Új privát üzeneted érkezett!

Orsi mégegyszer gratula Julcsi babához!KépUgye hogy milyen aranyos a Major doktornõ? Hozzá jártok, igaz?

Bánknak kétoldali arcüreggyulladása van!Kép A dokinõ teljesen megérzésbõl küldött el minket arcröntgenre ahol kiderült amit írtam. Nagy rohanás volt így a délelõtt!Kép Most két-három napot adunk közös megegyezéssel a homeopátiának, ha nem lesz áttörõ javulás (bár igazából semmi különösebb tünete nincs az irdatlan taknyosságon, meg az esti nagyon pici hõemelkedéseken kívül) akkor elkezdjük a Klacidot!

Megyek, mert délután építkeztem én is, és még csak most fogok eljutni a fürdõszobába!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Sikerült felraknom egy képet Julcsiról a profilomba. elég korai kép, még a kórházban készült róla (3-4 napos lehet).

Azóta belõlem is kiszedtem minden varratot, és Julcsinak is múlik a sárgasága, aminek nagyon örülünk. Már azon gondolkozom, hogy lassan megkockáztatok egy rövidke (10-15 perces ) sétát a ház körül, hiszen ma már 12 napos, és még nem levegõztünk. Ti mikor kezdtetek levegõzni a gyerekekkel? Én már alig várom, hogy pár hét múlva már nagyobb köröket is tudjunk sétálni Julcsival, akkor aztán átvágok az Ady Endrén, és uzsgyí a Wekerle, ott nagyon szeretünk sétálgatni, olyan szép hangulatos a fákkal, meg minden.

Norcsi, igen a Major drnõ volt nálunk, megnézte a leányzót és jó sok mindenfélét felírt receptre. Megnyugtat, hogy jó véleménnyel vagy drnõrõl, remélem ahogy mi is jobban megismerjük meg fogunk nyugodni, hogy Julcsi jó kezekben van.

Puszi: BéOrsi és Julcsi (ma 12 napos Kép )
béorsi
 
 


Sziasztok!

Orsi, nagyon aranyos Julcsi baba!
Késõ õsszel, mi kkb 1,5 hetesen kezdtük a levegõztetést, majd rövidesen a sétákat. Minden nap 1-1,5 óra, plusz akkor még nagyokat durmolt, így kint tudtam hagyni az ajtó elõtt is. Sokszor 3 órát is volt levegõn.
A szerdai wekerlei sétákat én is nagyon élvezem, egyszerûen nem tudok betelni azzal a városrésszel.

Norcsi, Bánknak jobbulást kívánok!

Sasha, mostanában ezek az 1 órás séták nem akarnak összejönni, pedig mindig elhatározom, hogy megyünk, meglátogatunk Titeket. Mondjuk pénteken jártunk arra (pont 13 órakor), de nem láttam egyikõtöket sem.
Olvastam a hozzátáplálás topicban, hogy milyen jól megy most már Gabónak az evés, gratulálok.

Nekünk mostanában nyûgös napjaink vannak. És azt hiszem eljutott Levi abba a korba, hogy muszáj látnia, ahhoz hogy jól érezze magát. Ezt egy csõ alakú lakásban elég nehéz megoldani. Most már kénytelen vagyok a konyha elõtt, az elõszobában lerakni a kõre egy polifoamra. Máshogy nem tudom elkészíteni az ebédünket.

Ajjaj, felébredt (pedig csak egy fél órája raktam le!). Még el akartam újságolni, hogy ha minden jól megy a héten meg lesz az utánfutó a bicajhoz, csüt utazunk a Bakonyba, ahol is élesben ki fogjuk próbálni. Drukkoljatok, hogy sikere legyen LEvinél!

Na szaladok.
Hali sziszi
levus
 
 

 
 

Sziasztok!

Orsi, nagyon édes a kis Julcsi! Szerintem nyugodtan sétáltathatod már, mi anno Annát már egy hetesen, Julcsit meg 7-8 naposan sétáltattuk, és kényszerbõl rögtön bevásárolni is hurcoltuk, ami ugye nem 5-10 perc. Csak arra figyelj hogy ne öltöztesd túl, az ember nagyon hamar ebbe a csapdába eshet!Kép Major doktornõben meg biztos vagyok hogy nem fogtok csalódni, nagyon kedves, lelkiismeretes, nem gyõzöm hangsúlyozni!Kép De majd úgyis meglátod!Kép

Sziszi, köszi, majd a csütörtöki kontroll röntgen dönti el hogy hogyan tovább, remélem addigra már teljesen gyógyult lesz (most még csak homeos bogyókat kap), ha nem gyógyulna meg addigra csak és kizárólag akkor kezdjük majd el az antibiotikumot, de erre nagyon remélem hogy nem fog sor kerülni!!!!! Egyébként látványosan semmi baja, étvágya is jó, remélem nem is lesz ez másképpen!Kép
Levinél akkor ez már nem is nagyon lesz másképp, legalábbis nálunk még mindig az van,hogy a fiam jön utánam még a vécére is!Kép Nagyon-nagyon anyás, de én nem bánom!KépKépKép (utánfutós tapasztalatokat majd várjuk, meg az árát is!)

Sziasztok, puszi és írjatok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Márti kislányát Vilmának hívják és 3480 g 55 cm született. A Friss kismamikban még keresni sem kell a táblázatot, mert a még nem került az archívba.Kép Az Ármin topikban kép is van róla.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Szép jó estét mindenkinek!

Jó ez a hosszú hétvége, gondolom sokan vízhez menekültek, mert ezt a dög meleget ép ésszel nem lehet kibirni. Mi is kimentünk tegnap bányatvazni. Sokkal tisztábbak, mint egy Balcsi, v. Velencei tõ és itt van a közelben. Vittünk napernyõket, Gabcsinak kis medencét... jól elvoltunkKép Úgy lesültem, hogy ez már 1 fokú égési sérülésnek számít, ráadásul egy enyhébb napszúrásom is lett, hiába a vizes haj, vagy a sapka. A gyerkõcöt ki sem vittem az árnyékból, de még így is megkapta a nap, de nem fáj neki szerencsére, meg õt jól bekentem 60 faktoros napozóval.Kép Még a fejét is, hiszen olyan kevés haja vanKép Na jó Gabi kb 5-10 percet nem volt árnyékban. Amíg pancsolt velünk a bébi úszógumiban. Annyira élvezte, csak úgy sikongatott. A gumicsónak is tetszett neki, de az árnyékban volt.
Szóval jó kis napszúrást kaptam. Haza érkeztünk, lezuhanyoztam és már éreztem hogy fáj a fejem és enyhe hányingerem van. Persze alvásról szó sem lehetett. A gyerek nem fáradt el, pedig alig aludt, talán ha 1 órát összesen egész nap. Én altattam cicin fekve a matracon. Én bezzeg bealudtam, merthogy a szemem nem birtam nyitva tartani. A gyerek 4x szökött meg.Kép Csabi ül a mi szobánkban és egyszercsak hallja ahogy csattog valaki. Nézi, hogy most miért trappolok ennyire és egyszercsak felbukkan egy gyerekbuksiKép Lemászott a matracról és átment az apjához. Na ezt 4x csinlta meg.Kép
Ma meg telkeztünk. Anyukámnál voltunk. Jóóó meleg volt ma is, még pólón kersztül is fájt a hátam, ha nem az árnyékban voltunk, de még árnyékban is fájt, ha nem volt elég sûrû a lombkorona. Szedtünk germenszdorfi cseresznyét egy nagy zacskóval. Nyami, jó nagyszemü finom édes cserkóKép

Na viszont csak ennyi, mert leragadnak a szemeim.
puszi
sasha és a holnap 8 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok Csajok!

Elõször is Sasha, Gabónak boldog 8 hónaposságot!
Norcsi, remélem már jobban vagytok.
Orsi, mi újság, hogy bírjátok ezt a meleget? Na meg az elsõ heteket?
Többiek? Nyaraltok?

Mi ma jöttünk meg a Bakonyból. Fantasztikusan jó volt. Bár a hazafelé meg a lefelé utat kicsit megszenvedtük. Elgondolkodtunk, hogy az új kocsiba kellene majd klíma.
Sokat bicikliztünk - viszonylag - 2 nap, elõször 50 km 800m szinttel - na ez azért húzós volt, fõleg elsõ napra, majd másnap 35 km-t. Levinek teljesen bejött ez az utánfutó dolog. Jól eljátszott v. nézelõdött, gagyarászott, aludt benne. A menetszél hûtötte, nap ellen kentem ezerrel naptejjel. Nem is égett meg.
(Norcsi, az utánfutó lista áron 62 eFt, de mi ennél olcsóbban jutottunk hozzá ismeretség révén. Hosszú távú befektetés az biztos.)
De tényleg így lehet közösen, "kényelmesen" világot látni.
A Bakony nagyon szép, érdemes oda menni kirándulni.
Az is jó volt, hogy anyukámék is voltak (másik szálláson), így besegítettek LEvinél, nekünk is maradt egy kis szabad idõnk. Bár most így visszagondolva, csak 2 órát volt önállóan náluk. De már az is segítség, ha elvannak vele a kertben, mi meg tudjuk tenni a dolgunk, vagy lazítani a figyelésben.
Levi a négy nap alatt nagyot fejlõdött. Azon kívül, hogy átlépte a 7 hónapos kort, megtanult mászni - nagyon határozottan ki tudja nézni mi érdekli, és el is tud jutni hozzá!, egyre több mindent ért - pl. "nem szabad" (füvet enni, bizonyos dolgokat "szerelni"..., kinõtt a harmadik, és majdnem kint van a negyedik foga.
Meleg ide v. oda, de egy bébi étel nem volt elég neki ebédre! Vmi gyümölccsel mindig meg kellett toldani, viszont a szopi elég volt egy óra múlva is.

Mindenki tudja már, hogy mit csinál a nyáron? Szerintetek egy ekkora gyereket be lehet engedni a Balatonba? (Én szkeptikus vagyok)

Majd lecsukódnak a szemeim - pedig csak 1/2 10 van.
Jó éjszakát Mindenkinek!
Hali sziszi
levus
 
 


Sziszi!

Gratula a 7 hónaposságohoz, na meg a mászáshozKép Örülök, hogy jól sikerült a túraKép
Hát nem tudom, hogy ki hogy van vele, de mi szombaton bevittük a Csepeli bányatóba. Olyan részen voltunk a mi nem mélyült olyan brutálisan és jól meg tudtunk állni vele. De egyébként is bébi úszógumiban volt, aminek van két kör a lábnak és tud ülni benne. Nagggggyon élvezte. És ahogy elnéztem és emlékszem a bányató tisztább is volt mint a Balcsi. De ha megyünk én oda is beviszem. Egyszer úgyis el kell kezdeni. Most hagytam volna aszalódni a parton? Jó hogy árnyékban volt, de akkor is dõlt róla a víz.
Na meg a délutáni alvásából is úgy ébredt, hogy hatalmas víztócsa volt a feje és a háta alatt. Nem pisi volt, még a feje is izzadt volt mikor bementem hozzá.

Jajjj megint jön a fiam foga. Alig 1 hete bújt ki a 6. és most megint jön... Tudom, hogy nem lesz vége 2 éves korig, de ha ilyen intenzitással nõnek akkor másfél évesen kinõ az összes... ennek is van elõnye végülisKép

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok! Kép

Jó rég jártam nálatok!

Norcsi! KÖszi a Vilkának szóló gratulációt, nagyon jólesett Kép, már akartam is rá válaszolni - de mostanában valahogy nincs sok idõm gépezni - vajon hogy lehet??? KépKépKép Te nem nagyon írogatsz már sehová, csak ide - jól látom? Itt azért szoktalak olvasgatni titeket Kép, ha nem is naponta. Hogy van Bánk? Óriási lehet! Kép És a lányok? Anna már suliba megy?

Na, megyek aludni, mert összedõlök Kép


SZépséges nyarat minden kispestinek! KépKépKép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Sasha, jó lehetett a hétvégétek, persze a napszúrást kivéve!Kép Mászás!KépKépKép De aranyos lehetett a kis Gabó!
Köszi, írtam már oda Mártinak, szóval akkor Vilma?!Kép

11-ig voltunk végülis lent, a lányok saraztak. Jöttek más anyukák kislányokkal, elõször nem engedték hogy beálljanak sarazni, na aztán bezzeg késõbb, mindegyik tapicskolt a sárban, élvezték nagyon, köztük a kicsi fiam is!Kép Cinti baba is "homokozott", úgyhogy eltelt az idõ, alig lehetett onnan kirobbantani õket. Így délben extra fürdés is volt, nagymennyiségû homok jött le róluk!Kép
De ahhoz képest hogy kifáradtak nem aludtak sokat, fõleg a kislegény nem. Na mindegy, majd éjjel talán, bár ebben a 30 fokban ami a lakásban van... Szörnyû!Kép

Puszi, és tessék írni már, Sashán és rajtam kívül, oké?
Kata, hova tûntél Te is?

Na és akkor a mai!

Sziasztok mégegyszer, immár ma!Kép

Márti, nagyon örülök hogy itt legalább össze-összefuthatunk. Azért néha másutt is felbukkanok a Társalgóban, de azért itt talán a leggyakrabban! Szóval itt is nagyon gratulálok Vilkához (nem tudtam hogy Vilma, azt hittem ez önmagában egy névKép, azért írta Sasha amit írt). Gondoltam ám rátok, mégha nem is írtam az ömlengéseket. Azért nagyon hamar elszaladt ez a kilenc hónap (legalábbis nekem aki nem voltam terhes mostanában!Kép)! Bánk nagyon nagy, a kétéveseket simán lekörözi a másfél évével. Talán majd rakok fel már friss képeket a fényképes topicomba, de ehhez kell a párom aki szerencsétlen állandóan az építkezés meg a munkahelye között ingázik, itthon alig van!Kép Viszont haladunk, ami jó hír!Kép Nagyok a lányok is, Anna kész nõ, úgy is öltözik, na és a szövege!Kép Megy suliba, igen, csak még nem tudjuk hogy hova, be van iratva ide meg Érdre is, az építkezés függvénye hol kezdi az elsõt (remélem már ott!!!!!!!!). Pihenj sokat, és gyere majd amikor csak tudsz! És kitartás a kezdeti idõkhöz, lesz ez még ígyse!KépKépKép Köszi, Nektek is nagyon szép nyarat!!!

Sziszi!Hûûûûûû de irigyen olvastam amit írtál. Hiába, no, egy gyerekkel még mi is nagyon vigéckedtünk (visszatekintve) csak kaptuk magunkat aztán már mentünk is hol ide hol oda. Így volt ez még akkor is mikor Julcsival terhes voltam, na aztán miután Julcsi megszületett már nem volt ilyen egyszerû az élet, Bánk születése után meg mégkevésbbé.Te, ebbe az utánfutóba be van kötve? Mert ugye megállsz egy pirosnál, õ meg kimászik, szóval ezért gondolom!Kép És nem unatkozik benne? Mert Julcsi pl. a kocsiban is utált utazni, õt mindig szórakoztatni kellett, neki pl. egy ilyen járgány biztos nem vált volna be. Bánk meg Anna más tészta, õk imádnak autózni! Ügyesedik akkor már Levi is, fogakhoz gratula! Mi bevittük tavaly 7 hónaposan a Balatonba, a Velencei tóba is, meg az Õrségben a számos tóba ahol csak megálltunk. És mondhatom hogy nagyon élvezte, imádta, még akkoris ha hideg volt a víz és a lányok visítva mentek ki, õ berregett, és csapkodta a vizet! Nehogy azt hidd hogy mondjuk egy felkapott strandon (ld. Palatinus) tisztább mondjuk a gyerekmedence mint pl. a Balaton, áááááá, sõt! Úgyhogy én a természetes vizekre szavazok, bár mindenki maga tudja...

Sasha! Szegény Gabó, na akkor még csak a fogzás hiányzik neki a meleg mellé!Kép

Puszi, megyek, mert most tényleg jó sokat sikeredett írnom!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


De jó!Kép Kihagyta az elejérõl, hogy az elsõ részt még tegnap írtam, amit a Társalgó sz@rakodása miatt a gép nem küldött el! No most jusztis beleírtam megint!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Helló!

Off leszek!
Na az történt már megint, hogy a kutyám Kevin, már szombat óta rázogatta a fejét, de ma iszonyatosan. Szóval úgy ártában keltében, úgy másodpercenként és nézett rám nagy boci szemekkel. Ha valaki így szereti a kutyáját az csak belenéz a szemébe és tudja, hogy valami nincs rendben. Hát én láttam, de a Csabi váltig állította, hogy még a szombatí víz van a fülében ami már akkor kitöröltem neki. Merthogy tényleg volt benne. Na de ma estére már nem birtam. Elaludt a gyerek olyan 7 körül és egyre jobban nyomasztott a tudat, hogy a kutyával van valami...
8 elött pár perccel akkor beleegyezett a párom, hogy elvihetem dokihoz (spórolni kell, mert fizu csak hétvégére lesz) Na felforgattam az egész szobát -megint- de most a kutya oltási könyvéért. Meg is lett. Itt a sarkon a Bubó állatkorház ven a legközelebb, ráadásul a dokinõ ott lakik a rendelõ felett. Hát 8 után 14 perccel már nem fogadott, de számítottam rá, mert mikor az egyik kutyust elütötte egy autó azt az állatot sem fogadta, mert !még nincs rendelési idõ! Na sebaj. A Rákóczi utca 99 szám alatt is van egy doki aki a rendelõje mellett lakik. azt felhívtam, de már nem volt bent. Akkor a mobilján. Nem vette fel, hangposta. Hagytam üzenetet és fél óra múlva csörgött is a telefon. Képzeljétek visszahívott a doki!Kép Ilyen lelkiismeretes emberrel sem találkozik minden nap az ember!!!
Na leszaladtam a kutyával azt a pár utcát, elvégre miattunk nyit ki majdnem 9 órakor. Hát a Kevin alig mert bemenni oda, pedig még soha nem járt ott! Biztos a szagok miatt. Megnézte az egyik fülét azzal a bigyóval és talált egy toklászt ami már kocsonyás volt, vagyis tényleg szombat óta ott lehetett. Azt még engedte kiszedni, bár szegény nagyon nyüszített-sírt. Aztán megnézte a másik fülét. Abban is toklász van. De azt már nem engedte. Tiltakozott. Aztán még jobban lefogtam a fejét, de akkor meg úgy sírt, hogy az én szívem szakadt meg. Na jó akkor kap egy kis adag altatót, épphogy annyit, hogy eltompuljon, de még a saját lábán haza tudjon jönni. Jó beadta, kimentünk az utcára, hogy lenyugodjon a kutya és megvárjuk amíg hatni kezd a szer. Addig telefon Csabinak, hogy jöjjön értünk kocsival, mert hiába tud majd jönni a lábán a Kevin, azért csak ne bukdácsoljon már hazáig. Na az altató nem hatott igazán, mert még mindig jobban félt, mint bodúlt volt. Kapott még egy kis adag altatót. Na az egybõl hatott, mivel az elõzõre lett ráoltva. Szegény kutya!!! sohanem felejtem el. Elkezdett tántorogni, aztán körözött a feje. Aztán szép lassan oldalra feküdt és elkezdett rángatózni elég vadul, közben nyüszített. A doki mondta, hogy "ráoltás" esetén elõfordul ilyen elég sürün, meg valószinû rosszul lett. Hát igen este még vacsorázott. Nem hányt, de egyszercsak elcsitult, a rángás is abbamaradt. Na akkor kiszedte a friss toklászt a fülébõl. Bele volt akadva a hallójárat végébe a dobhártyához kersztbe. Szegénykém. Na de ekkor már a Csabi is befutott. Még a karvaly karmait is levágta neki a doki. 4300-at fizettünk érte. Én szívem szerint 5000 adtam volna neki, de Csabi hát nem adott. Sajnos ilyen drága az állatok ellátása, mert ugye nincs kutya TB. Viszont ma már a Kevin volt a 4. toklászos. Alattomos egy növény ez!Kép Most kint fekszik a kövön. Oldalára fektettük le és pont most fordult a hasáraKép Végre kezd kimenni az altató hatása. Most már nyugodtan lefekhetekKép
Szóval ma esti kalandom is megvolt. Ó ha tudnátok hogy lehet szeretni egy ilyen kis állatot! Legalábbis nekem néha úgy tünik 2 gyerekem vanKép

On!
Norcsi
Igen tuti, hogy fogzik! Ma hasmarsa volt este, remélem nem a joghurttól amit ma kapott! Bár adtam már neki, de akkor nem emlékszem fisi-fosira. Eddig 2x kaptt joghurot. Viszont fogzáskor mindig ilyen vizeset kakál. Saláta darabkák és víz.... Én inkább a fogzásra gyanakszom, sõt...! Jól beindultak a fogak. Ellenben találtam egy nem drága homeopátiás "szert". Gyógynövényt. Citromfû. Nyugtalanságra, fogzásra. Bár szerintem a fogzásra nem igazán hatásos, bár majd kiderül. Viszont úgy tünik használ, de errõl bõvebbet majd 1 hét múlvaKép

puszi
sasha és az alvó kis családja kutyástúl, macská-stúlKép

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha. Szegény Kevin!Kép Igen, én is tudom hogy milyen érzés a kutya mint családtag, az öcsémnek volt, és mikor mûtötték a kutyát, akkor utána még elevenen él emlékeimben az altató utóhatása!Kép Borzasztó volt, fõleg egy nagytestû németjuhásznál! Azért az tényleg nagyon nagy mázli hogy fogadott benneteket a doki, meg hogy jók voltak a megérzéseid! Szegény kutya meddig kellett volna még szenvednie ha a jelek alapján ráhagyod a dolgot a Csabira!Kép Hiába, no a gazdák megérzései, igaz?
Fogzás, hát nem irigyellek. Meg magamat sem, alig aludtam az éjjel, Bánknak meg a pocakja fájhatott, nagyon sokat sírt, nyûglõdött, most bezzeg úgy alszik mint a bunda. Kicsit rossz az idõbeosztása! Citromfûrõl mesélt a másik két anyuka is akikkel sétáltok, majd írj róla, kíváncsi leszek! Anyósnál amúgyis ott nõ egy csomó a kertben, úgyhogy van frissen is!Kép Anna abból szokott "légfrissítõket" gyártani!Kép

Puszi, és szép napot!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Anyukámnál is van a kertben citromfû. Eddigi hatásai: Gyerek álmában elmászik.Kép Este miután elküldtem az üzimet a Gabi felsírt. Megyek be a vaksötét szobába. Benyitok elég lendületesen és egyszercsak megtorpanok. Valahogy a sírás olyan közelrõl jött. Állok ott mint egy tök. Lehajolok, hogy jobban lássak és akkor éreztem meg a kis gyerekmancsot ahogy kéreckedik fel. Pontosan a lábam elõtt. Ha még egyet léptem volna mikor benyitok akkorát rugok belé...
Aztán valamikor az éjszaka folyamán is felriasztott, akkor meg ott ült az ágyon. Aztán ott aludtam vele és kb 3-5 alkalommal mászott el álmában. Nem tudom mitõl csinálta. De kiderül.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok Csajok!

Megvagyunk ám, csak a hosszú hétvége igen sûrû volt, csütörtökön Csabi szabin volt, akkor strandoltunk, péntek du. jöttek Anyuék, szombaton reggel kimentünk a telekre, ott aludtunk, vasárnap onnan átmentünk a Velencei Tóra, hétfõn mi a Petivel Anyuéknál voltunk, hogy Csabi tudjon tanulni. Tegnap egész nap mosógépszerelõ után rohangáltam, ma jön. Na meg felfújtuk a nagy medencét, ott van a konyha közepén, a Peti + Olivér ( a 10. emeletrõl) ott pancsolt egész nap.
A strand: Hát, 11-re kiértünk, 4-ig voltunk ott, addig a Petit nem lehetett kiszedni a vízbõl. Kezdtünk a gyerekmedencében, ami a legmélyebb részén ért derékig a Petinek. A karúszó folyamatosan rajta volt, ez jó is volt, ugyanis egy másodperc alatt kimászott a gyerekmedencébõl (az oldalán, naná, hogy nem a lépcsõn), és spuri át a nagymedencébe. Hát, volt némi elõnye, amire én kikászálódtam. A nagymedence nekem kb mell alá ért, Peti ugrott bele (oldalt persze, nem lépcsõn). Akik ott ültek a padon,(a vízben) majdnem szívinfartust kaptak, hogy egy ekkora kicsi esik közéjük. Aztán felfedeztünk még egy medencét, ami olyan, mint a tenger. Olyan "partnyaldosós" a széle, és úgy hullámzik folyamatosan, mint a tenger. Na, ennek a szélén ott voltak a tangás monokinis lányok hasonKép Peti hátrakulcsolt kézzel jött - ment közöttük. Nagyon ismerkedett. Egyébként nem tudom miért, pedig sok hasonló korú kicsi volt, Petinek meg mégis olyan sikere volt valahogyKép A 6-7 év körüli gyerekek sorban álltak, hogy most õk viszik az úszógumival egy kört a Petit, amikor indultunk haza, akkor meg a fél strand (jó jó ez egy kicsit túlzás) elköszönt tõlünk. Mondjuk, nagyon helyes volt a kis fürdõgatyájában, mert nagyon izmos popsija, és combja van. na meg nagyon barna már mostKép
Na, aztán. Szombaton a telken egész nap rohangált, a jó levegõn, és csodák csodája, jól aludt éjjel. Másnap a Velencei tó hasonló volt, mint a strand. Ki se jött a vízbõl. Ugrált a gumimatracról, rohangált....bezzeg itthon nem aludt olyan jól...Úgyhogy ma veszek citromfû teát.

Sziszi: Nagyon okos fiad van, hogy érti a nem szabadot. Az én másfél éves lovacskám nem igazán. Ha végsõ esetben rácsapok a kezére (eddig kétszer fordult elõ) kiröhög. Nem is tudom, mit lehet tenni.Kép Juujjj de irigyellek a Bakonyért! Na meg az utánfutóértKép

Norcsi: Hát igen, én is szívesebben viszen tavakhoz. Bár most egy teljesen egyszerû ok miatt elbizonytalanodtam: a legújabb õrültsége, hogy lemegy a víz alá, gumimatracról ugrál a vízbe, na meg kéri Apját, dobja bele a vízbe... Nomármost, ha a Velencei-tóban süllye el, nem látom. A strand vizében megtalálomKép

Sasha: Jajj, szegény Kevin ! Szörnyû lehetettKép Na igen, vannak ilyen állatorvosok. Szerencsére mi is találkoztunk azért emberségessel. De olyannal is, aki érzéstelenítõ nélkül varta össze a megharapott kutyám oldalátKépKépKép
Gabi hol alszik, hogy elmászkál?? Jajj, ez a dög fogzásKép Nálunk most csönd van, de még négy hiányzik.

Nem tudom, írtam, hogy Peti kapott "nagyfiú ágyat"? Már 1,5 hete megvan, szépen lejön róla reggel, éjjel nem mászkál el, és még le se esettKép Berakom ide, remélem sikerül, ha nagy lesz, bocsi, kiszedetem majd a Gabival.

Kép

Megyek, mert nyaff vanKép

Pusza: Kata
LadányiKata (ladán
 


Na, nem lett nagyKép
Kata
 


Kata!
Szép kis hétvégeKép Jó lehetettKép
Hát a GAbi a szobájában alszik ahol van egy matrac (rugós ágybetét) ala nature és ott a kiságya. Én meg nem mindig (soha) nem rakom a kiságyba, mert ha éjjel felsír akkor csak melléfekszem és alszik is vissza. Na igen ám, csak a 10 cm magas ágyról baromi egyszerü neki még fejjel elõre is lemászni... Hiába van ott két hatalmas párna, azokban meg meg tud kapaszkodni. De legalább nem üti meg magát. Szerintem álmában mászkál el... csak felébred rá. Vagy nem is tudom. Felébred és engem keresne? Na de amikor mellette aludtam is elmászott.

Heheh! Tök jó! Pont most történt. A Kevin hallott a tv-ben gyereksírást és rohant az alvó Gabi szobájához, hogy akkor most õ sír-e?!KépKépKép Jól megdicsértem érte. Hát lehet, hogy a füle még nem a régi, pláne, hogy ab-os krémmel van bekenve a hallójárata.

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Julcsi tegnap volt 3 hetes! Hogy repül az idõ! Hívattunk elõ fényképeket, és volt még a tekercsen pocakos kép rólam, hát nekem olyan furi volt. Azért már jobb, hogy Julcsit a karjainkban foghatjuk.

Ezzel a dög meleggel pedig iszonyatosan szenvedünk. A leányzó hol nyafka, ma pedig egész nap alszik és ágyúszóval sem tudom felkelteni. Igy sajna az etetés sem egyszerû, mert 2 perc után elalszik a cicin, és csak nyammmog, akár 40 percet is, aztán meg kiderül (amikor szopi után fejek), hogy még hagyott benne jócskán. Nem beszélve arról, hogy egyre ritkábban (4-5 óra) eszik, és én attól félek, hogy így nem lesz elég tejem neki. Viszont fejni sem akarok folyton, mert akkor meg azt szokja meg, hogy máshogy is hozzájut a tejcsihez, nem kell neki a cicit szopni. Szerintetek mikor teszet jót?

Irigykedek itt, hogy ti már jártok vizpartra. Mi elkezdtünk sétálni, bár most már csak kora reggel (7-8óra) körül merészkedünk ki egy kis sétára, akkor még jobb a levegõ, utána már nem merek kimenni a babával.

Nyöszörgést hallok, remélem már ébren is marad. Majd még jövök!
Puszi: BéOrsi
béorsi
 
 


Sziasztok!

Béorsi!
Gratula mégegyszer a kislányhoz!Kép Nagyon ügyes, hogy ilyen jó nagyokat alszik. Bár Gabi aludt volna ennyitKép Viszont nálunk az etetés meg a forditottja volt. Általában 2 óra volt a minimum cicizés! Nagyon nagy igényü, ha a szopiról, komfortszopiról van szó, bár mostanság csak alváshoz cicizik, de azt sokatKépKép

Lányok!
Gabi mostanában alig cicizik. Vagy csak én látom így? Na szóval. Gabi szopizik reggel kicsit. Utána reggeli (Talán egy hete se reggelizik. De csak azért mert az enyébõl kunyizna és általában olyat még nem ehet). Reggelinél másfél deci folyadék, de ha a cicimet kínálom szomjoltásra akkor bekapja, úgy csinál mint aki beleszív 2-öt és kész. A híg natur tea jöhet. Utána séta, séta alatt általában 2,5 dl folyadék. Utána alvás 9-11 cicizéssel. Utána cici, de max pár korty. Ebéd és hozzá inni (cici itt sem kell). Aztán séta, séta alatt megint 2,5 dl iszi. Utána 2-tõl alvás cicin. 4 körül kel, akkor megint megkínálom, de pár kotyot iszik csak amíg magázoz nem tér. Utána elvan vacsoráig, aztán megint cicin alszik el és éjjel is ébrd megint vagy 3x és cicin alszik vissza. Szóval igy soknak tûnik, de a napközbeni cicizés visszaszorult elalvást segítõ eszközzé... vagyis a tízorai, meg az uzsonna. Jó talán, ha nem inna annyi teát. De ha vizet rakok az üvegébe azt is szivesebben issza, mint a tejcsit. Lehet, hogy meleg neki nagyon? Nem értem, de segond. Ja és pár napja fél adagokat eszik mindenbõl, viszont legalább 1 liter iszik, meg a szopik.

Van jó hírem is így péntek 13-a alkalmából!KépKépKép Van autónk! Egy 9 éves Mazda 626-os kombi. Hatalmas hodály dög autó és gyönyörû szép. Légkondis, automata, szervo... Totál luxus autó 2 dolgot kivéve. Nem bõr ülése van, hanem plüss (kit érdekel???) és nincs benne légzsák. Ez már problémásabb, de a biztonsági öv azért még tartozékKép Szóval nagyon örülök! Most már elfér az egész család. Merthogy mi anyósékkal mindig együtt megyünk ide-oda. A kis 323-as 3 ajtós sport mazdájukba nyomorgunk hátul anyóssal meg a bébiüléssel... lótuszülésben. Ennek most már végeeeeeKép Hazafelé bekapcsoltuk a légkondit. Hát hihetetlen élmény! Ahogy jön a hideg levegõ. Én nem hittem hogy ez ilyen!Azonnal érezni a hideget! Olyan kellemes 24 fok körüli levegõ lett hirtelen, hogy majdnem elaludtam hazafelé. Ablakok felhúzva... a szél nem akarja kifújni a szememet a gödreibõl. Fantasztikus. Kombi, tehát a két kutyának is meg van a fix utazó helyeKép Hatalmas a csomagtartója. A babakocsi, a hûtõtáska, a kemping székek mellé még a két kutya is simán odafér kényelmesen. Olyan boldog vagyok! Most megyek és lefekszem, mert holnap megyün is Szelidi tóra kicsit árnyékolni és pancsizniKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=347" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=347[/url]

Pár új kép a kisfiamról, Szelidi tó és a többi

Kép
sasha
 
 


Sziasztok! Mi ez a hallgatagság?????

Sasha, nagyon édes volt Gabó a pancsizás elõtt, alatt és után is!Kép Nagy gratula az új kocsihoz!
Szerintem tök jól eszik Gabó ahhoz képest hogy milyen kutya meleg van. Nálunk is volt ilyen idõszak, Bánk is pont 7-8 hónapos körüli volt, ráadásul akkor mentünk el nyaralni is, de túléltük, nem lett semmi baja, úgyhogy nem kell szerintem aggódni, pláne hogy eleget iszik is, Bánk ezt is kihagyta, alig ivott!

Kata kedves, maga IDE miért nem ír?????Kép

BéOrsi, hát igen, mikor még az ember hetekben számolja a gyereke korát!Kép Hamarosan már hónapokban, majd években fogod!Kép

Hogy viselitek a melegvíz hiányt? Én rohadt rosszul. Most is itt gyõzködöm már magam mióta hogy nekiálljak a mosogatásnak, a mosatlan meg persze gyûlik...Kép

Mennem kell, sziasztok, és jelentkezzetek légyszi! Tikk is, mert látom nálad is hogy a másik topicba rendszeresen írsz! Ja, Ildirõl nem is beszélve!!!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Ja, tegnapra meggyógyult a fiam az arcüreggyulladásból VÉGRE!KépKépKépKép Úgyhogy egy füst alatt a kullancsos oltás második felvonását is megkapta végre!

Pusssssz: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Köszi!
Jajjj de jó! Meggyógyult a Bánk! Hip-hip-hurrá!

Képzeljétek mi történt!
A Csabi haverja hazahozta a Csabit. A 2,5 éves kisfiú is velük volt. Legutóbb kb 2 hónapja találkoztak úgy, hogy a kisfiú is velük volt. Most a Csabi felugrott vitt le cseresznyét, meg még valami cd-t talán a haverjának és levitte a kutyát is. Beszélgetnek üzletrõl (kocsiban is errõl dumáltak) és egyszer csak a kisfiú megszóllal, hogy beteg a kutya kórházba kell vinni... Faggatják, hogy mi van? miért kéne. -Beteg volt a füle- A kisfiú rá is mutatott, hogy melyik füle... Kérdezétk, hogy ki mondta neki, na és mit gondoltok mit válaszolt??? A kutya!!!!!!! A Kevin mondta, hogy beteg volt! (emlékeztek a toklász múlt héten, és az egyik jól be is gyulladt) Hihetetlen! Egyszerüen fantasztikus. Most itt járatom az agyam, hogy hogy tudta neki elmondani a kutya, hogy beteg volt és hogy tudta megérteni egy 2,5 éves kisgyerek. Azt tudom, hogy õk még közelebb állnak a szellemi világhoz, de hogy némelyiknél ennyire nyilvánvaló legyen... Szerintetek hogy lehetséges ez? Most történt egyébként 5 perce itt a kapuban!Kép

na csak ennyit akartamKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Furi ez az új külső... de nem rosszKép

Kép
sasha
 
 


Hali!

Hát ide senki sem akar írni!? Hát micsoda dolog ez! Irgum-burgum! Tessék írni, írni!!!

sasha

Kép
sasha
 
 


SziasztokKép

Megjöttünk a nyaralásból, el akartam mindent mesélni, de most elment a kedvem.
Délelőtt találtunk a Peti nyakán egy kullancsotKép Nagyon nagyon pici volt, mint egy bolha. De az tűnt fel, hogy icipicit (de nem kokárdásan) piros körülötte. Rohantunk a gyerekorvosi rendelőbe, a Bódi Dr volt, beestünk hozzá. Kiszedte sima csipesszel. A helyén érdekes sötét tűszúrásnyi pötty volt. Csabi azt forszírozta, hogy az biztos a feje. Még piszkálták, elvileg nem az voltKép Azt mondták, fifgyeljük 6 hétig a gyereket, a kokárdás kiütést, meg lázat, fura viselkedést.... akkor kérdeztem: nem kéne valami ellenanyag, amit beadnak 3 napon belül? Felírta. Felhívott két gyógyszertárat, nem volt nekik. Mondta, menjünk a László gyógyszertárába. Ott se volt, sőt ott azt mondta a gyógyszertáros, Ő nem adná be a saját gyerekének, mert nem kellően vizsgált vérből vagy miből készítik, és a gyereknek még nagyob baja lehet. Na, ezzen felbuzdulva mentünk vissza, már a Soós doki rendelésére. A kapuban találkoztunk a Bódi Dr-al, és mondta, szerinte nem muszáj ám beadni, nyugi. A Sóoshoz bevittük, hogy egyrészt nézze meg, tényleg kiszedték-e több szem többet lát alapon, azt mobndta igen. Mondom az oltást, hogy nem kaptunk, csak annyit kérdezett:-jé, nem lehet kapni?? (ami azért érdekes egy ilyen oltásnál, amit 3 napon belül kell beadni..)... de nem mondta, hogy ragaszkodik hozzá, hogy beadassuk, de én úgy éreztem, hogy nem bánná, de nem mondta...na megint elbizonytalanodtunk, hajtottuk tovább az oltást...Az sztk patikájában azt mondták, be fogják szüntetni, menjünk a László kullancs ambulanciára. Onnan elhajtottak, hogy 4-ig vannak. Át a Heim Pálba. Ott csak két aszisztens volt, Ők azt mondták, ne parázzak, a Lyme kórt teljesen jól kikezelhető antibiotikummal. Na de az agyvelőgyulladás????

Na, most legyek okos.......

Hátha ti okosabbak vagytok...

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Kata

En ugy tudom mind ket betegseg gyogyithato ha idobe eszreveszik. Ne aggodj, aggodas nem segit. Van egy mondas ami gyerekek betegsegre is nagyon igaz. Ne fesd az ordogot a falra. Mert megjelenik. Ugyan igy igaz ha nagyon erosen felsz egy betegsegtol, gyerked olyan ugyes lesz hogy beteg is lesz. Iszonyu nagy ereje van gondolatainknak. Amivel nagyon jol tudod befolyasolni csemtedet foleg elso 7 evebe.
Nem lesz semmi baj hidd el de tiszta szivedbol. Ne csak kifele.

Napocska
az orok kukolo nalatok
napocska
 
 


Kata!

Tényleg ne idegeskedj! A fekete pötty csak a csípés helye sajnos. Rengeteg kullancs kiszedést láttam már, igaz csak állatoknál, de azoknál mind volt az a fekete pötty. Egyiknek sem lett a kullancstól semmi baja, de van amelyik már nem él, mert elcsapta egy autó. KépKép
A gondolataid, pedig tényleg sokat számítanak, ahogy Napcsi is írta.
Tessék mesélni a nyaralásról isKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Halihó!

Sasha köszi!KépKépKép Mi sem voltunk 5 napig, Anyukámék telkén voltunk. Egész nap a kertben, medencét vittünk, gyerekek sokat pancsoltak, kullancsoktól én már csak kicsit parázok, főleg mert ők már hála Istennek mind megkapták az oltást, viszont én nem, és tavaly bennem volt egy kirándulás alkalmával három is. Hát be is voltam tojva. Szóval szép volt, jó volt, de azért jó volt hazajönni, főleg hogy már van melegvíz!Kép

Kata. Szerintem se idegeskedj, Napocskának teljesen igaza van, az első 7 évben Te vonzod a gyerekedre a bajt, mert a lelki köldökzsinór még megvan köztetek. Egyébként tavaly én is végigzongoráztam ezt az oltás dolgot, akkor lett volna oltóanyag, csak nem volt aki felírja nekem, meg egy vagyon lett volna, és a homeos doki mondta hogy van ellene homeos bogyó, ami tök ugyanaz mint az oltás, csak persze sokkal olcsóbb és szelídebb formában. A gazdagréti patikában van is, pár hete vettem az egyiket, mégpedig a "kullancsharapási láz" nevűt, valami iszonyat hosszú német neve van, de így is tudják miről van szó, 30-as potenciál kell, a másik a Borrelia, szintént 30-as kell, előbbi az agyvelőgyulladás, utóbbi a lyme kór ellen véd. Próbáljátok meg beszerezni, nekünk is van itthon! Nyaralásról azért még írjál, főleg a másik topicban írtak miatt is!

Sasha, tényleg fantasztikus a kutyás sztori! Hiába, vannak még megmagyarázhatatlan dolgok!

Puszi, most tényleg mennem kell, eddig csak olvastam az iszonyat mennyiségű levelemet, pedig már rég lent kéne lennünk. Most már mindhárman itthon vannak, hurrá!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kata te csirkefogó!
Óriási gratulaaaa!!!Kép Hát ide nem írod meg? Véetlenül ráklikkeltem az 1. osztályra és látom, hogy valami anonymus irkál. A kíváncsiság visszavitt és mit kell látnom?!?!? Ha nem vagyok kíváncsi akkor sose tudom meg?KépKépKép Ejnye-bejnye!!!

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Mi van????

Tessék világosan írni! Csak nem baba? Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Jajj lányok, bocsikaKép

Ez a dög kullancs elvette az eszem, hogy ide nem írtamKép
Az osztályos topicban jó poén, hogy hagyom őket találgatni, azért nem írtam ide, mert rögtön rájönnek.

Na szóval: Petinek kistesója lesz !!!! előreláthatólag március 3-án fog érkezniKép

Most csak ennyi, ne haragudjatok, de Peti megy fürdeni, aztán én is mert valamitől leragad aszememKépKépKépKép

Lányok! Ugye az nagy baromság (egy kedves játszótres anyuka ijesztegetése,) hogy ha a kullancs feje bennmarad, az újra éled, és fertőz???
Meg zat is mondta, a Mérei Andrea kislánya 20 hónaposan ugyanígy halt meg......agyvelőgyulladásban.....

A doki nekem is azt mondta, bármi van 2 héten belül (a lyme kór tünetei egyértelműek) láz, bágyadság, rohanni, és erős antibiotikummal meggyógyul. De Ő is azt mondta, nyugi, nemlesz semmi. Rendi volt azért, ma elmentünk még egyszer, hogy nem kaptunk oltást, felhívta még tegnap aLászló kórház kullancs ambulanciáját, és ott is azt mondták, hogy be lesz tiltva a kullancscsípés utánni oltás, mert veszélyes. Ő nem adná be azt mondta.

Hát, remélem a legjobbakat. 2 hét elvileg, amíg figyelni kell. Aztán majd örülök a tesónak is remélemKép

Puszszsz: Kata
LadányiKata
 


Kata

Jezusom mivel kepesek anyukak mast beetetni. Ja mert levagod valami fejet az ujra eled. Ekkora marhasagot is regen hallottam. Ne izgulj nem lesz semmmi baja fiadnak

Gratulalok pocaklokohoz.

Napocska
Napocska
 


Kata, pocaklakóhoz nagyon gratulálok, de a véleményemet a másik topicból ismered, az változatlan.
Kullancs feje!KépKépKép Ez egy baromság!!! Mindenhol ahol kicsit is értenek hozzá leírják, hogy nem baj ha bentmarad a feje, mert azt a szervezet kilöki, mint mondjuk egy bentmaradt szálkát, viszont az nagyobb baj ha sokat van bent és utána fejestül mindenestül kiszedik, de már volt ideje bejuttatni a kórokozót. A homeopátiára nem írtál, van vele valamilyen fenntartásod? A felnőtt homeos dokink mindig ezt adja a gyerekeinek, szerinte a kullancsos oltás tök felesleges...

Puszi, megyek, mert sikerült egy jó kis tüszős mandulagyuszit összeszednem, rohadtul fáj a torkom, hőemelkedésem van (nálam ez már nagyon nagy szó), szóval nem vagyok a helyzet magaslatán.Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Kata!
A kullancs pont úgy reagál a lefejezésre mint bármelyikünk. Tessék most már örülni is!Kép

Norcsi!
Fránya betegségek! Honnan szeditek össze nyár derekán az ilyen jó kis téli betegségeket? Nem is értem!Kép Tessék meggyógyulni hamar!!!Kép Itt a gyógypuszi: Kép

Álmodtam. Eléggé furi. Szóval született egy kistestvére a Gabinak és Adorjánnak hívták. Meghalt kb 3-6 hetesen már nem emlékszem. Sírtam, de meglepően könnyen továbbléptem rajta. Mintha nem is fájt volna az elvesztése, tök érzékeltlen voltam, hiszen még nem is tudott mosolyogni, meg ilyeneket gondoltam -álmomban. Ti értitek ezt? Ki tudtok belőle hámozni valami értelmeset?

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha köszi!Kép Szarul vagyok, most is csak azért ültem ide hogy leírjam a megfelelő topicba hogy a Legfelsőbb Bíróság megítélte a GYES melletti támogatást!Kép Lázas vagyok, szóval nem a legjobb a dolog. Fogalmam sincs hol szedtem össze!Kép

Nem lehet hogy korai terhes voltál és elment a baba és nem is tudtál róla? Nem mostanában jött meg?

Mennem kell, puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Még ilyet!!! Most aztán dühös vagyok! Eddig azt hittem hülye, de nem. Határozottan emlékszem, hogy tegnap írtam ide és most hol van? És ez már a 4. alkalom hogy nem jelenik meg az írásom, pedig igen szép regényeket is írtam máshova. Nézem válaszolt e rá valaki, hát hogy mikor el sem ment? A fene a rendszerbeKép

Norcsi!
Hallottam a tv-be, nagyon örülökKépKépKép
Nem hinném,h ogy terhes vagyok, hiszen, ha a 36 napos ciklusaimat nézem akkor ma vagyok a 28. napon. (menses 1 napjától számolva azmi 6 napos, de lényegtelen)Kép Szóval majd most kell megjönnie valamikor. Azért köszi. De megnéztem egy álmos könyvet miszeritn a -baba- felnőtt nő álmában azt jelenti: indokolatlanul haragszik egy nálánál gyengébbre. Gabi akkor hajnalban nem engedett el pisilni, és kénytelen voltam visszafeküdni mellé, miközben úgy elaludtam mindenemet mellette és szivesen kinyújtóztam volna... Ez is lehet. Lehet, hgoy álmomban haragudtam rá???Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Hát, sehol senki? Én alszom csak itt? OOOllyan álmos vagyokKép Vajon mitől? Ki hogy van? BéOrsi: Szegény csajsz, megviseli a meleg, mi? Na majd jövőre ki se tudod rángatni a vízből, meglátodKépKép Élvezd amíg nem megy el, és egy kézzel elbírodKépKépKép
Napocska: Köszi a bíztatást, remélem, minden rendben lesz tényleg. Igaz ez a lelki köldökzsinór dolog. Van egy könyv is, nem tudjátok a címét?
Ugye ugye Norcsi, megkapjátok a gyestKép de jól jön mi??? Nekünk is jól jött volna, de egy hónap híján lecsúsztunk. Dögök, a kamatokat szépen megszavazták a saját nyaralásukra, az tuti. Tényleg, hogy ti mindig mindent összeszedtek Norcsi!!! Kép Igaz, három gyerek háromfelől hozhatja a bacitKép A homeos bogyót nem igazán értettem, a kullancscsípés után kell beadni????? Már arról is lecsúsztunk, nem??? No meg a homeos bogyó ami ellen véd, először azt erősíti fel, nem? Akkor megbetegedhet tőle?
Sasha: Hogy te miket álmodsz össze? Az én negatív időszakomban olyt álmodta, hogy a csaba meg a csáldje ott hagyott egykietlen dombon álló házban, éjjel, minden szürke volt, ködös, nyirkos, hideg, sötét, több ajtó (négy talán) volt a házon, mindet becsuktam belülről, világítás se volt azt hiszem, és a háznk nem volt teteje, csak a szürke, felhős eget láttam. Nagyon féltem, hogy jön valaki....na, ez milyen??

Nálunk egyenlőre minden rendben, remélem már nem is lesz bajKép
Voltam dokinál, elégedetten bólogatott amikor vizsgált.Kép Ma voltam vérvételen, vérkép + toxaplazma. Az mi? Mennyire veszélyes? Ha pozitív el kell venni a babót???
Két hét múlva ultrahang.

Megyek gyereket lelőni, aaaludni (mert persze Petihez én is pattogok éjjel)

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Kata!
Hogyhogy nem ír senki? Hát én itt írok mostanában, de alig akartok válaszolniKép TEEE kismamaKép ÚÚÚÚgy örülök ám Nektek! Akkor most 5 hetes a baba ugye?
A toxoplazma. Van egy ilyen topik az Anyaságon belül szép nagypetűkkel, de körvonalakban azért leírom. Szóval ez egy egysejtű élősködő ami kis százalékban kutyák nagy százalékban macskák terjesztenek. Ugyanúgy mint a rubeolánál, bárányhimlőnél ha egyszer megkaptad onnantól védett vagy ellene, így a baba is. Sokszor észre sem veszed és átestél a fertőzésen, mert enyhe, alig pár napos lefolyású és náthás tünetei vannak. Ha most kapnád el akkor az a babára veszélyes lenne nagyon. Megelőzni nagyon egyszerü. Ne érintkezz macska kakávalKép Ne egyél nyers húst, a zöldségeket amiket nyersen fogyasztassz alaposan mosd meg. Mert a macskák a földre kakilnak... (milyen meglepő mi?Kép)
Azt hiszem a második harmadban már nem veszélyes, de pl a Gittánál pont ezért ment el a baba a 12. héten. Ne izgulj ezen jó? Tudod, a pozitív gondolkodás néha jobban megelőzi a bajt... Nekünk meg van cicánk és foggalmam sincs, hogy voltam e toxoplazmás már. Nekem nem nézték. A cica kakát elkerültem, cica simogatás után kézmosás és semmi komor gondolkodás... Vagy egy 8,5 hónapos Gabim kutya, akarom mondani macska bajaKép

Hát a tegnap éjszakám és a napom felért egy holdkóros állapottal. Úgy kezdődött, hogy tegnap előtt résnyire nyitva hagytam a gyerek szobájában az ablakot és átaludta az éjszakát, de jól át is fagyott.Kép Lerúgta a takarót. Másnap éjjel (tegnap) becsuktam az ablakot éjjelre, de egész nap szellőztettem. Hát egész éjjel nem engedett el. Ha meg akartam szökni egyből felriadt, mert nemérezte a bőkontaktust... Mindnem elaludtam, minden mocorgására fent voltam... pont ezért nem tudok úgy aludni mostanában, hogy velem alszik. Aztán "hajnali" 6 után úgy döntöttem, lesz ami lesz felkelek, mert már nem tudok préselődve aludni, mert fáj már a fekvés. Gyereket kipakolni, pelenkázni... Aztán mentem nagy kómásan az erkélyre és szembejött valami. Bele is ment a szemembe. Egész délelőtt majd megőrültem úgy szúrt, össze-vissza karistolta a szemem. Próbáltam kiszedni, kimosni, de nem tudtam, mert nem láttam mi az és hol van, csak éreztem. Aztán dél körül felpakoltam a gyereket és elmentem a szemészetre. Már nagyon fájt, könnyeztem, orrom is elindult, és néha homályosan láttam. Szemész kimosta a szemem, talált benne egy homokszemnyi növényi darabkát. Mondta, hogy ír ab-os gyulladáscsökkentős szemcseppet, mert hát jól összekaristolta a hártyát és nagy a fertőzésveszély, a szem igen érzékeny. Este 6-kor váltottam ki. Addigra duplájára dagadt a szemem, égett, fájt. Tegnap 2x cseppentettem (napi 5x1 csepp kell 1 hétig) és alvás után most jó. Már nem fáj, csak érzem.
Gyekőcöt ma éjjelre hosszú ujjú rugiba dugtam, betakargattam széltében a paplanjával, hogy még véletlenül se rugja le magáról és lám, ismét átaludta az éjszakát. 6-kor kelt fel először inni és visszaaludt. Úgy látszik Gabi is olyan, hogy nem tud "levegő" nélkül aludni, mint én. De mi lesz télen. Én télen se tudok, csak hát én nem rugom le a takarót, be tudok takarózni... ajaj, ha ezen fog múlni az éjszaka akkor nem tudom mit teszekKép

Na puszi Norcsi remélem jobban vgy!
sasha

Kép
sasha
 
 


Hát Kata!
Hogy mennyi zebra van az "1 osztályban" Most olvasok arrafelé, és -ne haragudj- de az én könnyem is potyogott a tegnapi "róka" bulit olvasvaKépKépKép A kis rosszcsontPetiKép Így kiröhögni a kismamiság kezdetét jelző rókátKép

(hogy a többiek se maradjanak le már megintKép)
Tegnap a Peti hányt és a Kata is utána a szagától. A Peti meg jól kiröhögte amikor hallotta a wc-ből az öklendezést.
Ennyi röviden, de persze Kata stílusa utánozhatatlan. Úgy tud írni, hogy a poén az poénKép
Na jó, lelövöm mára már magam, így is sok voltamKép

(gabi még mindig alszik)
sasha

Kép
sasha
 
 


SashaKépKép
LadányiKata
 


Sziasztok!
Örülök, hogy újra tudlak benneteket olvasni (bár nem írtatok túl sokat, ejnye)
Kata, szívből gratulálok a pocaklakódhoz és zökkenőmentes szép várandóságot kívánok! Örültem, mikor láttam a hírt rólatok.
Norcsi, hogy állsz a gyógyulással? Most én is döglődök csöppet (orrfolyás, fájó torok napok óta), szerencsére lázam nincs. A szoptatás miatt félek bármit is beszedni.

Mi sajnos az elmúlt hetet a Heim Pálban töltöttük Julcsival. Major drnő a 4 hetes kontrolon gyanakodni kezdett, hogy a Julcsi súlynövekedése nem kielégítő, ezért kellett vizeletet leadnunk. Ez sajnos tele volt gennyel, bacival. Igy bekerültünk sürgősséggel a Heim Pálba, ahol már a hétvégére és az egész hétre ottfogtak minket. Kiderült, hogy szegény Julcsikánk veseproblémákkal született, és a gyulladás a fülére is átment. Remélem az időben való beavatkozások szépen fogják gyógyítanil, és a jövő heti ellenőrzésen már nem fognak majd megint ott bennünket. Lehangoló volt a kórházban lenni, és szoptatni amikor mindenki ott korzózott és nézelődött. Fel is borult a kialakulófélben lévő szoptatási szokásunk, és sajnos Julcsi egyre kevésbé akar cicizni, no meg a tejcsi is elkezdett csökkenni és kapott pótlást. Ez miatt annyira elszomorodtam, mert úgy érzem teszek azért hogy tudjon a Julcsi szopizni, már napi 2l büdösteát is iszok stb. Aztán kapom az anyósomtól is a szemrehányásokat, hogy nincs elegendő tejcsi a Julcsinak. Ki is jelentette, hogy nem elégedett, és ha így haladok, egy csepp tejem sem lesz. Ezzel nagyon megbántott, főleg hogy az ilyen cseszegetések nem a tejmennyiséget serkentik az biztos. Szumma szummárom: küzdünk a kiscsajszival, és már olyan szép és sokat mosolyog, és sokat nézeget.

Puszi: BéOrsi
béorsi
 
 


Halihó!

Immár másodszor rugaszkodom neki a levélírásnak, előzőleg egyszerűen nem hagyták hogy befejezzem, aztán elszállt az üzenetem.

Naszóval.

Sasha, köszi hogy örülsz velünk!Kép De az az igazság, hogy én már a nyugtával dícsérd a napot alapon csak akkor hiszem majd el ha már itt lesz a pénz a kezünkben! Apropó, Kata, hogyhogy lecsúsztatok erről a jövedelempótló támogatásról? Te GYES-en vagy Petivel a TGYÁS óta, nem GYED-en? Valahogy nekem nem jön össze hogy nektek hogy járhatott volna, nekem is csak a Julcsi után jár (Anna utáni idő már elévült hogy a fene enné meg Kép). Kata, a homeos bogyót is minél előbb kell beadni a kullancs-csípést követően, és nem törvényszerű hogy felerősíti a tüneteket, de attól magától nem tud megbetegedni. Szerintem ne izgulj már annyit, nyugi, nyugi, eddig csak a Peti miatt, mostmár a pocaklakó miatt is állandóan stresszelted magad, ezt egyszerűen nem szabad, én aztán tudom hogy a nyugis terhesség mennyire fontos. Julcsival nagyon nem volt az, sajnos meg is látszik a kis mini-tornádó lányomon. Az a rókás sztori nem lehetett rossz!Kép

Sasha, szegény a szemed miatt, de azért már szépen javul!Kép Köszi, javulgatok!Kép

BéOrsi. Sajnálom nagyon ami veletek történt, de látod hogy mennyire alapos a doktornő? Mi lett volna ha csak legyint és elsiklik a dolog felett tápszert felírva mondván hogy biztos nem elég a tej! Szóval én nagyon örülök hogy hozzá járunk, nagyon sokmindenben bizonyította már hogy tényleg nagyon jó doki. A kórház miatt meg tényleg nagyon sajnállak, mert annál rosszabb kevés dolog van csak!Kép Nagyon drukkolok hogy mielőbb teljesen rendbejöjjön a kislányod!Cseszegetések miatt meg ne húzd fel magad, mert az aztán tényleg árt a tejcsi-mennyiségnek!

Puszi mindenkinek és jó hétvégét!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Orsi!
Remélem, most, hogy a problémát felfedezték a gyógyulás útjára lép a kicsi lányzóKép Nagyon drukkolok, hogy minden jó legyen és ne kelljen megint kórházban tölteni napokat.Kép

Kata!
Petinek sok-sok boldog névnapot.
Kép

Norcsi!
Köszi! A szemem, már a régi. Semmi sem látszik és nem is fáj.Kép Úgyhogy heppi minden.
Kivéve, hogy egész hétvégén valami bolha lehetett a bugyimban, mert itt molesztáltam a párom mindenért. Gúnyos voltam, meg elviselhetetlen. Ma már próbálkoztam magamban tartani, de egyszerüen nem ment. Kikívánkozott belőlem.Kép Remélem elmúlik ez a szókimondós dolog, mert rányomta a bélyegét a hétvégénkre azért...

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Kata, Petinek mi is boldog névnapot kívánunk!

Norcsiék
norcsi
Lenti
 
 


Lemaradt a kép!Kép Mégegyszer!Kép
norcsi
Lenti
 
 


Köszi csajok, nagyon rendik vagytokKép

Norcsi! Te kullancs szakértő!

Meddig kell még parázni a kullancs miatt? Hány hét?

Kata
LadányiKata
 


Kata, hát 2-3 hétig mindenképpen. A lyme kór miatt meg lehet hogy tovább is, erre már nem emlékszem. Tavaly mondjuk utánanéztem, de hol van már a tavalyi hó...

Puszi, most mennem kell!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Help!

Egy őslakos nő itt alépcsőházban mindig puszilgatja a babámat(tiszta, rendes, csak törpe, már voltam náluk, nagyimmal jóban van) és ma kiderült, hogy kétoldali arcüreggyulladása van. Azt mondja azt hitte allergiás, mert már 1 hónapja folyik az orra... ollyan mérges vagyok, le is hülyéztem mérgemben, mert tegnap is össze viszsa csókóltaKép Ha elkapja a Gabi agyon csapom azt a nőt akármilyen szegről-végről rokoni szálak főznek hozzáKép Mondtam neki, hgoy ez az ő hülyesége, miből gondolta, hogy a megfázása allergia? Nem is láttam soha hogy folyna, mondjuk neki, de ez most nem lényeg Kép brrrr. Ráadásul még szivességet is kértem tőle, ő fog vigyázni a Kevinre amíg mi Erdélyben leszünk. Szét csapom, ha arcüreggyulladása lesz a gyereknek! Remélem nem fertőz... hiú ábránd ugye?Kép

sashaKép

Kép
sasha
 
 


Sasha!Kép Hát nem irigyellek!Kép Szegény! Tudom melyik az a nő! Kicsit kínos is mert a gyerekeim állandóan kérdezgetnek miért olyan kicsi a néni?! Remélem megússzátok! Mikor mentek Erdélybe? Ezt nem is tudtam!

na mennem kell, Bánk nagyon nyűgös, remélem csak a frontok miatt és nem amiatt hogy lappangana benne valami!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: