Új privát üzeneted érkezett!

Hello lányok!
Tegnap szerencsésen megérkeztünk a nyaralásból. Nagyon jól sikerült, a lányom egy angyal.Kép
Sokat pihentünk, játszottunk, szép időnk volt, csak első nap esett kicsit.

Lottinak nagyon hiányzott a kiságya, szerintem ezért alszik lassan 3 órája.Kép

Megyek, is, sok a szennyes.Kép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Ceniko, bocsi, elkerülte a figyelmemet, a Rókusi krt. lakunk.
babóc
 
 


Babóc, írsz egy mélcímet? Vagy egy mélt a profilomban lévő címre! Köszi! Kép

Angi: Nekem mindegy, de az biztos, hogy jobb lenne a nemek aránya a családban, ha fiam születne! Ugyanis a csládban alig van tökös. De teljesen mindegy én örülni fogok akkor is ha fiú, akkor is ha lány. Sőt, ha lány, akkor nem kell majd új ruhatárat venni KépKépKép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Sziasztok!
Tündi, örülök, hogy a papád jobban van. Viszont azt kell mondanom, hogy a fiad teljesen téged másol:-)) Főleg az első képen. Vigasz apukának: még változhat a helyzet:-)))

Melinda, merre jártatok, Jól éreztétek magatokat? Hogy van a másik kismama?
Lotti most lesz 2 éves, hogy szalad az idő:-)))

Enikő, én jókat vigyorgok ezeken a babonákon. legalább nem unatkoztatok:-))))

Dancsi, igaza van Anginak, mi is így jártunk. Szerintem aki szépen tudja szoptatni a babáját 10-12 (esetleg több) hónapos koráig, az nem fogja felhasználni a fagyasztott tejet. Ami egyébként sem bírja ennyi ideig. Egyszóval én nem fejtem és Luca a szopit magától hagyta abba 1 éves korában, pedig lett volna még tejcsi. utána még kb 2 hónapig ki tudtam egy keveset sajtolni.

Lucifer most nincs a topon, ahogy én sem. Éjszaka beindult az egyik felső rágófoga, nagyon sírt szegénykém. Jött a hőemelkedés, reggelre pedig megérkezett némi nátha is.
Most alszik, remélem, tud kicsit pihenni.

Szép napot mindenkinek!
B
babamama
 
 


Babamama! Gyors kibújást!
Mi megint éjszakáztunkKép. 3tól 5ig nem aludt nagysága, és ez még mindig a 8.fog.

Vki egyszer dobott fel egy buszmenetrendet. Hol találom? NEkem mindenféle buszokról kellene.

Melinda! Üdv itthonKép. Képek?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Babamama! A szüleim mátrai nyaralójában voltunk. Tényleg nagyon jól sikerült. Hugom jól van, most már nem alszik annyit.Kép
Hát igen, pénteken 2 éves a nagylány!KépKép

Angi! Digi képek nem készültek, így nem tudok feltenni.
www.tiszavolan.hu oldalon megtalálod az összes szegedi busz menetrendjét

Enikő! Remélem lassan már végre jobban leszel. Tényleg neveken gondolkodtatok már?
Bogi tudja már, hogy tesója lesz?

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: igen tudja a Bogi, hogy tesója lesz. Azaz azt tudja, hogy baba van aja pocakjában. Mindig meg akarja nézni Kép Mármint a babát. Mondtam, hogy hát aja hasába bent van, nem tudom megmutatni. Akkor jön és ad a pocakomra puszit. Nagyon édes Kép
Neveken gondolkodtunk persze. Írtam listát is. Hát olyan nagy meglepetés nem lesz, magyar neve lesz a gyereknek, bár manapság már sajnos ez a ritkábbKép

Bogi már legalább 30 verset,éneket,kis dalocskát tud mondani. Annyira ügyes. Nagyon szereti ha olvasunk együtt vagy énekelünk. A legjobban az olyan versikéket szereti, amiket versmondás közben el is lehet mutogatni Kép

Egyébként nem jellemző, hogy jobban lennék, egyedül a szexuális étvégyam jött vissza az eredeti állapotára, de a rosszulléteim, hányás, szagokra érzékenység, émelygés....stb az maradt sajna KépKép Ja és állandóan bőgök, de hogy miéárt azt nemtom. Okom az nincs rá Kép Szombaton voltunk moziba, rajzfilmet néztünk és én bőgtem, sőt zokogtam rajta, amikor egy kicsit szomorúbb rész volt. Nem néztek hülyének Kép A párom meg nem győzött vigasztalni, belebetegedtem KépKép

No léptem!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Köszi a tippeket, de Jozsónak nem jött be a gyakrabban zaba, nem kellett neki, köpköd, sír. De ha 4 óránként teszem mellre, akkor szopizik rendesen. Szóval mardunk a napi 5 kajánál. Kép Kép Kép

Fejnem tényleg kell, mert reggel rengeteg felesleg van és félek a mellgyuszitól. De, képzeljétek egy ismerős, akivel együtt szültem, bekapott valami csúnya betegséget, és napokig volt kórházban hányással, meg hasmenéssel. És szegénynek elapadt fullra a tejcije. Szóval kétségbeesve hívott, én pedig odaadtam neki a fagyitejeket. Legalább jó helyre került, egy éhes kislány pocijába és nem a lefolyóba.

Ma telefonált apukámnak a nőgyógyászom (jó ismerősök), és többek közt érdeklődött mi van velünk. Papi mondta neki a mellgyulladásos sztorimat, erre mondta ő, hogy sajnos nyáron könnyű összeszedni minden ilyen nyavalyát. Valszeg az tett be, hogy elmentünk Kehidára és én barom bementem egy gyógyvizes medencébe. Kép Kép

Enikő,
ha megnyugtat, én is folyton bőgtem a terhességem elején. De elmúlt. Gondolj a végeredményre, egy gyönyörű kisbabára. Kép Kép Kép
Vendég
 


Csatlakoznék a sírósok klubjához.Kép
Ma azon egy tv reklámon bőgtem el magam: "ünnepeljünk együtt augusztus 20-án". De jólesett.Kép

Szerintetek ha Lotti egyre gyakrabban eszik bal kézzel, akkor bal kezes lesz? Nem baj, sőt, anyukám örülni fog, ő is suta.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Hú de nagy a csend.

Karmen, Enikő írtam mailt.

Múlt héten voltunk végül is strandon, mindkét helyen, ugyanis újra össze van nyitva, át lehet sétálni. 2 óra után van kedvezmény.
Benedeket mikor beleraktam a babamedencébe, elkezdett bömbölni, vehettem ki...

Dancsi, nem lehet, hogy a betegséged miatt nem hízott most annyit Jozsó? Különben én is csodálkozok, hogy elég neki az a ritka evés, én ebben a korban örültem, ha 3- 3 és fél órát tűrt. De sokszor a három órát sem vártuk meg.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Bocsi, de a tegnapi hozzászólások csak most jelentek meg nekem, mostanában szt csinálja a gép...
E

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül belekotyogok, de egy barátnőmnek gyűjtök információkat, aki Szegeden szeretne szülni. A klinikáról szeretne többet tudni. Először is! Baba-mama szoba van-e, ha igen, mennyit segítenek a baba ápolásában? Ha nem ilyen szobában helyezik el, mennyi időnként lehet együtt a babával? Odaviszik, vagy el kell menni szoptatni a csecsemőosztályra? Kell bevinni a babaápoláshoz szükséges dolgokat (pelus, törlőkendő, popsikenőcs, hintőpor, fürdető, ruhácskák)? Vagy csak mikor hazaviszik a babát, akkor adják rá a saját ruháját? A kórházban írják fel a hintőport, popsikenőcsöt, vitaminokat, vagy a gyerekorvosnak kell, ahova majd a baba kerül? És még minden érdekelne, amit fontosnak találtok megemlíteni. Ja! És császáros anyukák véleménye is érdekelne, mert van rá esély, hogy nem szülhet természetesen. Előre is köszönöm a válaszokat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
Gabella, a klinikán mindn szobában van az ágyakhoz kiságy a babuciknak. Sok kedves nővér van, de van morcosabb is. Ha fáradt a mama, beadhatja az újszülött osztályra, amíg pihen és kihozzák, amikor kajaidő van. Pelust érdemes vinni, mert sokat nem adnak. Én kencét is vittem, de törlő van. Ruhát sajátot csak a hazavitelhez vittem, az ottaniban könnyebb volt ellátni. Ha kérsz, írnak fel mindent, de miután a mai magyar rendszerben a hazavitel utáni napon helyből kijön a választott gyermekorvos, ennek nincs túl nagy jelentősége.

Én császáros voltam, EDA-t kértem, 2 napig a műtött osztályon voltam, ott nincs kiságy, de felhozták Lucát 3 óránként. ott tanított meg az éjszakás nővér szoptatni (Isten áldja érte!:-))
Nekem csak az első éjszaka volt vacak, hajnali 5-kor mosdattak le és saját lábon kellett átmenni egy másik kórterembe. Egyébként fürdeni nem volt könnyű, vigyázni kellett a sebre.
A 3. naptól a szokásos: utáltam és haza akartam menni:-)))))) A kaja vacak volt, örökké fel voltam fújódva és nem bírt kijönni. De ez minden szülő nőnél előfordul:-))))
Remélem, segítettem kicsit:-)))

Angi, az első 8 foggal nem volt különösebb bajunk, de a rágófogak már egészen más tészta! Erre készülj fel. Az első kettő 2 nap alatt jött ki teljes méretében.
Most a felső kettő következik, már 2 napja lázas a lány. A doki szerint (ma látta) valszeg a fogzás okozza.

Melinda, szuper lehetett. Sok friss levegő, kirándulás, stb. Irigyellek.

Enikő, amikor terhes voltam, akkor adták a Duna TV-n a Sejtjeink c. filmet. Végigbőgtem. Aztán volt az a balástyai baba, akit kitettek a hidegre éjszaka. Azt is végigbőgtem. Gyakorlatilag minden gyerekkel kapcsolatos témán bőgtem:-)))))
Ez már csak így van, majd elmúlik. Egyszer. Talán:-))))
B
babamama
 
 


Sziaszotk! Tegnap elolvastalak bennekteket félig, de nem bírtam végig...

Gabella: A klinikán van babás szoba, ill csak az van, még a 10 ágyas is az. Akkor nem adják ki, ha sárga, vagy a mamája nemkéri. Bármikor be lehet menni a csecsemőosztályra. Ha sárga 3 óránként viszik szopni, még a csaszisokat is. Éjjel csak akkor ha különk kéri az anyuka. Van fizetős szoba, napi 10 ezer, az 5. nap után 5ezer, én kipróbáltam sztem tök jó, de első gyermekes anyukának inkább a 3 ágyast ajánlanám. A babának nem kell vinni semmit, adnak mindent. Segítőkészek, csak szólni kell ha valami kérdése van. Érdemes a klinikai szülésfelkészítőre eljárni, lehet szülésznőt választani, még csaszi esetén is jól jön. Van védőnő az osztályon, aki nagyon ért a szopihoz, őt érdemes faggatni, mert nem mindegyik csecsemős van a toppon. Általában a csecsemősök pelenkázzák, ha bennvan a baba, de egyébként a mamának kell, persze megmutatják neki hogy kell. Fürcsi 2 körül van, délután. A mama öltöztetheti a hazamenetelkor a babát. A klinikán nem írnak fel ápolási termékeket, a saját orvosnak kell. Fontos, hogy szóljon az anyuka, hogy ne adjanak pótlást a babának, inkább vigyék ki, ha éhes. Hajlamosak a felesleges tápra és cukros vízre. Ami igen szomorú.

Melinda: De jó lehetett nektek, nyaraltatok! A balkezesség nem biztos hogy olyan rossz. Inkább különlegesség!
Én csak akkor bömbizek, ha kicsit hisztisebb vagyok, vagy ideges. Útálom magam akkor.
Nekünk nem kell elutazni ahhoz, hgoy sok legyen a szennyes. Ha anyósomék jönnek hétvégén ő szokott kivasalni nekem. Kép

Dancsi: Nekem is volt mellgyuszim én is tartottam tőle,mindig szárazra fejtem. Ha csökkenteni akarod a hozamot érdemes mindig 10 ml-vel kevesebbet fejned. Vagy csak addig fejd, míg ömlik, mikor már lassabban jön, kevesebb sugárral.
Az az anyuka meg tegye mellre a babáját, minnél gyakrabban, vissza fog jönni a teje!!!!

Enikő: Nagyon édi lehet Bogi! A szexuális étvágyadból adjál nekem is egy kicsit. Kép

Karmen: Aszalt szilvával, pisztáciával töltött csirkemell. A telszámokat nem felejtettem el. Nagyon kellene már?

Tünde: Nagyon édi Tomika. Bátor is kinyomja a fenekét. Nem marad egy helyben egy pillanatig sem. Ha hátára rakom rögtön a hasán van. Ha egyedül kell hagynom csak a kiságy, esetleg a földre teszem (szőnyegre)onnan biztos nem esik le.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi! nem sürgös, ill. most anyu fogadott kömüvest meg festöt. Elöbbi már dolgozik, eddig bevált a festöt meglátjuk tényleg jön-e késöbb v. ez is lelép. Nem értem én eezeket felmérik a melot ök adnak árat aztán eé sem jönnek.

Dancsi! tesom is ezzel volt korházban pár hét után visszaállt a teje.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Az ismerős ma telefonált, kezd visszajönni a teje. Kép Kép Kép

Képzeljétek, megjött a mensim, pedig Jozsó még csak 3 hónapos. Nővérem szerint a fogigátlótól jött meg. Úgy kell szednem (doki monmdta), hogy nem kell szünetet tartanom, amíg szoptatok, ha van mensi, ha nincs, folyamatosan kell szedni. De a doki még a 6 hetes kontrollon azt mondta, hogy nem valószínű, hogy meg fog jönni. Mindenesetre holnap felhívom és rákérdezzek, hogy tényleg így szedjem e továbbra is. Lehet csak félreértettem valamit.

Csak azért szedem, mert januárig nem szeretnék újból teherbe esni, a családban sajna volt példa arra, hogy császár után gyorsan teherbe esett, még szoptatás alatt, és gubanc lett belőle: műtét, méhen kívüli terhesség. Lehet nem volt összefüggés, de nem kockáztatok.
Vendég
 


Dancsi! Gondolom Continuin-t szedsz, és pontosan úgy kell szedni, ahogy írtad. Szerintem nem attól jött meg. Én is a 6 hetes kontroll óta szedtem, és Lotti majd 7 hónapos volt, amikor megjött, kevéssel azután, hogy megkezdtük a hozzátápit.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda,
köszi, akkor nem zargatom a dokit, hanem szedem folyamatosan.
Vendég
 


Melinda,
köszi, akkor nem zargatom a dokit, hanem szedem folyamatosan.
Vendég
 


OFF
Karmen: Nekem van egy nagyon jó ismerősöm (mellesleg nő) aki vállal festést, mázolást, nagyon ügyes, szépen tisztán dologzik és becsületes! Ha érdekel írj!
ON
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Dancsi: Fló után én is a Continuint szedtem, kb.7-8 hónapos volt Fló,mikor előszöür megjött, most spirálom van már volt egy mensim. Ez tök változó. Sztem attól is megjöhet, hgoy nem szopik olyan sűrűn Jozsó. Meg alkati dolog is.

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!

Dancsi!
Benedek 22 hónapos koráig szopott, Bálint 17 hónapos koráig, és mindkettőnél szülés után 4 hónappal menstruáltam. Pedig Bálintnál bíztam benne, hogy hátha később jön meg, de sajna' nem!

Jó éjt!
Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Angi,
fogsz kérni EDA-t? ZSóka EDA párti.
Vendég
 


Dancsi! Nekem többen mondták a fogigátló meghozta nekik a vérzést. Szedésröl nem tudok mert én nem szedek semmit sem.

Menszi még szerencsére elkerült, mindig remélem nem váratlan lesz (van akik szerint nincs elöjele) ciki lenne a strandon.

Enikö! Köszi, egyelöre tapétázni kell csak ha emez mégsem jelentkezne akkor tarcsiba érdekelne a megbizható mesterek. Mindenféle, mailben külhet bárki ajánlást (tele vagyok megbizhatatlan, trehány emberek cimével)

Angi! hogy vagy, nincs még fájás? Mit mond a doki legkésöbb mikor kell befeküdnöd?
Remélem nem kell császár, javitsd a statisztikát légysziKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


ha már felmerült egy fontos kérdés (nekem azKép)
a szoptatás alatt menszi aki nem szed gyógyszert annak is 28 napos ciklusú, ha korábban annyi volt?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Ez a mensi dolog szerintem teljesen változó, nekem Péternél 8 hóra jött meg, Daninál 11 ( pedig 15 hós koráig szopott), és teljesen pontosan 28 napra beállt. Benedekkel ez az egész felborult, majd' 6 hétig megvolt, aztán nagy nehezen elmúlt, rá egy hétre megjött, doki szerint a szoptatás volt az oka. Az utóbbi időben már szerencsére beállt újra, pontosan 28 napra. Ja és nem szedek/szedtem semmit.
Benedek egyébként még mindig szopik este és éjszaka is 1-2 szer, én már pedig nagyon abbahagynám, de nem hagyja...KépKép


Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasstok!

Menszi téma: Nekem soha nem volt pontos a ciklusom, Flóra után mintha jobb lett volna. Sztem Bátor után sem lesz a tankönyvszerinti. Igaz nagyjából tudtam mikor várható, de mindig késett 3-5 napot.

Gerika: De jó, hogy nálad ilyen későn jelentkezett az első.

Karmen: szülés után az első általában nem áraszt el, inkább olyan bevezető jellegű, először én sem tudtam eldönteni meg akar-e jönni vagy sem. Kép
Döme megkapta az oltását, a doki mondta, hogy már inkább csak foltokat lát. A pupilája szinte egyáltalán nem reagált az erős fényre. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!
Nekem a Bogi 6 hetes korában jött meg a mensim, pedig akkor még csak szoptattam. De rögtön beállt a szokásos 28 napos ciklusra! Ja és azóta elég elviselhetők a mensijeim, mert szülés előtt állati rosszul voltam mindig, görcsöltem, ment a hasam, hánytam amikor megjött, de szülés után, ezek nagyrészt megszűntek, csak a görcsölgetés maradt, ami azért még elviselhető. Szóval nekem jót tett a szülés ilyen szempontból.

Bogi apukája volt ma nálunk és elvitt minket kajálni a lencsésre Kép Halászlevet ettünk Bogi is imádja. No meg én is. Jó csípősen Kép 3 tányérral szedtem és nem jött ki belőlem Kép Úgy örülök, végre valami amitől nem voltam rosszul!!! Nagyon rendes lett apa, megemberelte magát! Bogi rafkós Kép, sétáltunk a plázába és vetetett apával csatokat magának, meg hajgumitKép. (dobtam egy hátast amikor megláttam, hogy egy pár csat -kis pici semmi extra- 200 ftba kerül!) Természetesen pinket! Nagyon jól áll neki, a kis szöszi hajába a kreol bőrével...KépPersze a ruhája is rózsaszín volt, nagyon dögösen nézett ki!

Na mentem nem csöpögök itt tovább!Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Gabi! szegény Döme! müteni nem lehet a szemét?
nekem barátnömet totál elöntötte az elsö, akkor ez is egyéni. Ha nekem csak 1 napig volt pici pötty mult héten lehetett az?

Enikö! de jo hogy ilyen fincsiket ettél! remélem a rosszullétek elmulnak már!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő: Rafkós a csajszi, már pumpolja apucit!! Legközelebb valami jó drága játékboltba menjetek be! Kép

Karmen: Műteni nem lehet, mert a szem belsejében meszesednek az erek, ha jól gondolom. Meg én nem merném még egyszer műteni, mert már 14 éves. Azt mondta a doki, hogy így még eléldegélhet sokáig. A hallása és szaglása segíteni fogja. Már 3x altatták, nem szeretném ha valami baja lenne altatás közben, ilyenkor bármi előfordulhat. A kondija nagyon jó, feleseleges tortúrának tartom. És pénzkidobásnak. Ti hová hordjátok a kutyitokat orvoshoz?

gabi3
inecsg
 
 


Így fürdök a nagy kádban: Kép Kép Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


HeheKép. Jozsó irtó édes!!!

Mensi: Nekem megjött 5héttel szülés után, legközelebb meg 5hónappal utána, utána beállt rendszeresre. Ja és pont addig volt tejem is. (gondolom az első lelki ténxwzők miatt volt)

Dancsi! Császár utáni hüvelyi szülésnél nem ajánlott az EDA. Így nem is kérdés, kérek e, mert nemKép. De, ha csaszi, akkor valszeg spinál, vagy EDA, nekem a spinállal teljesen jók a tapasztalataim.

Karmen! SemmiKép. Ritkán, igen ritkán keményedek. És annyira fent van még a hasam, h csak na. Szal lesz ebből 40hét isKép. Jó érzés nagyon, szombaton betüöltöm a 35.hetet, nagy baj már nem lehetKép.

Körkérdés: igaz, h az utolsó hónapban már nem szokás hízni, sőt fogyni szoktak??? Mert ezt olvastam a könyvemben, és marhára meglep, hiszen a baba akkor hízik még 1kilót. Szóval elég abszurd... Veletek hogy volt?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi! Én nem fogytam, de nem is hiztam, viszont elötte +5kg volt több hónapig mindig. Örülök hogy ilyen jol viseled, akkor ne legyen egy ideig még hidegfrontKép Nem tudtam hogy császár utána nem lehet EDA miért? És ha megint császár akkor miért lehet? Mondjuk nálam ez nem jöhet szoba (tudodKép) csak érdekel a dolog ha már felmerült.

Dancsi! Nagyon édes ahogy fürcsizik. Orsi a kiskádban van még, ez nagyobb méretü azt teszem a nagykádba. Pár napja ülni akar benne, persze egyedül még nem is tud de nem is hagynám mert a krémtöl annyira csuszik a popsija (meg mindenütt) hogy én is hiába fogom jobbra-balra csuszunk a kád aljában.Kép

Gabi! Mütétre a Rengeiékhez visszük. Oltásra meg betegségre meg Tápéra, mert sokkal olcsóbb ott mint itt a környékben. Tesom ajánlotta, bevált.
ti hova horjátok?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Dancsi, ez a szépfiú nagyon tetszik a lányomnak:-)
vérig sértődött, amikor már nem látta a képernyőn.

Ő már gyógyul, most én estem bele, torokgyuszi+nátha.

Vigyázzatok a babucikra, az orvos szerint most rengeteg a vírus.
Szép napot mindenkinek.
B
babamama
 
 


na, milyen ügyi vagyok?

Kép
Vendég
 


Angi,

miért nem lehet EDA a császár után, ha hüvelyi szülés van? Ez elég gáz, rám nézve. Kép Kép Kép
Vendég
 


Angi,
én híztam az utolsó hetekben is, mint a kismalac. Bár, valszeg csak a víz volt, mert enni, na azt nem tudtam. Eddig mennyi jött rád? Mert nem tűntél soknak, bár a pocak sok mindent ellensúlyoz, aztán pocak nélkül szembesül az ember a fenékkel, meg a combbal, meg ami a hason maradt háj formájában. Kép
Vendég
 


Jó, hogy feljött ez a téma. Nem vagyok EDA-hívő spontán szülésnél. Annó majd 9 éve, mikor szülésre felkészítőre jártunk, mondták a szülésznők, hogy ne kérjünk érzéstelenítést, mert sokkal lassabb a kitolási szak, a baba így többet szenved.
Persze a harmadik szülésem után, amikor már kb két órája 8-10 "centis" fájásaim voltak, kijelentettem, hogy nem szülök többet, esetleg EDA-val, de már bánom, hogy mondtam, a mellettem lévő kismama gyorsan kért is EDA-t. Aztán azt mondta, hogy még azzal is fájt. Nem is mindig sikerül ezek szerint jól eltalálni az adagot...
Egy hónapja kezembe került egy tavalyi Baba magazin, amiben írtak az érzéstelenítés babára gyakorolt lelki hatásairól. Valami regressziós vizsgálattal visszavitték az embereket a születésük időpontjához, és tudat alatti emlékek jöttek elő, amiben azt a nyomasztó érzést élték át, hogy elvesztették az anyukájukkal a kapcsolatot...Elgondolkodtató.
Meg még az jutott eszembe ezzel kapcsolatban, hogyha "rászokunk" az EDA-ra, akkor kevésbé lesz fontos, hogy egyéb, természetes fájdalomcsillapító eljárások teret nyerjenek nálunk is pl. vajúdókád.
Mondjuk a gyógyszergyártó cégeknek gondolom nagy üzlet lehet ezt reklámozni és elterjeszteni, hogy az EDA-s szülés mennyivel jobb...
Amúgy én meg büszke is vagyok, hogy mindhárom szülésemet kibírtam fájdalomcsillapító nélkül. Ez szerintem erőt is ad. Úgy érzem, hogy mostmár jobban tűröm a fájdalmakat, a múltkor a fogorvosnál , mikor kérdezte a doki, hogy bírom, majdnem mondtam, hogy ugyan már, három szülés után ez már nem vészes...

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!
Itt egy kép Bogiról! Végre sikerült vennem egy digitális fényképezőgépet! Kipróbálom KépKép

Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bogi, és Józsika is nagyon édesekKép)).
Grat a fényképezőhöz Enikő!

KArmen! ORsiról rég láttunk képet, Én hiányolom, úgy imádom a kis fejétKép

EDA: azért nem ajánlják csaszi utáni hüv szülésnél, mert ugye ennek a szülésnek vannak kockázatai. És biz a nő megérzi, ha elkezd esetleg (neadjisten) szétválni a heg. VIszont ha érzéstelenítve van, akkor nem feltétlen érzi meg, abból igen nagy gáz lehetKép.
Másodsorban pedig h sikerüljön így szülni, nagyon jól kell mennie a dolgoknak. Kell, h jöjjenek a fájások rendesen, táguljon az anyuka szépen, ütemesen, stb... Ezekbe esetleg bekavar6 az EDA.

Gerika! Ha a babára gyakorolt lelki részét nézzük, akkor nem az EDA a gáz, hanem a hagyományos fájdcsill gyógyszerek, amik átmennek a baba szervezetébe. Ez nem megy át.
Mellesleg nem vagyok se EDA párti se EDA ellenes, sztem kár előre el6ározni, h fogok szülni. Lehet, h akkor ott azt mondom, h ide azonnal. És ebben semmi elítélendőt nem látok, nem érezhetem, h Nagy Julcsinak mennyire fáj, mi alapján ítélkezem.
Ha nem gyakorlott az anesztes, előordul6, h nem jól szúr, de egy jó szakember, eltaláljaKép. Ettől sztem nem kell tartani mind2 szülészeten elég régóta alkalmazzák.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen: Mi ezer éve a Rengeiékhez járunk. Jó drága, de én szeretek odajárni, Döme kevésbé. Mindig úgy remeg mint a kocsonya.

A gyerkőcök édik!

Angi: Én az uccsó hónapban 3 kilót híztam, addig havonta 1 kiló mászott rám. Jó 4 hetet feküdtem, Virág sztem nem hagyja hogy anyuci elhízzon. Kép Flóval minden hónapban 2 kliót híztam.

Én sem igazán vagyon EDA párti, de én is megcsináltattam a vérvizsgálatot, ha netán úgy döntenék, hogy már kibírhatatlanul fáj. Azutolsó lépésnél a folyosón nem hogy edara gondoltam, de hirtelen a császár mellett döntöttem volna ha megkérdeznek, annyira fájt. Persze még a műtőbe sem értek volna fel velünk, nemhogy valamiféle fájdalom csillapíót adhattak volna. A fájdalom csillapító az volt,mikor Bátor kibújt és ott nyöszögött a hasamon. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


GabiKép)). Ez aranyos volt!

Ja, eddig 9kiló. De Én is attól tartok, h nem látszik igazán a hízás, csak ha lemegy a pocakKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, én nem ítélkezem. Csak a magam érzéseit írtam le, ha nem baj. Kép
A vége szinte mindenkinek nagyon fáj, de nyilván azért lehetnek különbségek.
Így aztán nehezen hiszem, hogy az utolsó fél órában valaki ne szeretné a fájdalmát valahogy csillapítani...
Lelki hatás: a baba totál átérzi azt is, amit a mama érez. Tisztán emlékszem, hogy szabályosan kommunikáltam a babámmal szülés alatt, és amikor már irtóra szenvedtem, "mondtam" neki, hogy most aztán jöjjön ki, mert már nagyon szenvedek, és ő abban a pillanatban! elindult lefelé, pedig már rég megtehette volna...
Együtt csináltuk végig a szülést,lelkileg a fájdalom arra jó csak, hogy az embert befelé fordítsa. Ha nincs a fájdalom, akkor a figyelem elterelődhet más , akár lényegtelen dolgokra is, és a baba egyedül érezheti magát ezekben a nehéz órákban. Szerintem erre gondolhattak.
Egyébként persze, az EDA nem megy át.
Nagyon is fontosnak tartom, hogy az anyukának minél könnyebbé és boldogabbá tegyék a szülését, pl odafigyeléssel, megértéssel, együttérzéssel, szülőszékkel, vajúdókáddal,légzőgyakorlattal, labdával, zenével, mindennel, ami segíthet és nem rossz senkinek. Szerintem ezeket kellene előtérbe helyezni.

E

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Tulajdonképp teljes mértékben egyet értek Veled. Tök jól leírtad eztKép. A fájdalomnak is van célja, oka, csak azt mondom, h ez egy lehetőség. Én anno úgy indultam, h nem szeretnék EDAt, most meg nem lehet, de megértem, ha vki emellett döntKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Nagyon szépen fejlődik az összes szegedi babóca! Olyan jó ezt látni!

Eda: Én is megcsináltatttam a vérvizsgálatot, de úgy indultam neki a szülésnek, hogy ha 20 óra múlva is változatlan állapotban vagyok, kérem, egyébként nem. Mondjuk, én a hátba szúrástól rettegtem, és még a helyi érzéstelenítőt is éreztem a gátamon.Nem volt egy leányálom.Kép
Persze a én is kértem már a végén az EDA-t elfúló hangon, de 20 perc múlva Lottika már kibújt.Nagyon remélem, hogy majd a kistesó is gyorsan jön, hiszen én 2 órát voltam a szülőszobán a kis 2 évessel.De tudom, ember tervez..Ha olyan helyzetbe kerülnék kérném az EDA-t.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


én nagyon EDA párti vagyok, de nem akarok senkit sem rábeszélni, teljes csodálatom azoknak, akik e nélkül (pedig lehetőségük lenne) végigcsinálják. Nekem nagyon jó volt az EDA, semmi mellékhatás nem lépett fel (szerencsém volt). És most elkeserítettél, Angi, hogy másodjára nem lehet ha rendes szülésem van.

Figyu (ANgi), mennyiért mondtad a Brendonban a bébiőrt (az adapterest)?
Vendég
 


Eda: Én nem vagyok nyavajgós és magas a fájdalomküszöböm is. Én nem kértem, hanem az ügyeletes doki ajánlotta, ugynis már 10 órája 1-1,5 perces fájásaim voltak, de még semmit sem tágultam.Kép Elfogadtam, mert már fáradt voltam. Szóval hosszú elhúzódó szülésnél tényleg nagyon jó! A másodiknál attól fogg függeni, hogy milyen iramban haladunk! Ha kistesó haladósabb lesz, mint Bogi akkor nem fogom kérni. De ha nyom nekem egy maratoni tizenpárórát, mint Bogi, akkor az orvos véleményét kikérve lehet, hogy kérni fogom! Miért ne könnyíthetném meg az életünket, ha van rá lehetőség? Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok

Nagyon aranyosak a gyerkőcök. Kép

Angi, az utolsó hónapban én a vizesedéstől híztam.

Az EDA nálam is csak biztonsági tartalék volt, szerencsére nem kellett. Kép

Babamama jobbulást. +++

Nálunk lassan itt a husi bevezetése. Szerintetek egyszerre mennyit tegyek a főzelékébe? Tudom nem nagy mennyiség kell, csak nem tudom megsaccolni, vagy először külön adjam neki?

Virág már nagyon gyorsan közlekedik, pillanatok alatt odaér bárhova. Elkezdett rendezkedni az alsó polcokon Kép, most már mindent feljebb kell tenni. Valamelyik nap már a vasalódeszkát is rángatta, azóta mindig összecsukjuk és elrakjuk.

Gigi
gigi1
 
 


Gigi: Nagyon ügyi lehet Virág Kép Mindent el kell pakolni előle!
Husi ügyben, sztem kis kockákra vágott fűtt húst, izomzatra merőlegesen picikékre vágj össze (vagy turmixolj) és keverd a villával összetört sárgarépához,kruplihoz egy kis húslével. Sztem ne külön add, mert folytós, főleg a melle húsa. Úgy is a mellével kezded a bevezetést, nem? Szóval sztem legelőször csak egy 1x1 centis kockányit adjál neki, másnap már a dupláját és így tovább, aztán úgy is látni fogod ízlik-e neki! Sok féle zöldségféléhez keverheted. Boginak a spenótos csibemáj volt a kedvence, de sokan ódzkodnak a májtól. Ezt döntsd el te akarsz-e neki májat adni!
Remélem ízleni fog neki, és csak nagyon picike sót tegyél bele ha lehet jódozottat! De negyede annyit, mit amit te a sajátodba tennél!

Azért másokat is halgass meg! Kép
Puszika
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Köszi, gyógyulok, az első komolyabb ajándék a lányomtól:-)))) Jó kis vírus...

Még egy pillanat az EDA-ról. Lehet mellette és ellene érvelni (én nem bánom, hogy kértem), de egyvalamit ne felejtsünk, amikor már nagyon gyorsak a fájások, nem adják be, mert bármikor elindulhat a baba. Aztán lehet, hogy ez még órákig eltart:-))

Igazából én legjobban a gátmetszéstől, varrástól rettegtem volna. Így ezt megúsztam. Persze minden relatív:-)))))))

Itthon rászoktunk a krémlevesekre. Minden zöldség elfogy így még a nagyobbaknál is, pedig eddig írtó nehéz volt belediktálni mindenkibe.
Minden tesco-s vásárlásnál venni fogok főzőtejszínt.:-))))

Egyébként észrevettétek, hogy a húsokat nem véreztetik ki rendesen? Állandóan le kell darabolni a csontról, hogy lássam, mi van alatta.
B
babamama
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: