Új privát üzeneted érkezett!

Angéla,
ez nem ér!!!!!!!!!!!!
Isteniek Kép.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Angi: Tök jók! Ma Zabpelyhes-áfonyásat csináltam. A recipéket magad ötlöd? Írj még olyan hozzávalókat, amik hipók és nálad bevált! Tej és tojás helyett.

Erika: Nagyon köszi a hipóssütiket! A kukoricásat kipróbálom,hátha Bátor eszik belőle nem csak a puffasztott kölest tömi magába.

Gabi3
inecsg
 
 


EGy vasárnapi reggeli:

Kép

És Bátor tortája,nem sk:

Kép
inecsg
 
 

 
 

Nagyon jó fej ez a kutya a tortánKép)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

Most egyelöre még idöhiányában nem tudok irni recepteket, viszont pofátlan módon megkérdezem,hogy nem tud valaki igazi húsvéti kalács receptet???VAgyis lehet az nem húsvéti is, de annak a fonott kalácsnak a receptjét keresem...

Köszi, és majd jövök igérem,ha tudok!!

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi! Én nem tudok sajna segíteni neked.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Barbi,
én sem.
50 méterre van tőlünk egy pékség, én ott veszek Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok, bocsi hogy így ismeretlenül belekotyogok,Barbinak a kalács recept.
- Hozzávalók: 3,5 + 1 dl tej, 2 kockacukor, 3 dkg élesztő, 10 dkg vaj vagy margarin, 50 dkg finomliszt + a formázáshoz, 3 dkg cukor, 3 + 1 tojássárgája, 4 tojás, 1 kávéskanál olaj

- Elkészítése: meglangyosítunk 3,5 dl tejet, ebből 0,5 - 1 dl-t átöntünk egy bögrébe, simára keverjük a kockacukorral és az élesztővel, meleg helyen felfuttatjuk. Felolvasztunk 8 dkg vajat vagy margarint, a maradék 2 dkg vajjal vastagon kikenünk egy kapcsos tortaformát.
A lisztet mélyebb tálba szitáljuk, közepébe mélyedést készítünk, beleöntjük az élesztős tejet, és a környezetéből annyi lisztet keverünk hozzá, hogy galuska lágyságú legyen (kovászt készítünk). Tetejét megszórjuk egy kevés liszttel, konyharuhával letakarjuk, és a kétszeresére kelesztjük (15-20 perc). A maradék langyos tejben elkeverjük a cukrot, 1 csipet sót, 3 tojássárgáját és az olvasztott vajat vagy margarint. Felét a lisztben kelt kovász tetejére öntjük, összekeverjük, majd a masszához adjuk a maradékot is, és addig dagasztjuk, amíg fényes, hólyagos nem lesz, és el nem válik az edény falától (lágy tésztát kapunk). Tetejét megszórjuk egy kevés liszttel, letakarjuk, és ismét a kétszeresére kelesztjük (30-40 perc).
A tésztát lisztezett munkalapon átgyúrjuk, 3 részre osztjuk, 55-60 cm hosszú rudakat sodrunk belőlük, és hármas fonással megfonjuk, a végeket összecsippentjük.
Belefektetjük-kanyarítjuk a sütőformába úgy, hogy az összecsippentett végek alulra kerüljenek. A nyers tojásokat gondosan megmossuk, szárazra töröljük, vékonyan megkenjük olajjal, és belenyomkodjuk a tésztafonatba. Letakarjuk, meleg helyen addig kelesztjük, amíg a tészta csaknem kitölti a formát.
A sütőt előmelegítjük 200 °C-ra (gázsütő 3. fokozat). A tészta tetejét -a tojásokat nem- megkenjük a maradék 1 tojássárgájával, és a forró sütőben 40-45 percig sütjük (ha nagyon pirulna a teteje, lazán befedjük alufóliával). A maradék 1 dl tejet felforrósítjuk. Kivesszük a kalácsot a sütőből, és azonnal megkenegetjük-öntözzük a tejjel (ettől lesz foszlós). A formában hagyjuk langyosra hűlni, majd rácsra csúsztatjuk, és konyharuhával letakarva hagyjuk egészen kihűlni.
A húsvéti sonka mellé kínáljuk.
Kata
jázmin
 
 


Köszi, én asszem megsütöm vasárnapKép
És üdv itt Kata!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Jázmin-Kata,nagyon szépen köszönöm a receptet,majd beszámolok az eredményröl!!!

Végre meggyógyult a gépünk,itt a mi olasz vacsoránkKép:

Kép

(pizza sk, saláta férj müveKép)

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi,
saláta receptet kérünk lécci és pizza feltétet is Kép!!!

Köszi,
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hali, megpróbálom leirni, bár nem sokminden használhatót irhatok...A sali az ami látszik: zöld saláta, paradicsom, karfiol, és még volt benne lilahagyma is, a szósz az bolti (Rancher's Choise), és reszelt parmezánsajt van még az egészen.
A pizza tetején elöször pizzaszószt maszatolok szét, ez már eleve fokhagymás és bazsalikomos, erre rakom az apróra darabolt sonkát, ha van szalámit. Ezen kivül még van rajta kukorica (fagyasztott), hagyma (lila és vörös is), gomba, paradicsom karizkázva, és sok-sok sajt.
De fini volt, azt hiszem látható rajta...

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi,
köszi Kép.
Korán keltél, vagy későn feküdtél?

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti, nem talált. Barbi Kanadában él kis családjával. időeltolódás Kép

csajok, természetes anyagokkal festitek a tojásokat a gyerkőcöknek? nekem most fő a pirospaprikás oldat és mindjárt mellé felteszem a lila káposztát. tényleg 20-30 percig kell főzni? ki tudja?

panu
panu
 
 


panu,
olvastam a profiljában, de azért volt kérdés, mert ékezeteket használ.
Barátosném USA-ban él most, ő eketek nelkul ir Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hali Kriszti!

Panu jól irta (kösziKép), tényeg Kanadában élek, és van 8 azaz most 9 óra eltérés (még nem állitottunk órát)
Ékezet meg pofonegyszerü, csak a Windowsban kell beállitani,nem nagy ördöngösség,nekem 5 éve mindig van, csak beállitás kérdése.

Sajna a kalácsra mégsem maradt idöm, Rigó Jancsit, zserbót és sajtos pogit csináltam....De azért elmentettem a receptet, és amint lesz egy csepp idöm kipróbálom.

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sajna nekem sem maradt időm a kalácsra. ALmá
s pitét sütöttem, meg uncsimaffint. Mm Nekem uncsi, család zabbantjaKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Mai ebéd:
húsleves, töltött káposzta

este: valszeg pizzát sütök

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Mai ebéd:
pirított tarhonyaleves, carbonara tészta (húsvéti sonkából).

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Angéla,
jó lett a pizza?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Szülinapi tortát szertnék sütni szombaton Edinek, olyat, amiből gyerekek is nyugodtan ehetnek.

Angi, úgy tudom, van egy híres almatorta recepted, leírnád? (Léci!!!)
Visszaolvastam, de nem találtam. Lehet, hogy béna voltam? Előre is köszi!

Gabici
gabici
 
 


Angi-féle hipotorta:

Hozzávalók:
a tésztához:
26 dkg finomliszt
12,5 dkg margarin
fél mokkáskanál só
fél dl hideg víz (nekem belement 1 dl is).
a töltelékhez:
70-80 dkg alma
1 citrom leve
4 evokanál (kb 10 dkg) cukor
5 dkg margarin

A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, megsózzuk, majd a vízzel összegyúrjuk, 1 órára a hutoszekrénybe tesszük. Az almát megmossuk, hmozzuk, 3 mm vastagon szeljül. (Apukák, nagyobb gyerekek bevethetoek ezen a ponton). A tisztát egy kivajazott 26 cm átméroju alacsiny tortaformába simítjuk úgy, hogy a szeletek félig takarják egymást. A citrom levével megöntözzük - vagy ecsettel rákenjük -, majd cukorral megszórjuk. Az olvasztott margarinnal meglocsoljuk, végül elomelegített sütoben, nagy lánggal (220, légkeveréses sütoben 200 C) kb. 30 percig sütjük. Mire kihül, az almából kisült levet a tészta mind beissza így nem lesz "szalonnás"

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi3! Köszönöm, Nekem már nem is volt megKép

Kriszti! Pizza isteni lett, nyammKép

heti ebéd:
szerda: kínai

csütörtök:
gombapörkölt, nokedli

péntek: krumplifőzelék, fasírt

És már naggggggyon ki vagyok éhezve friss zöldségekre, ha holnap nem esik, délelőtt kimegyünk a piacra és jajj a friss zöldhagymának, meg reteknekKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ma muffinsütőnapom volt. Kétfélét is csináltam: friss reggeli muffint és mazsolás-túrósat, amit 3féleképpen sütöttem. 6-ot simán, 6-ot sárgabari lekvárral töltve és 6-ot csipkebogyólekvárral töltve. Még nem kóstoltam,de jó lehet. Kép
Meg tegnap madártejet csináltam. Egész jó lett, ahhozképest,hogy először csináltam.

GAbi3
inecsg
 
 


Sziasztok!
Én gulyáslevest csináltam ebédre, meg tegnapról maradt rakott tészta sonkával. (a maradék húsvéti sonkát ledaráltam, és azt tettem a jénaiba a kifött tészta közé +tojásos tejföl, be a sütöbe és kész!)
Ma készítettem még túrós pogácsát és leveles tésztába csomagolt sonkát is.
Holnap én is muffint fogok sütni. A mazsolás jól hangzikKép
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
hogy készíted a túrós pogit?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Heti kajánk:
Szerda: borsóleves, krumplipaprikás nokedlivel, savanyúság
Csütörtök: krumplileves, túróscsusza pirított pörccel
Péntek: tegnapi leves, sárgaborsófőzelék, sült debreceni
Szombat: húsleves, brassói
Vasárnap: húsleves, rántott pulykamell, párolt rizs, almakompót

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszta:
1 kocka margarin
fél kiló túró (a legjobb amit a piacon veszel)
fél tejföl (kis dobozosnak a fele)
1 csomag sütöpor
liszt amennyit felvesz (valamivel kevesebb, mint 1 kiló)
2 teáskanál só

Összegyúrod, kinyújtod, majd összehajtod. Be a hütöbe, kicsit "pihen", majd újra kinyújtod, újból összahajtod. Ettöl amikor kisül nagyon szép "leveles" jellegü lesz. Kinyújtod, bekockázod a tetejét késsel, kiszúrod, megkened tojással és megszórod szezámaggal. Be a sütöbe és kész Kép
Nagyon finom, nálunk ez a kedvenc sós süti!

Nem tudok fényképet feltenni, mert ismételten nem müxik a fényképezögépemKép

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Lányok, komolyan mondom, jó olvasni ezt a topikot.
Gabi3, köszi a receptet!

Gabici
gabici
 
 


na, most el kell mennem maflát sütni, kelélet ez Nektek??? Kép

Gabici! ne csak olvass, minden titkos családi recipe jöhetKép.

Mi mostanában almás pitét sütünk majd minden hétvégén. Ezt visszük , ahová megyünkKép. Bááár, ez is túúl lisztes, koszos, hosszú GRRR, most egy darabig nem csinálunk, az tuti.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sütöttem isKép)

Alakítottam egyet, gondoltam megpróbálom kelttésztával készíteni. Mivel nem kelt meg kellően a tészta (vagy csak rossz a szemem) nem mertem elpazarolni hozzá a drága túrót, de ezt sem akartam kidobni, hát megsütöttem egy jénaiba. Pottyant alá néhény őszibarack is;)

Gyors csináltam egy jól bevált sütőporos cuccot a maflához. A mélyedések aljába fektettem egy-egy szelet őszibarackot, rá ment egy halom tészta, majd a tetejére egy adag túró!

recept pontosan:
300gr liszt fél csomag sütőporral kikever

2tojgli 130cukorral habosra, bele fél dl olaj, joghurt, amennyi tetszik (kb 1,5dl)

10dkg túró, 1 tojással, vaníliás ukorral és kevés cukorral kikever.

Kép
az alja:
Kép

És így ette VirágKép
Kép


Ja, és a kelttésztás cucc is isteni lett, nem volt annak semmi bajaKép. LEgközelebb (holnap) ez megy a sütőbe.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Agni: Ez nem semmi!
Gabi3
inecsg
 
 


Angéla,
basszus, nagyon ügyi vagy!
Állati guszták a kajcsik.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Csajok! Van ötletetek, hogy egy egy éves alig múlt kiskópénak miket lehetne adni, amit egyedül is tud tömni a szájába. Ebédre adnám Bátornak. Mert a kanalas főzeléket nem eszi már. De egyedül meg úgy falja a kaját, hogy csak na. HOlnapra fasírtgolyókat csinálok neki, tojásfehérje nélkül. Ja fehérje és tej, tejföl ne legyen benne!

Köszi:Gabi
inecsg
 
 


Gabi,
sülkrumpli, gombóc, rántott alma, fánk, palacsinta, sült alma, brassói.
Hú, most olvasom, hogy fehérje nélkül.
Hát, Gabi, gondolkozom...
Tojás-és tejmentesen?
Kriszti

Ps,
húslevesből leveszöldségek, főtt durumtészta (Eszter nagyon imádja natúran) olyan nagyobb méretű. Süssél husit, amik olyan 20 Ft-os nagyságúak. Vagy kockára vágva répa, zeller, karfiol, brokkoli kis rózsákra szedve.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Igwen valami ilyesmikre gondoltam, de mindig nem adhatok csak zöldséget, jó lenne valamit főzni neki, ami nekünk is jó. A brassói jó ötlet, meg a tészta is, de mit adjak hozzá?
Gondoltam még rakott kelbimbót nem tejföllel,hanem joghurttal van kefírrel, de abban meg csak a kelbimbó, ami nagyobb darab a többi apró, amit tud a kezébe venni.

Gabi
inecsg
 
 


Gabi,
ha főzöl paradicsomos húsgombócot, a húsgombi is finom Neki szósz nélkül.
Esetleg rizseshús még, vagy húscsíkokat sütsz. A brassóiban van sültkrumpli is. Asszem panu írt be rizottó receptet, az is fini.
Krémlevesek krutonnal...
Én husit sütöttem Eszternek: kis szeleteket (minden este) olajon megkapattam, majd felöntöttem pici vízzel, fűszereztem és hagymát raktam még bele (vörös + 1fok gerizd)és így párpltam fedő alatt. Mellé tehetsz rizst is, hogy együtt párolódjanak, vagy krumplit is pl.
Borsót adsz már? Az is fini nagyon mellé.
K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Gabi,
itt tudsz mazsolázgatni, nem néztem még át, de vannak jó 5letek:
http://www.babaszoba.hu/services/recipe/list?cat=1

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti: A krémlevesel egy baj van, hogy kifolyik a keze közül! Kép Azért a hétvégén megpróbálom a mi levesünket, hátha eszik végre kanálból is. Eszik Bátorka mindent csak a két allergizátort nem adom direktbe.
Megnézem a linkedet!

Gabi3
inecsg
 
 


De a krutont - pirított zsemlekockákat meg tudja fogni! És van rajta leves is Kép.
Mi sokszor adtunk Eszternek úgy, hogy a kenyeret beleaprítottuk levesbe és kimazsolázta Kép.
K.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


heti kaja:
hétfő: vasárnapi maradék-Apukám bográcsban főzött tyúkpörköltje
kedd: egy jénaiba leraktam főtt rizst, rá csirkemellszeleteket, arra egy nagy póréhagyma szeletkéit, majd ment rá tejföl. Ja, a póréhagyma alá rozmaringágacskákat tettem, közvetlen a hús tetejére, meg a húst fűszereztem.
szerda: pickből hoztam rizst, meg vmi ragut.
csütörtök: kínai
Ma olyan finom ebédet rittyentettem még játszó előtt, h ihajKép.
Pároltam hagymát, rádobtam pár karfiolfejet, arra ment csirkemell, arra sárgarápakocka, majd borsó. Fűszereztem friss oreganoval, friss rozmaringgal, petrezselyemmel, snidlinggel, só, bors, mikor összefőtt, (nem főztem szét, kicsit roppanós maradt minden) ment bele főzőkrém, akiknek lehet tejszín. Főztem hozzá teljes kiörlésű tésztát (mijazolaszneve annak a csavartnak, fussili vagy mi Kriszti?) , na olyat, ment még sajt a tetejére. nyamiKép
leképeltem nEKTEK, amjd felrakom.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Én is fincsit főztem tegnap:
hagyma kockára vágva (2) dinsztelve
rá pulykacici csíkokra vágva megfehérítve
bele répakocka, negyed zeller kiskockára.
Fűszerek:
tárkony, rozmaring (nekem acskós Kép ), kapor és felöntöttem vízzel.
Mikor mejdnem kész volt, beledobtam 4 marék fagyasztott zöldborsót.
A vizet elfőztem róla (még akartam beleönteni fehérbort, de elfogyott...), majd 1 doboz tejfölt, rotty és kész.

Mellé rizs:
hagyma dinsztel, rá 1 bögre rizs, pirítom, majd felöntöm 2 bögre forrásban lévő húslével. Addig főzöm, amíg magába szívja a rizs az összes levet, majd fedő és elzárom.

Nagyon fincsi lett Kép.

Kriszti
eszteranyu1
 
 


Kriszti! Ez jól hangzik, látom, Te is ráálltál a tavaszi kajákraKép

szombat:
délben Szote menza
vacsira gírosos pizza ala AngélaKép (isteni lett, az emberrel lebeszéltük magunkat, egymást a betegre zabálásról, így buksisimi nekünk, csak sokat ettünk, nem rengeteget:DD)

vasárnap:
krumlipüré rántott karfiol, rántott csirkemell, uborkasaláta John bullosan. Talán most először sikerült eltalálnom a dolgot, már rengetegszer próbáltam leutánozni.
unorka felszeletel !!vastagra (uborkaszelőn a vastagabb fokozat) nagyon enyhén lesózni, utána nem kell kicsavarni, fontos, h ne jöjjön ki nagyon a leve
öntet: fokhagyma apróra vág, 1evőkanál almaeset (eddig simával próbálkoztam, lehet, h az volt a baj) , 1kk cukor. Ez a cucc ráönt az uborkára. Ebben kell érlelni, ameddig csak lehet, (Nekem összesen kb 10perc volt csak). Tálalás előtt nagyjából le kell önteni ennek az öntetnek a nagyját, és tejfölt keverni az uborkához.

Most meg sütöttem egy update 1es muffint;)
Próbálkozom egészséges és nem hízlaló édességekkel, amit az utóbbi időben sütöttem, az nem emberi mennyiség volt:/.
Ha valakit érdekel, bepötyögöm, meg dobok képet is, most nincs időm.

További szép 7végét!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi.Engem érdekel az update muffinod!

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi! Lehet, h mégsem 1es kód, de max kettes. Mondjuk asszem tökmind1, lényeg, h egélszséges és nem hízlal (annyira).

idemásolom:250gramm kukoricapelyhet nagyjából összetörtem. A múltkori zabpelyhesből tanulva tettem bele 2ek lisztet, ebbe kevertem 2kk szódabikarbónát.

2tojássárgával elkevertem szőlőcukrot (én szoptatok, édesítőt nem eszem, de lehet az is), ebbe ment 1pohár joghurt, kevés olaj (a zabosba nem tettem, kellett volna, sajna ennyi muszáj). A tojások fehérjét habbá vertem. A pelyhet a tojássárgás keverékkel összezutyultam, tettem bele sok-sok mazsolát, majd óvatosan (lentről fel) belekevertem a tojáshabot is. Ezeket öntöttem a horpaszokbaKép

20perc, 200fokon.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Szakácsnék gyöngyei!

hogyan kell a mákos gubát elkészíteni, még sosem csináltam.

menü nálunk:

H: tárkonyos raguleves, hurka kóóóóóbász
K: tegnapi leves (levest én mindig 2 napra fozök), rántott sajt, krumpli
SZ: bab/lencseleves füstölt cuccal + mákos guba ha valaki elárulja nekem hogyan kell csinálni Kép
Cs: keddi leves, rakott krumpli
P: nuku leves, csütörtöki rakott krumpli

Innen is látszi, hogy én nem vagyok egy konyhatündér. Kép Kép

Nektek hogy a fenéban van ilyenekre energiátok? A süti sütés nálunk szóba sem jöhet. Jozsó mellett képtelenség.
Vendég
 


bocsi, csütörtökon nem a keddi, hanem a szerdai leves lesz. Kép
Vendég
 


Angi: Nem mintha én be tudnám tartnai az updatét!!! Kép Legközelebb kipróbálom! Mennyi az a kicsi olaj? Mert ha úgy főzöl mint Floyd akkor az legalább két deci! Kép

Dancsi: Nekem akkor van energiám sütni, ha kedvem is van. Arra mindig van időm.Egyébként én sem vagyok mostanában könyha türdér. A hétvégén is ZOli főzött. Levest ő nagyon tutit tud csinálni. Azt modnta, hogy nem vagyok elég türelmes hozzá. mÉrmint a levesfőzpéshez.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi! Áhh, Én nem főzök-sütök zsírosan. Max fél decit teszek a mufliba, ha azt mondom keveset, akkor az még annyi sincs. Mondjuk 20mlKép

Dancsi! mákos guba. Azt tudom, h úghy kezdődik, h tejbe áztatod a kiflit. Na, Nekem innentől gázos, világgá megyek a tejbe áztatott cucctólKép

Valamelyik nap azt mondta a férjem, h el sem tudja képzelni, h nem főzök... ztén felidéztük együtt, h hogy is alakult ez ki. Anno, amikor összeházasodtunk azt mondtam, h megfőzök, de csak egyszerű kajákat, ragukat, salátákat, húsféléket, tésztákat, stb... Süteményt, levest, töltött káposzta szintű kajákat nem és nem.
Aztán egy karácsonykor főztem töltött kápit, ami tök finom lett, azóta főzöm ezt isKép.
Aztán elkezdtem levbeseket is főzni.
Aztán egyszerű kevert sütiket sütni, de ahhoz tartottam magam, h keltbaromságokkal nem cseszem el a drága időm, mert az bonyolult. AZóta azt is tudom, h ez sem bonyolultKép.
És sokszor szervezés kérdése az egész főzés dolog. NEm bonyolítom túl a dolgot, míg egyik sül, keverem a másikat, közben elpakolok, pucolok, mittomén... általában este, miután letesszük a kisbékákat, akkor készítem elő a másnapi ebédet. Tegnap pl sütöttem ugye 2 adag maflát, és megfőztem egy nagy adag finomfőzeléket.
BÉla segített répát pucolni, bepakolt a mosogatógépbe, szal Ő segít, ha megkérem.
Na, ez jó hosszú lett, bocsKép
ps: még fontos, h kinek süt-főz az ember. A férjem hálás közönség, mert szeret enni, illetve mi szeretünk enni. A konyha a lakás közepében van, nincs elzárva az "eseményektől", szal ameddig főzök-sütök is Velük vagyok.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: Tudom, ghoy nem sütsz zsírosan, de Floyd fűszerez is rendesen, egy kicsi só nálat egy marék. Én lánykoromban sütüttem jó kis kelt sütiket. Anyukám helyett én csináltam a beiglit karácsonyra.
Nekem is bele kell majd jönnöm a két gyerek melletti főzésbe, mert ha Bátor is eszik azt amit mi akkor nem ehetjük a menza kosztot. Te este 10 után áltsz neki előkészíteni, én akkor örülök,ha letehetem a fenekem.Persze, mert Bátornak 3 napig volt jó,hogy ő tömködte a falatokat a szájába, most már nem. Lusta kutya.

GAbi3
inecsg
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: