jó volt a babaklubb,elég sokan voltunk.

Barni már a hetedik hó végén felállt,pontosan karácsonykor.
Utánna kezdett el mászni és ülni is .
Most ott tartunk hogy kapaszkodva megy,de magától még nem indult el.Nem is nagyon próbálkozik egyedül.Beszélni még nem tud,bár néha mintha az anya szót hallanám,de lehet hogy csak beképzelem.

Nemrég költöztünk föl a lakóra(nov.)Elõtte az Ági volt a védõnõnk akit nagyon bírtam.Itt már sajna nem õ van ,hanem egy új nõci.
Mi a Kárász dokinénihez tartozunk,de voltunk már a Máthénál
is.

Játszóra pedig a Százszorszép parba járunk.Itt van a tizesek mögött.Még csak hintázni szokott Barni,(itt van bébihinta)de azt nagyon élvezi.Ált.du.1-3 között.

Ha van kedved írhatsz emilt!
korandy@freemail.hu


Szia
ritax
ritax
 
 


Sziasztok! Én dr.Versényi Tibornál szültem a Péterfy kórházban. Százhalombattán, a Tél utca 40 szám alatt van a magánrendelője Dunafüreden. Terhességem előtt és a terhességem alatt is végig hozzá jártam. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Megbízható, lelkiismeretes, udvarias. A magánrendelésre be lehet jelentkezni és így szinte semmit nem kell várni.
A telefonszáma: 23 - 358 583.
gombi
 
 


Kedves battai és körnéyki anyukák!
Gyermekfoglalkozások megtartásához avagy szervezéséhez keresünk szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!
70-559-83-89
S.o.S
kriszta13
 
 


Sziasztok!
Légyszi segítsetek!
Szeretném felvenni a kapcsolatot Solyom Ágotával /Borgó felesége/!
Előre is köszi!
k
70-559-83-89
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Úgy látom ide elég régen jöttek kismamák.
Azért írok hátha még valaki idetalál.
Én jelenleg az első babámat várom és novemberre vagyok kiírva.
Kislányunk lesz és minden rendben van!
Jó lenne ha jelentkezne valaki!
gabriel79
 
 


Sziasztok!

gabriel79!

Én Anikó vagyok, érdről, az életem nagy részét battán töltöm, szeretem battát, régen ott laktam! Orvoshoz, könyvtárba, postára, otp-be, szinte mindenért átmegyek! Szuper a sok játszótér, érden kb kettő van! A nővérem is ott lakik, neki is van egy 3,5 éves lánya, vele sokat játszikunk, de nemsokára hozzánk is megérkezik az új lakó, július elejére várjuk.
Sajna nem sokan irnak, remélem még te meg vagy! Hagy vagytok a babával? Mi a leggföbb tevékenységi köre mostanság? Hogy zajlott a szülés? Irj, minden érdekel ami babás!

Anikó
h anikó
 
 


Szia Anikó!

Nekem csodálatos volt a szülésem a Szt.Imrében szültem a történetet szívesen leírom, ha gondolod.
Flóra jól érzi magát már rengeteget mosolyog, próbálgatja a hangocskáját, szeret nézelődni.
Mivel az elején nem nagyon aludt-persze kiderült miért- most úszunk a boldogságban hisz szépen alszik.

Örülök, hogy jelentkeztél, már feladtam, hogy bárki is írjon!

Gratulálok a kis juniorotokhoz lánykátok lesz vagy fiatok?
Első gyermek?
Jaj én is kiváncsi vagyok ám, még az UH-okra meg, hogy jól érzed-e magad a bőrödben, ugyanis én a 16. hétig hánytam és szinte az utcára nem tudtam kimenni!

Egyenlőre ennyit írok és ha jelentkezel, akkor bármi kérdésed van írok!

Kép
gabriel79
 
 


Szia Gabi! Írhatom így?

Hát csak így kettesben! IZGI
Érdekel a történet! Nekem az első, és még nem tudom a nemét 19. hétben vagyok. Nagyon szép név a Flóra! - Gratulálok nektek! Én jól érzem magam nincs rosszulét - nem is volt semmi, már érzek valami mozgást odalent, nagyon jól érzem magam, lehet illetve én biztosra mondom azért van mert nem dolgozok 0. héttől! Hol laktok? Jártál tornára, tornázol vagy valami? Mit ettél? eszel, nekem nem mindig jó az ami máskor jól esik?

Várom a történetet!
Anikó
h anikó
 
 


Szia Anikó!

Igen ze tényleg izgi, de így jó! :lol:

Szerintem egyél bármit amit megkívánsz és csak akkor egyél mértékkel, ha hízásra hajlamos vagy!
Sajna én hízós vagyok, de hiába ettem odafigyelve és tornáztam heti 5x, 18kg-ot szedtem föl.
Igaz én nagyon vizesedtem, de az is igaz, hogy az már lement.
Viszont 12kg felesleggel kezdtem, így most attól próbálok lassan megszabadulni.

Torna: itthon tornáztam 2féle dvd-re, mert battán amire elmentem nem tetszett. Viszont az utolsó hetekben indult jóga és azt imádtam.
Az aki tartotta a jógát most a battafittben tartja, ha érdekel megadom a számát, mert nagyon kedves!

Szerintem az a legjobb amikor már érzed a mozgást a pocakodban és mivel most vagy félidős hétről-hétre jobban fogod érezni! :wink:

Mi füreden lakunk az új részen.Nagyon szeretem sokat sétálunk, persze ha nincs ez a ronda szél!
Ha van kedved személyesen is megismerkedni velünk, akkor gyere nyugodtan!
Teszek fel képet magunkról és ha szimpik vagyunk találkozzunk!

Ja és a Gabót jobban szeretem! :oops: :wink:

Kép
gabriel79
 
 


Neharagudj a sok helyesírási hibáért! :roll:
Mindjárt teszem a képeket csak fel kell raknom a gépünkre!

Kép
gabriel79
 
 


Kép Kép Kép

Hááát ilyenek vagyunk!

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Anikó!

Nem muszály találkozni ,csak egy ötlet volt!
Remélem nem riasztottalak el!
Hisz itt is jó dumcsizni!

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!!! Gabriel79 & H Aniko!

Úgy örülök, hogy végre ide tévedt valaki!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Én is battai vagyok, sőt még füredi is :lol:

Nekem még pár napig "csak egy" pocilakóm van, febr.20-ra vagyunk kiírva, de ha minden igaz akkor szerdán megyünk a MÁV-ba programozott császárra. Sajnos faros és olyan dagi mint én :P így a doki hallani sem akar a rendes szülésről.

Remélem nem baj hogy csatlakoztam hozzátok??!!! :idea: Majd még visszanézek ma, de azt hiszem most alszom egy picit még, mert péntek óta (ekkor tudtuk meg hogy csász. lesz tutira) nem igazán bírok aludni. Azt hiszem be vagyok egy picit tojva de már nagyon várom a szerdát!

Addig is pusz és napsütéses, szélmentes napot kívánok nektek!!!!!!! Móni :P
momi
 
 


Momi!

Jajj de jó, hogy jöttél!!!

Most mondanám, hogy ne izgulj, de hülyeség lenne, hisz még a sima szülés előtt is izgul az ember!!!

nagyon szurkolok neked, hidd el minden rendben lesz.
Lánykád v. fiad lesz?

Na most én is elkezdtem izgulni!
Írj, amikor felkeltél!

Kép
gabriel79
 
 


Szia Gabo!

(feljebb olvastam hogy így szereted, hívhatlak így?)

Egyből leültem a gép elé ahogy kidobott az ágy, úgy örülök hogy végre van itt valaki! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Úgy néz ki, hogy kisfiú lesz. Nagyon szégyenlős, eddig csak egyszer fordult felénk szilveszter előtt az uh-n, (mindig a hátát mutatta addig) és akkor úgy nézett ki hogy fiú lesz. Jézusom, most látom hogy reggel azt írtam hogy pénteken voltunk uh-n. Nagyon elvagyok tévedve, azt hittem hogy ma vasárnap van. :oops: :oops: Szóval tegnap előtt, szerdán voltunk megint uh-n, és ott volt kegyes ismételten szemből mutatkozni. De most meg mivel a popóját letolta teljesen a medencémbe és olyan husos a combija hogy a doki nem látott semmit. Így Ricsit várunk, de lehet hogy Brigi lesz. :wink: majd meglátjuk.

Kép


Jajj, megint csak magamról beszélek. Bocsi de teljesen kész vagyok, annyira izgulok.

Nézegettem a képeket amiket feltettél, nagyon aranyosak vagytok!!! És szerintem már tuti hogy taliztunk, ha máshol nem az utcán. Mi a tesco mögött a pávában lakunk, párom szüleinél. Ti? Láttam hogy írtad hogy füred új részén, de ez nekem nem sokat mond. Kb. 3 éve lakom battán de sosem mozogtam itt. Nem is ismerek senkit :cry: csak egy lányt a lakóról. Te is új vagy itt vagy őslakos vagy?

Leállt a maca, megyek teregetni meg asszem kajolok is, ut. jövök! Pusz: Moni
momi
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit lemaradtam, bocsi, de sokat járkálok a legjobb gyerekcuccok után, meg valami ruha után amit feltudok venni, és itthon minden a fejetetéjén áll, mert már készülünk a babára, még nincs teljesen kész a házunk belül, így most 1000-re kapcsoltunk, reggeltől estig szekrényeket tervezünk- rakunk össze, parketta- szönyeg vásárlás stb ! ! ! Hol vásároltatok baba cuccokat, kocsit, hordozót, ágyat? Esetleg Bécsbe nem szoktatok járni?

Gabó!

Én már biztosan láttalak benneteket, aranyosak vagytok! Flóra hogy viseli ezt a nagy szelet? Én járok battára kismama tornára az sztk-ba, nekem nagyon bejön!

Várom az igért történetet az szülésről!

Anikó
h anikó
 
 


Sziasztok!

Engem már most ( 19 hetesen ) felkelt a gyeremekem reggel, mit reggel hajnalban 6-kor arra ébredek, hogy baromi éhes vagyok!
Nem lesz ebből baj?
Nektek is volt ilyen?

Anikó
h anikó
 
 


Sziasztok!

Jujj de jó, hogy mindketten itt vagytok!!!
Most lehet, hogy kicsit sokat fogok írni! :oops:

Moni!
Igen a Gabót nagyon szeretem és mindenki így szólít! :D

Én sem vagyok őslakos még csak 2éve lakom itt és én sem ismerek itt szinte senkit.
Mi a sas utcában lakunk, ez is a tesco háta mögött van.
Szóval majdnem meglepi lesz a neme? Ez nagyon izgi!

Huhh egyre közeledik szerda!

Anikó!

Ha jó gyerek cuccot akarsz, akkor, menj a C&A-ba, nekem nagyon bejöttek a holmijaik és nem is drága!
Viszont a kengurugold-os ruhából már hoztunk haza lukasat és olyat is aminek a belseje nagyon kidörzsölte Flóra bőrét.

Hát nem irigyellek amiatt, hogy pocakosan rendezkedtek, de majd milyen jó lesz, ha minden a helyére kerül!!!
Persze ne fáraszd ki magad!

Ja baba kocsit a Brendonba vettük.Greco márkájú 4 funkciós, adtak hozzá bébi hordozót és mózes kosarat is ráadásul nem nagy bolygósított a kereke, én imádom.
És mi annak idején 110ezerért vettük, most meg kuponnal 70ezer! :evil:

Ágyat és bútort az RS-be vettük és színben hozzáillően lehet bővíteni ahogyan nő!
Bár sokszor gondolkoztam lehet, hogy bölcsőt kellett volna vennünk!

A reggeli evészet: na igen ,ismerős szerintem délelőtt simán zabizhat az ember, meg a babóca úgy is tudja mikor, menyit és miből küldjön le az anyukája, sőt ha kijönnek utána is így lesz, szóval azt mondom halgass az ösztöneidre!

A szüléstörihez új hozzászólást csinálok, mert hosszú lesz!

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok Csajok!!

Hello Anikó!

Mi nem vettünk semmit a babónak a 26. hétig (tudod, a hülye babona). Utána kezdtük beszerezni a dolgokat. Szerencsére kaptunk egy csomó rucit meg kiságyat, hordozót. Így a nagy részét nem kellett megvennünk. Dehát így is egy csomót költöttünk.

Először a Brendonban akartuk beszerezni a hiányzó cuccokat, de hát az ottani árak elég durvák voltak nekünk. Ezért össze-vissza jártuk a boltokat (Kika, Ikea, Auchan, Tesco)és ittis ottis vettünk valamit. Nekem legjobban a KenguruGold jött be, ott kaptam babarucit 500 ft-ért is.

Amugy mi is csináljuk a házat. Párom szüleinél vagyunk, miénk az emelet. Már 2 éve dolgozunk az emeleten, mert nem akartunk hitelt felvenni, így viszont nagyon lassan haladunk. Szerintem sosem leszünk kész. A pici fiunkból is nagyfiú lesz mire elkészülünk :( .

A kajós témával nem szeretnélek untatni, mert nálunk a súlyom miatt kellett 4 héttel ezelőtt orvost és korházat is váltanom. (Persze ha érdekel szivesen leírom) Mindenesetre én is folyamatosan éhes voltam és a babó jó nagy rugásokkal a tudtomra is adta hogy küldjek neki valamit. Fura is lesz hogy már a jövőhéttől senki nem fog kapálózni odabent.

Ha jól olvastam most jártok a 19.hétben, ugye? Volt már a genetikai uh-tok? Ki a dokid? Nagyon rugdos már a picur? Nekem olyan volt hogy napokig tök aktív volt és utána 1-2 napig meg lustálkodott. Ilyenkor mindig izgultam hogy mi van vele.

Gabó!!!

Hova tűntél :?: :?: :?: :?: :?:

Én is nagyon kiváncsian várom a történeteteket (így kell ezt írni? belezavarodtam :oops: ) Miért nem aludt a pici lánykád az elején? Jaj még kérdeznék ha nem baj: egy szobába alszotok a picivel vagy ő külön van? Nálunk nagy dilemma hogy ha hazahozzuk a korházból akkor mi legyen. Áthozzuk e magunkhoz a kiságyat vagy egyből legyen külön szobában?

Jézusom de hosszú lett, most látom.

Legyetek jók babucik&mamucik!!! Szép délutánt kívánok nektek!!!!

Pusz:Moni

Kép
momi
 
 


Szió Gabó!

Látom itt vagy :lol: :lol: :lol: :lol:
momi
 
 


Szóval!

November 15.ére voltam kiírva, de az én lányom úgy gondolta még nem akar kijönni, így hát 16.-án kellett mennem NST-re UH-ra és vizsgálatra.

Az Nst nem mutatott csak nagyon enyhe méh tevékenységet az Uh-os közölte, hogy minden feltétel adott, hogy 1 hétig bennt maradjon(megjegyzem már így is roppant türelmetlen voltam, ezek után pedig ideges is lettem).
Nem repdestem a boldogságtól ,de hát átgondolva az egészet beletörődtem.
A szülésznő megvizsgált és közölte, hogy megrövidült a méhnyak és felpuhult, így hát lehetséges az egy hét tovább húzás.

Haza felé mindenkit felhívtunk és megnyugtattunk, hogy még egy hét.
Otthon nekiláttam vacsit csinálni a páromnak, mikoris éreztem, hogy valami folyik a lábam között. :roll:
A következő gondolatok cikáztak a fejemben :
-most pisiltem
-te jó ég már ennyire nemtudom visszatartani a pisit, mi lesz később?
-jesszum ez AAAZ
-vagy nem?
-de!
Ekkor kiáltottam egy nagyot a páromnak, amire az anyósom is feljött és kb 20mp- ig csodálkozva néztük, hogy folyik a magzatvizem.
Rettentő izgalomba jöttem felhívtam a szülésznőmet és mondta, hogy nem kell sietni lassan készülődjek ő is jönni fog.

Megfürödtem , felöltöztem, bepakoltam a hátramaradt cuccokat a bőröndbe és elindultunk.
A párom olyan izgalomba jött, hogy mindenkit felhívott és még a barátja is bejött a korházba, de persze hiába, mert fájásaim nem voltak.
Bekerültem a vajúdóba, ahol 4-en már kőkeményen vajúdtak
(sokan voltunk, hisz ekkor volt az a nagy járvány más kórházakba és ide hoztak egy csomó beteget).

De ez nem lényeg.
17-én este 11kor kezdődtek a fájásaim 20 percesek lettek.
A szülésznőm adott egy szülőszobát ahol egyedül voltam és őt is elküldtem, hisz már 3 napja nem aludt.
Vajúdtam gumilabdán tusalatt, de volt amikor négykézláb a földön és volt, hogy felfeküdtem az ágyra.
Fájás szünetben elszundítottam, majd mikor jött a fájás lihegtem, mint egy kutya.
Reggel fél 6-kor hívtam a szülésznőmet telefonon (ott volt a kórházban), hogy most már negyon erősek a fájások, jöjjön!
Megvizsgált és közölte, hogy bő 3ujjnyira nyitva vagyok hívhatom a Tamást!

Felhívtam a páromat, hogy lassan indulhat és az édesanyámat is!

Eközben megkérdezte a szülésznőm ,hogy kérek-e beöntést.
Kértem, majd utána letusoltam, fogat mostam.
Rámtették a ctg-t és kicsit gyengítették a fájásaimat, mert elfáradt a méhem és nem akartam tovább tágulni.
1 óra múlva viszont elkezdték adagolni az oxitocint.
Párom közben megérkezett ki mentem érte megpusziltam az anyukámat és bementünk.

Már nagyon erősek voltak a fájások én még hangot is adtam ki, közben a szülésznőm, megmutatta a páromnak, hogyan kell masszírozni a derekamat.
Én ültem a gumilabdán párom mögöttem, bőszen maszírozott.
Néha elküldtem melegebb éghajlatra, néha pedig követelte.

10-kor jöttek a tolófájások és én nyomtam állva négykézláb, oldalt fekve.
Majd félig felülve nyomtam tovább-közben szakadt rólam a víz és néha annyit mondtam, hogy ketté hasadok!
Ekkor a párom hangosan felkiáltott: Látom-látom.
Mikor kinnt volt a fejebúbja a szülésznő megfogta a kezem és én megsimogattam.Hát ez oltári jó érzés volt és nagy erőt adott!
aztán kijött a fejecskéje és visszakellett tartanom a nyomást, mert masszírozta a szülésznő a gátamat.
És pár mp múlva éreztem ,hogy kicsusszan.Nagy megkönnyebbülést éreztem és rátették a hasamra maszatosan, köldökzsinórosan.
Ekkor közöltem, hogy megint nyomnom kell és az utolsó nyomásra kint volt a placenta.
a placentát mi is megnézhettük utána apa elvágta a köldökzsinórt és remegve megfürdethette a lánykáját.(persze apának potyogtak a könnyei és még anyukámhoz is volt ideje kirohanni!
nagyon boldogok voltunk
és két óra együttlét után áttoltam Flórát a csecsemősökhöz én pedig apa segítségével berendezkedtem a gyerekágyason.

Azért vittem én Flórát, mert a pisilést nem akartam ágytálba intézni, így megpróbálkoztam a felállással és mivel sikerült így ezt is bevállaltam, de gondolom azért is engedte meg a szülésznőm, mert nem véreztem annyira!

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett!
Jesszum ez AAZ

Kép
gabriel79
 
 


Vagy már nem is vagy itt????

Az előző üzim kb 3 órával ezelőtt kezdtem írni, de mindig fel kellett kellnem a gép mellől így nagyon lassan megy :(((((((((
momi
 
 


Úgy irigyellek Gabó!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én is természetes úton szeretnék szülni. Annyira készültem rá. Elolvastam mindet, kívülről tudom hogy mi miután jön, hogy kellene átvészelni...... És tessék. Mondjuk mindegy hogy hogy születik meg a pici, csak nagyon félek. Még sosem műtöttek. És nagyon félek a fájdalomtól.

Úh, el is kezdtem izgulni. Nagyon! Megyek is a wc-re. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
momi
 
 


Itt vagyok, csak a szüléstörit írtam és közben Flóra is felébredt, így lassabban ment a dolog!

Fúú, hála az égnek az én dokim csak 1x figyelmeztetett, hogy gyorsan gyarapszok, maj nem igazán érdekelte, pedig 23kg-ot szedtem föl és 12 felesleggel kezdtem.
Már most annál a súlyomnál vagyok, amennyinél a baba várást kezdtem!
Én is tudnék mesélni erről meg az AFP mizériánkról meg a cukorterhelésről és arról, hogy ezeket a vizsgálatokat nem csinálják sehol máshol és a WHO sem támogatja!

Azért nem aludt két hétig, mert 20-30 percenként kéreckedett cicire és órákig szopott, maj mikor semmi nem jött dühös lett marta magát és engem is.

persze ekkor még nemtudtuk, hogy azért, mert éhes!

azóta kap tápszert, de amikor csak lehet cicire rakom.
Ja és azóta alszik és elégedett, sőt már az éjszakákat is átalussza! :lol:

Velünk al szik egy szobában, sőt 1 hós koráig mellettem aludt a nagy ágyba és szépen átszokott a kiságyba előszőr éjjel, most már nappal is!

Szerintem mindíg fontos az anya közelsége, a legelején pedig naggyon.

Mindenre válaszoltam?

Kép
gabriel79
 
 


maj=majd csak a d lemaradt

Az alváshoz még annyit, hogy úgyis mindenki úgy csinálja,ahogy jónak érzi és amit a babája kíván!

Majd megláttod,hogy nektek hogyan lesz jó!(mindjárt itt lesz) :lol:

Kép
gabriel79
 
 


Hidd el minden jól van úgy ahogy van.
Gondolj a babádra és arra milyen csodálatos dolog ez, hisz ha ez dédszüleink idejében történik belehalunk,most meg ilyen könnyedén megoldható!

A kórházban mellettem császáros anyuka volt és már egyáltalán nem foglalkozott azzal, hogy nem természetes úton szült, hisz ez utána eltörpül mindamellet ami a gyerekágyas időszakban történik velünk!

Ne irigyelj hisz 2 napig folydogált a magzatvizem körülöttem mindenki megszült és én olyan frusztrált voltam, hogy a branül beadásakor csak úgy durrantak el a vénáim(4.-re sikerült bekötni)
ja és volt aki visított, mint egy kismalac és ettöl is be voltam sz@rva!

Kép
gabriel79
 
 


Igen, mindenre válaszoltál :lol:

Azt hiszem akkor ugy lesz hogy velünk lesz.

Látom akkor nektek sem ment olyan simán ez a 9 hónap.

Megilyedtem egy picit hogy a kengurugoldos rucik nem váltak be nektek, nehogy mi is így járjunk. Vettem ott egy pár dolgot.

Én is bölcsőt szerettem volna, de olyan drágák. Legalábbis amiket mi láttunk. Úgyhogy maradt a kiságy amit kaptunk.

Majdnem szomszédok vagyunk!!!!!!!!!!!! Mi közvetlenül a Tesco mögötti utcában vagyunk. Könnyen felismerhető a házunk, miénk az utca legkupisabb kertje. Sajnos az öregek (anyóspajtásék) olyan tipikus öregek lettek. Minden szart összegyüjtenek és persze semmit sem lehet kidobni. így meg elég nehéz rendbetenni a ház környékét. De azért lassan sunyiban dobáljuk ki a dolgokat :lol:

Írtad hogy ott volt anyósod is mikor elfolyt a magzatvized. Ti is vele/velük éltek vagy csak pont ott volt?
momi
 
 


Igazad van!!!! Ari vagy nagyon!!! Egyik változat sem leányálom és csak az számít hogy senkinek se legyen semmi baja. Azért nagyon várom már a szerdát. :lol: :lol: :lol:

Egy picit eltűnök, megyek enni. Utána megpróbálok feltenni magamról egy képet, csak hogy te is lássd hogy kivel dumcsizol :lol:
momi
 
 


Még nem mentem enni, elkezdtem szórakozni a képfelrakással. Nekem nem megy. Úgy látszik béna vagyok. Azért majd még próbálkozok. :cry:
momi
 
 


Már legalább 3x szerettem volna megkérdezni, de mindig elfelejtettem ki melyik kórházban szül?Anikó, Móni?

Móni!
Lehet, hogy azért nem tudod feltenni, mert le kell kicsinyítened!

Olyan utálatos ez a szél, tegnap nem volt nagy szél, de annyira nem tetszett a lányomnak,hogy sírdogált tőle. Főleg ha szembe fújt!


Ja a félelemről akartam írni.
Szerintem teljesen normális, hogy félsz a műtéttől, de hidd el, akkor is nagyon félnél, ha simán kéne megszülnöd, hisz mindkettőnél az ismeretlentől való félelem hajt!

Anikó!
Hol vagy?
Remélem nem csak folyamatosan dolgozol?Kíméld is magad!
Most már értetek izgulok! :wink:

Kép
gabriel79
 
 


Gabó!

Tudom hogy le kéne kicsinyítenem a képet de ez nem megy :oops:

Szülés: 4 héttel ezelőttig úgy volt hogy Rókus és az ügyeletesnél, aztán váltottam és egyáltalán nem bántam meg (eddig). Most a központi Máv-ban Szabó György dokinál. Neked ki volt a dokid?

Na mára ennyi, mert párom befejezte a munkát és végre velem foglalkozik :P :P :P :P

Jaj még a szélről. Én ki sem megyek az utcára. Nem csodálom hogy sírt szegény Flóra, annyira elviselhetetlen (mármint a szél). De a napocska meg olyan szépen süt.

Na tényleg léptem. Jó éjcakát neked is meg a manódnak is és neked is Anikó ha esetleg még ma benézel. Pusz.
momi
 
 


szép vasárnapot mindenkinek!

Miért nem áll már el a szél???

Kép
gabriel79
 
 


Szia Gabó!

Látom megjöttél :lol: Nektek is szép vasárnapot! Nem is vettem észre hogy fúj a szél, még ki sem néztem az ablakon ma. De most hogy mondod, hallom ahogy süvít :cry:

Mit csináltok, hogy telik a vasárnapotok?

Megkérdezhetem hogy ki a gyerekdokitok? Nekünk még mindig nincs, de hétfőn megyünk és még mindig nem tudjuk igazából hogy ki is lenne a legjobb.

Anikó!!

Merre jársz????? Tényleg vigyázz magadra, ne dolgozz sokat. Én is állandóan talpon voltam annak ellenére hogy én sem doliztam a munkahelyemen már a kezdetektől. Állandóan segíteni akartam az itthoni munkákban, aminek meg is lett az eredménye. Már nagyon hamar elkezdett keményedni a hasam. Persze minden ember más, és még véletlenül sem szeretnélek kioktatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rem. nincs hari :?:
momi
 
 


Szia Móni!

Nekünk Dr. Máté Edit az orvosunk.
Nagyon aranyos!

Akkor neked is az Anna a védőnőd?

Jól telik a vasárnap, bár tegnap óta folyamatosan takarítok, rendet rakok!
A manó mellet elég nehéz folyamatosan tisztán tartani a lakást, bár nem mindíg izgatom magam miatta!

Én a Szt. Imre kórházban szültem és mindenkinek csak ajánlani tudom!

Kép
gabriel79
 
 


Gabó!

Bocsi hogy eltűntem, de olyan szépen sütött a nap, hogy kiültünk a teraszra, de mostanra szétfagytam :(

Nekünk is a Cs.né H.Anna a védőnőnk, ha ő rá gondoltál (asszem két Anna van). Imádom őt, nagyon ari. Mikor hirtelen jött ez a korházváltás, ő is egy Szt.Imrei dokit ajánlott csak pont előtte találtam rá a Mávos dokimra.

Hát a dokikról meg annyit, hogy eddig akárkit kérdeztem, a sajátját mindenki ajánlotta. Így meg elég nehéz dönteni. :lol: Holnap reggel majd felmegyünk az sztk-ba és aki épp rendel ahhoz majd bemegyünk és meglátjuk. De köszi az infót!!!!!!!! Hátha ő is bentlesz reggel :D

Voltatok sétálni ma? Nekem olyan sétálhatnékom van. Próbálkozom is a páromnál hogy menjünk le a dunapartra, de eddig ahányszor nekiindultunk mindig kocsikázás lett a vége mert a dunáig nem hajlandó lesétálni és ha már ott vagyunk akkor miért száljunk ki a kocsiból. Azért most rászállok, hátha nekiindulunk. Ha eltűnnék akkor sikerrel jártam :lol:
momi
 
 


Szia Móni!

Igen voltunk sétálni, de most jutottunk el arra a szintre, hogy Flóra 30prcnél tovább nem marad a babakocsiba, mert uncsinak tartja a kék eget!
Kénytelen leszek kengurba vinni levegőzni, mert látnia kell a házakat, fákat stb.
Hát ő ilyen kis érdeklődő! :roll:

Igen, az én dokim is jó, de én szülésznőt választottam és ügyeletesnél szültem. Így esett, hogy annál szültem, akinél születtem!

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Hú lányok én már nem tudlak titeket követni! Mi (én+párom) parkettát veszünk, pakolunk, rohangálunk stb, de gondolom tudjátok miről beszélek! Jó hogy írtatok, még egy párszor elolvasom őket, nagyon jók!
Gabó!
A babakocsihoz tartozó mózesben nem tud aludni a pici? Miért gondolkodsz bölcsön? A mózes a személykocsiba be fér, vagy azt hogyan kell azt kezelni? Én olyat szeretnék amiben van hordozó, mózes, és még össze is lehet csukni, és a szgk-ban is be tudom rakni! Amikor még pár napos, hetes akkor csak fekve lehet tologatni?
Momi!
Most szerdán kell menned? Hű ez izgi! Hogy vagy?

Anikó
h anikó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: