Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van 2 csomag Rosmann pelenkám (2-4 kg, bár ránk csak 3,3 kg-os súlyig volt jó), szeretném elajándékozni. Deák F. u. 3. 2. em. 8.

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Kispesti mamik hol vagytok??Tudom,hogy sok kisgyerekes mami van a ltp-en,miért nem írtok?Kizárt,hogy senkinek nincs netje otthon!KépLégyszi írjatok!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia, én ugyan nem a lakótelepen vagyok, azért írhatok?Kép
Neked mekkora a babád? Nekem pont ma 1 hónapos. Többet nem írok, mert lehet hogy nem is jössz vissza. De ha van kedved írj és akkor már én is bőbeszédűbb leszekKép
Hari

Kép
Kép
hari
 
 

 
 

Szia Hari!Kép
Örülök,hogy végre valaki Kispesti jelentkezik!KépA Wekerlén laksz?Gratulálok az 1 hónapos picurkádhoz!KépFiú,lány?Hol szültél?Első babuci?Nekem egy 11 hónapos fiacskám van Dominik.Küldök egy képet róla.KépRemélem még visszanézel és írsz nekem!KépDia
Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Csak ma néztem vissza, mert tegnap nyügi volt a baba. Nem a Wekerlén, hanem az Ady Endrén lakunk. Nem messze az SZTK-tól. Köszönöm a gratulációt. Egyenlőre nagyon nehezen boldogulok a kisleánnyal, még csiszolódunk, de remélem előbb-utóbb kialakulunk, mert már néha eléggé ki vagyok akadva. Ebből gondolom kitaláltad, hogy első babaKép
Nagy helyes a fiad! Kis rosszcsont feje van, látszik hogy jól érzi magát a bőrében. Neked azért már biztos könnyebb kicsit. Bár gondolom minden időszaknak meg vannak a nehézségei. Te már biztos alig emlékszel az elejére, amikor még nem lehetett éjszaka aludni, meg nappal sem nagyon tudok sok mindent csinálniKép Bár valószinűleg én csinálok rosszul valamit, de most már azért kezdek belerázódni. Nem erre voltam felkészülve. Talán nem is lehet egy babára felkészülni, közben kell ráérezni a dolgokra. Már néha sétálni is elmegyünk, bár most hogy jött ez a rossz idő nem nagyon merek vele kimozdulni, mert azt sem nagyon tudom mit adjak rá, hogy ne fázzon meg, de ne is süljön bele a babakocsiba. Apróságok, mégis nagy problémát jelentenek nekemKép
Panasznap végeKép Azt hittem már nincs is Kispesten anyuka. Pedig az utcán annyi babakocsit tologató nőt látok, de vagy nincs internetük, vagy idejük, vagy nem ide járnak. Örülök, hogy végre van valaki, aki kispesti.
Írjál ha van időd, majd én is teszek fel képet, csak át kell tölteni a gépre.
Hari

Kép
Kép
hari
 
 


Szia Hari!Kép
Az anyukákkal kapcsolatban én is így érzek.Kép
Teljesen megértem mit érzel most,én is így éltem meg az első hónapokat.Mindig alvásért nyafiztam és azt mondtam nem kell több gyerek az éjszakázások miatt."Ma már másképp látom.Kép"De az nagyon sokat segített,hogy itt a csajoknak mindig kiönthettem a gondom,bajom,hisz ők is ezekkel küzdöttek.Nem is tudom mi lett volna velem babanet nélkül!KépNem akarlak elkeseríteni,de nálunk csak az 5.hónaptól volt némi javulás/már tudtam 3 órát aludni egyhuzomban/.KépKépAztán egyre könnyebb lett,persze csak azért mert mi a fogacskákkal sose szenvedtünk.Kop-kop!Mindig úgy bujtak ki sorban,hogy szinte nem is volt hiszti,nyafi/e miatt/.Már 8 darabbal büszkélkedünk.KépNos most már annyival könnyebb,hogy közli mit akar,lehet vele komunikálni.Régen az is elég fárasztó volt nekem,hogy ki kellett nap mint nap találni,hogy most mi baja van.Éhes?Szomjas?Fáj valami?stb......Igaz,most már amint Te is írtad/jól láttadKép/nagyon rosszcsont,mindig tilos dogokon töri a fejét.KépSzóval azért ez is fárasztó,menni utána,állandóan rámol,semmi veszély érzete nincs stb...Hamarosan ünnepelünk!KépOlyan hihetetlen nagyon gyorsan elrepült ez az 1 év.Még csak most volt ici-pici,esetlen,törékeny manócska...Megmutassam milyen volt?KépÍme:
KépKép
Nagyon várom a leányzóról is a képet,a nevét még nem tudom!KépMost megyek harcolni az úrfival,mert nem akar aludni,de úgy is én győzök!KépPuszi.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


DiaKép Tök igazad van, a babanet nekem is nagyon sokat segít. Én az őszi babásoknál vagyok, és jó, hogy mindent meg lehet velük beszélni, meg az ember jó tippeket kap a problémák egy részére. A lánykámat Lilinek hívják, tündéri kislány, végül is igazából csak én vagyok telhetetlen. Õ azért szokott aludni jókat, csak nekem nem elég. Éjszaka 2x kelünk általában és ma is fél 9-ig hagyott aludni, csak etetés után nem alszik vissza, csak hosszú tortúra után. Vagy legalább is éjszaka hosszúnak tűnikKép Nekem meg irdatlan alvásigényem van. Napközben is alszik sokat, 2-3 órákat, aztán kaja és legtöbbször újra alvás. Délután van egy hosszabb nyügis időszaka, de az is csak 1-2 óra, meg reggel felkelés után. De lehet hogy én vagyok nyügösebb ébredés után. Szóval igazából nincs okom panaszra, csak nehezen bírom.
Most már a szoptatás is egész jól megy, eleinte nagyon sok bajom volt vele. Tiszta seb volt a mellem, aztán begyulladt, fájt nagyon. Aztán kórházba kerültünk, mert a méhemben volt valami gyulladás, akkor nem is szoptattam pár napig, hanem tápszert kapott a gyógyszerek miatt. Utána azt hittem tápszeres lesz, mert alig volt tejem, és egyszerű is volt tápszerrel etetni. De most bekeményítettem, csak tejet kap, de azt napjában nagyon sokszor, ahányszor csak akar. Most úgy látom talán megint van tej és nem fog kelleni a táp. Jó lenne. De igazából nem tudom még, mert most nem mérem, mert attól is csak ideges lettem. Eddig szépen gyarapszik, de még csak 3. napja, hogy csak cici lesz. Majd jövő héten meglátom, ha hízik akkor marad ez a rendszer, ha fogy, akkor sajnos marad a tápszeres kiegészítés.
Próbálok feltenni képet, bár a párom tegnap elrendezte a gépet, úgyhogy most lehet hogy semmit nem fogok megtalálniKép
Látom Dominik elfogadta a cumit. Lili kiköpi, nagyon nem tetszik neki. Nagyon édes volt kicsinek is a fiad. Biztos tényleg nagyon gyorsan elmegy az idő. Most kéne kiélveznem, hogy ilyen kicsi a lányom, remélem hamarosan sikerül is, most még kicsit szenvedek és siettetném az időt, pedig később bánni fogom tudom. Igyekszem örülni a jelennek, csak mivel azt hiszem később könnyebb lesz ezért mindíg várom a holnapotKép
Na keresek képet.
Nem találtam. Ha felébredt a párom szólok neki, hogy szedje elő őket és akkor délután felteszem.
Szia Hari

Kép
Kép
hari
 
 


Kép

Kép

Na, hát ő LiliKép

Kép
Kép
hari
 
 


Zsófi!Kép
Gyönyörű Lili,olyan bájos,leányzó és kis pofis!KépMennyivel született?Hol is szültél?Én az Istvánban.Domi 2920g és 50 centi volt.Annyira ici-pici volt.KépA cumis kép csalóka.KépCsak a kép erejéig volt megtűrve a szájában.Aztán elég sokáig utálta,most már "nagyfiú" léttére elcumizgatna,de csak alváshoz kapja meg.KépEz azért van,mert rengeteg cumit elhagytunk már/ezért nem kap utcára cumit/és a cumicsipeszek se akadályozzák a levételben.KépKépAhogy leírtad a napotokat,elég szupi.Nálunk nem volt ennyi alvás.Sajna Domi is két hetes korától napi 1x tápszert kap,mert nem volt elég tejem.Így 6 és fél hónapig tudtam szoptatni.Az első tápszer adásnál egy éjszakát végig bőgtem,annyira fájt a lelkemnek.Aztán rájöttem,hogy napi 1x még nem a világ és van olyan gyerek aki csak azon nől fel.Meg aztán ismerek olyan anyukát,gyereket,hogy Domival egyidős csak cicizett,sőt még mindig cicizik és állandóan beteg.
Cici:Én szilveszterkor feküdtem mint egy darab fa 39 fokos lázzal/tejláz/a mellem lángolt és úgy szoptattam.Az ellenségemnek se kivánom!KépBiztos a sebes cici is ilyen érzés lehet....
Ti a Kisfaludy utca környékén laktok?Csak azért kérdezem,mert ma mondta a védőnő,hogy van ott egy Műv Ház ahol baba-mama klubb van.Jó lenne megnézni,mert már nem igazán tudom a 4 fal között lekötni a figyelmét,na meg a társaság is jól jönne.KépMost megyek kicsit tv-ni aztán szunya.KépBár az éjszaka is köztünk kötött ki urasága.KépKépPuszi.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Hát végül is nem olyan messze a Kisfaludy-tól. De a műv.ház nem tudom hol van.
És ti hogy csináltátok ezt a tápszeres dolgot? Mikor adtad neki, és azon kívül volt elég tejed a többi étkezésre?
Engem is nagyon zavar, de nem csak az elején, még most is, hogy tápszert kell neki adni. Hiába minden, ma is kellett neki, mert nem volt tej a cicimbenKép Pedig már az alk. mentes sört is iszom, de mégsem. Ez van. Azért próbálok minél többször anyatejet adni neki, aztán lesz ahogy lesz. Azért nem minden napunk olyan jó ám, ma pl. nem nagyon akar napközben aludni. Viszont reggel fél 10-kor! keltünk. Jó, közben volt nyüszögés, meg mocorgás, de azért olyan félálomban voltunkKép
Remélem ma éjszaka is keveset kel fel. Nagyon hiányzik már egy jó kiadós alvás nekem.
Ti merre laktok? Baba-mama klubba én is mennék Lilivel, de ilyen kicsiknek még nincs semmi foglalkozásKép Sajnos. Pedig jó lenne néha kimozdulni, csak nem az utcára, mert már nagyon hideg van.
Szia Hari

Kép
Kép
hari
 
 


Hali!Kép
Domi még mindig kap tápszert este és reggel.Ez már banános ízű.Reggel felébred és már mutat a konyha felé és mondja tej.KépMind ez fél 7-körül amikor anya még igen álmos.Szóval gondolhatod mennyire irigy vagyok a fél 10-es kelésre!KépÉn is ittam mindenféle tejserkentő teát,köménymagos levest fazék számra,de csak nem lett több.KépMondjuk én csináltam olyat,hogy esti zuhanyozáskor meleg vizet engedtem a mellemre és csak úgy ömlött belőle a tej.Így volt,hogy még 100-at is lefejtem és amikor felébredt bekajálta.Persze a víz ne legyen túl meleg mert az elapaszthatja a tejet!!!!
Nem csoda,hogy napközben nem akar aludni a leányzó,hisz jön a front és ők nagyon érzik!KépDomi is megvan húzatva tőle.KépMa megtanult kacsintani,egész nap csak kacsintott én pedig dőltem a röhögéstől.KépImádom,annyira okos!KépMi a Széchenyi utcában lakunk az Üllő út mellett.Na,megyek aludni.Neked is alvásban gazdag éjszakát kivánok!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szió!
Látom ma még nem jártál erre.KépKépzeld elmentünk ma baba-mama klubb felkutatására.Amire helyre én gondoltam,kiderült,hogy az a Vigadó és az Fő utca.Nos ott bolyongtam mire megtaláltam a Kisfaludy utcát,pedig csak pár méterre volt párhuzamosan.KépNa szóval a klubb a posta mellett van a plébánián.KépFél 12-kor értünk oda,amikor már jöttek kifelé az anyukák.KépKiderült,hogy fél 10-től van fél12-ig.KépÍgy azt hiszem nem fogunk járni.Domi fél 7-körül kel,és már fél 9 körül alszik is újból.11-felé ébred én addig főzök,pakolászok.Aztán ebéd és innentől lenne szabadidőnk.Nem is tudom mi lesz velünk télen!A francba,miért nem lehet délután klubbozni!!KépBocsi,hogy itt nyávogok neked!KépMegyek is duzzogni máshová.KépJó éjt!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Jaj, ne haragudj, hogy nem jöttem, de Lili nagyon nyügi volt. Meg ma is egész nap. Felváltva cipeltük a párommal, mert csak úgy volt csöndben úgy ahogy. Vettem valamelyik nap egy hordozókendőt, de annyira bonyolult volt, hogy nem sikerült összehoznom, hogy beletegyük a babát. Na most már annyira kiakadtam a sírástól, hogy fogtam és addig szenvedtem, amíg valahogy csak összehoztunk egy variációt. Lehet hogy nem jól, de a babát bele tudtam tenni és pár perc múlva már aludt is. Most már levettem és a kendővel együtt betettem az ágyba, most alszik isKép Végre. Úgyhogy most elmegyek végre fürdeni.
Kár hogy nem jött össze a baba-mama klubb, az tényleg elég korán van. Kicsit én is félek a téltől, mert rossz, hogy alig lehet kimenni ilyenkor. Én még sehova nem merek elmenni Lilivel, annyira belémültette a párom, hogy valami baja lesz, elkap valami betegséget stb. Pedig jó lenne legalább egy közértig elmenni vásárolgatni, embereket látni. Igaz hogy olyan körülményes, mert ugye jól be van bugyolálva az utcára, ha meg bemegyünk valahova, akkor ki kell csomagolni, aztán megint vissza, de gondolom tudod miről beszélekKép
Várom már nagyon a tavaszt, hogy kevesebb ruhát kelljen kintre ráadni.
Ti hova jártok gyerekorvoshoz? Mert itt az SZTK-ban a védőnőknél ki van téve egy csomó baba-mama program, ha ti nem ide jártok, akkor ha gondolod megnézem lenne-e valami nektek való.
Na megyek fürcsizni, mert aztán egyszer csak felébred a lányomKép
Szia Hari

Kép
Kép
hari
 
 


Szia!
Mi a Berzsenyi.utcába járunk a rendelőbe.Nagyon megköszönném,ha megnéznéd nekem van e valami program valahol nekünk!KépIsmerős a fel-le öltöztetés.KépHa indulunk valahová,én öltözök fel előbb,hogy ő már felöltözve ne várjon rám.Persze így mire őt felöltöztetem én már le vagyok izzadva.KépAbban igaza van a férjednek,hopgy ne vidd boltba /pl:Europark/a picurt,de az utcán nyugottan sétálhattok egy fél órát.Sőt,jót is tesz neki a levegő,még aludni is jobban fog utána!KépNem csoda,hogy nyűgös a leányzó,hisz ez a sok front még a felnőtt szervezetet is megviseli.KépDomi most enni nem akar.Vagyis a rendes kaja nem kell neki.KépDe a túró rudi,krémtúró,puding,gyümölcs az jöhetne minden mennyiségben.KépNa megyek is valami uzsit kotyvasztani neki.Hali!

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia, csütörtökön megyünk a védőnénihez, akkor megnézem mit vannak kitéve. Hátha találsz köztük valami izgit.
Készülsz már a Karácsonyra? Én úgy szeretnék, de azt hiszem idén nem nagyon fog menni. Már a bevásárlással is gondok vannak, de azért a lakást megpróbálom majd hangulatossá tenni. Bár a legnagyobb hangulat úgyis Lilitől lesz. Olyan kis édes ma. Vannak jó napjaink isKép Most épp alszik és olyan kis békés a feje. Ilyenkor kéne lefotózni, de a vakutól félek, hogy felébredne, azt meg a világért sem szeretnémKép

A héten megyünk csípő szűrésre is, remélem mindent rendben találnak majd. Csütörtökön meg igyekszem nem elfelejteni a programnézést nektekKép

Kép
Kép
hari
 
 


Sziasztok!

Remélem, nem gond, hogy egy kicsit bekapcsolódom a beszélgetésetekbe. Látom, ti is programok felől érdeklődtök. Korábban a KMO-ban (Kispesti Munkásotthon Műv.Ház) működött babaklub, de a honlapukat olvasva, úgy látom, ma már nincsen. A Wekerlei Gyermekházban (Petur u. 7.) hétfőnként van Zenebölcsi és Baba-Mama torna. Sajnos 2 gyerkőc mellett nekem semmire nincs időm, pedig nagyon szívesen látogatnám ezeket a programokat. Jó titeket olvasni, de ritkán van lehetőségem írdogálni. Nektek van Skype (chatelő)-programotok?
Szívesen válaszolok, ha van kérdésetek, vigyázzatok magatokra, puszi, Katalin
dolhi
 
 


Sziasztok!
Zsófi!
Bocsika,hogy eltűntem,de Dominak jön egyszerre két foga/rágóKép/és elég hisztis tőle.Aztán a hétvégén megkezdődik nálunk a vendégeskedés,sorban jönnek a rokonok Domit köszönteni bár csak 8.án lesz a szülinapja.KépMizus?Voltatok a védőnőnél?Találtál nekem valamit?Csajszi jól van?Kép

Kata!
Emlékszem ám rád!KépJól vagytok?Kár,hogy a KMO-ban nincs semmi nekünk pedig nem is lenne messze.Nekünk van skype.KépSearch-el megkereshetsz tomdoki néven vagyunk.
Puszi Nektek!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Én is Kispesti vagyok, van egy négy nónapos kislányom és egy 13 éves nagylányom.Sajnos ritkán tudok gépezni,mert a kicsi elég keveset alszik,de azért igyekszem többször benézni.
Sziasztok!Timi

Kép

Kép
novum
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam itt.
Novum, az én lánykám is négy hónapos (na jó, majdnem). Merre laksz, ha nem titok? Mi a Deák F. utcában.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska!

Mi a Irányi utcában a piachoz közel.Ti melyik doktor nénihez tartoztok?Hogy hivják a kislányodat?Az enyémet Szilvi, a nagyot Fanni.A múltkor irtam,hogy a lánykám keveset alszik.Na erre most rácáfolt,mert reggel fél9-től 13óráig aludt.Vajon időváltozás jön?

Kép

Kép
novum
 
 


Novum,
a mi topikunkban (István kórház) is mindenki küzd az alvással.Kép Valószínű, hogy front.
Líviának hívják, nem az SZTK-ba járunk, hanem a Berzsenyi utcai rendelőbe, a kerület egyetlen dokibácsijához. Nagyon rendes.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska!

Ezek szerint te is az Istvánba szültél,akkor abban a topikban is több kispesti kismama lehet!
Ma jó pocsék idő van nem is megyünk sehova,inkább sütök kenyeret,mert nem lesz a családnak mit enni.
Szilvire már nagyon oda kell figyelni,mert forogni kezdett a hátáról a hasára és vissza,már csak a járókába van biztonságban.
A négyhós oltást megkaptátok már?Mi is a Berzsenyi rendelőbe járunk a Nagy doktornőhöz.

Kép

Kép
novum
 
 


Novum,
Még 2 hetünk van a 4 hónapos szülinapig, 21-én megyünk oltásra. A 3 hónapost jól viselte Lívia hálistennek. A hasrafordulást épp ma gyakorolták Anyukámmal, hát még nem tökéletes.Kép
A mi dokink Dr Győri József.
A nagylányod mennyi idős?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabi!
A nagylány 13 éves, már sokat segit a kicsi körül.Õ az első házasságomból született,ezért van ekkora kor különbség a gyerekek között.
Mi 20-án megyünk az öthosra. a 4 hónapostól féltem,mert akkor kettőt kapott,de hősiesen viselte.Estére belázasodott,de a szúrás két nap múlva már nem is látszott.
Ide elég kevesen irnak.Hol vannak a többiek?
Ti mikor szoktatok sétálni?

Kép

Kép
novum
 
 


Szia Timi!
(Ugye szabad így hívni?Kép)
Már a szuri napján lázas lett Szilvi?
Képzelem, hogy imádhatja a Hugicát a lányod!Kép
A séta mindig attól függ, mikor van jó hangulatban a csemete, mert amikor morci, az öltözésnél annyira megharagszik, hogy végigáriázza a sétát. Meg refluxos, és ha nagyon hányós napja van (van amikor "csak" öklendezik órákig, de nem hány), akkor le sem viszem.
Figyi, a babák sírnak is, ha lázasak, vagy csak onnan lehet észrevenni, hogy melegek?
A többiek alatt a többi kispestit érted? Az istvános topikban csak ketten vagyunk azt hiszem, de a másik anyuka nem nagyon írogat.
Ha van kedved, gyere át, ott nagy a forgalom és nincs bandázás, mindenkinek örülnek, aki odatéved. (István kóházi élmények) Van két 2 hónapos baba, egy 3 hetes, egy 7-8 hónapos és egy 16-ára kiírt kismama. Õk az állandóak, de sokan vannak, akik csak hébe-hóba jelentkeznek.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabi!

Persze,hogy hivhatsz igy!
Köszi a kedves invitálást azt hiszem átköltözöm oda és ott válaszolok a kérdéseidre!
Szia Timi

Kép

Kép
novum
 
 


Sziasztok!

2006.január 14-én szombaton délelőtt bababörze lesz a XIX. ker. Teleki u. 50. sz. alatt a Kispesti Művelődési Otthon épületében.

Mindenkit szeretettel várunk!
muscacece
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziaszstok

Kismamaként találtam egy jo melot,net kell hozzá csak.Heti kerest akár több ezer forint is lehet. érdeklödj a mariann10@freemail.hu n
üdv:Mariann
mariann2
 
 


Sziasztok!

Van itt még valaki? Kispestiek vagyunk mi is. 6 hónapos a kisfiam. Sajnos nem ismerek hasonszőrű anyukákat, pedig jó lenne, ha akadna itt a közelben néhány anyuka, akikkel meg lehetne beszélni az örömöket-gondokat, és akár nagy sétákat is lehetne tenni.
Jelentkezettek! Rita
picuri
 
 


Szia Rita!
Én is kispesten lakom!Gyere át az Istvános topikba ott vannak még kispestiek!Szülészetek,kórházak/István kórházi élmények a cime.Az én kislányom 1 hét múlva lesz 8 hónapos.

Kép

Kép
novum
 
 


Szia Rita!
Igen, gyere át az István kh. élményekbe!
Enyém kölök 16-án lesz 7 hós, ő is kislány, úgyhogy a fiadnak lesz udvarolni valója!!!Kép

Szia Timi!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


sziasztok kispesti kismamak,anyukak!!!
csak nem kihalt kispest? :D remelem vagytok.Engem Ibinek hivnak es van egy most lassan 9hos kisfiam Marcel.
mi most fogunk odakoltozni kispestre es annyi mindenrol szeretnek kerdezni.milyenek a bolcsik arra es mennyit kell fizetni?vannak jo jatszoterek?hol vesztek babaruhakat?(ezt azert is kerdezem,mert total nem vagyok kepben,most jovunk haza angliabol...)
irjatok,dumaljunk egy jot!
pusza Ibi es Marcel baba
ibigirl
 
 


Szia!
Mi is Kispesten lakunk. Nem tudom, hogy visszanézel-e mostanában, ezért nem írok sok mindent. Az én kislányom 6 hónapos. Néhány kérdésedben talán tudnék segíteni, és szívesen beszélgetnék én is más kispesti kismamákkal. Ti merre laktok?

nansy

Kép

Kép
nansy
 
 


szio nansy
ugy orulok h irtal,en leszek,nem tunok el...remelem.. :D
mi most jovunk haza angliabol,itt eltem 2,5evet.
majd a fo utcaban fogunk lakni,de csak valoszinuleg januartol v december,meg nem tudom pontosan,de addig is szivesen dumalnek veled es persze masokkal is kispestrol.ti merre laktok?
es ha szabad megkerdeznem te hany eves vagy?en 23,24 leszek novemberben.egy gyermeked van?
nekem 1,Marcel.o mar oriasi,majdnem 11kg,hatalmas :D ,es kb 80-90cm kozott van most,es mar van 6fogunk is.szegenykem megszenved most a fogzassal es most folyik az orra is mar 3napja kinlodunk.a te kis dragadat hogy hivjak es mar esztek mas kajat is tejen kivul?szopizik?az enyem sajnos nem szopizott,nem fogadta el a cicit :( ,es meg maig rejtely miert....ugyhogy fejtem 5honapig :( szornyu volt de megerte,azutan tapszeres lett.most mar eszik sok mindent,de egyik nap jobban eszik,a masik nap kevesebbet,valtozo.
majd irj rolatok,meddig leszel otthon,meg legy szi tudsz nekem irni arrol,hogy miket lehet megigenyelni egy baba utan,mert mar reg voltam otthon es ilyen teren nem vok kepben :oops: .
na puszii megyek aludni
ibi
ibigirl
 
 


Szia

Örülök, hogy visszanéztél. Látom te éjjeli bagoly vagy, én inkább nappal írogatok, ameddig a csöppség alszik, de nem gond. Mi a Kisfaludy utcában lakunk, ez pont a Fő u. mellett van, párhuzamosak egymással, szóval közel leszünk. 25 múltam, egy kislányom van, Mártikának hívják. Szintén nagy baba, mint a te fiad, most 6 hónapos mérésen volt 8230 gramm, 68 centi. Foga még nincs.
A szopizással nekünk is voltak problémáink, nem igazán fogadta el a cicit és nem is volt rendesen tejem. Kicsivel több, mint két hónapig szopizott, de mellette kapott kiegészítésnek tápit. 3 hós korától kezdtük a hozzátáplálást, először gyümivel, aztán főzivel. Most már nagyon sok félét eszik, csak a reggeli etetésre kap tápszert, a többi rendes pépes étkezés. Nálatok ez hogy működik? Miket esztek?
Jelenleg egyetemre járok, bár a baba miatt kihagytam egy félévet, most szeptemberől újra tanulok, de csak levelezőn. Ez idő alatt Apácska vigyáz Mártikára. Nem tervezem, hogy bölcsibe adom, szeretnék itthon lenni vele, ameddig lehet.

Itt tudod megnézni a baba után járó dolgokat:
http://velvet.hu/poronty/2007/01/24/gye ... _anyagi_ju

Te mivel foglalkozol? Hogy kerültél Angliába? Ott is szültél? Miben különbözik szülés/terhesség/baba gondozás szempontjából a két ország? Ha túl sokat kérdezek, szólj rám, kíváncsi természetem van. :D Végleg hazaköltöztök?

Na jó, mostmár tényleg eldugulok.
Szép napot!
Nansy

Kép

Kép
nansy
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


szio nansy

itt is vagyok.tegnap jottunk haza repcsivel.hosszu nap volt,azert is nem irtam,de marcus egy angyal volt vegig.
tok jo akkor nem lakunk messze majd,talan egyszer osszefutunk.
nem semmik vagytok,h mar csak egyszer eszik martika baba tapit.nalunk ez ugy van,h reggel tapi,kovetkezo etkezes gyumi mix,ha meg ehes utana kis tapi,ebedre zoldseges husi rizzsel v tesztaval v gyumishusi fozi ,de sajna marcus a husisokat nem nagyon imadja...du joghurt teljes zsiros,v en is szoktam neki csinalni naturjoghurtot gyumikkel.a gabonapepeket is probaltuk,de nem eszi...ja es persze mostmar eszeget a mi kajankbol is pl krumpli kenyer...este tapi aztan alvas egesz ejjel szerencsere.
te miket adsz es szereti oket,mennyiket eszik meg?

koszi a baba utan jaro dolgokrol szolo linket.

igen most mar hazakoltoztunk vegleg.kint annyi volt a kulonbseg h nem kellett alandoan ellenorzesre jarni es olyan sok vizsgalat nem volt...amugy en dolgozni mentem ki es volt kint egy haverom.
gyarban meloztam,majd teherbeestem es kint szultem.
te mit meloztal?en itthon cukraszdaban dolgoztam mint elado meg egyetemen recepcios.
te mit tanulsz?parod mivel foglalkozik?
most ennyi megyek pihizni
szia irj
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Szia

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, kicsit elhavazódtam.
Hű, mi még nem eszünk gabonafélét, illetve tejterméket. Nálunk a menü tízóraira gyümi, aztán ebédre főzelék husival, uzsi tejpép (ezt itt lehet kapni, kint nem tudom), vacsi ismét főzelék.
Ha én főzök neki, akkor olyan 100-150 ml-t eszik, ha bébiétel, abból megeszi a 190 ml-t. Gondolom, hogy amit én főzök az töményebb.
Én bölcsészkaron tanulok, magyar-kommunikáció szakon.

Izgalmas lehetett reülő kontra baba páros. :D Csak látogatóba jöttetek, vagy már költöztetek?

Holnap jövök újra, most hiszti van. :?
puszi
Nansy

Kép

Kép
nansy
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
uvme
 
 


szia nansy

nemsoká költözünk,valószínűleg jövőhéten megyünk is fel pestre.
most a családomnál(anyuéknál) vagyunk és ráadásul még a héten temetésre is mennem kell,mert meghalt tatám....
múlt héten voltunk fent pesten egy hétig.be is akartam jelenteni Marcust bölcsibe,de még nem mentem el az egyesített bölcsibe kell menni az eötvös utcába,de lehet,hogy csak jövőre szeptemberbe veszik be,mert várólista van,mondjuk nem bánom,mert kisfiam annyira anyás,hogy nem lenne szívem beadni,csakhát a pénz...de hát ez van.
védőnőt is szereznem kell neki,meg az oltásokat is meg kell vele beszélnem,mert szerintem van egy kis eltérés a magyar és angol rendszer szerint.nektek ki a védőnőtök és hová kell menni???
te jársz tanácsadásra vagy ő jön ki vagy ez hogy működik?
meg vagy elégedve?
megyek majd benézek,puszaa
ibigirl
 
 


Szia

A védőnőnél neked kell jelentkezned. Ez a környék a Petőfi utcai SZTK-hoz tartozik, ez itt van pár sarokkal lejjebb. Ha felhívod őket, akkor megmondják, hogy kihez tartozol, és ő mikor tart fogadóórát. Egyébként kismamaként én jártam hozzá, de mióta megszületett a bébi először hetente, majd havonta jön hozzánk. A védőnőd azt is megmondja, hogy melyik gyerekorvoshoz tartoztok, de választhatsz mást is. A védőnő nem választható. Az oltásokat meg tudod beszélni vele.
A védőnő a terhesség alatt elvileg segít sokmindenben, mér egy csomó egészségügyi dolgot, kiokosít a babaápolásról, stb. Ha megszületett a pici segít a szoptatásban, a mindennapi tetendőket elmagyarázza, stb. Ehhez képest az enyém semmit nem csinált. Havonta egyszer idejön, megjegyzi, hogy milyen csinosan öltöztetem a babát, és ennyi. Szóval hagyjuk.
Tanácsadásra a gyerekorvoshoz kell járni. Van egészséges rendelés, külön, a betegrendelés mellett. Én nem járok, a mi doktornénink kijön hozzánk, eleinte kéthetente, most havonta. Ő nagyon lelkiismeretes, szerintem szuper doktornéni.

Képzeld, Mártika már nagyon szépen forog, és kúszik. Egyre inkább szeretne felülni. Hason már annyira kinyomja magát, hogy felemeli a pocakját és a popsit. Nagyon örülök ezeknek a dolgoknak, főleg, hogy úgy tűnt eddig, van egy kis elmaradás a mozgásfejlődésében, attól, hogy nagy baba. De most, hogy így "megelevenedett" azt hiszem, már nem lesz gond. :lol:

Szép álmokat nektek.
Nansy

Kép

Kép
nansy
 
 


szia nansy

köszi a gyors választ,most már képben vagyok legalább.
örülök,h Mártika már ilyen ügyes kisbaba.én is féltem,ezektől,h jajj mikor fog már forogni,mert nekem Marcus a te babádnál is később kezdett el forogni,kis lusti volt,viszont már ült 4hónaposan.most már kúszik mászik bár elég viccesen csinálja kicsit féloldalasan néha.fürdés után imád forogni a nagy ágyon mesztelenül.nagyon huncut lett.
ja egy másik kérdés:te hogy oldod meg a villamosozást metrózást babával,mert mindenhol lépcső van,nem hiszem,h elbírom majd Marcust,ő 11kg a kocsi kb 5.5kg plusz ruha,táska és ha még veszek vmit.....kész rémálom.....mindig megkérjek vkit,h segítsen?cipeljem kenguruba,nem tudom.....tök szar,h nem gondolnak a babás anyukákra.....vagy egy darabig nem mozdulunk el kispestről,míg nem jár....a párom rengeteget dolgozik,sokat leszünk 1edül...nálatok ez hogy van?te nem unatkozol néha?
na megyek pusziii
ibigirl
 
 


Szia

Kimozdulás, tömegközlekedés, unalom, stb.... Ezek engem is elég sokat foglalkoztatnak. Buszozni, metrózni, villamosozni babával nem szoktam. Szerintem számomra egyenlőre esélytelen. Talán majt tavasztól, ha Mártika már szépen ül. Akkor majd tervezünk venni egy olyan apró, gyorsan összecsukható babakocsit, ami csak 2-3 kiló, és azzal lépcsőn is könnyebben lehet talán közlekedni. Addig vitetem magam kocsival, ha van rá lehetőség, és a férjem éppen ráér. Amikor nem, akkor csak a környéken mozgunk, hordozókendőm egyáltalán nincs. De azért így is bevállalunk nagyobb sétálós utakat, ma pl az EuroParkban voltunk. Ez babakocsis sétával fél óra oda, fél óra vissza, plussz amennyit ott eltöltünk. Jó kis kirándulás volt, elment vele a délelőtt. Bevásárlás ügyileg egyébként itt minden elérhető, nem kell hozzá BKV-zni. Ha be akarok menni a városba, akkor megbeszélem apácskával, hogy addig ő itthon marad babázni. :D
Unatkozni? Mikor? :oops: Nem nagyon van rá időm. Járunk babaúszni, Ringató foglalkozásra, sétálunk más kismamikkal. (Ha nagyobb lesz, még több foglalkozás lesz elérhető, babakocsinyi távolságra.) Itt a baba, a háztartás, az egyetem. A net pl elvesz egy csomó időt, :oops: ezért néha haragszom is magamra. Ha végképp unom a bancsit, akkor meghívom egy-két barátnőmet egy kis babázásra. A napok valahogy mindig nagyon gyorsan elszaladnak, csak azt veszem észre, hogy már megint este van, és még egy csomó mindent akartam csinálni. :roll:

Mikor költöztök? Rögtön ide Kispestre? Mit szól Marci a környezetváltozáshoz?

Gondoltam teszek fel egy képet Mártikáról. :D

Kép

szép álmokat
Nansy

Kép

Kép
nansy
 
 


Sziasztok!

Ibigirl,
Látom, inkább ide írsz úgyhogy itt válaszolok a kérdésedre. Sajnos a bölcsikbe nem egyszerű várólisták vannak. Én is most szeretném felhívni a központi bölcsit, hogy mikor kell jelentkezni ha jövő szeptemberben szeretném (mármint én nem szeretném , de sajnos a pénz az nagy úr) beszoktatni. Mi a kertváros részen (Nagysándor J. u.) lakunk, de a Fő utcai játszótérre járunk. A templommal szemben van. Réka már 10 hónaposan szaladt és igazából azt lehet mondani, hogy 1 éves kora óta folyamatosan beszél. Most már nagyon sok mindent mond.....

nansy,
Megkérdezhetem, hogy Ti hova jártok ringatóra??? Az minket is érdekelne. Előre is köszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


nansy,
Bocsi, elfelejtettem, hogy tündéri kislányod van!!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


sziasztok

nansy,először is azzal kezdem,hogy,Mártika egy angyal baba,olyan szép!!!
megyünk fel a Fő utcába kedden végreeeeeee :)
valszeg nem lesz netem egy hétig de intézkedek és jövök!
Marcus megszokta már itthon nagyjából,csak azt emeberekkel nagyon bizalmatlan lett úgy vettem észre.ma is apám bnője fel akarta venni de ő elsírta magat és nyújtotta a kezeit,hogy anyaaaaaa vegyél fel és utána úgy átölelt,h alig bírtam leszedni,mint egy kis csimpánz,mindig rajtam lógna egyem meg...az utazásban már profi,9hós de már 5ször repült meg buszozott is sokat meg autóval is sokat mentünk.na majd pesten pihi:-)))
a ringató engem is érdekel és a babauszit hol tartják?és mennyibe kerülnek?miket csinálnak uszin és hány fokos a víz?

vica,üdv itt!!jó hogy ide írtál,legalább nem kell átmennem másikba.
én is hívom a bölcsit jöv héten.te hívtad már???ha igen,mit mondtak?a te kis lányod is édes kis nevetős.
ügyi hpgy hamar elindult.remélem Marcus is eljár hamarosan.alig várom,hogy lássam ahogy megy a duci lábain :lol:

na jóccakát,puszkaa
ibigirl
 
 


Sziasztok

Először is köszönöm szépen a dícséreteket! :oops:
Ringató:
http://www.ringato.hu/index.php?helyido
Ez a Wekerlei Gyerekházban van, de van foglalkozás a Wekerlei Műv.házban is, azt más tartja, más időpontban. Utánna kell nézni.

Babauszira a Kispesti Uszodába járunk, egy hónapra 4500 Ft a bérlet. Szombat vagy vasárnap reggel lehet menni (egy hónap 4 vagy 5 alkalmas). Azt nem tudom hány fokos a víz, de szerintem pont kellemes. A foglalkozás elég kötetlen, inkább a vízben való játékon van a hangsúly.

Tegnap gyönyörű idő volt, hatalmasat sétáltunk délelőtt. Ennek következtében Mártika 6-kor kidőlt, még vagyizni is elfelejtett felébredni, és aludt 12 órát. :lol: Kíváncsi leszek a mai napra...

Szép napot mindenkinek
Nansy

Kép

Kép
nansy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: