Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
Csak gyorsan, mert kellene lassan készülődni. Holnap reggel megyünk Mohácsra, és még semmit sem pakoltam össze. 2 napja Tomika elég jól alszik éjszaka+nappal is. Vettem neki 2 kis trikót, már van négy. A 65 centis gyerekre 86-osat vettem, épp jó rá. meg magamnak is fürdőrucit. Egész jól néz ki, de kicsit ront rajta, ha benne vagyok. Mindegy, nyilvános helyre úgysem megyek.
Gábor mist vett Tomikának egy fölfújható kismedencét. Elvisszük majd, és abban fürdetjük napközben.
Tomika már pillanatok alatt hasra fordul, de vissza még nem tud. Azért hősiesen tartja a kis fejét, amíg a hátára nem fordítjuk.

Ági!
Kristóf tényleg nagyfiú! És milyen jóképű!beleolvastam én is a Vargamónika-sztoriba (csomagolás helyett).
Nem tudom, miért gondolják, hogy válaszd el Kristófot? Ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel szerintem.

Dancsi!
A Reni-texben vannak negyobb méretű fürdőrucik is normális áron. Én kétrészeset vettem, bér van jó adag háj rajtam. De az egyrészes még rosszabbul állt, ráadásul a hasam is fehér marad. Szerintem nézd meg ott a fürdőrucit!

na, megyek, további szép hétvégét és jövő hetet mindenkinek. Jövő vasárnap jövünk haza. Az sem baj, ha nem lesz szuper idő, akkor is pihenünk.
Sziasztok!
Tünde+Tomika
Egy kép Tomikáról:
Kép
ptünde
 
 


de szépek ezek a srácok!!!

Ági! elhiszem idegesitenek mások, ln sem szeretem amikor pl. anyu rámszól, már megint eteted Orsit? Elég lenne 3 óránként. Igaz én is oránként iszok ebben a melegben, Orsi is másfél óránként enni(inni) akar. De mi is tele vagyunk mindig valami tanáccsal, ne hallgass másokra.

Enikö! nekem nem lett csíkom, én Milupa krémet használtam, de én is ugy tudom valamelyest alkati is az ilyen.

Fürdörucit én is elövettem a tavalyit az alsó jó lett volna de mellben nem, én a Tesco-ban vettem.

Tünde! nyaraláson mi is kismedecében fürdettük Orsit, még jo hogy vittük mert a kádhoz nem volt dugó.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Agi, Karmen: Bogival a terhességem 12. hetétől rendszeresen kentem a hasam a Milupa terhességi csíkok elleni krémjével és mégis zebra a hasam! Szóval nem ért semmit, pedig lelkiismeretesen kentem, úgy ahogy kellett. Kentem a hasam, a combom, meg a cicim is. A hasam lett nagyon csúnya, a többi is csíkos, de annyira nem vészes. Ilyen bazi drága krémekben nem igazán hiszek ezek után....

Gigi: Méretezve van a haskötőd? Csak mert én szélesebb vagyok nálad Kép És milyen anyagból van? Ma reggel voltam a Micimackóban és néztem haskötőt. Volt olyan ami bugyi és haskő egyben, de persze szintetikus műszál az anyga, föl nem venném. A haskötő meg vagy 6600 vagy 8800 ft volt (nem emlékszem szita az agyam). Tépőzáras és szellős anyagból!

Dancsi: Ha nem csíkos a hasad, akkor ne egyberészesezz. Húzzál nyugodtan bikint.Én tuti azt tenném. Nem vagy te szétesve. Én szülés után 2-3??? nappal láttalak és már akkor jól néztél ki. Ne legyél már ilyen kishitű!!! A köldöködet pedig senki sem fogja nézni! Állítólag a fiús anyukáknak barnább lesz a köldökeKép Igaz ez? Kép

Tünde: Szerencsés utat és kellemes pihenést kívánok!!!
Puszó
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Enikö! Ha a csikok ellen nem is biztos a hatása amig nem kentem a hasam ill. csak testápolóval kentem nagyon húzodott a bör, a Milupától viszont nem. Én föleg amiatt használtam.
Nekem is az orvosi müszert javasolták haskötöre anno.

Dancsi! Én is bikiniben fogok járni a strandra, a heg nem látszik. A háj igen, de az egyberészesben is ott lenne.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi, szerintem nyugodtan vegyel fel bikinit. Nekem is megvan meg a csikom, de kit erdekel? Engem ugyan nem. Akinek meg nem tetszik ne nezze. Kép

Tunde, jo utat, vigyazzatok Magatokra! Aranyos Tomika! Kép

Eniko, nekem tenyleg eros volt a csikom.

koszonjuk a dicsereteket! Kép Rakok meg fel 2 kepet, most ilyenem van. Az elson Kristof eppen telefonal, a masodikon meg csiklandozza az arcat.

Jaj Lanyok, ma annyi tejem volt, biztos a nagy meleg miatt. Hogy Kristof nehogy szomja haljon. Kép

jo ejt!
Agi


Kép
Kép
agi77
 
 


Sziasztok lányok, asszonyok!

köszönöm a szíves fogadtatást!
Látom elharapózott a fürdőruha és a csík probléma. Én most nem panaszkodhatok, mivel jó nagy a hasam, csíkok is vannak, ezért fölösleges lenne magam hiúsági kérdésekbe keverni.
Egy kicsit magunkról:
Ének-magyar szakos tanárként végeztem a főiskolán '98-ban. Utána 1 évig a régi lakhelyemen tanítottam, majd elkerülem Kistelekre, ahol szintén lehúztam 2.5 évet, és 2002.jan.1-én nyitott méhszáj miatt mentem táppénzre.
Egyébként a férjemmel 1996-ban ismerkedtünk meg, és 2001-ben házasodtunk össze. (A kisteleki tanítás alatt sem Szegeden éltem, hanem Kisteleken albérletben.)
Anna egy normál, ám nagyon hosszú (22 órás) vajúdás és szülés eredménye. A terhesgondozó orvosom Daru volt a Klinikán, ám a szülés napján közölte, hogy elmegy a Balatonra telket venni, és így átadott az ügyeletesnek (dr. Borthaiser),akinél szültem, és akihez azóta is járok. (A második babát is nála szeretném szülni.)
A baba neve még nem eldöntött.Sok variációnk van, csak az a baj, hogy ami végre a párommal mindkettőnknek tetszene, az mostanában nagyon felkapott. Így még a következők maradtak benne a szórásban: Eszter. Luca Sára. Emma Flóra. vagy ezek keveréke (de aztán lehet, hogy egy totál mást fogunk választani).
Szegeden a belvároshoz közel lakunk, a József A.sgt. mögötti utcában.
A terhességet most sokkal nehezebben viselem mint Annával. (Fáj a gyomrom állandóan, könnyebben elfáradok, jelenleg vészes vérszegénységben szenvedek, amire hétfőtől szurit kapok).

Képet majd teszek föl magunkról, csak nincs digitális fényképezőnk, és a viszonylag friss képeket a férjem még most fogja majd szkennelni.

Mindenki gyerkőcéhez gratulálok, és elfogultság nélkül állíthatom, hogy mindegyik gyönyörű, és a világ legszebb babája!!!
Most búcsúzom, és jó pihenést mindannyiótoknak!
Üdvözlettel: Gidane
gidane
 
 


Ági,
Tegnap belőlem is ömkött a tejci, Jozsó túl is zabálta magát, legalábbis a zöld kakiból erre következtetek.

Amúgy már csak napi egy kakink van. De olyankor küzd szegénykém a kaki manókkal rendesen.

Gidané,
Gratula a pocaklakódhoz. Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Szia Gidane! Vérszegény vagy? Remélem, gyorsan elmúlik, de mindannyian tudjuk, hogy a terhesség a legérdekesebb dolgokat hozza ki az ember szervezetéből:-))) Egyébként meg ez érdekes dolog, hiszen a természetben a "szaporodás" (kicsit biológuskodok:-))) az egyik legtermészetesebb dolog.
Egyébként a Sárát kivéve nálunk is szóbajöttek ezek a nevek. Az Emma a páromat mindig a régi sorozatra emlékezteti, így lett végül Luca Kata.

Huh, tényleg mocsokság, amit ez a csajszi művelt a használt ruhákkal!

Gigi, azért próbálom apát is vinni a dokihoz, hogy nekem ne kelljen látni a szurit. Én magam nem félek tőle, ráadásul véradó is vagyok, tehát nem újdonság, de a lányom mindig nagyon sír és látom, hogy fáj neki:-(((

Ági, Kristóf egyre szebb:-)))) Szerintem nagy huncut lesz, bár azt már láttam a játszótéren, hogy anyát és apát is villámgyorsan leveszi a lábáról:-)))

Tündi, ne aggódj, szerintem le fognak menni a kilók. Nekem az egyik főnököm (aki végzettségére nézve orvos) azt mondta, hogy majd a szoptatásnál lemegy, hát én azt tapasztaltam, hogy inkább a szopi után indult meg. A vállam és a hátam már a régi, a fenekem és a combom lassabban alakul, de már csak 2 kiló hiányzik a versenysúlyomhoz!

Luca ugyan már nem szopik, de nem hiszitek el, néha nagyon hiányzik ez. Csak utólag jön rá az ember, hogy milyen erős kapocs:-)))

Szép napot mindenkinek!
B
babamama
 
 


Sziasztok!
Rám is tettek műtét után homokzsákot!!! Lehet, h volt Rajtatok is, csak nem vettétek észre? Mert akkor az ember nem azzal van elfoglalvaKép
Utána pedig nagy hasleszorítós bugyit viseltem végig a korházban, sőt, még egy pár napig. Nem tudom, mi lenne a helyzet, ha nem ezt viseltem volna, meg ugye nekem nem 40hetres pocim volt, hiába ikrek.
Császár után is lehet haskötőt használni, de Nekem a síma leszorító nem vált be, mert folyton legördült, stb, a bugyi viszont király.
fehérnemű: Én símán hordom az eddigi bugyiamimat, tnagát hordok, és az nem jön fel a hasamra, így nem gáz. Melltartó: beszereztem 2nagyobb méretet, meg van olyan, ami még jó azért, szal ebből sem kel sztem faksznit csinálniKép. HAstartó pánt: hmm, sztem erre sincs szükség, de fogadd el Gigitől, próbáld ki, mpénzt sztem ne adj érte!

Én bikinit veszek, pedig terhes vagyok. De nem vagyok hajlandó pénzt adni most 2hónapra egy 1részesért. Igaz, ez a röplabdázós rucim, szóval zárt, naaaagy bugyiKép
Gidane! Üdv ittKép

Ági! Kristóf gyönyörűsgesKép))

Szép 7végét mindenkienk!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi,
nekem nagyon jó volt a SLoggy maxija a terhesség alatt, 2 db, olyan 2e körül van, és a császár utáni hetekben is azt hordtam, mert nem piszkálta a sebemet. Nem kimondott szexi bugyi, de kényelmes és nagyon jó anyaga van.

Jozsó jól átvert az éjjel 3-szor is. felkelt, nyöszörgött, hogy éhes, kivettem az ágyból, hogy megszoptatom, ő pedig visszaaludt a karomban. ezt 3-szor eljátszottuk, 30-40 perc különbséggel. AMi azt jelenti, hogy én is épp visszaaludtam és kelhettem fel újból. Szóval most irtó álmos vagyok.

kipróbáltuk a bébihordót, hát totál kitölti, tuti nem fogjuk használni 6 hós korig.
Vendég
 


Még nem vagyok 2 hónapos sem, és lassan a bébihordozót is kinövöm! Kép Kép Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Gidáné! tesom is nála szült, hát én ki vagyok rajta akadva hogy milyen drága a doki, mert ha UH is akart akkor +1e Ft. A terhesség végén meg se nézte a CTG leletét, a dokija alig látta öt. De ha neked bevált akkor természetes hozzá mész.

Angi! Nekem is volt homokzsákom.

Babamama! akkor nekem szerencsém van, mert nekem szopival lement 22 kg. Én is azt hallottam hogy ilyenkor rohannak lefele a kilók. Igaz nem eszek sok szénhidrátot, de néha megkivánom a sütiket, akkor viszont befalok egy jó nagy adagotKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Csak beleolvastam a kicsimoncsiba, felháborítónak tartom, ilyet tenni jóhiszemű emberekkel. Jogilag meg pernyertes lenne a feljelentő, csalásért pár évet lehet ülni.

Nekem szülés után jégakkut tettek a hasamra, jól esett.
Már említettem, nem vagyok csontsovány, soha nem is voltam, de állítom, jobban nézek ki most mint Lottus előtt. És állítólag most fogytam!Ja,és engem nem érdekelnek a bámuló tekintetek. De azt hiszem Lottit többen megnézik!Kép

Lotti sorolja a Micimackó barátait: tigris, jóbetgida, kanga, zsebibaba. Majd megzabálomKép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda, legyen ugy!
Aranyos lehet Lotti, jo lenne meg egy tali, hogy kicsit kozelebbrol is megsasoljam.Kép

Babamama, azt mondod szoptatas utan meg jobban lehet fogyni? Hm, azt talan nem szeretnem.

Nem hiszitek el, de szules utan 1 hettel semmi hasam nem volt. (Most nagyobb) Voltunk a sebeszeten vakbelgyanuval (meg akkor), es nem akartak elhinni, hogy szultem. Talan azert, mert meg a belso szervek fentebb voltak. Persze azota lejjebb kerultek. Kép Arra nem emlekszem, hogy raktak-e ram zsakot.

Dancsi, megvolt a foproba? Kép Es hogy birta Jozso a hordozot? Tetszett neki? Nagyon aranyos benne! Kép

Gidane, varom a fotot, biztos nagyon szep a kislanyod. Kisteleken hol tanitottal? Van ott 2 tanarismerosunk. P.O. es M.P., ha igy mond valamit.

Agi
agi77
 
 


Józsika nagyon komoly:D

Karmen! -22kg nem semmiKép. De ez abszolút alkatfüggő! Én tejelés alatt, és erős stressz alatt híztam meg, a terhesség alatt nem! Most majd meglátjuk... De nagyon kell majd figyelnem, már most tudom, mert pörögtek fel rám a kilókKép. Nővérem dettó.
Vki meg fogy, mint a gép. Ilyen ez...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi! én persze örülök hogy azt a sok pluszt elég hamar leadtam (tesomon rajta is maradt szülés után) de ha ezek a fontos dolgok, az hogy van elég tejcsim annak sokkal jobban örülök. Késöbb meg igyis-ugyis tornázok majd.
Én tényleg azt hittem szoptatás alatt mindenki rohamosan fogy, valahol olvastam.

Edelweiss 33 hetes terhes, jol vannak, de szigoruan kell feküdnie. A doki is szeretné ha még 3 hétig kibirnák bent a babák.

Dancsi! hány cm Jozsika? Orsi teljesen elveszik a mi hordozónkban még. Amugy ö nagyon szereti sokat aludt benne napközben.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok

Helyesek a fiúk. Kép

Dancsi, nálunk is "kakimanó van", bár most ritkábban, biztos a meleg miatt is.

A szoptatástól én is fogytam, már a szülés előtti "versenysúlyomnál" vagyok, pedig sokat eszek.
Nekem is tettek valami nagy jégtömböt lepedőbe csavarva a hasamra a klinikán.

Karmen, nálunk is sűrűn van szopi a meleg miatt.

Enikő, a haspántom L-es, szerintem tuti jó neked is a méret, majd kipróbálod. Jobban vagy már?

Edelweisséknak drukkolunk. Kép

Szerdán egy uszodai tali? Mi a véleményetek?

Gigi
gigi1
 
 


Gigi! Nagyonnagyon jó ötlet!!! Mi benne vagyunkKép

Karmen! Fura, úgy emlékeztem, h sokkal idősebb terhes nálam Edelweiss. NA mind1, feküdjön, tényleg jó lenne még néhány 7, bár nagy baj már nem leszKép)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


www.egyszervolt.hu

ezt nézzétek meg, nagyon jó!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Dancsi, hogy mekkora ez a kis legény! Jól érzi magát, az nagyon látszik:-)))

Karmen, nagy mázlista vagy! Bár amikor találkoztunk, nem látszott rajtad, hogy valaha is lett volna súlyfelesleged:-)))))
Szerintem még az jól állt neked:-))))


Melinda, te nagyon szép kismama voltál. Én az utolsó hónapokban sokat gondoltam rád, hogy hátha én is az leszek, de amennyire visszanéztem a legutolsó fényképeket, hát egy házisertés hozzám képest Miss Univerzum volt:-)))

Ági, én nem hiszem, hogy neked fogyni kellene. Pontosan úgy vagy jó, ahogy vagy. Egyébként hogy álltál a kilókkal szülés előtt és után?

Angi, én nem kaptam semmit a hasamra, szinte mindenre emlékszem, ami velem történt. A doki azt mondta, nem kell haskötő, anyám, anyósom meg hogy igen. Utóbbiakra kellett volna hallgatni. Innen megy le legnehezebben. Bár most megrendeltük ezt a WS telesoph-os akármit. Csak 5 eft-t bukunk rajta, ha nem jön be:-))))
B
babamama
 
 


Karmen,
Fogalmam sincs hány cm, elvileg 53-al született de egy hónaposan már 59 volt. Szerintem elmérték a aklinikán. Mindenesetre a 62-es rucik már kezdenek rendesen feszülni.
Én pedig csak a 62-esig szedtem össze a ruhákat, azt hittem jók lesznek, amíg itt lakunk, nem akartam olyan sok ruhát elpakolni, de kénytelen leszek. Mamiéknál vannak a nővérem kisfiának a kinőtt cuccai, lassan át kell mennem válogatni.
Vendég
 


Ja, Jozsó tegnap autókázott a bébihordóban. AHogy elindult az autó, ő elaludt benne, szóval bízom benne, nem lesz gond a Balcsis úttal sem. De a piros lámpáknál ordított!
Vendég
 


Szijasztok!

Dancsi! Tényleg csak az elsö nap lesz furi fürdöruhában lenni, aztán mexokod és nem fog érdekelni. Én itthon abban vagyok, hogy szoktassam magam, elöször ha jöttek hozzánk mindig felöltöztem, de mostmár nem érdekel. Amúgy nekem is van linea nigrám még mindig, de már halványodik.
Mi is 2 hét múlva megyünk Balatonra. Ti melyik részére?

Enikö! Mi úgy alszunk, hogy Hanga a szobájában, és Bercel kiságya a mi hálónkban van. Igy Hangát nem ébreszti fel, és ha elkezd nyögdécselni, akkor már kapom is ki és kapja a cicit, aztán 20perc visszateszem és alszunk tovább. Ha már éjjel nem szopizik, betesszük a szobájába, ami jelenleg üres még.

Itatás: én nem adok Bercelnek vizet, hanem ha szomjas, szopizik pár kortyot.

Ági! Nagyon szép kisfiú Kristóf, és milyen jó szine van!

Gidane! Elöször nekem is a Daru volt a dokim és nálam meg a szülés napján azt közölte, hogy nem tud bejönni, mert már alkoholt ivott és igy nem mer autóba ülni és átadott a Borthaisernek. Micsoda hasonlóság!

Holnap megyünk súlymérésre + a 2 hónapos oltásra..
Emlékeztek még, hogy a 2 hónapos oltásnak milyen a hatása? Láz, stb..

Lara
lara
 
 


Dancsi! Tényleg nagyon jó!
Tesomnál is hihetetlen sokat nött a baba (elvileg) 1 hónap alatt, ott tuti elmérték, azota nem is nö annyira.
SZerintem Jozsó jól viseli majd az utat, Orsi is végig aludta, elringatta az autó.

Gigi! kedvünk lenne, csak szerdára esöt mond. Meg lehet hogy aznap is folytatjuk a festést, de szombaton megyünk. Akkor jöttök?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Edi nevében köszönöm a dicséreteket az ujjszopis képről.

A császár után én is kaptam homokzsákot, de nem volt vészes, nem fájt annyira a sebem tőle. Persze a fájdalomcsillapító sokat segített.

A szopival nekem sajna egy kiló fölöslegem sem ment le, szerintem is alkati kérdés ez. Van aki vékonyabb típusú (én nem az vagyok), nekik talán könnyebben gördülnek le a kilók. Én megszenvedek minden egyes fölös kg leadásával. A szénhidrátmentes táplálkozást alkalmazom. Csinált valaki ilyen diétát? Tudja netán valaki hol lehet a neten megtalálni az Atkins-diétát pontosan? A keresőkkel csak a megrendelhető könyvre bukkantam eddig.

Terhességi csík: nekem csak a csípőmön van néhány. Az is kevés, és rövid, szóval nem vészes. Én sima tesápolóval kentem a pocakom anno.

A hordozó nekünk nagyon bevált.Edi nagyon szertet benne ülni itthon is. Az autóban meg mindig bealszik benne. A piros lámpák azért neki sem tetszenek. :-)

Ági, Kristóf nagyon helyesen telefonál! A kis üzletember!
Dancsi, úgy ül a kissrác ebben a hordozóban mint egy trónon! Édes!

Üdv. Mindenkinek!

Gabici
gabici
 
 


és egy fürcsis kép.

KarmenKép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Gabici! én ebböl néztem ki miböl mennyit ehetek.
http://www.kcal.hu/

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Gabici! Atkins elég vitatottKép. Sztem túl egyoldalú. Fogyni biztos lehet Vele, de nem tartom egészségesnek.
Norbi féle "diéta", életmód viszont sztem rendben van. Én is utálom Őket, de az elveik szvsz nagyon jók. A barátnőm megvette a könyvüket, de biztos a neten is találsz róla cuccot. A lényeg, h osztályozza a kajákat, pl a szénhidrátokat 2csoportbja osztja, 1es és kettes, 1est eheted délig, 2est 2óráig, és így tovább... Szóval van szénhidrát is, csak nem mind1, mit mikor eszel. Ezzel is nagyon szépen lehet fogyni, és az ember nem von meg magától létfontosságú tápanyagokat, mint pl a szénhidrtá. Mert ugyan hízlal, de szükség van ráKép. Sajnos.
És annyira tudom, mit mikor hogy kéne enni, de betartani már nem tudom olyan jólKép. neked sok sikert, akárhogy is döntesz!

Karmen! Ezt nevezem!!! NAgyon kipárnásodott a csaj. TÜneményes.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


ja, és Én régen hasonlóképp fogytam le 1év alatt 12kilót, a fogyás sajnos csak akkor hosszútávú, ha hoisszútávra berendezett diétát tartunk, ezért jobb szó az életmód. NEkem égnek áll a hajam a különböző 2hetges, X napos kúráktól. Nem egészséges, nem hosszútávú, frankón lehet így jojózni.
Míg, ha az ember kitalálja az alapszabályokat, mit ehetek, mikor ehetek, mennyit mozgok, és képes évekig betartani, természetesen kilengések beleférnek, akkor lehet eredmént elérni. Én sokat szenvedtem már emiattKép, nagyon kitapasztaltam.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Dancsi, a gondolataimban olvasol! Kép Pont ezt az oldalt kerestem szombaton. Nekunk a hazasodik a lapat cimu dal a kedvencunk. Van egy gribeldi nevu oldal, vagy valami hasonlo, de nem talalom. Van rajta egy halom gyerekoldal.

Karmen, nagyon edes Orsika! tenyleg kis hurkas lett. Kép

Lara, Gidane, nem semmi orvosotok volt. Kép

Lara, nalunk semmilyen mellekhatasa nem volt a 2 honapos oltasnak. Allitolag ez meg nem veszes.

Babamama, 48-rol indultam, mikor hazajottunk a klinikarol ugyanennyi voltam.(es azota is)

Mi most meg kihagyjuk az uszast, de szombaton mar szertnenk menni.

Ja es koszonjuk a dicsereketek! Kép Kristof eppen alszik, jol kifaradt a jatszon.

Agi
agi77
 
 


Karmen, megneztem ezt az oldalt. Te mennyi kaloriat eszel? Es miert van szukseged a szamolgatasra?

Agi
agi77
 
 


Ági! Az én orvosom is Daru volt, én nem jártam így, pedig ünnepnap szültemKép

Babamama! Most hízik a májam.Kép

Képzeljétek, végre elmondhatom, márciusban nagynéni leszek! Hát a hugomék esküvőjén már ott csücsült a kis potyautas, nagyon örülökKép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Angi,Ági! köszi, szerintem is vannak már kis hurkák. Tanulság a köv. babánál akkor sem mérek ha kérik, majd hazudok mennyit evett. Persze ha akkor is látom hogy van elég tejcsi. Már bánom hogy ennyit aggodtam, felesleges volt.

Ági! azért volt szükségem a számolgatásra mert a terhesség felénél +1,5kg volt rajtam majd ott rohamosan hizni kezdtem a végére +20 kg lett!
A Takó dokinö is javasolta a 150g-os szénhidrát diétát, bár azt is mondta nem kötelezö, a cukorterhelés még éppen belefér, de nem árt. Akkor kezdtem tudatosan figyelni miböl mennyit eszek és jól is esik. Most is legtöbbször tartom a 150g-ot. Néha ünnepelekKép
Akkor szombaton találkozunk az uszodában mi is megyünk.

Melinda! ez igen, gratulálok a hugodéknak!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Melinda grat a TesódéknakKép

Ági! Írtam mélt. Kristóf nincs még jól?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ági, mondom, mázlid van, te aztán tuti mindent ehetsz!!

Melinda, ezt komolyan mondod??? Akkor hatalmas az öröm az családban!!! Gratulálok Melissának!!! Ja, meg a férjének is:-)))))
Egyébként nyilván el kellett volna járni terhes tornára, de amennyit én ott voltam...:-))) Egy kezemen meg tudnám számolni. A kazettát itthon rendszeresen csináltam, de nem nagyon jött be.

Én csak nézegetem a mérleget, de ez nem akarja meghatni, mindig 61-t mutat:-)))
B
babamama
 
 


Sziasztok,
a babák nagyon szépek!Kép

Ha van valakinek cukrászdába ismerőse, légyszi írjon egy mélt, előre is köszi!Kép

Gabici,
én sohasem voltam nádszál karcsú, bár sohasem látták a tényleges súlyomat, köszönhetően a versenyszerű sportnak, de bizony kellett az energia. Viszont valszeg ennek köszönhetően a terhesség ideje alatt csak úgy kúsztak felfelé a dekák egymás után, hiába csináltam én bármit is. Egy idő után már nem érdekelt. szerencsére a szoptatással mentek lefelé, és nagoyn figyeltem mit ettem. Az Atkins-t nem ajánlanám én sem, és aki egy picit is egészséges életmódban gondolkodik, senki sem. A szénhidrátok borzasztó fontosak, nemcsak energia szempontjából, hanem szellemileg is. más okból kifolyólag én csináltam teljes szénhidrát mentes diétát, nem ajánlanám senkinek, 2 hét múlva olyan depis volt, hogy csak na, mindenen felfortyantam, és bár min. 3 hónapig kellett volna tartanom, azt mondtam inkább maradjak beteg, de ezt nem csinálom tovább.
Próbáld ki inkább a 4 napos diétát (www.mindmegette.hu) bár ha szoptatsz én is inkább az Update-t ajánlanám, a Norbi-félét. ha kell küldök táblázatot /mondjuk ez csak egy része/
Egyébként ilyenkor könnyű dolga van az ember lányának, délelőtt egyen, igyon gyümölcsöt és gyümölcslevet, délben könnyű ebéd /főzelék, leves, tészta is mehet módjával, sült kurmpli, rizibizi mindenféle zöldséggel, salátával/, délután vmi zöldségfélét is ropogtathatsz, egy joghurt, vagy vmi tejtermék -féleség, este sonka vagy sovány sült husi salátával. Fontos, hogy ne keverd a szénhidrátot a fehérjével, erre nagyon vigyázz, tehát lehet enni sült krumplit ebédre, de csak salátával, husit inkább ne. Este vacsinál pedig ehetsz husit salátával, de rizst, krumplit akkor már ne.
Érdemes hétvégén összeállítani egy étrendet a köv. hétre, és azt betartani. Pici torna sem árthat, napi 10-20 perc is több mint semmi. És jó nagyokat sétálni, és sétálni.
Én majdnem 30 kilót híztam és egy év alatt ment le, az első időben nagyon sok, aztán a többi folyamatosan. Szerencsére a sok sportnak köszönhetően a bőröm nem sínylette meg, jó rugalmas.Kép
Bocs a locsifecsiért.

Lányok, vasárnap már nem tart a Molnár Anna bébiúszást? Csak szombaton van?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Melinda, nagy-nagy gratula a hugodnak! Kép Csak az eskuvo utan mondtak meg a jo hirt?

Babamama, igazad van, mindent eszem, de egyszerre sohasem sokat. Inkabb egesz nap nassolok, meg ebbol egy kicsi, abbol egy kicsi. Terhesseg alatt hust hussal ettem, erdekes, h. allandoan szalonnat ettem volna. Most viszont mar nem kivanom.

Agci, nekunk valamilyen Katalin tartotta az uszast.

Mi sajnos szombaton sem megyunk uszni. Kép Vagy osszeszedtem valalmit, vagy csak felfaztam, mindenesetre most hanyagoljuk a strandot. Pedig olyan jo lett volna, es szep ido is lesz.

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!

Köszi a diétás hozzászólásokat.
Ágci, köszi a részletes leírást. Megvan esetleg valakinek ez a Norbi féle könyv? Kölcsönkérném pár napra elolvasásra.

Az Atkinst egyébként 7 napja csinálom. Csináltam már régebben is, többé-kevésbé bevált. Én nem vagyon depis tőle. Igazából csak a lényegét ismerem, nem olvastam a könyvet. Ha valakinek ez is megvan, abba is szívesen belekukkantanék. Salátákat, zöldségeket, húst, sajtot eszem egy szénhidrát táblázat szerint (persze a CH-ban dús dolgokat nem). Hét nap alatt 2 kg mínusz.

A szopi egyébként már nem játszik szerepet. Edi egy hete egyáltalán nem hajlandó szopizni, azóta, amióta megjött az első vérzésem. Elfordítja a fejét és köpi ki a cicit. Próbáltam sokszor, de egyszerűen nem kell neki. Ez van sajna, a szopinak ezzel vége nálunk.

Üdv. Mindenkinek!

Gabici
gabici
 
 


Ági! Az esküvő után derült ki a baba.

Ma majdnem elolvadtam a lányomtól, hozta a kedvenc könyvét, és mondta, "anya, mesélj".
Én mondom ezekért a pillanatokért érdemes anyának lenni.Kép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!
Hát én is gondolkodtam az Atkins-diétában, de túl egyoldalú, imádok minden zöldfélét, süteményt és húst, szóval nekem kínszenvedés lenne, annyit meg nem kell leadnom, hogy belevágjak.

Ági, felfáztál? Te szegény! Nekem ilyenkor mindig az jön be, hogy rengeteg folyadékot iszom, még akkor is, ha nem vagyok szomjas. Több vizelet termelődik és ez kimossa a baktériumokat a hugyutakból. Nálam 1-2 nap és már vége is.

Melinda, mikorra van kiírva Melissa? Kinél fog szülni? Még most is alig akarom elhinni, amikor utoljára találkoztunk azt modta, esetleg még várna vele (igaz, jó régen találkoztunk:-)))
Anyukád hogy van? Javul az állapota?

Lottinak mikor kezdtél el mesét olvasni? A múltkor éppen Angival tárgyaltuk, hogy még nem lehet a jólányoknak lekötni vele a figyelmét, Luca még mindig kiveszi a kezemből a könyvet. Igaz, annyit már fejlődtünk, hogy fogja az ujjamat, hogy mutassam, melyik állat micsoda:-))
B
babamama
 
 


MelindaKép))

Gabici! De Edi még olyan pici...
Sztem heti 2 kg nagyon sokKép. Havi 2kiló OK, az elején, de Te nem vagy kövér, csak gondolom egy pár kiló felesleged van, ennél lassabban kellene fogyni, h egészséges, és tartós legyen szvsz. (bocs a belepofáért)

Ágci! Én anno pont így fogytam le, ahogy ezt ide leírtadKép. NEm ettem együtt szénhidrátot, fehérjével, és du 2-3után szénhidrát már nem volt. Terhességig kb 2-3évig ettem így, tartottam a súlyomat, egészséges volt, jól éreztem magam. És persze rendszeresen edzettem.
Nekem a 4napos, vagy 90napos (asszem uaz) is drasztikus.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabici, kar hogy mar nem akar szopizni Edi.

Babamama, nem hugyuti, hanem nogyogyaszati. Mehnyalkahartya gyulladasom van. (Bar ezt nem akartam igy direktbe irni.Kép)

Angi, es a Norbi fele dietat terhesen nem lehet csinalni? Mert veguli ez egeszseges taplalkozas. Vagy csak tul kivanos vagy? Kép

Agi
agi77
 
 


Babamama! Március 2.-re van kiírva a lány, Daru az ő orvosa is. Anyut tegnap kiengedték, de vissza kell járnia infúzióra, így még táppénzen van otthon, de hála, sokkal jobban van, bár nem az igazi.
Lottika mostanában kezdte hagyni, hogy meséljek, előtte őt is csak a képek érdekelték.

Legújabb poénja a kisasszonynak. Mi van Pankamanka? (kérdezzük mi), erre ő: "Lotti vagyok".Kép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Gabici! szerintem is sok heti 2 kg!! Sogorom 1 hónap alatt fogyott 10-et és a klinikán kötött ki (nem csak emiatt) de ott is mondták hogy milyen veszélyes. Én havonta fogyok most 1-2 kg-ot. Kár hogy Edi nem szopozik már, lefejt tejet elfogadja még? Én is félek hogy lassan megjön nekem is, jó lenne a nyarat még kihuzni nélküle.

Ági! de kár hogy nem jöttök, mielöbbi gyógyulást.Antibiotikumot kell szedned rá? És fáj is? Kristóf jol van?

Melinda! Nagyon aranyos lehet Lotti!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Nekem egy fajta fogyókúra jött be eddig: napi 600 kcal. Akinek ez durva, az megpróbálhatja pl.1000-el is, az is hatásos, csak lassabb.

6 hét alatt 10 kg ment le. Nem olyan vészes, mindent ehetsz, csak számolni kell a kalóriákat. Persze szoptatás alatt ezt nem lehet, de amint vége a szoptatásnak, én ezt fogom csinálni.
Vendég
 


Karmen, igen, szedek majd antibigyot, de nem faj a hasam, csak erzekeny. Kristof sajnos meg mindig taknyos, nem ertem miert nem mulik mar el.

Szerintem is jobb az eletmodvaltas, mint ezek a drasztikus fogyokurak.

Melinda, ugye irod ezeket az aranykopeseket? Kép

Agi
agi77
 
 


Ági, ne haragudj, azt hittem, felfáztál az usziban.

Melinda, nagyon édi ez a csajszi, már én is alig várom, hogy megnyilatkozzon. Bár tegnap este az apjának kiabált le, hogy: "deje-jössz"
először mondta, vagy eddig nem vettük észre.
Mindenesetre már tűkön ülök:-)))
B
babamama
 
 


Ági! Persze írom. Ma majdnem megfulladtam a nevetéstől, odafeküdtem mellé, hátha hamarabb elalszik. Pár perc múlva megszólalt:"anya alszik, cccccsss"Kép
Ja , és a kisboltban egyedül viszi a kosarat (persze, ha üres).
Sláger nálunk még az "anya mit csinálsz", naponta kb 100x elmondja.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok lányok! Kép
Gabici: Sajnálom, hogy elfordult a cicitől Edi babaKép. Sok kismamitól hallottam ezt, hogy az első vérzés után, már nem fogadja úgy el a cicit. Nem tudom miért van ez! Gondolom a hormonok, meg a tejcsi íze megváltozik.

Sztem úgy lehet a legkönnyebben fogyni (saját tapasztalat), hogy több mozgás, kevesebb kaja. Enni mindent, csak mindenből kevesebbet. Pl 2 szelet sülthús helyett csak 1-et. Vagy a zsírosabb húsokat háttérbe szorítani és inkább a fehér husú szárnyasokat,halakat előtérbe helyezni. Sztem sok minden függ a konyhatechnológiai eljáráson is. Pl az olajban,zsírban sütés helyett a párolást kell alkalmazni. Ki lehet bírni néhány hétog sültkrumpli nélkül. Inkább burgonyapüré, főtt burgonya vagy petrezselymes burit kell enni. Köretnek rengeteg féle zöldséget lehet párolni, amivel ízesíted olyan jellegű lesz. Lehet pl angolosan, vagy franciásan, (ha készre pároltad leöntöd a maradék vizet és pici margarinnal felturbósítod) Nem szabad elfelejteni, hogy zsírban oldódó vitaminokat a szervezet csak úgy tudja hasznosítani, ha pici zsiradékkal együtt készítjük (az előbb említett zöldségek picike margarinnal). Vagy a paradicsomsaláta olivaolajjal meglocsolva. Az ecet nagyon jó "zsíroldó" értisztitó. Ecetes saláták pl. vagy sokan szeretik ha különböző levesekbe is van egy kis ecet! Éppen tegnap csináltam zöldbabsalátát, olivaolajjal, fokhagymával, ecettel pici jódozott sóval. Isteni volt, laktató és mégis könnyű. A levesek nagyon klasszak fogyi szempontból, mert teltségérzetet nyújtanak, könnyűek, gyorsan elkészíthetők ( a legtöbb)...stb
És lehet ám egy kicsit csalni. Én pölö nem teszek olajat a finomra vágott vöröshagyma alá ha paprikást készítek. A húsból úgy is kifő annyi amennyi kell alá. Csak egy pici vízzel szoktam felrakni. Ilyenkor viszont csak a végén kell a fűszerpaprikát rászórni.

Mindig jódozott sót kell használni, és ha sütiti süttök a receptben leírt cukormennyiségnek, elég hacsak pont a felét teszitek bele.Éppen elég édes lesz. Próbáljátok ki!

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, de ha kajáról van szó........Kép szakmai ártalom KépKépKép

Képzeljétek Bogi majdnem szobatisztaKép Nappalra már egyáltalán nem kell neki pelus. Éjjel biztos ami biztos, szoktam ráadni pelenkát, de reggelre mindig száraz és ébredés után megy a fürdőszobába csücsül a bilijére és pisil Kép Sőt kitörli a puncit véccépapírral és kiönti a bili tartalmát a vécébe Kép Nagyon ügyes, olyan büszke vagyok rá Kép

Puszó
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Babamama, mar miert haragudnek? Kép Vegul is en irtam, hogy lehet, hogy felfaztam. Szerintem a hideg kovon valo mezitlabas jarkalas a ludas, vagy az uszoda. (esetleg egy fertozes). Persze ezt igy utolag mar nem lehet megmondani.

Mar tobb, mint 2 honapja megrendeltuk a Pampers egyik jatekat, es a mult heten irtunk nekik, hogy miert nem kuldik. Hat ma megjott! Hurra! Nagyon orulunk neki.
Rakok is fel egy kepet rola: Kép

Ez ma nagyot dobott a hangulatomon, mar azt hittem lemondhatunk rola!

Melinda, cuki lehet Lottika!Kép

Agi
agi77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: