Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Brigi
köszi a gyors választ a házhozszállitásrol,lehet,hogy én is megprobálom,mert idönként jo lenne egy picit lazitaniKépMarcitok meggyogyult már???
Informatikus BalázsKépKépez jo..Kép
Kata
a szakmunkásképzö melletti oviban???Mert mi is ott laktunk,azaz a szüleim még mindig!!Kép
7/b lépcsöház
Kerestem a határcsárda honlapját,de egyenlöre még nem találtam.Köszi a mikulástippet!!Kép
Üdv:
K

Kinga
skinga
 
 


Kép
Nálatok is esik a ho??KépKépKép

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek: újszülött kisfiam számára keresek tejadó anyukát itt a környéken. Mi tokodiak vagyunk. A kisfiam most két hetes, tündéri, de sajnos nem tudom szoptatni. A védőnőn keresztül még nem sikerült senkit találni, de nem hiszem, hogy tényleg nincs senki...
Van még egy kislányom is, Zsuzska, ő januárban lesz 2 éves.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 

 
 

Bocs, elmaradt az aláírás.
Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Szisztok!

Üdv Zsuzsi itt a topicon! Sajnos én nem tudok segíteni, de ha tudok valakit, jelzem!

Kinga! Mi az 5/c-ben.

Tud valaki valamit az egomi Mikkamakka játszóházról? Létezik vagy csak kamu?

Ildus, Szilvi! Ti erre már nem is jártok?

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Kedves Zsuzsa, nem tudom ismered-e Rózsa Ibolya szopt. tanacsadot, ot probald meg keresni ebben az ugyben, iboly.hu a honlapja, talan tud segiteni. Teljesen abbamaradt a szopi? Szabad kerdezni mi a gond? Sok sikert.
Vagy kerdezd meg Schneiderne Dioszegi Eszter szopt. tanacsadot, nlc tanacsadoi kozott.
Szurkolok Nektek.
Rahel
rahel
 
 


meg valami Zsuzsa....
nem tudom, voltal-e a heimpalkorhaz.hu/anyatej. ott vannak telefonszamok, foleg Bpesten, de ott is talan erdeklodheszt, videken merre lehet anyatejhez jutni
Rahel
rahel
 
 


utoljara...Zsuzsa
a babagond. konyvben, ha kaptal van egy lista az anyatejgyujtokrol, de a megyeben nincs talan ilyen, Vacon van, meg a Heim P.ban legkozelebb.
rahel
 
 


Zsuzsi, én is javaslom Ibolyt megkeresni, pláne, hogy a közelben lakik, ezért könnyebb akár személyes találkozót is kérni tőle. Nagyon sokat segíthet Kép

Zsuzsi
jamina
 
 


Kedves Kata,Rahel és Jamina! Köszönöm a tippeket! Egyébként Iboly volt az első, akit megkerestem, mert "ha már ő is azt mondja, hogy pótlás kell, akkor az biztos úgy van. Ügyhogy tartottam vele a kapcsolatot az első naptól kezdve és amikor kezdett a 4-5. napon már aluszékonyabb lenni Petike, és hát láttam én, hogy kevés az a tejecske, akkor kihívtam hozzánk Ibolyt és ő is azt mondta, hogy pótlás nélkül reménytelen, mert tejmirigy-elégtelenségem van. Magyarul, ha megfeszülök- vagyis ellazulok - akkor sem tudom csak én egyedül táplálni a kisfiamat. Úgyhogy Iboly adott pár telefonszámot, aminek segítségével eddig még meg tudtam oldani az anyatej-kérdést (Eszterlánc), de a valódi megoldás az volna, hogy itt a környéken találni Anyukát, mert hiába vagyok jogosult a TB-által kapott anyatejre, ha nincs kitől kapni itt a közelben(csak frisset lehet téríttetni). Eddig vettük, de az anyatej literje 1000 ft. magánúton és hát... most három hetesen is megugorja a napi 500 ml-t a fogyasztása. A tápszert pedig kerülöm, mint a leprást. A "nagy"lányom, az alig két éves tápszeren nőtt fel (mert hát akkor is ez volt a tejecskével, csak nem tudtam mitől) és most tejérzékeny, spec. diétás kaját kell neki főzni. Remélhetőleg oviig kinövi.Hát ez a gond. A heimpalkorhaz.hu-t feltétlenül megnézem. 1000 köszönet eddig is.

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Draga Zsuzsa , nagyon szoritok nektek, nagy dolognak tartom, hogy ennyi mindent megteszel, hogy ne legyen tapszer.
Regi idoben falukban volt olyan, hogy haztol hazig. Akinek volt a faluban anyatej odaadta masik anyukanak, a tejado mamanak meg fizettek erte. Nem volt vizsgalat, kozpont, stb. Egy idos vedono meselte.
Nekem 11 hos a kicsi, szopik jol, ha meg rengeteg lenne, ugy adnek, hogy segitsek. De most annyi, amennyit ker. Kereslet kinalat.
Ha van idod, kedved, jelezz, mi van veletek.
Rahel
rahel
 
 


Kösz Rahel, jól esik a jó szándék. Sajna a védőnő első kanyarban csak a nehézségeket ecsetelte, meg az ellenőrzésekkel fenyegetőzött, de aztán nagy nehezen belendült. Tej azóta is csak onnan van, ahonnan én szereztem (az Eszterláncon keresztül és pénzért). A doki nagyon rendes volt, ő is itt volt nálunk, amikor a Rózsa Ibolya felállította a "diagnózist" és rögtön adta is a receptet. Meg hát persze egyáltalán kijött hozzám, annak ellenére, hogy nem kórházban született Petike. Majd folytatom, most sír Öcsike, "cicire magyar!!!"
Üdv.Zsuzsi.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsuza, nekunk is Petink van. A tietek nem korhazban szuletett, ha jol ertem? Otthonszules volt?
Rahel
rahel
 
 


Zsuzsa!

Ezt már én is akartam kérdezni, amit a Rahel. Otthonszülés volt?

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Szilvi, Jamina, Brigi, Kinga, Ildi és a többiek!
Nagyon eltüntetek! Mi van veletek?
Erre már nem is jártok?

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok,

Kata, dehogynem, csak már megszoktam a másik egomi topicot, azt nézem percenként, h. írt-e már vki, Kép de át lehet szokni ide is.

Zsuzsi, gratulálok a gyerekekhez! Sajnos nem tudok senkit, aki tudna nektek tejcit adni, de kérdezősködöm majd. A dokitok sem tud mondtani senkit? Megkérdezhetem, h milyen tápszert kaptatok a lányodnál?
Engem is nagyon érdekel, h. otthonszülés volt-e nálatok.

Rahel,
ugye neked kellett a recept? nem felejtettem el, csak szőrén szálán eltűnt a könyvem. Igyexem megkeresni, v. kölcsönadtam?? hm....

I.
ilduska
 
 


Ildus, en kerdezgetek receptet, bar a mult havi Kismamaban is volt egy. Mindenkeppen szeretnek vmi tortat, ami 1 evesnek valo.

Zsuzsa, mennyit tejre van amugy szuksegetek egy nap? Teljes napira kb? Vagy csak kiegeszitesre.
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!!
Vagyok ám,csak olvasgatok,mert többre egyenlöre nincs idöm,de tényleg!!!!!
Örülök nagyon,hogy egyre többen vagyunk!
Jövök,ahogy tudok,puszi mindenkinek!
Vigyázzatok magatokra,és a babákra!!!Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Először is tényleg otthonszülés volt, és nagyon szép élmény...már nem hiába éltem. Szerencsés vagyok, hogy megtehettem. Szívesen írok róla, ha érdekel Benneteket.

Ilduska! Zsuzska lányom a Mildibé HA tápszert kapta, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a férjem és én sem igazán jól reagálunk a tehéntejre, úgyhogy nem csupán a tápszer lehetett az allergia kiváltó oka, egyéni hajlam is van bőven (bár mi szülők is tápszert kaptunk...a kör bezárult).

Tényleg van másik egomi topic?

Rahel! Nekünk most napi 600 ml körül kell tej, lényegében csak pár korty van a cicimben, tényleg csak elalváshoz elég, pedig KisPeti szívta mint az ördög, és hál'Istennek még most is, pedig cumisüvegből etetem. Megpróbáltam az SNS-t, a szoptanít készüléket is, de olyan sokáig szívta üresben a mellemet, hogy nagyon fájt, így azt elhagytam, most ott porosodik. Tényleg, ha vkinek szüksége van rá én eladnám, csak egy-két napot használtam és bőven engednék a borsos bolti árból.

Rahel, ugyan nem engem kérdeztél, de megkeresem Neked azt a receptet, ha akarod, amit Zsuzskának csináltam az 1. szülinapjára, vmi egybesült túrós meggyes csokis torta volt a Lajos Mari-Hemző Károly tortáskönyvéből. És van egy receptem a tejérzékenyeknek való szakácskönyvben is, az zserbóra hajaz. Érdekel vmelyik?

Zsuzsi most a Gryllus V. Maszkabálját nézi DVD-n, zabálja, nem lehet kikapcsolni! Szerintem is nagyon klassz. Megvan vkinek?

Üdv. Zsuzsi.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Kinga,
édi ez a kép!

Zsuzsi,
Naná, nagyon várjuk a szüléstörténetet!
Azt a tápszert nem ismerem, nekünk Aptamil HA nevűt írtak fel a kórházban, végül az Anyósom itta meg, ő sem bírja a tejet. Van most vmi új a milupának, amiben vannak gyomornak jó baktériumok. Persze teljesen megértem, h. nem mersz adni. Bent a szülészeten sem tudnak segíteni? az összes védőnőt meg kéne kérdezni, nem igaz, h. nincs senki akinek sok a teje és mostanában szült!?
Az én fiam 3 hónapos, és olyan kis éhenkóri, h. estére már bizony nem elég. Lehet kapni a patikában Urtica Urens 5 CH nevű homeopátiás szert, ami tejnövelő, ha ez sem segít nekem is kell tápszert választanom.
A másik topic, amin szoktunk írni, az itt van a babaneten, csak a szülészetek, kórházak címszó alatt.
Nekünk megvan a Maszkabál és NAGYON JÓ!
ilduska
 
 


Csajok!
De jó, hogy végre idetalálaltatok!

Zsuzsi! Engem is érdekelne a történet! Azt szabad tudni, melyik doki vezette le a szülést?

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Zsuzsi! Engem érdekelne a túrós-meggyes-csoki torta! Kép

Kép
Kép
kata_77
 
 


SziaSztok!

A tortára én is vevö vagyok!!KépKépKépKép

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Zsuzsi, szivesen fogadom a receptet. Az en Petim meg tejtermeket nem kapott, tojast sem. Ezert agyalok a kis tortajan. Januarig meg van idom.
Van egy baratnom, akinek hasonlo gondja volt, noha nem orvos allapitotta meg. Azt mondta, szopiztatta a babat, volt hogy fel ora mulva jott a tej. Par csepp napkozben.
Most meg van anyatejetek? VAgy mar mast kell adni.
Engem is nagyon erdekel az otthonszulesed.
Nemreg tudtam meg, Hollandiaban ez a termeszetes. En nem tudtam. Velunk egyidosek otthon szulnek, ott a szuleszno, nincs korhaz, stb. En amikor olvastam a Baba valaszol, akkor gondolkodtam ezen sokat.
Ildus, ez a tapszeres mondat az anyosodrol jol hangzik. Reggeli mosoly...Ildus, ugye te voltal a szopis csoportban?
Tobbiek hogy tudjatok megoldani a karacsonyi keszulodest baba mellett? Nekem kicsit nehez, nagymamak nincsenek, ferjem dolgozik, stb.
Ismeri valaki az Anya,tanits engem c. konyvet?
Talan ennyi eleg a kerdesekbol.
Szep napot mindenkinek.
rahel
 
 


Sziasztok,

Rahel,
És ha tudnád hogy izlett az anyósomnak a tápszer, teljesen oda van, h. milyen finom, pedig szerintem még a szaga is rossz.
Bizony, voltam a Játszin.
Mi a lányommal szombaton együtt fogjuk sütni a mézeskalácsot. Sok formát csinálnuk és a nap fénypontja, mikor elkészül a mézeskalácsház, sok-sok cukorkával a tetején.
Múlt héten adventi korszorút is szerettünk volna készíteni, de ez elmaradt a sok teendő miatt, de próbálunk mindent együtt elkészíteni.
Kisbabával egyedül nehéz a készülődés, férjed hétvégén is dolgozik?
Megvan a könyv, de igazából kicsiknek nem ajánl olyanokat, amit magunktól ne jutna az eszünkbe. Dorkám szereti, mert feladatok vannak benne, mindig mondja, h. olvassam mit kell csinálni, ő pedig csinálja. Õ nagyon szereti az ilyen jellegű dolgokat, itthon tonna számra állnak a foglalkoztató könyvek, megvesszük és aznap kész az egész, aztán vehetem a következőt.

Kata, ha szabad megkérdezni, miért mentek a Heim Pálba? A játszira felmentek mikulásozni?

Úgy izgulok, oltásra kéne mennünk ma, de valahogy nem akaródzunk elindulni.

I.
ilduska
 
 


Sziasztok,

n is vagyok. Főleg olvasgatok, mert időm nem sok van. Barnuska egyre kevesebbet alszik, a Marci pedig már szinte semmit (okt. volt 2 éves!). Így csak amikor egy kicsit elmélyed a játékban idelopakodok. Ha észrevesz itt, akkor rögtön a gyerekoldalakat kell nézni.

Zsuzsi, ez az otthon szülés engem is érdekelne. Lehet, hogy nekem is ezt kellene legközelebb választanom. A Marci 2,5 óra alatt született, a Barnus meg 18 perc alatt. Úgy indultunk el a kórházba, hogy se a férjem, se apukám (aki a Marcira jött vigyázni) nem nagyon hitte, hogy indulni kell. Én sem, de valami furcsát éreztem és úgy voltam vele max hazaküldenek. Mikor beértünk 17.42-kor megvizsgáltak és azt mondta a doki, hogy ebből már ma baba lesz. Persze ő kicsit későbbre gondolt. Burkot reppesztettek és felrakták a CTG-t. Ekkor jött kb 3-4 fájás, amikor szóltam a férjemnek, hogy hívjon valakit, mert WC-re kell mennem.- A doki azt mondta előbb megnéz, hogy nem a baba feje nyomja e csak. De már nem bírtam felállni a székről. Innen felgyorsultak a dolgok. Rohanás be a szülőágyra, közben jött még 1 fájás, aztán ahogy felfeküdtem már nyomni kellett és 3 fájásra kint volt a baba. Pontosan 18 perccel a megérkezésünk után. Utólag jobb volt így, de az az 5-10 perc rosszabb volt mint az első szülésem. Ha ez a tendencia folytatódik a következőt akaratlanul is otthon fogom megszülni.
Sajnálom, hogy a szopival ennyit küszködtök. Az én kisfiam most 8 hetes és nekünk már beállt a kereslet-kínálat. Az elején még fejtem, de most már nincs mit. Viszont az Urtica Urens nekem is bejött, amikor úgy tűnt kevesebb a tejem. Próbáld meg hátha. Nem is egy egetverő összeg (400 x ft).

Mennem kell, hiányolnak a fiúk.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok! Örülök, hogy érdekel Benneteket a szülés. Szívesen leírom, csupán azt nem írhatom meg kedves Kata, hogy melyik orvos vezette le a szülést, ugyanis először is nem ért oda, másodszor pedig nem orvos, harmadszor pedig ha levezette volna és orvos volna, akkor főleg nem írhatnám meg, mert eltiltanák a hivatásától. Esetleg e-mailben írhatok bővebbet ha akarod.

Szóval elég gyors volt, mint a fentiekből kiderül. Én is olvastam a Bába válaszolt és lényegében abból készültem fel a szülésre meg a Geréb Ági egyhetes tanfolyamán. Én mindig is otthon akartam szülni, már az elsőt is de bolond fejjel hagytam magam lebeszélni,merthogy nem biztonságos. Na, az első szülésem nem igazán tetszett, vagyishát éreztem hogy ennek nem ilyennek kéne lennie. (inditott,gyorsított, csecsemőosztályon eldepressziósított).

Végül elhatároztam, hogy utánajárok alaposan hogy is megy ez és kiderült, hogy nekem (zavartalan terhesség, semmi extra) biztonságosabb, mint egy kórházi szülés. Úgyhogy a döntés megvolt.

Nov. 5-én este 10-kor 8 percessel kezdtem és citerázott a lábam, egyszóval berezeltem, de rájöttem, hogy ez klassz, ugyanis a tesóm budai lakásában akartam szülni, hogy ha menni kellene kórházba, akkor ne az egomiba kelljen menni. Ugrás be a kocsiba, kesztölci elágtól sürüsödő fájásokkal, a kanyarokban kilengett a pocakom, az tényleg nem volt jó érzés, de a fájásokkal jól bírtam, tudtam, hogy baj nincs, csak a baba jön ezerrel. Buda, végállomás, parkoló sehol. Vészvillogó ki, két fájás közt nyomás fel a másodikra. Na épp felértem, be a fürdőszobába, csapot kinyitottam, engedtem magamnak vizet. Férjem közben parkolt. Éreztem, hogy most kimaradt egy fájás...tuti, akkor le tudok vetkőzni. Anyaszült pucéran ért a felismerés, hogy most egy nagyon durva jön, pattantam a kádba és (na ekkor tényleg berezeltem egy pillanatraKép tolófájás!!!!, jesszus x még sehol, nem is szóltam neki, annyira szültem. Férjem cuccolt felfelé.De aztán azt gondoltam, hogy nagyon jó, hát mindjárt vége is, meglátom a gyerekemet. Még egy fájásban vissza tudtam tartani Petikét, de a következőre kinn volt a feje. Férjem ekkor ért fel, jól meglepődött, gondolhatjátok. (uramistenmostmitcsináljak??? - ne csinálj semmit csak tartsd meg a fejét a víz felett!!!) Következőre kinn volt a válla, megérkezett x és kivette a "maradékot", a lábait. Petike a hasamra. locsolgattuk a fejét, lekapcsoltuk a villanyt és gyönyörködtünk. Aztán kezdtünk fázni. Peti Nagypetihez, megszültem a lepényt és x összevarrt. Mert ugye nem ért ide és nem tudott gátat védeni. De nem volt vészes és tényleg könnyebben gyógyul. Nem is vérzett.
és éjfél lett: 120 perc röviden.
Egész éjjel ott szuszogott Petike egy törölközőben mellettem és alig vártam a hajnalt, hogy végre napfényben láthassam a kisfiamat.... gyönyörű éjszaka volt...

És az irataival sem volt semmi gond, mindenki rendes volt és inkább meghatódtak az otthon születéstől, mintsem akadályokat gördítettek volna elénk.

Köszönöm, hogy elolvastátok.

Közérdekű info: TORTARECEPT!!!


sokáig eláll biztos siker elkészítési idő: 2 óra.
18 szelethez:
2 üveg meggybefőtt, kb. 700 ml töltőtömeg összesen), vagy 1 kg friss meggy.
1 dl tejszín, 1 ek. csokoládéforgács, citromfűlevélkék
A tésztához: 100 g étcsokoládé, 200 g finomliszt, 1/2 tasak sütőpor 6 g, 150 g lágy vaj/margarin, 140 g cukor, 1 tasak vaníliás cukor 10 g, 1 csipet só, 3 tojás, 5 ek. tej
Az öntethez: 100 g lágy vaj/margarin, 120 g cukor, 1 tsak vaníliás cukor (10 g), 500 g félzsíros tehéntúró, 2 dl tejföl (20%-os), 3 tojás, 1 cirom reszelt héja, 1 tasak vaníliás pudingpor.

1. A meggybefőttet leszűrjük, alaposan lecsepegtetjük - ha friss meggyből készítjük azt megmossuk és kimagozzuk. Egy 28 - 30 cm átmérőjű kapcsos toraform alját és oldalát kibéleljük sütőpapírral.
2. A tésztához a csokoládét apróra felkockázzuk, ne legyen túl törmelékes, mert sülés közben elolvad, és megfesti a tésztát!. Összekeverjük a lisztet a sütőporral. A vajat/margarint habosra keverjük a cukorral, a vaníliás cukorral és a sóval. Egyenként beledolgozzuk a tujásokat, majd több részletben a tejjel váltakozva a sütőporos lisztet, végül a csokoládét, és a tortaformába simítjuk. A sütőt előmelegítjük 180 fokra.
3. Az öntethez a vajat/margarint habosra keverjük a cukorral és a vaníliás cukorral. A túróhoz adjuk a tejfölt, botmixerrel finom, egynemű péppé turmixoljuk (így a túrót nem kell áttörni). Egyenként belekeverjük a tojásokat, aztán a reszelt citromhéjat. 3-4 kanállal kiveszünk belőle, egyenletesen elkeverjük a pudingporral, majd a krém egészéhez adjuk, amelyet több részletben összedolgozunk a vajjal/margarinnal, végül a csokoládés massza tetejére öntjük-simítjuk.
4. Tetejét sűúrűn megszórjuk a meggyszemekkel, és középső bordamagasságra állított rácson 1 1/4-1 1/2 órán át sütjük (tűpróba) - ha nagyon pirulna a teteje, alufóliával letakarjuk, de át kell sülnie! Kivesszük a sütőből, és a formában hagyjuk teljesen kihűlni - a magasra sült torta hűlés közben jócskán összeesik, ez a természete!
5. Tálaláskor leemeljük a tortáról a akarikát, lehántjuk róla a sütőpapírt, aztán két tortalapáttal csinos deszkára vagy lapos tálra emeljük-csúsztatjuk. A tejszínt kemény habbá verjk, sima csőrbetéttel ellátott habzsákba szedjük és halmocskákat nyomunk belőle a torta tetejére-közepére. Megszórjuk csokoládéforgáccsal, és citromfűlevélkével vidámítva kínáljuk.

Rahel!

A zserbótortát is megnéztem, valóban tej és tojásmentes, de tápszerrel írja, hogy készítsük. gondolom az helyett az anyatej vagy víz még jobb. Mi egyébként szójatejport szoktunk használni ilyen esetekben és kakaókészítésre.
Na ezt a receptet majd legközelebb írom le Neked, mert elég hosszú és már zsibbadnak az ujjaim.
Anyatej egyébként még van, de intenzíven keresek vkit akitől frissen hozhatnám naponta!
Az Anya taníts engem nekünk is megvan,kölcsön kaptam de még nem nagyon használtuk. Miért, jó?

Ilduska! Nagyon klassz amit írsz a készülődésről! Már attól, hogy elolvastam narancsillatot érzek...meg fenyőgyanta illatát...
A tápszeres sztorin jót kacagtam, de én nem adnám semmi pénzért az anyósomnak, ugyanis nagyon jól főz és még aranyos is, és még segít is, nagyon szeretem...

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!
Brigi
örülök hogy jol vagytok,és hogy irtál!Kép
Rahel
a tápszeres sztorid nagyon joooo!KépKépKép
Zsuzsi
gyönyörü a szülésed története!!!irigyellek egy picit érte,szép élmény lehet ez Nektek a pároddal!!Kép
a tortareceptet köszönöm én is,biztosan kiprobáljuk!

Sziasztok:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Zsuzsi,
Fantasztikus szülés!!! és hogy te milyen bátor vagy!! v. én vok félős? Nekem pont az volt a bajom, h. mi lesz, ha nem érünk be a kórházba. (Bp-en szültem)
AZ ÉN ANYÓSOM IS ARANYOS! A tápszert ő kérte. Mondtam, h. ezt én kidobom, mie ő: arról szó sem lehet, teli van vitaminnal, majd megissza! és elvitte és megitta. Kép
ilduska
 
 


Zsu,
koszi, hogy leirtad a szuletestortenetedet. Egyedi, pedig a legtermeszetesebb. Ha jol ertem, nem orvos volt ott. Te teljesen megbiztal benne?
A baba valaszolt olvasva vegig azon gondolkodtam, a babak tudtak valamit, amit sok mai orvos nem...
amikor en emlitettem a malnalev. teat, a doki nezett, o meg nem hallott rola. Nem tudom elhinni...mindegy, ittam, konnyen szultem.
Vegul is volt terhesg. orvosod, vagy nogyogyaszod?
Nem tudom manapsag vannak-e ilyen beallitottsagu orvosok...
A konyv amit mondtam, Anya tanits engem, mindenfele feladatokat tartalmaz, fejleszto jellegu, na nem annyira komoly. inkabb csak otletek kisiskolas korig.
Zsuzsa most mar akkor 1 honapos a kicsi?
Emailen el lehet erni teged? raahel@freemail.hu
rahel
 
 


Zsuzsi! A szülésed csodálatos lehetett! Ahogy olvastam, teljesen átéreztem, tényleg irigylésre méltó! Kép

A könyv szerintem is jó, de a piciknek szóló feladatok könyv nélkül is eszedbe jutnak!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Ildi!

Mégsem 5.-én, hanem 6.-án megyünk a Heimbe, mert a Picinek szívzöreje van, de ha időben visszaérünk szerintem megyünk.
Ma voltunk a Zöldházban a Mikulás fogadóóráján és kicsi lányom meg sem mert szólalni, így az 5.-ei Mikulás ünnepségre nem megyünk.
Viszont holnap is lesz még Mikulás Hivatal ( délután 4-5-ig ) és érdemes elmenni, mert nagyon érdekes. A Mikulás egyenként beszél a gyerekekkel és a látogatás végén egy névre szóló lapot is kapnak, amit a csizmába kell tenni, hogy a Mikulás tényleg lássa, hogy jár nekik az ajándék.
Aki teheti, menjen el!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!

Ilduska! Jó hogy a Te anyósod is aranyos. Hiába, jól kell tudni férjhez menni!
Egyébként én úgy tudom, hogy ha egy szüléssel gond van (vagyis kórházba kell menni) akkor az a szülés leáll...ergo van idő kórházba menni. Ha pedig egy szülés halad, akkor nincs szükség kórházra. Kanadában is otthon szülnek, mert ott van hol 8 órára van a kórház. Viszont egy mai bába jóval felkészültebb, és több mindent tehet, mint a régi bábák. A régi tudást pedig gyűjtik.
Brigi! Az urticat kipróbáltam, végülis a nagyon kevés tej helyett sokkal jobb a kevés tej. Az Iboly mondott még egyet, nem tudom, ismered-e: a görögszéna mag is hatásos. Jó nektek, h. csak szoptatsz! A 18 perc szülés lenyűgöző. Tényleg kis híján otthon szültél!
Rahel!
Jártam terh.gondozásra a Zámborihoz, de nem világosítottam fel, igaz sokáig én sem tudtam, hol kötök ki. Utólag elmondtam, kulturált volt. De hogy ilyen beállítottságú, lenne azt kétlem.
A bábák tényleg többet tudnak mint azt általában gondoljűk róluk. Ma 2,5 bába vam Mo.on. Nem tűnik soknak, ugye? És irtja őket a hagyományos orvoskamara, ahol tudja...

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsuzsa,
a gorogszenarol en is hallottam.
Kozben eszembe jutott egy amerikai baratnom,aki otthon szult, mert nem volt ido bemenni, a mento nem jott, csak a ferje meg az anyosa volt. Nem birt mozdulni a furdoben, a kicsi meg jott. Talan akkor jott szakember, amikor mar elvagtak a koldokzsinort.
Nem tudom, biztos olvastad a babas konyvben a gabonas akarmit, ami allitolag rengeteg vitamint tartalmaz. En is csinaltam, de nem tudom tenyleg tejserkento-e vagy csak vitamin.
MIndenesetre orulok, hogy tenyleg elhittem, kereslet-kinalat. Van eleg. Igaz gyakran szopik, pedig mar lassan sutom a szulinapi tortat.
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!

Itt egy kép a "nagylányomról", Zsuzskáról. Igazi Mikulásváró kép, nem?
ZsuzsiKép

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok,

Kata,
Voltunk mi is a Mikulásnál. Köszi az infót. Az én lányom sem szólt egy szót sem, de azért megmutatta, hogy hány éves. Kép Aztán jöttünk haza és kérdezte: beszélünk arról, hogy ez a mikulás igazi volt vagy nem? Mondom: beszéljünk, szerinted ez az igazi volt? Mire Õ: nem, ez egy beöltözött ember, mert ennek varrott volt a ruhája és a szakálla. Kép Hát ennyit a mikulásról.... Magyarázkodtam, h. hát tudod, a mikulásnak vannak segítői és azok jönnek ide, merthát szegény nem bírja egyedül, de láthatólag kételkedett a mondatomban...

Zsuzsi,
Nagyon ari a leányzó!
Hol lehet kapni ezt a görögszéna magot, v. mi a szöszt? Szerintem ez a csalán (urtica urens) nem hatásos nagyon, pedig még hittem is benne. Meddig kell szedni, hogy végre érezni lehessen a tej növekedését?
Tokodon, Altárón v. Üveggyárban laktok?

I.
ilduska
 
 


Brigi!

Az Expressz szülésedhez még annyit, hogy ha tényleg otthon rekedsz, akkor annak az lesz az előnye, hogy senki nem repeszti meg a burkot, és ha leszel olyan mázlista és magától sem reped, meg, csak közvetlen a kitoláskor(mint nekem), akkor meglepően kellemes élményben lesz részed ahhoz képest, amit a burokrepesztés után éreztél a kórházban. A Zsuzska születésénél nekem is megrepesztették a burkot és azok valóban fájdalmas kontrakciók, annak ellenére, hogy lassabban zajlott a születés. Petinél pedig maga a burok megrepedése a kitolási szakban, hogy hogy is mondjam... le merjem-e írni, de az szinte kéjes érzés. Egyébként ezt nem csak én mondom, a Rahel által említett Bába válaszolban hasonló tapasztalatokról számolnak be más otthon szült kismamák is.

Most csak ennyi, nagyon be vagyok havazva.

Üdv mindenkinek, Zsuzsi.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Látom, Ti is be vagytok, havazva...
Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi
édi nagyon a kislányod!KépKép
Benneteket is megviselt a "mágneses vihar"a babáitokkal??Nekem napok ota fáj a fejem,a Balázs pedig nagyon nyügi...gondolom ettöl..KépKép
Karácsonyi bevásárlásal hogyan álltok?Mi még sehogy sajna,majd talán a jövö héten sikerül elintézni végre.De nagyon várom az ünnepeket,imádom a sok rohangálás és hajcihö ellenére is!!KépKép
Csak azért szurkolok,hogy végre legyen fehér a karácsony,mert akkor az igazi!
Na megyek,mert még nem is vacsiztam,szép jo éjszakát mindenkinek,puszi:
Kinga
Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy beköszönök,én tatabányai anyuka vagyok,és csak a tothzsuzsitól szeretném megkérdezni,hogy sikerült anyatejet szerezni valahonnan?

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Szia Ilduska, a görögszéna magról sokat nem tudok, megvettük és nem használtam el, csak a homeos bogyót szedtem, de mint fentebb írtam, az én gondomon ez nem segíthetett, talán Rózsa Iboly többet tud erről.
Egyébként Tokodon lakunk.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Szia Cseriviola!

Van is meg nincs is anyatej, mert akitől a TB-n keresztül sikerült kapni, na abba belekötöttek, mert Győr mellett laknak, úgyhogy onnan már nem val.színű hogy kapunk. Úgyhogy még mindig keresek tejadó Anyukát.
Talán ismertsz valakit?

Előre is köszönöm:

Zsuzsi.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


edeeee43344444444434343w3222qqqqqqq2qqaaaw33wfeq0EWE6ZUZSRR1

Sziasztok!

Zsuzska lányom is írt nektek, h0a 6v778vaila6ki qle tudj9a fordítani, akkor szóljon!

Szövegelése menet közben: jevelet íjok, jevelet íjok, mamának, papának. anyának dóga van. Dógom van, jevejet íjok. kész isz van, tudod, tudod, enyém enyém.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Karácsonyi ünnepséget szervez jövő szerdán (dec. 14) a szakmunkásképzővel szemben, a Budai Nagy Antal lakótelepen az MSZP és a Fiatal Baloldal esztergomi szervezete. Az este hat órakor kezdődő ünnepségen ajándékokkal és meglepetésekkel várják az érdeklődőket a szervezők.

A karácsonyi vásáron járt valaki? érdemes kimenni?
jamina
 
 


Hol van karácsonyi vásár???
(Jól tájékozott vagyok??? KépKép)
Gi
gi_anya
 
 


Szia Tóthzsu!

Sajnos nem tudok segíteni anyatej ügybenKép
A győri tejadó anyuka miért nem jó?
Felhívtad múltkor a védőnőmet/Borka Lászlóné,Marikát?/?

Szia.Erika

cseriviola
 
 


Szisztok! Ide is bekukkantok!

A vásár engem is érdekelne, merre van és miket árulnak?

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Jaminaaaaaaa!

Hol az a vásár???

Gi
gi_anya
 
 


jamina
 
 


Szia Cseriviola!

A győri anyuka azért nem jó, mert csak frissen fejt anyatejet támogat a TB, és nem hiszik el, hogy naponta hozzuk a 3 dl anyatejet. Ami egyébként azért három deci, mert csak ennyit fizet ki a TB az Anyukának és nem írhattunk le többet.A védőnődet még nem hívtam. Most Táton próbálkoztam, az van a legközelebb, ott dec. re sok babát várnak.

Gyertek máskor szopis csoportba!
Kevesen voltunk!

Mindenkinek üdv!
Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: