Új privát üzeneted érkezett!

Ági, és nálatok mitől volt a nem evés? Egyik napról a másikra volt nektek is? Lidi jóformán fittness baba vagy Norbizik nem tudom de egy hónapig abból volt hajlandó megenni 200ml-t vagy többet.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Igazából Domi nagyon sokat iszik. Akkor is ha eszik, akkor is ha nem. Talán erre fogtam, meg hogy minden jobban érdekli... :) Persze ha a fogára való volt akkor abból mindig evett jó sokat. Én általában adtam neki olyat minden nap, amit tudtam, hogy nagyon szeret.

Egyébként még a mai napig is van olyan, hogy néha alig-alig eszik, de ezt szerencsére már nem lehet általánosnak mondani.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági! Angolt tanítottam általános iskolában és nyelviskolában és most 2 fiút már találtam akiket taníthatok.Természetesen családi összefogással mert Nagymamának kell vigyáznia Bazsira ugyanis egyszer egyedül voltam és a legrosszabbkor ébredt fel Manó nem tudtam az órát meg tartani. Azóta csak Mamával megy de örömmel vigyáz az egyetlen unokára.
A kakaó nem csinál szorulást? Mi epres tejet adunk mert úgy simán nem ízlik neki, a tápszert sem issza már meg így marad ez a verzió.Bazsi nagyon érzékeny ezekre kakaó, spenót, sajt napokig kinlódik. Egy éves koráig Ő is nagyon jól evett azután hol annyit eszik, hogy félek rosszul lesz hol meg csak csipeget. Néha az ivást is elfelejtené annyi dolga van:) ilyenkor nem csodálom ha nincs kaki.Tényleg mit adtok uzsira és vacsira a gyerkőcöknek? Jelenleg kifogytam az ötletekből.
mebezsu
 
 

 
 

Ja azt nem írtam le, hogy joghurtból eszik nagyon sokat, de csak ha nincs benne semmi. Ha már rakok bele valami gyümit ő akkor már csak nyammog rajta. Így mindennap van joghurt délután mivel szereti.

LIdi is elég sokat iszik, viszont nem tudom mitől lett ez a pálfordulás egyik napról a másikra. Most itt lehet fogni, hogy hányt és gyomorrontása volt és hát a pocit kíméli stb. De aztán megint hányt rá három hét múlva, addig hízott de a köv hányásnál már fogyott. Viszont, hogy kijött a foga azóta többet eszik. Na most legyek okos.

Reggel nem sokat eszik Lidi de ilyenkor a szopira fogom. Napközben már nem nagyon kell neki így nem szoptatok mostmár csak este és éjszaka de lehet tele van reggelre és azért nem eszik annyit 10-óraira?

Mebezsu, hát nekem is kéne angolt tanulni újra. Merre tartod az órákat? Csak mert mostanában gondoltam arra, utána kéne nézni a lehetőségeknek, de mégse legyen olyan messze, hiszen ki vigyáz Lidire addig.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt
Igen lehet, hogy a fogzás is közrejátszik az étvágytalanságba. Ha kinnt van és ostmár eszik akkor szerintem biztos ez volt az ok.

Mebezsu
Na ez nagyon klassz, hogy így bevállalsz már így tanítványokat.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági, de ez több mint egy hónapig tartott ez az étvágytalanság, akkor is lehet a fogtól?

Ti, hogy kezdtétek el a fogmosást?

Kép

Kép
antekirt
 
 


antekirt! Amikor Bazsinak jöttek az első fogai nagyon sokat bukott (előtte soha) lehet, hogy Lidinek is ez a baja? A múltkor megfázott és nem evett rendesen így az ismerős (barát) gyermekorvos egy port javasolt amit recept nélkül kaptunk kicsit drága volt és minden délben ezt kellett teában feloldva adni.Helyreállította a bélflórát így jobb lett az étvágya, olyan mint a megfázás előtt.Most nem tudom a nevét de megnézem a dobozát ha gondolod. A fogmosást először ilyen ujjra húzható pici babáknak tervezett fogkefével és vele kapható fogkrémmel kezdtük, majd vettünk gyerek fogkefét és Apa vagy Anya súrolja néha nagy alkudozások árán. Sokat segít Anya régi tévé macis könyve. Azóta mézet ezünk és almát naponta 7szer el kell olvasni (elég hosszú) legalább:)A Lázár utcától (a sulitól) nem messze lakunk. Milyen szinten állsz?Hol tanultál?
Hát akkor ketdjünk munkához mert végre elaludt a Hisztizsákom.
mebezsu
 
 


Mebezsu, mi Normafloret kaptunk most, hogy hányt Lidi utoljára lehet, hogy segített neki nem tudom de mostanában megeszik 270ml-t ebédreé Előtte jó ha 150-et evett.
Alapszinten állok abból van nyelvvizsgám mert én 16 évig németül tanultam.
Egyébként Lidi is egy hétig bukott piciket még mielőtt kijött a foga.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt
Szerintem simán lehetett a fogtól, mert ki tudja mennyi ideje próbált már meg a fogacska kibújni és ezzel fájdalmat okozott a kis gazdájának. :)

Nagyon szaladgálós hetem van megint...... :) Tegnap voltunk le Domival azért játszótéren. Van egy ici-pici zárt játszó közvetlen a közelünkben és el is határoztam most egy ideig ide megyünk, mert Domi teljesen jól elvolt.

Ti merre jártok a manókkal?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Mi itt a telepen kóricálunk, mert még játszóra szerintem alkalmatlanok vagyunk :-).

Képzeljétek már magától néha úgy áll Lidi, hogy nem kapaszkodik. :-)
Tudom, Ti már túl vagytok ezeken de nekem még olyan új. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok! Bocs, én nem vagyok XX. ker.-i, dunaharasztin lakom, viszont talán tudtok segíteni. Jógára szeretnék járni, de itt nálunk nem nagyon van. Erzsébetig még el tudnék 'ugrani', főleg napközben, mivel gyes-en vagyok. Légyszi, ha tudtok valamiről, vagy láttok ilyen hírdetést, nagyon megköszönném, ha megírnátok az e-mailcímemre: evelyn.1@galamb.net. Előre is köszi minden segítséget!!! :)
lehner
 
 


Antekirt
Hát igen az első próbálkozások..... Nekünk sem volt az még olyan rég. :wink:

Jövőhéten már én jobban leszek, de most a héten tényleg nagyon sok intéznivaló volt, de azért megpróbáltam annyit jönni amennyit csak tudtam.

Kellemes Hétvégét!

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Itt jártam, írtam egy hosszú levelet amit nem mentettem és az utolsó mondatnál kidobott most nem írom újra (dühöngök egy kicsit) majd jelentkezem.
Nektek is szép hétvégét!
mebezsu
 
 


Sziasztok!

Látom nem volt a héten nagy forgalom.

Képzeljétek a héten voltam kinnt az Örsön az Ikeáben és olyan aranyos kis játszóhelységeket rendeztek be. Régen is voltak, de ezeket most egy kicsit talakították és több játék is lett. Domi nagyon jól érezte magát. Több mint 2 órát játszott ott a gyerekekekkel.
Télre szerintem ez egy nagyon jó kis program lehet.

Na meg még most egy kicsit jó idő is lett és mentünk a játszótérre is.
Na én meg hozzáfogtam egy nagytakarításhoz. Inkább kevesebb, mint több sikerrel... :cry: Na mindegy majd csak haladok.

Lányok hol vagytok???? Mit csinálatok a héten?

Mebezsu
Nincs kedved újraírni azt a hosszú levelet? :wink:

Kép

Kép
pkagi
 
 


Bocs most látom, hogy a gyorsaságom miatt van egy-két betűkihagyás, betűfelcserélés. Nézzétek el nekem. :oops:

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Bocsika hogy mostanában nem jöttem,de rengeteg dolgom volt.Remélem jól vagytok és a gyerköcök is.Mi most ugy néz ki egy kicsit meg vagyunk fázva de hála még egyáltalán nem vészes.
Jövöhét után megyünk szurira,hát nem sok kedvem van megint megszuratni,de muszály.
Képzeljétek a héten bemehettünk a lakásba.Már megvannak csak a burkolás meg a kinti festés van hátra.Hétfön is meg tegnap is voltam bent a lakásunkban és méricskéztem egy kicsit.Hétvégén mehetek függönyt karnist lámpát falfestéket venni.Holnap is megint potyázhatok a lakásban mert a férjem még nem látta én meg már 2x is. :D Azt mondták jövöhónapban lesz az átadása.Már nagyon várjuk.Ugyhogy most igen csak nem sokat voltam gép közelben,de megprobálok mindig jönni.

Sziasztok
g.zsoltné
 
 


Móni
Ez nagyon klassz! Egy-két képet tehetnél fel. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Megpróbálom újra írni a levelet.
Hajrá Lidi!Meglatod így sokkal érdekesebb a világ és Anyának is sokkal strapásabb lesz követni TégeD:)Bazsi néha olyanokat talál ki de nem adok ötleteket Neked majd magadtól is kitalálod hova nem lehet felmászni Anya szerint.
Móni! Nagyon klassz lehet az új lakás szeretek így tervezgetni méregetni én is, bár most bezárta a férjem az üres kasszát.Nem rossz ötlet, hogy felrakhatnál néhány képet.Voltunk arra pár hete és nagyon szépek a házak, biztos, hogy belül is jól néznek ki.
Vettünk egy nagy szőnyeget a Bazsi szobájába és szombaton kihordtuk a bútorokat, ablakot pucoltam és felterítettük az új szőnyeget. Bazsi mindenkinek megmutatta és minden este táncikál és futkározik egy nagyot pucéron olyan édes!Ja és közben hangosan kiabál.A régi megy a hálóba így azt is fel kell fordítani csak ablakkeretet kell lakkozni csiszolni előtte.Pénteken végre jöttek az elveszett vendégek így főztem, sütöttem stb. Vasárnap pedig Anyósomék telkén diót szedtünk. Így tegnap a derekam már jekezte, hogy elég!Erre én balga ma bementem a volt munkahelyemre és 40 percig cipeltem a 13 kg-os gyerekemet.Több károm lesz mint hasznom a túrából.
Ági!
Mi játszira szoktunk járni, van a Vécsey lakótelepen egy szuper, tiszta és bekerített játszi.A Tátra téren is megfordulunk ha piacra megyünk előtte.A Vörösmarty bölcsiben működik valami játszóház de még nem voltunk.Jó ötlet az Ikea csak még egyedül nem merészkedek messzire autóval mert gyér a helyismeretem pedig 15éve vezetek.Ja mi még a Brendonban szoktunk játszani.A Művészetek Palotájában is van valami.
Valami hasonló volt a régi elveszett levélben.
Ági! Te próbáltad már a cickafark teát és a Pg 53-at a baba projekthez?
Sziasztok
mebezsu
 
 


Mebezsu
Pg 53 az egy ovulációs teszt ugye jól sejtem? Azt még nem, de azért nem mert a doki folyamatosan figyelt uh-val, így értelmetlen volt. Cikafark teát próbáltam, sőt a palástfű teával kombinálva, meg próbáltam az e vitamint, folsavat stb... stb.....
Mindent..... :cry:
Ilyenekben tudok tanácsot adni, mit érdemes :wink: Kiműveltem magam. :)

Sajnos nekem nem jött be, de van akinek bejött. Most éppen abban a fázisban vagyok, hogy menjek e vissza a dokihoz vagy ne menjek. Áprilisban amikor elkezdőttek a nagy változások besokalltam, de egyre jobban úgy látom, hogy nélküle esélyem sincs arra, hogy Dominak kistesója legyen.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Most megyünk haza a Szülőkhöz hétvégére, de hétfőn leszek. :) Jó hétvégét mindenkinek!

Remélem Móni addig tesz fel fotókat. :wink: :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok

Na megint itt vagyok.Tegnap elég huzos napom volt 2 órán keresztül sírt a gyerekem és nem tudtam vele mit csinálni.Mindent probáltam és semmi sem volt jó.Már azt hittem szét megy a fejem.
Utánna abbahagyta de mondtam a páromnak hogy ez tuti hogy a foga miatt volt,igaz bekentem neki de semmit nem használt.

Ági:Jó utazást és jó pihenést nektek hétvégére!
A fotókkal az az igazság hogy tudok fel rakni de nem igazán tudtam jól lefotozni.Sajnos akárhova áltam nem tudtam ugy lefényképezni hogy minden látszodjon,de azért rakok fel képet.
Remélem sikerül kiguboznotok hogy hogy van :D

Kép
Ez a bejárat szembe van vele az étkező egyik része :)

Kép
Étkező egy másik szemszögböl :)

Kép
Ez itt a nappali

Kép

Remélem hogy jól raktam fel öket.Majd ha már jobban állunk a lakással akkor megint rakok fel képeket.

Na most megyek.
Sziasztok
g.zsoltné
 
 


Sziasztok

Hazajöttünk.
Most beiktattunk egy esti baráti összejövetelt is, ami igencsak hajnalig húzódott, így tegnap nagyon fáradtan jöttünk haza, de a barátságokat ápolni kell. :)
Most hétvégén is megyünk haza. Esküvőre megyünk. Hál istennek minden évre jut egy-két lakodalom. :)

Móni jók a képek, de én már alig várom, hogy a készről tegyél fel képeket, gondolom te mégjobban.... :)

Lányok én egyszerűen nem érem utol magam itthon. Pedig Domi már nagyfiú eljátszik magában, de hogy minden mindig úgy legyen ahogy lennie kell, az valahogy nem jön össze sosem... Ti ezt hogy csináljátok?
Kaját már rendelek hétközben. Ez így gazdaságos is és nekem is könnyebbség. Ti véletlenül nem hordtok valamelyik közeli suliból kaját? Kíváncsi lennék, hogy milyen.....

Kép

Kép
pkagi
 
 


Hahóóóóó..... Sehol senki?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Bocsika egy kicsit eltüntem. Tegnap voltunk a Vörösmarty bölcsi játszóházában nagyon élvezte Bazsi, gyertek Ti is!!! Nagyon sok érdekes játék van először a vezetővel beszélgettünk beíratkoztunk és utána nagyon jót játszottunk egy óra 196 Ft.Most óvoda lázban égek mert bejött amitől tartottam, mivel Bazsi októberi így csak október 13-án veszik be a körzeti oviba ha van hely ha nincs akkor ahol van hely. Ha nem lesz másik baba akkor nekem aug.20-án dolgoznom kell így 2 hónapig nem tudom hogy hol lesz Bazsi:( Klasszul kitalálták, így most járom az ovikat, hogy mit tanácsolnak de azt javasolták adjam be januárba bölcsibe és ha lesz hely átveszik októberbe. Csak nekem nincs munkahelyem és nem akarom hogy mejdnem 4 éves koráig bölcsis legyen. Ezt sehol nem értik meg.Ja a bölcsibe egy éves várólista van!!!! Ha nem veszik be oda sem és az ovi nem fogadja akkor mi van? Széttárta a kezét a vezető:( Szóval nagyon félek csak egy kistesó menthetné meg Bazsit a bölcsitől. Még magánovit nem néztem de most azok jönnek. Van valami tapasztalatok, infótok ezekről? Melyik oviról mondanak nagyon jót/rosszat?Hétvégén állatkertben voltunk nagyon szép idő volt és Bazsi nagyon élvezte. A takarításról legközelebb írok, rohanok mert jönnek a tanítványok. Ha tudtok tanítványt még van szabadidőm kedden.
Jelentkezem hamarosan.Megint kidobott de mentettem!!!
mebezsu
 
 


Sziasztok!

Bocsika hogy nem jelentkeztem,d sajnos lebetegedtünk és most egymást ápolgatjuk.Márk most ugy néz ki hogy javul,én most lázasodtam be. :( Este meg eléggé rosszul voltam.Belefáradtam ebbe a lakás cécoba és lehet kaptam egy kis idegösszeroppanást.Azt hittem hogy kiesik a szívem annyira vert közben zsibadt mindenem.Sajnos nem ez az első alkalom. :cry: 4 éve kaptam egy idegösszeroppanás mert rengeteget dolgoztam és hát az akkori kapcsolatom sem volt valami tökéletes.Mikor összejöttem a férjemmel akkor 1x volt még az elején ilyen rosszulétem és eddig a pillanatig nem is volt semmi.Azt hittem elmult de sajna nem.Ha valaki esett már át ilyen érzésen adjon tanácsot hogy ilyenkor mit lehet tenni.Nem szeretnék nyugtaton élni.Bocsika hogy untattalak titeket.
Ági:Örülök hogy jól telt a hétvégétek.Nekem sem ártana valahova elmenni kikapcsolni de sajnos nem tudok. :) Majd ha beköltöztünk akkor lefotozom és felrakom a képeket.Novemberbe költözünk tegnap szoltak az irodábol.Remélem ti jol vagytok meg a nagyfiú is.
mebezsu:Hát én az ovikrol csak rosszakat hallotam.nem igazán hallottam még olyan ovirol ahol nem panaszkodtak volna,de szerintem ilyen ovi nincs.Nekem az egyik ismerösöm kislánya magán ovodába jár és azt mondja hogy sokkal jobb és irassam oda.Csak az árát nem kérdeztem meg.Biztos nem olcso.

Na most megyek jok legyetek.
sziasztok
g.zsoltné
 
 


Móni!
Először is jobbulást kívánok és egyáltalán nem untattál , szerintem azért jövögetünk itt össze mert beszélgetünk és a problémákat is elmondjuk egymásnak nem öröm (sajna)az egész élet. Nem értek a betegségedhez csak magamból indulok ki, néha KELL egy kis kikapcs mert megőrülök. Kell napi pár perc amikor a férjem foglalkozik Bazsival és nekem kell a magány.Szórakozni mi sem sokszor voltunk mert este nem tudjuk kire hagyni Bazsit de hétvégén néha Nagymamára bízzuk és kettesben bevásárolunk (ez sem nagy program de nem kell állandóan Bazsira figyelni kicsit kikapcs. Ne értsetek félre imádom a fiamat de ez a monoton élet kicsit engem is kikészít főleg , hogy nincs társaság nagyon.
Hát nem nyugtattál meg:( Megkérdeztem a Bukfenc magánovit 62000ft/hó!!!!! Ebben sok minden benne van benti ruha programok, kaja, uszoda, lovaglás, angol, tisztasági felsz. csak sok havonta ha még lesz egy másik gyerek nem bírnánk.
Lányok!Felbuzdúlva Móni egyik kijelentésén "nem ártana valahova elmenni kikapcsolódni" egyszer találkozhatnánk is valahol akár a gyerekekkel is egy olyan helyen ami mindenkinek jó, bár Mónira gondolva ez talán csak jövőre lesz mert egy költözés főleg gyerekkel elég nehéz.Várom a véleményeteket:)
Ági! Én addig főzök és takarítok amíg Bazsi alszik délután, a tetőteret pedig Apa segítségével tudjuk megoldani, bár Bazsi is sokat segítene ha engedném:)Újabban reggel a BBC Prime-ot nézi 45 percig és addig tudok gyors ebédeket feltenni. Nem szívesen etetem Bazsival a hordott kaját és a férjemnek sincs ideje elszaladni enni így főzök 2 naponta.Majd ha jön a másik baba akkor kénytelen leszek hordani, bár Bazsinak fagyasztok le előre kaját.Amúgy a József Attila suliból hordja a volt kolleganőm nem tudom milyne Ő régota hordja a kislányának is (3 éves) amikor ott dolgoztam a kollegák nem voltak elámulva tőle.A Juniortól is sokan hordják itt van a Lázár utca sarkán. Apukám Foodexpress kaját eszik sok és finom.
Móni! Vigyázz magadra jobbulást mindenkinek pihenj!!! és csinálj valami olyat amit élvezel a lakás futhat!
Rohanok takarítani!
mebezsu
 
 


Sziasztok!

Merre fele vagytok?

Mebezsu:Köszi jol esett amit irtál.Most már jobban vagyok sokkal.Sajnos mostanában rengeteget idegeskedtem és ez már várhato volt hogy elöbb utobb elkap.Nekünk is az jelenti a kikapcsolodást ha anyu vigyázz a Márkra mi meg elmegyünk sétálni meg vásárolni hétvégére.Nekünk ez a kikapcsolodás.Bár most megfogadtam hogy nem fogok idegeskedni többet.Legalább is nem annyira hogy megint ez legyen a vége. :D
ha minden jol megy jövöhéten tudok anyu barátnöjével találkozni ugyanis ö pszihologus és azért szeretem mert ö nem hive a gyogyszernek.Nagyon szeretek vele beszélgetni mindig megynyugtat.Csak az a bosszantó hogy másoknak nagyobb problémáik vannak én meg ilyen kis hülyeségeken feltudom magam hergelni.Az a baj hogy mindent a szívemre veszek.
Egy tali nekem is jó lenne. :D Valahogy elszököm.
Igaz van egy babaoldal ahol erzsébeti anyukákkal szoktam beszélgetni és velük már találkoztam is.Ti is csatlakozhatnátok oda is ha van kedvetek. :D
Remélem jol vagytok.
Mennem kell fözni a gyümölcstortát már megcsináltam csak még a pörkölt van hátra. :D
Jok legyetek.

Puszi:
Móni
g.zsoltné
 
 


Sziasztok!

Nálunk most ez a helyzet lakásvásárlás terén. hogy amit megvettünk volna azt visszamondtuk mert drága volt ahhoz képest, hogy mekkora volt, mert szemben azzal ahol épült volna a ház ott olcsóbb volt a nagyobb ház nagyobb telekkel. Megakartuk azt venni, erre mondták, hogy megvan majd mikor kimentünk, hogy megnézzük közli az illető, hogy már levan foglalózva. Ráadásul aznap beszéltem vele nem hiszem, hogy nem tudta. Majd egy másik lakóparkban találtam egy lházat erre mondták, hogy ne aggódjunk majd jön a köv. ütem és majd ott lesz bőven és olyat kérhetünk amilyen nekünk kell. KÖzben a férjemet állandóan hívogatták az irodából, hogy na találtunk megfelelő házat (sorházat), a férjem meg mindig elmondta, hogy a köv ütemre várunk abból is a tervrajzokra. KÖzben egyfolytában mondták, két héten belül meglesz stb. Mi meg vártunk erre tegnap előtt felhívom őket, hogy nos akkor most mi van, majd közli az ingatlanos srác, hogy hát nem lesz köv ütem, mert a telkeket visszatartják mivel áremelkedés lesz és hát ők is erre várnak, hogy kiadják a telkeket. Kösz szépen így ha másfelé kerestünk volna a lakóparkban arról is lemaradtunk mivel a kisebb lakásoknak is felment az áruk nagyon. Majd most találtam egy pasit aki egész jó áron épített még a Helikopter lakóparkban viszont tegnap felhívtak azok akiknél úgy volt, hogy nem építenek többet, hogy mégiscsak tudnak építeni olyat amilyet mi kérnénk de akkor azt most kell jelezni. Szóval éjszakánként nem alszom, hogy most mi legyen.
Röviden ennyi. Meghát a fizetési feltételek sem mindegy.

LIdinek kint van a második fogacskája, még mindig szopizik. Állólámpát darabokra törte :-).

Móni, a képeket én is várom már a berendezet lakásotokról :-)

Mebezsu, mi mindig itt a Vécseyn sétálunk úgyanis mi itt lakunk de már gondolkodtam egy kis hintázáson hátha tetszene a kisasszonynak. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


SZIASZTOK

Móni
Örülök, hogy már jobban vagy. Ha jól vezsem ki az írásodból, akkor egy pici depressszió megtalált téged. Nagyon jól teszed, hogy szakemberhez fordulsz. Nagyon sok ember nem ismeri be maga előtt a problémákat és felőrli őket.

Antekrit
Ez a lakásvásárlás mizéria nem egyszerű. Mi már háromszor túlestünk rajta, bár mondjuk mi újat eddig nem mertünk venni.
Mekkorát szeretnétek? Kerteset, kert nélkülit?

Mebezsu
Ez a bölcsis dolog nagyon jól hangzik. Mikor van ez és pontosan hol? Mi is mennénk Domival.

Taliban én is benne vagyok.

Most megyünk haza megint Szolnokra. Esküvőre vagyunk hivatalosak, úgyhogy megint egy kis kettesben való kikapcsolódás. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági, hát sorházasat néztünk mert akkor feltudjuk venni a szocpolt. Kerteset is néztünk itt a kerben de az a baj, hogy itt főleg házrészek vannak vagy amit megvennénk arra kéne még ráhúzni egy emeletet, hogy legalább négy szobás legyen.
Meg akkor még a felújjítással járó mizéria, hiszen előbb elkell adni ezt a lakást ahol mi lakunk és csak úgy tudunk elindulni. De lakni addig is kell valahol. Nagyon macerás csak lennénk már túl és találnánk jó árban.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Móni!
Ne bánkódj kis dolgok miatt én is képes vagyok napokig depizni pl. sikerült valamivel leöntenem a gyönyörű csapunkat a fürdőben és még a zuhanynak is jutott egy kicsi. Csúnya lett a férjem vette észre aki nem csinált semmi cirkuszt nagyon aranyos volt ez egy tárgy stb. mondta erre én teljesen kibuktam és majdnem elsírtam magam. Más jót nevetett volna ezen vagy max. kicsit csúnyát mond és kész.Tudom kicsit lazábban kellene felfogni a dolgokat mert úgy élni könnyebb talán ezt kell kipróbálnunk.
Antekirt!
Gyakrabban fogok a játzsira járni mert nagyon élvezte Bazsi mi délelőtt fél 10 -től 11-ig vagyunk ha megyünk délután pedig fél 5-től de inkább délelőtt. A jövő héten ha jó idő lesz megyünk valamelyik nap.
Jó ki idegeskedéssel jár egy ilyen ház vásárlás. Pedig mi is cserén gondolkozunk csak még a kölcsönt nem tudjuk bevállalni majd ha dolgozom.Abból a hatalams pedagógus fiziből:)
Ági!
Vörösmarty utcában van egy bölcsi 80 körül van a házszám kapura ki van írva Óvoda és Bölcsöde, a Pöltenberg utca után ha térképen megnézed. Tudsz parkolni is a bölcsi udvarán én gyalogoltam a Tűzoltóságtól de nem volt messze.Telefonon szóltam de nem kötelező csak meg kell beszélni először, váltócipőt vigyetek és papucsot Te is vigyél mert hideg a padló. Ott már ki van írva hogy bölcsi és játszóház be kell menni cipőt váltani és valakit majd fogsz bent találni. Babakocsit is beviheted. Mi fél 10 után mentünk először és 11-ig maradtunk. Ki kell tölteni egy papírt és elmondják a tudnivalókat. Előre be kell írni, hogy mikor szeretnél menni mert sokan vannak heti 2-szer megyünk. Később ott is ebédelhet Domi és még szekrényt is kaptak a barátnőmék jelecskével!
Jó szórakozást kívánok Nektek már rám is rám férne egy kis tánci!Marad a hétvégi vásárlás hiszen 13-án lesz 2 éves Bazsó :P valami ajándék kellene, most főz és boltost játszik!Majd választunk valamit.
Kellemes hétvégét mindenkinek a taliról beszélünk majd.
mebezsu
 
 


Sziasztok

Én is előkerültem. :) Az otthoni hétvégék után mindig úgy el vagyok havazva.

Az esküvő nagyon jó volt. Két volt osztálytársam a ballagás után 8 évvel egymásra talált és ők házasodtak össze és pont a fiú is és a lány is nagyon közel álltak hozzám. Így a szertartás alatt majdnem elpityeredtem (pedig nem szokásom). Olyan jó volt hogy két olyan ember aki fontos számomra összeköti az életét.
A lakodalomban csak őket ismertük, de így is nagyon jól éreztük magunkat. Talán pont azért mert mindkettőjüket nagyon jól. Nagyon jó szervezés volt. Szóval egy jót mulattunk.
Domi a mamájánál volt.

Mebezsu
Köszi az infot mindenképpen megnézem, bár egy pár héten belül megint hajtás kezdődik az életemben. Maximum majd utána. :)

Tényleg lányok szervezem a férjem 30. szülinapi "partiját". (10-12 fős csendes buli) és gondoltam, hogy lehetne hidegtálat rendelni. Valaki már rendelt valahonnan? Tapasztalat? Az az igazság, hogy kisérletezni nem akarok.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Mebezsu
Olvasom itt, hogy szeretnétek nagyon kistesót.
Nektek Bazsó spontán jött össze. Ha igen egy- két praktikát tudok ám mondani. Sajnos én orvosi eset vagyok nálam ezért nem jönnek be, bár én azért mindig reménykedek.... :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Nagyon vacak éjszakáink vannak mostanában. Eddig úgy csináltik, hogy a férjem fürdetett az első pillanattól és egyik nap Ő másik nap én mesélek , altatom.Fürdetnicsak én fürdethetem 2 hónapja, de az altatás is rám hárul, az Apja nem fektetheti 45 perces cirkuszt rendezett szombat este.Hétfő éjjel már kezdte éjfélkor, hogy ki akar szállni az ágyból az éjjel 2 órás cirkuszt csinált az éjszaka közepén. Ő le akar menni, éhes, kaki, pisi, bili, cumi, stb. Ordított, borzasztó volt szegény férjem neki még korán is kellett mennie, nem tudom milyen előadást tartott félig aludt szerintem 3 órát aludtunk:( Ma rendesen evett eddig már félő, hogy kidurran. Mi lehet a baja? Tanács? Ötlet? Rettegek az éjszakától. Soha nem kellett felkelni hozzá csak pici korában etetni.
Ági!
Nagyon finom hidegtálat rendeltünk az esküvőnkre és a keresztelőre is a címet írom később, kiadós és fini. Kiszállították még szombaton is és az interneten rendelhetsz.Kérjük az ötleteket Bazsó spontán jött össze.Bár most hullák vagyunk így megyek is aludni mert kész vagyok.
mebezsu
 
 


Mebezsu
Először is egy kérdés. Szédszedtétek már a kiságyat? Úgy értem a rácsokat róla. Ha igen, akkor szereljétek vissza. (szerintem)
Nálunk egyszerű az alvás. Esti pancsi után 30 percig van kb a mi ágyunkban, amíg megissza az esti innivalóját és átvisszük az ő ágyába. Megsimogatjuk, betakargatjuk és jövünk is ki. Vannak nekünk is "nehezebb" estéink. Ilyenkor hagyjuk hogy tovább fennt legyen velünk.

Mi akármilyen kegyetlenségnek hangzik hagytuk az ágyába sírni Domit, így hamar megtanulta, akármi van nem ugrunk rá. Betettem mindig neki ilyenkor egy cumisüvegnyi innivalót és így ha abbahagyta megidta és elaludt.


Praktikák: Napi minimum 2 liter szénsavmentes víz és rengeteg tejtermék. A ciklus közepe tájától 2 naponta együttlét, utána párnákkal felpócolt fenék és nem felkelni reggelig. A felpócolás elég 20 percig.

címet várom :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia Ági!
Hát a délutáni alvás röpke 35 perc volt és utána kikiki kiabálta. Az ágyat nem szereltük szét mivel nem szeretnénk ha kóricálna éjjel és nálunk még a lépcső is ott van bár van rács de féltem. Tavaly már volt ilyen pár éjjel és hagytuk sírni mi is , valószínűleg nem volt véletlen a tegnapi, nagyon keveset evett már 2 napja szinte alig. A foga miatt kapott Nurofent és a fájdalom elmúlt megérezte az éhséget és azért üvöltött, így negyed 4-kor kalácsot majszolt a konyhában. Sajna folyik a nózi és köhög egy picit szóval beteg lesz és ez mind pár perc alatt jött ki eleredt az orra és fénylik a szeme. Holnap úgyis mentünk volna orvoshoz mert a játszóházba kell igazolás, hogy közösségbe mehet.(először még nem kell)
Hidegtál:www.finomság.hu mi 2 tálat rendeltünk magyaros meg normál (5-5 főre)és 11 felnőtt és 2 gyerek volt, maradt még belőle. Nagyon fini és gusztusos volt, tényleg ajánlom.
Köszi a praktikákat már az elején gond van mert nagyon keveset iszom, a peteérésemmel meg elég fura dolgok vannak, nagyon a ciklus végén van.Próbálgatjuk, remélem sikerül.Köszi
Megyek kamillát főzni a Manónak, hogy könnyebben lélegezzen éjjel.Jó éjszakát!
mebezsu
 
 


Mebezsu
Én amikor meg van fázva Domi (pl. most is) eukaliptuszolajat szoktam csepegteteni a fürdővizébe és van amikor a szobájába is teszek.

Az hogy későn van peteérésed nem ritka dolog, valószínűleg hosszabb is a ciklusod ugye? Ovulációs tesztel nézted a peteérésedet?

Akkor biztosan a foga miatt volt...... Igen ilyenkor már mé jobban fáj nekik egy-egy fogacska kijövetele.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Hamarosan mennék Bp-re és ebben a panzióban szállnánk meg. Ismeri valaki?? Milyen?? És a környék??? Nagyon köszönöm a segítséget!

http://www.baipanzio.hu/

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok

Hát nálunk semmi jo nincsen azért is nem irok meg a manom nem is nagyon engedi hogy mással foglalkozzak.Már 2 hete benne vagyunk ebben a nyavajában.Most altattam el de ugy tudott elaludni hogy van 10 percen keresztül fulldoklodt. :cry:
Már nagyon unom.Jó lenne ha vége lenne már.Tegnap meglátogatott minket a védönéni mert hallotta hogy a Márk beteg.Megakarta nézni de aludt és igy csak messziröl szemlélte.Nagyon aranyos védönönk van. :D
Mondta hogy jövöhétre már jobban kell lennie és akkor mehetünk szurira.Hurrá mondom szegény gyerek éppen hogy kilábal a betegségből kezdi magát jobban érezni erre jön a szuri.Hát lányok nem semmi ez a betegség komolyan mondom. :(
Mebezsu:Hogy vagytok?Olvasom hogy folyik a nozija a picinek?Remélem hogy nem kapta el ezt a nyavaját.Én már teát is csináltam neki.Hála az égnek nagyon szereti és langyosan issza is.
Kamilla teát adok neki.Hát nem akarok még semmit elkiabálni de lehet jövöhéten mondok nektek valamit majd.
Ági:Ti hogy vagytok?Örülök hogy jol telt a hétvégétek?Ugye te mondtad hogy jársz ebédért?Ha nem akkor bocsi.
A lakás már halad.jövöhétre igérték hogy bemehetünk mert addigra készen lesznek.Ja tényleg tippeket kérek szépen gyerekszoba ugyben,hogy mit érdemes venni.Még azt sem tudom hogy milyen legyen. :)
Na megyek mert föznöm kell még teát mire felkell.

Sziasztok
g.zsoltné
 
 


Sziasztok!

Ági, hát akkor én nagyon elrontottam Lidit, mert úgy szoktam vagy úgy alakult ki, hogy ő mindig szopi közben aludt be este így most is ez van, hog szopi a mi ágyunkba majd bealszik alatta és utána rakom át ami ágyunkba. Viszont utána itt a bibi, mert mi egy szobában alszunk viszont, apa átment a másik szobába aludt pár hónapja, hogy ne ébressze fel Lidit reggelente mikor csörög az óra. Szóval ahogy belépek a szobába este LIdi egyből felébred rá hiába megyek be hallkan, úgyhogy kikell vennem és a mi ágyunkba kell rakni (ahonnan kitúrta már az apját) és újra cicn alszik el.

Lidi hajnal négykor kedden megint hányt és a hője 37,9 volt. Aztán reggel 8-tól volt doki elvittük de nem látott semmit. Azóta parázom megint, hog nehogy elkaptunk valamit a betegrendelésen míg vártunk. Mert nekem mára elkezdett fájni kicsit a torkom.

Állígólag jön felül a harmadik fogunk. Nagyon beindultunk fogacskák terén.

Beindult a lakásvásárlás mégis. Úgyhog már megkaptuk az árlistát stb-t. Úgyhogy agusztusban lesz az átadás.

Móni, az a valami csak neem kistesó nálatok is? :-)

Mebezsu, hát LIdi már vagy 5 hónapja nincs el apjánál este csak én altathatom. Ha megpróbálja Apja olyan rikács van, hogy már meg sem próbálja Apa az altatást. De még ha felkell éjszaka is akkkor is csak Anya jó. Napközben annyival másabb a helyzet, hogy olyankor nem sír, hanem nyűglődik látványosan.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen vagyunk, orra folyik rendesen hangulata szuper és az étvágya is. Olyan tündér volt ma mindent megbeszéltünk, alig ellenkezett és este Apa segítségével megterítette az asztalt!(olyan 2 éves módra csinálta, de tündér volt) Ma Apa megjött és attól a pillanattól nem mehettem még a mosdóba sem, Anya mene(gyere) és sírt. Valószínűleg szegény Apát így "bünteti", hogy dolgozni jár reggelente és féltékennyé akarja tenni. Egy óra múlva már Apa is jó bár mesét csak Anya olvashatott.
Antekirt! Nálunk is volt egyí időben, hogy éjjel felsírt mentem és rendszer lett belőle ekkor váltottunk és Apa ment kb. egy éve volt ez. Megszűnt az éjszakai sírás mert Apával nem olyan izgis az éjszaka:)Mi soha nem fektettük magunk mellé lehet, hogy kegyetlenek voltunk csak akkor aludt hajnal mellettem amikor pár napos/hetes volt és hajnalban elaludtunk a szopcsin.Mondjuk most néha jó lenne összebújni reggelente vagy délután Bazsóval az ágyunkban de nem marad meg köztünk a nagy ágyon.Néha pár mese erejéig 5-6 percig.
Móni!
Jó, hogy ilyen rendes védőnőd van a miénk már volt kb. 5-ször a 2 év alatt és látta Bazsit kétszer!!!Tanácsot nem kaptam pedig zűrös volt a szopcsi és kellett volna a segítség.
Minden Manónak jobbulást és Móni! szurkolok, hogy Antekirt tippje bejöjjön:)
mebezsu
 
 


Sziasztok!

mebezsu:Örülök hogy ti jol vagytok.
antekirt:mért még ki vár kisbabát?lemaradtam valamiröl? :D
g.zsoltné
 
 


Sziasztok!

Mebezsu, igen tudom valahol elrontottam de Lidi már kiskora óta cicn alszik el így még most is szopizik és hát nagyon nehéz éjszaka felkelni és hát kényelmesebb ha mellettem van mert nagy ott a hely és hát ott forgolódhat. Míg a kiságyban kicsi a hely ésezért sokszor felébred ahogy nem tud tovább fordulni a kiságyban.

Móni, hát Ágiék is szeretnének és Mebezsuék is. Remélem jól vettem ki az írásotokból és hát rejtélyes voltál nagyon :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Hahó Lányok!
Merre vagytok?
Ági: Alakul a buli?
Antekirt:Én nem akartalak megbántani sem ítélkezni, sajnálom ha úgy érződött csak elmondtam a m i esetünket. amúgy így 2 év távlatából nagyon sok dolgot másképpen csinálnék én is.
Bocs, lehet, hogy hallgatni fogok de Bazsi 13-án lesz 2 éves és Teletubbies partit szervezek csak a családnak de sütök főzök és még 2 vendég is jön akik itt fognak aludni :(A férjem dolgozik így csak magamra és Bazsira (remélem sokat fog aludni) számíthatok.
Majd jövök amikor lesz időm
Sziasztok.
mebezsu
 
 


Mebezsu, óóó dehogy bántottál meg. Miért is bántottál volna meg hiszen nem írtál semmi olyat. Leírtad az esetedet és ennyi. :-)
De egyébként megint változott az alvása Lidinek mert most a kiságyában alszik csak hajnalban rakom magam mellé ha úyg alakul. Pl miket csinálnál másképpen?

Utólag is boldog születésnapot Bazsinak és a füle érjen bokáig! :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok.

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, de valahogy mostanában összejöttek a dolgok. Hétvégén autós találkozón voltunk, ami nagyon jól sikerült.

Viszont összevesztem a szüleimmel, vagyis nem igazán vesztem össze velük csak szerintem egy kicsin furcsa az egész.
Anyu és a húgom vigyázott Domira szombaton, úgy hogy vasárnap mentek haza. Miután elmentek a párom észrevette, hogy el van törve a vasalónk. Mikor hazaértek felhívtam őket, hogy legalább szólhattak volna, hogy eltört. Először tagadták, majd elkezdte anyu mondani, hogy lehet hogy leesett. Azóta se kép se hang. Majd tegnap felhív a húgom, hogy elrontotta megint a számítógépét vagyis nem rontotta el csak ugyanaz a baja mint múltkor (amikor is különböző rendszerfájlokat törölt le) és ha megyünk haza hétvégén a párom úgy készüljön, hogy csinálja meg neki. Ja és nem ő tolta el csak szar a gép. Majd amikor apuval egy pár szót akartam váltani és annyit kérdeztem, hogy csak nem az eltört vasaló miatt nem hívnak ordibál velem, hogy ezt nem hallgatja tovább és lecsapja a kagylót.
Nem rájuk akartam kenni és nem kifizettetni akartam velük, csak azt hogy azt mondják elnézést és én nem is kiabáltam velük...... Olyan rosszl esik és nem tudom miért csinálják ezt velem... És akkor ezek után azt várják, hogy menjek át jópofizni és a párom a húgom gépét megcsinálni...... Nem szeretek haragba lenni velük, de ugye ti sem mennétek???????????
Bocsi hogy most ez a hozzászólás kicsit panaszkodósra sikerült...
:oops:

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi, hát nálunk is egy időben mindig a páromnak kellett helyrehoznia a húgom gépét mikor hazamentünk anyumékhoz. Aztán volt, hogy mikor telefonált, hgoy menjünk mert nem jó a gép akkor mondtam, hogy ott vannak a barátai segítsenek azok mert ilyenkor jók vagyunk de ha másról van szó akkor mindig elsők a barátai. Szóval nem mentünk azóta a barátait hívja.
De ez a vasalós dolgon, hogy így felhúzzák magukat hááát nem tom. Nálunk minden beszélgetés anyummal vitába torkollik, párom már mondta is, hogy nem engedi, hogy beszéljek vele mert ha csak így tudunk beszélni akkor nincs értelme, de aztán újjabb telefon és mintha mi sem történt volna. De azért ez furcsa, hogy így rádförmednek hiszen a lányuk vagy.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt
Sajnos jelentéktelen apróságokon borzasztóan felhúzzák magukat és akkor általában vagy jön a mi sem történt telefon, vagy valami ajándékkal állítanak be és úgy gondolják ez elég bocsánatkérésnek. Én sem értem ezt a vasalós dolgot most, de nem megyünk, főleg mert azóta se egy hívás se semmi, én meg nem érzem, ogy nekem kéne az első lépést megtennem.

Te nem tudsz átmenni a párod mellé aludi és akkor nem ébredne fel amikor belépsz a szobába? Esetleg ez megoldás lenne. Éjszaka és javaslom a cumisüveget innivalóval és akkor így talán leszokna az éjszakázásról.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi, nem jó ha én a párom mellett alszom mert nincs hely, ráadásul nekem kell ugrálnom 10 perenként ha nem tud visszaaludni Lidi és azt nem bírnám ki. Lidi nem tud cumizni, cumisüvegből inni. Nem kapott még cumit és mikor próbáltam sem kellett neki. Itatós pohárból meg ha adok inni neki a víz meg felébreszti jobban. Mindegy mostmár azért jobb a helyzet.

Viszont hétfőn hajnalban bejelzett a légzésfigyelő. Ilyen még nem volt a frász jött rám ráadásul kétszer is. Most nem tudom, hogy azért mert kétszer úgyan abban a sarokban volt és ...., vagy mert valóban kétszer 9 mp-ig nem vett levegőt Lidi.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
Még élek csak nagyon sok dolgom volt utána pedig nagyon vacakul éreztem magam. Sikerült egy szuper migrént összeszednem 23-án ügyeleten voltunk 4 napja piritóson és joghurton élek ( fogyókúra) talán ma már nem hányok a főtt kajától és a fronttól.A fejem még fáj de már sokkal jobb mint 23-án. Antekirt! Nekünk is risztott rohantunk az emeletre szerencsére annyira a sarokban volt Bazsi, hogy nem érzékelte a légzésfigyelő a babát Reméljük, hogy ez volt a hiba ha előfordul még ilyen szerintem a gyerekorvosnak meséld el jobb félni, megér egy vizsgálatot.
Bocs Lányok ma sem vagyok túl beszédes igérem fogok jelentkezni de rohanok főzni mert piszokul le vagyok maradva a migrén miatt kiestek napok.
Sziasztok!
mebezsu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: