Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,
tud nekem vki ajánlani egy jó szülész-nőgyógyászt itt a környéken?
Én Bpen jártam, de mivel elköltöztünk Biatorbágyra, az túl messze van, ezért szeretnék váltani.
előre is köszönöm!
fivett
 
 


Szia Fivett!

Én magándokihoz járok, de Bp-re. Nincs olyan messze. Én Budaörsön esetleg Tóth Ferencet tudom ajánlani. Meg tudod nézni a www.europmed.hu honlapon. Elég kedves volt velem, mondjuk nem jártam hozzá sokáig terhesrendelésre. Remélem, segítettem.
Vendég
 


szia Athiz, köszi a választ,
megnéztem a honlapot, szerintem el is megyek hozzá, egyenlőre csak egy kontrollról lenne szó...
nagyon édes az Öcsibaba fotója!Szilárd is ari!
Én is 2fiús anyuka vagyok, 2év különbség van köztük
nagyon jó lesz, majd meglátod, vigyázz magatokra!
fivett
 
 

 
 

Fivett!

Én budaörsi vagyok és a Hegedűs dokit tudom neked ajánlani, nekem a barátnőm mondta és jövő hétfön megyek hozzá.


Athiz

Merre laksz budaörsön? Én is Börsi vagyok, csak nekem ikreim vannak

KépKép
nyunyec
 
 


Szia Nyunyec, a Munkácsy utcában. És ti merrefelé?
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Újra itt!!
2 hónapig, sem internetünk sem számítógépünk nem volt. De már van!

Időközben váltottunk gyermekorvost. Csányi dr. nagyon kedves, készséges és a mellettünk lévő utcában lakik.
Találka nem jött még össze?
Puszizlak benneteket
rachel
 
 


Sziasztok!
Rachel,a Csányi dokiról én is csak jókat hallottam.Sőt a szomszédunk(itt Érden) is hozzá jár,ők is Budaörsről költöztek ide,és állítólag a szomszédjuk volt.Ők is csak dícsérik.Amúgy miért váltottatok gyerekorvost,ha nem titok??

Athiz,én a Petőfi u.-ban nőtem fel,és az anyukám,hugom ott is lakik :D

mimi12
 
 


Üdv nektek itt!
Jó sokáig senki sem írt megint, de látom, most feléledtünk picit.

Hát én a Csányi dokiról csak egy hírt hallottam, de sajna az sem pozitív! De állítólag nagyon kedves, és egy eset, nem eset. Csak annak, aki átéli. :?
Na mindegy, remélem, hogy nálatok beválik Rachel!

Amúgy írhatnátok magatokról, most mi újság?

Mimi, szinte mindennapos túráink közé tartozik a Petőfi utca végigsétálása Szilivel. :D Többnyire azért is szereti, mert ott mindig látunk cicákat. :lol:

Én tegnap voltam annál a dokinál, aki úgy tűnik, hogy elvállalja a szülésemet. Elvileg minden rendben, habár a múltkori 2 UH alapján kisebbnek látta a babát, mint kéne lennie. Azért remélem, hogy behozza Alen a lemaradást!

Puszi nektek, és írjatok!
Vendég
 


Athiz,akkor lehet a múlt héten esetleg rajtatok somolyogtam?(bár őszintén megmondom,nem emlékszem,hogy kisfiu,v.kislány sétált-e?)Sétált egy anyuka egy kisgyerekkel,és egy macsek kísérte őket :D Ott a méhtelepnek kinéző ház környékén.
Nekem amúgy egy barátnőm hordta a Csányihoz a gyerekeit.Ő meg volt vele elégedve.Én meg párszor telefonáltam,hogy mikor rendel a mi dokinénink,és a Csányi vette fel.No hát elég mogorva volt.De tényleg szerintem embere válogatja,hogy ki-kivel van megelégedve.No meg egy alig betegeskedő gyerekhez nem kell nagy szaktudás,inkább akkor derülnek ki a dolgok,ha sokat beteg a gyerek.De inkább ne legyenek betegek!!

mimi12
 
 


Mimi, bizony elképzelhető, hogy mi voltunk a cicásék. :lol:
Csak sajna a macskoszok nem nagyon hagyják magukat megsimizni, pedig Szili nagyon szeretné. Nem mintha itthon nem lenne cicónk. Néha ahhoz is hozzábújik, úgy szereti.
Olyan édi!

Én is úgy vagyok a dokikkal, hogy minél kevesebbszer szeretnék talizni velük. Mindent megpróbálok megtenni, hogy ne legyen beteg a kölök, de elég nehéz feladat. :?
A hasfájással nemrég a sírba kergetett, de most egy ideje nem nagyon jelentkezik nála. Viszont múltkor elvittem kivizsgáltatni, de továbbküldtek egy iszonyú kínzó vizsgálatra, én meg nem szeretném megkínoztatni a fiamat. Így most sebtiben le is mondtam. Remélem, hogy nem lesz belőle gond! Nehezen viselem, ha egy kisgyereket ilyen iszonyú vizsgálatokkal macerálnak. Hogy magyaráznám el neki, hogy most nem ehet, nem ihat egész délelőtt, viszont azt a trutyit, amit folyadék néven adnak neki, azt meg kell innia? :roll:

Na pusza
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Az előző orvosnak elég nyers volt a stílusa, és 5 perces vizsgálatért elkért 5 ezer forintot, és még kedves sem volt. Ha kérdeztem tőle valamit, mogorván válaszolt, csak le nem hülyézett.

Csányi dr. kedves, szimpatikus. Ha kérdezek valamit, készségesen válaszol, és szerintem a gyerek is fontos neki.
Nekünk még az is előnyt jelent, hogy a mellettünk lévő utcában lakik. Bár, hátha nem kell majd igénybevennünk.

Pusz
rachel
 
 


Rachel.AZ előző doki nem véletlenül a Márkus volt??Mert róla hallottam hasonlóakat.Mellesleg egyébként,engem nagyon felháborít,hogy van pofája elkérni egy gyerekorvosnak 5000ft-ot.És ami főként felháborít,hogy akkor is megy ha nem hívják.Szóval menni kötelessége a védőnőnek de,nem a gyerekorvosnak.Ha gondom van,felhívom a gyerekorvosunkat,és kedvessen válaszol a kérdéseimre telefonban,és ha jól tudom bárkihez kimegy ingyen(bár erről nincs vele konkrét infóm,tőlünk nem fogad el pénzt).
A Csányinak ha jól tudom van pár gyereke :D

Athiz!Milyen vizsgálatot kellet volna Szilinek csinálni?A hasfájás miatt?Hát bizti én is elgondolkodnék,és csak a legvékső esetben tenném ki a gyereket hasonlónak.

mimi12
 
 


Mimi, lactose intolerancia vizsgálat lett volan, kb. 3-4 órát nem lehetett volna enni, meg reggel inni sem. Arra gondoltam, hogy talán a tejcukorra lehet érzékeny, de inkább itthon kísérletezem vele magam, minthogy bántsam ilyen vizsikkel. Az is lehet, hogy csak simán van egy hurut a gyomrában, beleiben, és attól fáj, meg azért nem nagyon bírja a tejcsis dolgokat. Nekem is volt anno. Egyszerűen odafigyelek, hogy mit eszik vagy iszik, és szerintem akkor nagyobb gond nem lesz.

Rachel, nekünk a Márkus volt a dokink, megérteném, ha róla lenne szó. Bár tényleg emberét és gyerekét válogatja, kinek mi jön be.
Én inkább azt mondom, hogy lehet felőlem még akár buzi is egy gyerekdoki, de bánjon kedvesen, és tisztelettel a gyermekemmel. :D
Vendég
 


Athiz!

Mi a Patkóban lakunk és még csak augusztus óta.

A mi dokink a Csorba dr-néni, szerintem nagyon ari a gyerekekkel is és velem is.

KépKép
nyunyec
 
 


Nyunyec, nem ismerem a Csorba dokinénit, de örülök, hogy meg vagy vele elégedve! A Patkó utcai oviba szerettem volna beíratni majd Szilit, de sajna az gyalogosan igen messze van tőlünk.
Lehet, hogy idén nem is tudom beíratni, mert a 3 hónapos kistesójával nehéz lenne a beszoktatás. :roll:
Vendég
 


Athiz,hát én sem vinném el a gyerekemet ilyen vizsgálatra.Amúgy a tejallergia is okozhat hurutot,sőt megfázást,felső léguti megbetegedést,és akár tüdőgyuszit is.
Én is előszőr tuti,hogy kipróbálnám,hogy nem adok tejet,a gyereknek,ha javul az állapota,elmúlik a pocakfájás,akkor máris megspóróltál egy kellemetlen vizsgálatot
Nyunyec!Mi is a Magdinénihez járunk,sőt én is hozzá jártam gyerekként :D
Imádja a gyerekeket,ami azért néha kellemetlen,mert néha jó sokat kell várni rá,mert játszik a babákkal vizsgálat közben :D
No persze róla is vannak rossz vélemények de,én úgy összességében meg vagyok vele elégedve.És nem utolsó szempont,hogy a 11éves lányom sosem sírt oltásnál,és a Szabi sem igazán.Sőt ha sírtak,akkor ő az első aki felkapja a hüppögő gyereket és vígasztalja :D Szóval nekem az is fontos,hogy ha arrol van szó,akkor szivessen menjen be a gyerek az orvoshoz.

mimi12
 
 


Athiz.A Patkó utcai oviba,csak akkor fogják Szilit felvenni,ha oda tartozik,vagy ha jó kis protekció van.
Mostanság a Tavasz utcait nagyon szídták,a Lévai utcai nekem tök unszimpi.Az én lányom a Polgármesteri mellé járt(meg én is).Ott is aránylag jó a gárda,csak szerintem elég gáz,hogy a fő úton van az ovi.Ja és a CBA közelében ami van,az is állítólag nagyon jó.

mimi12
 
 


Köszi Mimi, hát protkónk az lenne oda, csak mondom, valszeg nem tudjuk megoldani a dolgot. A Tavasz utcairól nem is hallottam, ami még szimpi az az önk. melletti, illetve a legkisebb ovi, ami a CBA felé van. De tényleg nincs ötletem, hogyan lenne a beszoktatás, azért ilyet nagyszülőkre nem szívesen bíznék, szoptatós bébivel meg nem akarok oviba menni, főleg olyan kicsivel. Tehát még gondolkodom, mi legyen. Pedig Szili nagyon szeretne menni.
Dokit meg én is ilyesmit kerestem, mint ez a dokinéni, nálunk a dokibácsink hasonló, volt, amikor eljátszottak Szilivel, sőt, hogy Szili mondta, hogy hívjuk ki a dokibácsit. :lol:
Bezzeg most nem mondja, mert már felkészítettem rá, hogy szurit kell nemsokára kapnia. Erősen tiltakozik a drágám, de sajna kötelező.
Vendég
 


Sziasztok!
Athiz!
Ovi tapasztalat.A lányom csoportjában(a Polg.mestri mellé járt),volt pár gyereknek picibaba tesója.Nos itt előfordul,hogy eleve visszautasítják a gyereket az oviból.Merthogy,ha gyesen vagy akkor otthon tudsz lenni a gyerekkel,és amúgy is csak 5éves kortol óvodakötelesek.De amúgy a beszoktatás nem gáz,ha felveszik Szilit.Segíteni fognak,és amúgy is több részletben szoktattják a gyerekeket,nem egyszerre.Sőt,akár azt is meg lehet velük dumcsizni,hogy szept.végétől,vagy októbertől vinnéd Szilit beszoktattni.Adigra azért,már valamelyest mobilok lesztek,és a napirendetek is nagyjábol ki fog alakulni(talán :D )
De igyekezz,mert mostanság lesz a beiratkozás.
Amúgy hová tartoztok?

mimi12
 
 


Sziasztok!
Én már egy ideje Budaörsön lakom, de még csak most jelentkeztem át hivatalosan is ide és mivel a 31. héten tartok és most a táppénzes papír miatt kéthetente járnom kell, háziorvost kellene választanom magamnak. Talán az Egészségközpont tűnik a legszimpatikusabbnak, de ott is több orvos rendel. Valakinek van esetleg jó tapasztalata, melyik házidoki normális és kit kerüljek el?
Köszi!
bogyobo
 
 


Mimi, köszi, hogyhogy több részletben van beszoktatás? Még erőteljesen gondolkodom az ovis dologról. A honlapon nem láttam, mikor van beíratkozás. Amúgy sajna a kékovihoz tartozunk, de oda tuti nem íratnám be. Meg amúgy sem értem, miért nem inkább a Szabadság úti kisoviba tartozunk? De mindegy.

Bogyobo, üdv! Én is nemrég váltottam, mert nekem még ahol kisgyerekként laktam, ott volt a dokim (XI. ker). Igaz, nem a Kossuth utcaiban találtam, hanem a Szivárvány utcai kisrendelőben a Ritter Gergely dokihoz járok, és nekem is majd mostantól táppénzes papírokért kell oda rohangálnom, de az asszisztense nagyon rendes, majd elég lesz csak bekopognom hozzá, és kiadja a papírt, nem kell várakozni. Őt tudom ajánlani, apósom a Ravasz Judithoz jár szintén oda, állítólag ő is jó, a nagyrendelőből csak Rück dokinőt ismerem hallomásból, hozzá a férjem jár, de őt inkább lehet, hogy nem ajánlanám.

Remélem, segítettem.
Vendég
 


Sziasztok!
Athiz,úgy van több részletben a beszoktatás,hogy nem egyszerre szoktatják az össz gyereket.Előszőr,állt.azokat szoktatják,akik jártak bölcsiba,velük kevesebb a gond,könnyebben veszik az akadájt.Utána kezdik hívni a még társaságba nem járó gyerekeket.Ha látják,hogy a többi gyerek jól érzi magát,akkor ők is könnyebben veszik,hogy anyuci ott hagyja őket pár órára.
Körzeti.Hát a Rück doktornő nekem volt körzetim,még tinikoromban.Hozzá kerültem a gyermekorvos után.Hááát volt,hogy elküldött suliba,hogy csak szimulálok,és közben 28 volt a lázam.Mindig tök undok volt.De talán mostmár állítólag normálisabb.
Nekem a Pásztor a körzetim.Ő nagyon jó orvos,bárkinek merem ajánlani,és a Riedel patikánál van a rendelése.Csak én ahányszor mentem,mindig rengetegen vártak rá,bár gondolom,ez most a vizitdíjjal megváltozott,és nem trécselnek ott feleslegessen a nyugdíjasok.Amúgy nekem anno a védőnő is azt mondta,hogy az egyik legjobb körzeti doki a Pásztor.

mimi12
 
 


Igen Mimi, őt nekem is ajánlották, csak közben én elkezdtem Gynevacot szuriztatni, és pont az az asszisztens adogatta a szurikat, aki a Ritternek az asszisztense. Így csak leadattam hozzá a papírokat, és kész. Azt mondta, elég rendes, úgyhogy ennyi. Egyébként tényleg rendinek tűnt. De nála is azért vannak páran!

Nem tudom, hogy itt B.örsön mi a helyzet, de Üllőn, ahol anyukámék laknak, sajna u.olyan tömeg van vizitdíj óta is, mint előtte, sőt.

Így már értem az ovis dolgot, hát meglátom. Szili már nagyon akar menni, de nem vagyok benne biztos, hogy nélkülem is meglenne. Egyenlőre persze. Meg sajna erősen válogatós kaja téren, azt meg nem szeretném, hogy éhezzen!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Élek és virulok ám én is!!

Athiz, látom szépen növekszik a pocakod!! Minden rendben veled? Olvastam, hogy Szilit vinnéd oviba, sikerült már dönteni, hogy hova?
Már megvan a dokid is akinél szülni fogsz? Tudod én Kútvölgyis vagyok, és hallom sok ottani kismamától, hogy miután megszűnik a Kútvölgyi szülészete sokan próbálnak az orvosuk után menni, illetve sokan a Szt. Imrébe próbálnak bejutni valahogy. Valami elképesztő ez a kórház mizéria!! Sok dillettáns barom (már elnézést) aki ezt kitalálta! Mi Budaörsiek a nyóckerbe a SOTE-hoz tartozunk területileg, de miért pont oda? Egyáltalán nem logikus!!

Mimi, veletek mizujs?

Rachel, te sem jelentkezel túl sűrűn!

Nyunyec, Bogyobo üdv nektek!!

Kép
ildi35
 
 


Szia Ildi!

Hát úgy döntöttünk, hogy idén még nem megy Szili oviba, majd jövőre.
Meg holnap megyünk kórházba a heresérvével, remélem, hogy minden jól megy majd, nagyon féltem! Tiszta ideg vagyok az altatás miatt is!

Szerintem a politikusoktól manapság igen messze áll a logika, pláne, ha egészségügyről van szó! :evil: :evil:

Amúgy jól vagytok?

A picikémmel nem tudom mi van, ficereg a drágám, de majd bővebben 10-én megtudom, hogy minden rendben van-e odabenn vele, akkor megyek 4D UH-ra! Hát remélem a legjobbakat!

Pusza
Vendég
 


Kedves Fórumozók!

Szombaton 5-kor Szalóki Ági énekel a Szülők Házában, gyerekeknek, és
felnőtteknek egyaránt élmény lesz, mindenkit várunk.
Több info: http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html
Ági ezúttal zenész-barátai társaságában, Lamm Dávid gitár-, és Pálhegyi
Máté fuvolaművésszel lép föl. Nem érdemes kihagyni!
szulokhaza
 
 


Sziasztok!
Mi jól vagyunk.Végre itt a jó idő,és lehet jókat játszóterezni.Tök jó,van itt az utcánkban egy egész jó(bár kevés a játék de,elmegy)játszótér.Oda szoktunk elsétálni.No meg itt a kert,ott is van(volna)mit csinálni :D
Mondjátok el nekem légyszi.Milyen Budaörsön az ABS-nél lévő játszó??Már csak azért érdekel,mert már nem egy Érdi anyukával beszéltem,akik oda járnak járszani,és nem igazán értem,mikor itt laknak a környéken :?
No meg a másik.Pár hete sétáltam a lakón,és láttam,hogy nyílt a fodrászüzlet helyén,valami játszóház.Tudtok róla valamit??

Nem tudom mi a bajotok a politikusokkal.
Szerintem tök logikus,hogy innen Érdről,ha szülni akarok akkor a Mór Ferenc korházba kéne menni :x Tök logikus,végül is az valahol Kerepesborzasztón van,innen kb 50km-re,mire berér a vajudó nő a korházba,adigra megszületik a bébi az autóban.Igy nem kevés pénzt spórólhat meg az OEP.Nem kell levezetniük a szülést,kevesebb ellátás,kevesebb nap.Az hogy,ne adj isten feldobjuk a prakkerunkat,az meg mit érdekli őket.
Amúgy tényleg elképesztő a helyzet,és felháborító ami itt most kialakult.Lehet így próbálják az embereket ösztönözni,hogy megáljon a népesség csökkenés :x

mimi12
 
 


Hello Mimi! Az ABS-t kérdezd meg a húgodtól. A játszóházba még nem igazán volt senki mert mióta meg nyitott jó idő van. Üdv: B.T. :twisted: :twisted: :twisted:
titike74
 
 


titike74 írta:Hello Mimi! Az ABS-t kérdezd meg a húgodtól. A játszóházba még nem igazán volt senki mert mióta meg nyitott jó idő van. Üdv: B.T. :twisted: :twisted: :twisted:


Ok,megkérdem a Szilvit :D
Bár a Fancsa is regéket zeng de,ő nem a játszóra megy.Amúgy hogy vagy(tok)?

mimi12
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, én is Budaörsön lakom, Kamaraerdőn, az Ifjúsági Parknál.
Van egy pont ma 2 hónapos kislányom.
Meg szeretném tőletek kérdezni, hogy nem lakik-e valaki közületek ezen a részen?
Sajnos itt a környéken nem ismerek kismamákat, gondoltam próbálok ismerkedni kismamákkal, akiknek hasonló korú gyremeke van. Olyan jó lenne tapasztalatokat cserélni, közösen sétálni a gyerekekkel.
Még egy kérdés:
Tudjátok, hogy a védőnőnek hány hetente kell kijönnie megnézni a babát? Fogalmam sincs, ez hogy működik, a kislányomat eddig a 2 hónap folyamán kétszer látta a védőnő, egyszer mikor hazajöttünk a kórházból, majd utána pár hét múlva.
Én úgy hallottam, hogy máshol rendszeresen kijönne a védőnők a gyerek fejlődését nézni, a problémákat megbeszélni.
Normális az, hogy nem jön a védőnő, nem is érdeklődik, mi van velünk?
Ja, mi is Csányi dokihoz járunk, szimpatikus, de szerencsére eddig nem volt beteg a baba, így csak remélni tudom, hogy jól választottunk. Örülök, hogy többeteknek jó véleménye van róla.

Matchi
matchi
 
 


Szia Matchi!
Bár mi épp Pesten laktunk mikor a Szabi született.Az ottani védőnő kijött mikor a korházból haza jöttünk,és utána még 1x, 1hónap múlva.Utána már nem jött ki egyszer sem.Azóta már Érden lakunk,és autgusztus óta itt 2x volt kettő védőnő is.
Viszont mikor a lányom született(majd 12éve),akkor meg 2-3hetente kijárt a védőnő.Hát azóta változtak a dolgok.
Bár szerintem attol is függ mennyiszer megy ki,hogy mennyi kismama-kisbaba van a körzetében?

mimi12
 
 


Mimi,

Köszi a választ, ezek szerint normális, ha ritkábban jön a védőnő.
matchi
 
 


Sziasztok!

Mimi, az ABS-nél lévő játszóról (itt lakom mellette a lakóparkban) csak jókat tudok mondani. Először is nem csak egy játszótér, hanem majdhogynem egy nagy körül zárt park. Sok játékkal, homokozóval, hintával és mindegyik EU szabványnak megfelelő és biztonságos.
Ne is említsd nekem ezeket a dilletáns barmokat (értsd: politikusok) mert sikítófrászt kapok tőlük!! :twisted: :twisted: :twisted: Főleg a "mélyen tisztelt" államtitkár asszonytól vagy (már eü. minisztertől)!! Az a zsíroshajú perszóna akkor "lopta magát a szívembe", amikor a kórház és orvosválasztás kapcsán, illetve a hol mennyiért lehet szülni témában azt nyilatkozta, hogy mi nők mindenhol tudunk szülni, a finisben meg nem mindegy, hogy kinél? Hát nem süsd meg, pont ez a nem mindegy, hogy kinél!! Állítom, hogy ennek a nőnek még nincs gyereke, de kívánom, ha egyszer rászánja magát, hát szüljön valahol az árokparton, mert ugye mi nők mindenhol tudunk szülni. :twisted: :twisted: Bocs a kirohanásomért, de ettől a témától mndig felmegy a pumpám.

Matchi, teljesen védőnő válogatja, hogy mikor látogatja meg a babákat. Szerintem. Hogy hívják a kislányodat?

Athiz, hogy vagy? Remélem Szili jól van! Mesélj pár szóban magatokról!

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok!
Ildi! :D
Amúgy láttam már kívülről az ABS-nél a játszót.Csak azért kérdeztem,mert kiakadtam azon,hogy van olyan anyuka itt Érden,aki oda hordja a gyereket játszani.Holott,pont itt az utcánkban is van játszótér :D
No ez itt Érden nagy szó,mert kevés van.De mi nem a citiben lakunk,hanem ha az autóp-ról lejössz akkor balra.Pont olyan helyen van a játszo,hogy autó csak célirányossan megy arra,és aki erre lakik,max 10perc sétával eljut a játszóra.Ez is EU szabványos.Szép és jó,meg zárt,..stb,és még családias is,hisz a környékbeli anyukák járnak ide.Csak nem értettem,mennyivel tud többet az ABS melletti,hogy Érdről oda viszi az anyuka a gyereket? :D (megjegyzem,tényleg Érd elittebb részéről)
ÁÁ,én már inkább nem is nézem a híreket.Fel kell nevelnem a gyerekeimet,és ezt a diliházból nem tudom megtenni :D

mimi12
 
 


Szia Ildi!

Jó régen nem írtál te sem. Ti jól vagytok? Egyszerűen nekem sem nagyon van időm írogatni, meg néha kedvem sincs, amikor meg van, akkor általában Babanet nincs. :twisted:

A hülye zsíroshajú banyával kapcsolatban teljesen egyetértek, úgy tűnik, neki tök mindegy, ki vizsgálja a nacsasszony alsó fertáját, büdös ribi! :evil: :evil:

A játszóteret én is úgy kipróbálnám, amiről írtatok, csak rohadt messze van tőlünk gyalogosan, én pedig már egyszerűen (számomra is hihetetlen, de) nem tudok sehova nagyon elmászkálni, teljesen leszoktunk a sétáról a gyerekkel, csak itthon játszunk az udvaron. Igaz, itthon neki annyi a játéka az udvaron, mintha játszón lennénk (motor, bicikli, traktor, homokozó, hinta, szóval minden kutyafüle :lol: ).

Szilivel hála az égnek minden rendben ment, megműtötték, jól viselte, és most is eltűri az itthoni kis kezeléseket. A szeme szegénynek estére mindig bepirosodik, bár Isten se tudja mitől, már szemészeten is voltam vele, eredménytelenül. Majd visszaviszem, bár valszeg valami allergia lesz. :?
A 3 éves oltást is megkapta a héten, meg se kottyant neki, hihetetlenül nagy áldás ez a gyermek, olyan jól tűri a dolgokat.

Képzeljétek, hogy kértem a gyerekdokinktól beutalót ortopédiára, mert én úgy nézem, hogy kicsit mintha lúdtalpas lenne Szilkó. Erre bejelentkezéskor közlik velem, hogy június 1-re tud időpontot adni. :shock: :evil:
Hát én olyan mérges lettem, mondom a csajnak, hogy ha addig nem szülök meg, akkor elviszem a gyereket. :evil:
Hú, ki tudok borulni, jó, hogy nem karácsonyra adnak időpontot!

A pici pocaklakóról meg annyit, hogy most 2 napig szinte meg sem mozdult, de tegnap+ma már megint virgonckodott, így azért megnyugodtam. Meg iszonyú sokat keményedett a hasam abban a két napban, volt, hogy 2 percenként. Már azt hittem, hogy mehetek szülni a kórházba. :roll:
Íme egy képecske róla a 28. héten készült, és szép nagyra nőtt, majdnem 2 héttel nagyobb a koránál: Kép

Na, most jó sokat írtam, puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Sziasztok!

Mimi, már a diliházba se jutsz be, hisz a Lipótot is bezárják!!! :lol: :lol:
Egyébként én sem értem mi értelme van Érdről idejönni a játszótérre?! :shock: Lehet, hogy anyukának túl sok ideje van, vagy túl sok pénze benzinre, vagy az ördög tudja, hogy miért.

Athiz, örülök, hogy Szili jól van. Az meg, hogy nem nagyon mászkálsz el otthonról, teljesen érthető a Te állapotodban. Emlékszem én leginkább azért nemtudtam mozogni, mert olyan volt gyakran a lábam, mint egy elefántnak. Egyszerűen már papucsba se tudtam bújni. Na persze, aki 20 kilót hízott aterhessége alatt, az ne csodálkozzon! :lol:

Június 1-re kaptál időpontot????? Erre egyszerűen nem tudok mit mondani! Illetve tudnék, de az nem szalomképes.

Mi jól vagyunk. Hanna nő, mint a bolondgomba. Nagy kópé a kisasszony, gyakran mondjuk, hogy 3 fiú veszett el benne. Egyébként jó gyere, nem panaszkodom. Nagyon szeret enni, átalussza az éjszakákat, szinte mindig jókedvű, nagyon ritkán sír, úgyhogy tényleg egy szavam sem lehet.

Szeptemberben már 100%, hogy megyek vissza dolgozni, mert 67 ezer forintos GYED rettentően megviseli a családi kasszát. Ez van sajnos......

Kép
ildi35
 
 


Téged is vár a Szülők Háza Családi Központ és Játszóház

…mert TE is fontos vagy!

Kényelmes karosszékben dőlhetsz hátra, újságot olvashatsz, internetezhetsz, kávézhatsz, beszélgethetsz, amíg gyermekeid igényes és biztonságos környezetben, szakképzett munkatársaink felügyelete alatt játszanak.

Rendelkezésedre áll masszázs, vagy éppen manikűr-pedikűr. Legyél bár várandós, vagy „friss” kismama. Tornázhatsz, jógázhatsz, de választhatsz tanfolyamjaink közül is. Büszkék vagyunk rá, hogy központunkat egyre több apuka látogatja!

Felnőtt programjainkon kreatív gyermekfelügyeletet biztosítunk!

Nem vagy egyedül! Kérdéseidre választ kaphatsz szakembereinktől egyéni, vagy csoportos beszélgetéseinken.

De, ha gondolod, el is intézheted ügyes-bajos dolgaidat, vagy éppen be is vásárolhatsz.
Ne aggódj, mi vigyázunk szemed fényére!

Gyermekprogramjainkat is igyekszünk élvezetesé tenni a számotokra, így azok aktívan mozgósítanak majd Titeket is.
Így a gyermekeitek - a szülői mintát követve - bátrabban be tudnak kapcsolódni a játékba, és Ti gyermekeiteken keresztül újra átélhetitek a játék a zene örömét.

Levesszük válladról a terhet!

Tartsd nálunk - az ország legnagyobb nappalijában – gyermeked, vagy akár a nagyi születésnapját!

Gyere velünk táborozni!

Programjainkról bővebben a www.szulokhaza.com, weboldalunkon olvashatsz, vagy ellátogathatsz hozzánk személyesen a XI. ker. Rétköz u.7 alatt található Eleven Centerbe, ahol szeretettel várunk Titeket, minden nap 9-19 óráig.
szulokhaza
 
 


Sziasztok!

Budaörsön Babaruha börze lesz április 25-én 10-12 óráig a Lévai utcai Közösségi házban. Rucikat lehet árusítani és venni egyaránt. Helyjegy nincs.
delfinke78
 
 


Sziasztok!

Állandóan leskelődök, de soha nincs itt senki! :cry: :cry: Csajok, így meghal a topik!

Athiz, Mimi, Rachel????? Mizujs veletek?

Ildi

Kép
ildi35
 
 


Szia Ildi!
Én is csak leskelődök,hátha ír valaki.
Opsz,most nézem,nem is reagáltam le a múltkori írásodat.A játszóterest :D
Tudod miért B.örsre megy anyuka játszóra?
Mert azzal lehet itt Érden dicsekedni,hogy míg anyuci az ABS-ben kondizik,adig ott vigyáznak a gyerekre,és utána,ha már úgyis ott voltak,akkor beiktat egy kis játszóterezést is.Szóval anyukának tényleg túl sok ideje van,és sok pénze is.
Többiek merre??Tényleg nagy a csend itt

mimi12
 
 


Kedves Ildi, jó hogy jelentkeztél, de ne csak leskelődj, hanem írj is! :lol:

Mi megvagyunk, még egyben vagyok babócával, jövő héten megyek nődokihoz hétfőn, kedden meg UH-ra. Remélem, csupa jó híreket fogok akkor hallani meg látni, már alig várom.
Ma nagyon szarkául voltam reggel, magasabb volt a vérnyomásom, mint általában szokott (ami alacsony), és ezért csengett a fülem, fulladtam, szédültem+az ájulás kerülgetett. Aztán úgy gondoltam, hogy már máskor is mintha jobban lettem volna kólaivás után, és most is ez vált be. Csak tudnám, miért? :roll: Mindegy, a lényeg, hogy használ, meg hogy van itthon. :lol:

Szili babám jól van, bár mostanában megint elkezdett fájni a pocija, de próbálom kiszűrni, most éppen mitől, lehet, hogy megint csak attól, hogy növekszik.

Veled mi újság? Hanna babó hogy áll fogügyileg, stb? Remélem, jól vagytok!

Pusza
Vendég
 


Szia Athiz!
Sajnálom,hogy nem érezted jól magad.Nem lehet,hogy esetleg a vércukrod is le esett??
Amúgy meg ne csodálkozz,ez az idő egy tök egészséges,nem kismama szervezetet is leterhel.

mimi12
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ildi,
Ne haragudj, kb. 1 hónapja kérdeztél tőlem valamit, de csak most jártam erre újra.
A kislányom 3 hónapos és Nórinak hívják.
Úgy néz ki megtáltosodott a védőnőnk, az utóbbi egy hónapban 3-szor volt nálunk :D
matchi
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Hahó!
Sehol senki?
Athiz,mi van veletek,még egyben,vagy már babáztok??
Többiek,merre vagytok,kivel mi van?

mimi12
 
 


Helló!

Még egyben, köszi. :? Kölök nem bújik ki a kis vackából, jól megvan benn, köszöni.
Ma megyek a kórházba vizsgálatra a dokimhoz, de szerintem jövök megint haza várakozni. Pedig már nagyon úuuunooom.

Múlt héten már be akart fektetni a vizsgálat után (az is szerda volt), mert 2 ujjnyira nyitva a méhszáj, és voltak fájáskák, de aztán semmi. Semmi jele, hogy megindulna. Végülis hazajöttem.

Ti hogy vagytok? Minden okés? Tényleg jól eltűnt innen mindenki, de gondolom, hogy itt a jó idő, nyaralások mennek+többet vagyunk levegőn a bébikkel.
Vendég
 


Hát Athiz,végül is még van 3napotok :D
Nem sieti el a kislurkó a kijövetelt.Lehet gondolja,hogy na nehogy mán anyámnak jó legyen :D De azért ez a jó kis front,kicsalogathatta volna.

Hát megmondom őszintén,mi nem vagyunk többet levegőn.Legalább is,a nagy kánikulában,ami már 2hete tartott,próbáltunk minél többet a lakásban maradni.Max délelött és este voltunk kint,de este viszont amedig be nem sötétedik.
Én nagyon nehezen bírom a nagy meleget,és nem igazán hiányzik,hogy a Szabi napszűrást vagy hőgutát kapjon.
Nyaralni mi jövő héten megyünk.De edig nem is igazán tudtunk volna,hisz most lett vége a sulinak.
Amúgy meg minden ok.
Tényleg,mi lesz a neve a kisöcsinek??

mimi12
 
 


Hahó Athiz!
Kisöcsi már megszületett???

mimi12
 
 


Bocsi Mimi!

Még nem tudom, mi lesz a neve, majd a szülőszobán apára vár, hogy ráleljen a tökéletesre, ami ráiilik (persze a már kiválasztottakból).

Nem voltatok nyaralni? Vagy csak most mentek majd? És merre mentek?

Ja, még nem született meg a bébi. :lol:
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: