Új privát üzeneted érkezett!

Mit szóltok, hogy a jó kis reformok után lemondott az eü. miniszter? :roll: :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Lemondott? Nocsak. Bár ő szerintem csak végrehajtó, a döntéseket nem ő hozta, abban viszont benne van a keze, hogy ennyire dilettánsan intézik.
A miénk szerencsére egy csendes ház. Még jó, mert én meg nem vagyok valami kedves ilyen esetekben, biztos már megvertek volna párszor... :oops: :? :lol: :lol:
Eni, örülök. Lili egy lilásbordós rúzst evett meg, amit egyszer pillanatnyi elmezavaromban vettem, szerintem kétszer nem használtam. :lol: :lol: :lol:
Voltunk cukiban, Lili baromira élvezte. :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Rúzsevő Lili! Hát nem adnak neked anyáék enni? :) :) :lol: :lol:

Zsombor is jól bealudt a 2 hós oltás után. Azóta sem aludt annyit, szerintem... :lol: :oops: Tegnap este előadta a ciróka-marókából a marókát. Úgy belenyúlt az orromba a frissen levágott körmeivel, hogy vérzett! :oops: :shock: Csupa seb belül az orrom.
Tegnap a Kobrában amikor a sorban álltunk, a pólóm alá dugtam a fejét. Ő meg utánozta! Olyan aranyos volt. :)

KépKép
KépKép
anittik
 
 

 
 

De azért rendes volt, hogy azt választotta, amit nem szeretsz! :lol:

Lili szétpakolta Iminek azt a cd-tartóját, amiben a "programok" nevű lemezek vannak! :oops: :roll: Ki fogunk kapni!

Mai szösszenetek az sms-falról szoNbaton, hiJáNzol!! :lol: :lol: :lol: :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Na, Sanyit javasolni fogom az eü. mminiszter megüresedett posztjára: megállapította, hogy Lili tegnap a rúzs miatt fosott. :lol: :lol: nem azért, mert konkrétan megint 4 foga jön egyszerre, ill. egy már kinn is van belőle.... :lol: :lol:
Amúgy tényleg igaz, hogy nem hirdetik meg a jó állásokat, pl. egy portálon se láttam, hogy "kormányszóvivőt keresünk" vagy most majd eü. minisztert. :) Reméljük Dr. Horváth Tolerancia Ágnest nem nevezik ki majd véglegesre. :roll:
Lilinek most az a legújabb szokása, hogy ölbe kéredzkedik, és simogatja cicimet, meg bedugja kezét a kettő közé :lol: :lol: A múltkor vidám pillanatokat szerzett ezen mutatványával egy csapat gimnazista fiúnak a Szinva-teraszon. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Edit! Imi kezdjen hozzászokni....Nálunk az USB kábel pl. fogyóeszköz :lol: :lol: Akkor az "anja"-t nem láttad. Valamelyik politikusnak szidták az anját. :lol: :lol: Komolyan, néha sírni tudnék... :shock: :shock:

KépKép
pedina
 
 


Na, már megint óriási szenzációt tálalnak az újságírók: terhes lett egy nő :shock: :shock: :shock:
Annyira tetszik, amikor egy celeb babát vár, és minimum felkiáltójellel hozzák címlapon, vagy ott van előtte az "szenzáció" vagy hasonló kifejezés.
Momentán most a Máté Krisztáról van szó, aki nekem tök szimpi, mert nem fényképeztette se magát nagyhassal, se a gyerekét, és nem beszélnek a magánéletükről úton-útfélen.

KépKép
pedina
 
 


Anja??? Nagyon jó!! :lol: :lol: :lol:

Igen, a Máté Krisztáékat én is csípem, pont emiatt!

Ma itt van nálunk vendégségben 3 12-13 éves lány! Lili szórakoztatja őket, én meg össze tudok egy kicsit pakolni! Sétáltunk egy nagyot a városban, de nincs olyan igazán jó idő, fúj a szél!

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Tegnap jól elfáradt Lili a nagy játékban, de a csajok is kibuktak a végére!
Egy pár napja nem akarja enni Lili az esti tápszert. Azt nem mondhatom, hogy nem ízlik neki, mert reggel a teljees adagot megeszi! :shock: :roll: Próbáljak meg neki valami mást- tejpépet -adni? Nem akarom, hogy éhen aludjon el, de azt sem szeretném, ha ordítana az evés miatt! :cry:

Remélem találnak valakit Horváth Á. helyett!!!! Most hallottam, hogy amíg nincs helyette más, őt nevezték ki! :evil:

Szerintetek, hogy haladnak a 4-es metróval? Megvan már a 10 cm???? :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Edit! Nekem anno azt mondta a dokinő, hogy inkább tápot adjak Lilinek este, mint tejpépet, mert táplálóbb, lassabban emészti.
Megyek sonkát főzni, meg dagasztani... :wink: :wink:

KépKép
pedina
 
 


Igen, nekem is azt mondta a dokinő, hogy a két tejes étkezésből egy már lehet tejpép, de az esti legyen a tápszer! :oops: :roll: egy pár napig még próbálkozunk aztán majd megkérdezem a dokinőt! Lehet, hogy ez is csak átmenenti!
Néhány hete a déli kajálásnál voltak közelharcok, de most a héten még bármit adtam neki szívesen megette!! :roll: :oops: Még az én kajcsijaimat is! Sőt, még a héten csak egyszer kapott üvegeset ebédre! :lol:
Ma megint megpróbálom a gesztenyét, hátha elfogadja most! :roll:

Én csak délután sütök, mert Imi hozza a hozzávalókat! :lol: Persze csak ha nem felejti el! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Nem lehet, hogy a foga jön, és piszkálja neki a cumi, vagy csőrike?
Vagy unja az ízt... Másféle tápit nem próbáltál? Vagy valamivel ízesíteni: banán, barack...Turmixnak....
Mi tegnap elmentünk vásárolni, nem mertem bevállalni a mai napot :?

KépKép
pedina
 
 


Most banán ízű van neki, ezt kapja kb. egy hete. Meg reggel megissza szó nélkül! :roll: :oops:

Szerintem ma őrültek háza lesz a városban. Tegnap a sétálón lévő húsboltban is kígyózott a sor, pedig ott még sosem láttam ennyi embert! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


A sonkát már egy hete megvettük, mert gondoltam, hogy mostanra csak a maradékból lehet választani.
Lilinek is voltak "nem evős" korszakai, hiába mondták, hogy ha éhes lesz, majd eszik, azért folyamatosan próbálkoztam én is mindennel, nehogy éhen haljon. :oops:
És ha főzeléket adnál neki estére? Vagy akkor tejpépet, ha azt megeszi?
Lili este 3-as babatejet iszik, reggel meg Junior Milket -ez utóbbi kevésbé tömény és édes, így nem issza meg este. Szóval vannak ilyen hülyeségeik... :?

KépKép
pedina
 
 


Igen, rá kell jönni az aktuális evési módszerre mindíg. Még szerencse, hogy kb. 1-2 hetente változik, így jut izgalom minden napra!
Lehet, hogy estére megpróbálom azt a 3-as tápit amit a múlt héten vettem.

Sonka: iszonyú, hogy milyen húsokért kérnek pénzeket! :evil: Szerencsére nekünk sikerült szépeket venni! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk. Majd viharzok tovább...
Remélem, mindenkinek kellemesen, pihenősen-kirándulósan telik majd a 3 nap! Mi így tervezzük. :D
Benike azóta sokkal jobban van. Igen, Edit, ez az egy szempont volt, hogy láza ne legyen. A többit túléltük. :mrgreen:
Most alszik, szuszog nagyokat.
Nagyot nőtt az elmúlt 2-3 hétben. Úgy tűnik, kinőttük a 62-eseket. Mi konkrétan tovább hordtuk az 56-os motyókat, mint a 62-eseket. :shock:
Lili-fosás? Kicsit jobban van? Mit evett a cukiban? Rákóczi túrós hegyek?
Edit, mentek kirándulni, vagy családlátogatás? :roll:

Rohanok. Én megint csak mosok, vasalok, nagyjából takarítók... jaj!

MINDENKINEK KELLEMES NYUSZMÓZÁST! PUSZI.
vbea
 
 


Hali!
Internet- szolgáltató váltás volt nálunk, visszatértünk a chello-ra. Ez gyorsabb, olcsóbb.

Tegnap idegsokkot kaptam, 19-én (Zsombor szülinapja) nem lesz áram reggel 7-től du. 5-ig. :shock: :cry: A sütőm is villany.... Pedig akkor is 19én fogom megtartani a szülinapját, mégha csak mi magunknak is!!!

Zsombornál is volt olyan hogy este csak fél adag tápit evett.

Na, felkelt a kistökösöm.

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!! A kiscsajoknak sok locsolkodót!!! Ha addig nem jönnék...

KépKép
sz.szilvia
 
 


Ma kétszer is voltunk sétálni, mert olyan szép az idő, hogy vétek itt benn ülni! Még a keresztmaminkkal,és kislányával is összefutottunk! :lol: :lol: :lol:

Szilvi, próbálj meg megcsinálni előző nap amit tudsz, bár tudom, hogy én is meg vagyok halva áram nélkül! Főleg a sötét wc-t utálom!!! :lol: :lol: :lol:

Eni, holnap megyünk Keszire, ott egy helyre összeszerveztem az egész családot, hogy ne kelljen Lilit százfelé cipelni!! :lol: :lol: :lol:
Aztán vasárnap meg hétfőn csak 3 személyes családi programok: Vadaspark, Tapolca, stb!
Nálatok lesz anyós-látogatás? :lol: :roll:
Ez annyira jó, amikor ennyit változnak néhány nap, hét alatt. Ha belegondolok, hogy Lili is még néhány hete mint egy kis úgy tudott csak mászni, most meg bárhol feláll, ágy,szekrény mellett lépeget! :roll: :oops: Bevallom nektek hősiesen, én a sírással küszködök néha, amikor nézem! :cry: :cry: (Azt hittem ez az érzelgősség elmúlik a terheséggel és a hormonokkal!! :lol: :lol: )

KépKép
editmaci
 
 


Mi ki se dugtuk még az orrunkat. :cry: Nekiálltam sonkát főzni, meg sütni, mert holnap nem leszünk itthon. Vasárnapra meg bejelentkezett az anyósom..... :? Pedig már kezdtem örülni a három szabadnapnak, erre egy nap horgászás, egy nap anyós.... :? :? A tököm ki van, hogy a minden szabadnapunkba belebarmol valaki. Na, amúgy is szar napom van, majd' felrobbanok egész nap....

KépKép
pedina
 
 


Nálunk is megy hétfőn András horgászni.

Edit, én megcsinálnék mindent, de a hűtőbe se lehet semmit rakni... :( Egy hűtőtáskát már szereztem.

Mi még mindig a 2-es tápit használjuk.

Én a Reggelit nézem reggelenként az RTL-en, volt benne Marsi Anikó, aki elmondta, hogy nagyon mozgékony a gyereke, és nagyon Ő fáradt, és mondta neki a férje, hogy Ancsi ez így nem lesz jó. Így neki van segítsége (bébiszitter), hogy tudjon pihenni.
A mi gyerekeink sem ülnek egy helyben csajok, jó hogy kibírjuk. Nem? Bírom az ilyeneket. Szerintem Vilmoskára hamarosan bölcsi vár, mert a mami megy vissza műsort vezetni. Ha megtehetném sem bíznám a gyerekem másra . A nagyikon kívül persze. Én vele szeretnék lenni minden pillanatban. Én így érzem legalább is. Ha meg kiakadok, akkor itt van az apja. Ha itt van és nem horgászik... :lol: :lol:

KépKép
sz.szilvia
 
 


Szegény Ancsi!!! Még jó, hogy bír létezni! :shock: Azt bírom, hogy mindíg azok a nők fáradnak bele, akiknek életük nagy vágya a gyerek! Azért Liptai C. is már szinte annyira akart gyereket, hogy fájt neki, aztán 4 hónaposan visszament dolgozni! :roll: Elhiszem, hogy kell a pénz, de szerintük az átlag nő mennyi pénzt kap??!! Mert valószínű, hogy nekik a férjük jobban keres mint az enyém, meg gondolom Gyed-et is többet kapnak mint mi! :roll: :?:
Én most egyre kevésbé tudnám itthon hagyni Lilit! Mostanában egy kicsit nyűgösebb, anyásabb is mint máskor szokott lenni, de egyébként is! Mindennapra jut valami apró kis csoda, amiket nem szeretnék kihagyni! :lol: :wink:

Igaz, a hűtő!!! én csak sütőben gondolkodtam! :oops:

Nekem szerencsére Imi nem egy horgászós típus, ő ott megőrülne! Ő számítógép mániás, innen meg néha eltudom szakítani, ha szükség van rá! Néha! :? :shock:

Tápszerre nekem is azt mondta a doktornő, hogy egy éves korig simán mehet neki a kettes, ha rosszul aludna, akkor esetleg éjszakára a 3-as! Az alvással nincs gondunk, hetek óta ébredés nélkül átalussza az éjszakát!
A tegnapi este is borzalom volt! Tolta el a kezével az üveget, közben meg ordított, mint akit nyúznak! :cry: :cry: :cry: Teát, gyümölcslevet meg iszik cumisüvegből. Végül Imi kiöntötte a tápit, és kanállal ette meg, így viszont majdnem az egészet! Tényleg teljesen tanácstalanok vagyunk! Reggel viszont ugyanazt a tápszert szó nélkül megissza! :roll:

Edina, legalább szólt az anyósod, nem váratlanul állított be, így rá tudsz hangolódni!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kitartás!!!

Mi ma megyünk Keszibe, remélem jó idő lesz, mert kinn akarunk sütkérezni!

Mégegyszer mindenkinek jó hétvégét, és kellemes húsvétot, és jó időt a kirándulásokhoz, sétákhoz!
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Nyugodalmat és békét mindenkinek a feltételezett pihenéshez... :D
Nekem anyós május elsejei hétvégén jön. Én nem kommentálom. :twisted:
vbea
 
 


Kellemes húsvétot kívánunk mi is mindenkinek! Tojással, nyulakkal, csirkékkel, locsolókkal - avagy igény szerint anélkül. :)

Nekünk nagyon vacak éjszakánk volt, kb. fél óránként keltem Lilihez, mert folyton felsírt - gondolom a foga lehet a ludas.
Tegnap anyáméknál voltunk, de nagyon felhúztam magam megint. Gyakorlatilag kifejtette, hogy én túlzottan szabadjára engedem a gyereket, mert mi soha nem játszottunk az étellel, nem kentük össze a falat, és hogy én vagyok a béna, mert a gyerek ki tudja verni a kezemből a poharat, és olyan szinten kapta ki a kezemből, mintha kb. én lettem volna a bébiszitter, ő meg az anya és bevitte a szobába. Utána azért volt kiakadva, hogy bevitte a nappaliba Túró Rudit enni, és amíg én be nem mentem a szobába, addig a gyerek ügyesen egy széken ülve evett, de ahogy én bementem, rögtön elkezdett vele járkálni. Rohadtul felhúztam magam, és azzal jöttünk el, hogy majd legközelebb akkor hozom ide Lilit, ha már késsel-villával eszik.
Azt is többször hallottam már tőle, hogy ezt vagy azt, majd ő megtanítja Lilinek. Ilyenkor mindig nyeltem egyet és csak annyit mondtam, hogy majd ÉN nevelem a gyerekemet, neki nem kell, de a századik már idegesítő... Ugyanezt a szöveget nyomta le kb. 15 évvel ezelőtt az unokatestvérem lányának is: majd én megnevellek, ha anyád nem bír veled.
Holott én úgy gondolom, hogy Lili olyan, mint bármelyik egyéves, nem szándékosan szórja szét a kaját, hanem azért mert ügyetlen még. Ja, közben meg az agyamra megy azzal, hogy egy csom mindent megenged neki: pl. tegnap is megyek be, és Lili két üvegpohárral járkál És miért? Mert "úgy szerette volna"....
Tudom, hogy anyám klimaxol, meg amúgy sem egyszerű eset, de most tele lett vele a hócipőm. Nem tudom miért vár el egy egyévestől háromévesre jellemző viselkedést....Amúgy meg mindent megenged neki, csak rendetlenséget ne csináljon - ezt már észrevettem.
És ma jön az anyósom, de jó lesz
Bocsi, hogy így kifakadtam, csak úgy felidegesített.
Na, Marsi Anikót pont láttam én is, még jó, hogy neki és a többi hasonló anyukának sokkal fárasztóbb a háztartás meg a gyerek is, mint nekünk halandóknak.
Liptai egyszer nyilatkozott erről, hogy a mai világban mindenkinek félteni kell az állását, mert a megélhetése függ tőle, azért ment vissza ilyen korán dolgozni, és ők a Gesztesivel amúgy is külön kasszán vannak :shock: Ezen mindig olyan jókat szoktam csodálkozni, már együtt élők esetében is, de ahol gyerek van meg végképp, hogy megy ez? Ma te veszel ennivalót a gyereknek, holnap meg én?! Amúgy Liptainál nem tudom, hogy megélhetésről szól-e a kérdés, mert úgy hallom ő veszi át a Szulák műsorait, mert visszavonul babázni....
Ráadásul olyan jókat röhögök ezen a "megélhetés" témán, amikor korábban maguklat sz*rrá kereső hírességek nyígnak (pl. Medveczky Ilona, Antal Imre, Csala Zsuzsa), hogy milyen kevés a nyugdíja. Mi a jó édes anyjáért költött el minden vasat, nem hallott még olyat, hogy takarékosság? :twisted:

KépKép
pedina
 
 


Mi is nagyiztunk tegnap, de szerencsére anyu,most visszafogta magát tanácsadás terén! :lol: Csodálkoztam is! :oops: :roll:
A keresztszüleimnél voltunk, oda jöttek anyuék, nagymamám szóval az egész család! Mi kinn sütkéreztünk, beszélgettünk, Lili meg egy pléden játszott a fiatalabb korosztállyal! Mindenkit elvarázsolt, mert egész nap beszélgetett, mosolygott, nagyon jó kedve volt!
tényleg mindenki jól érezte magát, igazi családi nap volt! Persze azért anyám alíg adta ki a kezéből Lilit, úgy kellett neki szólni, hogy hadd játszon már az a gyerek a földön is egy kicsit!
Kép
Kép

Azt hiszem, néhány kemény meccset még én is fogok vívni az anyámmal. Az anyós ő elég korrektűl kezeli, megmondta, hogy ő nem szól bele semmibe, ő csak játszani akar vele, meg élvezni, hogy unokája van! De ő teljesen más gondolkodású, mint anyu! Néha mond ezt-azt, de inkább tanácsol, mint észt oszt!

Edina, a mai napod is nehéz kör lesz. Mikor pihentek???

Igen, én is olvastam, hogy már hivatalosan is bejelentették, hogy Liptai veszi át Szulák műsorát! Nem tudom, hogy reggeli műsor, heti két esti, meg még egy műsor mellett mennyi ideje jut babázni!
Én nem is tudnék külön kasszán lenni Imivel. Ha mondjuk bevásárolnak/vásároltatnak, akkor a végösszeget ketté teszik? :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Edit!
Kép
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Egy évvel ezelőtti kép. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Én imádtam ezt a kardigánt.

KépKép
pedina
 
 


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ezt Lili akkor kapta a keresztmamaijától, amikor kb. 4 hónapos terhes voltam! Én is nagyon szeretem egyébként! Ideje is volt már még egy újabb egyforma ruhadarab!!!

Ma is jók a számok Lilitek vonalzóján!

KépKép
editmaci
 
 


Anyósom természetesen egy órával korábban jött, mint mondtuk, persze gyerek aludt, persze addig sündörgött körülötte, amíg felkelt. Kb. 40 percet aludt.
Utána egész tűrhető volt, az uramat most jobban kiakasztotta, mint engem. Bár én a konyhába menekültem, tudok én fél óráig paradicsomot vágni.
2 körül el is ment, mi meg kimentünk Tapolcára sétálni. Lili az autóban elaludt, kivettük, be a babakocsiba, 2 perc után felkelt, és olyan szinten visított, mint akit épp nyúznak. 1,5 órát sétáltunk, de ebből kb. 20 percet volt a babakocsiban (na nem egyhuzamban), a saját lábán se akart jönni, aztán csak az én ölemben nem ordított, a végén már nálam is. Cumi se kellett, inni se, gondolom a foga fájhat, mert folyton a szájában kotor meg nyálzik. Hazafelé átesett a másik végletbe, táncolt, sikkangatott, nevetett - ott szentségeltünk Sanyival, hogy autókázni akart, ezért volt a balhé. A ház előtt természetesen elaludt, de én megmondtam: amíg a gyerek alszik, én ki nem veszem, még felébred.Úgyhogy ellátogattunk néhány környékbeli faluba házakat nézni, anyósom úgyis bejelentette, hogy eladja a nyaralóját, és az árát "beteszi Lilinek a takarékba", de Sanyi kivételesen észnél volt, és kifejtette neki, hogy a gyereknek nem 18 évesen van pénzre szüksége, hanem mondjuk arra, hogy ha jön a tesója, legyen saját szóbája, meg ne két gyereket kelljen lecipelnem a negyedikről, így elvileg az összes lóvét megkapjuk házra.... :shock: :shock:
Tudom, hogy örülnöm kéne neki, de én vagyok a hülye, és nem tudok....

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Remélem azért jó is történik veletek majd a hétfői napon. :) :) Mindenkinek kitartás!

Mi pénteken elmentünk Tiszaújba, Zoli letett minket, ő ment tovább Monokra, kereket cserélt, kocsit pucevált. Tegnap jött utánunk, és ma jöttünk haza. :) Holnap jönnek snyósomék az új verdával. Már nagyon kíváncsi vagyok rá. Nissan primera, az az ocsmány hátuljú. De Zoli szerint jó vezetni, és 6 sebességes. Na oké, nem sznobulok tovább. :wink:

Miskolcon hol nyílt a c und a?

A hátralévő néhány órára: Áldott Húsvétot, sok finim falatot, kevés nyűgöt, és szép napsütéses sétákat kívánok!

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Reméljük ma már jobb lesz. Bár úgy indult a reggel, hogynem bírtam felkelni, úgyhogy egy órán át Sanyi Lilizett, én meg aludtam. de azóta is azt hallgatom, hogy milyen fárasztó Lilivel :? :? Tényleg? :roll:
C und A május 2-án nyílik a Plázában a Ma(t?)ch helyén. Tesóm az egyik dekoratőr, már edzek a 20%-os kedvezményére :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Szegény Sanyi! Ahelyett, hogy pihent volna, jól lefárasztotta a gyerek! :lol: :lol: :lol:

Mi ma megpróbálkoztunk Lillafüreddel, de már 10 után nem volt parkoló hely. Lementünk a rokonokhoz Garadnára, ott sétáltunk egy kicsit Lilivel, aztán elmentünk az anyósékat megöntözni!
Szerencsére nem volt sok locsolónk, csak Imi meg az após. Meg persze az otthoniak szombaton!

Edina, akkor nálatok az egész család ilyen kreatív! Nagyon szép ruhák vannak a C&A-ban, de jó az áruk is! A 20%-os kedvezmény nagyon jó! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Dél körül mentünk mi is, Diósgyőr határában már annyira bedugult az út, hogy gondolkodtunk, hogy talán mégsem kéne menni, sőt Lili autóból babakocsiba hisztije is lebizonytalanított minket. De a pénztárcám megkapta, így baromi boldog volt. :lol: (üresen)
Igazán szegénykém sok mindent nem látott, mert körbeállták az összes állatot, sokan is voltak, meg annyira még nem is érdekelte. Leginkább a libákkal, a szamárral és a vadmalacokkal foglalkozott, na meg az állatsimogatóba Sanyi bevitte, és sikongatva kergette a kiskecskéket. :lol: :lol: :lol: Közben volt perec, lángos, kalács, lufi, valamivel mindig sikerült meggyőzni, hogy maradjon a babakocsiban. De tényleg rengetegen voltak... :shock:
Edit! A húgom elvileg grafikus, csak kellett neki 4 év bölcsészkar, hogy aztán a szakmájában kezdjen dolgozni.... :? :? :? Az egyetemi újságban is ő rajzolja karikatúrákat - már ha valaki olvasná közületek. :wink:
Kép Kép
Kép

KépKép
pedina
 
 


Fő, hogy visszatalált az eredeti szakmájához!!! :lol: Kisebb :!: :!: kitérővel!

Amikor jöttünk haza, szinte a városig ért a sor! :roll: Hihetetlen, hogy fért oda ennyi ember! :shock:

Lili két napja egy hang nélkül issza a tápszert, nem tudom mi volt a baj, remélem este is szépen eszik majd!

KépKép
editmaci
 
 


Vannak ilyen epizódok, sajnos. Mármint nem a húgomnál (bár ott is, ajaj, mesélhetnék :lol: ), hanem a bébiknél. A következőnél már kevésbé fogsz aggódni :wink: :wink: Annyi minden bekavarhat nekik, Lilinél is volt 2 szopisztrájk, mire ténylegesen elválasztotta magát. Aztán hetekig tejbregrízen élt, most köpdösi ki. Amúgy olyankor tud barmora felhúzni, amikor mindent köpköd ki....:twisted: :twisted: Tegnap sonkát vette, tojással, kenyérrel, ma meg letette a Túró Rudit a földre, amikor meglátta a csülökpörköltet. Anyja lánya, na. :lol: :lol:
A dugó eszméletlen volt, ráadásul megspékelve illuminált locsolkodókkal. Majdnem elénk szédült egy, satufék, dudaszó - mire üdvözült vigyorral közölte, hogy "bocs"....
Én 5-kor "befejeztem" a húsvétot, kénytelen vagyok mosni, Lili egy nap minimum 3 garnitúra cuccot leamortizál: ebéd, játszótér....

KépKép
pedina
 
 


Én is elindítottam egy adag ruhát! Gondoltam várok vele holnapig, de minek. Részemről is vége az ünnepnek. Főleg, hogy Imi is elkezdett sóhajtozni, hogy holnap munka! :shock:

Igen, a múltkor az ebéddel sztrájkolt, semmi nem volt jó neki, most meg a héten csak olyanokat evett, amiket én főztem! :lol: :lol: :lol: Hozzá kell ezekhez edződni! :roll:

Mi szerencsére csak röhögtünk az öltönyös, fehér zoknis, makkoscipős "gentlemanokon"!!! Iszonyúak, nem???? boldog lehet mindegyiknek a családja, amikor részegen haza állítanak! :oops: :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Jó reggelt!
Az én uramban van némi belénevelt bűntudat, hogy évek óta nem ment meglocsolni X nénit, meg Y rokont (az anyja szerint "illene" most is mennie), de tegnap elmeséltem neki, hogy hogy néz ki női szemmel ez az ünnep, és 99%-unk a háta közepére sem kívánja, az anyja meg .....a maradék 1%, akinek még mindig számít, hogy hányan locsolják meg.
Mi megint olyan szarul aludtunk, de már csak 10 fog van hátra.... :idea:
Lili is ette a töltött káposztát meg a sonkát tojással, a csokit meg letette... :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Ma nagyon menőkés napunk volt. Reggel Lili nagyon korán kelt, így már 9-kor nyűgös, álmos volt. :? Kajcsizott, majd lementünk sétálni, mert közelharc árán sem volt hajlandó aludni! :shock: Persze a kocsiban rögtön elaludt, úgyhogy gyalogoltam vele két órát! Már olyan fáradt voltam, alíg bírtam menni! :roll:
Délután, amikor Imi hazajött megint mentünk bankba, ide-oda!

Edina, hogy termeli Lilitek a fogakat! Bezzeg nekünk még egy sincs! Lassan Beni is beelőz minket!

Eni, Szilvi, nektek, hogy telt a hétvége??

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Addig örülj, míg nincs, most azt mondom. :lol: :lol: :lol: Bár Lilinél is csoportosan jönnek, és több, mint gáz :shock: :shock: :shock: 5 napja egész nap nyíg, egyfolytában szórakoztatni kell, de minden csak 5 percig érdekli, ordít egyfolytában, én meg a hajamat tépem szálanként. :roll: :roll:
Lementünk sétálni, jött szépen a kezemet fogva, szagolgattuk a virágokat, elbeszélgettünk a kutyákkal. Erre jött anyám, felkapta, holott kértem hogy ne, utána már persze, hogy nem lehetett letenni, de már az anyám ölében sem volt jó, megint hozzám akart jönni. Vérnyomásom persze 220, anyám meg csak okoskodott, hogy "de adjam oda, majd ő hozza"-persze rögtön ordítás, meg hogy én már megint túllihegem a dolgokat, és különben is mondok amit akarok, ő úgyis azt csinál, amit akar. Meg a szokásos "felneveltem 2 gyereket". :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

KépKép
pedina
 
 


Mi hétvégén itthon voltunk öcsém jött fel, itt is aludt, hétfőn K.barcikára mentünk a haverokhoz, 4 gyerkőc volt ott: Máté (4éves), Balázs (3,5 hós), Botond (5 hós) és Zsombor. Egész jól elvoltak. Zsombor volt locsolkodni a nagyiéknál, annyira nem vittük túlzásba a dolgokat.
Edina, én is ettől félek, ha Zsombor menni fog, és a nagyikkal lesz, abból nem séta lesz, hanem felveszik és viszik... :roll: :twisted:
Amúgy nem igazán akar még elindulni, csak a bútorok mellet megy, majd eljön az ideje. Tényleg, hétfőn lemértük Zsombort: 10,5kg. :D
9 nap és 1 éves... már előre bőghetnékem van.
Azt tervezem hogy valamikor kiviszem a Barlangfürdőbe. Ma olyan pancsolást rendezett a kádban, hogy a fülem is telement vízzel!

Zsombor esete a tojással:
Kép
Kép

KépKép
sz.szilvia
 
 


Sziasztok!

Már csak 9 nap! Akkor nekünk is alig van 2 hó hátra... :shock: :shock: :shock: Azta!!!!!!!!!Jól elbírkózott azzal a tojással? De ki nyert? Remélem Zsombor! :wink: :wink: :wink:

Képzeljétek! A gyermek megkapta élete első komoly szandálcipőjét. Ha már akciós volt a Babavilágban (megsúgom összesen 2 féle, egy lányos és egy fiús az akciós itt Debiben), rögtön vettünk neki egyet. Igaz, 22-es de majd belenő. Legfeljebb majd csak itthon lesz rajta, ha nyárra még nagy lesz. Bár olyat hallottam, hogy kb 1.5 hónap egy méret. Most 19-es van neki. Lehet, hogy nagyot vettem. No sebaj.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok! Mekkora tojás :shock: :shock: :lol:
Lili is nagy pancsihuszár néhány hónapja. Már anagykádban fürdik, meg sokszor csak zuhanyzunk, de akkor is alig lehet kiimádkozni. Amikor félt a kádtól, meg sírt egy ideig, én is azon keseregtem, hogy nem fogunk tudni strandolni, mert fél a víztől. :roll: Na, ez most nem fenyegeti. Inkább a habtestem akadály a strandolás útjában. :lol: :lol: Lili is kb. a szülinapján indult el, úgy igazából. Állítólag 18 hónapos korig ráérnek. :idea:
Kriszti! Mi novemberben 18-as cipőt vettünk Lilinek, januárban 19-est, most ugyan 20-ast, de a 19-es is tökéletes lenne még, csak már nem akartam. Nagy vita van azon, hogy hordjon-e a gyerek bent cipőt, vagy mezítláb; én inkább adok rá, mert kisebb eséllyel csúszik így el, mint zokniban.
Már félek amúgy a szobatisztaságra szoktatástól, mert anyám tuti nagyon okos lesz megint. Ha kell, ezen össze fogunk veszni, mert elég kemény problémákat tud okozni, ha idő előtt kényszerítik bilire a gyereket. Én 2 éves kora előtt nem szándékozok vele kísérletezni se. De már annyiszor elmondtam, hogy az én gyerekem, én nevelem. Erre mindig megsértődik....

KépKép
pedina
 
 


Lili is imád fürödni, mióta a nagy kádban pancsolhat! Mivel ez Imi feladata annyi játékot összevásárolt neki, hogy néha keresni kell a gyereket közöttük!!! :roll: :shock:

Nekünk azt mondta a doktornőnk, hogy most még nem kell bentre cipő, de Lilink még nem is megy, csak itt a szekrény meg ágy mellett!
Ja, és nekünk is azt mondta, hogy bőven ráér még állni is, menni meg pláne. Jobb ha négykézláb mászkál, mert az jobb a gerincének! Bár mióta Lili áll, alíg mászik! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Bendek anyja! Tele van a postafiókod.... :lol:
Edit! Én is azt hallottam kivételesen mindenfelől, hogy az a jó, ha minél tovább mászik a gyerek.
Tele vagyunk darázzsal. :shock: :shock: Ma már négyet kergettem ki, de nem fogom zárva tartani az ablakot. :shock:

KépKép
pedina
 
 


Benedek... :oops:

KépKép
pedina
 
 


Itt vagyok, Csajok, de ez ŐŐŐŐŐRÜLET!!!!!!!!!!! :| :| :x
Benő reggel-délelőtt tök jól elvolt, a szokásos. Aztán dél óta megy e buli. Szó szerint ordít, ha fenn van. Voltunk sétálni, már leszakadt a lábam. Szerintem fejlődésugrik, mert enni is nagyon kér. :? Vagy front, vagy a tök tudja. Most letettem, 20 percet aludt... Alig várom, hogy hazaessen az APÁJA.

Edi, tele a postafiók??? Most semmi nincs benne. :oops:

Szilvi, Zsombi is szalad nemsokára. Mindig a szülésznőm mondatai jutnak eszembe, hogy minden gyereknek ugyanazokat a mérföldköveket kell átugraniuk, tök mindegy, milyen gyorsan, mindenki ugyanoda jut. :roll: Ez SvédaLili fogaira is érvényes.

Hétvége. Hármas pihit terveztünk. Ehelyett sajna szombat-vasárnap 4h után nem aludtunk, így mosott kaka szindróma. Hétfő jobb volt...

De ma megint... Most szaladok.
Puszi. :lol:
vbea
 
 


Sziasztok!
Nekünk a mai napunk szerencsére normális mederben folyt, voltunk kétszer játszóterezni, vásárolni. 11-től aludt Lili 12-ig, azóta egy dekát se, ill. most az esti tápi után egy hang nélkül elaludt. Délben borsópörköltet evett, de olyan mennyiségben, hogy tátva maradt a szám. :shock: :shock:
Eni, már megint párhuzamosan futnak a dolgaink, vagy némi fáziskésésben, úgy látom. :cry: Lehet, hogy Beninél tényleg fejlődési ugrás van, kicsit korábban. Na meg van olyan, amikor úgyse jövünk rá soha, hogy valamit miért csinált... Megint küldtem volna alevelt, most meg nem létezik a mailcímed a mailer-daemon szerint :? :? :?

KépKép
pedina
 
 


Zsombi és a gitár: Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Edina, hogy aludt Lili?? Mi Lilink jól aludt, csak egy kicsit nehezen aludt el, vagy háromszor felébredt. Mondjuk hamar viszaaludt, csak szegény Iminek kellett hozzá szaladgálni! :D :shock:

Eni, kitartás! Reméljük Beni hamarosan túl lesz a nyűgös korszakon!

Zsombi a sztár!!! :lol: :lol: :lol:

Mit szóltok, hogy a gyerekek után is kellene vizitdíjat fizetni??? Szemét egy banda, gondoltam, hogy ez sem várat magára sokáig! :evil:

KépKép
editmaci
 
 


Jó reggelt!
Lili elég mocorgósan aludt, vándorolt egész éjszaka. Hét előtt kelt, így már kellően álmos, de nem akar lefeküdni.
Zsombinak csak annyit: Rock and roll!!!!! Kép
Hallottam én is a vizitdíjat. Egyrészt valahol értem. Barátnőm közeli falvakban szokott háziovrois ügyeletet ellátni, eszméletlen esetekben hívják ki: mami lába 3 hete fáj, de hajnali 4-kor hívja, hogy menjen ki megnézni; vagy gyerekek esetében sokszor csak gyógyszert akarnak felíratni - állítólag csak ezekre az indokolatlan esetekre vonatkozna. Na, most ki dönti el, mi az indokolatlan? Kezdő paramamik nem fognak mérlegelni pl. egy láznál, hogy csillapítsam-e vagy vigyem. És szerintem mindamellett, hogy majd "indokolatlan" bélyeggel kifizettetik az ügyeleti díjat - ami kit érdekel ilyenkor? Nem a 600 Ft fogja az anyukákat visszatartani..., majd még be is szólogatnak,a dokik, hiszen már joguk van azt mondani, hogy indokolatlan.
Amúgy tényleg sok az indokolatlan beutalás, mi pl. menetrendszerint kaptunk összehugyozott részegeket esetkocsival , vagy Mari nénit gyógyszerfelírásra mentővel. A kedvencem az a néni, akit hetente egyszer a háziorvos utalt be hozzánk, mert ott feküdt a fia huzamosan, és jött látogatni. :shock: :shock:
Szóval azért amikor ilyenket lát az ember, valahol mélyen megérti, és belátja, hogy szükség van ezekre a változtatásokra, csak valahogy nagyon bénán kezdtek hozzá. Mi az a 300 Ft?! Csak a baj van vele, nem hiszem, hogy tényleges bevételt hozna....

KépKép
pedina
 
 


Ja, a lényeget nem írtam: a nénit mentő hozta a fiát látogatni....Mert messze lakik, öreg és át kéne szállnia... :shock: :shock: :shock: A főnököm mindig ordított egy sort, hogy ráírja mentőpapírra, hogy indokoltalan, és akkor kifizettetik a nénivel a szállítást, aztán ő is kapott egy kis borítékot, és lepecsételte vissza is az utat. :roll:

KépKép
pedina
 
 


Hú, ilyen nálunk is rengeteg volt! Kb. két hete fáj feje, szíve, stb, és behozatja magát éjszaka mentővel!! :shock: Iszonyú! Ilyenekhez hozzá sem kellene nyúlni, de nem tehetjük meg!
Meg a kedvencem az volt, amikor kb. 70-80 éves mamikák befeküdtek bármilyen betegséggel, és ha már ott voltak akkor átmentek urológiára, nőgyógyra, stb!!! Hát ezt is meg kell tényleg szüntetni! A kórház meg ez eü. nem szanatórium!

Volt már olyan betegünk is, aki azért feküdt be, mert elutazott a család nyaralni, és félt otthon egyedül! :shock: :shock: :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Kriszti!
Tegnap találtam meg a kesztyűtartóban a Liberós nyulakat. Sanyi elfelejtette feladni. Ma feladom, úgyis vannak csekkek...

KépKép
pedina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: