Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvagyok én is, csak még mindig nincs időm írni, meg nem is nagyon van mit :roll:


Dinoo!
Azért nem lehetetlen vállalkozás babával menni a börzére, csak kell hozzá egy jó erős hát, és egy türelmes apuka :). Kicsivel nehezebb úgy végigjárni mindent. Mert rengeteg ruha van, biztosan találsz majd jó cuccokat újat is, használtat is. Én harisnyákból szoktam ott bevásárolni, meg zoknikból, mert jó áron van, és jópofák. Sajna a mi méretünkben már nem nagyon van választék.

Betty!
Mégegyszer gratula a fiúcskához! Nagyon édes srác! Szopival minden oké azóta?

Ildi!
Karcsika meggyógyult már?
Mi kirándulgattunk egy jóízűt hétvégén, jól telt. Majálisra is kinéztünk, de nem volt egy nagy dobás.. Még mindig visszasírom azt az időt, mikor a "Putrisarkiban" volt a majális..

Margó!
Utólag is boldog szülinapot a nagylegénynek!
Sajna nekünk nincs vonalkódunk, jó ideje nem pelusozunk, de amúgy is Liberósok voltunk :roll:

Többieknek is puszi, és további szép napot!

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Betti!

Sajnos még nem még kicsit folyik az orra.
Mikor lesz börze és hol?
És még azt szeretném kérdezni,hogy csak kis ruhákat lehet venni?

Merre vagytok?

Ildi.

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Ildi!
Remélem hamar rendbejön a kissrác! :wink: Jobbulást!
A börzéről:
A 30. KISMAMA BABARUHABÖRZE 2007. május 20-án, vasárnap 8.00-15.00 óra közöttkerül megrendezésre a Budapesti Vásárközpont „A” pavilonjában.
Nem csak kisruhákat árulnak, még felnőtt cuccok is szoktak lenni.


Lányok, nálunk olyan hideg van itthon, hogy nagykabátban ülök :(. Pedig már mindjárt nyár..

Betti
szabobetti
 
 

 
 

Hörcsög,szia!
A bababörzéről én a Kismama újságban olvastam,ez a magazin szervezi,ez lesz a 30.alkalom.Máj.20-án lesz a Budapesti Vásárközpontban,8-15-ig.A neten még nem kerestem rá,de biztos rajta van.Egy börzéző belépő 900 forint lesz,amit a helyszinen is meg lehet vásárolni.
Amúgy a hosszúhétvége nekünk elég mozgalmas volt,hamar eltelt.
Vásárolgattunk,kertészkedtünk,és egyik nap,elutaztunk nagynénémékhez,ahol kaptunk egy etetőszéket,4 éves keresztlányomnak már nem kell.Lassan viszont mi majd használjuk,persze hamár ülünk.Egyenlőre hátról hasra fordulunk intenzíven,hasról-hátra ritkán.Egy alkalommal beverte a fejét a kiságyba,talán,ezért.Bár többnyire habtapin vagyunk mostanában,aludni megyünk csak a kiságyba.


Magoo!
Köszi a dicséretet.(vonalzó)
Sajna nincs kódunk,liberót használunk.
Igen,és még tejcsizünk!


Tényleg,Szabobetti,és a többi kedves tapasztaltabb segítőkész anyuka!

Elmesélnétek ti hogyan kezdtétek anno a hozzátáplálást?
Annyi mindent olvastam már újságban,könyvben,neten,ezzel kapcsolatban,de élőben mégis hogy megy?Tudom figyelembe kell venni a különféle allergia érzékenységere való hajlamot is.
Én elhatároztam hogy 6 hónap elött csak anyatej,és ahogy betölti ,jöhetnek a más ízek.Ti is az almával próbálkoztatok elsőnek?És hogyan sikerült növelni az adagokat?Érdemes használni hőtartó kis tányérkát? stb...stb.Ezzel kapcsolatos kérdések foglalkoztatnak engem.Lehet körülményes vagyok,de szeretek mindent alposan körbejárni.
Tanácsadásokon nemigazán látnak el részletes tanácsokkal,és egyébként is kiváncs vagyok,ti mit mondtok ezzel kapcsolatban.
Akinek lesz rá ideje,jó lenne ha válaszolna,örülnék neki nagyon.

üdvözlet mindenkinek:
dinoo

Kép
dinoo
 
 


Sziasztok!

Nah, nem jövök hetekig, most meg le se tudtok lőni :lol: . Bocsi, de ma szabadnapom van, gyerekek nélkül vagyok, hogy beérjem magam a házimunkában, és szünetet tartok épp.. :roll:

Dinoo!
Pedig a hátról hasra nehezebb mutatvány :). Ezekszerint szeret hason lenni a leányzó :).
Hozzátápi.. én mindkettőnél alig vártam, aztán a kezdeti időszak mindig elvette a kedvem. Mert ugye egy-két kanállal szórakozni.. Mi almával kezdtük, ez az előbb említett ok miatt is egyszerűbb, mert ugye almából akármennyit lereszelhetsz, akár fél kanálnyit is. Sokan először csak a levét adják, nálunk mindkettő elfogadta rostosan elsőre. A lányom macerásabb volt, válogatott is, meg nem is volt nagy evő soha. A sütőtököt mindkettő szerette viszont. Nálam az volt nehéz, h elfogadjam hogy a csaj sokáig csak néhány kanál "szilárdat" evett. De aztán egyszercsak belelendült.
Az adagnövelés meg teljesen gyerekfüggő. Azt mondják mindenképp fokozatos legyen, sztem a lényeg, h mindig csak annyit, amennyit a gyerek jóízűen elfogad. Nálunk az is kérdés volt, hogy szopi után adjam e. Ez a lánynál úgy alakult, hogy két étkezés között adtam a pépet, mert tejcsi után már nem kellett neki semmi. Aztán ahogy nőtt az adag, amit megevett, annál később kérte a köv.adag tejcsit, így váltódott ki egy étkezés.
Hőtartó tányért mi használtunk, de ez inkább már akkor volt hasznos, mikor rendes adagot evett, mert az a pár kanál nem hűl ki olyan gyorsan. Mondjuk az enyémek elég gyorsan bevágtak mindent, ha ízlett a cucc :).
Sztem nem vagy körülményes, az sosem árt, ha az ember alapos. TAnácsadással kapcsolatban egyetértek, nem nagyon van idő mindent megbeszélni a védőnővel, és sajna sokszor nem is időszerűek a tanácsai.
Van vhol egy táblázatom a hozzátápiról, hogy mikortól mit lehet adni a picinek, megkeresem, és vmilyen formában elküldöm, ha szeretnéd.

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok,

először is dinoo-nak :wink:
hozzátápi csak elsőre tűnik olyan bonyolultnak, meglátod a második/harmadik/negyediknél már milyen lazán fogod venni :lol: neked is jó, mint nekem a srácokkal, mert pont kezdődik a friss gyümölcs-zöldség szezon, amit érdemes kihasználni :wink:
első ételek egyike (vmelyik, ami könnyen elérhető): meggy, alma, répa, krumpli, (téli babáknak sütőtök). Nekünk az alma egyik gyereknél sem jött be első kajának, de a répa (később répa+krumpli) elég jól futott :D A répát nálunk a kecskeméti répapüré jelentette, finom, és nincs vele macera!
Én a srácoknál már úgy csináltam, hogy déli szopi után volt egy kiskanál 3 napig, aztán két kiskanál 3 napig stb stb, tehát ugyanaz az adag 3 napig, aztán dupláztam. Ezzel a tempóval nagyjából 8 hós korukra cserélődött meg a sorrend, vagyik előbb kanál és aztán szopi, mert akkorra már megettek nagyjából 3-4 evőkanálnyit fejenként ebédre --- aztán ivás gyanánt szopiztak, persze ekkor már nem túl sokat. És amikor már egy hétig ettek egy normális adagot ebédre, akkor a fentieket megismételtem uzsival, aztán tízóraival. A reggeli és esti tej, még ma is kell nekik, persze ez már tehéntej :) és 13 hós koruk körül teljesen elhagyták a szopit, maguktól. És még azt is hozzá kell tennem, hogy 9 hós koruk után az esti tej már tápszer volt, egyéves koruktól pedig a reggeli tej is tápszer volt, csak az uzsinál szopiztak már, azt hagyták el legkésőbb. 14 hós koruktól pedig tehéntejet isznak.
Na és akkor visszatérve a hozzátápira: a fenti zöldségek, gyümölcsök lazán beterítik az első hónapot, ami inkább szól a kísérletezésről és a kanállal való ismerkedésről, mint a táplálkozásról :roll: olyan 7 hós koruktól adtam nekik húst. Anyósom isteni húslevesében főtt cs.mell, 8 hótól cs.com, pulyka, 9 hósót sovány sertéshús. ezt kevés leveslével leturmixoltam, és eleinte jégkockatartóban, később danoninos poharakban fagyasztottam, és egy-két-három kockákat olvasztottam fel a frissen főtt krumplihoz, répához, rizshez (szintén turmixolva), almához stb stb. Ahogy jöttek a szezonzöldségek, adtam nekik aprajával! Borsót kessé sós vízben főzve, gyümölcscentrifugán átnyomva (így a héj kintmarad, a belseje krémes), és persze a gyümölcsöket is.
A tilalmakat szigorúan megtartottam, hiába szopiztak tök sokáig, tehát: cseresznye első nyáron nem, másodikon is csak módjával, mert szeles, eper-köszméte 2 éves korig nem, dió-mák két éves korig nem, többi mindent ettek, amikor termett szabadföldön (málna, ribizlilé, dinnye, barack stb stb) hüvelyeseket gyümölcs-centrifugáztam (babot), a többit csak turmixoltam, illetve a K-betűseket módjával a szelesség miatt (bár nálunk ez csak pelenkaropogást eredményezett, hasfájást sosem), ja és a krumpli a B-betűs (burgonya) :wink:

Soha nem használtam hőállós tányérkát, mert amikor még keveset eszik, akkor minek, később meg már úgy tátogtak, hogy nem volt ideje elhűlni az ételnek :lol: viszont hőre elszíneződő kanalat igen, az elég (zöld házak alatt, disney-s, két db-os kiszerelés, puha, hosszú nyelű)

nagyjából ennyi :lol:

Nálunk is jól telt a hosszú hétvége és nekünk ötnapos volt, már pénteken kezdődött :lol: volt szülinap, Galytető, új autó --- úgyhogy elvoltunk :lol:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!


Köszi az infót szerintem elfogok menni mert muszály vásárolgatnom Karcsikának is és magamnak is.
nem igazán férek bele a tavalyi ruhákba.

Hozzá hamival meg egyet értek Bettivel és Heppivel.

Ildi

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Kedves Szabobetti!

Nagyon aranyos vagy ,hogy válaszoltál. :D
Én is gondolkozom,hogy majd szopi előtt,vagy után kostóltassam,elvileg a szoptatós tanácsadók azt mondják,hogy ha nem elválasztani akarom akkor csak szoptatás után kínáljam.Na de majd kiderül egy pár hét múlva ,hogyan is igényli a leányzó.
Szívesen olvasnám a hozzátápis táblázatot is.Köszönöm.
Írjak priv.-ben email címet esetleg,oda küldheted ha gondolod.?

dinoo

Kép
dinoo
 
 


Heppi,most látom te is írtál tanácsokat, :D
neked is nagyon köszönöm.

Kép
dinoo
 
 


Sziasztok!

Dinoo!
Igen, küldd el légyszi az emilcímed priviben!

Most rohanok, bocs a többieknek, majd bepótolom!

Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Tyű-ha micsoda forgalom....

Jókivánságokat köcce mindenkinek! És a vonalkódos hsz-okat is, mi is liberót használunk, csak kaptunk 2 jumbó csomagos pepörszt, és gondoltam megpróbálom hátha sikerül még szerezni egy játékravaló kódot. :wink:

dinoo, hozzátápis dolgot én is így csináltam, ahogy a csajok már írták. Én a kismamás táblázat szerint vezettem be az új zöldségeket, gyümiket.

Itt is van egy jó kis táblázat: http://www.gportal.hu/portal/babakaja/

Ma volt az anyáknapja az oviban. Sikerült meghatódnom egy kicsit...

Többiek mizu?

Pocócska, minden rendben veletek???


Jó hétvégét és pihit Mindenkinek!
Pusszancsok!

Üdv, Margó
Kép
Kép
maago
 
 


Dinoo, bénáztam egy kicsit a linkkel :oops: , szal akkor itt van a táblázat. http://www.gportal.hu/gindex.php?pg=18583486

Az előző linken is egy csomó hozzátápis infó van, receptek, mit,mikor, hogyan stb...

Jó böngészést!

Üdv, Margó
Kép
Kép
maago
 
 


Margó,neked is köszi a segítséget,információkat. :D

Kellemes hétvégét mindenkinek,reméljük,
a nap is kisüt!
Szegény ballagók,bár ők lehet örülnek annak,hogy nem forrnak fel a napon,mint én annak idején.

Kép
dinoo
 
 


Sziasztok!

Boldog Anyák napját mindenkinek!

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

hááááááááát, én a hozzátápláláshoz nem tok hozzászólni, de hasznos tanácsokat olvastam az egy évvel későbbi időszakra..........


Kicsit régen voltam errefelé, de nem volt időm, remcsi nem harcsiztok érte......

Voltunk pénteken uh-n, és OKÉS minden!
Nagyon mocorgott, képzeljétek, jobb kezével úgy kalimpált, mintha integetett volna! (A férjem egy hete mindig mondja neki, hogy majd pénteken megyünk uh-ra, és integessen.......) Bokszolt is, meg rugodosott is a kis virgácsaival. Nagyon édes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja, 5 centis a kis drága!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majd június végén vagy július elején szeretnénk menni 4D uh-ra, Nagykőrösön most nyílt!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem mindenki jól van! Én már megyek pihizni, mert megint elkapott a hányinger.
De előtte a képünk:

Kép



Vigyázzatok magatokra,

Pusszancs
Pocócska
pocócska
 
 


Sziasztok!

Pocócska!
Nagyon jól sikerült kép,jól látszik a baba.

Merre van mindenki?

Hát nálunk mostmár majdnem okés minden,
Karcsika már majdnem kilábalt a náthából errre elkapta ezt a
vírusos hasmenéses,hányásos járványt.
Bár mára már tünet mentes de szenvedtük vele.

Legyetek jók.
Ildi.

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!


Hahhhhhhóóóóóóóó, merre vagytok????????????????????


Ildi,

Karcsika jól elkapta ezeket a dolgokat.... Szegényke... Ki se lábalt az egyikből, már benne volt a másikban.
De az a lényeg, hogy már majdnem túl vagytok rajta!!!!!


Velünk ok minden.

Szép napot Mindenkinek.

Pocócska
pocócska
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon pang a topik.:(

Velünk is minden ok.:):):)

Pusszanat.
Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!

Mi is bejelentkezünk, semmi külcsi errefelé.

Pocócska, pocaklakó nagyon édi!

A héten voltunk mérésen. 9920g és 74cm a drágaságom. Nem is csoda ha leszakad a karom a súlya alatt. :D
Túlvagyunk az első fodrászkodáson is, amit végigsírt Kornél, de muszáj volt levágatni a haját, mert már huligános fürtjei voltak.

Soxor nem jön be nekem a babanet, azért jövök ritkábban, meg ebben a jó időben sokat vagyunk kint. Nem sok időm van a gép előtt ülni. De úgy látom ezzel nem vagyok egyedül.

Csóközön

Üdv, Margó
Kép
Kép
maago
 
 


Sziasztok!

Mi újság mindenkivel?

Mi jól vagyunk, Karcsika is meg gyógyult.
Holnap megyünk mérésre kiváncsi vagyok,hogy mennyi a súlya
és a hossza.

Majdnem egész nap kinn vagyunk sétálunk játszunk
a fiúk élvezik a meleget én már nem annyira,
de azért kibirom.

Pusz mindenkinek.
Ildi.

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Elfelejtettem meg kérdezni,hogy megy valaki a börzére hétvégén?

Legyetek jók,
további szép napot.
Ildi

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

Van egy eladó BIBI elektromos mellszívója a barátnőmnek.
Kétszer használta de nem volt teje és így sajnos feleslegessé vált neki. Tökéletes állapotban. Garanciális! Ha valakit érdekel írjon nekem privit.:)
Köszike.

Nálunk is minden ok kívételésen.Olyan szép idő van.:D
Az egyik vizsgám (vállalkozás gazdaságtan) négyes lett.:D
A másikat hétfőn írom marketingből .Ha jut időtök drukkoljatok.:D:D:D
A gyerekek növögetnek...
Lackó megtanult segédkerék nélkül száguldozni a bicajjal a
hétvégén .
Nagy volt az öröm.:)
Ati a kisközépsőm mindig háttérben érzi magát pedig nagyon-nagyon igyekszem... :roll:
Annám sokat beszél (anyja fajtája:) )
Már pisilünk bilibe és wc-be is.De azért még pelusban az igazi egy jót kakáni. :lol:
Most nem jut erszembe nagyon semmi.:D
Igyekszem majd jönni.Legközelebb vizsga után:shock:
Szép napot csajok.

Edit. 8)
edit01
 
 


Sziasztok!

Kedden voltunk mérésen,
Karcsika most fogyot kb 10 dekát bizos ahogy beteg volt.
Amugy minden oké.

Edit!
Nagyon ügyik a gyerekek.
Neked meg sok sikert,majd azért írj,hogy mi volt.


Többiek is írhatnának,hogy ki hogy van.

Puszi Ildi

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!


hát ti merre jártok???????????????????????????????? Kissé mintha kihalt volna a topic....................


Hogy vagytok??????????

Mi jól vagyunk, a hasam növöget. Már szép nagy. :-)

Pussssz
pocócska
 
 


Szia mindenkinek! :)


Hörcsög!
Örülök hogy Karcsika meggyógyult. :)

Edit!
Nagy kalappal a vizsgákhoz!

Pocócska!
Lassan,de azért telik az idő! :wink:


Vasárnap mi voltunk a bababörzén,egész jól sikerült.Csajszi végig aludta az utat,oda és visszafelé is.Börzézéskor apa fogta,és vittük a babkocsit is,ott is aludt félórát.Szoptatás.tisztábatétel autóban történt.Tényleg nem volt egyszerű igy gyerekkel menni azért,leizzadtunk egypárszor,de feleslegesen aggódtam.
Célszerű lesz legközelebb hátizsákot vinni(könnyebb pakolni,szabad kéz).Vettünk néhány bodyt használtan,és újat is,nyári kendőt,kalapot,kantárosgatyát,pólót,rövidnacit.Hát.megéri meg nemis...Ha azt nézzük tankolás,parkolójegy,belépő.....Mindegy ,kipróbáltuk ezt is.

Napokon belül kezdjük az ALMÁT!
Ma vagyunk félévesek!!!

Mi jövőhéten megyünk tanácsadásra.Továbbra is forgunk,és próbálnánk felülni,emelgetjük a fejünk-vállunk.De ez még odébb lesz.Visitunk mikor hason fekszünk.és nem érünk el valamit,mert még nem tudunk kúszni,csak a hasunkon pörögni.

Ti hogyan viselitek ezt a nagy meleget?

Puszi mindenkinek,és kellemes hosszúhétvégét!

dinoo

Kép
dinoo
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a pocsék időhöz?
Minden nap beborul,esik. :(

Megpróbáltuk az almát,2x is,eddig nem volt sikere,visszautasította a csajszi.Várok néhány napot,aztán majd meglátjuk...
Méreckedésen ma voltunk,71 cm,7200gr.

Remélem mindenki jól van,nagyon elfoglalt mindenki.Ritkán jövök én is.

Üdvözlet,és puszi mindenkinek.

dinoo

Kép
dinoo
 
 


Dino!

Szépen fejlődik a leányzó!!!! Ne bánd, ha nem fogadja az almát. Elég neki még az anyatejcsi!


Nem is meséltem, el is felejetettem, (nem csodálom), voltunk múlt héten dokinál. Rendben van minden! Kicsit sokat dolgozom, pörgök ezerrel, úgyhogy vissza kell vennem egy kicsit a tempóból, mert baj lesz. Nem is nagyon akarna engedni dolgozni az orvos, de megállapodtunk, hogy visszaveszek a lendületből, és ha a legkisebb jelét is észreveszi,hogy nincs rendben, azonnal itthon kell maradnom. Próbálok nem 9 órákat dolgozni a munkahelyen, de nem könnyű. A főnököm mondja, hogy igyekezzek haza, ne maradjak. De olyan sok a munka, hogy nem tudom megcsinálni. Amíg az új leányzók meg nem tanulják, hogy mit hogyan kell csinálni, addig ellenőrizni kell őket, meg tanítani. Bár azért már kevesebbet ülök mellettük, kevesebbet magyarázok, mint egy hónapja, kezdenek belejönni, de még sok a tanulnivalójuk. Próbálok magamról leadni mindent, amit csak lehet, de....... Na, mind1. Lesz majd jobb is. Csak addig ne legyen bajunk!!!! :roll:
Ja, mert én októberig szeretnék dolgozni.
Na, kipanaszkodtam magam. :?

Üdv + pussz Mindenkinek
Pocócska
pocócska
 
 


Szia Pocócska!

Én se nagyon akarom eröltetni ezt az alma témát,próbálkozunk még.

Szerintem gondold meg ezt a pihenés témát,nem véletlen figyelmeztetett az orvos.Nagyon merész vagy,hogy októberig dolgoni szertnél!Nem érzed magadon,hogy fáradsz,kevesebbet,bírsz?Bocsi,nem beleszólni akarok,de akkor legalább vegyél ki szabit.Hányadik hétnél jártok most?
Szóval vigyázz magatokra.

puszi mindenkinek:
dinoo

Kép
dinoo
 
 


Szia Dinoo,

írtam privit.

Igen, már egy kicsit érzem, hogy nem bírok annyit, mint azelőtt..... Gyorsabban elfáradok. Most a hónapban lesz két nap szabim, mert megyünk két hét múlva uh-ra, délelőtt lesz, így már aznap nem megyek dolgozni, hó végén megy 4d-re megyünk, az is délelőtt lesz. Így már aznap se tudok menni dolgozni.

Aug-ban két hétig itthon leszek, ez már biztos. Júliust nem tudom, ha fáradt leszek, itthon maradok szabin. Aztán remélem, hogy aug-ban feltöltődöm. Addig meg igyekszem nem megerőltetni magam.

16 hetes vagyok, kedden megyünk AFP-re.


Mit csináltok, hogy most ilyen pocsék idő van?


Kellemes hétvégét!
pocócska
 
 


Sziasztok Lányok!

A segítségeteket szeretném kérni. Eddig Szolnokra jártam dokihoz de nem igazán voltam vele megelégedve és most szeretnék váltani. Egy ceglédi dokit szeretnék választani. Sajna volt már két korai vetélésem, de még csak december óta próbálkozunk és ebből 3 hónapot ki kellett hagynom. :( Szeretném ha ajánlanátok egy jó dokit, mert nagyon elkeseredtem.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili!

Privát üzenet ment!

Pocócska
pocócska
 
 


Sziasztok!

Dinoo!

Probáltad az almát kevés cukorral össze keverni
lehet,hogy kicsit savanyú és azért nem ette.

Pocócska!

Majd írj ,hogy mi lett az eredmény.

Szia Lili!

Bár nemtudom,hogy pocócska kit ajánlot én
Harmos dokit ajánlanám.

Pusz mindenkinek
Ildi.

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon pörög a topik mostanság, gondolom mindenki élvezi a jó időt :). Mázlistábbak még nyaralnak is :). Velünk minden okés, most van egy kis pihenőidőm, úgyhogy behozom a lemaradásaim amiben muszáj, meg pakolászom.


Pocócska!
Nagyon cuki a bébi a képen, gondolom azóta már hatalmasat nőtt. Hányingered még mindig van?


Edit!
Gratu a vizsgákhoz! Nyári szüneted lesz?


Dinoo!
Tehát jól sikerült a börze :)?
Almaügyben: esetleg próbálj más fajta almát, vagy próbálkozz répával. De az se baj, ha egyelőre nem fogadja el. Viszont én nem raknék bele cukrot, olyan szomorú, hogy ilyen kis korban sokan rászoknak hogy cukorral egyék a gyümölcsöt.. persze lehet ez csak az én véleményem. Szóval ne add fel a próbálkozást, majd rákap :).


Lili!
Üdv itt! Remélem találsz jó dokit, és minden rendben lesz!


Betti
szabobetti
 
 


Betti,
Neked megy ősztől Kevin oviba? vagy már jár is? :oops: és te mihez fox kezdeni aztán? van melód?

fiúk is kezdik ősszel az ovit, nagyon bizakodó vagyok, ámbátor csak nov. 7-én tehetik be a lábukat hivatalosan :roll: remélem, azért karácsonyig beszoknak :wink:

holnap leadom a manókat két hétre anyuékhoz :lol: nagyon várom már a gyerekmentes napokat :oops:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Betty,

Már nincs hányingerem, az csak szerencsére a 8. és a 11. hét közt volt! Biztos hatalmasat nőtt a baba, mert már a hasam is egész nagy!!!! Jövő pénteken megyünk uh-ra, majd meglátjuk a pontos méreteit a picikének! Annyira várjuk már, hogy láthassuk ismét.


Lilinek a Bihal Gabriellát ajánlottam, volt is nála, és elégedett volt vele.

Pussz
pocócska
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Igen, megy oviba szeptembertől. Szerencsém van, pont egymás mellett lesz a csoportjuk egy évig :). Hogy én mihez kezdek? ez egy jó kérdés. Elvileg van melóm, de gyakorlatilag nincs, ez hosszú, a lényeg, h nem mehetek oda vissza ahol voltam. Szóval keresgélnem kell majd valamit.
Fiúknak biztos könnyebb lesz, hisz ők nem lesznek egyedül, meg ugye már tudják hogy az oviban nem lehet ottmaradni, mindig mégy értük. :)
Gyerekmentes napokat élvezd ki. Nekem most értek haza, csak pár napot voltak, de én teljesen kész voltam úgy hiányoztak.

Pocócska!
Örülök, hogy nem tartott túl sokáig a hányinger. Hányadik héten is jársz már?


Betti
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Pocócska!

Ha tudsz tegyél magadról képet vagyis a pocakodról,
sőt ha van uh. képed még azt is rakhatnál.

Betti! Edit!

De jó,hogy már ti is írtatok.
Hogy vagytok?Mi újság?

Dinoo!

Sikerült az alma vagy még nem próbáltad?


Mi jól vagyunk pocakom növöget baba sokat mocorog.
A fiúk élvezik a meleget és a napsütést sokat játszanak.
Karcsika tartja a 11 kg körüli súlyt,elég sokat megy és szaladgál
de legalább nem unatkozom.
Teszek fel egy pocak képet bár nem teljes alakos,de a lényeg rajta van.
Kép

Holnap megyek 4d-re majd teszek a picurról is képet.

A többiek is jelentkezhetnének.

Szép napot mindenkinek
Ildi.

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

épp ma készítettünk fotót a pocakról, épp ideje volt már. Csatolom is!!!!!! Ekkora a pocim 17 hetesen. :-)

Kép


Pénteken megyünk uh-ra, majd csak akkor lesz kép, de amint be lesz szkennelve, teszem is ide fel!!!!!!! Mennénk még 4d-re is, de költözik a gép Nagykőrösről Ceglédre, így a 28-i időpontunk nem érvényes Ceglédre...... :cry: :cry: :cry:

Szép nagy pocid van, Ildi! Mikorra várjátok a babát?

Betti!

Miért nem mehetsz vissza a munkahelyedre?????? Mivel foglalkozol? vagyis foglalkoztál????

Üdv
pocócska
 
 


Sziasztok!

Hát nem sikerült elmenni 4d-re de kértem másik időpontot
így majd 27.-én megyek.

Pocócska!

Te is szépen gömbölyödsz.
Mi szeptember elejére várjuk a babát.

Puszi
Ildi

Ildi
Kép
Kép
horcsog
 
 


Sziasztok!

Pocócska!

Szépen gömbölyödtök!
Hogyan viseltétek a "nagymeleg időket"?
Ha jól értem,cegléden is lesz 4d?Tök jó.
Jó hogy ajánlottad Lilinek a B.G.dokinőt,én nagyon meg voltam elégedve vele szülésnél is.

Ildi!
Kiváncsian várom az uh képet.

Heppi!
Biztosan hamar beszoknak a gyerkőcök,jól fogják magukat érezni az oviban.Melyik ovi,ha nem vagyok tolakodó?

Betti!

Neked is megy oviba a gyerkőc?
Melyikbe íratkoztatok?

Azért kérdezem ezeket az ovis kérdéseket,én a Köztársaság úti oviba vagyok "érintett".

Alma: legalább 3 fajtát próbáltam már....Most az őszibarira gondoltam próbálni...

puszi mindenkinek:
dinoo

Kép
dinoo
 
 


Sziasztok!

Jelentem őszibarackpépből 2 kiskanállal lenyelve! :D :D

puszi: dinoo

Kép
dinoo
 
 


Dinoo
Orsi a Széchenyi úti-ba jár, a srácokat a Szép utcaiba vették fel :? mondjuk pont nem kerülő, mert a Puskaporoson járunk :wink:

gyerkőcök imádnak a nagyinál lenni, mi meg aZurammal nászutasok vagyunk :lol: nagyon szupi reggel fél 9-ig aludni, meg este kimaradni, nagyokat inni és beszélgetni számomra értékes emberekkel, de sajnos nem haladnak a dolgaim itt a lakásban, pedig már 4 napja itthon vagyok :evil: :oops:

nekem is hiányoznak néha a manók, de azért nem sírok :roll:

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!:)

Heppi
Azért biztos én is elviselném.:D:D:D
Jó pihenést :D
Oviszsák téma?
Mondta Anyósom, hogy vacilálsz.:D

Dinoo
Gratula a barack evéshez.:)
Szép súlya van a kislánynak.
Köszi a drukkot.:)

Ildi
Szépen gömbölyödsz:)
Várjuk a következő uh. utáni képeket.
Köszi kérdésed jól vagyunk. Én imádom a nyarat.Amennyit csak lehet lent vagyunk.:D
Köszi neked is.Eddig hihetetlen módom minden vizsgám 4-es, 5-ös lett 8) .


Pocócska
17 hetesen alakulsz jócskán.
Vajon mekkora lesz a baba, ha így nő a pocid?:)
Pihenj azért, a baba fejlődése sokenergiát elvesz.:)

Betti
Köszi a gratulációt.
Tegnap írtam meg az utósó vizsgát.
Jövő héten még mennem kell, akkor megtudom az eredményt és utána csak szeptemberben kell mennem!!! :lol:
Szóval már Kev is ovis lesz? Hogy megy az idő...
Remélem sikerül valami munka.

Nálunk / Velünk semmi különös nincs. Most már nem viszem őket oviba és bölcsibe csak az iskola napokon.Próbálok nekik mindig valami tartalmasat kitalálni, én nem tudom őket úgy lekötni mint az oviban. Sokat mondókázunk. Izzadunk. :lol:
Vigyázzatok magatokra.
Pusz.
Edit.
edit01
 
 


Sziasztok!

Két hete voltunk AFP-n, és megvan az eredménye, és pénteken voltunk uh-n is.
Az AFP 1.47 mmol lett, ami a védőnő szerint tök jó. Holnap este megyünk a doktor néninkhez, neki is megmutatjuk.
UH: befeküdt a drágánk fejfekvésbe. Ez nem is lett volna gond, ha nem a hátát és a popsiját mutatja egész uh alatt......... A kis arcocskáját befelé fordította, nem is láttuk! A doktornő is megszenvedett vele, pl. a szivecskéjét nem is tudta alaposan megnézni. Mondta neki, hogy forduljon meg, de nem hallgatott rá. Bízunk benne, hogy a jövő hét csütörtöki 4d-re megfordul, mert ha nem, hát nem sok esélyünk lesz bármire is. Vagyis semmi értelme nem lesz az uh-nak. Addig meg kell fordítanunk. Valahogy :lol:

Nemét nem akarta az orvos megmondani, mert nem nagyon volt benne biztos. Azt mondja, ha majd biztosabb lesz. Erre én rákérdeztem, hogy kisfiú? Ő visszakérdezett, hogy honnan gondolom? Mondtam, hogy megérzés. Erre ő: ő is úgy érzi. Nehéz volt megállapítani, hogy fiúcska, mert a lába közt sok volt a köldökzsinór. Megnézte áramlásmérővel, ahol volt áramlás, az a köldökzsinór volt, ahol meg nem, a kis kukija. :lol: :lol: :lol:

Eddig úgy néz ki, hogy:
1.) hasam formája (csúcsos)
2.) a felső határhoz közelebb eső AFP
3.) uh eredménye
alapján fiúnk lesz. :lol: :lol: :lol: :lol:

De nem egész 5 hónap múlva kiderül 100%-san. :wink:

Hát, a meleget jól viselem, amikor reggel megyek dolgozni, még nincs meleg, az irodábank most érthetetlen módon jól működik a légkondi, kellemes a levegő, délután már nem vészes a meleg, ha nagyon gáz, használom a kocsiban a légkondit, de azért inkább az ablakot húzom le. Így elviselhető minden különös nehézség nélkül.

Dino, grat a barackhoz! Biztos ízlik a csöppségnek. (már nem is annyira csöpp.... ) Jó a 28-i időpontunk Ceglédre a 4D-re, úgyhogy jövő csüt. uh! Jajjj, de jó!

Ildi!
Várom én is a képet!

Edit!
Gratu a sikeres vizsgáidhoz! Ügyi vagy!
Jah, már elég nagy a pocim. Nem tudom mi lesz később, már most elég kényelmetlen néha feküdnöm. Néha felébredek, ha megfordulok, illetve minden megfordulásra, néha meg tök jól végigalszom az éjszakát, mint pl. ma. Hamarosan fel fogja nyomni a baba a gyomrom, képzelem mi vár rám. Pihenés: hm. nehéz ügy. Nem nagyon megy, de ebbe most nem megyek bele, lényeg, hogy el vagyok a munkahelyen havazva, 3 emberkét kell betanítanom, mind újak. Van, aki a munkámból vesz át, míg nem leszek, van, akit úgy egyátalán a sajátjára kell megtanítani. Elég sok energiát felemészt ez, mert nem könnyű........ de nem megyek bele mélyebben, nem panaszkodni jövök ide. Majd megoldom. :wink:

Kép a kisbabánkról: (egy kis segítséggel, de gondolom Ti amúgy is felismernétek. :lol: )

Kép

Pusssz Mindenkinek és jó nyarat!!!!!!!!
pocócska
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy ide tolakodom, de krízishelyzetben vagyok! Nem régen költöztünk Ceglédre és gondom van a gyerekorvossal. Senkit sem ismerek, aki segíthene (tanáccsal)! Nem tudom, hogy kit válasszak! A mostani borzasztó, már teljesen kikészült tőle a kislányom! Többet nem akarom vinni, hozzá. Durva vele, rángatja, legutóbb lenyomta az asztalra (hogy megmérje hány centi...) Akkor telt be a pohár. És mindezt azért, mert nem hallgattam rá a hozzátáplálásnál, és én hülye elmondtam, hogy ki szeretném várni a 6 hónapot... Azt hittem partnerként fog kezelni. Most meg tök olyan, mintha a gyereken álllna bosszút! El sem akartam hinni, hogy ilyen van! Szóval (bocsi, a kiborulásért) tudnátok nekem tanácsot adni? Olyan dokit keresnék, aki kedves a gyerekekkel (a szüleimnél elvittem egyszer és képzeljétek, amikor sírni kezdett, akkor elkezdtek neki bábozni!) és elég jó orvos is. Meg nem veszi rossz néven, hogy váltok. Persze nem ide gondoltam (a választ), elvileg itt látható az e-mailem is. Nem tudom, hogy hogy műk. ez az egész, ha nem látható, akkor megadom egy köv. hozzászólásban.
Előre is nagyon köszönöm!
györke
 
 


Persze, hogy tökbéna vagyok és nem látható a címem(?)...
akacfa8@freemail.hu
györke
 
 


Persze, hogy tökbéna vagyok és nem látható a címem(?)...
akacfa8@freemail.hu
györke
 
 


Sziasztok!


Nagyon sok idő ( 10 hét) telt el és én sajna ( vagy hát ki tudja :oops: ) nem igazán jutok el mindenhova mert gyönyörű kislányom elég cicifüggő! :wink: De alapból egy Tündér Manó, csak mikor alszik loholok a lakás és a másik 3 után, Apát és magamat már nem is említem.... :) Szóval folyamatos időhiányban szenvedek...... Mindenkitől bocsi.....

Eltűntem gyorsan, mert sos császárunk volt... de szerencsére mindannyian meg vagyunk és már minden oké!

Hoztam pár képet:
Haza mentünk:
http://blogol.hu/pikz/Picibaba/12-04-07_1503.jpg
Első sétáink egyike:
http://blogol.hu/pikz/betele/27-04-07_1644.jpg
Szegény éheztetett gyermekem :D :D :D
http://forum.sanomabp.hu/forumkep/11/107818/416/12463690/1.jpg
Ügyeske:
http://blogol.hu/pikz/betele/mini-100_0192.jpg
Etivel:
http://blogol.hu/pikz/betele/mini-100_0635.jpg

Kép
Kép
katácska
 
 


Sziasztok!

Pocócska
Szóval fiúcska készülődik.:D:D:D
Itt panaszkodhatsz nyugodtan.:)
Csak most nem olyan topik mint a "régiek" idejében.:roll: :(

Katácska
Nagyon szép a kislány, és már jó nagy tényleg:D
Képzelem, hogy nem lehet könnyű ennyi felé szaladgálni...
Ha lesz egy perced írj azért :wink: .


Györke
Remélem megoldódik hamar az orvos problémád.:)

Biztos nyaral mindenki :D
Szép napot csajok.
Edit
edit01
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: