Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
remelem kellemesen telt mindenkinel a Bank Holiday hetvege! Ki mit csinalt?

Andi,
orulok hogy Kitti hallasa csak atmenetileg volt gyenge....na ilyen hireket mar igazan jo az orvostol kapni!
Jot rotyogtem a korhazbol valo hazaszokeseidenKép. Sz'tem en is tuti azt tettem volna. El tudom kepzelni Kitti kiabrandult arcat minden alkalommal amikor beleptel otthon az ajton baba nelkul KépKép.
Aranyos az uj kep is a profilodban! Jo kis kirandulos fajtak vagytokKép. Bar ott feletek aztan tuti van is mit latni.

Agi, Kriszta
Hat tenyleg nem lehet tul jo ez az alberletesdi fejfajasdiKép. Arra esetleg nincs lehetoseg hogy vegyetek majd idovel? Feletek talan meg lehet emberi arban talalni ingatlanokat, vagy mar ott is ugy elszalltak az arak? Engem az alberletfizetestol mindig az tartott vissza, hogy gyakorlatilag valaki mas mortgage-at fizetem, ahelyett hogy a sajatomat torlesztenem. Bocs ha nagyon okosnak akarnek tunni...Kép.

Kriszta,
Internetes pasi - Kép - latod errol irtam en a multkor, hogy itt sajnos ilyenek, es hogy erdemes egy telefont megejteni a nap elejen, csak hogy tudd mire szamits.
Akkor meg elotted all egy szep nyar, raadasul akkor mar maternity-n leszel...a legjobb idozites! En tavaly egy honappal utanad szultem (okt 2), es imadtam terhes lenni tavasszal es nyaron. Pont a napokban gondolkodtam azon, hogy talan majd legkozelebb is jo lenne egy oszi baba, mert pont eljon a tavasz/nyar mire jobban megnyilik az ertelmuk es mar lehet is veluk mit kezdeni. Na meg ugye be kell vallanom, hogy az is jo volt hogy a szules utani alakomat annak idejen elrejthettem az oszi ruhak alattKép.

A szules utani gyors hazamenetelt (persze csak sima szules eseten) en is partolom. Nalunk az volt a korhazban, hogy aki del elott megszult, az valaszthatott hogy maradt vagy ment. Ezt persze nem ilyen nyers formaban adtak elo az embernek, inkabb az volt, hogy ha rakerdeztel akkor megadtak a lehetoseget. En biztos ami biztos alapon bentmaradtam egy ejjelt, de mint utolag kiderult teljesen feleslegesen, mert nem kaptam igazan sok figyelmet. Na nem mintha igenyeltem volna, de azert tobbet vartam a post-natal ward-tol...
Persze a rutin feladatokat ellattak, es ha kerted akkor jottek segiteni barmiben, de nekem egy kicsit ridegnek tuntek. Szerencsere az elozo napi szulesznom volt a post-natal-re beosztva masnap, aki viszont rendkivul odafigyelo volt.

Vera,
Ket het es mentek haza megeskudni - jaj de izgi! Mi most jartuk meg Mo.-t husvetkor, a lanyunk elso utja volt. A vartnal ezerszer jobbra sikeredett az utunk - egy kicsit ugyanis tartottam attol hogy Antonia hogy fog reagalni a hosszu utra, kornyezetvaltozasra, millio uj arcra. De nagyon ugyes volt, buszkek voltunk ra! Es meg meg is kereszteltuk, ahol a pap kulon meg is dicserte a hibatlan magatartasaert es mosolygos kis szemelyisegeertKép.

Mondjuk most eppen nem mosolyog, mert treningeljuk hogy magatol is elaludjon, es mar tobb mint egy oraja sir. Bizonyos idokozonkent bemegyek hozza, de azert igy is eleg kemeny - ugy sajnalom a kis mazsolat Kép.

Allitolag jon a (meg)jobb ido, ugyhogy mindenkinek szep majus elso hetet kivanok!
b
murcimari
 
 


Huuuuu, milyen korulmenyes ide kepeket felrakni. De azert sikerult. Itt csatolok egy kepet a keresztelorol. Tini a keresztszulokkel (batyussal es sogornovel).Kép
murcimari
 
 


Sziasztok lanyok!
Sajnos nem tudtam mindent elolvasni amit irtatok.
Nagyon keves idom van , van amikor csak bele olvasok es futok tovabb.

A szulessel kapcsolatban pedig , minden a legnagyobb rendben ment ,mindenki nagyon kedves volt es segitoksz!
Semmi kulonos szulesi modszert nem kertem es mas egyebet sem (fajdalomcsillapito,gatmetszes,beontes) semmit.

19-en reggel 5kor eros fajasaim voltak, Andras akkor eppen delelottos volt vagy is mar ment dolgozni. Kerdezte pedig tollem,hogy biztos bemenjen? De akkor meg nem gondoltam ,hogy ezek a fajdalmak pillanatok alatt megerosodnek.
Vegul is Andras bement es ahogy leult a munkahelyen, hogy iszik egy kis vizet, en mar hivtam is ,hogy jojjon vissza!Kép
Bementunk es reggel 9orara meg is lett!KépKép
Szules utan meg egy kicsit gyengelkedtem es orultunk, de jo vege. Aztan lezuhanyoztam es hazamentunk.
Jazmin nagyon orult a Benenek (remelem igy marad)
azota is segit nekem a furdetesnel es szol ha sir a kis tesokaja! Olyankor mondja nekem ...- anya,anya sir..menjel,menjel!!!!!!!!!

Sikerult anyakonyveztetni is ! Ugy ,hogy mostmar hivatalosan is Gal Bendeguz!
Kepet pedig mihamarabb kuldok !
Sajnos ennyi futott az idombol Jazminka pont most fejezte be a reggeliet , mindenkit udvozlok es igyekszem majd elolvasni amiket eddig irtatok!

sziasztok Sz
sziszantyu
 
 

 
 

Hello Szilvi,
Megegyszer gratula a kisemberhezKép!
Jo gyorsan megszultel a leirtakbol itelve. Nem hiaba masodik baba. Emlekszem annak idejen en is ama bizonyos elso zuhany utan dilemmaztam azon hogy haza menjek-e vagy maradjak. Orulok hogy minden siman ment es hogy Jazmin ilyen szepen befogadta a kisocsit. Varjuk a fotokat!
De addig is amig meg nem gyonyorkodhetunk a legujabb topikbaba kepeiben, itt van egy ujabb tolem mindenkinek, az alvo lanyomrol es keresztelo tortajarol.
udv, berniKép
murcimari
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy jelentkeztél, Szilvi, és hogy rendben vagytok!

Berni! Szép volt a keresztelő, meg persze a leányzó is egyre formásodik! Ami a bérlést-vásárlást illeti, amilyen nehezen megy a bérlés, a vásárlást el se tudom képzelni....igazolást kérnek hogy legalább 1 éve itt vagy, ha megkérdezem ugyan hogy legyek itt egy éve ha nem bérelhetek, közlik ogy másik ügynökségnél biztosan lehet (a mostani lakást a férjem munkahelye bérli és levonják a fizetéséből, nemis gondoltuk hogy ezzel ennyire leegyszerűsitették a dolgunkat). Egy nap egy ügynökség max. 3 házat mutat meg, nem érdekli hogy hány órát utazol....és még sorolhatnám. Imádom ezt az országot, különösen amikor én csak a council tax-et fizethetem (természetesen kedvezményt nem kérhetek, mert még nem vagyok itt legalább egy éve), de bankszámlát három hónap után kaphatok nagy kegyesen és mint kiderült ahhoz sincs jogom hogy béreljek egy hézat csak ha egy brit állampolgár kezeskedik értem. Hát elég vicces hogy EU-tagok volnánk vagy mi....
Na, ha túlesünk ezen a pár héten biztos jobbnak látom majd, mert persze tagadhatatlanul sok a pozitivum itt.

Andi! Nagyon jó a kép, jó hogy feltetted!

Sziasztok

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!
Berni! Csodaszep babad van! Az a fekete-feher foto is nagyon jo,de az a kep nagyon tetszik,azzal babas tortaval egyutt! Ezek szerint jol sikerult a keresztelo!

Igen mar mindjart megyunk egy het es pakolok a borondokbe!Kép
Mostmar aztan nagyon ideges vagyok!Meg mindig nem sikerult beszereznem par dolgot,de csak lesz meg idom! Nem kapok magamnak ruhat a masnapi bulira(ja mert 19-en lesz az eskuvo,utana vacsi a szuk caladnak (40fo)majd 20-an egy kerti parti a baratoknak)es erre kene valami ruci,de nem egyszeru,pedig ha valahol van valasztek itt van az oxford streeten,de egyszeruen nem talalom meg ami elso latasra bejonne! De tudjatok mirol beszelek,ti is "nobol" vagytok!!KépSzoritsatok nekem a jo idoert ha lehet,mert akor nem tudom mi lesz,ha szakad az eso!
Jo kis hirek a lakaskeresesrol! Ilyen nehezen lehet berelni lakast ! Nekunk akkor ezzel szerencsenk volt amikor kijottunk! Pedig ez lesz az elso lepes ha visszajottunk! Mar most is nezegetem a laksokat, de csak neten a gumtree-n,neha talalok parat de nem tul sokat! Lakik valaki a 2-es zonaban? Arrafele kutakodok,de nme valami olcso egy studio flat! kisebb varosokba ennyi penzert 3 szobasat lehet berelni! Na jo nem untatalak benneteket a nyugjeimmel!
Agnes!Lehet kerni kedvezmenyt a council-tax-ra? Hogyan? Ezt meg sosem hallottam,pedig mi mar itt lakunk egy eve!
Szilvi!
Orulok,hogy minden rendben van veletek,es osszeszokott mar a negy tagu csalad! Varjuk a kepeket!!! Sikrult intezni valamit az utlevellel kapcsolatban? Mert regebben irtad me,hogy hazamennetek,ha jo emlekszem!
Most bucsuzom,legyetek jok elvezzetek a tavaszt,maramennyire ez tavasznak mondhato az otthoni kepest!!
Vara
veronica
 
 


Sziasztok!!

Csak egy gyors bekukk, mert megyek alukálni! Kép

Berni!
Nagyon szép ez a Tini baba!!!
Peti is mondta rá, hogy bébi! Kép Mutatta a monitort és nagyon mosolygott rá! Lehet, hogy szerelem első látásra?

Van egy jó sztorim. Apja vitte őket valami kastélyt megnézni (az ezerhuszonötödiket) én otton alvó üzemben. (persze ha én ott vagyok, ilyesmi nem történik!)Kép Szóval Peti a babakocsiban, amibe nem is szeret ülni már, de most ott volt, és apja fényképez ezerrel háttal a kocsinak. Persze lejtős volt az út, a lejtő alján egy szép kis tó. Kép
Egyszer csak Peti kiabál! GO-go-go!!! Apja gondolja: Milyen szépen beszél már a gyerek! Ja, csak egyre messzebbről jön a hang! Hoppá,futás, Peti már félúton a tó felé gurul. Még jó hogy gyorsan fut a férjecském! Kép
Szóval nem volt olyan nagyon veszélyes a történet, inkább vicces. Okos a kisfiam, hogy hívta apját, mert ha nem szól akkor tuti a tóban köt ki! Kép

Vera,
Mi is kaptunk Council tax benefitet (meg Housing benefitet) de csak amíg a férjem nem dolgozott. Most hogy keres kemény 600 fontot per hó, már nem kapunk egy fillért sem, sőt vissza is kell fizetni egy csomó pénzt.Kép Ez mondjuk nem tudom miért van, majd be kell mennem megkérdezni. De azt hiszem hogy a családi összjövedelem 14 ezer alatt kell hogy legyen, hogy kaphassatok. Vagy e körül.
Azért érdemes megkérvényezni, az önkörmányzatnál adnak kérvény-füzetet.

MIndenkinek sok puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
csak egy gyors bekukk, mert ebben a csodaszep idoben kar bent pocolni a hazban...
Remelem mindenki elvezi a "kanikulat"KépKép!!!
Agi, nem gondoltam volna hogy ilyen korulmenyes a bankszamlanyitas es a vasarlas. De ha epp esszel belegondol az ember, akkor logikus, hiszen valahogy a bankoknak is vedekezni kell a csalok ellen. Nem hiszem ogy ennek koze lenne ahhoz hogy ki melyik orszagbol szarmazik. Valszeg egy angol allampolgarral is megcsinalnak ugyanezt ha nincs kredibilitasa ebben az orszagban. Termeszetesen nem lehet kellemes, de azert jo hogy minel tovabb vagytok itt annal tobb jogotok is lesz.

Vera,
Hajra hogy minden meglegyen idoben! A jo idot elintezem neked, egy parszor mar sikerult ilyesmit elrendeznem KépKép.

Andi,
Peti es a "majdnemtobaeses" - Kép. Nekem vigyazni arra a fiucskara, mert igy kihez adom a lanyom Kép?!

Koszi az aranyos megjegyzeseket Antoniara. Kozben rajottem hogy egyik kep sem az igazi, hiszen rendesen nem is lehet latni, igy ma reggel keszitettem 1-2 normalisat. Puszi mindenkinek! b

Kép
murcimari
 
 


KKép
murcimari
 
 


Nagyon csini!!! KépKépKép
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Kép
sziszantyu
 
 


Itt van a két drága gyermek!


Kép
sziszantyu
 
 


Szasztok!
Antonia igy is nagyon aranyos babuci!
Sziszantyu! Igazi fiucskad van,nagyon gratulalok hozza! Ugytunik a foton Jazmin is nagyon buszke a kisoccsere,de ez ertheto!!! Mindenkinek kellemes napozast,(amig leht)elvezzuk a meleget,legalabbis en azt teszem!
Minden jot mindenkinek!
Vera
veronica
 
 


sziasztok!

Van egy kicsike idom!Kép

Berni nagyon aranyos a babszid !

Kriszta es a tobbiek, en azert jottem haza mert nem lattam ertelmet bent pihennem, nemakartam hogy az Andras ne legyen velem meg a lanyomat is akartam akire a mama vigyazott !
Mivel magas szules utan az adrenalin igy aludni sem tudtam, csak bobiskoltam!
Otthon viszont vartak finom kajaval es Jazminka felol is nyugodtabb voltam , sajat agyamban a megszokott kornyezetben sokkal jobb mint a korhazban!
Persze a korhazra semmi panasz, mindenki nagyon rendes volt.

Koszonjuk a jokivansagokat.Most viszont futok tovabb de mindenkinek nagyon szep napot kivanok.Kép
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Szilvi, nagyon szépek a gyerkőcök igy együtt! Meg persze Bendegúz egyedül is! Gratulálok, remélem jól alakul a kétgyerekes napirend!

Berni! Hát szép ez a kislány, az én fiaimhoz nem adnád? Bocs hogy feltűnt és megkérdezem, de mi van a karján???? Ami a gyanakvó bankokat illeti, hát nem hiszem hogy egy angol állampolgárral ezt megjátszanák, ha állatorvos, tudományos fokozata van, munkahelye van, fizetése van....váratni három hónapot hogy elegendő, a nevére és az angliai cimére érkezett levelet, számlát tudjon felmutatni! Mikor otthonról mind a két bank ahol számlánk van küldött nekik igazolást hogy milyen megbizható ügyfelük, a főnök adott referenciát, a lakástulajdonos igazolást hogy itt lakunk....na mindegy, végülis van, ez a lényeg. De a férjem előtt egy német állatorvos dolgozott itt aki egyszer befáradt a bankba és nyitottak neki számlát. Egyébként meg is mondták hogy azért van az egész mert mi "csak" újonnan csatlakozott EU-tagok vagyunk. De bizom benne hogy egyre több jogunk lesz....

Találtunk házat, el ne kiabáljm mert még folyamatban van az ügyintézés, de nagyon szép nagyon jó!

Sziasztok, megyek még egy kicsit dobozolni!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok,
Szilvi, tunderi a kisfiucska! Jazmin is csak ugy feszul a buszkesegtol Kép. Megnyugtato lehet hogy ilyen szepen elfogadta az ocsiket. Mi a korkulonbseg koztuk? Ket ev korul valahogy, ugye?!
Jol ertem, itt van a nagymama? Az jo, biztos elkell a segitseg a ket pici korul.
Hogy megy a szopi?

Agnes,
LAtom udvarlokban nem lesz hiany KépKép. A jobb alkarjan egy "strawberry" van (magyarul nem tudom hogy nevezik, valszeg nem epernekKép), ami par hetes koratol kezdett el kinoni a semmibol, aztan 3 hos korara megallapodott eme vegleges formajaban (kb egy 20 penny-s fele). Kis osszegyult kapillarisok, amelyek 4 eves, vagy legkesobb 9 eves korara nyomtalanul eltunnek. Szerencsenk van, mert sokaknak az arcan jon elo, es sokszor sokkal nagyobbak, de allitolag meg azok is elmulnak nyomtalanul meg gyerekkorban.
De ha a bal felkarjan levo foltot kerdezted, az a BCG oltas nyoma Kép. Az arca pedig aznap reggel tele volt karmolasokkal, le is vagtam a kormocskeit, azon a heten mar masodszor. Ebbol is meglatszik hogy lany, hetente tobbszor is manikurozunkKép.

Akkor csak halkan, de azert gratula a hazhoz! Kellemes pakolaszast es koltozkodest!

A bankokra visszaterve, tenyleg ne vegyetek szemelyes sertesnek az angoloktol ezt az elovigyazatossagot, mert a szamlanyitasnak itt tenyleg az a feltetele hogy "utility" szamlat tudjal a neveden felmutatni minimum 3 honapra visszamenoleg. Ez meg velunk is igy volt annak idejen, es az osszes tobbi ismerosunkkel, unios es nem uniosokkal egyarant. Egyik volt sved kollegam honapokon at nem fert hozza a fizetesehez (amit Svedo.-ba iranyitottak at a szuleinek), mert itt alberletben lakott tobbedmagaval (tehat nem volt neven szamla), ebbol kifolyolag nem is tudott bankszamlat nyitni. A cegunktol (egy hirneves multi) es a foberlojetol jovo igazolas sem segitett. Na persze nem volt ez mindig igy, 1993-ban, 18 evesen, magyar allampolgarkent meg csak besetaltam az elso Halifaxba, ahol tart karokkal vartak. 5 evvel kesobb, a Barclays-ban pedig mar az sem szamitott hogy mas angol banknal mar van szamlam...
A nemet kollegatok esete eleg kiveteles.

Vera, meg a multkori kerdesedre irom, hogy mi a 2-es es 3-as zona hataran lakunk (tomegkozlekedesileg a 2-esben). Mi magunk nem berlunk, de vannak ismeroseink akik igen. Probalkoztatok mar erre Greenwich fele? Innen 20 perc a Charing X, ahonnan meg 5 perc alatt atsetalsz a Piccadilly-re.

Remelem, idojarasilag, ez a het nem lesz olyan kiabrandito mint a hetvege nagy resze volt. Udv mindenkinek, b
murcimari
 
 


Ja es meg valami, azoknak akik meg nem ismerik, itt van egy 1p-s szam Mao.-ra, vezetekes telefonrol vezetekesre:
0844 861 0001.
murcimari
 
 


meg egy dolog (ma ugy latszik tele vagyok haszontalan(?) informaciokkal)....ingyenes utcai standokon talalhato hetente megjeleno ujsag, Angliaban elo kelet es kozep-europaiaknak a Fusion magazine, ami tele van kozhasznu infoval, idokozonkent leforditva magyar nyelvre is. En is most ismerkedtem meg vele, es ugy latom hogy a frissen ideerkezoknek sok mindenben segithet. Itt van az online verzioja:
http://www.fusionmagazine.co.uk/
murcimari
 
 


Berni,

OFF
Ritkán jövök, ezt láthatod. Most is rosszalkodom, még holnap el kell küldenem valamit az egyetemre, mielőtt megyünk HAZAAAA.Kép Ha hiányzom, küldj egy mélt, igérem, válaszolok. katica75uk @ aol. co. uk (szóközök nélkül). Vagy a yahoo-sra, ha még megvan.
ON

Szóval végre megyünk Mo-ra, két hétre. Első héten a Back Pack szállóban leszünk, mert Bp-en nincs rokon. Biztos jó lesz, bár nem hiszem, hogy Lili ott sokat fog magyarul beszélniKép
Lili egyébként két hete ovodás, heti háromszor megy a tanév végéig, szeptembertől meg majd rendesen. Én meg bénázom az egyetemmel, már majdnem bedobtam a törülközőt. Azért még néhány hónapot megcsinálok, aztán vagy vizsga, vagy akkor törőlközőKép Más újság nincsen.
Antonia gyönyörű!!!

Szilvi,
Nagyon szép a pici, gratulálok! (Nem a szépségéhez, hanem hozzáKép)

Ágnes,
Nem sokat olvastam a gondjaidról, csak az utóbbi néhány hsz-t. Én kilenc éve nyitottam bankszámlát, három bankba mentem be, és a harmadiknál volt a legkevesebb papírmunka, ott nyitottam számlát. És igen, nekem is német útlevelem van, és alig kérdeztek valamit (pl. csak egy hónapja éltem az eu-ban, nem voltak számlák az én nevemen, stb). Mindenesetre sok sikert mindenhez!

Kati
(Aki most megint el fog tűnni két hétre, de nagyon jó helyre Kép)
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Nagggyon nem volt időm írni, ezer bocs.

Szilvi! Milyen két szép gyermeked van! Nagyon gratula mindkettőhöz!
Ahogy olvastam, egész könnyű szülésnek hangzott. Nagyon drukkolok magamnak, hogy szintén így legyen. Végülis igazad van, hogy rögtön hazamentél szülés után. Ahogy leírtad, talán ez a jobb megoldás. Egyébként mi van, ha besárgul a gyerek? Otthon annyi anyukától hallani... Mit csinálnak itt ilyenkor?
Tök fura, nálunk minden lány farral született - vagyis én is, édesanyám is, az ő anyja is, stb. és senki nem császárral. Mondtam is a védőnőnek, hogy ez várható. Azt mondta, ha mindenkinek könnyű szülése/születése volt (en állítólag 4 óra alatt megvoltam), akkor nyugodtan szülhetem császár nélkül! Nagyon megörültem ennek a hírnek, mert nem szeretnék műtétet - bár félek a fájdalomtól is..., de inkább a természetes út!

Berni! Nagyon édes Antonia! Ha fiunk lenne, mi is elkérnénk a telefonszámát Kép
Az albérlettel kapcsolatban: mi is gondolkodtunk lakásvásárláson, de mivel most majd nem fogok keresni semmit, illetve a férjem sem keres olyan kiugróan, ezért nagyon nagy kamatra kapnánk csak valószínűleg. Ja, és össz-vissz szűk másfél éve élünk Angliában, megtakarított pénzünk ezért szinte nincs is. Elég borús kilátások. Otthon van egy lakásunk, de azt nincs értelme eladni, mert az ára szinte semmire nem lenne itt elég. Meg otthon is kölcsönnel vettük, és most az albérlő fizeti a hitelt Kép Ahogy itt mi fizetjük Kép És a harmadik szempont az, hogy lehet, hogy nem is maradunk 10-15-20 évet. Ezért sem érdemes belefogni.

Nem is tudom, mit írjak! Annyi infót írtatok! Majd megpróbálok kicsit rendszeresebben jönni.

Veronika, gondolom Te már házasodsz Kép Nagyon izgi lehet!

Ma megyek védőnőhöz ismét, meg a kórházba is, a medical history-mról fognak kifaggatni. Túl sok esélyt nem adok nekik, mert az angolom nem igazán tökéletes Kép A férjem is jön, remélem segít rajtam ez.

Katica! Jó nyaralást otthon! Legyen jó időtök! És csak óvatosan azzal a törőlközővel! Emlékezz a Galaxis Utikalauzra: a törőlköződ mindig legyen nálad Kép

Ági! Gratula a házhoz - de csak így szép csöndben... Írj fejleményeket, hadd ünnepeljünk Veled innen a távolból, hogy megvan a sze..., vagyis talán majd egyszer ha... ki tudja? Kép

Na, indulok a védőnőhöz (aki végre nem hadar, és jól artikulál Kép
Kellemes napot midenkinek!
Krisz.

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok,
Kati, de orulok hogy jottel, meg ha csak egy ropke vizitre is. Jo hallani feloletek. Lili mar ovis nagylany, el se hiszem. Neked igy biztos tobb idod jut a dolgaidra. Azert remelem a torolokozo-bedobasra nem kerul sor, de biztos szazezerszer atgondoltad te ezt mar. En meg pont manapsag kezdtem el intezni hogy akkor szeptembertol vallalnek par orat tanitani, meg valszeg akkor mar a sulival is tovabbmennek...sokat gondoltam rad ezzel kapcs, hogy milyen batran es ugyesen megoldottad a tanulast gyerek mellett, ugyhogy most egy kicsit visszarettentem. De azt az egy hatralevo evet mar csak kihuzom valahogy. Nalam az igazi gond az, hogy a suli feltetele az hogy tanitsak is kozben. Ha nem kellene dolgozni, akkor nem paraznek rajta ennyit. Persze, ha nem lenne Tini, akkor meg nem paraznek egyaltalan....de azert vissza nem kivanom a gyerek-nelkuli eletetKép.

Jo nyaralast nektek Mao.-on. Privit is irok hamarosan. Meg mar nagyon-nagyon kivancsi vagyok Liliomra is!

Kriszti,
Hogy sikerult a szulesznovel a talalka?
Remelem nem kerul sor csaszarra, de hat azt kozelebb az idoponthoz ugyis megnezik majd hogy milyen fekvesu a baba. Termeszetesen faj a vajudas - de leginkabb az ugynevezett "transition period" a legkemenyebb - a jo hir viszont az, hogy elvileg az a legrovidebb stadiuma a szulesnek, kozvetlenul a kitolasi szakasz beindulasa elott. Remelem nem leszel olyan szerencses (?!) mint en, akinek nem jutott ki egyaltalan az erzestelenitesbol Kép (bar ki tudja, lehet hogy direkt ugy is akarod majd), de legalabb az en peldam is azt bizonyitja hogy kibirhato...
Amint latom Szilvi sem kapott erzestelenitest, ugyhogy o is tudna meselni egyet s mast. Az biztos, hogy ha termeszetes uton szulsz akkor a leggyorsabb a felepules. En kb egy hettel a szules utan ereztem azt hogy elmult minden fizikalis jele/erzese annak hogy egy hettel korabban szultem. Kiveve persze az alakomat, amit azota se sikerult tokeletsen visszaszerezni Kép, de ezt a szoptatasnak tudom be. Emlekszem egyik reggel leultem a WC-re es racsodalkoztam hogy jeeee, tobbe nem erzekenyek ott alul a csontjaim, es minden olyan mint azelott volt. Elnezest a peldaert, de nekem tenyleg igy kezdodott/vegzodott minden.

Nem engem kerdeztel, de leirom amit tudok a sargasagrol. Hogy mi a teendo az attol fugg hogy milyen mertekben sargul be a baba. Egy egeszseges sargasaggal nem kell korhazba menni, de a tul korai, vagy tulzott, elhuzodo sargasagot kezelik itt is a gyerekosztalyon ahol bent van a mama is a babaval.

De meselj a babarol. Sokat mozog? Hogyan? Mikor?
Megy-e mar az egyezkedes nevekben?

Joejt, b
murcimari
 
 


Sziasztok!

Berni! Ha minden igaz akkor otthon a srawberry neve tűzfolt, de a strawberry sokkal kellemesebb név. Majd felteszek a fiúkról egy friss képet ha túlesünk a költözésen hogy Antonia lássa mi a választékKép))) A panaszaimra viszatérve: igazából ha pár évvel korábban, férjemmel kettesben kezdjük itt az életet, simán tudtuk volna a humoros oldalát venni a dolognak. Az igazi gond a bankszámlával az volt hogy három hónapig mi se jutottunk pénzhez, itt külföldi számlára utalás szóba se jött, néha sikerült szegény férjem némi készpénzt kikunyeráljon, egyébként adták a gyönyörű csekkeket....hát, két gyerekkel ez nem túl vicces, úgy, hogy minden tartalék pénzünket arra szántuk hogy kiköltözzünk ide. Persze, a mi döntsünk volt, senki nem kényszeritett, csak hát kimerültünk a folyamatos izgalmak közepette. Na de új hely, új ház, remélem innentől csupa potitiv hozzászólásom lesz!

Kriszti! Szerinem szuper hogy nem akarnak mindenáron császározni azért mert faros a baba! Ami a fájdalmat illeti, én mind a két fiamat fájdalomcsillapitás nélkül szültem, persze fáj, nagyon fáj, de van célja, értelme a dolognak. Volt egy foghúzásom elrontott érzéstelenitéssel, na azóta rettegek a fogorvostól, ellenben szülni minden félelem nélkül készültem másodszor, és fogok harmadszor is, remélem. A sárgaság alapvetően természetes jelenség ha bizonyos határt nem lép át, persze az első gyerekkel jobban aggódtam, de ha hamar hazamész, akkor is van védőnő, aki szól időben ha szerinte gond van, vagis nem tudom hogy itt látogat-e szülés után a védőnő?

Kati! Köszönöm a biztatást, kellemes időtöltést otthon!

Most én is eltűnök egy ideig, a párom hétfőn már az új helyen dolgozik, és viszi a laptopot.....legközelebb már Hardingstone, Northampton-ból jelentkezem, remélhetőleg azzal a hirrel hogy életem párja valóban szuper házat talált! Mindenkinek kellemes hétvégét-jövő hetet addig is!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Agnes teljesen egyetertek amit Krisztinek irtal, mintha csak en mondtam volna . A fogorvostol en is felek a fajdalmas foghuzas miatt de a szulestol nem.
Amugy a te beleegyezeset nelkul semmit nem csinalnak , mindenrol megkerdeznek meg arrol is ,hogy vehetnek e vert a picitol.
Szerintem egyenlore ne aggodj hanem elvezd,hogy kismama vagy !
Jazmin lanykam besargult es 8napig voltunk bent de errol korabban irtam es ez mind otthon tortent.Tulajdonkeppen csak feny kell olyankor es sok tejcike. Ne aggodj az en lanyom nagyon nehezen gyogyult ki belolle de most itt ul az agyon es nezi a kedvenc mesejet..Ja es az otthon volt. Bene is besargult de eszre sem vettuk.......Vagyis szepen elmult es most csicsikal a szobajaban mert nagyon betejezettKép

Egyuttal el is mondtam ,hogy jol vagyunk csak neha olyan nehez ,
neha egy kicsit kiborulok de igyekszem tovabbra is Jazminkat nem mellozni.
Neha furdal a lelkiismeret ,hogy kevesebbet vagyok vele de azt hiszem csak en latom igy mert egy vidam kislany es oleli ,puszilja a kistesot.

Ebben a pillanatban fel is sirt a kis Bene, mindenkinek szep napot !
sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés, aztán majd du. írok, mert most mennem kell.

Ott felétek az "igazi Angliában" is azt mondják a H betűre, hogy héjcs? Mert én ÉJCS -nek tanultam és most veszekszünk a lányommal hogy hogyan kell mondani, de itt úgy tanulják a suliban hogy HÉjcs.

Na, ez egy nagyon fontos kérdés! Kép

Köszi a segítséget, majd jövök és írok ígérem.
Pusz.
Andi

Ui.
Meg még van egy csomo ilyen apró nyelvi gondom. Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a válaszokat!
Én nagyon készülök a legnagyobb fájdalomra is, és nem szeretnék érzéstelenítést, egészen addig, amíg télleg kibírhatatlan nem lesz. Valahogy ezt a fájdalmat várom is egy kicsit Kép Merthogy mindenki annyi szépet mesélt.

Szóval a sárgaság miatt nem kell aggódni. A védőnő egyébként magyarázott valamit, hogy ő lesz a szülésig, utána meg a Health Visitor. Nálatok hogy van/volt, lányok? Nekem az is elég, ha HV kijön, csak valaki figyeljen ránk Kép

A férjem egyébként egész beparázott attól a gondolattól, hogy én egyből a szülés után haza szeretnék menni a kórházból. Nem tudom, hogy első gyerek után elengednek-e egyből, de ha nem kell bent maradni, akkor inkább otthon leszek a babával és a férjemmel, aki tuti körbeugrál majd Kép (mármint ez utóbbi). Első gyerek után is egyből elengednek, ha nincs semmi gond?

Szilvi! Szerintem Jázmin talán észre sem veszi, hogy a kistesóval többet foglalkozol. Bár már nem emlékszem, hogy mit írtál, hány éves a lányka, de én kettő voltam, amikor öcsém megszületett, imádtam, puszilgattam, és nem vettem észre, hogy vele többet foglalkoznak (persze az imádat elmúlik, amikor kezdődnek a tesók közötti csatározások Kép ).

Ági! Kéz és lábtörést az új otthonhoz! Írd majd meg, hogy milyen, meg hogy sikerült a költözés, berendezkedés.

Andi! Szerintem héjcs Kép De az én angolom elég gyökér.

Ja, még azt akartam megírni, hogy egyik este nemcsak éreztük a férjemmel, hanem láttuk is, hogy kislányunk rugdos! Úgy hullámzott a hasam, mint az élien-sorozatokban Kép Tök vicces volt!

A szülésznő egyébként semmi különöset nem kérdezett vagy csinált. Megmérte a vérnyomásom - amit a védőnő is szokott, meghallgatta a baba szívhangját - amit a védőnő is szokott, és beleírta a könyvembe, hogy látott. És megnyugtatott, hogy minden rendben van a babával. Hogy ezt honnan szűrte le? Tán a vérnyomásomból... Nagyon szakértő volt Kép Arra volt jó, hogy addig sem kellett dolgoznom menni Kép

Mindenkinek kellemes hétfői napot (ha lehet ilyet mondani)!
Süss fel nap!
Üdv,
Krisz.

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok,
Remelem mindenkinek jo hetvegeje volt! Mi elmentunk a Halasz Judit koncertre baratainkkal. En nagyon jot nosztalgiaztam, a ferjem is rettento jol mulatott, annak ellenere hogy eletebe se halott HJ-rol, a lanyunk meg felidotol vegigdurmolta a koncertetKép, addig meg ugri-bugri/tanci-tanci/tapsi-tapsi volt daddy oleben. Egyebkent a vegen nem kellett fizetni az 1 even aluliaknak, ami kellemese meglepi volt. HJ tovabbra is nagyon fiatalos, kozvetlen es tele van energiaval. Hofeher bluzban es nadragban volt, mire a ferjem kijelentette hogy neki ugy nez ki mint egy nagyon aranyos doktorneniKép. Hat ennyit a doktorneni koncertjerol.

Agnes,
Varjuk a kepeket a fiukrol Kép! Tenyleg hogy mennek a dolgok manapsag otthon? Mivel foglalod el a sracokat hetkozben? Bendeguz - ovi? Balint - toddler?
V a n - e h i r a h a z r o l ? - ez volt reszemrol a halk-irasKépKép.
Idokozben valakitol hallottam hogy a strawberry-t Mao.-n is eper vagy malna anyajegynek hivjak. Ha jol tudom a tuzfolt az altalaban nagyobb es nem dudorodik ki a bor felszinebol, ez viszont igen.
Nagyon osztom amit irtal a fogorvos/szules hasonlatrol. Es ugy latom jo sokan vagyunk itt akik megtapasztaltuk az erzestelenites-mentes szulest. Hatha ez is erot ad Krisztinek!

Kriszti,
Nekem peldaul, a ferjem mellett, a labda volt a masik legkedvesebb szulopartnerem Kép. En, ha eppen nem jarkaltam le-fel a folyoson, akkor azon tudtam a legjobban megmaradni. Azt tenyleg tudom ajanlani nagyon!

Szilvi,
Orulok hogy ilyen jol mennek otthon a dolgok. Nekem nem ugy tunik hogy lelkiismeretfurdalasodnak kellene lenned Jazmin miatt, hiszen olyan szepen atallt az uj felallasra. En ismerek olyan csaladokat ahol tenyleg nagyon megszenvedte az idosebbik a kicsi erkezeset, es akarmennyire is probaltak a nagyobbikat bevonni a kicsi koruli dolgokba, az keptelenseg volt Kép. Gondolom Jazmin tobb idot tolt most az apukajaval, ami a kettejuk kapcsolatanak is jot tesz. Hogy neked hianyzik a leanyzo az biztos, hiszen eddig csak o volt a mindenetek. Ebbol is latszik hogy nem csak a gyerekeknel, hanem a szuloknel (fokent az edesanyanal) is van egy erzelmi atallasi periodus az ujabb joveveny erkezeset kovetoen.

Andi,
Hat nem hiszel a lanyodnak, asszonyKépKép?!
Amugy meg mind a ketto helyes. Mao.-on en is "ejcs" (ezt ugye ekezettel kell elkepzelni) tanultam, es itt kezdtem el "hejcs"-elni. Ma pedig mar en is igy tanitom. De tenyleg mindketfelekeppen hasznalatos.

udv mindenkinek,
berni
murcimari
 
 


Kriszti, most latom hogy megeloztel az irasban, vagyis inkabb en maradtam le rolad. Engem, ahogy irtam regebben is, hazaengedtek volna mar aznap elso babaval. Ez tenyleg attol fog szerintem fuggni, hogy a nap melyik szakaban szulsz meg, es milyen szulesed lesz.
Eljen a hullamzo haskoKépKép!!
murcimari
 
 


Ja, meg talan annyit, hogy ha kihuzod a legkibirhatatlanabb fajdalomig (hajraKép), akkor mar lehet hogy le kell mondanod az erzestelenitesrol egy az egyben. Velem is ez tortent. Birtam, a mar korabban emlitett transition period-ig, amikor mar 3-as/4-es hullamokban jottek a fajasok, akkor orditottam epiduralisert, es vilagositottak fel, hogy itt mar olyan bizony nem lesz, mert rogton utana tolofajasaim voltak.
Erzestelenitest is megvan hogy a szules melyik szakaszaiban es mekkora tagulasnal adnak meg es mar - ha erted hogy mire gondolok.
Ezt csak azert irtam le, hogy nehogy ugy jarjal mint en. Bar igy utolag nezve, en nagyon jol jartamKép.
murcimari
 
 


Na jo darabos vagyok ma. De igy utolag latom csak meg a kerdeseket.
Elvileg a szuleszno jon hazhoz 10 napig szules utan (a hetvegeket is beleertve), o vezet egy kis konyvecsket rolad. Majd atvesz a HV, akinek igazandibol csak egyszer kotelezo kijonnie hazhoz, de altalaban jonnek par alkalommal. Tole kapjatok majd a baba kis piros konyvet - a "my personal child health record"-ot. Ha minden jol megy, kesobb te jarsz be a babaval a baby clinic-re, ami altalaban az orvosi rendeloben van hetente/kethetente egyszer/ketszer, kinel hogy.
Nalam peldaul ugy is volt ahogy papiron leirva is meg volt szabva, de sajnos ez is valtozo.
murcimari
 
 


Na, de at is adom a terepet masoknak, biztos szivesen olvasol mastol is tapasztalatokat, nem csak tolemKép. Megyek mert felebredt Antonia es kezdodhet a mokaKépKép!!!
murcimari
 
 


Hali!

Nahát, nagyon jó lett a Babanet!!! :lol:
Tegnap írtam egy regényt, persze nem ment el, most meg már rohanok dolgozni!
Remélem jól vagytok!
Berni!
Köszi az 1p-s telcsiszámot! Mindjárt ki is próbálom! :)
Hali!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Picit eltuntem innen, de azert neha bekukkantottam hozzatok es gyorsan visszaolvasgattam hogy kivel mi tortent :P
Ja es a fotokat is nezegettem, gyonyoruek a babak :shock:

Sziszantyu, nagyon szep kisfiad van es a Bendeguz nev is nagyon jo :) Hogy fogjatok becezni?
Latom a noverke buszken feszit vele :lol:
Csak lestem amikor olvastam hogy milyen siman ment a szules es hogy milyen gyorsan hazamentel. Sok-sok gratula neked es a kissracnak is :D

Agnes,
Van egy egyszeru modja a bankszamla nyitasnak es csak £30 kerul.
Keresd fel a 1st Contact nevu ceget (www.1stcontact.co.uk) es egy Proof of Address kell nekik (amiben a landlor leirja hogy nalla laksz) meg egy barmilyen utility bill arra a cimre. A bill lehet a landlord neven is, nem kell hogy a te neveden legyen.
A 1stContact elintezi kb 1 heten belul hogy bankszamlat nyissanak neked.
Remelem tudtam segiteni.

En ugyanezen a weblapon szoktam megnezni hogy nem adoztam-e tul az evet es ha igen akkor mennyi ado jar vissza. Nagyon jo kis oldal, sok mindent el tudnak intezni :lol:


Nallunk minden a regi. Remeljuk a tavasz meghozza a gyumolcset :wink:
icus
 
 


Andi,
Jo a kep :)
Mukodott az 1p-s telefonszam?

Tovabbi jo hetveget mindenkinek!
icus
 
 


Sziaztok!

Igen, működött! :) Nagyon jól hallottam. Eddig s Tele discount nevűt használtam, 3p egy perc. Az az érdekes, hogy ezen is ugyanaz a géphang (nő) mondja a dolgokat, mint a másikon! :)

Még a vonal minősége is kifogástalan volt, mert a Tele disc. néha recseg.

Icus, ne tünj el léccccciiiii! :)

Most léptem!
(kivételesen süt a nap, megyek teregetni!)

Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziaztok!

Igen, működött! :) Nagyon jól hallottam. Eddig s Tele discount nevűt használtam, 3p egy perc. Az az érdekes, hogy ezen is ugyanaz a géphang (nő) mondja a dolgokat, mint a másikon! :)

Még a vonal minősége is kifogástalan volt, mert a Tele disc. néha recseg.

Icus, ne tünj el léccccciiiii! :)

Most léptem!
(kivételesen süt a nap, megyek teregetni!)

Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
Nahat, mi a mano?! - nem jovok egy hetig es mar ra se lehet ismerni a babanetre :shock: . Aranyosak ezek az emotikonok, de mi ertelmuk van az utolso sorban levoknek :? ?

Icus,
En is kivanom hogy a tavasz, vagy mar lassan a nyar, bar olyan erzesem van mintha osz lenne :( , hozza meg a gyumolcset nalatok :wink: ! Es tenyleg gyere surubben.

Andi,
neha lehet hogy kicsit recsegni fog ez a vonal is, de akkor kesobb lehet ujra probalkozni. Volt egy masik 1 penny-sem is, de elfelejtettem. En felvaltva hivtam oket, ha az egyik recsegett, akkor hivtam a masikat.
De a megjobb hir, hogy azota van egy megolcsobb szamom - egy fel penny-s :D !! Ime: 0844 200 4040. Hasznaljatok egeszseggel, amig mukodik.

Udv mindenkinek. b
murcimari
 
 


Sziasztok!!

Fuu ez de jo igy :D . Tok jo !

Jo olvasni ,hogy mindenki rendben van! Szeretek itt tolteni idot mert vidam az oldal es egy kicsit olyan mint ha ismernenk egymast :wink:

Kepzeljetek , furdetes kozben, eszrevettem hogy a kis Benenknek lagyekserve van! Egy kicsit megijedtem, de visszanyomtuk neki amikor mar megnyugodott es tele ette magat, nem sirt .
Penteken jon a health visitor majd mundjuk neki .

Most viszont megyek aludni mert ki tudja menyit alhatok :?: :shock:

Icus: Jazminka a lanyunk mar gondoskodott a becenevrol.. mivel a bendeguz neki tul hosszu igy o azt mondja hogy: Bene (ekezet nelkul) . Szoval ez lett ...Bene

mindenkinek szep napot az az ejszakat!
sziszantyu
 
 


Sziasztok

igyekszem nem eltunni, habar ismet nem leszek egy nehany napig. Szombaton hazautazunk :P
5 napig leszunk otthon :!: Remelem olyan jo ido lesz otthon mint tegnap volt, 30 fok es napsutes :D

Sziszantyu,
Becenev mar kialakult :) Gondolom imadja Jazmin a kistesot :D
Minden percet mellette tolti, vagy csak neha megy megnezni hogy mit csinal a Bene?

Egyre olcsobban lehet telefonalni, ez tok jo :)
Kiprobalom a munkahelyemen a fel p-st, hatha beveszi a rendszer :shock:
Egyebkent nemtudom hogy ti szoktatok-e telefonalni az internetrol, mert van egy ugynevezett VoipStunt amivel ingyen lehet hivni vezetekes angol es magyar szamott is.
Regisztralni kell, utana mar lehet telefonalni, sajnos csak geprol mukodik :cry:

Kell valakinek valami Magyarorszagrol????
Szivesen hozok barmit :)
icus
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm írni.
Bár nem a munkába vagyok olyan "busy" inkább azért mert most kaptam egy meghívót az IWIW-re és olyan jól szórakozom! MEgtaláltam egy csomó elveszett régi osztálytársamat.
Aki kér meghívót szóljon, mert tudok küldeni, bár nem tudom mi alapján kapom, mert ma nincs, de egyszer csak lesz... .:)
Van aki tag?

Icus!
Köszi, most megy az én párom is egy hét múlva és majd hoz ami kell. Rendes tőled azért.

Képzeljétek, befejeztem az éjszakai munkát! (asszem)
Elmentem tartalékosnak (bank) így kevesebbet keresek per óra, de akkor dolgozok amikor nekem jó. Ez megéri.
Most lesz egy kemény hónapom, amíg a felmondási idő le nem jár, mert nappalra tettek, és heti 40 óra. De remélem összehozom.

Puszóka nektek!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
Surubben kell jonnom mert mar megint racsodalkoztam a babanetre, aztan rogton ra is jottem hogy mar a mult heten is ilyen volt :lol: .

Icus, ti azota Mo.-on vagytok. Remelem tenyleg szep idotok van! A voipstunt-ot en is hasznalom, de nekem meg sokszor visszakerul a telefon a kezembe. Hiaba no, nehez a regi szokasokat elhagyni :) .

Szilvi, mit mondott a HV lagyekservvel kapcs? Na es hogy megy a szopi?

Andi, jol hangzik hogy nem lesz ejszakai muszak. A 40 oras heti nappalok meg szerencsere csak egy honapig mennek. Utana meg johet az uj munka, uj elet, uj kilatasok :D - izgi lesz. Gyerkocokkel mizujs?

Nalunk semmi uj. Jobbanmondva, kicsit beragtam az NHS varakozolistara (ujfent). Tininek mar a 3 honapos ellenorzesen eszrevettek hogy a jobb szeme elorenezeskor egy kicsit befele huz, mire a doki azt mondta hogy sok ilyen van es 8 honapos korara valszeg elmulik, de ha nem, meg akkor sem lesz keso valamit csinalni. Par honappal ezelott ujbol visszavittem a dokihoz azzal hogy ez nem igazan mulik, sot ha valami, akkor talan meg jobban latszik, es kertem beutalot a szemeszhez. Eloszor nem akartak adni, azzal a kijelentessel hogy 8 honapos kora elott (ugyanis akkor van a kovetkezo ellenorzes) ugyse fognak vele foglalkozni a szemeszeten. Engem viszont nem olyan konnyu lerazni, igy a vegen lett beutalo. Hetekkel kesobb meg is erkezett az idopont......oktober 30-ra :o :o !?! Felhivom oket hogy ne szorakozzanak mar, hiszen akkorra mar tobb mint egy eves lesz. De persze tenni semmit nem lehet. Mire gondoltunk egyet es ferjur ratetette Antoniat a munkalye altal nyujtott privat egeszsegugyi szolgaltatasra. Gyorsan csinaltattam is egy idopontot ami csutortokon lesz egy helyi privat korhazban. Ja es mondanom sem kell hogy detto ugyanazzal a dokival aki okt 30-an az NHS korhazban fogadta volna...
Hat ennyi, most ujbol jol kiduhongtem magam.
Azert nektek kellemes hetet! berni
murcimari
 
 


Jut eszembe, Andi en vagyok iwiw-en igaz nem olyan regota es nagyon oda sincs idom menni, de majd a napokban megkereslek, pusssz :wink: .
murcimari
 
 


Sziasztok!
Na most ut meg a guta! Irtam egy szep hosszu levelet amit el is kuldtem es nincs itt!Nem ertem!
Kezdem elorol,csak most rovidebben!Mint feleseg terek vissza kozetek! Gyorsan vegig olvastam a leveleket,latom mindenki nagyon jol van,kisebb nagyobb gondokat leszamitva!
A legutolso levelem iraskor jo meleg volt,na ezt most nem tudnam elmondani! Hogy birjatok ezt a hideget? Szerencsere meg otthon voltunk jo idonk volt,csak az eskuvo napjan esett az eso! :? No comment!
Ezt el kell meselnem:Voltam nogyogyinal otthon,masnap elkuldott ultrahangra a korhazba(rutinellenorzes)A dokim volt ugyeletben aznap meg is beszeltuk,hogy 12-kor ott leszek (1-ig volt rendeles)
Ott is voltam csak o nem,kozoltek,hogy mutoben van par pers es jon,felora mulva mondtak negyedora es itt van Vartam!!!! majd 2 ora mulva kozoltek,hogy meg mindig a mutoben van es nem tudjak mikor jon :x !!!Na akkor hazamentem,annyira felhuztam magam mar idom sem volt masnap jottunk vissza...... Kerdem en ha o van ugyeletben akkor miert megy el maszekolni,vagy ha el is megy, akkor miert nem kuldenek egy masik orvost,egy csomo kismama vart ra! Borzaszto!!!! Erositsetek meg hogy itt nem igy nem igy mukodnek a dolgok!!!Remelem nem kell ilyenekre szamitanom ha mar en is pocakos leszek!!! Ti mlyen vitaminokat szedtetek terhesseg elott? Most kaptam folsavat meg e vitamint a peteeres beallitasara! Amugy bocsika hogy igy kikeltem magambol!!!!
Andi: kitartas a munkahoz,te nagyon eros vagy birni fogodaki ejjel dolgozott nappal meg gyerekezett......!
Kriszti: Hogy van a pocaklakod?Mocorog sokat? Milyen vizsgalatok varnak rad mostanaban?
A hazunkba koltozott egy szerb-magyar csajszi,szeptemberre varjak a babajukat! A ferje mar regebb ota itt van,de o csak most jott!Sajnos mar dolgozni nem tud(fodrasz)igy nem tudom hogy kap penzt,sajnalom szegenyt,vagy kap e egyaltalan???
Szilvi: Hogy van a gyerkoceid? A kis Bene? Jo ez a becenev jol kitalalta Jazmin!Gondolom egyre buszkebb a kisocsire? Tudsz meg szoptatni? Kaptam egy nagyon jo szoptatos konyvet a noveremtol,lesz mit olvasgatnom!
Most bucsuzom mindenkinek szep napotjok legyetek
Puszi Vera
ui.; szeretem volna feltenni kepet,de nem sikerul! Segitenetek?
veronica
 
 


Sziasztok!

Vera!
Üdv. Férjes Asszony! :) Gratula szívből nektek! :)


Berni!
Remélem minden oké lesz Tini szemével. Én nagyon féltem a kancsalságtól, mert én is az voltam és emlékszem mennyi kínzáson mentem át, amikor takargatták a szememet ragtapasszal. (5-14 éves koromig!) Ma már előbb megoperálják a gyerekeket, ami jó dolog. Remélem azért Tini kinövi, mert ilyen is van. Amúgy otthon Budán van egy dokinő, akinek már az apjához is jártam és náluk családilag mindenki kancsalság specialista. (apja meg 2 lánya)
Bár elég drága egy vizsgálat, és ott is legalább 1-2 hónappal előbb be kell jelentkezni, de szerintem érdemes hozzá vinni a gyerekeket. A gond az nála, hogy évente visszarendel és ha nem tudod mindig visszavinni a távolság miatt, akkor nagyon lecsesz :( és nem érdekli, hogy milyen messziről jársz hozzá. Mi is így jártunk amikor Amerikában voltunk. Most megint nem voltunk nála több mint egy éve, már nem is tudom vissza merek-e menni hozzá.
De nagyon érti a dolgát.

Rólam annyit, hogy már nappalos vagyok, nem nagyon élvezem eszt sem. :( Mi van velem? :(
Erről most nem is akarok többet írni, de legszívesebben hazamennék és elfelejteném Angliát.....
Az anyukám is hiányzik.

Na, puszóka nektek!

Ja, képet feltenni:
Nagyon nagyon picire le kell kicsinyíteni, az a lényeg.
Akkor biztos sikerülni fog.

Üdv.
Andi
andi68
 
 


andi68 írta:Sziasztok!

Vera!
Üdv. Férjes Asszony! :) Gratula szívből nektek! :)


Berni!
Remélem minden oké lesz Tini szemével. Én nagyon féltem a kancsalságtól, mert én is az voltam és emlékszem mennyi kínzáson mentem át, amikor takargatták a szememet ragtapasszal. (5-14 éves koromig!) Ma már előbb megoperálják a gyerekeket, ami jó dolog. Remélem azért Tini kinövi, mert ilyen is van. Amúgy otthon Budán van egy dokinő, akinek már az apjához is jártam és náluk családilag mindenki kancsalság specialista. (apja meg 2 lánya)
Bár elég drága egy vizsgálat, és ott is legalább 1-2 hónappal előbb be kell jelentkezni, de szerintem érdemes hozzá vinni a gyerekeket. A gond az nála, hogy évente visszarendel és ha nem tudod mindig visszavinni a távolság miatt, akkor nagyon lecsesz :( és nem érdekli, hogy milyen messziről jársz hozzá. Mi is így jártunk amikor Amerikában voltunk. Most megint nem voltunk nála több mint egy éve, már nem is tudom vissza merek-e menni hozzá.
De nagyon érti a dolgát.

Rólam annyit, hogy már nappalos vagyok, nem nagyon élvezem ezt sem. :( Mi van velem? :(
Erről most nem is akarok többet írni, de legszívesebben hazamennék és elfelejteném Angliát.....
Az anyukám is hiányzik.
Ráadásul a férjemmel is csak vitázunk, vitázunk, és vitázunk. :(

Na, puszóka nektek!

Ja, képet feltenni:
Nagyon nagyon picire le kell kicsinyíteni, az a lényeg.
Akkor biztos sikerülni fog.

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Bocsi, kétszer ment, mert a régi szerkesztés gomb helyett az IDÉZET-re kattintottam. :(
Csak egy hibát akartam kijavítani, mert közben rájöttem, hogy már magyarul sem tudok. :shock:
Meg beleírtam még egy mondatot.
Na, mindegy csak még azt szerettem volna mondani, hogy pont ez a szemorvos nő mondta nekem, hogy úgy kell megnézni hogy egy gyerek kancsal -e hogy egy képet kell nézni róla, amin szemből van fényképezve, és azt a fénylő pontocskát kell nézni a szemében, ami mindig ott van, és ha az a két pont egyformán helyezkedik el mindkét szemben, tehát mondjuk 3 óra írányában, akkor nem kancsal de ha nem akkor kancsal.
Hát én néztem Tini képét, és nem is tudom.......

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Mar vissza is jottunk Magyar honbol.
Mindig olyan gyorsan elrepul az ido mikor otthon vagyunk :(
Ja es raadasul Londoni ido volt.....esett es csak esett...

Vera!
Gratulalok!!!!!
Milyen a hazas elet :?: :D
Nallatok is babaprojekt lesz, vagy csak ugy elmentel a dokihoz?
Velem is elofordult egyszer ilyen otthon, a dokim a mutobe volt mert egy kismama csaszarmetszessel szult es tovabb tartott mint gondoltak :? Hat, van ilyen....
Ti mar vissza jottetek Angliaba?
Merre lesz a naszut?

Murcimari,
En is vagyok iwiw-en :)

Sziszantyu,
Mi van Bene servevel?
Nem irtal semmit rola :roll:

Andi,
Fel a fejjel!!!
Gyorsan megszokod a nappalos kollegakat es akkor majd vidaman fogsz bejarni :)
Csak ido kerdese, biztosan meg fog tetszeni es tuti vannak ott is aranyos emberek csak nem mutatjak ki az elso napokban :wink:
Sokkal jobb nappal dolgozni :P
icus
 
 


Szasztok,
Kedves Vera, nagyon boldog, hosszu es szep kozos eletet kivanok nektek a paroddal! Meselj a nagy naprol, gyorsan picinyitsd le a kepeket, es johetnek is szazaval :D !
Sajnalom ami a nogyogyinal tortent :( . Bosszanto, hiszen mennyivel konyebb lett volna ott Mo.-on elvegezni azt az UH-t.
Itt is elofordulnak kesesek, na de nem tobb orasak. Velem is elofordult mar hogy egy csaszi vagy valami mas komplikacio miatt kesett a rendelesben levo doki egy keveset. Na de olyan itt tuti nem lesz hogy maszekolas miatt kesnek.
A szomszedotok valszeg kapja mar az SMP-t (Statutory Maternity Pay) vagy MA-t (Maternity Allowance), vagy lehet hogy eppen van is valami kiegeszito segely ami jar neki. Sajnos biztosra nem tudom, mert nem dolgoztam meg ilyen stilusu munkakorben. De ilyenkor mindig eszembe jut, hogy vajon azok mit csinalnak akik mondjuk a rontgen osztalyon dolgoznak?! Tudja valaki kozuletek hogy ilyen munkakorokben milyen plusz juttatasok jarnak terhesseg eseten?

Icus, udv megit angolhonban! Kar az ido miatt, de itt meg legalabb megerkezett a jo ido mire visszajottetek. Megproballak teged is megkeresni az iwiw-en. Gondolom Icus neven, Londonban megtalallak?!

Andi, mar megint olyan pesszimistanak hangzol - nem jo ez igy :cry: ! Elhiszem hogy hianyzik nagyon anyukad :(! Mi meg a gond? Min vitaztok a paroddal? Meselj!
Koszi a tanacsot szem-ugyben! Kozben megjartuk a klinikat es ugy nez ki "optikai csalodasrol" van szo. Abbol kifolyolag hogy Tininek eleg lapos az orsovenye (mint altalaban a babak nagy szazalekanak), ami parosul meg azzal is hogy alig latszo szemhejai vannak, igy aztan csak ugy nez ki mintha belulrol kevesebb feherje latszana a szeme barnaja korul. Ezt a doki eleg jol demonstralta is a sajat szemein, hogy jobban hiheto legyen. A fenyvizsgalat kimutatta hogy egyszerre es egyiranyban mozgatja minden iranyba a szemeit, es mindig ugyanoda esett a feny is mindket szemeben. Ez megnyugtato volt! Ennek ellenere kertunk egy teljes szemtesztet - ha mar eddig eljutottunk akkor miert ne. Ez valszeg az elkovetkezendo ket het folyaman ejtodik majd meg. Majd jovok az eredmennyel. A rossz hir viszont az, hogy a biztosito megsem allja a szamlat, mert allitolag egy "pre-existing condition"-rol van szo :( . E miatt kicsit vitaba kellett szallnunk veluk, hiszen egy 8 honaposnal keves olyan problema van ami nem pre-existing-nek mondhato, nem?! Mindegy.

A het megrosszabb hire nalunk viszont az, hogy eltortem a labam :( :( ! Pontosabban a labfejemben egy eleg jelentektelen kis csontocskat, igy nincs is begipszelve, de faj igy is rendesen! Ja es persze a szopi miatt nem tudok se gyulladascsokkentot, se semmi normalis fajdalomcsillapitot szedni :(. Egyenlore arnika kremet, cold pack-et, es paracetamolt hasznalok. Van valakinek valami jo tippje valami mas termeszetes gyogymodra?
Az enyemtol kellemesebb hetveget kivanok minden kedves hozzaszolonak es olvasonak! Eszrevettem hogy valamilyen oknal fogva sokkal tobben olvassak a forumunkat mint ahany hozzaszolonk van :shock:
:wink:
Udv, berni
murcimari
 
 


Sziasztok!
Koszonom a jokivansagokat mindenkitol! Amig a kepeket feltudom tenni az idobe telik,mert fogalmam sincs,hogy hogyan kell lekicsinyiteni(lebutitani) oket! Majd megoldom!
Tudom hogy ilyen sokszor,elofordul az egeszsegugyben,foleg magyarhonban! Csak kiakaszto tud lenni!
Icius! Ige mar 25-en visszajottunk,mert a szabadsag sem vegleges sajnos:(! A naszut majd szeptemberben lesz,meg egyenlore nem tudjuk merre,de Ciprusra szivesen elmennek,majd meg kitalaljuk!
Majd csak ev vege fele szeretnenk konkretan foglalkozni a baba temaval,de addig szedem ezeket a vitaminokat a dokim javaslatara! Sajnos meg ezt az evet vegig kell dolgoznom(anyagi okok miatt),De en mar most rajta lennenk a probalkozasnak,de a jozan esz azt diktalja,hogy majd kesobb,ez a fel ev mar nem oszt nem szoroz semmin! Ami kesik az jon!!! :lol:
Most sajnos mennem kell dolgozni :x ,soka lesz meg este 11ora! :cry: !
Mindenkinek munka mentes hetveget kivanok!!!!
Vera
veronica
 
 


Sziasztok!

Hadd dicsekedjek eloszor :mrgreen:
Latjatok milyen szep vonalzom van?
- ajaj, remelem ott lesz, mert ha nem ciki :wink:

Murcimari,
Sajnalom ami veled tortent, jarni azert tudsz? Vagy amint megmozditod a labad hasit a fajdalom?
Hogyan tortent?
Viszont az nagyon jo hir hogy a Tini nem kancsal :P persze gondolom jobb lett volna mindezt ugy megtudni hogy ne keruljon penzbe :roll: Ra sem merek kerdezni hogy mennyi volt, tudom hogy itt nagyon elvannak szallva az arakkal.... :(
iwiw-en Gobl Ilona neven vagyok fent :wink:

Vera,
Biztos nagyon szep volt az eskuvo, majd ha sikerul lebutitani a fotokat legyszi dobj fel egyet-kettot.
Majd en is nyaggatom a parom hogy csinalja meg a mienket, hogy en is tudjak ide feltenni :)
Szeptemberbe mentek, akkor azon Mezes Honapok lesznek, nem mezes hetek :lol:
Milyen vitaminokat irt neked fel a doki?
Es mondott valami hasznos infot amit erdemes baba elott csinalni?
En elkezdtem szedni a Pregnacare-t, az van a dobozon hogy 3 honappal a fogamzas elott, terhesseg + szoptatas alatt kell szedni.
Optimista vagyok, elkezdem szedni. Mar lassan 2 honapja szedem, ugyhogy mostmar jonnie kell :wink:
Dolgozni az sajnos nekem is kellene, ugyancsak anyagi okok miatt, de azert nem bannam ha osszejonne :)

Kép
icus
 
 


Nem akartam hogy tul hosszu legyen, meg aztan a vonalzomat is akartam latni :)

Az anyagi gondokrol jut eszembe.........olyan van nallunk, hogy van egy telkunk nem messze Budapesttol es epitkezni szeretnenk. Penzunk az ugye nincs :(
Azt gondoltuk ki hogy majd kapunk lovet a banktol (miutan visszafizetjuk a jelenlegi hitelunket) Kepzeljetek el, a bank csak max 15milliot ad es azt is ugy, hogy amikor a haz 40%-ban kesz van (nalluk ez annyit jelent hogy teto alatt van) akkor adnak 6milliot. Utana adnak meg 6 milliot amikor 60% kesz van (bent vannak a nyilaszarok, meg a kozmuveknek a vezetekek) es meg 1 milliot amikor megkapjuk a lakhatasi engedelyt.
Teljesen ketsegbeestem amikor olvastam :cry:
Ez olyan szemetseg :(
Jovo ilyenkor akartunk haza menni..............lehet hogy meg egy evet ra kell huznunk :( Pedig nagyon kemenyen dolgozunk mindketten :!:
Na nem is panaszkodok tobbet! Lesz ez meg mashogy is :)

Andi,
Veled mi van?
Merre vagy?

Kép
icus
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: