Új privát üzeneted érkezett!

Angi: Azért kell szódabb a csevapba, hogy felfújja. Egyébként az igazi csevap bárány, sertés és marha húsból van. Én személy szerint utálom a bárányt ezért mi is csak gyesznós,marhásat szoktunk vételezni. Ha össze vannak keverve az alapanyagok, kolbásznyomón szokták kinyomniKép Attól lesznek szép egyformák és az jó összepréseli a masszát ezért nem esik szét. Ja és kisebb lyukú darálón van ledarálva, mint amit pölö a tecsóban vett darálthusi...
És akkor Istenifinom, ha faszénparázson van megsütveKép És finomra vágott vöröshagymával, puhakenyérrel, hmmmmm nyamiiiiKép Hát az valami fenomenálisKépKépKép Leönteni (garatban) egy pohár jéghideg sörrel...KépKép jajj Istenem!!!

A Petöfi Sanyi sgton nyílt egy burekes, Isteni burek van, igazi szabadkai ízüKép!

Jóéjt
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ma csak stahl féle gulyáskrémes tészta volt.

Most meg főztem holnapra krumplilevest, illetve előkészítettem a rizsfelfújtat. Szóval holnap ezek lesznekKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Olyan brutál finom lett a krumplileves, h ma este Én már nem tudtam belőle enni, illetve csak a Virág maradékátKép)). Ami nem volt sok, mert zabálta, pedig nem is szereti a krumplit:D

A rizsfelfújt hatalmas gyönyörűre feljött, azt is zabbantották, abból Én már egy morzsát sem tudtam enni este, vigyáznak az alakomra, tökjóóó.

Úgyhogy holnap is krumplilevest kell főznöm, jó mi? Kép

.:Angi:.
angiszeged
 
 

 
 

Angi, leírnád ennek a krumplilevesnek a receptjét, most már én is megéheztem rá!Kép
Köszi.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Heti kajánk:
P: tárkonyos pulykaraguleves, palacsinta
Szo: krumplileves, aranygaluska
V: zellerkrémleves, brassói
H: vasárnapi zellerkrémleves, krumplistészta
K: borsóleves, rakott karfiol
Sze: Húsleves, nem emléxem mi volt még Kép.
Cs: Tegnapi húsleves, zöldséges csirke ***
P: Gulyásleves, egérke

*** Zöldséges csirkemell:
1 csirkemellet felkockáz, 5-10 percet olajon pirít, só, bors, kivenni.
Ebbe a serpenyőbe: 4 csomag újhagyma (Gergő kapott egy boltosától egy csomót) felkarikázva, 1 piros kaliforniai paprika kockára, 10-15 bébirépa (Kép), pár szem brokkoli.
15-20 percig együtt, majd a csirkével pároltam.
Majdnem a végén fűszerek: szójaszósz, csipet: bazsalikom, oregano, kakukkfű, a végén rozmaring. Ezt rottyantani, majd belevágtam 1 csokor petrezselyemzöldet. Rizzsel toltuk Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti, egérkeKép???

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika! Jaa, semmi, de semmi extra, sőt, épp az a lényeg sztem, h nem szabad elnyomni semminek az ízét ebben fűszerekkel.
Hagymát párolok oliván, rádobom a krumplikockákat (és ez fontos krumplipaprikásnál, krumplistarhonyánál is), hogy víz nélkül zsírján párolom a krumplit (anyósomtól tanultam anno), így frankón kijön a krumpli íze. Illetve ilyenkor kell beletenni a babérlevelet, amit érdemes fakanállal odanyomni az edény aljára, hogy jól kijöjjön az íze. (utána is mindig rápakolok krumplit, h nyomja lefelé)
Ezen kívül csak só, bors illetve őrölt kömény megy bele, meg persze leveszöldség (zellert ebből kihagyom), 1 paprika, 1 paradicsom (Nekem fagyasztott, de lehet üveges lecsó is).
HA picit puhult a krumpli, illetve a zöldségek, akkor megszórom kevés liszttel, illetve pirospaprikával, majd felöntöm vízzel, hogy épp ellepje. (szóval elég sűrű leves lesz ez)
Készre főzöm, 2evőkanál tejfölt, vagy főzőkrémet elkeverek benne. EnnyiKép. Egyszerű és nagyszerűKép

Írj már néhány vegakaját, illetve örülnék, ha írnád miket főzöl mostanság. Húsmentesebb, zöldségers kajárka vágyom.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, köszi a receptet!
Ok, megpróbálom ezentúl írni, mit főzök.
Előrebocsátom, hogy egyszerű ételeket szoktam általában csinálni, csak időnként van energiám újítani. Mondjuk mostanában épp olvastam/ok több receptkönyvet is, így lehet lesz majd pár új is, majd beszámolok róluk. Egyébként meg az a helyzet, hogyha nem eszik húst az ember, más ételeket fog kívánni, hogy minden szükséges tápanyagot megkapjon a szervezete. Ezért nálunk majdnem minden nap van valamilyen hüvelyes kaja, általában leves. Ezeket nálunk mindenki szereti.
Heti menünk:
H: zöldbableves, zöldséges párolt rizs, alma csatni
K: hétfői leves, morzsás karfiol
Sz: (SZOTE) sárgaborsó leves, székelykáposzta szójával(ezt ott nagyon jól csinálják, imádom), máglyarakás
CS:zöldborsóleves, tegnapi káposzta, túrós, meggyes pite
P: Tegnapi leves, kelkáposztafőzelék, bundáskenyér
Ez a fajta bundáskenyér nem tojásos, hanem fűszeres sárgaborsólisztes keverékből csinálok palacsintatésztasűrűségű masszát, abba mártom a kenyeret.
5 kanál sima liszt
5 kanál sborsóliszt
só, mokkáskanálnyi
kurkuma, mokkáskanálnyi
asafoetida(bioboltban kapható, ehhez nélkülözhetetlen), késhegynyi
víz, annyi, hogy palacsinta tészta sűrűségű legyen
Ezt a fajta bkenyeret szoktam még tökfőzelék mellé is sütni, nagyon szereti nálunk mindenki.


Ami kifejezetten vegás kaja, azokat indiai szakácskönyvekből veszem, de én se próbáltam még túl sokat.
Majd ha kicsit több időm lesz, írok le ezekből.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika,
ja, egérke.
7 dl tejet felforralni, bele 70 dkg liszte, majd egyenként beledolgozni 5 tojást. Bő olajban kisütni: kanállal szaggatni egérkeformát.
Allergiabomba Kép
Kitolófánknak is híjják. Asszem kitolófánkot mondott Mamim.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ez volt a mai ebéd:
Vokkban készült, csirkemell kockára vágva, megpirítva, rá répa, borsó, tejfölös habarás és kész! Külön csináltam vajas galuskát köretnek.Krumplisali volt mellé (jó borsos hagymásKép) És csontleves!

Kép

Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


ez aztan a dietas kaja
ez biztos jo a virusodnak, szaporitsad is, meg nem jartal szeged osszes jatszoteren meg aruhazaban osztani a bacilusaidat

ha eddig nem ment a hasad ezutan az osszeallitas utan garantaltan fog Kép

viszont eselyes h sok tejed lesz tole kemeny munka az apasztas biztos reckirozod ezzel? Kép
sajnálom
 
 


bocs de a családnak ennie kell, muszáj hogy fözzek....és ez volt a kérés

a többihez meg semmi közöd

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


sziasztok csajok, lenne egy kérdésem:
spárgát hogyan készítetek? vannak-e spárgás receptjeitek?

panu
panu
 
 


Panu:Mi nem szeretjük a spárgát,nem szoktam csinálni, de ezek állati jól hangzanak:

http://195.184.19.155/mindmegette/index.php?apps=valogatas&valogatas=66

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hú csajok!
A babanet megbízhatatlansága miatt kicsit hűtlen lettem, de megbántam. Kép

Angi!
Képzeld, nálunk a krumpli levesben van szalonna!

Csevap, hát tényleg isteni finom és bizony jól mondja Enikő 3 féle hús kell bele.

Csajok, ajvár receptetek nincs? Ugyanis az való igazán a csevaphoz.

Jelenleg amúgy a muffinsütésbe ásom bele magam. Ismeritek?
www.muffin.lap.hu

Nóri
norcee
 
 


Mákosguba:
Nálunk nem kiflivel dívik, hanem saját kelesztésű tésztát sütök olyan felvágott kilfire emlékeztető formában. Sokkal finomabb, és hetekig elál, nem baj ugye, hogy kiszárad, mert tejjel úgyis leforrázzuk.

Amúgy én is imádok főzni! Kép

Nóri
norcee
 
 


panu,
én egyszer kóstoltam a spárgát, akkor nem ízlett.
Receptet nem tudok pont ezért.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Enikő, köszi a linket, azt ismerem Kép csak gondoltam valakinek van saját.

Kriszti, nekünk ízlett, tejszínes szószként. csak újítani akartam.

panu
panu
 
 


Angi!
Csak, hogy tudd, megfertőztél engem!
Elkezdtem muffint sütni. Ma már 2 adagot sütöttem. Kép

Nóri
norcee
 
 


Nóri! heheKép))

Milyeneket? Nálunk most a csokiskókuszos a nyerő.

Hétvégén nagy dőzs volt, Anyuéknál 35fős ebéd, még most is azt esszükKép.
Tegnap apósoméknál ebéd, ottse maradtunk éhesekKép))

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, jó kis muri lehetettKép

Íme a mostani kajáink:
SZ: borsóleves, kacsasült,rántott cukkini, párolt lilakáposzta, sültkrumpli(nagymamámnál)
V: sárgaborsóleves füstölt sajtgombóccal, rántott csirkemell, rántott brokkoli, r.sajt, krumplipüré, céklasaláta(anyósnál)
H: lencseleves, rizseslecsó
K: zöldbableves, tarhonyáskrumpli, uborkasaláta
Sz: (Szote-ból)Daragaluskaleves, stíriai metélt, székelykápi kedvenc, rántott karfiol vegyeskörettel
Cs: savanyúkrumplileves, finomfőzelék, lencsefasírozott
Holnap borsólevest és tepsiben sült krumplit cukkinivel tervezek készíteni, esetleg még hozzá meggyszószt.
Tepsis krumpli cukkinivel:
Felkarikázom a megpucolt krumplikat, a kiolajozott tepsiben szétterítem az egészet, jól megsózom, rá a félbevágott zsenge cukkini, ezt is megsózom. A cukkinit bazsalikommal megszórom. Az egészet lefedem alufóliával, kb 1 órát sütöm. Ezután leveszem a fóliát és az egészet megszórom reszelt sajttal. Sütöm még kb 15-20 percet, és kész.

A sajtgombócos sárgaborsóleves nagyon ízlik mindenkinek, ezért ezt is leírom.(amúgy egy kedves ismerősöm receptje)
A sárgaborsót főzöm kb 3 óráig(lassú tűznél, előtte fél napot beáztatva), majd mikor már szétfőtt befűszerezem és belerakom a sajtgombócokat. Főzöm még kb 5 -10 percig és kész.
Sajtgombóc: kb 15 dkg füstölt sajtot lereszelek, hozzáadok kb 4 evőkanál lisztet, pici só, pici bors és annyi olaj, hogy összeálljon az egész. Az olajjal nagyon csínnyán kell bánni, nehogy túl sok legyen, mert akkor nem lesz finom. Kicsi gombócokat formázunk és mehet a levesbe.
Fűszerezés: só, már az elején
a végén: őrölt kömény kb kiskanálnyi
pici bors, pici gyömbér(de ez ki is hagyható).

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Ma finomfőzelék helyett végülis egresszósz lesz, sok lett volna a borsó meg a lencse együttKép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika. Ez a tepsis cukkini állati jól hangzikKép! Kár hogy apa csak húst hússal. Ilyen finom zöldségeket nem is szoktam csinálni, mert nincs kinek Kép
A sajtgombóc is zseniális! Isteni lehet!
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, tényleg finom, próbáld ki egyszer!
A tepsis cukkinit megoldhatnád pl úgy, hogy csak a tepsi kb 1/3-ába raknál cukkinit, a többi részébe meg valami vékony hússzeletet. Szerintem ennyi idő alatt az is megsülne .

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Enikő,
nincs gond a hüvelyesekkel, csak nem kell nagyot lépni Kép.

Erika,
tényleg jól hangzanak a kajcsik Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszta: KépKép Ez így vanKép

Erika: Husisat (tepsis csirke,pulyka krumplival..ilyesmi) szoktam csinálni, de a cukkininek a szagát sem bírja. Zöldségfélékböl csak a burgonyát,borsót,gombát,babot meg a zöldbabot eszi megKép! (sárgarépa, gyökér...stb levesbe okés, de fözelék vagy föételnek csak ezeketKép)
Úgyhogy nem valami változatos a repertoár ami az ételeinket illetiKép De azért szoktatom és megpróbálok alkotniKép. Eddig a zöldbabot sem ette meg, ez már haladás, hogy mostmár igen! Majd 10 év múlva már a cukkinit, meg a tököt is meg fogjaKép
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Erika: Nagyon jól hangzik a cukkinis és a sajtgombócos is! Kevencem a sajt, ki is próbálom a jövőhéten.

Gabi
inecsg
 
 


Hetikaja:

V: Husileves, rántott csirkemell, petrezselymes krumpli, meggybefőtt
H: Vasárnapi husileves, krumplipaprikás
K: Borsóleves, carbonara tészta (saját, nem zacsis Kép )
Sze: tárkonyos krumplileves, rakott karfiol
Cs: Gombócleves, szilvalekis gombóc
P: karfiolleves, bakonyi pulykamell, pirított tarhonya
Szo: zöldbableves, krumplistészta
V: szombati leves, óvári szelet, petrezselymes krumpli, almakompót

A petrezselymes krumplit régi krumpliból készítem: vékonyabb (nem nagyon) karikákra vágom - 1 kilónyit, fél vajat olvasztok + kevés olivát hozzá, rá a krumpli, kis só, alá kevés víz, majd fedő alatt puhára párolom. Ha kész, rá 1 csokor apróra vágott petrezselyemlevelet, fedő és 5 perc múlva kész. Olyan, mintha újkrumpli lett volna Kép.

Nóri,
régen írtál kaját!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hahó,
sehol senki?
Ez is befullad?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nálunk ma paradicsomleves és sült halacska az ebéd, burganyapürével. Apa még szombaton volt pecázni és fogott egy 1,5 kilós amúrt. Iszonyatosan el volt szállva magától, milyen ügyesKép Na szóval megpucoltam feldaraboltam lefagyasztottam. Most elökaptam mert itt vannak a szüleim. Pirospaprikás lisztbe forgatva, sütöttem meg! Isteni finom lett!
Apának meg ripropot sütöttem ö ugyanis utálja a halat (csak kifogni szereti)Kép

Rizsfelfújtat Ti hogyan csináljátok? Vagy ez volt már téma? A párom emlegette, hogy enne, de én még csak nem is láttam rizsfelfújtat.

Sziasztok

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
ráér holnap a rizsfelfújt?
Előkeresem a receptet, ma már illő lenne átadnom Gergőnek a gépet Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Enikő,
bocs, elfelejtettem (meg a kavintont is Kép), de bemásolom a szakácskönyvből - ahogy én készítem:
12 dkg rizs
fél liter tej
1 dl víz
2 tojás - válaszd külön
10 dkg cukor
2 dkg vaj
citromhéj,
vanília, v. van. cukor
mazsola ha szeretitek

A rizst felforralod a tejjel kevert vízben, bele cukor, citromhéj, majd ha kész, leveszed a tűzről és letakarod, meleg sütőbe teszed, h a szemek megduzzadjanak (én megfőzöm teljesen, nem tökörészek vele). Majd hagyod kihűlni.
A tojássárgáját vajjal kikevered, hozzáadod a kihűlt rizshez, majd egy kk lisztet és a felvert tojáshabot, mazsolát.
Jénait, v tepsit (2l-es) kivajazod, zsemlemorzsázod és beleöntöd a rizst, közepes hőmérsékleten 30 percig sütöd.

Tipp:
kicsit több tejjel megfőzni a rizst, hidegre hűteni (ne legyen olyan száraz, h bicskával vágni kelljen Kép, picit maradjon levesebb). Be a hűtőbe, csomó gyümölcsöt felkockázni (narancsot, citrusféléket NE), és belekeverni.
Tejszínhabbal királyság - Ez a gyümölcsrizs (gyümik helyett lehet befőtt is: meggy, málna, eper, ribizli, barack, banán, stb).

Jó étvágyat!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti drága!

Írok ide, jó? Kép Ha pár napig nincs balhé, megyek ám én vissza!

H: fasírt, zöldborsó fozelék, húsleves (ez fagyasztott, mindig jó nagy adagot fozök és a levét lefagyasztom, és csak fozök bele valamit. tészta, vagy zöldbab)

k: leves, mint hétfon
rántott pulykamell, rizs

SZ: rántott pulykamell, keddi rizs (sokat olvasztottam ki és másnap is sütöttem belole), leves nincs

Cs: sült csirke, krumplipüré, fincsi tavaszi sali (retek, hagyma, ubi, paradicsom, paprika, fokhagyma, cukros ecetes lével nyakon öntve)

P: tökfozelék (Jozsó is kap belole), bundás kenyér

Szombat vasárnap nem fozök, mert szüloknél kajálunk minden hétvégén. Kép
Vendég
 


Dancsi,
okés Kép.
Fincsiket főztél!

Nálunk:

H: pirított-tarhonyaleves, vasárnapi (óvári szelet) husi
K: krumplileves, Alfrédó tészta
Sze: karalábleves, tárkonyos-brokkolis-bébirépás pulykamell rizskörettel
Cs: tejfeles zöldbableves, rántott szezámmagos csirkemell, krumplipüré, meggybefőtt
P, holnap is, mert marad: Pulykából húsleves, resztelt pipimáj pirított tarhonyával, meggybefőtt
Vasárnap: Mamához megyünk, csülkös bablevest és fánkot "rendeltem" Kép.

Nem merek még zöldségsalikat készíteni, de amit leírtál Dancsi, nagyon megkívántam Kép. Csak én ecet helyett citrom levével savanyítok Kép.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Enikő,
milyen lett a rizsfelfút?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszta: Nem csináltamKép, mert szombaton nem nagyon voltunk itthon, vasárnap meg apa fogott pontyot meg kárászokat és egész délután azokkal vacakoltam.Kép Aztán persze az egész konyhát kisikálni...Kép Ezért úúútálom a halat. Amúgy meg imádom, filézett ponyhallét csináltam tegnap ebédreKép A kárászokat meg még vasárnap délután megsütöttem!

Ma zöldséges májgombócleves lesz. Meg még nemtudom milyen kocka sertéshús, vajas nokedlivel. Sztem wokkba megsütöm a husit, és feltuningolom valamivel. Még nem döntöttem el, hogy mivelKép
A leves már lassan kész a másodikat majd késöbb csinálom!

A héten meg fogom csinálni a rizsfelfújtat? majd beszámolokKép, köszi mégeccer a receptet!

Hja és itt nálunk a kisboltban láttam spárgát (frisset) kb fél kilót 195 ft-ért!Azt hittem sokkal drágább a spárga!
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


H: Karfiolleves, gombás tészta
K: Tegnapi leves, brassói csirkemellből
Sze: Krumplileves, palacsinta
Cs: Tegnapi krumplileves, rántott tengeri halfilé petrezselymes rizzsel
P: valeszeg Pesten eszünk a Cégnél valamit
Szo: nyilván pizza, este lakodáré Kép.

Pünkösdöt még nemtom.

Érdekel ez még valakit egyáltalán?

Asszem én sem írok többet Kép

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kristzi,

??????

A kajásba azok írtak elsősorban korábban is, akik a vita miatt megsértődtek, és nem írnak többé puplic helyre.
Vendég
 


ja, én most nem főzök, mert elkezdtem fogyózni, magamnak csinálok ezt azt, meg a Jozsónak, de apa menzázik. MErt ha főzök neki, akkor sajna nem bírom megállni, hogy ne kajáljak belőle. Kb. 2 hónap!
Vendég
 


Kriszti, engem érdekel, mit szoktál főzni.
A múltkori Alfrédó tésztát leírnád, micsoda?

Dancsi, ezzel én is így vagyok. Kép

Gabi, kipróbáltad a sajtgombócos tésztát?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika,
szia. Kép

hogyan kell tápszerből "tejbegrízt/tejberizst" főzni?

Kriszti,
ne csináld már! naaaaaaa! Ha más nem, leírom minden nap, hogy mit főztem magamnak. De nem túl változatos: csirke, csirke, pulyka, pulyka....
Vendég
 


Dancsi,
nem értem a tegnap 10:15 hsz-odat...

Erika,
köszi Kép.
Alfrédó tészta, nagyon 1szerű és gyors:
vajat olvasztok, beleöntök
2 dl tejszínt, ha sűrűsödik,
parmezán sajtot (bármilyennel finom, ha füstölt sajtot tesztek bele, azzal lehet fokozni Kép) teszek bele, majd
kis bors, szerencsendió, és
tészta.
A tetejére szórok jó sok aprított petrezselyemzöldet. Kész.
Ezt fél csomag Gyermelyi tésztával készítem.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dancsi, Kép

Kriszti, köszi a receptet.Kép Mindenképp kipróbálom valamikor.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Kriszti,
a kérdőjelek az én semírok többetre szóltak
Vendég
 


Dancsi,
jaaa, engem nehéz megsérteni Kép.

Elkészült a fotó az anno elkészített szezámmagos pipiről, ha lekicsinyíttetem, felteszem. Nagyon gusztacsek Kép.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Boccs, ide is bepofátlankodok Kép
De le kell írjam a mi kedvenc kajánkat. Nem tudok annyit csinálni meg annyiszor, hogy megunjuk. Nagyon fincsi!!

Mi csak pennének hívjuk, nemes egyszerűséggel.

Hozzávalók:
Fél kg penne tészta
25 dkg csirkehús (én több hússal szoktam)

bors
2 gerezd fokhagyma
2 e.kanál olaj
15 dkg brokkoli (lehet mirelit is) (borsót teszek brokkoli helyett, mert az utóbbit a férjem nem szereti)
1 kicsi piros színű kaliforniai paprika
1-1,5 dl csirkehúsleves (lehet kockából)
3 dl tejszín
1 e.kanál étkezési keményítő
3 e.kanál mustár (ebből meg kevesebbet teszek)

Készítés:
A tésztát sós vízben főzzük, majd jól lecsepegtetjük. A csirkehúst kis kockákra
vágjuk, hozzákeverjük a zúzott fokhagymát, sóval, borssal megszórjuk. Forró olajon a
húst fehéredésig pirítjuk, majd hozzáadjuk a kis kockákra vágott paprikát és a
darabolt brokkolit (borsót). A húslevest aláöntve, puhára pároljuk a húst és a zöldségeket. Az étkezési
keményítőt jól elkeverjük a tejszínnel és a mustárral, majd a raguhoz adjuk.
Jól beforraljuk, majd a ragut a tésztához keverjük. Forrón kínáljuk.

Próbáljátok ki! Istenifinom!!!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea: Ez állat jól hangzik!

Kriszta: Rizsfelfújt még mindig csúszik, mert apa ismételten horgászott és megint a halakkal vacakoltamKép ma meg palacsintát sütök, és tárkonyos pulykaragulevet csináltam. Ez volt az óhaj sóhaj. Hallé áttéve keddre!

Az én egyik kedvenc találmányom:
Tonhalas kaszinótojás:

Kb 10-12 tojást keményre meg kell fözni. meghámozni hosszábal félbevágni. A tojássárgákat egy tálkába tenni, rá egy fél tejföl (kicsi) és egy konzerv szálkamentes tonhal (olajat elötte leöntöm róla), + finomra vágott friss petrezselyem, só, örölt feketebors.
Összekeverni, és megtölteni a tojásfehérjéket a tonhalas masszával. Petrezselyemlevéllel díszíteni!
Isteni fimon! A család imádja!
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bea,
ez tényleg jól hangzik, ki is próbálom a jövő 7en.
Egyébként ha van még tuti recepted, írdd le!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Csajok, kész a fotó a februári kajáról:

"Elküldve 2005 Február 17 csütörtök - 17h 08:

--------------------------------------------------------------------------------
Közzéteszem mai kajánk receptjét, majd ha kész a kép akkor megint, sztem úgy lesz az igazi .
Nem akarok senkit megfosztani a nagyszerű élményről, amit ez a kaja nyújt mind orálisan, mind vizuálisan .

Íme:

1 csirkemell-filé felkockázva-csíkozva, amit felforrósított vaj+olivaolaj keverékére dobok. Elősütöm, enyhén sózom, majd
2-3 ek. szójaszósszal meglocsolok. 1-2 perc múlva kiszedem és félreteszem.

1-1-1 (sárga, zöld, piros) kaliforniai paprika (most ócsó volt a tecsóban a piros és a zöld) 1x3 cm-es csíkokra vágva
1-1 jó nagy lila-és vöröshagyma felszeletelve hosszában,
1 nagy fej gomba felszeletelve,
3 kanálnyi kukorica (konzerv - mivel nem volt sárga kaliforniai paprika, a színe miatt és az édes íze miatt)
1 sárgarépa zsülienre (gyufaszálra) vágva.

Mindezt egyszerre megpárolom annyira, hogy ress legyen - kb. negyed óra. Pici só, hogy legyen leve , fedő rá.
Ha kész, vissza a husi, 1 mokkáskanálnyi curry, rotty és ehető. A tetejét megszórtam pirított szezámmaggal. Főtt rizzsel és szerettel tálaltam .

Gyönyörű és finom étel.

Tippjeim:
1. szoktam mogyorót is beletenni, de nem volt itthon. A zöldségekkel együtt mehet - és ne legyen sózott!
2. mint írtam, a kukorica elmaradhat, ha van sárga paprika.
3. ha babamentes, mehet bele csili is, jó erősre, úgy is klassz !
4. zsüliennre vágott zeller is mehet bele.
5. vegásan: kimaradhat a hús, vagy szójakockával helyettesíthető
Jó étvágyat hozzá!

Kriszti"

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ilyen képeket nem ér! Én fogyózom!!!!!!!!!!! De tegnapelőtt nem tudtam ellenállni Jozsó tortájának.

Amúgy már 3 kilónál tartok! Mínuszban. Még hátravan 10!
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: