Új privát üzeneted érkezett!

Kép))
Nem 10kor, addigra általában végzem azértKép
LEtesszük Őket 8körül, akkor. És nem főzök meg mindig készre, sokszor csak előkészítem.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Dancsi, időnként én is ámulok, mikre van energiájuk a csajoknakKép
A mákos gubát nem feltétlen kell tejbe áztatni. Felkarikázod a kiflit, forró vízzel leöntöd, hogy ne legyen száraz sehol, de túlságosan ne is ázzon el, aztán darált mákot szórsz rá(jó sokat felvesz), és tálalásnál jó sok méz. Nyamm. Én mindig így csinálom. A mákba menjen egy kis cukor is, nehogy valahol keserű legyen.

Gabi, Benedek még mindig elvárja, hogy én adjam a szájába a dolgokat. Egyszerűen így szereti, nem azért, mintha nem tudná. Megfogja a kezem és irányítja, mit csináljakKép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika,
köszi a gubás dolgot. Képzeljétek, betojt a mákdarálóm, szal ugrott a holnapi guba. Kép Kép Leesett, és nem akar elindulni a motorja.

Lehet megcsinálom dióval,azt pedig majd apróra vágom késsel.

Angi,
én is egyszeru kajákat csinálok csak, és pl. a levest sokszor én is elokészítem elozo este. Megpucolom, összarakom, hogy másnap csak fozni kelljen. Meg ha rántott cucc van pl. sokszor azt is bepanírozom este. Na ezért fexem sokszor 11-12 körül le. Mert Jozsó beájul 8 körül, utána meg jöhet a többi. De nekem apa nem segít, igaz nem is szoktam megkérni, mert csak felidegesít a 2balkezességével. Kép
Vendég
 

 
 

Erika,
nem is tudtam, h vízzel is mehet a guba. Van egy mésik neve is, nekem nagyon teccik:
mákos bobajka Kép.

Dancsi,
én is úgy csinálom, h meglocsolgatom vaníliacukros tejjel (azért ne legyen olyan csicsogós-azt utálom), majd soksoksoksoksok őrölt mákkal (+cukor a makkal együtt darálni).

Én is eccerű, gyors kajákat főzök - és ócsókat Kép.

Ma reggel elkészítettem a levest: pirított tarhonya-levest. Mielőtt elmentünk a talira, befödtem a lábas tetejét (Zepter konyhagyöngye). Hazaértünk, megnéztem, háááát... Tarhonyafőzelék lett Kép. Engedtem vizet hozzá, kicsi lett a lábas. Átöntöttem, meg vizet is hozzá+fűszerek, rottyant, majd elzártam és megkóstoltam Kép: hú, teljesen felcsiccsant benne a tarhonya.
Kiöntöttem és főztem másikat, ami viszont tök ritka lett Kép.
Ennyit a mai napomról Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Na, lehet, h mégis meg kellene próbálnom a mákos gubát, mert eddig még csak másét ettem. BÁr az Én darálóm is bekrepált brühühü
Hmm dió... ANnyira ennék aranygaluskááháát. Házit, rengeteg dióval, rendes sodóval. TUdja valaki, hogy kell elkészíteni? Esetleg beírhatnáKép

leböjtöltem a délelőtti sütöifalást, készítettem túrókrémet magamnak, isteni lett. Bea töltött bagettje ihlette. Túróba tettem joghurtot, kapott sót, színes borsot, sok snidlinget és apróra vágott uborkát. Ezt toltam puffasztott rizzsel, paradicsommal.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi:Van tipped puffasztott rizses muffinra?
Aranygaluska, anyósom kalácstésztából csinálja, ha minden igaz, de ha nagyon akarsz enni megkérdezem tőle holnap,ma már nem zavarnám őket korán kelősek. Megy a robot holnap nekik is.

Kriszti: Nem semmi a levesed.

Gabi3
inecsg
 
 


Halli!
Gabi! Nem vagy képes felhívni Őket este 11kor??? Ennyit a barátságunkról...

Hogy érted, h puffasztott rizyes muff? Én csináltam már olyat, h csokisba puffasztott rizst szórtam. Vagy mint a kukoricapelhyet, liszt helyett? Sztem esélyes, csak kicsit le kell darálni. Majd megpróbálom!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: Valami olyat gondoltam, hogy csokisba beleszórni. A ledarálósban nincs semmi élvezet. Kép Délben felhívom anyósom, akkor otthon vannak delelni.

Gabi3
inecsg
 
 


Angi: Az aranygaluskád!

Tésztához valók:
50deka liszt,
3 deci tej,
8 deka cukor,
3 deka élesztő,
3 tojás sárgája,
8 deka vaj,
reszelt ciromhéj.
Ezt összedolgozod kelttésztának(ÉLesztő felfuttatva tejben cukorban, lisztbe pici só, ebbe a tojássárga, élesztő)

Darált dió kb 25 deka, cukorral együtt. 15 deka vaj.

A tésztát kiborítod, elnyújtod, vagy csak simán széthúzod. Ebből kisebb darabokat szaggatsz pogiszúróval. A tepsit előzőleg megkened vajjal, rászórsz cukros darált diót. Erre pakolod a kis pogikat, viszonylag közel, de nem érjenek egymáshoz. Mikor megtelt a tepsi, elég sok lesz belőle. Olvasztott vajjal megkened a tetejét, ha maradt még tészta azt közéteszed, cukrosdiót szórsz rá, az közégurul. Hagyod kelni, fontos mert így lesz finom.

Lassú tűzön kell több mint fél óráig sütni.

Vaj helyett lehet margarin is.

Közben lehet csinálni a vanília sodót. Nem tudom, hogy ilyet tudsz-e ha nem írok.

Remélem sikerül megcsinálni. Jó étvágyat hozzá!

Gabi3
inecsg
 
 


Köszi! Tudok sodótKép

Háát, hétvégére esélyes a dolog.

Tegnap nagyon fincsi ebédet készítettem:

hagymát pároltam, ment rá csirkemellkocka. Erre dobtam jópár fej brokkolit, erre sárgarápakockát. Összepároltam, majd fél doboz konzerv kukoricát is tettem bele. Fűszereztem só, borssal, majorannával. Kevés lisztet szórtam rá, és felöntöttem pici vízzel.
Készítettem egy adag mászkos rizst (nem pörgőset), összekevertem, tettem bele reszelt sajtot, és be a sütőbe.
Isteni lett. BEletört kissé a brokkoli, szétáradt az íze, naghyon finom lett.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Csajok,
dobjatok már meg lécci sodórecepttel, mert nem tudok.
Sztem mi is csinálunk aranygalust Kép.

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hétfö: Tárkonyos raguleves és lekváros derelye (dédnagymama-féle házi szilvalekvárralKép)
Kedd: Tegnapi leves, borsófözelék, rántott gomba és csirke
Szerda: Zöldbableves és sült csikrecomb tepsis krumplival
Csütörtök: tegnapi leves, fokhagymás tarjával krumplipürével és fokhagymás joghurtos uborkasalátával
Holnap: sertés oldalas, savanyúság meg még nemtom milyen leves

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Angi:JÓl hangzik, jövőhéten kipróbálom, lemondom a menzakaját, kezd ramaty lenni. Bátornak is főzök így. Remélem bírni fogom.

Gabi3
inecsg
 
 


Heti kaja:

Szo: Sógornőméknél ettünk: zöldbableves, lazannya
V:Pulykanyakból leves, panu-tészta
H: vasárnapi maradék
K: Tarhonyaleves Kép - mint írtam -, paradicsomszósz, krupmlifasírt
Sze: Gombócleves, gombóc
Cs: Borsóleves, rántott pulykamell, petrezselymes rizs, őszbari befőtt
Holnap: lilám sincs, Sztem tárkonyos pulykaraguleves, palacsinta.

Kriszti

Sodórecept niccs???

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!
Ma rakott krumplit készítettem.

Most meg megyek sütök muffinformába vmi keltésztát.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi:Írd már meg milyen kelt tésztát csinálsz a muff-formába?
Krisztinek írd már meg a sodót én nem találom.
Szeritntetek Bátornak adhatok már tejfölt? Lassan 13 hós.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi,
sztem nyugodtan ad6od Bátornak a tejfölt, sőt a túrót is. Én Eszternek jogit 8 hós korában adtam - olyat, ami nem tartalmaz tejport (Milli, SPAR és COOP sajátmárkás).
Imádta.
Később összekevertem és pici sót tettem bele. Imádta.
Megint később őrölt köményt és nagyon apróra vágott hagymát, pirospaprikát és kész volt a körözött.

Látom, sodó nélkül maradok Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok,
már nagyon régen nem jelentkeztem, de semmi újat nem sütöttem, nem főztem, tök uncsi kajákat ettünk.
viszont itt volt az anyukám 2 napra, és sütött nekünk olyan husit, amit régebben nagyon szerettem, és most a gyerekemnek is bejött. ja, és apának meg főleg Kép
töltött húsrolád:
csont nélküli karajszeleteket kiklopfolod, besózod, és előre elkészített zsemletölteléket teszel bele, majd feltekered roládba (ha szükséges összetűzheted, de erre nincs szükség, ha elég szorosan rakod), majd sütőben megsütöd. a zsemletöltelék: 2 zsemlét megáztatsz (mint a fasírthoz) vízben, hozzáteszel 1-2 tojást, sót, kicsi borsot, petrezselyemzöldjét, összekevered, ha túl lágy, akkor zsemlemorzsával javíthatod.
nem egy nehéz dolog, viszont mutatós. az anyukám a maradék zsemletölteléket a hús mellé teszi. zöldséges rizzsel finom. még van belőle, holnap ebédre, majd akkor lefotózom.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Én sem vagyok túl búzgó topic tag,ezért bocsi...
Most viszont Angi én is pont aranygaluseket csináltam, már pár hete készültem, és végre összejött rá az idö.
Recept ugyanaz,mint Gabinál, csak én nem kinyútva szaggatom , hanem a tálból kanállal mint a galuskát szaggatom ki (olajba mártott kanállal könnyü.)
Egy sor galusek, megszórom (cukros-diós-FAHÉJ), langyos helyen még fél órát kell kellnie,mielött a forró sütöbe teszed. A többi stimmelKép
Az elökészitésnél meg az a fontos,hogy langyosak legyenek az alapanyagok, kicsit megmikrózom a lisztet, a tej az ugye az élesztö miatt langyos, a vajat is olvasztva teszem bele...
Olyan jó galuskakeménységü tésztát kell kapni,keverni, amig hólyagos nem lesz.(nyugi, csak pár perc...)

Kriszti, a vaniliasodót én igy csinálom (arányosan növelhetö az adag.)
1 tojás-2 evökanál cukor-1 kávéskanál liszt-fél liter tej-vanilia aroma.
A tojást cukorral+liszttel, pici hideg tejjel összkeveni, a többi tejet melegen hozzáadni,lassú tüzön addig kavarni amig besürüsödik. Én csalni szoktam,mert teszek hozzá egy kis vanilia öntet port (itt nálunk olyasmi zacsiban van,mint a vaniliáscukor)és akkor tutti jó lesz mindig...
Ha már ennyit regéltem róla, itt a bizonyiték, talán egy gondolattal tovább maradt a sütöben, de ettöl eltekintve jó lett nagyon...

Kép
Kép


Sziasztok!
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi,
köszike Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Mamim elkészítte a galust de nem csináltunk sodót hozzá, hanem csokikrémet kevertünk ki (zacskós, Aranka). Nagyon fincsi lett, jó sok dió volt a tetején. Felesben volt őrölt és durvára vágott, ezutóbbit picit megpirítottuk (stáljuci-módraKép ).
Majd teszek fel fotót, ha Tesóm küldi.

K.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Barbi: Nagyon guszta ez a sodóKép

Ma nem volt kedvem fözni, ezért csak egy laza csontleves volt, sültkrupmli és riprop. Holnap a maradék csontleves lesz és sztem brassóiKép Azt imádjuk!

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Íme az aranygalusunk tepsiben:

Kép

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Halli! Kriszti! Ne haragudj!!! Kép Elfelejtettem bepötyögni Neked a sodót, még jó, h nem kellett. MEg tucc bocsátani?

NEkem sem volt kedvem/időm főzni, így ma pizzát sütöttem, tegnap meg volt maradék, illetve sütiket sütöttem és kimentünk Ópusztaszerre földön hempergős piknikreKép

Nekem ez a 7végi főzőcske mindig dilemma. Annyira szeretnék ilyenkor domborítani, meg olyan jó lenne ilyenkor alaposabban kitakarítani, meg olyan jó a gyerekekkel programokat csinálni is, és a Mamákat meg kell látogatni, szal elmegy a 7vége és sokszor a főzés a legutolsó dolog...
Mondjuk finom lett a pizzaKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Jaaa, és mindkét aranygaluska gyönyörűséges és nyálam csorog a billre épp, Nálunk fenn vázolt okokból ez elmaradt, majd valamelyik nap alvásidőben bepótlomKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angéla,
kicsit pöcsölős (így hívom a kelttésztás, gyúrós melót), de +ri, mert állat Kép fincsi.
Még mindig érzem a számban az ízét a megpirított diónak...

Én is néha nagyot akarok alkotni, aztán marad valami eccerű.

Ma pölö brassói, zellerkrémleves - ezutóbbi GErgő módra. én csak összevágtam a hozzávalókat Kép.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


A nyálam csorog!!! Nagyon szép galuskákat csináltatok! Meg én is! Kép Gölődin leves csináltam, azzal jóllaktunk, uzsira meg ettünk aranygaluskát.

Kriszti: Bocs, hogy nem írtam sodót, de amit én kigondoltam nem lett jó, így még jó, hgoy nem írtam neked. Vanília pudingból csináltam én is hozzá.
A fölös fehérjéből muffint csináltam, az alap mazsolásból, kókuszos-meggyes-csokisat. Nagyon fini.

Ma zöldséges husi volt tésztával. Előtte a vasárnapi leves. Bátor is jól megtömte a bendőjét. Flónak is ízlett nagyon.

Még a tepsiben:

Kép

Már a tányéron:

Kép

Gabi3
inecsg
 
 


És a zöldséges husi: (valami ilyet csinálhatott Angi a múlthéten)

Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Hú Gabi,
ez a husi elég jól néz ki Kép.
A répa konzerv?

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nekem is a lakás közepn van akonyha de Én amikor alszanak nem szeretk benne ügyködni mert hallatszik mindenhol.
De szereltünk fel a Katának egy hintát a nappali meg a konyha közé így ha fennt van tudok tőle főzni mert elég sokáig el van a hintába (egyenlőre)
Lányok ti egyszerűen szerettek főzni. Aki nem szeret annak nincsenek is ilyen innovatív ötletei mind pl.Anginak.
Nálam ez csak egy dolog és kevés ötletem is van.Szóval valszeg nem szeretm csinálni.Ez nem pont így van de mégsincs ötletem sok. Inkább másoktól gyűjtögetem az ötleteket.

Hétvégén szobaton maradék lencseleves+palacsinta hegyek
vasárnap húsileves+Kriszti féle kakukkfüves krumpli+roston sült csirke és csevap+ sali
Ma is ezt ettem nagyon finom
Bea
20180827120929
 
 


Kriszti: Nem konzerv, mirelit bébikukorica. Flóra kedvence. Szinte bármennyit meg tudna enni belőle. Konzervet nem nagyon szeretem a tartósító miatt.

Bea: Tényleg igazad van, Angi nagyon szeret főzni és van is sok jó ötlete!!

Flóra szülinapjára kell még valami menü.

Gabi3
inecsg
 
 


Jól látjátok, Én szeretek főzni. Mondjuk a lelkes közönség elengedhetetlen ehhez.
amúgy főzni nagyon könnyű sztem... Bizonyos rutin után bármit el tudsz készíteni.
Mondjuk nem értem, miért emeltetek ki engem, nincs okotok panaszraKép
Először az ember recepteket készít el, aztán nem bírja idegekkel és változtat azokon, aztán már alkot. Legalábbis Nálam így volt/van.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Viszont most már biztos, h lesz a héten aranygaluska, naggyon ráindultam, az idő is rossz...

Gabi! Tán bébirépát akartál mondani he? ;)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: Igen! bébirépára gondoltam, de a kezem mást írt! Kép Lehet, hgoy én is nyomott vagyok?! Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Hát, Te mondtad, ha ragaszkodsz hozzá...:DDD

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabi, Angi,

JÓK VAGYTOK Kép!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti: Tudjuk! Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Itt a csokikenyőcsöss kép az aranygalusról Kép :

Kép

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti! Ez kurva jól néz ki!!! Ideülni éhesen, hát meg is érdemlem:D

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Lutsa dög voltam elolvasni hogy mi a fene ez az aranygaluska de a sodóról még nem is hallottam.Először valami Kínai kajára gondoltam.
Ember morog hogy ezeknek a csajoknak nincs férjük hogy ennyitt írnak mindig. De akkor is visszaolvasom ezt a két receptet mert nem fogok bírni aludni ilyen tudatlanul
Bea
Ja holnap meg írok fini csevap receptet
20180827120929
 
 


Bea! Na, azt nagyon jól teszedKép, mert imádjuk a csevapot, de a fagyasztott (mindamellett, h tele van adalékokkal) nem az igazi.
Eldőlök, jóccaka!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Bea: A csevapra én is kíváncsi vagyok.

Kriszti: Nagyon guszti!

Gabi
inecsg
 
 


Összegezve ha jól értem a sodó amolyan vaniliás puding féle?
A csevapot Én szabadkán veszem egy hentesnél. Ott összekeverik meg is sodorják úgyhogy királyság dolgom van ahogy a fiam mondaná.
AMúgy viszont a hozzávalók
sertés és marha darálthús fele fele arányba. Só bors és egy pici szódabikarbóna a fűszerezése. Nem nagy tudomány de nekem még nem lett soha olyan finom amint a hentesé. Valszeg a borsot sajnáltam belőle.
Burekot etettek már?
20180827120929
 
 


Sziasztok!

Ma zöldborsó levest csináltam meg tarhonyás krumplit, hát ettem már jobbat is. A só kevés lett benne. A leves még elmegy, de a tarhonyás...Flóra azért evett belőle. Kép

Bea: Szódabikarbóna? Az minek bele? Az is fűszer? Kép
Kérjük a burek recit is!

Gabi3
inecsg
 
 


Gőzöm nincs minek bele a szódabikarbóna,Örököltem a receptet de majd utánna kérdezek, tőlem okosabbaknál
Hehe nincs burek receptem csak kérdem ismeritek e?
de lesz spenótos + újhagymás+levelestésztás receptem azt megosztom veletek. HamarosanKép
Bea
20180827120929
 
 


Hát félreneveltük a kölköket csak rántotthúst esznek semmi kreatív ötletet nem díjjaznak.
Bezzeg a Kata, na majd őt mindenre rászoktatjuk!Kép
Bea
20180827120929
 
 


Bea: És csak simán kisütöd a csevapot?

Holnap azt hiszem brassóit eszünk, vagy túrós tésztát.

GAbi
inecsg
 
 


Bea! Ez komolyan ennyire egyszerű??? Ki fogom próbálni. És egyben marad minbenféle sűrítő (zsemlemorzsa, tojás, korpa) nélkül? nem kell érlelni, vagy mittomén?

Olllyan finom ebédet rittyentettem, hogy csak na. A zuram minden
zöldséget befalt benne, ami nagy szóKép.
Még tegnap elkészítettem, lehet, h jól összeértek a zízek, nemtom.
hagymán megpároltam csirkemellet, dobtam rá, srépakockát, cukkinikockát,
ressre pároltam, dobtam rá borsót, kukoricát, ananászt, tettem rá friss
citromfüvet, egy leveskockát, borsot, sót, nyomtam bele egy kis szójaszószt, és öntöttem rá keményítős
vizet.
Főztem hozzá teljes kiörlésű tésztát, összekevertem, így állt a hűtőben
éjjel. Most melegítve valami isteni volt!!! Leképeltem, majd beszúrom.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


szódabikarbóna arra hivatott süteményeknél, h felfújja... De a húsra is ilyen hatással lehet? Ezek szerintKép

bureket ismerem, férjem imádja, a szaaabadkai piacon ettünk pár éve utoljára. Érdekelne, h kell elkészíteni.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angéla,
tavaly a kertipartin a ház mögött Gergő sütött csevapot - amikor a gönygyölt PPmy Kép is volt Kép.
A szódától nem fog úgy összeállni a hús. De majd mekkérdem a Zuramat, minek is kő az bele.

Mi Németbe Kép ettünk nagyon finit péksütit, ami olyan tésztából volt, mint itt a sósperec (vagy mint a fonott kalács), félkör alakú volt, olyan 10 cm és a hajlításnál be volt vágva sütés előtt.
Hát az valami orális gyönyör Kép! Isteni.

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: