Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok!

Kriszta!
Szia neked is! Az arhivumban mar olvastam leveleidet,es orultem,hogy van aki "friss" pocakos kozottunk! Igy toled szerintem mindent megfogok tudni terhesseged alatt! Hogyne tudnal segiteni,maris kaptam uj infokat toled! Szoval Te sem vagy perfekt angol,ez megint csak megnyugtatott,mert en sem hadarok meg! Sot!!!!!Kép
De mire ebben az allapotban leszek remelem 1 even belul,addigra mindent megfogok erteni,es nem jarok ugy mint te a vervetelnel!! Kép
Szegeny te, miert nem rugtad bokan???Kép
Remelem jol viseled a terhesseged,semmi hanyinger nem kiseri a napjaidat! Gondolom az eslo babatok erkezik?!! Dolgozol meg?? Ha igen akkor hol,es mit csinalsz?

Andi!
Remelem kipihented magad? Hu ez nem lehet semmi minden ejjel dolgozni,de azert csak tudsz egy kicsit bolintani az ejszka? Igy tenyleg nem oly sok az ovi! Jo ez nekem meg igazan odebb van,de jo tudni!!
Ez nehez kerdes mit is lehetne csinalni,tanulni es egyebek! Pont ebbol a meggondolasbol, (mivel itt kint nem tul hosszu a gyes idotartama,es nem szeretnem semmifele bebysitterre rabizni a gyerekem 6 honapos koratol) gyosran megtanultam mukormozni otthon,hogy majd gyerek mellett esetleg tudnek tevekenykedni egy kis penzert,(na nem en lennek a csalad fentarto)persze par time-ban tudnek dolgozni akrhol! Most is csinalnam,de csak egy vendegem van sajnos! A munkahelyemen kivul nem jarok sehova,masokat meg nem ismerek! Mivel egy nagy etteremben dolgozunk a parommal,csak pincerlanyok vannak es nekik,nem tul elonyos a mukorom!!Kép
Pedig szeretem csinalni! A pedikurozes sem rossz penz foleg ha hazhoz megy az ember,csak ez egy kicsit mas vilag,azt nem szivesen csinalnam!
En skorpio vagyok a parom nyilas,ne izgulj mi sem tudjuk eldonteni sokszor mit akarunk! Mar regota azon tanakodunk,hogy egy mulva maradjunk vagy menjunk haza!!!??? De en mar egyre biztossabb vagyok benne,hogy maradunk! KépKép
Ezzel a vegzettseggel (amit most tanulsz),oviban tudnal dolgozni?? Nyissatok egy maganovit!!!(Magyar gyerekeknek) Hmmm
Erre en mar gondoltam csak M.o-gon! Nem hulyeseg!! Jolvan nem farsztok senkit tovabb!
Mar igen meggyogyultamKép Holnap megyek is dolgozni,egyik szemem sir a masik nevet!!
Sziasztok Mindenki legyen rossz!!!!
Vera
veronica
 
 


Kriszta,
Itt Bristolban van egy projekt (Silai), ahol varrótanfolyamok vannak, kizárólag nőknek. Alacsony jövedelműeknek ingyen, gyerekmegőrzés napi 1 font. Szóval ha egyszer gondolkoztok, hogy visszajöjjetek-e Bristolba, tudjad, hogy ilyen is van ittKép Varrást is megpróbáltam két éve, de nekem nagyon nehezen ment, úgyhogy az idén olyat választottam ami kizárólag kikapcsolódás lesz. Egyetem és hároméves ördöglánya mellé.
De a helyi college-okban is szoktak lenni. Ha nem is varrás, de art&design félék. Érdemes megkeresni!

Andi,
Van itt kettő mérleg kislány, az enyim és a Bernié. Lili ugye még nem áll pályaválasztás előtt, de már az is túl sok neki, hogy mit egyen reggelire. Kását! (mire előveszem az edényt) Nem, toast! (beteszem a kenyeret pirítani!) No, cold toast! (Akkor kenyeret?) Igen.
Visszatérve a témához, nekem tíz évbe tellett, hogy rájöjjek mit szeretnék tanulni. Most már ez megvan (a választás), de hogy mi lesz a szakmám, azt én sem tudom.

Akkor csak én nem szeretem Bristolt? Vagy inkább a nagyvárosi élet negatív oldalait nem szeretem.

Berni,
Read. Long time no read. Kép Lili jól van, bár holnap viszem az orvoshoz kontrollra. Van egy-két dolog, ami valószínű semmi, de ha valami akkor szeretném tudni. De leginkább csak azt, hogy rendesen elmúlt-e a mellkasi fertőzése. Nekem meg közben sikerült megfáznom. A torokfájást egyáltalán nem tudom elviselni. Milyen jó lenne ha egy nap alatt jobban lennék, mint Lili általában!
Igazából csak az egyetemet vállaltam be. Mint írtam, ez a textiles csak kikapcsolódásnak van. Meg már kezd elegem lenni az otthonlétből. Hiába járunk ide-oda, hiába kell(ene) tanulni, végülis Lilivel vagyok a nap 24 órájában. Kivéve hétfőnKép (ekkor van a tanfolyam).

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Hogy megéledt a levelezés, nagyon jó!

Vera!
Na igen, nem volt könnyű döntés hogy jöjjünk...de belerázódunk szépen. Ráadásul úgy tűnik kicsit megszivatták a férjemet ezzel az állással és megyünk tovább....legalább nem unatkozunk.

Andi!

Folytatva az előbbit, ha megyünk tovább, akkor a párom veterinary nurse képzésben lesz előadó. Ahogy én látom állatorvos-szemmel, ez nem rossz lehetőség és sok az álláshirdetés is, csak hát ha a környéken kevés az állatorvos akkor nehéz ügy.

Berni!

Igen, járunk toddler group-ba is, és tényleg nagyon klassz a választék gyerekprogramokból, ráadásul mefgfizethető minden.

Örülök hogy mindenkinek tetszik a Bendegúz név! Csak vigyázzatok vele! Nem tudom, hogy a név miatt van vagy mindenképpen ilyen lett volna, de az én fiam nagyon-nagyon Bendegúz, kb. mint a klasszkus Indul a bakterház Bendegúza!

Puszi mindenkinek, megyek mert most éppen a 12. fogat növesztjük Bálinttal, főleg éjszaka...érdekes módon csak nekem karikás a szemen reggelente.

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 

 
 

Sziasztok!

Taram! biztos nagyon szep volt az eskuvod es azok alapjan amit leirtal te lehettel a legboldogabb azon a napon!
Egy ilyesmi eskuvot termeszetesen en sem utasitanek vissza. Engen ebben a temaban csak a futoszallagon meno egybekeles taszit vissza , (ami tart 1evig Kb)!

Mostanaban eleg furan erzem magam, erdekesen faj a derekam egy kicsit furcsallom az az nagyon nagyon gyanus! Lehet ,hogy csak bekepzelem mert Jazmin elobb jott 3hettel es en most pont azt a hatart feszegetem! Vagy csak turelmetlen vagyok???Kép
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Most volt egy kis időm alaposabban végigolvasni az előző leveleket, igy most bukkantam rá a Sure Start Maternity Grant-re. Ez nagyon jól hangzik, nem hallottam még róla. Most próbálok én is kicsit utánanézni a témának, nagyon szeretnénk jövő nyárra öttagú családdá válni....Lenne egy kérdésem: most szeretnénk itt igényelni a Child Benefit-et. Ehhez előbb le kell mondani az otthoni családi pótlékról, vagy előbb várjuk meg hogy megkapjuk és utána mondjunk le otthon?
Gondolom nagyon szeretnéd már meglátni a babádat, hátha tényleg azt jelzi a derékfájás hogy nemsokára megérkezik!

Még egy kérdés: mindenkinek simán ment a National Insurance Number megszerzése? Én hetek óta hivogatom a megadott számot, több helyen megkérdeztem, mindenki ugyanezt adja meg, ezt viszont nem veszi fel senki....Mikor kiköltöztünk karácsony előtt már nem vágtunk bele, januárban bemondta egy üzenetrögzitő hogy febr. 16-ig felújitják az épületet és zárva vannak, most meg nem lehet elérni őket. Pedig nagyon kéne, eleve az egészségügyi ellátáshoz, meg a mindenféle Benefitek igénylőlapjain is szerepel!
Ha valakinek van ötlete várom!

Sziasztok!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Agnes!

A nino szam keressel en is megjartam amit javasolni tudok: TURELEM!!!!Kép
Kb.2 honapig hivogattam oket nap mint nap,es napjaban tobbszor! Majd egyik nap itt ultem a gep elott, es folyamatosan hivtam oket, kihangositottam a telefont, magammelle raktam,es vartam vartam ......(par oran keresztul)! Mire egyszercsak valaki beleszolt,hirtelen azt sem tudtam mi van! Gyorsan kertem egy idopontot,es onnatol kezdve sima ugy az egesz,de tenyleg!
Kitartas ez sajnos mindenkivel igy tortenik akitol en eddig hallottam!

Szilvi!
Kitartas neked is,bar en meg nem tudom mivel jar ez a dolog! Mozogj sokat,ha tudsz,es majd csak kibujik a kis Bendeguz! Vigyazz magadra!

Kriszti!
Te hogy vagy? Voltal mar ultrahangon? Hazhoz megy a midwife? Hova kellet eddig menned?
Tenyleg klassz lehetett az eskuvod! Jo ez a keszulodes elotte ugye? Mar amennyit en tudok keszulodni innen a messzi tavolbol! Adom az utasitasokat telefonon,emailon a tesoimnak! Egyik noverem keszitette a meghivokat,a masik noverem meg postazza oket, mivel szemelyesen nem tudjuk kiosztani! Kép Egy gondal kevesebb! A tobbi aprosagot meg intezi aki tudja,meg majd mi az eskuvo elott! Te mennyi idos vagy, es mikor volt az eskuvotok?
Ja es tegnap sikeresen vasaroltam magamnak cipot,amitol nagyon boldogsagos vagyok!!!!!KépKép
Most bucsuzom,mert almoska vagyok,es reggel munka,na meg 1 oraval kevesebbet alhatok!KépKépKép Jo ejt mindenkinek
veronica
 
 


Sziasztok!!

Na, végre nem dolgozom és a saját ágyamban fogok aludni! Micsoda apró örömök! Kép

Ági!
BÁr nem engem kérdeztél, de én gyorsan lemondanám a helyedben a családi pótlékot, mert itt 2 gyerekre többet kapnál. Ráadásul az hiszem visszamenőleg is adják, tehát ha ma beadod, és megkérdezik mikortól élsz Angliában és beírod a választ, akkor onnan kapod a Child Benefit-et, de persze azt nem tudom, hogy mi van akkor ha még kapod otthonról is. Lehet hogy akkor csak onnan fogják adni, amikortól Mo-ról már nem kapod.

Én a Dental Helpline-nal jártam úgy, hogy sehogy nem tudtam őket felhívni, pedig Kitti foga lyukas lett, és már hetek óta! próbáltam. Aztán bementem az NHS emergency fogászatára és kivertem a balhét hogy nem tudom felhívni őket, de a gyerekenek fáj a foga. (ami nem volt igaz, szerencsére!) Erre a csaj elkezd erősködni, hogy sajnos csak telefonon lehet bejelentkezni bla-bla-bla. Úgy felhúztam magam, mondom most akkor hazamegyek és addig hívom őket, amíg élek! Kép 20 perc után sikerült végre a dolog. Persze ugyanoda adtak időpontot, ahol aznap bentvoltam. Innen viszont nagyon jó fordulatot vett a történet, mert kikaptuk Cornwall leghelyesebb fogdokiját, aki profin betömte Kitti 2 fogát és még érzéstelenítette is.

Akkor ezek szerint a férjed állatorvos?

Köszi a tanácsot!

Szilvi!
Mennek a pozitív energiák neked!!!!!!!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Van terved a szülésre?

A többieknek is sok puszi és boldog anyáknapját, bár az IGAZI tudjuk hogy május első vasárnapján van! KépKépKép

Andi

Ui.
Ági, Kriszta, meg mindenki aki nem tett képet a profiljába! Olyan jó lenne látni benneteket is! Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat! Az a dühitő hogy semmit nem tudok intézni amig ez az átok Insurance Number nincs meg mert ez minden formanyomtatványon szerepel! Telefonálni meg a két gyerek mellől naponta párszor tudok, csörgetek huszat-harmincat...köszönöm a biztatást, akkor folytatom kitartóan. Kb. duplája lenne a Child Benefit az otthoninak, a férjem is kérhetné a Child Tax Creditet....és nagyon jól jönne, mert nem olcsó itt négyesben az élet.

Igyekszem képet tenni a profilomba, nemrég vettem észre hogy többeknek van....hiába, na, ebbe a fórumozásba is bele kell jönni! Látom itt is meg kell mászni a szamárlétrát, van új, kezdő, haladó meg régi felhasználó! Ja, hogy kell ezeket a smile-kat csinálni? Jó lenne használni, csak sajna nem tudom!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Andi!

Megcsináltam! Mármint a képet a profilomban! Köszi hogy szóvá tetted, még halogattam volna egy darabig!
Ez volt a gépen az egyetlen kép amin a teljes család rajta van- Bálint baba 6 hónapos magzatként a pocakban!

Kellemes vasárnap délutánt mindenkinek, nálam sajna betegek a lurkók a párom meg ki van rendelve lóversenyre felügyelő állatorvosnak....ráadásul esik és fúj a szél és takaritani is kéne!

De legalább utolsó hireim szerint otthon elkezdődött a tavasz! Hátha ide is elérkezik, jó lenne végre abbahagyni ezt a két gyerekre kabát-sapka föl, boltban le, aztán föl,itthon le...

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok,

Gyorsan irok, mert sajnos megtortent eletunk elso lebetegedese, es nem akarok nagyon elmozdulni Tini mellol Kép...de errol mindjart bovebben is irok.

Andi, jot mosolyogtam a merlegek dilemmazasain - persze nem a tieden, hanem hogy akkor ilyen dolgok is varnak rank a jovoben Kép (reven hogy Antonia is az). Sajnos nincs tapasztalatom egyik teruleten sem amiket emlitettel a hsz-odban a palyavalasztassal kapcs, ugyhogy inkabb tartozkodom a tanacsadastol.

Agnes, sajnos nem tudok erdemben hozzaszolni az NI szam es a magyar csaladi potlek lemondasaval kapcs sem, mert en mar nagyon regen kettos allampolgar vagyok. Nekem inkabb a magyar juttatasokkal gyulik meg a bajom, de olyan szinten, hogy nem is kervenyeztem meg meg semmit...mert valszeg nem is lehetne...Kép.
Nagyon aranyosak vagytok harman (majdnem negyenKép) a profilos kepen! Igazi szep nagy csalad lesztek majd otosbenKép...Regen en is harom lurkorol almodoztam, aztan majd meglatjuk.

Kati, remelem azert minden OK Liliommal, hogy irtad hogy kerdezgetni akarod a dokit errol-arrol! Kuldj majd kepet ha idod engedi.

Kriszta, olyan meghatoan irtal az eskuvotokrol...nagyon at tudtam erezni, a mienk is egy orok eletre szolo elmeny volt!

Szilvi, nagyon izgalmasan hangzik ez a hatfajas. Vigyazz magadra es varjuk a hireket!

Hat sajnos ugy nez ki hogy Antoniat is elkapta valami tummy bug (hasonlo lehet a Veraehoz). A tegnap ejjelt az A&E-ben toltottuk vele. Hanyassal kezdodott, ami, miutan kiurult a kis gyomrocskaja, atment ures 5-percenkenti oklendezesekbe...Lattatok ti mar egy nehany honapos babat oklendezni?! Remelem nem!! Nagyon-nagyon szivfajdito latvany KépKép!
Ma meg inkabb hasmenese volt (ami sajnos rosszabb mint a hanyas, ami a kiszaradas veszelyet illeti), ugyhogy sas szemekkel figyeljuk.
En meg mindig remenykedem, hogy csak valami bug amit a jatekairol, esetleg a furdovizbol szedett ossze, mert akikkel a heten erintkeztunk senkinek nincs semmi baja.
Tenyleg remelem hogy senkinek nem volt hasonlo tapasztalata a multban, de ha van valami jo "magyaros" tanacsotok, szivesen veszem!
kellemes hetet mindenkinek,
berni
murcimari
 
 


Szia Berni!

A hasmenésre az otthoni gyerekorvosunk fehérszőlő-lét ajánlott mindig, ezt kellett bekanalazni a lurkókba. Szerencsére összesen gyerekenként 1 alkalommal kellett kipróbáljuk, de használt. Persze nem csodaszer, de legalább folyadékot is viszel be meg segit is. Szerintem a hányás a rosszabb mert nem tudsz szájon át folyadékot pótolni. Ha már inkább hasmenéses, akkor talán "vévgigszalad" rajta a fertőzés és holnapra (azaz mára)jobban lesz.
Jobbulást a picurnak, meg kitartást neked! Tudom hogy borzasztó nézni hogy rosszul van és nem tudod varázsütésre elmulasztani!Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Jajj, bocs, egyáltalán eszik már gyümölcsöt Antónia? Mert ha nem akkor persze nem működik az ötletem! Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


sziasztok!

Sajnalom a babucidat! A hanyas az tenyleg rosszabb a feherszolorol en is hallottam de ha nem is fogadja el akkor mindnfelekeppen vizet is agyjal ne hogy kiszaradjon a (hig szeklet is kiszaradasal jar). En Jazminnak 3honaposan mar adtam egy kiskanalnyi almalet is es szollot is. Kinyomtam kiskanalba es szepen lenyalogatta. Szerintem te is nyugodtan kiprobalhatod!
Jobbulast a kisbabucinak neked meg kitartast , ugyesek ezek a kis babszik,erosebbek mint gondolnank!
sziszantyu
 
 


Adjal
sziszantyu
 
 


Hat lanyok,
nekunk olyan de olyan szornyu ejszakank volt tegnap, hogy a legrosszabb ellensegemnek sem kivanom! Antonia stomach flu-ja vegigsoport (a szo legszorosabb ertelmeben) rajtam es a paromon is. A szornyu csak az volt, hogy mindkettonkon egyidoben. Teljes villamcsapaskent ert minket es orakon at tarto hasmenessel es hanyassal jart (sokszor egyidobenKép). Volt olyan pillanat amikor kertem a ferjem hogy hivja a mentoket, mert mar olyan szarul voltunk, hogy szabalyszeruen nem tudtunk gondot viselni a lanyunkrol. Aki pedig maga is extra figyelmet igenyelt volna, hiszen neki meg mindig vannak szimptomai. De nem reszletezem, valahogy kihuztuk reggelig, amikorra a mi szervezetunk is megallapodott egy kicsit. Joeg, ha belegondolok hogy 24 oraval ezelott mi volt itt...inkabb nem is teszemKép.

Azert koszi szepen a tanacsokat - sajnos arra mar nem volt alkalmam hogy idoben el is olvassam a leveleketKép.

Igerjetek meg hogy messzirol kerultok mindenkit akinek Gastroenteritis-a, masneven stomach flu-ja van! A sajat es picinyeitek erdekeben!
Puszi, berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Lenne egykerdesem,jo lenne ha valaki kozuletek jartas illetve tapasztalt ilyesmiben.
Ugy tervezzuk ,hogy juniusban hazamennenk M.O-ra. Jazmin azt tudom hogy a repulon mar kulon ulese lenne mert elmult 2eves de a picikenk akkor lesz 2honapos . Az a kerdesem ,hogy hogyan kell utaztatni a csecsemoket.
Korabban lattam ,hogy autoulesben ult es azzal egyutt a repulon is a szekben. De vajon ha meg kell szoptatnom vagy bar mi ....szoval ha tud valaki valami hasznos infot akkor megkoszonom!

Berni aterzem ami a mult ejjel tortenhetett veletek ezen mi is keresztul mentunk csak talan annyiban volt konnyebb ,hogy idosebb volt a jazmin. Sajnos nekunk nem mondott semmit a doki pedig 2x is elvittuk csak annyi hogy sok folyadek. Ami gondolom te is tudsz . De a vigasz az az hogy amilyen sokaig tartott olyan hamar el is mult es felepult ,visszaszedte a sujcsokkenest is. Hamar tul tette magat rajta . Erossek ezek a kis draga gyerkocok!
Jobbulast neki es annak is aki meg beteg.

Sz
sziszantyu
 
 


Sziaszok!
Berni teljesen aterzem amin keresztul mentetek azon a bizonyos ejjelen! Szerencsere a parom meguszta eleg volt egyedul szenvednem,most probalom visszaszedni azt a 4-5 kg-ot ami lement rolam! Erre gyogyszer nincs,csak szigoru dieta sok folyadekkal! A gyonyoruseges csoppsegedet nagyon sajnalom,iszonyatos erzes lehet betegen latni,rossz belegondolni! Remelem mar mindannyian jol vagytok,es egeszsegesen varjatok a tavaszt!
Sziszantyu!
Remelem te is jol vagy! Hogy birod az utolso napokat? Sajnos ebben a kerdesben en meg nem tudok segiteni!
Mindenkinek jo egeszseget kivanok
Vera
veronica
 
 


Sziasztok!!!

Jaj, nem jövök pár napig, és mennyi minden történik! Kép

Berni!
Remélem már jobban vagytok!
Ha jól látom vasárnap kezdődött Tininek, úgyhogy most már biztosan jobban van. Persze mi is voltunk ilyen hasmarsosak, a gyerekeket mindig jobban megviseli, mivel még csak először találkozott a szervezetük ezzel a vírussal, így egy hétig eltart vagy esetleg picit tovább. Szerencsére megmarad az immunrendszerben az ellenanyag, és a jövőben már nem lesz ilyen komoly lefolyása, feltéve ha ugyanezzel a vírussal találkozik. (Reméljük nem fog, de sajnos néha becsúszik egy egy "bug" akárhogyan is vigyázunk rájuk.)
A felnőttek ált. 2-3 nap alatt túl vannak rajta,vagy akár csak egy fél nap is lehet. Én ilyenkor csak kortyonként itattam, és egy icipici sót is teszek a teába, vagy amit hajlandó volt meginni, meg persze cukrot is.
Otthon van egy fajta por, amiben minden ásványi só benne van, és ha a gyerek kiszáradása fenyeget, akkor kell adni. (Nem a Smecta, ami hasmenésre van, és nem mindenki javasolja.) Nade olyan vacak sós íze van, hogy az amúgy is undorodó gyerek tuti nem issza meg, szóval szerintem jobb egy nagyon pici konyhasót tenni az italába. Vagy egyen jó sós ropit, amit itt nem is lehet kapni. Kép
De már biztos túl vagytok rajta, úgyhogy nem is írok róla többet! Kép

Ági!
Aranyosak vagytok a képen!!!!
Milyen szőke a kisfiad! Én mindig szőke gyerket szerettem volna, bár egy szőke sincs a családban. Nem is lett az egyik sem! Kép Érdekes. Kép

Sziszantyu!
A gyerekülés jó a babának, szerintem 90% hogy felengedik a gépre. Mert nem tudom milyen szabályok vannak, azt tudom, hogy láttam már én is repcsin gyerekülésben gyereket. Kép De lehet, hogy légitársasága válogatja.
Petivel amikor voltunk, még ő is 2 év alatt volt, de csak egy picivel, és fel és leszálláskor ölbe kellett venni és az én biztonsági övemhez kötöttek egy gyerek övet, és Peti abban volt. Ezt nagyon utálta és végig sírta az a 2x15 percet, amíg be kellett kötni az öveket. Aztán viszont bármit lehetett csinálni, (rohangálni le, fel!) gondolom akkor már a picivel is azt csinálsz amit akarsz. Azért készülj fel rá, hogy fel és leszálláshoz ki kell venned a székből és ölben kell tartani. (szerintem) Ami ilyen pici baba esetében nem gond.
Amikor becsekkoltok, kérd meg az illetőt aki a helyet adja, (hacsak nem fapadossal mentek és akkor nem lesz helyjegy) hogy adjon melléd egy üres széket ha lehet. Akkor azt lefoglalja melletted és csak akkor adja ki, ha muszáj mert teljesen megtelt a gép.

Mi amikor az Easy Jet-tel utaztunk, olyan furi volt, hogy előre hívták a gyerekeseket, (mondom, milyen rendesek!) aztán ugyanazzal a busszal vittek ki mindenkit, és amikor kinyitották a busz ajtaját, véletlenül sem úgy sikerült, hogy a gyerekesek előbb mehessenek fel a gépre, így semmi értelme nem volt az egésznek. Mire én kijutottam a buszból Petivel meg a kézipogyásszal, a többi utas megrohamozta a gépet, és lemaradtunk! Kép

Na, megyek aludni.

Sziasztok és GYÓGYULÁS!!!!!!!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
Koszi mindenkinek a hasznos tanacsokat es az egyutterzo/biztato szavakat!! Antonia meg mindig nem 100%-osan tunetmentes - de ahogy irtatok is, ez kicsiknel varhato hogy elhuzodik. De mar ezerszer jobban van! Meg igazan az o kedvet nem is szegte annyira ez az egesz, mint a mienket. Ahogy Andi is irta, a felnotteknel sokkal agresszivabb formaban jelentkeznek a tunetek mint a piciknel. Ma mar adtam neki baby rizst is. Mas szolid kajat egyenlore meg nem eszunk, de hamarosan kibovitjuk az etrendet mert....
...meg 3 nap es betolti a 6 honapot - hihetetlen, nem?!? Visszaneztem a topikindito hozzaszolasomat...ahol 22 hetes terhes voltam...KépKép.

Jut eszembe, hasznos infokent irom, hogy az a por amirol Andi irt fentebb, a UK-ban Dioralyte neven fut. Ugyszinten, azoknak akik meg nem tudjatok, ha barmi hozzank hasonlo "emergency" lenne akarkinel (de ne legyen!!), olyan esetben amikor nem ildomos mentot hivni, vagy az A&E-re rohanni, vagy nem tudjatok elerni a megbizhato otthoniakatKép...hivhatjatok az NHS Direct-et a 0845 46 47-es szamon. Ez egy 24 oras tanacsado szolgalat. Allitolag van naluk forditoszolgalat is, ugyhogy ha nem vagytok biztosak az angolotokban, csak mondjatok be nekik hogy magyar tolmacsot kertek, es bekapcsolnak a vonalba egyet. Ezen a weboldalon tobbet is megtudhattok roluk: http://www.nhsdirect.nhs.uk/index.aspx

Szilvi, mi jovo szombaton repulunk Mo.-ra, utana mar talan tudok en is valamit hozzaszolni az utazos kerdesedhez.
Mindenkinek kellemes csutortok delutant! Berni
murcimari
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszonom az infot de sajnos nem tudunk hazamenni mert olyan sok es hosszadalmas lesz az okmanyok beszerzese a babanak hogy nem tudunk juniusban haza menni, sajnos !
Azt tudom ,hogy kap egy ideiglenes utlevelet,meg szuletesi a. k -ot is de azt magyarositani kell ,aztan otthon a nevere kell vennie andrasnak a babszit (mert mi nem vagyunk hazasok) ami csak szemelyesen lehet !! Stb stb...
Amugy megtalaltam hogy hogyan kell vinni a babat .
Azert Berni , ird le majd hogy hogy utaztatok mert azert hazamegyunk ha keszen vannak az okmanyok .!! Koszi szepen!
udv Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Bocsi, megint jó régen nem voltam. Majd lentebb kifejtem, hogy miért is...

Berni! ez kész horrorfilm volt, amit leírtál Tiniről, meg a családról! Örülök, hogy lassan átvészeli a kislány. Nagyon rossz lehet, hogy nem tudod elmulasztani, csak valamennyit segíteni rajta. Belegondoltam, hogy majd az én Babucim is beteg lesz...! Szóval ügyesek vagytok, hogy sikerült túlélni. Töretlen jobbulisát Antóniának.

Vera! Végülis simán bokánrughattam volna a védőnőt, mert már úgysem fogok hozzá menni többet Kép Talán azért nem tudtam egyedül, mert feküdtem... (nem bírom a vérvételeket).
Egyébként nem jön ki hozzánk, és most hogy költözünk, ugyanúgy nekem kéne átjárnom a város másik feléből. Így aztán inkább váltok, és keresek vmi közelebbi GP-t meg védőnőt. Azt mondta a mostani, hogy simán át lehet jelentkezni (talán még örül is).
Legközelebb majd 25 hetesen kell mennem. Ultrahang pedig majd május elején lesz, illetve otthon elmegyünk.
Örülök, hogy alakul az esküvőd! Jó, ha segítenek Neked az otthoniak. Nekünk nehéz volt, mert hiába voltunk otthon, valahogy senki nem ajánlkozott. Így aztán szinte ketten szerveztük az egészet. Nem volt egyszerű, de talán emiatt is jobban a szívemhez nőtt az esemény.
A cipő, amit vettél már az esküvőre lesz? Majd mindenképp tegyél fel fotókat! Nagyon kíváncsi vagyok!

Kati! Köszi a tippet. Az az igazság, hogy varrni már tudok, csak lehet, hogy jó lenne vmi képesítés is. Lehet, hogy csak vizsgára kéne jelentkeznem? Kép Art and Design is nagyon tetszik. Na, lehet, hogy rászánom magam, és elkezdek majd valamit. Talán jövőre, mire Babuci kicsit nagyobb lesz.
Megnyugtatlak, hogy én is szerintem azért szerettem Bristolt, mert sok barátunk lett ott. Vannak magyarok is, meg vegyesen is. Én röplabdáztam ott, és mivel az csapatsport, egyből egy rakás embert megismertem, mentünk minden hétvégén meccsekre, ilyesmi. Nagyon imádtam! Igazán pörgős volt. Guildford szerintem nagyon unalmas...

Ági! Bendegúzzal kapcsolatban: a név kötelez Kép)

Képet majd én is teszek fel, megígérem. Szeretnék egy közös képet a férjemmel feltenni. Mivel azonban legtöbbször egymásról készítünk képet, ezért kevés a közös jó képünk.

Szilvi! Sajnálom, hogy nem tudtok hazamenni. Azt olvastam vmelyik honlapon, hogy 3 hónapig nem ajánlatos utazni a babucikkal. Talán jobb is, ha kicsit elhúzódik (nézzük a pozitív oldalát).
Jobban vagy már? Mikorra is várod a második kicsit?

Azért nem írtam eddig, mert egyszerűen őrültekháza van. Költözünk most hétvégén.
Ez egész egyszerűen indult, mert felmondtunk feb. elején, két hónapos felmondási időnk van a lakásra. Találtunk is egy másikat, két hálószobásat, kicsi kerttel, boldogság, nyugalom. Le is foglaltuk. Egyszer csak két és fél héttel ezelőtt a férjem hívja az ügynökséget, hogy ugyan hadd költözzünk egy nappal hamarabb, mint ápr. 1. Mire hívják vissza, hogy bocsi, de a tulaj meggondolta magát, mégsem adja ki a házat!!! Én már azon voltam, hogy bemegyek, és felgyújtom az ügynökséget, miután mindenkit megkínztam... A férjem, csak annyi bosszúra gondolt, hogy meghúzza a tulaj kocsiját (hiába, férfi).
Szóval ujra lakáskeresés, időpontok, elcseszett esték és hétvégék... Akkora mázlink volt, hogy a harmadik megnézett házba beleszerettünk: olcsóbb is, és jobb is volt, mint a másik! Csak nem bútorozott, úgyhogy most be kell vásárolni.
Szóval most ezzel telnek a hétköznapjaim: dobozolunk, mint Tóték, és alszunk napi 7 órát (ami nekem édeskevés a túléléshez). Ma éjjel Ikeába megyünk, aztán holnap költözés...
és jövő héten kipakolás. Na eddig tartott a panasz...
A jó hír viszont, hogy: április 8-án, szombaton megyünk haza egy teljes hétre! Kép))

Ti mentek haza húsvétra? Remélem jó idő lesz. Nagyon szeretnék kicsit napozni, meg kiélvezni a meleget!
Hozzak a környéken élőknek vmit otthonról? Jön még vki ezen a napon haza, vissza 17-én jövünk. Oda is és vissza is Gatwickről. Ha valaki jön, szóljon, és talán személyesen is tudunk találkozni!

Jó hosszú regényt írtam...!

Megpróbálok utazás előtt még olvasni/írni.
Gyógyuljatok gyerkőcökkel együtt!
Kellemes hétvégét és áprilist!
Üdv,
Krisztina

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Jó lehetett ez a költözködés, Kriszti! Hamarosan mi is benne leszünk a közepében, leglább tudom mire számitsak!

Berni, nem semmi volt ez az összcsaládi fertőzés, remélem Antónia teljesen jól van már!

Más: vesszőparipám, a National Insurance Number! Végre felvették a telefont- és időpont helyett megtudtam hogy minek az nekem!!!!! Állitólag nekem csak akkor kéne ha munkát akarnék vállalni. A gyerekeket csak regisztráljam be orvoshoz és megkapnak mindent, ahhoz nem kell!!?? A férjem meg adja be a kérelmet a Child Benefit-re meg a Child Tax Credit-re, hagyja üresen a NIN helyét, és majd felveszik vele a kapcsolatot hogy mikor menjen...kristáytisztán értettem a figura minden szavát, vissza is kérdeztem, és biztosan ezt mondta. Most akkor szerintetek ez tényleg igy van???

Néha úgy érzem sose fogom átlátni hogyan működnek itt a dolgok!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok,

Kriszti,
jo kis hercehurcan mentetek keresztul azzal az elvesztett lakassal - de sajnos azt kell hogy mondjam hogy ez nagyon tipikus ittKép. Mi meg sosem bereltunk, de eleg hajmereszto sztorikkal allnak neha elo ismeroseink. De igazandibol Angliaban az ugyintezesnek ugy kell nekilendulni, hogy soha senki szavaban/igereteben/irasos ajanlataban nem szabad megbizni, es mindig mindent duplan ill. triplan leellenoriztek es konfirmaltok az illetekesekkel. Es itt tenyleg a legalapvetobb dolgokra is ugyanez vonatkozik, mint peldaul, ha kihivtatok egy szerelot, aki megigerte hogy hetfo delelott 10-re ott lesz, akkor reggel 8-tol mar hivjatok emlekeztetni, kulonben orakon at fogtok ra varni vagy eppen meg sem jelenik egyaltalan. Sajnos ez vanKép!
De Kriszti, latod ennek igy kellett lennie hogy ne bereljetek ki azt a lakast, hiszen mennyivel jobbat talaltatok helyette. Raadasul most elvezheted a butorvasarlas oromeit isKép.

Agnes, nem lennek meglepodve ha tenyleg ugy menne az ugyintezes ahogy azt te nagyon szepen meg is ertetted a telefonban. Annak idejen nekem is csak akkor lett NI szamom amikor dolgozni kezdtem (en sokaig tanultam). Viszont addig is teljes mertekben jogom volt ingyenes orvosi ellatashoz es minden mashoz. Sz'tem lassan hozzaszoktok majd ti is, hogy itt negyede annyi formanyomtatvanyt sem kell kitolteni es kozel sem olyan bonyodalmas/hosszadalmas az ugyintezes mint Mo.-on ugy altalaban. Engem peldaul, ha nagy ritkan el kell Mo.-on inteznem valamit, mar elore kiraz a hideg a gondolatatol is. Ha tehetem, inkabb atpasszolom a szuleimnek az ugyintezes oromeit....ok ott helyben edzett idegekkel rendelkeznekKép.

Szilvi, a napokban eszembe jutott amit irtal nehany hettel ezelott arrol hogy nem igazan ugy tudtak Jazmint szoptatni annak idejen ahogy szeretted volna es tapszerhez kellett folyamodni. Termeszetesen kivanom, hogy az uj kis jovevenyt sokaig tudd majd szoptatni...de ha ne'adj isten megint ugyanaz tortenne mint azelott, akkor irom hogy tudd (meg akarki mas aki illetekes a temaban), hogy a tapszert sokkal olcsobban lehet kapni Health Centre-ekben, mint az uzletekben/gyogyszertarakban (ezt viszont kevesen tudjakKép). Viszont nem mindegyik hely arul tapszert, ezt mar nektek kell kideriteni hogy a kozeletekben hol van ilyen HC.

Kriszti,
mi is szombat 8-an repulunk a Gatwick-rol az easyjet-tel, asszem delutan 1 orakor. Vissza viszont utanatok erkezunk, egy szerdai napon. Ha ti is ugyanazzal a geppel mentek, keressetek meg minket, tok jo lenne szemelyesen is megismerkedni. Mi harman leszunk felnottek, ket ferfi (abbol egyik a ferjem), en, es a karonulo (vagy inkabb sling-ben ulo) Antonia baba Kép. Jut eszembe, az uj forumtagok nem igazan tudhattak, hogy pici lanykank nevet nem hosszu "o"-val irjuk, hanem ekezet nelkul - bocs hogy neveletlen modon hasogatom itt a szorszalakat KépKép.

En meg a heten be-benezek ket borond becsomagolasa kozott. Es ha barmi aprosagra szuksegetek lenne magyarhonbol, szoljatok es beszerezzuk, ill. postazzuk majd visszaerkezes utan.
Udv, berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Berni, akkor tudunk találkozni mindenképp! Kép Amint kész a lakás, és eltűntek a dobozok, csinálunk majd a férjemmel egy jó kis fotót magunkról, felteszem mielőtt indulunk, és talán fel tudsz bennünket ismerni! :D
Egyébként köszi a jótanácsot. Tanultunk belőle, az tuti. A második lakásnál egy hét alatt összehoztuk a szerződésaláírást! A lakás egyébként megérte, jobb, mint a másik, csak nagyon sokat kell takarítani... Kép A bútorvásárlás télleg nagy öröm! Szeretem, amikor szép dolgok vesznek körül. A költözés egyébként egész jól ment, barátaink jöttek át a hétvégén, segítettek takarítani, meg hurcolkodni. Délután az új kertben még grilleztünk is! A végén nagyon élvezetes költözés volt.
Ági, ha bármiben tudok segíteni, szólj! Ha a közelben laktok, akár pakolni is szívesen (mi Guildfordban lakunk). De ha mást nem, hát átadom a tapasztalataimat.

Mindenkinek kellemes tavaszias napsütéses napot kívánok!
Üdv:
Kriszta

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Berni, bocs az ékezetért, igyekszem nem elfelejteni, csak hát nekem igy áll rá a kezem....én egyelőre igyekszem nem angolositani a fiaim nevét, de valószinűleg előbb-utóbb kompromisszumot kell majd kössek ékezet-ügyben. Egyébként sajnos Bálint belázasodott igy ki kellett próbáljuk működik-e simán a bejelentkezés az orvoshoz, és tényleg nem kellett a Nas. Ins. N., csak ott töltettek ki velem egy formanyomtatványt. Továbbra sem látom át hogy most akkor ki is fizeti ezt az egészségügyi ellátás, na de hál istennek nem mi, az biztos. Az furcsa volt hogy nem is kellett levetkőztetni a gyerkőcöt, ruhán át hallgatta meg a doki a mellkasát, az igaz hogy nem kellett várni, időpontra mentünk, kedves és kultúrált volt mindenki, volt játszósarok ahol a nagyobbik szépen eltöltötte az időt.

Kriszta, aranyos vagy de mi egy kicsit messzebb leszünk, Londontól északra vagy északkeletre kb. 1 órányira. Még nem tudom biztosan, mivel jövő héten megy a párom a második helyre interjúra. A tapasztalataid sokat érnek, úgy terveztük hogy egy napra odamegyünk majd keresünk házat aztán költözünk.....hát, nem tudom hogyan fogjuk Dorchesterből elintézni hogy legyen ház, nem tudunk naponta odaszaladni. De majd csak kialakul. Örülök hogy nálatok végül élvezetes lett a költözködés, és várom én is hogy feltedd a képet!

Sziasztok!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltüntem. Nagyon sok dolgom van mostanában. Ma pl. dolgozom éjszaka, de reggel is dolgom lesz, így nem tudom mikor fogok aludni?
Azért olvastam az írásaitokat, és nagyon jó utat mindenkinek!!!!!!
Én is úgy mennék, de egyelőre úgy néz ki csak aug-ban megyünk. Kép Na, az még odébb van.

Szióka!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
Na mar megint atcsoportositottak a forum listat a babanetet, alig talaltam a topikunkat.
Gondoltam bejelentkezek meg egy szora az ut elott.

Agnes, remelem a kis Balint azota jobban van! Orulok hogy gyorsan kaptatok idopontot a dokinal es hogy meg voltal a hellyel elegedve. Szerencsere, ha kisgyerekrol van szo, altalaban aznapra adnak idopontot, meg akkor is ha nem a kijelolt idoben hivja az ember a surgery-t. Az ember lanya ilyenkor jon ra, amikor mar edesanya, hogy milyen oriasi megnyugvas hogy jo orvosuk van. Mi is akkor valtottunk amikor Antonia megszuletett. Megkerdeztuk a szules utan latogato midwife-ot hogy o kit javasol a kornyekbeli orvosok kozul, es annak alapjan atkerettuk az egesz csaladot oda. NAGYON MEGERTE!! Kulonosen mert nekunk elotte ritka sz@r orvosunk volt....tobbszor tartottunk ott hogy fel is jelentjuk oketKép.

Kriszti,
Nagyon kellemesen folyt le a koltozkodes - igy mar lehet elniKép!
Bizom benne hogy felismerjuk egymast szombaton. Tini egy kek slingben lesz valszeg az apjara kotozve.

Andi, meglasd hamar itt lesz az augusztus, es akkor legalabb tuti garantalt lesz a joido is!

Na akkor en el is bucsuzok most egy rovid idore. Mindenkinek kellemes husveti unnepeket es... sok locsolkodot kivanok...vagy inkabb ne ijesztgesselek titeket ez utobbivalKépKép!
Udv, berni
murcimari
 
 


Sziasztok!!!!

Gyorsan megmentem a topikot és írok egy hsz-t hogy ne ez a fenti izé legyen az utolsó! Nem bírom, ha valaki így nyomul. Kép

Szóval voltam egy interjún az NHS-nél és valszeg sikrült! Kép Vagyis már fel is hívtak, hogy felvettek, csak még nem tudom hogyan fogom a két munkát összeegyeztetni. Kicsit rossz a munkaidő beosztás, mert ezen az új helyen inkább du. kell dolgzni, meg hétvégén, amit elég nehéz lesz a gyerekekkel és a férjemmel összehozni, meg a mostani melót sem akarom teljesen elveszíteni, amíg nem biztos, hogy ebből az újból meg is tudok élni. De az NHS-nél nagyon sok lehetőség van, csak ugye legalább egy fél évet le kellene tölteni ezen a helyen.
Amúgy itt is autisták vannak, csak gyerekek. MIvel iskolába is járnak, remélem nem annyira súlyos esetek, mint ahol most vagyok.

Bocsi, mennem kell.
Remélem jól nyaral mindenki és majd várom a beszámolót!!!!! Kép

Puszóka!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi, gratulálok! Hallod, te aztán nem lazsálsz! Remélem sikerül összehangolni a családdal ezt az átmeneti két helyen dolgozást!

Berni! Hát igen, első találkozásom az itteni egészségüggyel pozitiv volt. Azóta már meglátogatott minket a health visitor, nagyon kedves, aranyos, otthon szuper védőnőnk volt de úgy tűnik itt is szerencsénk van. Bálinttól be kellett gyűjtsek egy vizeletmintát....hát ez mókás volt, rohantam két órán át a pelus nélkül rohangáló apróember után kezemben a kiforrázott üvegcsével, közben magyaráztam Bendegúznak hogy ez most mennyire fontos és anya sajnos nem tud rajzolni-mesét olvasni-bábozni-bújócskázni...de kitartásomnak legalább 4 ml pisiminta lett az eredménye, jövő hét vége felé meglesz baktériumtenyésztés. Most épen a Tax creditek űrlapjaival küzdünk, de csak a végére érünk előbb-utóbb!

Kriszti, belaktátok a házat? Én is nagyon várom már hogy kimenjünk a lakásból, bár nagyon klassz, jó beosztású, tágas, na de egy kis udvar olyan jó lenne! Otthon nagy kertünk van, a gyerekek is hozzászoktak hogy bármikor kiszaladhatunk....na, remélem lassan mi is a költözködésnél tartunk.

Jó utat és otthonlétet mindenkinek aki hazament!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!!!

Ági!
Ügyes vagy! Én biztos nem tudnék Petitől pisit kicsikarni. Bár néha a fürdőkádban elereszti magát! Kép

Csak azért jöttem, hogy mindenkinek nagyon boldog Húsvétot kívánjak! Kép

Üdv.
Andi
Kép

Bocsi, a hi Matt-ot csak később láttam hogy ott van, az nem nektek szól! Kép
andi68
 
 


Merre vagytok?????
Mindenkit elvitt a nyuszi?
KépKépKép
A.
andi68
 
 


Sziasztok!

Bennünket hazavitt a nyuszi Kép, de mostmár itt vagyunk.

Berni, sajnálom, hogy nem találkoztunk. Már a gépben ültünk, amikor láttalak elsuhanni a két férfivel meg Antoniával. Nagyon aranyosak voltatok, de nem akartalak feltartani, mert ülőhelyet kerestetek a gépen. Neked nem úgy tűnt, hogy kicsit fejetlenség volt ott? Szinte teli volt már a gép, mire Bennünket felengedtek, pedig elsőként szálltunk fel. Lehet, hogy jött már valahonnan???

Utólag is boldog húsvétot mindenkinek! A költözés utána kidobozolás jól ment. Mostmár csak pár doboz van becsomagolva. Lassan azoktól is megszabadulunk Kép

Gyorsan még annyit elmesélek, hogy kislányunk lesz! Otthon elmentünk egy magánorvoshoz, és ő mondta a nagy hírt! Jöhet a következő mérföldkő: a névválasztás kálváriája Kép

Andi! Jól bevállaltad a két melót! Remélem össze fog jönni! Bírni fogod?

Ági! Vizuális típus vagyok: nagyon vicces lehetett ez a pisiminta-levétel Kép tudom, Neked annyira nem..., bocs.

Még nincs net otthon, úgyhogy melóhelyről írok. Lassan mennem kell. Mindenkinek kellemes további hetet! Megígérem, hogy sűrűbben leszek látható/olvasható! És a fotót is mielőbb felteszem!

Üdv mindenkinek!
Kriszta

Kép
Kép
taram
 
 


Ja, még annyit akartam írni, hogy találtam egy nagyon érdekes honlapot textilpelusokról: http://www.babanatura.hu/, illetve az egyik márkának az angol honlapja: http://www.bambinomio.com/index.cgi?l=engl&r=http://www.google.co.uk/search?hl=e n&q=Bambinomio+uk&meta=+GB. Talán hasznos lehet.

Illetve van egy másik érdekesség is az eldobható pelusok összehasonlításáról: http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=217&cid=21666.

Még egyszer üdvözlet:
Kriszti

Kép
Kép
taram
 
 


Ja, még annyit akartam írni, hogy találtam egy nagyon érdekes honlapot textilpelusokról: http://www.babanatura.hu/, illetve az egyik márkának az angol honlapja: http://www.bambinomio.com/index.cgi?l=engl&r=http://www.google.co.uk/search?hl=e n&q=Bambinomio+uk&meta=+GB. Talán hasznos lehet.

Illetve van egy másik érdekesség is az eldobható pelusok összehasonlításáról: http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=217&cid=21666.

Még egyszer üdvözlet:
Kriszti

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok Lanyok!

Tegnap reggel 8ora 50perckor megszuletett a kicsi fiacskank, Bendeguz. 3kg es 5deka.
Minden siman es rendben ment. 3ora mulva haza is jottunk. Az ejszakat vegig aludta es most is csicsikal(nak).
Jazminnak nagyon tetszik , puszilgatja es finoman simizi, de azert resen vagyok!

Utolag meg annyit, hogy a korhazban mindenki nagyon-nagyon kedves volt, es le a kalappal az itteni ellatassal es a szulessel kapcsolatban. Jobbat nem is kivanhatnek.
Udv Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Külön üdv Neked, Szilvi! És gratulálok a kellemes és sima szüléshez, az egészséges kisfiúcskához! Nagyon sok örömöt az egész családodnak!
Most olvastam pont a nők lapja café honalpján egy nagyon rémséges történetet egy otthoni lehetséges kórházi állapotról, és már előre félek, hogy mi lesz. Talán Anglia jobb/fejlettebb ennél.
Hogy ment egyébként? Választottál vmilyen speciális szülési módot (kád, szülőszék, egyéb)? Ha lesz egy kis erőd/időd, írsz részletesebben? Kép Előre is nagyon megköszönöm!

Kellemes napot mindenkinek!
Üdv,
Kriszta

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok,
Remelem szepen teltek mindenkinek az unnepek itthon es otthon is!
Hat mi is megerkeztunk magyarhonbol tegnap este. Orommel latom hogy azota gyarapodott a topikbabak szama egy kis fiucskaval. KépNagy-nagy gratula Szilvinek es csaladjanakKép!! Jo volt olvasni hogy minden rendben ment es hogy meg voltatok elegedve a korhazzal. Es persze varjuk a beszamolot es kepeket a kis Bendeguzrol - termeszetesen ahogy idod engedi.

Kriszta, gratulalok nektek is a kislanyhoz! Izgalmas idok varnak ratok ami a nevvalasztast illeti.
Kar hogy a vegen nem tudtunk megismerkedni szemelyesenKép! A repter sajnos tul nagy ahhoz hogy ott osszefuthattunk volna. Talan az is volt a gond hogy mi nagyon koran becsekkoltunk, majd elmentunk reggelizni, aztan viszont valahogy megis sikerult az utolsok kozott felszallnunk a gepre...ott meg, ahogy irtad, mar nem volt ido semmire.
Nekunk minden varakozast folulmult a Mao.-i ut, es most nagyon hianyzik minden es mindenki....mar regen ereztem ilyesmit! Most tervezem is hogy talan augusztusban megyunk ujra, de majd meglatjuk. Addig szerencsere lesz sok latogatonk is, ugyhogy nem fogjuk elfelejteni az ujonnan megismert arcokat - mar ami Antoniat illeti. Nagyon romantikusra sikeredett a lanyunk kereszteloje is, ami husvet vasarnap ugyanabban a templomban tortent ahol annak idejen mi is kimondtuk az igent. Izgi volt, mert elotte valo heten a paplak vezetoje kijelentette hogy, bar mar honapok ota le van a datum foglalva, lehet hogy megsem tudjak megcsinalni a keresztelot az unnep miatt (elvileg husvet hetfon keresztelnek eloszor, es mi vasarnap akartunk), a batyamek (keresztszulok) viszont hetfo reggel utaztak vissza Brusszelbe. A vegen csak elrendezodott, de gondolhatjatok hogy egy pillanatra kivert minket a jeghideg verejtek, miutan 4 kulonbozo orszagbol kellett osszehoznunk azt a mareknyi emberket is akik hivatalosak voltak az esemenyre...

Agnes, van-e mar eredmenye a vizeletmintanak? Tini nalunk is rendszeresen elereszti magat amikor vizet engedunk a kadbaKép.

Andi, hat te nagyon ugyes vagy munkakkal kapcsolatban! Mi ujsag azota?

Puszi mindenkinek, b
murcimari
 
 


Sziasztok!!!

Na, végre egy kis életjel! Kép

SZLVI!!!!
Gratulálooooook!!!!
Kívánok nektek nagyon sok szerencsét, boldogságot, és egészséget a kisbabátoknak és az egész családnak! Kép
Engem is érdekelne bővebben is a szülés, ha van kedved megírni.
Nagyon fura, hogy 3 óra múlva már haza lehet menni, nekem mindkettővel 4 napot bent kellett maradni a kórházban, ami nem is tudom hogy rossz volt-e vagy jó? Az biztos, hogy nagy örömmel mentem haza! Kép

Kriszta nektek is gratula a leányzóhoz! Kép

Mennem kell, meg betegek is vagyunk(már megint) de majd jövök holnap vagy később esetleg!

Puszóka!
Andi
andi68
 
 


Ujra itt,

Andi, mi bajotok? remelem semmi komoly! Mi is hazahoztunk valami torokfajos, kohogos nyavajat...Tini eleteben eloszor antibiotikumon is vanKép. Nem orulok neki, de igy legalabb megnyugodhatunk, mert mar biztos hogy nem penicillin erzekeny.

Kriszta,
gondoltam ajanlok egy erdekes weblinket a nevekhez:
http://babynamewizard.com/namevoyager/lnv0105.html
Igaz, ha tipikus magyar nevben gondolkodtok akkor ez az oldal nem igazan segit Kép. Igazandibol nem is a nevek valasztasaban segitett nekunk sem ez az oldal, hanem abban hogy megnezzuk mennyire elterjedtek/popularisak a mar altalunk kivalasztott nevek. Peldaul az Antonia nevet mindossze 80 gyerek kapta 1 milliobol a 2004-es adatok szerint. Ami valszeg masnak eleg hiunak hangzik, de nalunk peldaul ez is szempont volt a valasztasban.
Huuuu, mi is sokat tortuk am a fejunket. Plane meg hogy mi nem is kerdeztuk meg a baba nemet, igy duplan is ment az egyezkedes Kép. Mi kezdtuk azzal hogy megbeszeltuk az alapveto tenyezoket, meg mielott egyaltalan nevekre kerult volna a sor. Fontos volt peldaul hogy olyan neveket adjunk, amik vagy mind az angolban es magyarban leteznek, vagy pedig magyarul is konnyen kiejhetoek legyenek hogy az otthoniak se idegenkedjenek a valasztasunktol. Igy jott lanynak az Antonia Eva. Ismeroseink hibajabol tanultunk egy-ket dolgot. Mint peldaul, hogy nem szabad a magyar helyesirashoz es/vagy kiejteshez ragaszkodni olyan nev valasztasanal ami mind a ket nyelvben letezik. Ilyen nev peldaul a Sára. Az angol srac (akit lattal velunk a repulon) 5 eves kislanyanak is az a neve es, a mellett hogy o maga sem tudja rendesen kiejteniKép, mert nem esik szajara az ekezetes "á" betu, a tobbi angol sem tudja kiejteni rendesen, raadasul, ha meg emlekeznek is ra (ugy altalaban az ismeroseik), az ekezet valahogy megis mindig a masik iranyba dol leiraskor. Arrol nem is beszelve, hogy vadidegen emberek elso olvasas utan automatikusan ugy ejtik mint az angol Sarah-t (tehat "sz"-el)...ugyhogy kivancsi is vagyok, hogy vajon meddig lesz energiajuk az allando magyarazkodashoz es kijavitgatashoz. Amit most egyenlore csak a szulok csinalnak, de idovel a gyerekre szall majd ez a kellemes feladat.
Jujj, remelem nem remisztettelek el! Persze, ha nem tervezitek itt leelni az eleteteket, akkor a fent leirtak teljesen lenyegtelenek.
Nalunk, peldaul mar megvolt egy par napja a lanyunk mire veglegesitettuk a nevet, mert nem tudtunk megfelelo becezest talalni. Itt van valami 6 heted (ha jol emlekszem) arra hogy bejelentsd a babat. Idegenkedtunk a Toni/Tony/Toncsi-s megoldasoktol, igy megnyugodtunk amikor a ferjem vegre elojott a Tinivel Kép.
udv, b
murcimari
 
 


Keso van nagyon, de gondoltam megosztom veletek az alabbiakat, hatha van akit erdekel:

"A Londoni Magyar Gyermekcsoport Halász Judit koncertet szervez gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt!
Az egy órás műsor keretén belül a régi és új gyermekslágerek között mindenki ismert dallamokra találhat majd.

Helyszíne: Union Chapel
Compton Terrace
London N1 2UN

Időpontja: 2006. május 13. szombat, délután 3 órától

Érdeklődni és jegyet foglalni délutan 6 és 8 óra között
telefonon: 020 8869 9648 (Edit)
01483 300 987 (Dóra)
vagy emailben a doratrokanpaul@btopenworld.com címen lehet.

Belépődíj: előrendeléssel: 10 font
helyszínen: 12 font

Az előrendelt jegyek átvétele a helyszínen, délután 1 órától fél 3-ig lehetséges. Figyelem, a koncertterem csak fél 3-kor nyílik! (Jegyfelvétel és ajtónyitás között remekül el lehet tölteni az időt az Upper Street éttermeiben, vagy a Highbury Park piknikezésre alkalmas füvén és játszóterén)."

Joejt, berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Berni! Nagyon izgalmasnak hangzik az a keresztelő. Télleg nem kis meló összehozni mindenkit. Ha vannak fotók, esetleg egy párat "mutass meg" nekünk Kép És nagyon gratulálok a keresztelőhöz is!
Köszi a tanulságos történetet a nevekről. Ezt szeretnénk elkerülni. Ezért mindenképp olyan nevet keresünk, amiben nincs sz, zs, ly, ty, stb, és lehetőleg ékezet se nagyon, legalábbis két pont/két vessző tuti nem. Maradunk az olyan neveknél, amelyeket könnyű magyarul is, angolul is kiejteni, mert aztán télleg kínlódhat szegény gyerek egész életében, akárhová is viszi a sors Kép
Nektek sikerült nagyon szép nevet találnotok!

Andi! Köszi a gratulációt! Igazán örültünk a kislánynak. Bár babaruhákra nemigen lesz szükségem, mert annyit kaptam otthonról...! (Ugyanis imádok lány-babaruhákat vásárolni!)
Te hogy vagy? Elkezdted már a kettős melót? Hogy megy? Hogy bírod?

Mit szóltok, van-e tapasztalatotok a textilpelus ügyében (lásd az elküldött linket)? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tud ez a modern találmány, hátha van valakinek érdekes észrevétele!

Berni! Tök jó, hogy van Londoni Magyar Gyermekcsoport! Jó tudni róla! Tudsz vmi honlapot, ahol el lehet őket érni? Esetleg más infókat egyéb rendezvényekről, tudnivalókról?

Ági! Feltétlenül értesíts, amint van fejlemény lakás/ház ügyben! Egyébként még egy tapasztalatom van: mi elsőnek Bristolba érkeztünk, és az volt a kihívás, amikor Guildfordban kellett találni lakást. Úgy csináltuk, hogy először is, egy hónappal a tervezett költözés előtt a férjem írt egy rakás Guildford-i lakásügynökségnek, akik egy hét múlva sem válaszoltak! Aztán elkezdte felhívogatni őket, és végül sikerült egy napra vagy nyolc lakásnézést beiktatni. Béreltünk kocsit, elutaztunk, és hat lakást sikerült megnézni (kettőt lekéstünk, mert az egyik ügynök isszonyú csiga volt!). Ebből választottunk. És itt laktunk fél évet. Most könnyebb volt mozdulni, mert helyben vagyunk. De mindenesetre kihívás másik városba költözni, és így bérelt lakást találni!
Írj, ha bármilyen egyéb tanáccsal segíthetek! Kép

Holnap lesz internetünk! :D Annyira boldog vagyok! Nem is tudom, hogy bírtunk ki majd két hetet nélküle!!!

Kellemes hétvégét minden topiklakónak!
Üdv,
Ch.

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Gartulálok Bendegúzodhoz, és persze a sima szüléshez és a gyors hazamenetelhez! Az én Bendegúzom 3 kg 6 dkg volt....ebben is hasonlitanak!

Kriszti!
Kialakult hogy Northamptonba vagy környező falucskába költözünk, lefixáltuk ügynökséggel hogy holnap megyünk, foglaltunk szállást mert a gyerekeknek nyúzós lett volna menni-házakat nézni-jönni....erre ma kisütötték hogy mivel nem lakunk minimum 3 éve Angliában az ő ügynökségük nem tud nekünk lakást mutatni próbálkozzunk máshol! Úgyhog valószinűleg elmegy a férjem egyedül aztán majd lesz valami...május 15-én kell ott kezdjen, addig már sokat nem vakarózhatunk, ráadásul úgy be van oszva búcsúzóul ügyeletbe hogy ez volt az egyetlen szabad hétvége. Kicsit megroppantam és felmerült bennem hogy irány haza, de majd csak lesz valahogy.

Berni! Pisimintáról nincs eredmény, ez állitólag azt jelenti hogy negativ...csak az én magyar fejemben fordul meg hogy esetleg elkallódott???? Eltört, elcserélték???? Na mindegy, Bálint szerencsére jól van azóta, ez a lényeg. Jó ez a Halász Judit program, elméletileg azon a hétvégén költözködünk, de jó lenne eljutni rá!

Sziasztok, Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Jo estet,
Megigertem magamnak hogy ma nem jatszok ejjeli baglyot a gep elott ulve, de azert gyorsan bekukkantottam Kép.
Kriszta, textilpelus ugyben Kati_ca biztos tudna nyilatkozni, de o mar jopar hete nem irt sajnos Kép. Kaaaatiiiiiii, hoooool vaaaaagy?!?!?

A Londoni Magyar Gyerekcsoport-rol nem sokat tudok - tudod, eddig nem igazan volt okom tudni roluk Kép Kép. De beirtam oket a google-be es....nem sok jott ki roluk Kép, csak ez:
http://www.hunlap.org.uk/magyar.htm

Ha jol tudom, ket hetente szombatonkent van ott magyar ovi, meg idokozonkent ilyen-olyan programok. Az eredeti e-mailben, ahonnan a fenti kivagast is vettem, benne van, hogy ha valaki szeretne rendszeresen kapni a korleveluket, irjon a fent megadott e-mail cimre. En is feliratkoztam a listajukra.

Ágnes, teljesen ertheto hogy szeretned szemelyesen is hallani hogy minden OK Bálinttal. Igen, sajnos itt ez a hulye telefonalunk-nemtelefonalunk-fele rendszer van....ami viszont engem meg soha nem akadalyozott meg abban hogy rakerdezzek szemelyesen is az eredmenyre - de mondjuk, en az a tulnyomulos fajta vagyok Kép... Ugyhogy szerintem hajra, ne hagyd annyiban!!

Bosszanto ez az ugynokseges dolog, remelem elrendezodik hamar a hazproblema, es kivanom hogy a HJ koncertre is eljussatok - sztem foglaljatok le a jegyeket elore, ugyis csak helyszinen kell fizetni, igy meg ha sikerul elmenni, fejenkent 2 fontot megtakarithattok!

Northampton, orszagos viszonylatban, jo kozel van Londonhoz. Nektek akkor a Luton repter nagyon idealis lesz. Arrol nem is beszelve, hogy ebbol meg talik is lehetnekKépKép!!!

Mindenkinek kellemes hetveget kivanok! b
murcimari
 
 


Sziasztok!!!

Nem tudom tudok-e írni egy pár sort, mert Peti ma már láztalan, és nagyon eleven. Ilyenkor nem hagy netezni! De mondjuk amikor beteg akkor sem hagy! Kép

Képzeljétek, vannak jó hírek! Írtam pár hete, hogy Kittit elküldtem hallásvizsgálatra, na az már meg is volt egy pár hete, és igaz hogy akkor úgy itélték meg, hogy egy picit tényleg rosszabbul hall, mint kéne, de most már teljesen jól hall, elmúlt!!!! Valszeg a náthával volt összefüggésben, mert elég hosszú ideig állandóan tele volt az orra. Majd lehet hogy még kell egy kontroll vizsgálat, és akkor remélem minden tökéletes lesz. De a lényeg, hogy jól hall!!!!! Kép

Fú gyerekek halgatom a Sláger rádiót a neten, de most annyira hülye ez a LAli király hogy kész vagyok! Kép Pedig szeretem őket amúgy!

Még nem kezdtem el a két helyen dolgozást, mert még a referenciáimat intézik meg a CRB-t is megkérik és csak ha minden ok. akkor fognak behívni. De felhívtam a csajt, mert már nem bírtam tovább, és mondja meg mikor küldik a levelet, (amit ígértek) és nagyon kedves volt, és elmondta hogy milyen jó dolog ez a nurse-bank, ahova én be fogok kerülni, és mennyi féle lehetőségem lesz!!! Szóval úgy legyen.

Mentem mert Peti levette a zokniját és jeges a lába. Meg fürdetni is kell már.

Mindenkinek sok puszi!!!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi! Remélem Peti már jól van, referenciák intéződnek és hamarosan belevághatsz a munkába! hajrá!

Berni! Hát igen, ha nem küzdenék az angollal, biztosan telefonálgatnék pisi-ügyben. Igazából látom hogy minden oké, eleve csak amolyan biztos ami biztos alapon találták ki hogy nézzünk egy mintát....hát akkor egye fene, elhiszem hogy negativ.

A házkeresés utolsó fejleményei, miszerint háznézés nuku viszont buktuk egy szobafoglalás árát, teljesen padlóra tett, de nagyon. Igy aztán életem párja közölte hogy én csak szépen dobozolgassak a gyerekekkel, ő a többit elintézi....mit mondjak, nekem annyira elegem van a sorozatos megoldandó dolgokból hogy nem is érdekel, majd mutassa meg hogy melyik házban kezdjek el kicsomagolni és biztosan jó lesz. Persze, tudom hogy minden kezdet nehéz, és biztosan mindenki végigcsinálta, na de két gyerek mellől magyarul is nehéz telefonálgatni, nem hogy itteni ingatlanirodákkal, amikor koncentrálnom kéne hogy értsem mit hadarnak, közben a nagyobb fiam éppen tanitja a kicsit hogyan kell kalapáccsal megjavitani az ablakpárkányt! Eddig mindenki szépen lelassitott a kedvemért,de az ingatlanügynökök valamiért hadarnak. Amikor az egyik mejegyezete hogy elnézést de nehezen érti az angolomat, mondtam neki hogy én is az övét, egyébként meg biztos vagyok benne hogy sokkal jobban beszélek angolul mint ő magyarul vagy bármilyen más nyelven. Szerencsém volt mert nem bepöccent hanem teljesen magába szállt hogy milyen igazam van és tényleg milyen udvariatlan volt és onnantól birt érthetően beszélni- csak sajna megfelelő házat nem tudott ajánlani).

Na, nem untatlak tovább titeket a gondjaimmal, majd megoldódik. És az már igaz, hoyg kényelmes lesz egy órán belül elérni Lutonba három és fél helyett!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Ági! Ezek az ügynökök már ilyenek. Nemegyszer fordult elő velem is, hogy szóltam, hogy ismételje meg, aztán ugyanúgy ugyanazt megismételte. Utána hozzátettem, hogy lassabban, ha lehet, és akkor már utánagondolkodott, hogy talán ő sem akarhatja azt az egy árva mondtatot ugyanúgy nyolcszor megismételni, mert valószínű nyolcadszor sem fogom megérteni. És képesek egy idő után változtatni! Kép
Tudom, hogy nem túl bíztató, de amikor a férjemmel lakást néztünk, akkor még a szőnyeg és a fal színére sem emlékezett, örültem, ha nagyjából tudta, hogy melyik helység melyik emeleten volt... Kép Mondjuk ez az én férjem. Talán majd ha ott laktok, biztosan könnyebb lesz továbbállni, ha nem tetszik a kégli, majd meglátod. Mi is kényszerből béreltük ki az elsőt. Mondjuk utána tragikus hirtelenséggel kellett rátalálni erre a másodikra is, de talán egyszerűbb volt úgy, hogy minden du. 2-3 házat/lakást meg tudtunk nézni.
Drukkolok, hogy összejöjjön! Mindent bele!

Andi! Örülök, hogy a gyermekeiddel minden rendben! Legyetek egészségesek! Kép (ez mondjuk vonatkozik mindenkire!!!) Ha tudod, aludd meg pihend ki magad előre, hogy bírd a sok melót.

Berni! Köszi a linket. Belekukkantottam, és nagyon szimpatikus. A férjemet már elkezdtem puhítani, hogy milyen jó lesz odajárni, a gyereknek magyar nyelvet és irodalmat tanulni, meg éneket, sőt, lehet, hogy néptáncolni is fogunk (csak a kislányom meg én, férjemet ötszáz lóval sem lehetne ilyen helyre elhúzni) Kép Szóval nagyon tetszik! Kár, hogy kicsit messze van. Az északira fogunk menni, mert oda egyszerűbb autó nélkül eljutni.
Kár, hogy Katica ennyire eltűnt, mert szívesen hallottam volna tapasztalatokat a textilpelusról. Sebaj.

Kislányom állandóan rugdos, meg forog. Időnként nem tudom, hogy emésztek-e, vagy pedig mozog a lányka Kép Többnyire persze ez utóbbi.
Szombaton 6 óra várakozás után bekötötték a netet otthonra. Szegény férjem felkelt hajnali fél 8-kor, és miután fél egyig vártunk, felhívta a netesembert, hogy mizu van. Ja! bocsi, kések... Szóval du. 2-re már meg is volt. Ezért töltöttük a lakásban azt a szép napos szombati napot...

Kellemes napot Nektek!
Ch.

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!Reg nem jartam mar itt! De orulok,hogy mindenki jol van!! Gratulalok az uj jovevenyhez,remelem ti is jol vagytok Szilvi! Olyan fura,hogy ilyen hamar haza lehet menni a korhazbol!! Majd reszletesebben elmeselned az egszet mi tortrnt a korhazban,hogy zajlnak itt a dolgok? Mas is kerte mar!!!KépJo egeszseget kivanok nektek,es varjuk a kepeket!
Vegre vege az iskola szunetnek,van egy kis szabadidonk,ugyanis egy etteremben dolgozuk,es ilyenkor tok sokan vannk!Biztos hallotatok mar a Rainforest caferol,a piccadilly-nel van ez az etterem,ott dolgozunk a parommal!
2het es megyunk haza,mar kezdek izgulni a z eskuvo miatt,de azt hiszem ez termeszetes! Igerem utan teszek fel kepet! Jon valaki haza majus 10-en?
Jo kis infok vannak a lakas csererol,nem kaptam tul nagy kedvet a koltozeshez! Pedig ha visszajottunk utana szeretnenk elkoltozni,csak meg nem tudjuk hova,melyik kornyekre! Mi mar egyszer megjartuk a foglaloval mikor kijottunk londonba, eleg sokat buktunk,remelem most nem esunk bele ebbe a hibaba!
Kriszti! Hanyadik honapban vagy,es mikorra vagy kiirva? Kinek milyen volt a husvet otthon?
Sziasztok mindenki legyen jo!
veronica
 
 


Sziasztok!

Veronica, én most a 22. hétben vagyok, pont ma az 5. hónap Kép Remélem még van négy hónapom, mert annyi vendég jön-megy nálunk a nyáron, hogy majdnem csak a 8. hónap végén lesz időnk vásárolni a kislánynak. Ja, egyébként szeptember 3-ra vagyok kiírva. És szeretném ha kivárná az idejét.

Jövő héten megyünk ultrahangra, meg védőnőhöz is. És már csak 7 hét, és kezdődik a kismama-családanya élet, nem kell dolgozni, meg ilyenek! Kép Már nagyon várom! Jó lesz otthon lenni egy kicsit, minden nap 10-ig aludni!

Nekem is tök fura volt, hogy Szilvi már 3 órával a szülés után otthon volt. Lehet, hogy jobb talán egy éjszakát bent maradni, ha mást nem, kipiheni magát az ember lánya.
Remélem Szilviék jól vannak, és minden rendben a bébivel!

Mindenkinek nagyon kellemes napot!
Üdv,
Kriszta

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Hát, nem dobtál fel, bár van realitása hogy talán még egyet kell majd helyben költözni.....de azért hátha szerencsénk lesz és megússzuk eggyel!

Egyébként a második szülésnél én is fél nap után hazamentem, persze otthon csak saját felelősségre és rengeteg papir aláirásával lehetett,,,de legalább lehetett! Anyukám is erőltette hogy miért nem pihenem ki magamat a kórházban....ahol egész éjjel hallgatom hogy csurog a WC, reggel 5-kor belenyomnak egy hőmérőt a fülembe, hatkor jön a takaritónő, aztán reggeli, vizitek, látogatók.....söpörem haza a saját házamba, saját ágyamba, kicsi családom körébe!

Puszi mindenkinek
Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!!

Remélem mindenki kirándul és "having fun" ezért nem írtok.
Most már itt is kezd jobb idő lenni. Bár tegnap esett és jeges szél fújt, (de azért kimentünk a tengerpartra piknikezni!) ma már szépen süt a nap.

Ági!
Igazad van, az ember otthon tud a legjobban pihenni. Én is mindkét szülésnél azt gondoltam, hogy milyen jól ki fogom magam pihenni, aztán semmi nem lett belőle. Viszont azért jó oldala is volt a kórházi tartózkodásnak, mert mindkét esetben megismerkedtem egy egy nagyon aranyos lánnyal és végül jó barátokra tettem szert!
Petivel meg amikor befektettek a kórházba péntek volt, és még nem indult meg a szülés, de már nagyon túlhordtam. Persze hétfőig semmit nem csináltak az orvosok, a kórház meg kb. 5 percre volt otthonról.(kocsival) Na, sejthetitek hogy vagy 5x hazaszöktem, és szegény Kitti mindig azt hitte hogy már hozom haza Petit! Kép Végül amikor tényleg meghoztam, már el sem akarta hinni! Kép

Sziszantyu!
Hogy vagytok????
És a többiek?

Puszi mindenkinek!
Andi

Ui.
Tettem egy új képet a profilomba, amin egész normálisan nézek még én is ki! Kép Ritka egy alkalom.
andi68
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: