Új privát üzeneted érkezett!

Szép napos reggelt mindenkinek!!!

Nálunk most épp süt, sőt esik is egyszerre és a lakás különböző ablakain más és más természeti jelenségek láthatók. Csengének a szivárvány tetszett a legjobban. A napokban kaptam tőle egy isteni mondatot, miután kövérnek neveztem magam: "Nem baj, ha kövér vagy, én így is szeretlek!"
Ma megyünk vele ismét orvoshoz, ez most egy kivizsgáláskérés lesz. Egyre idegesítőbben köhécsel. Sajnos a lakásból nem hajíthatom ki a padlószőnyegeket, takarítógép pedig otthonról érkezik majd... (Bocs, a jelek szerint kapni fogtok időnként esetleírásokat a gyerek állapotáról.)
Az a legszörnyűbb, hogy a férjem ugyanazokra a dolgoktól köhög, már-már fullad be, mint a gyerek.
Csenge meg csak annyira hozza a Kedves génállományát, hogy a legextrémebb példát hozzam: ugyanazon a helyen - a fülükön - visel egy jellegzetes anyajegyet...

Berni! Nagyon köszönöm a felajánlást! szerencsére a közeljövőben haza tudunk menni. Egészen pontosan két hét múlva!!! Most kivételesen kocsival megyünk és előrelátóan nagyon sok alapanyagot hozok ki. Ez elég lesz egy darabig, remélem...
Bár a kenyérsütő lisztzabáló névre hallgat nálam, vagy én vagyok ügyetlen???

Az általam említett vizsgálatok, belátom így nagy általánosságban leírva tényleg rémítőek voltak, de csak néhány egyszerű nőgyógyászati rutin. Elég sokszor van petefészek gyulladásom, Csengével is így lettem terhes. De a szülés közben is voltak kissebb bajok. Csak azt szeretnénk megtudni, hogy minden rendben van-e belül. Ezt a csirek előtt is megtettük... Csak mivel szinte semennyire nem érzem a rendszert még, pont a nyelvi hiányosságaim miatt, bár igyekszem pótolni, kellett egy kis ismertető. Bár ahogy követem majd a hozzászólásaitokat egyre több infó szűrődik be.
A könyvtárt egyébként nem, mint elsődleges helyszínként ajánlottam, hanem ebben a kisvárosban csak itt láttam nyitottan kommunikáló nőket. Nálam ugye a nyelvtudás néminemű hiánya is kivált egy kis fenntartást. meg kis naívként azt gondoltam, ez lehet bárkinek újdonságKép

Most biztosan nagyon kukacoskodó vagyok, de a tápszer mellékhatásokkal tisztában vagy? Igaz, a mi esetünk pont az ellenkezőjét bizonyítja: egy szoptatott gyerek is lehet allergiás. Illetve írtad, hogy csak esténként pótolsz, de mindenképpen szükséges?

Szilvi, láttam a korábbi hozzászólásaidból, hogy milyen terhességi tüneteid vannak. Változott valamit vagy a baba rossz helyen ágyazódott be? Én is emlékszem, hogy milyen terhesen közlekedni: az egyetemig minden wc-t ismertem... Gyerekkel meg főleg nem lehet egyszerű!

Azt láttam, hogy többeteknek nagyobbacska gyerekei vannak, illetve Berni tanítasz, bár te a felnőttképzésben. De esetleg találkoztatok már a PLP rendszeréver? (Personal Learning Plan) Remélem jól írtam, kezdem nagyon bánni, hogy latint tanultam egykor angol helyett...
Én elméletileg valamiféle kapcsolatban állnék a pedagógiával, bár a szemináriumok látogatása még nem képez tanárrá, ezért érdekelne, hogy mi a tapasztalatok...
Egyébként meg bocsánat, hogy a te kérdésedre robbant ki belőlem a kis hazánkkal kapcsolatos gondjaim. Igyekszem moderáltam fórumozni a közlejövőben. Bár valami okból mindegyikünk más lakóhelyet választottKép

Györgyi
györgyianyu
 
 


Bocs, vannak gépelési, szerkesztési gondjaim a jelek szerint, de az utolsó két mondattal Szilvi előtt mea culpáznék!
györgyianyu
 
 


Gyorgyi!

En 3honapos koraig a Jazmint csak anyatajjel soptattam utana meg 3honapig ki kellett potolnom tappal is . Jazmin teljessen egeszseges sosem volt semmi baja a taptol. Ugy gondolom gyereke valogatja az erzekenyseget. Bizony ha nincs mas akkor tapot kell adni a babanak , azt gondolom ezek a tapok biztosan ugy vannak elkeszitve hogy a csecsemonek jo legyen.
Nincs rosszabb ha nincs megfeleo mennyisegu anyatej. Igy kenytelenek azok tapot hasznalni.

A konyvtarakrol en is tudok , jartunk is egy darabig.
juj mennem kell.

Sz
sziszantyu
 
 

 
 

Folytataom az elozo irasom.
Nincs semmi gond a babaval es azok a tunetek is szerencsere elmultak ! Jol beagyazodot mert mar a vegefele jarok meg van 9hetem!
Az ittenni szulessel kapcsolatban tudok meg mondani neked egy-ket infot.

Az itteni korhaz tulajdonkeppen szabad kezet add a szulo nonek.Vagy is nincs beontes nincs gatmetszes nincs borotvalas de ha te ezeket mind akarod akkor megcsinaljak. Ha far fekvesu a baba akkor azt is neked kell eldontened , hogy akarsz e csaszart vagy nem ok ilyen esetben azt ajanjak mert a baba feje beszorulhat stb...
A legrovidebb ido amit bent kell toltened az 6 ora , utana hazamehetsz es minden nap kijon az otthonodba a midwife es a GP is egyszer meglatogat , hogy minden rendben van.
Nagyjabol ennyi...
de most megint rohannom kell , mindig rosszkor kezdek el irni .
Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!!!!

Hú, de jól beindult a társalgás! Kép Ez szuper! Kép

Képzeljétek, ezen a héten egy tréningen vagyok és sokkal jobb a kedvem, így már biztos hogy az éjszakai munka a ludas a depim miatt. Úgyhogy most tényleg elkezdek keresni nappali munkát, egyelőre cégen belül, de máshol is.

Van egy kérdésem a magyar rendszámú kocsival kapcsolatban, én úgy tudom, hogy egy évig lehet magyar biztosítással meg rendszámmal maradni, aztán vagy hazavinni a kocsit, vagy megcsinálni rá az itteni hivatalos dolgokat. Na, ezt nem tudjuk, hogy honnan tudják mióta van itt a kocsi, mivel amikor jöttünk még csak nem is pecsételtek az útlevelünkbe. Ha megkötnénk rá az itteni biztosítást az több lenne-e mint egy jobbkormányos atuónak? Szerintetek vigyem inkább haza? A gond az hogy sajnálom eladni, mert nagyon jó kis kocsi, de nem kapnánk érte sok pénzt, viszont otthon nincs hol tartni. Az utcán nem szívesen hagynám hónapokon át, anyukámnál is tönkre menne a kertben. Garázs sehol nincs.

Berni,
Most egy kicsit leálltunk mindketten az angoltanulással, mert most Early Childhood Education-t tanulunk mindketten! A TESOL meg azt hiszem még mindig elég magas mérce lenne sajnos.

Bocsi, mennem kell nekem is!
Mindenkinek puszi és üdv.!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
Hat ugy latszik hogy en mar csak ilyen kiszamithatatlan idokozonkent fogok jonni, egyszer minden nap/masnap, maskor meg hetekig semmi...Kép.

Gyorgyi,
aranyos lehet a kis Csenge amikor ilyen edeseket mond. A multkor en is ugy belegondoltam hogy mar alig varom hogy a lanyom tudatosan atoleljen, vagy azt mondja hogy szeret...de nekunk ezek meg kicsit odebb vannakKép.
Tenyleg sajnalom hogy ilyen gondokkal kell Csengenek megkuzdenie mar ilyen kicsin. Nekem ma konny szokott a szemembe akkor is amikor Antonianak beadtak a BCG oltast, pedig nem is sirt. En tuti nagyon nehezen viselnem ha barmilyen komoly allergiaja lenne. Kicsit tartok is attol amikor majd eloszor lesz beteg ilyen vagy olyan okbol, mert szerintem engem tokre meg fog viselni. Nagyon at tudtam erezni a multkor ami Katival es Lilivel is tortent.

A szopival kapcs: ahogy Szilvi is irta, ez elegge anya- es gyerekfuggo hogy hogyan es miert alakul ki a szoptatas ugy ahogy kialakul. Nem akarom nagyon untatni a forumot olvasokat, de en peldaul az elejen mar annak is orultem volna hogy ha 3 honapos koraig tudom szoptatni a lanyomat....ugyhogy most nagyon buszke vagyok magamra hogy itt vagyunk 5 hosan es 90%-ban meg mindig anyatejet kap. Mindenki maskepp termeli a tejet, nekem peldaul estere mar nagyon megcsappan a tejallomanyom. Ami marad, az mar nem eleg arra hogy jol lakjon tole a lanyom, ehesen pedig egy baba sem alszik elKép! Igy miutan szopott egy bo 10 percet, utana benyakal meg annyi tapszert ami a bealvashoz neki szukseges. Ami a tapszer hatranyait illeti, szerintem megvalaszoltad te magad a kerdesedetKép. Ha a genekben benne van, vagy egy gyermek hajlamosabb ra, akkor szoptathatja az edesanyja akarhany even at, valamilyen szinten es formaban elobb vagy utobb akkor is feluti fejet a problema. Tudom hogy johiszemuen irtad amit irtalKép- es remelem hogy ugy is fogadod valaszom amikor azt irom, hogy en nem hiszem, de legalabbis remelem, hogy nem kell magamnak lelkiismeretfurdalast csinalnom abbol, hogy a gyermekem napi 5 etkezesbol egynel reszben tapszert kap.

PLP alatt arra gondolsz amit mi (tanarok) minden diaknak szemelyre szoloan felallitunk a term (negyedev)elejen, egyutt dolgozunk veluk term kozben hogy elerjek a kituzott celokat, es kiertekelunk a term vegen? Ha igen, akkor en ismerem es hasznalom is. Itt ez igencsak elterjedt, talan csak a felsooktatasban nem hasznalatos. De eppen lehet hogy azota ott is. Mindenesetre en nem emlekszem az egyetemi eveimbol ra...az viszont mar nem tegnap voltKép.

Szilvi,
El sem hiszem hogy mar csak egy bo 2 honap es megerkezik a kovetkezo csemete! Izgi-izgi! Megallapitom megegyszer hogy nagyon jo dolgotok van nektek Portsmouth-i kismamaknak...meg a GP is hazhoz jonKép!
Orulok hogy minden olyan jol megy.

Andi,
Bocs, magyar rendszamu autoval kapcs semmi tapasztalatom. De talan majd valaki mas...
Viszont eljen a trening es a nappali munka keresese! Te es ferjur aztan jol belevetettetek magatokat a surujebeKép. Olyan nagyon ugyesek vagytok! Remelem neha rendesen hatba is veregetitek egymastKép!!

Udv mindenkinek, berni
murcimari
 
 


Hahó!

Szilvi – Berni!

Most jól megkaptam, kellett nekem ilyen elhamarkodottan nyilatkozniJ
semmiképpen nem beleszólni, netán ítéletet alkotni, főleg nem lelkiismeret furdalást kelteni akartam. Sőt, még csak nem is az aktív szoptatásért írtam és nem a tápszer ellenesség vezetett. Tapasztalatból tudom, hogy ez egy nagyon kényes, megosztó kérdés, hiszen ti mindketten válaszoltatok, bár én csak Berninek címeztem.
Csak azt szeretném a saját példám miatt a figyelmetekbe ajánlani, hogy az allergia nem csak hajlam kérdése. Csenge állapota nem lett volna ugyanis ilyen súlyos, ha a modern élelmiszeripar etikusabb magatartású. Ld. nem tesznek búzakeményítőt pl. a joghurtokba, ha nem használ ilyen mértékben mogyorót a gabonapelyhekbe, csokikba, ha etikusan felsorolja hol használ tojásfehérjét a húskészítményekbe. Ezt csak azért is állítom, mert a férjemnek szintén volt gyerekként élelmiszer érzékenysége, de soha nem volt nagyobb tünete, mint csalánkiütés. Ezzel szemben Csenge majdnem 1 éven át volt télen-nyáron beteg, amíg egy orvosnál már elég erőszakosan kértem a kivizsgálást.
Mi változott azóta? Anyósom még otthon levágta a tyúkot és a saját nevelésű malackából készült a kolbi, a tejet pedig a szomszéd nénitől hozták, hozzák a mai napig. Nem ez a feltétlenül járható út ma már, de érdekes a különbség a mai és a cirka 3o évvel ezelőttivel.
A másik tanulság: a childminder – remélem helyesen írom a kifejezéstL - fiai 8 és 1o évesek. Most állapítottak meg náluk mogyoróallergiát. ráadásul a mogyoró az egy igen agresszív allergén, akár egész életen át megmarad, a hab a kakaón, hogy keresztallergizál is a gyönyörű, Csengének ezért van pl. pollenallergiája. A csajszi egyébként tud valamit az egészséges gyerekétkezésről ráadásul nem is kezdő, mégsem tudta megakadályozni. Mi következik ebből? Az allergének felszaporodnak és nem ürülnek ki sosem! És még egy szépséges adat: ha jól tudom, akkor a gyerkőcök 1o%-a allergizál, de ez a szám növekszik. A multik mentalitása viszont nem nagyon változik. Itt a britteknél nekem alapvetően a lisztmizérián és a tojáspótlón kívül könnyebb az életem, mint otthon. Ugyanis fel kell tüntetni az összetevőket és jelezniük kell, hogy pl glutént vagy épp mogyorót tartalmaz-e az adott termék. De Magyarországon én próbáltam egy-egy gyártó termékeit beazonosítani. Érdekes volt!!! Igaz egy idő után otthon is a régi forráshoz, a bioboltokba mentem.

Vagyis csak azt szerettem volna, a magam talán ajtón berontós stílusával elmondani, hogy legyetek sokkal tudatosabb fogyasztok, főleg, ha a kicsikről van szó. Ugyanis a felhasznált, de fel nem tüntetett adalékok, összetevők miatt egyre több kisgyerek lesz allergiás. Igen, nem feltétlenül a tápszer az oka, aminek kényszerűségét én magam, ha kissé sután is, de elismertem a hozzászólásomban. Óriási mozgatórugó egy éhségtől síró gyerek, tudom. Erről is tudnék órákat írni, ját nekünk ez is megvolt, de az én porontyom a tápszert is kiköpte és inkább sírva, szuszogva és naponta 1o-szer szopott. Igen, ez is kín, mégpedig nagy!
De még egyszer: az allergiás gyerkőcök száma növekszik! És van még egy félelmem: azt pl. még én sem tudom hogyan akadályozom majd meg, hogy ha nagyobb lesz a barátaival ne egyen chips-et, fehérkenyeret, mogyorós csokit, mert ciki lesz lemaradni a többiektől!!! Így inkább mindenkinek szólok, akinek csak tudok, hátha másnak éppen én nyitom fel a szemét és így esetleg eléjük egyszer a kritikus tömeg hatását: nem élnek vissza az erőfölényükkel az élelmiszert gyártók!

Bocs, ez kissé hosszúra sikerült!!!

Szilvi!
Most akkor külön csak neked! Köszönöm, hogy az alapos tájékoztatást! De abból, ahogy Berni is reagált a hozzászólásában a házi ellátásra a jelek szerint nem általános „Megallapitom megegyszer hogy nagyon jo dolgotok van nektek Portsmouth-i kismamaknak...meg a GP is hazhoz jon!”
Pont a héten láttam az orvosra várva Csirkével, hogy jöttek-mentek nagy pocakkal a kismamák a GP-hez.
Azért reménykeltő, hogy neked ilyen jó! Meg egyébként is neked most nagyon jó!!!
Csibe ma jelentette ki, hogy szerinte a kis tesó majd szerelmes lesz bele. Õ már beleépíti a szerepjátékaiba a tesót, remélem azért már közeledünk mi is a megvalósítási tervhezJ
Arról nem írtál még, hogy elsőszülötted hogy reagál minderre. Gondolom már benne is nagy a várakozás!!!

Andi!
Mi is egy magyar rendszámú autóval élünk együtt. Nekünk igaz egy viszonylag új, 2,5 éves Citroen C3-unk van. A Kedvesnek vannak ismeretei vele kapcsolatban, de a forrást én sajna nem tudom. Amint hazajön számon kérem rajta. Azt viszont határozottan tudom, hogy az egy év kb. helytálló, de én sem tudom hogyan ellenőrzik. Bár a férjuram a spidi –bocs, nem az angolon szocializálódtam, nem tudom így írják-e - kamerákat alkalmasnak tartja erre, informatikus a drága, tele van a világ összeesküvőkkel szerinte. Ugyanakkor minden alkalommal amikor elhagyod vele az országot újrakezdődik az egy év. Mi is ezt tesszük! Azon pedig szintén érdemes elgondolkoznod, hogy egy kicsi, használt magyar rendszámú balkormányos autót a kutya nem fog bántani, nagyon feltűnő lenne!!! A biztosítási összegeknél pedig figyelembe vesznek olyan adatokat is, ami egy külföldinek talán előnytelen pl. mióta élsz itt, mi a státusod, mióta fizetsz biztosítást, vagyis van-e előéleted itt. Nekünk mindenesetre marad még hosszú ideig a magyar rendszám.


Berni!
Köszi a PLP-s infókat. Árnyalódik a kép ezzel is. Nálunk az oviban bevezették, ráadásul mivel ez az ovi inkább pre-school az isiben, ezért Csenge ugyanoda fog suliba is járni. Így ezek a dokuk fontosak lehetnek a későbbiekben is. Úgy tudom, hogy a következő tanévben szélesebb körben is bevezetik... Különben érdekelne miért a felnőttoktatásban dolgozol? Mellesleg a leányzódnak jót fog tenni, ha jövőre már beviszed magaddal. Sokkal hamarébb érik majd és a szociális, nyelvi ingerekről még nem is szóltunk!

Nagyon hosszúra nyúltam, minden már, minden egyébről majd máskor. Rövidesen eltűnök majd egy kis időre, de utána mindenre válaszolok!

Györgyi
györgyianyu
 
 


Újra én, kis szépséghiba: Ez a kombináció – a word-ben a Kép helye. Mivel ott írtam meg a levélkét, ezért kicsit átrázott a rendszer.
Ja és még valami: ismeritek a www.mesetv.hu-t? Esetleg az www.egyszervolt.hu-t? Nagyon jó site-ok, igaz nagyobbacskáknak, de már Jázmin biztosan élvezné a Futrinka utcát a mesetv-n.
Bocs, ha redundás vagyok, de úgyis szóltok, ha mégis...

Legyetek jók!
györgyianyu
 
 


Hahó!

Andi!
Emberem a magyar nagykövetség oldalán talált rá az autós szabályzatra. egyébként igazad van: nem tudják komolyan ellenőrizni.
Jó, akkor most eltűnök egy időre! Szép tavaszi napokat nektek és a gyerkőcöknek!!!

Györgyi
györgyianyu
 
 


Sziasztok!!!!

Berni!
Köszi a hátbaveregetést! Kép

Györgyi!
Köszi a választ!! Remélem, hogy tényleg így van és csak bevallás alapján nézik az egy évet. Én őszintén le akarom tagadni az igazi dátumot, vagy átmegyünk Fro-ba, vagy valamit majd kitalálunk. Semmi kedvem több száz fontot kifizetni biztosításra, (elég sok nekem a magyar is!) meg adóra, de főleg nem MOT-re, mert lehet hogy itt át se menne a kocsi. Ki tudja milyen szigorúak?

Az allergiához én is hozzászólnék, mint nagyon laikus. Szerencsések vagyunk! Mi aztán mindent eszünk, a gyerekek is. Tejtermék, mogyoró, csoki, búza, minden. A fő gondom, hogy Peti de sajnos Kitti is, eléggé odavan az itteni divatos tömegkajákért, és elkeserítő, de a kedvenc ételeik, mind károsak az egészségre. Peti nem sok mindent eszik meg ami egészséges, kivéve a sajtok, banán, az alma meg még néhány gyümölcs. Na, jó szerencsére reggelizni cornflakes-t szokott, de persze keverjük édesített gabonapehellyel is. Kitti már szinte csak az édeset eszi meg. Imádják a por kakaót, a kechup-ot, a virslit, a porból készült krumplipürét, a felvágottakat, a chips-et és hasonló vacakokat. (csoki+édesség is persze) Szerncsére a szénsavas üdítőkről már leszoktunk, mióta Kittinek 6 fogát kellett betömni, (6 évesen!)de vizet egyik sem iszik, inkább szörpöt. Az édesítő szereket én nagyon nem bírom, hányingerem van tőle, (aspartam) így olyat nem veszünk, de a cukros sem sokkal jobb. Azért elég hígra szoktam csinálni nekik.
Szóval félek, hogy mi lesz ennek a vége, otthon azért normálisabb ételeket ettünk, mert főztünk majdnem minden nap, főzeléket, leveskét, husikát, de itt nem nagyon van kedvünk főzni, mert egyszerűbb a vacakokat megenni. Kép
Szerintetek kialakulhat még allergia emiatt?
Mit együnk?
Nekem amúgy semmi sem ízlik itt igazán! Kép

Rohantam megint dolgozóba!
Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
Olyan kellemesen telt nekunk az elmult majd egy het. Ferjur itthon volt szabadsagon, nagyokat aludtunk (szerencsere Antonia mellett lehetKép), jatszottunk, vittuk Tinit ide-oda-amoda, szulinapot unnepeltunk...mikozben a ferjurat is napjaban csak atlag 3-szor mertek zaklatni a munkahelyi dolgokkal...ami eleg jo eredmeny.
Minden reggel a parom ebredt Tinihez, tisztaba rakta, majd hozta hozzam a reggeli szopira. Es bar ma mar ment vissza munkara, azert mindezt ma reggel is megtette. Ugy orult. Nalunk ez olyan nagy szo hogy hetkoznap reggel is tolthetnek egyutt akar 10 percet is. Andi, latom nalatok is hasonlo a helyzet. Valahogy olyan nem jol van ez a vilag megtervezveKép!!! Remelem a tobbieknel mindket szulo reszese tud lenni aktivabban is a gyerkoc(ok) hetkoznapjainak!

Gyorgyi,
Teljesen igazad van hogy igy probalod felhivni a kornyezeted figyelmet az altalad leirt dolgokra. Kulonosen ha az ember sajat maga eli meg mindezt, fontos hogy tovabbadja a tapasztalait es az abbol levont kovetkezteteseket. Hiszen azert jott letre ez a forum hogy ilyen es hasonlo tanacsokkal segitsuk egymast!

Andi,
Errol aztan eszembe is jutott hogy tanacsoljam hogy bizonyos dolgokat ne supermarket-ben vasaroljatok. Mi peldaul mar evek ota egy torok uzletbe jarunk zoldsegert es gyumolcsert. Ami nem csak hogy izletesebb (olyan mint regen otthon Mo.-on), de joval olcsobb is. 100%-os gyumolcstartalmu ivolevekert pedig a Lidl-be jarunk. Hust is sokszor erdemesebb a hentestol venni, de csak akkor ha jo minoseget kinal. Szensavas uditovel nalunk se fog egyhamar talalkozni a lanyunk, mert mi mar kb 6 eve nem fogyasztunk ilyesmit.
Erdekes hogy irod hogy igazan semmi nem izlik. En azt gondoltam volna hogy ott Cornwall-ban sokkal egeszsegesebben es termeszetesebben taplalkoznak az emberek mint a nagyvarosban, mert talan konyebben eljutnak hozzatok a helyben termesztett/tenyesztett termekek. En mondjuk magamrol biztosan tudom hogy soha ilyen valtozatosan es egeszsegesen nem etkeztem meg mint az elmult 13 evben hogy itt elek.
A porkrumplipuret meg soha nem probaltam. De 1000+1 fajta krumplit lehet itt kapni, miert nem probalkozol valami olyan fajtaval amit meg nem ettek soha? Mondjuk az edes krumpli?
Mi hetkoznap szinte csupa olyan dolgokat fozunk ami nem tart tovabb mint 30 perc megfozni, es mind egeszseges. Nekem mondjuk a hutom mindig tele van salatakkal (millio fele-fajta elore csomagolt kevert salatat lehet kapni). Imadom oket, nekem minel erosebb zamatuak annal jobbKép! Es nem is kell hogy olyan draga legyen, a tesco-s herb salad peldaul 99 penny. En sokszor csinalok zacsis salatat keverve parolt baby/salata krumplival, egy kis babbal, baby paradicsommal, oliva bogyoval igy natur vagy keverve pesztoval. Egy kis sult husi melle isteni. Es ehhez boven eleg egy zacsko sali 4 embernek.
Probaltad mar kicsit mediterranosabbra fogni az etrendet? Azok az izek altalaban izlenek a gyerekeknek, arrol nem is beszelve hogy gyorsan es olcson elkeszitheto eteleik vannak es itt mindent meg lehet kapni hozzajuk.
A leves nekem is nagyon hianyzik, a boltiak kozul en a New Covent Garden vagy Marks & Spencer hutott leveseit favorizalom - isteni kombinaciokat lehet kapni, de ezek sajnos mar nem a legolcsobbakKép. De ha nagyon megkivanja az ember a levest, ebbol egy karton (ami altalaban 1.30 font korul van) ket embernek eleg elso fogaskent.
Remelem tudtam valami hasznalhatot ajanlaniKép.

Gyorgyi,
A tanitas szamomra eleg uj, mert intenzivebben csak 2005 januar ota tanitok. En elotte 6 even at executive compensation tanacsadas-ban dolgoztam egy globalis human eroforras tanacsado cegnel. A diplomamat is ebben szereztem. De amikor szoba kerult a csaladtervezes a ferjem es en kozottem, ra kellett hogy jojjunk, hogy arra amiben akkor eltunk nem lehet csaladot alapitani. Igy ugymond valasztottam magamnak egy masik szakmat - ami nem volt nehez, mert vilag-eletemben tanarnak keszultem amugy isKép. Ami szamitott, hogy az atkepzes gyors legyen, a fizetes is megerje, es flexibilis legyen a munkaido...igy jott az ESOL. Amit azota is imadok!

Na futok, mert ebredezik a lanyomKép.
Kellemes hetet es udv mindenkinek, b
murcimari
 
 


Hello Mindenki!!!!

Berni!
Köszi a tanácsokat!
A salátákra kellene rászokni, tudom. Sajnos lehet hogy már késő, de Kitti sem nagyon eszi meg a nyers zöldésgeket. Ma igazi "angolos" vacsora volt, héjában sült krumpli + sajt + bab. Persze egy kis hús is kell hozzá, sütöttem olyan kis pici kolbászkákat, amit most nem is tudom hogy hívnak. Kittike ette, de a salátából, ami volt hozzá, (kis pari, ubi, meg jégsali levél) már csak kb. 2 falatot evett. Peti meg inkább csak a kolbászt ette. Szóval nem könnyű, mert minek készítsem el a sok ételt, ha nem fogyasztják el.

Képzeljétek, jövő héten valszeg. Bath-ba utazunk! Még nem tudom biztosan, de a szabim már megvan! Kép
Most megyek fektetni a lurkókat!

Hali!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
De reg voltam!

Akkor mostmar ertem ,hogy a Dr.nenink otthon miert irt fel automatikusan kb 6honapig a Jazminnak hipoallergen tapot! Valszinuleg azert ,hogy a kesobbi allergiat elkeruhesse!
Most is ezt fogom tenni ha van itt ilyesmi (biztos van) akkor fogok venni. Bar mar ket napja van tejem vagy nem tudom minek hivjak ?
Orulnek ha nem kene taphoz folyamodnom!

A fozessel kapcsolatban , en mindennap fozok es altalaba magyaros kajat es en is a torok es effele boltokban talalom meg a hozzavalokat. Jazmin azt eszi amit mi. Az egyetlen edessege a tejbegriz es a rozsaszin szinu fank. A tobbi edessegrol egyenlore fogalma sincs de nem is nagyon lat nalunk mast. A popcornt es a kukoricat viszont imadja!

Orulok ,hogy mindenki jol van !!!!!!!De most nagyon faj mar a hatam es asszem ledolok.

Mindenkinek kellemes hetveget!!!!!!!!!!!!!!!Kép
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Eltöltöttünk otthon két hetet, jó is volt meg rossz is...nem egyszerű ez az országváltás.
De most már visszarázodtunk és nagy lendülettel járom a két lurkóval az ovikat. Nem semmi, nálunk tán a gimnázium kiválasztásától van ekkora izgalomban a család, tájékoztatófüzetek, információs központok, stb. A játszótéren állandóan ez a téma, nem is bánom mert unalmas volt már az időjárást taglalni, és ez érdekel is. Bendegúznak keresek egy jó preschool-t, ha úgy alakul hogy itt kezdi az iskolát muszáj angol környezetben is időt töltenie.

Györgyi!
Úgy látom pont akkor csatlakoztál amikor én hazamentem egy kicsit, szia! Én december óta vagyok Dorchesterben, Bendegúz fiam három éves, Bálint egy. A férjem dolgozik látástól mikulásig, én meg végre főállású anyuka vagyok az otthoni hajtás után. Még nem volt időm mindent végigolvasni, de belenéztem a leveleidbe, puszi Csengének!

Berni!
Tök jók a kajaötletek, én is salátás vagyok, már csak egy török boltot kéne találjak....a héten vágtam neki a vezetésnek, egész jól megy, lassan felderitem a környéket.

Szilvi!
Kitartást a nagy poacakhoz! Jó hogy Jázmin nem eszik sok édességet, sajna nálunk a pótnagymama kicsit elrontotta a dolgot otthon, de mióta itt vagyunk sikerült nagyjából átállni gyümölcsevésre,...már csak ezért is megérte!

Olvasom a leveleket aztán majd jövök ha képben leszek!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!!!

Azért érdekes, hogy ugye Anglia a multikulturáról híres, de erre nincs se egy török bolt, se egy indiai bolt, semmi multikultura. Itt szerintem csak az a 20 magyar van, akik az én cégemnél dolgoznak, a többi mind "benszülött" angol, sőt ők nem is úgy hívják magukat, hanem hogy "cornish".
Az érdekes az, hogy ez most jutott el a tudatomig, amint olvasom, hogy ti török meg más külföldi boltokba jártok vásárolni.
Lehet, hogy mégis csak egy nagyobb városba kellene költöznünk?
Kép
Azért jó itt is, de szinte csak a Tesco van vásárlásra. Néha vannak a főtéren piac napok, amikor egy nagy sátorban mindenféle errefelé temesztett zöldséget árulnak, (karfiol, kelkáposzta, aminek teljesen más íze van szerintem mint otthon, meg ilyesmi) de NAGYON drágán. Van viszont jó kis cornish pastry, amiben van krumpli, husi, meg még ki tudja mi, és egész jó íze van.

Puszi mindenkinek!!!
Andi
andi68
 
 


sziasztok !

De jo hogy visszatertetek! Valamikor nem is irok csak olvasom ami veletek tortenik. Ugyan is velem mar nem sok minden. Nagyon faradekony vagyok gondolom normalis. Neha az is megerolteto hogy Jazminkamat bepelenkazzam. Szerencsere nem ugrabugralos tipus csak ha magaban jatszik . A foldon szoktunk epiteni vagy puzzlet kirakni de az is rossz mert nemtudok rendesen a foldon ulni.
Varom hogy az Andras jojjon haza es akkor mindig o van a porondon.
Nagyon varom hogy megszulessenKép!

Most az a jo hogy ujbol elkeztem festeni , televagyok gondolatokkal.

udv Szilvia
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Huhh mennyi információ! Már vagy egy hónapja - de lehet, hogy kettő? - nem írtam/olvastam. Melóhelyem beindult, most egész sok volt a tennivaló. Lehet, hogy most is azért van időm, mert a főnököm beteg?!

Nem is emlékszem már, hogy ki mit írt! Annyi név, meg szereplő! Kép
Megpróbálok rendszeresebben részt venni a fórumon, mert sok hasznos infót megosztotok Kép

Gyöngyi! Nem lehet könnyű Csengével! Sose voltam allergiás semmire, és senki a családomban, így egyáltalán nem tudom, hogy milyen lehet. Van esély rá, hogy kinövi?

Túl vagyok az első három hónapon!!! Immár nincs hányingerem, teli vagyok energiával és tettvággyal! Most elkezdtem élvezni a terhességet Kép

Említettétek a terhesgondozást. Én eddig maximálisan meg vagyok elégedve mindennel. Voltunk ultrahangon két hete, az elsőn! Fantasztikus élmény volt. A védőnő iszonyú kedves volt, és a Babuci pedig egy csoda! Mivel az első baba, ezért számomra annyira hihetetlen, hogy odabent egy ilyen kész emberke van, fejjel, testtel, meg mindennel, ami kell Kép Minden rendben volt vele, aminek nagyon örültem. A férjem is mostmár sokkal komolyabban veszi a dolgot, hogy látta Babucit, és nem csak beszélgetünk róla.
Nekem az értesítés is időben megérkezett, jövő héten megyek a 16. heti védőnős találkozóra (jaj, már előre félek a vérvételtől!).
Költözünk, és lehet, hogy védőnőt kell váltani, mert háromnegyed órára lesz tőlünk gyalog, és nincs kocsink. Majd elmesélem, hogy mi lett.

Bekapcsolódva a témákba:
A biokaják nekem is hiányoznak. Én rettentő zöldségevő vagyok, remélem babuci is az lesz odabent Kép Ember nem eszik semmi zöldet, csak borsót, meg időnként szárazbabot, ja meg krumplit. Nálunk minden pénteken és szombaton van piac, ott szeretek vásárolni, mert frissebb, finomabb, és az ára ugyanaz, mint a tecsóban. Bár a piac a főutcán van, ahol elég nagy a forgalom, ezért férjem szerint nem egy nagy ötlet... Eddig semmi bajom tőle.
Mireliteket nem szoktunk enni, én követem Berni és Szilvi hozzászólását: minden nap főzök vmi egyszerű dolgot, rizibizit, főtt-sült krumplit, sült husit, paprikás krumplit, rakott krumplit, zöldséglevest Kép És minden tök gyorsan készen van! Nagyon egyetértek a salátás ötlettel!

Szeretnék kérni egy tanácsot: a héten el akarok kezdeni rendszeresen úszni, heti egyszer - egyelőre. És venni szeretnék úszódresszt. Tudtok-e üzletláncot, ahol jókis fürdőruhák vannak. A MotherCare-ben már voltam, de mind óriási - és én még csak a 4. hónap elején vagyok, alig látszik valami Babuciból. Vagy az mennyire jó ötlet, hogy veszek egyet most, ami most jó, aztán majd veszek egy kismamásat is később... Van-e valakinek ezzel tapasztalata?

Na, lassan visszamegyek dolgozni, ez így nem mehet tovább!
Kellemes délutánt mindenkinek!
Üdv,
Kriszta

Kép
Kép
taram
 
 


Szia mindenkinek,
biztos orultok, akik most jottetek vissza Mo.-rol, az itteni valtozatos de megis enyhe idonek. Mi par heten belul megyunk Mo.-ra es rendesen izgulok hogy akkorra legyen ott is vegre tavasz! Elsosorban a hideg tel miatt nem vagtunk neki az utnak decemberben az akkor ket honapos Antoniaval, gondolvan, hogy inkabb majd aprilisban....erre most meg meghidegebbek vannakKép...ki erti ezt?!

En is most tanulom az ovis es kisiskolas rendszert itt, es hat rendesen ra is csodalkozok a dolgokra. Nalunk az ovikban van ahol akar 100 fontot is elkernek azert hogy a gyerek nevet lerakhasd a varolistara...de ez persze nem garantalja a felvetelet is. Ja, es ha nem jut be, akkor a penzt se kapod vissza. Hmmm, tehat megint ki jar rosszulKép...?!

Az ohajtott altalanos iskolaba valo bekerulest epp az iden csinaltuk vegig (lelkiekben) egyik kedves ismeroseinkkel. Hat mit mondjak, jo kis tortura volt, sok-sok idegeskedessel es sirassal fuszerezve. Ezt latvan, igazan nem nezek elebe ennek az idoszaknak.
Agnes, tok jo otlet a preschool Bendeguznak, biztos elvezni is fogja.

Szilvi, kitartas - mar igazan nem sok van hatra. Pihenj sokat es inkabb alkossKép! En egyaltalan nem csodalom hogy a varandosag ilyen szinten megihleti az embert.

Andi, nincs egy allando piac nalatok a varosban valahol? Olyasmi mint amirol Kriszta is irt (zoldseg-gyumolcs, esetleg halaru, meg mindenfele mis-mas). Ilyen nalunk is van a helybeli foutcan, de itt naponta. Na, de ezt igazan nem dicsekvesnek szantam, inkabb csak racsodalkozok arra hogy Londonban egymast erik ezek is, de viszont vannak olyan varosok az orszagban ahol ez nem letezik. Talan ez is a multikulturabol adodik? Itt nagyobb lenne ra az igeny?! De hat tudtommal, sok ezek kozul a londoni piacok kozul evszazados multra tekint vissza. Es hat hol voltak meg akkor a bevandorlok? Ki erti ezt?!

Amugy meg elnezest hogy felrevezettem itt az olvasokozonseget a bolti levesek araival a multkor. Azota rendesebben megneztem es bizony kozelebb van a 2 fonthoz egy karton ara mint a multkor altalam irt 1.30-hoz. De mentsegemre legyen mondva, hogy en olyan hulye vagyok az arakhoz, hogy ha az eletem mulna rajta se tudnam megmondani hogy peldaul mennyibe kerul egy pint tej...kulonosen meg hogy valszeg nem is pintben merikKép...Na, de ide inkabb szomoru smiley-kat rakok, mert ez igenis szomoru tolem Kép Kép.

Kriszta, orulok hogy tul vagy az emelygos/faradt korszakon. Eljen az energiaval es tettvaggyal teli utolso 6 honapKép!!!
Furdorucit probald talan a H&M-ben. Igazandibol nem tudom biztosra hogy van-e naluk terhes ruci, de kismama reszleg az van, es en altalaban onnan szerettem vasarolni. Nekem a mothercare-es cuccok valahogy nem jottek be. Vagy esetleg online kismama katalogusokat nezegettel mar? De az meg ugye eleg lutri.

Hat most hirtelen ennyire futotta tolem. Latom kozben kiszaladtunk a mabol es atszaladtunk a holnapba Kép...na de majd megemlegetem en ezt meg reggel Kép.
Jo hetveget mindenkinek, b
murcimari
 
 


Fogmosas kozben meg eszembe jutott, hogy Szilvi, ne felejtsd el megcsinalni a GBS tesztet!! Tudod, errol mar irtunk meg regebben...
murcimari
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik most meg annyi időm van, hogy minden nap fogok írni?! Kép

Berni!
Remélem jó időtök lesz! Nagyon szurkolok! Most mintha felmelegedést mondana otthonra az időjárásjelentés... bár semmi sem garancia. Köszi a jótanácsot a vásárlással kapcsolatban. Sajnos Guildfordban nincsen H&M. Viszont találtam egy boltot, ahol voltak nem óriásokra való nadrágok, és csak azután lombozódtam le ismét, amikor megláttam az árakat: 150 font volt egy nadrás - semmi különleges, farmerból, meg szövetből! És nem aranyból szőve, kézzel hímezve! Azt hiszem maradok annál, hogy megvarrom magamnak a szükséges cuccokat.

Teljesen megrettentem ettől az óvoda-iskola dologtól! Ilyen hosszadalmas, és szörnyű, és kínokkal teli? És mindez még vár ránk... Remélem még akkor is itt lesztek, és lehet tanácsot kérni! Kép

Vettem nagyon szuper fürdőruhát! Kicsit félve vallom be, hogy gyermek méretű: 16 évesre való. De mivel jó rám, illetve olcsóbb is, szebb is és praktikusabb is volt, mint a felnőtt választék, ezért vettem meg. Nem egy darabban van, hanem kettő. De így legalább nőhet a hasam, amekkorára csak akar Kép

Andi! remélem találtál vmi jó kis piacot, vagy boltot! A városunkban havi egyszer "termesztői vásár" (Farmers' Markets) is van, illetve a környékbeli falvakban is, mindegyikben (rendszeresen) máskor van - remélem érthető. Érdeklődj utána ismerősöknél, meg esetleg a helyi könyvtárban találhatsz szórólapot.

Szilvi! Kitartás! Megpróbálok energiát küldeni Kép Nekem most van belőle bőven!

Mindenkinek kellemes hétvégét! Vigyázzatok magatokra!

Üdv, Kriszta

Kép
Kép
taram
 
 


Kép
sziszantyu
 
 


Sziasztok !
Jazminka 2 eves szulinapi buliarol itt egy kep.
Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Berni!
Megmondom oszinten ,hogy nem tudom mi is az a GBS test. Otthon nem emlekszem ilyesmire de holnap mennem kell vervetelre es meg is vizsgalnak , talan lehet hogy pont ez az?!!!....
Azert koszonom ,hogy szoltal.
Visszanezni nem tudom , pedig emlekszem ra hogy emlitettun de sajnos nincs ra idom ,hogy meg keressem.
Ha van idod akkor leirod megegyszer? koszi

Tegnap nem tudtam normalis szoveget irni a kephez de 10en volt a lanyunk 2eves es szerettem volna ha ti is latjatok ot. Nagyon orult a tortanak de amilyen szep volt a torta annyira nem volt finom. Micimackos tosta az ASDA-ba vettuk es csak azert ott mert micimackos es Jazmin imadja.

Mindenkit udvozlok sziasztok
sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok,
Kriszta, tok okos otlet hogy csak veszel egy egyszeru ketreszes furdoruhat! Remelem azota mar sikerult le is tesztelnedKép.
Szilvi, edes a kis Jazmin a kepen. Ez az elso kep amit felraktal rola ide a forumra. Nagyon kis bajos leanyzoKép.
A GBS-rol most en sem fogok tudni irni nagyon reszletesen, de itt van az a weboldal amit meg annak idejen ajanlottam: http://www.gbss.org.uk/ Ezen megtalalod a telszamot is ahonnan rendelni kell a tesztet. Tudom hogy az angolod nem biztos hogy eleg lesz az oldal megertesehez, de ugy emlekszem irtad regebben hogy a parod jol beszel. Talan meg jobb is ha mind a ketten megnezitek az itt leirtakat es egyutt dontotok.
Csak roviden annyit, hogy ha pozitivat tesztelsz az rad nezve nem jelent semmit. Ugy ertem, ettol meg nem vagy beteg meg ilyenek - ez teljesen normalis hogy ez a fajta bakterium letezik az emberi szervezetben. Viszont a babara nezve veszelyes lehet. De persze fokent az, ha pozitiv vagy es nem tudod. Amugy pedig vajudas alatt es szules utan adagoljak az antibiotikumot, es esetleg par napig korhazban kell maradni, amig megfigyeles alatt van a baba. Nekem tobb ismerosom is pozitiv lett, de mivel tudtak rola, szuleskor megfeleloen ellattak oket es utana sem lett a babaknak semmi bajuk.
Hat most ennyit engedett a lanyom leirni.
udv mindenkinek, b
murcimari
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy ilyen régen voltam, csak már megint dolgozom. A depim kezd elmúlni, valószínű mostanra már szokogatom az éjszakai munkát.
Viszont most meg betegek vagyunk, a kisfiam lázas és egész nap csak nyűglődik, nekem ömlik az orrom, és prüszkölök, a férjemnek szemgyulladása van. Egyedül Kitti van jól egyelőre, de neki meg mintha a hallásával lenne egy kis probléma, tegnap fedeztem fel, hogy a suttogást nem hallja úgy, mint ahogy kellene!!! Kép Ma be is jelentettem a védőnőnek és azt igérte hogy küld egy fülészt a suliba. Elég furcsa, hogy az iskolában vizsgálják meg, mondtam is hogy ha úgy gyorsabb, akkor elviszem őt bárhova, de nem, így a leggyorsabb, hogy kijönnek a suliba. Remélem azért nem jövő télen fognak megérkezni.

A zöldségekre visszatérve, itt tényleg nincs piac, bár van egy Truro Market nevű hely, ahol van egy darab hentes, és néha néha zöldséget is lehet kapni, de semmi különleges a káposzta, kelkáposzta, sárgarépa a kínálat.

De ma pl. pisztrángot sütöttem, nagyon finom volt, pedig csak vegetát tettem rá, meg egy pici sót és vajon kisütöttem, kb. 3 perc per oldal alatt! Persze Peti meg sem kóstolta, mert beteg, és egész nap csak tejet ivott. Kép De Kittinek ízlett, csicseri borsó főzelékkel ette.

A terhes fürdőrucikról annyit, hogy én nagyon szeretem, még most is használom amit akkor vettem amikor Petivel voltam terhes. (ápol és eltakar!) Csak azt nem szeretem benne, hogy sokkal nehezebben szárad meg, mivel dupla anyag és így majd megfagyok benne, gyorsan le kell vennem, ha kijövök a vízből.

Gyerekek, mikor lesz már meleg????

Bár a magyarországi időjáráshoz képest ami itt van az nulla. Szegény anyukám ma beszéltem vele, nagyon szenved a hideg miatt. Azt hiszem mindenkinek elege van már a télből.

Sziszanyu!
Nagyon édes Jázminka, Nagyon Sok Boldogságot Neki Szülinapjára!!!!!!
Itt szerintem minden torta vacak, még a csokis is, pedig azokat elég nehéz elrontani.
Kép
Nekem is kéne sütni egyet, (porból tudok csak) mert még egyik gyerek szülinapját sem tartottuk meg, de azért nem maradhat el teljesen! Kép

Sziasztok!
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Koszonom a jokivansagokat Jazminka neveben is.
Szegeny most lazas volt delutan aztan le is vittem neki es szepen jatszott meg nezte a Pan Petert , de azert nem fogok nyugodtan aludni szerintem , nagyon remelem hogy nem lesz folytatasa!
Ma voltam vervetelen de nem mondtak semmit majd ha jon a midwife akkor megkerdem mifele vervetel volt. Addig is a parom elolvassa azt a veblapot.
Utalom ha beteg (ki nem?)! A delutani alvasbol mikor kivettem az agybol csak ugy tuzelt a kis teste de nem sirt, szokas szerint felkeleskor meg az olembe van az alvos kelekekkel ami egy kutya egy cumi(amit nem haznal)es egy pici nagyon lapos parna. Ilyenkor felsorolja az osszes embert akit ismer vagy csak keresi az apjat es mondja hogy "dolik" vagy is dolgozik. Most is igy tett csak kozben olyan volt a kis szeme mint egy renszarvasnak.


A fuleszetrol majd tajekoztatsz minket hogy mit mondott az orvos, erdekelne. En suket vagyok az egyik fulemre , persze nem teljessen de nagyon keveset hallok es a masik sem az igazi a suttogast en sem hallom es egyeb mejjebb hangokat egyaltalan nem .
Azert remelem nincs semmi baj a gyermekecskevel!
A tobbieknek jobbulast kivanok!
Udv Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok,
Eljen az ujra optimista AndiKép! Ugy hallottam hamarosan itt a tavasz, ugyhogy addig meggyogyulni amKép. En nem panaszkodok a londoni telre, mert sz'tem az iden egesz jol megusztuk...altalaban szeles nyalkasak a telek, amibol az iden csak februarban/marciusban kaptunk, de az elmult evekhez kepest ez is csak izelito volt. Az osz pedig kifejezetten gyonyoru volt! Azert a Mo.-on eloknek en is kivanom hogy jojjon mar a jo ido, mar az en szuleim is csak rohognek kinjukban Kép.

Majd ird meg mi lett a fulvizsgalat eredmenye. En is sokat szenvedtem kislanykoromban az egyik fulemmel, sokszor fel is furtak. Szabalyszeruen szitava szurkaltak a dobhartyamat...meg jo hogy manapsag mar nincs ilyesmi! Na ezt most nem tudom miert irtam le, talan csak azert hogy vigasztalodjatok. De Kittinek legalabb nem faj...en sajna nagyon fulfajos voltam.

Szilvi, a GBS-t normalis esetben nem verbol nezik, hanem kenetbol. Amit magadnak veszel le, ha az altalam ajanlott helyrol rendeled a tesztet. Neked tegnap valszeg a vas miatt vettek vert. En ugy tapasztaltam, hogy nem mindig erdemes a szulesznonek emliteni hogy keszulsz GBS vizsgalatot kerni, mert nem mindenki fogadja tul jol. Az elso szuleszno akinek mondtam egyenesen lecseszett hogy minek foglalkozok ilyenekkel, az NHS is csinalja, csak nem ugy ahogy mas heyek, stb, stb...egy masik szuleszno pedig felajanlotta hogy leveszi o keneteket, amikor megerkezik a teszt (o azert megiscsak jobban ert az ilyesmihez). Hat sajnos ilyen nagy kulonbsegek vannak szuleszno es szuleszno kozott Kép. De termeszetesen ha megerkezik a teszt eredmeny akkor tudasd veluk is, hogy be tudjak irni a terhes konyvedbe. Foleg ha pozitiv, mert arrol feltetlenul tudniuk kell.
Jobbulast a kis es nagy betegeskedoknek!
udv,
b
murcimari
 
 


Sziasztok!

Andras utana jart a GBS-nek de nem hiszem hogy megcsinaljuk a tesztet , azert nagyon koszonom hogy tajekoztattal rolla.

Hihetetlen modon bizom abban ,hogy semmi negativ nem lesz velunk. Minden a legnagyobb rendben fog menni. Sosem voltam ilyen biztos magamban!

udv sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!!!

Köszi mindenkinek a drukkolást, meg a mindent! Kép

Azóta vettem 2 darab fülgyertyát itt a kínai boltban, (na az van még itt is!) és Kittinek megcsináltuk. Hát elég sok szmötyi kijött a füléből, és mintha jobb is lenne a suttogással a helyzet. Csak most már olyan sokat teszteltem a hallását, hogy ha kérdezem hogy hallod-e, nem válaszol!!!! Úgyhogy most abbahagytam egy kicsit a gyerek stesszelését. Végül is ha nem is hall 100%-osan, abban biztos vagyok, hogy nagyon közel van a tökéleteshez a hallása. De majd csak kijönnek a fülészek és megvizsgálják. Persze, hogy megírom!
Sziszanyu, neked mikor vették észre hogy nem jól hallasz?

Itt olyan iszony hideg van, hogy lefagy minden tagom! A szél meg majd elviszi a házat! Kép

Megyek is mert az agyam is lefagyott!! Még jó hogy van elektromos lepedőnk! Olyan jó!!!!!
Mivel a fűtés a szobánkban szinte nulla.

Puszika nektek!
Gyógyuljon mindenki!
Mi is jobban vagyonk.

Andi
andi68
 
 


Kép

Kedvenc képem a két Jómadárról! Kép
andi68
 
 


Sziasztok mindenki!
Nagy orommel talaltam erre az oldalra!!
Jo olvasni ezeket a leveleket,hogy ilyen segitokeszek vagytok! En is Angliaban elek,(masfel eve)pontosan Londonban,es hamarosan babat szeretnenk! Sajnos meg nem tudjuk eldonteni,hogy hol szuljek,itt vagy M.o-gon!??
Mindenkeppen szeretnenk maradni meg jo par evet,csak olyan sok rosszat hallottam az itteni egeszsegugyrol! Erositsetek meg,hogy ez nem igaz!!! Na meg az ovodak dragasagarol az iskolarol nem is beszelve! Igazabol sokmindent nem tudok az itteni dolgokkal kapcsolatban,mint peldaul gyes,terhesseg alatti orvosi vizsgalatok,........!?Van munkahelyem,nino szamom meg ami kell...! Ti itt szultetek? Nagyon orulnek ha tudnatok segiteni,egy ket informacioban, es kapcsolatba lephetnenk veletek,mert tenyleg nagyon orultem ezeknek a leveleknek amit elolvastam! Remelem csatlakozhatok!!!
Jo babazast mindenkinek:Roni
veronica
 
 


Sziasztok!
Andi! Tulajdonkeppen en vettem eszre hogy valami nincs rendben. De 1 osztalyos koromban toetent az esett. Meghozza az hogy nekimentem futas kozben egy masik gyereknek fejjel es agyraszkodast kaptam. Ami vegett az utolso csontocska a fulemben elmozdult a helyerol.
Vegul is anya mindig csak azt mondta nekem ,hogy sziszantyukam ne kibalva beszelj ,hallom ugy is ha halkabban mondod.
En viszont mivel kicsi voltam azt gondoltam hogy mindenki igy hall es ez normalis. Mikor kerdezte anyukam hogy " jol hallasz, hallod amit mondok?
Mergesen valaszoltam ,hogy igen hallom.
Pedig nem volt jo a hallasom csak azt gondoltam hogy az a jo....
Vegul is mar nem is tudom, hogy ,de kiderult hogy nem jo a hallasom es meg is mutottek a fulem! Ami mukodott is de en mindig befogtam ,mert zavart a nagy zaj. Az utcan kulonosen rossz volt. Idovel pedig elmult a jo hallas es a mai napig nem jol hallok. Sot mivel a bal fulem rossz igy a bal oldalamon nem szeretem ha mennek , ha meg is akkor alltalaban neki is megyek az illetonek menes kozben.
Ennyi a fules tema velem, amugy egesz jol megszoktam csak akkor vagyok merges amikor azt hiszik az emberek hogy hulye vagyok , mert van amikor nem ertem amit mondanak csak szo foszlanyokat es probalom kirakni mit is mondott. Szajrol egesz jol tudok olvasni.
De azert nem hiszem hogy meg tudnam mar szokni a tokeletes hallast ,biztos rossz lenne mindig fajna a fejem.Kép

Veronika udv neked itt es irjal tobbet magadrol!
Mi 1eve lakunk itt Portsmouthba, nekem van egy 2eves lanyom es egy meg nem szuletett babszim az az 35hetes terhes vagyok es mar nagyon varjuk a megszuleteset!

sziasztok Sz
sziszantyu
 
 


Jaj azt elfelejtettem irni Andi ,hogy edesek a gyerkoceid , nemcsoda ha ez a kedvenc keped rolluk tenyleg aranyos.
sziszantyu
 
 


Szia!
Nagyon orulok,hogy jelentkeztel!
Erdekes lehet ez a "nem" hallasod,de ahogy latom viccesen kezeled ezt a temat! En szemuveges vagyok,es ha nincs rajtam akkor nem csak nem latok,de hallani sem hallok!Kép
A lanyod fotojat lattam,nagyon helyes,es a neve is tetszik,imadom a viragneveket! Jazmin itt szuletett?A ferjed is magyar?Miota eltek angliaban?
Mar nem sok idod van hatra a szulesig!!! Mikorra vagy kiirva? Tudod mi lesz kukis,vagy puncis?
Mit is irhatnenk magamrol?! 30 eves multam,kb.egy ev mulva szeretnenk aldott allapotban lenni,mivel ezt az evet meg vegig akarjuk dolgozni! Most meg az eskuvo szervezesevel vagyunk elfoglalva ami majusban lesz otthon! Nagyon sok informaciot be kellene meg gyujtenem ahhoz,hogy eldontsuk hol szuljek! Igazabol itt lenne jo,de lehet,hogy otthon meg tobb segitseget kapnek! Szoval televagyok kerdesekkel!!(?????)Kapnak itt a babak oltast? Mert mar azt is hallottam,hogy nem! Meddig tart itt a gyes? Mennyi a csaladi potlek? ...... Tudnal nekem segiteni ezekben a kerdesekben? Nagyon megkoszonnem!
Szia Veronika
veronica
 
 


Szia!
Mindketten magyarok vagyunk es Jazmin otthon szuletett. En is sokat aggodalmaskodtam azon hol szuljek de rajottem ,hogy felesleges hazamenni csak emiatt. Nem is tudnam hova vinni a csecsemot, igaz van lakasunk otthon de a barataink laknak ott. Ha kialakitottatok itt egy eletet, ugy ertem van hol laknotok es minden megy ugy ahogy kell akkor nem erdemes hazamenni.
Aztan ha meg is otthon szulnek mi lenne az itteni eletunkkel ? Andras felmondana a munkahelyen eladnank a cuccainkat ???? Szoval butasag lenne. Most itt elunk es minden ami velunk tortenik az itt van . A szules is.
Az itteni Gyerekapolasban nem vagyok jaratos Jazmin idaig minden oltasat otthon kapott es ha esedekes is akkor mindig ugy alakitjuk a dolgot ,hogy hazamegyunk ra. De ezt is csak azert mert ragaszkodom a mi Dr neninkhez ( O itt elt egy darabig Portsmouthban es tud egy-ket dolgot az itteni ellatasrol).
Az biztos ,hogy otthon elovigyazatosabbak es megfontoltabbak a gyerek orvosok, ezt mindenki dontse el hogy jo vagy rossz?! En jobb szeretem a mi DR-unkat.
Csak egy pelda: Jazmin tavaj nyaron 2hetig hanyt es higat kakalt semmit a vilagon nem evett meg es nem is ivott. A vizet fecskendovel lottuk a szajaba hogy ne szaradjon ki es ez ejjel nappal.
Elvittuk az orvoshoz, es azt mondta majd meggyogyul csak figyeljuk ki ne szaradjon (amit jol tudtunk) . Semmien vitamint semmit sem mondot, egy picit sem nyugtatott meg minket. Aztan masnap elvittuk a korhazba is. Ott a gyerekreszlegre be sem engettek a folyoson nezte meg a Jazmint es semmi ujjat nem mondot.

Persze meggyogyult de nagyon lefogyott es legyengult. Nagyon remelem ,hogy soha tobbet nem lesz ilyen.
Szoval nekem ennyi volt a gyerekgyogyaszattal kapcsolatos elmenyem. De azert ezt ne vedd kezpenznek mindenhol mas lehet.

1eve elunk itt de talan ezt mar emlitettem az elozo irasomban.En is 30multam marcius 8-an. Mi nem vagyunk hazasok , valahogy sosem merult fel a tema komolyabban. Talan nem is tartjuk fontosnak(persze nem mondanek nemet). Mi lassan 8eve vagyunk egyutt de nem terveztuk sose az eskuvot. Azt hiszem mai napig inkabb elutaznank azt a penzt mint megvendegelni sosksok embert es szep ruhaba bujni egy estet. Marpedig az eskuvo az ugy jo ha sokan vannak es szep!

Viszont a juttatasokkal kapcsolatos informacioim az kicsit hezagos . Majd a Parom leirja neked. Nekem mindent o intez es nem nagyon tudom pontosan!Az tuti hogy jar mindenfele penzek ,nekunk is jar , de butasagot nem akarok irni.


Remelem tudtam segiteni!
Szia SZ
sziszantyu
 
 


Szia!
Boldog szuletesnapot! Hisz nem is volt olyan reg! En november 20-an toltottem be ezt a szep kerek szamot!Kép
Hat ez nem valami vigasztalo ami a lanyoddal tortent! Sajnos sok ilyesmit hallottam,ugy osszesegeben! Talam mi magyarok vagyunk tul ilyedosek,es megfontoltabbak mint az itteni lakosok! Ezt mondjuk ertem mindenre, nem csak az orvosi ellatasra! Gondolom ezt mar Te is tapasztaltad! Volt bejelentett munkad mielott teherbe estel? Hogy van a pocaklakod?
Termeszetesen nekunk is megvan a kis kialakitott eletunk,amit nem szivesen hagynek itt meg! Lakast mindenkeppen kell valtanunk,mert most csak egy kis szoba+furdoszobas kuckonk van,ami persze kettonknek tokeletes,de bebivel lehetetlen lenne itt elni! Egyenlore maradunk,mert kozel a munkahely! Itt lakunk az 1-es zonaban a Hyde Park mellett(ami ugye nem egy olcso kornyek,de ide csoppentunk a kezdetek kezdeten),ezert szeretnenk kicsit messzebb koltozni,ahol olcsobbak a lakasok!
A terhesseg alatti vizsgalatok hogyan zajlanak itt? Milyen gyakran,hanyszor kell menni? Vagy nagyreszt azt is otthon intezted? Van konkret orvosod akinel fogsz szulni? Most mar van viszonyitasi alapod az otthonival szemben! Gondolom ez is sokkal lazabb itt!!Segelyt kerelmeztetek mar? Amugy melyik varosbol jottetek? Mi Gyorbol.
Igen az eskuvo nem egy olcso dolog,de a parom ragaszkodott hozza,(vagy valami,vagy semmi)en meg mar beleeltem magam ;)! Mondjuk nagy felhajtas nem lesz!(csak egy kicsiKép)
Termeszetesen ruham lesz,meg egy szuk csaladi vacsora,az eskuvo utan amit penteken tartunk,majd szombatom csapunk egy kerti partit a haveroknak,ami altalaban amugy is lenni szokott! Mar egy kicsit varom,meg izgulok is! Pont holnap keszulok cipot venni!
Koszi a leveled: Vera
veronica
 
 


Udvozollek en is koztunk Vera! Berni vagyok, egykori topiknyito, es azota egy 5 es fel hos leanyzo anyukaja Kép.
Igazandibol ugy veszem ki a leveleidbol hogy nem igazan vagy magad sem biztos abban hogy mit akarsz hallani az itteni rendszerrol...elnezest ha rosszul ereznem... Tolem biztos hogy csak jo jellemzest fogsz kapni az angol terhesgondozasrol es szulesrol, mert nekem fokent jo tapasztalataim vannak.
De eloszor is szeretnelek megnyugtatni, hogy mint akarmelyik mas fejlett orszagban, Angliaban IS oltjak a gyermekeket!! Akarkitol is hallottal maskeppen, annak nem lenne szabad ilyen bugyutasagokat terjesztenie! Es ha emlekezetem nem csal, eppen a kozelmultban szerveztek at Mo.-on is az oltasi rendszert, es az arrol olvasottakbol itelve, eleg hasonlo lett a mar itt Angliaban bevalt rendszerhez.

A terhesgondozast mar nagyon sokszor taglaltuk itt a forumon, remelem nem veszed rossz neven ha csak bemasolom ide az akkori hsz-aimat.

"A terhesseg elso par honapjaban havonta csak 1x kell szulesznohoz menni. Kesobb 2x, majd az utolso honapban mar hetente. Attol fuggoen hogy a terhesseg milyen stadiumaban vagy, vizsgaljak a vizeletedet, megtapogatjak es merik a pocit, meghallgatjak a szivhangot... a szokasos rutin vizsgalatok... Atfogo vervizsgalatot a terhesseg elejen, es az utolso trimeszterben csinalnak. De panasz eseten, a ketto kozott is.
Vagy a GP vagy a szuleszno tovabbitja az adataidat a helyi korhaz terhesgondozojaba, ahonnan kapod a beutalokat az UHk-ra. Itt Angliaban csak ket rutin UH van, 12 het es 20 het korul. Korhaztol fuggoen (ha van ra lehetoseg) vegeznek Down kort szuro UH-t is (nuchal scan). A baba nemet nem biztos hogy meg fogjak mondani, ez korhaztol fugg. Ahol nem mondjak meg, ott fokent az az ok, hogy sajnos sok par, kulturajabol adodoan, elvetetne a nem fiu nemu babat Kép, es a korhaz termeszetesen nem hajlando ehhez asszisztalni azzal hogy megmondjak a baba nemet elore.
Ha minden OK a terhesseggel, akkor szulesznok fogjak vilagra hozni a babadat vagy korhazban vagy otthon (attol fuggoen hogy mit valasztotok).
Attol nem kell felni hogy nem lesz orvos a kozeledben. Termeszetesen ok is ott vannak helyben a szuleszeten, es azonnal hivjak oket amint barmi komplikacio lepne fel. Sot, ha barmi alapbetegseged vagy kondiciod van amire oda kell figyelni, akkor mar a terhesseg alatt is kapcsolatba leptetnek egy szuleszorvossal.
A szulessel kapcs: itt nincs rutinszeru beontes, borotvalas es gatmetszes. Viszont van szulesterv, amiben leirod egytol-egyig minden ohajod-sohajod a szulessel kapcsolatban. Es ha emberi idoben szulsz (ertsd, hajnaltol kora delutanig), es minden OK a babaval es veled, akkor akar 6 oran belul otthon is lehetsz. De hallottam mar olyan korhazrol is ahonnan 2 oran belul leleptek."

A maternity leave-rol itt talalsz infot:
http://www.dti.gov.uk/er/matleafr.htm

Ha jogosult vagy SMP-re (statutory maternity pay), akkor a munkahelyedtol erdemes megkerdezni hogy mik a pontos szabalyok a fizetest illetoen, mert az helytol fugg. A legtobb helyen a minimumot fizetik a minimum ideig, de hallottam mar olyat is, aki teljes fizetesen volt 6 honapon at... ehhez viszont altalaban egy nagy multinal kell dolgoznod es egy meglehetosen felelos beosztasban.

A mindenfele tax credit-ekrol pedig itt:
http://www.hmrc.gov.uk/leaflets/credit.htm

Ezen kivul a gyerek szuletese utan kaptok majd (jelenleg) heti 17.45 fontot mint Child Benefit-et addig amig be nem tolti a 16 evet, vagy max 19 eves koraig, ha meg nem fejezte be a full-time A level (erettsegi) tanulmanyait.

Szinten kell meg hogy jarjon magyar allampolgaroknak is az allam altal egyszer kifizetendo 250 font, amit egy, csak a gyerek szamara hozzaferheto, Child Trust Fund-ba kell majd betenni.

A mindenfele tax credit-ek es benefit-ek jelenlegi osszegeirol itt talalsz infot:
http://www.hmrc.gov.uk/rates/taxcredits.htm

Remelem tudtam segiteni.

Andi, Kitti olyan nagy lany mar!! Es hogyhogy a Peti arca nincs kifestve?! Talan csak nem azert mert nem volt a muvesznek valami markansabb arc template-je isKép Kép?!
Kati, te is jol eltuntel. Ha meg jarsz errefele, akkor uzenem hogy a Weleda gyonyoruen mukodik Kép!
Na es a tobbiek, ti hogy vagytok? Vannak-e ujabb pocaklakos hirek?
Kép Eljen holnap hetfo Kép!
b
murcimari
 
 


Sziasztok!

O akkor mar mindent tudsz Veronica!
Berni mindent elmondott. Viszont ha vagy olyan szerencses mint en ,akkor a midwife hazhoz jon es a vizsgalatokat otthon vegzi majd el!
sziszantyu
 
 


Itt megtalalhato az osszes benefit:
http://www.adviceguide.org.uk/index/life/benefits.htm
A Sure Start Maternity Grant-ot ajanlom mindenki figyelmebe, mi epp a mult heten kaptuk meg.
Egyszeri vissza nem teritendo allami tamogatas 500 font. A 29 heti terhessegtol lehet igenyelni.
Sz
sziszantyu
 
 


Berni,
Itt vagyokKép Már két napja, csak annyi olvasnivaló van. Nálunk szigorú számítógéptilalom van hétköznap, amit most megszegtem. Lili túl sokat néz dvd-ket különben, én pedig nem haladok semmivel (házimunka, tanulás). És az estéimet is a neten töltöttem, mintha nem lenne fontosabb dolgomKép Egyetem elkezdődött másfél hónapja, még mindig nem sikerült belerázódnom egy rutinba! Sokkal keményebb is mint tavaly volt. Nem hiába, ez már Level2. Textiltanfolyamra is járok még, éppen szövünk. Isteni! (a tanfolyam is, meg a szövés is). Lili meg élvezi a creche-t. Ha már oviba nem járhat (még).

Sziszantyu,
Már csak egy hónapKép Jázmin várja már? Tőlem is boldog szülinapot mindkettőtöknek, utólag.

Többiektől bocs, hogy nem válaszolok mindenkinek. LegközelebbKép

Kati
kat_ica
 
 


Szaisztok!
Mindenkinek nagyon koszonom az informaciokat!!!!
Sok mindent megtudtam! Meg mindig tele vagyok kerdessel,sok minden erdekelne,szepen lassan majd megtudok mindent mire esdekes lesz,hisz itt mindenki olyan segitokesz!! Tenyleg nagyon aranyosak vagytok!Atnezem ezeket az oldalakat,most boven van idom,mert elkapott valami nyavalya,es itthon doglok! Tegnap meg ma amugy is szabadnapos lettem volna,bar egy kicsit mast terveztem minthogy az agyat nyomjamKép!!!!
Allitolag van valami jarvany,ami rament a gyomromra,meg +laz is!Szupi nagyon! Vigyazzatok magatokra!!! Berni Te merre laksz? Hogy hivjak a kislanyod?
Vera
veronica
 
 


Sziasztok!

Veronika, szia!

Még nem irtam mióta csatlakoztál! Mi 3 hónapja vagyunk Angliában, a férjem dolgozik, én terelgetem a 3 és 1 éves fiacskáinkat, Bendegúzt és Bálintot. Úgy látom sok infót kaptál, én csak az oviról teszek hozzá pár sort. 3 éves kortól jár napi 2.5 óra ingyen, még én is el tudtam intézni a kezdetleges angolommal, 16 gyerekre 4 óvónő van, kedvesek, jól be van rendezve az egész, nagyon szereti a nagyfiú.
Én is rettegtem hogy egy vagyon lesz az ovi, ez kellemes meglepetés volt!

Szilvi! Érdekes volt olvasni amit a hallásodról irtál, én ugyanezt éltem meg a rövidlátással, azt hittem mindenki igy lát...csak aztán a suliban mindenki látta a táblát én meg nem. Nagyon jó a kép Jázminról, szép a leányzó!

Valahogy alig jut időm irni mióta beindult az életünk, ovi, gyerektorna, néhány kisgyerekes anyukával összejárunk, háztartás...de azért igyekszem irogatni meg követni a levelezést!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Szia Agnes!

Koszonom tajekoztatast! Naprol napra biztosabb vagyok abban,hogy itt fogom vilagra hozni az elso bebimet! Tok jo neve van a fiadnak,miota ismerjuk egymast a parommal teljesen biztosak vagyunk benne ha fiunk lesz Bendeguznak fogjuk hivni!!!
Meg kell, hogy mondjam nem semmi amit bevallaltal ket kis csopseggel egy uj eletet kezdeni tok mas orszagban! Minden tiszteletem a tietek! Melyik varosban laktok? Szeretnel dolgozni vagy meg babazol egy kicsit Balinttal? Vera
veronica
 
 


Sziasztok,
Hello Kati, hat hogy s mint feletek? Long time no ... hmmmm... hear (?) Kép. Az egyetem miatt nem irigyellek, de a textiltanfolyamert igen! Kezdeni fogsz vele valamit kesobb? Nem semmi hogy mennyi mindent bevallaltal...nem csoda hogy ritkan tudsz jonni. Hogy van a kis Lili? Miket mond manapsag Kép?

Vera, csunya csunya virus Kép! En is hallottam hogy valami ilyesmi utotte fel a fejet mar megint. Az egyik holgynek a kindermusik-on a 6 honapos fiacskaja rendesen meg is szenvedett vele. Bar mondjuk hamarabb kilabalt volna belole, ha az anyukaja megfogadta volna a doki tanacsat, hogy ne adjon neki enni 24 oraig...de hat, teljesen ertheto modon, nem volt szive megtenni...kinek lett volna?!
Remelem mihamarabb meggyogyulsz. De nehogy mar a benefites weboldalakat bongeszd, inkabb tervezd az eskuvot...az sokkal izgalmasabb Kép!
Mi is Londonban elunk, del-keleten, a Ladywell nevu kornyeken...ha be akarod tajolni, akkor kozvetlenul Greenwich mellett vagyunk. A lanykank neve Antonia Eva. Kerdezz nyugodtan, latod csak osszehozzuk itt kozosen a valaszokat. Amit az egyik nem tud, azt tudja a masik Kép.

Agnes, milyen megnyugvas lehet hogy Bendeguznak ilyen jol bejott az ovi! Mar biztos tok szepen megerti az angolt. Jo hogy osszejarsz mas anyukakkal is. Jartok Balinttal toddler group-ba is? Hat igen, a szulo-gyerek programokbol ebben az orszagban nincs hiany, ez nekem mindig is tetszett. Valamelyik nap kertem ezzel kapcs segitseget egy nyiregyhazi kismamas forumon (odavalosi vagyok), hogy tudnak-e programokat ahova majd mehetnenk Tinivel amikor Mo.-ra latogatunk, de senki nem irt semmit. Szeretnem megtudni hogy ez vajon azert van-e mert ok nem jarnak sehova, vagy talan ennyire nem lenne semmi csinalnivalo egy kisgyerekkel abban a varosban Kép?! Oszinten remelem hogy az elobbi lesz igaz...
Joejt mindenkinek, b
murcimari
 
 


Sziasztok!
Koszi mar jobban vagyok! Pedig erre a bajra csak a dieta,vagyis inkabb a nem eves segit! Bar egy csopseggel en sem birnam megtenni!
Az eskuvo nagy reszet mar elinteztuk januarban mikor otthon voltunk,mar csak egy-ket aprosagot kell beszereznem!(cipo,nyaklanc...) Nem kis labmerettel rendelkezem(41),a magassagom is meguti a 182cm-t,tehat a nagyon magassarku sem johet szamitasban,mert akkor nagyobb leszek mint a parom!Micsoda problemaim vannak mi???!!!;)Mar kezdek izgulni,pedig meg van majdnem 2 honap!!
Azthiszem en vagyok az egyetlen akinek meg nincs babaja,sajnos!! Barcsak mar ilyen temaban is csatlakozhatnek hozzatok!!!! Ami kesik, az jon, igaz?Kép
Greenwich az nincs is messze,ha jol tudom 3-4 zona?! Voltam a kelet-nyugat vonalnal mar tobbszor is!!! Jo kis kornyek!

SZILVI: Igen sok mindent megtudtam koszi,egyre tobb infot kapokKép
Hazhoz megy a midwife????????
Ez eleg fura szamomra,es otthon megvizsgal meg minden! Mondjuk az otthon szulest sem tudom elkepzelni,nem itelem el,de nalam ez fel sem merulhet ugyerzem! Talan azert mert tartok a komplikacioktol! Jo beszari vagyok mi!??
Jok legyetek
Vera
veronica
 
 


Sziasztok!

Nagyon szivesen ! Mindenki csodalkozik hogy a midwife hazhoz jon ,de tollem az elejen megkerdezte hogy nekem melyik lenne jobb.
Az otthonszulest en sem mernem felvalalni de nagyon irigylem az olyan noket akik meg is megteszik.
A Bendeguz nev nekem is nagyon tetszik a mi fiunk is Bendeguz lesz! Ha minden igaz kisfiu es 5heten belul meg is tudom!!Kép

orulok ,hogy segithettem ! udv mindenkinek Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!!!!

Vera wellcome! Kép

Akkor azt hiszem át kellene nevezni a topikot, az "Angliában élő, Bendegúz nevű gyerekek szüleinek ill. leendő szüleinek topikja!" -ra!!! Kép Kép Kép Kép

A nevekkel érdekes, hogy mindkét gyerek úgy indult, hogy B-vel kezdődjön a neve, Pl. Betty vagy Barna, vagy ilyesmi, de aztán egyik sem lett B-betűs, inkább a dallamosságra figyeltünk oda, mert a vezetéknevük Böjte és így olyan (számomra!Kép)amikor a nevüket mondom, mintha egy verset mondanék! Kép Böjte Péter, Böjte Kitti.

Vera!
Én éjszaka dolgozom, egész végig megy a tévé, a Discovery Home and Health csatorna. Rengeteg szülős dokumentum film van, (ezt már Berninek is írtam anno!Kép) és mindig olyan kedvesek, hozzáértőek és segítőkészek az orvosok szülésznők, ráadásul tényleg partnernek tekintik a szülő nőt, nem pedig egy darab szerencsétlenségnek, aki feje felett nyugodtan lehet beszélgetni, figyelmenkívül hagyva. Kép Mint az otthoni tapasztalat szülés terén. Bár gondolom, hogy a tévében csak a legjobbakat mutatják, de érdmes akkor is tapasztalatot gyűjteni. Főleg ha képes vagy éjszaka fenmaradni, mert általában hajnal 2-3-4 óra körül vannak a jó műsorok ezen a csatornán.

Sziszantyu!
Én is örülök, hogy már ilyen jól megszoktad ezt a hallásproblémát. Érdekes azért, hogy egy ilyen baleset után nem is gondolnám hogy ilyesmi történhet.
Kittinek most megcsináltam a fülgyertyát, mindkét füléből elég sok trutyi jött ki. (vagy már írtam?)Azóta mintha jobban hallana.
Azért most már csakazértis nézze meg az audiologus, veszteni valónk nincs.

Ovi téma.
Nekünk heti 130 font, ami reggel akár 7-től is kezdődhetne, (persze 9-re visszük, mint Kittit) és du. fél 6-ig maradhat. Nagyon szereti és az elején még érte mentünk fél 4-körül, amikor Kitti végzett a sulival, de soha nem akart hazajönni, úgyhogy most már inkább 5-ig van. Mivel alszik 2 órát ebéd után, ezért du. alig volt ideje belemelegedni a játékba, ha olyan korán mentünk érte.
Ja, a lényeg, hogy ha dogozol heti min. 16 órát, (de minkét szülő!) és nem keresel egy vagyont, (sajnos a határt itt nem tudom) akkor az ovi 70%-át megkapod child tax creditben, szóval a drága nem is olyan drága. Mi is kapjuk, mert amúgy a férjem kevesebbet keresne szinte, mint az ovi.(part time)

Na, most mentem, mert megint vár rám egy izgi éjszaka. Sajnos a munkahelyemen elromlott a fűtés és tegnap is majd meg fagytam. Amúgy is fázós vagyok, és még itthon sincs az a nagy meleg a lakásban.

Mindenkinek puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!!
Andi!
Koszi a tv csatornakat,de sajnos itt nem jon be,talan hamarosan bekottetunk valamit,mert amugyis eleg gyatra adocsatornakkal rendelkezunk! Igy nem is nezunk nagyon tv-t,csak ezt a nyomorult internetet, ami miatt persze az angolom sem fejlodik!Kép Szegeny mindig ejjel dolgozol? Mivel foglalkozol?
Ez a 130font mar "akciosan" ennyi??? Te uristen!

Sziszantyu!

Nagyon kozeleg az ido!!! De jo neked!!!!!!!!!
Lennek mar a helyedben!
Szoval Bendeguz neked is! KépJo nev nagyon,hat meg a film milyen jo volt(Indul a bakterhaz)
Jazmin varja mar a kistesot?
Ha otthon zajlik a vizsgalat kell erte fizetni? Vagy egyaltalan kell ezert itt fizetni?
Vigyazz magadra
mindenkinek jo ejt
Vera
veronica
 
 


Sziasztok!

Jól lemaradtam, ismét.
Vera! Üdv körünkben. Én sajna semmi okosságot nem tudok mondani, mert egyelőre kísérletezek, és figyelmesen hallagtom a többieket.
Mi tavaly januárban érkeztünk, először Bristolba (imádom azt a várost!), aztán költöztünk át Guildfordba (London dél-nyugati csücske, Surrey megye fővárosa, egyáltalán nem olyan izgiz, mint Bristol... Kép ) Babucink itt fogant, mostmár a 17. hetet tapossuk Kép Ezért is mondom, hogy nemigazán tudok írni semmit még, inkább én is csak tanulok a lányoktól!
Az esküvővel kapcsolatban: én imádtam a férhezmenést! Az egész esküvőt ketten a férjemmel szerveztük és mindent nagyon szerettem benne. Saját kezűleg készítettük a meghívókat, a dekorációt. A ruhámat is én varrtam, és mivel maradt anyag, a férjem mellénye ugyanabból az anyagból volt, amit viszont már hivatásos szabó csinált. Szóval fantasztikus nap volt! Bocsi, ha ennyit ömlengek róla, de az egész egy CSODA volt! :D
A terhességgel kapcsolatban: eddig a védőnőt kétszer láttam, első alkalommal egy rakás orvosi kérdést tett fel előző betegségeimről - persze alig értettem, meg vizeletmintát kellett leadni. Második alkalommal pedig vért is vett - amit olyan csúnyán, hogy több mint egy hete volt a vérvétel, de még mindig óriási véraláfutás van a karomon. Lehet, hogy bosszút állt, amiért mindig visszakérdezek, ha nem értem?! Szerintem itt úgy van, hogy minden védőnő-csoport másképpen szervezi a dolgokat. A helyi Surgery-hez (háziorvosi rendelő)tartozik egy védőnő-csoport (vagy több), belőlük "utalnak ki" egyet a kismamához. Ultrahangon eddig egyszer voltam. A helyi kórház küldött "behívót", egy pillanatot sem kellett várni, máris bent voltunk a férjemmel, és a Down-kórt vizsgálták, Babuci korát, meg hogy mindene megvan-e (keze, lába, feje, stb.) 7 fontért kaptunk 6 ultrahangképet is Kép
A vizsgálatok mind NHS-re mennek, semmit nem kellett sehol fizetni eddig Kép Ezt a rendszert nagyon szeretem! Fizet az ember eleget a fizujából NHS-re.

A Bendegúz név nagyon tetszik! Örülök, hogy ilyen sokan választanak különleges nevet! Kép
Nálunk a férjemmel a névkérdés tabu-téma. Állandóan nagy vitákba torkollott, ezért aztán eldöntöttük, hogy amíg nem tudjuk meg Babuci nemét, addig hallgatunk erről - férjem ötlete volt. Merthogy utána majd csak feleannyi néven kell vitatkozni Kép (Mondtam már, hogy a férjem informatikus-matematikus? Kép

Kati! Ez a textiltanfolyam nagyon tetszik Nekem is. Hogy találtál rá? Hová jársz? Én is szeretnék majd ilyesmivel foglalkozni. Egész pontosan varrással és mindenféle kézimunkával. Jobb lenne abból megélni, mint az irodában ücsörgésből...

Sziszanyu! Nagyon édes Jázmin! Azzal az óriási tortával!
Andi! A Te gyermekeid is nagyon aranyosak! Édes a cicapofi!
Jó látni őket! Bárcsak már mi is ott tartanánk! Kép Majd talán szeptember eleje-közepe táján!

Mentek haza húsvétra?

Na, lassan befejezem, mert el kell kezdeni dolgozni!
Kellemes tavaszba forduló napot kívánok!
Üdv, Kriszta

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!!

Most értem haza, és megyek aludni! Ilyenkor már szeretem a munkámat! Kép

Vera!
Autistákkal foglalkozom, (care support worker)ez számomra is új és meglepő dolog, de már kezdek belejönni. Szeptemberben kezdtem. Elég érdekes, és néha izgalmas, pláne hogy egész éjszaka egyedül vagyok a "bolondjaimmal." (egy bentalvó emberrel, akit nem illik felébreszteni, csak ha vészhelyzet van!) Elég sokáig nem szoktam meg az éjszakázást, de most már kezdek belejönni. Kép

A 130 az egész összeg, és ennek a 30%-át kell zsebből fizetni, ami már nem olyan sok.

Most hírtelen felindulásból, újra a tanácsotokat kérném egy fontos dologban! Kép
A munkámmal kapcs. hogy nem szeretném azért életem végéig ezt csinálni. Tanulnom kellene valamit. Csak éppen nem tudom, hogy mit. Fontos, hogy ne kelljen 3-4-5 évig tanulni, hanem gyorsan max. egy két év. Élvezni lehessen vele a munkát, hát ez elég ciki, hogy még 37 éves koromra sem tudom mit is élveznék igazán. Van egy dolog, az állatok. Nagyon szeretem őket, de mindig csak hobbiként jöttek szóba. Kutya, macska, ló, rágcsálók, madarak. Gondoltam már hogy lennék Veterinary Nurse Assistant, és később vet nurse, de itt soha nem keresnek ilyesmi munkaerőt, (van vagy 4 vet a környéken) gondolom, hogy ha egyszer keresnek, akkor ezer ember fog jelentkezni egy állásra.
Maradnék a Care-ben is, érdekelnek a learning difficulty-k, hogy magyarosan fejezzem ki magam, de inkább gyerekekkel foglalkoznék, ehhez is kellene tanulni.(SEN=special education needs)
Most végzünk a párommal egy Childcare and Education tanfolyamot, amivel majd talán végzünk is júniusban, és esetleg találok vele munkát, de jóval kevesebb órabérért, mint amit most kapok. Kép
Szóval, mi a véleményetek, mit tanuljak?
Hagyjam a fenébe az álmomat az állatokkal és maradjak a care-ben, amit nem élvezek igazán, de nem is utálom. Ráadásul még szinte ingyen is tudok tanulni, mivel hiányszakmák közül lehet választani. Vagy mégis próbáljam meg a vet sulit?
Nem tudom eldönteni. Kép Látjátok, ilyen ha az ember a mérleg jegyében születik. Kép Tényleg van még valaki, aki az? Csak a döntéshozatali nehézségek miatt érdekele! Kép

A névhez is van egy jó kis sztorim, aztán megyek aludni! Kép
Amikor Kittit vártam, a férjem külföldön volt 6 hónapig és szülés előtt pár héttel jött meg. Persz még nem volt név, mert telefonon nem tudtuk megbeszélni. Én egy listával vártam, rajta a nevek. Kb. 20 darab, fiú lány vegyesen. A férjem gyosan végignézi, ÉS MINDEGYIKET KIHÚZZA EGY TOLLAL!!! Én csak lesek. Erre nagybetűkkel odaírja. ROLAND LESZ. Kész voltam. Nekem nem is tetszik a Roland! Persze nem vesztünk össze, sőt nem is haragudtam rá, inkább vicces volt a dolog. Végül is lány lett, és a Kitti úgy jött, hogy az egyik legjobb barátnőm uncsitesója Kitti és amikor nála voltunk, akkor elkezdett róla mesélni valamit. Akkor hírtelen mindkettőnknek megtetszett a név.
Petivel már más volt a helyzet, mert a férjem még mindig Roland-ot meg Róbertet akart. Nagy nehezen lebeszéletm erről a két névről. Nekem a Peti volt az egyetlen alternatíva. Aztán mivel 9 hónapon át nem volt jobb ötlete a férjemnek. (egy másik R !Kép) Maradt Peti. Persze apja kizárólag a hivatalos Péter és Peter(Pírör!)nevet használja. Mi meg Kittivel elkezdtük Pite-nek hívni, mivel itt az hogy "Pítör" az úgy hanzik hogy Pite. Kép

Berni!
BOcsi,nem válaszoltam a múltkor. Peti persze azért nincs kifestve, mert egyáltalán nem engedte. Be sem ült a székbe. Pedig csak egy kis kutyus orrocskát szerettem volna neki rajzolatni! Kép


Na, most már tényleg nem fárasztalak tovább benneteket és alszom vagy 5 órát!

Puszi!
Andi

Ui.
Én is imádom Bristolt! Kép
andi68
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: