Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kelimoni!

Bocs,hogy eddig nem jelentkeztem de szerdán volt a temetés előtte nagyon ideges voltam utána pedig elég rosszul érztem magam.Fájt a fejem,szédültem őt lázas is voltam szerintem így jött ki a sok feszültség.
Most is ideges vagyok de most azért mert Mirtill megint nem eszik.Amióta elkapta azt fosásos nyavaját megint rosszul eszik.És ami a legrosszabb,hogy aa tápit sem issza meg .Eddig akár milyen rosszul evett a tápszert mindig elfogadta most meg 40,max.60ml-t iszik.
Mellé szinte semmit nem eszik és ez kikészít.Mostanában már mutatja,hogy fáj a gyomra biztos a nem evéstől.Kész vagyok idegileg ma az ebédet végig bőgtem.Pedig 1hete adom megint a Bérest.
Nem tudom mit kellene csinálni ill.hova kellene elvinni.

Gergő eszik jól?Sikerült visszaállítani a rendet?
Mirtill már régóta csak egyszer alszik délután és már odáig jutottunk,hogy nem kell ölben vagy bébihordozóban altatni elég ha mellé fekszel.

Anyukád hogy van?Sikerült találni dokit Pesten?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Sajnálom, hogy ennyire rossz passzba kerültél. :( Egy temetés már csak ilyesmit tud kihozni az emberből. :(
A férjed?

Bízom benne, hogy hamarosan megnyugszotok és sokkal jobban érzitek majd magatokat. Nagyon nehéz lehet most Nektek. :(

Lehet, hogy Mirtill is érzi a feszültségedet és ezért is nehezebb most elviselned az étvágytalanságát.
Mondjuk az nagyon rossz, ha fáj a gyomrocskája, hisz olyan pici még ahhoz.

Gergőnek sincs túl jó étvágya, a tápi neki sem kell, kakaót csinálok estére, azt legalább megissza. Próbálok olyan dolgokat főzni, amit eddig szívesen megevett, ám most az sem kell neki. Ma pl. karalábé főzeléket csináltam, evett is belőle, de annyit nem, amitől jól lehetne laknia.

A tea és a víz viszont nagon megy nála. Édességet nem adok, helyette gyümi van. Banán, barack, cseresznye, eper, meggy. 3 napig elutasította a gyümiket, de sajna nem lett másik választása, valszeg rájött, hogy nem lesz krémtúró és társai.
Mostmár szépen eszi a gyümölcsöket.

Ami még nagyon bejön most nála, az a paradicsom. Minden paradicsom egy átöltözéssel jár, de talán abban is van némi vitamin. :)

Képzeld, végre megkaptuk 18 hós oltást, majd egy hónap elcsúszással. Az oltás utáni nap Gergőnek úgy elkezdett folyni az orra, hogy hihetetlen. Mára viszont már semmi baja.

Most leginkább hisztiben utazik, ha valami nem úgy van, ahogy Ő elgondolta, akkor világháború van. Tegnap pl. alig tudtam felhozni a játszótérről. Ezt kéne megtanulnom vhogy kezelni.
babkocsi, kismotor, homokozó, meg az ordító gyerek és csak két kezem van.

Anyukám jobban van, a pesti doki nagyon normális és segítőkész volt, szépen gyógyul már a lába. :) Bízunk benne, hogy hamarosan teljesen begyógyul.

A gyerekorvosotok vagy Varga semmit sem mond Mirtill étvágytalansgára?


Ilyen is tudok lenni. :) Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Szerencsére Mirtill pár napja eszik rendesen és úgy vettem észre,hogy hízott is!
Szerintem a meleg miatt nem eszik és már jön a leghátsó foga.Szokta mondani,hogy fáj és megnéztem elég duzzadt az ínye.

Szerencsére Mirtill nem nagyon hisztizik de azért előfordul néha.Olyankor lefekszik a földre de nem szoktunk rá odafigyelni így hamar feladja.

A gyerekekkel még mindig elég tartózkodó nem nagyon keveredik konfliktusba.
Van a barátnője lassan 1 éve játszanak együtt és most jutott oda,hogy megfogja a kezét,megöleli sőt puszit is ad neki.De a mai nap kicsit visszavetette.Ugyanis Alíz épp a dackorszaka sűrűjében jár és nagyon hisztis,irigy és örökké sír.Ma lenn voltunk a játszón és ami még sosem fordult elő Alíz rá akart ütni mert megpróbálta elvenni a lapátját mivel Alíz a Mirtillével játszott.Ezen annyira meglepődött,hogy utána megint tartotta 3 lépés távolságot.

Mirtill a gyümölcsöket megeszi de az eper,cseresznye nem ízlik neki inább a barackot,meggyet eszi és az megunhatatlan alma.

Hogy álltok a beszéddel?Mirtill nagyon ügyes szinte mindent mond és ügyesen énekel is már dallammal.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 

 
 

Szia Ildikó!

Holnap megyünk haza, 5 napra. Talizunk?
Hívlak szerdán. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia!

Persze!Várom a hívásod!

Szia!

[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1182768419.94.jp

g[/img]

Kép
ildikó74
 
 


Ez szuper!

Ezt szerettem volna elküldeni mert most ez a kedvencem!

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

A kép tüneményes, amit feltettél Mirtillról. :) A férjem is és én is nagyon csodáljuk, hogy Mirtill milyen kis szószátyár kislány. :lol: :lol:
Tündéri, amilyen szépen, érthetően beszél.
A férjem el sem akarta hinni, hogy még 2 éves sincs. És azt sem, hogy mi annak előtte sosem váltottunk egymással egy szót sem. :)

Tegnap este értünk haza, fáradtan. Nagyon meleg volt útközben, néha megálltunk, hogy Gergő is bírja a hosszú utat, no meg az üldögélést.

Ma várt rám a rengeteg mosnivaló, aminek a felét el is pusztítottam. Holnap sem lesz egyszerű, de legalább nem kell főznöm.

Gergő Barcikán megszokta, hogy folyamatosan kint voltunk és most nagy munka lesz visszaszoktatni a megszokott napirendünkhöz.
Ma is folyamatosan ment volna kifelé. :lol:

Dobok fel pár képet, a Vadasparkban készültek, Miskolcon.

Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Móni!

Nagyon jók lettek a képek!

Én is örülök,hogy tudtunk végre találkozni!Gergő nagyon aranyos és jó kisfiú!

Mirtill mindig megmutatja a hintát amiben Gergő hintázott.
A babát pedig nagyon szereti és most azt tologatja az új babakocsiban amit Anyutól kapott.

Hát igen Mirtill elég ügyesen beszél szerencsére.Ma is kért a boltba magának lufit a pénzt is odaadta majd megköszönte.Meg is dicsérte a néni! :D

Kicsit kezd hisztis lenni szerintem Alíztól tanulja.Te is láttad hogy viselkedik a kislány.Tegnap volt megint egy kis balhé a játszón a homokozó miatt.Nagyon sírt Alíz és mostmár rúgott is Mirtill felé.Nem tudom mit kellene csinálni lehet kevesebbet kellene találkozni de Mirtill nagyon ragaszkodik hozzá annak ellenére,hogy hogyan viselkedik vele Alíz.Talán egyszercsak megunja.

Nekem is van egy csomó vasalnivalóm pedig nagyon utálom.Főleg ha ilyen meleg van!

Megnéztem az Iwiwen akit mondtál és tényleg nagyon hasonlít rá Gergő.

Na megyek vasalni! :(

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Hihetetlen ügyi kislányod van. :) Mi mikor jutunk el odáig, hogy Gergi kér a boltban kiflit? ( Bár nálunk nincs is olyan bolt, ahol kérni lehetne. :( )

Igaz, mennyire hasonlít Gergő? :) Hiába, a rokonság....... :lol:

Örülök, hogy Mirtillnek tetszik a baba, pedig olyan picike. És a babakocsinak örült, amit Anyukád vitt neki? :)

Sajnálom, hogy hisztis a kis barátnője a lányodnak. Az anyukája jól kezeli a dolgot? Rászól Alízra, ha gond van?
Tudod, sokszor a gyerekek attól feszültek, hogy az anyukájuk már előre feszült a várható hisztitől.

Gergőnek is volt ilyen időszaka, amikor nagyon rosszul viselte, ha elvették a játékát vagy csak egyszerűen nem úgy volt, ahogy Ő akarta. Nyilván ettől kiakadtam sokszor, főleg, ha az utcán történt a dolog. Sokszor verekedett is, ami szintén nagyon zavart.
Mivel kommunikálni szóban még nem tudunk, magamat kellett kicsit felülbírálnom, illetve a magam feszültségét kellett kezelnem.

Most, ha Gergi hisztizne, akkor elbohóckodom a dolgot, lent kergetőzünk, elterelem a figyelmét. És sosem ütök rá, mert az rossz példa neki, ha én ütök, Ő is ütni fog.
Az itthoni nagyjeleneteket pedig szeretgetéssel oldjuk meg.

Nagyon rossz lehet Alíznak, mert tuti érzi, hogy az anyukája egyre mérgesebb. És azzal Ő- koránál fogva - még nem tud mit kezdeni.

Egyébként költöznek Pestre? :)

Mi megvagyunk, Gerginek jön a foga, a szokott módon megy a hasa is hozzá. Sokat vagyunk kint, délelőtt is és délután is.
Van egy kis társaság, anyukák és gyerekek, így nem unatkozunk.

Éppen délután bosszankodtam, mert Gergőnek ismét szandált kell vennem. Már két párat kinőtt a nyáron. :evil: :evil:

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Bocs,hogy ilyen későn válaszolok de mindig van vmi dolgom!

Hogy bírjátok ezt a nagy meleget?Mi elég rosszul!

Örült Mirtill a kocsinak de Ő mindennek úgy tud örülni!

Szeretnénk csütörtökön elmenni Tiszavasváriba pár napra nyaralni de nem tudom összejön-e mert Mirtill pár napja elég rosszul alszik ma tök nyügi volt ami nála azt jelzi,hogy beteg lesz.De remélem tévedek.Jó lenne elmenni egy kicsit!Majd kiderül csütörtökig!

Mirtill mostanában elég jó gyerek(kivéve a mai napot)de kevesebbet is van Alízzal.Nem költöznek csak Ő szeretne de a párja nem így vszínű maradnak.

Mirtillnek is duzzad az ínye de már hónapok óta.Hol fáj neki hol nem.Most pár napja fáj.
Viszont megint elég jól eszik!Nőni is nőtt 90centi már.

Lassan befejezem majd még jövök!

Puszi:Ildikó

Ja volt megint a fodrász néni és Mirtill nagyon ügyes volt.Ha mondta,hogy csukja be a szemét megtette és nem sírt egyszer sem.
Íme az eredmény!
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Nagyon tündér lett Mirtill, jól áll neki a rövid frizura. Megnöveszteni nem szeretnétek a haját?

Sajnálom, hogy csak úhg tudjátok normalizálni a kapcsolatot Alizzal, ha kevesebbet találkoztok.

Bár ebben a melegben....... :evil: :evil:
Én nagyon rosszul, illetve egyre rosszabbul viselem. Éjjel sem alszom, nappal meg egy csomó tennivalóm van, főzés, mosás, vasalás, szóval meg sem állok.
Ma pl. Apa vitte le Gergit ( szegény egyszer hamarabb jött haza és máris feladat jutott neki :oops: ), mert én képtelen lettem volna türelmes maradni.

Kijött Gergi 4 foga egyszerre, most nyugi van. Ám megőrjít, hogy semmit sem eszik. Bár ma elég határozottan tömtem, így evett is rendesen. Közben nézegettünk újságot, így nem tiltakozott.
Hála Istennek, jó sokat iszik.

Képzeld, olyan jól jártunk a szandivásárlással. Egy Dr. Punto rosso szandit sikerült vennünk, ami harántemelős és nagggggyon akciós volt egy cipőboltban. Mindössze 1490.- Ft.
Most 22-es méretet vettünk, remélem, ez már ki fog tartani neki.

Képzeld, Gergőnek állandón vérben van a szeme. Már kaptunk szemcseppet, de nem javul. Egyszerűen tanácstalan vagyok. Esetleg nincs valami ötleted, mit kellene vele tenni?

Nyaralás összejött?
M most sehová sem megyünk, bár nekem mindig Barcika a legjobb nyaralás. :lol:

Így strandol a kisfiam :lol:
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Móni!

Tegnap este érkeztünk haza,jól éreztük magunkat Mirtillel sem volt semmi gond!
Kicsit féltem,hogy gond lesz az alvással de minden ugyanúgy mint itthon.Egyedül enni nem akart de az lehet a nagy meleg miatt is.Fogyott is már megint kinn vannak a bordái de majd itthon összeszedi magát!Ma pl.nagyon jól ebédelt.

Voltunk strandon is nagyon tetszett neki.Én kicsit hidegnek találtam a vizet pedig az volt kiírva,hogy 31fokos de szerintem hüvibb volt.Úgy láttam Mirtill is fázott benne így hamar kivittem.Le amiatt is,hogy rajta nincs zsírréteg ami kicsit fűtötte volna.
Na de összességében jól éreztük magunkat!

Nem lehet,hogy Gergő allergiás és amiatt van vérben a szeme.Lehet a köhögés és a taknyolás is amiatt van.

Most mostam ki egy adag ruhát de van még pár adag.Már most rosszul vagyok ha arra gondolok,hogy ki kell őket vasalnom!

Jöttök még a nyáron Barcikára?

Lassan lépek mert teregetnem kell!

Teszek pár képet!

Szia!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Móni!

Tegnap este érkeztünk haza,jól éreztük magunkat Mirtillel sem volt semmi gond!
Kicsit féltem,hogy gond lesz az alvással de minden ugyanúgy mint itthon.Egyedül enni nem akart de az lehet a nagy meleg miatt is.Fogyott is már megint kinn vannak a bordái de majd itthon összeszedi magát!Ma pl.nagyon jól ebédelt.

Voltunk strandon is nagyon tetszett neki.Én kicsit hidegnek találtam a vizet pedig az volt kiírva,hogy 31fokos de szerintem hüvibb volt.Úgy láttam Mirtill is fázott benne így hamar kivittem.Le amiatt is,hogy rajta nincs zsírréteg ami kicsit fűtötte volna.
Na de összességében jól éreztük magunkat!

Nem lehet,hogy Gergő allergiás és amiatt van vérben a szeme.Lehet a köhögés és a taknyolás is amiatt van.

Most mostam ki egy adag ruhát de van még pár adag.Már most rosszul vagyok ha arra gondolok,hogy ki kell őket vasalnom!

Jöttök még a nyáron Barcikára?

Lassan lépek mert teregetnem kell!

Teszek pár képet!

Szia!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Ügyes vagyok!
Velünk van tele az oldal!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Olyan édes kiscsajod van! :lol: És olyan nagylányos! Nem baj, ha veletek van tele az oldal, szeretem nézegetni a képeket. :)

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Mi is úgy elmentünk volna valahová, de nem tudtuk összehozni.
Apa nem nagyon kap szabit mostanában. :(

Nem tudom, hogy mi okozhatta Gergőnél a gondokat, de már megszüntek. Kaptunk egy szemcseppet a doktornőtől, nem tudom, az hatott e. Mostmár se takonykór, se köhécselés, semmi.

Gergő étvágya sem volt pár napig az igazi. Mostanában nagyon nehéz olyan kajcsit adnom neki, ami fogára való. Alapvetően szereti a húsokat, rántva, sűlve, imádja a fasirtot. A főzeléket éppen csak bele tudom tömni, pár kanál erejéig toleráns. A tejszelet és a túró rudi minden mennyiségben.

Most nagyon rákapott a nektarinra és a dinnyére. Ennek örülök, de annak nem, ha hisztit rendez, mert mondjuk ebéd helyett enné.

Hogy álltok hisztis barátnővel? :)

Milyen az idő nálatok?
Nálunk egész éjjel esett, reggel viszont le kellett mennünk a boltba. Meg is örökítettem:)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ez a szerelés itt nem divat, most kis falusi lurkót játszottunk :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon jó és praktikus a szerelése Gergőnek ha divatos ha nem.
Egyébként én eléggé bajban vagyok Mirtill ruháinak vásárlásakor mert örökké a divatos cuccokat mutatják minden boltban ami nekem nem tetszik.Én sem veszem fel azokat és a gyerekemre sem fogom ráadni.Pl.koptatott,hímzett farmernadrág,csillógós,óriás feliratos pólók,pulóverek.Ezek nem az eseteim így elég nehéz normális ruhákat vennem és ahogy nő egyre nehezebb lesz.nem tudom miért nem gondolnak azokra is akik nem akarnak"divatosan"öltözködni.Mi is alig kapunk magunkra cuccot pl.nadrágot én nehezen tudok venni magamnak mert mindenhol ezek a koptatott sz.rok vannak.

Olvastam az iwiwen,hogy Gergő beteg lett.Remélem semmi komoly és már jobban van!

Mi jól vagyunk szerencsére bár Mirtillel nem nagyon bírni pár napja.Egész nap nyíg és semmi nem jó neki ráadásul állandóan ütöget minket ezért párszor ráütünk a kezére.Ma már egész normális volt.Lehet az időjárás??
Ma nagyon sokat ebédelt persze tésztát.Mostanában azért eszeget.Nem mondom,hogy rengeteget de azért mindig van vmi a gyomrában.Nem is vagyok idegbeteg lehet emiatt is eszik jobban.

Hisztis barátnő köszönjük meg van de mostanában nagyon jó kislány.Nem irigykedik és nem is cirkuszol így jól elvannak.Mindig elvonulnak a játszótéren és beszélgetnek,nem tudom miről de Mirtill olyan jókat nevetgél.Kérdezem tőle,hogy mit mondott Alíz de nem árulja el.
Mirtill mostmár folyékonyan beszél és úgy vettem észre,hogy már működik a fantáziája!Olyan sztorikat szokott előadni! :) Nagyon jókat szórakozunk rajta.

Mostanában egyre kevesebb pisi van a pelusban így szoktam ráadni bugyit(amit eddig nem volt hajlandó felvenni) és van amikor 3órát is száraz.Nem tudom,hogy baj-e de amikor pisilni ill.kakálnia kell nem a bilit kéri hanem hozza a pelenkát,hogy vegyük fel mert pisilni vagy kakálni kell.Nem is akar ráülni a bilire.Szerinted mit csináljak?Várjam meg amíg magától rá nem ül a bilire?Erőltetni nem szeretném mert a környzetükben többen jártak úgy,hoyg amióta nincs pelus nem kakál a gyerek csak hashajtóval.Azt pedig nem szeretném!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Nagyon ügyi csajszid van, ha már folyékonyan beszél. Gergő most kezdett el halandzsázni. Be nem áll a szája egész nap, csak mondja, mondja. Szerintem olyan 2 éves korára fog beszélni. Kicsit tartok tőle, hogy a bölcsi okozta trauma visszafogja majd.

Milyen történeteket fantáziál a leányzó? :)

Szerintem bili ügyben jól haladtok. Amíg Mirtill nem érzi biztonságban az "elengedést", csak a pelusba, ne erőltesd. Sok anyukánál ez versenyfutás, nehogy azt kelljen mondani, hogy a gyereke még nem szobatiszta. Ugye, aztán jön a hashajtó és társai, amivel szerintem jó nagy kárt lehet csinálni a gyerek bélrendszerében. Pedig, ha megvárnák, hogy érett legyen a csimota agya a dologra.....
Mirtill olyan okos kislány, jelezni fogja, ha tovább akar lépni és a bili kell neki pelus helyett.
Wc szűkítővel nem próbálkoztatok?

Ma voltak itt a szüleim, főleg orvoshoz jöttek. Istennek hála, minden rendben van, 2 hét múlva lehet iratni és csináltatni a protézist neki. Már úgy várom, mert az azt is jelenti, hogy ismét eltud jönni hozzánk, akár több napra is. :)

Szuper, hogy hisztis barátnő hisztije alább hagyott. Maradjon csak így.

Már meggyógyultunk, Gergőnek 3 napos láza volt. Szinte percre pontosan 3 napig volt láza, aztán megjelentek az apró kiütések is. Már minden rendben van. :)
Egyetlen gondom van csak, szinte semmit sem hajlandó enni. :( Na, ettől a 2-3 falatos reggelitől, ebédtől, vacsorától megőrülök. :(
Próbáltam picit tömni, de kiöklendezi, tehát tuti nem kell neki, most nem a "nemérekráenni" állapot van.
Tegnaptól adom a Bérest, remélem, rövidesen lesz hatása. :)


Tegnap kerti partyn voltunk, olyan jól éreztük magunkat. 15 család volt, szuper volt a hangulat, a kajcsi, olyan fáradtan értünk haza. :) De ez a jóleső fáradság érzése volt.

Rakok fel pár képet. :)
Puszi
Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon jók a képek!Biztosan jó volt a parti legalábbis Gergőnek tetszett úgy látom!

Nem is erőltetem a szobatisztaságot majd az lesz ha itt az ideje.Próbáltam a wc-szűkítőt de nagyon fél rajta,annyira szorított így le is vettem róla.Néha megkérdem,hogy ráül-e a wc-re de nem akar így annyiba hagyom.
Hát igen az anyukák nagyon szeretnek dicsekedni!De az nem szobatisztaság,hogy az anyuka fél óránként ráülteti a bilire és néha véletlenül sikerül belepisilni.

Örülök,hogy Anyukád jobban van!

Mirtill szerencsére elég jól eszik de Őrá rá is fér!Még nem adom a Bérest csak ha már nagyon rossz a helyzet!
Remélem szed fel pár kilót mert nem sokára megyünk a 2éves vizsgálatra!
Istenem már lassan 2 éves!Jövőre megy óvodába!Ha erre gondolok rögtön rosszul leszek!Olyan jó lenne még itthon lenni vele!

Olyan történeteket talál ki pl.,hogy Ő nagyon fáradt mert soakt dolgozik a Borsodchembe Alízkával.Kérdeztem,hogy mit dolgozik azt mondta,hogy citrommal.Nem sok értelme van néha annak amit mond.Kérdeztem,hogy mikor megy legközelebb dolgozni azt válaszolta:"majd máskor".Vagy pl.elmondja,hogy miket vásárol a boltba magának(mostanában mindent egyedül akar csinálni,mindent magának)és ott is mond néha furaságokat.De nagyon jó olyan jókat mosolygok rajta,Főleg este alvás előtt szeret történeteket gyártani.Mindig beleszövi a napi történéseket is.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

De édes Mirtill, nagyon jó kis fantáziája van. :)
Én is bizti mosolyognék, ha hallanám. Ráadásul még komolyan is gondolja, amit mond. :D

Képzeld, nálunk pár nap alatt olyan sok változás történt. Gergő elkezdte ismételni a szavakat. Ma mondta magára a tükörben, hogy Derdő. :D

Aztán ma hozta a bilit, ( nem ült rajta egy hónapja ), mutatta,. hogy vegyem le a pelust és olyan 20 percet ült rajta. Közben eljátszott egy kisautóval. 20 perc után mutatott a fütyijére, ami ágaskodott rendesen. :D
Na, nem a bili okozta az izgalmat, hanem nem merte elengedni a pisit.
Kíváncsi vagyok, mikor hozza ismét a bilit. Nem erőltetem, úgy gondolom, még nem érett meg a szobatisztaságra. De ha igen, akkor örülni fogok. :)

Nemsokára két éves Mirtill. :) Készültök már a szülinapjára? Tortaválasztás, buli.....

Puszi

És egy ma reggeli gyöngyszem :D
Gergő akart fotózkodni és bedobott egy műmosolyt hozzá. :D



Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia!

Nagyon aranyos Gergő a képen!Szerintem nagyon sokat változott igazi nagyfiú!
Pont tegnap mondtam a férjemnek,hogy Mirtill is olyan sokat változott már nem olyan babás az arca.De Ő már lassan 2éves nőci nem lehet babás az arca! :D

Nagyon örülök,hogy Gergő ilyen ügyes!Szerintem mi meg fogunk kínlódni a szobatisztasággal mert még arra sem hajlandó,hogy kis időre levegyük a pelust.Ha mégis és megpróbálok rá bugyit adni teljesen kész van,ordít és csapkod.Úgyhogy ennyi marad a dolog majd szól ha kész lesz rá!(remélem)

Mostanában nagyon akaratos és kezd hisztérika válni belőle.Ha vmi nem úgy van ahogy Ő elképzeli óriási balhékat képes rendezni.De közben vicces is mert szól előre,hogy:"hisztizek,csapkodok,beverem a fejem!"Ez kicsit aggaszt mert beleveri a fejét a falba ha hisztizik!Kérdeztem a védőnőt szerinte ez normális és ne aggódjak.Igaz nem üt akkorát,hogy fájjon neki csak felhívja a figyelmet magára.

Szept.3-án megint megyünk az ortopédiára mert a bal bokája eléggé befelé dől.Már régebben észrevettük de a múlt héten volt a védőnő és rögtön kiszúrta és mondta,hogy jobb lenne visszavinni.Felhívtam a gyógytornászt és Ő is azt mondta,hogy nézze meg az ortopédus mert vszínű bokasüllyedése van!Már most??
Már kivagyok attól,hogy százszor visszaviszem a gyereket és sosem nézik meg alalposan.De itt a megyébe nincs is más ortopédia és magánrendelése is annak van aki a Gyekben van.

Kicsit felfordulás lelesz szombaton nálunk mert a nagyszobába laminált padlót rakatunk mert a szőnyegünk elég ramaty állapotban van Mirtillnek köszönhetően.Mindent kiöntött már rá sőt vmelyik nap egy liter zacskós tejet vágott oda.Ez adta meg az utolsó lökést!Remélem szép lesz!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Először is Boldog Születésnapot, picit megkésve, ám annál nagyobb szeretettel. :)

Kép


Remélem, már Mirtill picit kezelhetőbb hisztiileg. Tudod, nála is eljön a dackorszak, mégha visszafogottabban is, mint az igazi akaratos gyerkőcöknél. :) Édes lehet, hogy tudja, mit is csinál. :)

Az én kisfiam is megőrült pár napja. Néha a plafonon vagyok, olyan dolgokat csinál. Ha valamire nemet mondok, jönnek a krokodilkönnyek és az óriási hang mellé. Amíg el nem éri a célját, többnyire ez megy. Na, így maradjak következetes. Ha egyedül vagyok, semmi gond, de ha Apa is itthon van, esélyem sincs a következetességre.

Gergőnek most van egy új szokása: Ha mondom neki, pl. a boltban, hogy a néni vagy a bácsi haragszik a hangoskodásért, megközelíti az ominózus embert és a levegőbe csap, mintha ráütne. Amikor először megláttam, majd elájultam. Azóta már többször megismételte. Csak akkor tudok vele kommunikálni, ha a hangom nem árulkodik feszültségről.
Mindenki azt mondja, igazi skorpió, de ez engem egyáltalán nem nyugtat meg.

Tegnap délelőtt kimentünk Ferihegy I. mögé repülőt nézni. Szinte karnyújtásnyira szálltak le a gépek, 5 percenként. Szuper élmény volt.
Emellett megnéztük az ottani lovasiskolát is, ahol 3 éves kortól lehet lovagolni. Szeretnénk, ha majdan Gergi megbarátkozna az állatokkal, nem úgy, mint anya.
Megnéztük a libákat, lovakat, birkákat és akkorát vigyorogtunk, mert egy pár hetes pici macska megközelítette a kisfiamat, aki visítva menekült előle.:D

De mindezek előtt Apa bezárta az autóba a kulcsot. Mivel ez nem először fordult elő, rövid időn belül ki is nyitotta. Csak egy erős drót kellett hozzá, amit egy ideig kerestünk az illegális szemétlerakók kidobott dolgai közt.

A repülőtér fegyveres őrségének autója többször is lelassított mellettünk, biztosan érdekes látványt nyújtottunk.

Szombaton hazavitték a tesóm lányát, Esztert. Egy hétig nálunk nyaralt. Nem nagyon volt kedve menni, de amikor elmondtam, hogy nem járunk minden nap Árkádba, meggyőztem.
Gergő aludt még, amikor elindultak és nagyon szomorú volt, amikor felébredt és Eszter nem volt sehol. Rohangált ide-oda, kereste majd keservesen zokogott. Lassan megnyugodott, de azóta százszor is megnézzük a képeket a gépen, amin rajta vannak mindeketten.

Tüzijátékon nem voltunk, mert mi látjuk az ablakból is. Nálatok milyen volt a tüzijáték?
Parketta milyen élmény? Nekünk is laminált van, én nem szeretem. Így jó nagy szőnyeget tettük rá. :D

Gergő és Eszter Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Köszönöm a tortát és a köszöntést!!

Itt elmaradt a tűzijáték mert pont akkor volt egy elég nagy vihar.Állítólag pénteken lesz megtartva de mi akkor sem megyünk mert a fél 10elég késői időpont nekünk.Tavaly az ablakból néztük de Mirtillt az első után be kellett hozni mert nagyon félt.

Hát igen a dackorszak!Nem kikerülhető dolog!De annyira még nem vészes amiket művel remélem nem durvul be.
Biztosan van igazság ebben a horoszkóp dologban mert Mirtill szűz és valóban illik rá amiket erről a jegyről írnak.

Tegnap volt egy kis balesetünk a motorral.Elég gyorsan megy vele így tegnap is és menet közben oldalra billent a motor és felborult vele.Megütötte a szemöldökénél ami még most is elég duzzadt és véraláfutásos és kék.Adtam itthon Nurofent és azóta nem fájlalja.Remélem a szülinapi fotózkodásra elmúlik.

Biztosan érdekes látványt nyújtottatok amikor ki akartátok nyitni az autót!
:D

Nagyon jó ez a kép a két gyerkőcről!

A parketta nekem tetszik szerintem jobb mint a szőnyeg.Nekünk is van rajta egy középszőnyeg azért!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Remélem, már elmúlt a baleset okozta ijedelem és a foltok is. Közben nekünk is volt hasonló, Gergő borult egy óriásit. Egy meredek lejtőn volt olyan bátor, hogy jól begyorsulva legurult. Én nem láttam, csak annyit, hogy egy anyuka hozza oda a kisfiamat, aki nem látszik a portól és a szájából ömlik a vér. Gondolhatod....

Egyébként a motor a Gergő kedvence és olyan manővereket csinál vele, hogy időnként a hajam az égnek áll. Mostanában a lépcső legfelső fokáról próbál lemenni motorral. Ha ez egyszer sikerülni fog neki, akkor húúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, mekkora borulás lesz. Eddig mindig meg tudtam akadályozni, el is magyaráztam a miérteket, de valahogy mégis vonzó számára a mélység.

Képzeld, ma elmentünk a Budakeszi Vadasparkba. Hát számomra olyan csalódás volt. A miskolci sokkal jobb, áttekinthetőbb, érdekesebb. Ennek az elején csak madarak vannak, amit még a felnőttnek is nehéz észrevenni, nem egy gyereknek. Aztán feljebb már olyan állatok is vannak, amit észre vehet, de előtte egy olyan meredek részt kell megmászni, ami egy kisgyerek számára erőteljes kihívás. Mindenhol csak síró és könyörgő gyerekeket láttunk, akik nyújtották a kezüket, hogy ölbe vegyék őket. :(
Itt fordultunk vissza mert egy lépést sem jutottunk előre. És velünk együtt jó pár szülő fordult vissza, még nagyobb gyerekekkel is.

A másik, ami borzalmas élény volt számomra: Egyetlen büfé volt, ahol innivalót tudtunk venni. 650 Ft volt két noname ice tea, valami metrós. Nyilván az én hibám, hogy nem gondoskodtunk előre, de meleg van, megmelegszik a kocsiban, gondoltam, tudunk venni és így egy elfogadható hőmérsékletű italt kapunk.

Ez a program sem fog szóba jönni rövidesen. :(
Ti voltatok már a miskolciban? :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Remélem Gergő is jól van Mirtillnek már múlóban van a sérülése.Egyébként elég veszélyes ármű ez a motor.Olyan gyorsan mennek vele és nem vmi stabil.

Sajnálom,hogy így jártatok a vadasparkkal!Mi még nem voltunk a miskolciba de tervbe van véve.

Hétfőn megyünk az ortopira eléggé ideges vagyok mert félek,hogx mégis csak sínt fog kapni.Tegnap megnézte a háziorvos és szerinte cipőt fognak írni neki.Én arra tippelek,hogy még mindig elég laza az izomzata és amiatt dől be a bokája.Na de majd megmondják az okosok!

10-én pedig a 2éves tanácsadásra megyünk.Szerintem megint a magasságával lesz kiadva és ráadásul most elég sokat nőtt megint.Szerintem 93-94centi körül van.Semmilyen ruhája nem jó rá.Eddig 86-os cuccokat hordott most vettem egy 92-es gatyát de épp,hogy jó rá így már 98-tfogok venni.Az 2méret pár hónap alatt.A szandiját május végén vettük 23-as de nagyobb volt rá 1számmal és most már lelóg róla a lába.De nem tudok velel mit csinálni.
Ha igaz az,hogy mindenki a 2éves magasságát duplázza meg felnőtt korára nagy bajban lesz szegény.Mert akkor Ő lesz 186centi minimum.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Ortopihoz nagyon drukkolok, remélem, nem lesz semmi gond. Ismered a Salus gyógyszandit? A környezetemben nagyon sokan vannak, akinek a gyermeke ezt hordja és rendbe jött a lábuk, pedig - a szülők szerint - írtó problémásak voltak. A Heim Pál kórház ortopédusai esküsznek rá, ott meg is lehet rendelni. Egy hölgy ül egy asztalnál és veszi fel a rendeléseket. Esetleg kérdezz rá.....

http://www.salus.hu/belindex.php?item=gyartas

Igazán nem értem, miért probléma a dokinak, hogy Mirtill annyi kiló, amennyi. Nem éhezteted és azáltal vékony, mindent megkap, akkor nem is kellene rajtad számon kérni.
Egyébként meg neki legyenek ötletei, hisz ő az orvos vagy védőnő.

A magasság miatt ne izgulj, lesz egy jó kosaras lányod, vagy egy szupermodell. :) Ám ahhoz el kell költözni Barcikáról. :wink:

Nálunk most hisztériás időszak van, gergő állandóan nyíg. Odáig hergeli magát, hogy képes valóságos könnyeket is produkálni semmis dolgokért. Időnként nehezen viselem, de az esetek nagy részében segít a figyelemelterelés.

A szörnyű időjárás gyötri meg leginkább, nem tudunk kimenni és nem érti, hogy rendesen felöltözünk és nem kell a cipő, maradunk itthon.

Puszi

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Drága pici Mirtill!

Születésnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk és millió puszit küldünk. :)

Gergő és az anyukája

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Köszönjük a köszöntést nagyon tetszett Mirtillnek!

Nem a súlyával van a gondja(azzal már rég nem törődik)hanem a magasságával.Tegnap mértem 93centi!Ez a legfelső határ tehát szava sem lehet.

Nekünk azért nem jó az a cipő amit írtál mert sarokdöntéses ezáltal megjobban befelé dűti a lábát.Beszéltem tegnap a gyógy tornásszal és azt mondta,hogy ne hagyjam magam és szóljak,hogy nézzék meg rendesen a gyereket.
Elmondtam még pár dolgot és szerinte lehet idegsérülés is így ha nem csinálnak semmit az ortopin vigyem el újra a neurológushoz.

Mirtillnek nagyon tetszett a torta és ezerszer meggyújtatta a gyertyát,hogy el tudja fújni.Ízleni annyira nem ízlett neki mert rögtön kiköpte és nem is kért többet.Igaz Alízzal pár falatot még evett.Szerintünk jó volt epres joghurtos ízű.

Hát hiszti az nálunk is van de szerencsére a fej beveregetés már elmúlt.
Majd csak túléljük valahogy! :D

Teszek pár fotót!

Szia!
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Mekkora ez a Mirtill!

Azért már most másabb volt, mint az első szülinapi bulin, lassan kezdi átlátni a dolog lényegét.

A torta is szép volt, meg tuti finom is, mégha a kicsi lánynak nem is jött be. Jövőre ár megmondja, milyet szeretne. :wink:


Mire jutottatok az ortopédián? Nagyon várom, hogy leírd!!

Majd még jövök!

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Az ortopédián semmire nem jutottunk!Most másik doki volt de ő is kb.anyira vizsgálta meg mint a másik.Pár lépést megtett azt mondta nem oylan vészes az a bedőlés.Szóljak a gyerekre,hogy tartsa rendesen a lábát.Mintha eddig nem ezt tettem volna.Ja és hordjon sarokdöntéses cipőt!!!A másik azt mondta nem szabad sarokdöntött cipőt hordania.Akkor most mi van?!
Majd még neurológiára elviszemés kipróbáljuk a sarokdöntéses cipőt is.

Képzeld tegnap a Thököly téren kiugrott egy 27éves anyuka a 2és fél éves kislányával.Mindketten meghaltak.Ez annyira kikészített mert ismertem őket.A kislány párszor odajött Mirtillhez játszani.Állítólag az anyuka depis volt és gyógyszeres kezelés alatt állt emiatt a volt párjának ítélték a gyereket.És ezért inkább megölte magukat.Ez nagyon durva!

Hogy bírjátok az esőt?Mi ma voltunk a bölcsiben.Tényleg Gergő mikor kezdi a bölcsikét?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Hát, nem irigyellek. :( Esetleg nem akartok feljönni Pestre? Itt a Heim Pál kórházban szuper az ortopédia. Nagyon sok jót hallottam róla. Vagy Gödöllőn tudok egy magándokit, aki szintén szuper. Ha gondolod, elküldöm az elérhetőségét. És csak fél évente kell hozzá visszajönni, az kibírható.

Hallottam én is a tesómtól ezt a borzalmas halálesetet. Nagyon nagyon sajnálom, hogy ez történt. Elképzelni sem merem, mi élhetett át az a szegény gyerek. :cry:

A bölcsit okt.29-én kezdjük. Készülünk rá ezerrel, leginkább lelkiekben. Remélem, Gergő jól veszi majd a kanyarokat, bár mostanában írtóra anyásapás. Ha mindketten itthon vagyunk, szinte terelget minket közös helyiségbe, nehogy lelépjen valamelyikünk. :lol:

Az esőt írtó nehezen bírjuk, tegnap estére azt gondoltam, kitekerem a kisfiam nyakát. :oops: :lol:
A gond az volt, hogy Gergő délelőtt aludt és írtó hosszú volt a délután. Ma már nem hagytam elaludni, csak fél 12-kor, így elviselhető volt. Holnap- ha esik, ha fúj - megyünk csavarogni és kergetni fogom a gyerekemet, hogy kifáradjon. :twisted:

Igy bírjuk a bentlétet:

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon szuper ez a kép!Mi már szerencsére túl vagyunk a kipakolós korszakon!

Tegnap voltunk a két éves státus vizsgálaton.Mirtill 10980gr,94centi,16foga van.Nagyon meg lett dicsérve mert egy hangja nem volt.Azt mondta a védőnő,hogy nagyon ritka aki ilyen nyugodtan tűri.A feje 47,5cm,a mellkasa 47centi.
Beküldött az endokrinológiára(ahová már 1éve agitál de eddig nem vittem)mert nagyon magas és most is nőtt 3hónap alatt 6centi.Lehet a lába is azért áll így mert lazák az ízületei mivel a gyors növekedést nem tudják követni az izmai,ízületei.Na mindegy beviszem és ha minden rendben nem viszem többet.Bemegyünk még a neurológiára is és ha ott is azt mondják,hogy rendben van nem foglalkozom vele tovább!

Olyan hideg van a lakásban majd megfagyunk!
Ki sem lehet menni mert örökké esik az eső.Elkezdtünka játszócsopiba járni legalább a délelőttök eltelnek.

Gergő jól van?Kistesó ügyben van vmi fejlemény?

Tegnap temették a kislányt!Nagyon sajnálom,nem tudom kiverni a fejemből.Főleg így,hogy tudom kiről van szó!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Megértem, hogy nem tudod kiverni a fejedből a pici lányt, nem csoda, hisz ez tragédia, ami történt, ráadásul személyes ismeretség. :(
A www.blikk.hu -n olvastam a dologról bővebben, nagyon megrázó. :(

Húúúú, a kislányod szép nagyra nőtt. :) Tényleg lehet, hogy túl gyorsan fejlődik és ez az oka az ortopédiai problémának? Gondolod, hogy ennek köze van a lombikokhoz?
Megkérdezem majd a barátosnémat, hogy az Ő kislány mekkora volt 2 évesen. Tudod, aki szintén ilyen "problémával" küszködik. Lehet, hogy nem is extrém a dolog.

Tegnaptól Gergőnek folyik az orra. Más baja nincs, néha köhécsel egyet. Az étvágya jó, a kedve is, ennek ellenére napi 5-6 alkalommal kell szívnom az orrát. Most elkezdtem adni a bérest és máris megvan az eredménye. Ma 1/4 4-kor kelt Gergő és kiabálta, hogy anya, nyami. Fél 5-ig húztam, majd megkapta a kakaóját.
Nem szeretném visszaszoktatni az éjszakai evésre. :lol:

Nálam vészesen közeleg a bölcsi és a munkakezdés. Olyan vegyesek az érzéseim. Nem is tudom, mi lesz. Ám tuti túléljük, nem mi leszünk az elsők. :oops: :lol:

Milyen a játszócsopi? Tetszik Mirtillnek?
Én is szeretném Gergőt elvinni, csak itt sokan vannak, kicsi a hely, ezért be kell jelentkezni. :(

Hétvégén Tatabányán voltunk, rakok fel pár képet. :)

Puszi

Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Hű Te aztán korán kelsz!

Nagyon jók a fotók nagyon aranyosak így együtt!
A privit is magkaptam.Ne haragudj,hogy itt érdeklődöm többet nem fordul elő!

Mirtill is beteg lett péntekre.Már előtte pár nappal sírt éjjel,hogy fáj a foga majd péntekre tiszta takony lett és fájt a torka.Azt mondta a dokinő,hogy nagyon piros a torka.Kapott antibiot de elég rosszul volt főleg tegnap.Éjjel sem sokat aludtunk de mára már jobban van csak az orrszívást viseli nehezen.
Remélem Gergő nem lesz jobban beteg!Én most még nem adom a Bérest viszont a Vitacolant elkezdtem múlt héten,hogy ne legyen beteg! :twisted:

Mirtill szeret a játszócsopiba járni csak az a baj,hogy mostanában tele van kis gyerekekkel!10-11hós kisgyerekek kúsznak-másznak a földön és ők"nagyok"nem mindig tudják kikerülni őket.Néha úgy érzem,hogy kiöregedtünk onnan pedig szerintemez inkább a nagyobb gyerekeknek lett kitalálva.Egy 10hónapos gyereket nem igazán érdekli az ottani játékok,még alszanak délelőtt.És ami még nem tetszik nekem,hogy ott etetik a többi gyerek előtt őket bébi joghurttal vagy akármilyen desszerttel ebéd előtt.A múltkor már szólt Mártika,hogy ha adnak nekik akkor kinn tegyék mert más gyerekek is vannak!De ezt miért nem veszik észre maguktól!
Mi ha viszünk a jászótérre vmit úgy visszük,hogy a többi gyereknek is jusson!
Na mindegy ettől függetelenül fogunk járni!A múltkor Gábor volt Mirtillel és az egyik anyuka megjegyezte,hogy mennyi nagy gyerek van itt!

Mikor kezditek a beszoktatást a bölcsibe?

Október 5-re kaptunk időpontot az endokrin rendelésre.A nő kikérdezett és azt mondta,hogy Mirtill teljesen benne van a normál tartományban.De majd kiderül mit fog mondani a doki!
Lehet,hogy köze van a lombikhoz mert ott csak a legszebb,legegészségesebb sejteket választják ki.De Gábor is nagy és a családjában is mindenki magas!

Én is olvsatam a Blikket de abban nem minden úgy van mint ahogyan volt.(na ezt jól megfogalmaztam)Szóval már másfél éve külön voltak és nem elakarta venni tőle a kislányt csak láthatást szeretett volna mert sosem adta neki oda a gyereket.A lány nem is ált kezelés alatt emiatt is mentek szét mert nem akart orvoshoz menni.
A gyámügy is hibás volt mert szóltak nekik,hogy nem adja oda a gyereket és a védőnő is jelentette,hogy vmi nincs rendben és nem csináltak semmit.Én nagyon sajnálom őket!

Na lépek mert Mirtill megébredt!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Semmi probléma a tesó üggyel, hisz tudod a lényeget, csak tudod, vannak kukkolók :shock:
Veled szívesen, de mással ne annyira. :)

Remélem, Mirtill már teljesen jól van. Mi is taknyoltunk pár napot. Gergő már oké, én még nem annyira.

Bölcsit október 29-én kezdjük, már megvettünk egy halom mindent, ami majd kell oda. Gergőnek sokat beszélek róla, néz rám, de sejtése sincs, mit is szeretnék. Na mindegy, majd meglátja és aztán kiderül, hogyan reagál.

Közben meg olyan ciki, kaptunk egy nyomtaványt, amit kitöltve vissza kell vinni, de úgy eltettem, hogy nem találom. Azért tettem el, hogy nehogy eltünjön. :lol: :lol:

Remélm, okt. 5-én kiderül egy-két dolog és végre nem kell orvoshoz mászkálnotok. Okos, értelmes lányod van, az a lényeg. :)

Amit írtál a kislányról és az anyjáról: látod, nem veszik komolyan a problémát addig, amíg tragédia nem történik. Pedig van, aki be tudna avatkozni és ehhez nem kell bíróság. :(

Az iwiwen is láttam a kislányt az apja oldalán. Nagyon édes volt. :(

Nálatok milyen idő van? Itt őrülten fúj a szél, nem sok kedvem van lemenni, de Gergőt le kell vinnem picit levegőzni, mert meg fog őrjíteni. :twisted:
Alig eszik, csak az édesség menne. Állandóan nyitogatja a hűtő ajtót, tudja, ott vannak a finomságok. :)

Szoktatok mesét nézni? Mirtillnek van kedvence?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtill még mindig taknyos noha már tegnap elfogyott a gyogyi!Ráadásul még a foga is jön(2!)így az is kínozza.Én is beteg voltam de nekem csak a torkom fájt de már alakul.

Az alvással vannak gondjaink.Eddig reggel ébredt 8körül fél 1-kor elaludt felkelt 3-kor és este fél10-10körül elaludt.Most pár napja nem akar elaludni délután csa 1/4 2-kor alszik 4-ig és este még 11-kor felvan és ordít.
Ma 1/1 10-kor kelt így délután nem hagytam elaludni.8-kor megitta a tejét és be is aludt.Remélem reggelig alszik és visszaáll a régi rend mert nagyon nem szeretném ha éjfélig fel lenne.

Mirtill egyáltalán nem néz mesét!Nem tudom ez jó vagy rossz de én örülök neki.Próbálkoztam hátha de semmi nem érdekli.Nagyon ritkán a Duna tv-n megnézi a Twinniéket.A védőnő szerint jó lenne ha nézne mesét mert az kell a gyerekeknek,szerinte a Minimaxot nyugodtan nézheti.De ha nem érdekli!!
Szívesebben nézi a néptáncot,a róla készült videókat :D és a reklámokat.Azokat viszont imádja!

Képzeld pár hete elkezdték érdekelni a betűk.Az utcán is mindig azt kérdezgeti,hogy mi van oda írva,az milyen betű .Szerinted ez nem korai még?

Kíváncsi vagyok Gergőnek hogy fog tetszeni a bölcsike!Egyébként vágysz vissza dolgozni?

Nálunk szerencsére most jól megy a kajálás!!Remélem így is marad!

Jó éjt!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Bocsi, hogy csak most írok, kevés számomra a 24 óra naponta mindenre. :oops:
Remélem már jobban vagytok, meggyógyult Mirtillke. :) Alvásproblémák, hogy állnak? Megoldódnak lassan?

Mi most elkezdtük a játszócsopit élesben és rendszeresen. Napi 3 órát töltünk ott és ott is ebédelünk. Gergő írtóra élvezi, szépen játszik a gyerekekkel. A kajcsi nagyon finom, nagyon jól főznek. Gergő olyan 10-15 percig eszik, úgy látom, rendesen megtömi a pici gyomrát. Ennek annyira örülök, ez volt az egyik félelmem. Teljesen nyugodt nem vagyok, mert ha vki feláll az asztaltól, Gergő azonnal pattan. Persze a bölcsiben már alvás lesz és nem játék kaja után, de most ez van.

Az alvás nekünk is gázos most picit. Miután folyton esik az eső, nem fárad el az én kisfiam, ezért elég nehéz rábeszélni a délutáni alvásra. Bár most este sem túl egyszerű. :?


Szerintem nem baj, ha Mirtill nem nagyon nézi a meséket. Tudod, az is csak tv. Én nem annyira szeretem, ha Gergő a tv előtt ül, így nem is erőltetem. Persze vannak kedvencek.... :) Egyébként, ha szeretnéd, hogy Mirtill elkezdjen mesét nézni, csak egy-egy mesére kapcsold be, amit ketten néztek. Magyarázd neki, hogy mit lát és egy idő után érdekelni fogja. Az tuti, hogy szuper okos lesz, ha már most érdekil a betűk. :wink:
Nem hiszem, hogy korai, Ő ebben a tempóban fejlődik. :) ( Szerintem lehetsz nagyon büszke Rá. :)

ja! A bölcsit okt. 29-én kezdjük, az már az igazi beszoktatás. Úgy érzem, nem lesz gond. :) ( Legalább is Gergővel. :oops: )
A munkahelyemre nem igazán vágyom vissza. Tudod, nehéz lesz olyan munkarendet találni, ami mellett a bkvzást is beleszámítva, időben elérek a fiamért. Minimum egy óra az út, mégha a legközelebbi helyre is tesznek. :(

Teszek fel pár játszócsopis képet. :)
Ti mennyit fizettek a játszócsoportért?

Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Tök jók a képek és úgy látom Gergő már barátnőre is szert tett!
Nálunk 320ft a játszócsoport.Reggel9-12ig van és ott ebédelnek.Ha nem ebédel ott a ygerek nem is kell fizetni.Ma szerettem volna menni de Mirtill úgy döntött,hogy nincs kedve így itthon maradtunk.

Az alvás szerencsére visszaállt a régi rendbe.Múlt héten egyik nap negyed10-kor kelt föl így nem engedtem elaludni délután.Este már 8-kor aludt azóta rendben van.

Isten őrizz,hogy rászoktassam a mesére!Örülök neki ha nem nézi.Csak azt nem értem,hogy a védőnő szerint ez miért gond.

Biztosan jó,hogy érdeklik a betűk de nem szeretném ha egy magányos okostojás válna belőle.Ez lehet hülyén hangzik.Én azt szeretném ha egy okos gyerek lenne csak nem szeretném ha emiatt kirekesztetté válna.Remélem érted mire gondolok.

Voltam csütörtökön előjegyeztetni Mirtillt az oviba.Úgy döntöttünk,hogy az Alsóváros körútiba íratjuk.Felírták a nevét és hogy melyik csoportba szeretnénk de majd márciusban kell visszamenni és akkor felveszik.Olyan fura érzés,hogy 1év múlva már ovis lesz.Annyira szalad az idő!

Szia!
Kép

Kép
Panni is náthás volt

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia davallia!
Én sajnos nem tudok segíteni.

Szia Ildikó!

Bocsi, hogy ritkán jelentkezem, a bajom az, hogy totál depi vagyok a bölcsi miatt. Egyszerűen nem akarom, de más választásom nincsen. Gyesből képtelenek lennénk megélni. És utálom, hogy sodor az élet, igazán ebben a témában nem dönthettünk, a kényszer tette ezt meg helyettünk. :(

Mindig azt mondják, hogy más gyerek is kibírta, de engem most csak Gergő érdekel, az, hogy Neki minden tuti legyen.

Mostanában nem járunk játszócsopiba sem, mert az abból áll, hogy bemegyünk, Gergi beül egy autóba és képes ott üldögélni órákon keresztül. Így inkább- mivel jó az idő- sétálgatunk, jövünk-megyünk.
Kicsit olyan érzésem van, mintha extra ki kellene használnunk ezt az időszakot, mert nem hozható vissza, hisz itt "elszakadunk" egymástól. :(

Annyit bőgtem már emiatt, a játszón is megjegyezték, hogy nagyon sz@rul nézek ki. :( Hát, ez van.

Veletek mizujsi? Végül is sikerült a lányodnak cipőt venni az eltérő ortopédiai vélemények után?

Szerintem ovinál jól választottatok. :) Ám nem lesz az messze Nektek? Vagy ez lényegtelen? Én a Napsugár oviban dolgoztam egy ideig, az a Központi sulival szemben van. Szerintem az is szuper óvoda, egyik tesómnak oda jártak a gyerekei, másiknak pedig oda, ahová Mirtillt irattátok. :)

Keresel már munkát? Vagy van valami kilátásban?

Olyan édes Mirtill a képeken, olyan nagylányos. :) Lassan kilép Ő is a "Nagybetűs" Életbe.

Puszi

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia davallia!
Sajna én sem tudok segíteni!

Kelimoni!

Remélem már kicsit jobb a kedved!Tudom,hogy nem könnyű és gyakran az anyukákat jobban megviseli az elválás mint a gyerekeket.Nem tudok semmi vigasztalót mondani mert tudom,hogy én is ilyen depis leszek.Elég ha már rágondolok az ovira és görcsbe rándul a gyomrom!
De valahogy csak ki fogjuk bírni!

Még nincs semmi munka kilátásban de az az igazság,hogy nem is kerestem még.Már én is csak gyest kapok ami túró de szeretnék ég itthon maradni Mirtillel.Igaz ha lenne munkahely ahová vissza lehetne menni és is visszamennék.

Voltunk az endokrinológián minden rendben van.Kicsit magasabb az átlagnál de semmi kóros.Nagyon rendes dokinő volt nagyon alaposan megvizsgálta.Megmérték rendesen és nem 94 csak 92,2centi.A súly viszont érdekes mert itthon csecsemőmérlegen :shock: mérték(keze,lába lelóg róla)10,98kg volt ott pedig rendes digitális személymérlegen 14,4kg.Biztosan nincs 14kg de akkor mennyi?Szóltam a védőnőnek majd beviszem a tanácsadóba és megméri!
Azért gondozásba vettek majd februárban kell visszavinni!

Azért abba az oviba írattam mert az tűnt a leszimpibbnek.Nem hiszem,hogy olyan messze van a Napsugár sincs közelebb.

Cipőt Marcit vettem még a múlt hónapban.Voltunk a gyógytornásznál is szerinte nem kell a sarokdöntött cipő.Kicsit rövidebbek a boka körüli izmai emiatt dől be a bokája.Masszírozni kell!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Ildikó!

Bocsi, hogy csak most írok, elég sokminden történt velem, illetve körülöttünk. :)

Kiderült már, Mirtillke végül is hány kiló? Hát, én sem hinném, hogy 14 kg. Jó lenne, az biztos, de elég nyúlánk lánykád van és nem is olyan vaskos. De Ő így szép. :)

Egyébként képzeld, egy ismerősöm kisfia most 10 hónapos és 92 cm. Elképzelhető, mekkora lesz 2 évesen. Az anyja teljesen bele van betegedve, hogy mekkora. 23-as lába van és még menni sem tud. Lombikbaba, lehet, hogy ez a titok nyitja, bár a szülei is elég magasak. :)

Képzeld, jövőhéten komolyzenei koncertre megyünk, már úgy várom. :) Gergőt is visszük, mert du. 4-kor kezdődik és este 7-körül szerintem már itthon leszünk.
Aztán készülődünk a mikulás ünnepségre, aminek a szervezésében nagy részt vállaltam. Jó érzés kicsit mást csinálni, mint a mindennapos rutin. :)

Holnaphoz egy hétre pedig kezdődik a bölcsi. Mit nem adnék érte, ha nem kellene Gergőnek mennie. :(

Puszi

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia!
Bocs,hogy most írok de nagyon sz@r hétvégénk volt.Mirtill elkapta a fosós-hányós nyavaját vasárnap hajnalig hányt irány a kórház ott szuri,kúp aztán haz.Itthon mindent összehányt majd lassan abbamaradt,hétfőn semmi csak kis hőemelkedés majd tegnap reggel elkezdett menni a hasa de olyan szinten,hogy 2percente kellett tisztába tenni és sokszor át is öltöztetni.Ügyelet ott antibio :!: majd délután Varga főorvos úr volt olyan kedves és írt fel bizmutot a gyerekemnek a lakásán(Dienes ui.nem vette fel a telefont)de az sem sokat használ.3napja nem eszik illma evett egy fél banánt és pár kekszet és délben egy fél üveg almapürét burgonyával.Már"csak"óránként kell tisztába tenni.Ráadásul tegnap este Gábor is rosszul lett Ő is hány,lázas megy a hasa.Szóval ez van!

A jövő héten kezdi Gergő a bölcsit!Gondolom hogy ki lehetsz!
De talán az a Mikulás ünnepség kicsit eltereli a gondolataid!
Mikor mész dolgozni?

Ne haragudj de mennem kell vár a sok vasalni való mert napok óta csak mosok(kaka,hányás)

Szia

Kép
ildikó74
 
 


Remélem, hamarosan jobban lesztek. Azért borzasztó, hogy mire Mirtillke felszed egy kicsit, máris a dupláját leadja. Ez valami vírus? Mert arra antibiotikum nem is jó sajna. :(
Nagyon sajnálom, ami Veletek történik, gyógyuljatok meg minél hamarabb. :)

Jövhéten kezdtük volna a bölcsit, de eltoltam a beszoktatást januárra. Tudod, kiadják a szabimat, így még 2 és fél hónapig itthon leszek. Nem volt szivem ezt az időt Gergő nélkül tölteni. Lehet még beteg utána is, mert tuti, folyamatosan összeszedett volna vmit sajna. Január sem nyári hónap, de csak kifelé megyünk majd a télből.

Most élvezem, hogy együtt lehetünk, mindenfélét csinálunk, mert be vagyunk zárva a hideg miatt, igaz ma kétszer is voltunk kint.
Regnap együtt pucoltunk krumplit, aztán sütöttünk fánkot. A konyha úgy nézett ki, hogy utána másfél óráig suvickáztam, de Gergő nagyon élvezte, ez a legfontosabb. :)
Egyébként amióta állandóan együtt vagyunk, úgy elkezdett beszélni, olyan jó hallgani. Csak néha akadok ki, amikor már zsong a fejem. :twisted:

Hát, a mikulás szervezése nem egy időkitöltő feladat, szóval nem sok energiát kell már bele fektetnem. Várjuk nagyon, beszélgetünk róla, sokszor emlegetem, hogy hoz ajándékot, nehogy féljen tőle Gergő. Persze, így sincs kizárva.

Még egyszer jobbulást mindannyiótoknak! :)

Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Szia Kelimoni!

Köszi!Már alakulnak!Én szerencsére kimaradtam a szórásból!(biztos tudja a természet,hogy egy anyukának nem szabad kidőlni).
Mirtillnek még tegnap is híg volt a széklete és puffadt a hasa elvittem dokihoz.Kapott egy antibiot :?: állítólag makacs hasmenésre írják.Ma még nem kakált és a hasát sem fájlalja szóval lehet jó lesz!Lehet nem is vírus volt hanem vmi baci!Gábor is javulgat de a gyomra még kicsit rossz!

Szóval megúsztátok a bölcsit!Ezt jól elintézted! :) Legyetek is minél több időt együtt!

Nagyon ügyes Gergő!Én nem mernék Mirtill kezébe kést adni!

Mi is mondjuk mindig a Télapót kíváncsi vagyok fog-e tőle félni.
Rendeltem neki a Quelléből egy kocsit babával aminek mára vagy holnapra kell ideérnie(tegnap postázták).Mondtam neki,hogy a Télapó előreküldte mert nem bír olyan sok ajándékot elhozni!
De csak akkor kaphatja meg ha nagyon jó gyerek.Mindig megígéri de két perc múlva már csinálja a hülyeségeket!

Mirtill nagyon sokat bír beszélni!Az ortopédián azt mondta a nő,hogy ezt a gyereket elég egész nap hallgatni pedig csak 5percet voltunk benn de addig szinte levegőt sem vett! :D De az a jó csak hadd beszéljen!Én bírom!

Készültök már a szülinapra?Lesz nagy buli?Mit kap ajándékba a két éves nagylegény?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Újra ( már nagyon szégyelem magam :oops: :oops: :oops: ) bocs, hogy ilyen sokáig nem írtam.
Szervezgetek egy mikulás bulit egy halom embernek, ez köti le minden időmet.

Aztán volt pár nap, amikor Gergi szabályszeűen rossz volt. Szándékosan csinált olyan dolgokat, amitől égnek állt a hajam. :twisted: ( Na, akkor ez nem is volt olyan vicces. )

Múlthéten szombaton jótékonysági koncerten voltunk- családostul. Szuper volt, bár Gergő Apát totál lefárasztotta, ugyanis Ő volt a Sitter. Én elmélyültem a muzsikában. :lol:

Vasárnap pedig a Vasúttörténeti parkban voltunk. gergő kitűnően érezte magát, kis szutyokként hoztuk haza. Rá 2 napra pedig elkezdett veszettül folyni az orra. Más baja nincs is, nem köhög, nem lázas, ennyi. De azért legalább napi 3-szor szívom az orrát és cseppentek, meg nyomom belé a Cebiont.

Mivel esik az eső, rendesen be vagyunk zárva, amit mindketten nagyon rosszul viselünk. Alig van már ötletem, mit csinálhatnánk. Kicsit többet megy a tv, mint szeretném, de nagy Süsü szerelem van és elég nehéz Gergőt lebeszélni róla. :(

Remélem, Nálatok minden rendben van. :) Gondolom, Ti sem tudtok túl sokat lemenni ebben a szörnyű időben.

Aranyos lehet Mirtill, hogy folyton beszél. :) Gergő is mondja a magáét, igaz néha nem értem, mit szeretne. Vannak érdekes szavai, pl. a bácsi az tátüsz. És következetesen így mondja.

Szülinapra készülünk, de most leginkább magunkban. Anyukám kórházban van, most kapta meg a protézist, tanul vele közlekedni. Így Ők nem tudnak jönni, nélkülük pedig nem szeretnék nagy bulit csapni.

Jó néhány ajándékot kap Gergő, most azok az autók jönnek neki be, amik szirénáznak. Hála Istennek Thomas már kiesett a szórásból, nem érdekli. És örülök neki, eszem ágában sem lett volna a sok ki mütyür mozdonyt megvenni egy vagyonért. Sokkal értelmesebb játékok vannak azon az áron, mint a Thomas.

Szóval lego duplót, hintaszarvast, különböző munkagépes autókat, könyveket is kap.
Gergőnek 17-én, tehát közvetlenül a szülinapja után van a névnapja. Jól kicsesztünk szegény gyerekkel. :oops: :lol:
Képzeld, a tortát én fogom készíteni. remélem, összejön. :)


Puszi

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Biztosan nagyon szép és finom tortát fogsz sütni!És ami a lényeg Gergőnek nagyon fog tetszeni!

Máskor nincs Gergő nap?Hogy ne egy hónapban legyen?Mirtillnek van augusztusban és februárban is de mivel augusztusban van a szülinapja így februárban van a névnapja!

Azért jó Nektek,hogy nagy városban laktok mert mindig van hová menni!Itt sajnos nemsok olyanprogram van ahová el lehetne vinni a gyereket.
Most nyílt a Tesco oda mentünk.Nagy program! :(

Mirtill nagyon jól eszik továbbra isnagy-nagy örömömre!Olyanokat is elfogad amit eddig nem szeretett.

Nagyon sokat bír beszélni van amikor már zsong a fejem.Mostanában mindig kérdezget.A miértes korszakhoz érkeztünk.Ilyeneket kérdez,hogy hogy hívják a vadidegen bácsit,nénit az utcán,hova megy,miért.És ha mondunk valamit mindig visszakérdez:Ki,hol,miért?És képes nagyon sok ideig kérdezősködni!

Remélem Anyukád ügyesen megtanul a protézisban járni.
Kaptunk egy szórólapot a barcikai kórházról amin ilyenek voltak?barcikai kórház=halál stb.Tele volt halálfejekkel a lap.
És volt ott egy írás amiben az Anyukád történetét véltem felfedezni.
Nem Te írtad véletlenül?Megnéztem az év kórháza oldalt és onnan lettek kinyomtatva ezek a hozzászólások.

Teszek pár képet Mirtillről és az új kocsijáról is!
Szia!

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


De jó, hogy benéztem, ez ám a járgány! :lol: :lol: És micsoda öröm a Mirtillke arcán. :)

A tesóim is mondták a szórólapot, nem az anyukámé történet, úgy tűnik, nem egyedi eset az övé. :(

Jövök még! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Drága Gergő!!

Nagyon sok boldog születésnapot kívánunk Neked!!!

Puszi:Mirtill,Ildikó,Gábor

Kép
ildikó74
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: