Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az előző két békási topik nagyon pang/pangott. Már talán senki nem is néz be oda... :( Ezért indítanék egy új topikot, hátha többen felfedezik és jönnek...

Én a Duna felöli oldalon lakom. Most lesz 3 hónapos a lányom, Fanni. Napközben sokat vagyunk kettesben itthon. Amíg jobb idő volt nagyokat sétáltunk, most már sajnos rövidebbek a sétáink.

Fanni 3700 grammal és 56 cm-rel született aug. 16-án a János kórházban. Nagyon jó baba, egyáltalán nem síros, és most minden percemet ő tölti ki.

horvviki
 
 


Szia Viki!
Tényleg nagy pangás volt a másik tapikban..

...bár én még nem vagyok anya...

Gratulálok Fannihoz!
Remélem Manó sem lesz sírós :P Mi a hegy felőli oldalon élünk.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

:D
Hát már nagyon közel vagy az anyasághoz :D Visszagondolva, nagyon nagyon jó volt kismamának lenni. Hogy viseled a terhességet? Emlékszem én az utolsó hetekben már alig vártam, hogy kint legyen Fanni... (bár a születése pillanatáig Lili volt, de aztán a párom győzött a névválasztásban :D )
Első baba? És hol fogsz szülni? Apa bent lesz?

horvviki
 
 

 
 

Szia!

Igen, első baba.

Sajna egyre nehezebb minden és 1 hete vizesedek is.
De én még most nem akarom , hogy kint legyen, mert még nem készültünk el mindennel.

A másik ok, hogy abban reménykedek - decemberre átadják a MÁV szülészetét... és nem a Szabolcsba kell majd szülnünk.
A Margitba jártam tavaszig, épp akkor szünt meg , amikor + lett a teszt, így váltottam dokit is és kórházat is.

A név - nekünk a Levente már a második, de most lehet ismét változik :lol:

Apa bent lesz - aminek nagyon örülök...
Veled bent volt?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Én is vizesedtem, még szerencse hogy nyár volt, mert nem jött rám egyetlenegy cipőm se. Apa 43-as strandpapucsába jártam :oops:

Szintén a Margitban kezdtem, de a bezárás miatt végül a Jánosban szültem. Már a terhességem elején kerestem ott egy orvost, és nála szültem. Az orvossal többé-kevesbé meg voltam elégedve, a kórházi körülményekkel nem, de hát azt a 3 napot kibírtam. Az orvosommal meg azért nem 100%-osan, mert a terhességem alatt végig nagyon odafigyelő, lelkiismeretes volt, bármikor hivhattam. Aztán én a szülést máshogy képzeltem, ha az embernek van fogadott orvosa.... Képzeld, 15-én éjjel 11-kor mentünk be a kórházba, és ő csak reggel fél 8-ra jött be (mert addig felesleges lett volna szerinte, mert még nem voltam kitágulva...). Fél 8-kor bejött rám nézett, és azt mondta, hogy délig meg lesz a baba. Aztán elment és kb. fél óránként benézett, hol tartok, aztán kiment mindig. Végül a szülésznő szólt neki, amikor már jött a kitolási szakasz. Na és akkor az utsó kb. 10 percben bent volt... aztán összevarrt. Én kis naiv azt hittem hogy a fogadott orvos végig bent lesz nálam. Hát nagyot csalódtam, mert azért biztos segített volna. A szülésznő (az nem fogadott volt) meg ide-oda rohangált mert hatan szültünk egyszerre. Szóval a párom bent volt, végig ő segített nekem. Ha nem lett volna bent, nem tudom mit csinálok. Nagyon nagyon sokat segített!!! És meglepően jól bírta :D Most már azt mondom, hogy bármikor szülnék újra :D De legközelebb szerintem inkább fogadott szülésznőm lesz, és nem orvosom...

A MÁV kórházat tejlesen felújítják? Láttad már hogy fog kinézni? És mikor adják át?
Mi a másik név a Levente mellett?

horvviki
 
 


Szia!

Később írok.....
Bocsi - most főzni kell, mert aztán megyünk az Electro Outlet-be...

kellemes napot!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Itt vagyok..

Sajnálom, hogy nem volt jó a kórházban...
Én is ettől tartok, mert hallottam sok rossz dolgot a Szabolcs u-iról is.. Jó lenne, ha átadnák a MÁV-ot addigra.
Úgy volt, hogy novemberben átadják, de ki tudja mi lesz... már a decemberről is beszélnek..
Ott szebb, jobbak a körülmények.

Igen, voltunk megnézni a szüőszobákat - úgy egy hónapja a MÁV-ban, akkor volt a szülőszoba bemutatása. (Előtte pedig a Szabolcsot is megnéztem) Minden kész, csak a PIC nem - ezért nem adják még át.
Régen ott 4 szülőszoba volt, most 8 lett. A Szabolcsban van 8 kis fakk - közöttük vékonyka fal és függöny - a MÁV ehhez képest gyönyörű hely.

A János milyen?

A Levente előtt Dominik volt a favorit név... de most nem tudom mi van... Apa nem nyilatkozik. Pedig már szeretném tudni :lol:

Ma vettünk párásítót, és sokat vasaltam... :wink:

Jó éjt Nektek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Nekem szerencsém volt a Jánosban. Amikor mentünk szülni, akkor én voltam az első aznap éjjel. Így mi az egyágyas szülőszobát kaptuk, ami egész jó volt. Még apának is volt egy külön ágy, ahol lepihenhetett. (Mondjuk azt nem tudott, mert én folyamatosan szorítottam a kezét :D ) Hajnalban már tele volt a szülészet, láttam az elfüggyönyözött ágyakat is. Hát ott nagyon szük volt a hely, és barátságtalan volt. A szoba, amelyikbe kerültem az 3 ágyas volt, külön fürdővel. Az ágy kényelmetlen volt és nagyon pici volt a szoba. De mondom 3 nap kibírható volt. Mondjuk a kaját hozattam, mert az bűn rossz volt.

A párásító az nagyon hasznos lesz. Mi Fanni egy hónapos korában kaptunk egyet kölcsön, mert nagyon szürcsögött minden éjjel. Aztán a doki mondta, hogy a távfűtéses lakásokban száraz nekik a levegő, párásítsunk. Azóta sokkal jobb a helyzet. Alig-alig szürcsög.

Amit feltétlenül vegyetek (ha még nem vetettek) az az orrszívó. És a legkisebb ruhákból (pl 56-os méret) ne vegyetek sok ruhát, mert két hét alatt kinövik! Persze ez csak tanács :D Nálunk Fanninak van olyan ruhája (több is) ami egyszer volt rajta, aztán már kicsi is. Mi már 68-as méretet hordunk és csak holnapután lesz 3 hónapos.

Szerintem mindkét nevet nagyon jól lehet becézni. Nagyon tetszik a Levi vagy a Domi becézés is :D

Apának mond meg hogy ha bent lesz a szülésnél a nyakára vigyázzon :D Mert Te mindenhol fogod szorítani majd őt, ahol csak éred :D Nálunk apa nem engedte hogy a nyakát fogjam.... :D :D :D Tényleg kérsz érzéstelínőt majd? Baba jól fekszik? úgy néz ki hogy sima szülés lesz? vagy esélyes a császár is?

horvviki
 
 


Szia!

Orrszívót kaptunk a sógornőmtől (3 éves múlt a kerilányunk) ők ezt nem is használták, mert csak kézivel szívta neki.
Pesztonka - megy elemmel és hálózatól is.. nem egy porszívós, de jó lesz - remélem.
A ruhák nagy részét is kaptuk :P és az ágyat is.. ezekkel szerencsénk volt.
Csak néhány ruhát vettünk, hogy legyen új is..
Már most kimostam, kivasaltam mindet a 60-as méretig...
Bár a doki azt mondta 5 hete az UH-on (holnap lesz az utolsó), hogy kicsi gyerek lesz és max. 3 kiló :P ebben reménykedek :oops:

Csak nem fogom megfolytani Apát :lol:

Érzéstelenítő
Eddig nagyon tartottam az EDA-tól, de a szülésre felkészítőn meggyőztek... Most úgy vagyok vele, ha nem fogom bírni - kérek.
Neked volt?

Manó jól feküdt már a 27. héten is - akkor voltunk 4D-n.
Néhány hete ijjedtem meg, mert nem ott éreztem a csuklását, ahol eddig... de talán még jól fekszik, csak lehet átfordult a másik oldalra...
Holnap ez is kiderül. Már nagyon várom az Uh-ot.

Császárt nem szeretnék.. én sima szülésre kélszülök és a doki is :)
Nem volt sok gond eddig a terhesség alatt, remélem már így is marad...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Nekünk is pesztonka orrszivonk van, és nagyon jó! Szerencsére Fanni nem fél tőle, mindig vigyorog, amikor szivom az orrát. :D

Fanni elég nagy babaként született, 3750 grammal és 56 centivel. Az egyik barátnőm kislánya koraszülött volt, tőle is kaptunk egy zsák ruhát. Na azokat egyből zsákoltam is vissza...

Fájdalomcsillapítót nem kaptam. Nekem az orvosom már a terhesgondozás elején kijelentette, hogy ő a természetes szülés hive, és nem nagyon adna fájdalomcsillapítót. Szerinte a baba úgy erősödik meg, ha így születik meg. És hogy a fájdalomcsillapítók lelassítják a szülést. Hát nem tudom... Én pont 12 órát vajudtam (ha nem számolom azt az időt, amit itthon töprengtem, hogy induljunk vagy még ne...) Nekem nem folyt el a magzatviz, csak jöttek a fájások reggel óta. Akkor be is mentünk a kórházba, de haza küldtek, hogy ez még csak jóslófájás... de nekem csak fájt, sőt egyre jobban, így este 10-kor visszamentünk. Na akkor már bent tartottak, hogy szülünk :D Az biztos, hogy fájt akkor nagyon, de abban a pillanatban, hogy megszületett Fanni, minden fájdalom elmúlt :D (De azért lehet legközelebb mégis kérek EDA-t :D )

Nekem először úgy volt, hogy császár lesz, mert faros volt Fanni. Aztán mikor beleéltem magam a császárba, akkor kiderült megfordult. De azt nem tudom mikor mert nem éreztem semmi különöset. Pedig az orvosom azt mondta, hogy szerinte észre fogom venni...

Csuklás: tényleg milyen jó is volt azt érezni :D

Na majd írd meg mi volt az UH-n! Ez az utsó? Nekem az orvosom minden héten nézett a 37. héttől kezdve. Sőt az utsó héten 2x is :shock:

horvviki
 
 


Fanni tényleg szép nagy babaként jött :P
Sokat szenvedhettél...
Én is úgy gondoltam /amíg nem tudtam meg egy dokitól, hogy milyen is az EDA/, hogy simán, fájdalomcsillapítás nélkül szülök... de most már úgy vagyok vele, hogy ha lehet könnyebben ne szenvedjek túl sokat .

Csuklás...
Pár napja nem volt , erre ma este úgy 15 percig csuklott :lol:
Biztos ízlett a vacsi.

Nem tudom lesz e még UH, én úgy tudtam, hogy a múlt héten is kellett volna, de mégsem volt..
Biztos ez is dokifüggő.

Az orrszívás...
Ez kicsit csendesebb, mint a porszívó, lehet azért nem fél Fanni.
Majd kiderül pár hét múlva, hogy milyen lesz :wink:

A fertőtlenítést / kifőzést Te hogy csináltad / csinálod?

Holna este írok......
Szia!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Fertőtlenítés: mindent leforráztam. Nincs sterilizálónk. Mondjuk nekem nem kell túl sok mindent, mert Fanni szinte egyáltalán nem hajlandó cumisüvegből inni. Csak anyatejet kap egyenlőre. Pár napja egy-két korty almalevet is kap már, de azt meg kiskanállal. Így csak a cumiját, meg a játékait szoktam, amiket újonnan kap. Pl a rágókákat. Bele a forróvizbe és kifőzöm.

Eleinte külön mostam a baba cuccokat, de most már nem. Egész nap ment így a mosógép, és egész napos program volt a mosás. Most már a mi cuccainkkal együtt mosom ugyanazzal a mosóporral. (mert először vettem Gabi mosóport meg öblitőt).

Vasalás: tudom fertőtlenítő hatása van, Fanni legtöbb ruháját ki is vasalom, de azért itt se mindet.

A dokim mindig mondta hogy nagy baba lesz, hogy szép hosszú combjai vannak, tehát számítottam rá :D Ahogy itt olvasgatom a babanetet az időre született babák azért jócskán 3000 gramm felett vannak. Kiváncsi vagyok mit mondott ma az orvos, hogy hány kiló Levi/Domi :D ?

horvviki
 
 


Szia!


Manó jól van, minden rendben. A feje teljesen lent van, kb 9.2 cm.
A súlya is jó 2832 gramm. :P
A magzatvíz oké, a méhlepényen van néhány kis folt - meszesedik...
A doki szerint bármikor jöhet...

Megadta az egyik szülésznő számát is - holnap hívjuk fel.

Sajna úgy néz ki a Szabolcs u-i Kh-ban szülünk, mert a MÁV-ot csak dec. közepén adják át - de ez nem biztos még most sem.

A ruhákat én is azzal mostam, amivel az miénket...

Holnap folytatom..........


Sziaaa

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Örülök, hogy minden rendben. De azt sajnálom hogy végül lehet, hogy nem tudsz a MÁV-ban szülni. Bár azt a 3 napot bárhol ki fogod birni Manód mellett :D :D :D

Nálam az "segített" a szülés beindulásában, hogy apa farmert akart venni magának. Ezért 14-én este bementünk a WestEndbe nézni neki gatyát. Kétszer jártuk körbe, mert apa nem egyszerü eset ruhavásárláskor... Na kétszer oda-vissza a WEstEnd reggelre beinditotta a dolgokat :D :D :D Mondjuk akkor este azt hittem már hogy a WestEnd egyik padján fogok szülni, annyira fájt már a lábam...

Na majd én is folyt. köv. csak Fanninak azt hiszem fáj a pocija és nyöszörög. Megyek kicsit dédelgetni :D

horvviki
 
 


Remélem hatott a simi Fanninál. :P

Szia!

...azt hiszem , akkor én nem sétálom végig a nagy boltokat, plázákat :) Még jó lenne, ha legalább 1 hétig bent maradna.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Hát sajna nálunk nagyon nehezen megy a kakilás, és minden héten küszködök Fannival. Másfél hónapos kora óta csak 5-6 naponta van kaki nála. A dokink szerint ez normális, mert csak anyatejes, és ő nagyon jól hasznosítja a tejet. Más szerint (ha valakinek ezt elmesélem) már 3 nap után aggódnom kéne, és mindenki úristenezik, ha ezt az 5-6 napot említem. Ma éppen az 5. napnál tartunk és ilyenkor már kicsit "rásegítek" a dologra. Reggel kapott kamillateát (állítólag az segít) és most várjuk a hatását.

Visszatérve a szülés előtti napra, én nem éreztem semmi különöset. Sőt a dokim hétfői vizsgálatnál azt mondta, hogy ebből még tuti nem lesz szülés, még bő egy hét... Aztán szerdán éjjel mentem be szülni :D Egyszercsak jöttek a fájások. De előtte mondom semmi nem volt ami arra utalt volna, hogy szülök. Szerintem már ne aggódj, hogy mikor jön, 38. hétnél és ekkora súlynál már nem lehet semmi gond. max. előbb babázhatsz :D Emlékszem én már nagyon vártam, hogy kint legyen és megfoghassam :D

Egy valamit nagyon sajnálok viszont. Úgy meglepődtünk hogy megyünk szülni, hogy a fényképezőt itthon felejtettük, illetve valahogy nem is gondoltam szülés közben arra, hogy meg kéne örökíteni az első perceket... Így nekünk csak "fél napos" képeink vannak. Most már kicsit bánom, hogy a nagy pillanat nincs lefényképezve. Na majd legközelebb :D

És tényleg nem izgulsz? Én néha bepánikoltam, hogy úristen mindjárt szülök... :D

Sikerült beszélned a szülésznővel? Elvállalt?

horvviki
 
 


Sajnálom, hogy nehéz a kakilás.. Nem lehet könnyű Fanninak.
Remélem segít a kamilla tea és menni fog...

Látom - most 3 hónapos... Gratula!

Szülés...
Én nem tudom, hogy mit is akarok.. élvezem, hogy itt van bent
( mert sokat vártunk rá ) még akkor is , ha néha fáj egy - két mozdulata...

Fényképező...
Épp ma raktam fel tölteni 4 elemet, hogy az is kész legyen :P
Szeretnénk képeket mi is a nagy eseményről. Majd Apa fotózgat :P

A szülésznő, igen, elvállalt. Majd csüt-ön lesz nappalos, akkor találkozunk (remélem nem előbb) és megbeszélünk mindent.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Viki
Hatott a kamilla tea?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Nem, sajnos nem :( Még mindig semmi. Ez már a 6. nap. Ajánlották még a Hipp-nek az édeskömény teáját. Megyek délelőtt veszek a DM-be, ma azt kapja. Ha még mindig nem lesz semmi, akkor kénytelen leszek a kúpos módszert bevetni. De azt annyira de annyira utálom. :( Egyébként Fannit nem zavarja hogy nincs kaki. Mosolygós, nem nyügös. Hétfőn megyünk a 3 hós oltásra, akkor mindenféleképpen mondom a dokinak, hogy nem szeretnék kisérletezgetni a lányomon, mondjon egy biztos módszert (és hatásosat...)

És nálad mizu? Pihengetsz? Joslófájások vannak?

horvviki
 
 


Szia!

Az édeskömény tea jobb volt?

Bocsi - tegnap nem írtam, végre összepakolgattam minden kórházi dolgot, főztem egy kicsit és voltunk a Cora-ban is.

Szerencsére még nincs semmi... remélem decemberig tényleg kihúzzuk.. nem akarom síettetni a dolgot..
Ha már vártunk rá több hónapot, évet, akkor ezt a pár napot már kibírjuk.
Apa jobban izgul , mint én :lol:
Ha lefexek egy kicsit pihenni - már kérdezgeti is, hogy jól vagy? nem fáj semmi? :lol:

Jóslófájás...
Csak néha van egy - két keményedés... és ennyi.
Manó ismét sokat csuklik :P
Volt pár nap, amikor semmi, mert pedig ismét napi min. 2 alkalom.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


..és kevesebb a víz a lábamon :D

Kellemes vasárnap délutánt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kicsi a világ...
Megnéztelek az iwiw-en.
Nagyon jó képek vannak Fanniról :P ..és mire jöttem rá?
Hogy ismerlek :lol: Az előző munkahelyeden "laktam" úgy 3 évig.. és még közös ismerőrünk is van :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

:D
Na most kiváncsivá tettél, hogy ki lehetsz...??? A név alapján nem jövök rá... Segitenél? És ki(k) a közös ismerősünk? na amig nem fogsz irni, most itt izgulok, hogy vajon ki vagy??? :D :D :D De jó, ez izgi.

Sajnos nálunk még mindig semmi. Most már csak a holnapi orvosban bizok, hogy mond valami jót. Addig nem kinzom tovább Fannit. Holnap kap oltást szegény :(

A vége felé már kevesebbet fogod érezni Manódat. Legalábbis nekem igy volt. Állitólag már kicsi a hely nekik ilyenkor.

horvviki
 
 


A közös ismerősök pl. Auxi J. , Paragh A.
Nem tudom, hogy Te emlékeznél e még rám...

Keress meg :) Kia be van írva becenévnek...

Remélem Fanni jól fogja bírni az oltást és nem lázasodik be tőle...
...és megoldódik a kaki ügy is...
Drukkolok!

Tényleg kevesebbszer érzem már Manót, már csak a feszegetés van... és már nincs 2 hét sem :lol:

Jó éjt Nektek!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Megtaláltalak :D
Arcról ismerős vagy, de bevallom őszintén, hogy ha az utcán jössz velem szembe, nem tudtalak volna hova tenni. :oops: De így hogy segítettél, könnyebb :D Nagyon szerettem azokat a Touringos éveket. Az előző kapcsolatom is onnan "származik". Nem tudom ismerted-e: Gergely Csongor. 6 évig voltunk együtt, de aztán elmúltak az érzések, és barátsággal szétváltunk. Tartjuk a kapcsolatot, de inkább csak telefonon, vagy e-mailben beszélünk.
Most már 2 éve egy boldog kapcsolatban élek mással.
Akkor Te is rendőr vagy? Vagy nem a szakmádban dolgozol már?
Nagyon sokáig tartottam a kapcsolatot ott megismert rendőrőkkel, de mára alig egy-kettő maradt meg.

És a Rácz Beát honnan ismered? Én az Auchan révén.

Mindjárt indulunk az oltásra. Előre félek, hogy sírás lesz belőle. Na meg hát ugye a kaki téma... Még mindig semmi. Már tisztára kivagyok.

Veled minden ok? Semmi jele a szülésnek? Na persze még ne is legyen. :D

horvviki
 
 


Szia!

Láttam, hogy megtaláltál :)

Igen, én is rendőr vagyok...
G.Csongor... nem ismerős a név..

Remélem Fanni , na és Te is - jól fogjátok bírni az oltást...
a doki biztos mond valami jó megoldást a kaki témára.
Nem próbáltad még pl. kúp helyett hagyományos lázmérővel?
Állítólag attól jönnek az ingerek a kicsiknél.

Velem minden rendben....
Apa elment dolgozni - eddig betegen volt , de most már egyedül ( vagyis ketten ) vagyok ( vagyunk ).

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Megjöttünk az oltásról. Fanni egy hang nélkül tűrte, sőt végig vigyorgott bent. Én meg halálra izgultam magam. Kár volt.
5620 gramm és 62 cm. 600 grammot hizott egy hónap alatt. Én meg izgultam, hogy nem hizik :D Nincs mérlegünk. Tényleg nektek van? Néha jó lenne itthon is megmérni Fannit, hogy megnyugodjak, hogy gyarapszik. De a védőnő lebeszélt róla. Azt mondta, csak idegeskednék, hogy mikor mennyit eszik. Elég ha 2hetente megmérjük lent nála.

Kaki: megnézte Fannit és azt mondta, nincs semmi baja. Nem kemény hasa, és egy lázmérővel felnyúlt neki (bocsika), és azt mondta, hogy itt nincs semmi kaki, így hiába kúpozom, lázmérőzöm, nem fog jönni semmi. Még nem gyűlt össze neki annyi. Csak kamillateát adjak neki. Ha péntekig nem lesz semmi, akkor azért még szóljak neki és megint megnézni. De ne aggódjak, ő ilyen jól hasznosítja az anyatejet. Szépen gyarapszik, nem nyügös, alszik rendesen, szóval minden ok.

Remélem nem fog belázasodni az oltástól. Most alszik, amióta hazajöttünk.

És hanyadik kerületben vagy rendőr? Hátha ismerek még valakit onnan. (Egyébként a volt barátom azóta leszerelt.) Sőt nagyon sok régi rendőr ismerősöm azóta leszerelt, és teljesen mással foglalkozik. Apa is rendőr?

horvviki
 
 


Ügyes volt Fanni!! Gratula!! ..és szépen hízik!

Mérleg
Én nem vagyok a mérleg híve..
Főleg, hogy láttam az egyik kolléganőt, aki MINDEN etetés után rakta a mérlegre a fiát és írogatta, hogy mennyit eszik. Ez egy nagy hülyeség... biztos nem idegesíteném magam ezzel...
Én nem akartam venni , de Apa uncsitesójáék kölcsönadták, így van... max. néhány hetente megmérem és is, ha kiváncsi vagyok a súlyára, de lehet nem is nagyon fogom használni.
Úgyis mérik majd a doki és a védőnő :wink:

Én a II.ker-ben vagyok és Apa is... de remélem már csak pár évig...
A régi kollégák tényleg nagyon kevesen vannak már.. Vagy hazamentek vidékre, vagy leszereltek.
Szeretnénk majd vidékre költözni mi is , hogy Manó (és majd a tesója) ne itt nőjjön fel .

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


és is helyett én is :oops:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ezt kihagytam...
R. Beát még a Gimiből ismerem...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Tegnap már nem írtam, mert kezdett lelkiismeretfurdalásom lenni, hogy Fannival nem foglalkozom eleget... (hogy többet ülök a gép előtt...) Mert Fanni már nagyon szépen el van egyedül. Lerakom a játszószönyegére, és nagyon sokáig el tudja nézegetni ott a dolgokat. Persze most már mindent megkóstol, és már nagyban tud magyarázni is. Ha jól belegondolok az első hónapokban, nincs is velük sok gond :D Esznek, alszanak, ha meg fent vannak akkor egyhelyben elvannak. Később ha már tud mászni, akkor majd rohangálhatok utána.

Gondolom, a foglalkozásod miatt első perctől nem dolgoztál, ugye? Hogy bírod az otthonlétet? Én az utolsó hónapig dolgoztam, nem birtam volna itthon ülni. De én nagyon izgő-mozgó vagyok. Épp ezért én nem is költöznék el Budapestről. Tudom hülyeség, de nekem például fontos, hogy 20 perc távolságon belül minden legyen. (plázák, mozik, éttermek stb.)

A II. kerből nem rémlik senki :(

Pontosan hanyadikára vagy kiírva? (kiszámolhatnám a napokból magam is, de olyan lusta lettem itthon :D :oops: ) De feltétlenül ird meg, ha mész szülni. Vagy ha neked nem lesz rá időd, akkor szólj apának. Nehogy abból vegyem észre, hogy napokig nem írsz. :D

Holnap itthon lesz apa. Be szeretnék menni az Aréna plazaba :oops: Fannival kicsit nehezebb kimozdulni, de azért megpróbálkoznék vele. De ha tömeg lesz, nem megyünk be. Abban bizok, hogy szerda délelőtt csak kevesebben vannak. (Mert apa egyébként ott dolgozik az Aréna Tescoban osztályvezetőként, és minden nap tömegnyomor volt eddig. Még ő se látta magát a plazat, csak a tescot...)

horvviki
 
 


Ja, még azt akartam kérdezni, hogy lesz segítséged az első hetekben? Apa szabin lesz, vagy nagyszülők jönnek? Nekem anyuék is itt laknak Békáson, és anyu első héten minden nap jött át segíteni. És nagyon kellett! Bár minden nap csak kb. egy max. 2 órára, de az is nagy segítség volt.

horvviki
 
 


Szia!

Valóban, amikor elmentünk a nődokihoz és kiderült, hogy most jó helyen van Manó - attól a naptól már nem dolgozok. Ez Április 5.
Nagyon jó itthon lenni.. van mindenre időm, amire eddig nem volt.
Soha nem unatkoztam.

Dec. 1-re vagyok kiírva... remélem ezt az időpontot tényleg betartjuk. :lol: Bár én úgy éreztem eddig, hogy a Mikulás fogja hozni Manót... még az is lehet.

Remélem nem lesz nagy tömeg holnap.. Jó nézelődést és jó vásárlást :wink:
Ma én is voltam - de csak itt a Rossmannban. Vettem még egy - két dolgot a kórházi csomagba.. na és Apának egy csoki Mikit, mert később már nem fogom tudni megvenni és a Mikulás biztos jön idén is :lol:

Az első hetekben lesz segítség...
Anyu és Anyós... őket le sem lehetne beszélni erről :P
Vidéken laknak, egy hétig Anyu , egy hétig Anyós lesz a vendég :wink:
Már csak abban reménykedek, hogy nem lesz veszekedés... Mert ugye nem minden tanács jó tanács..
Apa is itthon akar lenni szabadságon decemberben.

Én még a Mekibe akarok lemenni - egy darabig utoljára... Nem jártunk sokszor, évente max. 3x, de úgy ennék egy kis ezt-azt... :)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ez érdekes :D Amikor terhes voltam, én is a Mekibe vágytam mindig. Csak titokban kellett mennem, mert apa nem engedte :D Én 17 kilót hiztam a terhesség alatt. Meg eléggé vizesedtem, és a védőnő mindig mondta, hogy kerüljem a sót. Erre fel én mást se kívántam jobban, mint a Meki sós sültkrumpliját. (amire persze kólát ittam) :oops: Viszont most meg egyáltalán nem kívánom a Mekis kaját. :shock: Régen nagyon szerettem, most valahogy nem vágyom rá. Meg amit nagyon kívántam még az a jég volt. Mondjuk én pont a legnagyobb hőségben voltam terhes... Képzeld lefagyasztottam a málnaszörpöt és úgy ittam :D Megőrültem a jégért...

Az jó, ha jönnek a nagyszülők. Igazából nem is a babával lesz sok gondod, hanem inkább fáradt leszel hogy bármit is csináljál. Nálunk például egy hónapig anyu főzött ránk. Sőt most is sokszor ő főz, én meg megyek át érte. Párom szülei ritkábban jönnek, de azért ők is segítenek. De valahogy apa segített a legtöbbet. Érdekes de valahogy sokkal jobban értett mindenhez az első időkben. Például én első nap nem mertem megfürdetni Fannit, azt se tudtam, hol fogjam meg. Ő meg fogta, és olyan ügyin betette a kiskádba... vagy például amikor először mértünk lázat popsiban. Azt sem mertem, nehogy nagyon bedugjam neki. Végül apa mérte meg neki, és én csak fogtam Fannit. De már ez a szülésnél kiderült. Apa jobban tudta, hogy mikor és hogy kell nyomni, mint én. Mindig mondta, hogy nem jól nyomok... Mondom neki, Te EZT honnan veszed???

Ne felejts el Manónak is venni csoki Mikit! Csak úgy jelképesen :D
Mi is veszünk neki, bár tudom, le se fogja sz...ni :D :D :D Majd anya megeszi később.

Apának pénteken lesz a szülinapja. Azt se tudom, mit vegyek neki.... Így napközben nem tudok kimozdulni egyedül Fannival messzire. Békáson meg milyen meglepit vegyek neki? :shock: Az biztos, hogy hétvégén elmegyünk kettesben étterembe vacsizni. Anyuék vigyáznak addig Fannira, mi meg romantikázunk egy kicsit kettesben végre hosszú idő óta. Fanni meg remélem 3 órát kibír nélkülem.

horvviki
 
 


Hízás
Én úgy 10 kilónál tartok :P pedig ha édességet akarok enni, akkor nem mondom azt, hogy nem!
Örülök, hogy ezzel ilyen szerencsém van.
A víz is tényleg kevesebb a bokámon.. :P

Szülinap - ajándék
Vannak itt is boltok és ott a piac is ott nem találsz olyat, amit szeretnél? ..vagy mire gondoltál?

Kiváncsi leszek a férjemre a szülés alatt - bár ő írtózik a vérvételtől is - de lehet ezt jobban fogja bírni.. és lehet ő is sokat fog segíteni, pl. nyomni :)
Szerencsére ő tud főzni, tehát, ha nem jönne nagyi, akkor sem halnánk éhen.. a kis szakács főzne :)

Megyek is és főzök, mert lassan jön haza..
Szia!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Ebéd után indulunk a plazaba. :D Megbeszéltük apával, hogy választ magának pulóvert ott (azt szeretne), és még kap valami kisebb meglepit tőlem szülinapjára. De azt még nem tudom mi lesz :shock:

Fannitól is kap ajándékot. Vettem boldog szülinapos képeslapot, és Fannit leültetem az ágyra (kitámasztva) és a kezébe adom a képeslapot. Így lefényképezem, és megkapja képkeretben. Holnapra tervezem, hogy megcsináljuk Fannival. Remélem Fanni hajlandó lesz megfogni a lapot, na meg ülni :D

A 10kg az nagyon jó. Az szerintem pont le is megy szülés alatt. Én 82 kg-val mentem be szülni és 70-el jöttem haza. Most 65 kg vagyok, de ez még sehol nincs a rendes súlyomtól.... Elviekben 58 kg-nál soha nem voltam több... de a terhességemet már 65-tel kezdtem, addigra jól meghiztam.

Nálunk apa bírja ezeket az orvosi dolgokat. Én voltam olyan hogy minden vérvételnél elájultam, meg rosszul voltam már a rendelő szagától is. És érdekes a terhességem alatt végig nagyon jól viseltem ezeket a dolgokat. Nem ájultam el egy vérvételen sem. Pedig először mindig jött velem apa, hogy ha ájulok akkor legyen mellettem valaki, de soha nem volt semmi bajom. Még csak nem is szédültem.

Amig nem indulunk, addig elpakolom Fanni ruháit, amiket már nem tud hordani, mert kicsik. Fura, hogy már itt tartunk :D Szinte minden ruhánkat kaptuk, és az egyik barátnőm már kéri vissza, azokat amik már nem kellennek nekünk. Tovább adja másnak.

Remélem még egyben vagy...

horvviki
 
 


Szia!

Akkor lassan vásárolgattok...

Igen, még egyben vagyok (vagyunk).
Ma elég szokszor éreztem szúró érzést ott lent - de akkor Manó is fent volt - remélem csak ő ütögetett vagy rúgott rossz helyre.

Remélem Fanni ügyes lesz és megfogja a képeslapot.. :P

Súly
Régen én is 60 körül voltam..
De tavaly a hormonok miatt és előtte, hogy leszoktam a cigiről - feljött vagy 10 kg.. Jó lenne majd jóval kevesebbnek lenni egy év múlva - mint a terhesség előtt :P

Jó utat!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sikerült megvenni az ajándékot?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Tegnap már későn értünk haza, és nem volt időm írni. Hát sajna az az Aréna Plaza nekünk nem tetszett. Nem voltak sokan, kényelmesen tudtunk menni a babakocsival, de másra számítottam. Végül nem vettünk semmit, mert ami tetszett volna az másfélszer annyi volt, mint máshol. Ezért apának még mindig nincs ajándéka :(

Ma megcsináljuk Fannival a képet, meg elmegyünk tortát rendelni (nem vagyok valami nagy tortasütő, ezért inkább a tutira megyek).
Valószinüleg délután ott hagyom Fannit anyunak, és bemegyek az Eurocenterbe, Coraba vagy valahova ide a közelbe.

Tegnap vettünk Fanninak sárgabarack pürét, ma uzsonára fogja kapni. Kiváncsi vagyok mit szól hozzá :D Muszáj valami barackosat kapnia a kaki miatt. Hátha segít neki, és kicsit meghajtja. Mert még mindig semmi. Most már halálra aggódom magam. Mindegy megvárom a holnapot, azt mondta a doki, hogy ha péntekig nincs akkor újból megnézi. Szóval valószinü holnap orvos. Csak nem tudom hogy, mert holnap csak betegrendelése van neki, én meg oda tuti nem viszem le a sok beteg gyerek közé. Kiváncsi vagyok kijön-e ezért...??? Legközelebb egészségesrendelése hétfőn van, addig meg már nem merek várni.

Szúró érzés elmúlt? Pihenj sokat, aztán most már egyedül ne menj sehova.

horvviki
 
 


Szia!

Sajnálom, hogy csalódtál a Plázában...
Remélem itt valahol találsz jó ajándékot!

A sárgabarack az tényleg jó.. csak hasson is Fanninak!
Drukkolok!

Ma már nem fáj.. Bár ma eddig alig volt fent Manó, biztos ő csinált valamit, amitől fájt...

Nemsokára CTG :P

..és már csak 9 naaap van hátra :shock:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kiváncsi vagyok mit mutatott a ctg? Én szülés előtt két nappal voltam az utsó ctg-n és nem mutatott semmi fájásokat. Szóval annyira nem mérvadó...

Ma egész nap babaúszit kerestem. És találtam is :D Itt van a Római-parton egy családi házban. A honlap alapján nagyon szimpinek tünik. Jövő héten elmegyünk megnézni egy foglalkozást, és majd utána döntök, hogy végülis járjunk-e rá. Anyukám szerint meg fog fázni Fanni, szerinte várjunk vele tavaszig. De olyan sok ismerősöm dícsérte már az uszit... hogy nagyon élvezik a babák :D

Lassan indulunk Fannival, átviszem anyunak és meg elmegyek az Eurocenterbe.

horvviki
 
 


Szia!

Remélem találtál ajándékot!

A babaúszás..
Az tényleg jó dolog.
Miért fázna meg a kicsi? A medencénél meleg van és nem vízesen indultok el.. Szerintem télen is jó.

CTG
Sajna nem a szülésznőnk volt ma, mert cserélt, csak nem tudott felhívni (most taliztunk volna először). Így egy másik sznővel volt a ctg.
Ő is nagyon kedves volt. A szülőszobában voltunk :) Feküdtem egy szülőágyon :lol: A ctg közben hallgattuk, amint egy újszülött sírdogál... Jó volt.
Fájás volt, úgy 40-es értékig. Manó az elején aludt, úgy kellett ébresztgetni.

Fanni megette a sárgabarack pürét?

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Nekem is mindig aludt Fanni ctg-n :D Volt hogy lépcsőztettek, meg kólát kellett innom, hogy mozogjon Fanni. A kólának nagyon örültem, mert én régebben csak kólát ittam, de a terhesség alatt nem ittam (apa sem engedte :( ) és már a végén nagyon jól esett. Bár már leszoktam róla, most meg a szoptatás miatt nem iszom.

Mikor mész legközelebb ctg-re? És akkor mikor találkozol a szülésznővel?

Meg van apa ajándéka, pulcsit vettem neki. Holnap megyek a tortáért, és anyuéknál lesz holnap ünnepi vacsi. Ő főzi, neki azért könnyebb valami jót főzni, mint nekem Fanni mellett. (Meg hát azért nem vagyok egy nagy konyhatündér)

Sárgabarackot megettük, de nagyon fintorgott tőle, savanyu volt neki. Délután 4 fele ette meg, azóta nincs hatása. :( Holnap 10-kor hivom a dokit, hogy mi legyen a következő lépés. Nagyon remélem, hogy megoldódik ez a dolog, mert állandóan ezen agyalok. bár Fanni továbbra is eszik rendesen, alszik rendesen, nem sír, nem nyügös. Őt nem bántja a dolog (látszólag...)

Hú, már mindjárt itt a nagy napod :D Én már helyetted is izgulok :D

horvviki
 
 


Szia!

Én a savam miatt nem tudok inni semmi szénsavasat - lassan már mentes -ásványvízet sem :?

A következő CTG-t nem tudom, hogy mikor lesz.
Holnap felhívom a szülésznőt, hogy szombaton talizunk-e.
DE a jövőhéten a dokihoz is kell menni , nem tudom ki és mikor fogja megcsinálni..

Jó ünneplést holnapra!
...és Boldog Szülinapot Apának!

A nagy nap? Igen - egyre közelebb van - de még most sem izgulok... nem tudom miért vagyok ilyen nyugis.

Most írták egy másik topikban - Te mit szólsz ehhez?
Egy 3 gyerekes anyuka mondta :
Amikor megmozdult a kicsi - ahhoz a naphoz kell hozzáadni 5 hónapot - és megvan, hogy mikor fog megszületni a bébi.
Ha ez így van, akkor még ráérek :lol:

Fanninak Drukk - remélem reggelre hat a barack!!!

Jó éjt!

Sziaaaaa

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia

Mára kész vagyok. Szörnyű napom volt eddig :(

Fannit ma levittem a dokihoz reggel. Ő nem látott semmi gyanúsat, tanácstalan volt, hogy mi lehet a baj. A hasa nem kemény, eszik rendesen, alszik rendesen, nem nyügös. De mondta, hogy most már ne hagyjuk igy hétvégére, mert nem akarja hogy az ügyeleten kössünk ki, ezért menjünk be a Madarász utcai kórházba a sebészetre, és nézessük meg ott is.
Bementünk, hát ott megkakiltatták Fannit... (már bocsika). Valami hosszú eszközzel "felnyult" neki a doki és addig forgatta benne még Fanni végül kakilt. Közben magyarázott nekem , hogy mi lehet a baj. Valami olyasmit mondott, hogy szűkebb Fanni végbele (vagy nyilása???) és ki kell tágitani. Ezt minden nap a kisujjammal végezzem neki.... (tényleg bocsika), és majd egyszercsak fog majd tudni magától kakilni. Közben Fanni végig sirt, én próbáltam lefogni és nyugtatgatni. A végén megkérdeztem a dokit, amikor Fanni végre megnyugodott, hogy akkor mondja már el pontosan mi is a gond, és hogy mit tegyek. Erre fel azt mondta: "csak nem gondolja anyuka, hogy mégegyszer el fogom mondani??? már elmondtam, és ne csinálja ezt velem..." Na itt már elbőgtem magam. Mondtam neki, hogy a felét nem hallottam Fanni sirásától a másik felét meg azért nem mert nem tudtam rendesen oda koncentrálni, miközben szadizák a gyerekemet. Most tudnék figyelni... Na akkor 2 mondatban elmondta újra, és még meg mertem kérdezni, hogy a többi módszer (kamilla tea, édesköménytea, kúpozás...) akkor nem is használ? Erre megint: "már ezt is elmondtam...". Na ekkor már szó szerint bőgtem, és egyáltalán nem emlékszem mikor mondhatta el... Kijöttünk Fannival és nagyon gyorsan kimenekültünk onnan.

Csak sajnos most megint nem vagyok előrébb. hogy fog nekem Fanni megint kakilni? Már tiszta ideg vagyok. És egyvalamit nem értek. Az utobbi 2-3 hétben van ez a probléma, eddig nem volt, Eddig nem volt szűk neki? Ha eddig tudott magától, akkor most hogy hogy nem? De ezt már meg sem mertem kérdezni tőle. Ja, és mikor hazajöttünk, Fanni itthon jól összefo....ta még magát. Tehát akkor mégis megy magától vagy ez annak volt még az utó hatása?

A saját gyerekorvosunk meg szabadságon van, az se tudom kihez forduljak. Keresnem kéne egy gyereksebészt, aki még egyszer megnézni, és pontosan elmondja nekem, hogy mi a baj, és mi a teendő. Hétfői projektem ez lesz.

Apa nevében köszönjük a köszöntést. Szegény ma teljesen el van hanyagolva. Most átjöttem Fannival anyuékhoz, itt lesz vacsi meg tortázás, apa majd jön 6-ra addig alszik, mert éjszakás volt és a doki miatt délelőtt nem tudott aludni.

Sav: én is nagyon szenvedtem tőle. Nekem a Rennie bevált. Kétnaponta mentem érte a gyógyszertárba, és szinte folyamatosan szedtem, de elmulasztotta a rossz érzést. Próbáltad már?

Én sajnos nem irtam fel mikor mozdult meg először Fanni, igy nem tudom, hogy a plussz 5 hónapos elmélet igaz-e :D Sőt kb. egy hét volt, mire rájöttem, hogy az a bugyborékolás a hasamban, az Fanni mozgása :D :D :D Meg hát tudtommal az se mindegy hogy hol van megtapadva a ..... placenta??? jól emlékszem? mert akinek nem jó helyen az később érzi a mozgásokat.

Remélem neked sokkal de sokkal jobb napod van!!!

horvviki
 
 


Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen volt a napotok... pedig szebbet, sokkal szebbet terveztetek.

Az ilyen gyerekdokik :evil:

Miért kellett így "bántani" a kicsit (na és téged), ha nem volt kemény a hasa, nem fáj neki stb...

Ha a ti gyerekdokitok normális - beszélj majd vele.

Nekem tényleg jobb napom volt.
Pihengettem, mert 2 utánig egyedül voltam itthon és főztem.

A placenta , nekem jó helyen van - teljesen hátul. Én júli 7-én éjjel éreztem biztosra, hogy Manó mozog.
Sokáig vártam, hogy érezzem végre.
Majd kiderül, hogy igaz e az 5 hónap.

A Rennie
Én csak ezzel tudok létezni , néha csak éjjel kell, de mostanában már nappal is be kell vennem.
Eddig a tej is hatott, de most már attól is savam van.
Kész vagyok.
Én úgy szoktam bevenni, hogy 4 felé töröm és kis darabokban..
este egy darab a számban , csak úgy tudok elaludni.

Jó éjt Nektek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Az este végülis jól sikerült. Apa örült az ajándékoknak.

Fanninak továbbra is jó a kedve. Rólam ez annyira nem mondható el, mert amig nem beszélek a saját orvosunkkal, hogy mi legyen a további teendő, addig nem vagyok valami nyugodt. Főleg hogy egy másik topikban, ahova még irok, az egyik csajszi orvos, és ő mondta, hogy tényleg lehet szűkölet, amit gyakran tévesen kevernek össze a székrekedéssel. És ezt ki kell vizsgáltatni.

Kitartás, ahogy megszületik Manó a sav probléma el fog mulni!

Szerintem inkább szülessen meg Manó a kiirt időpontban :D Már igy is elég nehéz lehet neked, hát még ha túlhordod!

Semmi jele a szülésnek? Hasad nincs lent még?

Jó hétvégét Nektek!

horvviki
 
 


Szia!

Még megvagyunk :P

Holnap írok, ha nem gond........

Sziaaaaaaa

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziaa!

A hasam mintha egy kicsit lejjebb lenne... de ennyi.

Néha nagyon szúr lent, de tényleg csak akkor, ha Manó mocorog..
Kiváncsi vagyok mit csinál :P

Tegnap jó volt a szülésznővel beszélgetni. Ő is úgy áll a dolgokhoz, úgy gondolkodik a dolgorkól, mint én.
Pl. a gátvédelem, fájdalomcsillapítás...
Megnyugtató volt vele beszélgetni.
Már 32 éve szülésznő, így biztos jó kezekben leszünk.

Csinált CTG-t is. Először a bal oldalamon feküdtem , Manó szívhangja lement majdnem 70-re, átfordultam a jobb oldalra és ott már jó volt.
A sznő szerint biztos nyomta a méhlepényt és az volt a gond.
De az értékek nem tetszettek az ügyeletes dokinőnek, így azt mondta, hogy meg kell ismételni egy óra múlva.

Elmentünk enni , kocsit mosni..stb.
Aztán ismét CTG - és ismét a szülőágyon feküdtem. Már lassan otthonosan fogom magam érezni ott :lol:
Most már jók voltak az értékek - jobb oldalon fekve :P . A jósló felment 60-65-ig. :shock:

A jövőhéten doki és 1-én kell este menni ismét a sznőhöz.


Ti hogy vagytok?
Fanni? ..van már eredmény?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia!

Képzeld ma "még csak a második nap" volt és Fanni az este kakilt :D Igaz apával bevetettünk mindent. Baracklé, tea, esti masszirozás, tornáztatás... és ahogy este akartuk fürdetni a meleg viz meghozta a hatást. Ahogy beleraktuk a kádba, egyből tele kakilta. De olyan boldogan takarítottunk utána. Reméljük ezek a módszerek most már beválnak, és nem csak véletlen volt ez a ma esti dolog.

Gátvédelem: nekem fogalmam sincs, mikor csinálták a gátmetszést, de nekem volt. Nagy baba volt Fanni. De nem érzek semmi különöset most így utána és apa megnézte ( :oops: :oops: ) és nem is látszik semmi.

Fájdalomcsillapítás: szerintem kérjél, bár nem tudom, mennyire csillapítja a fájdalmat, de ha csak minimálisan akkor is már megérte.

Nekem is úgy volt, hogy ha a bal oldalamon feküdtem, lement Fanni szivhangja. A jobb oldalon minden oké volt. Szülésnél ez egy kicsit kényelmetlen volt, mert már nagyon elzsibbadt a jobb oldalam, de a másikon nem engedtek feküdni a leeső szivhang miatt.

Pár nap is babázhatsz :D Mindennel kész vagytok? Kiságy, ágynemü, babacuccok? Kórházi cucc is kész?

Megyek, mert apának kell a gép, már ki van akadva, hogy mi van most könyvet írok...? :D :D :D

Jó éjszakát

horvviki
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: